Keresés

Részletes keresés

efemm Creative Commons License 2023.07.31 0 0 298

Most kipróbáltam a merretekerjek.hu-t, egy rövid útvonallal. Nekem Track-be (nyomvonalba) mentette. Nem lehet, hogy más a probléma, például túl sok pontból áll, amit nem tud értelmezni az eszközöd app-ja?

Előzmény: Törölt nick (297)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.31 0 0 297

Koszi szepen.

 

Atalakitani eddig is attudtam, sokfele program / online alkalmazas megteszi, csak pont ezt szerettem volna elkerulni.. Akkor ezekszerint a merretekerjek nem tudja.

Előzmény: efemm (296)
efemm Creative Commons License 2023.07.31 0 0 296

Keress rá a WinGDB3 programra, azzal át tudsz alakítani útvonalat nyomvonallá és viszont.

Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.29 0 0 295

Kedves merretekerjek ismerők,

 

Amikor megtervezek egy útvonalat, és elmentem létrejön egy gpx fájkiterjesztésű fájl.

 

GPX fájlból kétféle tartalom/felépítés is létezik, az egyik a route a másik a track.

 

Van rá mód, hogy track-ba mentsen? Vagy lehet valahol állítani ezt mentésnél?

A kérdés oka, hogy a Bryton bringás komputerek appja, és km órája nem eszi meg a dolgot, és nem tud vele mit kezdeni így direktben, így előbb át kell alakítani egy másik szoftverrel - ami sokminden lehet - majd utána fogadja csak.

 

Köszönöm előre is

 

 

efemm Creative Commons License 2023.07.17 0 0 294

Ha kézzel szerkesztem, akkor kizárólag Notepad++-ban, és a "kódolás" UTF8. Ez is okozhat gondot.

Előzmény: petergabor (290)
Angyal K. Creative Commons License 2023.07.16 0 0 293

Szia, köszönöm a választ!

Előzmény: Re:barbara (292)
Re:barbara Creative Commons License 2023.07.15 0 0 292

Sajnos tényleg tilos ott a bicajozás.

Régebben lehetett kérni a Vízműtől engedélyt a vízműves utak használatára (ingyenesen). A COVID alatt visszavonták ezeket az engedélyeket, és újat sem adtak ki. Aztán pedig valami jogszabályi változás történt, és most már egyáltalán nem adnak ki engedélyt. :(

Pedig a másik parton is lehetett menni, egészen Kisoroszi Diófa utcáig.

 

https://flowcycle.hu/bringazas-a-fegyveres-orrel-vedett-csend-szigetein/

 

Közben megtaláltam , hol olvastam erről a jogszabály változásról:

 

https://telex.hu/szepkilatas/2023/05/27/szentendrei-sziget-kerekpartura-surany-horany-kisoroszi

 

FRISSÍTÉS 2023. 05. 29. 16:17 – Ez a poszt 2019-ben készült, azóta nem lehet már behajtani azokra az útszakaszokra, amelyekre korábban a Vízművek engedélyével be lehetett. Levélben kerestük a Vízműveket, hogy él-e még a Covid tiltás? A megjelenés után érkezett válasz szerint módosult a jogszabály, már egyáltalán nem lehet belépni semmilyen formában a védterületekre, megszűnt az engedélykiadás is.

Előzmény: Angyal K. (291)
Angyal K. Creative Commons License 2023.07.15 0 0 291

Sziasztok! 

 

Szentendrei szigettel kapcsolatban lenne egy kérdésem. 

A merrtekerjek.hu a váci komptól a szigetcsúcsig nem a sziget "egyetlen fő útjára" hanem egy részén a Duna parthoz közelebb tervezte az útvonalat a vízmű területére. 

Ott viszont egy mindkét irányból behajtani tilos tábla, bentebb pedig kártya olvasós sorompó és fegyverrel őrzött terület táblák fogadtak bennünket.

Járt már arra valaki? Be merészkedett a sorompón túlra? 

Mi nem a tervezett útvonalon mentünk, vissza fordultunk a fő útra, az viszont nem egy nagy szám, eléggé egyhangú, a forgalom ugyan nem nagy, de aki közlekedik, tisztelet a kevés kivételnek, közel állat módjára teszi azt.

Viszont a szigetcsúcs az kárpótolt minket, érdemes volt elgurulni odáig. Aki nem vízparton született annak a váci komp is nagy élmény. 

Előre is köszi a választ mindenkinek! 

 

petergabor Creative Commons License 2023.07.14 0 0 290

Jártam már úgy, hogy lemerült az elem a Garminomban, persze tartalék elemet otthon hagytam :(

 

Semmi gond, elindítottam a telefonomon a nyomvonal rögzítőt: Geo Tracker.

Otthon egyszerű szövegszerkesztővel bemásoltam az telefonos tracket a garminos után. Persze ügyelve arra, hogy a garminos fejlécét tartsam meg.

Természetesen nem "ette meg" a Garmin Connect. BaseCamp (Mapsource) pedig igen.

Ezután jött a sorról sorra átnézés, mi lehet a különbség egy eredeti garmin track és az én hibrid trackem között.

 

Amiket javítottam:

min lat

max lat

min lon

max lon

 

(mert ugye ezek mások lettek)

 

 

Az időknél figyeltem arra, hogy a telefonos track később kezdődjön, mint a garminos vége, de ez nem lehet gond hiszen mindkettő eszköz pontosan mutatja az időt.  Azt hiszem talán az idő formátum is máshogy volt megadva, de ebben nem vagyok biztos.

 

Telefon nem rögzít magasságpontot, ezt is bele kellett írni.

 

Aztán mentem még kb. 300 métert a lemerülés után, mire elindítottam a telefont. Ezt a szakaszt kézzel rajzoltam meg. Na itt is minden más formátumban volt. És itt kellett trükközni az időadatokkal, mert itt egyáltalán nem is voltak.

 

Mindezek után továbbra sem működött a dolog.

Aztán egy "/" jel többlet volt néhány sor végén az eredeti garminos trackekhez képest. Miután ezeket töröltem, jó lett minden. (Lehet, hogy ez is elég lett volna.)

 

 

Hát ezeket nézd meg! Tehát min/max lon/lat, idők sorrendben vannak-e, idő formátuma, magasság, hiányzó karakter, többlet karakter.

 

 

Persze tudom, hogy nálad nem három összeollózott track van, de talán a fentiek közül sérült valami. Nézd össze sorról sorra egy működő fájllal, mi lehet a különbség!

 

 

Ez az út egy kajakozás volt, de kerékpárnál is biztos működik :D :D

 

Előzmény: efemm (289)
efemm Creative Commons License 2023.07.13 0 0 289

Nálam ezekből az elemekről áll egy gpx, amit a garminn express-ből mentettem le, egy FR405-ös óra track-je.

Átalakításhoz: Esetleg időbélyeg alapján kivágod a megfelelő részt kézzel a gpx-ből. Vagy GPSBabel-lel gdb-be, azt pedig beolvasod Mapsource-ba.

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx creator="Garmin Connect" version="1.1"
xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/11.xsd"
xmlns:ns3="http://www.garmin.com/xmlschemas/TrackPointExtension/v1"
xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1"
xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xmlns:ns2="http://www.garmin.com/xmlschemas/GpxExtensions/v3">
<metadata>
<link href="connect.garmin.com">
<text>Garmin Connect</text>
</link>
<time>2023-04-25T15:08:08.000Z</time>
</metadata>
<trk>
<name>Sukoró Futás</name>
<type>running</type>
<trkseg>
<trkpt lat="47.245280854403972625732421875" lon="18.576447553932666778564453125">
<ele>221</ele>
<time>2023-04-25T15:08:08.000Z</time>
<extensions>
<ns3:TrackPointExtension/>
</extensions>
</trkpt>

 

trkpt elemek és a bezáró tag-ok így tovább

Előzmény: kzoltaan (288)
kzoltaan Creative Commons License 2023.07.13 0 0 288

Garmin connectbe a gpx import elszáll. mit kell hekkelni az xmlbe hogy megegye?

Másik kérdés, hogy tudok egy utvonalon áthelyezni start/stop pontot?

Köszönöm szépen

Törölt nick Creative Commons License 2023.07.07 0 0 287

Ez ok, de nem ez volt a kérdésem.

Előzmény: Zsolesz+ (286)
Zsolesz+ Creative Commons License 2023.07.06 0 0 286

Szinte bármely applikációban beállítod, hogy az adott útvonal kezdő és végpontját cserélje fel. Ennyi

 

 

Előzmény: Törölt nick (280)
pockond Creative Commons License 2023.06.16 0 0 285

Sziasztok! Megoldható az (vagy bekapcsolható valahol), hogy ha egy út fölé megyek, akkor az útra vonatkozó jelmagyarázat szövegét kiírja? Nagyon szuper a tagolt jelmagyarázat, csak sajnos a színekkel kisebb nagyobb hadilábon állóknak nem mindig segít a dolog.

Törölt nick Creative Commons License 2023.05.16 0 0 284

Ez így jó, de ez nem mindig működik. Főleg nagyobb távon nem. Ezt megcsináltam, de a visszafele utat összevissza átrakta más utakra. Ha odafelé is csak a két végpontot adom meg, akkor számomra nem jó útvonalat rajzol meg, így kell egy csomó részpont is hogy az út az legyen ahol haladni szeretnék. De a lenti módszerrel a visszaút nem ugyanoda kerül. :-(. Persze ez szakasz függő is lehet, de ahol vannak leágazások ilyen olyan utak mellette és más útvonal lehetőségek, simán átrak akár arra :-(. És minél hosszabb ez az oda vissza szakasz, vagy a közös szakasz oda meg vissza, annál inkább így van.

Előzmény: Avarsavala (283)
Avarsavala Creative Commons License 2023.05.16 0 1 283

Kattintok egyet Mélykútnál meg egyet Tataházánál, ezzel meg van az egyik irány:

 

 

Most kattintok egyet a pusztában valahol, ezzel van egy harmadik pontom, ezen van most a célzászló:

 

 

Aztán megfogom ezt a pontot és behúzom az eredeti útvonal közepére, így megvan a visszafelé vezető szakasz is:

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.05.12 0 0 282

Ilyesmit próbáltam, de lehet én voltam a béna és akkor sem jött össze. Igazából úgy sem nagyon, ha csak mondjuk egy egy résszakasz ugyanaz oda vissza. Ebben az esetben csak a szakaszon túlmutató részhez tudtam tervezni, és ha szerencsém volt akkor azon az útvonalon ment amerre szerettem volna.

 

Amit elírtál nálam nem működött, most újra megpróbálva, de lehet valami másra gondolsz mint én. M ost amit próbálok, több szakaszt megcsinálni, ezeket elmenteni gpx-be majd rátölteni több darabból, hátha, csak ez így baromi macerás lenne.

Előzmény: Avarsavala (281)
Avarsavala Creative Commons License 2023.05.12 0 0 281

Mobilon nem tudom, laptopon megoldható. A visszafelé útvonal pontjait tedd le valahol az eredeti útvonal közelében először. Aztán meg tudod fogni őket és behúzni a végleges helyükre.

Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2023.05.12 0 0 280

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne, nem tudom megoldható-e a probléma - azaz abszolute felhasználói szint.

 

HA terveznék bringán egy útvonalat, ami mondjuk egy oda vissza szakasz azonos útvonalon, hogyan tudom a visszafele utat megcsinálni/lerakni? Többször is megpróbáltam, akár rész-szakaszokat is, de ha belekattintok a meglévő útvonalba, nem tudok már arra útvonalat vinni ellenkező irányból.

 

Van rá valamilyen megoldás?

Köszönöm előre is.

smith Creative Commons License 2022.09.13 0 0 279

Már lefrissült minden nagyításban. Már csak az ON felületnek kell lekövetnie...

Előzmény: olahtamas (278)
olahtamas Creative Commons License 2022.09.13 0 0 278

Az idő és a CTRL+F6 sokat segít :)

Előzmény: smith (277)
smith Creative Commons License 2022.09.13 0 0 277

Kösz. Tök jópofa, hogy az alap osm térképen e pillanatban 15-ös nagyításig már az új nyomvonal látszik, 16-on arégi, az ennél nagyobbon pedig egyik csempe új, a másik régi. Érdekes.

Előzmény: efemm (276)
efemm Creative Commons License 2022.09.12 0 0 276

Berajzoltam az OSM-re az átküldött nyomvonalnak megfelelően, módosítottam az érintett kerékpáros hálózatokat is az új szakaszra. Az OSM-en hamarosan lefrissül, a többi helyen pedig majd valamikor.

Előzmény: smith (275)
smith Creative Commons License 2022.09.12 0 0 275

Küldtem az itteni címedre mailben gpx fájlt!

Előzmény: efemm (274)
efemm Creative Commons License 2022.09.12 0 0 274

Bocs, de fb-m nincs és nem is lesz, szóval nyomvonal kellene alá, nekem ez így kevés.

Előzmény: smith (273)
smith Creative Commons License 2022.09.12 0 0 273
Előzmény: smith (272)
smith Creative Commons License 2022.09.12 0 0 272

Köszi!
GPS trackem nekem sincs, amit az órám rögzített, az erre alkalmatlan. gpx fájl kellene hozzá?
Kelet felől korábban a Pálkövei utcánál véget érő bicajút folytatódik a Strand utcáig, ezt látom az OSM-n szaggatott vonallal.
A Strand utcába fordul és elmegy az OSM-n szaggatottal jelzett, korábban földutas közig, és ráfordul a vasutat keresztező szakaszra.
https://turistautak.openstreetmap.hu/turautvonal.php?utv=1662996212yjlq

Az átjáró fénysorompóval fedezett, az útburkolat végi aszfalt, az új szakaszokon megszokott 3m széles.

Innen a vasút tó felőli oldalán halad a megállóhely peronjának nyugati végéig, a korábbi 71-s átvezetés helyéig.
Nem tudom, hogy ez így elég-e.

Előzmény: efemm (271)
efemm Creative Commons License 2022.09.12 0 0 271

Badacsonytördemic Zöldfa utcát rendberaktam kerékpáros szempontból.

Balatonrendesnél nincs még az új nyomvonal alatt gps track, ha esetleg neked van, küldd át. A rajzból nem tudom eldönteni, hogy a vasút melyik oldalán megy a kerékpárút, milyen burkolatú, ha keresztezi a vasutat, akkor milyen átjárón.

Előzmény: smith (269)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2022.09.11 0 0 270

off

 

Pont azt akartam írni, amit linkeltél: „Én szeretem a macskaköves szakaszt - tudom, mazochizmus. Viszont ott van a tetején a vízcsap!

Előzmény: smith (269)
smith Creative Commons License 2022.09.11 0 0 269

Volna két osm szerkesztés az új és módosított szakaszokkal kapcsolatban. Fel tudnád vinni?
Balatonrendesnél az új nyomvonal a pirossal jelzett:

 

A másik pedig Tördemic, ahol végre a macskaköves borzalom helyett az egyirányú utcában mehet mindkét irány kerékpárforgalma.
https://www.facebook.com/MKBalaton/posts/pfbid02Dji6zdh5R5snWnAr8XVveKacEN2jRejmBie6JHaFwpjNxWrvbxQncQq1UfcRmnHcl

Előzmény: efemm (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!