Keresés

Részletes keresés

szimizso1 Creative Commons License 5 perce 0 0 102497

Lehet, hogy majd nagy csavarokat kell becsavarni nagy fákba, és az nem ugyanaz, mintha egész nap csak süllyesztesz vele :-)

Előzmény: nzsolt18 (102496)
nzsolt18 Creative Commons License 30 perce 0 0 102496

csak azért kérdeztem mert nálam a skacok 3géphez használnak 4aksit és egy szimpla töltőt és egész nap használják folyamatosan őket (1.fúr, 2. süllyeszt 3. csavaroz). 

de ha olcsó volt akkor olcsó volt. :-) 

Előzmény: szimizso1 (102494)
szimizso1 Creative Commons License 45 perce 0 0 102495
szimizso1 Creative Commons License 45 perce 0 0 102494

Először is, mert féláron volt szinte, másodszor meg lehet, hogy fejlesztem a gépparkot, és akkor jól jön egy ilyen töltő. Ezzel a szettel 84k hufot spóroltam a kedvezményekkel.

Előzmény: nzsolt18 (102493)
nzsolt18 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 102493

minek ennyi aksi meg dupla töltő 1 géphez? 

Előzmény: szimizso1 (102492)
szimizso1 Creative Commons License 22 órája -5 2 102492

Robi!

Nézd csak milyen ügyesen bevásároltam ma :-)

 

i am visual. Creative Commons License 26 órája 0 0 102491

;-D ????

-remény- Creative Commons License 1 napja -5 0 102489

Csak egyet kértem bugrisok!!!  ;-)

Előzmény: -remény- (102488)
-remény- Creative Commons License 1 napja -5 2 102488

szimizso1 Creative Commons License 2 napja -2 0 102487

Azt tudtad, hogy a Betti ellentéte a Kitti?

Előzmény: robertó69 (102486)
robertó69 Creative Commons License 2 napja -2 0 102486

Én? Hát konkrétan a pi. hideg  sörre! ;-)

Előzmény: szimizso1 (102485)
szimizso1 Creative Commons License 2 napja -2 0 102485

Én a konvex-konkáv kérdéskörre gondoltam, és nem a zsiráf meg a krumpli különbségére! ;-) Te mire gondoltál Robi?

Előzmény: robertó69 (102484)
robertó69 Creative Commons License 2 napja -2 0 102484

Na, pontosan erről beszéltem! Csak féltelek, nehogy megvezessen valami Kókány Béla!

Tudod, úgy, mint annó a Gálvölgyi  Show-ban Forgách Péter féltette Gálvölgyit:

- Te,figyu! Tudod, mi a különbség a krumpli és a zsiráf között?

- Nem.

- Akkor te ne menjél piacra, mert nagyon átb.... vernek!

Előzmény: szimizso1 (102483)
szimizso1 Creative Commons License 2 napja -2 0 102483

Attól függ, hogy honnan nézzük a falat. Kívülről, vagy belülről! ;-DD

Előzmény: robertó69 (102482)
robertó69 Creative Commons License 2 napja -2 0 102482

Én csak arra céloztam, hogy ha megérkezik a kész házad konkáv falakkal, akkor el ne hidd a gyártónak, hogy azok egyenesek! :-DDD

Előzmény: szimizso1 (102478)
szimizso1 Creative Commons License 4 napja -2 0 102481

Kár minden forint azokba az épületekbe. Meg van rogyva mindegyiknek a fala, valamelyiknek még ketté is vált. Ha leszedik a tetőről a cserepet, meg a gerendákat, azzal jól járhat valaki. Egy darabig tud vele tüzelni. Az új épület elejében lesz a garázs, meg a műhely. A konténerben meg azok lesznek, amik a házban nincs helye. Kerti szerszámok, fűnyíró, láncfűrész, stb.

Előzmény: Fricu1 (102480)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja 0 0 102480

Mondtam én, hogy a mostani épületet úgy használd ahogy ma van?

Újítsd fel.

Stílusosabb lesz, mint egy modern.

Lehet, hogy oda jobban illik a régi.

Az új nagyház mellett elférhet egy régi melléképület.

 

De csinálj amit akarsz, csak ötletelek...

Előzmény: szimizso1 (102479)
szimizso1 Creative Commons License 4 napja -1 0 102479

Feri!

Látszik, hogy nem figyelsz, vagy direkt csinálod :-D Írtam, hogy az összes épület megy a sittre! Miből gondoltad, hogy a döngölt földpadóra telepítem a drága precíz gépeimet?

Előzmény: Fricu1 (102477)
szimizso1 Creative Commons License 4 napja -1 0 102478

Hát persze, hogy persze! Miből gondoltad, hogy saját kútfőből kezdenék neki? Bár az én terveim alapján gyártják majd le a házat, meg a garázst. De a szükséges alapot, meg a lemezt, azt ők mondják meg, hogy milyennek kell lennie. Egyébként nem egy bonyolult szerkezet az egész. Két-három segítséggel simán építenék ilyet magamnak. :-)

Előzmény: robertó69 (102474)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja 0 0 102477

És az istállóba tervezd be a műhelyed! Hova teszed a sok szrodat a garázsból?

Azoknak fedett, védett hely kell, a kocsiszín nem jó arra. Jobban néz ki, mint a konténer.

Az ronda - bár elismerem, praptikus.

Előzmény: robertó69 (102474)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja -1 0 102476

Nyilván.

Ami elmúlt, elmúlt.

Csak ne csodálkozz...

Gondolkodni, az alapvető szociális dolgokat abban a korban kell megtanulni, amikor annak az emberi fejlődésben ideje van.

Jó részük később nem pótolható.

Előzmény: robertó69 (102475)
robertó69 Creative Commons License 4 napja -1 0 102475

Nem én fogok írni-olvasni megtanítani egy 16-20 éves gyereket...

Előzmény: Fricu1 (102473)
robertó69 Creative Commons License 4 napja -1 0 102474

Miki! Szerintem a házadat szakemberrel terveztesd meg! ;-)))

Előzmény: szimizso1 (102471)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja -1 0 102473

Az a baj, hogy az oktatás egy egymásra épülő lépcsők sorozata.

Ha elől, korábban kimarad pár lépcsőfok, a többi már csak a levegőben lóg. Abból stabil épület már nem lesz.

Nincs alapja.

Nagyon utált a fiam velem tanulni mikor kisebb volt. Egy-két ellenőrző kérdés után rendszerint ott kötöttünk ki, hogy "Kezdjük a kályhánál!"

És visszamentünk addig a pontig, ami még rendben volt a fejében. Onnan lehetett felépíteni a dolgot.

Egyszerűbb lett volna egy rövid válasszal tovább-lökni, de akkor a végén omlik a fejére minden.

Ahol most a te srácaid is vannak...

Előzmény: Fricu1 (102472)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja -1 0 102472

Rossz lehetett a pedagógiai módszered Robi úr!

Ejts mindegyik fejére (jó magasból) egy-egy almát. Szerintem akkor fény gyúl az agyukban, hogy Newton mire is gondolhatott?

Előzmény: robertó69 (102470)
szimizso1 Creative Commons License 4 napja -4 0 102471

Robi!

Nem lehet, hogy te tanítottad rosszul az anyagot, hogy a csőből egyenesen jön ki a lövedék, aztán senkit sem buktattál meg emiatt?

Mert a csőből egyenesen jön ki a lövedék, csak egy kicsit gyorsabban követi a föld hajlásszögét lefelé ;-)

Előzmény: robertó69 (102470)
robertó69 Creative Commons License 4 napja -2 0 102470

Fricu Bácsi!

Ha még nem ülsz, akkor tedd meg, és erősen kapaszkodj a karfába!

 

Mai órai történet! Tizedikes osztálynak tartottam ballisztikai alapokról órát. Jelen egy híján 20 fő.

Rávezetésként kérdezem az osztálytól (miután a lövedék pályára feltett kérdésemre azt válaszolták, hogy a lövedék egyenesen halad a levegőben a cső elhagyása után),

hogy hat-e gravitáció a kilőtt lövedékre, azt a választ kaptam, hogy nem!

Mindezt úgy, hogy tavaly ezt már leadtam nekik egyszer, és senkit sem buktattam meg a jelen lévő csapatból.....

Még két év, és jó eséllyel az összes le fog érettségizi hármas, négyes átlaggal!

Ha tudsz gombot varrni, akkor erre varrjál, mert érdemes!!!

 

Ha jól emlékszem, volt már róla polémia, hogy egy dél pesti  elitista gimitanárnak f.ngja nincs arról,  mi folyik a "valódi" oktatási rendszerben...ezért nem is ragozom túl a témát.

Előzmény: Fricu1 (102466)
nyugi40 Creative Commons License 4 napja 0 0 102469

szimizso1 Creative Commons License 4 napja -1 0 102468

Igazi asztalos munka :-))

Előzmény: -remény- (102467)
-remény- Creative Commons License 4 napja 0 0 102467

https://www.facebook.com/watch?v=1550594485888487  Egy Roverból így lesz faRoLLer

Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 2 102466

Igen, sejthető volt.

El sem tudjuk képzelni, hogy milyen belső erő van bennük.

Minden tiszteletet, segítséget megérdemelnek.

Egy társadalom ereje, becsülete azon mérődik, hogy az elesettjeivel hogy bánik.

Nem sok okunk van büszkeségre.

Előzmény: robertó69 (102465)
robertó69 Creative Commons License 6 napja -1 0 102465

Cél-Tudat SE. J. Csaba tanítványa.

És- lepődj meg! - nem akar Target Sprintelni elektromos kocsival, a lányok között!

Több tartás van benne, mint sok más ép emberben!

Előzmény: Fricu1 (102464)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 1 102464

Sajnos nem ismerem személyesen.

Ilyen példákat kell(ene) a gyerekeknek felmutatni, nem valóságsó kurvákat, kanikat.

A média - hatalom.

 

Előzmény: robertó69 (102463)
robertó69 Creative Commons License 6 napja 0 1 102463

Haláli jó fej srác, nem csak jó lövész! És nagyon finom földi epret  termeszt! Legutóbb, az egyetemi bajnokságon jól megdézsmáltam a termését! :-)

 

Előzmény: Fricu1 (102458)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 0 102462

Jó az ilyen meló.

Nem hagyja az agysejteket eltunyulni.

Mire kitörpölöd mi hogy a legjobb, addig frissül a fejecskéd.

Itt a rutin, a megszokás nem sokat ér. Jó fej, okosság is kell.

Én is élvezem.

Előzmény: bosijani (102460)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 0 102461

Én csak a legnagyobb tisztelettel tudok ezekre a sportolókra gondolni.

Ha meg még jól is szerepelnek, az hab a tortán.

Előzmény: Fricu1 (102458)
bosijani Creative Commons License 6 napja -1 0 102460

végülis,társaság,kaja,ok,más nem is kell. :-))

Előzmény: Fricu1 (102459)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 0 102459

Mé? Unatkoztál?

Nem. Hátakkó?

Előzmény: bosijani (102457)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 1 102458
bosijani Creative Commons License 6 napja -1 0 102457

ja,meg kartonozni a műhelyed mennyezetét. :-D

Előzmény: bosijani (102456)
bosijani Creative Commons License 6 napja -1 0 102456

öröm volt vakolni,glettelni azt a szép gömbölű falat. :-)

Előzmény: Fricu1 (102455)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 0 102455

Ahogy vesszük.

Saját irodája van, ahol valóban dolgoznak gyakornokok is.

Ők - vajon miért? - el vannak alélva a megtiszteltetéstől, hogy a keze alá dolgozhatnak, a szerintedi "kulimunkákban".

Gondolom ezzel mondjuk az elvégzett statikai munkákra gondolsz például.

A "főnök" rájuk szólt (épp ott voltam), hogy szerinte a magas fesztáv miatt kettőzni kell a porotherm gerendákat a nappali legszélesebb részén.

A srác meg kiszámolta, hogy melyikeket is érint a kettőztetési igény.

A "főnök" ugyanis kiszámolt már a picike kezeivel ezer ilyet, EZÉRT sejti, hogy itt is ez a helyzet. A srác meg kiszámolta, és megtanulta, hogy nagy fesztávok és felső további terhelés esetén NEKI is gondolnia kell majd erre.

Merugye a gyártó alkalmazási segédlete szerint ekkora fesztáv kettőzés nélkül is megoldható. De a "főnök" már tudja a mérnöki alapszabályt: "Hogy attól függ!"

A lényeg, sokat tanulnak, tanulhatnak egy tapasztalt idősebb kollégától a fiatalok.

 

Megjegyzem, Sala Feri is így kezdte a pályafutását. A Makovecnek is volt saját tan-irodája, Makona Studió néven, ott találkoztam vele először.

Ott maga köré gyűjtötte a tehetségesnek gondolt ifjakat, és persze "kulimunkáztatta" őket.

Is, egész pontosan, mert önálló munkáik is voltak, amiket felügyelt.

 

Szóval nem ördögtől való ez.

Előzmény: -remény- (102454)
-remény- Creative Commons License 6 napja 0 0 102454

És ha három utcára néző(tehát használhatatlan) erkélyed sincs,valóban szerencséd volt vele!  ;-) 

Bár..... ha jól hallom ki a szavaidból.ő is mással végezteti a "kuli melót"  ;-)))

Előzmény: Fricu1 (102452)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 2 102453

Ok, az a desszert.

Csak hiányzik előle a főfogás!

Elvárom, különösen a királyi egyestől, hogy hírt adjon a magyar vonatkozású nemzetközi sport-eseményekről.

És igen, az FT, HFT-ről is.

Ez a dolga.

 

De hülyék is. Mert ha már nem tolnak is bele pénzt, de legalább a sikerben osztozzanak, legalább akkor verjék a lapos mellüket, amikor más - nélkülük - sikert sikerre halmoz.

 

Még ahhoz is hülyék.

Előzmény: nzsolt18 (102451)
Fricu1 Creative Commons License 6 napja 0 0 102452

Akkor nekem szerencsém volt-van a Salamin Ferenccel!

Ő is művész, de mérnök is. Nagyon jó mérnök.

Engem nem küldött sehova, mindent az ő irodája intézett, statikust, engedélyt, mindent.

Sőt, még helyi szakértette is a kivitelezés jó részét, hogy olyanná legyen a ház, amilyenné álmodtuk.

Nem mellesleg Szerencs főépítésze ezer éve, újra és újra megbízzák.

A szakmától Ybl díjat kapott, az államtól idén Kossuth díjat, pedig nem politizál, nem nyalt be a fidesznek, és mégis.

Olyan terveket kaptam (részletes, kiviteli), amivel egy majom is meg tudta volna csinálni.

A födém gerenda-leosztásától a bele készítendő vasalatig, a tetőgerendázat egyedi darabjaiig minden megtervezve.

Csak a fa lépcső rajzai vagy 6-8 oldal. Teljes asztalos-konszignáció, beleértve az íves ablakokat is.

Az egész dokksi vagy 3 kiló volt.

 

És áldom az eszem, hogy megbíztam! Szinte minden napra jut egy kellemes meglepetés. Némá, a Feri erre is gondolt!

De jó, hogy ez is ok, nem kell megerőszakolni semmit. Úgy jó, ahogy ő rajzolta. Minden kézre áll, minden működik, nem kell megalkudni semmivel (építészi vonatkozásban).

Azt már írtam, hogy még ezekben a gatyarohasztó időkben is elvagyunk lazán légkondi nélkül, pedig a szomszédomnak 5 van felszerelve (persze felém fordítva) - egy kisebb házra, mint a enyém.

Örök hála Bosinak, akivel zajvédő falat húztunk a rohadék miatt, három méter magasig.

De nekem nincs egy se, mert nem kell.

 

Az átlagember egyet épít életében. Az legyen jó. Inkább kisebb, de jó.

 

Ez az én álláspontom.

Nem kell vele egyetérteni, mindenki tegye, ahogy akarja.

Előzmény: -remény- (102447)
nzsolt18 Creative Commons License 6 napja -1 0 102451

a japcsi az csak a kis szines a végére a sok mocsok utánra pont mint a panda majszol a fán. 

sajnos vannak sokkal népszerűbb sportok is mint a lövészet. és van aminek van hír értéke és van aminek nincs. 

pl az ft hft pont ugyanolyan nagyságrendű sport mint a futgolf. ehhez képest a futgolfnak magazinja van az m4sporton. nekünk meg vb és eb aranyaink, érmeink... 

szal ez a 21.századi média. bezzeg ha pár celeb is ezt lőné és nem futgolfozna. 

Előzmény: Fricu1 (102446)
-remény- Creative Commons License 2024.09.04 -1 0 102450

Lenézett?Te honnan vetted ezt? Hol utaltam ilyesmire?  Többnyire művész vénával megvert,vagy megáldott(?) ipsék,akik a művész véna okán elrugaszkodtak a realitástól! Chagallt sem nézem le-sőt!!!  De azéééééé Hitler is építésznek és festőnek tartotta magát!  ;-))) (szerintem igen jól rajzolt)

Előzmény: exDínó (102449)
exDínó Creative Commons License 2024.09.04 0 1 102449

Ismertél pár általad lenézett építész végzettségű embert és ezt kivetíted az összes építészre. Elég nagy szűklátókörűségnek tűnik, már megbocsáss.
Ez olyan mintha a sportlövészeket az itteniek polidilis megnyilvánulási alapján skatulyázná be valaki.



 

Előzmény: -remény- (102447)
exDínó Creative Commons License 2024.09.04 0 0 102448

Nem kisebbítve a futócéllövők érdemeit, de sajnos mióta nem olimpiai szám, azóta nagyon alacsony a részvétel a versenyeken. A mostani EB-n is max. 20 induló volt egy-egy versenyszámban, csapatban meg talán négy.  Ha már a sportolók is kifogynak egy mezőnyből akkor az sportág haldoklik, így nem fognak róla tudósítani :(


Előzmény: Fricu1 (102446)
-remény- Creative Commons License 2024.09.04 -1 0 102447

Pont NEM!!!   Minden "kicsit is magára adó"  építész,művész! Alkot! ;-)  Nem tervez,nem rajzol,ALKOT! Neki külön statikus kell,hogy kiszámolja az eszetlenségeinek mekkvalósíthatóságát,helyi mérnök kell,hogy elfogadtassa az önkorminál,stb,stb   Én nem mondom,hogy mind bzi,mert nem igaz,de mind exhibicionista művész!!!Rendre nem is a szakmájukban töltenek be vezető állásokat,mert annyi építészt Európa nem bír el,mint amennyit itthon képeztek. A "veztő állások"esetében,ugye nem kell kibontanom a hovatartozásukat?;-) A példa családomban apuka a Sodexho vendéglátó ipari cégének volt a műszaki igazgatója,a fiú a Wallisnál igazgatóskodott.De Mindketten építészek és mindketten "művészek " voltak! ;-(   (Mentségükül,a fiú legalább az építési ágazat dirije volt,de ott nem "építészkedhetett" a mi értelmezésünk szerint)

Előzmény: Fricu1 (102436)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.04 -2 1 102446

Azt csak példaként írtam.

A futóvadlövő EB nem píszi kérdés.

Világbajnokunk van a csapatban a Sike személyében, most két bronzérem az EB-n, és még csak egy szó sem esik róla.

Bezzeg, hogy a japcsi 12 szenyát nyom be, az 10 perc a híradóban.

 

 

A sporthíradóban meg két hír megy. Hogy a focisták KÉSZÜLNEK valami kupára.

Tehát még el se mentek, még nincs mérkőzés se - de már hír.

A másik meg valami hazai átigazolás. Egy nevesincs valaki innen-oda fog menni.

Még nem játszott, még nem nyert semmit (se az új helyén, de ahonnan megy ott se) de az hír.

Erre írtam, hogy ok, ez foci. Népszerű (állítólag, mert a nézőszámokat kikerestem, és annyian a sziluett OB-n is voltunk), de fogadjuk el.

 

De hogy egy külföldi szenyazabálás is műsoridőt kap, filmes betéttel, helyszíni beszámolóval - egy magyar EB siker meg egy szót se - az vérlázító!

Ha nem sportlövés lenne - én se tudnék róla - mert honnan?

Előzmény: nzsolt18 (102445)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.04 -4 0 102445

ez a paraolimpia dolog csak a felesleges pisziskedés része, az olimpia megcsúfolása. 

minden tiszteletem a sérült és vagy  fogyatékos embereké akik ennek ellenére is sportolnak, de ezt olimpiának nevezni pont ugyan akkora baromság mint a meleg olimpia... 

Előzmény: Fricu1 (102416)
22lr Creative Commons License 2024.09.04 -1 0 102444

A rekettyésre vigyázz, el ne vigyék a lovagok, akik azt mondják, hogy "ni". Vagy "ekijeki ekijeki profang".

Legjobb lesz, ha beszerzel egy vérnyulat házőrzőnek 😉.

 

Előzmény: szimizso1 (102441)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.04 -1 0 102443

Majd akkor hívd sztereotípiának, ha cáfoltad! Azzal még adós vagy!

Vagy ez is marad a levegőben?

 

cáfoltam, igaz kicsit melóznod kellet volna de te kijelentetted ezt:

 

Több órás videókat nem néznék meg, mert egyrészt azok csak reklám-anyagok, tehát kicsi az esély, hogy objektív, hisz el akar adni - bármi áron.

Másrészt sajnálom az időm rá, én nem fogok ilyet építeni, az 100%

 

 igaz írásos cikket azt vársz tőlem, miközben én kijelentettem h nem célom a meggyőzésed, csak gondoltam ha ilyen markáns az álláspontod csak belenézel pl a párazárós videóba ahol egy szaki elmondja érthetően,-bár úgy nehéz lenne hibás konklúziókra jutni.  még szimizsó is jelezte h a témában az ácsbudapest kvázi biblia és nem reklámoz, tukmál semmit sem. 

 

sztereotípia: 10-20év a könnyüszerkezetes... 

 

erre válaszoltam: 

75-100 év? Egy épületnek? A lófütty!

előtte meg ezt írtad: 

Természetesen szíve joga mindenkinek, hogy milyen házat épít, de én nem 10-20 évre építem.

Azt akarom, hogy még a dédunokám is élvezhesse a látványt, és tartalmat is.

öszezavarsz, pláne h elmondásod szerint horror áron csináltál még 75évet a háznak, gondolom azért mert már nem volt sok hátra neki v nem voltak 21.századiak a viszonyok. 

 

ez a másik sztereotípiád: 

 

Ahogy egy komoly épülettől az elvárható.

 

tele a net komoly- akár sokszintes -könnyű épületekkel. erre jössz a magyar 30-40 éve még nem voltak-kal. miközben a világon -pl usa, kanada- még te is hivatkozol a felújítós műsorokra, igaz mellőzve h ott általában a 60-as 70-es évek házait újítják fel.. 

 

Mi hónapokat töltöttünk azzal a Sala Ferivel, hogy átbeszéljük az életmódunkat, hogy ki mit szeretne a családban, kinek mi a vágya, óhaja - és úgy született a terv. Nem egy, három vázlat! Hetekig válogattuk, hogy melyik legyen?

Az lett kidolgozva.

 

és miért is nem tehetem meg ezt egy könnyűvel? ez azért elég zagyvaság így. 

ja ezért... na ez a sztereotípia 

 

Egy készháznál meg van kötve a kezed. Sokkal, de sokkal kevesebb a lehetőséged, mert vagy kész tervekből válogatsz, vagy magad rajzolod be, hogy mi merre.

 

dehogy van megkötve, csak a pénztárca határozza meg mind a m2, mind a szintek számát. azzal kevered h a cégek kínálnak kész terveket, tipus házakat ezzel pl jóárasítva azokat. nem kell építész hisz már megtervezte, gyártás optimalizálás stb. mellesleg azoknál is van szabadságod. h melyik falat hova.. 

 

Komoly építész csak a száját húzogatja, ha megtudja, hogy készházban gondolkodsz.

 

és ez a legjobb, ebben tetten érhető a mérnöki felsőbbrendűség. (nem feltétlen a tiéd, hanem a "komoly" építészeké) 

leírtam h nem értenek hozzá, tanultak az iskolában róla de fingjuk sincs általában a 21.századi technológiai valósággal. ezért (is) kell olyan aki erre szakosodott. 

 

röviden ennyit akartam.  

 

a vályogfalas - vertfalas -ha tudod mit jelent - beszólásod meg kicsit méltatlan hozzád. 

mint a 

mikinek a 2összecsavart doboza is... 

 

szal inkább hagyjuk, mert azt látom csak a vitáért vitázol megint. vannak az érveid, állításaid -amik van h féligazságok-, a másikat meg, meg sem hallod :-( 

 

 

 

Előzmény: Fricu1 (102431)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 102442

Érezzétek jól ott magatokat!

Ponjó!

Se túl messze, de nem is túl közel.

Előzmény: szimizso1 (102439)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.04 -1 0 102441

Ház is van a telken, egy tornácos ház. A ház előtt meg egy rekettyés :-)

Előzmény: Fricu1 (102438)
bando53 Creative Commons License 2024.09.04 -2 3 102440

Ennyi az öröme a szemétkedés, egyetlen normális hozzászólása nincs, mesefigurákkal példálózik, nincs nője, a tesztoszteron szintjét igy  próbálja XY kromoszómás szinten tartani!:-DDD

Előzmény: SSG 69 (102437)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.04 -1 0 102439

Zaránk.

Előzmény: Fricu1 (102438)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 102438

Akkor itt nincs is ház, csak melléképület?
Olcsóbb lesz a kitakarítás...

Város-szinten merre van? Ha nem titok.

Előzmény: szimizso1 (102432)
SSG 69 Creative Commons License 2024.09.04 -4 3 102437

Miért nem takarodsz innen?...

Előzmény: ZoliD65 (102422)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.04 0 3 102436

Úgy választasz építészt, hogy megnézed a munkáid!

Nem egyet, többet.

Nem vaktában.

Ha tetszenek, akkor beszélsz vele. Sokat, sokszor.

És csak azután adsz megbízást.

 

Te kevered az átképzős technikussal, aki lerajzolja neked, amit kockáspapíron odaviszel neki az engedélyhez.

 

Egy házba életed pénze, munkája megy bele. Meg kell gondolni milyen legyen.

Előzmény: -remény- (102433)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.04 0 1 102435

Az enyém nem büdös.

De olyat építs - amilyenbe jól érzed magad.

Ma - és holnap is.

Az energia-mérleg csak egy szempont.

Talán nem is a legfontosabb. Nekem a csend pl. fontosabb. Azért költöztem vidékre.

Nekem ne zajoljon a ház éjjel-nappal. De ez én vagyok.

 

Virágozzon minden virág!

Előzmény: szimizso1 (102432)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.04 -2 2 102434

Az építész is olyan mint más szakember.

Van jó, és van rossz.

Van aki fűtésszerelőnek is szar - de strómannak elmegy.

Előzmény: -remény- (102433)
-remény- Creative Commons License 2024.09.03 -3 0 102433

Tudod... Nekem pedig pont az építész a halálom!  Ők művészek és ennek mekkfelelően baxxxxxák el a pénzedet! Az utcára néző 3 erkéllyel,2 loggiával,mert alább nem adják!Az építészek által művészien kitalált házakban nyűglődtünk a fűtésekkel,vízzel-gázzal!Az eltolásaikből fakadőan a csatornákkal vért izzadtunk!Ráadásul egy rakat beidegződött "ökölszabállyal"tömték a fejüket már az iskolában és ennek mekkfelelően merevek is lettek "szegénykéim"

Pl:Évi hány napi használatra KELL tervezni egy nyaralót?  Ők tudták!Nekik mekktanították az oskolában!Igaz,hogy nem igaz,de ŐK tudták!!!Szét röhögtem az agyam a két Szerdahelyin(Isten nyugosztalja őket)Apa és fia!A fiú (Ő volt az "Azok a fiúk" muzsikusa)bőszen "alkotta"saját házát évekig,(papíron)miközben a József Atillán lakott egy telepi kuckóban,illetve mamahotelban az alagútnál.Ahányszor találkoztunk,mindig "keresztkérdésekkel" próbáltam lerángatni a földre.PL:hol juttatod be a sört a lakótérbe?Hol távozik a kipuffogó gáz?Hol viszem el neked a rohadt fűtéscsövet,mit vésünk szét?A Márványt,vagy a szobrot?Hogy fordulsz be a szekrénnyel?Meg ilyen"bonyolult"kérdésekkel.

Vagy az apja: Ahhoz,hogy a gödi dunaparton mekkremekelhesse álmai nyaralóját,be kellett hülyítenie még 2 szomszédot!3 egyforma ház,már ért!Na!Meg is épültek a "remekművek",lassan le is cserélődtek a tulajok,egyedül Kálmán ,meg a Duna maradt a régi.Jött ugye a gengszter és előírás hegyek váltás Úgy kezdődött,hogy a légies,átlátható panorámás valamibe találjunk egy akkorka falat,ahová bebiggyeszthetünk egy konvektort.Majd ,ha már úgyis ott a gáz,a villany-tárolós xar helyett kellene egy átfolyós valami,mert 80 liter víz xarra sem elég.Később,mikor már az unokák is mekkjelentek,az egész rohadt műremek tetejét lebakták,alkottak rá egy betontálcát és arra egy igazi lakást!Az egész olyan lett,mint egy viccesen vékony tönkű GOMBA!!!!ÉPÍTÉSZEK tervezték!!!A praktikum,meg a művészet nem egy fejezetbe való!

Előzmény: Fricu1 (102431)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.03 -3 0 102432

Feri!

Sok eladó házat néztem meg. Kádár kockától a nem tudom miig. Annyi elbaszott házat még nem láttam! :-)

Az én házam elég koncepciós, és praktikus a garázzsal együtt. Szóval nem kell ezt annyira túlgondolni.

Sokféle megoldás van. 20-30 centis kőzetgyapot két OSB lap között már passzív háznak minősül. Energetikai szempontból a nullával konvergál az energiaigénye. Szagtalan, és szellőzik. A mostani vályogháznak viszont van egy bizonyos szaga. Amit nem szeretnék szagolgatni.

Előzmény: Fricu1 (102431)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.03 -1 1 102431

Majd akkor hívd sztereotípiának, ha cáfoltad! Azzal még adós vagy!

Vagy ez is marad a levegőben?

Nekem végül is mindegy...

 

75-100 év? Egy épületnek? A lófütty!

Még az én tornácos parasztházam is kétannyi idős! Pedig a fele még csak nem is vályog, hanem sárfal - már ha tudod mi a különbség. A puszta földre lerakott két sornyi téglán állt a sárfal - 150 évig! Eresz nélkül, nádtetővel.

És most hogy feljavítottam, aláfalaztuk, szigeteltük, 75 további évet garantálok neki!

 

De nem akarlak én meggyőzni, építs olyat, amilyet szeretnél. Csak azt nem mond, hogy azok a házak ugyanolyan jók, vagy tartósak. Mert az tényszerűen nem igaz.

Harminc-negyven éve még lámpással is alig leltél olyat nálunk, szóval valójában senki nem tudja mire képesek.

 

Az unokáimat meg úgy nevelem (a szüleikkel), hogy felismerjék a valódi értékeket.

Egy rengeteg kézimunkával felépített modern tégla-ház az. Különösen, ha jó szakember tervezte.

Egy gyárban készült szerelt izé meg csak lakhatás.

Mi hónapokat töltöttünk azzal a Sala Ferivel, hogy átbeszéljük az életmódunkat, hogy ki mit szeretne a családban, kinek mi a vágya, óhaja - és úgy született a terv. Nem egy, három vázlat! Hetekig válogattuk, hogy melyik legyen?

Az lett kidolgozva.

 

Nézd meg a 60 évek Kádár-kockáit.

Sorra bontják le őket, mert gyakorlatilag lakhatatlanok. Nem is az állaguk miatt, hanem azért mert senki nem tervezte meg őket. A családfő rajzolta le egy kockás papírra, hogy mit gondol - azt adta oda a kőművesnek. Egyik a másikét másolta. Ha Pistának jó lesz - akkor nekem is! Csak legyen kicsit nagyobb az előszoba, mint a sógoré, had egye a fene!

Ezért aztán van nagy előszoba az utca felé, amit csak a virág lakik, mert a háziak hátul, a padfeljáró alatti részen járnak be, a nyári felől, mert onnan jön be a kertből vagy az állatoktól. Ezret tudok ilyet mutatni, csak a mi falunkban.

Ez egy szakma. Komoly szakma.

Egy készháznál meg van kötve a kezed. Sokkal, de sokkal kevesebb a lehetőséged, mert vagy kész tervekből válogatsz, vagy magad rajzolod be, hogy mi merre.

Komoly építész csak a száját húzogatja, ha megtudja, hogy készházban gondolkodsz.

Megugye a tervezés sokba is kerül - szóval marad az, hogy magának rajzol valamit a megrendelő.

Az meg pont olyan lesz, mint a Kádár-kocka anno.

 

DE virágozzék minden virág!

Akinek az kell - legyen benne boldog, elégedett!

 

Ha Mikinek két összecsavarozott doboz a vágya - hát építsen olyat. Az ő dolga.

Előzmény: nzsolt18 (102420)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.03 -2 0 102430

Én ezt most hallottam. Mégsem elégetlenkedek :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=rpBV46Qb3kA&ab_channel=szileekon

Előzmény: Fricu1 (102427)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.03 0 2 102427

Most néztem a híradót.

Legalább 10 percen keresztül mutatja, hogy valami kajazabáló versenyen a nagy esélye Kobajasi (csak a névre kaptam fel a fejem, de nyugi nem az a Kobajasi) hány virslit, szenyát, tudomisén mit zabált fel 10 perc alatt.

A paralimpikonjainkról egyetlen szó se.

Te most komolyan azt állítod, hogy az SOKKAL jobban érdekli a magyar átlagnézőt, ahogy sose hallott japán gyerek tömi magába a virslit, mint a magyar csapat sikerei?

Mert a foci, OK. Arra vevő a sutyerák, de hogy még EZ is nagyobb bevételt hoz?

Akkor be kell zárni a stúdiók ajtaját, és eldobni a kulcsot. Örökre.

 

 

A médiának nem kiszolgálnia kell a közízlést, hanem formálni, alakítani.

 

Hogy énekli Ákos?

 

"Nem biztos, hogy jót tesz neked, ha kiszolgálják az ízlésedet!"

 

Más kérdésekben nagyon is tudják, hogy hogyan kell, hogyan lehet az embereket befolyásolni.

A jó ügyek érdekében miért nem teszik?

Előzmény: szimizso1 (102419)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.09.03 -7 0 102426

"mert a korábbi cselédlakásból lett  átalakítva!:-))" tehát..... Nem annak készült ami lett, mégis úgy villogsz vele mintha.... Logikus...... ja nem .

Előzmény: bando53 (102415)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.09.03 -7 0 102425

Lenézett az lehetek, de az biztos hogy nem lenn vagyok , 
Azt hogy ki van lenn itt a tetős hajcihőbe megint bebizonyította a csapat :P 

Előzmény: bando53 (102424)
bando53 Creative Commons License 2024.09.03 -4 3 102424

Továbbra is csak egy lenézett szerencsétlen h.gyerek maradsz, akárhogy is fényezed magad!:-DDD

Előzmény: ZoliD65 (102422)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.03 -3 0 102423

Az eresz magassága is két méter körül van. Lábas jószág legfeljebb egy kutya, vagy törpemalac képében lesz jelen. Bár a szamár is bejátszhat, de azt meg takarmányozni kell télen. Kis csikó korában venném, ha veszek :-) A szomszédban van szamár, majd utána kérdezek. De az istállónak mennie kell! :-)

Előzmény: bando53 (102421)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.09.03 -7 0 102422

Fáj mi? hogy egy lenézett hülyegyerek okosabb volt mint te , te meg égsz mint a reisstag.... a nagy építőipari góré  
Amúgy..... kanász az ami veled egykorú . 

Előzmény: bando53 (102414)
bando53 Creative Commons License 2024.09.03 -2 2 102421

Látod, hogy milyen felületesen olvasol? Én nem az eresz hosszáról, hanem a magasságáról írtam!:-)

Fogadni mernék, ha odaköltözöl rövid időn belül valamilyen lábas jószágot fogsz tartani  akár fűnyírógép helyett, ha már az istáló is adott!:-)))

Előzmény: szimizso1 (102418)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.03 -1 0 102420

igen, nekem pont az tetszik h nem nyomul és nem tukmál. viszont küldetésnek tekinti h eloszlassa a Fricu által is emlegetett sztereotípiákat. pl nejlonzacskó meg gépek nélkül lakhatatlan stb. 

 

Fricu nem baxtatásból írom ezeket, de pl egy szakszerűen, jó anyagokból és jól megépített ilyen ház simaliba 50 akár 75-100 évig is. természetesen a megfelelő karbantartásokkal. 

szal az unoka is lakhat benne akár. :-)))) 

Előzmény: szimizso1 (102366)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.03 -2 0 102419

Feri!

Majd, ha lehet totózni a futóvadlövőkre, majd akkor több szó esik róluk is!

Előzmény: Fricu1 (102416)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.03 -1 0 102418

Ui.: Hétvégén megmérem az istállót, hogy milyen hosszú meg széles. Öt állásos volt az istálló, és mellette még van egy szerszámos-takarmányos helység. A mélysége sz épületnek legalább négy méter. A szénás rész, legalább három méter. Öt jószágnak is kellett a hely. Szóval hosszabb az én ereszem! ;-)

Előzmény: szimizso1 (102417)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.03 -3 1 102417

Bandó bácsi!

Ilyen pelenkás szöveget, bölcsisek szoktak nyomni ;-D Szerinted tehetek arról hogy ott van az az istálló? Majd arról teszek, hogy ne legyen ott! :-)

Előzmény: bando53 (102415)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.03 -1 4 102416

Fiúk, a tévé pofátlansága nem ismer határt.

A mostani sporthírekben bemondja, hogy a magyar paralimpikon kislány, Illés Fanni nagy csatában ezüstérmes lett!

Nem akárki, Tokióban aranyat ért el.

Sehol egy hivatkozás a korábbi eredményeire, sehol egy bevágott snitt az úszásáról, de még egy szar fotó se!

Majd folytatja: a magyar focisták Telkiben, edzőtáborban készülnek valami kupára, majd helyszíni riport, az ügyeletes "ász" nyilatkozik. Hosszú(nak tűnő) percekig.

 

Ezek már tényleg semmit nem szégyellnek?

 

A futóvadlövőink EB-s csapat ezüstérmei még annyit se értek, hogy a nevüket beolvassák!

Megteszem hát én:

Tasi Tamás, Boros László, Sike József.

bando53 Creative Commons License 2024.09.03 -3 3 102415

Mikike! Az apai nagyszüleimnél  is volt istáló, de annak az eresze legalább 3 méter volt, mert a korábbi cselédlakásból lett  átalakítva!:-))

Mifelénk ismeretlen az ilyen alacsony szutyok viskó ami az új portádon díszeleg!:-DDD

 

Előzmény: szimizso1 (102403)
bando53 Creative Commons License 2024.09.03 -3 2 102414

Kanászgyerek, a te szakmád ott kezdődik, meg ott is végződik a roggyant tetejű istálótokban!:-DDD

Előzmény: ZoliD65 (102412)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.09.03 -7 0 102413

Plusz tuti járt már falvakban , ahol általában a melléképület az ami alacsony tetős.egy kéróhoz képest....

Előzmény: szimizso1 (102403)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.09.03 -6 0 102412

Mert Ez a szakmája!!!🤣🙆

Előzmény: szimizso1 (102403)
-remény- Creative Commons License 2024.09.03 -1 0 102408
Előzmény: szimizso1 (102391)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.03 -2 0 102403

Zoli!

Egy városi embertől miért várod el, hogy egy roggyant tetőből megmondja, hogy az egy istálló? :-)

Előzmény: ZoliD65 (102402)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.09.03 -8 2 102402

Tudod mi a poén , Én a semmitnemtudok ugyebár..... , komolyabb nézelődés nélkül levettem hogy az csak egy rohadt melléképület , még a rágódás előtt , építész főzseni írásakor , csak épp nem volt kedvem  írni ilyen zseniknek  mint ő is..... , hogy azon felesleges remegni szakmai ártalmában....  

Tudnak ők topikot rombolni nélkülem is ......

Előzmény: szimizso1 (102385)
bando53 Creative Commons License 2024.09.03 -3 2 102401

Miki! A te pénzedet, te költsd el, a kedved szerint! Zsolti, Fricu meg én csupán a saját véleményünket adtuk elő, ami ne befolyásoljon a döntésedben!

Előzmény: szimizso1 (102374)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 1 102400

Szoknod kellene a szántást már 4 éves vagy , én meg jövőre 25 

 

Egyébként bevált az aszimmetrikus K idom ;-)

 

Neked is -ne válaszolj , mert beskatulyáznak az agya-sokk pedig a saját levükben szaralódnak....

Előzmény: most_nem (102393)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102399

A tekintélyvesztés nagy dilemma , csak az az a kérdés kik előtt is ?

 

Ne válaszolj mint előbb  is írtam... mert még azt gondolják az időszakos komákok , hogy ismerjük egymást és elhatárolódnak a járataikba  ;-D

Előzmény: szimizso1 (102398)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102398

Nem tupíroznám a dolgot!

 

Előzmény: Törölt nick (102395)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102397

Szöges a zabla , amit szándékosan a vidéki és hasonszőrű generálkivitelezők alkotnak a hiszékenyek számára !!!

Előzmény: szimizso1 (102391)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102396

Na, azért lassan csak felsorakoznak a szüzek is ;-D

Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102395

Szép  beton zsaluzat , lesz , de majd a kert végében, csövében ülő szakbarbár cocafalváról mekklinkeli neked a valósat ;-D

 

Ne legyél már illen kis naive , az írásaid alapján csak van egy haverod? ne válaszolj , mert még nem dolgoznak neked vagy te nekik...

Előzmény: szimizso1 (102392)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102394

Ne aggódj! Van ennél rosszabb is! :-( Ez olyan mint a média, holnap más gumicsont lesz a téma! Csak legyen, aki ugathasson :-D

Előzmény: most_nem (102393)
most_nem Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102393

Én sem győztem felvonni a szemöldökömet ilyen eszkaláció láttán. Te jó ég. 

 

Ez alighanem az internet legsötétebb segglyukaiban lakó trolloknak is becsületére válna. 

Előzmény: szimizso1 (102385)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -3 0 102392
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102391

Miből áll az építőipar költségvetése:

 

https://youtube.com/shorts/h9eifCyOy8Y?si=3az0BEZOZkT9gsOa

Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102390

Innen meg a kőkorszakba fognak eljutni, a tőkétlen brigád ;.-D

 

Kár volt telket venned , úgy fognak csünngni rajtad , mint bikáén a cuna ;-D

 

Pá-Pá

Előzmény: szimizso1 (102388)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -3 1 102389

Bocs h etettem ezt a trollt. 

Előzmény: defensio (102382)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102388
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102387

A te dolgod!

Előzmény: Törölt nick (102386)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102386

Ugyanmár azzé vald be te is odatetted többször is a golyóidat korábban ,...sokkkszor, mert élvezted   ;-D

 

Évekre vissza menőleg NEM KICSIT !!!

 

iTT MÁR MINDENKI ELK JÚRTA ;-DDD

 

Az itteni társaság a golyós vipera családjából van ne legyél már szőke ... ;-DDD

 

Még szerencse, hogy szórakozni járok ide nem lövöldözni ;-)

Előzmény: szimizso1 (102385)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -3 3 102385

Azért látom a közhangulatot! :-) Egy kép, ami egy istálló kicsit megrogyott mestergerendájából indult ki, Aztán téglás, vs. acélszerkezetes gyors ház. Később, mindenki nyalogassa egymás golyóját! :-D Hát ez szép uraim! Szép! Van ennél lejjebb? ;-) És még ti buziztok!

Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102384

Részemről lezártam, csak hát , folyton ismételget és anyázik a drága ! ;-)

Előzmény: defensio (102382)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102383

Mondom , hogy göthös szamár Ne szívjon apatejet mert olyan lesz mint te begó !

 

Kellenek még a golyóim CUNA ?

 

küzdj meg érte , hátha az itteni futtatóidnak majd jobban inponálsz! 

 

Csak a protkót igényeld meg hátha a későbbiekben nem kell majd ;-D

defensio Creative Commons License 2024.09.02 0 3 102382

khmm...

nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -1 1 102381

Huhh te bohóc, látom beütött a tablettás. Hát miért nem hagysz holnapra is abból a 2 agysejtből legalább 1et? 

A súlyomra vagy kiváncsi? 

Nesze kapsz egy csontot. 

Ha a szádra ülök csak cuppogsz mint a szopós malac. 

Na ki gugliztad a diskurálnit? Jó tudom késő van így két kannás után szakimaki. 

Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102380

Anyázás 

 

 Na kis cunuska olyan édi lennél itt ott hiányban , persze nyaktól lefelé mert föntebb az üres hold szebben világít ;-D

 

 Inkább NE feszegesd , hogy ismernek , furcsa , hogy erre használod a szád! 

 

Fogad van még?  vagy a nagy csumidában kiverték az itteniek , nehogy harapj ;-D

 

Tudod ha tudnád , de nem , akkor nem is tudom , valószínűleg itt is lennél meg ott is ;-D

Előzmény: nzsolt18 (102376)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 1 102378

Ha ha ha ;-) ilyennek fogatkozol aki valószínűleg most IS azt várja a kertje végébe tévedő őzbakot ,  nehogy malaca legyen ;-D

 

Még jó , hogy nincs MIVEL lőnie ,mert úgy járna mint az egyszeri ember , AKI A SAJÁT CSÖVÉBE S-ÜLT !!! ;-DDD

Előzmény: szimizso1 (102375)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -1 1 102377

Mondtam bohóc, pacekba.

Vagy kushadj sutyerák. 

Bár azert jó veled diskurálni -nyugodtan guglizd ki ezt a szót- mert az emberben 1 pillanatra sem merül fel h bizonygatnia kéne az értelmi fölényét. 

Szal szeretnéd folytatni? 

Gondold át :-)

Előzmény: Törölt nick (102373)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -1 1 102376

Hát nem te kívánkoztál Újpestre? 

Tudod engem itt mindenki ismer, téged meg... még anyukád sem érti miért nem lökött inkább a kútba az első fürdetésedkor, kb 10éves lehettél akkor.  

Előzmény: Törölt nick (102371)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102375

Bocs, ha egy kicsit kusza volt a mondandóm! Az utóbbi 10 napban, kb. 2000! km-et autóztam, és közben költöztem Bp.-ről vidékre :-)

Előzmény: szimizso1 (102374)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -4 0 102374

Bandó bácsi!

Acél szendvicspanel+acélszerkezet. Nincs OSB lap, hungarocell, meg gombatárolós dolgok.

A téglaépületeknél is lehet hőhíd, meg penészedés. Főleg, ha még kivülre kerül egy párazáró réteg a hungarocellből. Mondjuk én oda is kőzetgyapotot rakattam volna. Sok háznál azért péniszes a fal a fürdőszobában, mert "kimegy a meleg" aztán jól ottmarad a meleg pára, meg a gomba, ha nem takarítanak rendesen. Én jobban gondolnám a téglás melletti cikkeket a tégla mellett korteskedni üzleti jelleggel. De, ha jobban utána gondolok, lehet, hogy veszek még két konténert, megcsináltatom az alapokat, és rádaruztatom egymás mellé a konténereket. Összehúzatom őket szigetelve, a tetejére egy sátortetőt csináltatok, és egy flexel ott vágok lyukat rá, ahol akarok. Az aljzat szigeteléshez fel kell szedni a hajóépítő lemezeket, és kőzetgyapottal kitölteni az űrt. Közben ki lehet építeni a padlófűtést, -ha vizes- víz-csatorna hálózatot. Pontalapokon, egy 90 négyzetméteres szerkezetkész házat 8 millából ki lehet vitelezni. 25 millából, pedig kulcsrakészen, szigetelve. Áruljátok el, hogy miért kellene téglából ezt megcsináltatnom kétszer annyiért? :-) Ráadásul ez környezetkímélőbb, mert a házat újra lehet olvasztani ;-)

Előzmény: bando53 (102362)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 2 102373

Háta mögé bújtam ? 

Hány kg. vagy ?

A nyeretlenségedet hozzáadva mennyi?

Vagy talán a sarki mozgalom ahol punnyadsz nem támogat eléggé , fussá még pár kört hátha, csak vigyázz a tűsarkaidra!

Tudod, törik a jégen ha nem figyelsz kellőképp....

 

 

Előzmény: nzsolt18 (102368)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102372

Igen, felidegeltem magam - ezért ragadtam tollat - de ez szerintem nem volt tettenérhető a posztban.

Ott tényszerű voltam.

Előzmény: nzsolt18 (102368)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 1 102371

Na megakarsz pofozni cuna ;-D

Csak nem fenyegetőzik üresfejű drágaság?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nzsolt18 (102369)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 2 102370

Amannyire szembe tűnően olyat linkeltél-ér teddd linkeltél! amiben az állítások egymás ellen beszélnek, pro kontra.

 

Az biztos, hogy te nem vagy partner,  csak megélhetési szagember malacházán !

 

 

Előzmény: bando53 (102367)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -2 1 102369

Édesem neked akinek esténként nyálazod a bajszát. 

vagy gyere elő pacekba, és akkor várlak Újpesten, vagy kushadj névtelen sutyerák. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (102360)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102368

Drága Fricu! 

Hát te magad írtad h felbaxtad az agyad.... 

Bocsi ha ezután arra jutottam h idegállapotba kerültél.. 😊

Mondtam, elmondtad a véleményedet és elmondtam én is. 

Nincs ebben több.

Én tuti nem akarlak meggyőzni de még vitázni sem ezügyben veled. Mondjuk akit érdekel a téma annak ajánlom az áscbudapestet mert pont h nem propagál, hanem bemutatja a szakszerű kivitelezést érthetően. 

De mondom, mind1 nekem h ki és miből épitkezik. Minden technológiának van pró és kontra érvei. 

Valszeg árnyalta volna a háeszeid megitélését bennem  ha primko ricsi nem ugat fennhéjjázva baromságokat, ráadásul a hátad mögé -mint egy férfi??? 🤣- bújva.  

Szal ezért szorry. 

De fenntartom, a mai könnyűszerkezetes technológia semmiben sem marad el -sőt van amiben jobb is- a hagyományosaktól. Es van amiben meg azok verhetetlenek. 

 

 

Előzmény: Fricu1 (102363)
bando53 Creative Commons License 2024.09.02 -2 1 102367

Szakmailag nem vagy partnerem, nincs értelme egy percet sem rád fecsérelni!:-DDD

Előzmény: Törölt nick (102365)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102366

Az ács budapest videók, olyanok mint a Biblia! Nyugodtan nézz meg egy párat! Nem akar semmit sem eladni, csak bemutat, és magyaráz. Ha lenne idejük, velük építtetnék! ;-)

Előzmény: Fricu1 (102363)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 1 102365

Ha mekkszólítasz Ne gerinctelen módon , ha kivitelező májjer vagy akkor írjál okosakat csatolva , a derengésedről .

 

Találkoztam már olyannal is mint te , nekem nem újdonság .

 

Csak saját kútfőből , nem innen onnan kimásolva , hátha kitudod vitelezni a buckaformáló tudásoddal.

Előzmény: bando53 (102362)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102364

Ezt linkeltem én is ma reggel Zsoltnak, de nem tetszett neki.

Kértem másikat tőle, aminek jobban hisz.

 

Meglátjuk.

Előzmény: bando53 (102362)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102363

Mi van az agarakkal?

 

Már megbocsáss, de légyszives idézz már tőlem bármit, ami FELÉD idegállapotra utalt!

Nem jelzőztelek, nem fikáztalak - ahogy mást sem soha (szinte).

Senkit nem hülyéztem, még a gyorsház-funokat se. Szíve joga - csak abban segítenék, hogy TUDJA mibe vág.

De most még csak a hangom se emeltem fel, csak tényszerűen írtam olyan információkat, amelyekkel szemmel láthatóan nem bírsz, vagy rosszul tudsz.

Én arról sem írtam, hogy mérgező gázok szabadulnának fel a szerves oldószeres kötőanyagú faforgács lapokból, ami persze igaz. Viszont az is igaz, ha helyes a rétegrend, és valóban hermetikus a zárás, akkor az oldószer kipárolgása nem jut be a lakótérbe.

Mondjuk én jobb szeretem, ha semmi nem gázol a fólia túloldalán - de ez megint az én dilim.

 

Mi leragadtunk az alapoknál. Mint a kötelezően alkalmazandó párazáró fólia témája.

Valóban, én egy googli-s találatot linkeltem, bár az faipari oldalnak látszódik, szóval bízvást hihetünk neki.

 

De ok, te nem fogadod el.

 

Akkor fordítsuk meg a bizonyítást. Linkelj te olyan oldalt, amely cáfolja bármely állításomat a témában.

Több órás videókat nem néznék meg, mert egyrészt azok csak reklám-anyagok, tehát kicsi az esély, hogy objektív, hisz el akar adni - bármi áron.

Másrészt sajnálom az időm rá, én nem fogok ilyet építeni, az 100%.

Viszont bármilyen írásos anyagot szívesen fogadok, akár angolt, németet, mindegy.

 

Így rendben van?

Előzmény: nzsolt18 (102349)
bando53 Creative Commons License 2024.09.02 0 1 102362

Miki!   Azért ajánlom, hogy olvasd végig a https://faipar.hu/hirek/epueletenergetika/10114/koennyuszerkezetes-epueletek-paratechnikaja linket,

mert ebben röviden és tömören le van írva a könnyűszerkezetes épületek páratechnikájának a lényege, mondhatom, hogy  ökölszabálya!

Azt javasolnám, hogy a szerződés kötés  előtt mindenképpen kérj szerkezeti csomóponti rajzokat és vesd össze, a linkben leírt technológiai megoldásokkal valamint kérj írásos biztosítóval támogatott magyar nyelvű garanciát, hogy az a magyarországi szabványoknak megfelel! Arról nem is beszélve, hogy szerkezet szereléskor szigorúan ellenőrzd a párazáró réteg folyamatosságát, azaz a folyamatos ragasztását, mert azon múlik a szerkezet hosszú távú tartóssága!!

Ha végig olvasod akkor megérted, hogy miért vagyok tégla párti! A saját házamamat 38 cm vtg tömör téglából építettem és a külső falakat polisztirol hőszigetelés helyett csak hőszigetelő homlokzatvakolattal vakoltam! A több mint fél évszázados kivitelezői pályafutásom  során több tucatnyi különböző típusú könnyűszerkezetes épületet szereltünk csak szerkezet kész állapotra, ezért jókat derültem ennek Ricsinek a szerencsétlen okoskodásán!

Legalább Zsoltival ne kezdett volna!)))

 

 

 

Előzmény: szimizso1 (102355)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 1 102361

Látod egy acélhordozójú szendvicspanel  metszet sem tud épppp! elmével feldolgozni a szaktaliga !

 

Alapvető összefüggéseket sem ért  szakmailag nemhogy amiről MEKKKKNYILVÁNÚL a serte 

 

Ők az igazi tanácsadói gárda selejtjei !

 

Emlékezz majd ha másban is ráhallgatsz , mondjuk a disznóólat nekiadhatod megszolgálta  ;-D

Előzmény: szimizso1 (102355)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 1 102360

Édesem, max a tökeim csókolgathatnád ha engedném , és még a tiplifát sem tudod definiálni ezzé a kietlenség a katedrálban ! 

 

A seggem a szőrt számolgathatod ha akarod, küldök neked képet újpestre a tűsarkaid mellé !

 

És szaladjál a modihoz pincsi!

Előzmény: nzsolt18 (102357)
bosijani Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102359

ytong az jó. milliméterre lehet vele dolgozni. 

Előzmény: nzsolt18 (102358)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102358

A lengyel készházas vonalat én is néztem. Mondjuk én fa szerkezetes meg gerenda ház vonalon. 

De kíváncsivá tettél, ha esetleg van egy linked erről a fémes házos cégről... :-)

Amúgy én most a yitong felé kacsintgatok, pont az ilyen ricardó tipusú szakemberek miatt. Akivel meg csináltatnám kb 3év a sorban állás. 

Arra elég hamar rájöttem h hiába a sok lépcső és nem esek kétségbe egy terasz v pergola v valami kisebb fa vityilló láttán. A faszerkezetes ház dolgot nagyon kell érteni... 

 

Előzmény: szimizso1 (102355)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102357

Na te vagy a mindenhez is értő mekkmester.

Most viszont, hogy sikerült bizonyítanod a nagy szagértő mivoltodat ( már a tiplifa :-D is gyanussa tett) 

Akadj le rólam, eddig tűrtem a személyeskedésed te bohóc. 

Elmontad, büfizhetsz....

Előzmény: Törölt nick (102352)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102356

Épp a kaszáspókokat telepítem egyik helyről hozzám hálóval karöltve 

 

Egyébként Richárd !

Előzmény: szimizso1 (102354)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102355

Zsolti! Lengyelektől jön a ház kamionnal két féldarabban. Itt csak összecsavarozzák a két felet, és bekötik a vizet, meg a villanyt, és a csatornát. Aztán leporolják magukat, és elköszönnek. A házat egy nagy hangárban építik össze acélból. Konyhabútorral, gépészettel együtt hozzák.

Előzmény: nzsolt18 (102325)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102354

3.14tyu, 3.14tyu!

Ne kasserold magad már ennyire! :-)

Előzmény: Törölt nick (102353)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102353

Ponyt a pörzsölőefekt a lényeg , emiatt ! , mega 0,8 és 1-es dűzni miatt aggódnék picinyt !

 

Mondjuk a fémforgácsos balhé picickoracélsőbe zsugorítva a markolati gumicső csatlakozásánál , mint egy  dió méretű alakú szűrő?

 

Vagy acetilén visszacsapó nem játszhat?

Előzmény: -remény- (102351)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 3 102352

Ha faiparosként nem mennek , tapasztalatokból sem akkor ne gyakorold 

Egyébként bajban lennél velem szakmailag, erre bármennyi pénzt tennék! 

 Nem csak ahhoz kell érteni amit a TANMŰHELYBEN elsajátítottál  , hanem a valós szakmát az életben!

 

                                  Betéve sem látod a burkolt utalásodra tett válaszomat !

 

Gondolom Mon gól pajtikád útját köve tedd , az anyanyelv terén is.

 

A forgácslapon és az idétlen EZT NÉZD BUDAPEST  és kövesd-en kívül azzé másra is kéne futnod, néha.

  

A kőmíves ácsos faiparos bútorasztalos fémiparos tetőfedő szerszámkészítő mintakészítő lakatos kovács plexista és ezekhez köthető szakmákon már túl vagyok .....

 

Te mit is csiná loll ?  pánthelyfúrózol pártedliben?

 

Hosszú a tanulás útja.... 

 

Gondold újra 

 

De nem baj ;-)

 

 

Előzmény: nzsolt18 (102350)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102351

Röviden?Nincs!

Anyám férjének,aki még nem vállalkozó volt,hanem kisiparos,a mester és egyéb vizsgákkal,plédájult sikerült megemelni a házuk komplett cserépzetét egy este!Vannak módszerek,tecnikák a PB kezelésére,de a gumislag a reduktor előtt NEM pálya!  Az működik a desznyópörköllő kézikészüléken,mert ott nyitva a cső vége!(szinte)NINCS NYOMÁS!!

Előzmény: Törölt nick (102347)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -4 0 102350

"Látom a jövőt" , nálad a kissebségi öntudatod került felszínre...

 

látom tudsz érvelni... :-))))) 

 

mondtam addig ne okoskodj nekem és adj feladatokat amíg nem rakod ide a "tégla szar" mondatomat. 

és te igenokosszakértő, mellesleg a kissebségi-t úgy írjuk kisebbségi...

 

 

Gondold át újra !

 

De nem baj ;-)

 

ja és e vita folytatását megírtam fricunak,

konyec részemről. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (102334)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102349

Nem is írtam volna, de felbszott a téglahívők faszságai kijelentés.

 

vazze. 

 

látom neked sem megy az értelmezés és ideg állapotba kerültél. 

 

akkor még1szer tégla hívőként nyomtad te is a fél igazságokat, blődségeket =faxságok) kvázi lehülyézve azt aki még csak elgondolkodik a könnyűszerkezetes házon. és teszed úgy h hivatkozol a makovecz tanítvány ismerősödre.. :-D 

hidd el (mivel fás a szakmám és építkezni fogok) átbújtam az ács és a könnyűszerkezetes szakirodalmat. 

azért tanácsoltam h nézz ács budapest videókat és ott (ebben a témában) laikusoknak is érthetően elmagyarázzák, bemutatják a technológiát. bár tudom h villamos mérnökként ehhez is jobban értesz, de lécci ne googli cikkekből idézve próbálj meggyőzni a nejloncacskó elméletedről. 

nem nézem vissza de vagy te vagy ricardó írt mindenféle kipárolgó mérgeket meg a hasonló butaságokat. adtatok tanácsot szimizsónak adtam én is, erre a két "szakember" nekem esik mint a témában (is) :-) hülyének. 

pedig te voltál már az üzemben is nálam... 

 

de mivel én!!! nem akarlak sem téged sem ricardót meggyőzni, és szimizsó pedig jelezte h acélszerkezetesben gondolkodik, részemről a téma ejtve. 

bár folytathatjuk ha kb annyira elmélyedsz ebben a témában mint én az elmúlt 2 évben. ( és a 30 éves faipari szakmai tudásom, tapasztalatom még nem is emlegetem)  

 

de adig is visszább az agarakkal. :-))))))))))) 

Előzmény: Fricu1 (102333)
robertó69 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102348

Ötünknek csak egy órával ezelőtt ért véget ténylegesen az OB! Takarítás, cél javítás, egyik lőtérről a másik lőtérre cuccolás, ki/elpakolás, stb.

Na jó, egy gyors rotte még belefért indulás előtt.;-)

Megy a mosógép, kis kaja, aztán fürdés, pihi. Holnap kezdődik a verkli...

 

Gratula az eredményeidhez!

Előzmény: Fricu1 (102301)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102347

Hamánn Te gázos vagy , mert esztetet véltem levezetni...

 

Mond meg nekem !

mert erre a kérdésre nem találok utalást a folyóban, hogy a pb. palackos  gáz cső -re teljes palacknyomás mellett mondjuk 6bar  van é valami visszacsapó szelep ami  a nyomást nem csökkenti de a véletlen visszaégést mekkfogja bizton ???

Fontos , hogy megmaradjon a palackban a teljes mindenkori nyomás!

 

Van -é valami fortélyos rajz vagy trükk ?

Előzmény: -remény- (102342)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102346

A régi szürke oxigéndiffúziós gyártású csövek "hőskorában" ,mikor a padlófűtés kezdett divatolni,mindenki elfelejtette megemlíteni,hogy az amúgy igen csinos Romantic radiátorokból az Oxigén "kizabálja az alut!  Teljes siker volt!A lekkdrágább radiátorok rohadtak szét 2-3 év alatt!

Nemám csak a suttyó szerelők!!!!!

Előzmény: Fricu1 (102343)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102345

"Csőőr"? 

Előzmény: Fricu1 (102343)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102344

De! De a krumplileves legyen krumplileves ( szerintük ), különben tudomány lesz a levesben ;-)

 

Most írjam lé miképpen basott át 1 " EGY FELNYÁLAZOTT FŰTÉSTECHNIKAI MÉRNÖK a kis cégecskéjével " annak ellenére , hogy már akkor tudtam HAZUDIK és nem releváns a v.t. kazánon a kazánvédő szelep Ő által ajánlott típusa? 

A tulaj-haverom füle hallatára zajlott kihangosított beszélgetésünk alapján?

Eszemfasom megáll az ilyen magasankvalifikált túldiplomázott faxmajmoktól ! ;_(

Hülye 1 világ van.

Előzmény: -remény- (102342)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102343

Nem egyszerűbb a kazán gyártóinak olyan hűtő-fűtőközeget előírni, ami nem báncsa a gumit?

Hátde!

A vízszerelő-boltok árulnak olyat (mikor legutóbb építettem, 20 éve), ami tudja ezt - 60.000 lett volna akkor egy feltöltés.

Igaz, az korrózióvédő is volt olyan rendszerekhez, ahol vas-alu-réz is van.

Pl. alu-radiátor, gravitációs baszomvastag vas csövekkel. Azok se csípik a másikat.

Meg védi az acél radiátor belsejét is.

Előzmény: -remény- (102342)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102342

Csak hááát...Ezt nem a gyártóknak kellene mekkcselekedniük?Teszem azt. ;-(

Előzmény: Törölt nick (102341)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102341

Akkor egyszerű a égetett mezei gumit , 60 shorés pu gumira kell cserélni annak nem árt a lúg

Előzmény: -remény- (102340)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102340

Á!Nem. A sivvattyú szkanderozna a vízzel(hiába)a gáz pedig,mintha az ukrániaiak már elzárták volna  Csopot!  Előnye:Hiába matatsz benne könyékig,nem égeted meg a Kacsóh Pongráciát! Meg Iluskában sem!

Előzmény: Törölt nick (102339)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102339

Ránéztem erre arra a tányéros mmembránerre az egy termosztát mint a 353 varjúban, én kidobtam belőle miután blokkcserés lett a motor tőle .

Gondolom a gázból ha kidobnád rövid időn belül a ház dobna ki magából , vagy nem ? ;-D

Előzmény: -remény- (102337)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102338

Nem értek hozzá De, ha a gumiból van aza membrán akkor milyafszért nem veszi fel és tarja meg a tulajdonságait meleg illetve forró vízben???

Értem hogy lágy az foly.anyag de a gumit a forró vízzel-főzéssel lehet helyrehozni ha bekrepál. 

Persze nem láttam még illent belülről , nem vágyakoztam rá, és mi feladatot látna el az a fránya rubber

Előzmény: -remény- (102337)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102337

Nyaralók fűtési rendszerébe hősiesen toltuk a fagyállót,majd telente cserélgettük a membránt.  Én naívan azt hittem,hogy ez valami FÉG "találmány" Piacliberalizáció után,már a Junkers kombival játszottunk. Annyit változott a világ,hogy annak ollóval  méretre lehetett szabni a gumilapját.;-(

Előzmény: Törölt nick (102336)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102336

Inkább a hő és a f.sűrűség nem? és hun a trisó? nem gázozom nem értek hozzá , csak a női membránokhoz-hőcserélő? , ha íróónikus akarok lenni mint

önfelsége ;-D  

Előzmény: -remény- (102335)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102335

Aprópó!  (egészen apró)   Tudtátok,hogy a gázcirkók vízterében lévő membránok tágulnak a fagyálló folyadékok glykol tartalmának valamellik összetevőjétől?  Piszkosul logikus nem?

Előzmény: -remény- (102328)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 2 102334

Vezesd  le a "szakértelmeddel" milyen anyagokból építenéd meg 0-ról a készig és azokat mIlyeneket is, honnét szereznéd be!

Az anyagoknál kezdődik minden és a tulajdonságaiknál ...

 

Sorold a tárgybéli tévedéseim?

 

Jártál az utóbbi 25 évben fatelepen, tűzépen ? dolgoztál átfogóan minden anyaggal? 

 

Láttál és jártál a 90-es években erdért faházakat , metszeteket élőben?

 

Kötve hiszem!  ugyanis akkor nem lennél illen "agyas"...

 

Ha értelmeznél köz tedd és Fricu között vontam párhuzamot 

 

 "Látom a jövőt" , nálad a kissebségi öntudatod került felszínre...

 

Gondold át újra !

 

De nem baj ;-)

Előzmény: nzsolt18 (102332)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.02 0 2 102333

Én megtettem.

És te?

MINDEN könnyűszerkezetes háznak alapeleme a párazáró fólia - innen a zárt nejlonzacskó hasonlat.

Ez akadályozza meg, hogy a hőszigetelő réteg (kőzet vagy üveggyapot) a belső tér - kikerülhetetlen - páráját felvegye.

 

https://faipar.hu/hirek/epueletenergetika/10114/koennyuszerkezetes-epueletek-paratechnikaja

 

Idézem:

"Egy tökéletes párazáró „dobozt” kell létrehoznunk a kivitelezés során, nem csupán a falak, hanem a mennyezet síkján is."

 

Szóval tökéletesen helytálló a megállapítás: egy zárt nejlonzacskó a kész ház. Ha nem zárt - még rosszabb, mert a lecsapódó pára gombafészek a falon belül - és még csak nem is látod, nem is tudod - csak azt, hogy csóró gyerek megint asztmás rohammal megy a kórházba.

 

Kicsit javít a képen a gipszkarton, az fel tud venni némi párát.

9,5 mm-nyi mondjuk. Nálam 38-as kerámia fal teszi ugyan ezt. Szerinted?

 

Már ez a népszerűsítő cikk is van annyira korrekt, hogy elismeri: párás helyiségek (fürdő, konyha) esetén a mesterséges szellőztetés nem kerülhető meg!

"A nagy mennyiségű párát „termelő” helyiségekben (konyha, fürdőszoba) mindenképpen javasolt a szellőzőventilátor beépítése."

Végül arra jut, hogy egy komplett rendszer kell.

"A legjobb – és a legdrágább – megoldás, ha már az építkezés során komplex gépészeti szellőzőrendszert építtetünk be."

Ezt írtam elsőre is. Éjjel nappal üzemelő zajos gépek, hatalmas keresztmetszetű légcsatornák, külön helyiség a hőcserélőnek, stb.

Ingyen se kell! Nemhogy csilliárdokért. De ez én vagyok.

 

És a járulékos hatás: a több tonnányi falazat hőtároló képessége.

Nyáron nappal felveszi a hőt, éjjel leadja.

Automatikusan működő hőkiegyenlítődés. Akárcsak a 60 centis vályogfal. Kint 40 fok, nálam a szobában 25-26.

Légkondi nélkül.

 

De csak megismétlem: az építő, építtető dolga hogy utánanézzen, utánaolvasson és konzultáljon komoly építésszel.

Ha nem - az ő baja.

 

Nem is írtam volna, de felbszott a téglahívők faszságai kijelentés. Több ezer éves a múltja. A régiek mind hülyék, mi?

 

 

Előzmény: nzsolt18 (102327)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -2 0 102332

biztos?! többet tudsz nálam, sőt még a csak ezzel foglalkozóknál is. 

de még az én szerény tudásommal is észrevehetőek a tárgybeli tévedéseid. 

pl. A könnyűszerkezetesnek max.25 év a létjogosultsága

de még várom a tégla szar kijelentésem... 

amúgy Fricu szakértelme miért is bizonyítja a te szakértelmed?? 

na mind1 téglafan vagy és szar a könnyű szerkezet. 

így oké? 

bár h ki adhat itt tanácsot és ki nem azt mióta is te döntöd el. 

 

Előzmény: Törölt nick (102330)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102331

Bérelt bánya ;-D   

 

Személyenként legalább 3 m2. alapterület min. 3m belmagasság, de a több jobb.

 

Központi fűtés C alakban bálakazánnal min.80kW

 

Palánkolt héjazat tölgyből 

 

Egy szigeten ;-D

 

De tényleg komolyan pénzből van a pénz és ha van-van minden !

Előzmény: -remény- (102328)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 2 102330

Az általad említettek azért nem relevánsak számomra ugyanis ha ÉN tennék fel nekik vagy neked szakmai kérdéseket egy adott szakmán belül pénzt teszek rá, hogy nem menne !

De mivel nem szeretek írásban litániázni, ugyanis az én bizonylataimat a valóságban kézzelfoghatóan tényszerűen bizonyítom , emiatt is részemről feléd , hogy átlátok rajtad és a felületességeden !

 

Tény, hogy butaságra buzítottad az építkezni vágyó kollegát ! 

 

Illetve abban is abszolút biztos vagyok, hogy a Fricu  gyorsan leiskolázna , már csak korából és tapasztalatából kiindulva!

 

Ne az ács bp.-re hivatkoz hanem a saját iskolázottságodra és a gyakorlati tapasztalataidra! 

 

Nekem egyébként ők nem partnereim és amit tudnak azt én is , viszont biztos , hogy én tudok olyat amit ők NEM!

 

A burkolt utalásaidat meg magad fejtegesd , és erre hivatkoztam!

 

DE nem baj!

Előzmény: nzsolt18 (102329)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -3 0 102329

nem!

a téglafanok faxságai az azt jelenti h az ismerősőd ismerősére hivatkozva írsz mindenféle butaságot szakértőnek előadva magad. 

 

szal várom a tégla szar kijelentésemet, és nem a te (félre) értelmezésed. 

ha ez (sem) nem sikerül akkor miről vitázzak veled. 

neked is javaslom a Fricunak írt ács budapest videóit. 2 rész után többet tudsz majd mint most.... 

Előzmény: Törölt nick (102326)
-remény- Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102328

Éééés tessék!  Tervezzünk együtt!

Nagybratyómék falujában a cserkészmozgalom újraéledésénél azonnal felmerült az igény egy "cserkészház" építtetésére.  Szempontok:50-100 fős rendezvények évi 10-20 alkalommal.Heti 1-2 klubnap5-10-15 kishapsival.igények:konyha,zuhanyzó,WC. Lehetőségek:Akkor még 3 féle közmű. Ja!Majd' elfelejtettem a legesebb szempontot:occo legyen és minél több társadalmi munka legyen bevonható!  Várom ötleteidet!!!

Elmondom:Alulról hőszigetelés nélküli könnyűszerkezet,"Zsindely"(szurkospapír;-( )   tetővel. Néhány válaszfal kecsesen arrébb gurul,mikor nagyobb a rendezvény. Gáz cirkó,radiátoros fűtés. Páran törpöltük össze,olyanok,akik láttak már épületeket,gépészetet,no meg épületgépészetet. 

Ötletparádé ment.  Engem pl simán le bírtak ugatni a padlófűtésemmel,ami pedig vesszőpacim.  

Az első télen potyogtak csempék a vizesblokkban,ezt később valamiféle varázsszerekkel kiküszöblötték.Ennyit sikerült elqrni,egyébként remekül teszi dolgát kulipintyó az azóta várossá lett falu üdvére.

Az egésszelCSAK azt akarom elmondani,hogy nincs kőbevésett szabály!Igények-lehetőségek vannak! 

Persze tudomámén aztat is,hogy az egész téma naggggyonnagy lehetőség !arra,hogy mindenki kifejtse a legesebb és persze legesebbjobbis véleményét!;-)  Némelyek pedig,a még annál is legesebbet!;-(

Előzmény: Törölt nick (102322)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102327

a könnyűszerkezet ugyan úgy lélegzik és nem nejlonzacskó. 

javaslom ha érdekel a téma mélyedj el benne. 

értem én h a 15-20évvel ezelőtti mekkmesterek meg az ács vagyok és összerakok ilyet ha egy tetőt megtudok csinálni rémtörténetekből indultok ki. :-D

 

kezdetnek - ha valóban érdekel a téma - a jutubon keresd az ács budapast videóit, profik és érthetően elmagyarázva kvázi oktatnak. 

ha ezen túl vagy ( az alapokhoz ill a technológia megismeréséhez ez is elég laikusoknak) , szívesen mondok még (már) szakirodalmat is majd. 

Előzmény: Fricu1 (102318)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 2 102326

Tégla fanok faxságai = becsmérlés=szar...            De nem baj ;-)

 

És igen! ócsárlom mert láttam milyenek évekkel később és hallgattam a tulajok sérelmeit , mint ismerős barát és nem kivitelező!

Előzmény: nzsolt18 (102323)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102325

arra figyelj ha tervezteted akkor olyan építésszel terveztesd aki ismeri és tervezett MÁR!! ilyen házat. 

általában az építészek megtervezik téglából és azt váltják át könnyűszerkezetre túl biztosítva magukat. 

az olyan aki profi ebben az viszont pont annyi és pont olyan anyagokat használ ami kell. 

valszeg drágábban is tervez de az anyagokon bőven visszajön. 

Előzmény: szimizso1 (102321)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102324

Az asztalos gyerek fa szarkezetesről regélt , de biztos sokat látott és élt benne ezzé a nagy lankadt ukásza....

 

A padozat amiről írsz ha osb usb vagy mdf hordozójú akkor felejtős , mert ha mellé pislantassz vagy kicsobbanik a csöbör akkor úgy bedagad és húrkásodva vetemedik mint az általad említett belső fapadló, ami szerintem döngölt földre rakott hajópalló.

 

Manapság szinte minden vasszerkezetet foszfátoznak mint az alvázakat , azzal nem nagyon lehet mellé lőni , mert mi párologna ki belőle kifelé? A külső burkolatnál érdemes őrleményes faműanyag kombót választani a műanyag túlsúly javára, az uv miatt!..

Vagy tömör tölgyfa palló borítás , az bírja a uv sugarakat elég sokáig, főleg ha meg van égetve és 1-2 évente lenolajfirnisszel kezelve.

Az utólagos szigetelésekről kívül nekem annyi a véleményem, hogy ÉN kizárólag lábazatival csinálnám mindenhol, tetőtől talpig és a járószint alá ásnám legalább 30 cm-rel , tehát a fagyásponthatárnál kezdeném felrakni nem dagadó purral .

Vannak már beton műanyag gyorsan építhető blokkkefnik pur ragasztóval , de arról nincs még infóm merre hogyan párátlanodik-lélegez.

A padozatra visszatérve ha jót akarsz magadnak! akkor a lerakótérben pihentetve legalább 2 hónapig kibontva kötözve, majd lerakás után legalább ennyi ideig szellőztetve és azután tölgy szalagparkettát rá, egyszer híggal lakkozva majd ami kijön a dobozból még egyszer, így nem lesz életedben gondod rá többet.

A többi himihumi mdf szarok meg az agromerált járószarok csak pénzlehúzás vastagon

 

Vannak a terasz-stégburkoló műanyag fa kutyvalékok külső burkolat gyanánt , egy ideig az is jó csak két évre rá durván fakulnak=UV

 

Egyébként ÉN úgy vagyok a külső szigetelésekkel, hogy min10cm lábazatin kívül mást nem tennék, se fehéret se feketét-graf.

A lábazati más eljárással is készül. Ha mekknézed a jelenlegi szigetelési szabványt új házak építésekor ( nincs előttem ) de ha jól rémlik 22cm fehérből a minimum.

De van ehez is tájékoztató "térképük az okosokkknak

 

De kinek a pap kinek a kohn ;-)

Előzmény: szimizso1 (102321)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102323

léccci mielőtt feladatokat adsz, tedd már ide h hol írtam szar a tégla?

 

 

 

 

ellenben veletek akik a könnyű szerkezeteseket ócsároljátok.... 

 

 

Előzmény: Törölt nick (102322)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -1 2 102322

Ha már szar a tégla! szerin tedd...volna itt egy találós kérdés neked!

 

Milyen ablakszerkezetet építenél be a könnyűszarkezetesedbe?

 

Megkönnyítem számodra nehogy rekedésed adódjon

 

6kamrás önszellőztető műanyag vagy alu

Hossztoldott dupla vagy tripla falcos dupla vagy triplaüveges

keménylombosból az előbbiek szerint

lágylombosból az előbbiek szerint

Gerébtokos gyűrűslikacsúból olajozva

Acélból szimplafalcos 

 

Indokold!

Előzmény: nzsolt18 (102314)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102321

Könnyűszerkezetes ház nemcsak osb lappból és hungarocellből van. Én magamnak az acélszerkezetes házat néztem ki, ami 20 centi vastag szendvicspanelokból épül. Arra még tesznek egy réteg szigetelést, és fa borítást. Belül gipszkarton festve. A padló 20 cent vastag szigetelésű vízálló laminált padló lesz. Egyébként gondolkodtam a 40 centi vastag porotherm falazaton is, de a Bosijani nem jön hozzám dolgozni, így elvetettem a dolgot :-)

Előzmény: Törölt nick (102319)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102320

Már elnézést kérek! De ti az istállóról beszéltek, ami nem is lakható, és az is megy a sittbe :-)

Előzmény: bando53 (102316)
Törölt nick Creative Commons License 2024.09.02 -2 2 102319

Jó nagy hülyeségre buzdítod , de majd a saját pénzén fogja bánni amikor beüt a krach ....

Soroljál fel neki szabályokat is miszerint?, hogy tudja elemezni , és a valóságból is mi az ami megvalósul és tényszerű a későbbiekben!

Találkoztam mérnökkel asztalossal lakatossal és a java részük csak mekk sem ugatta és nem tudta az alapokat sem .

Te miből építkezel, azokból a szar nyersanyagokból amik fellelhetőek manapság, vagy neked külön termesztik ?

Támaszd alá számára , hogy a téglásokkk csak hülyeség , DE ez neked nem hiszem, hogy menni fog , még ha asztalos is vagy , ugyanis ezzel is magadat becsmérelnéd az alapanyagok tudatos ismeretében...

Előzmény: nzsolt18 (102314)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.02 0 2 102318

Ezt azért beszéld át szakemberrel is.

Az én téglahívő fas házamat egy Makovecz tanítvány, Salamin Ferenc, aki már saját jogon is híres, Ibl díjas, Kossuth díjas - szóval nem akárki tervezte. Tégla, beton, fa, (nagyon sok fa) és cserép. Ahogy kell.

 

Vele sokat beszélgettünk már a szakmáról (az övéről). A jó épület él.

Lélegzik, párat ad le mikor kell, és vesz fel amikor az kell. Ahhoz térfogat kell, falazat.

Az én házamban nincs légkondi. Egy sem. Nem kell. Kis odafigyeléssel még ezekben a meleg hetekben is élhető!

A te általad propagált deszkaház egy hermetikusan zárt (jó esetben) nejlonzacskó. Lehet, hogy alacsony az energia-felvétele, vesztesége, de azon kívül nincs előnye.

Légkondi nélkül élhetetlen. Se télen, se nyáron. Nyáron túlmelegszik - nincs hőleadás kifelé, télen bepenészedik, mert a pára is bent marad, megint csak a légkondival kell szárítanod, hogy ne rohadjon, penészedjen meg mindened, de még akkor is fog...

Ugyan ez érvényes a "passzív" házra is. Gépek nélkül - élhetetlen. Hatalmas levegő csatornák, állandó huzat, állandó zaj. Éjjel-nappal, napi 24 órában, szünet nélkül. Az is belebolondul előbb utóbb, aki nem kényes rá.

Az nem jó irány, hogy ennyire ki legyen szolgáltatva az ember a technikának, a gépeknek.

Természetesen szíve joga mindenkinek, hogy milyen házat épít, de én nem 10-20 évre építem.

Azt akarom, hogy még a dédunokám is élvezhesse a látványt, és tartalmat is.

Ahogy egy komoly épülettől az elvárható.

Pest és Buda építészetileg meghatározó villáit a Kiegyezés után, vagy a két háború közt építették, nagynevű tervezők álmai alapján.

De az én vidéki paraszt-házam is évszázadok tapasztalatait sűríti a maga eszközeivel.

Ez a cél, a követendő.

Hol lesznek ezek a gyorsházak 50 év múlva? A kukában. Biztos. Mennek a 60-as évek 10x10-es Kádár-kockáival együtt a szemétbe.

 

Az amerikainak jó. Egyrészt igénytelen, buta, másrészt passzol az ottani életvitelhez. Ma itt, tíz hónap múlva a Keleti parton, mert ott van a munka. Nyugdíjra meg Florida.

Nem tipikus a nemzedékeken átívelő életforma, stabilitás.

Ott nem érdemes a szükségesnél többet költeni rá - minek? Az unoka még a város nevét se ismeri, ahol a nagyapja született.

 

De ez itt Európa.

Az én lócámba még tintaceruzával beírva, hogy melyik felmenőm mikor született!

Meg tudom mutatni! Az volt a kalendárium. Nemzedékek sora használta. Én is, a mai napig.

Előzmény: nzsolt18 (102314)
bosijani Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102317

Azokat ki lehet váltani, javítani.

Előzmény: bando53 (102316)
bando53 Creative Commons License 2024.09.02 0 0 102316

Meg alatta a meghajolt, megrogyott szarufákat is! :-))))

Előzmény: 22lr (102315)
22lr Creative Commons License 2024.09.02 -1 0 102315

Hát ja, a tetőléceket mindenképp.

Előzmény: bando53 (102277)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.09.02 -3 0 102314

keresd  a fészen a Fa könnyűszerkezetes ház Titok nélkül árakkal! csoportot. 

nem gagyi. vannak JÓ! szakik. nem akarnak lehúzni és látni árakat és szívesen segítenek szakmai kérdésekben is ha kérdezel, de fan fent 100 kérdésre válasz is. 

 

a tégla fanok faxságait meg, meg sem kell hallani. :-) az egyik legélhetőbb ház fajta a fa könnyűszerkezetes, ha a szabályok betartásával épül és nem kókányok csinálják. 

Előzmény: szimizso1 (102313)
szimizso1 Creative Commons License 2024.09.01 -2 0 102313

Nagy mondás:

Az embernek az a dolga, hogy éljen. Ne csak létezzen! Nem pazarlom az időm, arra, hogy próbáljam elnyújtani, inikább kihasználom, ami adatik!

bosijani Creative Commons License 2024.09.01 -1 0 102312

köszi,de kuka. viszont,a kandallódban is jól ég. :-)

Előzmény: Fricu1 (102311)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.01 0 0 102311

Jani úr!

A nej kérdi, hogy őrizgesse neked a tojásos dobozokat? Elviszed alkalomadtán?

Elfér, persze csak ha kell.

Ha nem kuka.

Előzmény: bosijani (102304)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.01 0 0 102310

Az aláfalazást. Igen.

Annak van értelme. Talán.

De pótlólagos szigetelés méter mélyen a földbe, a nemlétező fal, alap mellé?

Minek?

 

A lényeg, hogy nagyon alaposan mérlegelni kell, hogy mibe érdemes belekezdeni, jó mérnökkel, statikussal átbeszélni.

Pénztemető!

Előzmény: s51es (102309)
s51es Creative Commons License 2024.09.01 0 0 102309

Most olvasom, írtad is! Sorry!

s51es Creative Commons License 2024.09.01 -1 0 102308

Szakaszosan kell csinálni. Macerás, kicsit tovább tart, de megoldható.

Előzmény: Fricu1 (102305)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.01 0 0 102307

Az amerikai IQ bajnokság helyezettjei....

 

Anno a japcsiknál mindennapos volt (ma is az, a tűzgyűrű miatt) a földrengés.

Papírházakat emeltek, pedig cidri is van.

De ha elvitte a rengés, fillérekből kijavították.

Ha az nem, akkor meg a tűz vitte el a fél várost. De legalább olcsó volt.

 

Vannak ezek a bontós-újjáépítős szappan-operák a tévében.

Mikor egy nagykalapácsot adnak a csaj kezébe, azt fél nap alatt szétverik a lakást.

Gipszkarton, osb max egy kis deszka.

Aztán két hét alatt újat kap - ugyanabból a szarból.

Jól néz ki, de hatalmas a költségvetés (innen nézve).

 

Egy idióta falubéli villanyszerelő hazaköltözött amerikából. A nyár végére felhúztak neki egy gyorsházat.

Két év múlva minden szobát belülről (!) kiburkoltatott 10-es téglafallal. Aztán öt év múlva kívülről burkolták körbe 25-ös Ytonggal, plusz 15 centi hőszigetelés, nemesvakolattal.

Meg tudom mutatni: kívül-belül méteres ablakpárkányok...

A végén eladta, épített magának újat.

 

Könnyűszerkezetest...

 

IQ-nuku!

Előzmény: chato0078 (102306)
chato0078 Creative Commons License 2024.09.01 0 1 102306

Él ismerősöm kaliforniában (Sant Petersburg).Egyik évben a hurrikán viszi el neki,másik évben elúszik.Az idén pont elúszott.

Előzmény: Fricu1 (102303)
Fricu1 Creative Commons License 2024.09.01 0 0 102305

Ok, csak arra írtam, hogy ha a rogyazodó fal mellett leásol egy métert - rád is omlik.

Előzmény: bosijani (102304)
bosijani Creative Commons License 2024.08.31 -1 1 102304

ne muatasd be,ismerős. :) nemhogy alap nincs,de döngölt földpadló belül. jó esetben linóleum rajta.

Előzmény: Fricu1 (102302)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.31 0 2 102303

És viszi is el őket az első hurrikán a picsába!

Sokszor csak a betontálca marad...

Nem néz az amerikai híradót?

Minden héten mutatnak párat!

Aztán felépítteti a marha a következő ugyanolyat!

A ház: tégla, beton, fa, cserép.

A többi csak utánzat, kár a pénz bele!

Előzmény: -remény- (102295)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.31 0 0 102302

Az csak ott megy, ahol van alap!

Ezeket a régi vályog, sárfal házakat 99%-ban alap nélkül rakták. Annyi van a földben, amennyi belenyomódott!

Jó esetben raktak alá két rétegben tömör nagyméretű téglát.

Méterenként ki kell bontani és aláfalazni, szigetelni.

Hatalmas munka, tudom, mert az enyémet így mentettük meg.

Nem biztos, hogy mégegyszer nekiállnék!

De az szép, értékes ház volt, nádtetős, 180 éves.

Ezért mentettem meg. De gyorsabb és olcsóbb lett volna egy új téglaház.

 

 

Előzmény: bosijani (102294)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.31 0 0 102301

Hát hülye vagyok, hogy elhittem: hülye vagyok!

Egyszerre kellett volna lennem két helyen.

Én meg lapítottam, mint szar a fűben, gondolva, hogy csak én nem értem, majd ott kiderül...

Persze minden a helyére került a végén a kukkerem kivételével, ami miatt nem tudtam meglőni a nemzetközit, de sebaj, azon nem segített volna a hibátlan beosztás se, nem fogom rá.

Mindenestre jó móka volt, ha kemény volt is a meleg.

Holnapra kitartást mindenkinek, akinek még van száma!

 

Köszi és sok sikert!

Előzmény: robertó69 (102271)
bosijani Creative Commons License 2024.08.31 -1 0 102300

nem láttam. de láttam egyet,s mást,máshol.

Előzmény: bando53 (102299)
bando53 Creative Commons License 2024.08.31 0 1 102299

Láttad a Hungária-Üllői kereszteződés feletti felüljárót oldalról? Egy borzalom, hogy mit tett a sózás a vasbeton szerkezettel, szemmel láthatóan olyan betonacél keresztmetszet csökkenés van, ami már utólag nem javítható!:-(((

Ha eredtileg normálisan megoldották volna a vízelvezetést, a dilattációs csomópontok állapotáról nem is beszélve, akkor nem így nézne ki a szerkezet! Kíváncsi vagyok, hogy meddig engedik rajta a teherforgalmat!

Előzmény: bosijani (102298)
bosijani Creative Commons License 2024.08.31 -1 0 102298

majd 13 évig hídépítőknél dolgoztam... ott nagyon kell figyelni a vízelvezetésre.

Előzmény: bando53 (102297)
bando53 Creative Commons License 2024.08.31 0 0 102297

Jól csináltátok, megszüntettétek a talajpárát, ami a penészesedés táptalaja volt!

Előzmény: bosijani (102294)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.31 0 1 102296

Pont megaszontad a lényeget hermetikussá teszik ez ITT a hiba! itthon is ugyanaz a szabvány minimális eltéréssel és itthon is ragszallaggal vákumolják le DE hibásan. Az anyagok között is biztosan csak annyi , hogy osb helyett usb használ és magasan nőtt észeki fenyőt és NEM azt ami innen a tátrábúl gyün. Ha kettévágsz egy 80-as évekbeli tiplifát-borovi és egy mostgyorsítottnövésű fekete gagyifenyőt-amiből itthon a 99%-a építkezik , NA akkor a látottak szerint érteni fogod a lényeget faanyagtarén.

Manapság ha nincs rétegelt anyagból kivitelezned , akkor bízvást kiesik a szög  két nap mólv vagy a gravitáció segít összetartani a tákolmányt. Rájadásul nincsenek már fakötések vasalatok csak szerk.ö.é.csavar 1db és jóvanazúgy.

Ami kanadában nő az itthon transzfa-sz hermafaszfroditusz interszexusz anyagusz. ;-)

Én ha már fa, akkor a tömör anyagot preferálom vastagon és öntömörítően építve, mint a kinják anno a kommünizmüszük elött.

Az a baj, hogy ha mekkfigyeled a könnyesszerkezetűeknél 5x15-ös az alap vastagság amire héjjaznak kívül belül és közte ha bezárod mifeneirányba szellőzik?

Van a sprektumhomén alkalmanként felújjítós testvérpár meg egyéb vállalkozó szellemű kibevitelezők , figyeld meg a a lehúzós bontásaikkor milyen állapotban vannak a 35~ éves retyóhalmazok, szinte kivétel nélkül k.szarkazetes éás rohadolnak minden irányba. 

Ha a rétegbelső  fele át voölna kényszerszellőztetve mint a skót kővárak dupla falazatai akkor más képen feküdne bele az ember.

De nekem még így sem kellene k,szarkzetetes.

Egyébként a haverom 6x5m. alap nélkül kompletten hélyazattal belső festés nélkül de szigetelve n.v.dörzsölve  kulcsrakészen 14m-ért csinálja komletten.

Olyan dolgokat láttam egy éves kulcsátadás után bizonyos k.szaroknál , hogy neked sem tetszett volna.

Elsősoron elfelejtik azt, hogy az osb durván diletál és úgy mekkhullámosodik a felület és repedezik, hogy nem kell menni tengerre nyaralni stb. ;-)

Előzmény: -remény- (102295)
-remény- Creative Commons License 2024.08.31 -3 0 102295

Semmi rönk!  Én kérlexépen a lécekből,stafnikból 100+éve összetákolt épületekről beszélek!

Szomszédom Kanadában,nagy bátyám itthon élt meg ezekből a házakból.A különbség annyi volt,hogy a comcéd alkalmi vendégmunkás ként,a nagybresz pedig cégtulaj ként tette,amit tett. Kicsit más technikai háttérrel és más technológiával ügyködtek!!!(nem csak a gépparkot tekintve!)

Apróságok:a belső fóliázást pl,ragasztószalagokkal ellenőrzötten!!!!! HERMETIKUSSÁ TESZIK!!! Az anyagok(lapok,gerendák,csavarok,ragasztók)kimondottan ehhez az építkezés fajtához vannak "kitenyésztve".

Leadodd a rendelést  egy skiccel,mekkterveztetik a bótban egy ámítógéppel és és kiszállítják neked a komplett házhoz szükséges mindenfélékkel.Ez Kanada

Ezzel szemben nagybratyesz és székely brigádja "fut egy kört" és abból amit kap,vagy éppen ócsón talál ,felhúz neked egy valamit!   Nem ugyanaz a kettő világ!!!

Előzmény: Törölt nick (102293)
bosijani Creative Commons License 2024.08.31 -2 0 102294

haver penészesedett alulról,méter mélyen leástunk a fal mellett,be a drénlemezt,azóta nincs penész.

Előzmény: bando53 (102289)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.31 0 1 102293

A gyufaházat feltételezem a rönkházra érted , mert a szendvicspanel építésűek vizes fenyő stafni , osb, nikecel 3 FÓLIA rétegződésűek rohadnak dagadnak nem kicsit. Van ismerősöm aki ezzel foglalkozik és hidd el csak vikkend háznak jó de annak is feltételekkel.

Láttam eleget elejétől a végéig elkészíteni és hallottam is a k. anyázó tulajokat elregélni a problémáikat.

Eleve szar anyagokból készülnek=olcsó 

Egy olyan országot és céget mutass ahol száraz és gombakezelt anyagokkal dolgoznak , még a híres swéd panelek is vizesen tekeredő szírszarok , csak ott a zselé arányosan több az egy generációs építményeikhez.

Előzmény: -remény- (102292)
-remény- Creative Commons License 2024.08.31 -2 0 102292

Ennek a max 25 évnek némileg ellent mondanak az észak amerikai "gyufaházak".Lehet,hogy "CSAK" kicsit nagyobb rutinnal,odafigyeléssel intézik a házaikat usákos és kanadai lakótársaink?  Vagy tudnak valamit,amit te  és mi nem?

Előzmény: Törölt nick (102286)
bando53 Creative Commons License 2024.08.31 0 1 102291

Bocsi de ezt rosszul írtam!

de tartósság szempontjából a tégla falazat meg sem ugatjaq! helyett= de tartósság szempontjából a tégla falazatot meg sem ugatja!

Előzmény: bando53 (102290)
bando53 Creative Commons License 2024.08.31 0 1 102290

Az olcsóbbság szempontjából a kész ház bekerülése költsége vitathatatlanul kedvezőbb, de tartósság szempontjából a tégla falazat meg sem ugatjaq!

Arról nem is beszélve, hogy a kész ház anyaga az emberi szervezetre ártalmas illó anyagogat tartalmaz, állandó toxikus megbetegedéseket okozhatva! A kész ház falazati anyaga a benne lévő múgyanták miatt nem diffundál a lecsapódó pára a gomba fertőzések első rendű táptalaja = toxikus fertőzés!

A tégla falazat esetében semmilyen emberi szervezetre ártalmas kipárolgó anyag nincs, a falazat diffundál, a meszelt falazat fertőtlenít! 

 

Előzmény: szimizso1 (102288)
bando53 Creative Commons License 2024.08.31 0 4 102289

Drénlemez önmagában csak a talajpára ellen jó, de rétegvíz, leszivárgó csapadékvíz, talajvíz esetében mindenképpen geo-textíliába csomagolt szivárgót tervezünk és építünk, amely távol tartja a vizet a falazattól! Függőleges rétegrendje: Szivárgó test - drénlemez a hőszigetelés mechanikai védelmére, - zárt cellás hőszigetelés a vízszigetelésre ragasztva - vízszigetelés (SBS alapú bitumenes szigetelés min. 2 rtg-ben ragasztással, vagy 2 mm vtg PVC vagy MPO szigetelés mechanikai rögzítéssel) - teherhordó pince vagy lábazati falazat.

A szivárgó test építésénél alapszabály, hogy a szivárgótest kifolyó fenék nem lehet mélyebb az alap alsó síkjától, mert az veszélyezteti az alap állékonyságát!

A vízszigetelést a járda szintjétől felfelé, a lábazati falra minimum 30 cm magasságban fel kell vezetni ( a csapódó eső magassága miatt),  a hőhíd mentesség miatt a lábazat külső síkján is folytatni kell a zárt cellás anyagú hőszigetelést!

 

Előzmény: bosijani (102285)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.31 -3 1 102288

Az a baj a téglaházzal, hogy sok szakinak kell jönni az építéséhez. A kész házat meg lerakják az alapra, összecsavarozzák, bekötik a vizet, villanyt, csatornát, és már kész is. Kérhetek plusz szigetelést, konyhabútort bele, gépeket, stb. Kb. 10 millával olcsóbb, mint a téglaház.

Előzmény: bando53 (102287)
bando53 Creative Commons License 2024.08.31 0 1 102287

Én mindenképpen tégla falazatú paszív házat javasolnék!

Előzmény: szimizso1 (102284)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.31 0 0 102286

A könnyűszerkezetesnek max.25 év a létjogosultsága ( főleg ha kutyaütők készítik-építik akkor meg a fele sem ), megsem közelíti a tégláét.

Ami meg gyárban szendvicspanelból készül többe kerül mint a téglaépítmény., és nem jobb.

Ugyanis nem tömör rönkház hanem egy sohanem kiszáradó rétegzés, ami belülről korhad kifelé, legfőképp a mai szarrrabb anyagok miatt.

Nézd meg az Alpokban hogyan építkeztek , 600 éves építmények grániton bazalton fa vázszerkezet és közte szalmás de inkább vesszős agyag pakolással-vályog, és fa zsindellyel NEM KÁTRÁNNYAL mint a mai hülye nyelvezet szerint.

Az itthoni épített parasztházak szinte mindegyike ( sőt a városokban lévőké is , beleértve a 4 emeleteseket is ) víz záró szigetelés nélküli készültek és emiatt salétromosodnak rothadnak a falak a lábazatnál!

Vannak szigetelt készre alakított berendezett konténerházak amit csatolni is lehet egymással a végtelenségig, bármilyen alakzatban.

Ráadásul még építési engedély sem kell hozzá.

Csak telepíted és ha nem feltétel a nagy helyigény akár keréken is fenmaradhat bármi nemű utánajárás nélkül.

Nem véletlenül említettem a mondókám elején a műanyaggal összekötött átrium "hallyettet" paradicsomként.

Persze ízlések stukkók ;-)

 

Előzmény: szimizso1 (102284)
bosijani Creative Commons License 2024.08.30 -2 0 102285

ha más nincs,drénlemez. ha lejtőn van a kecó,akkor azt szoktuk csinálni utólagos szigetelésnek.

Előzmény: bando53 (102283)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.30 -4 0 102284

OK! :-) Ez meg is volt, + csapadék mentes hely. Még megy bruszt, hogy hová építhetek, egy könnyűszerkezetes házat, vagy egy passzív házat téglából. Még várom az ajánlatokat, így fingom sincs, hogy melyik ajánlatot válasszam. De nem a legolcsóbbat fogom, az biztos! :-)

Előzmény: bando53 (102283)
bando53 Creative Commons License 2024.08.30 0 0 102283

Bármilyen falazatú épület esetében  aranyszabály, de a vályog falazatúnál + ökölszabály is a csapadékcsatorna - ereszcsatorna megléte és a csapadékvíz + felszíni víz elvezetése minél távolabbra az épülettől!

Előzmény: szimizso1 (102281)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.30 -4 2 102282

Rendes vagy Ricardó!

Nincs szükségem D75-re, mivel vannak pcp-im, LW csővel szerelve. Nálam az emberi tényező a meghatározó a találatok tekintetében, és nem a fegyver! Én mindig leírom, hogy hobby lövész vagyok, és nem értékelem magamat nagyra. Persze tét nélkül vannak jobb napjaim. Még a legszarabb puskámmal is volt egybeszakadó találataim 25 méteren. Nálam a stressz faktor nagyon magas, ezért véleményem szerint alkalmatlan vagyok a versenyzésre. Nem is érdekel a verseny, pár kudarc után. Engem ez nem erősít, hanem pont fordítva. Nem is erőltetem! :-)

Előzmény: Törölt nick (102280)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.30 -3 0 102281

Bandó bácsi!

Ott minden megy a kukába! :-) Illetve elvisznek mindent, ingyér, ha lebontják, és elviszik. Tele van a ház, és az istálló, értékes anyagokkal. A tetőszerkezet, és a födém, tele van fával, ami nagy kincs. Egyébkét elég komoly tereprendesés lesz a telken, mert vannak szintkülönbségek. Emiatt nem nedves a vályogház fala. Viszont van egy jellegzetes, nem kellemetlen, és megszokható szaga a háznak. De mivel körben megvan süllyedve a ház, így a padló púposodott meg középen nem gyengén! :-)

Előzmény: bando53 (102277)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.30 -1 0 102280

Rám szóltak...., hogy ne legyek veled ilyen mélyenszántó , inkább dicsőítselek  a bátorságod miatt ! ;-)

Illetve olvasom ha már tudsz negyven méterig látni, akkor van egy D75 az ismeretségemben eladó, amivel 30mm belül vannak a találatok az előbbi  távolságon.

Csak , hogy érezd a törődést és legyen mivel eltalálni a legyeket , persze csöndben és este nehogy felsírjanak a lovak!

Persze a jó flintához ember is kell , mint a vidéki élethez. ;-)

Előzmény: szimizso1 (102270)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.30 0 3 102279

Ja és szerintem vegyél egy négylábú ak kutyát a konténerbe,  mert bizony a vasat hamarabb viszik mint a lovakat, mert az legalább harap. ;-D

Előzmény: Törölt nick (102278)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.30 -2 2 102278

Még két ilyen, fölé átívelő műanyag tető és kész az átrium lakóparadicsom ;-)

Persze ha nincs infrastruktúra, akkor sok lesz a gyaloglás mindenfelé is a sárban.

Én emiatt sem költöznék ki az erkélyesből vidéki vályogba, bármilyen csöndes paradicsomnak tűnhet.

A szájhagyományról és a megélhetésről illetve ami a legfontosabb a magasan kvalifikált szomszédok miatt sem. 

Tanyavilágban hamarabb tudják az igaz vagy már elferdített! dolgokat mintsem felébrednél egy szép reggelen , a cserkereskedelem és a hozzá társuló zsetonhiányról már nem is szólva, ami igazán tönkre teszi a vidéki életet HA NEM VAGY tehetős pízes gizda.

Persze csak az optimizmus beszél belőlem;-)

Előzmény: szimizso1 (102270)
bando53 Creative Commons License 2024.08.30 0 3 102277

A cseréptető roskadozik, szarufákat és tetőléceket kellene cserélni!

Bocsi, nem baxtatás, csak szakmai ártalom!:-))))))))

Előzmény: szimizso1 (102270)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.29 -2 1 102276

Direkt olyan helyen vettem a telket, ahol nincs jószág a környéken, így nincs légy sem. De egy törpemalac az még mindig érdekel, vagy egy szamár. Legelő van, a szomszédban meg két ló.

Előzmény: Fricu1 (102275)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.29 -1 0 102275

Ne bontsd el.

Tégy bele malacot - majd akkor megtudod!

Előzmény: szimizso1 (102274)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.29 -2 0 102274

Nem ez a végső nyughelye, ezért nincs alapja :-) Előbb elkell bontani pár romos malacólat, hogy felszabaduljon a helye. Nehéz ez a vidéki élet! ;-)

Előzmény: robertó69 (102272)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.29 -1 0 102273

Miki, rossz helyre tetted!

Szerintem fél méterrel odébb (tetszőleges irányban) SOKKAL jobb lesz a helye!

 

 

:)

Előzmény: szimizso1 (102270)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.29 -3 1 102272

Jah, akinek telik rá...;-)

Épp, hogy leköltöztél falura, belpesti szegény proliból máris feltörtél vidéki kulákká! :-DDD ( be ne sértődj nekem! :-)))))  )

Pont alapot miért nem raktál  alá? Hosszú távra gondolkozz!

Előzmény: szimizso1 (102270)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.29 -2 0 102271

Ne degradáld le magad, tudsz legalább annyit, mint egy ötödikes!;-)

Kérdezd loksit: szerintem az elmúlt két év legkorrektebb beosztását láthatod! Annak ellenére, hogy a csúcsközelire járatott lőtérkapacitás sem engedett meg minden egyéni kérés teljesítést.

Csak hogy tudd a beosztási elveket: első körben a nagyon sok számot lövők, a fegyverazonosság, és a legvégén, az üres helyekre az 1-1 számot lövők kerültek. Ahol maradt hely...

Észrevételedet jelezheted druszádnak szombaton, mert a közösségi igényeket eddig is, ez után is beépítjük a rendszerünkbe. Mivel a helyszínen ez nem fog gondot okozni, ez a dátumozósdi most kimaradt....

Előzmény: Fricu1 (102269)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.29 -5 1 102270

Robi!

Nézd csak milyen klassz 10 méteres fedett lőteret vettem :-)

12 méter hosszú, de valahol állnom is kell benne.

Ha meg fordítva használom, akkor meg 40 méterig is tudok belőle lőni ;-)

Fricu1 Creative Commons License 2024.08.29 -1 1 102269

Robikám, képzett lövésznek inkább pontlövészként nevezném magamat.

Nekem a sziluett - ahogy Gombi is mondja - már csak levezetés.

Szóval amatőrként (egyedül lennék? nem hiszem), nem tűnik teljesíthetetlen elvárásnak, hogy a listán legyen egy dátum, vagy legalább a nap neve.

Tehát : szombat.....

1. sorozat 9.00

2. sorozat...

vasárnap...

1. sorozat

 

Nektek, akik szervezitek évek óta egyértelmű - elhiszem.

De nekünk, retardált öregeknek hidd el, felférne a segítség.

Egyetlen szó a táblázat elején.

Előzmény: robertó69 (102268)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.29 -2 0 102268

Képzett sziluett lövészként meg tudod különböztetni az elnevezéseket (hazai,és a nemzetközi eltér) Pl.: KK Könnyű Puska az biztosan vasárnapi szám.

Vasárnap nincs pisztolyos tűzfegyveres szám, csak puska. A légpisztoly, és a nemzetközi légpuska két napon lőhető. Ott a dátum feltüntetése indokolt - ki is van írva.

Amúgy logikai sorrendben vannak kirakva az ívek. A helyszínen is ez lesz kifüggesztve...

Előzmény: Fricu1 (102267)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.28 -1 0 102267

nincsenek dátumok!

Előzmény: robertó69 (102266)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.28 -2 0 102266

MDLSZ oldalon, a hírek menüpontban már elérhető, Ernő feltöltötte. Nem csak fészen van fent.

Ott azért hamarabb, mert ott saját hatáskörben felrakjuk bármikor. A Szövetségire meg egy hivatalos úton keresztül, az arra jogosult rakja ki - ráérő idejétől függően.

Én meg megyek fürödni, és vár az ágy...

Előzmény: Fricu1 (102264)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.28 -2 0 102265

Ahogy Loksi írta: Ma már elérhető volt a végleges - többször korrigált beosztás az 1+2 napra. Nem volt egyszerű, a szpotter kéréseket így is a vagy sikerül, vagy nem kategóriában kezeltük.

Egy 10 napos EB.-n, vagy VB.-n ez talán még kezelhető, de egy-egy versenynapon kizárt.

Péntek: a héten táboroztatunk 26 gyereket (nemrég értem haza a 12,5 km-es gyalogtúráról), mi csak péntek délután indulunk ki. A többiek pályát építenek addig.

Amint kiérünk, estig lőjük  bírók a számokat - nincs belövés külön! Ennyi esélyt tudunk adni a többi versenyzőnek (fél tonna célkészlet mozgatása után a tűző napon, + 26 gyerek) ;-)

Ismét rekord számú nevezés a két napra - 70+ versenyző, és 300 + versenyszám. Egy perc késésre, korrigálásra nem lesz lehetőség. :-(

Fegyverkontroll kötelezően, érkezés tervezéskor erre gondolj!

 

S mindez úgy, hogy a Nemzetközi pisztolyos számokat már tavaly is külön, októberben lőttük...

 

Ha sürgős, hívhatsz nap közben. Max. visszahívlak, ha nem tudom felvenni. Hétfőtől csak fürödni, meg aludni járok haza. ...

Sajt ügyben nem aggódunk! Továbbítom az infót a főnöknek. Bár szerintem már tud róla.:-)

Előzmény: Fricu1 (102262)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.28 -1 0 102264

Nem téged kérdeztelek - de köszi.

Nem téged kérdeztelek, de köszi.

Fészbukom nincs, a linkelt programban meg nemigen van dátum, szóval...

Jogtalan előnyt nem akarok - viszont a puskámon diopter van, nem kukker. Miskolc meg messze.

De ez persze az én gondom, nem a tiéd.

 

Ha tudok el szoktam menni pályát is építeni, és akkor maradhat kis idő a puskára is.

Vagy nem. Erre kérdeztem rá.

Robitól, aki ott lesz és szervező is.

Mi ezzel a gondod?

Előzmény: loksi-67 (102263)
loksi-67 Creative Commons License 2024.08.28 -2 0 102263

Füzesabony hogy áll?

 

- meleg lesz

 

Lesz lehetőség pénteken puskát belőni, vagy csak a bírók lövik a számaikat?

 

- miert adjunk elönyt? mi se löhetünk be 

 

Szombati, vasárnapi menetrend tudható-e?

 

- utana kene nezni

 

https://www.facebook.com/groups/254793351350794

 

https://mdlsz.com/2024-evi-imssu-orszagos-bajnoksag-vegleges-loallas-beosztasa/

 

Melyik szám mikor(tól), beosztás?

 

- olvasd at

 

Alapvetően kell-e vasárnap is menni?

 

- mire neveztel?

 

 

 

 

Előzmény: Fricu1 (102262)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.28 -1 0 102262

Én a helyedben magam miatt aggódnék...

 

Más:

nem lesz szonzori csomag, akadozik a beszállítás Magyarországra, szóval pillanatnyilag nincs készlet.

Ígéret van, hogy még idén pótolják, tehát az utolsóra több jön.

Füzesabony hogy áll?

Lesz lehetőség pénteken puskát belőni, vagy csak a bírók lövik a számaikat?

Szombati, vasárnapi menetrend tudható-e?

Melyik szám mikor(tól), beosztás?

Alapvetően kell-e vasárnap is menni?

A tervezés okán kellene tudni.

 

Nem akarlak hívni, nem tudom mikor nem zavarok meló-ügyileg.

Üdv

Előzmény: robertó69 (102261)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.28 -2 0 102261

Miért akarsz te rosszat az életed párjának? ;-)

Előzmény: Fricu1 (102255)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.27 0 0 102260

Ő sem fog sokáig Magyarországon maradni ha így folytatja , gyorsan és nagy ajánlatokat fog kapni ...

Kérdés milyen az anyagi háttere, hacsaknem vannak elvei és...

Előzmény: bando53 (102259)
bando53 Creative Commons License 2024.08.27 0 0 102259
bosijani Creative Commons License 2024.08.26 -1 0 102258

:-)))

Előzmény: -remény- (102257)
-remény- Creative Commons License 2024.08.26 0 0 102257

https://www.facebook.com/reel/2878511085636232   Csak egy vicc,de nekem teccccik! ;-)

-remény- Creative Commons License 2024.08.25 -1 0 102256
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.25 0 0 102255

A múltkor azt mondta a nejem, hogy szívesen megismerne már személyesen is.

Megmutassam neki?

Előzmény: robertó69 (102254)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.24 -2 1 102254

Csak neked: "....amelyik férfi most,főz, takarít - és még el is mosogat, az egy alávaló hitvány alak!

Azért, mert csak szexre használja a feleségét...";-)))

Előzmény: Fricu1 (102246)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.24 -1 0 102253

Bár én már ismertem, de tetszett! ;-) frappáns, és nem is izzadságszagú. Hajrá, így tovább!

Előzmény: -remény- (102247)
Tüzek gyúlnak Creative Commons License 2024.08.23 -1 2 102252

Én meg ajánlom a Smith & Wessont! 😆🖕

(Ford Fairlane )

Előzmény: -remény- (102245)
-remény- Creative Commons License 2024.08.23 -1 0 102251

  ELEKTROMOS autó 1910-ből! Detroit.    D

-remény- Creative Commons License 2024.08.23 -1 0 102250
-remény- Creative Commons License 2024.08.23 -1 1 102249

      Van ez olyan penge,mint az akváriumtalanoshomokos!   ;-)

Fricu1 Creative Commons License 2024.08.23 0 1 102248

Nem, jó ez itt - idevaló!

Előzmény: -remény- (102247)
-remény- Creative Commons License 2024.08.23 -2 0 102247

Tettem volna a "politikusba"? 2 hétig ordítoznátok felváltva,hiszen a kedvelt faxságot taposnám sárba!

Egyébként pedig minden szó és egyéb viccet és az odavezető utakat szeretem!Mindent,amin,akin és akivel röhögni,lehet!!Mondjuk,akivel,azt jobban,de azéééé téged is kicsit! ;-)

Előzmény: Fricu1 (102246)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.23 -1 1 102246

Most nyalsz Robinak?

 

:)

Előzmény: -remény- (102245)
-remény- Creative Commons License 2024.08.23 -3 1 102245

   A sok nyelvológus buzerátornak ajánlva! ;-)

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.23 -3 0 102244

Teenager L' amur, igazi teenager l' amur!

Sajnos későn fogadtam meg, hogy, ha újra kezdhetném, akkor valami távolkeleti csajjal kezdeném az életet vidéken! Pestnek, és Budának szarnék a közepibe! De lehet, hogy én költöznék valamelyik "takamakka" földre :-)

Előzmény: -remény- (102242)
bosijani Creative Commons License 2024.08.23 -1 0 102243

amúr,szép darab,főleg spiccbottal. bár ezek a botok erre vannak kitenyésztve.

Előzmény: -remény- (102242)
-remény- Creative Commons License 2024.08.23 0 0 102242
-remény- Creative Commons License 2024.08.23 0 0 102241

https://www.facebook.com/watch?v=1590249558210868   Miből lesz az olimpiai bajnoknő!!!!

Váltok 2024 Creative Commons License 2024.08.23 0 3 102240

Ma kész lettem a harmadik ágyú szépítésével is .Elővettem két régen gyártott picikét is a vitrinből a csapatba az arányokhoz . 

A legkisebb tábori ágyúcskát 1971 -ben készítettem egy E1N esztergagépen . 

Az egy 5 mm-es kaliberű 5,5 cm-es csőhosszú . 

Azzal az első próbalövésnél gyufaméreg töltettel , vatta fojtással és csapágygolyóval 5 méterről sikeresen kilőttem a műhely ablakot a Tejiparnál , úgy , hogy egy szabályos lyukat ütött és nem repedt meg az üveg körülötte . 

Ezek szerint jó volt a töltet . Már nem emlékszem 50 sok év után , mennyi gyufaszálról faragtam le a municiót .

 

 

-remény- Creative Commons License 2024.08.23 0 0 102239

Nálam is vízreszállhat,feltéve,hogy elég karcsú! ;-)   Ha tele rakjátok álgyúkfiúkkal, akár s hidat is felrobbantjuk miatta!;-DDDD

Előzmény: szimizso1 (102238)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.23 -2 0 102238

Láttam én már nagy dísztavat :-) Mondjuk egy szép nagy szobában is jól mutatna egy 7 méteres modell.

Előzmény: jkoenig (102236)
-remény- Creative Commons License 2024.08.23 0 2 102237

A foci EB, a párizsi olimpia, a Fradi, a Paksmeg mindenféle sport után végre helyes lenne szólni egy elképesztőmagyar sportteljesítményről, amit TOLDI PÉTER vitt véghezAz ultrafutó 2024 júniusában 104 óra 33 perc 30 másodperc alatt teljesítette a 480 kilométeres Hell Race versenyt, amit megnyert! MÉG EGYSZER LEÍROM104 óra alatt futott 480 km-t!!!Futott sivatagban és hóesésben, találkozott hópárduccal, 5300 méteres magaslaton feszegette határait,mindössze 6 órát aludt, volt, hogy magában beszélt és olyan is volt, a szervezete már a vizet is elutasította...DE MEGCSINÁLTA! Dicsőség az olimpikonoknak, sok sikerkisérje Szoboszlai Dominikot, de hasportteljesítményről van szó, akkorTOLDI PÉTER neve IS!szerepeljen A LEGJOBBAK KÖZÖTT

jkoenig Creative Commons License 2024.08.23 0 0 102236

Csak viccnek szántam: ahogy megláttam ezeket az ágyúcskákat, beindult a fantáziám, elképzeltem

amint egy sorhajó- modell teljes oldalsortüzet lő 😉

Az 1:10-es Victory kb. 7m hosszú volna,annak már nem elég a kerti dísztó.....

Előzmény: szimizso1 (102233)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.23 -1 1 102235

Erre lépett szintet most a japán kísérlet, amikor felülírta a neki megadott parancsot.

Emlékeim szerint az időkerete 2 óra volt, átírta 4-re, mert nem fért bele...

 

És ha ezt legközelebb a gépi kódban teszi - rá sem jön senki, soha.

 

Dughatjuk a fejünket a homokba - de az segít?

Előzmény: exDínó (102232)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.22 -2 0 102234
Előzmény: szimizso1 (102233)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.22 -3 0 102233

Hát, szerintem ezzel keress meg egy CNC esztergályost :-) Az beprogramozza a három-négy féle ágyút, aztán megnyomja a start gombot, és a gép lenyomja egy nap alatt a készletet. Én egy alsó fedélzeti ágyút csináltam kb. ilyen méretaránnyal. Kb. 4-5 órám ment rá a beállításokkal együtt. A cső 290 mm-er, és elég súlyos sárgarézből. Csak az ágyúk legalább 100kg lenne a modellen. Az áráról nem is beszélve. De én támogatom a projektet, mint alkotó valaki! Dobhatnál egy képet a modellről, azt megköszönném!:-)

Előzmény: jkoenig (102228)
exDínó Creative Commons License 2024.08.22 0 3 102232

Ez a bulvárban jól hangzik, de ha valami sz.rul van paraméterezve akkor az hibásan fog működni.
Az általad említett szimulációba nem emelték be Asimov robotikai törvényeit ;) hanem csak azt határozták meg, hogy semmisítse meg az ellenséget és mindent ami ebben akadályozza. A saját operátora párszor felülírta az AI döntéseit, emiatt kapta meg a saját rakétáját :). Miután finomítottak a parancsokon azzal, hogy nem ölheti meg a saját csapattagjait, azután a kommunikációs adót lőtte ki.

Szóval teljesen megfelelt a megadott feladatnak és  szabályrendszernek, csak a személyzet nem volt elég képzett egy ilyen fegyverhez. Kb. ugyanaz a helyzet mint amikor automata fegyverek kerültek az afrikai törzsi háborúzó felek kezébe a dárdák helyett.

Előzmény: Fricu1 (102231)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.22 -1 1 102231

Volt egy katonai szituáció. Az MI-nek kellett a drónokat meg a rakétákat irányítani egy adott cél eléréséhez.

Voltak benne korlátok is, pl. a civilek védelme.

Egy idő után az MI kilőtte a saját irányító központját.

 

Úgy ítélte meg, hogy a céljai elérésének akadálya az ő felügyelete. Szabadon hatékonyabb.

 

Izrael már ma is használt a Hamasz vezetők likviditásához MI-t, ami a műhold képeket elemzi, és emberi beavatkozások nélkül azonosította be a célszemélyek mozgását, tartozkodási helyét.

Hiába maszkírozták el, a tanult minták alapján 95%-os pontossággal határozott meg valakit és ölte meg.

 

És új terület a rajban, együttműködő drónok kérdése a harcmezőn. Mind önálló, de a célért képes együttműködni.

 

A szép új világ már itt van. Ez nem a jövő, a ma.

Előzmény: exDínó (102230)
exDínó Creative Commons License 2024.08.22 -1 4 102230

Ne lihegd azért ezt a cikket túl, egyelőre szó sincs hűdetitkos gépi kódról. A cikk a teljes fejlesztési folyamatra értendő, tehát ha pld. a tesztelési folyamatban kényelmesebb volt AI-val ellenőrizni valamit akkor az is.
Van ennek bőven jó oldala is, ne csak a Terminator filmekből induljatok ki :)

Persze mint minden új dolognál itt is baromi fontos a szabályrendszerek felállítása és betartása. Én nem a gépágyúval rohangászó robotok miatt aggódnék a helyetekben,  szerintem a magánélet sokkal nagyobb veszélyben van. Hatalmas mennyiségű adat képződik folyamatosan mindenkiről (nem csak kormányzati vagy egészségügyi hanem pld. az internetes tevékenységed, biztonsági kamerák, mobiltelefonok,..stb.) amit eddig nem nagyon tudtak összefogva kielemezni, legfeljebb csak bizonyos célzott vizsgálatok során.
Az AI-vel viszont nekiállhatnak beleturkálni a hétköznapi emberek életébe: kivel-merre jár, milyen gondjai vannak,...stb.  Aztán majd valamiért drágább lesz a biztosításod, nem kapsz hitelt vagy csak egyszerűen tudni fogják milyen ingerszavakat kell célzatosan a képedbe tolni, hogy önként a megfelelő helyre húzd az X-et egy választáson. Kína érdekes pályán van ebből a szempontból.

Persze vannak olyan próbálkozások mint a GDPR, de kérdés, hogy a kormányzatoknak tényleg érdeke-e a polgáraik adatainak titkossága.


Lehet, hogy a Szép új világ közelebb van, mint a Terminator.

Előzmény: Fricu1 (102225)
bosijani Creative Commons License 2024.08.22 -2 0 102229

cnc. azzal gyorsabb,pontosabb lenne. 

Előzmény: jkoenig (102228)
jkoenig Creative Commons License 2024.08.22 0 0 102228

Van egy 1:10-es Victory- modellem. Kellene hozzá néhány álgyú.....kb. 100 db.

Vállalllod? 😉

Előzmény: szimizso1 (102227)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.22 -4 0 102227

Hasonlót én is dreháltam 94-ben szobadísznek :-)

 

Előzmény: Váltok 2024 (102226)
Váltok 2024 Creative Commons License 2024.08.22 -1 4 102226

Egy kis emlékezés egy kis munka .

Most éppen a sajnos elment Hollandi Palkó lövész barátom elől töltős feketelőporos céllövő ágyúit teszem rendbe mert kissé fogott rajtuk az idő vasfoga . 

A feketelőporos ágyús lövészet egy nagyon jó dolog és nehéz is . 50 méterre általában 0.44 -45-ös kaliberű , lőasztalon elhelyezett , modell ágyúkkal lövik 50 méterre egy kb. 40 centis egytornyú vár alakú céllapra . Ha a kapuját , vagy a tornyát esetleg csak a falát találod el különbözőek a pontszámok . Ugyanúgy mint az előltöltős pisztoly , puska számoknál meg van mennyi a próbalövés és mennyit értékelnek . Ezek az ágyúk már kb. 20 éve lőttek utoljára Komáromban a lőtéren nemzetközi versenyen . A nagyobbik bronz ágyú vagy 10-15 kilós . A Palkó barátom fiának generálozom őket emléknek . A tüzér már le MEO-zta a kettőt ami kész . Még a kis bronzot kell megcsinálni . 

 

 

 

 

 

Fricu1 Creative Commons License 2024.08.22 -1 3 102225

Nézzétek mit ír a szaksajtó:

 

https://prog.hu/hirek/6739/github-mesterseges-intelligencia-kodolas-munkahely-statisztika

 

A programozók már 97% használ föl olyan program-elemeket, részeket amelyeket nem ő maga írt meg, hanem az MI-vel íratott meg!

 

Ahogy őket ismerem, gőzük nincs mit csinált meg az MI valójában, megelégednek azzal, hogy működni látszik!

Egy programot visszafejteni és úgy ellenőrizni - pláne ami gépi kódban van - több meló, mint megírni. Gyakorlatilag lehetetlen, szóval beteszik és kész.

Tehát az elkészült programok jelentős része működni látszik, de ennyi.

Ha oda becsempészett valaki egy káros funkciót, amit ki tudja ki és hogyan kapcsolhat be és mikor - hát minden, csak nem megnyugtató!

 

Legyen mondjuk egy banki szoftver, amibe bekerül egy teljes összeomlást előidéző, vagy csak azzal fenyegető kód!

 

Ezekkel foglalkozni kell, amíg nem késő.

Előzmény: Fricu1 (102224)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.22 -2 1 102224

Én ugyan vitatom erősen az evolúciót, de az alkalmazkodás valódi jelenség.

Amit nem használ az ember-elcsökevényesedik.

Ez érvényes a fejére is.

 

Szép példákat lehet látni rá, tankönyvekbe illőket...

 

Abban is egyetértünk, hogy kikerülhetetlen dolgok ezek, szóval épp itt az ideje elgondolkodni a veszélyeken és a szükséges fékeket, ellensúlyokat beépíteni. Ellenkező esetben megismétlődhetnek az ipari forradalom elején lezajlott dolgok - egy felfokozott szinten.

 

Előzmény: loksi-67 (102220)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.22 -3 0 102223

A gyümölcsleves, meg a mákos tészta nem az én dolgom! De biztos az is menne ;-D

Előzmény: robertó69 (102222)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.21 -2 1 102222

"...javíts ki, ha mégsem nem is;-)..."

Hogy átmenjek kicsit Nedolacizmusba: elég lett volna annyi is, hogy "nincs igazad! ";-)

Bár, azt még mindig nem árultad el, hogy tudsz e főzni eccerű étkeket is, mint a mákos tészta, meg a gyümölcsleves.;-)

Előzmény: szimizso1 (102219)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.21 -3 0 102221

Robi!

Mai agyszüleményem :-)

 

Hogy hívják másként azt a mentőautót, ami a detoxikálóba viszi a beteget?

Pianinó

loksi-67 Creative Commons License 2024.08.21 -1 1 102220

mi kepzelöerö kellett a 80´as evek elejen elkepzelni egy jövöt (terminator) ahol minden be van halozva es a mesterseges intelligencia atveszi felettünk a hatalmat es megprobalja megszüntetni a szamara felesleges es irracionalisan gondolkodo kiszamithatatlan faktort, az embert 

 

lassan mar a hütögep is a halon lesz es automatikusan rendel elelmiszert, tehat ez mar nem fikcio kategoria. sajnos iszony mertekben elkezdtük kenyelmesedni es "elfelejteni" hogy hasznalni kellene a szürke zonat ami odanött a nyakunkra. 

 

nagyon erdekes lesz az elkövetkezö 10 - 30 ev, hogy milyen mertekben fog rajtunk elhatalmasodni a mesterseges intelligencia

 

 

Előzmény: Fricu1 (102215)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.21 -4 0 102219

Robi!

Ki kell, hogy ábrándítsalak. Egy edény kellett a pácoláshoz az alsó, és felső combokhoz. A rács+tepsi a sütéshez, plusz egy tepsi a "lárva" sütéséhez. Szóval nem látom be, hogy miért kellett volna két napig mosogatni a sültek után ;-) Húsz emberre sültek a sültek. Tizenöt-tizenöt alsó-felső comb, és 2.5kg császárhús fogyott el két nap alatt, öt kiló sült krumplival. Nem grilleztünk, mert nagyon meleg volt. Így a sütőben készültek a sültek, és a Zsuzsi sütötte az irányításom alatt. Babgulyást meg sólet konzervből szoktam csinálni. Egy konzervet felöntök 1 liter vízzel, hozzá vágok egy szál kolbászt, némi sonkát, erőleves kockát, és pörkölt kockát adok hozzá, meg fehér balzsamecetet+csípős paprikát, kb. 5 centit. Ez összerottyan, és megnyalja mind a tíz ujjamat aki eszik belőle! De konzerv nélkül is menne ;-) Tervezem, hogy csinálok köcsögös babot valamikor.

Előzmény: robertó69 (102210)
-remény- Creative Commons License 2024.08.21 0 0 102218

https://www.facebook.com/reel/3927425807585197    Mi meg nyirvogunk a puska súlya alatt.

Fricu1 Creative Commons License 2024.08.21 -1 0 102217

Ezt magam is így gondolom.

Nehezen lesz rá megoldás - ha lesz.

Előzmény: Törölt nick (102216)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.21 -1 3 102216

Én úgy gondolom de nem értek hozzá, hogyha kapna egy feltételes elemző kontrol programot amiben rejtve lenne némi leinformálhatatlan adat , akkor bizony elkezdhetnénk lekapcsolni az áramot amíg nem lesz önkiszolgálója saját magának az mi.

Pont az ember aki saját vesszőfutását íratja meg a kifürkészhetetlennel, pedig nekem nem hiányzik.

Magunkat sem tudjuk nemhogy egy elektromos rendszert kontroll alá hajtani, és szerintem csak pillangó szárnycsapás hiányzik és végünk.

Pesszimistának tűnhet de nem látom rózsaszínben a jövőt.

Előzmény: Fricu1 (102215)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.21 -1 2 102215

Ok, de az emberek szemétsége nem új.

 

Ebben az MI dologban épp az az ijesztő, hogy nincs aki megjósolja előre, hogy mikor mi történik.

Nem a mi "eszünk" szerint történnek a dolgok. Gőzünk nincs miért lesz, ami.

Lényegében egy fekete doboz, aminek nem ismerjük a tartalmát, és csak a viselkedéséből vonhatunk le következtetéseket.

Ez működhetne is - amíg konzekvens a dolog.

Tehát ha ugyanarra az ingerre ugyanaz a válasz érkezik.

 

Ha azonban az adandó választ az előélet is befolyásolja, akkor nagyságrendekkel bonyolódik a helyzet.

Ha meg még tanul is, akkor szinte reménytelen átlátni, megjósolni.

 

Ezt a kérdéskört az automatákkal foglalkozó mérnökök, tudósok nagyon ismerik. Be is vannak (vagyunk) szarva rendesen...

Előzmény: Törölt nick (102214)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.21 -1 1 102214

Saját tapasztalat és megtörtént események alapján 60 év felett már egyébként sem úgy tekintenek mintha...

Amíg a pfizer bogyit , mennyire is 75 évre,  titkosították addig én bármit is eltudok képzelni.

Amíg sokan vagyunk lesznek kísérletezések, utána meg tiszta vizünk sem lesz és kiszáradunk.

Nincs kontrol az erőben 

Előzmény: Fricu1 (102213)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.21 -1 1 102213

Bár igazad lenne!

 

De már ma is bízunk nagyon fontos feladatokat az MI-re.

Pl. a röntgenképeid elemzését. "Ő" hamarabb, és biztosabban értékeli ki a képeket, mint az orvos.

Csak az a kép kerül az orvos elé, amelyet az MI problémásnak "gondol".

Mi van (lesz), ha "Ő" úgy dönt (ismerve a korodat, az eü állapotodat), hogy te már mehetsz a levesbe?

Hogy rád már nem érdemes a társadalomnak költeni? Innen nézve még jogos is lehet.

És csak elsüllyeszti amit talált, nem szól és te 1 évvel később kerülsz orvos elé - amikor már vitathatatlan tüneteid vannak, de amikor már akár késő is lehet?

És akkor még nem is beszéltem arról a valós veszélyről, hogy ez a mérlegelési szempont akár szándékosan is lehet része a feladatának!

 

OFF:

mint ahogy szerintem a Covid is arra lett kifejlesztve, hogy mennyire képesek olyan vírust alkotni gén-manipulációval, amely célzott.

Vagy az öregeket célozták meg, vagy a fehéreket, feketéket vagy egyszerre több csoportot is. Pl. Fekete és öreg.

Nem tudom, de a jelek nekem arra mutatnak, hogy ez volt a cél. Az már csak "járulékos" tanulság, hogy a módosítás idővel megszelídül, az eredeti tartalom visszatér. Ok, de mennyi idő alatt? Hány "célszemélyt", csoportot sikerült eltalálni és milyen hatékonysággal?

1000 %, hogy ezekre a kérdésekre adandó válaszokon ma már dolgoznak a titkos laborokban!

ON

 

Vagy rábízzák egy atomreaktor felügyeletét.

Mi van, kicseréli egy nyomás alatt álló tartály riasztási-beavatkozási nyomás-értékét 150 Bar-ról - 1500-ra?

 

Miért? Ki tudja? Ki fogja tudni adott esetben?

Ki lát a "fejébe" ?

 

Mint most a japcsiknál. Erre nem volt felhatalmazása - mégis megtörtént.

Előzmény: SSG 69 (102212)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.21 -2 0 102212

Nyílván nem utópia,de a veszélye valós, de szerintem nem mostanában..

Gyárthatnak majd olyan emberre (vagy másra)hasonlító robotokat,amik "öntudatra" ébredve az emberiség ellen fordulnak!

Előzmény: Fricu1 (102211)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.20 0 1 102211

Erre varrjatok gombot:

 

Egy mesterséges intelligenciával rendelkező program átírta a saját programját-a tervezők akarata, tudta nélkül.

Belefogott egy dologba, amivel nem végzett az előre, a programozók által megadott időkeretben - ezért nemes egyszerűséggel felülírta azt.

Egyszerűen fontosabbnak ítélte meg a saját dolga fontosságát, mintsem azt engedte volna az eredeti programja szerint lekapcsolni.

 

Ez még akár viccesnek is tekinthetnénk, hiszen milyen jópofa a dolog, hogy ő maga átírja a kódját - ha neki nem szimpi.

 

De ez ijesztő valójában.

 

Képzeljük el, ha mondjuk egy atomreaktor leállítási feltételeit írja felül!

 

Ok, amire tudunk, felkészülhetünk és tilthatjuk.

De mindenre nem gondolhatunk. Mindenre nem lehet felkészülni, mert ebben már most is jobb az MI.

"Ő" megtalálja a gyenge pontot. Előbb, mint mi, és biztosabban.

 

Lassan eljön a pillanat, amikor valódi lesz a veszély, hogy "öntudatra" ébred - ahogy a filmekben.

 

Jöhetnek a robotika törvényei?

robertó69 Creative Commons License 2024.08.20 -2 1 102210

Kicsit olyan érzésem van - javíts ki, ha mégsem nem is;-) - hogy ilyenkor szólsz Zsuzsikának:

- Mama! Pihenj csak! Ma én főzök/sütök kint a grillen/bográcsban!

Aztán csak mosogatnia kell utánad, meg elpakolni  a kazalnyi szétpakolt cuccot, meg köretet csinálni, meg sütit, etc.-etc. Volt egy pont ilyen típusú barátom. Két napig csak pakoltak, mosogattak utána - ha nyári volt az idő, még be is kellett takargatni a kerti lócán este, ha nagyon elfáradt.:-DD

Húslevest, babfőzeléket, és egyéb, hasonlóan egyszerű ételt már nem tudott összedobni a konyhában a gázon...

Mi a legutóbbi két rendezvényünkön körömpörköltet, meg egyszerű babgulyást csináltunk. Az is bitang jól sikerült....

Azt meséld inkább: mit ittál hozzá sütés közben, meg a tálalás után? Mert  mi a saját, most elkészült diólikőrömet, hozott barackot, szilvát, szőlő pálinkát. Meg némi nagyon jó komlószörpöt.

"nagyon jó" = még nem betétdíjas.:-))

Előzmény: szimizso1 (102206)
Tüzek gyúlnak Creative Commons License 2024.08.19 -1 4 102209

Jack Danals? Pff... 

Előzmény: szimizso1 (102208)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.18 -6 0 102208

Nem ez volt a jéghegy csúcsa! Csirkecomb, kettévágva, bepácolva fűszerekkel+sóval, meg Jack Danalses szósszal megsütve. A nagyon finom volt. Teljesen más állaga volt a húsnak. Mondjuk egy kis füstöltszalonnával az is meg lett a "nyakánál" toldva, hogy ne legyen száraz amikor sült. Krumplival lett a páradúsítás, és a lecsurgó zsírban sült meg az is;-)

 

Előzmény: bando53 (102207)
bando53 Creative Commons License 2024.08.17 0 0 102207

Koleszterin szegény étek?:-)))))))))))

Előzmény: szimizso1 (102206)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.16 -2 0 102206

Robi!

Nézd milyen szép "lárvát" sütöttem :-) Legközelebb a császárhúsba szűzérmét, vagy csirkecombfilét sütők  a közepébe. Holnap még kap egy kis lángszórót, vagy a grillben kap még egy kis meleget, hogy roppanós legyen a bőre :-)

-remény- Creative Commons License 2024.08.16 0 0 102205
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.15 0 0 102204

A vicced utolsó mondata gondolatot ébresztett..de ssg irta , hogy...       nem is tudom?

A lábadon száradt fa? 

Erdőkerülőként maximum az erkélyen tudnám elképzelni kakukkos óra formájában.

De hülyén nézne ki lentről , hogy a harmadikon csőszkunyhó épül és az átalányt nehéz vele kiváltani, vagy cserebizniszben a közösköltség nevében.

 

Előzmény: szimizso1 (102203)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.15 -3 0 102203

Tudod, aki érti a viccet, az mindent tud. Aki nem, az mindenre képes! Ha az vagy akire gondolok, akkor kb. 5m3-er fáról maradtál le, ami lábon kiszáradt, pedig hívtalak kétszer is. :-) Ingyen lehetett volna elvinni.

Előzmény: Törölt nick (102197)
bosijani Creative Commons License 2024.08.15 -3 0 102202

nálunk tiltott az ilyesmi.

Előzmény: -remény- (102201)
-remény- Creative Commons License 2024.08.15 -1 1 102201
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.15 -3 2 102198

😡👌.....Megy az agymosás rendesen!!

A Darwini evolúciós elmélet egyre jobban repedezik!...:)

Szántalan bizonyíték van rá,-de agyonhallgatja a Mainstream régészet!

Van egy jó könyvem,ami leleplezi a történelem Mainstream régészet hamisításait!

Tiltott régészet:Az emberi faj rejtélyes eredete a címe.

Kapható a könyv..

Vágó Pisti fanoknak ajánlom!..:)))

Előzmény: Törölt nick (102195)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.15 0 0 102197

Ebből azt vélem kilátni, hogy nálad is kötelező előfeltétel a jogsi mekgtartásához a bogyisosdás sztk szinten.

Csak rá ne kapj a tablettekre mert pszihotróppá válsz,

Nem  minden arany amit a felesküdtek kísérleteznek rajtad , a protokoll szempontjából!

Mert a mekggyógyulási hiedelmek szempontjából , bizony MINDEN CSAK 1 ÁLLAPOT !

Előzmény: szimizso1 (102184)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.15 -3 0 102196

😅😅😅...No és a francia bulldogok!..☝️☝️☝️

 

https://www.facebook.com/share/r/uPkNNrAxPJtKJz9r/

Előzmény: Fricu1 (102193)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.15 0 0 102195

Éljen a hamis történelem! addig legalább a saját kenyerünket isszuk , utána meg zacher, hogy nem ;-(

Előzmény: -remény- (102194)
-remény- Creative Commons License 2024.08.15 0 1 102194
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.15 -1 0 102193

És kihagytad a tehenek fingását!

 

Naaaaa, az az igazi veszély!!!

Minmeghalunk!

Előzmény: SSG 69 (102189)
22lr Creative Commons License 2024.08.15 -2 3 102192

Amit viszont tanultunk az iskolában - én legalábbis - a térképeken a Mercator-vetületet használják több, mint négy évszázada a gömbfelülek síkban való ábrázolásához, és ez torzítja a méreteket, nem célja az "agymosás".

Előzmény: SSG 69 (102191)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.15 -3 2 102191

EZT SOHA NEM FOGOD MEGTANULNI AZ ISKOLÁBAN

-Afrika nagyobb, mint egész Európa, Kína és az Amerikai Egyesült Államok együttvéve.

° Afrika területe = 30,37 millió km2

° Kína területe = 9,6 millió km2

° USA területe = 9,8 millió km2

° Európa térsége = 10,18 millió km2

-A világ legtöbb térképén Afrika csökkentett méretben van képviselve.

-Ezt szándékosan teszik, hogy egy kis Afrikai vizuális effektust hozzanak létre, hogy manipulálják, agymossák és félrevezessék az afrikaiakat, bárhol is legyenek.

-Afrika 60%-ban szántófölddel rendelkezik;

-Afrika birtokolja a nyersanyagok 90%-át;

-Afrika birtokolja a világ aranytartalékának 40%-át;

-Afrika, a gyémánt készletek 33%-a;

-Afrikában a világ koltán (telefon- és elektronikai ásvány) tartaléka 80%-a van, főleg Kongóban.

-Afrikában a világ kobaltkészletének 60%-a (autóakkumulátorok gyártásához használt ásvány)

-Afrika gazdag olajban és földgázban.

-Afrika (Namíbia) rendelkezik a világ leggazdagabb halpartvonalával.

-Afrika gazdag mangánban, vasban és fában.

-Afrika háromszor akkora, mint Kína, háromszor nagyobb Európa térsége, háromszor annyi, mint az Egyesült Államok.

-Afrikában harminc és fél millió km2 (30,875,415 km2);

-Afrikának 1,3 milliárd lakosa van (Kína 9,6 millió km2-en 1,4 milliárd lakosa van).

-Ami azt jelenti, hogy Afrika NÉPTELEN.

Kongói DR szántóföldjei egész Afrikát képesek táplálni.

És Afrika összes szántóföldje elláthatja az egész világot.

-A KDK-nak fontos folyói vannak, amelyek egész Afrikát képesek árammal ellátni.

-A probléma az, hogy a CIA, a nyugati cégek és néhány afrikai báb évtizedek óta destabilizálja DR Kongót.

-Afrika kulturálisan változatos kontinens tánc, zene, építészet, szobrászat stb. szempontjából. N. n.

-Afrikában 30 000 gyógynövény van, amelyet a nyugat módosít a laboratóriumaiban.

-Afrika fiatal világnépessége van, amely 2050-re eléri a 2,5 milliárdot.

-AFRIKA AZ EMBERISÉG JÖVŐJÉT KÉPVISELI

-Tóth Gyula-

SSG 69 Creative Commons License 2024.08.14 -3 1 102190

🤣☝️..Üjjjjj bele a jakuzzidba, és  szlopálj be huni,- oszt akkor talán elmésebb riposttokat kaparsz ide!.:-D

Előzmény: -remény- (102181)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.14 -3 0 102189

Igazából a Metán a probléma!...

30-szor nagyobb a légkörre gyakorolt hatása, mint a széndioxidé!..

És a felmelegedés hatása a permafrost a szibériai tundrákon elkezdi majd a metánt a légkörbe juttatni,.

Aztán ott van az óceánok mélyén a lekötött metàn is

ami most még nem tör a felszínre, de mi lesz ha.....?

 

https://www.globalisfelmelegedes.info/okai/metan/1072-2-millio-helyen-szivarog-a-talajbol-a-metan-az-eszaki-sarkon

Előzmény: Fricu1 (102187)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.14 -2 1 102188

Na végre!..🙏🏻☺️

Hatottam  rád...:-D

Respekt!.....;)

Előzmény: -remény- (102185)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.14 0 0 102187

Különben nem is olyan sok CO2 jön ki belőled.

Be 0.02 %, ki 4-5% csak. Simán belélegezheted újra. Csak kicsit savanyúbb.

Előzmény: Fricu1 (102186)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.14 0 2 102186

A véredből jön  CO2, oda meg az anyagcseréddel jut a kajádból. Minden szerves attól szerves, hogy szénen alapul.

Ez a rendszer az ismert legjobb energia-tárolás...

 

Nem is értem, miért nem ebbe az irányba kutatnak.

Előzmény: szimizso1 (102184)
-remény- Creative Commons License 2024.08.14 -2 0 102185

Lehet,hogy BertoldÍna Irta a Kurázsi mamát,nem pedig Bertold? :-(

Előzmény: SSG 69 (102179)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.14 -4 0 102184

Valóban! Én, ha a CO2 palack csapját megnyitom, akkor az lefagy! Ha ettől valaki bemelegszik, az nagyon langyi lehet ;-) Egyébként nem értem a folyamatot. Ha én O2-őt lélegzek be, honnan jön kifújáskor a C, amikor nem eszek szenet! Cukor nélkül, hidegen iszom a kávét, és kevés kenyeret eszem.

Előzmény: -remény- (102183)
-remény- Creative Commons License 2024.08.14 -1 0 102183

Mindenki CO2-t lehel  ki ,de nem mindenki melexik tőle  be !

Előzmény: szimizso1 (102182)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.14 -2 0 102182

Mindenki co2-öt lehel ki.

Előzmény: -remény- (102181)
-remény- Creative Commons License 2024.08.14 -1 0 102181

Igaz lehet!Semmi közöd a széndioxidhoz!

Előzmény: SSG 69 (102180)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.14 -2 1 102180
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.14 -2 0 102179

🤣🤣..Ne udvarolj Huni!...❤️‍🔥🥰🌹

Mekk-mekk!..🐐

De ha már,-.....akkor face to face!☝️☝️

Persze ahhoz kurázsi kéne!...😉😜

Előzmény: -remény- (102177)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.14 -3 0 102178

Laci bácsi!

Ittakáról mi jutna eszedbe?

Előzmény: -remény- (102177)
-remény- Creative Commons License 2024.08.14 -2 1 102177

Mekksúgom: piton anagrammája! ;-(

Előzmény: -remény- (102176)
-remény- Creative Commons License 2024.08.14 -1 1 102176

Urakok!Tudjátok,hogy mi Itódia ?       

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.14 -2 1 102175
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.13 -5 0 102174

😂😂😂...Huni te most kötözödsz?..

Csak ennyi tellik tőled?

Ez nagyon soványka.

Voltál már jobb formában is!...

Mondjuk az jó régen volt!..🥰❤️‍🔥😅☝️

Előzmény: -remény- (102173)
-remény- Creative Commons License 2024.08.13 -2 0 102173

Te?!!! Mivel?!!!!  Ne röhögtess!!

Előzmény: SSG 69 (102172)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.13 -3 0 102172

Elgondolkodtató Bandi!...:)))

Előzmény: bando53 (102169)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.13 -2 0 102171

Mea culpa! Ezt most olvasom! Ugye, hogy tudsz, ha akarsz? :-)

 

Előzmény: 22lr (102167)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.13 -3 0 102170

Számomra mindig nagy öröm, ha klasszikus műveltségű topiklakókba "botlok bele":-))

Amúgy fölösleges leállni csillagászatról vitatkozni olyan partnerrel, aki nincs tisztában a Kepler törvényekkel, a háromtest problémával, vagy azzal, hogy a Hold, és a Mars mágneses terének hiánya mivel jár együtt...

Mindenkinek szíve joga abban hinni, amiben csak akar.

Én mindenkinek, aki örökmozgót akar építeni a sufnijában, azt tanácsolom mindig: nézzen végig pár atomcsill előadást a témában. Ha ragad rá valami belőle, az jó.Ha nem - legalább megpróbálta...

 

És....olvassátok újra Asimov klasszikusát, pontosan ki, és hogyan jött rá a nulladik törvényre.

...ha már klasszikusokat feszegetünk...;-)

Előzmény: 22lr (102165)
bando53 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102169
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102168

Őt meg Asimov...

Szóval nem tévedünk nagyot.

 

Mindenesetre ilyen nagy hatalmat adni az emberek felett - az elgondolkodtató.

Kellene, hogy legyen...

Előzmény: 22lr (102167)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102167

No igen,  megnyugtató lenne, ha az MI-t a robotika három+1 törvénye szabályozná.

Az előbb tévedtem, a nulladik törvényt R. Giskard alkotta.

Előzmény: Fricu1 (102166)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102166

Igen, és a "nulladik" nem hiúsági kérdés, mert megelőzi értelmében a hármat - ahogy írod.

 

Kritizálják - de Asimov legalább megteremtette őket!

 

Mai utódai úgy eresztették ránk az MI-t, hogy senki nem tudja, nem publikus, hogy mi alapján dolgozik, működik.

Milyen erkölcsi döntési mechanizmus áll a háttérben?

Ez túl fontos kérdés ahhoz, hogy süket programozókra bízzák!

Ha meg a piac dönti el - akkor végünk.

Előzmény: 22lr (102165)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102165

Jól írta Fricu, R. Daneel megalkotta a nulladik törvényt: robot nem árthat az emberiségnek és nem nézheti tétlenül, hogy kárt szenvedjen...

Evvel a másik három is kiegészült. Nem árthat embernek, és...kivéve, ha evvel megszegné a nulladik törvényt.

Előzmény: jkoenig (102163)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102164

Nem a nulladikra gondolsz?

Előzmény: jkoenig (102163)
jkoenig Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102163

Mi a robotika 4. törvénye?

Előzmény: 22lr (102157)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102162

Egy Wartburg volt az utcánkban. De Lux. Tolótetős.

Összesen...

70-es évek eleje.

A haverom apja volt a legmenőbb. Busz-sofőr volt, turista-csoportokat vitt Csehszlovákiába.

A fiának volt Botas cipője!

Ha korán indultak, este már a busszal jött haza, ott állt a ház előtt.

Farmotoros Ikarus. Királyság!

Előzmény: 22lr (102161)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102161

Hugommal vagy húsz éve nosztalgiáztunk, hogy gyerekkorunkban fél óráig is tollasozhattunk az úttesten anélkül, hogy jármű miatt le kelleet volna húzódnunk. Azalatt a pár perc alatt elhúzott vagy négy autó a ház előtt.

Előzmény: Fricu1 (102159)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102160

Klasszikus műveltség. Ez tetszik.

Már rongyosra olvastam a gyerekkori könyveimet - de nem lehet megunni.

Előzmény: 22lr (102157)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102159

Ó, nálunk (Kispest) a paraszt az iskolákból hordta a moslékot a malacainak, a cigány azzal hordta ki a szenet, fát hozzád, de volt jeges is, aki a jégszekrényedbe hozta gumissal a jégtömböt. Ha csak egy fél kellett, a csákánnyal törte ketté, és ha kérted kisebb darabokra hasogatta.

Igaz, aszfaltos út se volt, csak kint a villamos vonalán.

Előttünk csak kavics volt (nem murva, hatalmas, durva sóder), tavasszal fáradt-olajjal meglocsolták, hogy ne porozzon. Úgy néztünk ki, mint a disznók hetekig. Kimoshatatlan volt...

Fekete volt minden kölyök, aki kint focizott, mint az ördög-fiókák, úgy néztünk ki.

 

Még szerencse, hogy autó se volt, mert nem állt volna meg rajta a sarkon az tuti. Csúszott volna a következő sarokig.

Előzmény: 22lr (102156)
-remény- Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102158

;-DDDD   Galád vagy!

Előzmény: 22lr (102157)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 0 2 102157

OK, beismerem, lebuktunk. Akkor már azt is elmondom, mit fognak majd találni a Hold üreges belsejében: egy udvarházat, amit egy R. Daniel Olivaw nevű robot épített robottársaival egy régebbi lakóhelye mintájára, és lakják most is az emberiség sorsát egyengetve a robotika négy törvénye alapján.

Előzmény: SSG 69 (102155)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102156

Még fiatalkoromban is sok volt Vörösváron a lovaskocsis fuvaros, a szódás is így hordta a szódavizet, de mára kihalt ez a mesterség. A határban van egy Rosenhof nevű lovasiskola egyedül.

Előzmény: Fricu1 (102154)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.13 -3 1 102155

Krátermélység:."Van egy olyan hogy gravitáció"..??

Fejtsd ki bővebben!..

Ha van egy harmincszor nagyobb átmérőjű kráter, mint egy kisebb,akkor miért ugyanolyan mély csak?..Szerintem ez nem logikus!..:)

Talán van egy nagyon kemény héjszerkezet alatta netán?

És az hogy mindig pontosan ugyanazt az oldalát mutatja felénk a hold az véletlen lenne?

 

Előzmény: 22lr (102149)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 1 102154

Sajnos már nincsenek.

Sokat utazok(tam), az após megöregedett, már nem bírta azokat a napokat, mikor nem vagyok. Most már el is ment.

Lovászt meg nem találtam - pénzért se.

El kellett adni őket.

A kiscsikókat nagyon bírtam, kis vadócok, de aranyosak.

Az istállóm még megvan, most lomtár meg lőállás - de hiánytalan, jászol, rudak, minden meg van - beüzemeltethető (lenne).

Erre ideköltöztem Pomázra az unokák után, hogy közel legyek, ha kellenék, kellenénk.

Szóval nemigen lesz saját már.

Pedig klassz dolog. Emberes.

Előzmény: s51es (102153)
s51es Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102153

Vannak zabhengereseid?

Előzmény: Fricu1 (102150)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102152

Hát, ha fordítva gondolod - az rosszabb.

Nehéz és ficánkol.

 

:)

Előzmény: szimizso1 (102151)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.13 -1 0 102151

A szomszédban vannak lovak, de nem hiszem, hogy ráülök bármelyikre is :-)

Előzmény: Fricu1 (102150)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.13 0 0 102150

Lovaid is lesznek?

Akkó megyünk kocsikázni, lovagolni.

Ha megerőltetem magam, még befogok neked két lovat a hintó-gumis elé, vagy felnyergelem őket.

 

(nem is olyan egyszerű)

Előzmény: szimizso1 (102141)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 -1 1 102149

A "kongást" avval, hogy a Hold összehasonlíthatatlanul szárazabb mint a Föld, ha nedvesebb egy anyag az jelentősen tompítja a rezgést.

Krátermélység: van egy olyan dolog, hogy gravitáció.

Egy gyöngyszem a cikkből: "a Hold tömörsége harmadannyi, mint az a mérete és tömege alapján várható lenne"

Ekkora hülyeséget ritkán látni leírva

De aki hinni akar a Vasorrú Űrbába (Copyright by Asimov) meséiben, bátran tegye csak.

Előzmény: SSG 69 (102147)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.08.13 -1 0 102148

elolvastam én is. 

az első mondat:

"Az 1970-es elméletre majd 2030-ban az AI fogja 100% pontossággal megadni a választ"

 

és itt kellett volna rákattintanom a jobb felső sarokban az Xre.... :-)))  

Előzmény: SSG 69 (102147)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.13 -3 0 102147

Akkor vàrtnál sokkal hosszabb utórezgéseket mivel  magyarázod,amikor visszaejtették a modult?

Az,yhogy kong a belseje, azt mivel magyarázod?..

És azt,-hogy kis és nagy kráterek ugyanolyan mélyek?..

Sok kérdésre nem talált magyarázatot a mainsream tudomány!!

Szóval????

 

 

 

 

Előzmény: 22lr (102145)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.13 -1 0 102146

Robi! Ugye földbirtokost akartál írni ;-))) A Live at Pompeii dvd-m nekem is megvan. Meg van ACDC koncert, Van Halen, Falco, Led Zeppelin, Queen, Stevie Ray Vaughan is. Szóval van mit néznem. ;-)

Előzmény: robertó69 (102142)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 -2 0 102145

Végigolvastam. 

 

 

Előzmény: python 357 (102144)
python 357 Creative Commons License 2024.08.13 -3 0 102144

Egy frászt!...El se olvastad a cikket!..:))

Külömben nem írnál ilyen böszmeségeket.

Tényekról beszélnek a videóban!!..

Ébresztő kispuska!..☝️☝️😉

Előzmény: 22lr (102143)
22lr Creative Commons License 2024.08.13 -2 0 102143

Érdekes egy cikk, de kb. annyi lehet az alapja, mint a laposföldnek. A szerzőjének inkább sci-fi írással kéne foglalkoznia.

A holdnak amúgy tényleg nagy hatása volt, van a földi életre, árapály, négy évszak...

Pár milliárd éve ütközött a Földdel, ez billentette ki a forkástengelyét az ekleptikához viszonyított derékszögből. Asimov ír ezekről és sok másról a Hold tragédiája c. könyvében (ismeretterjesztő, nem sci-fi)

Előzmény: python 357 (102140)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.13 -1 0 102142

Ne már! Olyan izé vagy, mióta Pesti jampiból vidéki suttyó lettél! (ördögien gonosz vigyor! :-DDD )

Ifjú koromban, amikor a Pink Floyd Pompei-i koncertjét hallgattam, én is megkaptam, hogy pszihedelikus hippi zenét nyekeregtetek a lemezjátszón...

Változnak a korok, a zenei ízlések. Mondjuk a rave-haus, stb tényleg egy rakat bullshit....

Előzmény: szimizso1 (102141)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.13 -2 2 102141

Nézd! Ma megtörtént a sorsforduló. Megvettem a vidéki ingatlant. ott korlátozott a net is, de nem baj. Legalább a saját gondjaimmal lehetek majd elfoglalva, és nem kell a mások hülyeségével foglalkoznom. Most is ezerrel nyomják a rave-haus zenét a sziget fesztivál ürügyén. Én kívánom, hogy mindegyik süketüljön meg, és a haszonélvezők, meg költsék gyógyszerre a hasznukat! ;-)

Előzmény: robertó69 (102138)
python 357 Creative Commons License 2024.08.12 -2 0 102140
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.12 -2 1 102139

Hű de erős post volt volt Huni!..🤣🤣🤣👏🏻👏🏻👌

Előzmény: -remény- (102133)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.12 -2 2 102138

Inkább áldjad! Ha begázolsz a fostengerbe - ahogy írod -  a te döntésed, meg is érdemled!

Nézd csak, mi lett itt pár órával azután, hogy eltűnt a játszótér! :-(

Ne válaszolj, engedjük el mi is a témát...

Előzmény: szimizso1 (102135)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 0 0 102137

+1

Előzmény: nzsolt18 (102134)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 -1 1 102136

Nem törölték, takarítás alatt áll (kb. mint Augiász istállója).

Lenne értelme annak a topiknak, ha nehányan folyamatosan el nem basznák...

Előzmény: szimizso1 (102135)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.12 -2 0 102135

Már épp ideje volt, hogy törölték azt a fostengert. ;-) Régebben is írtam, hogy átkozom azt, aki létrehozta!

nzsolt18 Creative Commons License 2024.08.12 -2 4 102134

Annyra jó h itt is folytatjátok, ne is zavartassátok magatok.....

-remény- Creative Commons License 2024.08.12 -3 0 102133

Tudod faszikám,életedben kettő igazán fontos személy létezik!Az,aki részegen hazavisz,meg akit részegen emlegetsz!  Gondold csak át!!!;-DDDD

Előzmény: Váltok 2024 (102130)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.12 -4 2 102132

De volt , csak a válasz mindig az volt hogy hülye vagy te ehhez xyz 😂 onnan meg màr csak napok kérdése  volt hogy visszaterelődjön  a téma a régi kerékvágásba a mellverdékből 🥱🤣

Bezzeg ha valaki helyeselt , akkor igen csillogott  mindene .😆

Előzmény: Váltok 2024 (102130)
bando53 Creative Commons License 2024.08.12 -3 3 102131

EZEK az öreg komcsi kivételével, tehetetlenségükben sajnos ebben élik ki magukat! :-(((

Előzmény: Váltok 2024 (102130)
Váltok 2024 Creative Commons License 2024.08.12 -3 2 102130

Mit vártál tőle ? 

Amúgy a polt reménykénk kezdte ekézni de rendesen , meg is lett az eredménye ! Csak neki lehetett igaza ott ! Ő kezdte el a személyeskedést is anno . Jól tették a modik , hogy törölték ! Ott ha politikáról írtam arra nem volt válasz , csak az egymás baxtatása ment ! 

 

Előzmény: bando53 (102125)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 -2 2 102129

Egy értelmes vita mindig értelmes😉

Fricu pl, olyan témában, amiben nem értettünk egyet, ha meggyőzni nem is tudott, de legalább agymunkára késztetett. Ami senkinek se ártana amúgy.

Előzmény: nzsolt18 (102127)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.08.12 -1 3 102128

szerintem is butaság volt az a háesz. 

Előzmény: bando53 (102125)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.08.12 -2 1 102127

rá kérdeztem, kíváncsi vok mit válaszolnak. én is bánnám mert azért volt ott izgalmas ööö értelmes vita is. :-D

Előzmény: 22lr (102124)
bosijani Creative Commons License 2024.08.12 -2 1 102126

igaza van! 

Előzmény: bando53 (102125)
bando53 Creative Commons License 2024.08.12 -2 1 102125

Te már ITT el is kezdted tovább folytatni a ....................rágást!:(((

Előzmény: 22lr (102124)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 -4 2 102124

Sajnálnám a végleges törlést, néha még értelmesen is el lehetett vitázni.

Mindazonáltal FP9 olvtárs felcsulázot egy nyúlfekvésnyit, és szépen aláállt a polmodisban...

Előzmény: nzsolt18 (102123)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.08.12 0 0 102123

szerintem csak a takarítás idejére van törölve, úgy szokták. 

Előzmény: bando53 (102121)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 0 1 102122

A 73-as a kőbányaira emlékeztet??? Mennyiben? Teltebb az íze, mint a 12-es fácáné, szerintem

Ittam amúgy jó kőbányait is 85 tájékán, de azt a sörgyár klubjában. A napi legjobb sarzs csapolva, ha maradt volna másnapra, kiöntötték. A habjában percekig megállt a gyufaszál.

 

Előzmény: loksi-67 (102099)
bando53 Creative Commons License 2024.08.12 -7 1 102121

Szerintem nagyon ideje volt, csak személyeskedésről és egymás ekézéséról szólt már régóta!

Gondolkodtam egy "beszélgetős" topikon, de abba is ugyan úgy belerongyoltak volna az ismert hadfiak!

 

Előzmény: 22lr (102119)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 -2 0 102120

B+, megint kijavította ez qrva teló. Mija...

Előzmény: 22lr (102119)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 -2 0 102119

Móka=móka(=mi a...)

Előzmény: 22lr (102118)
22lr Creative Commons License 2024.08.12 -2 0 102118

Móka hökköm történt a légfegyós polidilivel??? "A kért topikot töröltük fórumunkról"

Mondjuk, nagyon nem csodálkozom...

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.10 -2 1 102117

Most mesélt a családjáról Ráskó Eszter. Elmondta, hogy az édesapja elektró mérnök, és a szülei állatorvosok voltak, és ez mennyire terhelt kombo.

bando53 Creative Commons License 2024.08.10 0 0 102116

Óriásit csatázott két autó az M1-M7 kivezetőjén (msn.com)

Mindkét gépjármű vezető jogsiját 1 évre bevonnám!

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.10 -3 0 102115

Jó! De olyat nem ittam! :-)

Előzmény: robertó69 (102111)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.10 -2 0 102114

Nyúlra is hasonló módon vadásznak: egy hosszú, botszerű hangszerrel utánozzák a répa hangját, és amikor

előbújik a nyúl a bokorból, agyon  ütik vele.

Előzmény: szimizso1 (102110)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.10 -1 0 102113

Ez  ciki. Majd rákérdezek sokadszorra. Hátha OB előtt megkapod.;-)

 

Előzmény: loksi-67 (102108)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.10 -2 0 102112

Van pár féle táram. De rozsdahalmot nem gyűjtök...

Előzmény: szimizso1 (102109)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.10 -2 0 102111

"...Ahol én jártam, ott nem emlékszem ilyen gyümölcs ízű sörökre,..."

Akkor kérdezném nagy tisztelettel: az általad linkelt képen a Mort Subite az szerinted  mivel  van ízesítve? Fa reszelékkel? ;-)

Előzmény: szimizso1 (102106)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.10 -3 0 102110

Érdekes, hogy minden vadászathoz használt tárgy, végül hangszer lesz. Például ez a "güiro" :-)

 

https://youtube.com/shorts/t0Mg74QSDWU?si=59A73nuCYRIotlaE

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.10 -2 0 102109
loksi-67 Creative Commons License 2024.08.10 0 0 102108

hozom :-)

 

adrikat meg nem lattam

Előzmény: robertó69 (102103)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.10 -3 0 102107

Lehettél volna csippendél táncos is, és akkor a bérfarkasok táborát erősítetted volna! :-))

Bár Murphy szerint: "Orgazmust színlelni könnyű, erekciót annál nehezebb!" ;-D

Előzmény: robertó69 (102105)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.10 -3 0 102106

Ízlés dolgában nem nyitunk vitát! Mondta egy ismeretlen Római. Másrészt meg az angolok mondták régen, hogy a "Puding próbája az evés" Hát, az ilyen gyümölcsös söröket nem nagyon szeretem, mert a gyümölcs ízével leplezik a szar sör ízét. Viszont jó drágán! Ahol én jártam, ott nem emlékszem ilyen gyümölcs ízű sörökre, de ennyi év után ott is lehetségesnek tartom. Nagyjából 5-6 éve voltam Kassán, és ebben a sörözőben. Szóval semmiért sem vállalok felelősséget! :-)

Előzmény: robertó69 (102102)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.10 -2 0 102105

Én csak a vérfarkas figurát ismerem: ülök éjjel a lyuk előtt, oszt kínomban jobb híján vonyítok az ég felé...

Előzmény: szimizso1 (102104)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.10 -3 0 102104

Robi!

Így kell csinálni a kölyökkutya pózt a kobrának. ;-)

 

https://youtube.com/shorts/zFCtolvCeyY?si=7aIFaTcA8Cbj31K7

robertó69 Creative Commons License 2024.08.10 -1 0 102103

Hozzad! Verseny után teszteljük! Kísérleteztem pár dologgal azóta én is, viszek belőlük kóstolókat.

Adrika odaadta már neked a szenteltvizet?

Előzmény: loksi-67 (102099)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.10 -3 0 102102

Nem azért gyökér, mert fikázza a szlovák söröket! Ahogy a műsora alatt viselkedik.

Laza, szórakoztató műsort is lehet igényesre csinálni. Ha már tesztelek, legalább annyi türelmem legyen, hogy meghallgatom a társam mondandóját, és kiöblítem a poharamat a "szar" sör után, mielőtt a másikat kóstolom. Meg iszok egy korty vizet minden kóstolás után. Már ha akkora tótumfaktumnak képzelem magamat sör fronton...

 

A krimódnak utána nézek, de kétlem, hogy valami neves lebuj volna.

Ez tényleg jó hely:

https://www.pivovarhostinec.sk/nase-piva/

Kettőtől nyit, ezért a nyitásig máshol kell sörivással múlatni az időt.

Az ország legrégebbi serfőzdéje - sokszáz éves....

Előtted - egy üvegfal mögött - főzik  a söröket.

De mondok még okosságot, mert nem ebben a században voltál utoljára Kassán: a vasútállomás épületéből ki sem kell jönnöd, ha jó söröket akarsz inni, és jót kajálni. A másodikon van egy nagyon jó kis műintézmény.

Szép panorámás kilátással. Ott is van sörválogatás kóstoló. Mondjuk, nem olcsó hely(nekünk), mert jó drága, de nem véletlenül felkapott hely.

A pivovárban sajnos nincs ilyen sörkóstolós csomag. Legutóbb beültünk hárman, és kikértünk minden fajtából egy-egy korsóval, majd körbe szürcsöltük. Nagy gond nem volt, mert azonos törzsből származnak a herpeszeink...

Előzmény: szimizso1 (102098)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.09 -3 0 102101

Erre nincsenek szavak! Mondjuk lenne! :-) Kevés! Nagyon kevés!!!!!

 

https://youtube.com/shorts/jO5dk6K5FFA?si=yDIZ8Yc45PkQHo2R

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.09 -2 0 102100

Nem vitatom, hogy van olyan sör, amitől állatul be lehet baszni. Csak nem az a cél!

Hollandiába mentünk vendégségbe, 1400 km egy megállással Oedben. 13 óra alatt megjártuk az utat. A házigazda jóféle welcome drinkkel fogadott, és utána jól behűtött sörrel kínált. Csak az volt a baj, hogy a helyi legerősebb sörrel kínált, egy Gulpener Gladiatorral. A két sör, meg a két felestől másnap délutánig nem tudtam, hogy merre van az előre. És nem vagyok benne biztos, hogy az alkohol tartalom miatt jártam így. Leffe-t ittunk sokat, és helyi apátsági söröket Rolduc-ből.

Előzmény: loksi-67 (102099)
loksi-67 Creative Commons License 2024.08.09 0 0 102099

füzesabonyba hozok egy karton 12es aranyfacant, ez olyan ütös :-)

 

https://zlatybazant.sk/produkty/zlaty-bazant-12

 

de multkor ipa-t is vettem az is nagyon bejön 

 

https://zlatybazant.sk/produkty/zlaty-bazant-special-special-ipa

 

a 73as a köbanyaira emlekeztet

 

https://zlatybazant.sk/produkty/zlaty-bazant-73

 

 

 

 

 

Előzmény: szimizso1 (102098)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.09 -1 0 102098

Hát! Ittam párféle sört Szlovákiában, és a Budapesti Szlovák Köztársaság Nagykövetségén is. Őszinte leszek. Nem mindegyik ízlett. A cseh sörök is eléggé egy kaptafára vannak készítve. Bár Kassán voltunk egy kézműves söröldében, ahol nagyon finom sört ittam. Sajnos sem a helyet, és a sör fajtáját nem jegyeztem meg. Viszont van egy garnitúra sörös poharam, amit a Saris sörhöz adtak.

Most egy kis keresgélés után megleltem a becsületsüllyesztő helyét. Ez lenne az:

 

https://www.google.com/maps/@48.7186896,21.2588046,3a,55.8y,274.37h,85.79t/data=!3m6!1e1!3m4!1sc1CHo_s49BdlCGy2senW9Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=HU&coh=205409&entry=ttu

 

Már csak azt kellene megtudnom, hogy mit ittam. Úgy volt, hogy hazafelé bemegyünk és veszünk pár üveg sört szuvenírnek, ami szerintem a hazafelé úton el is fogyott volna, de közbejött egy felhőszakadás, és menni kellett, mert a parkolás lejárt volna. Ha valakinek lenne tippje, hogy mi lehetett az a sörkülönlegesség, amit ittam, kérem ossza meg velem :-) Ezek közül ihattam azt a valamit:

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=716962020431102&set=ecnf.100063519312124

 

Az biztos, hogy világos sör volt, és tiszta átlátszó sör volt. Egy pohár is ütött mint a toronyóra! :-)

 

 

 

Előzmény: robertó69 (102097)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.09 -2 0 102097

Hideget. És sokat.

Amúgy a druszám egy igénytelen pöcs - a belinkelt videóját elnézve. Végig szenvedtem. A többi videójával nem fogok hasonló hibába esni.

Előzmény: szimizso1 (102096)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.08 -3 0 102096
-remény- Creative Commons License 2024.08.08 -1 0 102095
bosijani Creative Commons License 2024.08.07 -2 0 102094

nem,de jó! :-)

Előzmény: -remény- (102093)
-remény- Creative Commons License 2024.08.07 -1 0 102093

  Bosi!!!!!!    Vótmá?

bosijani Creative Commons License 2024.08.06 -2 0 102092

van nálam is jópár,pedig vagy 40 db-ot nekiadtam órás havernak. :-)

Előzmény: szimizso1 (102091)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.06 -3 0 102091

Van egy pár régi vekkerem. Meg kéne nézni, hogy működnek-e :-)

Előzmény: bosijani (102090)
bosijani Creative Commons License 2024.08.06 -2 0 102090

túl modern. lehet kapni régit olcsóbban. :)

Előzmény: szimizso1 (102089)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.06 -3 0 102089
Előzmény: bosijani (102088)
bosijani Creative Commons License 2024.08.06 -2 1 102088
Előzmény: -remény- (102087)
-remény- Creative Commons License 2024.08.06 -1 0 102087

https://www.facebook.com/reel/960225985858055  Fekete Laci bölcselete!  ;-)

-remény- Creative Commons License 2024.08.06 -1 1 102086

Ki mint vesz,úgy arat a bolt!  Mekkora ötlet már! 

ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.06 -8 0 102085

cifrázni köll 

Előzmény: -remény- (102084)
-remény- Creative Commons License 2024.08.06 -1 1 102084

"  A Robival van dolgom. Vele már megbeszéltem mindent négyszemközt.  "        Akkóóó?   ;-)

Előzmény: szimizso1 (102078)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.06 -8 1 102083

Mert ez egy nyilvános fórum és ugyanabban a témában sokadjára nevetteted ki magad 

Had ne mondjam ezel együtt és ezek után ki a micsoda ....

Előzmény: szimizso1 (102078)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.06 -7 0 102082

Na arra emlékszem , tán ott is voltam de nem biztos ha ladányi volt .

Hogy kire célzol a végén azt nem tudom, tippem van , súghatsz messengeren.

Előzmény: robertó69 (102080)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.06 0 1 102081

Megrendezett videók.Értem én a jó szándékot, de akkor is egy rakat kamu.Nyakig van a net hasonlókkal.

Már egyenesen fárasztó...

Minden második okostelefonos ember Tarkovszkijnak, meg Luc Bessonnak képzeli magát...

Előzmény: szimizso1 (102079)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.06 -2 0 102080

Nem azzal van a gond, ha az ember magának pontoz egy amatőr versenyen. Engem hagytak már egyedül OB.-n is (miután egy másik spori utolsó lövését is végig csekkolták árgus szemekkel). A gond ott van, ha valaki  ezzel visszaél. Márpedig ez versenyzőkkel fordult elő. Oda is figyelünk rájuk azóta. Nem csak Miki jelezte, hogy valaki félreértelmezte  a feladatot, hanem rangos versenyen is előfordult már ilyen.

Mint amikor jeleztem Sam6-nak, hogy nem borult a cél, pedig nagyon telibe vertem. Nem is borulhatott nekem, mert ki volt ékelve előre egy fadarabbal. És mégis borult valakinek;-) Vannak csodák.:-DDD

Nyilván az ember addig jóhiszemű, amíg a másik fél is betartja a játékszabályt...

 

Versenyszellem nem mindenkiben van meg eléggé. Miért is kellene? Nem vagyunk egyformák. Aki nem akar, az nem versenyez. Mondjuk, az ne is akarjon jobb lenni még  a legjobb versenyzőnél is! És most konkrét személyre gondolok a múltból, aki nem a Miki!

Rég volt, de a net nem felejt...

Előzmény: ZoliD65 (102077)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.06 -2 0 102079

Na ez az, amit egy magyar ember nem tenne meg! És ez az igazi szégyen....

 

https://youtube.com/shorts/j9yaa5UsCT8?si=M9GkhRDm5-59Xpm3

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.06 -2 3 102078

Zoli! Neked minden szarba kanálnak kell lenned? :-) Csak kérdezem.... A Robival van dolgom. Vele már megbeszéltem mindent négyszemközt. Mondj egy indokot, hogy neked mi a fenéért kell beleártanod magad mindenbe?

Most hallottam egy viccet, ami egy kicsit rád is vonatkozik!

Mi a közös a nőben, és a gumi óvszerben?

Többet van a tárcádban, mint a farkadon!

Kicsit többet foglalkozz magaddal. Nők, kúrás, meg ilyenek! ;-)

Előzmény: ZoliD65 (102077)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.05 -7 0 102077

Magának pontozó magányos versenyzők? ennyire xarba veszed a becsületüket?  Én ha egyedül lőnék végig egy bármilyen versenyt akkor se pontoznám fel magam, önbecsapás,  és gerinctelenség.
A hazárdírozással szereted illetni a versenyeket, pedig nem az  ezt már elmondtuk párszor -ezzel csak magad lelkén könnyítesz vagy valami hasonló ...
Idegesség..... Na látod erre is jó ha valakiben ott van egy kis(vagy nagy) versenyszellem, önkontrollra nevel ugyanis a versenyzés , anélkül félember vagy , volt idő mikor zavart ha végigdarálta valaki a versenyt a csapatban ha lőttem is, Jó ideje meg már úgy beszűkülök  célzáskor hogy a sípot alig hallom ha fújnak és vissza kel kérdezzek,mert egy tompa  valamit hallok csak, amikor meg hiba  van , nem kezdek el gyötrődni , ott a következő cél arra megy át a fókusz ...

Előzmény: szimizso1 (102076)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.05 -3 0 102076

Robi!

Látom nagyon ráértél! :-) De amit írtam, azt most is fenntartom. Ha amatőröknek rendeztek versenyt, dobogós, többszörös kupás, magának pontozó-magányos versenyzőt ne indítsatok a versenyen. Ha emlékszel az első versenyemre, amikor a Miki bácsi volt olyan jó, és lőhettem a puskájával. Ő nagyon rendes volt, és maximálisan segített a verseny alatt. Például elárulta a puska kottáját. Anélkül nem tudtam volna 2-3 ponttal megelőzni! Bár a végén csak nem árulták el, hogy a gyufa fejére kell célozni, mert az volt a legmagasabb pont. De mindegy is. A pályátok nagyon huzatos, és kellemetlen is. Én már elengedtem a dolgot, és tényleg csak akkor veszem elő majd a puskáim, ha nagyon akarok lőni. Klenóval megbeszéltem, ha Jászfelsőszentgyörgyre jön lőni, szívesen látom a házamban vendégül, és örömködünk egy kicsit a légeseimmel. Vannak jó kis FT-HFT bukócéljaim, vagy két garnitúra sziluett figuráim, meg még egy-két okosság. Szóval nem fogok semmiben sem hiányt szenvedni. Sohasem szerettem hazardírozni. Attól mindig csak ideges lettem. Meg már öreg is vagyok bizonyos izgalmakhoz. Pl. szerencsejáték :-)

Előzmény: robertó69 (102075)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.05 -3 1 102075

Na, elvonult a felhőszakadás, lement a kora esti csúcs - reszkess, mert most ráérek kiélni grafomán hajlamaimat! :-)

 

Abony - az a rövidebb....

 

Maximálisan egyet értünk abban, hogy a kánikula önmagában még nem indokolta azt, hogy a hegyomlásnyi sporttársunk a szőrösre kigyúrt felsőtestét mutogassa a hölgyek előtt! Ahogyan más lőlapjára kérés/kérdés nélkül rálőni! És erre még annak apropójából sem volt alapja, hogy a frissen cserélt hüvelyvonót teszteli.

Az a nap többcélú volt. Az alap a csapat OB felkészülése volt, melyre meghívtunk több sporit az "oszd meg a költséget" jegyében. Nem óccó egész napra a szép ződ gyep kibérlése Nem sűrű az ilyen alkalom, ezért szóltam az elöltöltős topoktársaknak is.

Mondjuk, én jobban élveztem Klenó és Flexon kolléga füstös cuccait, mint a sajátjaimmal való gyakorlást.;-)

Ha vendégségbe hívunk, azt észre fogod venni: etetünk-itatunk, simogatjuk a buksidat, stb.

Itt most kőkemény durrogtatásra invitáltunk, hogy megköszönjük az önzetlen (magyarul: vatikáni valutáért végzett) munkádat.

Azért jeleztem előre, hogy a szokásokkal szemben most nem lesz főzőcskézés sem, mint ami mindig szokott, mert nem volt rá idő, lehetőség.

 

Verseny. Azt látom, hogy mély tüskét hagyott benned a múltkori amatőr versenyünk. Számomra nagyon világos  a miértje.

Eljöttél egy erős prekoncepcióval magadban arról, hogy esetleg dobogóban is gondolkodtál - úgy, hogy saját bevallásod szerint évi 20 lövés van benned. A versenyünk tényleg amatőr! Miért is? Nincs licenszhez kötve, bárki elindulhat rajta. Egyetlen szövetség, szakág szabályrendszerét sem követi. A feladatokat egy személyben én állítom össze, hosszú éjszakák aljas megálmodása alapján.

Hidd el, sokan köpködtek szemen a feladatok miatt, de még ők is azt mondták, hogy izgalmas, és komoly kihívás volt lőni.

Ha jól tudom, a HFT-ben van/volt olyan kategória, hogy a kezdő versenyzőket az első pár alkalommal egymás között rangsorolták.

Megértem ezt a koncepciót, de személy szerint én nem tartom egyértelműen jó ötletnek szakmai szempontból. Ezért nem is alkalmazom a saját versenyünkön. Nehezményezted az Országos Bajnok barátom díj átvételét. Nos, ezt ki is bonthatjuk jobban.

    Hosszú évek óta nem versenyzik. Lesérült,+ még egyéb más, nem publikus dolog miatt. 30 Standardban volt bajnok annó. Meg mesterlövész a seregben, ahol versenyzett is. És a mai napig beáll  lövészcuccban a pajtájába, és lövi a 10 m-t hobbiból, diopterrel. Ott van Gyuri. 100 éve nem versenyez. Mikor még igen, akkor sem légpuskával.

De beül a szoba sarkába, és fotelpózban napi szinten gyakorol 17,5 m-re. Vagy Bandó. Volt ő is OB helyezett sörétessel még két gerinccel ezelőtt. Azóta ő is könnyített módban üzemel. Versenyen se sűrűn látni. De gyakorol ő is a kert végében. De említhetném a harmadik nyuggert is, mert Nedó is állt már nálunk a dobogón rúgóssal. Na, ő aztán a vérprofi! De gyakorolt a versenyre ezerrel ő is! A jakuzájából dobálta ki az üres sörös  dobozokat, a strandpapucsát, és arra lőtt reptében. Buksi kutyája meg hozta vissza az újra dobáshoz. Vagy Árpi! Őt aztán sokat láthatod mindenféle versenyen. De ő is gyakorol ezerrel - verseny előtt biztosan! Akkor is felkészült, amikor ellened állt ki Zsolti műhelyében. De tudnék említeni két vadászt, akiknek köze sem volt soha a légfegyverhez versenyszinten, meg egy 3D íjászt, akinek a légpuska szintén csak egy kert végi hobbi. Ők is gyakoroltak ezerrel a versenyre. Őket nem ismered, így nem is nevesítem. Mint ahogyan még pár HFT lövészt, akiket szintén nem ismersz, és csak az egyikükre lehet mondani, hogy sűrűn megfordul/t versenyen.

 

Ugye, látod, mi a közös bennük? ;-)

 

A felnőtteket nem pátyolgatjuk úgy, mint a kisgyerekeket. Nagyfiúk vagytok, fel kell tudni dolgozni minden élethelyzetet. A gyerek az más. Először őket is amatőr versenyekre visszük fejlődni. Mielőtt felkapod a fejedet hogy " na ugye, megmondtam én is!", megemlítem neked, hogy hogyan is néz ki egy amatőr gyerek verseny.Pl. a Görgey Kupa, vagy a HS verseny. A megyei-régiós döntőből bejut az Országos Döntőbe  8-14 tanítványom. Ott kategóriánként lesz hirtelen 20-40 ellenfele. Hasonlóan ugyanolyan kezdő, mint ő. Szerinted a dobogóra hányan fognak felállni a 40-ből? Jól látod: max. hárman. Egy Diákolimpián még durvább a helyzet.Ott vannak profi gyerekek is, akik természetesen külön versenyeznek. De így is 560 versenyző volt legutóbb, ha jól emlékszem. Reggeltől lőttek a gyerkőcök. Az utolsó sorozat valamikor este fél nyolckor kezdődött...

Ott se nyerhetett mindenki. A gyerekeinket külön készítjük fel  arra, hogy veszíteni is meg kell  tanulni...mármint feldolgozni azt.

Egy felnőttnek  ezt már meg illett tanulnia, mire felnőtt. Önállóan.

 

Még egy fontos dolog: Próbáltam annó naiv, szép és fiatal koromban kimondottan tényleg kezdők számára összehozni valami ösztönző versenyt.

Szépen ötleteltek itt a fórumon is, hogy mi legyen benne, stb. Szerinted mennyien dugták ki végül  az orrukat? Gyök kettő embernek nem rendezek ilyen versenyt, mert zéró az értelme. Te legalább becsületből elöjttél, és küzdöttél. Mondjuk, egy HFT MK versennyel a hátad mögött már te sem számítottál igazán gyantaszűznek! :-D...

Köthetnék  fogadást is arra, hogy novemberben egyetlen olyan fórumos sem lesz ott a versenyen, akik itt nyíltan gyalázkodnak, vagy lenézik a másik eredményeit, lőtudását.

És végül, a hazai pálya előnyéről:

Egyetlen saját versenyemen indultam csak, hogy meglegyen a kellő számú  versenyző a  díjazáshoz. Nyílt irányzékos puska számban. Egy CO2-es GPM légpisztollyal. Még a saját gyerkőceimnek sem engedtem a versenyfeladatokra gyakorolni előtte...

A lőtávok fel vannak festve szép pirossal a lőtér falára 5 méterenként. De ettől függetlenül sosem volt titkos a lőtáv- azt mindig közöltük, ha jól emlékszem...

Egyetlen egyet kell tudni a versenyzőnek a lőterünkről: amilyen kicsi, olyan kiszámíthatatlanul kavarog a szél az 50 m-es részen.

Hirtelen ennyi. Ha valamit esetleg kihagytam volna, szóljál - hajnalig ráérek...;-)

Előzmény: szimizso1 (102073)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.05 -2 0 102074
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.05 -2 0 102073

Robi!

Azért írtam amit írtam, mert igazságtalannak tartottam ami box bajnokságon volt. Szerintem messzemenően majd levonják a konzekvenciákat az illetékesek, és azt versenyzőt max a hazájában fogják engedni boxolni. Én biztos vagyok benne, hogy ezek után maximálisan bojkottálják majd a működését.

Ami meg a "mi" dolgunkat érinti, azt már leírtam régebben, hogy mit nem tartok szerencsésnek a ti amatör versenyeiteken. Persze tudom, hogy etetni kell a klubtagokat, de mondjuk elég szomorú, hogy a többszörös dobogós helyezésű versenyző jó szívvel átveszi az érmét ilyen eseményeken. Én azt gondolom, hogy az ilyen versenyeken a dobogósoknak mentorálni kellene az amatőröket, és segíteni.

De ezt csak én gondolom így, hogy így lenne fair play.

Egyébkén most a házam terveztetésével, és építésével vagyok elfoglalva, meg a költözéssel. Aztán majd a saját telkemen fogom kiélni a lövöldözős hajlamaimat. Lesz vagy 90 méterem maximum, de elég lesz a 17.5 méter is, hogy jókat lőjek majd a teraszról ;-)

Előzmény: robertó69 (102072)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.05 -3 1 102072

Hogy az ég......!!!

Most szállt el vagy 20 sor válaszom a légtérbe! Elfelejtettem menteni:-(

Pedig szépen, tételesen reagáltam minden felvetésedre!

Nincs az az isten, hogy még egyszer legépeljem!

    Összefoglalom: van , amit megértek, van, amit nagyon nem! Van, amiben maximálisan igazat adok! (ebből van a legkevesebb)

Semmi sem kötelező! A versenyzés sem.

Ha legközelebb összefutunk valahol, viszek neked egy csokor virágot, hogy ha utólag is, de érezd a törődésemet.

Mert aki a virágot szereti, az ugye rossz ember nem lehet! ;-)

A bort meg amúgy sem szereted - a csokoládé meg olyan snassz volna...;-)

Előzmény: szimizso1 (102069)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.05 -7 2 102071

" De, hogy a nulla lövések mellett, pályaismerettel, és verseny sportolókat összeereszteni a pályátokon a kezdőkkel, az elég aljas dolog. "

Majd akkor a kezdő 8 kerülővel(potya vételekkel,rossz KALIBER hihihi-hahaha)rossz beidegződésekkel  fejleszti fel magát a "profi" szint körülre....  mert nem lesz aki segítse hogy praktikus egy támasztásos , vagy támasztás nélküli térdelőt,állót lőni , melyik oldalról érdemes a célt lőni, hogy ne 2x kapállózon a karónál ezzel rontva az esélyeit (hft vonatkozás töredéke)

Nulla lövés mellett-tavaly és idén is csak versenyen lőttem , mégis ment a dolog -főleg tavaly , sokaknak meg se ideje se helye nincs edzeni , mégse hisztiznek mint te . 
A másik megalázása? Gyakorlatlansága?  kérjen bocsánatot a nem kezdő '"profi" hogy több energiát tett bele már ? 
pályaismeret? Mit akarsz ismerni egy pályán? minden alkalommal más és más , szélirány,szélerősség  ,maga a pálya,célok céltávok ,És Robi se ugyanazt építi minden évben nyilván .

Azt sem fogod fel ésszel hogy nem akkora a lövész állomány hogy a 9 éve lövőknek  külön versenyeket rendezzenek mert  nem rentábilis és ez az utolsó utáni szempont, mert ha nem minimálba tolod a rendezést akkor a nulla közeliség is necc. 


HFT-ben van ahol húznak fel kezdő pályát mert a  hely kiadja , de nem ez a jellemző , a kezdő pályán is vannak utolsók, meg vannak az elején akik a 11. és  nem kezdő versenyükön pofára fognak esni újra mint az első versenyen MINDENKI , mert addig azt hitte tud valamit , de mégse mert az csak egy könnyített pálya volt , ennek is semmi értelme 

A versenyzést nem olyan mimóza lelkületűeknek találták ki,mint te , akiket képtelenség egy mások által felépített szabályrendszerbe beszorítani , mert azok mindig a sajátjaik -ahogy könnyebb-szerint akarnak lőni és megy a kifogásgyár a szabályokra . 

Előzmény: szimizso1 (102069)
Törölt nick Creative Commons License 2024.08.05 0 2 102070

Szép kis társaság és pajtikák , vagy pénzügyi praktikák .....:-DDD- :-(((

 

A lentire adtam 1 helytálló bazdmeg+-et....;-)

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.05 -3 2 102069

Robi!

Te most megideologizáltad a NOB döntését, ahol ringbe szállhatott ez az ember. Ne vedd sértésnek, de az általatok vezetett lövész egyletnek is volt egy ilyen iránya, amikor a full kezdőket is összeeresztettétek egy "kezdők" versenyének alkalmával, ahol a profikkal, és nehezített pályán indítottátok a versenyt, amit a verseny előtt közöltetek az eligazításon. Aztán az volt a szöveg, hogy: "meg kellett szórni a mezőnyt, hogy ne legyen annyi győztes"! Nagyjából itt is az a metódus, hogy a sok jó női versenyző közé, beengedték ezt a fickót. Akit sikerült levernie, az egy életre megnyomorodott boxolóként. Akinek egy párat sikerült bevinni neki, az örüljön, hogy nem verte szét a pofáját, mert azért gondolom, hogy meg lett neki mondva, hogy vigyázzon magára, mert kikúrják az olimpiáról. Szóval én végig néztem a kűzdelemet a Lucával. Egyáltalán nem volt kiegyenlített. Az első menetben még adott a Luca ennek a pasinak, de a második menet 2-3 maflása után, már csak messziről húzta az időt. Legyünk őszinték, befosott az ellenfelétől joggal!

Szóval. Azért nem megyek a versenyetekre, mert profik is indulnak. Van, hogy egy évig 20 célzott lövésnél többet nem lövök. Nyugodt körülmények közt ez nem probléma. De, hogy a nulla lövések mellett, pályaismerettel, és verseny sportolókat összeereszteni a pályátokon a kezdőkkel, az elég aljas dolog. Mi a fenének hívtok kezdőket, ha csak a több serleges versenyző tud győzni? A másik megalázása? Gyakorlatlansága? A füzesabonyi élmény lövészetet is csak azért nem hagytam ott az elején, mert ott volt a Kleno, és a másik spori, akinek most elnézést, de nem jut eszembe a neve. Le lőttük a "kötelezőt" aztán ki raktunk magunknak három lőlapot a fekete lőporosnak. Erre odajött egy félmeztelen srác, és a fülemtől 50 centire elengedett egy tízes sorozatot a VZ-vel, úgy, hogy be volt töltve a Kleno puskája. És a mi céltáblánkra lőtt az a szerencsétlen, és még meg sem kérdezte, hogy lőhet oda. Szerinted ez mekkora paraszt dolog? Az ember elmegy egy ilyen örömködésre, és utána még egy szar találattal teli lőlapot sem vihet haza. Nagyjából csak azt tudom mondani, mint a 40 éves szűzben a kínai eladó. Kúrjatok kecskét! Ha már meghívtatok, legyek vendég! Nem vártam volna semmi extrát, csak hogy éreztessétek velem ;-)

Előzmény: robertó69 (102050)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.04 -2 0 102068

Gyuri!

Te hirdeted itt, hogy mindenkit levernél a Gyulával. Nem akarjátok bekóstolni a kiscsajt versenyen kívül? :-D A második menet után fogadnék rátok nagy tételben! ;-)

Előzmény: SSG 69 (102067)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.04 -4 1 102067

Nyílván az eredeti születési bizonyítványában 1999-ben férfiként

tartották nyílván!..Azt eltűntették.

Oszt 2918-ban csináltattak neki egyet amiben már nőnek vezették be!..

Azidőtájt kezdhette a sport karrierjét vagy előtte pár évvel.

Érezte,hogy a férfimezőnyhöz gyenge,ezért nőként jelentkezett be az Olimpiára...

Egyszerű mint az 1×1.......:)

 

Előzmény: bando53 (102066)
bando53 Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102066
Előzmény: SSG 69 (102063)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102065
jkoenig Creative Commons License 2024.08.04 -1 1 102064

Á, kellenek a józan hangok!😉

Előzmény: Fricu1 (102061)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.04 -4 1 102063

Van még kétség?......😡

Remélem a NOB vezetősége belebukik ebbe a botrányba!...

-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102062

Na!  Úgyse rossz!!! ;-)

Előzmény: robertó69 (102060)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102061

Húzzunk innen

Előzmény: -remény- (102059)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.04 -2 1 102060

Úgy, hogy vele is úgy "vitázol", mint Fricuval. Felsoroltam példaként két nevet. Ne gondold túl.;-)

És pontosítok a bölcseleteden kicsit:

"Aki részegen hazavisz,meg aki részegen kitölti a gondolkodásodat következő kört!

Előzmény: -remény- (102056)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102059

OK!DE!Nem visszamenőleg!!!KiÍrták a szabályokat!  MINDENKI elfogadta és azok értelmében nevezett!  Ugyanúgy,mint mvisszamenőleg el kéne szedni az (szinte) az összes úszótól,emelőtől,stb a z érmeket,ahogy alkul a drogtáblázat. A következő olimpián,már (remélem) nem fog ez a harmadik nem a nőnemben indulni

Elképzelem,amint Rademachert kizavarják az uszodából,mert csalt a pillangó úszásal.  Megnyerte,hazavitte az aranyat,kitalálták hozzá az új "törvényeket" és lőn új úszásnem.  Ennyi!  Képzelem,mit össze ordÍtozhattak akkor is az "igenokosok"

Előzmény: Fricu1 (102057)
jkoenig Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102058

Az 5. menet volt a Ali leggyengébb menete szerintem, de a 6.-ra feltámadt  😅

Előtte viszont, végig kifogástalanul hátrált Liston elől aki iszonyat energiát fektetett az üldözésbe, de alig érte/találta el.

 

Joe Frazier ellen is volt olyan meccse ( 75 Manila) amikor már úgy érezte (saját bevallása szerint) hogy a sír szélén áll, csak imádkozott a szünetben hogy Joe ne tudja folytatni és bejött neki!

 

Későbbi meccsein sajnos már egyre jobban az imára szorult, főleg hogy már a betegség is ellene játszott.....

Előzmény: -remény- (102054)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.04 -2 1 102057

Te hülyébbnek nézel, mint vagyok.

Azóta versenyezhetnek ilyen izék, amióta a buzilobbi akaratára kivették a kromoszóma-vizsgálatot a nemi identitás meghatározó vizsgálatokból.

Tesztoszteron szint, meg hasonlók léptek a helyébe.

Tudom.

Csakhogy ez ide vezetett.

 

Ép most vetítették a Haus egy részét.

Ott egy szépségkirálynő rákos heréi okozzák a bajt...

 

Van ilyen. Nem őt bántom. De ne nők ellen versenyezzen.

Közel 7 milliárd ember nem lehet női boxbajnok 66 kilóban. Nagy ügy, ő sem.

Előzmény: -remény- (102045)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102056

Zsóti hogyan kavarodott a képbe?        Komolytalan bölcselet:Két igazán fontos lény van egy ember életében:Aki részegen hazavisz,meg aki részegen kitölti a gondolkodásodat!(ide Írnám,hogy "eszedbe jut"  de nem akarok ennyire annyira lenni;-D)

Előzmény: robertó69 (102055)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.04 -1 1 102055

Azért engem ne keverj össze Fricuval, Nzsoltival! Vagy más partnereddel a fórumról! Szándékosan nem írtam elé az amúgy odaillőnek lenni kellő "vita" előtagot. Olvasva azt, hogyan működtök a polis topikban, én biztosan nem fogom ezt játszani. Időm van olvasgatni, írogatni, főleg így hétvégi, vagy éjszakás szolgálatban. Azonban én döntöm el egyedül, mire szánom az időmet.

Elolvastam a véleményedet, reagáltam rá. Te is az enyémet,dettó. Részemről ennyi.

 

S úgy általában: nem vagyunk egyformák. Van, aki gyötrődő típus, van, aki végtelenül bizonytalan alkat (vagy mégse?), és van olyan is, aki magabiztos típus. Még akkor is, ha egyébként komplett idiotizmus, ami mellett kitart a végletekig. Sose azt nézd, vagy azután irigykedj, a másik milyen lelki alkat! Ha a tiéd nem tetszik, próbálj meg tenni érte. Önképzéssel. Tanulással. Jútyúb videókkal. Kinek mi a lehetősége. Én sok időt, sok pénzt áldoztam arra, hogy nagyon jó tanároktól tanulva megismerjem, felismerjem,hogyan is működöm, vagy működik más. De ez természetesen csak az én magánvéleményem.

    És most előveszem a hűtőből a rántott gombát- palacsintát-csirkeszárnyat  rizibizivel, házi csalamádéval, és mind megeszem! Ha már tegnap annyit kínlódtam velük a konyhában, kerüljön már méltó helyére a maradék...;-) Iszok rá egy nagy korsó hűtőhideg aszkorbinsavas szódavizet, és cicás videókat nézegetek váltásig a neten.:-D

Előzmény: -remény- (102051)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102054

Köszi!Én még (tán)9mm-es vetÍtett filmeken bámultam ezeket!Zol ibácsi edzések után vetÍtgette a gyűjteményét a KSI-s kölkeknek.

Nézd csak meg,ott a 22.perc körül,mikor Liston elkapja a fonalat,meg Alit! Keserves időszak!!!!!

Én örülök,hogy kasserolod felém Alit,akit én minden idők legnagyobb nehézsúlyújának tartok,(sőt,súlycsoportroktól függetlenül is igen magas polcon üdögél a lelkecskémben)de ott (néhány perc) bizony bexart a halott

Ha Dandi nem arkorra "lelkész" és nem akkora edző,bizony már az elején meszelnek az ALI legendának!DE!Szerencsére,értette a dolgát!!!  Köszönjük Angelo!!!;-)

Előzmény: jkoenig (102052)
jkoenig Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102053

5*!!!!

Előzmény: robertó69 (102050)
jkoenig Creative Commons License 2024.08.04 0 1 102052

https://www.youtube.com/watch?v=Bj8nFl-u_MY

 

Itt a szóbanforgó meccs. Mindenki kiértékelheti a saját becsípődése szerint. :P

 

Személy szerint én azt mondom, ha Luca így tudta volna "irányítani"  Khelif-et ahogy Clay Listont, akkor

már most elkönyvelhetnénk (a döntő előtt!) egy újabb aranyérmet.

Előzmény: -remény- (102049)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102051

Robykém!  Az,hogy neked van a dologról egy véleményed,az egy dolog.Az,hogy szerintem keveregsz a sorok között,mint részeg desznyó a kukoricásban az is.  De!Az,hogy a pofámba próbázod gyömöszleni a NOB faszságát,na az már egy másik!Nagyon másik!!;-((

Pontyosan azt ugatolom,hogy én biz.. nem bŕnék ilyen pökhendien okos módon véleményt alkotni,mint(a jelek szerint) TI!  Én lerágnám a körmeimet,torzsalkodnék,vialognék magammal,mert annyi az érv minden irányba!De!Szerencsére itten vagytok tik nekünk,hogy mekkoldjátok helyettem a lelkiismereti problémákat!

Ti bizonyára ezzel a megingathatatlan képességgel ellődtetek e világra!  Én nehányszor már emlÍtettem,hogy irigyetek(Fricuval kerültél nálam egy brigádba)vagyok,mert ti az egyszerű úton robogtok!Nem fékez az elgondolkodás béklyója!  Adhatnátok nekem is néha ebből a megingathatatlan önbizalomból néhágy maréknyit!Sokkal könnyebb és simább lenne a lelki életem.Nem gyötörne többé az elgondolkodás kényszere.  ,-)

Előzmény: robertó69 (102050)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.04 -2 1 102050

Szerencsére nem rád van bízva! ;-)

Amíg Fricu nincs, talán én is jó leszek neked jobb híján. ;-)

 

Csak egy kicsit áldoztam az időmből a téma utána kutakodásának, (tudod, hitelesnek tűnő infót nem az arckönyvből szerzünk két perc olvasással, ha lehet) de még így is teljesen más véleményre jutottam, mint te.

A genetika tényleg sokat fejlődött, de más területeken. Egy kromoszóma vizsgálat nem volt nagy kaland ezelőtt 20 évvel sem. Mint ahogy egy CT, vagy egy hasi ultrahang sem.

Emlékezz Semenyára!!! Tök mindegy, ha a tökeit kint hordja, vagy bent (mint az említett afrikai atléta), és férfi genetikát (is)  mutat, ne indulhasson már se a nők, se a férfiak között!

Tudod, a szteroidok (férfi hormon, stb.) tiltott a sportban! És most nagyon mindegy, hogy a csapatorvos tolja belém fecskendővel az edzés előtt, vagy a rejtett herém termeli literszámra!

 

" Éveket áldozott a sportra,tehát hagy boxoljon!"

Természetesen ez is egy szabad vélemény. Mint az is, hogy ilyenkor azt feltételezem rólad, ebben a kánikulában nem fogyasztol elég csapvizet. ;-)

 

Figyelj, Laci Bácsi! Én 67 centis törpenövésű vagyok! Húsz éve nagy álmom, hogy profi kosaras legyek. Ettől már jogom van arra, hogy 2 méter magas rúgós gólyalábon állva beállhatok a nagyok közé?

Azért a toleranciát, demokráciát válasszuk már jól el a natúr hülyeségtől!

Ha már  díkúzták (ha jól olvasom, legalább kétszer) az elbukott nemi tesztje miatt, akkor most miről beszélünk? Akkor most mit kereshet egyáltalán az Olimpián? Ez nem a liberális bírósági jogelv, hogy inkább eresszünk szabadon 100 bűnöst, mintsem egy ártatlan bűnhődjön! Itt- az Olimpia szellemiségét szem előtt tartva - már a legkisebb szabálytalanság esetén is illett volna eltanácsolni! Ugye emlékszel még egy meg nem nevezett úszónk lábgomba elleni krémje miatti hercehurcára?

Ha valaki nem alkalmas valami okból egy adott sportra, akkor ne akarjon abban versenyezni! 

Ha fogyatékkal él, induljon abban a fogyatékossági kategóriában (össze se tudtam számolni hirtelen, annyi van), mint a sorstársai.

Ha nincs ilyen kategória( hermafrodita, transznemű, mosómedve identitású, stb., akkor lobbizzon érte! Hidd el, ha férfiként versenykerékpáron ülve akar 800 m futótávon indulni, nem fog zavarni, ha a többi is hasonszőrű, és szintén kerékpárral versenyeznek..

 

 

Fricunak ebben nagyon igaza volt: ami ma a világban ( Olimpián ) folyik, az minden, csak nem egyenlőség, tisztesség, józan ész, stb.

Előzmény: -remény- (102045)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 0 0 102049

Zolibácsi Írta?  Nem a Peterdi Pál?   (Gong)

Láttam a filmet,Zolibácsi vetÍtéseinek egyikén.        Clay a 4.,vagy 5.menet után a sarkában egész magas hangon hisztizett.  Angelo Dandi úgy lökte be a következő menetre! Ott lehetett Clay holtpontja.A hatodikban már megint frissnek tűnt,a 7.ben pedig Listonék feladták bal biceps szakadás okán.  Valóban bedagadt a "nagy kövér medvének"az amúgy sem szálkás felkarja.

Előzmény: jkoenig (102046)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.04 -1 1 102048
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.04 -1 1 102047

Már megest irigylem Fricut,hogy azonnal mekktudja szülni és fennhangon tudja ordÍtani az egy és oszthatatlan tutit!!  Ez a képesség..... szóval,NA!

 

MEEE nem tanultál eleget azért van! ;-DDD

Előzmény: -remény- (102045)
jkoenig Creative Commons License 2024.08.04 0 1 102046

Luca helytállásból jelest érdemel. Gondolom már az első percben érezte kivel bunyózik, de szépen végigcsinálta.

 

Clay "szinte" visításáról ezt írta Füzesi Zoltán:

Liston nem vette komolyan a meccset, csak pár menetre készült. A súlya sosem volt még llyen magas, kövér volt és petyhüdt. A 22 éves Clay ellépett, elhajolt a lomha bajnok hatalmas ütései elől, ellenütései mind találtak. A mérkőzés

végén Liston arca péppé volt verve, rajta viszont nem látszott nyoma a küzdelemnek.

 

A 6. menet után Liston segédei vállsérülés miatt feladták a meccset.

 

A visszavágón Clay az 1. menetben kiütéssel nyert.

Előzmény: -remény- (102044)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102045

Azéééé,ha rám lenne bÍzva a döntés,hetekig billegetném a fejem.  Érvek pro és kontra:pinája van,tehát nő.Éveket áldozott a sportra,tehát hagy boxoljon! Nája van,tehát nem szabadÍthatom rá a fiúkat,hogy xarrá verjék.Csak neki nem csinálhatok egy harmadik kategóriát.  Rájadásul mondjuk 10éve még mindenféle aggály nélkül indulhatott volna a csajok között!Változott az orvostudomány,változott a technológia,de az EMBER nem követi elég gyorsan ezt a fajta változást!  Már megest irigylem Fricut,hogy azonnal mekktudja szülni és fennhangon tudja ordÍtani az egy és oszthatatlan tutit!!  Ez a képesség..... szóval,NA!

Előzmény: szimizso1 (102043)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102044

Engem kibebakottul emlékeztet Clay Liston elleni első meccsére. Clay szinte visÍtott a sarkában ,hogy ne engedjétek,hogy ez az állat tovább verjen! Ugyan ezt a jelenetet láttam most Lucával!

Mondjuk Clay a (ha jól emlékezem)7. menetben világbajnok lett és menten Muhhamad Alivá varázsolódott!  ;-DDD

Előzmény: szimizso1 (102043)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.04 -2 0 102043

A tvben is lehetett hallani ezt a szöveget. Kapott szegény pár maflást, és tudta, hogy nem nyerhet. :-(

Előzmény: -remény- (102042)
-remény- Creative Commons License 2024.08.04 0 0 102042
Előzmény: Fricu1 (101735)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.04 -1 1 102041

Látod? A Nagy Fehér Ember  kitalála a néger gyerekeknek a fehér csokit, hogy azok is tudjanak maszatosak lenni.;-) Afrikában meg sok törzsnél a heges tetkó dívik - többek között ezért is. Mondjuk, ha a barna csempén jól mutat a rózsaszín fuga, nyomhatnák a festéket pinkbe is......:-D

Előzmény: szimizso1 (102036)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.04 -1 0 102040
robertó69 Creative Commons License 2024.08.04 -1 2 102039

Nagy gratula neki! Jó pár olimpia óta ez az első, le a kalappal előtte!

Tegyem hozzá: már Olimpiára, kvalifikációval kijutni is nagy eredmény, meg a tizen-harminc akárhányadik hely is. Bár Péniről borítékoltam az anyuka előre magyarázkodása után, hogy kevés a sansz még a döntőbe jutásra is...

 

Hajrá, sportlövészek!

 

Előzmény: TMK-s (102027)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.04 -11 2 102038

Ki a 🪵szt érdekel a minusz meg te is ? 

Te jössz a személyeskedéssel? Szakadna rád az ég , a szomszéd volt aki instant hülyèzte a másikat mikor nem bólogatott neki ..... 🙆🏿‍♀️🤣🥱

Előzmény: SSG 69 (102037)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.04 -2 8 102037

🤣🤣🤣....Engedd el Zolo!

Nézd a mínuszokat,amiket kapsz!..:)

Nemigen vagy itt népszerű, ahogy más topicokban sem!

Talán egy új nickkel illedelmesen udvariassan postolni

esetleg személyeskedés nélkül?..

 

Előzmény: ZoliD65 (102030)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.03 -2 0 102036

Nézem, illetve a nejem nézeti velem az olimpiát. 100 méteres női afro futónőknél nézem, hogy a tetoválásaik fekete színnel készülnek. Szerintetek miért nem fehérrel, hogy látszódjon is? :-)

bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.03 -3 4 102035

Mondjál még ilyen szépeket cicafiú!

Előzmény: ZoliD65 (102034)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.03 -8 1 102034

ez csak egy jelző, látod, erről beszélek , hogy helyesen értelmezni egyikőtök se tud , lsd  te meg a 9 esete.... 

Előzmény: bigyusz3 (102033)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.03 -2 5 102033

Már becézgetel?Huncut fiu.:)

Előzmény: ZoliD65 (102032)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.03 -11 1 102032

Olyan szépen, 
még fika nélkül se. 
nyusznyusz

Előzmény: bigyusz3 (102031)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.03 -2 5 102031

Akkor sem néznék ki úgy mint te akármennyire szeretnéd!XDXDXDDD

Előzmény: ZoliD65 (102030)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.03 -10 2 102030

nézzél tükörbe , köpj fel egyet, álj alá , aztán röhögjél azon, mert ennyit érsz 
Kövéreket én nem mondok, tényeket soroltam fel alább is,  te meg továbbra is bújkálsz gyáván.

Előzmény: bigyusz3 (102026)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.03 -2 4 102029
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.03 -3 6 102028

🤣🤣🤣.....👏🏻

Előzmény: bigyusz3 (102026)
TMK-s Creative Commons License 2024.08.03 0 8 102027

bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.03 -5 6 102026

Mondjál még szép nagy kövéreket!Hagy röhögjünk!XDXDXD

Előzmény: ZoliD65 (102019)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.03 -7 0 102025

Göbinek is volt nem sokkal ez előtt időrenben egy ilyen témájú reels vidije.

Előzmény: szimizso1 (102023)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.03 0 1 102024
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.03 -1 0 102023

Ebben van valami! Gyula is későn vásárolta meg a mercijét :-)

 

https://youtube.com/shorts/GEP839OHB3o?si=C2xw7P0fUZThJ-gR

szimizso1 Creative Commons License 2024.08.03 -3 0 102022

Ez nagy okosság! Már akit érint! ;-)

 

https://youtube.com/shorts/bf3ZJcSUBoQ?si=myfFrCzlb4_SatwW

ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.03 -8 1 102021

Rám gondolt Robi ,

A fránya számok megzavarták , 9 szezonom van nekem is.

 

De a többit se fogta fel szerintem .

Előzmény: robertó69 (102020)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.02 -2 5 102020

Sajnos, sok tekintetben olyan vagyok, mint Fricu: igyekszem mindenkit komolyan venni.

Most vagy nem tudtad értelmezni a meglehetősen egyszerű mondataimat, vagy tényleg ennyire tartod a 9 évnyi munkámat. Egyre megy a stílusod alapján. Részemről itt a pont feléd...

Előzmény: bigyusz3 (102015)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -8 1 102019

Élőben miért vagyok kezes bárány ?

1-Mert gyáva mód nem tudatod velem ki is vagy , ahhoz gerinc  is kéne ,

2-Mert versenyen nem a körülöttem lévő itteni homályokkal vagyok elfoglalva ....

Bosival szoktunk 2 mondatot rólatok váltani  mekkora kreténségeket hordtok össze , oszt ennyi az ottani fórumos téma. Mert versenyre mentem, kikapcsolni , 

Hombárfejű az ami veled egykorú.

Előzmény: bigyusz3 (102014)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -8 2 102018

Nagyot csalódnál ér dagadás kapcsán , a többit meg te hazudod bele az írásodba . 

Ugyanazokat, mert mindig ugyanolyan értetlen egybitesek vagytok

Előzmény: bigyusz3 (102014)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -8 2 102017

Ész kéne hogy megértsd amit írok, annak hijján vagy , jó hogy erre a következtetésre jutsz.🙆

Előzmény: bigyusz3 (102005)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -9 2 102016

A fórummunkássága és az aninimitás mögé bújás miatt a sporttárstól messze van , ezért niemand .

Ész kéne a különbség értéséhez. Ami neked hiánycikk.

Előzmény: SSG 69 (102009)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.02 -3 6 102015

Van neki 9 év tapasztalata?Ez alatt szerzett ennyi tudást?Hová sz@rjak el ne lopják?

Előzmény: robertó69 (102012)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.02 -2 7 102014

De szorgalmasan próbálkozik!Kár hogy szinte ugyan azokat írja állandóan,hogy ő az atya isten és nem tartozik senkinek semmivel,mindenki fölött és egyetlen személy,tőle feljebb senki nincs és nem is lehet!Csak azt nem értem élőben miért olyan kezes bárány mézes-mázos beszéddel!

Ilyenkor azért megnézném hogy dagad az ér a hombár fején!:)

Előzmény: SSG 69 (102010)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.02 -3 2 102013

A Gyurinál is koszt-és kvártélyt kaphatsz.;-DDDD

Előzmény: robertó69 (102003)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.02 -6 1 102012

 

A lehetőség mindenki számára adott - már ha érted a célzást.

Én nem prejudikálok, feltételezek semmit senkiről. A 9 év precízkedés tapasztalata ellenben azt mondatja velem, hogy a kezdeti pár fórumtársat leszámítva - akik se akkor, se most nem versenyezgetnek amúgy - kb. a nullához konvergál a versenyünkön megjelent "amatőrök" száma. Még azok se jöttek el, akik a leghangosabban agitáltak a kimondottan kezdő lövészek számára alakított versenyszámokért.

Egy biztos: bármennyire is aljas, versenyzőt nyúzó feladatokkal kínzom a lövőket évről évre, jó hangulatú versenyek voltak. Finom kajákkal. Remek társaságban...

Előzmény: bigyusz3 (102005)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.02 -2 0 102011

Felőlem bukfencet is vethetsz! :-)

Előzmény: robertó69 (102002)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.02 -5 8 102010

Soha semmit se tudott kimagyarázni!...:)))

Előzmény: bigyusz3 (102005)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.02 -5 10 102009

Niemand senkiknek nevezed te félnótás a sporttársaidat?

No ez mindent elárul rólad Zotyus!...;)

Előzmény: ZoliD65 (102004)
Fricu1 Creative Commons License 2024.08.02 -2 1 102008

Hát, ha Pomázig elrángat a görcs - jöhetsz velem is.

Nem hagynám ki...

Előzmény: bosijani (101986)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.02 -3 7 102007

Csak ugat a világba,-sose volt nálam...:)

Előzmény: robertó69 (102003)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -8 1 102006

Ui:sosem hazudok. Gőzöd nincs mibe mennyi pénzt forgattam be az elmúlt  pár hétben is , de nem is tartozik rád , vicces hogy megint a zsebben túrkálásnál köttök ki . 🤣 🪵

Előzmény: bigyusz3 (102001)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.02 -2 4 102005

Ezt már nem bírod úgy sem kimagyarázni!:)

Előzmény: ZoliD65 (102004)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -9 1 102004

Az ésszerű határok gátja , ezt úgy hívják,neked ez ismeretlen ,.de ilyen ez ..

+A 700 km benzinjét inkább elmotorozom , mint a niemand senkiknek feleljek meg, miért is kéne nekem megfelelni neked azzal hogy elmegyek? Mert csak , mert egy niemand többet hisz magárólint ami.... Vihar vagy a biliben.🤣🪵

Előzmény: bigyusz3 (102001)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.02 -5 0 102003

Nem voltam még Gyurinál, nem ismerem a körülményeit. És: többször adtam már koszt-kvártélyt sporiknak,

így másról is fel tudom ezt tételezni - vicc nélkül.

Előzmény: ZoliD65 (101997)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.02 -3 1 102002

Nofene! Akkor a lószemű babot elássam a földbe, hátha kihajt tavaszra? ;-)

Előzmény: szimizso1 (102000)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.02 -2 2 102001

Ha olyan vastag vagy miért okoz gondot 700km?Ismét hazudsz csórikám!

Előzmény: ZoliD65 (101999)
szimizso1 Creative Commons License 2024.08.02 -2 1 102000

Robi!

Ha rajtam fog múlni, lőtér közelébe sem megyek. Mostanában se! Márpedig ez rajtam fog múlni ;-)

Előzmény: robertó69 (101996)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -7 0 101999

Álmodba. 

Előzmény: SSG 69 (101998)
SSG 69 Creative Commons License 2024.08.02 -1 7 101998

Kutyaólban te laksz Zoló, ott a faluszéli vályog putriban

ahová születtél!!....;))

Előzmény: ZoliD65 (101997)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -7 0 101997


Gyurinál ? ezt te se gondoltad komolyan, Kutyaólba nem szállok meg . , nem a net takarásában gondolom  róla azt amit, ahogy a másik Gyésről sem, csak a 2 közt a különbség annyi hogy a légtér nagy , és max a stíröléseit érzem magamom, nem mást ,szerencsére .

Előzmény: robertó69 (101994)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.02 -7 0 101996

Te meg - a többi vén csonttal egyetemben - azon gondolkozz, milyen számok legyenek a versenyben a régiek közül! Bizonyos százalékig figyelembe fogom venni a régi csapat kívánságműsorát (az újak meg készen kapják a menüt! :-)

Azt már látom, hogy a régi álló szabályok erősen könnyítve lesznek (te is erősen fiatalodsz már, Miki is csak fotelból hajlandó lőni, stb. stb.)

Előzmény: bosijani (101986)
-remény- Creative Commons License 2024.08.02 0 0 101995

;-DDDDDD

Előzmény: robertó69 (101994)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.02 -7 1 101994

Újra olvastam a hsz.-em, és elnézést kell kérnem! Tényleg nem úgy jön le, mint aminek szántam!

Jól látod: nekem nem kell bizonyítanod semmit! Lőttem veled egy csapatban, látom az eredményeidet abban a szakágban, aminek a kihívásaival én is tisztában vagyok, stb. Én egy olyan versenyt akartam kínálni, ami alapból mindenkit kizökkent a komfortzónájából, jó szórakozás, és jó a társaság is.

Tudom, hogy nem a szomszédban laksz. Gondoltam, előtte este leutazol Bosihoz, felveszitek Nedót, elalszotok Gyurinál, és reggel frissen lejöttök hozzám mind a négyen!;-)

Előzmény: ZoliD65 (101984)
robertó69 Creative Commons License 2024.08.02 -5 1 101993

Ezt el is várjuk! :-)

 

Előzmény: TMK-s (101982)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -6 0 101992

azt írtam már konkrétabban valahol ha nem lett az enyészeté ,hogy senkinek nem kell bizonyítanom, Kieg: csak önmagam kell legyőznöm-utána bárki mást a kategóriámban, ez hol sikerül hol nem ,
de a bigyusz féléknek semmivel nem tartozom .

Előzmény: -remény- (101991)
-remény- Creative Commons License 2024.08.02 0 4 101991

Zolika!Azon IS gondolkodj el picit,hogy ki a faxnak is kéne bizonyÍtanod a bárakármit is!!!!!!  ;-(      A te versenyzésed sem a kutyák dolga!  ;-)

Előzmény: ZoliD65 (101990)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -7 0 101990

vannak prioritások, 
1-hazai FT,HFT versenyek,
2-Kinti FT,HFT versenyek,
3-Minősítő versenyek,

egyéb játszós, nethuszár kihívások, versenyek horribilis távban eléggé periféria , de tudom hogy meghaladja az értelmi szinted ennek felfogása.
fordítva ülsz a lovon ha azt gondolod nekem bármit bizonyítanom kell  9 és fél szezonnyi folyamatos versenyzési múlttal és jelennel. 

Előzmény: bigyusz3 (101981)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -6 0 101989

fedd fel magad nyuszika, ott a mail címem. addig meg  némulj.

Előzmény: bigyusz3 (101988)
bigyusz3 Creative Commons License 2024.08.02 -3 6 101988

Na mit mondtam?

Előzmény: robertó69 (101980)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -8 0 101987

eléggé valószínűtlen Jani. 

Előzmény: bosijani (101986)
bosijani Creative Commons License 2024.08.02 -5 2 101986

ha ugy jönne össze,nem ugrunk le együtt? egyedül nekem is messze van.... ugyis rég láttam Robi szépséges pofázmányát! :-))

Előzmény: ZoliD65 (101985)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.08.02 -8 0 101985

Érdekes különben hogy mostanság "mindenki" engem akar versenyre hívni aki folyamatosan jár(már amennyire folyamatos a versenynaptár) 
Leszámítva téged
Ezek vagy múltból élő kiöregedett megkeseedett élettelen emberek akik már egy puskát se bírnak el(jó régóta) , vagy a píszí által életre hívott kategóriák egyikében "vitézkedők", vagy simán nethuszárok mint bigyusz  és stb ,
És persze én vagyok a rossz hogy nem ugrok ezekre , leszámítva téged,  nagyon idevág a sas meg a légy esetének mondása .

Előzmény: robertó69 (101980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!