Keresés

Részletes keresés

-remény- Creative Commons License 4 napja 0 0 101563
bigyusz3 Creative Commons License 4 napja 0 4 101562

Előzmény: nzsolt18 (101556)
nzsolt18 Creative Commons License 4 napja 0 0 101561

senki nem lett belőle gazdag. mindenkinek volt 1 állása. 

de 

azért pl. járt munkaidő kedvezmény meg miegymás. ezzel nem azt akarom mondani h nem voltak "szentőrültek" mint mai napság is akik ingyen v szinte ingyen tették a nem elvárhatót. pl Robiék is ilyenek ma. 

de a rendszer az volt amit leírtam. 

az mhsz megszűnése utáni dolgokat meg ugye nem kell ragozni? a szét "privatizált" eszközök meg miegymás. én ismertem egy ilyen utód brigádot, ugyan nem gazdagodtak meg, de 94-95ben sem nagyon kellett dolgozniuk munkahelyen csak a helyi utód szervezetnél, és tették ezt a megszűnésükig.  

Előzmény: Fricu1 (101560)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja 0 0 101560

Nem tudom, talán a még nálunk is nagyobb, nevesebb kluboknál - bár a FÉG nem éppen rosszul volt eleresztve, tekintettel, hogy az MHSZ-től is csordogáltak a pénzek, de a gyártól is, ha nem is pénzek, akkor ez még nem volt divat, de lőszer és fegyver jött onnan - szóval náluk lehetett fizetett segéderő, edző - de nálunk mindenki szívjóságból tette amit.

Volt minden év végén egy kis pénz-jutalom nekik, de messze nem érte el egy fizetés szintjét.

Nem véletlen, hogy az élet csak a munkaidő vége körül indult be - amikorra  a FÉG-ből a munka után odaértek az edzők, vagy épp Gajzágó Imre...

De kérdezd őt, egyrészt ő még él és aktív, másrészt vezette-vezeti a FÉG-et a mai napig. Kizárt, hogy fizetett alkalmazottjuk lenne, akár csak egy is, és nem is volt soha.

 

Bár most lehet, hogy hazudok.

A lőtér az MHSZ-é volt, az utóbbi években ott lakott Laci haláláig a szolgálati lakásban - talán ő kapott némi pénzt is, ezt nem zárom ki. De gazdag nem lett belőle...

Előzmény: nzsolt18 (101559)
nzsolt18 Creative Commons License 4 napja -1 0 101559

én a voltról és nem a mostanról beszéltem.... 

tudod nszk kontra az akkori Magyar (azátkos) rendszer.

erről vitáztunk, nem? 

Előzmény: Fricu1 (101558)
Fricu1 Creative Commons License 4 napja 0 0 101558

Milyen alkalmazottakról beszélsz te itt?

Hány lőtérnek van fizetett ember? Mert én a Fehér útin kívül még nem láttam.

Robiéknak pl. biztosan nincs egy se.

Ott bizony csak annyi készül, amit megcsinálunk.

Pl. még a szponzori támogatást is én magam hurcikálom évek óta nekik 200 nál több kilóméterre, hogy még arra se kelljen költeni. Most volt nálunk segítős, karbantartós hétvége, zömében szülőkkel.

Ezen most nem tudtam jelen lenni, de én is furkáltam már versenyek előtt a lőkereteket, hogy a versenyre legyen.

Előzmény: nzsolt18 (101557)
nzsolt18 Creative Commons License 4 napja -1 0 101557

Több lépcsös volt a finanszírozás már akkor is. 

Nem fontossági sorrendben a bevételeik. De ez minden egyesületre nem csak a sportra vonatkozik.

tagdíj

Tartományi és állami pályázatok, támogatások

Helyi önkori támogatások

Sport szövetségi támogatások. 

Szponzor, valami helyi cég v gazdaság,szövetkezet.

A vagyonnal gazdálkodás, pl Nedo haverjáék bérleti díja

Társadalmi munka ezerrel. 

És elszámolás a gazdálkodással. A tagok, a hatóságok felé. És a szponzor felé is h mire ment pl. az ö zséje. 

Szal sok sok meló és nem automatizmusok, h hullik a manna.

Ezért meg is becsülte mindenki. 

Nálunk, mindent az állam, a közös, a nagy megfoghatatlan.ezért nem is volt értéke, hisz mindig van és szinte ingyen. Nagyon még társadalmi meló se kell bele a tagoktól, hisz alkalmazottak vannak.

 

 

 

Előzmény: Fricu1 (101547)
nzsolt18 Creative Commons License 4 napja -3 1 101556

A Bosi tett egy állítást,én tettem egy másikat. Hol látsz itt te bármi felfogást? 

Mi lenne ha tényleg hanyagolnál már végre, pláne ha érteni se értesz mondatokat? 

Ja és nem zsanér hanem zsenánt... 

A zsanér az 1  pánt fajta gyűjtő neve. Hamár....

Előzmény: ZoliD65 (101554)
-remény- Creative Commons License 5 napja -1 3 101555

Hm.

ZoliD65 Creative Commons License 5 napja -6 0 101554

Persze, ha tuskó az M1-en a leállóban  előre suhan , vagy netán visszatolat a nem messzi lehajtóig akkor azt  mindekinek szabad.... 
Miért nem lep meg ez a felfogás...

Előzmény: nzsolt18 (101518)
ZoliD65 Creative Commons License 5 napja -6 0 101553

1 téma amiben vastagon egyet tudok veled érteni  ,
32 múltam,    egész idei év tavaszig nem lehetett megszakítani , fűkasza , fűrész, fa hasogatás , bozótvágás , (de tavasszal az első 27 fokos meleg meg a nagy iram bozótvágóval le%olt kicsit , fekete fehér látás befigyelt... ültem egy darabot  mire rendbe jöttem.) na mindegy azóta se lassítottam,

Már az én osztályomba is olyanok voltak  a többiek hogy informatikus,könyvelő meg miegymás akar lenni, dagobertet játszottak dollár jelekkel a szemük előtt, a 2kezi meló meg zsenér volt ,
A tesi órákon betyár lusták voltak a sulikban a diákok... 
ez azóta csak romlott.

Előzmény: Pajero '05 (101546)
szimizso1 Creative Commons License 6 napja -2 1 101552

Nagyon klassz! Robi! Ilyen versenyt is kellene rendezni :-))

 

https://youtube.com/shorts/rEqnS_rd3KU?si=e0cO5Wvw1QxBsIr-

Fricu1 Creative Commons License 2024.06.03 0 0 101551

Én egy ilyenben vacsoráztam legalább kétszer egy héten.

Olcsóbb volt, mint egy meki - és pár pohár bor után csak hazasétáltam, nem kellett vezetni.

Előzmény: -remény- (101549)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.03 0 0 101550

Hát ja.
de az a kérdés, hogy a klubnak miből telik. A tagdíjból aligha.

Talán vannak pályázatok, állami pénzek? Nem tudom.

Előzmény: -remény- (101549)
-remény- Creative Commons License 2024.06.03 0 0 101549

Nemtom,ez segÍt-e behatárolni a "kifizeti a révészt" értelmezését,de elmondanám,hogy Barátaim Bajorban családi vállalkozás ként vitték egy falusi lőtér melegkonyhás büféjét. Megéltek belőle,hétközben éppenhogy,hétvégén vastagon!Ünnepélyeknél a clubnak számláztak részletletagadásra. ;-)   (A Club adta nekik bérbe a büfét)

Előzmény: Fricu1 (101547)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.03 0 0 101548

Neveld fel őket egészségben, becsületben - azt kívánom.

Legyen nekik példa a papa, vagy te, és akkor rendben lesznek.

 

(de azért sok selejtes is van köztük sajna - ami valahol a mi hibánk. is)

Előzmény: Pajero '05 (101546)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.03 0 0 101547

Most megfogtál.

 

Az NDK-t hagyjuk, az olyan volt, mint itt, sőt még olyanabb. Hiúsági kérdést csináltak belőle, hogy lenyomják a határon túli németeket. Ott dübörgött az ingyen-sport, minden szakágban.

Még itt is vetítették a vasárnapi "Gyere velünk, Csináld velünk, Csináld jobban" családi-iskolai versenyeket, ahol két város vagy iskola csapatai - gyerekek, szülők - mérkőztek meg. Nem is volt olyan gáz...

 

Érdemi információm nincs az NSZK tömegsportjának finanszírozási hátteréről.

Nem tudom, hogy mennyit fizettek saját zsebből, és mennyit támogatásokból?

De azt tudom, hogy mindenki sportolt valamit. Bármit, amit csak akart.

Saját szememmel láttam, ahogy a vasárnapi mise után a nagymamát betolták a tolószékével a lőállásba, ahol feltámasztva ugyan, de a saját erejéből lőtt pár sorozatot. Aztán kitolták a közös klub-helyiségbe, ahol sörözgetett, beszélgetett, míg a család is lelőtte az adagját, és hazavitték.

Engem oda meghívtak, hogy részt vegyek egy versenyükön - emelve a színvonalat (ők mondták így).

Kölcsön fegyverrel, felszereléssel. Nem fizettem semmit, de lehet, hogy a meghívóim állták a cehhet - udvariatlanság lett volna rákérdezni.

Viszont az biztos, hogyha saját zsebből fizették - fizetik - akkor telik rá nekik! Olyat nem láttam, nem hallottam, hogy valaki azért ne tudott volna egy versenyen elindulni, mert nem telik rá neki.

 

De most jut eszembe:

A forrását nem tudom, de szinte minden kinti klubnak jelentős közös fegyver-arzenálja van. Van persze saját tulajdonú is, de komoly egyesületi készlettel is rendelkeznek a mai napig. Kb. úgy mint nálunk. A kezdők, az időnként betévedők azokat használják.

A fegyvermester barátom sok ilyen klubnak javít, tart karban fegyvereket, és rendesen ki is számlázza nekik.

A pénz forrását nem tudom. A tagdíj erre biztosan nem elegendő, az csak jelképes.

Éppen befejeződik a jelzőállások átállítása elektronikusra, azok pedig nagyon drágák. Gondolom vannak pályázható pénzek erre, mert a klub saját költségvetésből nemigen tudná kifizetni.

Ja és minden második kis falunak van focipályája (nem stadion  :)   ), lőtere, sport-vendéglője, tekepályája.

Az iskolákban tenisz, röplabda, kosár.

Uszoda van, de strand alig.

 

A lényeg a lényeg: A jó pár év alatt, amit kint töltöttem nem hallottam olyat, hogy valaki azon agyalt volna, hogy a gyerek sportolna, de nincs lehetőség rá, vagy pénz.

 

Itt viszont ez mindennapos.

Sajnos.

Előzmény: nzsolt18 (101542)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.03 0 3 101546

Én nem sajnálom őket, pedig van 2. Abból indulok ki, hogy nekik más gondokkal kell megküzdeni, egy teljesen más világban, mint pl. az én időmben(pedig csak 41vagyok), és köszönő viszonyban sincs az édesapámék korosztályának (71) korával. Vannak a maiak között is akik komoly munkateljesítményre, és jó megoldókészségre képesek, csak ma már nem ez az általános, mint mondjuk a ti korosztályotoknál...

A Vater most ment el tőlem, betonoztunk, vasat szereltünk, keményen nyomja 71 évesen is. Holnap folyt. köv, ha nem esik. :-) Más módon szocializálódtatok, mint a maiak. És az a baj, hogy hiába próbálja a szülő (amelyik próbálja), nevelni a munkára, ha a világ teljesen mást hitet el vele.

Előzmény: Fricu1 (101541)
szimizso1 Creative Commons License 2024.06.03 -2 1 101545

Robi! Mai friss ;-D

 

-remény- Creative Commons License 2024.06.03 0 0 101544

El!  Lett belőle,belőlük pl. épÍtőipari és vendéglátó cég!(csak az én ismeretségi körömben.)  Képzeld a többit!

Előzmény: bosijani (101540)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.06.03 -1 1 101543

a makik azért lettek veszteségesek mert úgy költöttek, h be kalkuláltak olyan magasságokat (az azokért járó uefa lóvékat) ahova nem jutottak el. 

igen aránytalanúl nyomják őket, de azért ne aggódj eladnak (már el is adtak) pár játékost és 0ra kihozzák... 

Előzmény: bosijani (101540)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.06.03 -1 2 101542

nem.

az a demagógia, h az almát hasonlítgatod a körtéhez.

a régen voltat a mostanihoz. 

hasonlítsd össze az akkori Magyar tömegsportot a ma fejlettebb élsportal rendelkező országok AKKORI tömegsportjához. 

éltél a németeknél.

ott is "ingyen" volt akkoriban a gyerekeknek a bármit is sportolhatsz?

mellesleg itt sem volt "ingyen" csak nem a szülők fizették hanem a zállam. de mond hogy volt a fricceknél? 

 

 

 

Előzmény: Fricu1 (101539)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.03 -1 1 101541

Tudom.

Ne is jöjjön vissza - más okokból.

De a mai gyerekeket hagy sajnáljam kicsit!

Puhák, betegesek, erőtlenek, motiválatlanok.

Te vállalkozó vagy, biztos találkozol velük mint munkaadó, tudod miről beszélek.

Az valahol borzasztó, hogy lassan 70 évesen végigdolgozom a napot - a fiatal meg 2-kor kidől.

10-ből 9.

Előzmény: Pajero '05 (101537)
bosijani Creative Commons License 2024.06.03 -2 0 101540

Jaja azé lett veszteséges a fradi....pedig azokat tolják,vagy,csak ellopták a zsét?

Előzmény: nzsolt18 (101535)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.03 -1 2 101539

Na, ez a demagógia!

 

Ki a fene beszélt erről?

Én arról beszéltem, beszélek, hogy a a sport-támogatás volt sokkal, de sokkal "demokratikusabb", mint ma.

Tovább ragozni már csak a politikusban tudnám - itt nem.

A rendelkezésre álló erőforrások elosztása volt sokkal jobb. Az egész ország szegény volt, nagyságrendekkel szegényebb, mint ma (az ország is, az egyének is), MÉGIS mindenki, lakóhelytől, származástól, beosztástól teljesen függetlenül sportoltathatta a gyerekét.

A sógorom kölyökként Hajdúdorogon birkózhatott, focizhatott, kézilabda, röplabda, atlétika - csak amiről tudok.

Az én fiamnak ugyanott már csak a foci maradt, meg a karate - egy megszállott edzőnek köszönhetően -, de ma már az sincs.

Semmi, csak a foci.

Pesten van minden, de csak ha ki is tudod fizetni. Nem attól függ, hogy mit akar a gyerek vagy a szülő, miben tehetséges, hanem attól, hogy mit tud kifizetni.

 

Lehet erre vállat vonni, de attól még nincs rendben. A hülyegyerek otthon nyomogatja a telefonját, bambulja a shortsokat, elhízott, és az életképtelenség határán van.

 

Fenntartom, a fociba tolt eszméletlen pénz megtérülése túlságosan alacsony. Se az eredmények, se az állítólagos népszerűsége nem indokolja.

Ennyi pénzből, ha okosan használnánk fel - a gyerekek többszörösét lehetne és KELLENE mozgásra, sportra csábítani.

Hol vannak a beígért lőterek, például?

Robiék zseniálisan egyensúlyoznak a sport-tömegsport határmezsgyéjén, remek gyerekek jelentkeznek náluk, az eredményeik kimagaslók - erre miért van csak ilyen kevés forrás?

 

Miért mindig csak stadionok átadásáról lehet olvasni, hallani? IDE ömlenek a csilliárdok - miközben Robiéknak milliók is nagy segítséget jelentenének.

(Bocsi Robi úr, csak pozitív példaként hivatkozok rátok)

Szaros 10 millióból megújulhatna a miskolci lőtér, vagy mondjuk a tatabányai.

De nem, arra nem jut. Mint a cigány zenésznek: Járni jár, csak nem jut...

 

Nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem érted-e, vagy csak a kötelező megfelelni akarás mondatja veled, amit.

 

Előzmény: nzsolt18 (101536)
robertó69 Creative Commons License 2024.06.03 -2 2 101538

Tőlünk fejlettebb országokban - tehát gyakorlatilag Angliától Zimbabwéig mindenhol - komolyan szabályozzák a klubok finanszírozási

rendszerét. Százalékosan előírják, mennyi lehet a külsőleg betolt pénz, ehhez mennyi jegybevételt kellene előteremteni a saját stadionban,

és ugye a reklám és TV közvetítési díjak aránya hozzá. Ott is trükköznek azért, főleg a játékos adok-veszekkel.

De amíg szűkebb pátriámban egy Fradi - Diósgyőr rangadó se tud egy 15 ezres stadionban teltház közeli nézőszámot generálni, addig

németben, franciában - ahol tényleg van foci - ez nem okoz gondot háromszor akkora stadionban sem.

Nálunk meg: TAO rendszer, hogy kötelezően erre add a pénzedet, mert ha nem, le leszel fenyítve!

És: hozzunk új adószabályokat, hogy félmilliárd éves apanázsig ne adózzanak már falábú büszkeségeink...:-(

A városunk gyönyörűségének rezsije kisebb horror havonta. A mi zsebünkből fizetve. És még valaki régebben le merte írni - vissza nem keresem, ki, és mikor, mert nem lényeg -

hogy "azt a Miskolc Holding fizeti" , nem mi, adófizető polgárok:-(

Persze megértem én, hogy a tisztánlátást erősen el tudja homályosítani a szájzugból indulat miatt előtörő hab, és a feltétlen vakhit erőltetésére beinduló könnytermelés...

...de azért kellene, hogy maradjon némi józan ész maradék az emberek fejében....

Az új törvénymódosítások tükrében az már biztosan látszik, hogy a "tömegsport", mint olyan, nem szerepel a nemzetstratégiai feladatok között...

Előzmény: Fricu1 (101514)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.03 -1 1 101537

"Az a baj Robi, hogy kva öreg vagyok."

 

Lehet.

Fogadd el, hogy az a világ már nem jön vissza soha! 

Előzmény: Fricu1 (101534)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.06.03 -2 1 101536

És 3.60 volt a kenyér.....

Előzmény: Fricu1 (101534)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.06.03 -2 1 101535

Nem, nem érted jól. 

Nem írtam még erre sugalmazót sem. 

Azt írtam, aki ( a don) a focit támogatja az támogatja pl a kézit is. 

Csiliárdokkal.

Stadionokkal.

Népszerűsége? 

A finalfort ( bl döntő) az mvm dómban ( pedig 4 ország kézis topcsapat szurkolói voltak) hasonlísd össze pl a Puskásban egy a Magyar válogatott szaros felkészülési meccsévell ahol 7ekkel előtte már teltház van. 

Ez a sportág népszerűség/csiliárdok mutatója. 

Előzmény: Fricu1 (101529)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 2 101534

Az a baj Robi, hogy kva öreg vagyok.

Én még láttam, hogy ezt lehet jól, tisztességesen is csinálni.

Félre ne értsd, a foci akkor is libling volt - igaz akkor még VOLT foci, de jutott másnak is.

Hozzánk pl. az általánosban évente kétszer (!!!) jöttek a környékbeli sport-egyesületek, szakágak, hogy magukhoz csábítsanak.

Jöttek a Honvédtól (Kispest, a stadion 500 m-re van a sulitól) a focisok, az atléták, a birkózók, a kézisek - mindenki.

Ok, lementünk atlétizálni. Ott volt minden, a futástól a dobásig, az ugrószámok - szóval nem volt unalom.

Egyesületi mackónadrág, futócipő, gatya.

Igen, használt, az előző generáció kinőtt cuccai. De el se hiszik ma, hogy milyen büszkén hordtuk, mert "HONVÉD" volt a hátán (akkor még ott védett a "párduc", a Grosics!).

Aztán aki maradt pár hónapig, az kapott, tehát kapott! nem vette magának új szerelést.

Csak aztán 13 évesen apám levitt a lőtérre (ahol szintén ingyen kaptunk MINDENT, egy jelképes évi tagdíjért cserébe) és ott ragadtam.

Aztán erősíteni kellett, hát elmentem párhuzamosan a szigetre (Margit) kajakozni a Madarasi Gyuláékhoz.

Ingyen, természetesen...

És volt verseny-kajak, profi lapátok a kezdőknek is.

Olyan élet volt, olyan nyüzsgés, hogy eszméletlen.

40-50 gyerek (fiatal) naponta? Simán. És egyik csónakház a másik mellett, végig a sziget hosszában.

Előzmény: robertó69 (101533)
robertó69 Creative Commons License 2024.06.02 -2 1 101533

Hát, ha még azt is tudnád, még mitől kellene aggódnod, mivel "könnyíti" meg a sportolni vágyók életét az akit nem nevezünk nevén! :-(

Két hete a sunyin módosított Sporttörvény változásait próbálom értelmezni, és a PTK-ról nem is teszek említést....azt is kell majd

még módoítaniuk. Nincs teljesen összhangban a kettő.

Találtam benne azért egyetlen pozitív változást is - már aki foglalkozik egyáltalán utánpótlás neveléssel.

Az egész lényege viszont a TAO-s pénzek körül forog: Add a pénzt, és kuss!

Gyanítom, kerekedni fog a klubvezetők szeme, mihelyt rájönnek, milyen sz.rfolyam hömpölyög feléjük!

Hozzá teszem: sportágtól függetlenül.

Így hát ne aggódj: lesz ez még rosszabb is....

Előzmény: Fricu1 (101522)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 1 101532
Előzmény: Fricu1 (101529)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.02 -1 1 101531

El vagy tájolva, nem kérdés.😄😁😎

Előzmény: Fricu1 (101529)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.02 -1 1 101530

😂😂😂🙃

Előzmény: Fricu1 (101525)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 2 101529

Jól értem, hogy a foci saját bevételeiből támogatják a többi csapat-sportot, pl. a kézit?

 

Akkor tényleg el vagyok tájolva.

 

Én eddig azt hittem, úgy tudtam, hogy a TAO-s milliárdok vándorolnak (a mi adóforintjaink) a fociBA! (és részlegesen a többi látvány-csapat-sportba)

Noname, soha, sehol nem jegyzett csapatok stadionjaiba, fenntartásuk költségeinek a fedezésére, "utánpótlás" nevelésére (Ugyan hány nemzetközi szinten jegyzett fiatalt nevelt az összes "akadémia" a 13 év alatt? Neveket kérek, tucatjával, ha lehet)

 

https://444.hu/2023/01/27/egy-meghokkento-grafikon-arrol-hogyan-uralja-le-a-tao-penzeket-a-felcsuti-foci

 

 

És ez CSAK a focin BELÜLI aránytalanság.

 

Hogy hogyan aránylik a foci és a többi (nem Tao-s) sportág támogatása - az nem fér rá egy ábrára.

 

És megint jöttök a népszerűséggel.

Én azt kértem számon, hogy egy-egy SIKER mibe kerül nekünk, adófizetőknek?

Siker! Nem lébecolás, elvagyunk, mint a befőtt - SIKER!

 

De, ha erre fáj válaszolni, nézzük a fő érveteket:

Népszerűség.

Hát kérem

2023/24-es idény, NB1 bajnoki mérkőzések

Átlagos nézőszám: 4187, de volt olyan forduló, amire 800-an mentek ki.

Előző idények átlaga:3539 (900),2781 (itt 150 volt az alja!!!!),2615 (358 néző)

 

Tehát az a sikeres, népszerű sportág, ahol egy NB1-es bajnoki meccset 150-en tisztelnek meg a jelenlétükkel.

 

Van még kérdés?

 

 

Előzmény: nzsolt18 (101527)
-remény- Creative Commons License 2024.06.02 0 0 101528

Szerintem ebben az egész foci vicsaftban eddÍg egy dolog volt,ami hasznot hozott: Tompika    beléptető rendszere   !!!!   Csak arról a "haszonról "   meg nagy a csend!!

Előzmény: nzsolt18 (101527)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.06.02 -1 2 101527

Az megvan h a kézilabdába mennyi csiliárdot tolt a focib...i? 

Hogy mennyi 'stadion" épült, hogy mi lé folyik az up-ba? 

És mennyi a nézője ennek a sportnak, pedig über sikeres? 

Vagy csak a szokásos "tárgyilagosságod" van most Is? 

 

 

Előzmény: Fricu1 (101526)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 1 101526

Hajrá Magyarok!

Gratula nekik is

Előzmény: -remény- (101524)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 1 101525

Ezeket a focista gyerekeket te "élsportoló"nak látod-gondolod?

Akkor maradjunk ennyiben.

Előzmény: Pajero '05 (101523)
-remény- Creative Commons License 2024.06.02 -1 0 101524

Agyam eldobom! A győri kézis lányok éppen BL-t nyertek! A közvetÍtés alatt   ÁRAMSZÜNET    okán elfogyott a rádió és Tv kommentátorok hangja. ;-(  Hol? Naná,hogy az  MVM arénában!!!!    ;-(

Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.02 -1 1 101523

"Biztos, hogy én nem értem a körülöttünk lévő világot?"

 

Nekem úgy tűnik!

Vannak gyekeim, tudom mibe fáj! 

De mivel én élsportoló voltam, tudom hogy csak akkor van finanszírozva, ha nem hobbista a delikvens!

Innen gondold újra...

Meg onnan, hogy melyik a legnépszerűbb spotág a világon...

Értelek, de mégsem.😅😅

 

Előzmény: Fricu1 (101522)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 2 101522

Biztos, hogy én nem értem a körülöttünk lévő világot?

Van gyereked, unokád, akit sportoltatni szeretnétek?

Ha van, számolj már be légyszi, hogy mibe fáj?

A két nagyobbik unoka teniszezni jár, sőt versenyezni is (abszolút amatőrök, nem élsportolók), csillagászati összeg a pályabérlés - különösen télen. Ehhez jön az edző díja.

A kisebbik unoka úszni tanul. 3000 csak a belépő naponta az usziba (ez van elérhető közelségben) és ehhez jön az oktató hölgy díja. 2000 per alkalom. És ez nem számít soknak (csak annak aki ki kell, hogy fizesse).

Egy gyereket eljuttatni mondjuk lövészetben egy OB-ig (nem az élre, csak a futottak még közé) tudod mi pénz?

 

Hát hogy a pékbe ne bosszantana, hogy a focista kölköket meg a város busza viszi a mérkőzésekre, a kupákon meg pénzjutalom várja őket, a fociakadémiák gyerekeinek még személyi edzője is van, meg motivációs trénere!  Személyenkénti felkészülési tervekkel, programokkal. Gyógytornász, ha lesérül.

Nem tőlük sajnálom, de nem lehetne, hogy jusson pár morzsa más sportágaknak is, más sportolóknak is?

Tömegsport?

 

Tudom, demagógia.

 

Előzmény: Pajero '05 (101521)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.02 0 1 101521

Direkt nem érted, amit írnak neked??

Csak kérdezem.🤔🫨

Előzmény: Fricu1 (101519)
-remény- Creative Commons License 2024.06.02 0 0 101520

Jól emléxem,hogy utoljára Benéék tettek le valamit?Tán 2 olimpiát?  Na!Nem most volt!!!  ;-(

Előzmény: Fricu1 (101519)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 0 101519

A világ más.

Ott van foci.

Itt?

 

Attól essünk hanyatt, hogy a már 24 csapatra emelt EB-re kijutottunk?

Végül is, ha azt nézem, hogy összesen 4-en voltunk eddig a 16-ból - akkor...

Az eredményeket meg ne is emlegessük. Talán egy negyedik hely volt a csúcs?

De nem bántom én a magyar focit, van elég baja nélkülem is.

Csak az ordító aránytalanság okán emeltem szót. Hogy nem jut másra lényegében.

 

Ha arányba állítanánk az EB, VB, Olimpiai eredményeket és a sportágakat és a rájuk költött pénzt - vajon hol szerepelnének a focisták, és hol a vízilabdásaink, kézi, röplabda - csak hogy a csapatsportokat nézzük?

De nyugodtan belevehetjük a képbe az egyéni sportokat is.

Vajon van olyan sportág, amelynél egy-egy érem drágábbra jön ki?

Kötve hiszem.

Előzmény: nzsolt18 (101516)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.06.02 -2 2 101518

De.

És meglepődnel h hol a legtöbbet. 

Előzmény: bosijani (101517)
bosijani Creative Commons License 2024.06.02 -2 2 101517

sehol a világon nem öntenek ennyi (felesleges) közpénzt a fociba.....

Előzmény: nzsolt18 (101516)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.06.02 -2 2 101516

Csaxolok h sehol a világon nem élnek meg csak a jegy eladásokból....

Értem én h a lövészet az életed,életünk de sajna manapság ebben a piszi világban nem " divatos". 

A lőterekről meg csak annyit, amior a stadionosok kitalálták h legyen mindenhol lőtér meg a sulikban oktatás, emléxel te is h mi volt még itt is a lövészek közt. 

Előzmény: Fricu1 (101514)
-remény- Creative Commons License 2024.06.02 -1 0 101515
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.02 -2 2 101514

Csak megelőztem a gyanúsítgatást...

Tudom mit látok, tudom is értelmezni.

(Az orvosom is megmondta!)

 

Ez a debreceni akadémia:

https://www.youtube.com/watch?v=iWuYV07UJDs

 

6-7 teljes pálya plusz a kicsik.

 

És van ilyen országszerte több is. Akkora csarnokok, stadionok, amit soha senki nem töltött meg, és nem is fog.

Aminek a számláját csak addig tudják fizetni, míg a fidesz tao-ja működik, mert az éves bevétel egy hétre se elég.

 

És ilyen egy újranyitott lőtér Miskolcon - nem a miénk, az egyetemieké, de forma-forma:

Az Ikarus valamikor

 

És ma

 

Csak engem zavar az ordítóaránytalanság?

 

Ok, nézettség meg minden (bár nincs magyar focicsapat aki megélne a jegy-eladásaiból), de akkor is.

Előzmény: Pajero '05 (101512)
-remény- Creative Commons License 2024.06.02 -1 0 101513

https://www.facebook.com/reel/757234603006301   Az MMA mekkcsúfolása (?)

Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.02 0 1 101512

Nem érdekel az alkoholproblémád....🤣🤣🤣

 

Hajra magyarok!🤭🤭😎

Előzmény: Fricu1 (101511)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.01 -2 1 101511

De, álmodtam.

Sok volt a kannás bor, meg a Diana.

Bmeg!

Előzmény: Pajero '05 (101506)
szimizso1 Creative Commons License 2024.06.01 -2 3 101510

Pedig az öreg kuplerájos Kohn megmondta: Ha nem megy a kupleráj, nem a díványt kell kicserélni, hanem a kurvákat!

Előzmény: Blekk Rájgó (101509)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2024.06.01 0 2 101509

A jól bevált módszer. Ha rossz egy focicsapat, az edzőt rúgják ki. Egy embert könnyebb lapátra tenni, mint 11-et!

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (101504)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.01 0 0 101508

Úgy hívod, ahogy akarod. De a lényeg nem változik.😆

Előzmény: -remény- (101507)
-remény- Creative Commons License 2024.06.01 -1 1 101507

Focialista Szotyializmus ??

Előzmény: Pajero '05 (101506)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.01 -4 0 101506

Ezt a focistás csarnokos sztorit, nem álmodtad véletlenül?:-)))

Amúgy, van valami fogalmad a mai labdarúgásról? Vagy csak hergelsz?

Meg ez a lőtér sztori..

Ha lenne igény rá, biztos vagyok abban hogy renoválnának/újraélesztenének lőtereket!

De miután senkit nem érdekel a lövészet, a foci meg majdnem mindenkihez eljut, így mégis hová kellene önteni a pénzt?

Azzal együtt, hogy szerintem is túlzás ez a felhajtás, meg a pénzek mozgása a fociba, de ez a világtrend. Fogadd el.

⚽️🤑

Előzmény: Fricu1 (101505)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.01 -2 2 101505

Én ott látom a bajt, hogy ezek a srácok ebben szocializálódnak.

Ebből tanulnak, ez lesz a norma.

Volt egy kis riport a debreceni akadémiáról. Csarnokos edzés volt, erőgépek, kötelek, tudomisén.

Luxus körülmények. Minden két-három focistára jutott egy kis cicababa, aki egyen-hacukába öltöztetve a kezébe adta a törülközőt, a gumikötél végét.

Mintha csak csupa Messi, Ronaldo lett volna a teremben. (Még nekik se!) De nem, nevesincs senkik ugrálnak ott.

A mi lőtereinknek meg arra nem jut, hogy felvakolják a húsz éve lemállott falat.

Vagy hogy lőlapot vegyenek, lőszert.

Veszel magadnak, ha lőni akarsz.

 

És most csak az "átlag" sportolókról beszélek, nem az élmezőnyről. Ahogy a debreceni focisuli se a nemzetközi standard...

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (101504)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.06.01 0 3 101504

 

Edzői garnitúrát kirúgni a 'csába, eltiltani gyerekektől!

Közhírré tenni - szégyenükben süllyedjenek örök feledésbe!

Előzmény: jkoenig (101496)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.01 0 0 101503

Az rohadt dolog. Ha hagyja magát az ember, elvonhatja a figyelmet jobb dolgokról.

😎😎

Előzmény: Fricu1 (101502)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.01 -1 1 101502

Ezzel nem tudnék vitatkozni.

 

Csakhát az a rohadt, matek, a statisztika...

Előzmény: Pajero '05 (101501)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.06.01 -2 1 101501

Egy része kiéhezett a sikerre és tesz is érte, egy másik része meg állandóan nyavajog, fanyalog és keresi a negatív kontextust...

:-))

 

Előzmény: Fricu1 (101500)
Fricu1 Creative Commons License 2024.06.01 -1 0 101500

Mint az MP-vel.

Van egy kiéhezett nemzet a sikerre. A fociban is, a politikában is.

Messiás-várás.

Itt is - ott is.

 

(az eredmény is azonos lesz?)

Előzmény: Pajero '05 (101499)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.31 0 1 101499
Előzmény: Fricu1 (101498)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.31 -2 2 101498

Ja, hát izgultam, hogy nehogy kiderüljön:

valami irtózatos nagy baj van a fociban...

Ha már a gyerekek is ilyen fertőben szocializálódnak - az a vég.

Hiába a beletolt milliárdok, ha nincs gerinc, nem áll meg az emberen a kabát.

Időnként kilóg a delikvens segge.

Mint most...

Előzmény: Pajero '05 (101494)
jkoenig Creative Commons License 2024.05.31 -1 1 101497

"a mérkőzés fénypontja alighanem a 60. perc lehetett, amikor háromszor is betaláltak a hazaiak a vendégcsapat kapujába..."

 

A fenti gólzápor fizikai megvalósítása is érdekes lehet, középkezdésből 3x eljutni a kapuig és még be is rúgni sem egyszerű.........

 

Nem lehet hogy a 2 csapat egykapuzott?

Előzmény: jkoenig (101496)
jkoenig Creative Commons License 2024.05.31 -1 0 101496

U14-es korosztály

Előzmény: jkoenig (101495)
jkoenig Creative Commons License 2024.05.31 -1 1 101495

Csak hogy nevesítsük a történéseket: a Kerekegyháza verte meg a Pálmonostorát 43:1-re, így épp beelőzték

a Miklósi Gyfe-t.

 

Mindig elbűvöltek a mindent elsöprő nehézlovas- rohamok a történelmi filmeken, de ami itt történt ahhoz képest

a 15000 lengyel "szárnyas huszár" rohama az 1683-as bécsi ostromkor csak cserkészdzsembori lehetett.....

Ha eltekintünk a bunda-gyanútól, akkor a boxban ezt hívnák döntő fölénynek. 😜

Előzmény: Fricu1 (101491)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.31 0 1 101494

Miért, idáig ezen idegeskedtél??:-)

Mert nincs is nagyobb baj a világban....

Előzmény: Fricu1 (101493)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.31 -2 1 101493

Akkor nyugi van. Lesz.

Ha az MLSZ intézkedik, akkor hátradőlök és kortyolom a kávémat.

Előzmény: nzsolt18 (101492)
nzsolt18 Creative Commons License 2024.05.31 -2 1 101492

vidéki sokad osztály u14, történnek ott cifrább dolgok is. :-)))

 

de már a emelesz vizsgálódik...  

 

Előzmény: Fricu1 (101491)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.31 -2 1 101491

Oly korban éltem én....

Ahol még vannak csodák!

Újra, Krisztus után 2024 évvel!

Hogy mi célja volt ezzel a Megváltónak, nem sejthetem, ahhoz csak porszem vagyok.

 

Mindenesetre az történt, hogy a bajnokságot úgy nyerte az addig második helyen álló csapat (hát persze, hogy foci), hogy 43:1-re nyerte a sorsdöntő mérkőzést! A győzelemhez 42 gól kellett nekik, akkora volt az élen álló előnye.

Gyerekek, tehát még csak nem is 90+ perces meccs alatt, nekik elég volt ehhez 80 perc is.

 

Bajnokság, tehát akkreditált MLSZ bíró, partjelző meg minden.

 

Tehát 43:1

 

Hajrá magyarok!

Hajrá foci!!!

Fricu1 Creative Commons License 2024.05.31 -1 0 101490

Hát, egy szeg a kimentre, és kész a disznyó-ölő!!!

Előzmény: robertó69 (101489)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.31 -2 0 101489

Mondjuk, agyon lehet verni vele egy disznót, csak fárasztó, 

és nem elég hatékony.;-)

Előzmény: Fricu1 (101487)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.31 -2 0 101488

Én értem, de más lehet, hogy nem.;-) Lőszer töltésnél a hibás csappantyús hüvelyt hivatalosan

az adott fegyverben kellene elsütni. Ha van 8 különböző kalibered, akkor annyiban. 

Ha a szomszédok nem toletálják, hogy a vékony falú garázsodban csattogtatsz, és télen 

külön macera a meleg lakásból a fél méteres hóban egy kazal fegyverrel kimászkálni, akkor marad a gondolkodás. Ez nem csak csendesít, de univerzálisan, és gyorsan központodítja is a rezet az "ütőszeg"

alatt. Kapott egy réteg kalapácslakkot. Most már szép is.:-D

Megszárad, csomagolom, kötök rá egy szép kék masnit, és használhatja egészségben, boldogságban. ;-)

Előzmény: Flexon-beton (101486)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.30 0 0 101487

disznóölő

Előzmény: robertó69 (101485)
Flexon-beton Creative Commons License 2024.05.30 0 1 101486

Elsütő szerkezet

Előzmény: robertó69 (101485)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.30 -1 0 101485

Jöhet a megfejtés! :-)

Előzmény: Flexon-beton (101484)
Flexon-beton Creative Commons License 2024.05.30 0 0 101484

Ha kitalálom, jár a piros pont?

Előzmény: szimizso1 (101483)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.30 -2 0 101483

Micsoda ördögi szerkezet! Mondjuk nem is mozgólépcső alkatrészekből van, ezért nem fejtette még meg Gyula bátyánk! :-))

Előzmény: robertó69 (101482)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.30 -2 0 101482

Pedig elsőre is az őszintét mondtam! Így talán könnyebben megy...

Egy barátomnak terveztem ajándékba. Miki meg megalkotta. 

A cél a minimális gépidő, és a kéznél lévő hulladék anyagok felhasználása volt - nem a szépség.

Tökéletesen működik!

Ha így sem megy, majd megírom a tutit.;-)

Előzmény: picurgyu (101479)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.29 -2 0 101481
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.29 -2 0 101480
picurgyu Creative Commons License 2024.05.29 -2 0 101479

Robi! Áruld már el mi a búbánat az a szerkezet ?

Előzmény: robertó69 (101462)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.29 -5 0 101478

A nap süt. A fű zöld.

 

Mi van bmeg, kekeckedsz?

 

:)

Előzmény: robertó69 (101477)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.28 -4 1 101477

Nem rólad szól. Nem is a témáról. Van másfél rajongóm. És ezt nem sértésnek szánom. Sajnálom, hova tud az ember pár év alatt "lejutni". Ha azt írom, hogy a Nap süt, a fű meg zöld, arra is jönne a mínusz.

Mindenkinek mindenhez is joga van. Engedd el ezt a mínuszolós marhaságot.

Én már régen ezt tettem...

Előzmény: Fricu1 (101474)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.28 -1 0 101476

Eső előtt nincs tás, legfeljebb postás :-) Egyébként ebben az utcában lehetne a Hold programot gyakorolni ;-DD

Előzmény: -remény- (101475)
-remény- Creative Commons License 2024.05.28 0 0 101475

Éééédesek ezek a tások!

Fricu1 Creative Commons License 2024.05.27 -2 0 101474

Hogy két öreg lövész "méltatása" kit irritálhatott?

De inkább nem kommentálom - meg tette ő maga...

 

Az örömöm korántsem felhőtlen.

Ahogy korábban már fejtegettem a lövész első és legfontosabb ellenfele (és nem ellensége, ahogy sokan megélik sajnos) soha nem egy másik lövész - hanem saját maga.

Szóval elégedetlen vagyok az eredménnyel, mert elmaradt a várakozásaimtól.

Főként mert ez volt az idei első verseny, és edzeni se voltam még - így alakult.

Az Anschütz sütése is szétesett, talán hanyagul raktam össze, és egy kis rugó megtört, és akadt a billentyű.

De ez nem mentegetőzés, az én hibám, verseny előtt többet kellett volna foglalkozni a cuccal - mégiscsak technikai sport...

De talán legközelebbre összeáll, és jobb pontok születnek - de rosszabb helyezés

:)

 

Akkor lehet, hogy elégedettebb leszek

Előzmény: robertó69 (101471)
-remény- Creative Commons License 2024.05.26 0 0 101473

robertó69 Creative Commons License 2024.05.26 -2 1 101472

A nőknek könnyű! Ránk a hideg víz fordítva hat.;-)

Előzmény: szimizso1 (101470)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.26 -2 1 101471

Fricu Bácsi! Gratula a tegnapi eredményeidhez! ismét bebizonyosodott, hogy vén lövész nem öreg lövész! :-)

 

Azon fanyalgóknak pedig - akik azért panaszkodnak folyvást, milyen nehéz az élete annak, aki erős légpuskát/tűzfegyvert/vizibiciklit szeretne tartani -

itt egy kép a tegnapi versenyünk abszolút doyen versenyzőjéről, és  pisztolyos lőlapjáról. Saját lőfegyverrel, tartásival, stb. amit k. 5 évvel ezelőtt szerzett meg....

 

15 lövés, a 10 legjobb kör számított a versenyben. Bőven 80 kör fölött.

Béla Bátyánk pedig 1933-ban ébredt e világra. Lehet számolgatni...

szimizso1 Creative Commons License 2024.05.25 -3 0 101470
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.25 -2 0 101469

Helyes! Valami maradjon az utó-kórnak! ;-DD

Előzmény: robertó69 (101467)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.25 -1 0 101468

simia masculus propagines :-) Ezt dobta a fordító!

Előzmény: -remény- (101463)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.24 -2 0 101467

Még rákenek egy kisebb vödör kalapácslakkot, hogy szép is legyen, ne csak jó, és lehet használni ezerrel! :-)

Előzmény: szimizso1 (101465)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.24 -2 0 101466

Ami egy tokmánynak a dolga: rögzít. Se több, se kevesebb!;-) A többi hétpecsétes titok! :-) Egyenlőre! :-D

Előzmény: jkoenig (101464)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.24 -2 0 101465

Hát! Elég bizarr szerkezet :-) Használd egészséggel! ;-)

Előzmény: robertó69 (101462)
jkoenig Creative Commons License 2024.05.24 0 1 101464

A kompozícióban ízlésesen elhelyezett fúrótokmánynak mi a szerepe?

Előzmény: robertó69 (101462)
-remény- Creative Commons License 2024.05.24 0 0 101463

Nem tudja valaki ennek a betegségnek a latin nevét?

robertó69 Creative Commons License 2024.05.24 -1 0 101462

Miki! Nem tehetek róla, de kijött belőlem a türelmetlen állat! Nem bírtam várni vele holnapig, pár perccel ezelőtt kipróbáltuk a csendesítődet egy parával - a kisszobám közepén!

Gyakorlatilag zéró hang! Öröm és bódogság! :-)

SSG 69 Creative Commons License 2024.05.23 -6 1 101461
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.21 -2 0 101460

Volt egy kereszteződés Kispesten, az Üllőin. Lámpa nem volt, és lehetett balra kanyarodni.

Aztán kitették a kötelező egyenesen táblát.

A paraszt beállt a kereszteződésbe, index balra, várta, hogy elfogyjanak szemből. A bal sarkon a rendőr.

Nem intett neki, hanem megvárta, hogy bekanyarodjon, és akkor állította félre.

Megelőzés mi?

Előzmény: szimizso1 (101458)
picurgyu Creative Commons License 2024.05.21 -1 0 101459

Semmi nem tiltja az éjszakai csónakázást ha annak megfelelő felszerelésű a jármű . Ahhoz viszont nagyon jól kell ismerni azt a vízterületet , hogy valaki éjszaka közlekedjen és jó nagy bátorság is kell hozzá . Egy ilyen műanyag hajóban csúnya pusztítást tud csinálni egy sodródó farönk vagy egyéb . 

A Tisza meg még nappal is veszélyes annak aki nem ismeri . Ott vannak dárdafás szakaszok a part közelében amik magasabb vízállásnál nem látszanak ki a vízből éjszaka meg egyáltalán nem . 

Egy alkalommal Tiszasüly felett le kellett húzódnom egy hajó elől és egy dárdafa elkapta a motor csizmát és felcsapta de fel is hasíthatja egy műanyag csónak hasát .

Előzmény: jkoenig (101449)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.20 -2 4 101458

A büntetéseké igen...

 

Ééééés! Ez a lényeg! Tudjanak miért büntetni. Ha az ember élet lenne a fontos, akkor az eü-t nem verték volna széjjel ;-(

Előzmény: Fricu1 (101456)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101457

Egy városban aztán várhatod, hogy egy gyalogos se legyen a zebra közelében!

Előzmény: jkoenig (101435)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.20 -2 0 101456

Pont ellenkezőleg!

Én éppen azért nem álltam meg, mert a gyalogost féltettem, meg a gyereket!

Úgy ítéltem meg, hogy akkor járok el helyesen, ha NEM állok meg.

Szinte biztos volt, hogy a rendőrség megbsz, de akkor is.

És újra megtenném.

Ez volt a kisebb kockázat.

Nem helyeslem, hogy ráhagyják a gyalogosra, hogy mikor lép le.

A régebbi szabály szerintem életszerűbb, betarthatóbb, és nem utolsósorban biztonságosabb volt.

Amennyire tudom, egy kummányit nem csökkent a zebrás gázolások száma.

A büntetéseké igen...

Előzmény: Pajero '05 (101429)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101455

Sajnos nem.

Kellene, de nem.

Előzmény: dészáz (101428)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101454

ja,ha vezet az ember,tudja,hogy mennyi idő alatt lehet megállni,sok gyalogkakukk nincs tisztába a fizikával....

Előzmény: Pajero '05 (101453)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101453

Èn is az autós érdekeit nézem, ha átkelek egy zebrán. Persze ìgy könnyű, ha évente 1 zebra jut, vagy még annyi se...;-DD

Előzmény: dészáz (101441)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 -1 1 101452

minden hajótipushoz van kötelező cucc,amit vinni kell. a ladikomba mentőmellény,világítóeszköz,6m kötél,olyan súly,ami megtartja.

Előzmény: jkoenig (101449)
pityy palko Creative Commons License 2024.05.20 -1 1 101451

Az, ha megfelelően ki vagy világítva. 

Előzmény: jkoenig (101449)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101450

Az a dolgod, mikor járművet vezetsz! Mint a lukinyúl!:-DDD

Előzmény: dészáz (101440)
jkoenig Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101449

Sötétedés után szabályos a motorcsónakázás a Dunán ( és a többi vízen, Balaton, Velence, )?

Előzmény: picurgyu (101446)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101448

Én is beszereztem egy erollert, pusztán szükségből...

Nem megyek vele a nagyvárosban, csak itt Solymáron, meg lent Jászladányon. Ladányon nem, de solymáron már 2 autós, és 1 futó is beugatott, mert mertem menni előtte-utána... Összesen 10km alatt!

Na ne aggódj, amikor a futó volt porondon megálltam, letámasztottam a rollert, megkérdeztem mi a baja, akkor csak lehajtott fejjel elcsámpázott szó nélkül az annyába.

Megijedhetett a lelkem...:))

 

Előzmény: -remény- (101442)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101447

Nem is értem, miért...

Mert, sok a qrvaokos.:-DD

Előzmény: -remény- (101438)
picurgyu Creative Commons License 2024.05.20 -3 0 101446

A gyalogos , biciklis , rolleros téma az utakon ki lett tárgyalva !

Itt van a sajnálatos vízi baleset Verőce környékén a Dunán ! Most is keresnek 5 magyar személyt 3 férfi 2 lány akik eltűntek . 

Itt is az emberi felelőtlenség miatt lett baleset 7 halottal ! Egy a sajtó szerint kisgéphajó valójában egy Bayliner motorcsónak az éjszakai sötétben keresztezte a nagy hajóknak kijelölt sávban egy szállodahajó útját ami derékba törte . 

Itt is az a kérdés mit keresett éjszaka a motorcsónak a Dunán , miért nem vette észre a vezetője a jelzőfényekkel közeledő nagy hajót és miért keresztezte az útját ? 

Valószínű a verőcei yacht kikötőbe akart befordulni a jobb part felől csak nem figyelt a középen hegymenetben haladó nagy hajóra . 

A hajó szlovákiai magyar kapitánya nem is hallhatta az ütközés zaját mert a 110 méteres hajó kormányállása 50 méterre van a hajó orrától a felső fedélzeten és a Bayliner meg üvegszálas műanyag testű motorcsónak .

 

picurgyu Creative Commons License 2024.05.20 -2 1 101445

Ha valaki újkorában ad egy Gamo Hunterért 200 000 Forintot az orvosi eset ! Annak az eszmei értéke jó ha 80 000 !

Előzmény: Author75 (101433)
ZoliD65 Creative Commons License 2024.05.20 -2 1 101444

"majdnem*: a fegyveres topikokban továbbra sem javasolt (értsd: engedett) a politikai eszmék futtatása, agitálás, győzködés! Ilyenekre ott van a politika fórumcsoport. Köszönjük megértésed!"
ez a topikleírás bocat , Mr arctalan. 
ezzek közül hol sértettem bármit is  te ász ?... szánalmas életed lehet ha ez a legnagyobb örömöd.

dészáz Creative Commons License 2024.05.20 -1 0 101443

táti út,kanyarodósáv a gyorsforgalmi kigyorsítójára,szembe biciklis....fel kell szerelnem a menetrögzítőt.

Előzmény: -remény- (101442)
-remény- Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101442

Ó!Mostanság külön élvezem a rolleres villanyfiókat! Egyszercsak!tűnik fel az Istenadta!!!Soxor nem is tudom hpnnan!  A tükörből nem látom a velem párhuzamos járdát és a "nagyfiúk"hopppp mögülem,elém borÍtanak! Tudnék "visÍtani"! Néha lenne abbabazdis!! ,-)

Előzmény: dészáz (101441)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 -1 0 101441

akár hiszed,akár nem,a mai napig megállok a zebránál,ha megáll a kocsi,elindulok,ha nem(közel van) megvárom,míg elmegy.

Előzmény: -remény- (101438)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 -1 0 101440

az már tuti nem. de bosszantó,mikor ott pletyiznek,én meg lesek,mint a lukinyúl,hogy lelép,vagy nem.

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (101439)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.05.20 0 1 101439

lehet, hogy az egyik  éppen a kedves mama...

Előzmény: dészáz (101436)
-remény- Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101438

Mit izétek itt,hogy Igy,meg úgy a gyalogos? Vigyázzon magára!Ő a puhatestű!!  ;-DDDD

Némelyik ennek ellenére akkora kommandós,hogy nem győzöm kapkodni a fejem!(meg a lábaim a pedálokon);-))

Előzmény: Pajero '05 (101437)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101437

Az bizony!

Előzmény: bando53 (101431)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 -1 0 101436

nem fogok 10-zel döcögni,mikor kér öregasszony trécsel a zebra előtt. 

Előzmény: jkoenig (101435)
jkoenig Creative Commons License 2024.05.20 -1 1 101435

Rosszul tudod.

Zebrán a gyalogos a király, a te dolgod meg az autósként hogy szemmel tartsd a járdát is (a zebra közelében)

és ha gyalogost látsz a z. felé haladni,annyira lelassítani hogy aztán megálhass ha az úttestre lép.

Fölösleges féktávra hivatkozni, nem haladhatsz 50-nel ha a z. -tól pár méterre embert látsz.

 

Ez a kultúrnépeknél így működik, máshol meg még gázt is ad a paraszt ha embert lát a zebránál.

A parasztnak az sem fér a 2 agysejtje mellé hogy többsávos úton, ha szomszéd sávban megáll az autós a csíkosnál(ami kötelessége ugye) hogy átengedje a gyalogost, neki ugyanúgy kötelessége megállnia, akkor is ha még

átsuhanhatna  5cm-el a gyalogos orra előtt.

 

 

( mielőtt megkérdeznéd: igen, minden hétköznap vezetek néha hétvégén is, gyalogos is szoktam lenni, ilyenkor elvárom hogy ne nekem kelljen várakozni amíg az autóoszlop méltóztatik elvonulni)

 

Előzmény: dészáz (101428)
chato0078 Creative Commons License 2024.05.20 0 1 101434

Szerintem csak nem figyelt eléggé és egy nullával többet ütött.Úgy már reális az ára.

Előzmény: Author75 (101433)
Author75 Creative Commons License 2024.05.20 -1 0 101433

Sziasztok!

Kezdeném az elején . Venni szeretnék egy Gamo Hunter 1250 légpuskát .Fel is tettem egy posztot a megfelelő helyre .Jöttek is szép számmal az ajánlatok ,egyszer csak ma reggel beesett egy számomra kicsit ,vagy talán nagyon túlárazott légpisztoly. Mutatom a szóban forgó üzenetet.

 

"Van 4.5 es és van 5.5 is mind kettő a gyári rugos tehát erős tökéletes gyári gyüjtői állapotban nincs felújitva mert 10 lövés sincs bennük csak kiprobálva voltak az ára 260000 ft /db alku nélkül székesfehérvár vonzás körzetében van ha érdekes így is akkor hivj fel és ha beszéltünk küldök képet is,,

 

Igazándiból az érdekelne hogy egy olyan légpuska ami új korában sem került 200 ezer forintba ,most hogyan vagy mitől is ér ennyit? Ez a szóban forgó fegyver nem egy Mustang a légpuskák világában .Ennyi pénzért fényévekkel jobbat lehet venni a használt piacon.Kiváncsi lennék a ti véleményetekre ,hogy ez valóban ennyit ér mert akkor meg veszem mind kettőt,vagy csak egyszerűen bepróbálkozik az eladó.

 

 

-remény- Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101432

Köteles!  És?  Nem a gyalogos megy gondatlan ként Tökölre "körletparancsnoknak" .

Előzmény: Fricu1 (101427)
bando53 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101431

Egy szóval: Veszélyes üzem a gépjárművel való, közúton történő közlekedés is!

Előzmény: Pajero '05 (101429)
bando53 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101430

Nem a gyalogos átkelőhelyre vonatkoztattam, hanem általában!

 

Előzmény: Fricu1 (101425)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.20 -1 1 101429

Persze, én is ezt tanítottam a gyerekeimnek, hogy mindig, minden körülmények között csak akkor lépjenek, ha tiszta a levegő.

De akkor is nagyobb felelősséged van egy járművel, mint egy gyalogosnak! Bárhogy is csavarod..:-)

Hogy arról már ne is írjak, hogy egy gyalogos sokszor nem látja át, vagy lesz@rja, vagy fogalma sincs, mekkora problémát okozhat. Viszont nekem a járművel, helyette is gondolkodnom kell, mindkettőnk érdekében.

Véleményem szerint, ezt mindenképp szem előtt kellene tartani, ha az ember vezet valamit.

 

Előzmény: Fricu1 (101418)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 -2 1 101428

Mehetsz gyökkettővel a zebránál,ha féktávon belül kilép eléd.valahol olvastam,hogy a zebrára is csak körülnézés után léphet.

Előzmény: Fricu1 (101427)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101427

A gyalogos olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, mielőtt az úttestre lép, köteles meggyőződni arról, hogy áthaladásával a járműforgalmat nem zavarja. Nem léphet az úttestre, ha a jármű olyan közel van, hogy annak zavarása nélkül az úttesten átmenni nem tud.

 

 

 Tehát csak akkor, ha nincs elsőbbsége.

A zebrán abszolút elsőbbsége van.

Előzmény: Fricu1 (101426)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101426

Ököl szabály, mert ezzel az ököllel bárkit bármikor meg lehet szopatni.

Betarthatatlan.

Megnézném én azt az autópályát, ahol akkora a követési távolság, hogy egy leeső betontömb miatt meg tudj állni.

De azt városi forgalmat is...

Abba a résbe ezren mennének be eléd.

NINCS közlekedés, ha azt mindenki, mindenhol betartaná.

Előzmény: bando53 (101424)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101425

A gyalogosátkelőre nem ez vonatkozik.

Ott még a villamossal szemben is elsőbbsége van!

HA nincs elsőbbsége, akkor...érvényes amit írsz.

A zebrán feltétel nélküli elsőbbsége van.

Nem kell semmit néznie, nem kell tekintettel lennie semmire.

Még a fizikára se...

Előzmény: bando53 (101422)
bando53 Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101424

Ez viszont egy ökölszabály, ahogy Miki is írta!

 

Egyébként meg az út, és látási viszonyoknak megfelelő sebességgel kell haladni a közúton, és mindig úgy, hogy az előtted lévő akadály előtt meg tudj állni!


Én is voltam már hasonló helyzetben, de elém egy szép kutyus póráz nélkül ugrott a gazdája mellől. x@rrá terhelt tg. + szintén x@rrá terhelt nehézpótos szerelvénnyel csak egyet  tehettem, a kutya húzta a rövidebbet!:-(

Gyalogátkelő hely közelében már ösztönösen lassítok, mert az áthaladók többsége telefont nézve, fejhallgatóval a fülén vagy a másikkal diskurálva simán lelépnek a zebrára. 

 

Előzmény: Fricu1 (101413)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.20 -1 0 101423

A régi kresz szerint - több kivételtől eltekintve leszédülhetek eléd bárhol az útra. Nem csak a kijelölt gyalogátkelő helyen.

Zavarhatlak, akadályozhatlak is. A veszélyeztetés viszont tiltott! Ergo: szét kell néznem, mielőtt lelépek eléd. Az új kresz sem támogatja a gyalogosok szuicid hajlamát . Szerintem. Bár régen olvastam át,

az is tény...

Előzmény: szimizso1 (101417)
bando53 Creative Commons License 2024.05.20 0 1 101422

Pedig van!

6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja, vagy megtévesztheti.

Előzmény: szimizso1 (101417)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 0 1 101421
Előzmény: szimizso1 (101417)
dészáz Creative Commons License 2024.05.20 0 0 101420

pont,hogy van.

Előzmény: szimizso1 (101417)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.19 -1 0 101419

Hát ez az!

Élni, nem a hülyesége miatt meghalni.

Ahogy egy motoros - ha esze van - nem keménykedik egy kamionnal, mert csak ő veszíthet.

 

Tudod, a villamosnak MINDIG elsőbbsége van!

Előzmény: szimizso1 (101416)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.19 -1 3 101418

Nem.

A közlekedés MINDEN résztvevője felelős.

Saját magáért, és a többiekért is.

A kismama, amelyik a zebrán átkelés közben a barátnőjével csacsog a telón és úgy tolja maga elé a gyerekkocsit, hogy látom: fogalma nincs, hogy most épp hol jár, mit csinál - felelőtlen!

Alapszabály (volt, de én ma is megkövetelem az unokáimtól), hogy a járdáról való lelépés ELŐTT balra, majd jobbra nézve győződjön meg arról, hogy BIZTONSÁGOSAN átkelhet-e?

És ha túl közel már a kocsi - ne lépjen le, hanem várjon.

Akkor is, ha az idióta szabály szerint előnye lenne. Az nem fogja megmenteni, ha másik hülye...

 

Előzmény: Pajero '05 (101415)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.19 -2 0 101417

Pont azt írtam, hogy ez már nincs!

Előzmény: dészáz (101412)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.19 -2 1 101416

Ez egy úniós szabály. Itt a hülyéknek is van joguk élni! ;-)

Előzmény: Fricu1 (101413)
Pajero '05 Creative Commons License 2024.05.19 0 1 101415

Ha a gyalogos elnéz valamit, mert telót bambul, stb., akkor mi van?? Semmi, max neki megy a falnak, oszlopnak, másik gyalogosnak, ilyesmi.. De ha te az autódban nem figyelsz," potenciális gyilkos"vagy...

Innen gondold újra a kérdést.

Egy járművel nem csak magadért vagy felelős, hanem a többi résztvevőért is. Főleg a mai felgyorsult világban...

Amúgy, a véleményem az, hogy mint sokminden más, itt a közlekedési kultúra is gyerekcipöben jár még.

"Jók a programok, csak sok a köcsög":-)))

Előzmény: Fricu1 (101413)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.19 -1 3 101413

Nem a futót féltettem, hanem a gyalogost!

Ha belémjön, és/vagy bebicsaklik a szerelvény elsodorhatom még a járdán álló kismamát a gyerekkel is.

Én meg szoktam állni, amikor az lehetséges és biztonságos.

A gumiszabályt meg húzza a pöcsére, aki kitalálta!

Mint az is, aki a gyalagosnak feltétlen előnyt adott.

Megy mint a birka, vagy telefonját nyomogatja, vagy a fülesét hallgatja, de tuti nem tudja hol jár. Nem néz, nem lát.

Kikapcsolták az emberek természetes önvédő reflexét.

A temetők meg lassan megtelnek azokkal akik sírjára azt vésik: De akkor is nekem volt elsőbbségem!

Előzmény: szimizso1 (101410)
dészáz Creative Commons License 2024.05.19 -1 0 101412

a gyalogos csak akkor léphet le az úttestre, ha megbizonyosodott annak biztonságáról"!

 

ebben tévedsz

Előzmény: szimizso1 (101410)
-remény- Creative Commons License 2024.05.19 0 2 101411

Az Új köztemetőben néhány parcellát kitölthetnének azok a sÍrkövek,amiknek a felirata    NEKI VOLT IGAZA    !!!Gondoltam,szólok.

Előzmény: szimizso1 (101410)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.19 -1 1 101410

Azt mondta, hogy ma nem kellett volna felkelnem...

 

Egyáltalán, vagy csak az ágyból? :-) Egyébként, ha ráfékezel, és utolér a teherautó, akkor nem te, hanem a teherautó sofőrje a hunyó! Bármi történik is. Egyébként meg az út, és látási viszonyoknak megfelelő sebességgel kell haladni a közúton, és mindig úgy, hogy az előtted lévő akadály előtt meg tudj állni! Már nincs az, hogy "féktávolságon belül" meg, hogy "a gyalogos csak akkor léphet le az úttestre, ha megbizonyosodott annak biztonságáról"!

Egyébként a dudálásról. Kassáról jöttünk haza. Nem én vezettem, és egy szlovák ismerősöm vezette a szlovák rendszámú autóját, szlovákia felé. A magyar oldalon, Hollóházán haladtunk keresztül, ahol egy civil rendőrautót előztünk meg egy szűk kereszteződésben. A kereszteződésben egy nagy tócsa volt, és nem akarta össze sarazni a kocsit, így majdnem állóra fékezték az autót. Az ismerősöm a szembe jövő sávba kormányzott, és dudált egy rövidet. Mi tovább haladtunk. Kisvártatva szirénázva megállított a civil skoda. Félreálltunk. Kiszállt a két rendőr. Igazoltatta a sofört, és megkérdezte, hogy tudja miért állította meg. Persze nem tudta. Majd közölték vele, hogy indokolatlanul dudált. Már majdnem megbüntették, de akkor letekertem az ablakot, és közöltem, hogy előzéskor jogosan használt hangjelzést a soför, mivel ezt a magyar kresz megengedi. Majd rövid telefonálás után elengedtek minket.

Előzmény: Fricu1 (101407)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.19 -1 1 101409

Ez utóbbit már kérték a telefontársaságoktól, csak beintettek itt ojrópában, mert attól tartottak, hogy az előfizetők száma két nap alatt a nullára csappan. Még a büntetést is érdemes lenne kifizetni emiatt! :-) Hollandiában nagyon ügyesen kitalálták a dolgot. Átvágják az utat, és leraknak két madzagot. Ha gyorsabban mész át rajta, vagy pirosban, kattan a kamera, és gyorsabban ér haza a bünti, mint a delikvens. És ott nem cicóznak! Ha az adódat egy héttel később sem fizeted be a határidőn túl, akkor kimegy hozzad az adóhatóság. Ha nem találnak meg, onnantól minden értéktárgyad (pl. autó) körözés alá kerül, és azt viszik bárhonnan is. Erre külön vannak fejvadászok, akik a parkoló házakat, és parkolókat járják minden nap. Persze őket külön kell majd kifizetned, meg a szállítást is! ;-)

Előzmény: pityy palko (101406)
-remény- Creative Commons License 2024.05.18 0 0 101408

https://www.facebook.com/watch?v=1188371399196571 Egy kis mekklepi!  Ránézésre nem ezt a hangot várnád! ;-)

Fricu1 Creative Commons License 2024.05.17 -2 0 101407

Én nem ideologizálom meg a szabálysértést. Ha lekap - úgy jártam.

 

Pár éve futóval mentem valahol rákos-borzasztón.

Havas eső esett, latyak, itt-ott ráfagyott a trutyi.

Egy barom jött kisteherrel a seggemben, ne volt több 2 méternél köztünk, mögötte a rendőr. Láttam mindkettőt.

Jött egy zebra, egy kismama pont akkor ért a zebrához, és mint kiderült nem is akart átmenni, csak a telefonja csörgött, azt állt meg felvenni.

Láttam őket, de nem mertem ráfékezni, mert ha bebicskázik a megrakott futó, vagy a barom beleáll a futóba, akkor tuti elsodrom a csajt a babkocsival együtt.

Hát duddantottam egyet, hogy elém ne lépjen, mert már nem tudok megállni.

Ahogy túlértem a zebrán, már jött is villogva a rendőr - és megbaszott. Próbáltam érvelni - hiszen mindent látott, de hasztalan.

A végén rákérdeztem, hogy magánemberként mondja el, mit kellett volna tennem? Kockáztatni a balesetet?

Azt mondta, hogy ma nem kellett volna felkelnem...

 

Előzmény: szimizso1 (101403)
pityy palko Creative Commons License 2024.05.17 -3 3 101406

Aki az egy golyszlis stukkert adja, az is gyilkos, tehát kap 25 évet vagy egy egygolyós stukkert!:-))

 

A büntetési tételek jelentős emelése még soha sehol nem eredményezett jelentős javulást, viszont azért van olyan, hogy arányosság elve!

Mostanában ne is próbálkozz nálam gomba pörkölttel!:-)))

 

Mit szólsz az én ötletemhez? Minden ótóba csippet és csak az tudja beindítani a motrot, akit azonosít a csipp. Nem az autóra, hanem mint Ánglius országban a vezetőnek kell lennie kötelező biztinek és megfelelő összegű bankszámlának. Picit gyorsan mégy vagy piros lámpa vagy bármi, már csipog is a telód, hogy pofán vágták a büntit a számládról!:-)) 

Ha lenullázod a számládat és nincs mit végrehajtani, a rendőrség azonnal kivon a forgalomból!:-))

 

Előzmény: szimizso1 (101398)
dészáz Creative Commons License 2024.05.17 -1 0 101405

:-))

Előzmény: -remény- (101404)
-remény- Creative Commons License 2024.05.17 -1 1 101404
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.16 -3 0 101403

Akkor bizony felszaladok 100-ra mondjuk.

Meggyőződésem szerint kisebb kockázat a sebesség időleges túllépése, mint a lassú előzés.

 

Mondjuk ez a trafipaxos rendőrt nem hatja meg, hogy: " de én csak addig mentem gyorsabban"

Persze lehet ideologizálni a törvénysértést :-)

 

A minap valakit XX közmunkára ítéltek, mert a szomszéd baromfiját lelőtte légpuskával. Az állat a fejlövésben elpusztul rögtön, de a bíróság állatkínzás miatt ítélte el az elkövetőt. Ő azzal védekezett, hogy felszántotta a kertjüket, de mi lett volna, ha be is veti, mert akkor a vetőmagot kajálta volna a baromfi!

Előzmény: Fricu1 (101402)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.16 -1 0 101402

90-el haladót nem előzök, mert nem érem utol - én is annyival megyek, tempomat.

De a 80-ast igen! Akkor bizony felszaladok 100-ra mondjuk.

Meggyőződésem szerint kisebb kockázat a sebesség időleges túllépése, mint a lassú előzés.

Előzmény: szimizso1 (101401)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.16 -4 1 101401

Feri!

Országúton 90km/h a megengedett sebesség. Általában 25km/h többlet sebesség kell egy biztonságos előzéshez. Ha valaki 90-el megy előtted az országúton, azt ne előzd meg! Erre kellene szocializálódni, és szigorúan büntetni. Hollandiában, Belgiumban 120km/h a megengedett legnagyobb sebesség, és nincs jobbra tartási kötelezettség. Valaki beáll a belső sávba 120-al, nem is dudálhatsz rá, mert agresszív vagy. Ha balesetet okozol, a biztosító kifizeti a kárt, és utána rajtad hajtja be az okozott kárt részletekben, és a teljes összeget! És ott nincs cicó. Viszik a házadat mindent, ha kell. Párizsba mentünk Hollandiából. 110km/h volt a maximális sebesség a fizetős úton. Sokan megelőztek nagyobb sebességgel. A következő kapunál mind félre volt állítva, és írták a csekkeket a rendőrök. Így kellene ezt csinálni! :-)

Előzmény: Fricu1 (101400)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.16 0 5 101400

Az autó veszélyes üzem.

Nem én állítom, hanem a jogszabály, és persze az élet.

Valamikor nemigen volt keleti autónk, ami tudott volna gyorsabban menni, mint 140. A zöme még annyit se...

Meg is látszott az előzéseknél.

Lendületet kellett venni, hogy egy 110-el haladó autót megelőzhess...

Szóval az nem ördögtől való, ha egy autó erősebb, gyorsabb, mint a 140-es végsebesség.

Csökkenti az előzés idejét és ezzel a kockázatot is. Még akkor is, ha az ember betartja a sebességhatárt.

Bár bevallom, hogy az előzések alkalmával nekem a gyorsaság fontosabb, mint a korlát, ha kell, bizony akár a 110-be is belemegyek - ha ezzel reálisan csökkenthetem a kikerülhetetlen kockázatot.

Az autópálya persze más tészta, az ott nem igazán előzés, inkább sávváltásos kikerülés - ott nem jöhet senki szembe.

Ott nemigen lépem túl a 135-140-et.

 

De abban egyetértünk, hogy aki lakott településen 140-el tarol le áldozatokat - az gyilkos. Méghozzá előre megfontolt szándékkal elkövetett emberölésért kellene felelősségre vonni. Mert ez az. Csak épp nincs előre kiválasztott áldozat.

A szememben ez semmivel sem másabb, mint amikor a hasfelmetsző kiment a londoni ködbe kurvákra vadászni.

Ölte, akit talált.

 

Most kapott valami másfél évet az a rohadék taxis, aki megölte a volt focistát. Frontális, 140 és drog is.

A Zacher mentette ki, hogy több, mint 4 órával korábban drogozott, akkor már feltehetően nem volt a hatása alatt.

Mivel a nemzetközi bírói gyakorlatban ez még bőven a bedrogozott kategória, az áldozat ügyvédje másik szakértő kirendelését, de a bíró elutasította.

Ráadásul a szemét taxis megpattant, németből kellett hazahozatni. Mivel volt előzetesben - a tárgyalásról már szabad emberként távozhatott. Miközben megölt egy embert, tönkretett egy családot, talán gyerek is maradt utána.

Vérlázító!

Előzmény: szimizso1 (101398)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.16 -2 0 101399

Csak sterilen! Robi! Volt már ekkora szálka az ujjadban? :-)

 

https://youtube.com/shorts/5cgmm1b4D6g?si=8tL2JKtxBkOWeVpr

szimizso1 Creative Commons License 2024.05.16 -5 1 101398

Ez nem jó! És most nem azért mondom/írom mert irigy vagyok. Két évig voltam egy 600 sel merci soförje :-) Jó pofa volt, de akkor sem hiányzott a száguldás. Szóval meghúznám a határt súly lóerő viszonylatában ott, ahol gazdaságosan lehet üzemeltetni egy autót normál esetben! Max 140 km/h-nál gyorsabb autót nem engednék a forgalomba. Ha rendes akarok lenni, még kapna 10% kedvezményt a projekt. Amúgy is mindenki zöld ;-) Aki meg nagyobb, és erősebb autót akar, az picologiailag rendben kellene, hogy legyen! Ahogy az olaszoknál a közúti gyilkosságot azonnal bevezetném, és nem lehetne kedvezménnyel szabadulni! Kapásból a 25 évet kapná a delkivens. És akkor rend lenne kb. fél év alatt. Engedménynek azt kapná az elítélt, hogy kapna egy golyóval egy stukkert...... Ha nem vállalja a büntit.

Előzmény: -remény- (101397)
-remény- Creative Commons License 2024.05.16 -1 1 101397

Minő véletlen:        https://www.youtube.com/shorts/WewYHQTBajw       Tiltsuk be a jó autókat is?

Előzmény: szimizso1 (101394)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.16 -2 0 101396
-remény- Creative Commons License 2024.05.16 -1 1 101395

BÍzzuk az evolúcióra! Elintézi az!  ;-(

Előzmény: szimizso1 (101394)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.16 -4 0 101394

Simán betiltanám az ilyen motorok gyártását, illetve közúton nem lehetne használni.

 

https://youtube.com/shorts/IiWIMNahz3A?si=vy1hhw6Il60gIesj

-remény- Creative Commons License 2024.05.16 0 0 101393
-remény- Creative Commons License 2024.05.15 0 0 101392

Süss fel Naoocska!;-)  Valamiféle Hidrogén biz-basz szűrővel!

robertó69 Creative Commons License 2024.05.15 -1 0 101391

Láttam! A borzasztó szóviccek, és egyéb... az egyik kedvenc oldalam.:-)

Előzmény: szimizso1 (101388)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.15 -2 0 101390

Így lehet egyszerűen és hatékonyan hazavágni egy jó kis konteót.

Egy létező jelenséget degradáljunk a hülyeség szintjére, és azt se fogják többé elhinni, ami tényleg valós!

Egy egyszerű földi halandó megkérdezi legjobb barátját (gugli) , mikor van a napfolt ciklus maximuma, és ez mivel jár/hat - extrém sarki fény.

Nehezen elérhető, nem publikus adatok ellenőrzésére viszont már nem fog időt fecsérelni (HAARP, és annak esetleges hatásai).

Levonja hát a konklúziót: ha ez hülyeség volt, akkor az is az...

Előzmény: -remény- (101384)
-remény- Creative Commons License 2024.05.13 -1 0 101389

Számodra!(Face)

Előzmény: szimizso1 (101387)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.13 -1 0 101388

Robi! Ezt láttad már? :-)

 

szimizso1 Creative Commons License 2024.05.13 -1 0 101387

Már nem érhető el ;-(

Előzmény: -remény- (101386)
-remény- Creative Commons License 2024.05.13 0 0 101386
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.12 -2 0 101385

Robi! Képzeld ezt a szájsebészeten ;-)

 

https://youtube.com/shorts/Ey-yDv8y138?si=Lkz3QULdeDZLWKQJ

-remény- Creative Commons License 2024.05.12 -1 1 101384

Jujj fiúk! Mit találtam nektek!

 

HAARP kísérlet volt ismét ...Hoztam egy mentett kommentet .... Én a rendszert kutatom, amiben élünk. Az emberek gyakorlatilag vakok (próbálok nagyon finoman fogalmazni). A HAARP-rendszrek már évtizedek óta működnek, és mára már az egész világon jelen lévő, összefüggő bázisok hálózatáról van szó. Az ionoszférával kísérleteznek. Amikor pár hónapja először volt lila az ég, előtte már bejelentették h újfajta kísérleteket végeznek. Most másodszor, és az agyhalott nép már most ajnározza a "sarki fényt". Azt látják, amit mondanak nekik. A gondolkodás roppant fárasztó. A HAARP-rendszerekkel elő lehet idézni kb. 9-10 km mélyen lökéshullámokat, ezáltal akár vulkánkitöréseket, akár óceáni irányított cunamikat (ilyen volt a filippínókra lövellt is, 5 kutatóállomáson keresztül ment a vihar). A HAARP-rendszereket tervezik összekapcsolni a 5G rendszerekkel, amivel akár egyénekre lebontva is lehet hatást gyakorolni. A HAARP képes arra, h pl. egy országnyi, megyényi ember hangulatát, érzéseit befolyásolja (pl. ha túl forrongó a hangulat, apátiába süllyeszt, ha az a cél, felingerel). Az USA és az oroszok már több, mint 50 éve meg nem támadási szerződést kötöttek időjárásbefolyásolási rendszerekkel, úgyhogy érdemes komolyan venni. Itt, Európában van egy újfajta HAARP-rendszer, az "Eiscat 3D", amivel egyrészt lehet FŰTENI az Északi-sarkot (nem vicc!!), másrészt valószínűsíthetőleg a blue beam projeckttel lesz összekapcsolva (pl. idegenek invázióját kivetíteni, vagy meteorrajt, bármit). Egyelőre 3 épült meg az ötből, egyenként ha jól emlékszem, 50.000 antennával. Ha minden rendszer kész lesz és összehangolva működnek, a Teremtő kegyelmezzen az emberiségnek...

szimizso1 Creative Commons License 2024.05.08 -4 0 101383
-remény- Creative Commons License 2024.05.07 -1 0 101382
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.07 -2 0 101381
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101380

Robi! Rugós kolbászt találtam ;-)

 

https://youtube.com/shorts/W8h49NuQr9c?si=99e7ETVyoleqJPK8

Előzmény: robertó69 (101374)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101379

Csülkös pacal képed nincs inkább helyette?

 

Majd, ha hozzá nőtt a bendője a marhának a lábához! ;-DD

Előzmény: robertó69 (101374)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101378
Előzmény: robertó69 (101374)
pityy palko Creative Commons License 2024.05.06 -1 0 101377

Már tíz órája visszaengedtek!:-))))))

Előzmény: zoligt500 (101375)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101376

Elfelejtettem csillingelni - bocsi.

Mentségemre szóljon, hogy sok harcban edződött (és csak ahhoz értő) kollégával szemben feltételezek némi hajlamot-képességet az íróniára nálad (csingilingi és vigyor).

Ha jobban belegondolok, volt vagy 6 év a pályám alatt, amikor duplán fizettem a tb-nyögdíj járulékot.

Itthonra is (Márkában!), meg a németnek is.

Szóval annál is nagyobb az elégedetlenségem, mint ha csak itt fizettem volna eddig.

De úgy vagyunk ezzel, mint a cigánygyerek a fizetéssel: Járni jár, csak nem jut!

Előzmény: robertó69 (101372)
zoligt500 Creative Commons License 2024.05.06 -7 0 101375

Egy hét pihit kaptam , kihyó  a -10en is 😂

Előzmény: zoligt500 (101373)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101374

Tudod, hogy gyenge a szívem! El akarsz tenni láb alól? ;-)

Csülkös pacal képed nincs inkább helyette?

Előzmény: szimizso1 (101367)
zoligt500 Creative Commons License 2024.05.06 -7 0 101373

A brigád megy fűért fáért 3/3ast játszani amire azelőtt rá se voltak feszülve , 

voltak(próbálkoztak  húzásookkal még fórumon kívül is 🤣 egy mise megtelne a dolgokkal.

Előzmény: robertó69 (101371)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101372

Dráma. Ezt a szót kerested? :-)

Közeledik az In Memoriam, neveztesd be magad a másik klubnál! Ha dobogón állsz, majd megünneplünk! Kocsikázásért nem jár! ( gonosz vigyor)

Előzmény: Fricu1 (101368)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101371

Félre értettél, megismétlem: A nickváltás oka az, hogy a másikat törölték a polidiliben egy időre? Már nagyon régen nem olvasok ott, azt is csak ritkán.;-)

Nem vagyok naprakész....

Előzmény: zoligt500 (101369)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.06 -2 0 101370

Miért használják még az inch mértékegységet az amerikaiak :-)

 

https://youtube.com/shorts/He1l-suYKzw?si=TLvRFAp9OTqQJcp9

zoligt500 Creative Commons License 2024.05.06 -7 0 101369

nem tudom , de a rendőrök faxa ki volt a folyamatos dumától, bele lett nyomva a hapi képe a párnába, valami sok mindent kipróbált arcbak nézett ki...

Előzmény: robertó69 (101364)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.06 0 1 101368

Hát az irodalmárok szerint a tragédia és a komédia ugyan az a műfaj...

Szívás, hogy épp melyiket kapod el.

 

Amúgy meg mire vagy büszke?

Egy szeptemberi dátumra?

Én jövő évit kaptam a reumatológusnál, mert nem tudok a bal lábamra ráállni vicsorgás nélkül.

Mondjuk erre az információra is vicsorogtam - pedig ültem.

 

Szóval avassatok hőssé bátran, mert ma elkocsikáztam az RS-ért a lövész-kollégához, számolva oda-vissza minden kuplungozást, ráadásul az esti csúcsban!

Esküszöm visszafele sokkal hosszabb volt az út is! Megnyúlt, mint az ábrázatom.

 

Egy barátomnak azt mondták, hogy majd a nyáron csörögjön rájuk, akkor kap majd időpontot, mert momentán tilos a listát bővíteniük. Hát nem édes?

 

De innentől már nem ennek a rovatnak a témája.

Előzmény: robertó69 (101360)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.06 -3 0 101367

Robi! Milyen kreatívan is ki lehet írni, hogy: Maxxim :-)

+18!

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166945752&t=9050970

 

-remény- Creative Commons License 2024.05.06 -1 1 101366

https://www.facebook.com/reel/1578409223004772  Csak semmi politika! Kérem!

Fx bobcat mkII Creative Commons License 2024.05.06 -2 3 101365

VÉGE A NYUGALOMNAK!!!!!!!!!!!!!!

robertó69 Creative Commons License 2024.05.06 -1 5 101364

Buli volt a polisban? ;-)

Előzmény: zoligt500 (101362)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.06 -1 5 101363

Buli volt a polisban?;-)

Előzmény: zoligt500 (101362)
zoligt500 Creative Commons License 2024.05.06 -7 0 101362

ZoliD65 voltam, csak nem volt kedvem váltogatni. ;) 

Előzmény: zoligt500 (101361)
zoligt500 Creative Commons License 2024.05.06 -7 0 101361

ez volt velem is pár hete mikor bementem a kezemmel , mert nem tudtam hogy rándult vagy törött, és nem óhajtottam egy esetleges rossz összeforrással együttélni 4 óra várakozás után a sürgősségin betoltak mindenki előtt valami sittre váró rendőr hozta barmot és ott lett elegem az eg ügyből,  azóta gyógyulgat a kezem ahogy tud meló mellett kimélősen vagy kevésbé kímélősen...

Előzmény: robertó69 (101360)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.06 -1 0 101360

Ha már vicc - bár a legrosszabb fajta: tervezett szájsebészeti műtét sorozat, egyeztetés a

szedett vér hígító felfüggesztéséről. Háziorvosnak telefon, két óra múlva kezemben a beutaló angió szakrendelésre. Egy hét telefonpróba után (foglalt volt állandóan) meguntam, bementem személyesen.

Páros lábbal hajtottak el: időpontot csak telefonon! Ugyanazt a számot ideadták, hívjam kitartóan.

A kollégám fedezett, én meg 32 perc folyamatos ciklusban nekiálltam hívni a számot.

Sikerült! Szeptember 24.-re 10.15.-re mehetek is! Hogy sürgős volna? Ha a fülemből-orromból ömlik a vér, menjek ügyeletre. Ha stroke, vagy embolia, majd hoz a mentő. De azért ajánlotta nekem, hogy egy ismert magánklinikát keressek fel, azonnal fogadnak, saját labor, stb.

Több évtizedes sápfizetés után, nesze neked!

 

 

Előzmény: Fricu1 (101356)
-remény- Creative Commons License 2024.05.06 -1 0 101359

https://www.facebook.com/reel/1521592378337759  Csak semmi politika! A xaremberség nem korszakfüggő.;-(

robertó69 Creative Commons License 2024.05.06 0 0 101358

R.I.P. ! Már csak egy Olimpiai Bajnokunk él - reméljük, még sokáig -Varga Károly.

Talán pár hét múlva újra bővülni fog ez a szűk létszámú kis klub...

Előzmény: 22lr (101348)
-remény- Creative Commons License 2024.05.05 -1 0 101357
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.04 0 1 101356

Szó szerinti ollózás, crtl c, ctrl v.

Nem mérlegeltem...

Szerintem qva jó.

 

Hasonló (ez saját gyűjtés)

A rablóbanda elfoglal egy falut.

A fővezér kiadja az utasítást:

Nőket kirabolni, legyilkolni, a férfiakat előbb megerőszakolni!

Valaki a csapatból: Főnök, talán fordítva?

Vékony hangú ellenvélemény:

Kuss, a főnök tudja mit akar!

Előzmény: jkoenig (101355)
jkoenig Creative Commons License 2024.05.04 -1 1 101355

És ez a finom kis szúrás a ( nyilvánvalóan angol) lord irányába 🤣

 

( az ottani kisbíró pedig nem dobot használ, hanem a skót kard ( klémor) markolatgombjával veri a kis kerek pajzsot 😉)

Előzmény: Fricu1 (101354)
Fricu1 Creative Commons License 2024.05.04 0 2 101354

Ollóztam:

 

Középkori skót falu, a kisbíró kidobol:
- Közhírré tétetik....emberek, van két rossz hírem. Hőn szeretett urunk és parancsolónk, őfelsége Lord Mortimer jövő hó elsejétől ismét bevezeti az első éjszaka jogát!
A parasztok fejvakarva súgnak-búgnak, végül az egyik nagy hangon kiböki:
- De hát ezt nem értjük....hát a Lord közismerten buzi!
- Hát, ez a második rossz hír....

Fricu1 Creative Commons License 2024.05.03 0 0 101353

Meghalt Hammerl Laci bátyánk.

Rendes ember, jó sportoló

 

Isten adjon neki nyugalmat, békét.

szimizso1 Creative Commons License 2024.05.03 -2 0 101352

Azért az ilyen cikk írót, csak megbüntetném :-) Kurva anyját a kattintós cikkjeinek!

Előzmény: -remény- (101350)
szimizso1 Creative Commons License 2024.05.03 -2 0 101351

Azért ezen egy kicsit elmélkedtem. Nem a haláleseten, hanem a "gyászol" szavunkon. Jézus urunk, egy jászolban született meg. Amikor meghalunk, akkor egy gyászolban ravataloznak fel minket? Ezt csak ma, és csak neked Laci bácsi! ;-)

Előzmény: -remény- (101349)
-remény- Creative Commons License 2024.05.03 -1 0 101350
-remény- Creative Commons License 2024.05.03 -1 0 101349

Őt gyászoljuk,téged ünnepelünk! A Istenke tegyen Veled valamit!  (szabadon választott gyakorlat.)  ;-)

Előzmény: 22lr (101348)
22lr Creative Commons License 2024.05.03 0 2 101348
picurgyu Creative Commons License 2024.05.03 -2 0 101347
Gyümölcsfás Creative Commons License 2024.05.02 0 0 101346

Jól hangzik.

Úgy legyen. :-)

Előzmény: TMK-s (101345)
TMK-s Creative Commons License 2024.05.02 0 0 101345

Jól sikerült. ; )

Majd ha legközelebb fogtok jönni csinálunk együtt : )

Előzmény: Gyümölcsfás (101344)
Gyümölcsfás Creative Commons License 2024.05.01 0 1 101344

Azok a kaják igen jól néznek ki.

Fénypostával küldhetnél belőle.

Nyitom az ablakot.

:-)))

Előzmény: TMK-s (101343)
TMK-s Creative Commons License 2024.05.01 -2 1 101343

Éljen május elseje : )

 

      

 

Töltött káposzta és kürtőskalács : )

-remény- Creative Commons License 2024.05.01 -1 1 101342
picurgyu Creative Commons License 2024.05.01 -3 2 101341

Megnézném Józsefet , hogy ebben a szerelésben , hogyan ácskodott volna ! Főleg mit mondott volna mikor mezítláb belelép egy szálkába vagy szögbe .Istennek nem tetsző lett volna a felkiáltása ! 

Valószínű itt már szakszervezeti titkár lehetett ! 

szimizso1 Creative Commons License 2024.05.01 -2 0 101340

Ez a kép az Asterix és Obelix Kleopátra küldetésből van. Kaptak a varázsitalból :-)

Előzmény: robertó69 (101339)
robertó69 Creative Commons License 2024.05.01 -2 0 101339

Kamu fénykép - teljesen más volt akkoriban a haj viselet. ;-)

Előzmény: python 357 (101337)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.29 -2 0 101338

Robi!

Egy autó utasa kérdezi a sofőrt:

-Megőrülök tőled! Miért mész egyes sebességben, amióta elindultunk?

-Tavaly, átestem egy nemváltó műtéten.

python 357 Creative Commons License 2024.04.29 -3 3 101337

Ezen a 6000 évvel ezelőtti fotón az első piramis

építése látható!!..

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.26 -3 1 101336

Hallottuk! :-))

Előzmény: exDínó (101335)
exDínó Creative Commons License 2024.04.26 0 0 101335

Ajjaj, azt hiszem most esett le szimizso "itt maradok"-os vicce... :D

Előzmény: jkoenig (101334)
jkoenig Creative Commons License 2024.04.26 0 0 101334

Arra az a válasz hogy: "hát még egy kávét sem iszik?" 😉

Előzmény: exDínó (101332)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.26 -2 0 101333

Kocsiékhoz becsengetnek. A férj nyit ajtót, és látja, hogy az anyósa áll az ajtóban csurom vizesen.

-Mit mászkál ilyen esőben mama?! Miért nem megy haza inkább?

Előzmény: exDínó (101332)
exDínó Creative Commons License 2024.04.26 -2 0 101332

Hú, ez kicsit papjancsis volt :)
Gondolom eredetileg valami olyasmit mondott az anyós, hogy "addig maradok amíg szívesen láttok"

Előzmény: szimizso1 (101331)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.26 -2 0 101331

Most loptam :-)

 

Kovácsékhoz becsengetnek. A férj nyitja ki az ajtót, és látja, hogy ott áll az anyósa az ajtó előtt. Mondja az anyós:

-Itt maradnék egy darabig.

-Jó! És visszacsukja az ajtót...

DarkDeer Creative Commons License 2024.04.26 0 0 101330

XD

Előzmény: szimizso1 (101329)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.26 -2 0 101329
nzsolt18 Creative Commons License 2024.04.25 0 0 101328

ha 2évvel korábban jön akkor 5 óriás pöttyöst hozott volna... 

:-)))))))))))))))))))))))))))) 

Előzmény: -remény- (101324)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.25 -2 0 101327

Erről az a vicc jutott eszembe, hogy a férj panaszkodik a nejének, hogy milyen tág a vaginája. Mondja mérgesen a nő:

-Na dugd be az egyik kezed!

-Bent van.

-Most a másikat is!

-Az is bent van.

-Na most tapsoljál!

-Nem tudok!

-Na ugye, hogy nem olyan nagy!

Előzmény: robertó69 (101326)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.25 -2 0 101326

Pont mint az előző nőm...csak vele egyszerre két kézzel is tudtam ezt csinálni.

Előzmény: szimizso1 (101322)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.25 -3 0 101325

 És mi a bánatot keres ez PÁPÁN?

 

Mert ott lehet neki integetni! :-DD

Előzmény: -remény- (101324)
-remény- Creative Commons License 2024.04.24 0 0 101324

Köszi!! És mi a bánatot keres ez PÁPÁN?

Előzmény: jkoenig (101323)
jkoenig Creative Commons License 2024.04.24 -1 1 101323

C5B-Galaxy, az USA An-124-e  :)

Előzmény: -remény- (101321)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.23 -5 0 101322

Robi! Érzéssel kell bánni a kicsikével! Legközelebb mi is bevazelinozzuk a Steyirt :-)

 

https://youtube.com/shorts/VIK-vJ6NWyg?si=08aBkeedOvaE9jsY

-remény- Creative Commons License 2024.04.23 -2 0 101321
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.23 -5 0 101320
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.23 -4 0 101319
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.22 -4 0 101318
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.22 -4 0 101317
jkoenig Creative Commons License 2024.04.22 -1 0 101316

A félszemű sakál tudja mit csinál, mert ő profi😉

Előzmény: szimizso1 (101315)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.22 -3 0 101315

Azért olyan közelre kukkolni egy kukkerba :-)

Előzmény: -remény- (101314)
-remény- Creative Commons License 2024.04.22 -1 0 101314
-remény- Creative Commons License 2024.04.22 -1 0 101313
-remény- Creative Commons License 2024.04.22 0 1 101312

Azéééé... Pár hete még nem gondoltam,hogy a nyár legmenőbb üdítő itala a forralt bor lesz. ;-(

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.21 -4 0 101311

- Mit takarítanak a repülőtéren?
- Air port.

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.21 -3 1 101310

MALÉV pilóták történetei 2.

 

Szabó úr üzleti útra repül Sydneybe. A repülőn egy pap mellett kap helyet, akivel jól elbeszélgetnek. Egy idő múlva jön a stewardess és megkérdezi, hogy vacsora előtt milyen aperitifet kérnek. Kovács egy whisky-t rendel, a stewardess kiszolgálja, majd a papot is megkérdezi, de az felháborodik:
- Kisasszony, inkább hagyom, hogy megvadult ribancok erőszakoljanak meg, mintsem hogy alkohol érintse az ajkaimat!
Erre Kovács visszaadja a whisky-t a stewardessnek, aki nem érti:
- Valami baj van az italával, uram?
- Nincs vele semmi gond, csak nem tudtam, hogy van választék!

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.21 -4 0 101309

MALÉV pilóták történetei :-)

 

A helyszín ezúttal is egy Tu-154-es pilótafülkéje, a szereplők pedig Sanyi
bácsi kollégái és egy hülye utas, aki előrejött műszernézőbe.
- Egyet áruljon el nekem, pilóta úr. Azt még értem, hogy nappal hogyan
repülnek, mert ugye látják a földet, hogy merre járnak. De ilyenkor,
éjszaka hogyan? Hiszen nem látni semmit!
A kapitány kimutatott az ablakon.
- Éjszaka még egyszerűbb. Látja, ott van két villogó fény a szárnyvégeken, egyszerűen azok között kell tartani a gépet.
Az utas leesett állal nézett.
- Aha, hát ez tényleg egyszerű.

-remény- Creative Commons License 2024.04.21 -1 0 101308

Látod látod?Ilyen az "OFF"!Az csak úgy jön! Mondhatni terem!Terem-terem,teremteremteremterem,tadadadam! ;-Đ

Én nem látok benne mély politikát,pláne nem egy poénra felfűzött "vitában"  Mert,ugye láttad benne Te is a poént?Úgy a rajzban,mint a jelben?  Az,hogy Fricu harcostársunk pontyosított a dolgon,hááát,az se volt kirívó!

Legalább is szerintem nem.Én ha mostanság politikalag közelítek egy témához,van abban "bazd" is.  Ebben nem volt! ;-D

De!egy apró észrevétel:Ahhoz képest,hogy neked már nincs is kedved az egészhez,jól tolod! ;-DDD

Előzmény: exDínó (101307)
exDínó Creative Commons License 2024.04.21 -1 3 101307

Offolónak offoló, de: "a fegyveres topikokban továbbra sem javasolt (értsd: engedett) a politikai eszmék futtatása, agitálás, győzködés! Ilyenekre ott van a politika fórumcsoport"


Véleményem szerint bármelyik vallás b@szogatása még jelenleg is politikai kategória. Mondom ezt úgy, hogy szerintem a vallás nem egyéb mint a tudatlan tömegek kordában tartásának és manipulálásának eszköze. Ezzel együtt tisztelem mindenkinek a hitét (legyen bármelyik évszázadokkal ezelőtti vagy jelenkori messiás a tárgya) egészen addig, amíg engem nem akarnak megtéríteni.
Na basszus, most én is offolok az offolóban :D 

Egyébként a matekkal kapcsolatban: "Majd kétszer annyi "idősek vagyunk",mint a muzulmán "kistesók"- at írtál, nem pedig gyilkolászós időszakot. De még ez utóbbi sem stimmel mivel emlékeim szerint az apostolok nem igazán öldököltek, sőt inkább őket üldözték. Csak pár száz évvel később, az államvallássá alakulásuk után kezdtek el először egymással, utána meg mindenkivel civakodni.
Részemről kb. ennyit ért meg ez a téma, ha van kedved tőlem tovább csűrheted-csavarhatod, nekem már nincs kedvem hozzá.

Előzmény: -remény- (101300)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.20 -3 1 101306
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.20 -2 1 101305
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.20 -2 1 101304
bosijani Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 101303

  a vallás jegyében még most is....

Előzmény: -remény- (101302)
-remény- Creative Commons License 2024.04.20 -1 0 101302

Te G !;-D      Most rákerestem.Krisztus után 622.Úgy tudom,Huszték,pedig 1400valamennyiben öldökölték egymást.Természetesen a magasztos vallás jegyében.

Előzmény: bosijani (101301)
bosijani Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 101301

 Én úgy Kkisztus után 700 körülre emlékezem

 

vén farék! :-))

Előzmény: -remény- (101300)
-remény- Creative Commons License 2024.04.20 -1 0 101300

Igen,ezért hívjuk ezt OFFolónak.    Én úgy Kkisztus után 700 körülre emlékezem.A mi kis kedvenc egyházunk pedig a Huuszita ügyletek óta nem igazán gyilkolászik. Tehát,lehet számolgatni.;-DDDD

Előzmény: exDínó (101299)
exDínó Creative Commons License 2024.04.20 0 1 101299

Az utolsó pár hozzászólás gondolom eltévedt, mert van erre szaktopik.
Nem mellesleg számszakilag is tévedsz, pld. az iszlám csak kb. 600 év különbséggel indult hódító útjára.

Előzmény: -remény- (101298)
-remény- Creative Commons License 2024.04.20 -2 1 101298

Türelem!Majd kétszer annyi "idősek vagyunk",mint a muzulmán "kistesók" .Ha átnézzük a mi vallásunk nevében az első ezer évben elkövetett emberiség ellenes bűnöket,van még idejük csitulni.  Ha mondjuk egy kontinens lakosságának 2/3-át(mert ez most oly divatos mennyiség köreinkben)kiirtják,akkor közelítik meg a Római Katolikus egyház mocsokságait. De csak akkor,és akkor is csak megközelítik!! Kicsik még!Fiatalok!Hebehurgyák!;-(((

Előzmény: Fricu1 (101297)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.20 -3 3 101297

Hogy ki vesz el, és mit, azt inkább ne feszegetsd!

Nálunk a balost itt pl. 150 évig ette a fene, de a bolgároknál 500 évet raboltak!

Most meg egész európát foglalják el, mint nálunk Budát!

Előzmény: Ricardo. (101296)
Ricardo. Creative Commons License 2024.04.19 -3 1 101296

A balosnak van egy sző"t"nye"r"ge többnyire és naponta többször imádkozik....

A jobbosnak ,mög arany keresztje és csak elvesz és megfoghatatlan téveszmékkel iszva táplál....

 

Jobbis , hogy nem szaporodhatik a ....

 

A szamár ugyan szegény, de büszkén él...

 

 

 

Előzmény: -remény- (101293)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.19 -2 0 101295

Nem amennyit akar, amennyit el tud tartani!

Így azért kicsit más, nemde?

Előzmény: -remény- (101293)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.04.19 0 0 101294

Így, vénségükre 1:1

Amúg, feleségből néha egy is több mint az optimális :)

Előzmény: -remény- (101293)
-remény- Creative Commons License 2024.04.19 -1 1 101293

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.18 -3 1 101292

Én kicsit szűkebb teret hagytam volna a felső tartályban, így nagyobb lenne a vákuumos energia megtartó hatás. Én sem gondoltam, hogy ez lenne a perpétum stabil-e :-) csak mint érdekességet tettem fel. Régebben terveztem egy olyan gyertyatartót, ami a gyertya fogyásakor egy-egy golyót kiejt a tárból, és az a golyó egy csengőt üt meg. Ez is egy mérleg hinta elvén működne. 

Előzmény: exhighand (101291)
exhighand Creative Commons License 2024.04.18 -2 0 101291

Amig a video mutatja addig. Mivel alsó tartályba öntött utoljára, ezért a felsőben a folyadék felett minimális nyomás képződött, ami az alsó és felsőt összekötő csőben helyzeti energiát hozott létre. Emiatt az egész folyadék tömeg súlypontja egy kicsit magasabbra került. Ez a sűlypont helyeződik lejjebb, amikor a dugót kihúzza, és mert a folyadéktömegnek lendülete lesz, ezért kicsivel tovább folyik. Ez tehát olyan mint az inga - egy darabig működik, amig a helyzeti energia a súrlódás miatt hővé alakul mind.

Előzmény: szimizso1 (101281)
SSG 69 Creative Commons License 2024.04.18 -3 2 101290
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.18 -3 0 101289

Ha már zavar van. Csak ma, csak neked találtam ki :-)

 

Obi-wan Kenobi, és Luke megérkeznek egy várhoz, ahol lázadás tört ki a katonák között. Megszólal Obi-wan:

-Te Luke! Zavart érzek az erődben!

Előzmény: robertó69 (101287)
-remény- Creative Commons License 2024.04.18 0 1 101288

Büszkébbek lehetünk rá,még a 6:3-nál is!  ;-DDD

robertó69 Creative Commons License 2024.04.18 -2 1 101287

Szerintem erős zavar mutatkozik valahol a fogalomrendszerben...

A megemlített árkategóriában elképzelhetetlennek tartom, hogy ipari minőségű képet kapjál!

Az "átkapcsolós" gépről meg csak annyit: a két bordázott, egymáson elforduó tárcsa elvén működő valami az nem ütvefúró, hanem vicc!

Ütvefúrónak volt egy Hitatchim, Praktikeres, akciós. Az pneumatikus ütésű volt. Jópár éve került az is kb. 40-be, de nagyon jól használható,

és strapabíró szerkezet volt. Sokat nyúztuk. Később valami Hikoki néven árulták tulajváltás után.

Most már civilként, itthon a Lidli saját márkás Parkside akkus fúróit használom itthon. Azok is nagyon jó, bevált termékek. Fölösleges itthonra egy

10x annyiba kerülő ipari gép, amennyit én használom...

Amit vettél, az a két kategória közötti pont legrosszabb választás. Szerintem....

Előzmény: szimizso1 (101286)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.17 -2 0 101286

Megbeszéltük, és vettem is egy devalt fúrógépet. 40 ezerért, kaptam egy ütvefúrós gépet, ami a régi b&d fúrógépemre hajazott. Azzal az volt a baj, hogy fém fúrása közben képes volt átkapcsolni a ütvefúró állásba pár hónap után. Ezt nem kockáztattam meg, és vettem egy sima fúrógépet a makitától fél áron. Egyébként használtam régebben makita akkus fúrógépet. Nem volt vele gond.

Előzmény: robertó69 (101285)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.17 -2 1 101285

Szinte minden fás gépem ipari, drága Dewalt gép volt.Iszonyat jó, megbízható, és strapabíró 

Gépek voltak kivétel nélkül. És ergonomikusak is ráadásnak.

B&D, vagy Bosch géppel összehasonlítani felér egy böcsületsértéssel!

Én meg szereztem lemezt a 148 mm-es csőre! ;-)

Előzmény: szimizso1 (101284)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.17 -3 0 101284

Semmi fantáziád nincs Robi! :-) Végül makita lett a fúrógép. Vettem egy devaltot először, de amikor kicsomagoltam, már raktam is vissza. Ugyanaz volt mint a 30 éves B&D-m kétszer annyiért. :-(

Előzmény: robertó69 (101283)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.17 -2 0 101283

B+! Ez veri még a neutrínóval hajtott Skoda kardántengelyes

videót is! :-D

Előzmény: szimizso1 (101281)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.17 -1 0 101282

Nyugodjék békében!  Egy hónapja, a Megyei Főtitkárin még

beszéltünk. Nagyon morózus volt, de nem mondott semmit sem.

Valószínűleg akkor már megvolt a műtétje időpontja...

Előzmény: exDínó (101279)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.16 -1 0 101281
chato0078 Creative Commons License 2024.04.16 0 0 101280

Ezen én is.Ritka jó ember volt.

Előzmény: exDínó (101279)
exDínó Creative Commons License 2024.04.16 0 0 101279

Elhunyt Kisvárdai István


Ezen most nagyon megdöbbentem.... :(

bosijani Creative Commons License 2024.04.16 -1 0 101278

ahol pecázok,ott is van egy pár,ott totyognak mögöttem-mellettem egy marék kukoricáért. :-)  megszoktak....

Előzmény: -remény- (101277)
-remény- Creative Commons License 2024.04.16 0 0 101277

Nem volt idejük. Amíg Eszti fotózkodott,addig inkább rá figyeltek.   Majd,mikor ki tudott spurizni,Lizy cica azonnal átlényegült örző-védővé! ;-)

Előzmény: bosijani (101276)
bosijani Creative Commons License 2024.04.16 -1 0 101276

:-)  halakat nem bántják?

Előzmény: -remény- (101275)
-remény- Creative Commons License 2024.04.16 0 0 101275

Bosi!!!  Felismered a helyszínt? ;-)     Súgok?Eszti a térkő közepéről fotózta.;-D

-remény- Creative Commons License 2024.04.16 0 1 101274

robertó69 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 101273

Újfehértó, milliárdból épült lőtér. 50 m-en elektromos lőlap továbbító berendezések.Nem egy 

Sziusz, de megteszi. És egy fa fejű ex katonatiszt, objektum parancsnok.

Legutóbbi kadét versenyen gyanús volt az a fémes csattogás, amit a 10+ J-os légpuskák lövedékei a berendezésekben leműveltek. Mentem, megnéztem, fényképeztem.

Az ilyen magasan képzett tisztek bátran beállnak a lőlap mögé is, mert a lövedék úgyse repül tovább rajta keresztül...

Előzmény: Fricu1 (101272)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.15 0 2 101272

A szabály nagyjából ezt írja:

"a lőtávolságnak a lehető legpontosabbnak kell lennie, figyelembe véve a megengedett eltéréseket".

Vagyis bár nem emeli ki külön, de a szellemében nem tér ki a távolság változására.

Azt feltételezi, hogy menet közben a távolság már nem változik. Legyen belül az előírt határokon, és annyi.

Ez alapjában jogos elvárás, csak éppen nem igazodik a magyar rög-valósághoz.

Itt a mi lőterünk (a miskolci) még igen csak a különlegesen jól kiépített, jól karbantartott lőterek közé tartozik.

Hála apáinknak az építésért és hála az életbentartó vezetésnek, tagoknak!

Itt van védett jelzőállás, ami ráadásul lehetővé teszi két keret használatát állásonként, ráadásul lövészet közben, annak leállítása nélkül!

Ez ma már sajnos kuriózum.

Az átlag lőtéren "Tüzet szüntess, lőlapcsere!" van, és az érintettek kislattyoghatnak az esőben, hóban lőlapot cserélni...

Robi a megmondhatója, de talán a milliárdokból épített új központokban sem jobb a helyzet!

Van ugyan már egy-két digitális bigyókkal szerelt lőtér, de csepp a tengerben, a lövők 90 %-a nem is látott ilyet, nem hogy használhatná.

Lényeg a lényeg:

Örüljön a kedves sporstárs, hogy hamarabb megy a csere, nem neki kell azt végezni, neki csak egy feladata van: a lehető legjobb eredményt elérni.

Ha ez nem megy, akkor azért nem a szervezők vagy a lőtér a felelősek. Rajtuk nem múlik, ez 100 %.

Akinek nem tetszik - ne menjen oda...

Előzmény: exDínó (101265)
-remény- Creative Commons License 2024.04.15 0 0 101271

Ííííiiitkérem mindenki!!!  https://www.youtube.com/watch?v=fbX6qaWINBk

robertó69 Creative Commons License 2024.04.15 0 1 101270

Ez nem kedv kérdése: van egy határ, ami fölött egyikünk se terhelhető már tovább.

Több mint 300 gyereket oktatók Ferivel, ebből 107 gyerek heti rendszerességgel. Plusz a saját gyerekeink, heti 2 edzésel. Plusz a saját versenyek. Plusz a gyerekek versenyei. Plusz az idegen versenyek,OB.-k. Plusz a nyári lövész tábor. És akkor még nem is említettem a havi 170-180 óra pénz keresést a melóban. De idén őszre tervezem a 19. fordulót...

Előzmény: nyílt_irányzék (101266)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 101269

Hát igen, a versenyzők egy különleges állatfaj.;-)

Előzmény: Fricu1 (101264)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 101268

Verseny közben nem lehet elvileg, de több régi MHSz lőtéren így működik ma is. Szerintem a gyorsaság lőlap cserénél fontosabb, mint az a 14 centis eltérés...

Előzmény: exDínó (101265)
-remény- Creative Commons License 2024.04.15 -2 0 101267
nyílt_irányzék Creative Commons License 2024.04.15 0 0 101266

Úgy értem a PEPI idejében valahogy jobban volt kedved prec-et szervezni (felnőtteknek)mint most!

Nem magam miatt mondom, csak úgy általában! :(

Előzmény: robertó69 (101253)
exDínó Creative Commons License 2024.04.15 0 0 101265

Én ugyan nem tudom a ballisztikai hatásokat megmondani, mindenesetre ha jól értelmezem az ISSF szabálykönyv ide vonatkozó részét akkor a 14cm eltérés abban még tűréshatáron belül van:
Az más kérdés, hogy verseny közben lehet-e változtatni a lőlap pozícióját.


Ha már ISSF: érdemes egy pillantást vetni a most futó Rio-i olimpiai kvalifikációs verseny román csapatának tagjaira.

Előzmény: robertó69 (101255)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 101264

Ezt az ellenvetést már akkor sem értettem, amikor először mondtátok.

Ha mindenki ebben a rendszerben lő, akkor nincs jogtalan előny senki számára.

Akkor miről beszélünk?

A gyorsabb lapcsere előnye pedig nyilvánvaló, ahogy a hiba lehetősége is csökken, hiszen nem kell kapkodni a jelzőállásban, mert a tevékenység nem a lövő idejéből rabol el, hanem a holt időben, kényelmesen teheti fel a következő lőlapot.

 

Előzmény: robertó69 (101263)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.15 -1 0 101263

Neked is, Fricunak is köszönöm szépen!

 

Most szállt el a kb 15 sor válaszom, amit nem akarok újra begépelni, mert indulok nemsokára kadétokat

okítani illemtanra..

 

28.-án In Memoriam Kupa minősítő verseny nálunk. Akkor már a két keretes módszert fogjuk alkalmazni...

 

Köszönöm még egyszer nektek a kifejtést!

 

Előzmény: jkoenig (101257)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.14 -2 0 101262

Robi!

 

Szék, egy darab deszkából.

 

https://youtube.com/shorts/xnF7C_UQ8gA?si=XE6lrFfB6S2QMVYR

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.14 -2 0 101261

Robi!

Nagy bölcsesség! "A nő, olyan, mint a pizza! Jobb a sonkás, mint a gombás!"

 

https://youtube.com/shorts/uuJrWhVtyI0?si=AtlHFhUFXUkKuGqb

Fricu1 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 101260

Ja, és ez szerint tévedtem, mert legfeljebb 0,09 mm-es értéket becsültem, míg a pontosabb becslés 0,14-et hozott, tehát a vállalható képlet: 0,x mm, ahol az x az első értékes jegy 1-9 között...

Bocsi.

Előzmény: Fricu1 (101256)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 101259

Ha el nem számoltam valamit (ami ebben a korban azért nem kizárható sajna), akkor az eredmény 0,14 mm.

 

Nem "korrekt" a számolás, mert semmilyen ballisztikai jellemzőt, légmozgást, napszelet, Coriolis erőt, a nagymama szellintésének hatását nem számolom, sőt a "g" értékére is csak a 9,81-es kerekítést veszem és nem 16 tizedesre, és további egyszerűsítésekkel is élek, szóval elég "trehány munka", de azért a nagyságrendet jól jelzi szerintem.

 

Annak a sporinak, akinek az eredményéből ez a 0,14 mm-es esés okozta köregység hiányzik csak - azt vonjátok le bátran az enyémből - ezennel írásba adom...

Előzmény: robertó69 (101255)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 101258

Nem, én az árnyékra írtam.

Ott bizony megesik, hogy az egyik lőlap teljes árnyékban van, míg a másik fél-takarásban mondjuk - ott számít(HAT).

De fenntartom, hogy kevés, nagyon kevés köztünk az olyan lövő, akit ez a hatás érdemben befolyásol.

Na, estére majd számolok is valamit.

Előzmény: jkoenig (101257)
jkoenig Creative Commons License 2024.04.14 0 0 101257

Ez nem egy szoftveres számítás, csak a nagyságrendeket mutatja hogy az igényes spori megalapozottan rágja-e a barna végterméket

 

Amit megadtál:

 

310 m/s=1016 fps

2,6 g= 40,12 gr.

 

https://www.mcarbo.com/22LR-Ballistics-Chart

 

A táblázatból ezeket leginkább a x22LRSUBA közelíti  1065 fps és 40 gr.

 

50 yd-ra (45,75m)-re van nullázva az irányzék, 75 yd-on (22,87m múlva) 2,5 inch-et (63,5mm) esik a lövedék.

 

Ha ezt az esést arányosítjuk a 140mm-re:  =0,14m/22,87m*63,5mm=0,39mm

 

(ez egy lineáris arány, a valóságban ennél kisebb az esés, mivel a ballisztikus pálya a parabolát/másodfokú

függvény/ közelíti, ez csak azt mutatja hogy az esés ennél BIZTOSAN nem lesz nagyobb)

 

Ha a spori 1/8 MOA-s távcsövet használ, annál 1 klikk 50 m-en  1,8mm-t jelent magasságban, tehát

a lövedék esését nem kell és nem is lehet klikkeléssel kompenzálni. De egy ennyire igényes spori biztosan tud célpontáthelyezéssel 0,4mm-el (ami a valóságban saccra ennek a felénél is kevesebb) fölé célozni  :o)

 

Amit Fricu írt hogy a fény másképp eshet a 14cm-el hátrébb lévő lőlapra : a távolságkülönbség 0,28%,

ez szögekben elhanyagolható, szerintem.

Előzmény: robertó69 (101255)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 101256

Robikám, parancsolj az eredmény:

0,0x mm a függőleges eltérés.

Ahol x = 0 vagy a 9 értékes számjegy.

Levezetés majd később.

Viszont abban akár igaza is lehet a kekeckedő sporinak, hogy a fény másként esik a lapra, ez hathat a célzásra az ember fejében, tehát máshol érzi középen a feketét, ez okozhat találati eltérést.

A nap megy amúgy is, egy-két kattintással menet közben utána kell menni, persze apránként, nem lőlaponként.

A mi szintünkön ez csak fing-reszelés, szimpla kötözködés.

 

 

Előzmény: robertó69 (101255)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.14 -2 0 101255

Ez jó volt! Ült! :-DDD  Egyébként elárulom a titkot: nem a fej alatt kell ellőni, ( mert rohadtul hajladozik a szélben) hanem a föld felett közvetlenül. Ez - viszonylag friss fűnyírás után - kivitelezhető volt

nálunk akkor.

 

De hogy megdolgozz a pénzedért, egy kis mat-fiz feladvány, ha van rá ingerenciád, amiben segítségre lenne szükségem.

     Természetesen Loksi, Fricu, és mindenki más, lövészettel, és kalkulátorral baráti viszonyt ápoló fórumtárs is beszállhat, ha akar.

Szóval: adva van 50 m leminősített távolság, ahol a két cserélhető lőlap keret 50 m, illetve 50 m + 140 mm távolságra van egymás mögött.

Adva van továbbá egy kekec sporttárs, akit versenyen az is zavar, ha lassú a lőlapcsere, és az is, ha a gyorsítás érdekében a másik keret, + 14 centivel hátrébb

ereszkedik le.

   Szóval, a kérdés: 50 m-en egy +14 cm-es távolság növekedés mekkora magasság eltérést okoz egy 310 m/s kezdősebességű, és átlag 2,6 g-os lövedéknél?

Nem csak a szám értékre vagyok kíváncsi, hanem valami levezetésre, vagy balliszikai szoftver hivatkozásra is támogatásként - mert hogy olyat nem nagyon találtam a neten .22 LR kaliberre.

Függvény számítás meg erősen meghaladja a napi gyakorlati hozzáértésemet....

Előzmény: exhighand (101248)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.14 -1 0 101254

Figyelj, Miki: Ülve, elől támasztva, 4-ből 1x vagy 2x, egy olyan, olimpiai 10 m-re gyártott légpuskával, amit még képen se nagyon  láttál. ;-)))

Kontra: állva, fának támaszkodva, egy görbe csövű Szláviával...

Ugye azért legbelül érzed a különbséget?

Aki HFT-t lő, az tudja: 27 m-ről egy pitypang fejtől is kisebb 25 mm-es KZ-t eltalálni nem egy rendkívüli teljesítmény normál harctéri körülmények között.

Nem azt mondom, hogy 10-ből 10x, de nem is Szláviával, nyílt irányzékkal, és ki tudja, milyen, éppen beszerezhető lapos fejű plinker lövedékkel lőve.

És: ilyen rajoskodást csak akkor csinálok, ha van rá tanú! Ha nincs, akkor úgy mesél em el a történetet, hogy "a haver lőtte...".:-)

Előzmény: szimizso1 (101247)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.14 -1 0 101253

Ha Sam6-nak ugyanezen lőtéren 35 m-ről ment állva, szabad kézből a hurkapálca 2-ből 2x (tanúk előtt!), akkor nekem, lelkes amatőrnek ülve, elől pokrócon támasztva egy

nagyon pöpec légpuskával sokkal közelebbről ugyan miért lenne mission impossibile?

Különben is: Mordor büszke ork népe nem esik az álszerénység bűnébe! ;-)

Előzmény: nyílt_irányzék (101246)
exhighand Creative Commons License 2024.04.13 0 1 101249

Lassan egy hét telt úgy el, hogy itt senki sem lódított egy jó nagyot a kocsija fogyasztásáról? - mi van már?

Eszembe jutott ez a topic, itt lehet nagyokat mondani ( kicsiket)  a fogyasztásról.

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9238025

exhighand Creative Commons License 2024.04.13 0 1 101248

Ha elég sűrűn nő a pitypang, akkor megy az ilyesmi...

Előzmény: robertó69 (101240)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.13 -1 0 101247

Robi!

A múltkor óva intettél, hogy ilyen rajoskodó kijelentéseket ne tegyek, mert rögtön rám ugranak a bajnokok. Most meg te jössz ilyen kunsztokkal elő! ;-DD 

Előzmény: robertó69 (101240)
nyílt_irányzék Creative Commons License 2024.04.13 0 0 101246

...ki lövi el a pitypang szárát 25 és 27 m között

 

Egyre szerényebbek ezek a meskóci versenyek, pedig valamikor ott tömegmegmozdulások voltak! :(

Előzmény: robertó69 (101240)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.13 -1 1 101245
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 101244
bosijani Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 101243
Előzmény: -remény- (101242)
-remény- Creative Commons License 2024.04.12 0 1 101242

Öléggé japán,öléggé földrengésbiztos és állítólag öléggé mágneses!  Mondjuk abban a házban nem szeretnék mechanikus karóra lenni.;-)

robertó69 Creative Commons License 2024.04.12 -1 1 101241

Belenéztem. Nettó fütyinek tűnik az egész! Onnantól kezdve, hogy kijelenti:... a neutrínók kölcsönhatásba lépnek, és átadják...

Ugye nem kell tovább magyarázni a blődséget? ;-)

Nem tudom, mivel rezegteti a grafént, de hogy nem neutrínóval, az biztos!

Előzmény: -remény- (101238)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 101240

Nem mondom, hogy nem próbálnám ki, de akkor se nekem találták ki ezt a "locsolást".

Tegnap belőttem a Zsiga Mester által rendbe rakott P70 légpuskámat. Teszteltem azt is, hogy ront-e a szórásképen a

csőköpenybe általam bele kókányolt  csendesítő. Bár fújt egy kis szél, de Ferivel már azon versenyeztünk a megunt lőlap után,

hogy 4-4 lövésből ki lövi el a pitypang szárát 25 és 27 m között. Négyből egyszer, de volt, hogy kétszer is sikerült kaszálnunk.

Ki...ott jó móka volt!:-))

Előzmény: szimizso1 (101231)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.11 -1 1 101239

Robi!

Tudom, hogy szereted a sci-fit ;-)

 

-remény- Creative Commons License 2024.04.11 0 0 101238

https://www.facebook.com/reel/1064347894665618  Nos?   Mi lesz az anyaggal? ;-)

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.11 -1 1 101237

Egy nőt golfozás közben megcsíp egy méhecske. Elmegy a golfpálya igazgatójához panaszt tenni.

-Hol csípte meg a méhecske?

-Az egyes, és a kettes lyuk között!

-Ne golfozzon olyan nagy terpeszben! :-)

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.11 -1 1 101236

Etiópiában egy kisfiú kifogja az aranyhalat. Megszólal az aranyhal:

-Egy kívánságodat teljesítem!

-Jó! Legyen benned kevés szálka! :-)

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.10 -1 1 101235

Robi! Csak neked! :-)

 

Három szőke nő hajótörést szenved. Kiúsznak egy szigetre, és egyik nap megjelenik egy jó tündér.

-Teljesítem három kívánságotokat, de mindegyikőtök csak egyet kívánhat!

Az első:

-Legyek kétszer olyan okos, mint most!

Teljesül a kívánsága. Ráül egy farönkre, és elsodortatja magát a túlpartra. A második is kíván:

-Legyek háromszor olyan okos, mint most!

Neki is teljesül a kívánsága. Vastagabb ágakból ácsol egy tutajt, és elevez. A harmadik is kíván egyet:

-Én legyek olyan okos, mint egy férfi!

Neki is teljesül a kívánsága, és fogja magát, és átsétál a hídon.

python 357 Creative Commons License 2024.04.10 -3 1 101234

Érdekes gondolatok a Holdról!..

https://www.facebook.com/share/v/ZX94kfXoGKRdkV5m/

nzsolt18 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 101233

-remény- Creative Commons License 2024.04.08 0 1 101232

Idő van!!

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 101231

Robi!

Egy fél perces örömködés mennyibe kerülne egy ilyennel?

 

https://youtube.com/shorts/RITrts7CxqM?si=pPZ4Vzg9hRPK3tOX

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 101230

Robi!

Mit mondanak arra a juhászra, aki kritikusan nyilatkozik a másik subájáról?

Ő a szűr realista.

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 101229

Rugó=spring=tavasz

Előzmény: szimizso1 (101228)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 101228

Akkor a tavasz a megfejtés :-D

Látom te is a google fordítón nőttél fel :-))

Előzmény: robertó69 (101227)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.07 -1 1 101227

Határeset. Bár olyan évszakot nem ismerek,;-) 

Ez talán könnyebb lesz:

Előzmény: szimizso1 (101226)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 101226

Légrugó? :-)

Előzmény: robertó69 (101225)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 101225

Miki! Ezt már ide se merem rakni neked, mert meglincselsz! ;-)

Pedig már bőven benne járunk...

Előzmény: szimizso1 (101221)
picurgyu Creative Commons License 2024.04.07 0 1 101224

Azaz ! Huta Pisti is szereti ezt az ősi palóc ételt ! 

Előzmény: jkoenig (101223)
jkoenig Creative Commons License 2024.04.07 0 1 101223

Salgótarján! 🤣

Előzmény: picurgyu (101222)
picurgyu Creative Commons License 2024.04.07 -1 2 101222

Egy kis kvíz játék .Mi látható a képen ? 

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.07 -1 0 101221

Robi! Csak neked!

Egy férfi, bemegy a kocsmába, és kér tíz felest. Megissza mind, és kér még kilencet. Azt is megissza, majd kér nyolcat, hetet, és hat felest. Mikor mindet megitta, így szól:

-Ezt nem értem! Egyre kevesebbet iszom, és egyre részegebb vagyok!

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 101220

Ja, így már leesett! Nézd csak milyen klassz porfogót találtam :-)

 

https://hu.pinterest.com/pin/70437487768334/

Előzmény: robertó69 (101218)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 101219

Jól mondod.

 

Előzmény: Fricu1 (101215)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 101218

Már leírtam: more door=Mordor. Fonetikusan. Azt mondtam, borzasztó szóvicc, a hasonnevű csoportból, és nem azt, hogy szuper jó.;-).

Előzmény: szimizso1 (101217)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 101217

Nem vagyok jó, sem a gyűrűk urából, és a harry potter sem a szívem csücske. Szóval szabad a gazda. Ha kell, fel is hívlak emiatt :-))

Előzmény: robertó69 (101211)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.06 -2 0 101216

Feri!

Nem értem, hogy mivel bántottalak meg? A Robi már leírta azt amit te újból leírtál. Nekem az első középiskolám faipari volt, bútorasztalos. Csak abban az időben, aki felszabadult inas, az mehetett valamelyik bútorgyárba lapszabásznak, vagy csapozó segédmunkásnak. Ezért iratkoztam át utána a Bánkiba karosszérialakatosnak. Egyébként nem is értem, hogy mi a problémád? Laci bátyánk kételkedett a kétlyukú gyalugépbe, nem te.

Előzmény: Fricu1 (101214)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.06 0 0 101215

Csak mondom, hogy a kézi villanyos gyalumon is állítható a lépcső. A régi fán természetesen nem.

Előzmény: robertó69 (101212)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.06 -1 2 101214

Kérdésed neked volt Miki.

Nnekem van mindkettő gépem, vastagsági és egyengető is. Ugyan nem egy gépbe építve, mint a linkelt hirdetésed, de naponta használom őket, tudom mi mire való.

De úgy látom nem akaródzik levetkőznöd az agresszív hozzáállást - úgyhogy én kérek elnézést, hogy belepofáztam.

Majd kerülöm.

Előzmény: szimizso1 (101209)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.06 0 0 101213

Az állíthatóra írtam, hogy az esetleges. Szinteltérés kell, de pl. az enyém fix magasságú, nem állítható a lépcső.

Persze ez csak egy régi orosz barkács gép.

Előzmény: robertó69 (101212)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 101212

"...állítható - szinteltéréssel..." Ez a lelke az egésznek! A fogadó asztal lentebb van. neki tolod a késnek. Az elvezető asztal szintben van a késekkel. Erre már ráfekszik

az anyag szépen, és megvezetődik a maradék, gyalulandó rész. Ha csak kiállna a síkból a kés, az egy gépesített kézigyalu volna csak...

 

Előzmény: Fricu1 (101208)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 101211

Ugyan már, megy ez neked jobban is! Gyűrűk ura - mor dor....

Előzmény: szimizso1 (101207)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.06 -1 0 101210

Igen, és majdnem! A lényeg ok. Hosszú egyengető asztal: pontosabb egyengetés. Vastagoláshoz már elég a rövidebb is, ott más a cél.

De a 10-10 centis behúzóasztal a kis keresztmetszetű (profilléc, stb) faanyag megmunkálásánál elégséges, mint pl. a többfejes gépeken.

Betolod a felfűrészelt lécet, és egy lépésben kijön a körbe marózott termék. A kombinált gyalum fél-ipari volt, 300-as késsel. Annak kb. 300-300 hosszú

volt a betoló asztala. A gerendákat mi is a PE-MO Centerben gyalultattuk bérbe. Ott 800-as késű gép volt, 700-700 hosszú asztallal, ha jól emlékszem.

Kell a tartás egy 6 m hosszú, bűn nehéz gerenda megvezetéséhez...

Előzmény: Fricu1 (101208)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.05 -2 0 101209

Feri! Ezt vitatta valaki? A Robi már megírta, hogy mielőtt a vastagsági részt használnánk, előtte az egyengetőn kell legalább két oldalát derékszögbe hozni. Van még kérdésed? :-)

Előzmény: Fricu1 (101208)
Fricu1 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 101208

Ha megnézed jobban, a felső részen jó hosszú asztal van a kés előtt és mögött is - nem látszik, de hidd el nekem, hogy egy kicsi - esetleg állítható - szinteltéréssel.

Ez teszi lehetővé az "egyengetést". Itt a kések a munkadarab alsó felületét munkálják meg.

 

Alul, a vastagsági gyalunak gyakorlatilag nincs asztala (a kés előtt, mögött max. 10-10 centi), viszont bordás görgő van elől, felőled, ami behúzza az anyagot és továbbítja. Ennek mindig állítható a "harapása", tehát a kimenő vastagság beállítható.

Értelemszerűen ez akkor dolgozik jól, ha alsó pici asztalkán már egy szép az alján egyenes felületű fát tolsz be.

Ha az szar, pl. hullámos - akkor az elkészült szemközti felület is hullámos lesz.

 

Általában ugyanaz a dob-kés munkál meg, de simításnál, egyengetésnél a munkadarab alatt van, míg a vastagsági gyalulásnál az anyag van alatta.

 

Előzmény: szimizso1 (101207)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101207

Értem! Nagy házba, több ajtó kell!

Én más aspektusból közelítem meg ezt a kombinált gyalugépet ;-)

-Ha felül használod, kiegyenesedik amit betolsz oda.

-Ha alul használod, akkor vékonyabb lesz! Attól függ, hogy mennyire szűk helyre tolod be. ;-DD

Előzmény: robertó69 (101199)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101206

OK! Erős nyom lehet a kerek csőprofil, és a cső feletti merevítés kovácsolt profilja. Több nagyítható kép is van a linken. Sok sikert! :-)

Előzmény: Laboux, Anette (101203)
pityy palko Creative Commons License 2024.04.05 -2 1 101205

Mielőtt hülyeségeket írsz, talán nem ártana az előzményeket elolvasnod!:-)) 

Előzmény: bando53 (101204)
bando53 Creative Commons License 2024.04.05 -3 1 101204

Lacika! Ne szólj bele olyan dologba, amihez sem szagos, sem illatos szellentésed sincs!.-DDD

Mielőtt okosat akarsz írni a fa megmunkálásról, előbb kérdezd meg Robit, majd ő elmondja neked, máskülönben marhaságokkal fogod magad kinevettetni!:-DDD

Jó indulattal javasolom neked, hogy csak maradj meg a pöcegödrös xarszállító szivattyúidnál, abban biztos profi szinten jó vagy!:-))) 

Előzmény: pityy palko (101190)
Laboux, Anette Creative Commons License 2024.04.05 0 0 101203

megnézem alaposan, köszönöm!

Előzmény: szimizso1 (101201)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101202
Előzmény: szimizso1 (101201)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101201

Szerintem ez lesz az. Pofára nagyon hasonló, csak a tied rövidebb csövű. 

 

https://collegehillarsenal.com/Fine-Smith-Wesson-Old-Old-Model-Russian-Revolver

Előzmény: Laboux, Anette (101191)
-remény- Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101200

https://www.facebook.com/reel/966174491697713 Szerintem nagyban javítja a gyalogosok zebrán való biztonságos átkelésének esélyét!!!!;-DDDD

robertó69 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101199

Miki! Csak most, csak neked, és csak azért, mert ingerszegény a műszakom! ;-)

" This house is too big. we need more door."

Ha már így imádod az agyatlan szóvivcceket, meg a 

Gyűrűk Ura filmet.... :-D

Laboux, Anette Creative Commons License 2024.04.05 0 0 101198

Közöm nincs hozzá

 

valóban

Előzmény: robertó69 (101194)
Laboux, Anette Creative Commons License 2024.04.05 0 0 101197

ha a Webley márkára gondolsz: nem az.

Előzmény: bando53 (101192)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101196

Qva autokorrekt!

robertó69 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101195

Ők .455 Mk 1,2, stb. kaliberűt gyártották. Van is olyan hüvelyem. Az egyik ráadásul korabeli, nem új gyártású.

Előzmény: bando53 (101192)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101194

Google lens. Fotózod vele, és rákeresel. Csodákra képes.

Közöm nincs hozzá, de azért megkérdezem: biztos vagy abban, hogy ez hatástalanított? Mert a rozsda réteg önmagában még nem az.;-)

Előzmény: Laboux, Anette (101191)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.05 -1 1 101193

Elnézést kérek, de nem mentem bele a dologba

alkatrész jegyzék szinten. Természetesen igazad van. Van steller minden normális gépen. 

A jobbakon még szögben is állítható. 

A felületkezelés témában (tusa csiszolás) már számtalanszor leírtam a szakmai érvekkel

megtámogatott magánvéleményemet. Ezt csak azzal egészíteném ki, hogy a gyalugép ún. ciklois

Íveket hagy a felületen, az előtolás, és a fogásmélység függvényében. Beltéri munkánál én mindig csiszolták még a gerendát is. De nincs leírva, hogy kötelező. Ahogyan a gyalult palló, gerenda is

maradhat kajsza, görbe, stb. Én az olyan munkákra mindig csak annyit mondtam: " rusztikus" a felület.;-)

Előzmény: pityy palko (101190)
bando53 Creative Commons License 2024.04.05 0 0 101192

Szerintem egy angol Weley 0.38 cal revolver.

Laboux, Anette Creative Commons License 2024.04.05 0 0 101191

Uraim, egy kis segítséget kérek. egy hatástalanított revolver azonosításáról lenne szó.  --- a fegyver hagyatékból származik. A roncskutatást (.hu) ismerem, ott nem lehet újonnan regisztrálni. --- próbáltam, szerény képességeimhez mérten, értékelhető fényképeket készíteni. hálás lennék, ha valaki esetleg tudná azonosítani a fegyvert, vagy (még inkább) elirányítani szegény fejemet egy olyan oldalra, ami effajta problémákkal foglalkozik. Előre is hálásan köszönöm, éljen a Haza.

 

 

 

 

pityy palko Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101190

Szóval Bandó lebukott, mint Rottenbiller! Csupán vastagolóval nem lehet beltérre való, faszagányos felületű gerendát csinálni. Még jó, hogy vezetett asztalos műhelyt!:-))

Én úgy tudom, hogy bútoroknál gyalulás után kap a felület egy lakk réteget, azt finom csiszolóval "megdolgozzák" és aztán kapja a végleges kezelést.

 

Ja, a derékszög. Amikor egy oldalt legyalultál szép simára, akkor nem szoktak az asztalra merőleges vezetőt tenni, amin a már gyalult részt csúsztatod? 

Előzmény: robertó69 (101187)
pityy palko Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101189

No de, ha a gerendád oldalai nem 90 fokosak egymáshoz képest, akkor evvel a géppel ezt nem lehet kiküszöbölni.

Előzmény: szimizso1 (101186)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.04.05 0 0 101188

Ja, ja  Tischlereimaschine, mint Abrichter :)

robertó69 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101187

Normál esetben először az egyengető gyalun egyenesre, és egymásra derékszögűre tolsz egy lapot ,meg egy élet. Ezt ugye részben érzésre, rutinból, meg nagy odafogyeléssel. (Azért, hogy egy kézzel is tudjál 5 sört kérni a krimóban. Meg ne legyen szőrös A tenyered, mint a kollégámnak. Neki a seggéről ültették át a bőrt a tenyerére.) A vastagoló gyalu asztala tól-ig tartományban állítható. Ezekkel tudod a maradék két oldalt nemcsak egyenesre, de párhuzamosra is gyalulnod. 

Csak vastagolóval dolgozva sima lesz ugyan a felület, de sok köszönet nem lesz benne. 

A simítógyalu gyakorlatilag az egyengető gyalugép más 

néven.

Kézi gyaluban meg az a gyalu, amivel a lenagyolt felületet szép simára munkálod.

Ez is lehet egyes, meg kettes simítógyalu attól függően, van- e benne forgácstörő elem.

Itt a kés dőlésszöge is eltérhet a nagyolóéhoz képest.

Az "abrikter" amúgy a gépi müködtetésű gyaluk gyűjtő neve, amit jó szokás szerint a spanyoloktól 

Vettünk át, mint általában a vadászati, és a műszaki kifejezéseket.;-) 

Ezenkívül az abrikter lehet kombinált kivitelű is. A hagyományos kézi erővel működő gyalukból még csak nekem van vagy 10 féle, amit én gyártottam magamnak jávorfából, meg buga vágó fűrészlapból.

De ez már csak egy mellékszál...

Előzmény: pityy palko (101185)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101186

Laci bácsi!

Én is tanultam egy kis csomótaszigálást, mielőtt karosszériás nem lettem.

Te mint gépész, el tudod képzelni a gyalugépet. A tetején egyengetnek, az asztal alatt pedig vastagolnak. 

 

https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/erdeszeti-gepek/kombinalt-gyalugep-egyengeto-vastagolo-gyalu-abrikter/h_7371453

Előzmény: pityy palko (101185)
pityy palko Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101185

Robertó69!

 

Még az ellenségeid is elismerik, hogy értesz valamit a fa megmunkáláshoz!:-)))) Annyit gyalulnak a politikain, hogy légy oly bátyám, világosítsd meg sötét elmém! Van a gépi gyalu, amit abrikternek is mondanak, de mi az a vastagoló, egyengető, simító gyalu? :-)))

 

Előzmény: robertó69 (101184)
robertó69 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101184

Szép fényes, jó volna egy itthonra is.;-)

Szombaton egy alsó kulcsos Winchestert próbáltam ki Kálban.

Nem ez az érdekes, hanem a kalibere: .454 Casull. Van egy fílingje, az biztos.:-)

Még kaptam egy 12-89-es hüvelyt, 62 g-osat. Az se ki di!

Előzmény: szimizso1 (101183)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 101183
Előzmény: szimizso1 (101182)
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.04 -1 0 101182

Robi!

Ilyened van?

szimizso1 Creative Commons License 2024.04.03 -1 0 101181

Robi! Okuljál! :-)

Így néz ki egy rendes fegyvervizsgálat! ;-)

 

https://youtube.com/shorts/THhyNinpK3o?si=EU4CLgP-lSqd5_Zz

-remény- Creative Commons License 2024.04.03 -1 0 101180
szimizso1 Creative Commons License 2024.04.02 -2 0 101179

HejNekem! :-)

Előzmény: -remény- (101178)
-remény- Creative Commons License 2024.04.02 -1 2 101178

bosijani Creative Commons License 2024.03.29 -3 0 101177

gyáááá azosztigen! :-))

Előzmény: -remény- (101176)
-remény- Creative Commons License 2024.03.29 -2 0 101176
chato0078 Creative Commons License 2024.03.29 0 1 101175

Ráadásul üres tankkal.

Előzmény: -remény- (101174)
-remény- Creative Commons License 2024.03.29 -1 2 101174

Mi perverzség kell már ahhoz,hogy valaki egy Zsiguli műszerfalat hordjon!;-DD

-remény- Creative Commons License 2024.03.27 -1 0 101173

Kishazánk külhoni füllel:  https://www.facebook.com/reel/379301241160884

-remény- Creative Commons License 2024.03.24 -1 1 101172
-remény- Creative Commons License 2024.03.23 -2 0 101171
exhighand Creative Commons License 2024.03.22 -3 1 101170

Amikor én kint voltam, akkor az oroszok ( amit én láttam) mindent anyagvastagsággal oldottak meg. Akkora gépeket láttam, hogy senkinek sem hittem volna el, hogy az valóság lehet. Nagyon sok gyárba elvittek anno, hogy találjam meg a gyártó kapacitást, amivel a feladatot meg lehet oldani. Az, hogy mi volt a konkrét feladat, az most mellékes. Irgalmatlan erőforrás pazarlást láttam, miközben a kultúrházban a nénik arra panaszkodtak, hogy nincsen megfelelő bugyi a boltban.

Előzmény: szimizso1 (101169)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.21 -2 0 101169

Szerintem ez a csiga, egy kísérleti híd szerkezet hőtágulási modellezéséhez volt jó, laboratóriumi közegben. Bár én a hidak alatt, vagy görgőt, vagy himba rendszerű kiegyenlítő eszközt láttam a híd szerkezetekben. De ezt sem tartom kizártnak. Érdekes, hogy régebben a tervezett híd szerkezeteket plexiből készítették, és méretarányosan terhelték. Speciális fénnyel megvilágítva a szerkezetet, láthatóvá tették a szerkezet torzulásait.  

Előzmény: exhighand (101168)
exhighand Creative Commons License 2024.03.21 -1 0 101168

Anno nekünk, valami dilatáció kiegyenlítő csigához kellett tudni számolni. Mivel az oroszoknak vannak ( voltak) előre gyártott hídjaik szibériai kisebb folyókra és előre nem lehetett tudni mihez kötik és annak mennyi lesz hőtágulási tényezője. Ezért ilyen változó menetemelkedésű szarokat kellett számolnunk, ami a dilatáció hőingadozás kiegyenlítéséhez kellett. Én voltam is ilyen gyárban, vasúti sínen állt a komplett előre elkészített híd. 3 ember dolgozott rajta évekig. 

Előzmény: szimizso1 (101167)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.19 -4 0 101167

Exhi!

Volt szó a változó emelkedésű menetekről. Én azt írtam, hogy nem lehetetlen, de lehetséges így:

 

https://youtu.be/PKLVK58Ef84?si=Wo1M9ZsKsGKVvSnm&t=2488

robertó69 Creative Commons License 2024.03.19 -2 0 101166

Minden esetre nagy élmény volt ilyen távra lőni! Ha a lőlapot nem találtam volna el, akkor is.;-)

Az meg külön jól esett, hogy a sporttárs a próbalövéseiből spórolta össze nekem a lőszert, hogy a verseny után tudjak

lőni én is.

Előzmény: exhighand (101161)
-remény- Creative Commons License 2024.03.19 0 0 101165

Puff!  Talált? Süllyedt! ;-)

Előzmény: TMK-s (101163)
-remény- Creative Commons License 2024.03.19 0 0 101164
TMK-s Creative Commons License 2024.03.19 0 0 101163

Köszönöm szépen :DDD

Előzmény: -remény- (101156)
-remény- Creative Commons License 2024.03.19 0 1 101162

exhighand Creative Commons License 2024.03.19 0 0 101161

Három lövéses csoportoknál többször is kijön jó szórás. Normális ütemben lőve a cső hossznyúlása ilyenkor még elég csekély. Ezzel nem degradálni akarom a teljesítményedet. Három lövésből a lövész képességei vizsgáznak inkább, mint a puska. 13 lövésnél már a puska is vizsgázik. 

Előzmény: robertó69 (101160)
robertó69 Creative Commons License 2024.03.19 -1 0 101160

Akkor nem teljesen reménytelen. 

Pár éve bíróztam nagytávolságú versenyen, ahol ettől láttam

szebb 15 lövéses szórást L. Imitől. Az ő puskájával lőttem 44 mm-t 3 lövésből a verseny után.

Nekem az is nagy sikerélmény volt. Igaz, az egy épített Steyr volt, töltött lőszerrel.

Előzmény: exhighand (101157)
loksi-67 Creative Commons License 2024.03.19 0 0 101159

a profizmus netovabbja, avagy mit gondolt a költö?

 

behuztam egy hasznalt steyr lg110et es igen erdekes darab. vetelnel nem neztem at tetelesen mindent, igy utolag nem lehet reklamalni, beszoptam :-( 

 

szetszedtem a gyönyörü darabot es kitekertem a 7,5-es szelepet. valahogy furcsa volt elsö ranezesre aztan elövettem a gyari eredetit es hat szemmel lathatoan szepen kifurtak a szelepet. az eredeti 7,5-es szelep kb 1mm lyukkkal rendelkezik, a vasarolt kb 2mm lyukkal van ellatva. a 16-os kb 3mm. kerdes hogy hogy kaphatott ez mkh kartyat?

 

bal oldalt a vasarolt, közepen a gyari 7,5-es es jobboldalt a gyari 16-os összehasonlitaskepp

 

 

a gyari szelepen van egy müanyag alatet, jol lathato a steyr-eres szervizvideon:

 

 

mit csinal egy profi? ha elvesztette?

 

körbetekeri teflonnal es rateker egy kis kocot :-)

 

 

a következö erdekesseg a tusfelerösitesnel van:

 

a tusveget egy m5-ös 16mm-es csavar rögziti a föblokkhoz, 67-es alkatresz

 

 

mit csinal egy profi? ha elvesztette?

 

elövesz egy m6-os csavart, belefur egy m6-os menetet a föblokkba, majd mituan a csavar feje 10mm  lecsiszolja 8,5mm-re hogy belepasszoljon a furatba

 

 

 

a kokanyolas netovabbja. ki tudja melyik mester csinalhatta?

 

 

 

 

 

 

 

exhighand Creative Commons License 2024.03.19 0 0 101158

Viszonyításképpen FBI 300m

exhighand Creative Commons License 2024.03.18 0 0 101157

Hát baromi jó. A világversenyeken a nagyöbű 300m-en 10cm a tizes átmérője.

Előzmény: robertó69 (101149)
-remény- Creative Commons License 2024.03.18 0 1 101156

T M K  !!!

szimizso1 Creative Commons License 2024.03.18 -6 0 101155

Hát persze! Évente, ha elkap a vágy, lövök 200-250-et :-) Engem nem ez éltet hidd el. Ha a tizedik lövés is oda megy a cél közelébe pár milliméternyire, pl. egy 10-15 mm-es szórásba, már untat az egész. De van amikor látom, hogy össze-vissza megy a találat, akkor is abbahagyom, mert nincs értelme folytatni. De májustól már lesz 50 méterem ;-) Csak legyen időm is!

Előzmény: robertó69 (101154)
robertó69 Creative Commons License 2024.03.18 -1 2 101154

Na ja,! De ezzel az erővel mindenki más is gyakorlottabb tőled. ;-)

Előzmény: szimizso1 (101153)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.18 -4 0 101153

De biztos, hogy sokkal-sokkal gyakorlottabb lövész tűzfegyverrel mint én! Maradjunk ennyiben ;-)

Előzmény: robertó69 (101151)
-remény- Creative Commons License 2024.03.18 0 0 101152

robertó69 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 101151

"...Fegyver: a lőszerrel együtt a helyszínen kölcsönkapott Orix...."

Ettől függetlenül, tényleg ügyes lövész! 5 próbából csak hármat lőtt, mert drága a kölcsön lőszer. Abból is megtudta, amit kellett...

Előzmény: szimizso1 (101150)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.18 -4 0 101150

Ha annyit lőttem volna azzal a puskával, mint amennyit ez az illető lőtt, még azt is el tudnám képzelni, hogy hasonlót lőttem volna. Egyébként az a steyr, egy nagyon goromba puska. De majd legközelebb meglátjuk. Most már tudom, hogy mire számítsak! ;-)

Előzmény: robertó69 (101149)
robertó69 Creative Commons License 2024.03.18 -1 0 101149

Exhi! Te nagy szagértője vagy a statisztikus számmisztikának! Ha megkérlek, véleményezed ezt a lőlapot, hogy elfogadható szóráskép e?

Adatok: tegnap lőtte Kassa mellett egy emlékversenyen a legeslegjobb barátom. Táv: 300 m. Lőszer .308 Win., 168 Gr. Federal, gyári.

Fegyver: a lőszerrel együtt a helyszínen kölcsönkapott Orix.

Lőpozíció: szabadon választható testhelyzet. A fegyver a sátorvas előtt egy ponton támasztható, hátul nem érhetett a talajhoz, stb.

A lőlap X köre 60 mm, a 10. kör külseje 125 mm.

3+10 lövés van rajta. A három próba le lett pöttyözve, utána ment rá a 10 értékelt lövés.

Lőidő: 3 perc 5 próbalövésre, 6 perc a 10 értékeltre.

16 indulóból ez a 3. helyre volt elég. A két első épített puskával, töltött lőszerrel egységesen 3-3 körrel lőtt jobbat ettől.

Az idő: mocskos, esős, és erős, de viszonylag egyenletes balos szél fújt, és azért látni is lehetett rendesen.

A célok kb. 15 fokban felfelé voltak a síktól.

Ha még kell plusz infó a szakértéshez, kérdezz, és rákérdezek, ha tudok.

( Miki! Te ezt ne nézd meg, mert összezavarodsz! :-DD )

robertó69 Creative Commons License 2024.03.18 -1 0 101148

Tudsz élni! ;-)

Előzmény: szimizso1 (101147)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.17 -7 1 101147

Robi!

Ünnepi kaját sütöttem a grillben, hogy méltón legyen a megemlékezés vidéken :-)

Három kiló tarja lett megsütve egyben Pulled Porknak. Aztán nyárson még fél kiló karaj szeletek, füstölt szalonnával, füstölt tarjával, és vöröshagymával. Persze mindkét sütés alatt volt egy kis whisky-s füst, csak az íze miatt! ;-) A tarja olyan omlós volt, hogy rágni se kellett. Fog híjasok, és protkósok is tudták enni :-)

 

 

 

 

 

 

szimizso1 Creative Commons License 2024.03.12 -3 0 101145

Robi!

Milyen a természet :-)

 

-remény- Creative Commons License 2024.03.12 0 2 101144

"Szegény Párák" nem tudtak olyan szegények lenni,hogy Mihalek Zsuzsának ne jöjjön össze belőle egy OSCAR DÍJra való!!!  ;-)   Nagy gratula!

szimizso1 Creative Commons License 2024.03.09 -3 0 101143

El tudsz érni :-) Az áron még gondolkodom, mert a neten elég nagy a szórás a használtak között. Ez meg újnak mondható.

Előzmény: Bicajos2021 (101141)
-remény- Creative Commons License 2024.03.09 0 2 101142

JÓóóóó! ;-)        De ,hogy némileg árnyaljam,vagy inkább összeborzoljam a képet:Valhol olvastam,hogy az usa ,mintegy egy Milliárd Dollárt tolt a SZU-ba és hetet Angliába!    Namost,ha összevetjük a két nemzet által németek alól felszabadított négyzetkilómétereket,akkor mellik is volt a jobb "befektetés?  ;-)

Viszont a másik oldal:  a ruszkiktól(szerintem)soha egy rohadt mekkveszekedett centet SEM kaptak vissza,míg Anglia valamikor '68 táján törlesztette az utolsó részleteket.

Előzmény: szimizso1 (101140)
Bicajos2021 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 101141

Oké, de akkor kellene ár, elérhetőség, szállítás, stb, stb!

Előzmény: szimizso1 (101136)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.08 -3 0 101140

Nedó Laci, ez érdekelhet! :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=bX6WcUVBorI

-remény- Creative Commons License 2024.03.08 0 0 101139

Esküdj!!  ;-)

Előzmény: 22lr (101138)
22lr Creative Commons License 2024.03.08 -1 1 101138

Nem én voltam ;-D !

Előzmény: -remény- (101121)
most_nem Creative Commons License 2024.03.07 0 0 101137

Nincs megfejtés, de még meggyőzőnek tűnő elmélet sem, pedig komoly irodalma van a jelenségnek a neten. 

Előzmény: -remény- (101125)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.07 -4 0 101136

Hogy eladom :-)

Előzmény: Bicajos2021 (101135)
Bicajos2021 Creative Commons License 2024.03.07 0 0 101135

Min gondolkodol aranyom?

 

Előzmény: szimizso1 (101128)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.06 -1 1 101134

Majd a 15.-i hétvégén le lesz tesztelve vidéken. Természetesen támasztásból lesz majd tesztelve :-)

Előzmény: robertó69 (101132)
robertó69 Creative Commons License 2024.03.06 -1 2 101133

Ez nem a pénzről szól: annyi van nekik, hogy már minden is az övék a Plútóig...

Ez arról szól, hogy függő legyél, még jobban. Bérelj lakást, kocsit, ne legyen sajátod. Ne legyél önellátó kajailag, függjél az áruházláncoktól. Ne termelj energiát magadnak, vegyél drágán tőlünk.

S ha rossz leszel, nem azt csinálod, amit mi mondunk, elzárjuk az áramot, internetet, kaját, és kirakunk a bérleményedből.

Ez a tendencia van mindenhol a világban, ahol nem ágyékkötőben rohangásznak az emberek a szavannákon, dzsungelben...

átlátszóak nagyon...:-(((

Előzmény: Fricu1 (101126)
robertó69 Creative Commons License 2024.03.06 -1 0 101132

Gyönyörű! Nekem T 6 volt. Ha bírta volna a Nemzetközi 60 lövést egy szuszra, még ma is megvolna!

Előzmény: szimizso1 (101128)
bosijani Creative Commons License 2024.03.06 -1 1 101131

volt,fáin jószág.

Előzmény: szimizso1 (101128)
-remény- Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101130
bando53 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 101129
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.06 -1 0 101128

Tegnap hozzám került egy TAU-7-es pisztoly. Gyakorlatilag új állapotban van. Régi darab lehet, mert az 1117-es sorszámot kapta. Évekig egy kis táskában pihent, míg a tulaj özvegye oda nem adta. Sajnos nekem kényelmetlen a markolata, így most gondolkodóba estem :-)

 

 

kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.03.06 0 1 101127

Kolhozosítás amerikai módra. A felbérelt "brit tudósok".

 

Előzmény: Fricu1 (101123)
Fricu1 Creative Commons License 2024.03.06 0 1 101126

Kicsit beleolvastam.

Hát nem semmi a célzatosság, amivel kihozták ezt.

Ordít, hogy meg volt az eredmény - azt kellett alátámasztani...

Beleszámolták a lakásokhoz vezető utat, a felhasznált víz terhelését, a permetszer lábnyomát, de még a kereskedelmi lánc (ahol megveszed a magot, permetszert, stb.) környezeti terhelését, a szállítást - mindent.

 

És így - ki tudták hozni amit kellett. Persze a nagyüzemé nincs mellétéve - ugyanilyen alapon...

 

Persze mióta Dánoknál a tehénfing a mindmeghalunk veszélyforrás, azóta kevéssé lep meg a dolog.

Előzmény: jkoenig (101124)
-remény- Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101125

Azóta se semmi?Se infó,se hír,se tipp,se semmi?    Erre most még Werischwaron is? ;-(

Előzmény: most_nem (101122)
jkoenig Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101124

És biznisznek sem rossz ha mindent a multiktól (tömegtermelők)-tő kell beszerezned....

Előzmény: Fricu1 (101123)
Fricu1 Creative Commons License 2024.03.05 0 2 101123

Einstein-nek igaza volt.
Most is...

Az emberi hülyeség határtalan!

 

A Világgazdasági Fórum (WEF) közzétett egy "kutatást", amely szerint a földgolyót (dobpergés hosszan) - a házi kiskertek teszik tönkre!

Az otthon termesztett élelmiszereknek botrányosan magas az öko lábnyoma - ezért követelik, hogy a kormányok tiltsák be az otthoni termesztgetést.

 

https://newsaddicts.com/wef-warns-home-grown-food-causes-climate-change-demands-ban/

 

A tanulmányt a Michigeni egyetemen végezték, és tették közzé a Nature Citizes lapban...

most_nem Creative Commons License 2024.03.05 0 0 101122

Naponta hallom, évek óta, többnyire este 9 és 11 között vagy kora reggel (Esztergom). Elsőre kurva ijesztő volt, de már megszoktuk. Néha egészen brutál a műsor, simán hallani a házban, csukott ablakokkal. 

Előzmény: -remény- (101121)
-remény- Creative Commons License 2024.03.05 0 1 101121
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 101120

Szia Bálint!

A rossz döntésedet itt biztos, hogy senki sem veszi meg, mivel itt nem szoktunk hirdetni. ;-)

Előzmény: barkobalint (101119)
la mancha Creative Commons License 2024.03.04 0 1 101118
Előzmény: bosijani (101083)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 101117

Nekem mindegy. Csak érdekes volt :-)

Előzmény: robertó69 (101116)
robertó69 Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 101116

A nemzetin relatíve szűk a hely. Hazai 50 m puskás számokban jó, ha vagyunk 30-an. Az nem egy csápoló tömeg őrülete.;-)

A 25 m pisztoly résznél üvegfal mögött vagy. Ott meg hiába kiabálnál.;-)

Egy kibérelt sportcsarnokban, 2x40 lőálláson már a versenyzőkkel, kísérőkkel tele van a nézőtér, egy EB.-n meg pláne.

Kevés a "csak légessel lövök" versenyző. A tűzfegyver hangos. Aki fegyverrel lő, az ne féljen a hangos zenétől, szótól! ;-)

A szpíkerről: az a doga az indító bírónak, hogy bemondja angolul azt, amit be kell mondania. Hogy ezt milyen stílusban teszi, az emberfüggő.

Ha például egy Target Sprint Grand Prix-n Tekla nyomja a show-t, az egészen élvezetes, szórakoztató...:-)

Előzmény: szimizso1 (101110)
robertó69 Creative Commons License 2024.03.03 -1 0 101115

Ezúton is nagy gratula nekik!!!

 

A zajról: pár éve a Szfvári OB.-n majdnem a szomszéd lőkeretbe lőttem, amikor egy barom megfújt egy vuvuzellát. Az ilyen továbbra sem illik.

Viszont én jobb dolognak tartom a zene-néztőtéri duruzsolást a műtői némaságnál. Engem sosem zavart.

Akit meg igen, légesnél is sokan használnak füldugót.

 

Amúgy meg minden politika. Ki is van benne az Olimpiai Bizottságban? Lövi-e még a fiacskája a dupla trapot? Olimpiai szám maradt-e, vagy kivették?

Ennyit az arab olajsejkekről, a pénzről, hatalomról, politikáról...

Előzmény: exDínó (101113)
exDínó Creative Commons License 2024.03.03 0 1 101114

Azért a teljes képhez hozzátartozik, hogy a nézőtéren tapsoló-kiabáló "tömeg" javarészt az épp ráérő sportlövő csapattársakból áll, akik szintén szoktak a döntő pályán szerepelni. Ha őket versenyhelyzetben zavarná akkor gondolom nem csinálnák nézőként.
Ők már egy másik generáció, megszokták/tudnak zajban lőni.

exDínó Creative Commons License 2024.03.03 0 0 101113

Ugyan offoló, de ha már szóba került akkor a magyar csapat megérdemli a teljes listát:

 - az utolsó napon mind a négy felnőtt csapatunk érmet nyert a négy körös-kieséses Trio számban, azaz megnyerte a saját medal match-ét: három bronz (ffi és női puska, ffi pisztoly) és egy arany (női pisztoly).
 - Ezen kívül Péni nyert egy kvótát és egy ezüstöt ffi puskában és rajta kívül még volt még két egyéni döntős (Jákó, Mészáros) akiknek nagyon közel volt a kvóta...
 - A hagyományos csapatversenyben is lett egy arany (női pisztoly) egy ezüst (női puska)
 - Juniorban pedig egy egyéni arany (Kálmán - junior ffi puska) és egy bronz (Domsits - junior női pisztoly).

Előzetesen talán több egyéni sikerben bíztunk, de összességében elég eredményes EB volt szerintem.

Előzmény: szimizso1 (101110)
Fricu1 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 101112

Semennyit nem segít. De leszarják a sportolót a remélt nézettség érdekében.

Van akit kevésbé zavar, van akit jobban.

Ránk még ránk szóltak, ha hangoskodtunk a lőtéren, ma tülkölhetsz bátran.

Nekem nem tetszik.

Előzmény: szimizso1 (101110)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.03.02 0 0 101111

Hasonló idiótaság a tenisz közvetítések alatt, közben, mikor a helyi szpíker  focimeccses üvöltözésre biztatja a nézőket.

Közbeüvöltöznek megafonnal, beletapsolnak, a malacot is rendesen megéljenzik stb.

gentleman's agreementről valószínűleg nem hallottak.

Előzmény: szimizso1 (101110)
szimizso1 Creative Commons License 2024.03.02 -1 1 101110

Most néztem a győri 10 méteres EB-t. Gratulálok a fiúknak a harmadik helyért!

Viszont az elég furcsa volt nekem, hogy a szpíker, mint a box mérkőzéseken használt hangsúllyal mondta a mondandóját, mint egy felszopó ember. A lövések alatti vastaps, pedig nem tudom, hogy mennyit használt a sportolóknak. Robi! Te ezt biztosan jobban tudod. Én a nemzeti lőtéren nem hallottam ilyesmit, ezért csodálkozom ezen.

-remény- Creative Commons License 2024.03.02 -2 0 101109

https://www.facebook.com/reel/2652246598385709  Tényleg semmi politika!! ;-)

kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.03.02 0 1 101108

Hát pontosan az, hogy megkülönböztetik még a tárgyakat is !! (amúgy helyesen, nem az idióta 1-es meg kettes lény, meg a delfinfélék)

Előzmény: bosijani (101107)
bosijani Creative Commons License 2024.03.02 -2 1 101107

mi köze ehhez a genderkedésnek? akkor mit szólsz az orosz hímnem,nőnem,semlegesnem-hez?

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (101106)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2024.03.02 -1 1 101106

Ezek gyengék a ragozásban , toldalékoékolásbant , elő meg utó ragasztások nekik magas ?

Ráadásul ha komolyan veszik a  genderkedést fel kel találni valami új szabályokat! 

Vagy ! megtanulnak magyarul... 

Előzmény: Fricu1 (101105)
Fricu1 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 101105

Vagy nekik, hogy mi a kötött nyelvi szabályok nélkül is ki tudjuk fejezni, ha egy dolog a múltban kezdődött, de a jelenben is tart...?

Előzmény: loksi-67 (101104)
loksi-67 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 101104

stimmol! mar anno is összekevertem :-(

 

nemet: Präteritum / Perfekt / Plusquamperfekt

angol: simple past / past progressiv / past perfect / past perfekt progressiv

latin: Imperfekt / Perfekt / Plusquamperfekt

szvsz ez a legnehezebb nekünk magyaroknak megerteni, hogy mas nyelvben több multidö letezik

Előzmény: jkoenig (101102)
Fricu1 Creative Commons License 2024.03.01 0 2 101103

https://www.origo.hu/sport/sport-egyeni/1899/12/20040325ebaranyat

 

Két arany- és egy ezüstérmet hozott a magyaroknak a győri légfegyveres Európa-bajnokság első versenynapja.

jkoenig Creative Commons License 2024.03.01 0 3 101102

A nagy sietség láthatóan neked sem használt: angolból 4 múlt idő létezik, németből pedig 3.

Olvasott szövegértésben is rejlik még potenciál....

Előzmény: loksi-67 (101101)
loksi-67 Creative Commons License 2024.03.01 0 1 101101

"Ha 1,2 osztályt léptetik csak vissza mivel lesz jobb helyzetben? "

 

a gyereknek illik egykoruakkal együtt lenni, a legoptimalisabb -1 (gondolj bele tornaoran 9.ikes az 5.essel együtt :-( nem müxik) 

anno 14 evesen kikerültem magyar / orosz nyelvkörnyezetböl nemetbe. 1 evet visszadobtak. a dolog pikanteriaja az volt, hogy a többiek ugye mar addigra 3 ev angolt is tanultak amit nekem pluszban kellett behozni. egy evvel kesöbb hozzajött a latin amitöl aztan fraszt kaptam. 

 

magyarban csak egy multidö van ( a fasznak kell tupirozni?), nemetben 2, angolban 2, latinban 2 ezt aztan forditgasd keresztbe kasul. latinbol atbukdacsoltam az erettsegin, 15-16 evesen mit ertesz cicerobol? lofaszt se

 

a mai kölykök ne nyavajogjanak! 

 

anno 80ban rengeteget olvastam, jo akkor nalunk meg old shutterhand + nagy indiankönyv volt, de nemeteknel rengeteg western es krimi. ezeket faltam es szotaraztam. 

 

meg lehet tanulni, csak akarni kell

 

 

 

 

Előzmény: jkoenig (101100)
jkoenig Creative Commons License 2024.02.29 0 0 101100

Ha 1,2 osztályt léptetik csak vissza mivel lesz jobb helyzetben? 

A magyar tankönyv "kínai" lesz neki.

A magyar iskolarendszer még az itteni gyerekeknek sem barátja ( a fiam elsős).

Ha valamit ki  akarnak hozni a kislányból akkor magántanár (kétnyelvű) amíg fezárkózik írás-

olvasásilag.

Hogyan érezheti magát a "pisisek" között?

Előzmény: Fricu1 (101099)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.29 -1 0 101099

Ma az elsős unokám osztályába új gyerek került. Reggel mutatta be nekik az osztályfőnök.

Kislány, 14 éves.

Fél éve vannak Magyarországon. A kislány otthon 8.-os (volna).

Írni, olvasni nem tud magyarul, bár pár szót már felszedett, de a latin betűkkel sem boldogul, csak a cirill.

 

Hogy mi járhatott az igazgató fejében, mikor az elsősök közé betette - gőzöm nincs.

A mieink ott tartanak, hogy 4 + 5 az mennyi?

Vagy azt várta, hogy rajzolgassa a gyerek a karikákat, fecske-betűket? Hogy megfogja a tantónéni a kis kezét, hogy "Lásd, így kell ezt"?

 

Hogy ebből mi lesz???

 

Egy-két osztályt visszaléptetni, az ok, de a rajtvonalra?

chato0078 Creative Commons License 2024.02.28 0 1 101095

Tél volt.Az egyik futárszolgálat sofőrje,csomagot hozott.Egy dízel furgonnal jött.Kérdezem tőle,hogy hol van az a fasza elektromos furgon,amivel a nyáron járt?Azt válaszolta,hogy az télen gyakorlatilag használhatatlan,ezért a téli időszakban átvált dízelre.

Előzmény: Fricu1 (101087)
-remény- Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101094

Hát ez az! De a matek közben inni sem mertem,mert olyan brutájis értékek jöttek ki!Egy nyives PaksII-n már nyavalygunk évtizedek óta és CSAK A KÖZLEKEDÉS  E-re való kiváltásához kéne belőle még NÉGY!!! Sose érünk oda!!!

 

Előzmény: Fricu1 (101093)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 101093

Benzin, gázolaj valami 10-12 KWh/kg fűtőértékkel bír.

Az alkohol csak a fele - ezért érdemesebb inkább meginni...

Előzmény: -remény- (101089)
exDínó Creative Commons License 2024.02.27 0 0 101092

Mondom, én nem értek hozzá de hasonló témakörben én ezt a képet gugliztam (az eleje kb. egybevág a tiéddel):

A LiIon-on kívül kísérleteznek még pár dologgal, lehet valamelyik bejön majd nekik és kereskedelmi forgalomba tud kerülni.


A nagyobb baj az, hogy nem 2.5-3 tonnás batárokat kellene elektromosban gyártani, pld. egy e-Up tökéletes méret lenne városba (jut eszembe, ezt autómegosztóban érdemes kipróbálni).
Persze a robbanómotoros kollégák is tank méretűek, nevetséges, hogy hajdanvolt kisautó SUV-osítva jelenleg már nagyobb, mint pár éve a középkategória teteje....
Ismerőseim között nem egy volt, aki miután megszületett a trónörökös (vagy örökösnő) egyből lecserélte az anya-golfot vagy civic-et egy Toyota Land Cruiser méretű rombolóra, hogy "ha valami ökör nekik megy az óvodába menet akkor túléljék".... 


Előzmény: Fricu1 (101080)
-remény- Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101091

-remény- Creative Commons License 2024.02.27 0 0 101090

  Külön üzletággá vált az aggregátoros utánfutó bérbeadása!Ha belegondolunk,jogos is.Egész évben,mondjuk kétszer utazunk messzebbre.Ezen alkalmakra kibérelhetünk egy ilyen "célszerszámot" Nem mondom,hogy nem röhejes,mikor az "elemes"autónkkal beállunk dízelt tankolni az utánfutóba,de hát zőőődek vagyunk,vagy mik.,-)

Előzmény: -remény- (101089)
-remény- Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101089

Pár éve a MOL eladásait figyelembe véve kiszámoltam-a fenét!Megsaccoltam;-) ,hogy kishazánk közlekedésének elektromosra való kiváltásához  NÉGY paksi teljesítményre lenne szükség!!  Nem paksi blokk!Négy komplett mostani paksi atomerőműre!!!!!    Ződüjjjünk!

Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101088

Asszongya az autómentősök brigád-vezetője, hogy habzsi-dőzsi van nekik.

Soha ennyi melójuk nem volt, mert minden második fuvar az elektronyos kocsiké.

Pont nem ért haza a majom...

Előzmény: Fricu1 (101087)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101087

Na, végre!

Erről beszélünk!

 

Meg arról hogy valamellik északi (!!!) ország városa átállt elektronyos buszokra.

A harmaduk ki se tudott állni forgalomba, mert annyira fázott (reggelig nem tudták visszatölteni), ami meg kiállt, az nem bírta végig a napot...

 

Nagy az Isten állatkertje - és kevés az ápoló!

Előzmény: bosijani (101083)
-remény- Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101086

Felüdítő látvány az  Formula E depója,mikor töltik a verdákat és hömpölyög az aggregátorok füstje!   Ott gyorsan kell tölteni! ;-)

Előzmény: bosijani (101083)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101085

A Suzukinak is azért kellett leállnia, mert a tengeri balhék miatt késett a szállítás...

 

Hogy azok a hajók mit puffognak ki károsügyileg, azt jobb is nem feszegetni...

 

Vagy amikor "levegőt" hoznak a zusából, aminek a harmada köddé válik mire ideér...! (LNG)

 

Ilyenkor persze kussolnak a ződek - de te járj gyalog...

Előzmény: jkoenig (101084)
jkoenig Creative Commons License 2024.02.27 0 1 101084

A hatvani Bosch- nál próbáltak " just in time" dolgozni, minél kevesebb alkatrészt raktározni, a kamionoknak

pár órás időkapun belül kellett a következő szállítmánnyal érkezniük, ha korábban érkezett a csórikám, várhatott kint

a parkolóban amíg " nem jött el az ideje".

Lehet hogy ez a rendszer mégsemvolt nyerő, mert 2019-ben mégiscak felhúztak a gyártócsarnokok mellé egx kb. 250m

hosszú rakrárat...

Előzmény: Fricu1 (101081)
bosijani Creative Commons License 2024.02.27 -2 1 101083

Előzmény: Fricu1 (101082)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101082

A jányoméknak is van, igaz nem teljes elektronyos, hanem hybrid - de szeretik. A fogyasztása jó, 3-4 l körüli a városban.

Megengedhetik maguknak - hát legyen.

Én azért csak egy négyhengeres szívót vettem magamnak - nekem az a kocsi...

Eddig dízeleim voltak, de most rám ijesztettek ezzel égetős-szűrős szarsággal, aminek a várható élettartama 5-6 év, szóval pont akkor jön a milliós kiadás, mikor lejár a gari...

Előzmény: -remény- (101079)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101081

A robbanómotorok hatásfoka már elég jól megközelíti az elméleti határt, vagyis ebben a kérdésben már jelentős áttörésre nem lehet számítani.

Nyilván lehet még farigcsálni pár százalékpontot, de már nem lehet forradalmat csinálni.

Amennyire én látom, a gyakorlatban már csak az előírásoknak való megfelelés a célja a gyártóknak, erre utalnak a valós mérések és a gyári adatok összevetése.

De a Vw botránya is erről szólt.

A nagy kérdés inkább az, hogy valódi környezetszennyezés csökkentését miért nem a kibocsájtó források kézbentartásával akarjuk elérni? Hogy valóban kevesebb jármű legyen az utakon - anélkül, hogy az életet ellehetetlenítenénk!

 

Pl. a sógorom sofőr. Egy kisteherrel járja az országot, gyógyszert terít. Napi 300-400-500 km. Minden héten, körforgásban, vagyis hetente vagy kéthetente megy ugyanabba a gyógyszertárba. Nem ám életmentő gyogyikat, amiknek a hiánya katasztrófa lehetne, nem. Táplálék-kiegészítőket, teákat, kenőcsöket, vitaminokat, vizet (!) (Naturland).

Kérdezem én kellő tisztelettel: mi a tarka fszért nem lehet úgy rendelni, hogy havonta csak egyszer kelljen odacsámpáznia? Mi értelme van annak, hogy 10 kg összsúlyú dobozkát utaztat egy 3,5 t-ás járgánnyal Pestről Zalaegerszegre? Majd egy hét múlva megint lesz 50 kg-nyi rendelés.

Ha valami környezetszennyezés - hát ez az. És hány hasonló példát lehetne hozni?

 

Az utak telisteli vannak kamionokkal. Vajon mekkora részét lehetne- kellene a vasútra átterhelni? EBBEN vannak az igazi tartalékok. Amelyik autó nem megy - nem szennyez...

 

Vagy most csilliárdokért visszaveszik a PET palackot. Vajon tudja-e a döntéshozó, hogy ezt a ciklust csak 2x, 3x lehet megcsinálni? Másodjára már nem palack lesz belőle, hanem papucs, harmadjára már az se.

De nem hozzák vissza az újratölthető palackot, üveget.

Megint csak ál-intézkedés, a paraszt lelkiismeretének megnyugtatása - valós eredmény nélkül.

Előzmény: exDínó (101075)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101080

Félreérthető voltam, bocsi.

Az akkukhoz értek. Az volt a munkám. A főváros összes fő és alközpontjában (telefonközpontok) akkumulátorok biztosították az áramellátást áramszünet esetében. Még a kis, vállalati központocskákban is.

Mi gondoskodtunk róluk, javítottuk, cseréltük, az újakat formáztuk, és így tovább.

Még nyitott, kádas akksijaink is voltak, akkorák, hogy egy ember elfért (volna) benne.

Igaz, ott volt állandó személyzet is, napi 24-ben. Ők nem az én beosztottaim voltak, hanem az aktuális főközponté, de szakmailag alánk tartoztak.

Aztán szakértettem is diplomamunkákat külsősként ebben a témában az egyetemnek meg a főiskolának.

Az egyik szakdogából (2017) emeltem ki:

 

2000 óta nagyjából megháromszorozódott a líthium akksik kapacitása - amiből simán kijön, hogy bizony-bizony az 1940-ben gyártott ólmos savas akksik kapacitásának nagyjából a 10x-ét sikerült csak elérni.

Ahogy írtam is fejből tegnap... 

Ezt állítottam szembe azzal a másik ténnyel, hogy a „Moore-szabály” által megjósolt növekedés az integrált áramköri lapok komplexitásában immár 50-60 éve hozza a másfél évenkénti duplázódás ütemét.

 

Az elektronyos autókhoz viszont nem értek.

Véleményem persze van róla, de az csak egy átlagember véleménye.

Hogy én viktorék helyében nem fektetnék állami milliárdokat ebbe az iparágba - az egészen biztos.

Se az akksigyárakba, se az elektromos autók gyártásába.

És ezt persze nem politikai szempontból mondom, hanem közgazdasági és környezetvédelmi okokból.

A jelen helyzetben, főként hazánkban egy sima luxuscikknek tekintem. Amit egyesek megengedhetnek maguknak, míg mások, a többség nem. Én sem.

Jól lehet menőzni vele, az igaz.

Ezzel semmi baj. Aki megengedheti magának - vegyen, használja, legyen vele elégedett.

 

A gondom azzal cukros mázzal van, amivel leöntik, hogy ők mekkora ződek ettől.

Na ez - netto hazugság, porhintés. Ez felcseszi az agyam, miért is tagadnám.

Előzmény: exDínó (101075)
-remény- Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101079

Ezzel szemben a lányomnak vastagon bejött a hybrid Mini! Arra,hogy elhurcolja a kölkeket suliba,meg bótba jár,remekül szórakázik vele!

A vejem,már nem imádja annyira,bár,ha Pesten kell parkolásznia,el-el kéregeti.!Vezetéstechnikailag meglepő varázslatokat mutat be a ló,mikor tök váratlanul belép az e hajtás a hátsó kerekekre,vagy éppen a forszírozott gyorsításkor hirtelen érkezik a + nyomaték.

Az autópályás fogyasztása gorombább,mint a sokkal nagyobb Passaté,igaz az dízel. Összességében---az ördög tudja.

Előzmény: szimizso1 (101078)
szimizso1 Creative Commons License 2024.02.27 -2 0 101078

Az én unokahúgomnak volt egy Teslája az elsők közt Norvégiában. Kb. fél év után cserélte egy dízelre! ;-) A szomszédom, aki vette egy hybridet, az az évszázad átbaszásának nevezte a projektet. Nekem sem kellene villanyos.

Előzmény: exDínó (101075)
jkoenig Creative Commons License 2024.02.27 0 0 101077

Ott a pont!

Előzmény: exDínó (101075)
-remény- Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101076

exDínó Creative Commons License 2024.02.27 -1 2 101075

Én viszont sosem állítottam, hogy értek hozzá :) .
De Te ezek szerint valóban csak a LiIon technológiáról beszélsz és ezzel írod le a teljes akkuipart, ráadásul csak egy szempontot vizsgálsz.  Azért ez erős csúsztatás, már ne is haragudj. Ráadásul egy olyan példával állítod szembe amihez fogható fejlődés nemigen van (talán csak az információmennyiség és ezzel párhuzamosan az emberi hülyeség növekszik nagyobbat).
Inkább maradjunk az autós példánál: mi a helyzet a robbanómotorok hatásfokával?

Ja, és az olaj mellett kardoskodva én nem emlegetném fel a környezeti károkat....

Az elektromos autóknak már jelenleg is van másodlagos meg harmadlagos piaca. Van olyan modell amelyikben nagyot degradálódik az akku (mert pld. nem temperáltak, jellemzően városi kisautók), és van ami 8-10 éves korában is 80% felett van. Én is tudok olyan benzinmotort mondani (Stellantis, tehát nem egy nevenincs dzsunka), amelyik tömegesen megy tönkre akár már 50e kilométer alatt is, mégsem általánosítanák ebből.

Az elektromos autózást mindent megváltó csodának tartani butaság, de félinformációk és spekulációk alapján hülyeségnek tartani sem tűnik túl okos dolognak.



Előzmény: Fricu1 (101073)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 1 101074

És ne felejtsük el:

ma még megsaccolni sem tudjuk, hogy milyen lesz az elektronyos autók másodlagos piaca.

5-10 év múlva lesz az első komolyabb autócsere a piacon.

Addigra a ma új akksik kukaérettek lesznek, az eladó autóknál befigyel egy mai árakon 5-8 milliós akkucsere igénye.

Melyik csóró fogja bevállalni? Egy részecskeszűrő, katalizátor csere megoldható "okosba" esetleg, de egy akkupakkot honnan akaszt le Józsi bátyám Csajágaröcsögén?

Ha nem lesz "ára" - márpedig nem lesz - a használt villanyautónak, akkor mekkora is az avulás? Kétszeres?

Indul egy kétszeres árral, fele addig használható. A hülyének is megéri. Vagy csak a hülyének éri meg?

Előzmény: Fricu1 (101073)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101073

Valóban nincs.

Ehhez értek valamelyest.

 

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2022/04/28/egyre-no-az-akkuk-energiasurusege/

 

A szorzó az utóbbi 14 évben a tömegre vonatkozóan: 3x-os mindössze - és közelít a vég, ami már elvileg sem növelhető tovább.

 

Most lusta vagyok kikeresni, ezért csak fejből írtam, hogy a legelső akksikhoz képest is elenyésző a különbség.

Hasonlítsd az adott felületre integrálható tranzisztorok számához. (Ez egy széles körben alkalmazott vetítési alap) amely kevesebb mint két év alatti duplázódást mutat.

Kevesebb, mint 10 év alatt: 32x-es a szorzó!

Amit ma a zsebedben hordasz (telefon) , az izmosabb, mint 20-30 éve bármelyik egyetemi kutatóközpont teljes számítástechnikai parkja volt.

 

EHHEZ képest mondom, hogy az akksik terén nincs érdemi előrelépés.

A környezeti károkat nem is említem. Se azt, hogy egy kigyulladó teslával egyetlen teendő (tehetö) van:

Berakni egy jól zárható konténerbe, és rácsukni a tetejét, majd megvárni míg vége...

Nem is olyan rég egy elektronyos kisbusz teljes utasállománya égett szénné az árok alján, amibe belecsúsztak.

Nincs ember aki eloltsa. Ha a tűzoltóság épülete előtt történik - akkor sem.

 

Előzmény: exDínó (101071)
exDínó Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101072

Mielőtt elkezdjük máglyán elégetni azokat, akiknek napelem van a házán: tudomásom szerint az EU-ban előírás a forgalmazóknak a visszagyűjtésről és az újrahasznosításról gondoskodni, valami 80% -os szabály rémlik.
Másodsorban a napelemek jelentős része üveg és alu, némi rézzel és szilíciummal, csak kb. 10% a műanyagok aránya (nem tudom mennyi ezekből olyan rákkeltő, mint az azbeszt...)
Minimum 20 év mire hulladék lesz belőlük, egy átlagos család ennyi idő alatt hány kilogramm autót, izzót, fénycsövet, műanyag palackot használ el és azoknak mennyi az újrafeldolgozási aránya?

Nem is tudom...lehet, hogy tényleg bele fogunk fulladni a napelemekbe, bár valószínűbbnek tartom, hogy ez megint csak az "újságírók" túlmozgása. Muszáj sok betűt írniuk valamiről mivel manapság sajnos a mennyiség a lényeg. Teljesen mindegy, hogy milyen értéke van az így posztolt információknak, holnapra úgyis mindenki elfelejti mert jön más.

Előzmény: bando53 (101070)
exDínó Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101071

Hát ha szerinted egy tízszeres javulás nem fejlődés, akkor nincs miről beszélni. Egyébként ennél jóval nagyobb ez a szám, vagy Te csak a LiIon akkuk javulására gondolsz?
Nem tudom, hogy például a belsőégésű motorok hatásfoka hogyan alakult ugyanennyi idő alatt, de gondolom erre is van valami adatod.

Nyilván az olaj jóval nagyobb energiasűrűségű, csak vannak vele problémák: marha büdös amikor kivesszük belőle, ráadásul utána sokkal macerásabb visszatölteni bele :)
(Az elektronika fejlődése meg nem tudom hogyan jön ide. Mert ha a fejlődés üteme írja le valaminek a "jóságát" akkor a jóisten olaja elég nagy bajban van...)

Én nem állítom, hogy az akkutechnológia lesz a jövő alapja, de egyelőre most ezt fejlesztik, meglátjuk meddig jutunk vele. Lehet, hogy a végén tényleg a hidrogén lesz a tuti, a fene tudja.
Vagy a fluxuskondenzátor.

Előzmény: Fricu1 (101068)
bando53 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101070

Ez is  azbeszt szindróma lett! :-(((

Előzmény: bosijani (101069)
bosijani Creative Commons License 2024.02.27 -2 0 101069

Most hallgattam a radiót,a megdöglött napkollektoroknak 6%- át tudják ujrahasznosítani...a többi szemét.

Előzmény: Fricu1 (101068)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101068

Egy szart fejlődik.

Az első akksik alig voltak rosszabbak a maiaknál.

Talán ha 5x-ös, 10x-es az elért energia-tömeg arány javulása, nem több.

Összesen, mióta fejlesztik.

Az elektronika meg kevesebb, mint két év alatt duplázódik!

És ez tart vagy 50 éve...

 

Nincs mese, a Jóisten által kitalált energia-tárolásnál nincs jobb.

Napfény, növények, klorofil, cukor, stb.

Előzmény: exDínó (101064)
bosijani Creative Commons License 2024.02.27 -2 1 101067

a hidrogén+ a hülyeség(állítólag Einstein)

végülis,szén alapú az élet a földön.

Előzmény: Fricu1 (101066)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.27 -1 0 101066

Sok minden van a mélyben, a kérdés a koncentráció.

Ha molekulánként kell összeszedni, az nem gazdaságos.

A szénhidrogének azért lettek sikeresek, mert a szenet minden élő koncentrálja, a hidrogén meg a mindenség leggyakoribb eleme...

A ritka fémek, földfémek meg ritkák - ahogy a nevük is mutatja...

Az idő meg kérdéses. Koránt sem biztos, hogy százmillió évekig tartott amíg létrejött a kőolaj pl.

Mondom, szemétbánya alatt keletkezett, pár tíz év alatt - állítólag.

Én ezt kutatnám meg jobban.

Előzmény: bosijani (101065)
bosijani Creative Commons License 2024.02.27 -2 0 101065

csak a föld felszinét kapargatjuk. mi lehet lejjebb? amit többszáz millió év alatt elraktározott a természet,azt párszáz év alatt nem fogjuk kitermelni szerintem.

Előzmény: Fricu1 (101063)
exDínó Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 101064

Én csak a kolléga számait használtam, nem vállalok felelősséget értük. :)
Szerintem a szénhidrogének elégetésébe hamarabb fogunk beledegleni mint abba, hogy kiszitáljuk a lítiumot a valagunk alól. De nem értek hozzá, meggyőzhető vagyok.

Egyébként az akkutechnológia is folyamatosan fejlődik, ráadásul nem csak az autókban használják ezeket.
De lehet, hogy ez is csak egy átmeneti állapot lesz mint a gőzgép és pár tíz éven belül már csak mosolyogni fogunk az elavult Teslákon. De ha nem az se számít, a lényeg, hogy pár tíz év múlva még tudjunk mosolyogni :D


Előzmény: Fricu1 (101063)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 101063

Azért had' ajánljak egy új, más szempontot is mérlegelésre.

 

A ritka földfémek kibányászása a föld kialakulásának idejére nyúlik vissza.

Ha más bolygókat nem tudunk lebányászni belátható időn belül, akkor ezek a készletek valóban végesek, és pótolhatatlanok. Előbb utóbb elfogy a seggünk alól a bolygó - ezen semmilyen tudomány nem képes segíteni. Sem most, sem a jövőben.

Az újrahasznosítás lassítja a folyamatot, de csak lassítja, késlelteti a véget.

 

Ezzel szemben a fosszilis energiák (szén, olaj, gáz) "csak" az utóbbi pármillió év termelése.

A Jóisten így raktározta el a növények segítségével a befogott napsugárzás energiáját.

Csak mellesleg: ennél hatékonyabb és öko-bb energiatárolás nem létezik!

 

Szóval - ha így tekintünk rá - akkor a fosszilis energia felszabadítása lényegesen környezetbarátabb, mint a ritka fémek kibányászása az akksikhoz.

Mert ha elfogyna is (és én már 60 éve azt hallgatom, hogy pár év és vége...), akkor pár ezer-tízezer év - és lesz másik. De a többi nem.

 

A lényeg a lényeg: én inkább arra fordítanám a tudósok figyelmét, hogy arra találjanak módszert - nem árt ha kicsit gyorsabb, mint a "szabadalmaztatott" eredeti, hogy hogyan lehet olcsón, gyorsan, nagy mennyiségben szénhidrogéneket termelni.

Ólajtólag nagy nyomáson és hőmérsékleten a háztartási szemét is képes kőolajjá alakulni. Olvastam róla, hogy találkoztak már ilyennel, amikor spontán, pár év alatt lezajlott a folyamat.

 

Ezt valóban érdemes lenne kutatni!

Előzmény: exDínó (101054)
Fricu1 Creative Commons License 2024.02.26 -1 1 101062

Az a 250 tonna föld meglehetősen alulbecsültnek tűnik!

Lusta vagyok tételesen kikeresni, de az arányérzékem ennél az értéknél több nagyságrenddel többet jelez.

Találtam egy cikket az lítium kitermelésével kapcsolatban, és ott a szerző azt állítja, hogy 1 tonna lítium kitermeléséhez 2 millió liter vizet pocsékolnak el. KETTŐ milliót!

 

https://hvg.hu/tudomany/20220827_litiumbanyaszat_chile_elektromos_aram

"Bár a lítiummal valóban kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe az autózás során, a kitermelés folyamata nem környezetbarát. Egyetlen tonna lítium kibányászásához kétmillió liter vízre van szükség. Ez a chilei területen, ahol egyébként is nagyon kevés a víz, különösen komoly problémát jelent. Arról nem is beszélve, hogy a hátramaradó lítium szennyezi azokat a forrásokat, amelyekhez a helyiek hozzáférnek."

 

Az alu kinyerése a bauxitból szintén nem az egyszerű kategória, hegyeket kellett elmorzsolni hozzá, és csak áramból is gigawattnyi kell hozzá. Nem véletlen adtuk át a bauxitot anno a cucualizmusban a szovjetnek (akinek volt atom is, vízierőmű is dögivel), és aluval fizetett érte...

 

Szóval csak azt akarom mondani, hogy a helyzet valójában még ennél is szarabb - ződ szempontból.

Előzmény: -remény- (101047)
szimizso1 Creative Commons License 2024.02.26 -2 0 101061

Miért? Ez nem csapágy, hogy két "Z"-s legyen ;-)

Előzmény: -remény- (101060)
-remény- Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 101060

Kettő "ZZ"-vel azééé jobb poén vóona!;-)

Előzmény: szimizso1 (101059)
szimizso1 Creative Commons License 2024.02.26 -2 0 101059

Robi! Most hallottam :-)

 

Fogászaton. Egy hölgy ül a kezelő székben, és mellé lép a fogorvos.

-Asszonyom! Ön tudja, hogy a tökeimet markolássza?

-Igen! És most mindketten vigyázunk, hogy a másiknak ne fájjon!

-remény- Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 101058

Én mondjuk a Hidrogéntól és az Aussziktól várom a "csodát"  Elég eltökéltek,megvan a pénz-paripa-fegyver hármas,ennélfogva náluk "csak" idő és ötletek kérdése!   (szerintem)

Előzmény: exDínó (101057)
exDínó Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 101057

Hát Handrás videókat valóban ne nézz, mert odaver a vérnyomásodnak :)
A helyén kell kezelni a dolgokat, jó dolog az elektromos autózás de majd meglátjuk hova fut ki.

Jut eszembe, ugye nézitek az EB-t?


Előzmény: -remény- (101056)
-remény- Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 101056

Nehogy félre érts! Én nagggyon jónak találom az elektromos hajtású járgányokat! Akinek a távolságok nem okoznak problémát,azoknak még az elemes;-)))) autócskákat is!!

Engem az egész "ügyben" a ZŐDek őrjítenek meg!Az a kibebakott nap-szél,árapály,meg a hökköm tudja miféle összevisszatérő erőmű,ami mögé egy ugyanakkora kapacitású gyors reagálású erőmű szükségeltetik,meg a Millióliter oldószerek az akkuknál,meg a szana-szét bakott tájak,környezetek,amikről persze szó ne essék!!És mindez a ZŐD jegyében!! Persze!Valamit-valamiért!

És hozzá a süket (süketítő és vakító) dumák!!

Előzmény: exDínó (101054)
-remény- Creative Commons License 2024.02.26 -1 0 101055

2-3 éve olvasgattam a személyautók,köztük az elektromosok "ÖKO lábnyom(  ;-D   )   adatairól. Akkor Európa egy országában hozták ki ZÖLDnek az elektromos rocskákat.Ez az ország Svájc volt,a saját áramtermelésük ritka magas arányú vizi erőmű hányada okán! A többiben,akkor(még?)NEM volt zöld a zöld!!!

Nem tudom,hogy esetleges technológiai fejlődés,vagy nemzeti energiatermelés változásból kifolyólag,történt-e változás.Nem hiszem,mert pl.Németországi mintát elnézve....

Előzmény: exDínó (101051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!