Keresés

Részletes keresés

PESKE Creative Commons License 2004.06.17 0 0 43
Koszi nem :)
De veletek szivesen talalkoznek ha meg itt vagytok egy hetig.
Van kedved?
Előzmény: tkacsa (42)
tkacsa Creative Commons License 2004.06.17 0 0 42
waikiki-beachon lakok en is...
A Kalakaua-utcan dolgozik egy Magyar pantomimoskent...ujsag-darabokbol csinalt maganak ruhat,befedett egy muanyag padot teljesen ujsaggal,meg valami jatek kiskutyat is...es ott kint szokott ulni...keregetni az o" munkajaval...
Hostelben lakik es van ott egy Mongoose Zero-G2 bicikli legalabb 5-honapja lezarva...
Osszebalhezott az utcan munkakozben az egyik turistaval,merthogy lefenykepezgetik oket de jattot nemigazan akarnak neki adni...aztan az egyiknel befaradt,es osszebalhezott vele...
Aminek rendorseg lett a vege,majd masnap kiengedtek,de a munkaruhaja nelkul
Multheten aztmondja,hogy elakarja lopni azt a Mongoose-biciklit es eladni jopenzert...
Mire mondom neki,hogy nehogy megtedd...en ugyis megyek a't a masik szigetekre(1 Big-Ysland,1-het Maui,1-het Kauai) a baratnommel 2-hetmulva...aztan odaadtam inkabb neki a baratnom BICIKLIJET multhetvegen,"LAKATTAL EGYUTT"es 2-heten belul raaer kifizetni erte 20-dolcsit
Most a tengerparton alszik,mert egy dekaloveja sincs...
Dolgozni pedig nem akar...
Ok,hogy Hawaii,Napfeny,Palmafa,Tenger-part egyebek...
De legalabb annyit,hogy a MINIMUM kiadasait fedeznitudja!!!!KO"NYORGO"M!!!
Erre tegnap jon vissza VIGYOROGVA!!!,hogy
"-Ho"-ho" kepzeld elloptak a biciklit,Hi-Hi:))))))"
Na ugye ezutan vitatkoztam vele,hogy eladtad mert lusta vagy dolgozni,mire o" jott a DUMAVAL,hogy milyen magyarvagyok,nemsegitek rajta... egyebek
Raadasul tudja,hogy 2-hetmulva elutazok a masik szigetekre...ugyyvan vele,hogy akkor nem kell kifizetni...
(amugy megjegyzem,hogy totalisan alkoholista,es csak a spanglin jaar az esze...)

Aztan,ma reggel hivtak telefonon,hogy 2-en is lattak a biciklivel tekerni(?)
Na akko ez most mi?

Egyebkent ATTILA-nak hivjak
Azt,hogy melyik kissebsegi csoportba tartozik,azt inkabb nem reszletezem itt a Hawaii-topikon...
Estenkent megtalalhato a Kalakauai-utcan,a Market-Placen...ha kivancsi vagy raa:)

PESKE Creative Commons License 2004.06.11 0 0 41
A ferjemnek itt van munkaja, jo helyen dolgozik, de tervezzuk, hogy hazakoltozunk 3 ev mulva. Lehet ketto :))
Addig nem tudunk sajna elmenni, amig nem lakunk le 2 evet a lakasban amit vettunk. Majd ha az letelik....
Johet akar spanyolorszag is :)
De a gorog jobban hangzik :)
Előzmény: tkacsa (39)
PESKE Creative Commons License 2004.06.11 0 0 40
Es hol laksz? :)
Előzmény: tkacsa (39)
tkacsa Creative Commons License 2004.06.11 0 0 39
Idezet PESKE-to"l

"...Ket baj van vele...
Az egyik, hogy nagyon messze van magyarorszagtol.
A masik, hogy amerikahoz tartozik....
Az utobbi a borzasztobb :)..."

A Kanari-szigetek (spanyol-orszag)sokkal kozelebb van Magyarorszaghoz...:)

1-pillanatra en is csodalkoztam,hogy a Daimondhead videotakaban magyarfilmeket is kilehet kolcsonozni hawaii-on...
de aztan beugrott,hogy usa...marmint holywood...
Majd pedig a "HAWAII SAJTBURGER"-ben ananasz karikak...
Viszont a "HAWAII OMLETT" nagyon izlik Nekem!:)
A kolbasz es sajtban ANANASZ darabocskak vannak a tojashoz...:)

Előzmény: PESKE (22)
tkacsa Creative Commons License 2004.06.11 0 0 38
Bocsika,ha felreerthetoen irtam...:)
Eggyaltalan nem tesztelgetlek...:)
Paar honapja vagyok csak itt...a 17-es hozzaszolasnal emlitettem...:)

Előzmény: PESKE (35)
PESKE Creative Commons License 2004.06.11 0 0 37
Szija Bandos :)

En nem tom, hogy tisztelt kacsa ur itt van e :) Eddig nem emlitette :)

Iden meg nem voltam az obolben, de amikor tavaly voltunk, akkor sem volt sok hal. Iden tervezzuk megint, csak nagy lakasfelujitas kozepette eleg keves az idonk kijutni. De mar bekoszontott a nagy meleg, nem lehet megmaradni.
Le volt zarva ott az obol bal oldala amirol beszelsz, nem is mentunk ki, de most, hogy mondod, legkozelebb megnezzuk :)
Azt nem tudom, hogy lezarjak e hetente egy nap. Szerintem igen. Mintha ugy remlene...

Előzmény: Bandos (36)
Bandos Creative Commons License 2004.06.11 0 0 36
Szia PESKE, szia tkacsa!

Ti ugye most mindketten Hawaii-n vagytok? Jó nektek. Akár találkozhatnátok is ott, könnyedén.
A Hanauma Bay-ben nekem a legnagyobb élmény az a rengeteg 30-40 cm-es hal volt, amely körülöttem kőrözött, örült tempóban. Amikor viszont, 3 évvel később másodszor jártam ott, már sokkal kevesebb ilyen hal úszkált a fürdőzők között. Aztán olvastam valahol, hogy a Hanauma öbölben évről-évre változó a halak "mennyisége", hol kevesebb, hol több. Mindenesetre óriási élmény ott kifogni egy halgazdag időszakot.
Az öböl bal oldalán egyébként érdemes elsétálni az öböl fala mellett, egészen kivülre. Nagyon szép. Azt hiszem elvileg le van zárva, de azért többen is sétálgatnak arra. Visszakanyarodik majd az "út" balra, és ott egy másik, de sokkal kisebb öböl is van. Található ott a megkövült láván egy hasadék, amely tulajdonképpen egy "luk", ebbe a helyiek rendszeresen belecsisszannak, majd eltünnek a vízben. Elég érdekes látvány volt. Még mindig van hetente egy olyan nap, amikor lezárják a Hanauma Bay-t, és akkor tilos odamenni?

Bandos

Előzmény: PESKE (35)
PESKE Creative Commons License 2004.06.11 0 0 35
Te tesztelgetsz engem? :)
Van kocsim, barhova el tudok menni ha akarok, de most elkezdodott az iskolam hetfon, ugyhogy nem nagyon kirandulgatok. Bar holnap megyek kailuaba, es rendszeresen kalihiben vagyok a kis philipino baratnomnel :) Hanauma bay! Voltunk tavaly egy parszor, mivel a ferjemnek helyi igazolvanya van, ingyen jarunk be. :)
Nagyon szep hely!
Előzmény: tkacsa (34)
tkacsa Creative Commons License 2004.06.10 0 0 34
vegyel egy biciklit es mozdulj ki waikiki-beachro"l...:)
Pl:
Azt tudod-e,hogy mikor lehet bemenni a Hanauma-obolbe ingyen?
Előzmény: PESKE (33)
PESKE Creative Commons License 2004.06.06 0 0 33
Hat azert lehet itt talalni jo csajokat :))) Pasikat mar annal kevesebbet! hehe
Előzmény: tkacsa (32)
tkacsa Creative Commons License 2004.06.06 0 0 32
Vagy a Hawaii-forumot igy probalod feleleszteni...csajokkal...
Előzmény: PESKE (31)
PESKE Creative Commons License 2004.06.05 0 0 31
Ferjek es csalad nelkul szamolva mondtam, hogy 20! Nem akarok en elhitetni senkivel semmit.
De azert akadnak koztuk facerok is :)))
Előzmény: tkacsa (30)
tkacsa Creative Commons License 2004.06.05 0 0 30
"Magyar csajok 20-an ferjek es csalad nelkul Hawaii-on"
Ezt most te tenyleg elakarod hitetni ezen a forumon:)))

Meg ha igazis lenne,vajon miert vannak egyedul HWAII-on?
Talan az Oskola az osszes szabadidot lefoglalja?

Előzmény: PESKE (29)
PESKE Creative Commons License 2004.06.05 0 0 29
Hat nem tudom :) Megmondom oszinten, en meg nem talalkoztam veluk. Sok magyar van itt, lehet a tarsasag is tobb :)
En egy magyar csajok tarsasagaba kerultem be, ott kb 20 lehetnek ferjek es csalad nelkul, sokan kozuluk egyetemistak vagy ott dolgoznak.
Biztos van ilyen csak nekem valahogy kimaradt :)
Bandos Creative Commons License 2004.06.05 0 0 28
Szia Peske,
Szerintem azt a hawaii magyar egyesületet, amelyről én kint hallottam, azt biztosan nem 56-os magyarok alapították. Pár évvel ezelőtt Bernard B. Fekete volt a vezetője, (talán még mindig Ő, de ezt nem tudom biztosan), aki most kb. 45-50 éves lehet, és "csak" mintegy 20 éve él Hawaii-on. Ő főállásban egyébként a Hawaii székhelyű Hawaii Connections utazási iroda vezetője, és szinte minden magyar utazási iroda, aki Hawaii-ra utaztat, az velük van kapcsolatban.
www.aloha.hu vagy www.hawaii.hu
Bandos
Előzmény: PESKE (27)
PESKE Creative Commons License 2004.06.03 0 0 27
Hat megkerdeztem a pasimat, o alberletben lakott mikor kijott. Egy kis studiot tudok neked nezni valahol az egyetemhez kozel, abban tudok segiteni, de szerintem az elso par napban kerjel te is egyetemi szobat aztan onnan mar tudsz terjeszkedni. Elegge felmentek itt a lakasarak es az alberlet arai mostanaban, es eleg nehez megfelelot talalni. Arrol a hawaii magyar egyesuletrol vagy mirol meg nem hallottam, szerintem azok az 56 ban kimenekultek lehetnek, eleg nehez a tarsasagukba bekerulni. Vannak itt magyar lanyok, akikkel rendszeresen osszejarok, majd elviszlek egy talira, ahol ismerkedhecc, es talan sikerul valamit osszehoznod. Eleg sok magyar van itt amugy, szerintem az egyetemen is eleg sokba fogsz belefutni. Megnezem neked majd az ujsagot, mennyibe kerul egy egyszobas kis lakast kivenni, de inkabb egy kicsit kintebb waikikitol, mert itt most nagyon huzosak. De mondom, szerintem kerj egyetemi lakast ha par nap utan lemondod akkor is, mert onnan mar el tudsz rugaszkodni. Asszem a masodik szemeszterben meg mar hvatalosan is vallalhatsz munkat, es akkor meg tudod keresni majd az arat :) A pasim is igy csinalta.
Előzmény: BEtty (26)
BEtty Creative Commons License 2004.06.03 0 0 26

Koszi Peske, hogy valaszoltal !

A kedvezo ar, azt jelenti,hogy az adodo lehetosegek kozul a legjobb. En minden megoldasra nyitott vagyok. Amikor voltam masfel evig Amerikaban a foiskolatol, akkor kaptunk szallast az elso honapra, aztan a velem egyidobe erkezo diakokkal abban az elso honapban korulneztunk ott a helyszinen es egyutt bereltunk lakast. Mostani utam teljesen egyenileg megy. Az egyetemi szallashelyek szinte szallodai szobaarakon mennek es tavaly egy masik magyar lany kiment(de o csaladi okok miatt visszajott), o ilyen helyet foglalt es nem volt vele megelegedve.

A neten megtalaltam a Hawaii-i magyarok szervezetet, nem tudom, hogy tudnanak, vagy akarnanak e segiteni.Persze, nem tudok roluk semmit.
Szoval, most probalom felmerni a lehetosegeket, de ez innen nehezkes.

Barmilyen infot koszonok Peske !

PESKE Creative Commons License 2004.06.01 0 0 25
Ja bocsi, most latom, hogy szeptember.
A ferjem alberletben lakott azt tudom, ha gondolod majd megkerdezem tole, hogy hol.
Es mit jelent neked az olcso? Alberletre gondoltal?
PESKE Creative Commons License 2004.06.01 0 0 24
Szija :)

A ferjem is ott tanult. :)
Mikor jossz?

Előzmény: BEtty (23)
BEtty Creative Commons License 2004.06.01 0 0 23
Hello !

Orulok, hogy ratalaltam erre a forumra, mert en is Hawaii-ra keszulok es jol jonne nehany jotanacs. A Hawaii Pacific University-re mennek szeptemberben es valami olcsobb lakasmegoldast keresek Honoluluban. Hazimunkat is szivesen megcsinalom vagy vigyazok a gyerekre, ha ezzel olcsobb helyet talalnek.
Minden otletert halas lennek!

Előzmény: PESKE (22)
PESKE Creative Commons License 2004.05.12 0 0 22
Hu szija :)
Vegre valaki :)

En is orulok, hogy megtalaltam, mert szivesen dumcsizom hawaiirol :)
A kerdeseket meg nem banom. Bar elegge tudatlan vagyok sok teren hawaiial kapcsolatban szerintem.
Tavaly marciusban koltoztem ki, mar tobb mint egy eve elek itt. Persze karacsonykor mindig hazalatogatunk :)
A ferjem is magyar, itt jart egyetemre, aztan itt helyezkedett el.
Waikikiben lakunk, par lepesre a parttol :)

Errol a szervezetrol en is hallottam, de nem igazan csoppentem bele. Az igazat megvallva, nem is nagyon szeretnek, mert nem azert vagyok itt, hogy magyarokkal legyek.
Van valami 56 os kimenekult tarsasag itt, akikhez igen nehez bekerulni, de meg lehet oket talalni minden szombaton a kapiolani parkban sutogetnek allitolag :)
En egy magyar lany tarsasagba kerultem be. Hat mit mondjak, jobb szeretek egyedul lenni :) Bar van egy lany akit csipek, ugyhogy vele tartom a kapcsolatot, itt lakik ket hazzal arrebb :)
De lehet talalni magyarokat, eleg sok van a szigeten.

Akiket mondtal azokat nem ismerem sajna.

Az osszetartas meg hogyismondjam. En osszetartok azzal akit kedvelek :) De ha segitsegre van szukseged mindig talalsz valakit, szal azzal nincs baj szerintem. Eleg nagy a kolonia. En nem vagyok nagy tarsasagi ember, nem birom a jopofis osszeroffeneseket, meg megvannak otthon a barataim :) En ilyen vagyok. De neha jol sul el egy egy tali.

En nem dolgozom, mert nincs a pasimnak zold kartyaja, es nem is akarunk, mert tervezzuk, hogy 3 ev mulva hazakoltozunk. Ugyhogy ellebucolok napkozben. Na meg lakasfelujitas kozepen vagyunk :) Nem unatkozunk.

A tobbi szigetet nem lattam meg, de mindennek eljon majd az ideje. Majd ha jon ki a hugom esetleg vagy a szuleim, akkor egyutt. Bar elegge elkeseritenek a repulojegy arak mostanaban.

Amugy szerintem is szep hawaii, bar nagyon kritikus szemmel nezve, azert vannak sokkal szebb helyek is a vilagban. Palmafa es ocean sok helyen van.
De ettol fuggetlenul szeretem, mert szep, jo a levego, par lepes a strand, es jo a hangulata.

Ket baj van vele...
Az egyik, hogy nagyon messze van magyarorszagtol.
A masik, hogy amerikahoz tartozik....
Az utobbi a borzasztobb :)

Előzmény: Bandos (21)
Bandos Creative Commons License 2004.05.12 0 0 21
Szia Peske!

Örülök, hogy megtaláltad ezt a fórumot. Klassz lehet ott élni. Ha nem bánod, lenne néhány kérdésem. Mióta vagy kinn? A férjed magyar vagy amerikai? Honolulu melyik részén laktok? DOlgozol is ott kint?

Amikor előszőr voltam Hawaii-on (6 éve), akkor úgy hallottam, hogy a Hawaii-on élő magyaroknak van valamilyen szövetsége (szervezete?). Ez tényleg létezik? Bernard Feketét ismered? Ő állítólag központi figura az ottani magyarok között, és Ő a vezetője a Hawaii Connection utazási irodának is.

És Kopeczky Gyurit ismered? Három éve neki is volt kint egy egy utazási irodája, Ő szervezte a 3 évvel ezelőtti hawaii utunkat. Azóta viszont nem tudok róla semmit, a régi web lapja már nem üzemel, és a régi e-mail címén sem elérhető.
Mennyire tartanak össze az ott élő magyarok?
Szerinted melyik a legszebb hawaii sziget?

Bocs a sok kérdésért, de nekem nagyon tetszett Hawaii, szerintem a föld egyik legszebb helye, és engem szinte minden információ érdekel Hawaii-ról.

Bandos

Előzmény: PESKE (19)
PESKE Creative Commons License 2004.05.11 0 0 20
Na mire megtalalom a topicot eltunik mindenki innen? :(
PESKE Creative Commons License 2004.05.07 0 0 19
Sziasztok!

Orulok, hogy van egy ilyen topic :)
En itt elek hawaiion a ferjemmel. Honoluluban.
Gyonyoruuu :)))
Remelem sokan eljuttok ide.

pesi :)

tkacsa Creative Commons License 2004.04.23 0 0 18
Na a kep nem ment at,de itt megtalalod...

http://spongehawaii.tripod.com/adm/interstitial/remote.jpg

Itt pedig,VIRTUALIS fenykepeket lehet nezegetni az eszaki partrol....,a kepre kattintva,korbe-korbe lehet forgatni a kamerat...:)

http://www.vthawaii.com/northshore/northshore.html

Előzmény: tkacsa (17)
tkacsa Creative Commons License 2004.04.23 0 0 17
Meg itt vagyok Oahu-szigeten...,de fingomsincs arrol,hogy smint alakulnak a dolgok?:)

Nem is nagyon zavartatom magam,szepen nyugiban "EL VAGYOK".....:))))

http://spongehawaii.tripod.com/hawaii/

Előzmény: Bandos (16)
Bandos Creative Commons License 2004.04.22 0 0 16
Szia tkacsa!
Már azt hittem, kihalt ez a fórum.
Nem tudod ki ez a magyar fickó, akiről ír ez a honlap, és hogy került oda?
Ti mikor voltatok Hawaii-n? Átmentetek más szigetre is, vagy csak Oahu-n voltatok?
Megnéztem a kép.tár.hu-n a fényképeket is, nagyon klasszak! Egy csomó hely ismerős volt, mert mi is jártunk ott. Hanauma Bay, Manoa vízesés, Diamon Head, stb. Jó lenne még egyszer visszamenni, csak baromira messze van....
Bandos
Előzmény: tkacsa (15)
tkacsa Creative Commons License 2004.04.21 0 0 15
Plussz egy magyar....Oahu sziget eszaki-partjan

http://www.driveguidemagazines.com/oahu_northtips.html

"....The statue near Rocky Point is Maui Pohaku Loa, the demigod, coming from the Earth Mother and pushing the Earth up as it comes from the spirit world, Po. This explains the huge rock that sits upon the statue’s head. The sculptor is a Hungarian, Peter Wolf Toth, who has carvings of the natives of each land throughout America..."

Bandos Creative Commons License 2003.11.24 0 0 14
Sziasztok!
Nemrég fejeztem be James Jones "Most és mindörökké" című háborús könyvét. Biztos tudjátok, ez a történet játszódik Hawaii-on, 1940-41-ben, a Pearl Harbor-i japán támadás előtti időszakban, de leírja a támadást, majd az azt követő heteket is. Egyszer már 15 évvel ezelőtt olvastam a könyvet, akkor is nagy élmény volt, és most is. Filmen is láttam, két különböző verziója is volt, az egyik egy kétórás mozifilm, a másik egy négyrészes tévéfilm.
Ami most megdöbbentett, a könyv szerint a Hanauma Bay abban az időszakban katonai bázis volt, ott is állomásoztak csapatok, lőállások voltak, stb. Nekünk a Hanauma Bay volt a kedvenc helyünk, szerintem csodálatos a környezet, kristálytiszta a víz, nagyon szépek a halak, stb. Amikor előszőr jártam Hawaii-on, átmentünk az öböl lezárt részébe is, és bár tilos volt oda a bemenet, de mi mégis tettünk ott egy gyalogtúrát, felejthetetlen élmény volt.
Nem tudom elképzelni ezt a csodálatos helyet, mint egy katonai bázist. Járt ott valaki közületek?
Bandos

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!