Keresés

Részletes keresés

girl921 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1527
Sziasztok!

Mivel nem nagyon értek az elektronikához segítséget szeretnék tőletek kérni. Vettem egy DVD 5400 HC Orion lejátszót. Van hozzá egy zsinór aminek a két végén piros fehér sárga színű dugaszok vannak.... (sajnos nem tudom mi a neve) Ezeket pontosan be is teszem a hozzá tartozó színű lyukakba. A gondom az h a tv-n természetesen átkapcsolok AV-re de se kép se hang. 2 tv-n is megpróbáltam de egyiknél sem jártam sikerrel. Remélem valaki tud segíteni. Köszönöm
Chapsy7 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1526
Köszi a választ!
br130 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 1525

Helló !

Az olvasófej megtisztítása érdeképen érdemes lenne megjáratni benne egy fejtisztító lemezt. Ha a tisztítás után sem változik a helyzet , akkor szervizgyanús.

Előzmény: Chapsy7 (1524)
Chapsy7 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 1524
Üdv! LG dvd-lejátszóval van gondom. Nem olvassa be lemezeim nagy részét kb egy hete, zene dvd-ket és pár filmet beolvas. A nem olvasottak között nincsen semmilyen rendszer. Hogyan lehetne megoldani a gondot? Olvasófej sérülhetett? A lejátszó cseréje nem lenne ideális, mert 5.1es hangfalrendszerrel együtt van.
buffy85 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1523
Bocsi,Orion,nem Oron....:S
buffy85 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1522

Sziasztok!

 

Jelenleg épp a felrobbanás szélén állok,de azért megpróbálom érthetően leírni a problémámat.

 

Pár napja vettünk a Tescoban egy Oron DVD5000-s lejátszót. A távirányítója alig akar működni,de nem ez a legnagyobb baj...Főleg feliratos sorpzatokat szoktam nézni.Most is betettem egy lemezt,12 résszel egy sorozatból. A felirat gomb megnyomása után azt mutatta,h.3 felirat van. Az első volt a jó.De csak az első résznél.A másodiknál a második,a harmadiknál a harmadik.Aztán a negyedik résznél már egyik sem. Ugyanazt a 3 feliratot mutatja csak minden résznél.Próbáltam másik lemezekkel,ugyanez a helyzet!!!Nagyon mérges vagyok! Pedig örültem,h.viszonylag olvasható a feliratozás,fehérek a betűk (volt olyan lejátszóm,amin apró sárga betűk voltak,szörnyű volt).

A kérdésem a következő: hibás a lejátszóm,vagy alapból ekkora egy sz.r ez a típus?! Egyszerűen nem tudom felfogni,h.miért 3 feliratot értelmez csak a 12-ből és mindig ugyanazt a hármat?!

 

Segítsetek!!!

g0d81k Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1521
Hello.Van egy AEG karaoke-s dvd lejátszom,de az istenért nem tudom beállitani rajta a mikrofont.A szöveg egyátalán nem halható,csak ha dobolok rajta az ujamal,az halatszik kicsit.valakinek van tapasztalata benne?Üdv,
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1520
Üdv!
Most vette m egy LG lejátszót, és az egyik Xvid-et lejátsza, a másikra meg azt mondja, hogy nem támogatja. Mind a kettő Xvid-MPEG-4. Mi lehet a különbség? Köszi a válasz...
makinen72 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1519
Szia Martin!
Én az Orion valamelyik alsó kategóriás típusát javaslom. Például az 5000M vagy az 5400HC-t.
DivX. felirat, USB csatlakozó, memóriakártya-foglalat, Scart/RCA. Ezenkívül digitális optikai és koaxiális kimenet is van rajta, arra az esetre,ha esetleg később mégis hifi-igényesebbek lennétek... :)
Az 5400HC-t még HDMI csatlakozással is ellátták, nagy felbontású LCD tévé esetére.
Mivel nekem most épp mindkét típus itt terpeszkedik a polcokon, összehasonlítva a kettőt inkább az 5000M-et ajánlom figyelmedbe. Megbízhatóbban kezeli a divX filmeket, feliratban is erősebb.
Nem tudom, kapható-e még, én kb. 2-3 éve vettem, asszem az Electro World- ben.
Ha nincs, tuti van helyette más hasonló kaliberű gép. 10.000 körüli árban vannak most ezek a gépek.

Én a magam részéről igényes vagyok, a videóra talán nem is annyira, inkább az audióra. Eléggé "white" fülű vagyok, úgyhogy nekem ha DVD, akkor csak a digitális hangzás jöhet szóba, legalábbis amíg erre lehetőségem van...


Előzmény: martin555 (1518)
martin555 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1518

sziasztok szakik!

 

már rutinosan ide fordulok, ehhez a fórumhoz.

 

mulkorjában , talán már közel egy éve is lehet, feltettem a kis kérdésemet. akkor asztali DVD + divx+usb foglalatos LEJÁTSZÓT kerestem, felvenni nem akarok, a feliratot jól kezelje , stb. akkor a ferguson D-880HX vettem meg.

 

erről a gépről: hát szoszo megvagyok vele 90% ban elégedve, azért 19.990 ft ért kicsit többet vártam volna, vagy legalább hogy ne fagyjon le , max írja ki , hogy kodek nem támogatott , stb.. 2 új firmware vel frissitettem, de még mindig néha, ha ojanja van, dadogós.

 

na, a régi cuccról ennyit:

 

akarok a családban valakinek még egy ilyen cuccot venni:

 

asztali DVD lejátszó

csak a scart- rca videójeleket használjuk

 

nem vagyunk hifi audió igényesek

 

lehetőleg legtöbb divx - ilyen olyan, egyéb formátumokat legyen kéeps játszani

 

felirat nem lenne rossz

 

USB csatlakozó kötelezően legyen benne, nem kell USB 2,5" notebook HDD-t kezeljen, van egy 16 gigás pendrive arra elfér elég.

 

no! most , 15-25 ezer ft közt milyen cuccot ajánlanátok!

 

ujból legyen a ferguson? http://www.ferguson-digital.eu/en/products/dvd-players.html jelenleg futó termékeik közt már nem vagyok naprakész mi mennyire jó.

 

léci akinek van jó tippje erre, írjon. új, áfás számlás cucc kellene nekem, csomag küldéssel.

 

köszi!

 

 

Előzmény: makinen72 (1517)
makinen72 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 1517
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni asztali DVD lejátszó ügyben.
Mostanra alakult ki, milyen elvárásaim vannak, csak elég összetett a dolog, nehezen találtam (eddig) megfelelő darabot a hazai kínálatban...
Eddig LG és Orion típusu gépeim voltak, az olcsó kategóriából (10-15.000). Tervezem új, megbízhatóbb gép beszerzését, szívesen olvasnék hozzászólást, véleményt róla.
Szóval az alábbiakra volna szükség az új lejátszóban:
- HDMI csatlakozó,
- digitális optikai kimenet,
- feliratfájlok normális kezelése,
- videó formátumok széleskörű támogatása (avi, mpeg, mp4, mov, stb.)
- DTS hangsáv kezelése,
- USB csati jó ha van.
LCD tévém van és Thomson 5.1-es házimozi erősítő.
Kb. 30.000 Ft- ot tudnék szánni rá.

nakedbike Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1516
Ha a pendrivere raksz filmet akkor bedugva az asztali lejátszóba, lejátssza, egy az egyben usb-usb (pc és asztali) nem játssza le.
Előzmény: Gondics (1512)
DuraAce Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1515

Sziasztok!

 

Tud valaki olyan aztali audió lejátszót ami vonal bemenetről tud mp3-ba digitalizálni?

 

 

Gondics Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1514
Akkor nem is kísérletezek vele. Akkor ez azt is jelenti, hogy CSAK Pendrive-hez és külső vinyóhoz készültek ezek az asztali dvd lejátszók?!

Köszi a választ az előző kérdésemre is!
Előzmény: br130 (1513)
br130 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1513

Szerintem nem fog működni.

Már csak azért sem , mert az asztali lejátszók/felvevők nem Windows alapú szofveres lejátszók , míg a PC-k többségén Microsoft op-rendszer fut , így elég kicsi az esélye az együtműködésnek.

Előzmény: Gondics (1512)
Gondics Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1512
Egy fontos kérdésre keresem a választ, amiben nem kaptam sehol egyértelmű választ.
Szóval van egy asztali DVD lejátszó USB csatival. Azt a PC USB-jére rá lehet kötni, hogy a vinyóról tudjon lejátszani filmeket stb?.
Vagy csak külső USB-s vinyóra leht kötni és Pendrive-re ?
Kösz a választ előre is.
tsar! Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1511
lemaradt a kép.


ez az idióta képcsatolás...
index...
tsar! Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1510
hahó
régebbi TV-n szeretnék dvd-t nézni. a kompozit jelet kéne bek5nöm az RF tuner után, de nem egyértelműek a jelölések. Segítséget kérnék.
Tensai TCT 361 BK a típus, a képen a jelölések.
Köszönöm előre is.
Byrger Tidesson Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1509
Sziasztok.
Ide is beírom, hátha...
Teljesen béna vagyok DVD-lejátszók terén; belenéztem a neten egy csomó fórumba, némelyik problémát és kérdést magaménak éreztem, de nem találtam rá pontos választ.
Vásárlás előtt állok, segítséget szeretnék.
Amiben bizonyos vagyok:
- könnyű, érthető feliratkezelés, méret állíthatósága,
- egyszerű fájlkezelés (már ha van ilyen; bocs, ha ez amúgy manapság alap, nem tudom, hol tartanak a lejátszók; sok olyan DVD-m van, amelyen van 3-5 avi, külön mappákban, némelyik szinkronos, de némelyik feliratos, és sok felirat nem egyezik az avi nevével),
- jó lenne magyar nyelvű menü,
- kb. 20 ezret szánok rá.

Tehát: milyet vegyek?
Philipset szerettem volna, de elbizonytalanodtam, nem találtam a feliratok terén megbízható leírást vagy értékelést.
Ja, és nem akarok Samsungot.
Köszönöm előre is, ha valaki segít.
igazibee Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1508

 

Sziasztok !

Létezik valami lista vagy rendezőelv, ami alapján sorba állíthatóak az asztali CD lejátszók ?

Már persze minőségileg... :)

 

Nézegetem a használtpiacot és egész emberi árak vannak időnként, felmerült bennem, hogy leválthatnám Technics SL-pg3-asomat valami jobbra.

Csak azt nem tudom, hogy mire lenne érdemes ? :)

 

br130 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1507

Én a helyedben nem foglalkoznék a javíttatásával , túl sokba kerül. Ráadásul előfordulhat , a fejhibát megcsinálják , kis idő múlva meg lesz valami más baja. Az újonan beszerelt fejegység meg nem valószínú , hogy annyi ideig bírja , mint a régi.

Ha van rajta digitális hangbemenet , vegyél hozzá pl egy

Pioneer DV-310-es lejátszót , ez többféle formátumot lejátszik , mint a régi és olcsóbb , mint a szerviz. Csak halkan megjegyzem , ha most kellene dvd-lejátszót vennem , csak Pioneert vennék.
Előzmény: Pharosz7 (1506)
Pharosz7 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1506
Köszi az infót!
A dvd lejátszó egyben erősítő is igen, erre nem is gondoltam hogy a többibe nincs ilyen:)...Akkor azért van vagy 10kiló!
A típusát most nem tudom megmondani mert ugye szervizbe van, a kimeneteket akkor megnézem ha visszajön.
Ezek szerint lehet nem is éri meg lecserélni, inkább új fejet vegyek bele?
br130 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1505
A leírásodból arra következtetek , hogy a szóban forgó Pioneer nem csak egy egyszerű dvd lejátszó , hanem egy "egydobozos" házimozi rendszer központi eleme , melyben erősítő is van és együtt vetted a hangfalaidda ( egy szép nagy dobozba csomagolva ). Nos ha ez a felállás , akkor ehhez a rendszerhez nem sűrűn kapsz új kompatibilis készüléket. Viszont ha van a hátulján optikai , vagy koax digitális hang bemenet , még rá tudsz kötni bármilyen dvd lejátszót vagy felvevőt és mint házimozi erősítőt , használhatod tovább a régi hangfalakkal.
Előzmény: Pharosz7 (1503)
br130 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1504

A nyolc kimenetből 2 ( left=bal , right=jobb ) a sztereó hang kimenet. Ezeket akkor kell használnod , ha sztereó tévére , vagy hifire akarod rákötni a lejátszót.

 

A többi 6 db az 5.1-es kimenet.

FL/FR = front left / front right : ezek a hangfalszet két elülső ( front ) hangfalai a tévé jobb és bal oldalán.

CENTER : a tévé alatt , vagy felett elhelyezkedő középső hangfal.

SL/SR = surround left és right : a két háttérhangfal csatlakozója.

SW = subwoofer : mélynyomó , mélysugárzó - kinek hogy tetszik.

 

Írd le légyszi a DVD lejátszód és hangfalrendszered típusát , mert így egy kicsit a sötétben tapogatózok. Arra mindenesetre kíváncsi lennék , hogyan sikerült összekötnöd egy sima lejátszót egy "nem erősítős" tehát passzív hangfalrendszerrel. Ugyanis a passzív hangfalakat csak erősítővel tudod tisztességes hangerőre bírni és az erősítőre kell a dvd-lejátszót rácsatlakoztatni.

Előzmény: domber00 (1499)
Pharosz7 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1503
A problémám az hogy a régi Pioneer hangfalai nem bedugósak hanem a vezetékéket hangfalanként kell becsíptetni a dvd lejátszóba.
Ilyen rendszerú dvd lejátszót lehet kapni még? Mert ezek a hangfalak nagyon jók.
Pharosz7 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1502
Blu Ray-es lejátszót megéri venni?
lálálééé Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1501
Akkor lenne jó ha oan dvd lejátszót vennél ami 5.1 hangfalat lehet rá kötni! de ha nem ien veszel akkor a régi dvd lejátszon ha van bypass kimenet akkor ezzel össze tudod kötni a kettőt és akkor a vételezendő dvd lejátszón nézheted a tv és a régi dvdn meg hallhatnád a hangot
Előzmény: Pharosz7 (1500)
Pharosz7 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1500
Sziasztok!
Van egy régi (10 éves) Pioneer dvd lejátszónk aminek elromlott a feje és a csere 30eFt lenne. Arra gondoltam lehet megérné egy újat venni inkább, de a szervizes szerint a régink nagyon jó fajta az újakhoz képest.
A hangfalai nagyon jó 5.1-ek azokat megtartjuk, de ha vennénk egy új dvd lejátszót abba ezek minden gond nélkül jók lennének?
Nem vagyok tájékozott a témába ezért kíváncsi lennék mit ajánlanátok új lejátszónak.
Üdv
domber00 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1499

Hát akkor az enyém nem erösitös,de néztem a beállitásokat is de nem nagyon akar hangosan szolni.......csak olyan kellemes hangon szol max hangerön....

A másik dolog hogy a dvd lejátszon 5.1-es kimenetböl van 8 db a hangfal meg csak 6 db összesen.

Melyik melyik lehet akkor?

A jelzések:

 

5.1 CH SL KImenet

5.1 CH SR Kimenet

5.1 CH CENTER  Kimenet           (ez lehet a nagy dobozé talán,mélynyomoé??)

5.1 CH Left Kimenet

5.1 CH Rigft Kimenet

5.1 CH FL kimenet

5.1 CH FR Kimenet

5.1 CH SW Kimenet

 

Ezt akár hogy is számolom 8 kimenet van.....

 

br130 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 1498

Azt igen egyszerűen meg tudod állapítani , hogy van-e erősítő a hangfalrendszeredben - más néven aktív hangfalrendszered van-e : ha a konnektorba bedugandó kábelt is mellékeltek hozzá , akkor aktív. Általában a mélynyomó dobozában szokott lenni az erősítő és erre csatlakozik az összes kábel.

Előzmény: domber00 (1497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!