Keresés

Részletes keresés

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.06.02 0 0 3897

  Ha még nem készítetted el, akkor a következő  :

 

 Kell kb.   fél vödör  homok , 2 kg gipsz,  víz  és  kőmíves szerszámok.   

 Pl. egy serpenyő, egy kőmíves kanál és egy  simító vas.  É továbbá s egy műanyag vödör, egy ecset.

 A műanyag vederebe  egy serpenyő víz  bele a gipsz intezíven keverve  és bele a homok. Ha kenhető a massza  bele a horonyba, a felesleget lehúzva  és   15 - 20 perc múlva simitva. A hornyot előzetesen  az ecsettel nedvesíteni kell.

 Ha kész  másnap,    ötödnap a festés előtt finom glettelés... már csak glettelő gipsz -szel.

 

 A masszát egyszerre mindet ne keverd be, mert rád köthet !!

Előzmény: somytomy (3895)
Both Creative Commons License 2021.05.25 0 0 3896

Kedves érdeklődő !

 

Derékszögben kivágod a glettelő vasat 10 mm × 10 mm sarkát és a végén háromszögű lekerekített glettvassal lehúzod  a fal szélét 

somytomy Creative Commons License 2021.05.18 0 0 3895

Üdv!

Pár hónapja villanyszerelők kicserélték a kinti villanyóra és a belső kapcsolótábla közti tápvezetéket (régi gangos társasház), ehhez a fal külső oldalába véstek egy öt-hat centi széles és ugyanilyen mély hornyot a gégecsőnek úgy három-négy méter hosszan. Ezt aztán "pontszerűen" rögzítették gipsszel, de nyilván be kéne rendesen vakolni. Gondoltam ilyesmit meg tudok csinálni magamnak, de a nagy interneten nem nagyon találtam infót arról, hogy milyen anyagokkal ls hogyan lehet ezt jól kivitelezni. Ebben kérnék némi tanácsot, hogy ne csak a szüleim huszonsok évvel ezelőtti házépítésből maradt emlékeire támaszkodjak. Előre is köszi.

Remélem, jó helyen kérdezem...

-Smiley- Creative Commons License 2021.04.02 0 0 3894

Sziasztok.

 

Adott egy ehhez hasonló, de gyanult, natúr fa kerítés léc, amit szeretnék a teraszra felrakni.

A fő problémám, hogy ezek általában felülről kezdenek évek múltán szétkorhadni. 

 

Van-e valami olyan festék (zománc, vagy valami vastag) amivel megoldható hogy 10-15 évig ne kelljen festegetni?  Vagy van-e olyan technológia amivel felülre valamilyen műanyag bevonatot lehetne készíteni, hogy ne kezdjen el rohadni? (pl folyékony műanyagba bemártani a felső 10 cm-t)

 

Mit tudtok javasolni?   Köszi szépen.

 

NML Creative Commons License 2021.03.20 0 0 3893

Köszi szépen!

Előzmény: Zöldár (3892)
Zöldár Creative Commons License 2021.03.20 0 0 3892

  Alapozó  minium tartalmú  vagy más . Rozsda gátló címén keresendő.

 Rá a fedő zománc.

 Sok idő esetén rozsda oldásra /átalakításra /   Evipassz  elsőként.

 Vannak viszont a modern  rozsdagátlók és fedők egyben.

Előzmény: NML (3891)
NML Creative Commons License 2021.03.20 0 0 3891

Köszi szépen! Még egy kérdés. A korlát vasszerkezete is elkezdett rozsdásodni. Onnantól kezdve, hogy lecsiszoltam a rozsdásodott-, ill. a leváló, málló részeket, mi a teendő? Milyen rétegeket kell felvinni?

Előzmény: Zöldár (3889)
Bihari Párduc Creative Commons License 2021.03.19 0 0 3890

Szerintem a cink-kromát vagy egyéb nitrós alapozók jobbak,erősebbek a benzines alapozóknál.

Előzmény: mx999 (3884)
Zöldár Creative Commons License 2021.03.18 0 0 3889

  Kell rá alapozó festés, majd az un.  fedő zománc.

 

 

 A selyem fényű festéket a zománc és az alapozóval , annak keverésével lehet elérni.

 

 

 Viszont mivel kültéren van,  a nap erősen rongálhatja, tehát fedőnek az olajos változat felelhet meg. Ilyen pl. a standolit család.

 

 Olaj alapú.

 

 A márkáról. Nagy festékboltokban kell keresni,  többször rákérdezni, mert vannak eladók a ki mindenre azt mondják jó, csak vigyék.

Előzmény: NML (3887)
NML Creative Commons License 2021.03.18 0 0 3887

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy vörösfenyő erélykorlát-léceket mivel tudnám selyemfényű fehérre festeni? A fa erezetét nem szeretném látni, tehát teljesen fedő festék (nem lazúr) kellene, lehetőleg valami prémium minőségű, hogy ne kelljen pár évente állványozni és újrafesteni. Ha kell valami alapozó, akkor az milyen legyen? (A fa előzetesen kapott egy Remmers Adolit BQ20 impregnálást.)

Palási Creative Commons License 2021.02.25 0 0 3886

  Sok féle festés van.

Van amelyiknél  igen kell kaparni és van amelyiknél nem.

 

 Jellemzően a régi  enyves festésnél  2 után kapartak, a modernebbnél  ( müa. diszperziós ) nem. Sőt néha nem is lehet !!

Előzmény: Both (3885)
Both Creative Commons License 2021.02.25 0 0 3885

Kedves fórumozók !

 

Az én kérdésem az volna, hogy fal festésnél már 3-4 réteg festék van a falon le kell-e kaparni a festéket alapozó glett rétegig ?    

mx999 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3884

Üdv

 

Zártszelvényeket festenék, amik kültérre mennének kerítésnek, kérdésem hogy milyen korróziógátló alapozót érdemes használni?

 

Budaprimer, Supralux KORALKYD, Trinát korróziógátló stb..

 

 

Budaprimer a legdrágább ezek közül ez jobb mint a többi?

 

 

bertuka Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3883

csiszolni milyen számu csiszolópapirral kell? P 180 vagy 240?

Előzmény: Émile (3881)
bertuka Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3882

nagyon köszönöm gyors válaszodat!

Előzmény: Émile (3881)
Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3881

  Nos a vizes festék felejtős, főleg az ablakoknál.

 

     Ha már volt festve,  akkor egy alapozó  és egy fedő zománc festés, aztán jó napot..

 Elvileg a külső felületre az olajos festékek tartósabbak, de azok száradása  többszöröse a normáé oldószeres festékeknél.

  Az olajosnak kell még nyáron is   2 -4 nap, a sima oldószeres / lakbenzin, szintetikus higító /  általában  8 óra alatt szárd- Csiszolni mérsékeltem, a portalanításra viszont ügyelni kell.

 

 Az olajos festékek a sztandolítok, lényegesen tartósabbak,   főleg a napsugárzásra, de kivárni a száradásukat lehetetlen.

 

 Használni kell még üvegvédő szalagot, nagyon praktikus.

Előzmény: bertuka (3880)
bertuka Creative Commons License 2021.02.22 0 0 3880

Üdv! 12 éve volt ablakkeret festés. Most átvestése előtt állunk. A belsők nagyon jó állapotban vannak, a külsők sem rosszak, egy helyen  -a napsütés miatt- lejött a párkány részről a festék, de más hiba nincs. Már nem emlékszem, h vizissel festettük- e legutóbb, ezért kérdem, bármilyen mehet-e rá újra? Egyáltalán a vizes jobb-e, mint az oldószeres, ami a tartsságot illeti. További kérdésem, h kell-e alapozó, ha nincs hiba a jelenlegi állapotában, vagy csak kenjem át kétszer. Megsárgulva sincs. És még egy: mindenképp kell csiszolni? Ha igen, hányas papirral? Nőként nem nagyon értek az ipari munkákhoz, de festeni tudnék. Előre is köszi a válaszokat.

Prézlivagány Creative Commons License 2021.02.13 0 0 3879

Sziasztok!

 

A fürdőben egy öklömnyi helyen beáztam, így a gipszakton papírja elvált a mennyezeten. Hogy lehet javítani?

Nancy007 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 3878

Hello! mosható latex falfestéket hogyan lehet átfesteni, normal, nem latex falfestékkel? Muszáj csiszolni, eltüntetni a latexet, vagy elég megtisztítani, portalanitani, es mehet ra a másik festek?

Sike Creative Commons License 2020.12.03 0 0 3877

Köszi!

Előzmény: Luxusfestes.com (3876)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2020.11.18 0 1 3876

Az AkzoNobel termékeiben még nem csalódtam. A Dulux és a Supralux is AkzoNobel...úgy is mondhathám, hogy a supralux az "olcsódulux".
Korrekt cég, ami rá van írva a termékeire azt tudja is, én szeretem. Nem határozza meg a rapidry-nál hogy alapozni kell a supralux vizessel....pedig a saját terméke(neki eladó) Ha gondolod nézd meg xy gyártó leírásait ;)

Nem tudok róla hogy lenne olyan termékük amit bútorfestéshez fejlesztettek.
Bár a Rapidry jó anyag és a leírásnak megfelelően felhasználva elvileg jó lehet bútorra is.
Kifejezetten bútorfesték rendszere(alapozó, fedő) például a Tikkurila-nak van.

Előzmény: Sike (3875)
Sike Creative Commons License 2020.11.16 0 0 3875

Köszi a választ, mindenképpen hasznos. Azon kevesek közé tartozom, akik szeretik a kémiát... :) Gyógyszerész vagyok, szerves kémiánk azért volt, ha nem is tudom, de értem, mi a különbség a polimerek között. Sőt, a gyógyszeriparban használt akril alapú polimerekkel még dolgoztam is... :) Persze attól, hogy érteni vélem, valójában fogalmam sincs, hogy melyik miért jó alapozó vagy zománc. Amit leírtál, az alapján nem az akril a legjobb. A jó bútorfestékek milyenek? Melyikben érdemes gondolkodni legközelebb?

 

Nyilván minden szín kikeverhető, és ezek szerint más gyártóknak is vannak színskáláik. Én csak a Duluxot találtam, akiknek van vizes zománcuk... De mondjuk nagyon sokat nem kerestem, mert a Dulux nekünk falfestékben eddig bejött, gondoltam, másban is jó lesz. Meg hát ott van a nagy narancssárga áruházban, könnyen elérhető.

 

Előzmény: Luxusfestes.com (3874)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2020.11.14 0 1 3874

Semmi baj az alapozóval; rá van írva, hogy akril alapú(vagy valami ilyesmi).
A lényeg az akril szón van.
Vannak más festékek is... alkid(bár ez általában oldószeres), latex, uretán stb. és ezek kémiából laikusoknak átláthatatlan keveréke.
Magasabb árú festékeken nem valószínű hogy "akril felirat" lesz. Sőt, szerintem a kifejezetten bútorfestékeken sem.
Illetve érdemes megnézni hogy más külföldi gyártók milyen arányban gyártanak akril vizes zománcot. Olyan ez mint a kóla...van Coca, Pepsi, Queen stb.

Érdekesség a rapidry-nál, hogy én mielőtt először használtam nagy erőkkel kerestem erre utaló adatot a neten is, de nem találtam pedig szerintem lenni kellene.

 

Színek...

A gyártók olyan konkrét színeket tesznek a vásárló elé, amelyek szerintük vásárlást ösztönöznek.
Bármilyen szín, bármilyen árnyalata, az esetek 90%-ában kikeverhető bármelyik gyártónál.

 

A fent leírtak általában értendők. A világ összes anyagát nem ismerem. Biztos vannak kivételek pl.drága de akril.
Konkrét véleményt sem szeretnék írni az anyagokról, mert minden szobafestő más-más anyag mellett döntene a saját tudása alapján.
Remélem azért segítettem.

Előzmény: Sike (3873)
Sike Creative Commons License 2020.11.12 0 0 3873

Ezt kifejtenéd bővebben, kérlek? Mi a baj ezzel az alapozóval? És mi a baj a vizes zománccal? Mit kéne tudnia, és mit tud egy bútorfesték?

 

A másik, hogy egyedi színeket szerettünk volna alkalmazni. Mindhárom szín egyedi, kevert. Nem láttam másik festéket, amihez olyan széles palettájú színskála lett volna, mint a Rapidry-hoz.

Előzmény: Luxusfestes.com (3872)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2020.11.08 0 0 3872

Szia! A magyarországon kapható "vizes zománcok" nagyrésze még messze van attól amit valóban tudniuk kellene. Ez esetben szerintem az alapozó volt a gyengébb láncszem. Neked igazából kifejezetten bútorfestéket lett volna jó használni.

Előzmény: Sike (3865)
Sike Creative Commons License 2020.10.26 0 0 3871

Frissen vásárolt az alapozó is, és frissen kevertettük a RapiDry-t is az OBI-ban A fehérnek tűnő rész sem fehér, nagyon picit törtfehér, szóval az is kevert, de frissen.

Előzmény: halaloszto (3869)
Sike Creative Commons License 2020.10.26 0 0 3870

Ez nem egy mai darab, 30-as, 40-es években készülhetett, szóval nem pozdorja. A hátlap se MDF... Nem spóroltam, mert több szín kombinációja, kicsi a felület, egyszer legyen jó. Végülis jó lett, nagyon szeretjük, csak zavar ez a ragadás...

 

Előzmény: Itegral (3868)
halaloszto Creative Commons License 2020.10.23 0 0 3869

csak arra tudok gondolni, hogy döglött volt a festék.

Előzmény: Sike (3865)
Itegral Creative Commons License 2020.10.23 0 0 3868

Hát ha mindent ami rajta volt lecsiszoltál akkor nem tudom, mindenesetre van itt 2 érdekes dolog. Ha fa volt akkor minek rá furnér? Másik : 6 réteg van rajta most? Nem sporoltál :). 

Előzmény: Sike (3867)
Sike Creative Commons License 2020.10.23 0 0 3867

A bútor furnérozott fa. Lakkozva volt, ezt hőlégfúvóval leszedtem, majd csiszoltam. Utána jött az alapozás két (v. három?) rétegben, majd festés három rétegben.

Előzmény: Itegral (3866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!