Keresés

Részletes keresés

gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.12 0 0 83

leggyengébbjeit

Előzmény: gr82wök6ószfater (82)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.12 0 0 82

A bölénycsorda haladási sebességét a csorda leglassúbb tagjának sebessége határozza meg.

A ragadozók (farkasok) mindig a leglassabban haladó (sérült, beteg)  egyedeket vadásszák le, ezáltal a csorda sebessége folyamatosan növekszik.

Az alkohol az agysejtek leggyenébbjeit pusztítja, ezáltal az agy teljesítménye fokozódik.

Ezért érezzük okosabbnak magunkat egy kiadós piálás után. :-)

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.22 0 0 81

Parancsolj! Minden kívánságod így teljesüljön, mivel máris megtaláltad, amit kerestél.

 

http://www.istvankorhaz.hu/korhaz-addikto.htm

 

Hozzon neked is annyi sikert mint nekem!

Előzmény: gul18 (73)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.22 0 0 80

Soha büdös életben még az átlagos szakmaai szintet sem érik el. Érzelmileg meg a minimum is nehezükre lesz. Mondjuk majd ha gyerekük lezs a játszótéren meg fog látszódni. Mármint az érzelmileg sérült, antiszociális és agresszív gyereken. Fifka az lehet de a klaszikus érzelembő élet az nem.

pl: egyetemen végzet közgaszdász csaj , férjhez ment majd a 2 éves gyereket apjára hagyva canadába ment dolgozni. A gyerek 5 évesen kezdett el járni és beszélni. Nagyszülének a volt barátja neveli... A tündéri gyerek ha nem látja a bácsit akkor sírógörcse van. stb

vagy csilli-villi anyuka nike-os 2 éves fia mivel nem hozta az anyuka le a biciklit ezért lehülyekurvázta majd a csaj füléről a talafont ledobva megtaposta. Csilli-villi anyuka 6 év dorbéz után cült.

Sztem minden gyermektelen alkeszbarát gyerek gyíereke leki és testi szegénységben fog élni.

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.22 0 0 78

Igen ez az egyik . Ez a napi csuma részeg. De vannak a buli piások.Pl: A fesztiválos. hétvégi bulis egyetemisták.

De sok ember képes rendes munkát végezni de csak azért, hogy meglegyen a rendszeres pénze a rendszeres mulatozáshoz. Ez élteti.

 

Az alkoholista onnan mérhető, hogy milyen érzelmi viszonyban van a családjával.

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.21 0 0 75

Sokféle alkoholista van. A leggyakoribb az aki csak este , munka után hetente 2-4 alkalommal vagy csak hétévégén iszik. Megfelelően táplálkozik, tudatosan méregtelenít. Szóval készül az ivásra és nem akar fiatalon meghalni. Apám 83éves.

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.21 0 0 74

Orvostudakozó - Orvos keresés, orvos válaszol, szakember keresés, állás

 

Tapasztalatom szerint az alkohol rabja embert le kell választani végleg a családról!Akárki is az!

Előzmény: gul18 (73)
gul18 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 73

Sziasztok!

Segítséget kérnék, phszichoterapeutát keresek Budapesten, aki foglalkozik azokkal akiknek gondja van az alkohollal, illetve a családtagokkal is. Vmi nagyon jót szeretnék találni, mondjuk mint gyermekpszichológusban amilyen Dr. Ranschburg Jenő volt.

Köszönettel

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.27 0 0 71

Találtam egy nagyon jó összeszedett oldalt a témáról sorstársaknak és érdeklődőknek egyaránt.

 

http://www.szenvedelybetegsegito.hu/k-f%20alkoholizm.html

 

Tán csak annyit fűznék hozzá, hogy saját tapasztalataim illetve az oldalon leírtak alapján a kórházi ellátás is pozitív robbanásszerű változáson ment/mehetett át az elmúlt évtized(ek)ben.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 70

Jó nyomon vagy! :)

 

A mértékletes ivó (értsd normális hedonista) szereti az életet, ergo szereti saját magát, ergo élvezi azt, amit az élet nyújt!

 

Az absztinens (legtöbbször, még ha az általánosítás rossz dolog is) félelemvezérelt. Titkon tart valamitől. Ergo nem stabil, nem áll a lábán úgy, ahogy kellene. Ahogy van a kényszeres tisztaságmániás, úgy van a kényszeres absztinens is. 

 

És aki félelemvezérelt (ergo nem a szeretet tölti ki az életét) az biza hamarabb hal meg. Kivétel persze mindig bőven akad, de azért a nagy számok törvénye mégis csak a nagy számok törvénye. 

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 69
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 68

De mekkora pohárral mit ivók? Azért ez nem mindegy :-)

 

A másik ami nem mindegy, hogy nem keveredik-e az ok, és az okozat.

Tehát azért élnek-e mondjuk tovább mert valamennyi alkoholt fogyasztanak, és ez az alkohol hat pozitívan? Avagy azért mert kerek az életük egyensúlyban élnek magukkal, és a környezetükkel, és ennek az egyik jele a mértékletes ivás? Ez esetben nem lehet, hogy nem maga az alkohol, hosszabbítja meg az életet, hanem az egyén egyéb tulajdonságai?

 

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 67

Hol? Tán a kocsmában? :-)

 

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 66
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.22 0 0 65

De gyereknek, asszonynak köszönsz illendően ha hazérsz és nem vagy h... f@sz a szesztől... ?

Előzmény: SpencerGool (64)
SpencerGool Creative Commons License 2012.06.22 0 0 64

Néha 2-t is, ha meccs van!!

SpencerGool Creative Commons License 2012.06.22 0 0 63

Én megszoktam inni egy sört esténként

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.19 0 0 62

Hol vagytok ??

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.30 0 0 61

Neked sajnos nem volt érdemi lehetőséged változtatni a helyzeteden, de nekünk viszont van.

Más kérdés, hogy nem tudunk róla, hogy valamin változtatni kellene, és ez ami maga a függés.

Mint a mátrix. Honnan tudod, hogy ébren vagy  a valóságban, vagy egy kreált világban álmodva éled  a napjaidat? És ha felmerül esetleg hogy az  utóbbi akkor ki a fene szeretné a piros kapszulát választani, ami a valósággal szembesít, mikor a kékkel vissza is lehet jutni a kényelmes álomvilágba.

Neked ennél sokkal rosszabb a helyzeted, hiszen te a börtönödet velünk ellentétben nem magad választottad, hanem kész tényként kaptad. Ami segíthet elviselni, az az, hogy ne azt nézd, hogy mit veszítesz ezekkel a szerekkel, hanem azt, hogy mit nyersz!

Én bár szerettem inni, mégis viszonylag könnyen adtam túl rajta, mert egy üzletként fogtam fel a dolgot. Mint egy csere. Adtam valamit, ami akkor az életem részét képezte, de kaptam valamit ami sokkal értékesebb annál.

Te is kapsz valamit. Lehetőséget, a szeretteiddel együtt töltött időre, és ennél értékesebb dolog nem hinném, hogy van.

 

 

pririmami Creative Commons License 2012.05.28 0 0 60

A demencia szörnyű. Hosszan tartó betegség miatt a legvadabb fájdalomcsillapítókon vagyok túl. A bajt meggyógyítani nem tudják, csak a fájdalmat enyhítik mindenféle méreggel.

Most ott tartok, hogy nem tudom elmondani egy órával ezelőtt mit láttam, mit olvastam. Valaha nagyon sokat olvastam, komoly könyveket. Egyet nem tudok felidézni.

Annak is szörnyű aki velem él. Viszont ha nem szedem be a fájdalomcsillapítokat megvadulok a kíntól. Nem vagyok rákos, van más borzaalmas baj is.

A gyógyszerek éppen olyan rettenetes függőséget okoznak, mint más. Rajtam már mindent kiprobáltak, váltogatják a mérgeket, ha egyik plafont ér.

Demencia. Csak az tudja aki megéli, vagy a társa egy ilyen nyomorultnak.

És ezt orvosok adják, nem a kcsma vagy a díler.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 59

A ész nem boldogít!

És Isten ezé termté az alkholt!

Sunfi Creative Commons License 2012.04.27 0 0 58

Szia,

 

igen - minden megöl....jól írta. :)

Ha eszünk - iszunk az, ha nem az. :)

 

 

Előzmény: jo lujza (46)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 57

Nincs azonos témánk. Nem hagyom hogy legyen és így nem kell közelében lennem. Ez menekvés vagy mifene? De totál elegem van mindenből ami a szesz és annak hozadéka.

Előzmény: dorka2 (56)
dorka2 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 56

Két gyerek mellett nehéz lépkedni. Még eltartottak.

Most alig van itthon. Reggel elmegy este későn jön, hétvégén valamit tesz vesz, vagy meredten bámul valamilyen képernyőt.

Éjjel cuppan rá a számítógépre, a net jó vadászmező. Mindig fel tud szedni a speciális fórumokon hozzá illő nőciket.

Már mindegy is.

Látod nálatok is látszik az, hogy a függőség valamilyen genetikai dolog is. Ott alakul ki minta, ahol a hajlam is megvan.

A családomban nem volt piás, se minta se gén. Nem tudtam időben felismerni a bajt.

Azt hogy csinálod, hogy apáddal együtt élsz, de mégis messze.

Előzmény: Törölt nick (53)
dorka2 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 55

Azt halottam egy drogról szóló előadáson, hogy a szer (alkohol is) végleg megváltoztat.

A függő az függő, ebben igazad van.

Voltam alvásklinikán is. Egész éjjel kütyükkel aludtam.

Az elemzésből kiderült hiányzik a mélyalvási periódus, csak az altató segít. Engem is végleg megváltoztatott.

Annyit tudtam magamon segíteni, hogy távol tartom magam a sugárzó rosszindulatú rokonságától.

Még a fiam barátnőjét is kikezdték. Bántó lehet, hogy jóval okosabb náluk.

Az acetonszag a lebontatlan alkohol miatt volt. Ilyen töménytelen mennyiséget a máj csak valamilyen acetonos dologgá tudja lebontani. Most nincs ilyen szaga, nem cukorbeteg.

Az aggódásom fő oka, hogy két egyetemista gyerekünk van. Most még van munkám, de ahogyan rugdossák most a dolgozókat, holnap már esetleg nem lesz.

Nagyon szeretném, hogy a mesterképzést is be tudják fejezni, hitel felvétele nélkül.

Apósom is nagy piás, az ostoba multkor megjegyezte, a sógorom 18 éves fia is kezd inni, hogy nagyon helyes, legalább egy unokája rá hasonlit. A srác egy igen gyenge középiskolában most bukott meg.

Büszke is lehet rá, hiszen olyan gyenge mint ő.

Azért volt hiábavaló, hogy a családját kértem segítsen, hiszen apósomnak jó volt, hogy más is olyan gyenge jellem mint ő.

 

 

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 54

bele= benne...

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 53

Huuú!

Lépj itt egy erőset! Még kezdhetsz újra!!

Én az enyémeket leválasztottam. A fater velem lakik de messze és külön kassza stb. Még szerencse, hogy alapból van bele vmi normális.

A bátyám az nem ilyen a szintén alkesz felesegge visszarántja a normális létből . pl:család...

Előzmény: dorka2 (48)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 51

Ha jól tévedek az aceton szag egy fajta cukor anyagcsere problémára utal. Ismerős a dolog.

 

A felső légúti probléma valószínűleg „szintén zenész”. Az alkohol, vagy a visszafelé elinduló gyomorsav károsítja a garat nyálkahártyáját, és/ vagy a részegség miatt csökkent izomtónus miatti horkolástól kiszárad, és sérül a nyálkahártya, és nyílt az út a fertőzéshez.

 

Mondjuk ez nem meglepő. Gyakorlatilag nincs olyan szerv a testben, amit nem károsítana az alkohol.

 

Az, hogy a férjed most nem iszik, szvsz nem jelent semmit, csak függőségét váltott. Leírásod alapján ez már egy párszor előfordulhatott. (szerencsejáték, nők)

Szvsz ahogy már írtam a függőség olyan mint egy fa, több ága van. Ha az egyiket letöröd, nő mellé másik.

Ami viszont rosszabb, hogy lehet, hogy nem ártana egy szakemberrel beszélned, mert az álmoskönyvek szerint a magadról leírtak (lezáratlan múlt, a tüskeként beékelődött sérelmek, a mélyben csöndben munkáló düh, altató) sem jelentenek sok jót reád nézve.  

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 50

Ne áltasd magad!

Tény, hogy az italok keverésétől hamarabb be lehet rúgni, és a kannás bor, a színezett likőr, meg az élesztős pálinka jobban hülyít, és ártalmasabb mint a minőségi ital, de ez utóbbi sem ártalmatlan. Sőt! Aki az előbbiektől rúg be először, és három napig beteg tőle az lehet, hogy nem az alkoholt választja függőségének, aki meg az utóbbitól, és másnap fejfájás nélkül ébred, az meg igen.

 

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.19 0 0 49

http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/14851/alkoholizmus:-csak-a-fuggo-donthet-a-leszokasrol.html

 

Mint ez a kis cikk is állítja, az alkoholhoz remekül hozzá lehet szokni. Ráadásul mindig följebb megy a mérce. Ahogy egy szintet megszokik a szervezet, egy idő után az lesz az alap, és onnan indul a hatás. Majd megint följebb, és így tovább. (Persze csak addig amíg a máj el nem kezdi beadni a kulcsot, mert akkortól már a legkevesebb is megárt. De addig vehemensen bontja szegény nem csak az alkoholt, de még a fogászati érzéstelenítőt is, úgyhogy ekkora mennyiség nem jár feltétlenül egész napos tudatmódosulással.)

Egyébként nem látványosan gyors folyamat. Szvsz pont ettől olyan veszélyes, hiszen az ember bele sem gondol. Először azért nem, mert napi pár sör mit árthat nekem ( bár erre is érdekes a cikkben meghúzott határ, ami napi fogyasztásnál, napi 2-4 pohár bor alkohol tartalmától számítja az alkoholizmust), később pedig fel sem tűnik. Legfeljebb akkor, ha csak mondjuk x sör áll rendelkezésre, és az még csak „meg sem üt”, de ez ugye a legritkább eset, mert a függő mindig gondoskodik a függése tárgyáról. Legfeljebb mindenki elöl titkolja. A boltból beszerzett mellett van egy kicsi a kamrában, a szuterénben, a fáskamrában, meg a kocsiban a pótkerék mellett is, mert ha kenyér nincs otthon azért ki lehet ugrani, de ha a pia fogy el akkor hogy lehet azért kimenni feltűnés nélkül? Sehogy.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!