Keresés

Részletes keresés

BinciMarcos Creative Commons License 2018.01.07 0 0 314

Tisztelt Solarheating , szeretném fel venni önnel a kapcsolatot ha még lehetséges.  Sajnos nem publikus az e-mail címe.  Esetleg ha írna nekem. bodmast@gmail.com

Elektromos futesben és esetleg napelemben gondolkodom. 

Koszonom előre is. 

Előzmény: Solarheating (242)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.29 0 0 313

 Hát igen a maxi  hőtárolós is csak 55 kg  és  2,45 kW. Annyi hőt képes tartani, mint a régi elekthermax  negyede.

 

 

 Sok hűhó semmiért !!

 

 Az elekthermax  6 kW,  350 kg  és nagyjából elég egy szoba kifűtésére.

 

Előzmény: homag (312)
homag Creative Commons License 2017.12.29 0 0 312

Szia!

 

Ezt találtuk: http://www.solarheating.hu/radiator-Thermotec.html

 

Kicsit félrevezető a napelemes dolog. Elvileg elég 230V/50 Hz.

Előzmény: zöldeskékek (311)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.28 0 0 311

  Szia !

 

Erről a német samott téglás radiátorról valami közelebbit tudnál esetleg  írni  ?

 Ha igen,   köszönet előre is  !

 

  z..

Előzmény: homag (310)
homag Creative Commons License 2017.12.25 0 0 310

Sziasztok!

Sziasztok!

 

 

A probléma eléggé összetett. 

 

Alapinformációk:

 

egy régen nem lakott, öreg lakás felújításáról lenne szó. A padló egy része parkettázott (klasszikus parketta), más része sima aljzatbeton+linóleum. A nyílászárók teljesen le lesznek cserélve, ezen kívül a falak várhatóan nem lesznek külön hőszigetelve. A belmagasság mindenütt 3.2 m és 78 m^2 a lakás összterülete. Éjszakai áram is rendelkezésünkre áll. Az egész lakást kizárólag elektromosan szeretnénk fűteni.

 

Kérdések:

 

- Ugyanakkora teljesítményű norvég fűtőpanelt vagy német samott téglás radiátort lenne-e érdemesebb egy adott helyiségben üzemeltetni? Milyen szempontok szerint lehet ezt jól eldönteni? Van valakinek érdemi tapasztalata bármelyikkel is?

 

-Parkettára megoldható-e fűtőszőnyeget teríteni?

Téli nap Creative Commons License 2017.12.25 0 0 309

 Vásárolsz egy  2 kW-os  olajradiátort és azt használod kiegészítő fűtésnek.

 Kb. 10 - 12 eft ból megoldhatod.

Előzmény: pirim (308)
pirim Creative Commons License 2017.12.20 0 0 308

sziasztok, én is segítséget szeretnék kérni. Laikus vagyok, nem értek hozzá, csak meleget szeretnék :)

 

BElvárosi, 100 év körüli ház legfelső emeletén lakom, egy 45 nm-es lakásban. Körben szomszédok, a külvilágtól összesen egy kb 4 méteres 50 centis főfal választ el, amin egy hőszigetelt, műanyag ablak, és egy nagy, kétszárnyas, új, faajtó van. Egy darab konvektor van a lakásban, az is a szobában, a lakás felén nincs semmilyen fűtés. csak a konvektor megy gázzal, éves fűtésszámlám kb 40 000. Belmagasság a lakás nagyrészén 360, a fürdőben, konyhában 285, valami álmennyezetet épített az előző tulaj, részleteket nem tudok. 

 

A szobában most, h kint -2 fok van, de besüt a nap, 20-22 fokra is felmelegszik a levegő, úgy, hogy  a konvektor gyújtólángon van, ha nem süt, akkor 18-19. 

 

Egyedül a konyhában, ami egyben az előszoba is szeretnék melegebbet, ott így, fűtés nélkül 19 fok van, max 22-t szeretnék. 10 nm helységről van szó, ebből 1,5 a konyhapult, alatta gondolom nem kell fűteni. Jelenleg járólap van letéve , erre szeretnék szalagparkettát. Jó lenne egy körben a fűtést is megoldani, itt merült fel a fűtőfólia.

 

A kérdés, lehet-e a meglévő burkolat felszedése nélkül pl fűtőfóliát lerakni, vagy ezt én találtam ki ? Ha igen, megéri-e az adott körülmények között, fenntartása gondolom nem lenne drága, ha évi max 3 hónapot használnám, és kb 3-4 fokkal szeretnék melegebbet. Milyen más megoldásban érdemes gondolkodni, ha ez nem jó? 

Alaprajzot megpróbálok csatolni, válaszokat előre is köszi. 

 

 

májk76 Creative Commons License 2017.12.12 0 0 307

M3 HellRot. Ismét köszi a segítséged és véleményed. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.11 0 0 306

Fürdőszobába falra a szőnyeg csak egy lehetséges plusz, de nagyon hatásás. Lehet csak a külső falra, vagy pl. lehet csak a zuhanykabinnal vagy káddal határos falfelületekre, szerintem olyan váll magasságig éri meg. Persze, ha kicsi a fürdő lehet körbe is... De, a fűtőszőnyeg viszonylag drága négyzetméterre szóval rajtad áll.

 

Ha ilyen kicsi lakás, akkor leht hogy egy nyiltlángos kandalló sok bele. Hacsak nem fullra szigeteletlen. Tüzelőanyag, hamuzás és légcsatornákkal a kiépítés sem kétfillér lesz. Ha tervezel napelemet, akkor csak szobadísz lesz idővel...

Előzmény: májk76 (305)
májk76 Creative Commons License 2017.12.11 0 0 305

M3 HellRot köszi az információt! Ha fürdőszobába szőnyeget javasolsz,és falra is. Akkor azt milyen magasságig?? És gondolom elég a főfalra mivel a többi három oldalról helységgel határosak a falak. És arról mi a meglátásod,hogy egy beépített kandalló működne kiegészítő fűtésként? Ami esetleg légcsatornával fűtene két helyiséget. Ez alapjában kis lakás 35nm,de a fűtési szezonban max 1hetet volna tartósan használva. Mivel 3-4hétig nem vagyok itthon. De egy másik fix dolog,hogy ha nem is a fűtés kiépítésekor,de 1-2 éven belűl napelem rendszert akarok. mert az anyagiak akkor engedik,meg látni fogom,hogy mekkora lesz a fogyasztásom. 

Előzmény: Törölt nick (304)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.08 0 0 304
Kábel olcsóbb lehet, mivel mélyebben van lassabban melegít, reagál vele a fűtés. Vezérelt áramra ideális.
Fűtőszőnyeg hamarabb reagál, avval van értelme napon belüli programnak is. Nekem 2x30 perc elég a fürdőkbe..

Szerintem úgy általánosan fűtőkábel mindenhová, vizes helyiségbe pedig fűtőszőnyeg(akár falra, csempe alá is) adja a legjobb megoldást.
Előzmény: májk76 (302)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.08 0 0 303
Leginkább szigeteléstől függ. Nekem csak 28 fokig mehet fel a padló, avval 25 fok van a fürdőben kb 20 perc után.
Szerintem 35-38 sok, inkább alacsonyabb legyen állandóan. Ahol vastagabb faburkolatom van(bambusz svédpadló) ott kellett csak 32 fok hogy érezhető és hatásos legyen.
Előzmény: Törölt nick (301)
májk76 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 302

Sziasztok!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Segítséget szeretnék kérni,hogy egy használt lakásnál egy gyökeres felújítás során az aljzatbeton felújítás,csere is történik.  Ez esetben a fűtő kábel vagy a fűtő szőnyeg a jobb megoldás? Én lajikusan a kábelre gondolok. És a Warump termékről mi a véleményetek?

90Szilárd90 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 300

Kedves Heiter úr!

Építkezés előtt állok (elektromos fűtésben gondolkozom), és érdekelne a rendszerét kiépítő kivitelező elérhetősége.

e-mail címem: szilard0918@gmail.com

Köszönöm!

 

Előzmény: Heiterúr (216)
Gabor1981 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 299

szia!

 

fel tudnánk valahogy venni a kapcsolatot? Néztem az adatlapod, de a mail címed nem publikus. A Devi fűtésről szeretnék veled beszélni - mi is azt tervezünk, és a véleményesre lennék kiváncsi.

 

Üdv

 

Gábor

Előzmény: Darde (273)
Gabor1981 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 298

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni, elsősorban olyanoktól, akiknek már van hasonló: 2 szinten összesen nettó 260m2 a ház. Felső szinten szobákban mennyezet fűtés (CALEO), ez már ki van telepítve. Ami tervben van: fürdőszobákba közvetlen csempe alá fűtőszőnyeg, nappali-konyha-étkező hármasba pedig vagy a CALEO fűtőfilmje, vagy a DEVI fűtőkábele. Mindkettő rendszer a hőmegtartós rendszer (azaz nem közvetlen a csempe alá megy, hanem a fűtésen lesz 4-5 centi beton - vagy gipszesztrich. A garázsba és a vendégszobába pedig infrapanel van tervezve.

 

A ház adatai: kívülről 10 centis grafit hőszigetelés, mennyezeten 35 centi rockwool üveggyapot, földszinten 10 centi lépésálló (sajnos több nem fér el), ablakok 0.5-ös értékű, passzívház ablakok.

 

A kérdésem: a nappaliba inkább a CALEO-t vagy a DEVI-t tegyem? Kinek ki a tapasztalata ezzel?

 

Sok hozzászólást végigolvastam, és őszinte leszek: annyira nem értek hozzá, én konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy akinek hasonló fűtési megoldása van milyen összegeket fizet ki áramszámlába? Akár telefonon is szívesen elbeszélgetnék valakivel, aki tudna tanácsot adni.

 

Üdv

 

Gábor

csabtom Creative Commons License 2017.04.05 0 0 297

vagyis, hogy ez a fűtés nem kell, hogy problémát okozzon a burkolásnál :-)

 

Köszi a megerősítéseket

Előzmény: csabtom (296)
csabtom Creative Commons License 2017.04.04 0 0 296

Köszi. Más burkolók is hasonlókat mondtak...

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.03 0 0 295

Lófaszt! Nem kell spórolni az anyagon akkor nem lesz baj....

 

Mapei flexi ragasztó és fuga. Aljzatbetonnak legyen rendes tágulási helye( hugarocell csík körbe a falon, közte és a beton között) + a padlóburkolatot az éleken nem szabad összefugázni a falakkal, hanem szines szilóval kell kinyomni.

 

Hét éve megy a rendszerem napi 2x felfűtésssel, 3.5 x 3m fürdőbe >> nulla prepedés!

Előzmény: csabtom (293)
Égető1 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 294

Ki kell kérni egy másik burkoló véleményét !

Előzmény: csabtom (293)
csabtom Creative Commons License 2017.03.18 0 0 293

Sziasztok,

 

lakásfelújítás közben vagyunk és a fürdőszobába elektromos fűtőszőnyeget (a járólap alá) tervezünk lerakni (BVF).

Ma kértem árajánlatot egy burkolótól, aki amikor meghallotta, hogy ilyen fűtést tervezünk, akkor közölte hogy a burkolásra garanciát csak akkor ad, ha a fűtőszőnyeg fölé legalább 3-4 cm betont is teszünk. Neki az a tapasztalata, hogy ilyen fűtés esetén a fuga hamar repedezik mivel a csempék mozognak.

 

Van valakinek hasonló tapasztalata?

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.05 0 0 292

Ha csak egy fala kültérrel határos a fürdődnek, és van v. lesz a padló alatt rendesen szigetelés akkor igen.

Szerintem jó megoldás, mert nem kell kazánnak mennie egy kis helyiség miatt. Nekem napi 2x fél óra elég egész évben.

Előzmény: pablotaxi-69 (291)
pablotaxi-69 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 291

Konnkrét választ szeretnék a kérdésemre.

Egy 9 nm-es helyiség,jól szigetelt, 2.6 magasságú,egy ablak, egy ajtó, melyek nagyon jó minőségűek.

Ezt szeretném padlófűtéssel befűteni.

Elektromos padlófűtés, 150W/ nm, 9 nm-t lefektetni   vagy  ugyanez vizesben, rákötve a ház meglevő cirko rendszerére   vagy alacsony-hosszú radiátor rákötve a meglevő cirkoredszerre???

Anyagiak nem mérvadóak. Azt tudom,hogy az elektromos az drágább,de egyszereűbb lenne a telepítése.

A félelmem csak az, hogy be tudja-e fűteni az elektromos padlófűtés úgy a helyiséget,hogy az jólegyen? Pl, 25-26 fokra, mikor kinnt -6-8 fok van???

pablotaxi-69 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 290

Nem is a takarékosság miatt kérdeztem, csak nem találkoztam még ilyennel, és azt gondoltam,hogy ott ahol jársz,oda elég, és mondjuk a sarokgarnitúra alá nem kell. De most megmértem a netto belsőt, 260 x 330 lesz. A 260-on van az átjáró az egyik helyiségből a másikba, a szembe 260-on tolóajtós kijárat a kertbe. A déli oldalon nagy ablak.. 

Dél-délkeleti fekvés, du 5-ig tűz a nap.

Akkor telefektetem, aztán legfeljebb keveset kell bekapcsolni.

:-)

Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 289

Választhatsz hogy mekkora fajlagos teljesítményű fűtőszőnyeget teszel oda.

80 - 200W/nm között vannak. Így max 800W-ot tudsz oda tenni. A padlóhőmérséklet (<= 32fok) is limitáló faktor...

 

Szerintem megéné nagyobb terület alá szőnyeget tenni, de a külső falak mentén mindenképpen, pl. akkor egy méter szélességben kijönnél 5nm szönyeggel.

Viszont kellemetlen tud lenni hőérzetben ha nem egységes a felület. Tudom, drágább 9nm szőnyeg mint 4nm, de meg fogod bánni ha nem a teljes felület alá raksz!

 

Szóval szerintem rakj 9nm-t abból a szőnyegből vagy kábelből amit a legolcsóbban be tusz szerezni, és nem lősz mellé!

Előzmény: pablotaxi-69 (288)
pablotaxi-69 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 288

10 nm-ert hozzáépítettem a nappalihoz (3x3 ) netto terület. Elektromos padlófűtésre gondoltam,a járólap alá. Kb.2x2 terület az elég,hogy befűtse? Jól szigetelt 2,6 belmagasság.

albgabor Creative Commons License 2016.12.22 0 0 287

Sziasztok!

 

Elektromos padlófűtésen gondolkodok laminált burkolat alá.

A fűtés csak azon részeken lenne ahol közlekedünk, hogy jobb legyen a közérzetünk. (kb. összesen 20 m2)

Egyébként vegyestüzelés és gázkazán van.

 

Van értelme egyáltalán?

Ha igen melyik rendszer a jó?

Néztem hogy amennyiben csak bizonyos részak alá rakok akkor a többi helyre speciális alátét kell, ez mással kiváltható? (horror áron van)

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.11 0 0 286

274 hsz-ben ott egy link a házam fogyastásáról. Csak villany van, semmi más! 

Azon a fórumkn ott van a házamról minden imfó.

 

Ugyancsak ott tudsz köbetni több jelenleg is zajló építkezést.

Előzmény: csibe1982 (285)
csibe1982 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 285

Kedves Hellrot! Érdeklődnék nálad mennyi az áramszámla saját tapasztalatodat elmondanád? Fűtőszőnyeget szeretnénk, de a CSokos igénybevétellel... ( ami aért fontos mert kell szaki aki megcsinálja a műszaki tervet is ehhez.. ) Szóval konkért tapasztalat érdekelne.. áramszámla hőfok stb. előre is köszi

Előzmény: Törölt nick (253)
Ofenbau Creative Commons License 2016.03.13 0 0 284

" Ahogy néztem a nem túl hideg februárban csak a gázszámla(konvektor) volt 9e Ft + 4e a villany,  " ... ebből következtetve van gáz a lakásban.

 A fogyasztást ne egy kiemelt hónapban nézd, hanem az évi fogyasztást, azt is több évre visszamenőleg.

 Maradj a gáznál a villany 3,5  x drágább és azért a beruházás itt is költséges.

 A melegvíz és a főzés mivel lenne megoldva ?

 Ha parapetes a konvektor akkor a MIKA felé tájékozódj !

 

 

Előzmény: Co2 (283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!