Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

yeti31 Creative Commons License 2022.01.04 0 0 223

Mi évente visszük, de jelzi is az autó. Talán 15 v. 20 ezer volt vagy egy év, nálunk az egy év van.

Előzmény: nemeth0616 (222)
nemeth0616 Creative Commons License 2022.01.04 0 0 222

Sziasztok!

 

Valaki tudna abban segíteni, hogy esetleg mi a Citroen hivatalos állásfoglalása szervíz inetrvallum tekintetében 1,2 Pure Tech motor esetében?

15e-30e-45e-stb. km vagy 1-2-3-stb év vagy ugyanez 20 000 km-enként (20-40-60....) mint a Peugeot ugyanezen motorja esetében?

 

Üdvözlettel:

Németh Zsolt

Sherpasi Creative Commons License 2021.12.30 0 0 221

Sziasztok! 2017es spacetourer van a csalàdban. Az lenne a kérdésem hogy nektek is olyan kimondhatatlanul rossz e a hátsó kamera képe a sötétben mint nekünk? Napközben tiszta és éles a kép és ahogy megyünk bele az estébe, úgy romlik az. Teljes sötétben egész egyszerűen semmit nem lehet kivenni belőle. Tud valaki ehhez érdemben hozzászolni? Elöre is köszönöm.

bepi81 Creative Commons License 2021.08.11 0 0 220

Sziasztok!

2016 utáni C4 Grand Picasso vásárlásán gondolkodom és információk gyűjtök a típsusról, ezzel kapcsolatban szeretném a tapasztaltabb tulajdonosok véleményét kikérni.

A teljesen általános listán kívül van-e valami olyan jellemző, amire érdemes vásárlás előtt odafigyelni? Bármi érdekel...

A dízel motorokkal milyen szerviz tapasztalatotok tapasztalatotok van (1,6 és 2.0 is)? Az éves olaj- és szűrőcseréken kívül van-e olyan alkatrész, amely hajlamos behalni a gyárilag előírt karbantartások elvégzése ellenére is?

Váltóból melyik az ajánlott: a manuális, vagy az automata is (nem a robotizált!)?

Segítségeteket előre is tisztelettel megköszönöm!

Pokka77 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 219

T Man Tec!

 

Köszönöm, ezt rendeltem : https://filterabc.hu/TOTAL-QUARTZ-INEO-FIRST-0W30-5l?gclid=EAIaIQobChMI7O7a_vH97gIVld1RCh2IJwYCEAQYAyABEgKDYPD_BwE

meg még egy 1 litereset is, persze a szűrőket is, már megjöttek.

 

Üdv

 

József

Előzmény: Man Tec (218)
Man Tec Creative Commons License 2021.02.19 0 1 218

T Pokka77!

Citroen C4 Grand Picasso, 2.0 BlueHDi, 110 kW
Motor: DW10FD
Feltöltési mennyiség: 6 l, szűrő: 0,5 l.
Követelmény: PSA B71 2312

 

Az elfogadással rendelkező motorolajok:
Olajwebshop.hu,

Olajshop.hu.

Előzmény: Pokka77 (217)
Pokka77 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 217

Új kérdés :

2015/05 havi a C4 Grand Picasso, 2.0 BlueHDi, 110 kw-s, milyen a gyári, vagy az ajánlott motorolaj ès milyen mennyiségű? TOTAL QUARTZ INEO FIRST 0W-30 jó bele ès ha jól olvastam, akkor kb 6 liter? 74400 km van az autóban.

Köszönöm a válaszokat 

 

Üdv 

 

József 

Pokka77 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 216

Letöltöttem 2016 január 1 utáni alvázszám alapján térképfrissítést, azt fel tudnám tölteni, mert ugye a 2016 január 1 elöttieknek fizetős lenne a frissítés. Csak a kérdés az, hogy feltölthető lenne-e a miénkbe?

Előzmény: sbojan (215)
sbojan Creative Commons License 2021.02.14 0 0 215

Az, hogy USB-s pendrájvon vagy SD-kártyán vannak-e a friss térképfájlok, lényegében tök mindegy, mert ezek csak adathordozók, ugyanolyan tartalommal. Ami nem mindegy, az az, hogy mit tudsz a kocsidban bedugni. :-)

Ha USB aljzatod van, akkor nyilván ezt kell használnod. 

 

Hogy mi van azon az SD kártyán, az látatlanban elég kérdéses. Akár még a te kocsidhoz való térképek is lehetnek, amiket egy-az-egyben USB-s pendrájvra átmásolva akár onnan fel is telepítheted azokat. Normális esetben, járó motornál bedugva a rendszer észreveszi a pendrájvot, felismeri, hogy térképfrissítések vannak rajta, s bekéri a kocsid alvázszámához egyedileg tartozó licenc kulcsot (ezt a frissítéseket tartalmazó adathordozóhoz kellene, hogy adják). Ezt követően csak ki kell választani, amit fel akarsz tenni.
Amennyiben kevés a hely az új térképállomány bemásolásához, én úgy emlékszem, hogy eggyel visszalépve oda, ahol a teljes Európát látni lehet, a kevésbé fontos térképre rákattintva az kitörölhető.

 

Sajnos megnézni nem tudom, egy ideig nem ülök még kocsiba.

 

Fagyást okozhat az, hogy rossz adatok vannak az adathordozón, hibás a frissítendő rendszered vagy kritikus hiba lép fel az adatátvitel során. De ez is inkább csak a rendszer (firmware) frissítésekor fordulhat elő - én nehezen tudom elképzelni, hogy sima térképfájlok bemásolása ide vezethessen.

Előzmény: Pokka77 (214)
Pokka77 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 214

Szia!

 

Igen, a kesztyűtartóban volt. Sógor felhívta egyik ismerősét, aki Citroen szervízben dolgozott és ő is azt mondta, hogy nincs SD kártya, no mindegy. Ő is az usb-s frissítést mondta, viszont elvileg a kockázatos, mert már hallott róla, hogy a szervízben frissítés közben 2 autónál is lefagyott a rádió és cserélni kellett, kb. 2-300 e Ft.... Elvileg a 2016 január 1 után gyártottakra való frissítés nem lehet jó nekünk, mert más szoftver lehet? Viszont felismerte, amikor megpróbáltam, csak nem volt elég tárhelyem. 6,2 Gb lett volna az európai térkép, viszont nekem csak 746 Mb szabad helyet ír. Nem tudom, ha esetleg tudnám törölni a fölösleges térképeket( pl. Skandináv, Spanyol, Portugál), akkor tudnám-e frissíteni?

Előzmény: sbojan (211)
Pokka77 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 213

Köszi, megpróbálom majd :-)

Előzmény: sbojan (212)
sbojan Creative Commons License 2021.02.12 0 0 212

Sajnos megnézni nem tudom, mert mostanában nem vagyok kocsi közelben.

 

Emlékeim szerint nem olyan egyértelmű, hogyan lehet eljutni a törlés funkcióig. Amikor a térképeket fel akarod telepíteni, akkor van egy lépés (képernyő), ahol látod egész Európát - na ott lehet rábökéssel kiválasztani egy területet, aminek ilyenkor kiírja a verziószámát, és talán itt van a törlésre is a lehetőség. Ennél jobban most nem rémlik, bocsi...

Előzmény: Pokka77 (209)
sbojan Creative Commons License 2021.02.12 0 0 211

És ezt 2015-ös Picassohoz adták?

Hmmm. Szerintem a C4 Picasso II-knél USB adathordozóról frissíthetők a térképek, da a facelift előtti kiadásoknál tuti (az enyém is és a tiéd is - 2015 - ilyen).

Előzmény: Pokka77 (210)
Pokka77 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 210

 

Ez a tokja az SD kártyának, ezért gondoltam, hogy valahol kellene SD kártya foglalatnak lennie. ;)

 

Köszi a segítséget

 

Joci

Előzmény: Pokka77 (209)
Pokka77 Creative Commons License 2021.02.11 0 0 209

Köszönöm az infót!

Tegnap a Citroen honlapon chaten rákérdeztem, elkérték az alvázszámot, de még nem hívtak a szervízből, hogy esetleg hol keressem, ha mégis van SD kártya slot. De megpróbálom egyenként törölni a szükségtelen térképelemeket. Törölni hogyan tudom a térképelemeket? Van törlési lehetőség a térképbeállításoknál?

 

Köszi

 

Joci

Előzmény: sbojan (208)
sbojan Creative Commons License 2021.02.10 0 0 208

Szia!

Szerintem nincs semmilyen kártyanyílás, mivel USB-n keresztül történik a térképek bemásolása. Amennyiben másolást nem engedi kevés helyre hivatkozva, akkor emlékeim szerint nincs más lehetőség, mint kiválasztani valamelyik, már fentlévő térképrész-csomagot (amit kevésbé fogsz használni, pl. Skandináviát, esetleg az Ukrajnát vagy Spanyolországot magába foglalót) és azt kitörölni. A térképeket szükség esetén egyenként célszerű törölni, majd az újakat szintén egyenként felrakni.

 

Üdv,

sbojan

Előzmény: Pokka77 (207)
Pokka77 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 207

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

2015/05 havi C4 Grand Picassoban hol találom a navigáció SD kártya slotját? Frissíteni próbáltam a térképet, de kevésnek írja a memóriát. A kesztyűtartóban csak a műanyag tokja van ( tavaly áprilisban vettem).

 

Köszi

 

Joci

SSZBalu Creative Commons License 2021.01.31 0 0 206

Sziasztok!

 

A víz vagy olaj hőmérsékletet ki lehet valahogy rakni a műszerfalra az ALAP, monokróm kijelő esetén? (C4 GrandSpacetourer)

Én nem találtam erre lehetőséget, lehet nincs is.

Köszönöm, ha van rá ötletetek.

petyaaa Creative Commons License 2021.01.10 0 0 205

Végül sikerült letölteni és telepíteni a lagfrissebb szoftvert, és egy füst alatt regisztrálni egyben aktiválni az autón a TomTom valós idejű forgalomfigyelését is :)

petyaaa Creative Commons License 2021.01.06 0 0 204

Szia!

 

Sajnos nem tudom már letölteni, nem létező feltöltésnek írja.
Fel tudnád mégegyszer tölteni valahova, kérlek?

Előzmény: LTCrusAider (197)
petyaaa Creative Commons License 2021.01.06 0 0 203

Azt tudja valaki, hogy a kétéves szerviz milyen munkafolyamatokat igényel?

Kapatam már mindenfélét: az egyik csak motor-és fékolajat és pollenszűrőt említ, a másik már légszűrőt, míg a harmadik gyújtógyertyacserét is hozzá vesz 

:O

FeZ_ Creative Commons License 2020.12.27 0 0 202

Meg kellene nézni diaggal, mert több hibája is lehet. Első körben érdemes a biztosítékokat végignézni "hátha" alapon és ha az eredménytelen, jöhet a diag. Azzal lehet nézni, hogy ad-e jelet a kapcsoló, stb. stb.

Előzmény: Apa27 (200)
vzsom Creative Commons License 2020.12.27 0 0 201

Sajnos ezt csak most olvastam :(

 

Tegnap tudtam feltenni a firmware frissítést.

Simán pendrive-ról nem ment, pedig mindent a leírás szerint csináltam. Mindig azt mondta, hogy a szoftve nem kompatiblis a hardverrel.

 

Utána telóról osztottam wifit a kocsinak, és simán felment 20-30 perc alatt.

Előzmény: kriszti123456 (196)
Apa27 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 200

Sziasztok! Légyszi segítsetek! Nemrégen vettem egy C4 Grant Spacetourer-t. Most fordult először elő, hogy tele volt az ablakmosó tartály téli ablakmosó folyadékkal és hiába húztam magam felé a kart, hogy mossa le az első szélvédőt és törölje le, meg se moccant. Másik kérdésem pedig az lenne, hogy a sprickoló fúvókákat normálidan be lehet állítani, hogy az első szélvédő közepére spicckoljon, vagy felejtős? Ugyanis már nem tudom hova a plussz irányba tekerni... az ütköző megállítja. Leveret a lapátra ha plusz irányba teketem, ha a mínusz irányba tekerem a fúvókát. Előre is köszi a segítséget!

StarMate Creative Commons License 2020.12.23 0 0 199

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy van-e vkinek eladó, jó állapotú 17"-os Citroen gyári Aquillon alufelni garnitúrája?

(17" Osztókör:5x108; ET47-50; Agyméret:65,1, ha jól emlékszem)

gregcomrade Creative Commons License 2020.11.25 0 0 198

Köszi!

Előzmény: LTCrusAider (197)
LTCrusAider Creative Commons License 2020.11.21 0 0 197

Sziasztok,

2020. augusztusában vásároltam egy Grand C4 Spacetoruert. A My Citroen alkalmazás szerint nem volt semmilyen frissítés az autóhoz, bár azt láttam, hogy a térkép 2 éves. Tudtam, hogy a hirdetés szerint az ár magában foglalta a 3 éves valós idejű forgalmi infó szolgáltatást is a navihoz, de nekem sehogy nem sikerült ezt sem használnom. Tudom, ott a Waze, de van egy hülye szokásom: ha valami az árban van, akkor azt szeretném megkapni. Emil Frey nem tudta, hogy kell aktiválni a szolgáltatást, mint ahogy a kereskedő és a szerviz sem... Hosszas kutakodás után sikerült aktiválnom, mint ahogy nagyon egyszerűen update-eltem a firmware-t és a térképet is. Nem olvastam vissza végig a fórumban, lehet, hogy erre valaki már kínált megoldást. Mivel egy barátomnak és a kereskedőnek is megígértem, hogy készítek az update-hez egy leírást, gondoltam, itt megosztom, biztosan hasznos lesz valakinek.

A térkép update-es fájlba nem írtam bele, de ha az elkészült pendrive SWL mappájába bemásoljátok a legújabb térképfrissítés tömörített PSA_map-eur_18.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE2.tar fájljából a 002315011591195528 könyvtárat, akkor az is frissül a firmware után.

Üdv,

LTC

 

Link a fájlokhoz: https://gofile.io/d/orqUaB

kriszti123456 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 196

Ja, és ha valakinek nem megy Offline a pendrivrol,akkor probaljatok meg a kov.képpen:

 

Nem kell a licence file,elég ha az auto rákapcsolodik wifin keresztul az internetre es csak a pendrivrol frissititek az uj firmwaret.(elég a SWL file).

sendrew01 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 195

Sziasztok!

 

Nézzetek be a Facebookos Spacetourer csoportba is, hasonló gondokkal küzdünk :)

 

https://www.facebook.com/groups/2588276324539407/?ref=share 

 

kriszti123456 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 194

Fontos hogy pendrive legalabb 16 GB legyen.

 

Igy szokom felrakni a kicsomagolas utan ( mindenkeppen 7Zip legyen !): license (itt van benne a license kulcs)

                                                                                                          SWL

                                                                                                          updateInfo.xml

 

Kulon szoktam instalálni a terképet,ide nem kell a license kulcs.

 

Fontos, hogy milyen legyen a pendrive(gyorsnak kell lennie) ,én most mar 3 kulonbozo USB pendriveval tokolodom es nem megy.Allandoan azt irja hogy nem kompatibilis a hardwareval vagy nincs media a pendrivevon.( meg ha varok kb.10 masodpercet akkor sem indul).

 

Kollegamnak van jo pendrive,azzal menni szokott,remelem azzal sikerulni fog.

                                                                                                           

Előzmény: vzsom (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!