Keresés

Részletes keresés

Messinia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5725

Azért ez nem kicsit nyugtalanító, hogy már a konzuli szolgálat is figyelmeztet rá...

Előzmény: Lénárt Beáta Tóth Sándor (5722)
Messinia Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5724

Prinosban van piac hétfőnként. Elég nagy, zöldég-gyümölcs-ruha-cipő és minden más is akad. 

Előzmény: Csorba Gáborné (5718)
'szti Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5723
Előzmény: Lénárt Beáta Tóth Sándor (5722)
Lénárt Beáta Tóth Sándor Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5722

Sziasztok!

 

Az alábbi szöveg olvasható a konzuli szolgálat oldalán: (2017. 06.23-i dátummal)

Felhívjuk a személygépkocsival Szerbia déli területére (Belgrád-Nis) utazók figyelmét, hogy rendkívüli körültekintéssel járjanak el útjuk során. Az utóbbi napok erőszakos cselekményeire tekintettel lehetőség szerint ne álljanak meg az autópálya pihenőkben, mert szervezett bandák garázdálkodnak a környéken. Elkövetési módszerük: betörik az álló gépkocsi ablakát és eltulajdonítják az otthagyott ingóságokat. A bent alvó, vagy ülő utasok sem jelentenek visszatartó erőt. Ezért javasoljuk, hogy csak a szükséges tankolás erejéig álljanak meg és azonnal hajtsanak tovább! Valakinek tapasztalata véleménye, aki most vagy nemrég utazott a fenti konzuli hirdetménnyel kapcsolatban?

Továbbá lenne még egy kérdésem nem találtam sehol leírva, hogy lehet-e benzint, és ha igen hány litert szabvány "kannába" bevinni szerbiába, macedóniába, görögországba? (Tudom, hogy vannak benzinkutak mindenütt, de engem megnyugtatna, ha lenne a kocsiba tartalék benzin.)

 

Véleményt választ bármi hasznos infót előre is köszönök: T:S:

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.29 0 0 5721

A klasszikus piac elég ritka ezeken a görög üdülőtelepüléseken. A piac helyett kisteherautók járnak körbe, amiről vehetsz friss gyümölcsöt, halat, zöldséget, meg ilyesmit.

Előzmény: Csorba Gáborné (5718)
ERPY07 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 5720

Ha már sirály etetés, akkor egy friss élmény a mai napról.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rv9oMjk33Bo

Katana750 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 5719

Tavaly én is a szigeten nyaraltam a családdal, mi Kavalából kompoztunk Prinosba. Ugyan kp.-ben fizettem de kint voltak a pénztárnál az ismerős kártya logók. A piac is Kavalához kötődik. Szombaton van és igazi piac nem olyan zsibvásár mint ami Limenasban van. Szárnyashajóval mentünk át, az is egy élmény. 

Előzmény: Csorba Gáborné (5718)
Csorba Gáborné Creative Commons License 2017.06.27 0 0 5718

Sziasztok! 

 

A jövőhéten utazunk Limenáriába, és minden hasznos tanács érdekelne. Valamint a komp jegyvételnél lehet-e bankkártyával fizetni? Piac hol és mikor van a környéken? Előre is köszönöm az infókat!

Pimcsi Creative Commons License 2017.06.22 0 0 5717

Köszönöm szépen ! 😊

Előzmény: Messinia (5716)
Messinia Creative Commons License 2017.06.22 0 1 5716

Látnivaló rengeteg van a szigeten, nektek kell eldönteni melyeket akarjátok látni, mi fér bele az időtökbe. Strandok közül a Márványpart, Paradise beach, Tripiti beach, Szirének medencéje, Makryammos (ez fizetős, én nem láttam benne igazán nagy fantáziát), és a Golden beach, de gyakorlatilag amellett lesztek úgyis. Ezeket ajánlják a legtöbbször, ezeken kívül még van sok-sok strand, mindenkinek ízlése szerint. 

Alykit az ókori márványbányával és a romokkal érdemes megnézni, Limenariát, Theologos hegyi falucskát, Limenast a fővárost, az Archangelos kolostort (szuper kilátással). 

Hétfőnként Prinosban nagy piac van.

Tavernák? Az is rengeteg van, mi személy szerint a Korallit és a Captaint szeretjük a legjobban, plusz a Panagiában lévő "Platános" éttermet. Gyrosozni mi a Klikben szoktunk. 

Előzmény: Pimcsi (5715)
Pimcsi Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5715

Nagyon kedves vagy ! Köszi az infót ! 😊 Már nagyon várom..bízom benne hogy tényleg olyan csoda szép mint a fotókon..😊 Szerinted melyek azok a helyek amit  nem szabad kihagyni..? 9 napra megyünk több helyet  is kinéztem hogy azt ki nem hagyjuk..de kezd kissé a bőség zavara eltölteni így a képek láttán

..😉😊 Scala Potamiarol ha van jó infod tavernák .stb.terén azt is szívessen venném ! 

Előzmény: Messinia (5713)
Pimcsi Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5714

Nagyon köszönöm az infót ! 😊  Tavalyi évben Parálián 22 fokos volt a víz július 13 án..nekem az hideg ! ..csupán ezért érdekelt volna ..! 

Előzmény: scarabaeus (5712)
Messinia Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5713

Meleg a tenger július közepén, emiatt ne aggódj. Igen, a Golden beach nagyon lassan mélyül (legalábbis Skala Potamianál), és emiatt is sokkal hamarabb melegszik fel. Ebben az időszakban járunk mindig.

Mi is akkor leszünk kint. 

Előzmény: Pimcsi (5711)
scarabaeus Creative Commons License 2017.06.21 0 1 5712

Mármint... hogy meleg-e a víz egy görög szigeten a nyár kellős közepén? Meleg.

Előzmény: Pimcsi (5711)
Pimcsi Creative Commons License 2017.06.21 0 0 5711

Üdv mindenkinek ! Erdeklődnék  mivel július 13 tól megyünk Thassosra Scala Potamia településre hogy a tenger mennyire meleg ilyenkor ? Olvastam fórumon  hogy talán itt a legsekélyebb a víz a Golden beach en igy hamar melegszik.  Akinek van tapasztalata megköszönném ha megosztaná velem..😊 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.18 0 0 5710

A Saliara beach itt inkább Marble beach, vagy Márványpart néven ismert, ha így keresel rá, akkor sok infót olvashatsz róla.

 

Pl. azt, hogy sajna (vagy hál istennek) 5 km-re van a főúttól (busztól), ráadásul a part felől elég nehéz megközelíteni motorral, vagy autóval.

 

Természetesen hajóval megközelíthető, szerveznek ide is, és Vathy beachre is (ami legalább olyan szép, mint a Marble beach) hajós kirándulásokat.

Előzmény: Hellishangel (5709)
Hellishangel Creative Commons License 2017.06.18 -1 0 5709

Sziasztok!

 

Saliara​ tengerparthoz megy valami busz vagy esetleg fakultatív programban benne van? Mert láttam, hogy ott milyen szép fehér köves a tengerpart.

Válaszokat előre is köszönöm! ☺

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.06.18 0 0 5708

Szerintem csak az Aliky beach és a Paradise beach érhető el busszal. Az Aliky beach egész közel van az úthoz, de már a Paradise beach is legalább 800 méterre van az úttól. A többi beach sajnos  menetrendszerinti busszal megközelíthetetlen.

 

Inkább menjetek el egy fakultatív kirándulásra hajóval, amely kirándulás érint pár jó strandot. A Vathy beach elég jól megközelíthető hajóval, oda sokan szerveznek hajókirándulást.

Előzmény: Anettbp (5707)
Anettbp Creative Commons License 2017.06.18 -1 0 5707

Sziasztok!

Kb egy hónap múlva megyünk Thassosra busszal, Skala Potemia-ban lesz a szállásunk. Ha valaki tudna nekem abban segíteni, hogy milyen strandokat lehet a helyi buszjárattal elérni, az nagyon jó lenne.

Katana750 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 5706

Ha a szüleiddel elvannak akkor menj csak a látnivalókat megnézni! Lesznek olyan dugók, parkolókeresések, hogy lehet a te kedved is elmegy a kolostortól, kápolnától, meg hasonlóktól. Gyereket én nem tennék ki tortúrának ha lehet. Mi 3 éves gyermekkel voltunk tavaly és le is mondtunk a nézelődés ilyen formáiról. Ha nektek a szülők ott lesznek akkor minden ok! Mondjuk mi augusztusban voltunk ami különösen zsúfolt és csak ott nem volt tömeg ahol mi megszálltunk. Ormos Prinou. 

Előzmény: Cipurplushi (5705)
Cipurplushi Creative Commons License 2017.06.13 -1 0 5705

Sziasztok!

 

Azoktól kérdezném, akik kisebb gyerekekkel töltik nyaralásukat a szigeten: hogy telnek a napok a gyerekekkel?

Ez lesz az első külföldi nyaralás a most 3 és 5 éves gyerekekkel. Balcsin jól elvoltunk, de barátaink házában szoktunk eltölteni 1 hetet, szóval otthoni érzés, csak lemegyünk fürdeni. Ezen kívül wellness szállókban voltunk már itthon, de az is más...

Thassos-t tekintve kinéztem a szebb partokat, a hegycsúcsot, vízesést, kolostort, kápolnát.

Nem tudom, mennyire élvezhető a gyerkőcöknek a melegben kocsikázni, és minden nap újabb partokon strandolni.. és ugye nem mind homokos. Ők ráadásul még alszanak délután, ami a nagy meleg miatt nem is gond, de félbe szakad a napunk.

 

Köszi mindenkinek a tanácsokat, tapasztalatokat. Annyi infó még, hogy szüleimmel megyünk, úgyhogy egy Giola-nál pl. rájuk tudunk számítani, hogy a gyerekekkel legyenek, míg mi a férjemmel megnézzük :-)

Katana750 Creative Commons License 2017.05.31 -1 1 5704

A hirtelen felindultság ebben az esetben jó tanácsadó volt. Limenasz valóban a főváros, oda Keramotiból mennek a hajók. Nem tudom milyen jogsid van. Ami biztos: Hivatalosan "B" jogsival még 50cm3-s robogót sem bérelhetsz. Elvileg valami kiegészítő kell! Erről a bérbeadók általában csendben megfeledkeznek, de ha történik valami akkor a te sajtod. Ha van "A"-d akkor minden ok. és tudsz valami komolyabbat bérelni amire szükség is van ha ki akarsz mozdulni az ideiglenes lakhelyedről. Írom ezt azért mert én motorozok és az a véleményem, hogy 50-es bokorugróval(pláne utassal) kínszenvedés lesz nem motorozás. Főleg a sziget domborzati viszonyai miatt, de az ilyen bérrobogók igen leharcoltak. Pl. a Marble Beach megközelítése a főútról 5km. liszt finomságú fehér homokon zajlik, ahol 1 kis kerekű robogó nagyon bizonytalan. Tehát én csakis enduro motorban gondolkodnék ilyen szigetkőrbe motorozás, partok felfedezése vágyak esetén. Szerettem volna én is bérelni terepjárót(Suzuki Jimni) a Giola medence felfedezésére vágyva, de sajnos mindig foglalt volt az a 4 darab ami Ormos Prinou-ban lehetőség lett volna. 

Előzmény: Viktor Módi (5703)
Viktor Módi Creative Commons License 2017.05.31 -1 0 5703

Sziasztok ! 

Hirtelen felindulásból, gondoltunk egyet hogy Thassos szigetére mennénk el nyaralni 1 héten belűl. Limenas városába, tudtommal ez a főváros. Robogót szeretnék majd bérelni és azzal körbejárni a szigetet, strandilag stb stb ... Mennyibe kerülnek kb most a bérlési költségek ? 

Köszi a válaszokat ! 

Melcsi625 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 5702

Szia!Mi Skala Potamiasban voltunk,az 5589-es beszámolómat olvasd el,abban leírtam,milyen volt.Szuper amúgy!!

Árakra nem igazán emlékszem pontosan: gyros olyan 2,5 -2,7 euro,fagyi 1,5 körül van,pékségben péksütik 1-2 eurok,kenyér is e körül (apa járt,nem tudom pontosan...) Körül kell nézni a boltokban,mert nem mindenütt azonosak az árak.

Rémlik,hogy azöldségek szinte fillérekért voltak.(Koktél mi sem ittunk...nem fért sosem már belénk..)

Étteremben vacsiztunk minden nap,üdítővel,sörrel kajával együtt olyan 27-30 euro körül volt/család (két felnőtt+2 gyerek).

ennyi most kb.,mennem kell,kérdezz nyugodtan,férjuram jobban emlékszik pénzügyekre,majd megkérdezem legfeljebb.

Ja,éttrem: Mama's Grillben nagyon kevés a kaja,éhesek maradtunk,Migio-t tudom ajánlani...

Előzmény: Cipurplushi (5700)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 5701

Éppen elkezdtem írogatni amikor eszembe jutott, hogy a golden beach nem játszott nálunk. Lehet ha visszaolvasol a tavalyi idényről leírt beszámolókra, reális képet kapsz!

Előzmény: Cipurplushi (5700)
Cipurplushi Creative Commons License 2017.05.29 0 0 5700

Szia!

Bocs, most láttam, hogy ez nekem szól.... :-) Volt egy kis kalamajka, úgy volt, hogy nem megyünk... szüleim lemondták... végül jönnek :-)

Szóval remélem, feltesszük a képeket. Most úgy néz ki, hogy Szerbiában, Leskovac-nál állunk meg a Gros Hotel-ben. Az az egy zavar csak, hogy onnan még min. 6 óra a kikötőig az út, szóval ha reggeli után indulunk 7 körül, akkor délután érünk csak a Golden Beach-re. Az igaz persze, hogy legalább nem hullaként, hanem kipihenten. Aztán az is lehet, elindulunk 5-kor hajnalban :-)

Árakat tud írni esetleg valaki? 10 nap alatt mire lehet számítani, ha szeretnék fagyizni, gyros-t enni, görögdinnyét, és 4-5-ször étterembe menni? Koktélok, ilyenek nem játszanak... szóval nem habzsi-dőzsi, de azért nem akarom számolni a filléreket.

Köszi :-)

Előzmény: Pierr_Kardán (5698)
scarabaeus Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5699

Ha kötelező, akkor 12 éves képek, egy normális és egy hitchcock-filmes. :-D

 

Előzmény: Pierr_Kardán (5698)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5698

Azt nem tudom, hogy vetted-e, de a fórumban mindenkinek kötelező elkészítenie a saját sirályos képeit. A képek elkészítéséhez szükség lesz pár falat száraz kenyérre, vagy extrudált kukaricapehelyre.

 

A kompon fel kell menni a felső fedélzetre és míg valaki a fényképezőgéppel készenlétben áll, addig a családból egy másvalaki bátorságtól függően dobálja a sirályoknak a falatokat, vagy kézből eteti őket.

 

Utána kötelező a képeket közzétenni a fórumon :-))

 

 

 

 

Előzmény: Cipurplushi (5695)
viizo7 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 5697

Livadi = Archagelos beach, ahogy mellékelt ábra is mutatja:

 

 

;)

Előzmény: Cipurplushi (5693)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.05.18 0 0 5696

Már nem emlékszem pontosan, hogy hol, de talán pont az Astpas Beachnél akartunk ilyen mellékúton menni, de 200 méter után elakadtunk, mert személyautóval egyszerűen nem lehetett tovább menni a sziklák miatt. Persze megfordulni se lehetett, ezért szépen tolatva mentem vissza 200 métert egy sziklás, kanyargós úton. Barátnőm ment gyalog előttem (vagyis tulajdonképpen a kocsi hátuljánál, mert ugye tolattam), hogy nehogy jöjjön valaki az úton. Nem volt semmi :-((

 

Ugyanez a baj az Ypsariora vezető úton is, sokáig el lehet evickélni személyautóval is, de sok olyan szakasz van, ahol ha jön szembe valaki, akkor egyszerűen nincs hova kitérni, valakinek vissza kell tolatni.

 

Giolához földúton kell menni, ameddig ugyan menni lehet, mert bizonyos pont után mindenképpen gyalogolni kell még 200-250 métert a medencéig.

 

Az általam felsorolt Beachek mind homokosak, mind szép, mindenhol jó a víz. Csak éppen egyikhez-másikhoz (Marble, Vathi) sokszáz métert kell menni márványporos mellékúton, vagy elég meredek földúton kell lemenni (Paradise Beach). Ettől függetlenül általában mind zsúfolt, mert tényleg élmény ezeken strandolni.

Előzmény: Cipurplushi (5695)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!