Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

atompyka Creative Commons License 2018.11.12 0 0 10441

Esélyes, hogy az lesz az oka, nekem legalábbis az volt. 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10439)
Skuzzy Creative Commons License 2018.11.12 0 0 10440

Valaki árulja el nekem legyen kedves, hogy hol van az SX4-ben az elektromos kormányszervó vezérlője?

 

Kínézem a szememet az autóban meg a szerelési könyvben is, de nem jövök rá:-(

 

Köszönöm

RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.11.12 0 0 10439

Most lesz 210 ezernél...

(105 nél volt az első...)

Előzmény: atompyka (10438)
atompyka Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10438

Gyertyacsere mikor volt? 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10432)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10437

Körforgalomból 3-ban lépsz oda? Ne tedd, 2-be vissza és padló.

Épp ez a baja szerencsétlennek, alacsony fordulaton nem terheljük, csak ártasz vele, ráadásul ettől kormolódik csak igazán...

 

Másik fele, hogy mol, shell, omw-n kívül sose tankolok máshol. Még az igénytelen ignis is csinált furcsaságokat a lukoil benzintől (ingadozó alapjárat, rángató motor), visszakerült a mol vagy omw, máris megszűnt a hiba...

 

Automata ignis pl nagyon lusta volt mikor megkaptam, gondoltam automata ilyen. Rá egy évre egy idegbeteg állat lett alattam, pedig automata volt. A szerelők pislogtak mikor kipróbálták, keresték hol kell kilőni a sport programot, mondtam kereshetik, nincs ilyen, alattam lett ilyen :D

Sx dettó, pedig főként várost kap. Nyugodtan megyek, de nyugodtan nem erőltetem 2000 alatt. 4-ben 50-60 között csak óvatosan gyorsítok, nem erőltetem, ha kell inkább vissza 3 vagy 2-be és ott mehet a móka.

 

 

Skoda:

lessétek meg a testkábelt, az tud ilyeneket művelni, én most cseréltem sx-en, mert közel indíthatatlanná vált, lerohadt a motor testkábele :D Kapott daewooba való 2x vastagot, indul is szépen a mocsokja :)

Másik ami skodáknál elő szokott jönni, pláne ha szívó az az egr és folytószelephiba. De a lényeg annál is ugyanaz: alul erőltetik. Tudom, jobban megy alul, mint suzuki, de ez nem azt jelenti, hogy szereti is a motor...

 

 

Hajtsd meg és mol evo-t bele, próbáld ki így, hajtsad pár tankolásig ezzel és utána számolj be jobb-e.

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10434)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10436

Ténylegesen frissítve lett vagy csak azt mondták, hogy megvolt :D

Azért kérdem, mert Csepelen nekem először nem találtak hozzá lehetőséget, utána a vezetőt nem hagyta nyugodni a dolog és vmi más módszerrel meglelték hogy kell frissíteni az öreget és azóta nincs hiba.

Előzmény: kawa550 (10435)
kawa550 Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10435

Nekem egy ilyen van, valami 5 dollárért lehet rendelni postával együtt a ferdeszeműektől, a Torque ingyenes appjával sima mobilról kiolvasható és törölhető is a tengeralattjáró, monnyuk ha ez a szokásos katalizátor működés határérték alatt, akkor felesleges törölgetni, úgyis visszajön, nekem is így van 8 éve, a szoftwer frissítéssel annó adtam a szarnak egy 10.000ft-os pofont. Ja és max 50x lehet törölni a hibakódot, aztán örökre beég. Így én 2 évente törlöm ki, a műszaki vizsga előtt fél órával, oszt ennyi, had égjen.

https://s12emagst.akamaized.net/products/5086/5085942/images/res_3b4621a0c4fb55180b6f3b3f95f4e028_full.jpg

 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10432)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10434

1. Eneos 5W30

2. Alacsony fordulatszámon, hirtelen odalépéskor. Mintha kihagyna egy ütemet.... Eddig nem volt ilyen... Konkrét eset: beesek egy körforgalomba harmadikban, aztán kihajtáskor odalépsz. Na ekkor jön a megtorpanás, dadogás. Kicsit olyan mint amikor letilt a magas fordulatszámnál...

 

A héten nem én hajtottam, hanem a "zasszony"... (mivel az Ő Skodája meg olyan hibát produkált, amit aztán végképp nem értek: Odébbállt, aztán a Skoda megadta magát, amikor ismét be akartuk indítani. Se kép, se hang... KIcseréltük az akksit, de semmi! Forgatni forgatja az indítómotor a motort, de nem indul. Próbáltuk bevontatni, az sem ment... A visszajelző lámpák teljesen megvadultak. Össze vissza jeleznek, a kilométerszámlálók lenullázódtak...

Ennyit az "élenjáró német technikáról" - ahogy az értékesítő jellemezte a kocsit megvételkor...
Egyébként a nejem megörökölte a Fabiát, nem saját választás volt.... Most is csak annyit mondtam neki: A Suzuki legalább működik!!!!!   :-D  )

 

A benzin az nem márkás, automata Mobil Petrol kúton itatjuk a kocsikat...

Előzmény: Hobbit_G (10433)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10433

Szia

 

1: milyen olaj van benne

2: hol dadog? Nekem is remeg ha 1500 alatt akarok tőle erős gázzal bármit :D Alul nem erőltetjük, az nem az ő terepe :D

 

Ki kéne olvasni mi a hibakód. Jah, milyen benzint raksz bele?

 

Egyébként ki kéne pucolni az egr-t meg a folytószelepet, lehet nincs más gondja. Ezek szeretnek koszolódni, ha valaki nem használja 2000 felett (tipikus alacsony fordulat városban).

Nekem kis köcsög fürge lett mióta nálam van, ismeri a kocsi a teljes fordulatszámtartományt :D

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10432)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.11.11 0 0 10432

206 ezer van a gépben és megint fel-felbukkan a "sárga tengeralattjáró". Már átestünk a szoftverfrissítésen. (Most éppen sehol nincs, gyakran autópályázom... :-)  )

Nem tudom, hogy ezzel van-e összefüggésben, de most fordult először olyan jelenség, hogy alacsony fordulatszámon, ha hirtelen odalépek, akkor "dadogni" kezd a gép...

 

Valakinek hasonló jelenség, vagy valamilyen ésszerű magyarázat???

 

 

Lehet, hogy összefügg a problémával ezért felmerült egy ilyen karbantartási ötletem....  Véleményeket várnék erről is!

atompyka Creative Commons License 2018.11.10 0 0 10431

Én is, csak elfáradnak az ujjaim a sok nyitás-csukástól :-)

 

Előzmény: Hobbit_G (10430)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.10 0 0 10430

Hát nekem van benne most Philips extreme h4, előtte osram nb laser, a refivel semmi gondom nincs, pirít mint a fene, inkább a tompítottat érzem sokszor kevésnek.

Ködlámpám meg már ledes lett kanyarfénnyel kombinálva meg drl-el. Mielőtt bárki azt hinné erős a ledes köd, nem, nem az, h3 erősebb szerintem, de kanyarfény és drl miatt lett főként, ködlámpát egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam életemben...

Előzmény: atompyka (10429)
atompyka Creative Commons License 2018.11.09 0 0 10429

Nekem a ködlámpa viszonylag magasra - majdnem vízszintesre - van állítva s a refivel világít. Nagyon jól kiegészíti a refit, meg világító tompi mellett a villantást is jobban észreveszik. 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10427)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.09 0 0 10428

Én nem refizek ilyennek, már folyamatosan nem. Amúgy szinte senki nem reagál a refire. Ha megelőzöm bekapcsolom a ködzárót majd le, majd be majd le.  Az értelmesebbje villant egyet, hogy köszöni és leszedi. Ilyen is megesik, csak a sofőrök 3/4 már barom :D

 

Volt hogy szembőljövő vakított, 3-at villantottam rá, elakadással megköszönte és levette, mikor elment mellettem láttam épp rendőrt villogtam le :D

 

 

De volt hogy majdnem árkot fogtam egy refit le nem kapcsoló toyotás miatt Vörösvárról Csobánka felé, az volt csak a mák, hogy ismertem az utat kb. Ezzel a marhával többször találkoztam, mindig ezt csinálta. Akkor még ignis volt, relé bekerült, 100/90 izzó be. Megint találkoztunk, nem kapcsolja le, én fel... Olyan gyorsan tudta mi a bajom... De könyörgöm, ez miért kell? 60/55-el hiába jeleztem refivel, leszarta.

Ignisklubon mesélt egy tag hasonlót, játszott a refivel, új izzó ment be, nem vette észre szemből jönnek. Kamionos úgy gondolta ő is beszáll a tesztelésbe, felnyomta a tetősori 8 refijét, fórumtársunk padlófékkel megállt, mert semmit se látott utána vagy 10 percig. Nem is szórakozott többet így a lámpával :D

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10427)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.11.09 0 0 10427

Köszönni sem kötelező... Figyelmesség.

Egyébként a magyar ember esőben, ködben, hóban azonnal "vonatozni" kezd, vagyis kialakul egy kocsisor. Ködben megy elöl a "mozdony" felkapcsolt ködlámpával és zárófénnyel - mert az jó. A másodiknak nem annyira jó...

 

A legszebb, amikor NEM ködben megy ködlámpával... Amikor szemből jön, tudod, hogy karácsonyfa volt az apja, de hát ilyen...

Amikor viszont előtted megy NEM ködben, zárófénnyel - na az a csemege! Ilyenkor egy kicsit felvillantom a reflektort, hogy vegye már észre magát. persze nem érti és amikor otthagyod, mert már kisült a szemed a zárófénytől, s olyan vagy mint Pavlov kutyája, mert a kurva erős piros zárófénytől állandóan azt hiszed, hogy fékez... Na, az esetek többségében kiderül, hogy azért tudja hol van a fényszóró kapcsolója...

Ilyenkor azonnal félrehúzódom, megvárom míg elmegy győzedelmes vigyorral a kib@szott "karácsonyfáján" lovagolva. Aztán onnantól kezdve ráérek, nem akarom megelőzni... Tudok én is tulok lenni, meg különben is olyan furcsa meghibásodást produkál ilyenkor a gép, hogy bekapcsol a fénykürt és az istennek sem tudom lekapcsolni... Aztán ha jön szembe valaki, akkor megjavul. Nem tudom mi leli ilyenkor a gépet, de amint elhalad a szembejövő, megint csak világosba borul a vidék...

 

:-((((((((((((

 

(Én például azért barkácsolnék a ködlámpa helyére külön kapcsolható távolsági fényszórót, mert a ködlámpa évente 3-4 alkalommal kell... Látni meg gyakrabban kell... Normál esetben nem égetném ki a szemeket velük, ha jön valaki szemből, menne vissza normál tompítottra...)  

Előzmény: PentaxMan (10426)
PentaxMan Creative Commons License 2018.11.09 0 0 10426

Olvasva a baleset megelőzés oldalt, nekem nem tűnik kötelezőnek a hátsó ködlámpa le fel kapcsolgatása, inkább csak javasoltnak, ha az zavarja a mögöttünk lévőt. Ami biztos, hogy csak köd esetén használható.

http://www.baleset-megelozes.eu/cikk.php?id=658 

Előzmény: Hobbit_G (10425)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.09 0 0 10425

Szerintem teljesen logikus megoldás, sőt. Az elsőt nem kapcsolgatod, ha valaki jön szembe, mert az elvileg nem vakít és csak ködben használjuk, a hátsó pedig vakít mint állat, azt kapcsolgatni kell, ha lakotton vagy vagy ha beérnek :)

 

Ignisen ugyanolyan nyomógombos volt a hátsó is, mint swiften, nem is használtam, ráadásul ki is volt égve a kis rizsszemizzó mögötte, a fene se találta meg, de ha kapcsolni akartam le is kellett nézni, ami azért balesetveszélyes kicsit... Idióta opel műszerfal miatt volt ilyen, viszont nyomógombos volt minden ködlámpa, nem tudtad rajtafelejteni, mert leállítás után nem égett, meg kellett nyomni, ha be akartad kapcsolni. Ebben mondjuk jobb volt :D

 

 

Szóval teljesen logikus döntés a hátsó ilyesféle kapcsolása, max az nem, hogy csak bekapcsolt tompítottal kapcsolható.

Előzmény: kawa550 (10424)
kawa550 Creative Commons License 2018.11.08 0 0 10424

Swiftben is így van, bajusz a hátsót, nyomógomb baloldalt az első ködlámpát kapcsolja. Elég ostoba megoldás szerintem is. De ma még ennél is cifrább volt nekem. Párom reflektorral jött haza, mert kiégett mindkét tompított. Nekiálltam megnézni hogy mi van, hát látom ám, hogy se tompított, se helyzetjelző, se belső világítás, se index egyik oldalon se. Ennyi hiba nem kiégés, itt valami más lesz  a baj, gondoltam én. Feltúrtam az összes biztosítékot, de mind jó, hátul a helyzetjelzőket kapcsolja a bajusz, de semmi más nem világít. Már épp feladni készültem, sötét van, nem látok, mondom majd holnap  a villanyász, de ha már kinn volt az egyik H4, akkor próbaképpen rátettem az akkutöltőre hogy jó-e. Hát rossz volt a tompítottja, meg a másik oldalnak is. Kicseréltem mindkettőt és láss csodát, ettől megjavultak az indexex is, amikhez hozzá sem nyúltam, fogalmam nincs mi köze  a kiégett tompítottnak az indexhez. Az már csak a hab volt a torta tetején, hogy a helyzetjelzők is ki voltak égve, meg a belső világítás is, de az én drágám szerint hazafele égett ki biztos minden, mert tegnap még világított, csak a belső nem..... Csere után azok is működnek.

PentaxMan Creative Commons License 2018.11.08 -1 0 10423

Negyven éve vezetek... a hátsót soha nem kapcsolgattam... igaz nem is értek utol...:)

Előzmény: Hobbit_G (10422)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.08 0 0 10422

Külön, mert elsőt nem kapcsolgatod ködben, de hátsót igen, ha utolér valaki, ugye :) 

Már ignisen is külön volt csak nem ilyen kényelmesen. 

 

Hali

Előzmény: PentaxMan (10421)
PentaxMan Creative Commons License 2018.11.08 -1 0 10421

OK, működik... nem gondoltam volna, hogy külön működtetik, ha gyárilag van a ködfény...

 

Előzmény: Hobbit_G (10419)
PentaxMan Creative Commons License 2018.11.08 -1 0 10420

Hűha, erre nem gondoltam... azt hogyan is?

Előzmény: Hobbit_G (10419)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.11.08 0 0 10419

Szia

 

Elsőket elől külön kapcsolóval kapcsolod, hátsót bajuszkapcsolón, ugye a bajuszon kapcsolod?

Boccs a hülye kérdésért, de inkább innét induljunk ki, mielőtt komplett autót szétbontod feleslegesen :)

 

üdv

Előzmény: PentaxMan (10418)
PentaxMan Creative Commons License 2018.11.08 -1 0 10418

SX4 Sedan (2008) GS felszereltség - gyári ködfényszóró, a kapcsolót felkapcsolva elől van fény, de hátul nincs. A Bal hátsó lámpatestben az alsó izzó ép, nem mutat szakadást. A foglalaton mérve nincs meg a 12 volt... Biztosíték lenne?

Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10417

Végül beugrottam 20 ker suzuki boltba egy testkábelért. 2x olyan vastag, mint a gyári :D

Sztem vmi daewoo vagy vmi más kocsié lehet, de jó bele :D

Előzmény: kawa550 (10416)
kawa550 Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10416

Kb 10-es 380V-os testkábel.

Előzmény: Hobbit_G (10415)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.26 0 0 10415

Milyen vastag az a kábel? Mert erre én is gondoltam xd

Előzmény: kawa550 (10414)
kawa550 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 10414

Azt én már vagy 3 éve cseréltem(most 12 éves) egy szép vastag sodrott zöldsárga villanykábelre forrasztott fülekkel. :D

 

Előzmény: Hobbit_G (10412)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.26 0 0 10413

Motor oldala tökéletes, ahol itt látszódik pici szakadás, no alul katasztrófa mi tartja, kb a szentlélek :D

Relézés miatt néztem rá, de sürgősen kell kábelt vennem.

Előzmény: Hobbit_G (10412)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.26 0 0 10412

Kicserélem. 

De: a motorról jövő testkábelhez tegnap hozzáértem, majdnem leszakadt az egész, full legyengült a kasztni oldalán. Nézzétek meg, megeszi az idő  

Előzmény: atompyka (10411)
atompyka Creative Commons License 2018.10.25 0 0 10411

Szintén 300e, gyári gátlók (s gyári hátsó betétek). Lehet, nem kéne üres csomagtartóval járnod? :-) 

 

Kuplung: nekem 2x is a törött tárcsa első jele volt, hogy nagy tempónál nem engedett váltani...

Előzmény: Hobbit_G (10409)
kawa550 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 10410

Enyémben 300.000km van,és gyári az összes futómű alkatrész, még a hátsó fékbetét is. Nem billeg, nem dülöngél. Csak eszi az olajat, nem kicsit, nagyon. :D

Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.24 0 0 10409

Urak, csak gátlócserém lesz, elől-hátul.

 

Ha megrángatom a kocsit (fel-le), akkor max 2, esetleg 3 lengése lehetne, hát nekem ringatózik 5-6 alkalommal is akár, mint egy hintaló :D

No nem ez miatt, kanyarban, akár lassabban is érződik, h ogy nyúlik kifele.

 

Beszéltem szerelőmmel. Első kérdés hány éves? 10. Hümmögés. Mennyi km? közel 200. Hülye vagy, már másodikat kéne ledobni alóla :D

Folytatva meg kusscsi, mert semmit se költöttem még rá (na jó, kapott új kuplungot meg fék-féktárcsát, de előbbi a saját gyökérségem is volt, nem az vót a baja a sebesség beragadásnak, amit azóta se tudok mitől csinál néha, de erről lejjebb még írok)

De szólt, hogy csere után keményebb lesz a futómű, már nagyon ki van lágyulva és attól ilyen kényelmes és dülöngélős.

 

Sebességnél beragadás.

Ha keményen meghajtom, akkor még 5-ből is nehezen akarja elengedni a kart, ha 140-nél padló 5-ből hirtelen kuplung és kivenném, kell 1-2 másodperc minimum, hogy könnyen engedje. Gondolom itt a nyomatékkal van összefüggésben :)

Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.19 0 0 10408

Fenyegetésem megtörtént :D

Előzmény: atompyka (10407)
atompyka Creative Commons License 2018.10.18 0 0 10407

Hi

 

hideg motornál, nehogy leforrázzon!) a hűtővíz mennyiségét a tartályban is és a hűtőben is

 

Elvileg leszek, persze. 

Előzmény: Hobbit_G (10405)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 10406

Igen, azt mozgattam, próbálgattam. Most már erre a tiltókapcsoló kh-ra gondolok, de mivel most megy, elvesztettem a motívációmat az ajtóbontásra... :)

Előzmény: Amphenol (10403)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.18 0 0 10405

Szia

 

Mit is nézzek? Csak kíváncsiságból meglesném :D

 

31-én meg jönnék majd ha leszel. Boldogítanálak egy kicsit :D

Előzmény: atompyka (10393)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10404

Sokat nem csodálkoznék, ha a teljes áram ott kóborolna a kapcsolón, nem egyedi eset lenne xd

Előzmény: trilla414 (10396)
Amphenol Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10403

Ajtó és a karosszéria közötti átvezető vezeték hibája is lehet ... Hol jó , hol nem ...  

Előzmény: trilla414 (10402)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10402

Hátttttööööööö. Működik. Bocs, bármennyire is próbálom megmagyarázni magamnak, hogy próbáltam így-úgy, és még mindig megvan az esélye, hogy kontakthibás, mert bizisten ellenőriztem azt a tiltókapcsolót, és nem működött, de ma estére minden működik. Szóval... bocsi, vaklárma... :(

trilla414 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10401

Na most akkor vagy rosszul értem, vagy nem az a baj. 

 

A bal oldali ablakot nem tiltja, csak a jobb oldali ablak vezető oldali kapcsolóját? 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10400)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10400

Mindkettőt letiltja...

Egyedül voltam, s nem tudtam felhúzni a jobb oldali ablakot....

Azt hittem megőrülök, de aztán észrevettem, hogy a tiltó kapcsoló alacsonyabban állt mint szokott... Rákönyököltem véletlenül... bekapcs, és voilá! Működött!!!  :-)

Előzmény: trilla414 (10398)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10399

Szerintem mindet kitiltja.

 

De majd ha kocsihoz jutok egyszer meglesem :D

Előzmény: trilla414 (10398)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10398

Igen, megpróbáltam, de az még lehet rossz. A tiltó kapcsoló nem csak a jobb oldali kapcsolót tiltja? Magyarul akárhogy is áll a tiltókapcsoló, a bal oldali kapcsolókkal azért kellene tudni működtetni az ablakokat, nem?

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10397)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10397

Megpróbáltad a "tiltó" kapcsolót is?

Már bocsánat, hogy belepofázok, de voltam már én is így, hogy a nyolcadik kerület közepén hirtelen nagyon közel kerültem a teljes megőszüléshez, mert nem akart működni a jobb oldali ablak, nem tudtam bezárni az ablakot....

 

Aztán rájöttem, hogy véletlenül megnyomtam a kapcsolóját a bal oldali ajtón a központi zár mellett...  :-)

Előzmény: trilla414 (10396)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10396

Egyik kapcsolóval sem. Úgy sem, hogy a másikat lekötöm. 

Nincs ennek egy reléje? A kapcsolókon megy keresztül a motor teljes árama?

Előzmény: Hobbit_G (10395)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10395

Szia

 

Először a kapcsolóval kezdeném :)

 

Egyik kapcsolóval sem megy?

 

üdv

Előzmény: trilla414 (10394)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 10394

Sziasztok, az utasoldali ablakemelő megállt. Szétszedtem az ajtót, a motor jó, nem kap áramot. Egyik kapcsolóval sem. A vezető oldali jól működik. 

Van tippetek, hol keressem a hibát? Egy elektromos rajzot esetleg tud valaki az autóról? Köszönöm!

atompyka Creative Commons License 2018.10.12 0 0 10393

Az enyém csinálta: hengerfejes (volt).

Nézd meg (hideg motornál, nehogy leforrázzon!) a hűtővíz mennyiségét a tartályban is és a hűtőben is. 

Előzmény: t1wine (10392)
t1wine Creative Commons License 2018.10.11 0 0 10392

Volt már valakinek problémája, hogy melegedik a motor? Nekem ma a dugóban elkezdett kúszni felfelé a vízhőmérő mutatója és csak akkor ment vissza normál állásba, amikor bekapcsoltam a fűtést, akkor is nehezen... és 300e km van a motorban.

kawa550 Creative Commons License 2018.10.06 0 0 10391

Enyém is letört pár éve, be is esett, más bajt nem okozott, de azért jöjjön ki minél előbb.

Előzmény: chrmos (10390)
chrmos Creative Commons License 2018.10.06 0 0 10390

Üdv mindenkinek!El volt törve a nívó palca teteje,és beesett a nívó palca a blokkba, kérdésem lehet e így közlekedni , kb 40 km kene mennem hazáig .

Hobbit_G Creative Commons License 2018.09.29 0 0 10389

Köszi, majd ha lesz hozzá idegzetem megpróbálom lekapni, de lehet előbb berendelek kintről vmi jó p21-es tolatóizzót :D Legyen értelme leszedni, philips emelt fényű nem tudom menniyvel lesz hatásosabb benne.

Előzmény: epoxi (10388)
epoxi Creative Commons License 2018.09.29 0 0 10388

Szia.

A két műanyag gomb tartja, én most szedtem le a fényképalapján. Kiveszed a két csavart majd a lámpatestet minimálisan oldalra húzva megfogod és le-fel mozgatva lehúzod hátrafelé a műanyag tartófejről

Köszönet a képekért.

Előzmény: Hobbit_G (10387)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.09.27 0 0 10387

Szia

 

köszi, ez a két nyavajás tartja annyira erősen ott azt a mocsok egy lámpát?

Hogy a fenébe húzzam le :D

 

No mindegy, majd valahogy megpróbálom egyik nap megint, úgyis relézni akarom a fényszórót.

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10386)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.09.26 0 0 10386

RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.09.26 0 0 10385

Hobbit_G olvtárs szerelte itt legutóbb a hátsó lámpáját és nem értette hogy miért nem jön le, hogyan van felfogva.

Most előtúrtam a régi képeimet, talán segít a megértésben...

 

 

ujvari318 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 10384

Sziasztok!

2008-as SX4-em van. Két napja arra lettem figyelmes elindulás után kb. 500 méter megtétele után egy ütemes kopogás veszi kezdetés lassú tempónál. Ez kb. tart 500 méteren keresztül és azután elcsendesedik majd elhallgat mintha mi sem történt volna. Szervízbe nem tudok vele bemenni, mert mire beérek már biztosan nem csinálja. Valakinek volt már ilyen jellegű problémája, vajon mi lehet?

Előre is köszönöm a válaszaitokat

burgumirgum Creative Commons License 2018.09.24 0 0 10383

Én is gondolkozom azon, hogy lecserélem az autó gyári cd-s rádióját egy két DIN-es eszközre, ami tud navigációt is. Azoktól szeretnék kérdezni, akik ezt már meglépték: megmaradt a kormányról vezérelhetőség lehetősége? Aszódon lakom, ott az egyik boltban ezt ajánlották: 

http://www.dreamboxautohifi.hu/jvj_dvd-7803_2din-_navigacio_129

 

Ti mit ajánlanátok? 

PentaxMan Creative Commons License 2018.09.24 0 0 10382

2008 SX4 Sedan fejegységét tervezem erre http://www.dvdgpsnav.com/android-suzuki-sx4-radio-dvd-navigation-gps-bluetooth-1024-600-hd-touch-screen-1080p.html cserélni... van valakinek ilyen tapasztalata? 

CharlieNK Creative Commons License 2018.09.13 0 0 10381

Nem csodálom, merérte a vevőnek is.

Előzmény: Kanya Da Hun (10380)
Kanya Da Hun Creative Commons License 2018.09.13 0 0 10380

elvitték!

Előzmény: Kanya Da Hun (10379)
Kanya Da Hun Creative Commons License 2018.09.12 0 0 10379

Eladó téligumi szett! Az autót becseréltem egy újba, ez megmaradt.. akinek kell Letenyén átvehető 49ezer Ft-ért! A felni nem üt, a gumin még vannak szőrök itt-ott.. egy telet volt csak használva.. érdeklődni emailben: kanyadahun@gmail.com

kawa550 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 10378

Na, csak érdekességképpen ehhez a rozsdásodik vagy nem dologhoz. Tegnap vettünk egy swiftet a páromnak, ugyan annyi idős mint az én sx4-em, ma alámásztam az aknában, és kezdhetem is újra a rozsda elleni harcot, pont ugyan úgy és ugyan ott rozsdásodik minden, ahogy az sx4-en is, pedig ezt pest környékén használták, szóval nem nagyon járt ausztriában..... Tehát nekem a kettőből kettő saját tapasztalatom, hogy de, az újkori suzukik 12 éves korukra rendesen rozsdásodnak alul.

Előzmény: Sedicivalvole (10358)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.09.05 0 0 10377

Az szép.

Korábban mondta egy szaki egyik suzukira, hogy motor paraméterei ijesztően hasonlóak a ladáéhoz, de már nem tom melyik motor volt az :D

Löket-furat valóban rémísztően ugyanaz volt :D

Előzmény: atompyka (10376)
atompyka Creative Commons License 2018.09.05 0 0 10376

Valami minimális esztergálnivaló van rajt, asszem, de amúgy ja. 

Előzmény: Hobbit_G (10375)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.09.05 0 0 10375

Azt ne merd mondani, hogy egy az egyben jó bele xd

Sokan agybajt kapnak akkor xd

Előzmény: atompyka (10374)
atompyka Creative Commons License 2018.09.04 0 0 10374

Szó szerint értsd... :-)

Előzmény: Hobbit_G (10373)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.09.04 0 0 10373

He? Nehéz lett a kuplung? Xd

 

Előzmény: atompyka (10372)
atompyka Creative Commons License 2018.09.04 0 0 10372

Akkor egy kis csámcsognivaló rákosborzasztóról is: Zsiguli kuplungtárcsám lett :-)

Előzmény: Hobbit_G (10371)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.09.04 0 1 10371

Helyzetjelentés:

Idopont: ma este 9:20

Körülmény : 17 fok

Klíma bekapcsolva, járó motorral várom párom, klíma a kis mocska félpercenként kapcsol ki-be. Most kapjak szívbajt?

(nyugi, nem fogok, ha jól tudom így kell működnie, csak feltűnt xd)

 

Oly kihalt a fórum, gondoltam írok vmit...

Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.23 0 0 10370

Szia

 

Ez nehéz ügy sajnos.

Enyémet megadhatom, de nem kifejezett szervizben dolgozik és nem egy olcsó ember.

 

Megkötései vannak mit hajlandó használni, mint alapanyag, csak minőségi anyaggal dolgozik és emellett nem olcsó. Cserében gariban még sose csinált semmit se, mert minden elsőre tökéletes és nagyon érti a dolgát, nagyon alapos.

 

Ha kell írj és adok mailcímet.

 

Üdv

Előzmény: László Kalocsai (10369)
László Kalocsai Creative Commons License 2018.08.21 0 0 10369

Sziasztok segítséget szeretnék  kérni. Jó szuzuki szerelöt a 17.kerűletbe. Köszönöm. 

atompyka Creative Commons License 2018.08.20 0 0 10368

Vagy a régi horgászcuccos/erőszakolós vicc (ha van hozzá eszközöd, akkor el tudtad követni, tehát megbüntethetünk érte) mára sztk/btk tétel lett? (Mármint az erdőn kívül is, mert az erdész már régóta büntethet ilyen alapon...) :-)

Előzmény: atompyka (10367)
atompyka Creative Commons License 2018.08.20 0 0 10367

Helló

Meg lett, de nem kaptam még vissza, így a végét sem tudom még, hisz nem tudtam kipróbálni (de nem hinném, hogy nagyot változna ettől a végsebessége, inkább csak tovább bírja). Mit ne mernék ezen leírni? :-)

Előzmény: Hobbit_G (10366)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.19 0 0 10366

szia

 

hengerfejeddel most végül mi lett?

Meg lett javítva?

 

Mennyi lett a vége? Már szelepszárszimmeringekkel együtt? Már ha le mered írni :D

Előzmény: atompyka (10365)
atompyka Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10365

Ha meg azt nézem, hogy a Jimny-ben harmadennyi km-nél kellett cserélni (mondjuk sok minden mást is, ami az sx-ben sokszoros futásnál sem romlott még el :-) )...

Előzmény: Hobbit_G (10364)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10364

Ez amúgy nagyon fura.

Ignis és sx motorja gyak ugyanaz típusra (m15a), ignisnél nem hallottam még sosem szelepszár szimmering hibáról, erre sx-nél meg létező gond?

Cigesz (gyak legjobb barátom) szerelőjének is sx-e van 350.000km mellett és sose volt vele ilyen probléma.

 

Mondjuk első dolog ami meglepett, hogy sx légszűrő háza konkrétan fele akkora, mint anno igniseimnek voltak, nem is szürcsög úgy leállításnál :D Sose értettem a kis 1.3-nak mi a fenének kell annyi hirtelen levegő, de azóta rájöttem, gondolom részben kellett oda az elmebeteg vezérléséhez, kevesebb levegővel gondolom nem lett volna ekkora idióta :D És ugyanaz a blokk, mégis más a szűrőháztól kezdve minden...

 

Nem keveset játszhatnak a részletekkel...

Előzmény: atompyka (10363)
atompyka Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10363

Nekem most a szelepszárszimmeringeket is cserélték, és nem csak azért, mert ilyenkor (mmint ha már úgyis hozzányúltak a hfejhez) illik, hanem mert el is voltak öregedve, aszondja szerelő, kellett is fogyassza miatta az olajat (ette is, mostanság két csere közt elkopott a nívópálca, de neki ezt nem is mondtam, asszem).

Azt mondja, ezeknek a motoroknak az egyik hibája, hogy túl magas vízhőnél indul a ventillátor, ezért városi araszolásnál (ahol nincs rendes menetszél) túl magas hőmérsékleten üzemel a motor. Elvileg most kapni fogok erre egy 2. , hamarabb kapcsoló hőgombát. (Saját Suzukijába is tenne, ha nem viszkós lenne a ventillátora)

Előzmény: kawa550 (10360)
kawa550 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10362

Száraz a blokk mindenhol, évek óta ugyan ott áll az udvaron, ha valahol szivárgás lenne, az már látszana a térkövön, még ha csak 2 csepp naponta, akkor is.

Előzmény: X DoZ3R (10361)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10361

Én sem raknék bele 5w50et. Olajszuro házat nézted már? Mert nekem pl. Onnan szivárog és 12000km alatt elmegy 2 liter minimum. Van neki egy O gyűrűje ami elfarad es nekem 250e km utan kezdte a szivargast.

Előzmény: kawa550 (10355)
kawa550 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10360

Fene tudja. Párom micrája se sokkal idősebb, Magyarországon vették, az első tulajtól vettük, max kirándulni volt ausztriában, azon már több helyen átszakította a drótkorong a kasztnit, foltozni kellett alvázat, küszöböt, kerékjáratot, a bal hátsó sarkát a lökős alatt kompletten újra kellett építenem lemezekből. A 93-as swiftem 2004-ben már 2 oldali küszöbcserére szorult. Nem mellesleg, míg csak a kerékcseréknél lehajolva vizsgálgattam az alját, addig én is azt hittem hogy rozsdamentes pöpec autóm van mert a rejtett sarkokban van a legtöbb rohadás, meg a doblemezek alatt a ponthegesztéseknél.

Remélhetőleg tényleg csak a szimeringek és nem motorkopás vagy gyűrű, még 5-6000 km van a gyertyacseréig, akkor majd egy füst alatt kompressziót is mérünk, abból már kiderül valami. Füstölést már néztük, de se hidegen, se melegen, se állva se menet közben nem látszik semmi füst, de az az olaj csak elmegy valahova, a blokk meg száraz.

A vak is aszonta: meglássuk. :D

Előzmény: Hobbit_G (10359)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10359

Szia

 

Inkább tölts utána olajat, mint vastagabbat használj.

Vw körökben imádnák a minimális 3l olaj fogyasztást xd

 

Lehet szelepszár szimmeringek vannak pörkölődve. Nem jellemző jelenség vvt korszak óta, de olajfüggő is a dolog.

 

Rohadás meg a sótól van, nálunk nem vészes, osztrákoknál sajnos kemény, mint írta már más is :(

Előzmény: kawa550 (10355)
Sedicivalvole Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10358

Az enyém  11 éves és “patika”az alja.Minden gyári ,nem volt kezelve.Sehol egy rozsda.Szerintem a hírhedt téli  osztrák sózás látszik meg rajta..

Előzmény: kawa550 (10355)
kawa550 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10357

fújva

kawa550 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10356

korantos

kawa550 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10355

Az enyém 12 éves, új korától nálam, szervizek/olajcserék pontosan betartva, 5w30castrol edge, 300.000km-nél első féken kívül minden gyári, még a hátsó fékbetét meg a kipuff  is. Előírt karbantartáson kívül 2x kellett javítani, valami bizbasz eltört a hátsó féknél és nem fogott a kézifék, 2000-ért meghegesztették, meg a szokásos P420 hibakód ég 8 éve(katalizátor működés határérték alatt), szofwerfrissítés és szondacsere nem segített, a műszeres vizsgálatok szerint a katalizátor jól működik, így vizsgák előtt egy ELM327-el meg mobiltelóval töröljük a hibajelzést, ami aztán 2 napig nem is jön vissza. Vizsgán átmegy, többit leszarom.

Viszont 250 körül elkezdte enni az olajat és az folyamatosan nő, most már legutóbb ott tartottam hogy majd 3 liter ráment a 15.000 alatt, ezért utoljára már 5w50-es olajat tettem bele, hidegen ugyan az, melegen viszont kicsit sűrűbb, eddig úgy néz ki hogy ebből olyan 1.5 litert fog megenni két olajcsere közt. Ez a harmadik suzukim, nem gondoltam volna hogy ilyen futásnál már motorfelújításon kell gondolkodnom(ingázás miatt napi 2x 50km-t megyek 100-as tempóval forgalommentes főutakon ausztriában, ennél kímélőbb üzem nem létezik a motornak). Ezen kívül az alváz lepett még meg. Tavasszal készült el az aknám, akkor láttam először alulról rendesen, hát volt meglepődés. 2 napig kapartam meg drótkorongoztam a rozsdát az alvázról meg a futóműről. Szerencsére még felületi volt, sehol nem ment mélyre. Kapott rá korantot, aztán würth öngyógyító átlátszó alvázvédőt vastagon, ugyan ebből az üregvédőt meg előtte rozsdaátalakítót mindenhova az üregekbe ahova csak befért a cső, doblemezek alá sima fekete rücsit. A kb 30 patentból 2 jött ki egészben, törnek mint a ropi. Alapvetően megbízhatóan jól működik, fogyasztás meg fenntartási költségek csillagos 5-ös. De hátul a 2 fiam már kinőtte, most avensis cserén gondolkodom.

Előzmény: Buchenwalder (10341)
burgumirgum Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10354

Végül is ez hasonló, mert azt mondják az automata váltó rátesz egy pár decit. Ráadásul nekem még a 107 lovas motor van a kocsiban, az átfésült 120 lovas állítólag kevesebbel is beéri. 

 

Előzmény: kawa550 (10353)
kawa550 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10353

Sopron-Balatonboglár-Kaposvár-Sopron, boglár környéki tekergésekkel együtt, végig klímával 42.5L/674Km, az 6.3l/100km.   Odafelé türelmesen, hazafelé sietve 1.5GcAc. A sima fogyasztásom napi 100km ausztriai ingázással 6-6.2 közt ingadozik.

Előzmény: burgumirgum (10350)
burgumirgum Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10352

Ó, basszus, erre nem gondoltam. Én meg külön kapcsolót kerestem. Köszönöm szépen az infót. 

Előzmény: Törölt nick (10351)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10351

A hátsó ablak fűtésével egybe van kötve.

Előzmény: burgumirgum (10350)
burgumirgum Creative Commons License 2018.08.15 0 0 10350

Szeretnék egy problémámra választ kapni, bár így 30 fok magasságában elég megmosolyogtató ezzel elő állni. Egy GS felszereltségű SX 4-em van, amit tavaly nyáron vettem. A tél nem volt hideg, így igazából nem volt szükség arra, hogy a bal első tükörről- a fűtés piktogramm csak azon van- leolvasszam a jeget. De azért motoszkált bennem, mivel kapcsolom be a fűtőszálat. Nem tudtam rájönni, és a gépkönyvben sem találtam erről semmit, csak a tükörmozgatásra. Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam. Meg tudná valaki mondani, mi a nagy trükk? 

Előre is köszönöm a segítséget. 

Sokszor volt már téma a fogyasztás. A minap megjártam az Aszód-Sopron Aszód távolságot egy kis csavargással vegyítve.  Autópályán, autóúton 110, máshol 90-100. Mindez három felnőtt személlyel, némi csomaggal, végig klímával, automata váltóval. Az átlagfogyasztás- mivel nagyjából egy tank üzemanyag ment el lámpakigyulladástól lámpakigyulladásig 7,1 literre jött ki. Ez megfelelőnek mondható? 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.14 0 0 10349

A baj, hogy talán még mindig jobb, mint valeo, de már a fene se tudja xd

Valeo ignisbe és hondában nagyon rossz volt, többször nem emelt ki normálisan.

Ezért nem szeretem. Ezen felül amik jó sachs, de az már nem mondható olcsónak :(

Előzmény: atompyka (10348)
atompyka Creative Commons License 2018.08.14 0 0 10348

Ja, most volt itt a szerelősrác, ezt a márkát mondta (én Tőled hallottam először ezt a nevet itt, de nem értek hozzá), hogy ilyen van benne s szok törni.

 

Előzmény: Hobbit_G (10340)
fireman4 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 10347
Előzmény: kezman46 (10345)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.12 0 0 10346

Ennek semmi értelme, remélem tudod...

10w sosem jó bele, 5w kell, hogy abból 30 vagy 40 már kevésbé érdekes, de 10w az a hidegoldal, ami indításkor érdekes, sehol máshol...

 

Ezt gondold át kicsit :)

 

Nálunk még nincs olyan körülmény, hogy indokolt legyen a 40 meleg oldalon. Ignis anno 5w30-al köszöni jól megvolt, pedig lpg-s autóról van szó, ahol a működés benzinhez képest +100-150 fok is lehet...

S itt a belső hőről van szó, nem a lehűtött 100-ról.

 

Sx4 előírt olaja 0w20, pedig ugyanaz a motor van benne, mint 1.5 ignisben csak vvt nélkül...

 

 

Szóval 10w baromság bele

Előzmény: VoltKatona(Lee) (10343)
kezman46 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 10345

Szép napot, tolatólámpával kapcsolatos kérdésem lenne, elég sokat használom de a gyári elég langyos, mit lehet vele tenni, erősebb égő vagy búracsere, külön lámpát nem szetnék, nem akarom a kasznit kifúrni?

t.lantos Creative Commons License 2018.08.12 0 0 10344

Focus (II, ha jol remlik) hatso lampa, amelyikben a piros kifeheredik? Az se jobb.

Előzmény: atompyka (10334)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.08.11 0 0 10343

Sokan szidjak a 10 w 40 et, hogy elavult meg hogy modern autoba nem leht tolteni.Itt  a kerdes nyitott mi a modern a motor, vagy azauto, mert sokszor hiaba uj kaszni, meg led es feny, stb design, a motor osregi.

En hasznalom a Lianaba a 10 w 40 et de csak nyaron, mert akkor magasabb a kulso homerseklet.Telen csak 5 w 40 et hasznalok.Ketszer dobom ki az olajat egy evbe, egy szurovel.Masodik olajcseervel megy ki a szuro is.Sokszor megyek rovid tavot,  ezert cserelk gyakran.De tokmidegy milyen olaj, alapjaraton jaratom mindig 2 vafy 5 percet, azalatt meg a legsurubb olaj is feler, es felepul a nyomas terheles nelkul is a dugatyugyuruknel, mert a toyota 1,3 as hibaja utan derult erre is feny.

Előzmény: Hobbit_G (10335)
Sedicivalvole Creative Commons License 2018.08.11 0 0 10342

Eladó sorba került szeretett sx4-em,1.5 GLX AC CD kivitel,ha netán érdekel valakit itt a fórumon elérhet.Egygazdás sértetlen 2007-es.126ezer km.

Buchenwalder Creative Commons License 2018.08.10 0 1 10341

Tájékoztató, LPG-s SX4 1,5 GC AC 99LE 10 éves 150ezer km, friss műszaki vizsga, 105 e km LPG üzemben.

A szelephézagot adó lapkákból négyet a 16ból köszörülni kellett, a gázüzem miatt(ezt a beépítéskor is tudtuk, figyeltük a hézagot) 2e ft /db+ki-be szerelés. A motor/szelepdekni olyan tiszta, hogy enni lehet belőle.

2 első  féktárcsa+betét csere + hátsó fékmunkahengerek csere

Tavasszal ABS-kocka csere Gárdonyban, caklipakli kb. 1 óra. Nekem is mondták korábban, hogy jó még a fékolaj a műszer szerint. Hát nem volt jó. 55 rugó. Poénos volt, hogy fikáztam a Hondát, mert egy ismerősömnek beragadt a fék, trélerrel vitték szervízbe. A gárdonyi szervizes és apja nagy hondások. Jó lett a kocka csere.

Még alvázvédelmet kap, lehet, hogy az utóbbi két tél + garázskörülmények nem segítettek. Addig nem láttam olyan állapotokat, hogy eszembe jusson.

Mérleg: 83ezernél cseréltek előtte műszakira e. fékbetéteket. 2 éve pedig a két lengőkart és egy stab.pálcát. Meg 7 évesen eladtam a téli-nyári gumikat, s vettem különösen ajánlottakat jó áron.

LPG-beépítés:  2012 268e ft. 2km-re tőlem. Szelepolajzóval, rejtett töltőnyílással

megtakarítás: 2012-110e ft, 2013-48e ft 2014-53e ft 2015-91e ft 2016-52e ft 2017-83e ft 2018-52e ft

2 év múlva tartály csere, lejár a nyomáspróba,  kb. 55e ft.

37 fokon vált LPG-re és 140kmh-nál váltok benzinre. A gázüzem Stag-300 rendszer, hiba nélkül teljesítette a 105e km LPG-t.

Bank: Kifizettem a 120. részletet. Benzines  Golf árát. Az SX4 is kb Golf árban adható el. Nem eladó. Akkor egál. Csak ez fürgébb, mint egy Golf:)) Mobil 5w30cal a 10w40 félszintetikusról váltva, meg gyári Continentalról  Dunlop SportBlueResponse gumira váltva majdnem 1 literrel csökkent a fogyasztása gázüzemben. Akkor már nem jártam benzinnel.Ja, abból  98ast használok, vagy milyet, de nem 95öst és levonom a megtakarításból.

Beszállok az SX-be és vigyorgok, mint a jóllakott napközis. Hát, 3 napos volt a gázbeszerelés 8 éve, 3 napos volt a köszörülés miatt a műszaki, ezeket kibírtam.

Nekem jó ez így.

Csak azt nem tudom, milyen az autóm színe: kolbászzsírmetál, vagy halászlémetál. De mindegy is, mindegyiket szeretem. Kolbászt és halászlevet.

 

 

 

 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.06 0 0 10340

Mopst nem nyugtattál meg, nekem is exedy ment bele :D

Előzmény: atompyka (10339)
atompyka Creative Commons License 2018.08.06 0 0 10339

Ilyen van (volt) benne. A márkaszervíz tette bele, passzolom a gyártót.

Nyilván nem szoktam leugrani róla, bár előfordult már, hogy sebességben felejtettem :-), nomeg megtanult pár kiskorú vezetni az autón az évek soràn... :-)

Előzmény: Hobbit_G (10335)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.05 0 0 10338

A kuplung nagyon lábfüggő és körülményfüggő.

 

Apám szállító, ráadásul főként Pesten közlekedik, a nissan vanette cargoba nem keveset tett itt, gyári kuplunggal végig, előtte ivecoba beletett vagy 5-600-at alaphangon, majd kollégája átvette, nála se volt kuplung cserélve, 1 milla km után cserélték le gyári kuplunggal :D

 

De kuplung pont nem számít, sima kopó, nincs értelme azt nézni szerintem.

Előzmény: burgumirgum (10333)
burgumirgum Creative Commons License 2018.08.05 0 0 10337

Ez elég megnyugtatónak hangzik. Bár nálam inkább rövid távokat megy, amit prémium benzinnel és 10 ezrenkénti olajcserével igyekszek kompenzálni... 

Előzmény: X DoZ3R (10336)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.08.05 0 0 10336

Udv. Az altalad felsoroltakat nem kellett cserelni meg, kopoalkatreszeken kivul semmit nem kapott eddig. A relativ sok autopalya miatt birja a kuplung gondolom, meg persze nincs nyírva 😀 

 

Előzmény: burgumirgum (10333)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.04 0 0 10335

Hali

 

Milyen olajat használtál benne? 10w?remélem nem.

A kuplungtárcsa törés meg meglep, milyen márka volt benne? Valeo? Xd

 

Le szoktál ugrani a kuplungról vagy lassan engeded vissza?

 

 

Üdv

Előzmény: atompyka (10334)
atompyka Creative Commons License 2018.08.04 0 0 10334

Igen, a Jimmy az valóban más kategória: Zombi. De én a Jimny-ről beszèlek, ne sèrtegesd lécci... :-)

Ez szerintem egyszerű odafigyelés kérdése, illetve hogy a tervezéskor a mérnök vagy a dizájner lobbija erősebb. Làsd pl. a VW csoport némely tagjának alig látható hátsó indexét - ilyen volt pl. az a passát is, amelyik Rékasi elé fordult anno...

 

Más: átégett hengerfejtömítés és - ismét - törött kuplungtàrcsa a heti menü :-(

Előzmény: Hobbit_G (10332)
burgumirgum Creative Commons License 2018.08.03 0 0 10333

Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy mit kellett ezalatt cserélni a szükséges kopókon kívül? Kerékcsapágyak? Lengéscsillapító? Kuplung? Utóbbit azért kérdem, mert egy cikkben egy 500 ezret teljesített Renault Twingót méltattak, abban még a gyári szolgál. 

Előre is köszönöm a választ. Az enyémben 164 ezer van, hiba nélkül. 

Előzmény: X DoZ3R (10328)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.08.03 0 0 10332

A Jimmy más kategória, mivel az terepen is szolgál.

Az ignisnek mocsok jó helyen volt a tolatója, mégis gyenge volt :D Beleraktam egy 4 wattos osram ledet, no avval már egész használható lett. De azóta sajnos beszüntették ezt, s csak 2 wattos van :D Én barom nem vettem ki belőle mikor eladtam :(

Előzmény: atompyka (10330)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.08.02 0 0 10331

Megnyugtató!....  (Az enyém most fordult 200 ezren...)

Előzmény: X DoZ3R (10328)
atompyka Creative Commons License 2018.08.01 0 0 10330

Ez nem igaz, a Jimny-nèl pl. gyakran nem hittèk el, hogy full gyàri a tolatója, annyira jól sikerült.

Az sx-èvel az a baj, hogy maga a làmpa is sötètìtett, meg tàn mèg egy plusz búra is van az izzón. Nekem egy ideje a húzott Philips van benne, valamivel jobb.

 

Előzmény: Hobbit_G (10327)
Oldboy73 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 10329

Próbáld meg úgy,ahogy én szoktam.

Fogsz egy tompa hegyű étkező kést,vagy egy széles laposfejű csavarhúzót,valami erős anyagú rongyot.

Ráhúzod a rongyot a kés vagy csavhúzó hegyére,bedugod a hátsólámpa és a kaszni közötti résbe,majd egy csavaró mozdulattal lepattintod a lámpát a patentről.

Erősen rángatva amúgy is megvan az esélye,hogy kiszaggatod a vezetéket,első alkalommal majdnem úgy jártam magam is.

Előzmény: Hobbit_G (10327)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.08.01 0 1 10328

1.6 benzines sedan :)

Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.31 0 0 10327

Sztem egy autón se jó a tolatólámpa.

Egyszerűen baromság, hogy csak egy oldalt van, másik meg hogy gyenge az izzó.

 

Be kell tolni hátra 2 erős vízálló cob ledcsíkot, rákötni a tolatólámpára és bízni benne hogy nem szúrják ki :D

 

(pár német vason van dupla tolató, szerelőm úgy fogalmazott nem fő cél a világítás csak a tolatás jelzése :D)

 

Én is vettem most philips emelt fényű 21w izzókat, de nem tudtam betenni, nem jött le a lámpa, majd meg kell próbálnom megint, de sok fogása nincs és nem akart hátracsúszni :(

Előzmény: atompyka (10325)
Karesz8703 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 10326

Sziasztok!

 

Valaki tudna segíteni:

Szuzuki sx4 2012 évjárat 1,5 vvt benzines 58 ezer kilóméterrel.

Hiba jelensége: hidegen egy pöccre indult, kb 5 km mentem vele a boltig, majd 10 perc vásárlás után nem indult be. A kulcs elfordítása után hallani minden esetben a benzin szivattyú hangját, de most semmi. Haza vontattuk a gépet és a másik gyári kulccsal egy pöccre indult be. Ezek után az eddig használt kulcs is beindította. Már másodjára jött elő ez a hiba. Korábban nem volt ennyire rossz a helyzet, mert csak 3x próbáltam indítózni, akkor ugyan az a kulcs kivesz berak és indult. Az sem biztos, hogy az immobilizer rosszalkodott. Lehet csak valami melegszik és le kellett, hogy hűljön? Most 2 Kulcsal járok, hogy az immo. hibát kizárjuk. A két hiba jelenség között kb 1200km -ert mentem a kocsival. Valakinek ötlete ezzel kapcsolatban? Köszönöm a segítséget.

atompyka Creative Commons License 2018.07.30 0 0 10325

Hogyne lenne. Csaxar. :-( Aki tervezte, elmehet a ... :-)

Ami a balon a köd, az a jobbon a rüki. 

Előzmény: Ladislas2008 (10323)
atompyka Creative Commons License 2018.07.30 0 0 10324

Mi abban az extra? Terepjáró. :-)

A szervóra gondoltam amúgy kiváncsiságilag :-)

Előzmény: Hobbit_G (10322)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 10323

SX4-en van alapból tolatólámpa vagy az csak bizonyos típusokon található? 2006-os típusról van szó.

Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.30 0 0 10322

:)

Nagyon jó lett az összkerék rendszere, azt tudom. Bár előző se volt már rossz finoman fogalmazva se :D

 

 

Előzmény: atompyka (10321)
atompyka Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10321

Azért az új Jimny-re ki vagyok váncsi 

Előzmény: Hobbit_G (10320)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10320

Szia

 

Sőt, nem csak sx villany, ignistől kezdve tudtommal minden suzuki :)

Előzmény: Halal77 (10316)
Halal77 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10319

Ezt benéztem

Előzmény: Halal77 (10318)
Halal77 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10318

Enyém 2006 májusi volt, időutazó :)

Előzmény: Skuzzy (10317)
Skuzzy Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10317

2007 végi, villany.

Előzmény: CharlieNK (10315)
Halal77 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10316

A legelső SX4 is villanyszervós...

Előzmény: CharlieNK (10315)
CharlieNK Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10315

Mikor az autó? Villanyszervós vagy még a korábbi modell?

Előzmény: Skuzzy (10314)
Skuzzy Creative Commons License 2018.07.29 0 0 10314

450km-es rokonlátogatási út kb. 80. km-nél kigyulladt ma a kormány szervó sárga lámpája. Azóta kb. minden második/harmadik indításnál alszik csak ki és van rásegítés. Találkozott valaki már ilyennel? Most kezdek még csak infók után keresgélni..

Köszönöm

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.07.27 0 0 10313

En a liana forumba vagyok aktiv tag, a lianaba is kell cserelni a fekolajat, kupplungolajat ketvente, de meg pluszba a kormanyszervot is erdmes kicserelni, mert ami onnan lejott folyekony katrany volt gyakorlailag

Előzmény: Hobbit_G (10045)
PentaxMan Creative Commons License 2018.07.22 0 0 10312

Nem az izzó, nem a biztosíték... a foglalat kitágult, lötyögött a W16W izzó. Szorítottam a foglalaton, most jó.

Előzmény: PentaxMan (10311)
PentaxMan Creative Commons License 2018.07.22 0 0 10311

SX4 Sedan, nem világít a pótféklámpa... hogyan kell az izzót kicserélni?

topoly Creative Commons License 2018.07.22 0 0 10310

mármint a hátsó lámpák burkolatát...

Előzmény: topoly (10309)
topoly Creative Commons License 2018.07.22 0 0 10309

Én nem is mertem tovább feszegetni. Szerelő segített leszedni, de ő is vakarózott... Rágyógyult 6-7 év alatt...

Előzmény: Hobbit_G (10303)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.21 0 0 10308

Szia

 

Ha már kell régen rossz.

Kuplungcsere.

 

Viszont, mikor volt váltóolaj cserélve?

4 év/45000km a csereperiódus.

 

Üdv

Előzmény: Kuki 63 (10307)
Kuki 63 Creative Commons License 2018.07.21 0 0 10307

Sziasztok. Suzuki SX4 nehezen veszi a sebességeket. A kuplungon lehet állítani? Ha igen hogyan?  köszönöm!

Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.19 0 0 10306

OK, nagyon köszönöm.

Nekem mind ég csak van erősebb izzó tolatóba és oda akarnám betenni, de bárhogy húztam nem akart jönni a szemét.

No majd ha megen beállok megpróbálom ismét.

 

Köszi

Előzmény: abdulesmia (10305)
abdulesmia Creative Commons License 2018.07.19 0 0 10305

Igen, az egész lámpát fogva erősen hátra felé és talán egy kicsit kifelé feszítve kell húzni. Le fog jönni és nem törik el a patent. Utána cserélhető bármelyik izzó benne, nekem a bal oldali irányjelzőét kellett.

Előzmény: Hobbit_G (10303)
atompyka Creative Commons License 2018.07.19 0 0 10304

Ha jól emléxem, egy oldalról becsúszós patent fogja még, kifejezetten hátrafelé kell húzni. De emlék csak, rég volt dolgom vele. 

A vizesre később írok, nem telóról 

Előzmény: Hobbit_G (10303)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.18 0 0 10303

szia

 

Nekem ez fura

Azért fura, mert én eddig úgy tudtam, hogy ha olaj van a hűtővízben az az egyik hengerfejre utaló jel...

Milyen tünetei vannak, ami alapján hengerfejhibát mondanak rá? Most már kíváncsi lennék erre :) Ill. milyen olajjal ment a kocsi?

 

Menj el Zsoleszhoz, nézze meg, benne bízok olyannyira, hogy 10000000% hogy nem cseszi át a fejecskéd :) Ráadásul szinte szomszédban dolgozik. Ha kell megen a mailcím szólj.

Igaz munkadíja nem a legolcsóbb, de nem kell egy hibával 5x visszamenni, mert rosszul csinálná meg :D

 

 

Hátsó lámpákat hogy a fenében lehet leszedni, hogy izzót tudjak benne cserélni?

Tolatót akartam ma, két csavar ki, lötyögni lötyög, de nem tudtam leszedni a lámpát... Mi a fene fogja még?

Előzmény: atompyka (10302)
atompyka Creative Commons License 2018.07.18 0 0 10302

Olaj a hűtővízben? Tudtommal nincs, én legalàbbis nem tettem bele. Kellett volna? :-)

Nem talàlgatás, méregetés. De már mondta más szerelő is, hogy a tünetek alapjàn hf... 

Előzmény: Hobbit_G (10299)
Skuzzy Creative Commons License 2018.07.18 0 0 10301

:-)

Előzmény: kezman46 (10300)
kezman46 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 10300

Kösz szépen, ez nagy segitség volt, fiamnak kis ügyes keze van :))

Előzmény: Skuzzy (10296)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.17 0 0 10299

Ilyet se hallottam még m sorozatú motornál :(

Remélem nem csak találgatás. Olaj van a hűtővízben?

Előzmény: atompyka (10298)
atompyka Creative Commons License 2018.07.17 0 0 10298

Megvan a vàlasz a saját - majd' 1 évvel ezelőtti - kérdésemre: hengerfejes a nyavajás... :-(

Előzmény: atompyka (9205)
Skuzzy Creative Commons License 2018.07.17 0 0 10297

Nekem az utastérben kellene kitakarítani, mert bűdös, de gondolom ahhoz szét kell borítani a műszerfal alját teljesen. Ahhoz keresek hozzáértőt. (bombba nem használt)

Előzmény: atompyka (10277)
Skuzzy Creative Commons License 2018.07.17 0 0 10296

Ezen túl vagyok.., napellenzők elöl, első ajtóknál a kapaszkodók leszerel, térképlámpa kipaatint. Így már lehet feszíteni a kárpitot annyira lefelé, hogy még ne rogyjon meg, de kis kézzel, némi bűvészkedéssel elérhető az antenna talpának csavarja a lámpa kivágásán keresztül.

Előzmény: kezman46 (10290)
kezman46 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10295

Kösz szépen.

Előzmény: Hobbit_G (10293)
kezman46 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10294

IEzt értem de hogy kezdjek hozzá?

Előzmény: Sanzistift (10292)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10293

Szia

 

Motul vagy mobil1 5w30.

Szereti xd

 

De mivel az 500-at megfutott ignisem is ezt kapta és nem volt gond még évekig nyugodtan használhatom, évi max 15-öt kap xd

Előzmény: kezman46 (10291)
Sanzistift Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10292

Ha a csukló tört el, akkor kezdheted bontani a kárpitot. A napokban nekem is muszáj lesz nekiállni.

Előzmény: kezman46 (10290)
kezman46 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10291

Milyen olajat használsz, mennyi km van benne?

Előzmény: Hobbit_G (10289)
kezman46 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10290

Letört az antennám, ki kellene cserélni, valaki cserélt már, hogy áljak neki a tetőkárpit lebontásának, kösz a segitséget előre is?

Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.12 0 0 10289

Ha már falevél.

Ti szoktátok elől pucolni a műanyag rács alatt?

Érdemes vele bíbelődni vagy nem nagyon juthat le falevél :)

 

Olyannyira egy 0 karbantartást igénylő jármű, hogy borzalom, szeressük, de hogy már ilyen dolgok jutnak eszembe, az már gáz :D

 

 

Hozzáteszem zabálja az olajat, 5000km alatt még egy mm-t se változott a szint :D

Előzmény: kezman46 (10285)
kezman46 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10288

Kösz akkor bevállalom én is.

Előzmény: doki64 (10287)
doki64 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 10287

Szia

Szilent akna nélkül is cseékhető, nálam megtörtént.

Előzmény: kezman46 (10285)
fireman4 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10286

Youtube-on keress rá! Van ventillátor kiszerelésről videó. Vagy tükör és csipesz segítségével kiműtöd a pollenszűrő résén keresztül. 

Előzmény: kezman46 (10285)
kezman46 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 10285

Üdv, help kellene, polenszürö ok, de berreg a ventilátor, valami bemászott falevélre gyanakszom hogy lehet hozzáférni a ventilátorhoz, másik, stabilizátor gumiszilent csere bonyolult, nincs aknám, emelöröl meg lehet oldani, mennyire komplikált hozzáférésileg, vagy vigyem szerelőhöz? 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.08 0 0 10284

Szia

 

Km nem mérvadó, én tavaly vettem ezt az sx-et 170.000km-el, be lett járatva. Suzuki motorok röhögve elmennek 4-500.000 km-et minimum, de ismerek győri oktatóautót, ami 1.3 ignis, 1 millió km felett jár nulla motorhibával...

 

A formával nem vitatkozom, szebb autó, liana praktikusabb.

 

Én tuti megtartanám, még ha minimálisan kell is foglalkozni pár rozsdafolttal rajta.

 

 

De ha már cserébe mennék bele inkább néznék újat, mondjuk scrosst.

2012-es tuti 2 milla vagy több, akkor inkább újra gyúrnék :)

Előzmény: bolisz57 (10283)
bolisz57 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 10283

Hobbit_G :  Köszönöm a hozzászólást!! A Liana egy kiváló autó, de már 11-éves itt ,ott már kezdi a rozsda,és már nincs szükségem a 4×4 hajtásra. Az SX 4 amit kinéztem fele ennyi idős,fele Km -rel!  Max ketten utazunk benne a csomagtér nem mérvadó.  SX4 =modernebb forma,kevesebb km,fiatalabb!! 

Előzmény: Hobbit_G (10280)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.08 0 0 10282

Szia

 

Köszi, csak ki kell szedni xd

Minden eddigi suzukinál kesztyűtartó alá benéztem, szűrőfedő lepattint, kihúz majd vissza.

Ebben is tuti olasz keze van benne, mint biztitáblánál is xd

 

 

 

Köszi még egyszer.

Előzmény: fireman4 (10281)
fireman4 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 10281
Előzmény: Hobbit_G (10279)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.08 0 0 10280

Szia

 

Max sx4-ben a 4x4 jobb (már ha összkerekeset vennél), minden másban sztem nagy difi nincsen.

Miért akarod lecserélni a lianát? Sok érvet nem tudnék felhozni a csere indokoltságára. Éppen bejárattad a Lianát a 110.000km-el. Ráadásul sztem csomagtérben nagy visszalépés lesz.

Előzmény: bolisz57 (10278)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.08 0 0 10279

Hali

 

Hova a rákba rakta az olaszka a pollenszűrőt sx-ben? Ki kell kapni a kesztyűtartót hozzá?

 

Meglestem, hogy gyorsan kikapom oszt pislogtam, hogy nem látom :D

Előzmény: atompyka (10277)
bolisz57 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 10278

 Sziasztok!  Most még Liana amit (2007 évj.- 1.6 4×4 - 110-ez km)használok, tervezem a váltást (SX4-re 2012 évj.- 1.6- 56ez km)--kérdésem van e valakinek tapasztalata,összehasonlítási alapja?? Előre is köszi a hozzászólást!

atompyka Creative Commons License 2018.07.07 0 0 10277

Hát, én még csak egyszer voltam a Keresztúrin a klímásoknàl, így nincs összehasonlítási alapom, de amit csináltak (kompresszor talán), az jó lett. 

Előzmény: Skuzzy (10276)
Skuzzy Creative Commons License 2018.07.05 0 0 10276

Budapesten vagy környékén tud valaki ajánlani autóklímást, aki rendesen ki tudja pucolni az SX4 klímájának hőcserélőjét és szellőző rendszert ( és meg is fizethető) ?

Köszönöm

Lbácsi Creative Commons License 2018.07.03 0 0 10275

Szia!

 

Egy autós lapban volt cikk egy sx4 főfékhenger gumikarmantyú hibáról, amit a komplett egység cseréje helyett a karmantyú legyártásával javítottak (130 ezer helyett 3 ezerért). Előkerestem a lapot, megtaláltam a címet: Seal Ring Kft. Bp. 1182. Üllői út 288. Ha jól vettem ki, ők tömítőgyűrűkkel foglalkoznak, próbáld meg, hátha tudnak valami okosságot.

 

Vagy nézd meg ezt:

 

http://shop.suzukialkatresz.eu/home/724-sx4-valto-bowden-bovden.html

 

Üdv.!

 

Előzmény: Bgabriel45 (10271)
Severino Creative Commons License 2018.07.03 0 0 10274

üdv..a gázpisztoly érdekelne ha megvan még

brioska Creative Commons License 2018.07.03 0 0 10273

köszönöm a válaszokat :)

Hobbit_G Creative Commons License 2018.07.01 0 0 10272

Te, halogénnél nem azonnal van nagy fényerőd, minimális idő kell hogy elérje, még ha direktbe is kapcsolod xd

 

Újabb típusnál lehet már plusz elektronika, de remélem nem olyan, mint franciáknál, hazakísérő fény miatt már comp kezeli xd

Előzmény: atompyka (10270)
Bgabriel45 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 10271

Segítség! SX4 váltó működtető bowden sebváltó oldali gumibetéttel kapcsolatban

valakinek volt már gondja. Tönkre ment és csak 3. és a 4. fokozat megy.

Csak kompletten cserélhető az egész szerkezet (kb.80e Ft)

vagy van olcsóbb megoldás?

Csak a gumi betét kellene kb pár száz forint lehet.

Kösz a válaszokat!

 

atompyka Creative Commons License 2018.06.30 0 0 10270

Az a drl-vezérlő, az egy másik mese. :-)

Nem vagyok biztos benne, hogy igazam van; egyrészt így rémlik, másrészt néha úgy érzem, mintha zivatar lenne odabenn: kis késéssel követik a fények a hangokat (mármint a kapcsoló kattanását :-) ) :-)

Előzmény: Halal77 (10268)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.30 0 0 10269

Az ignisnél tudom így volt, de sx-nél bajuszkapcsoló miatt remélem nincs igazad, mert akkor sok bajuszkapcsolót kell majd gyártani :)

Szerintem van egy elektronika a kapcsoló után, de majd rákeresek, ha nagyon ráérek :)

Előzmény: Halal77 (10268)
Halal77 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 10268

Úgy rémlik a kapcsolási rajzról, hogy direktbe van kötve a kapcsolóra. Még egy nyamvadt relé sincs.

Már ha a tompítottról van szó.

A kesztyűtartótól balra van egy csatlakozó ahol a skandináv verziókon van egy doboz az automatikus fényszóró felkapcsolásra(olajnyomásra kapcsol).

Előzmény: atompyka (10267)
atompyka Creative Commons License 2018.06.29 0 0 10267

Azt gondolom, a làmpát nem közvetlenül kapcsolod, csak egy szàmítógèpnek adod ki a parancsot. Ha tényleg így van, innentől egyértelmű, hogy Bill Jobs és/vagy Steve Gates a hiba oka. :-)

Előzmény: brioska (10263)
Halal77 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 10266

Én kínai 2 DIN-est használtam, jobban kellett a sokoldalúság a minőségnél. Főleg a rádió vétel minősége volt gyengébb, a többi hangminőség viszont a gyárinál jobb és talán a márkásabb rádiókhoz is közel van már.

 

Ezt ajánlanám, ha mégis kínai szóba jöhet, erősebb proci, jobb rádió chip, gyors bekapcsolás, alacsony készenléti áram, stabil szoftver. Én is most ilyenre szeretnék váltani.

 

Van ehhez beépítőkeretem is eladó:) Nekem már más autóm van.

 

Antenna erősítőt raktam bele én is, mikor még Alpine-re cseréltem le a gyári rádiót, az is javult tőle.

Szerintem a jobb oldali A oszlopnál lévő antenna kábel toldásához a legideálisabb beforrasztani az erősítőt, csak egy felesleges jelcsökkenés van miatta.

 

A beépítőkeretet betenni nem nehéz, ha két oldalsó díszlécet le tudod feszegetni:)

 

Előzmény: Hobbit_G (10261)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.29 0 0 10265

Nekem ignisen először be lett téve egy erősítő, jobb lett, de nem sokkal majd kapott másik rádiót, ég és föld.

Majd automata ignisnél is kidobtam a gyári rádiót, kapott jvc bt egységet, ég és föld lett a korábbi vételéhez képest.

 

Lehet magyarázni, de én megtapasztaltam ott a gyári és jvc/pioneer rádiók közötti különbséget :)

Előzmény: fireman4 (10262)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.29 0 0 10264

Szia

 

A két eset más-más :)

A lámpánál meg kéne nézni a kapcsolót jó-e vagy sem, ill. izzókra is ráleshetsz.

De lehet ilyen akkor is, ha a test nem jó a lámpán.

 

Az ajtó nekem is csinálta már, de egy ideje nincs baja.

Én arra gondolok, hogy amit húz a motor drótot ott a kapcsolattal van baja, nekem a szorító nem szorít rendesen. Ha elkezdem ki-be zárni a kocsit vagy távirányítóval, vagy belső gombbal akkor elő tudom hozni a jelenséget. Elsőre most nem szokta csinálni. Próbáld ki belső gombbal ki-be csukva. Nekem a kis belső kallantyú ilyenkor félúton megáll és nem is megy utána sehova. Kulccsal simán nyitható meg zárható, mert ott mechanikai kapcsolat van, nem a motor húzza.

Előzmény: brioska (10263)
brioska Creative Commons License 2018.06.29 0 0 10263

Sziasztok,

2 jelenségre keresnék véleményt, javaslatot ~2010 sx4.

Ajtózáráskor (távoli) nem zárta bal első ajtót, többit igen. Nyitni nyitja. Közvetlen bedugva a kulcs bezárta azt az ajtót is. Majd probléma köv alkalomra elmúlt. (nem volt közben elemcsere kulcsban)

Egyik este elindulás után tompított valamiért nem világított. Helyzetjelző igen, távolsági reflektor is. Majd ez a probléma is másnapra elmúlt.

Ilyenkor ne legyen az ember paranoiás :)

Találkoztatok már hasonlóval?

 

fireman4 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 10262

A jelerősség az antenna kábelen bukik el, valaki itt írta a fórumon.

Előzmény: Hobbit_G (10261)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.28 0 0 10261

Boccs akkor, valszeg így van ahogy mondod. Nekem amikor néztem mindenhol kb annyi lehetett, mert nem ment légkondi :D

 

Rádiócserén agyalok éppen, bt kihangosítás + jobb vételi erősség reményében.

Érdemes gondolkodni érintőkijelzősben 100 körül (jvc, kenwood márkák jönnek számításba, kici csájná nem) vagy maradjak a hasonló stílus mellett, mint gyári, csak bt kihangosítós Kenwood pl:

https://digitalszalon.hu/dpx-5100bt-2din-autoradio-bluetooth

 

100 körül még nem navisok vannak, max olyat találtam, ami ELVILEG a telefon képét ki tudja vinni a fejegységre, de naviprogi kérdés erősen telefonon, így nem is olyan biztos, hogy az jó poén úgy :(

 

A dpx-5100bt és 5000bt között tudja valaki van-e érdemleges különbség? :)

 

 

Jah, beépítőkeretet mennyire bonyolult betenni az sx-be?

 

 

Köszönöm

Előzmény: Halal77 (10260)
Halal77 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 10260

Intake, az a levegő hőmérséklete a szívócsőben.

Előzmény: Hobbit_G (10259)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.27 0 0 10259

Hali

 

37 a kabiné elvileg.

 

Elég szög technika a mienké még, nincsenek nagy csodák benne :D

 

Más:

Tudod mióta ki akarom már cserélni az osram nb-t a laserre? Rég, oszt valahogy nem visz rá a lélek, hogy kinyissam a motorteret :D

Előzmény: atompyka (10257)
Halal77 Creative Commons License 2018.06.27 0 0 10258

Hagyományos termosztát van benne, nem figyeli azt semmi. De az olaj hőmérsékletét sem.

Előzmény: atompyka (10257)
atompyka Creative Commons License 2018.06.26 0 0 10257

Onnan nekem nem adnak. 

 

A képeden a 37 fok mi(nek a hőmèrséklete)?

 

Olyat is tud, hogy a termosztát nyitva van vagy zárva?

Előzmény: Hobbit_G (10252)
atompyka Creative Commons License 2018.06.26 0 0 10256

Kedves egészségedre :-)

 

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10255)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.06.26 0 0 10255

Köszönet, köszönet!!!

Előzmény: atompyka (10254)
atompyka Creative Commons License 2018.06.25 0 0 10254

Sebességváltó  olaj  térfogata  (referenciaérték) :  2,5  liter  (5,3/4,4  US/lmp  pt.)

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10253)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.06.25 0 0 10253

Nem vagyok könyvközelben... Megnézné valaki, hogy PONTOSAN mit ír a kezelési könyv a sebváltóolaj mennyiségre? (2007-es benzines 1,5 GLX AC)

Hála és köszönet!

Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.11 0 0 10252

Kínából :D

 

Ha rám hallgatsz a vgate márkájúakat nézed, azok jók, de 4-6000ft körül mozognak, nem a legolcsóbb kivitelek. Enyém pl wifis, ez mehet androiddal is meg szifonnal is. A bluetooth alapú csak droiddal megy.

 

Sajnos bt-set ignisben felejtettem eladáskor :( Az annyival volt jobb nekem, hogy volt rajta bekapcsgomb, ezen nincs, ill. ez ami van fél óra inaktivitás után kikapcsol, nem meríti le az akkut, ami nem mellékes :D Hondában mindig indult kulcsfordítással, suzukiban viszont nem, amit nem értek :D

 

Ha érdekel meglesheted majd, úgyis jövök lassan hozzád :)

Előzmény: atompyka (10251)
atompyka Creative Commons License 2018.06.11 0 0 10251

Köszcsike!

Hol lehet ilyet bugázni? :-)

Előzmény: Hobbit_G (10250)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.11 0 0 10250

Ezt a motorféket nem értem.

Van benne, mert van vmi minimális, de hogy a Jagellón lefele 3-ban gyorsul az azért röhej :D Sztem meg szimplán a túl hosszú fokozatok miatt ilyen, ha rövidebb lenne tuti jobb lenne a motorfék is.

 

Kerék:

Én ennél még nem foglalkoztam vele sokat, de lehet lejjebb engedem legalább 2.2-re.

 

Ignisnél 2.3 volt írva, annyinál csak kiugrani lehetett volna belőle, 2.1-2.2-vel használtam, semmi gondja nem volt, de láttam olyan ignisest aki 2.0-ra állította a kereket.

 

Anno crv-be a gyári érték 1.8 volt, igaz ott 205/70R15 volt a kerék :D

 

Atompy: Meglestem ma az olaj hőmérsékletet és nem adja le az ecu torque-ba, csak a vizet. Olajat is lehet lesni, de csak gyári cuccal, ilyen kici kínaival sajnos nem úgy tűnik :)

Előzmény: John_32 (10247)
pigulla Creative Commons License 2018.06.11 0 0 10249

Nálam elől 2,3 hátul 2.0.  Michlein Energisaver.  Pont tökéletes 2 főre, hogy ne pattogjon a hátulja.  

Előzmény: John_32 (10248)
John_32 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 10248

Az R16-os gumit mennyire fújjátok fel? Tudom, ott a matrica a B oszlopon, most 2.4-re állítottam be mert 95%-ban két személlyel van használva. de így meg ránézésre laposkának tűnik, igaz, szülők előzetesen rendesen túlfújták....  

John_32 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 10247

Szia,

 

tegnap megjártuk a váli völgyet, vannak kanyargós emelkedős meredekebb részek is (persze nem egy "Süd-Tirol" a domborzat), és bizony a motorfék jelenősen érezhető volt, sok helyen jól is jött mert így fék nélkül szépen lehetett terelgetni. 

Előzmény: Hobbit_G (10240)
pigulla Creative Commons License 2018.06.11 0 0 10246

Persze, hogy vicc volt.  :-)

Előzmény: atompyka (10242)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.10 0 0 10245

Majd hosszú úton meglesem neked egyszer, de amúgy semmi értelme nagyon nézni :D

Amíg középen van nagy baj nincs, ha elindul fel, akkor van gond.

 

 

Az olaj már érdekesebb téma. Kocsog cigesz jóbarátom (gyak legjobb barátom, ily kedvesen köszönünk egymásnak rendszerint, mielőtt valaki lerasszistázna) swiftjén nézte korábban szerelő. Marha gyorsan bemelegszik a víz rajta, de az olajnak kellett 35-40km az üzemhőmérséklet eléréséhez!!!

 

A gyári suzuki eszköz mutatja az olajat, de torque pro múltkor nem talált ilyen opciót. De most már idegesít, így meglesem a napokban, már be is állítottam rajta az olaj figyelését :D

Előzmény: atompyka (10244)
atompyka Creative Commons License 2018.06.10 0 0 10244

Köszi

kíváncsi lennék, mettől meddig ingadozik, miközben a mutató középen áll

Előzmény: Hobbit_G (10243)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.10 0 0 10243

Vizet tud, de olajat asszem nem, ill. Tud csak ecu nem ad ilyen értéket :(

Meglesem majd, ha kocsiba ülök xd

Előzmény: atompyka (10241)
atompyka Creative Commons License 2018.06.10 0 0 10242

Kissè poros, szürkésfeketéhez. :-)

(Ha tényleg visszaviccből kérdezted, ahogy sejtem... :-) )

Előzmény: pigulla (10239)
atompyka Creative Commons License 2018.06.10 0 0 10241

Nincs. Ès?! Mindig csak a kifogások... :-)

 

Más: a csodakütyüd tud olaj- és/vagy tényleges vízhőmérsékletet mutatni?

Előzmény: Hobbit_G (10240)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.08 0 0 10240

Szia

 

Van olyan benne? Vagy inkább úgy kérdem van motorfék sx-ben? Jól titkolja xd annyira minimális szegénynek, hogy majdnem le is szoktam róla :(

 

No nem el kopva van, hanem kevés.

 

Honda 2l motorban több volt, de a vicc, hogy automata ignisben is ha le húztam 2-be, egyben meg pláne xd, úgy majdnem megállt azonnal xd

Előzmény: atompyka (10238)
pigulla Creative Commons License 2018.06.08 0 0 10239

Milyen motorhoz kérded pontosan?  

Előzmény: atompyka (10238)
atompyka Creative Commons License 2018.06.08 0 0 10238

Hopp, ha már fék: nem tudja valaki véletlenül a motorfék-betét cikkszámát?  Az álmoskönyvben nem látom a csereperiódusát és a cikkszàmát sem, de valahol olvastam, hogy 300e körül illik cserélni. :-)

Előzmény: Hobbit_G (10237)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.07 0 0 10237

Hali

 

Nálam brembo szolgál, sose mást xd

Halk, mocskosul fog, nem kell több

Előzmény: tigerman19 (10235)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.06.07 0 0 10236

Üdv, én nemrég cseréltem. En textart vettem bele, az előtt is az volt benne és remekül bírta.

TEX 2428001/LA fékbetét

TEX 92156600/P FÉKTÁRCSA
Mondjuk nekem Sedanom van, tudtommal arra mas fekbetet valo szóval nézz utanna, hogy mi kell neked pontosan.

én az alkatreszek.hu -ról vettem

üdv 

Előzmény: tigerman19 (10235)
tigerman19 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 10235

Köszönöm a válaszokat, figyelni fogom a vízszintet azért.

Újabb kérdés: hamarosan elérkezik a féktárcsa-fékbetét csere. Korábban jó véleményeket olvastam a Textar, Zimmermann márkákról. Aki vásárolt már ilyet, honnan érdemes és milyen cikkszámút (ugyanis többfélét is találok)?

atompyka Creative Commons License 2018.06.06 0 0 10234

Nekem egy tavaly nyári alapjáraton klímával szundikálás volt ilyen, hogy megmelengette hasonlóképpen a vizet, azóta csinálja, hogy megtölti a tartályt, a hűtőből meg hiànyzik. Visszanyomom a szuszogón àt kompresszorral, pár hét utàn újra. Csak nekem fagyàllószag is van, azaz néha ki is nyom belőle, ha mást nem, gőzt. 

Előzmény: tigerman19 (10232)
t.lantos Creative Commons License 2018.06.06 0 0 10233

Azert melegedhetett, mert valahol megszorult a levego, es ott nem volt hutes.

Előzmény: tigerman19 (10232)
tigerman19 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 10232

Üdv!

Tapasztalt-e már bárki ilyet (2006 1.6 GS 4x4 benzin, 217.000 km):

- Novemberben cseréltünk fagyállót. Legalább 6,5 liter ment bele, -35 fokra kevertük. A légtelenítés baromi nehézkes volt, alig akart nyitni a termosztát (első tapasztalat, nem hidegben kéne csinálni, 10 fok se volt már). Ahogy elkezdődött a mostani nagy meleg, 250 km autópálya után láttam, hogy a hőfokmutató a plafonon van (a klíma csak nagyobb tempó felett működött). A motor szépen járt, gőz nem csapott ki, tehát óvatosan hazagurultam. Megállás után megnéztem a motorteret, minden száraz, de a kiegyenlítő tartály kb csurig volt. Másnap szerviz, termosztátra gyanakodtam (indulás előtt a tartályban beállt a rendes vízszint). Ott kiderült hogy termosztát rendben, szivárgás nincs és tapasztalatuk szerint 1 liter hűtőfolyadék ment még bele. Előtte 1 héttel volt olajcsere, az olaj nem volt vizes, és a víz se olajos. A szerviz szerint nem sikerült légteleníteni rendesen a fagyálló cseréjénél, kevés volt a hűtőközeg, így most amikor a 30 fokban kellett volna, nem volt hatékony a hűtés és ezért letiltotta a rendszer a klíma műkdödését.

Ez logikus magyarázat lehet, de van valami amit nem értek: ha kevés volt a víz, akkor miért volt teljesen teli a tartály abban a pillanatban, amikor a motor hőmérséklete elérte a felső határt? A rátöltés óta eltelt 1 hónap és azóta semmilyen probléma nincs és a klíma is jéghideg, a víz nem fogy (legalábbis eddig).

Legnagyobb félelmem a hengerfej probléma, de mint írtam, a víz nem volt olajos, az olaj nem volt vizes. Nincs fagyálló szaga a kocsinak és a szőnyegeknél sem ázik.

Bármilyen tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok.

t.lantos Creative Commons License 2018.06.03 0 0 10231

A gyar meg nem hulye.

Egy cikkszam van. A kipufogo nem precizios alkatresz, nyilvan nem lesz ket tokegyforma, foleg, ha nem is egyszerre keszultek

Előzmény: Hobbit_G (10230)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.06.02 0 0 10230

Ez ok, de két swift, gs és glx mind 2005-ös, 1.3-al xd

 

Hangjuk full más.

 

Ugyanez ignisnél megvan. Túl sok a véletlen xd

Előzmény: t.lantos (10229)
t.lantos Creative Commons License 2018.06.02 0 0 10229

Nincs ket egyforma abbol se, nem hangra gyartjak :)

Es hat az se mindegy, mennyi idosek.

Az off regi Swiftbe utangyartott kerult, sokkal dormogosebb, mint a gyari volt.

Előzmény: Hobbit_G (10219)
atompyka Creative Commons License 2018.06.01 0 0 10228

Nem biztos, hogy ezt szeretném, de köszi...

Előzmény: kismiki (10227)
kismiki Creative Commons License 2018.06.01 0 0 10227

Más: 1.5-be való gyertya hol legolcsóbb?

 

NGK V-Line 14

NGK BKR6E-11

NGK 6465

 

Mindegyik tök ua más néven. 3000Ft/4db alatt elérhető zsu.hu

webáruházban. DE! Ez "hagyományos" gyertya, nem 105ekm csereperiódusú.

Előzmény: atompyka (10221)
atompyka Creative Commons License 2018.06.01 0 0 10226

Gondoltam, hogy Denso lesz, merazonkívül csak a Bosch van, ami D-betűs, de abból meg hiànyzik a D betű. :-)

 

Jajdejó, hogy mondod, nekem van mindkettő, csak adatkábel kellene hozzàjuk, mert blutuszon nem látják egymást valamiért, kénytelen vagyok manuàlisan hasznàlni. :-)

 

Netán a konyhaszekrényben tárolod a téligumit? :-)

Előzmény: Hobbit_G (10225)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10225

Miért, lehetsz gumis is, aki így szerez kuncsaftot :D

(sógornak mélyparkolóban szúrták ki a kerekét meglepő módon a gumistól 30 méterre pár hete... Pedig azt hittem már leszoktak erről a módszerről)

 

Én meg árulok laptopot meg fűkaszát is, ja meg nagy barkácsgépeket, na és? :D

 

Megvan, rákerestem csak neked, csak most. Denso lesz az ami van nekem benneje, hibamentes :) 4500 volt darabja szerelő által.

Előzmény: atompyka (10224)
atompyka Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10224

D-s? Dultódelta? :-) 

Aszondja, más még nem tud róla. Miutàn kiírtad egy nyílt fórumra... :-)

Előzmény: Hobbit_G (10223)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10223

Boltból xd

Nekem most vmi d betűs van benne, iridium ez is, de márkája fogalmam sincs mi, megveszve se jut eszembe :(

Azt mondták ugyanaz a minőség, mint ngk

 

Amúgy nagy boltokban keresd, ott talán nem lesz hamisított, az olcsók sok esetben azok sajnos. Nekem konkrétan a lángból lett véve.

 

Gyűjtöm a kedvet lerohanásodra. Készülj ugyanolyan 16mm önfúró kis csavarral addig, már alig van belőle xd

Lehet lesz konyhaszekrény projekt is meglepinek, más még nem tud róla xd

Előzmény: atompyka (10221)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10222

Olajgombát a motorháztető felnyitása után merre találom vagy csak aknából lehet cserélni?

atompyka Creative Commons License 2018.05.31 0 0 10221

Igen, vagy jól el kell talàlni a megàllás pillanatát, vagy előbb dugni egy 4.et, majd onnan áthúzni Rakett fokozatba. :-)

Más: 1.5-be való gyertya hol legolcsóbb?

Előzmény: Hobbit_G (10220)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.30 0 0 10220

Szia

 

Az R gyökérségen sajnos nem segít, ez így van :D

Én azt szoktam csinálni, hogy amikor épp megáll a kocsi húzom R-be, akkor a visszalökés miatt könnyen beveszi. Vagy dupla kuplung kell.

 

R nincs szinkronizálva, sajnos ez a mellékhatása. Amúgy ilyen volt a crv is anno.

Előzmény: John_32 (10218)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.30 0 0 10219

Adott volt pl két swift, 1.3 glx és gs. Más volt a hangja a kettőnek. glx érces, gs érdekes módon mélyen dörmögő, sokkal halkabb.

 

Én ezt igniseknél szintén hallottam.

 

Lehet nincs igazam, de akkor süket vagyok (ami fura lenne volt zenészként :D)

Előzmény: t.lantos (10217)
John_32 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 10218

Ez is egy 2008/05-ben vásárolt/forgalomba állított 1.5 GLX AC-ként hívott modell... Készítek majd egy videót erről a furcsa hangról amit az utastérben hallani ha motorfékkel gurulok/haladok, de csak akkor hallani. Ha kinyomom a kuplungot vagy gázt adok vagy fékezek abba hagyja. tippeltem arra h valami berezonál mert mondjuk a rögzítése nem jó, de az adott sebességgel haladva a gázt tartva nincs ez a hang csak motorfék üzemben. 

Visszatérve a negatívumokhoz, a "rükverc" valami borzalom bármihez viszonyítva is, jó ha másodikra sikerül betenni R-be. Rendeltem 3L olyan Mobil 75w90-et amit linkeltél, bár nem hinném hogy ezen a váltóolaj tud segíteni. Ha jól rémlik nem kell bele 3L de kettőnél több kell... 

Előzmény: Hobbit_G (10214)
t.lantos Creative Commons License 2018.05.30 0 0 10217

"Nem beharangozott, de a gs alatt más kipuff van, mint glx alatt. Ez igaz swiftre, ignisre és szte talán még sx-re is."

Ilyen baromsagokat megis honnan szedtek?

Ha nincs nyomos ok, nem fognak 2 fele fodarabbal szorakozni.

Egyetlen helyen van jelentos elteres a kipufogok kozott. A 2wd/4wd eseten, mert nyilvanvalo okokbol nem fert el ott a 4wd dobja, ahol a 2wd dobja van.

Előzmény: Hobbit_G (10211)
atompyka Creative Commons License 2018.05.30 0 0 10216

Ma lesz az 5. vizsgàja... :-)

Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10215

Szia

 

Kimondtad a két kulcsszót: ráncfelvarrott és a lényeg: gs

 

Utóbbin nagy a hangsúly. Barátomnak van olyan, mint neked, alig van hangja, tanusíthatom :)

Még mindig: gs sztem más kipufogót kap, ignisnél ledobbentem mekkora hangkülönbség lehet és nem kap több szigetelést sehol sem.

 

Hozzátenném pályán 110-120 között simán beszélgetünk normál hangerővel párommal, de érződik, hogy nem egy néma kocsi, 2008 glx

 

Off

Vezettem 1.4 octavia 2-t, majd ugyanilyen 1.2tsi-vel, utóbbi sokkal zajosabb volt, meglepődtem, de 1.4 már pl halk xd

Előzmény: CharlieNK (10213)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10214

Ami nekem van 1.5 99le glx nem berreg. A rádiónál van zizegős hang ha melege van, valszeg patentek közül valamelyik megadta magát.

A berregés simán lehet nyelestengely, hibája vagy kulissza.

 

Nekem 180 közeledik, de nincs ilyen gondja.

 

Amúgy hehe, van motorfék a kocsin? Nekem nem nagyon mutatja magát xd

Előzmény: John_32 (10212)
CharlieNK Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10213

Én meg vagyok elégedve. ráncfelvarrott SX4 GS szint, 4x4 és semmi bajom sem a motorhanggal, sem egyéként a belsővel, hangokkal (amik alig vannak) A múltor német autópályán 160-170 km/h körül a szélzajt nevezném soknak, jelzi, hogy nem erre készült a kasztni, de a motorhang nem jelentős. 1.6 benzin, 120 lovacska.

John_32 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10212

Én a G Astra-hoz (2002/05-ös Bochumi gyártású kombi, "echte" német még, majdnem a legmagasabb felszereltséggel) mértem az SX4-et, az a fiatalabb, az F és az SX4 közt van másfél évtized generációban, indokolatlan lenne bármi féle képen összehasonlítani őket. Ignishez még nem volt szerencsém... De az SX4 hangos, főleg városon kívüli tempónál. Meg kevésbé összeszedett benyomást kelt. Pl a hangja, az alapjárati remegése, a berregő hang ami a műszerfal/motortér felől jön motorféknél... Szóval  vannak érdekességek amiknek felszereltségtől függetlenül nem értem a miértjét... Ezek ráadásul nem egyedi dolgok, mert anno a céges facelift-es 2011-es SX4-ben is tapasztaltam, illetve a motorfékes "berregő" hangot nem... 

Előzmény: Hobbit_G (10211)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10211

Opel astra F műszerfal és kapcsolói = Suzuki Ignis :D

Kezdve a fos világításkapcsolóval.

 

Ültem f astrában, sose kéne, inkább ignis.

 

Tudod mi a meglepő, automata 1.5 ignisnek semmi motorhangja nem volt, pályán is halkabb volt, mint sx.

 

Nem beharangozott, de a gs alatt más kipuff van, mint glx alatt. Ez igaz swiftre, ignisre és szte talán még sx-re is. 1.5 ignisem mélyen morgott, szinte nem volt motorhang, ehhez képest 1.3glx ignis valóban hangosabb volt, de nem elviselhetetlenül.

Nem is volt egy drága kocsi, ami automataváltósról nem mondható el :)

 

 

Komfort: minden ignisben gátlócserékkel kezdtem, egész kényelmes lett a futómű, 2.2 volt a kerekekben mindig. Sose értettem miért szídják hogy pattog, holott nekem nem tette.

 

Sx hangerőben nem halkabb, mint automatám volt, sőőőőőőt :)

Futómű ignisben azért tetszett jobban, mert SOKKAL magasabb volt. SX csomagtartója kicsit használhatóbb a mélyebb kivitele miatt, viszont nincs annyi kis lyuk körben az autón, ahová sok kis szart el lehet rejteni, ami nekem hiányzik mai napig. A pótkerék melletti rész meg vicc ignishez képest. Sx-nél szinte semmit se lehet mellé eltenni, ignisnél a kompresszorig minden elfért.

 

Mindig mihez hasonlítunk, evvel óvatosan kell ám bánni :)

 

 

Ignis egyértelműen egy nagyon praktikus valaminek készült mindenféle terepre és egy elég elmebeteg motorhangolással. Nem merek leállni ignis ellen kilőni, mert tuti veszt sx :D

Viszont vezetni jobb sx-et, nem olyan beteg a vezérlése és jobban elfogadják utcán, no meg azért biztonságban is már jobb mérföldekkel.

 

Nem bántam meg a cserét, de nem tudok több előnyt felhozni mellette, mint hátrányt. Ignis meg mai napig tetszik :D Már a régi, új nem kéne.

 

De én egy ritka barom vagyok és marhára nem érdekel a külső

Előzmény: John_32 (10210)
John_32 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10210

Mindkettő Opel Astra, az egyik 1.6 8V a másik 1.6 16v (Ecotec). Előbbibe sosem kellett rátölteni (igaz, abba 10w40 való), utóbbi 3dl/1000km-el van el (igaz, lassan 16 éves autó). Én ezt 5w30-ból nem érzem vészesnek (persze örülnék ha nem kellene rátöltögetni), manapság talán nincs is olyan konstrukció amiből ne fogyna valamennyi kenőanyag két csere közt. De az a tény hogy itt valóban figyelni kell az utántöltésre, nem mentesíti a gyártót az alól, hogy lehetne felhasználóbarátabb a terméke. Nem akarom bántani a Suzuki-t, de a 16 éves Astra sok mindenben korrektebb autó pedig van köztük 6 év gyártásidőt tekintve, SX4 lényegesen újabb generációs modell... Már csak az is mutatja, hogy amikor édesanyámat vittem valahova, mindig meglepődött azon h mennyire nincs hangja (sem motorhang sem utastéri zizegések) az Opel-nek az SX4-hez képest és hogy mennyivel komfortosabb a futóműve, de épp úgy meglepődött a fel-le automata ablakokon és még tudnék pár dolgot mondani. Az viszont elvitathatatlan, hogy könnyebb vezetni a Suzukit, kevesebbet fogyaszt valamennyivel és ha nagyon megerőltetném magam, akkor lehet h még tudnék pozitívumot felhozni mellette.  :-) 

Előzmény: Hobbit_G (10209)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.29 0 1 10209

Azért opelnál kell is gyakran nézni, suzukinál meg nem :D

Ez nem elhanyagolható jelenség sajnos...

 

Igaz, láttunk már olyat ki látott olajevős suzukit is, de mégse 3 hetente kell abba se önteni az olajat. Nem kívánom senkinek se, nekem honda volt ilyen, rühelltem is, azóta is megmaradt a rossz szokás, hogy havonta megnézem a nívót, pedig keresve se találok fogyást :D

Előzmény: John_32 (10208)
John_32 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10208

Mi a furcsa? Pl az Opeleimnél 2dl-es közzel leolvasható a nívópálcáról... 

Előzmény: Oldboy73 (10206)
John_32 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10207

Akkor lehet h mégis a mobil-t rendelem... bár mintha a total-ra is írta volna vki hogy rendben... 

Előzmény: Hobbit_G (10205)
Oldboy73 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 10206

Mi ezen a furcsa?

Minden nívópálca ilyen,pötty,vagy rovátka,mindegy.

Az alsó jelzéstől ne legyen lejjebb, a felsőtől ne legyen feljebb.

Ideális esetben,a kettő között van az olajszint,és onnan nem mozdul lejjebb.

Akkor nem eszi a motor az olajat.

Mérni hideg,vagy jó ideje álló motornál kell,kihúzod a pálcát,letörlöd az olajat,visszadugod a helyére,megnézed a szintet.

Ennyi. ;)

 

Előzmény: John_32 (10204)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.28 0 0 10205

Szia

 

Nekem ez van benne.

Castrol után egy megváltás :D

 

https://www.olajwebshop.hu/mobilube-1-shc-75w-90-1-l/olajok/valtoolaj/75w-90-valtoolaj/mobil-p316602.html

 

De nem olcsó sajnos, de sokkal jobb. Castrollal akadósabb volt, mint gyárival, mobil1 ismét jó, gyárinál is jobb.

 

 

Mivel nem évente kell cserélni nekem megérte a minőség.

 

 

Total nem tudom milyen. Vki dícséri, viszont ismerek szerelőt, aki japóba bele nem öntené :D Anno nekem volt ignisben, nem volt rossz.

Előzmény: John_32 (10203)
John_32 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 10204

Persze, rendben... Mondjuk nekem ez a megoldás -is- kicsit fura, mármint a nívó pálca jelzése... A két lyuk vagy mi a pálcán...  

Előzmény: Oldboy73 (10202)
John_32 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 10203

Köszi!

 

Váltóolajból ezek közül? Vagy mást-máshonnan?

https://alkatreszek.hu/transmax_e_1l

 

https://alkatreszek.hu/to_75w_90_transm_syn_fe_1l

 

 

Előzmény: Hobbit_G (10201)
Oldboy73 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 10202

Megnézed mit mutat a nívópálca...

Előzmény: John_32 (10200)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.25 0 0 10201

Szia

 

Ne aggódj emiatt, nekem is belefolyt a 4 liter :D

 

Nem ccm függvénye a liter, hűtés kialakításé, bár általában egy pici meg szokott maradni, na de na.

 

Pl váltóolajból nekem majdnem belement 3 liter a gyári olaj leeresztése után, amin egy kissé csodálkoztunk. Kissé? Nagyon :D

 

No para.

Előzmény: John_32 (10200)
John_32 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 10200

Sziasztok!

 

Mennyi a SX4 feltöltési mennyisége motorolajból? A szerelő tokkal-vonóval beleöntötte a 4L olajat... (Ugye nekem alapesetben egy 1.6-os Opel-em van, abba 3.6L megy így kicsit félek tőle h az 1.5-ös motornál sem biztos h kell bele a 4L)... 

Bandus99 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 10199

Köszönöm mindenkinek a segitseget...

Igen a kezikonyvben van leiras, ami otthon van, gondoltam hazaerkezes elott is megoldom a problemat.

A vegeredmeny az ACC feliratu 15A biztositek volt a megoldas.

 

Előzmény: Skuzzy (10197)
atompyka Creative Commons License 2018.05.24 0 0 10198

Előzmény: Bandus99 (10196)
Skuzzy Creative Commons License 2018.05.24 0 0 10197

A kézikönyvben van leírás a biztosítékokról, bár konkrétan a szivargyújtó nincs megnevezve. Én az ACC vagy ACC2-re tippelnék, ezekhez ez van írva 'Elektromos tartozékok csatlakozója'

Előzmény: Bandus99 (10196)
Bandus99 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 10196

Sziasztok

Nem sikerult a neten megtalalnom, a biztositektabla kiosztasa erdekelne.
Jelenleg eppen a szivargyujto biztositekat keresem, de nem lenne rossz, ha tudnam melyik jeloles mihez tartozik.
Tud ebben valaki segiteni nekem ? 

 

 

https://photos.app.goo.gl/CuiLzdEnfAJTzJmx1

Halal77 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 10195

Enyémben (2006) jobb első ajtózárban eltört egy műanyag, azt hajtja a motor.

Bal hátsó ajtózárban lecsúszott egy gumicső, nem lehetett kinyitni az ajtót. Elég nehéz volt szétszerelni zárt ajtóval, de legalább javítható volt.

Legutoljára a bal elsőt szedtem szét mert a zenére zörgött. Egy kis szivacs darabbal megoldottam, de majdnem elsírtam magam mire összeraktam, pedig nem ez volt az első. Úgy látszik öregszem.

Hozzátenném van rablásgátló funkciója a riasztónak, ami ki be kapcsolgatja a zárat. Ha nem használtam volna a rablásgátlót, akkor valószínű még nem romlottak volna el.

Előzmény: Hobbit_G (10192)
kezman46 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 10194

Szép napot!

Ajánljatok sx4 hez alkatrész-olaj webshipot, jó és olcsó, a mottó, ti hol vásároltok kösz előre is?

atompyka Creative Commons License 2018.05.24 0 0 10193

Ha jól emlékszem, az enyémen az első évben cserélték a balegyes kpzár motort, azóta béke. 

Előzmény: Hobbit_G (10192)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.23 0 0 10192

Mitől lenne típushiba? Tényleg kíváncsi vagyok erre, mert pl senkitől se hallottam ilyet.

 

Mondom úgy, hogy nekem a bal oldalsó nem zár rendesen, ha egymás után sokszor nyitom-zárom, de tudom is a hiba okát : a bowdenes elkezd megcsúszni a rásajtolt fém. Kulccsal jó, motornál nem. Akkor csinálja, ha min 3-4 alkalommal nyitom-zárom egyfolytában, amúgy nem. Szét kéne kapnom és erősen újra rásajtolni.

De ilyet másnál nem hallottam.

 

Az ablakemelő zörgésére amiről korábban szó volt kiderült azért volt, mert zsírszegény volt a mechanika. Kenés ótassemmi zörgés még fél centit lehúzott ablaknál sem.

 

Más :

Másnál is nyekereg a rádió környékén a műanyag rosszabb úton közlekedve?

Engem kiborít xd meg kéne keresnem pontosan honnan jön a hang...

 

Üdv

Előzmény: Sedicivalvole (10190)
Skuzzy Creative Commons License 2018.05.23 0 0 10191

Üdv. Szeretnék egy Parrot telefonkihangosítót beszerelni a gyári cd-s rádió 'elé'. Még nem bontottam ki, csak a neten próbáltam utána járni. Amit nem találtam meg eddig, hogy a némítás szálat hova lehet/kell bekötni? Köszönöm a segítséget.

Sedicivalvole Creative Commons License 2018.05.22 0 0 10190

Nem sokára kézzel(kulcsal) sem fog.Tipushiba...csere (sajnos)

Előzmény: Cross33 (10185)
Cross33 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 10189

Köszi.

Előzmény: fireman4 (10186)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.05.20 0 0 10188

Remek, a kovi olajcserekor ki is cserelem, köszi mindenkinek :)

Előzmény: atompyka (10187)
atompyka Creative Commons License 2018.05.20 0 0 10187

Nekem is ott folyt nemrég, valóban csak egy filléres O-gyűrű. 

Előzmény: X DoZ3R (10178)
fireman4 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 10186

Ki kell mérni, hogy kap-e áramot. Ha igen, még lehet, hogy az állandó mágnes veszített a mágneseségéből. Újra kell mágnesezni.

Előzmény: Cross33 (10185)
Cross33 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 10185

Jobb első ajtóm központi zárral nem csukódik- nyílik, csak kézzel.A vezetékek s helyükön vannak.Zárcsere a megoldás?

X DoZ3R Creative Commons License 2018.05.20 0 0 10184

Ez szuper, köszönöm :)

Előzmény: Halal77 (10183)
Halal77 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 10183

Ez szerin O-gyűrű van.

Előzmény: X DoZ3R (10182)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.05.19 0 0 10182

Mar tobb olajszuro csere is volt azota, mar nem most kezdte, tobb tipust is vettem es huztam meg erossebben is meg kevesbe is, szoval az pipa.

a hiba ugyanugy fennáll :(

Előzmény: Hobbit_G (10180)
Cross33 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 10181

Én most cseréltem olajakat, a váltóba Total dual 9 FE 75w90-es olajat vettem, ez GL4 és GL 5 is egyben, olyan a váltó, mint a vaj, a motorba Eneos 5W30 került, sk. csere.

Előzmény: John_32 (10175)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.17 0 0 10180

Szia

 

Simán lehet gyári hibás az olajszűrőd is :(

Cimbivel megesett, ömlött a szűrőből az olaj oszt nem bírtak meglenni a kocsiban rögtön olajcsere után. Kicserélték a szűrőt, visszatöltöttek valamennyit olajból és minden szép lett :)

 

Üdv

Előzmény: X DoZ3R (10178)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.17 0 0 10179

Szia

 

Fájó, de váltóba 2.4 liter kell :)

Pesten sem egyszerűbb nyugi. Sok szerviz van, de kevés a normális :D

Előzmény: John_32 (10177)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.05.17 0 0 10178

Üdv.

A következő kérdésem akadt a tegnapi nagyszervíz utan.

van a motorblokk és abból kijön L alaku csonk lefele és arra csavarom fel az olajszűrőt.

namármost ez a csonk csavarral van felfogatva, ott lehet valamilyen tömítés?

Mert onnan valahol szivarog az olaj és végig olajsáros az olajteknő is valamint a szűrő is tiszta olaj.

rendesen meg van húzva a szűrő szoval annak nem kellene lennie.

 

talalkozott mar valaki ilyennel? Esetleg van valakinek motorrol robbantott ábrája amin ezek szerepelnek?

2008as sedan, 1.6 benzin

 

köszi :)

John_32 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 10177

Külön kellene venni ezért fékolajat, ezért most ez nem erőltetem, csak kibír még egy évet a két éves fékfolyadék... Mobil váltóolajat GL4-et nem találok ott ahonnan szoktam vásárolgatni ezt-azt... Hány liter kell? 2L elég? 

A műszakin elvileg átnéztek és próbapadoztak mindent két hete, így azt sem erőltetném most... Felénk egy mezei olajcserére sem egyszerű műhelyt/szakit találni, azon kevesek ahol még van jó szaki és nem csillagászati az ár, ott mindenért heteket kell várni mert hegyekben áll a munka és nem győzik el... 

Előzmény: Hobbit_G (10176)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.16 0 0 10176

Szia

 

Ha már megvan a fékolaj, akkor cseréld le azt is, azon már nem hiszem, hogy múlik bármi is, sajnos állásban is öregszik az olaj :(

 

Gyertya? Sztem nem kell, elvileg 105000km az előírás, nekem ignisben 80-nál ki kellett dobni (városi használat miatt előbb kellett), mert már nem volt töki, de 32000 körül még nem hiszem nagy baja lenne. A gyertya ára viszont horror, 5000/stück, cserébe ritkán kell :)

Benzinszűrőt megnézem, ha tudsz cserélni benne, mert nincs ilyen, egy előszűrő van a tankban a pumpán asszem, semmi más :)

 

Váltóba mobil1-et javaslom, gl4 kell bele. Castrolt hanyagold, sokkal jobb a mobil1 és árban is hasonlóak. Castrollal karcos, ezzel mint a vaj, még hidegben is sokkal jobban viselkedik vele.

 

 

Rázópadra ráviheted, nézzék meg a  gátlókat, szilenteket, amik a nulla futás mellett is használódnak (állandó terhelés plusz kiszáradnak), ill. ha üt a dobfék hátul, akkor azt csere. Ignis nem futott sokat, de legalább kézifék mindig be volt húzva, deformálta a dobot, de annak hallható jele volt, hogy nem jó, dörömbölt fékezésnél hátul meg ütött :D

 

 

Kis futás mellett a futómű a fő probléma, ill. olajok öregedése. Jellemzően más nem szokott megfeküdni, de ezek igényelnek karbantartást néha.

 

 

Én szilent meg gátló cserén agyalok, de saját szerelőm beszélt le róla, hogy minek. Mondom mert télen szilentek nyikorognak, nyáron meg nagy huppliban a bal hátsó gátló. Rámnéz, üt, dobja a seggét? Mondom nem, akkor hagyjuk :D (rázópadon mérve amúgy jók az értékek)

Hova züllik a világ, ha már szerelő beszél le munkáról? :D

Előzmény: John_32 (10175)
John_32 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 10175

Sziasztok!

 

Lassan összeáll minden az autón: friss műszaki, olajcseréhez minden megérkezett (Mobil Super XE 5w30 és Nipparts olaj és levegőszűrő), fékfolyadék (Febi dot4) most épphogy két éves benne így szerelővel konzultálva ő inkább mondta h hagyjuk meg jövőre a cserét (a csere óta az autó talán 3000km-t ment), hűtőfolyadék pénteken lesz cserélve, remélem az 5,6kg-os Mannol AF12+ jó lesz bele és a mennyiség is elég lesz...

Eddig már nagyon sok hasznos információt kaptam itt a kocsival kapcsolatban, így amit nem tudok még, abban ismét segítséget kérnék:

1, Gyertyát kell benne cserélni (ha igen, milyen kell bele)? 10 év 2 napos az autó, 32000km van benne, ez talán fontos adat

2, Benzinszűrőt kell cserélni?

3, Ekkora km futás mellett még mit érdemes cserélni/ellenőrizni?

4, Milyen gyártó váltóolaját érdemes bele tenni és mennyi kell bele?

 

Köszönöm előre is a tanácsotokat!

 

Üdv,

Jani

Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.14 0 0 10174

Hali

 

Köszi. Lesz mindenképp, de addig megoldásnak jó lesz a kis ráhúzás.

 

Üdv

Előzmény: Sanzistift (10172)
zsozsoka75 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 10173

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni. A 2007-es SX4-emen a bal első helyzetjelző  biztosítékát kellene cserélni ( nem találom a  szervíz könyvemet) Hol találom magát  a biztosítékot illetve melyik lehet az pontosan. Esetleg ha van rajz azt megköszönném.

Sanzistift Creative Commons License 2018.05.14 0 0 10172

Jól sejted.

Azért én előbb megnézetném a féket sürgősbe, így nem kell visszatekergetni a karbantartás után.

Előzmény: Hobbit_G (10171)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.13 0 0 10171

Uraim, segítség :)

 

Kicsit állítanom kéne a kéziféken, mert sajnos elég gyér a hatásfoka. Egy erősebb lejtőn már-már félek otthagyni a kocsit :D

Jól sejtem, hogy fel kell pattintani a kar melletti cuccot és a kis anyát kell húzni ehhez?

 

Osztán majd ha ekerülök szerelőhöz megnézetem a hátsó dobokat, mert 175 van már benne, a hátsó fékhez meg még senki se nyúlt még...

 

 

köszi

Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.13 0 0 10170

Szia.

 

Ki hogy takarít? Mol evo + szarráforgatás általában kipucolja nekem xd

 

Reméljük ír, aki pucolta, én hozzá nem nyúlok, egr volt nézve, enni lehetett volna róla...

Előzmény: X DoZ3R (10169)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.05.13 0 0 10169

Udv.

Folytószelepházat ki hogyan takarit? Vagy egyaltalan hozza kell nyúlni?

nekem gazadásnál apró fütyülő hang jön belőle, mar olvastam a forumon hogy massal is előfordult, esetleg ő ittvan ? 😀

atompyka Creative Commons License 2018.05.06 0 0 10168

Ha az kötekedés, hogy nem csak felületesen olvasom el, amit írsz, akkor ja, kötexem :-)

Jer csak, van még :-)

Előzmény: Hobbit_G (10167)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.06 0 0 10167

Vazz, kötekedsz?

Vigyázz, lassan írok anyag miatt, jó cucc volt és kell még xd

 

Ugyanabból a színből kell majd, mint korábban. Most gardrób van soron xd

Előzmény: atompyka (10166)
atompyka Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10166

Olyannyira èlettartam, hogy nem is van benne... :-)

Előzmény: Hobbit_G (10165)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10165

Szia

 

Mobil 1 75w90 gl4 van nekem, ez jó, télen is jó volt, Castrol viszont nem jött be. Ez váltó.

 

Szíj: generátor és klíma. De ez minden autónál megvan, ebben annyi, hogy vezérműszíjat nem köll, az suzukiban valóban élettartam, nem csak ráfogják xd

Előzmény: John_32 (10164)
John_32 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10164

Milyen szíjat? (Tényleg nem ismerem a Suzukikat...) 

~32000km van benne, de 10 éves, ezek szerint már két komplett váltóolajcsere elmaradt... Milyen kell bele? Fékolaj most múlt két éves, szerintem az jövő tavaszig talán nem okoz gondot. 

Előzmény: Hobbit_G (10162)
John_32 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10163

Nem, nem fogom ott azt a részt...

Előzmény: emp (10161)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10162

A szíjakat kéne cserélni, az km/idő alapú. Váltóolajat 4 év / 45000km

Gyertya csak km függő

Fékolaj 2 évente

4wd esetén difi olaj is cserés x időnként

 

Más passz

Előzmény: John_32 (10160)
emp Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10161

amikor rásegítesz, biztos, hogy nincs az ujjad pont a nyitógombon?

nekem is simán csukódik szépen eleresztve, de kézzel végigkövetve(aminek semmi értelme de előfordul) már megesett, hogy pont ott fogtam.

Előzmény: John_32 (10160)
John_32 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10160

Köszönöm a segítséget! Valóban, ha csak elengedem az említett magasságról akkor többnyire szépen becsukódik. Ha rá akarnék segíteni, akkor már nem minden esetben, lehet h akkor valami "visszarúg"...

 

Ezen az mit kell cserélni időszakosan? 10 éves de se gyertya, se üzemanyagszűrő nem volt cserélve, se semmilyen szíj vagy egyéb amiken valószínűleg lenne "kihordási" ideje... 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.05 0 0 10159

Szia

 

A zárra nézzél rá szerintem.

20 centiről elengedve szépen csukódik nekem is, pedig ez is 10 éves már, igaz van is használva elől-hátul :)

Hátsó ajtókat kéne zsíroznom, mert sírnak, elsők még nem izzadnak eléggé D:

Előzmény: John_32 (10155)
topoly Creative Commons License 2018.05.04 0 0 10158

A zárt helyzethez képest 20-30 centiről elengedve simán csukódna. Nem kell "rásegíteni", a saját súlya elég. Olyan előfordul, hogy papírfecni, szatyor füle odaszorul és akkor nem zár. Elképzelhető esetleg, hogy ferdén áll az autó, például padkán és akkor adódhat gond, de az enyém gyakran áll kicsit megcsavarodva és nincs hiba.

Előzmény: John_32 (10151)
atompyka Creative Commons License 2018.05.04 0 0 10157

Igen, tudom, ez általàban a beszoruló levegő miatt van, épp ezért jobbára becsapható, ha más nyitva van. 

Mondjuk a mikróajtó is visszapattan, ha jól becsapod :-)

Előzmény: pigulla (10156)
pigulla Creative Commons License 2018.05.04 0 0 10156

Igen, ilyen.  A titka, hogy kb. 10-15cm távolságról határozottan, de nem túl erősen csapod le. Nekem mindig bejön, meg kell tapasztalni és rendesen menni fog. 
Egyébként ez a többi ajtóra is igaz. Vagyis nem messziről kell jól beba*ni, hogy kiessen túloldali ajtó. 

Előzmény: atompyka (10153)
John_32 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 10155

Igen, szinte mindig, de ez állítólag új korától ilyen... Van amikor elsőre simán csukható, van amikor ua erővel nem csukódik be teljesen, olyankor már-már erővel kell lecsapni... 

Előzmény: atompyka (10153)
John_32 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 10154

Tudom, én így szoktam a család autóinál.... 

Előzmény: pigulla (10152)
atompyka Creative Commons License 2018.05.03 0 0 10153

A csomagtérajtó akkor is ilyen, ha nyitva van másik nyílászáró?

Előzmény: John_32 (10151)
pigulla Creative Commons License 2018.05.03 0 0 10152

Ahogy én tudom, a motorolajat évente cserélni kell, ha szinte egy métert sem megy az autó akkor is.  Ahogy lentebb írják is. 

 

http://www.olajinfo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=5:meghosszabbithato-e-az-olajcsere-periodus&catid=1:motorolajok&Itemid=5

 

Előzmény: John_32 (10150)
John_32 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10151

Most hogy "tartósabban" használom -átmenetileg- az autót, néhány kérdésem lenn: nálatok is többszöri lecsapásra csukódik csak le a csomagtér ajtó? Random (khm, intermittent) módon jön valahonnan hátulról néha egy koppanó hang és nem tudok rájönni mi lehet az... A hátsó lökhárító fekete betéténél sajnos pár patent vagy leoldott vagy eltörhetett mert ujjal el lehet húzni a lököstől a betétet. Ez hogy lehet javítani? Kapható hozzá ilyen patent? Meg ez a motorféknél fura daráló/kattogó hang... 

John_32 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10150

Köszönöm a tanácsod! De környezettudatosság ide, költséghatékonyság oda, és 15000Ft nem kis összeg, de én inkább évente cseréltetem ebben az autóban -is- a kenőanyagot... Ezen ne múljon, tartom hogy az ilyen 3 hetente vagy havonta használat rosszabb neki mintha mindennap lenne használva valamennyire. Ezért inkább legyenek benne rendben a folyadékok.

Előzmény: Sanzistift (10149)
Sanzistift Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10149

Gyárilag jóval több a csereintervallum, a 10000km egy jó középút, annál rövidebb csereidő egyszerűen pazarlás. Ha pedig nagyon keveset megy az autó, akkor 2-3 évente elég lecserélni.

Előzmény: John_32 (10135)
Cross33 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10148

Köszi !

 

Előzmény: CharlieNK (10146)
Sanzistift Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10147

Nem lehet állítgatni.

Előzmény: Ladislas2008 (10143)
CharlieNK Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10146

A gyári lemezfelni csavaja egyezik gyári alufelni esetén.

Előzmény: Cross33 (10145)
Cross33 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10145

Sziasztok !

Könnyűfém felni vásárlás előtt állok.A kérdésem, hogy kell-e külön csavar ehhex, vagy használható a lemezfrlni cssvsrjs.

Hobbit_G Creative Commons License 2018.05.01 0 0 10144

Csomagtér tényleg nem nagy, de ignisnél pl magasabb, jobban pakolható, de nem egy octavia tér, az biztos :)

Lassan ha talán lesz időm berendelek Atompytól rétegelt lemezt és megcsinálom végre a rejtett pakkos kivitelt, hasonlót, mint a gyári 80.000-es megoldás, csak annál lényegesen olcsóbban xd

 

Ami engem zavar, hogy a pótkerék környékét nagyon elcseszték és mellé szinte semmi se fér :(, ezért kell a rejtett polc.

Ha kell majd fotó róla majd csinálok :)

 

Üdv

Előzmény: topoly (10141)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10143

Valahol beállítható, hogy az óra kijelzése ne 12 órás, hanem 24 órás legyen? Nem találok erre vonatkozó infót a kézikönyvben.

Cross33 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10142

Köszi !

 

Előzmény: Hobbit_G (10140)
topoly Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10141

A csomagtér elég szűk; és legyen meg minden fejtámla.

Előzmény: Cross33 (10139)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10140

Szia

 

Persze, benzint is célszerű beletenni xd

 

Nem egy háklis autó, sok kellemes km-et

Előzmény: Cross33 (10139)
Cross33 Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10139

Hétvégén egy sx4 1.5 2006 évjáratú kocsi tulajdonosa leszek.A gép 140 ezret futott.Van- e valami a szokásos olaj, váltóolaj, fékolajcserén kívül amire oda kell figyelni ennél s tipusnál?

Amphenol Creative Commons License 2018.04.28 0 0 10138

Persze , szívesen :

 

A Suzuki Molnárnál  ( Győrben , Metro mögött ) volt aki értette a problémámat .

 

És ismételten leírom : előtte talán 3x volt sárga figyelmeztetésem , azóta ( több mint 3 éve egy sem ) , és

szerintem tényleg tudták miről van szó   ...

 

 

 

Előzmény: PentaxMan (10132)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.28 0 0 10137

#10107: Köszi! Közben nekiugrottam, és jó lett a kulcs! :-)

Szia!
Én a gyári hangszórókat hagytam, de a gyári fejegységet cseréltem egy Pioneer FH-X 730BT-re.

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_pioneer-fh-x-730-bt-bluetooth-aut%C3%B3hifi-fejegys%C3%A9g-1202380.html

Érezhetően szebb lett a hangzás, de azért sokat nem lehet a gyári hangszóróktól várni.

 

Én nem akartam megbontani az ajtókat hangszóró cseréhez, ezért nemrég bekerült egy mély plusz erősítő hátra.

 

https://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/akcios-autohifi-csomag/pioneer-gm-a3702-erosito-es-ts-wx306b-melylada-4892

 

Mivel a fejegységet komolyabban be lehet állítani, így az ajtókban lévő hangszórókat leszűrtem 100Hz-en, így nem zörög, pattog, kattog, semmi az ajtóban, és az igazi mély az hátulról jön. Persze Nekem nem a bufogás a lényeg, hanem az igazi dögös mély alapja meglegyen a zenének halk hangerőn is. :-)

 

Szereznem kellett még:

2Din-es beépítő keretet:


http://www.autodvd.hu/suzuki-sx4-2-din-beepito-keret-281094-17.html

 

ISO csatit:

http://www.autodvd.hu/honda-autoradio-iso-csatlakozo-12-012.html

Kormány távvezérlő adaptert, ha ilyenre van lehetőséged, mert a rádió tudja kezelni:

(CTMULTILEAD.2 kábel kell +999 Forintért)

 

http://www.autodvd.hu/suzuki-kormanytavvezerlo-ctssz001-2.html

 

Előzmény: Törölt nick (10122)
Oldboy73 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 10136

Hát...nekem ez már kicsit túlzásnak tűnik,de Te tudod! ;)

Akkor vedd meg a legdrágább olajat,légszűrőt,olajszűrőt ami csak létezik,de ilyen sűrű intervallumra szerintem egyszerűen felesleges(még hosszabbra is).

A csomagban egyszerű utángyártott cuccok vannak.

Az általad leírtak után azt mondanám,nem neked valók,felejtsd el azt a pakkot! :D

Próbáld ki a Mobil olajat,az is jó lesz.

Előzmény: John_32 (10135)
John_32 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 10135

10000km? :-) Max 3000-3500km-ként van olajcsere (évente). A mostani töltetben (Eneos Premium Hyper 5w30) jó ha van 1500km, már alig van használva az autó, a gazdája megbetegedett és nem vezethet (remélhetőleg átmenetileg). Amikor kicsit megjáratom, olyankor kicsit zajosnak tűnik a motor hangja, ezért nem feltétlenül ragaszkodnék az Eneos-hoz. A link-en milyen szűrők vannak a csomagban? Jobb lenne valami Shell vagy Mobil bele? (Opel-be a Mobil jött be eddig a leginkább... Mobil Super 3000 XE 5w30, lehet h a Suziba is mehetne...) 

Előzmény: Oldboy73 (10134)
Oldboy73 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 10134

Ha 10000 km után cserélsz rendszeresen mindent,akkor egy ilyen pakk jó lesz:

http://www.suzukigyal.hu/suzukigyal/eshop/5-1-Suzuki-SX4/46-2-Akcios-szettek/5/401-Olajcsere-szett-RWen

Nekem is ilyen volt,van,teszi a dolgát.

Előzmény: John_32 (10133)
John_32 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 10133
PentaxMan Creative Commons License 2018.04.27 0 0 10132

Elkérhetem annak a szerviznek az elérhetőségét? 

Előzmény: Amphenol (10131)
Amphenol Creative Commons License 2018.04.27 0 0 10131

Régi hozzászólásombaan én is írtam ilyet .

 

Győrben az egyik ( nagyobbik ) szakszervíz munkafelvevője nem értette mit akarok . A másikban egy értelmes "nő" elsőre tudta . Ismerte a problémát és mondta , hogy jól tudom segít a frissítés ....

 

Azóta több év és minden szuper ...  annyi változott még , hogy a hideg alapjárati fordulatom nőtt , szerintem a fogyasztás is csökkent ( szoktam mérni a munkahelyemre vivő út átlagát , nullázom a számlálót ) .... és mintha ugrósabb is lett volna .... 2008 -as 1.6 sedan ...

 

Előzmény: X DoZ3R (10129)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.27 0 0 10130

Szia

 

Először csepeliek is azt mondták nincs, a főnök rászólt még hogy nézze meg és volt :)

Azaz van, de nekem úgy tűnik többféle rendszer is lehet, amit nem mindegyik ismer vagy van technikája hozzá vagy a fene se tudja.

 

Csepeliek amúgy is olcsók voltak, 4500 nettó volt a díj nekem, pedig elszórakoztattam őket vele egy darabig.

Előzmény: X DoZ3R (10129)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.04.27 0 0 10129

Köszi a visszajelzéseket, jelentkezem majd a tapasztalatokkal.

Más..

 

Van ez a szoftverfrissítes ami elvileg segit a p0420as hibakodon, futottam vele én is pár kört.

első korben egy suzuki szakszervizbe jelentkeztem be( kecskemét) hogy nem nekem ilyen kell, ott azt mondtak hogy  az ilyen evjaratu autokhoz nincs semmijen frissítes csak az 1-2 évesekhez, hát jó

 

következő utam egy fuggetlen szervíz volt ami régen suzuki markaszerviz volt, az ottani szaki is azt mondta hogy ezekhez nincs frissites.

 

nos akkor kinek van igaza? :) akinek van tapasztalata írna errol? Azthittem valaki vitte a csepeli szervizbe, lehet beszelek veluk

 

köszi

pigulla Creative Commons License 2018.04.26 0 0 10128

Sőt 140 ezernél nekem a 0w20-at sem fogyasztja, pedig pályázom vele munkába naponta mióta megvan.     

Előzmény: Hobbit_G (10127)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.26 0 0 10127

Szia

 

Ez fura, nekem semmi olajfogyasztás nem volt se 500.000km-es ignisen, se semelyik másik suzukin sem, most sx sem kér 170.000 mellett, 5w30-al.

 

Mondjuk olyat már hallottam, hogy gyérebb minőségű 10w-t evett egy kocsi és jó minőségű 5w30-al meg nem. Ki érti ezt D:

Előzmény: Törölt nick (10125)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.04.25 0 0 10126

Köszi a tanácsokat. Szerintem a kovetkezo olajcserekor koprobalom. Jelenleg az olajfogyasztasom 1-1,3L 10000km alatt. Majd kiderul lesz e ebben valtozas :)

Előzmény: Hobbit_G (10124)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 0 10125

Nekem van 1 Sx4, és egy Golf 6. Mindkettő elcsipegeti a ~15000Km alatt 0.7-1.0 litert. De jól van ez így ha semmi más bajuk nincs ennyi.

Előzmény: Hobbit_G (10124)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.25 0 0 10124

Szia

 

Hát ha tudnád, hogy a gyári előírás az 0w20 olaj :D

Nekem anno volt ignisem, az is csak 10w-t kapott, nálam kapott először értelmes olajat 300 felett, semmi gondja nem volt.

A mostani sx (m sorozatú blokk ugyanúgy) 170-nél kapott először mást, mint 10w, no problem. 10w amúgy szakiszerviz által került bele végig, meg is volt erről a rövid véleményem...

 

Rakd bele nyugodtan. Amúgy sem az a baj, ha csipegeti az olajat, hanem ha szar a kenés, márpedig a 10w-vel pláne télen az a gond. Nem az a jó olaj, ami vastag, hanem ami könnyen eljut mindenhova. Szerelőm ha kést tartanék nyakához se tenne suzukiba 5w-nél rosszabbat.... 10w ladába jó volt, 2003 után minden suzuki 5w30-as volt vagy 0w20. 0w20-at nem kell erőltetni, de 5w30 jó lesz bele. Nem hinném, hogy enné, max minimálisan csipegeti majd, de erre se fogadnék nagyon.

Ha meg csípi, akkor 5w40-et rátöltesz (eleinte azért nézegesd), de kicsi az esélye, hogy enni fogja. Suzuki, nem fókszvágen :D

Előzmény: X DoZ3R (10123)
X DoZ3R Creative Commons License 2018.04.25 0 0 10123

Üdv mindenkinek.

Van egy 2008as sx4 sedanom, 380e kmrel. Vilag eletében 10w40 olajat kapott de azt 10e kmként, az utobbi 1 evben viszont mar 5w40 re valtottam. Nagyon sokan irjatok hogy 5w30 kell neki, így ennyi km utan is jo lesz az neki?

kb 80%ban pályán hasznalom, magas fordulaton, félek hogy tobb olajat fog megenni

 

köszönöm a tanacsokat :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 0 10122

2007-es GLX-ben szeretném upgradelni a zene cuccot és az lenne a kérdésem, hogy elérek-e bármit is, ha először a fejegységet vagy a hangszórókat cserélem ki?! Tisztában vagyok vele, hogy erre nincs egyszerű válasz (főleg attól aki ért hozzá), mégis érdekelnének a tapasztalataitok.

Jelenleg szörnyű a hangzás, de már 4 éve is ilyen volt, mikor vettem az autót.

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 0 10121

Á, elég egy Lexus GS300, csak, hogy maradjunk a minőségnél.

Előzmény: pigulla (10119)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10120

Akkor próbáld meg a szigetelőlapos megoldást, pedálok köré és végig arra a falra.

Első körben.

Ez még nem is annyira sok árban, hogy ne érje meg kipróbálni. Mondjuk nagyobb hatásfoka lenne, ha motortérben csinálnád, de ott már ésszel kell, mert nem 30 fok van üzem közben elől, ott készülni kell 200 fokokra, túlbiztosítva, nehogy égő suzuki legyen belőle :D

Előzmény: Törölt nick (10118)
pigulla Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10119

Szerintem el kell adni, és venni egy BMW-t vagy Meci-t.  :-)  

Előzmény: Törölt nick (10118)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10118

Engem a motorzaj vág agyon, 80-al gurulok vele, addig még bírom csak így nekem kevés a tempó, sokáig tartanak a kirándulások. Azért köszönöm

Előzmény: Hobbit_G (10117)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10117

Szia

 

 

Szigetelni mindig lehet, csak kérdés megér-e annyit.

Veszel hangszigetelő lapokat, lefekteted őket a gumitálcák alá, tűzfalra, több helyre és megnézed mennyit javul. Ajtókárpit alá is mehetnek bőven. Ha jó lehet normálisan beépíteni.

 

 

Van egy srác, aki egy swiftbe nyomott igen komoly zajszigetelést, a szigetelés súlya volt 300kg, de csend lett a kocsiban. Ér ennyit? :D Amúgy ezen én is agyaltam már mit lehetne csinálni ennek érdekében, de igen sok munkával lehetne csak normális megoldást kivitelezni, nem biztos ér annyit a történet.

Ha csak motorhang zavar, akkor tűzfalra felteszel némi szigetelést pedálok alá.

GS féle kipuffra lecseréled a gyárit.

 

Tapasztalat ignis és swiftektől is: glx más kipufogót kapott, mint gs, gs mély morgós hangot adott magából, automatámnál még pályán is alig hallottad normál menetnél a motort (szigetelve sx kicsit jobban van amúgy), míg glx érces, magasabb tónusút, amitől zajosabbnak mondjuk. Esetleg sportkipufogót rá, ami hangolható (létezik, mielőtt hülyének gondolnátok, nem csak üvöltős kivitel létezik) :D

Doki barátomnak van egy 2013-as 4wd 1.6-os sx-e, abban már alig lehet hallani a motort, de gs :D

 

 

Suzukinál sztem a futóműzaj a rosszabb, (s nem a motor) avval sokat nem tudsz kezdeni, ill. nagyon sokat kell dolgozni ezen, hogy jó legyen.

Előzmény: Törölt nick (10110)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10116

Szia

 

Első körben munkahengerre tippelnék, abs-t kizárnám először. De ahogy írták lehet fék munkahengere is, ill. kuplung fő vagy mellék munkahenger, mert egy kör.

Fékolajszint rendben van?

 

Anno nekem hondán volt ilyen a kuplungnál, de ott külön kör volt a kettőre. Volt már cserélve bármelyik munkahengered? Jótanács: japanparts márkát messzire kerülöd!!!

 

 

üdv

Előzmény: Naturals69 (10113)
pigulla Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10115

Sőt akár kuplung hidraulika is lehet. Meg kell nézetni, a fék nem tréfa dolog. 

Előzmény: Törölt nick (10114)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10114

Úgy tudom, hogy ez ABS lesz

Előzmény: Naturals69 (10113)
Naturals69 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 10113

Sziasztok..
Tudnátok segíteni...

A fékpedál járó motor nélkül is lassan bemegy...besűllyed...

Ez Főfék munkahenger hiba vagy ABS-kocka..?

Köszönöm..

Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10112

Sajnos aknám nincs. Megpróbáltam emelővel, de nem mertem bohóckodni a kocsi alatt :-)

Előzmény: bratyus (10111)
bratyus Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10111

Én mindig alulról tisztítom, ahogy írtam.

Hiba nincs. Amint megjelenik a hab a pollenszűrő házánál abba kell hagyni. Akna nélkül nehéz kivitelezni....

Előzmény: Ladislas2008 (10108)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10110

Sziasztok! Valaki talált már megoldást a halkabbá tételre, illetve a komfort növelésére? Esetleg ha több réteg szigetelést beraknék az megoldás lehet, illetve egy másik típusnak az üléseit tenni az elsők helyére?

lufi77 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10109

Kényszer átíratást kell kérni.

Előzmény: Hobbit_G (10104)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10108

A klímatisztítás ezen módját valaki próbálta-e már? Mik a tapasztalatok? Hiba vagy zárlat esetleg volt-e? Mielőtt megfúrom a műszerfalat, szeretnék biztosra menni :-) Köszi!

Előzmény: atomaki (5261)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10107

Szia

 

2008-as sx-hez én csináltam bicskakulcsot, működik elektronika + immo átrakása után (plusz kulcsmásolás persze).

Viszont arra figyelj, hogy a gyári kulcs kerek, nekem a bicskakulcs kocka, s emiatt nem is használom, mert nehezen jön ki a helyéről, nem tudom annyira benyomni a kulcsot kivételnél, hogy el tudjam forgatni :D

Előzmény: Törölt nick (10106)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10106

Sziasztok!

Van egy gyári kulcsom, és szeretnék kulcsházat vásárolni ami csak kulcsszárral kapható, mert a régi elkopott.


A kérdésem az lenne, hogy az elektronikát, és az immobilisert átrakom az új kulcsba, a nyerskulcsot pedig kulcsmásolóval megcsináltatom a régi mintájára mivel a kulcsszár nem cserélhető.


Ennek így működnie kell? Vagy szükség van valami illesztésre vagy ilyesmire, az immobiliser miatt?

 

Nem nagyon vagyok benne a témában, lehet hülye a kérdésem bocsi. :-D

Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10105

Szia

 

Egyrészt a hibakód okát kell megszüntetni, másrészt vidd el szoftverfrissítésre és ha nem kuka a katalizátor, akkor megoldja.

 

Egyébként meg mol evo 100 bele xd

 

Sokszor töröltem így, nekem sose csinált gondot. A keresést ki kell várni míg rácsatlakozik, végig keresi a portokat.

 

(mondjuk nekem 6000ft adapterem van xd)

Előzmény: molnar0921 (10101)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10104

Szia

 

Sajnos nem ennyi, behajtáson a drágám és sajnos nem ilyen egyszerű a téma.

Előzmény: John_32 (10103)
John_32 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10103

Ha a kezedben az adásvételi ill. Te lejelentetted időben a szükséges hivataloknál, akkor Rajtad nem hajthatják be, mindösszesen ilyen esetekben majd a dokuk másolatát el kell küldeni oda ahonnan érkezik valami bírság amit az új tulaj követett el... Legalábbis így tudom... 

Előzmény: Hobbit_G (10099)
John_32 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10102

Köszönöm szépen!

Ő jól van, anya is szépen lábadozik a körülményekhez/lehetőségekhez mérten, csak vezetni nem fog már autót vagy csak valami elhagyott területen ha vezetni támadna kedve... 

Előzmény: emp (10098)
molnar0921 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10101

Sziasztok!

 

A következő lenne a problémám. Fent áll a p420 hibakódom, vettem egy odb adaptert, hogy ne keljen állandóan szerelőhöz futkosnom hibakód törlésre. Torque program telefonra adapter be először működött is minden jól hibakód is meglett szokásos p420 törlés ki is aludt a check engine lámpa. Nem volt sok időm még kb 10 percig teszteltem pillanatnyi értékeket mutatta szépen mondom oké. Délutan jobban meg akartam nézni mi hogyan is működik erre telo megtalálja adapter de azt írja not connected to ECU. Azóta sem tudok csatlakozni. Lehet a kocsiban rontottam el valamit vagy csak ennyit ér az 1500 forintos adapter? :D Még annyi hogy reggel a kocsiban nullázódott az átlag fogyasztás mérő illetve az óra is elment . Valaki ha tud jó ötletet adni azt megköszönném mert tanácstalan vagyok.

 

köszi üdv

emp Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10100

nem vagyok már fiatal.

valószínűleg másik autót már nem veszek, ennek kell kitartania, ezért vigyázok is rá :)

(még 8 év gari rozsda ellen játszik)

Előzmény: Hobbit_G (10099)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.22 0 0 10099

Kegmen barátom most mesélte, hogy egyik barátnője (nem rosszra gondolunk, férjezett asszonykáról van szó :)) 1-es swiftjében most pördült be 32000-be a km szám (nem, nem írtam el nullával, harminckettőezer valós km :D). Most adta el ugyanannak kereskedőnek, akitől vették, kapásból kérdezte kereskedő, hogy motort cseréltek? :D

2. autó, anyukának ovis autója volt, nem volt túlhasználva...

 

Off hogy nem merte ő se utcára eladni a kocsit, inkább kereskedőnek, én se tenném soha, vigye csak a kereskedő, akit ismerek, ő garantáltan átírja, még ha bukok is valamennyit nyugodtan alhatok...

(párom parkolási behajtáson van, hihetetlen mennyiségű olyan ügyük van, aminek az az alapja, hogy eladott autót nem íratott nevére az új tulaj, csak használja)

Előzmény: emp (10096)
emp Creative Commons License 2018.04.21 0 0 10098

igen, dot4.

 

és remélem édesapád jól van, kívánok neki minden jót, csak így ismeretlenül is.

 

Előzmény: John_32 (10097)
John_32 Creative Commons License 2018.04.21 0 0 10097

Akkor valahonnan kerítenem kell gyorsan valami fékolajat... Ugye Dot4 ha jól rémlik? (Az utóbbi 5 évben a hosszabb utakra én vezettem az autót. Nyugdíjas szüleim autója ezért nem sokat használták. Édesanyámnak van csak jogsija, apám nem vezet de hobbi borászként ez érthető is, ő inkább megszakérti az italokat. Múlt évben anya stroke-ot kapott, már nem vezet. Így most már teljes egészében én felügyelem a kocsit de nekem van meg a távolság miatt sem egyszerű a dolog.)

Előzmény: emp (10096)
emp Creative Commons License 2018.04.21 0 0 10096

abba az autóba sem megy sok km :)

nekem tegnap volt a 4 éves vizsgám + szerviz, 15173 km-nél.

 

62K Ft. kábé, ebben benne van az assitance szolgáltatás meghosszabítása is, de a kétévente kötelező fékolaj kevesebb, mint 2.000 Ft.

 

a fékolajat vedd komolyan szerintem!

Előzmény: John_32 (10095)
John_32 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10095

Akkor valami ilyesmi kenőanyagot választok majd... Ma megjárattam egy kicsit mert hetek óta nem ment, mentem vele 40km-t. Kicsit fura, hogy a kormány nem középen áll, tehát ha úgy tartom hogy egyenesbe álljon akkor szép lassan elindul az autó jobbra... Meg nem tudom mi lehet az a hang (amolyan halkan daráló, kerregő) ami akkor hallok amikor leveszem a lábam a gázról motorfékkel haladok...

Sajnos váltóolaj csere még nem volt de most tölti a 10. évet, eddig csak olyan autóink voltak amiken nem kellett, az Astra-mon is élettartam feltöltésű és csak ha bontva van akkor kell cserélni/pótolni, nincs is leeresztője. SX4-nek van? Milyen kell bele? 

Meg a fékfolyadék is három éve először, Febi Dot4 ment bele. A hűtőfolyadékot ami még gyári heteken belül cseréljük Mannol AF12+-ra (vagy mire). 

Azt számolom (mivel 315xxkm van benne), hogy az elmúlt egy évben max 1500km-t ment, igaz ezeket 20-40km-es távokon... Sajnos most ilyen használatban van, régebben sem volt agyonhasználva... 

Előzmény: Hobbit_G (10093)
Airbag. Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10094

Üdv...

Valakinek egy SX 4 kalaptartó?

 

szép állapotban van,ára 15 e ft.

Budapesten,Zalában személyes átadás lehetséges..

Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10093

Tökéletesek :)

Én személy szerint mobil 1 vagy motult nyomok bele, de korábban pl castrol edge, eneos volt. Majd mindegy, de mol, elf meg társait nagyon nem :).

Fékből erősen javaslom ha aktuális a brembo tárcsa + pofát, nagyon bevált :D

 

Nipparts szűrővel sincs gond, gyári meg gyári.

 

Váltóolajat 45000/4 évente cseréljük, fékben 2 évente. Sacc ezek legyenek meg normálisan, meg hűtővizet is 4-5 évente illik.

 

Nem egy nyavajás dög, nem kell túlparázni :)

 

hali

 

Előzmény: John_32 (10092)
John_32 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10092

Apropó jó minőségű kenőanyag: amiket felsoroltam nem azok? 

Előzmény: Hobbit_G (10090)
John_32 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10091

Köszi!

Most éppen Nipparts-ok vannak benne de lehet h a mostani forrásból tudok gyári Suzukit is rendelni... Ha megnézed az eredeti hszt, írtam h kenőanyag-szűrők csere évente...  :-)

Semmi más karbantartani való nincs rajta? Keveset megy az autó, és bár a garázsban nincs helye, de egy viszonylag árnyékos lugas alatt/kocsibeállóban tölti élete java idejét (gyakran autóponyvával letakarva)...  

Előzmény: Hobbit_G (10090)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10090

Szia

 

MIndenképp jó minőségű 5w30 menjen bele, szűrőből is normál minőség. Túlzásba se kell esni, de én a japanparts termékeitől ódzkodnék :D

 

A másik fele, hogy ugye évente van cserélve az az olaj, még ha sokat nem is mentek vele? Mert kell az évi csere függetlenül attól, hogy mennyit is megy.

Előzmény: John_32 (10088)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10089

Sziasztok! Szükségem lenne 4 db 15"-os acél felnire, csak jó állapotú érdekel. Egyébként mik a gyári paraméterei? Köszönöm

John_32 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 10088

Sziasztok!

 

Ismét tanácsot kérnék Tőletek: május első hetében lesz 10 éves szüleim SX4-e, szóval műszaki vizsga meg olajcsere szűrőkkel meg... Ez lenne a kérdésem mert ebben a típusban nem vagyok otthon, hogy még mit kell átnézetni/cserélni az autón? 1.5 GLX+ AC, 2008/05-ben lett véve szalonból, most van benne 33000km. Eddig egy akkumulátor csere, négy új gumi illetve évente kenőanyag csere és egyszer fékfolyadék csere volt, meg a távokban az elemcsere, semmi más. Fagyállót tervezem cserélni de ezen felül még mit kell/érdemes? 

Kenőanyagból első 3 évben Shell Helix Ultra volt, utána 1x 5w30 Mobil 3000XE, 1x Castrol Edge Titanium FST 5w40, illetve az Eneos család 5w30vagy 5w40 olaja, mit tudtam éppen beszerezni. Szűrőből hol gyári, hol Champion, hol pedig Japanparts vagy Nipparts. Maradhatok ezeknél a gyártóknál szűré és olaj szempontjából?

 

Előrs is köszi!

 

 

Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 10087

Köszi a hozzászólásokat! Ha jól értem, két variációt javasoltak anno a klíma tisztítására: megfúrni a HVAC egységet vagy a klíma kifolyócsövén keresztül felnyomni a habot. Valaki próbálta már valamelyiket? Mik a tapasztalatok? Az utóbbi megoldás felé hajlok, de jó lenne véleményeket is olvasni. Vagy marad a klima lapátok közötti bejuttatás, ami elég szűk hely.

Előzmény: bratyus (10074)
topoly Creative Commons License 2018.04.18 0 1 10086

Én pedig válaszoltam rá.

Előzmény: Törölt nick (10085)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.18 0 0 10085

írtam mail-t

Előzmény: topoly (10084)
topoly Creative Commons License 2018.04.18 0 0 10084

Nem emléxem típushibára, legalábbis az 1,5-ös benzinest illetően, többségünk ennek különböző felszereltségű változatait használja. Értelmesen, alaposan át kell nézni. Kifejezetten közlekedő edényről beszélünk, tehát a használati nyomoktól nem kell félni. A "hibátlanság" és a "tökéletes állapot" irreális elvárás egy 6-8-10 éves autónál. A beltér kényelmes, a csomagtér viszonylag szűkös - inkább ezt kell mérlegelni.

Előzmény: Törölt nick (10081)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.18 0 0 10083

1.5-ös, 220 e km van benne. Köszönöm a segítséget

atompyka Creative Commons License 2018.04.18 0 0 10082

Bontó v. márkaszervíz. 

Ha szerencséd van, a bontóban kezedbe tudnak adni egy olyan izét egyben, amin meg tudod mutatni, aztán ha még mindig szerencséd van, vagy odaadják belőle külön, vagy be tudják azonosítani és megrendelik. Márkaszervíz dettó. A beazonosítás/cikkszámosítás lesz a macerás a folyamatban szerintem. De hàtha nem; vigyèl magaddal reményhalat. :-)

 

Előzmény: emre33 (10080)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.17 0 0 10081

Tiszteletem az URAKNAK! Családban szeretnének vásárolni egy 2008-as, 1.6 ost. Tudnátok abban segíteni, hogy mire figyeljen az após a vásárláskor? Ez a motor problémás, válasszon inkább 1.5-öst? Köszönöm

emre33 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 10080

És nincs tippetek, hogy honnét tudnék szerezni egyet ilyet?

Előzmény: atompyka (10072)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.16 0 0 10079

Ezt passzolom, nem tudom. De talán ha fent van a mol. Hu-n.

 

Gumishoz kéne már végre eljutni, nincs időpont xd

Előzmény: atompyka (10078)
atompyka Creative Commons License 2018.04.15 0 0 10078

Csak a prèmiumról kérdeztem, az volt a téma. 

 

Azt meg lehet valahonnan tudni, melyik mol kút központi s melyik külsős üzemeltetésű?

Előzmény: Hobbit_G (10076)
pigulla Creative Commons License 2018.04.15 0 0 10077

Nekem az OMW maxm 95 jött  be. 2012 óta használom. Pályázom naponta. Nálam nem jött ki a sárga tengeralattjáró. 

Előzmény: atompyka (10075)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.15 0 0 10076

Omw semmivel se jobb, s ez nem csak sx alapján, molt jobban szereti, evo 100 meg jó anyag nagyon.

 

Schell megint csak prémium nyálban jobb, alapban semmivel sem sajnos.

 

 

De ez csak szerény tapasztalat xd

Előzmény: atompyka (10075)
atompyka Creative Commons License 2018.04.14 0 0 10075

Jónapt

Miért pont MOL s nem Shell vagy ÖMV? Jobb? Olcsóbb? Magyar?

Előzmény: Hobbit_G (10067)
bratyus Creative Commons License 2018.04.12 0 0 10074

Jobb oldalt található. Fentről nem az igazi, nem sikerült jól befújni, a ventilátor lapátok akadályozzák a cső bejuttatást.

Egyébként 2010. 06. foglalkoztak a klímatisztítással itt, 5249 hozzászólástól, keresd vissza.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=100891096&t=9132899

Előzmény: Ladislas2008 (10073)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.12 0 0 10073

Köszi a tippet! Ha nincs aknám, hogyan oldjam meg? Mivel csak 1 hónapos az autóm, nem nagyon vagyok képben, mi merre van alul. Max. emelővel tudnék bejutni alá, de akkor már azt is kellene tudnom, hogy a jobb vagy bal oldalát emeljem az autónak.
Utastér felől, ha kiszedem a pollenszűrőt nincs értelme próbálkozni? Olyan helyre is mehet innen a hab, ami károsít valamit vagy eleve nem is tudom jó helyre bejuttatni?

Előzmény: bratyus (10066)
atompyka Creative Commons License 2018.04.12 0 0 10072

Valami van benne, de nem tudom, mi az. :-)

Előzmény: emre33 (10071)
emre33 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 10071


Sziasztok! Képen látható kis lyukon nekem áramlik ki a levegő, ha a ventilátort bekapcsolom. Mindegy milyen állása.
Ez a gázpedál felett van.
Ez a lyuk nektek is ottvan? Nem kellene abba valaminek lennie? nagyon furcsa ez nekem. Kössz

 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.10 0 0 10070

Ez a lényeg, ha nem dúsítják minden vacakkal az jobb.

Megfigyelhető volt, 95-ökkel dobta.

Túl élesre állított szoftver dobja, a frissítettel is bőven benne az előírás szerintiben, így semmi gond :)

 

A pláne, hogy minél modernebb egy motor, annál háklisabb is. A gáz se jobb fűtésnél, nevetségesen gyenge és mellette drága.

 

De ez van sajnos...

Előzmény: t.lantos (10069)
t.lantos Creative Commons License 2018.04.10 0 0 10069

Arra probaltam utalni, hogy ha egy mai, modern motornak semmi baja a 91-es benzintol, akkor erosen ketlem, hogy annyira rossz lenne a benzinunk.

Az mondjuk igaz, hogy ez a 91-es erosen benzinszagu, mert nincs felutve semmivel

Előzmény: Hobbit_G (10067)
atompyka Creative Commons License 2018.04.10 0 0 10068

Mondja maga, báttya. 

Nekem 85e körül jött fel először akksit tölteni a jelloszábmárin. 

Előzmény: Hobbit_G (10067)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.09 0 0 10067

Szia

 

Egyrészt 100.000km alatt nem jön ki, másrészt vezetési stílus hozza ki (ha forgatva használtam pl fél évig nem jött ki, de ahogy több 2000 alatti fordulatot kapott dobta, kiütve megint fél év múlva, de minimum 3 hónapot bírt, városban jön ki, vidéki úton soha).

Hardmadrészt meg épp a suzuki az, aki minden szarra visszahívja a kocsikat, míg mások sokkal komolyabb hibákra sem.

 

Szóval nem érzem jogosnak a morgást :)

 

(Mol evo 100-al sokkal, de sokkal jobb, mint 95, de szerelő le is vezette miért, s nem, nem az oktánszám miatt, egyszerűen egyre inkább a 95 adalékokból él, sem mint benzinből, etanol benzinben meg más csak hab a tortán...)

Előzmény: t.lantos (10062)
bratyus Creative Commons License 2018.04.09 0 0 10066

Üdv!

 

Én aknából szoktam bejuttatni a kondenzvíz kifolyó csövön keresztül (jobb oldalt találod a tűzfal alsó részén, kis gumi cső). Van benne egy kis törés, de megoldható, a végét összefogom kézzel. Addig szoktam tölteni, amíg a pollenszűrő helyén megjelenik a hab. Van egy Kia Rio is ott is hasonlóan oldom meg.

Előzmény: Ladislas2008 (10064)
t.lantos Creative Commons License 2018.04.09 0 0 10065

blablabla

Ugyan off-ot vezetek, de az elmult 15000km-t 91-es benzinnel nyomtam vegig, es nekem nem vilagit a sarga lampa

Előzmény: atompyka (10063)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 10064

Közben lenne még olyan kérdésem is, hogy szeretném a klímarendszert tisztítani. Vettem tisztító habot és pollenszűrőt is. Kérésem, hogy az SX4-nél hova kell bejuttatni a habot, hogy hatásos is legyen? Úgy gondolom, csak a szellőzőrácsokon keresztül a levegő útját tisztítom ki, de nem kell valahova a ventillátor környékére, bordákra is fújni? Valaki csinált már ilyet otthon?

atompyka Creative Commons License 2018.04.09 0 0 10063

Nem, mert ez a hiba csak hazai benzinnèl jelentkezik, így nem az autó(gyártó) a hibás. 

Nekem anno ezt mondták. 

Előzmény: t.lantos (10062)
t.lantos Creative Commons License 2018.04.08 0 0 10062

Ha a gyari beallitas szar, es a frissites megoldja, akkor illene ingyen csinalni

Előzmény: Hobbit_G (10058)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 10061

Köszi a hozzászólást! 170e km van benne. Vásárlás előtt volt motorolaj, fékolaj és gyertya csere, így azokat most nem bántanám. Szakszervizben szerintem már rég lehetett, de akkor holnap megpróbálok befurakodni egybe, hátha nem kell heteket várni ezzel...

Előzmény: Hobbit_G (10058)
CharlieNK Creative Commons License 2018.04.08 0 0 10060

A gyári alufelni és lemezfelni csavarja egyezik.

Előzmény: PentaxMan (10059)
PentaxMan Creative Commons License 2018.04.07 0 0 10059

Vettem egy SX4 Sedant, amin most téli gumi van, lemez felnin. A nyári gumi a gyárilag hozzá adott alufelnin van. Kérdés: kell e külön csavar az alufelnihez? Mekkora nyomatékkal kell meghúzni a kerékcsavarokat?

Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.07 0 0 10058

Szia

 

Mennyi km van benne?

 

Amúgy irány szakszerviz, frissítsenek rajta szoftvert, ha lehet (bízz benne még nem esett át rajta).

 

Nekem is ugyanez volt a gondom, fel lett frissítve a comp, azóta nem dobott hibát.

 

Amúgy meg check engine nem játék, hiába törlöd a hibakódot, újra és újra meg fog jelenni. Akkor kevésbé ha pörgetősen használod, de ahogy lustábbra veszed a stílust dobni fogja. Frissíteni kell, túl szigorú volt a gyári beállítás, ezt javítja a szoftver.

 

Ha meg új nálad cserélj rajta olajat (5w30 kell bele), gyertyákat, váltóolajat és fékolajat MINDENKÉPP. VÁltóba javaslom a mobil 1 gl4+ olaját, motorba motul, mobil1 közül bármit nyugodt szívvel, lehet más is, nekem ezek kerülnek bele, motul mocsok jó olaj, gyönyörűen kitisztít mindent benne.

 

A frissítést nekem csepeli suzuki 4500+fa munkadíjban csinálta pár hete.

Előzmény: Ladislas2008 (10057)
Ladislas2008 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 10057

Sziasztok! Egy hónapja vásároltam egy Suzuki SX4-et. Kevés benzinnel indultam haza és sokára is tudtam megtankolni. Talán ez is szerepet játszott, hogy a sárga engine lámpa kigyulladt útközben. Gondoltam, beszippantott a rendszer valami piszkot a tank aljáról. Itthon az autóvillamossági szerelő ránézett, valami katalizátor hibát jelzett, majd törölte a hibát. Nála többször nem jött elő a hiba. 1 hónap után ma újból kigyulladt a lámpa, sima menet közben. Kérdésem:

 

1.) Kell-e foglalkozzak a dologgal, vigyem újra szervizbe?

2.) Milyen eszközt kell vásároljak ahhoz, hogy pl. okostelefonon keresztül letudjam kérdezni a hibakódot? Magyar App létezik ingyenesen?

3.) Hajthatom az autót így figyelmeztető lámpával?

Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.06 0 0 10056

Szia

 

Nem, nem egyenlő vele. Ezt annak ellenére mondom, hogy mindenki ezt mondja, de nem igaz :D

Még ignisen volt (1.3-on) folytószelepérzékelő hiba (asszem vps-nek csúfolták), reset ellenére is mindig visszajött, pár km alatt, elmentem szakiszervizbe, kiütötték műszerrel a hibát és láss csodát, soha többet nem jött ki. Mondták is, hogy beragadt hiba volt, nem jellemző a hibája.

 

Ha hiba van ki tudom ütni, van kici kínai eszköz, telefonon torque pro, kettő együtt sincs 10.000 összesen :D, de nem egyenlő sajnos a szervizes cuccal.

 

 

Nem pörgeted: 1.3 ignis majd meghalt 1700 alatt, alig történt valami, 2-3000 között kezdett használható lenni, 3500-nál meg rántott egy nagyot és megindult, mint akit seggbe rúgtak, imádtam ezt a fícsőrt benne :D Ne állj le 1.3 ignis ellen sose, esélytelen ha olyan elmebeteg vezeti, mint amilyen én voltam :D 1.5 automata meg egy állat lett, nem akarom tudni milyen egy 1.5 belőle. Ugyanakkor egy gyenge gáz+csúsztatott kuplungtól is hirtelen indult, dobálja szabályosan a kasztnit. Imádom sx-et, de egy lomha valami elődjeihez képest (de nem cserélném vissza semmi pénzért se :), már azért se mert ebbe elfér a raklap, abba nem :D)

 

 

Próbáld ki: mol evo 100-ast bele és lesd meg milyen egy fél tank után. Ha jobb vagy sokkal jobb, akkor szar benzint raktál bele, mert sajnos számít.

Előzmény: atompyka (10055)
atompyka Creative Commons License 2018.04.06 0 0 10055

Az akkusaru-kezelés egyenértékű a szervíz általi hibakódtörléssel?

Előzmény: atompyka (10054)
atompyka Creative Commons License 2018.04.06 0 0 10054

Nem szeretem beerőltetni egyesbe. Tudom amúgy, higy viszonylag pörgetésszerető motor, de ott csinálja, ahonnan az elmúlt majd '12 évben simán kigyorsított. Jaja, én is gyanakszom a gyertyára, 5e km múlva esedékes a csere amúgy is. 

A resetelést megpróbálom, köszi az 5letet 

Előzmény: Hobbit_G (10053)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.06 0 0 10053

Hali

 

Akkusaru le, vársz fél órát, vissza, alapjárton hagyod ketyegni 20 percet minimum, hogy helyrejöjjön.

A sok alacsony fordulat meghülyíti szegényt, sztem nincs más baja.

 

Amúgy a gyertyákat meglesheted, hát ha. Mennyi van a mostaniban? 80-90.000 futott km környékén már simán lehet csereérett, pláne városi közlekedés mellett.

 

Amúgy ilyen fordulat mellett kelletlen egy lomha köcsög, válts vissza, engem is kb szemen köp ha itt akarok gyorsulni vele :D 2000 fordulat alatt ne akarj ilyet tőle, nem dízel

Előzmény: atompyka (10049)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.06 0 0 10052

Ez sajnos annyira általános hozzáállás itthon, hogy borzalom. Megelőzni kell a bajt, s nem megvárni, utána meg szídni mindenkit, hogy milyen szart csináltak, amikor az ELŐÍRT karbantartásokat mulasztod el.

Ráadásul elcseszettül veszélyes üzem a fékrendszer.

 

Ez már nem wartburg meg trabant (hozzáteszem azokban más féle olajok voltak még, nulla bonyolultság, fékrásegítés meg semmi elcseszett szar, ami érzékeny lenne ilyenre)

 

Azért sem értelek, mert volt már gondod, ami nagyon nem normális, de azóta nem csinálta biztos átmeneti zavar volt a rendszerben, csak éppen valami okozta ezt abban a nem túl bonyolult, de mégis érzékeny rendszerben...

Ha hirtelen szúr a mellkasod majd rá 5 percre már nem akkor mit csinálsz? Orvoshoz fordulsz vagy áh, megjavult?

Nem hiszem, hogy utóbbit választod, ami egy időzített bomba lenne.

 

A másik ilyen érdekes téma a váltóolaj kell-e vagy sem, amikor a gyártó előírja :D sokan nem cserélik oszt szídják a gyártót, ha épp beszarik a váltó a mulasztásuk miatt és nagy pofával hirdetik, hogy típushiba :D Ismerős sztori? :D Okkal nem hívta vissza a gyártó a suzukikat, mert nem hiba, hanem ügyfelek mulasztásának eredménye.

 

A fékre azért haragszunk itt sokan, mert nem csak saját életeddel játszol, hanem bíz a többi közlekedő életével is és ha hirtelen nem tudsz megállni ott nincs gondolkodási időd mit csinálj, frontálisan 50-es tempóba is simán belehalhatsz (még csak nem is kell hozzá egy szemből kamion ehhez), ezt kéne már egyszer felfogni az embereknek...

 

 

Magyarul ne okoskodjunk, a mérnökök okkal írnak elő dolgokat, pláne a japók :D

Előzmény: Gézengúz_21 (10047)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.04.06 0 0 10051

Idézném Hobbit Mestert - hátha elkerülte a figyelmedet:

 

"A kuplungolajad egyben a fékolaj.

Na már most, ha nincs cserélve, akkor az húzhatja le az abs kockát is, ill. sx-nél a kuplung is tud furán viselkedni ha vizes és pl felforr benne a víz. Nem hiába kötelező a cseréje 2 évente. "

 

Kiemelés tőlem...

Előzmény: Gézengúz_21 (10050)
Gézengúz_21 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 10050

De nekem nem fék bajom van! Majd cserélek fékolajat! :-) (majdm) . . . Sőtt bajom sincs mert a váltó nehézsége is elmúlt! :-) 

UdvÜ

 

Előzmény: atompyka (10048)
atompyka Creative Commons License 2018.04.05 0 0 10049

Viszonylag alacsony (1000-1500 s alatta) fordulatról gyorsítva torpan, kihagy. Gyertya? -kàbel?

atompyka Creative Commons License 2018.04.05 0 0 10048

A féklét elsősorban az idő öli, nem a km vagy az igénybevétel. Látszólag tökèletes, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy nem tudsz megállni, mikor kéne, mert kihalt az abs-kocka vagy (hegyről le a sokadik kanyarban) felforrt a féklé(ben a víz) s beesik a fékpedál. Vagy - szerencsésebb esetben - Ausztriában lekapják a rendszámodat - merthogy jobb helyeken ezt is ellenőrzik műszakin, s néha a helyi kpm az út szélén is. 

Előzmény: Gézengúz_21 (10047)
Gézengúz_21 Creative Commons License 2018.04.05 -1 0 10047

10 éves az autó és sosem volt vele semmi gond! Ez a jelenség most az egyszer volt és azota sem!

Majd utána járok ennek a fekolaj cserének mert nem azon a pár ezren múlik semmi!

De egyéb ez a 104 ezer ebben az autóban olyan mint a másikban 204 vagy több ... Csak autópályán megy az auto 95%ban!

KossK az infókat :-) 

Előzmény: pigulla (10046)
pigulla Creative Commons License 2018.04.05 0 0 10046

Gépkönyvet szoktad nézegetni?  Ha esetleg jártál garis szervizekre akkor a fékfolyadékot már legalább a második évben cserélni kellett volna.  Csak segítségül írogatok.   

Előzmény: Gézengúz_21 (10044)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.05 0 0 10045

Szia

 

Fékolajat kell cserélni 2 évente, ne akkor gyere a típushibával mikor elszáll az abs olaj le nem cserélése miatt...

Ráadásul nem is pénz a fékolaj, sok bajtól megóv, ha felforr a fékolajban lévő víz majd lehet csodálkozni vagy ha hirtelen nyúlós lesz a fék, iszonyatosan megnőtt fékúttal, nekem ilyen volt, mert szerviz cseszett cserélni, nem tudtam megáll-e az előttem lévő autó előtt, pedig nem hirtelen fékezett...

 

Hidd el, nem hiába kötelező a cseréje...

Előzmény: Gézengúz_21 (10044)
Gézengúz_21 Creative Commons License 2018.04.05 -1 0 10044

Jajj tényleg... Nem volt fék olaj cserélve.. 0 kilométeresen lett veve az autó es azóta is hibátlan a fék is és a kuplung isi

Fék betétek lettek cserélve 90 ezernél!

Az autoban van kb 104 ezer km de ebből 100 ezer csak autópálya!

Semmi hibája nincs  a kuplungnak sem a féknek.... Eme jelenség óta már szintén menten autópályán 200 km t és most nem csinálta....

Csak nem értettem a hibát!! De szerintem csak valami megszorult valahol és ezért csinálta.... Most semmi baja... Nah mind egy.. A következő ilyen jelenségnél mélyebben utána járok 

Köszönöm szépen a válaszokat!!

 

Egyébként én is a kulisszára gyanakodom de majd kiforrja magát  :-) 

Előzmény: Hobbit_G (10042)
Buchenwalder Creative Commons License 2018.04.04 0 0 10043

Helló! (Kibic vagyok, semmi se drága.) Szerintem váltókulissza. Én is jártam már úgy, hogy alig találtam az üreset. Aztán volt, hogy  egybe raktam, de 3.ba került, persze erőtlenül indultam el. Azóta finomabban váltok, semmi gondom másfél éve. Olaj rendesen cserélve. 1.5(99ló 2007) 146e km Szerintem várj, lesz-e még ilyen hiba.

Előzmény: Gézengúz_21 (10038)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.04 0 0 10042

Szia

 

Másik kérdésre viszont nem mondtál semmit se: fékolaj :)

 

A kuplungolajad egyben a fékolaj. Na már most, ha nincs cserélve, akkor az húzhatja le az abs kockát is, ill. sx-nél a kuplung is tud furán viselkedni ha vizes és pl felforr benne a víz. Nem hiába kötelező a cseréje 2 évente.

 

Nálam nem volt sose cserélve míg meg nem vettem (ill. de, papíron, ténylegesen tuti nem cserélte sose a szerviz :(). Olyan nyúlós volt a pedál, furcsa volt ignisből átülve, nem harapott, hosszabb úton járt a pedál, egy-egy alkalommal úgy éreztem nincs normál fékhatás se. Mondták is eladáskor ez más, mint ignis. Legközelebb mentem vissza, mondtam nekik le lett cserélve a fékolaj, ugyanolyan lett, mint ignis, harap azonnal, sose volt olyan nyúlós érzésem utána, bár ebben lehet a brembo szett is benne van részben :D Amúgy a kuplung is változott tőle kicsit, tehát számít mikori.

 

Neked autópályán jött ki, ahol terhelve van nem gyengén a motor, amitől minden forrósodik a környékén, a váltóolaj is, de a fékolaj se 20 fokos ilyenkor, ami a kuplungban is kering. Ráadásul a fékolaj egy teljesen zárt rendszer, olaj nem tágul, de a felforrt vízről ez már nem mondható el...

 

Másik kérdés a kuplung állapota. A holtjátékra se írtál semmit, pedig fontos tényező lehet.

Előzmény: Gézengúz_21 (10041)
Gézengúz_21 Creative Commons License 2018.04.04 0 0 10041

Szia!

Shell 75w90es olaj van benne és tuti ki van cserélve mert a cserét végig néztem!

Az a durva hogy előtte és azóta sem csinált ilyet... Semmi hangja es semmi szaga sem volt ennek a jelenségnek!

😀

Előzmény: Hobbit_G (10040)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.04.03 0 0 10040

Szia

 

2 kérdés, mikor volt fékolaj cserélve (ez a kuplungolajad is egyben)?

Milyen olaj ment váltóba? Tuti kicserélték?

 

Még nincs is meleg kint, nagyon nem kéne ilyet csinálnia...

 

Ugye nem gl5-ös olaj ment bele, pláne nem vmi hulladék minőség.

 

Kuplungpedálon van holtjáték? Mert ha nem tökéletes a kuplung még ott is lehet gond.

Előzmény: Gézengúz_21 (10038)
atompyka Creative Commons License 2018.04.03 0 0 10039

Van benne (elég) olaj? Ha igen, tuti belevaló?

Előzmény: Gézengúz_21 (10038)
Gézengúz_21 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 10038

Sziasztok!!

Valamelyik nap mentem az sx4-el az autópályán és mikor 170km után letértem róla azt vettem észre,hogy megbolondult a váltó!

Azt tapasztaltam hogy a váltóbot nagyon nehezen mozog! Ha kivettem üresbe akkor a váltobot nem ugrott középre .... Olyan volt mint ha nem lett volna benne olaj.... De se szaga se hangja nem volt sebességben vagy váltás közben! Este az autó letettem...másnapra a jelenség megszűnt és azota se volt ilyen bajom.... Kérdésem lenne hogy valaki tapasztalt-e már ilyet??

Lehet-e ez valami bajnak az előjele?

102 ezer van az autóban és váltóolaj is volt cserélve 5 ezer kilométerrel ezelőtt!!

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Üdv 

fireman4 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 10037
Előzmény: Hobbit_G (10035)
szviki86 Creative Commons License 2018.04.01 0 0 10036

szilent 800ft/db. de láttam a talán a  kovács autó weboldalán 350 ft ért is.

 

Stabilizátor pálca. Bárdi autó (saját márkás) 4500. Ft. kedvezménnyel: 2430. Ft de az árak márka függőek természetesen.

 

 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10035

Egyben tudtok segíteni?

Szemüvegtartót vennék a kocsiba, hol találhatnék ilyet a kapaszkodó helyére bal oldalt?

 

 

Szakszerviz nem tudott már ebben segíteni :D

 

kornél88 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10034

Mennyibe kerül egy ilyen móka?

Előzmény: szviki86 (10032)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10033

Majd várjuk meg a hideget megen oszt kiderül mi van :D

2-3 alkalommal megnézettem a nyikorgás miatt és kb hülyének néztek mit akarok, mert tökéletes minden szilent, nincs repedezve, nincs szakadva, jól tart még a kis méretű ellenőrző szerszámmal is, a másfél méteres feszítővel :D

 

Saját véleményem, hogy valahol el van méretezve, hideg általi zsugorodás nincs jól kezelve :D De lehet nincs igazam, de más nem lehet ha 12 fokban már nincs zaj. Egyik nap kipróbálom 12 felett a macskaköves hírhedt úton.

 

Előzmény: szviki86 (10032)
szviki86 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10032

Sziasztok márkatársak!

 

A szilentek nekem is nyikorogtak. Télen nem álltam neki kicserélni, gumiápolóval befújtam és elhallgatott.

 

Ma cseréltem ki a stabilizátor szilenteket és a stabilizátor pálcákat.(mert a csuklók gumija el volt repedve..:-(  ) Naívan azt gondoltam, hogy a pálcákat  pillanat alatt kicsavarom, sajnos eltartott egy ideig (be volt rohadva a menet). A csavarlazító, drótkefe nem segített az alsó csavarokon, így azok csak lángal való melegítés után lazultak le.

 

A szilenteket viszont a vártnál is könyebben ki tudtam szedni. :-)

 

Most egy darabig nem kell hozzányúlni.

Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10031

Uraim, alássan jelentem meggyógyultak a szilentek, 12 fok lett, nincs nyekergés :D

emp Creative Commons License 2018.03.30 0 0 10030

2015 januárban vettem, akkor 4800 volt benne :)

szalonautó volt.

mindennap megyek vele(ma is), csak 3-3 km, reggel, este :)

 

idén a cég messzebbre költözik :(

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10028)
Sedicivalvole Creative Commons License 2018.03.30 0 0 10029

Sajnos nem a stabpálca zörög,én már kicseréltettem őket és ugyan úgy zörög rossz úton.

Sőt,már szinte minden futómű alkatrész ki lett cserélve ,de csak nem akar abba maradni.

Illetve,most rájöttem,ha rálépek enyhén a fékpedálra akkor abba marad. Valószínűleg a féknyergek zörögnek,de veszettűl.A szilent nyikorgás nekem most jelentkezett a napokban.Van olyan ,hogy elmúlik ,aztán előjön megint...

Előzmény: Hobbit_G (10026)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.03.29 0 0 10028

4 év alatt 15 ezer???? :-OOOOOOOOOO

Hát nem hajszolod, az biztos!!  :-)))))))

 

(10 év, 190 ezer km... ..és nem is én vagyok az aki sokat autózom!!  :-D  )

Előzmény: emp (10025)
atompyka Creative Commons License 2018.03.29 0 0 10027

Flex? Lámpa? Nemrég feltalálták mindkettőt... :-)

Előzmény: Hobbit_G (10026)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.29 0 0 10026

A crv érdekes volt, ugyanúgy viselkedett, mint sx, macskakövön zenélt, majd szét esett (tesztút: Teréz krt-vel párhuzamos első kis utca a Podmaniczkyra a cipősbolt mögött :D, tuti hely), de értelmes úton ugyanolyan csendben végezte a dolgát, mint sx. Sztem ahogy a stabpálcák vergődnek, az adja a hangot és mocsok nagy kopogást :D

Ill. 10 fok felett sx, mert alatta bíz nyikorognak a szilentek. Be lettek fújva, de ugyanúgy nyekereg. Már gondoltam arra, hogy kicseréltetem a fenébe a mocsok szilenteket, de nem tudom érdemes-e emiatt :D

Inkább keringető ventit fogom megnézni, meg állítok a kuplungpedál holtjátékán, hogy kisebb legyen, sztem ezen is lehet belül a tengelynél, akkor jobban is ki fog emelni talán. Gyári kupungnál nem éreztem ekkora játékot, mint az exedyvel.

 

De mindezt majd akkor, ha sikerült kiürítenem a garázst a sok lom bútorlap meg raklaptól, még kell hozzá jó pár nap, pláne, hogy nincs nagy hajtás, mert minden nap melóba jövök a kocsival, így nem is állok le (sötétben nagyon veszélyes lemenni, nappal is, sötétben öngyilkosság, 2-2 centit KELL tartanom oldalt a betonfal mellett, különben vagy szétvágom kereket jobb oldalt, vagy lehúzom a tükröt balnál és amúgy se férek be a garázsajtón rossz szögben :D), de majd most hogy változik a helyem le lesz rakva kocsi, akkor többet lesz lent, mint fent, átmegy hétvégi autóba :)

 

 

Üdv

Előzmény: pigulla (10024)
emp Creative Commons License 2018.03.29 0 0 10025

sziasztok!

20-án viszem vizsgázni, meg 4 éves szervizre.

ezt ma lőttem:

pigulla Creative Commons License 2018.03.29 0 0 10024

Köszönöm, megnézem persze.  Sok dolog lehet.  De, érdekes van egy Jazz-ünk is, az nem zörög, legfeljebb szélsőges esetben néha néha migciccen a műszerfal valahol.  

 

Előzmény: Hobbit_G (10023)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.29 0 0 10023

Szia

 

Sztem nézzenek alá, felesleges találgatnunk :)

Azért csomagtérben nézd meg minden jól van-e rögzítve a pótkeréknél.

 

Én azt tudom, hogy normál úton huppanóknál nem kopog, de göröngyös macskaköveknél majd szét akar esni az alja. Ezt ignis nem csinálta, de pl crv is ilyen volt tökéletes futómű mellett, stabpálcák nyomják magukból a koncertet :D

Előzmény: pigulla (10022)
pigulla Creative Commons License 2018.03.29 0 0 10022

Sokat tapasztalt kedves fórumtársak.
Minek lehet göröngyös úton lassan haladva olyan egészen mély tónusú, koppanásra emlékeztető hangja, ami a kopogást követően mint egy ki nem támasztott palló hangját hallatja és ezt követően bele is remeg a huppanásba. Új kora óta van, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget nem feltűnően erős. Mostanában mintha erősebben hallanám. (Futómű, valami borítás? ) Persze megyek szakemberhez, de hátha valaminek volt hasonló tapasztalata.  

Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.28 0 0 10021

Hali

 

Látom sürgősen ki kell pakolnom a garázst,  hogy leférjek ehhez :D

Egy próbát megér, bár túl egyenletes a cicergés ahhoz, hogy falevél legyen (minden sebességen kb ugyanúgy hallom), inkább olyan, mint anno hondánál, de ott rá két hétre meg is állt a motor :D Itt a két heten már rég túlvan.

 

Igazság az, hogy nálam nonstop megy a venti, nem csodálkoznék rajta, ha besokalna és átvételkor is 2-esen volt, ebből gondolom előző tulaj is nonstop forgatta :)

 

Először lehet befújok levegőt a kifújókba, megnézzük úgy mi gyün ki.

Előzmény: Törölt nick (10020)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.27 0 0 10020

Anyós ülést hátra tolod, jó mélyen behasalsz a kesztyűtartó alá, és körbe a csavarokat ki szeded a kábelt szét húzod. Nálam is ez volt a gond annó, szórakoztak a fa levelek. Nem bonyolult ha van egy kis érzéked hozzá.

Előzmény: emre33 (10019)
emre33 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 10019

És azt hogy lehet kitisztitani. Szét lehet szedni valahogy?

 

Halk ciriplő hangja nekem is van.

Előzmény: RetteNETes Lalyos (10018)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.03.26 0 0 10018

Az nem lehet, hogy valami kosz került bele a pollenszűrűről???  Nekem a száraz levelek szoktak átmenni kereplőbe...

Előzmény: Hobbit_G (10017)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.26 0 0 10017

De így már nem is érdekes, ezt alkalmazom időnként  :D

 

Volt szoftverezés és volt olajcserém is. Szoftvert persze szakszerviz csinálta, olajcserét szakim, mobil 1-ből vmi prémium nyál ment bele 5w30-ból, s meghökkenve nézte, hogy a leeresztő csavaron semmi kosz nem volt régi Motulból (8-9000km kb szinte csak város), minden kosz az olajban keringett. Azt mondja ilyet is ritkán lát, nem gyenge minőségű olajra utal :D

 

Feltöltés után, járatást követően sem koszolódott semmit se, alássan jelentem, a motor patyolat tiszta belül.

 

Befújta vmi vacakkal a szilenteket, hazafele csendes volt, de holnap jön a teszt, reggel zajosabb mindig, ki fog derülni ért-e valamit a fújkálás.

 

 

A fűtőventi nektek is cicereg minimálisan? Nekem már 1 fokozattól is hallható ez, remélem nem a beadás előjele (Hondán épp így cicergett mielőtt megállt :D)

Előzmény: atompyka (10016)
atompyka Creative Commons License 2018.03.25 0 0 10016

ööö... mielőtt egyes dugsz, nyomd be a kuplungot :-)

Bár, ha jól csinálod, elvileg kuplung nélkül is működik, ha eltalálod a fordulatokat...

 

Előzmény: Hobbit_G (10015)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.25 0 0 10015

Hát kuplung nélkül nem szoktunk váltani xd de egyszer lehet kipróbálom, amúgy időnként, főként hidegen szoktam visszaváltásnál 2-be pici fröccsöt adni, segít xd

 

Reggel elég makacs a váltó, fázik, pedig jó olaj van benne, mobil1 xd

Előzmény: atompyka (10014)
atompyka Creative Commons License 2018.03.24 0 0 10014

Miért nyírnád ki? Sztem kíméled vele a szinkront... 

Előzmény: Hobbit_G (10012)
atompyka Creative Commons License 2018.03.24 0 0 10013

Na, ezt sem hallottam még, így 12 év után jó tudni... :-)

 

Előzmény: Hobbit_G (10011)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.24 0 0 10012

Te, nem kinyírni akarom, hanem használni :D

Előzmény: atompyka (10009)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.24 0 0 10011

félvvt az 1.5 is :)

Mint a swift is, nem teljes, míg pl ignis szívásnál is, meg kipuffnál is vezérel, 1.6vvt sx is, 1.5 csak kipuffnál

Előzmény: atompyka (10010)
atompyka Creative Commons License 2018.03.24 0 0 10010

Ja, s mi ez a 4000-nél kapcsoló vezérlés? "Sima" egyöcsinél?

Előzmény: Hobbit_G (10008)
atompyka Creative Commons License 2018.03.23 0 0 10009

Hogyne tudnál. Válts úgy, mintha nem lenne szinkron: üresben, felengedett kuplungnál gázfröccs s mehet is egyesbe :-)

Előzmény: Hobbit_G (10008)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.23 0 0 10008

Szia

 

Ma megkapta a szoftverfrissítést Csepelen, normális banda, nagyon is, de pihentagyúak is jó értelemben :)

 

Beszélgettem a szerelősráccal, 4000-nél kapcsol a szelepvezérlés 1.5-nél, de csak kipuffoldalon, nem olyan vvt, mint ignis vagy utódja.

Hazafele jövet mint ha most jobban bírná a 2000 alatti fordulatot, de kedden ha megyek melóba majd kipróbálom jobban, mert eleve melegen indultam, ami ugye nem szokott meglenni, hidegen meg ő is fázik :)

 

 

Egybe én nem tudom kapcsolni, max nagyon lassú gurulásnál (ahol már majdnem megállt a technika). Ok, erőltetve igen, de értelmes váltással sajnos nem, s igen, épp ez a baj :)

Nem értem miért nem csinálják úgy meg a váltót, hogy lehessen, ha már agyhalott alul.

Előzmény: Buchenwalder (10007)
Buchenwalder Creative Commons License 2018.03.22 0 0 10007

Helló! Sztem a technikai probléma az, hogy nem tudsz 1be váltani, ahhoz nagy a sebesség. A S tudjuk, hogy szeret pörögni. Én lassítok és vissza 1be. 3ba pl. 50nél 2ezret pörög az 1.5! Nem túl sok a 16 szelephez. Nálam (min.) 3-4 ezer közt a legjobb. Néha 5ezer(benzinnel) tartósan és nincs motorhibajelzés.

Előzmény: Hobbit_G (10006)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.22 0 1 10006

Urak, ki volt az az elmebeteg barom, aki így áttételezte az sx-et? 100-tól tök jól megindul 3-ban 140-ig :D

2-ben meg 50-55-től... 2-ben 30 mellett meg majd meghal egy kis emelkedő láttán.

 

Nem értem. De ugyanez igaz minden suzukira kb sx-ig :D Későbbieket nem tudom hogy hangolták. Kipucoltam tegnap a rendszert...

Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.20 0 0 10005

Nem feltétlen. Nem mindegyik szakszeviz idióta barom :D

Simán megkérdezném suzukit erről mi a vélemény, de utána másik szervizbe mennék...

 

 

Ha kell jó szaki (pöcsét nélküli mondjuk) akkor szólj. Ilyet senki mással nem csináltatok. Majdnem annyi az órabér, mint szervizben, de alapos

Előzmény: emre33 (10002)
atompyka Creative Commons License 2018.03.20 0 0 10004

Oké, de a féktárcsa cserének van díja, azt meg annyiszor kéri el, ahányszor elvégzi a munkát. 

Előzmény: Hobbit_G (10001)
topoly Creative Commons License 2018.03.20 0 0 10003

Keress egy megbízható, maszek (pecsételős) szerelőt. Csak akkor, ha már nem garis az autód. Olajcseréd és minden ugyanúgy érvényes lesz.

Új autóra 3 év a garancia, de én már a másodikban ott hagytam a márkaszervizt. Mondjuk a maszek sem akarja cserélni az ékszíjat, pedig már 200e km-hez közeledek. De elfogadom, amit mondanak:)

Előzmény: emre33 (10002)
emre33 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 10002

vagyis hiába megyek el másik márkakereskedésbe, ugyan így fogok járni?

Vagyis vagy maszek szerelő, és azt rakják be, amit akarok, vagy márkaszervíz, kitöltött, vezetett szervízkönyv, de semmi extra idő elötti csere?

 

Ez így nagyon nincs jól. :(

Előzmény: Hobbit_G (10001)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.20 0 0 10001

Úgy tudom, hogy előírt díjat kérhetnek adott munkákra, sztem ez a probléma alapja.

Nem akarnak befutni szarba, hogy drágábban csinálják, elkezd pattogni az ügyfél és őket meg előveszi a gyár :D

Előzmény: atompyka (9997)
kezman46 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 10000

Üdv, 2006-os sx4 4x4, a rádiót szeretném kicserélni, egy 2 DIN-es egységre, ugye 2 DIN-es beépítő szerkezet kell hozzá, nézegettem, több féle is van, de nem vagyok benne biztos hogy passzol is hozzá, esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba, jól jönne egy kis segítség, vagy inkább hagyjam az egészet, ???

emre33 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 9999

Ez Paksra nem igaz, mert se elöttünk, se utánnam nem volt autó.

Előzmény: topoly (9998)
topoly Creative Commons License 2018.03.20 0 0 9998

Szerintem nem ellenségük önmaguknak és a pénznek. Azt inkább el tudom képzelni, hogy sok a munkájuk, az elmaradásuk és a rendben lévő autóval nem akarnak időt tölteni.

Előzmény: Hobbit_G (9994)
atompyka Creative Commons License 2018.03.20 0 0 9997

Mi az, hogy nem kérhetnek többet?! Ez nem ingyenszervíz, mint a tiponál. Amit csinálnak, azt fizetem. Ha akarom, hetente kicseréltetem a fél autót, nekik ez csak jó (kell legyen). Max. aláíratják, hogy ők szóltak, én meg tudomásul vettem, hogy az alkatrèsz állapota nem indokolja a cserét, az én kifejezett kérésemre történt. Aztán meg pezsgőznek, hogy fogtak egy aranytojást tojó tyúkot ööö kakast. 

De hogy megtagadják a munkát?! Bolondok?!

Előzmény: Hobbit_G (9996)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.19 0 0 9996

Én tudok jó szerelőt, de közel sem szakszervizben dolgozik :D

Több munkadíjat nem kérhetnek, ez itt a bibi :D De azért kíváncsi lennék mégis mi alapon nem csinálják. Írj suzukinak egy levelet erről, hogy ez hogy is van, egy kérdést megér, de utána nem mennék vissza ahhoz a szervizhez, az is tuti :D

Előzmény: emre33 (9995)
emre33 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 9995

Fizetek nekik több munkadíjat. Így meg vehetek ki egy nap szabadságot.

Fékbetét dolgot még alá írom, ha nincs elkopva, akkor nincs. De az már jobban izgat, hogy jó nagy válla van a gyári féktárcsának (90.000 KM)

 

És tudom, iridium gyertyáknak simán bírnia kell a 105.000 Km, de vannak emberek, akik már jóval hamarabb kicseréltetik.

Napi szinten járok a kocsival, megnyugtat, ha tudom, hogy megtettem mindent azért, hogy bírja és megbízhatóan a kilométereket.

 

Jó, gyertya még drága is, de könyörgöm az a pár forintos bordás szíj? Tényleg mindennek az alja.

 

Persze, elvihetem sima mezei szerelőhöz, de azt nem szeretném.

Előzmény: Hobbit_G (9994)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.19 0 0 9994

Gondolom szabályozva van milyen munkáért mennyit kérhetnek és nekik nem éri meg ezeket megcsinálni és inkább így állnak hozzá.

Sajnálatos, de keressél másik helyet.

 

Szerintem :D

Előzmény: emre33 (9993)
emre33 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 9993

Sziasztok!

 

Voltam ma a Paksi szervízben.

Gyertya és Bordás szíj csere nincs, hibába kértem, lebeszéltek róla, túl nagy cirkuszt nem akartam kiverni. Minek, akkor már tudtam, hogy nem megyek még oda.

 

Ezen kívül kértem, még, hogy legyen Első fékbetét és tárcsa csere (tárcsa már elég vállas) hát azt mondták, hogy majd ők megnézik, hogy kell-e cserélni. Nem cserélték.

 

Az a bajom, hogy továbbra is szeretném szakszervízbe vinni, de a legközelebbi másik márkakereskedés Tamásiba van.

Ezért vegyek ki 1 nap szabadságot?

 

Nem értem, van pénzem, szeretném kicseréltetni, erre nem?

Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.18 0 0 9992
Előzmény: Tasser36 (9990)
atompyka Creative Commons License 2018.03.18 0 0 9991
Előzmény: Tasser36 (9990)
Tasser36 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 9990

Sziasztok !

 

 

Kis kérdés . Sx4 2008.  1.9 diesel 4*4. Van benne gyári navis rádió(VDO dayton). Honnan tudok hozzá leszedni térképet..., mert má sok helyen kerestem. Köszike-

pigulla Creative Commons License 2018.03.14 0 0 9989

Pofám leszakad. Másik szerelőt, vagy szervizt kell keresni. 

Előzmény: emre33 (9987)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.13 0 0 9988

Nem akarnak gyertyát cserélni, nehogy beletörjék a pipát? :D

(nem vicc, nekem javítani kellett, mert szakiszerviz szarul csinálta, szerelőm óvatosan húzta volna, de kiesett az magától, kicseréltük másik ignisből :D)

Előzmény: emre33 (9987)
emre33 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 9987

Szerelővel beszéltem privátban, hát már probált is lebeszélni a szíj és gyertya cseréről.

 

Ha hétfőn személyesen a vezető szerelő is ezt mondja, akkor otthagyom őket. És természetesen leírom, hogy melyik kereskedésről van szó.

Előzmény: emre33 (9984)
DMA Creative Commons License 2018.03.13 0 0 9986

Ilyet nálam is próbáltak (Ignis). Én mondtam, hogy amit kértem csinálják meg, nem kell spórolni.

És lőn :-)

Előzmény: emre33 (9984)
Buchenwalder Creative Commons License 2018.03.12 0 0 9985

Helló, mondd azt, hogy sok az indítás, a rövid utak. Az olajcserét is sűrítheted. Részletek az erős igénybevételnél a gépkönyvben. :))

Előzmény: emre33 (9984)
emre33 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 9984

Hát épp 5 éves a kocsi.

 

Sajna az a márkakereskedés, ahová én járok, nagyon akar nekem spórolni, nem akarnak semmit kicserélni.

Hiába mondom, hogy én kifizetem. Nekem akarnak spórolni.

 

Hétfőn megyek, remélem szót fogadnak.

 

105.000 Km esedékes gyertya cserét akarom még előrehozni. Ezért is könyörögnöm kell. :(

 

Jó ennek is van előnye, mert egyesek meg kicserélnek mindent szó nélkül. tulajdonos meg csak fizethet..

Előzmény: Hobbit_G (9983)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.11 0 0 9983

Szia

 

Nem csak km számít, bíz az évek is...

Cseréltesd inkább le :) Nem annyi az ára, hogy érdemes legyen bekockáztatni a dolgot, nem beszélve arról hogy ha peched van szétcsaphat mást is...

Előzmény: emre33 (9981)
Buchenwalder Creative Commons License 2018.03.11 0 0 9982

Helló, én nem aggódnék, ha tényleg 90e van a gépedben. Nem tévedtek a szerelők, bár a csere a biztos. Enyém 10 éves, 145e van benne. 1 hónapja elhatároztam, hogy kicseréltetem az autógázszerelőmmel. 2 ékszíj van a motoron.Gyárit gondoltam, tán az is elmegy újabb ennyit. Találtam gyárit a suzu parts pont hun azaz suzuki alkatrészek pont hun. Egyik német, Suzuki feliratos, a másik indonéz. Amire az indonéz került, a motoron lévőnek semmi baja se volt. A másik repedezett volt, kifordítva tört, de az előzőt nem lehetett berepeszteni. Ez is meggyőzött, csak a gyári alkatrészt bele! (Bár még csak gyertya-fékbetét(82e-nél)-szűrő-abroncs kellett.)

Előzmény: emre33 (9981)
emre33 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 9981

Sziasztok!

 

sx4: ékszíjjat milyen időközönként kell cserélni?

 

Most értem el a 90.000 km és az a szervíz (szak) ahová járok, csak az cseréli, amit nagyon muszáj.

 

Ha elszakad, akkor csak a generátort és a légondi nem fog müködni, vagy más is.

Arra gondolok, hogy ékszíj szakadás után pár KM még elmehetek az első szervízig?

Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.08 0 0 9980

wagonr: 1 köbméter belemegy: 1x1 méter hátsó ajtónyílása megvan :D

1 méter mély (ebben jobb sx, 120cm simán megoldható, de az ajtónyílás sajnos kisebb kicsit :D)

Előzmény: Hobbit_G (9979)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.08 0 0 9979

Nekem meg múlt autók között wagonr, ami amilyen kicsi annyira sokminden fér el benne :D

Ignis abban volt csak elszúrva, hogy a hátsó hangszórók kinyúlnak, ami miatt 30cm felett már csak 75cm széleset tusz bepakolni, de alul pl 120cm megvan, azaz szélesebb, mint sx, octavia vagy bármi értelmes autó :D

 

Ha suzuki belendül nagyon elmebeteg praktikumot képes kihozni kocsikból :D

Előzmény: atompyka (9977)
Sanzistift Creative Commons License 2018.03.07 0 0 9978

Nálam sincs kímélve, az utóbbi két évben már mindent vitt. Tavaly nyáron költöztem, de még mindig hurcibál gépalkatrészektől a napkollektorig mindent.

Meg is látszik rajta, de már nem bánom.

Az utóbbi két év alkatrészlistája: 2 helyzetjelző izzó, egy stabpálca, meg az olajok, szűrők.

atompyka Creative Commons License 2018.03.07 0 0 9977

A vér nem válik vízzé, ugyebár. :-)

A felmenői közt van wagon, carry... :-)

Előzmény: Hobbit_G (9976)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.05 0 0 9976

Azért azt nem hittem volna, hogy a komplett 2x2m szekrény anyagát így be tudom pakolni és még bőven fért volna bele xd

 

Igaz, a 3 raklapon is pislogtam xd ráadásul ha megcsinálom egyszer a csomagtérrekeszt, akkor még jobb lesz vele raklapot vinni xd

Előzmény: atompyka (9975)
atompyka Creative Commons License 2018.03.05 0 0 9975

Ha felénk jársz, nézd meg az enyémet... :-)

Előzmény: Hobbit_G (9974)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.04 0 0 9974

Hali

 

No ezt nálam nem mondod xd

Munkaautó is, van karc, van por, van minden.

Ha olyan bútorlapot visz 2 méter hosszban is akár, ha kell mást. Sajnos még is látszódik pár helyen, de ezt választotta xd

Előzmény: Törölt nick (9973)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.04 0 0 9973

Szólok, szólok. :D
De még Én se vettem rá magam, sajnálom fúrni csavarozni. :/

 

2007-es a kocsi sokan hülyének tartanak, de mikor beülnek mindenki azt mondja, hogy olyan mint az új. Se egy karc, por, leharcoltság, van aki az új szagát is érzi bár én már nem. :D

Előzmény: Hobbit_G (9972)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.03.04 0 0 9972

Szia

 

Nekem fura kicsit, de ha megvetted és ilyen szólj, mert nekem is kéne :D

 

Ettől függetlenül most már előbb vagy utóbb teszek egyet a kocsiba, csak spúr vagyok kicsit :D

Előzmény: Törölt nick (9971)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.03 0 0 9971
Zimirus Creative Commons License 2018.02.25 0 0 9970

Üdv mindenkinek.

 

A fűtö ventilátorom csak a 4-es fokozatban megy. Mi a leg gyakrabban elöforduló hibája? Relé, vagy elötét ellenállás?

laci bácsi Creative Commons License 2018.02.24 0 0 9969

Igény esetén eladó egy ilyen gyári tuning váltógomb.

Teljesen új, gyári dobozával, leírással.

9000 Ft.

Mail publikus.

 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.02.24 0 0 9968

:)

Fékolajat ne párszor, 2 évente kötelező.

 

Hallottam már pár kockahibáról (ami marhára nem típushiba...), de ha valaki rendszeresen cseréli az olajat teljesen (nem csak tartályt leszívva, hanem szépen kerekeknél is kiengedve a régit), akkor nincs gond vele, nem tud berohadni.

Nem egy suzukim volt, egyiken se volt abs hibám, pedig első ignisem sacc 500-at futott, igaz nem volt öreg, utána at ignis már nem volt fiatal, keveset futott, most sx.

Ennél hozzáteszem szerviz csak kiszámlázta a fékolaj cseréjét, mint váltóolaj cseréjét is, de egyik se volt elvégezve, így én aggódok kicsit, hogy mi van :D

 

Ha már, nekem váltó szórakozik időnként.

Másnak is csinálja azt a kocsi, hogy 1-ből nehezen akar kijönni a bot főként hidegen?

Olyan, mint ha beragadna, egyszer csak hirtelen kiugrik húzásra (erős húzásra jön, de ott is érződik az akadás az elején), viszont 2500 környéki fordulatnál meg nem csinálja. Alatta és felette csinálja főként.

Nem olaj, nem kuplung, mind a kettőt cseréltük. Lehet kulissza ez? 170.000 van benne, főként városi volt előző tulajnál is.

 

Váltót nem szedetem szét, csak ha már nagyon muszáj. Nem akarok úgy járni, mint kuplungcserével, nem a kopott kuplung volt a baja, ezen akadás miatt cseréltettem...

 

köszi

Előzmény: abdulesmia (9967)
abdulesmia Creative Commons License 2018.02.24 0 0 9967

Köszönöm, nincs gond az autóval, én voltam túlságosan aggódó. Fékolajat cseréltünk már többször is.

Hobbit_G Creative Commons License 2018.02.23 0 0 9966

Szia

 

Mégis mikori a fékolaj benne?

 

Előzmény: abdulesmia (9963)
pigulla Creative Commons License 2018.02.23 0 0 9965

Vagyis nem az autó hanem a tulaj a hiba forrása. 

 

Előzmény: pigulla (9964)
pigulla Creative Commons License 2018.02.23 0 0 9964

Szia, ezt nézd meg.

 

https://youtu.be/0IiGrpUPy6E

Előzmény: abdulesmia (9963)
abdulesmia Creative Commons License 2018.02.23 0 0 9963

Egy kérdésem lenne olyanokhoz, akinek már volt gondja az ABS kockával. Hogyan jelentkezett a probléma, mik voltak a tünetek? Nem tudom ugyanis eldönteni, hogy nálam van-e gond vele. Fék van, havon rugdos is vissza a pedál, de valahogy mégsem érzem tökéletesnek. Köszönöm előre is! 

botigta Creative Commons License 2018.02.20 0 0 9962

Üdv,

 

Segítséget szeretnék kérni:

M16A hengerfej leszereléshez le kell bontani a vezérműdeknit is, vagy bontható a lánc valahol?

 

És lehet, hogy szükségem lenne egy hengerfejre is, milyen áron vannak ezek?

 

Köszönöm

doki64 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 9961
Előzmény: PentaxMan (9960)
PentaxMan Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9960

Milyen állapotú és márkájú gumik? Fotód van?

Előzmény: doki64 (9959)
doki64 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9959

Sziasztok

SX4  eladva, megmaradt a téli garniturám. Esetleg érdekel valakit? Ár 45000Ft. Bővebben privátban. 

RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9958

...esetleg levegős lehet a fűtéskör...  ????

Előzmény: RetteNETes Lalyos (9956)
pigulla Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9957

Éles kanyarban a zene szokott elhallgattatni a rádióban. Mert akkor kapaszkodnak éppen a zenészek.  :-)

Előzmény: RetteNETes Lalyos (9956)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9956

Kihagyó fűtésűek: Nem szoktatok éles kanyarban bugyogást, szörcsögést hallani??

 

Bár inkább nyáron jellemző, hogy a légkondinál "feltelik" a kondenzvíz, mert a rendszerbe bejutó száraz falevél morzsák eltömítik a kiömlő "Z" alakú gumicsövet.

 

Lehet, hogy pang egy kis víz nálatok...

 

Nincs jobb tippem!...

Előzmény: Hobbit_G (9952)
pigulla Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9955

Celsius, vagy Fahrenheit ?  :-)

Előzmény: Hobbit_G (9954)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9954

Mérges lennék rá ha csak így fűtene :D

-10 beindít, oldalsó ablakokat kezdem lehúzni, elsőket normálisan, hátsókat ha van kedv :D, mire elérek előre már szinte csak tolni kell a jeget és beülve finom langyos a kocsi :D 2 perc és már teljesen jó idő van bent.

 

Belső keringésre állítva, 3-as fokozat ablakra.

Előzmény: Balázs Hamza (9953)
Balázs Hamza Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9953

Nekem nincs ilyen érzetem. Elindulok vele, amint a vízhőfok mutató, megmozdul, már küldi a langyos levegőt, ha negyedig fel megy, onnan már "okádja" a meleget. ilyen 4-5 km és már majdnem hogy izzadok. 

Hobbit_G Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9952

Nem foglalkoztam vele, de 2 ignisben és egy hondában se volt sose ilyen érzésem. (igaz, ignis bowdenes állítású volt a szabályzóknál, nem elektromos, mint esix)

Én max arra tudtam gondolni, hogy kicsit dőlök az autóban kanyarban és kiesem a levegő útjából, de volt hogy full egyenesen ültem végig és megcsapott az ébresztő hideg luft, akkor ez a feltétel el is tűnt :D

 

Szóval nem tudom mi lehet, remélem nem előjele semmi szutyoknak, de ha másnál is van, akkor megnyugodtam :D

 

Másik esetleg, hogy alacsony fordulat, nincs úgy töltés, pillanatra lelassul a venti és ezt érezném?

 

 

Inkább nem agyalok rajta :D

Előzmény: atompyka (9951)
atompyka Creative Commons License 2018.02.19 0 0 9951

Ezt a kanyaros dolgot én is èszrevettem, de inkább olyan érzés, mintha ràmborulna a (körülményektől függően éppen hideg vagy meleg) tehetetlen levegőtömeg. Ami nem is irreális, hisz a levegőnek is van tehetetlensège, kicsit "késve" követi az autó (s benne sz ember) mozgàsàt :-)

Előzmény: Hobbit_G (9950)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.02.18 0 0 9950

Swiftnél is olvastam korábban ilyen hibát, én se értem hogy de lehet.

 

Nekem pl néha előfordul, hogy hirtelen hideget kezd el fújni majd rá 2 másodpercre megint meleg jön. Nem tudom mitől, de elfordul, főként alacsony fordulatnál kanyarban.

Előzmény: atompyka (9949)
atompyka Creative Commons License 2018.02.18 0 0 9949

De hogy lehet ennek a radiátor az oka?

Előzmény: emre33 (9946)
Balázs Hamza Creative Commons License 2018.02.18 0 0 9948

Müködik, csak szeretném hogy kijelezze. :D 

Mellesleg, nekem is dobálja a hibakódot (P0420)  hol írja, aztán eltűnik, 2-3 hétig, majd ismét vissza jön. Fogyasztás az 6.6 L most a téli időkben. 

topoly Creative Commons License 2018.02.18 0 0 9947

A fogyasztást a legtöbb tankoláskor ellenőrzöm az ismert módon (rész kilométer számláló tankoláskor nulláz, a következőkor a tankolt üzemanyagot osztom a megtett távolsággal). Ez pontos, a gyári mérő szerintem kevesebbet mér. Hagynám a kijelzőt, ha a többi funkció jó, és aktuálisan számolnám a fogyasztást.

Előzmény: Balázs Hamza (9945)
emre33 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 9946

Ugyan ez volt nekem is. Csak utas oldalon fújt meleget.

 

Szerencsére még garis volt a kocsi.

 

De a tisztítás baromság, nem lehet tisztitani. Cserélni kell a radiátort.

Előzmény: BALUSINSZKI (9932)
Balázs Hamza Creative Commons License 2018.02.18 0 0 9945

Üdvüzlök mindenkit sziasztok!

 

Most találtam rá erre a csoportra. Olvasgattam is elég sokat, de már izomlázas a szemem :) 

Olyan gondom volna, hogy van egy 2006-os sx4-em, 1.5 benzines. középen, ami van az információs kijelző, ott nekem nem írja az átlag fogyasztást, csak a pillanatnyit, tudom lehet váltani, de csak MPG (angol gallon) mértékegységet mutatja a l/100 km helyett, vagy van a 3. verzió, amikor nem mutat egyáltalán semmit. Na már most, az lenne a kérdésem, miként tudnám megcsinálni, hogy kijelezze az atlag fogyasztást? Ha kicserélem a kijelzőt olyanra ami írja a l/100 km és az AVG-t működhet a dolog? vagy esetleg a kijelzőn kívül mit kellene még cserélnem? 

pigulla Creative Commons License 2018.02.15 0 0 9944

Ezt találtam,,,,  nagyjából egyet értek a leírtakkal hét közös év, napi használat mellett.  

 

http://tesztelok.hu/suzuki-sx4-nem-rossz-de-nem-is-cross/

dolko Creative Commons License 2018.02.14 0 0 9943

Hali! A swiftet nem írja... glx a felszereltség. Valamelyik akciós újságban biztos megtalálható itt a neten.

Előzmény: Hobbit_G (9942)
Hobbit_G Creative Commons License 2018.02.14 0 0 9942

Szia

 

Ha ignis meg swiftre jó, akkor esélyesen sx-re is. Nekem is kéne vennem már, mert a bal egy bal oldala nagyon kopott, szakadozott. Előző tulaj gondolom úgy csúszott mindig be, amit én is csináltam az elején, fura volt, hogy ennyire bent van az ülés :)

 

Azt nézd meg nem-e műszálas valami, mert attól frászt tudok kapni :D

 

Jah, van lufi az ülésben nálad? Azaz gs a kocsi vagy csak glx?

 

 

Üdv

Előzmény: dolko (9941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!