Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

saválló Creative Commons License 1 napja 0 0 62711

Hosszú távra, messzire van másik keveset fogyasztó dieselautó, ez munkábajárásra lett véve Skoda Fabia 1.4 PDTDi méregzsák helyett, az elvolt ugyanilyen használattal 5.5-6l gázolajjal, és semmi baja sem volt a sok rövid távtól.

 

De ugye...hogyan is írták itt előbb..új autó az új autó....hát igen, de vajon van-e értelme?

Ez legalább jóval töbebt eszik, de legalább új volt, volt hiszen már 2 éves, és már nem új, és simán benyalja a min. 8 litert.

 

Mikor ca. 600 km-t mentünk vele, autópálya max 130, autóút 110 km/h- val lement az átlagja 7.9-re.

Főúton márkaszervízbe néhányszor oda-vissza 100 km-ek 100-105 km/h tempomattal, átlag nem változott, maradt 8.3 l .

 

Mindennapi korábban leírt használatnál az átlag, kijelző szerint ill. csurgtankolással is ugyanaz, 8.3 l.

Csodák nincsenek, ez 1.3 -as benzines, és szereti a benzint.

Előzmény: KoszegiA68 (62709)
KoszegiA68 Creative Commons License 1 napja 0 0 62710

Az 1.0TCe többpontos befecskendézesnek van írva. Az 1.3 a közvetlen befecskendezéses, és a 130 és 150 között a motor programozása a különbség, ami kiadja a +20 lovat, meg a +10Nm-t. Kicsit magasabb fordulatszámon van meg a több ló és nyomaték, az alap ugyanaz. Ez a motor volt, van a Renaultban, Mercedesben és a Nissanban 140 és 160 lóerővel. 

Előzmény: GToni (62707)
KoszegiA68 Creative Commons License 1 napja 0 0 62709

Az 1.3 TCe városon kívúl simán el van bőven 6 liter alatt. A tiédet meg kellene járatni egy kicsit, mert a városi tötyörgés miatt hamarabb koszolódik a rendszer és lustul a gép.  Nálunk napi 100km a települések között és 5,3-5,5 között a fogyasztás.

 

Előzmény: saválló (62705)
KVX300 Creative Commons License 1 napja 0 0 62708

A Dacia honlapja szerint:

TCe90: szívócsőbefecskendezés

ECO-G100: szívócsőbefecskendezés

TCe130: közvetlen befecskendezés

TCe150: közvetlen befecskendezés

Előzmény: GToni (62707)
GToni Creative Commons License 2 napja 0 0 62707

Ezek szerint az 1.0 Tce nem direktbefecskendezéses?

Előzmény: loganos (62706)
loganos Creative Commons License 2 napja 0 0 62706

Szia!
Mire ideértem, már le is írták a tutit.
A mostani autód is sokáig kiszolgálna még. De ha anyagilag megteheted, nyilván jobb az új, garanciával. És ezek azok az utolsó autók, amik még ilyen áron lesznek. 
Az 1.0Tce-t sokkal dinamikusabbnak fogod érezni mint az 1.6Sce-t. Városi fogyaszátsa 1.5L-el minimu kevesebb. Nem mondanám probléma mentesnek a típust, de nem kell parázni miatta, ami előjön, megoldják. Az 1.6sce-vel sokkal nagyobb gondok is vannak. Ami a legjobb, az az 1.3Tce, de azt városban csak lekokszolnád, nem erre való, és ott 8-10L-t beveri rövid távokra. 
Ami a mostani eladását illeti, biztosan meg fogják venni. Sokaknak fogalmi sincs az autóról, de amikor meghallják, hogy szívó benzines, az hiszik az örökké fog tartani mint a 20-30 évvel ezelőttiek. (de nem )

Előzmény: 3244 (62701)
saválló Creative Commons License 3 napja 0 1 62705

Ahogy előttem is írták, ha megteheted az újra cserét miért ne?

A másik oldala meg az, hogy az évi 6000 km-re kell-e másik, de új autó, mennyivel fogja ez változtatni az eddigi autófelhasználásodat?

 

Jó o.k. új szagú lesz az autó, de ugyanúgy keveset mész vele, és ugye nem ingyen lesz a beszerzése sem.

 

Nem tudom az 1.6-os mennyit fogyaszt városi használatban, ide inkább az 1.0-as benzines elég lenne.

Az 1.3-as TCe nem igazán városi használatra való, simán benyalja a min. 8 litert, ennyi alatt még sosem volt a fogyasztása.

 

Ha most vennék benzinest már nem venném meg az 1.3-ast városba futkosni.

Városon kívül teljesen megfelel, lehet vele akár tempósan is autózni, nyugodtan előzni, igaz ekkor sem eszik keveset.

 

Ez csak egy személyes vélemény a kérdésedre.

 

 

Előzmény: 3244 (62701)
KVX300 Creative Commons License 3 napja 0 0 62704

Ha megteheted: az új kocsi mindig jobb, mint a használt kocsi. Ha 90%-ban városban jársz szerintem jó az 1.0 -es benzines, teljesen felesleges a sok lóerős 130-as, úgysem használnád ki a teljesítményét. Az 1.0 turbós motor kb úgy megy, mint az 1.6 szívó. A különbség, hogy a szívót pörgetni kell, hogy nyomatéka legyen, míg a turbós már 2000 f/min körül leadja a nyomatéka nagyrészét. Nekem az 1.0 LPG-s van, nincs gondom vele. Nem egy versenyautó, de elmegy A-ból B-be nagyon, nagyon pénztárcabarát módon, takarékosan. Az LPG-s és a nem LPG-s között 800.000 Ft a különbség listaáron (bár az LPG-s magasabb felszereltségű is egyben), ezt kb 5-6 év alatt behozza az üzemanyag ár különbségén az évi 6000 km-rel számolva. Mióta (LPG-s) Dusterem van, azóta többet is megyek, mert kevésbé kell rágörcsölnöm a fogyasztásra. Szerintem a 23 Ft/km értéket csak otthon töltött villanyautóval lehet überelni. Ezt dobja a matek, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy használati eszköznek tekinti az autóját, vagy magasabb igényei vannak, esetleg másnak akar megfelelni. Nálam az észszerűség győzött, nem reprezentálni vettem a kocsit.

És még valami: a két teljes értékű üzemanyag tankkal 1300-1600 km lehet megtenni egy feltöltéssel. Ez jól jöhet külföldi utaknál. Lehet egy kicsit játszani az üzemanyag ár különbséggel és a változással is.

Előzmény: 3244 (62701)
Freelunch Creative Commons License 3 napja 0 0 62703

Elárulod, hogy mi történt vele? Nem tudom elképzelni, hogy csak úgy magától lepattogzott.....

Előzmény: devergo1974 (62698)
Garfield007 Creative Commons License 4 napja -1 0 62702

A te verziódat Daciás körökben vallásos imádat kiséri. Elvileg el lehet adni, de elég sok van a piacon most. 4 millió körül számolnék vele.

Az 1.0-ás verziót elengedném, az 1.3-ból az Expression 7 millió körül indul, ezt elhoznám a 3év, 3 milliós ajánlattal. 

Az 1.3 is közös fejlesztés, nincs róla rossz visszajelzés, simán vállalható. 

 

 

Előzmény: 3244 (62701)
3244 Creative Commons License 4 napja 0 0 62701

Sziasztok!

 

Loganos!

Elsősorban Tőled várok véleményt, mert már bizonyítottál segítségnyújtásban és az autóm szerelésében is, de természetesen mások véleményét is szívesen fogadom.

 

Megkeresett a Renault Baumgartner, hogy a Duster "kifutó készlethez áprilisban még a régi áron, akár 6.399.000 Ft-ért, fix 0% THM-mel, vagyis kamatmentes hitellel, 5 év garanciával juthatsz hozzá".

 

Az én Malacom 2017 júliusi, évente 6.000 km-t megyek vele, 90 %-ban városban közlekedek vele, 1.6. benzines (Nissan motoros).

 

Érdemes lehet lecserélni a Malacomat egy új Dusterre? Megbízhatóak ezek az új motorok? Vajon mennyiért lehetne eladni a Malacomat? A mai gazdasági helyzetben egyáltalán el lehet adni? Ilyen kérdésekben kérem a véleményeteket.

 

Előre is köszönöm.

Airbag. Creative Commons License 5 napja 0 0 62700

kivenném a középkonzolt,elvinném fóliáztatni...

Előzmény: devergo1974 (62698)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 5 napja 0 0 62699

Én leszedném a műa elemet, lemosnám, zsírtalanítanám, picit megcsiszolnám és lefújnám folyékony gumi spray-el, pl innen: https://www.szerszamkell.hu/folyekony_gumi_spray_-_matt_fekete_-_400_ml_263214?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJYaJEF2lorW6NWV89BYOP2WRcWMaABVTqZhLMiGcjgwsVGMr-yf8XhoCnkAQAvD_BwE

 

Még szebb is lenne vele, mint eredetiben. 

 

Veszélye: vérszemet kapsz és mindent ezzel akarsz majd borítani :)

 

 

Előzmény: devergo1974 (62698)
devergo1974 Creative Commons License 2024.04.17 0 0 62698

Fotó a konzolról

devergo1974 Creative Commons License 2024.04.17 0 0 62697

Az autóban található középkonzol kereten egy helyen feljött az eredeti fólia. Ezt szerintetek

lehet valahogyan orvosolni? Újat nem szeretnék vásárolni, mert az nagyon húzós árban van. 

 

loganos Creative Commons License 2024.04.15 0 0 62696

Csomagtér ajtó zárszerkezetében a mikrokapcsoló romlott el. Ideiglenesen a kapcsoló stekkerét húzd le, addig legalább be tudod zárni távirányítóval is ajtókat. Aztán venni kell új szerkezetet, a kapcsoló önmagában nem kapható/cserélhető.

Előzmény: devergo1974 (62683)
pmisi1977 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 62695

Nalam is ez lett, de igy is serult. A krokira lehet kapni kemeny gumit, en azzal haszanlom. Nem ertem miert kellett ennyi muanyag a kocsira alul.... elodjen semmi se volt.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62691)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.15 0 0 62694

Ördög ügyvédje: vagy csak nem látod...

Rághat olyat is, ami nincs szem előtt.

 

Előzmény: saválló (62693)
saválló Creative Commons License 2024.04.14 0 0 62693

Minden lehetséges, ettől függetlenül már jó ideje fix a hűtőfolyadékszint, nincs fogyás.

A szervízben is mondták olajcserekor a hűtőfolyadék csökkenésre, hogy megnézték, de semmi arra utaló nyomot nem találtak motortérben.

A nyest meg ki tudja miért kedveli a TCe motorterét?

Amíg kárt nem okoz addig rendben van.

 

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62690)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.14 -1 0 62692

Van továbbá nagyfesz motortéri "villany pásztor" is, sohasem próbáltam, de a gondolat érdekes. 

Vill pásztort már alkottam kerítésre, az pl hatékonyan távol tartotta a környékbeli macskákat. Aztán az egér/ürge/macskaszar kombóból az utóbbit fogadtam el, és kikapcsoltam.

Volt egy időszak, amikor hülyegyerekek autó emblémákat gyűjtöttek pesten, lefeszegették az autókról csavarnyúzóval. Jól összeb--ták vele. Kollegának csináltam emblémavédő villanypásztort, hűtőmaszkban levő fém plakettre. Az is jól megb--ta a delikvenst, ha hozzáért :) Beszereltük, riasztó élesítette, azóta nem tudom mi lett a sorsa.

Előzmény: saválló (62688)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.14 0 0 62691

Nekem egy műa betét van gyári emelőben, majd megnézem leyúzza-e a festést?

Krokodilt is pont a gyári emelési ponthoz teszem, rá egy darab collos deszkár, szerintem a kroki jobban lenyúzná csupaszon.

 

  

Előzmény: pmisi1977 (62689)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.14 0 0 62690

Egy 5let:

az eltűnő hűtőfolyadék és a nyest közti összefügés - lehet hogy annak az édeskés szaga vonzotta a oda?

Előzmény: saválló (62688)
pmisi1977 Creative Commons License 2024.04.14 0 0 62689

Tiszteletem!

 

2019-es Dusteromat nemreg ujra csereltem. Raknam fel a nyari gumikat, de hatul egyszeruen nem latok helyet ahova a krokodilt emelot tudnam rakni.  Tele raktak a kocsi aljat muanyag lemezekkel. Eddig a hatso hidnal emeltem, de most arra is muanyagot raktak.... A gyari emelot nem akarom hasznalni, mert az az emelesi pontnal megnyuzza a festeket. Hogy oldjatok meg a kocsi hatuljanak emeleset kimeletesen? Elore is koszi a valaszt. 

saválló Creative Commons License 2024.04.13 0 0 62688

A csirkehálót csak az autó alá tettem néhány hete, de nem babráltam a motortérben, mikor belenéztem akkor fotóztam a lábnyomokat a csövön, azóta viszont nem látszik semmi.

Régen is tettem a TCe elődje alá csirkehálót, de ott csak a kasztnira mászott fel a dög, ott voltak a lábnyomai, a motortérben nem.

A Duster motortere úgy látszik vonzóbb a vadállatnak, ahogy írtam kárt még nem okozott sosem nálam nyest, remélem ez így is marad a továbbiakban is.

Még "alszok" a KEMO ultrahangos riasztóra néhányat, mert ennél is megoszlóak a tapasztalatok, van akinek semmit sem ért van aki esküszik rá, ahogy a szőrzsáknál is történt.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62687)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.13 0 0 62687

ui: te írtad, hogy aott a csirkeháló ás fajta autómégis volt lábnyom a motortérben.

 

Volt egy olyan opelem aminek egy bizonyos hűtőcsövét elrágta nekem odahaza a nyest, majd rövid időn belül a másik ugyanolyan motorral szerelt autómban több száz km-re a tesóméknál ugyanazt a csövet egy másik nyest - csak nem lehetett ennyire vándorállat, meg a csöve után... vagy van valami hírközlő nyest hálózat, te ennek az autónak finom a csöve :)

Remélem bele is ittak a fagyállóba a dögök....

 

 

 

Előzmény: saválló (62685)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.13 0 0 62686

Nyestje válogatja. Nálunk pl az összes sün és vakond tök süket, egyetlen ultrahangos riasztó sem tartja őket távol. A nyestek viszont éles hallásúak, őket igen. 

Tényleg jó, hogy a nyestek nem művelik ki magukat a netről :)

 

Előzmény: saválló (62685)
saválló Creative Commons License 2024.04.12 0 0 62685

"... a csirkeháló emberfejjel jó. Nyestfejjel felugrom az első kerékre és bemegyek a féltengelyem, lengőkaron, kormány összekötőn, stb a motortérbe - ha be akarok menni... Lökhárítóban is körbe tudok suhanni, ha akarok."

 

Ezer szerencse, hogy az itteni nyest ezt nem olvasta mert amióta csirkeháló van az autó alatt ( 2 hét?) azóta nincs lábnyom a motortérben.

Most volt délután a szokásos heti ellenőrzés, olajszint, szélvédőfolyadék utántöltés, estlegesen a munkahelyi parkolás miatti fáról lehullott falevél, és egyébb huncutságok kitakarítása + légnyomásellenőrzés + szélvédő tisztítás, oszt nézem nincs nyom a műanyag csövön ahol szokott lenni.

 

Még jó, hogy analfabéta a "mi" nyestünk.:-)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62676)
cipic Creative Commons License 2024.04.10 0 1 62684

Szerintem a hátsó ajtó zár ment tönkre.Nekem is cserélték  év után.

Nevezhetjük típushibának.

Előzmény: devergo1974 (62683)
devergo1974 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62683

Sziasztok!

Valakinek közületek döglött már be az indítókulcs központizár nyit-záró elektronikája? 

Pontosítva: a kocsit "Dacia Duster" ki tudom nyitni távirányítóval, viszont zárni nem, egyből visszanyit.

Szerintem beragadta a nyitó gomb, ki lett takarítva, kapott új elemet, de a hiba nem változott. Ilyenkor teljesen új kulcsot kell vásárolni, és azt valahogyan a központi zárhoz tanítani, vagy van valami más megoldás? 

Spriccpumpa Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62682

 

 Köszönöm.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62676)
Hafi75 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62681

Igen, igen :) Köszönöm szépen.

Előzmény: loganos (62680)
loganos Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62680

Ahogy telefonon beszéltük.

Előzmény: Hafi75 (62679)
Hafi75 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62679

Segítséget szeretnék kérni. A csomagtér ajtó központizár motorján lévő műanyag (piros), ami a mechanikával csatlakozik elfáradt. Sikerült beszerezni, de nem tudom hogyan volt csatlakoztatva a fém rúdhoz, forgatható, így több variáció is lehetséges. Esetleg nincs valakinek egy képe, ábrája erről?  Előre is köszönöm.

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.08 0 0 62678
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62677

Én meg már gyújtottam fel apám autóját motortérben hagyott olajszint pálca törlő ronggyal. A kipuffra vitte a menet-huzat.

 

 

Előzmény: saválló (62673)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62676

legegyszerűbb, ilyesmi: https://www.conrad.hu/hu/p/ultrahangos-nyestriaszto-es-menyetriaszto-autohoz-12v-kemo-m100n-848697.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiMmwBhDmARIsABeQ7xTOamRlSCVsOLDzQkQLQLVwJKPNoC2mYNNsgon7pfCornHwh9f6l9kaAnKOEALw_wcB

nekem nincs azóta rágás, nyom sem.

 

ui: a csirkeháló emberfejjel jó. Nyestfejjel felugrom az első kerékre és bemegyek a féltengelyem, lengőkaron, kormány összekötőn, stb a motortérbe - ha be akarok menni... Lökhárítóban is körbe tudok suhanni, ha akarok.

 

 

Előzmény: Spriccpumpa (62672)
saválló Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62675

Úgy látszik nyest, és nyest között is van különbség,  ez olyan mint pl. az ultrahangos ugatásgátló, csodaszernek van eladva aztán a valóságban van akinek bevált, és mondjuk nálam a szomszéd közepes testű kutyája ott ugat mellette boldogan.:(

 

Pedig aztán állítható frekvencia....állítható hangerő..stb...stb....oszt nullát nem ér.

 

Ilyenek lehetnek a nyestriasztók is......olvastam KEMO-ról is véleményt, van aki megvette, és azt írta ugyanúgy tele az autó motortere lábnyomokkal.....

Az ember nem tudja kire mire halgasson, mert nagy a szórás, és nem érti, hogy miért mindig másnak válik be akármi is, amit meg én is megveszek a mások pozitív véleménye alapján az csak haszontalan hulladék, fölösleges pénzkidobás.

Előzmény: Csigabiga 1 (62674)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62674

Én is ajánlottam már itt a Sir Jaques-ot - mert nálam bevált. Használat előtt voltak nyomok a motortérben, amóta használom, nincs.

Lehet, hogy a zuglói nyestei még félnek a kutyáktól... :o)

Előzmény: saválló (62673)
saválló Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62673

Nekem még soha sem volt károm nyestrágcsálás miatt egyetlenegy autómnál sem pedig nem ma kezdtem, remélem ez továbbra is így lesz, de azért ha nyomokat látok a motortérben az nem éppen szívderítő.

Az Obis szőrzsák ezekszerint semmit sem ér ca. 2500 Ft-ért, de legalább drága főleg úgy ha azt nézem 3db van jelenleg a motortérben, és egy csomagban csak 1 db van.

Ennyiért van ultrahangos is, igaz annak is bizonytalan a hatása.

 

Hiszen a szőrzsákra is votl aki esküdött, aztán feltételezhetően nem mindegyik nyest foglalkozik azzal, hogy van aki jónak találja, és  van aki pedig semmit sem érőnek.

No majd rendelek vmi KEMO-s cuccot, oszt meglátjuk mit ér a következő  hivatalos "nyestriasztó" ?

 

Tűzveszélyes.....erről már beszéltünk, nyilvánvalóan ott vannak a zsákok ahol nincs forróságnak kitéve, pl. a hűtőfolyadék tartály mellett ugyan mitől is gyulladna ki?

Eddig még nem gyulladt ki a TCe a zsákok miatt.:)

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62669)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62672

 

 Melyik Kemo a népes listából?

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62669)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62671

Nos én voltam, érezhető változás nincs, autók ugyanolyanok.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62662)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62670

ui: a forgalmazó helyében én fejlesztenék a terméken: Riasztó++ mondjuk oroszlánszőrből, kicsit drágábbér' :) :) :) Kérdés persze, néz-e a nyest NatGeo-t és tudja -e mi az az oroszlán és kell-e félnie tőle?

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62669)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62669

Nekem a turbó csövet rágicsálta meg x éve, 108e Ft-om bánta, mert lusta voltam az újba is nyestriasztót tenni. Azóta van benne, kb 8-10e ft-os tétel, KEMO gyártmány van mindkettőben, bejött.

Mióta láttam, hogy a nyest nem a kutyaszőrre szart magasról, hanem konkrétan a két élő kutya előtt flangált a szomszédban - azóta tudom, hogy ez csak kegyszer :) Vagy csupa szagbeteg szuicid nyest lakik itten. Megj: a vadnyest lehet, hogy tart tőle, de a városi környezetben sok kutyával macskával találkozó szerintem már rég nem.  

A szőrzsákról a motortérben én különben is tűzveszélyes dologra asszociálok.

Mindenesetre a termék elérte célját: kifizetted :) No meg a kutyakozmetikából is van hova tenni a hulladékot :)

 

Előzmény: saválló (62668)
saválló Creative Commons License 2024.04.06 0 0 62668

Gondoltam felteszem töltőre az akksit a sok rövid táv miatt, néhány havonta eszembe jut, oszt látom a motortérben ( megint), hogy a csodaszernek titulált nyestriasztó szőrzsákok ( 3 db ) ellenére ott vannak a sáros lábnyomok a motor tetején keresztbe futó műanyag csövön.:(

 

Nincs semmi kár még belőle, de akkor is, ahogy a képlet mutatja csak csak belátogat a motortérbe, pedig legutóbb már csirkehálót is tettem az autó motortere alá a betonra, azon nem kellemes mászkálnia.

 

No, ilyet már nem fogok többé venni....nem sok értelme van.

 

 

 

 

loganos Creative Commons License 2024.04.01 0 0 62667

Szia!
Akku negatív sarunál a szenzor szokott döglődni, csere.
Ha 1.6Sce-ről van szó (de azt se tudjuk milyen autó, mert ugyan ezt kérdezted a Lodgy-s topicban is), annál a vízhőfok jeladó is el szokott romlani, azért megy a hűtőventilátor is.

Előzmény: Lahosz74 (62666)
Lahosz74 Creative Commons License 2024.04.01 0 0 62666

Sziasztok! Találkozott már valaki a dignosztikábban az alábbi hibakóddal: DTC9266 12 V-os akkumulátor áramérzékelő? Egyébként rendelenesen működik, olyan mintha a hűtőventillátor mindig járna, továbbá az elindulás után időnként pár perc múlva leáll és újra indításnál olyan mintha az aksi lemerült volna.

A segítséget köszi. 

1 valaki Creative Commons License 2024.03.30 0 0 62665

Szoftver, ami igaz nem a leholcsóbb, de van windowsra, ás androidra is változata:

Maxiecu.

Lengyel cucc.

Saját adapterével megy, rálát minden vezérlőre.

Csak óvatosan vele!

Előzmény: devergo1974 (62663)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.30 -1 0 62664

 

 Leráztak!

Ismerős húzás.

Azt, hogy a sebességtartó vagy -határoló működik, zöld vagy narancs színű, kör alakú visszajelző mutatja a műszerfalon.

 

 Kellemes élményeket kívánok az új szerzeménnyel.

Előzmény: devergo1974 (62660)
devergo1974 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 62663

DACIA Duster 1.6 Black Shadow, 2017, 3,8M-ft

Valaki ehhez a típushoz tudna elektronikával foglalkozó kapcsolási rajzot, vagy valamilyen szoftvert ajánlani?

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62661)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.30 0 0 62662

Volt már valaki visszahívásos sw frissítésen mostanság?

 

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.30 0 0 62661

Van egy billenő kapcsoló valahol a sebváltó körül, azzal kell elvben élesíteni, hogy tempomat, vagy seb határoló. Középállásban egyik sem. Ha adtak hozzá kezelési könyvet, érdemes végigolvasni. 

 

Megkérdezhetem, milyen kivitel, motor, futásteljesítmény, és hogy mennyiért megy egy ilyen autó most a piacon?

 

 

Előzmény: devergo1974 (62660)
devergo1974 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 62660

Sziasztok!

Egy kis infóra lenne szükségem. Vásároltam egy 2017-es Dacia Dustert, viszont az autó kormányán levő baloldali sebesség határoló gombokra nem reagál.

Az autókereskedésben azt mondták, ezek nincsenek bekötve. ez lehetséges, vagy csak így akartak lerázni?

saválló Creative Commons License 2024.03.27 0 0 62659

Hamár úgyis langyosvíz van errefelé........:)

https://www.facebook.com/AutogroupSimo/videos/dacia-duster-2015-500000-km/358071532237736/?locale=hu_HU

 

Azért ez a futásteljesítmény már valami ( még taxi üzemmódban is ), és feltételezem még nincs vége.

saválló Creative Commons License 2024.03.23 0 0 62658

De legalább gondozásmentes, "Az 1.3 TCe kettős, független, változó vezérműtengely-időzítéssel rendelkezik a szívó- és kipufogógázhoz. A motor egysoros vezérműláncot használ, amelyre a motor élettartamára szóló garancia vonatkozik "....., azaz "örökéletű", persze nincs meghatározva az élettartam, ezt lehet többféleképpen is értelmezni.

 

https://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=198

 

Mindenesetre nekem legalább ezzel a közeljövőben nincs gondom.:)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62653)
Garfield007 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 62657

Rossz olajválasztás, nem a használati körülményeknek megfelelően és nem ehhez igazodó vagy teljesen hiányzó csereperiódus, ez minden motort megöl. 

A márkaszervizek tudnak szar melót végezni, de ebből megint az lesz, hogy minden márkaszerviz szar. 

Előzmény: GToni (62655)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.23 0 0 62656

 

 

 http://mywikimotors.com/hr16de/

 

 A nick-ed alapján feltételezem, hogy az angol szöveg nem okoz semmilyen gondot.

Előzmény: Freelunch (62644)
GToni Creative Commons License 2024.03.22 0 0 62655
Garfield007 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 62654

A VW a szíjas hajtást cserélte láncosra, majd újból vissza szíjra, ami most már megbízhatónak nevezhető. A TSI-TFSI sztori nekik se volt egyszerű.

Előzmény: saválló (62652)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.22 0 0 62653

Tartós, csak:

Sokkal nagyobb a tömege, kenni kell, növeli a fogyasztást, csökkenti a rugalmasságot, drágább legyártani -> ellentmond a folyton szigorodó kibocsátási normáknak + munkát kell adni a szerviz hálózatnak, alkatrész kereskedelemnek. Ezért ezek ilyenek...   

 

Előzmény: saválló (62652)
saválló Creative Commons License 2024.03.22 0 0 62652

Mindezek azokat a tulajdonosokat nem kimondottan érdekli akik ilyen motorizáltságú autóval bajlódnak a hibás konstrukció miatt.

https://telex.hu/techtud/2023/11/12/peugeot-citroen-opel-toyota-puretech-benzinmotor-motorhiba-auto-fogyasztovedelem-autogyartas-autoipar

 

Abból indultunk ki, hogy a vezérműláncos vezérlés tartós......legalábbis a régebbi autókban, ott is volt később ( VW-TSI ) megnyúló láncos....aztán jött a "sokkal jobb" vezérműszíjas vezérlés, aztán ebből is tudtak gyári hibás konstrukciót csinálni, hiába volt az említett motor többszörösen is az Év motorja, csak a probléma van vele.

Akkor most mit lehet nevezni tartósnak?

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62651)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.21 0 0 62651

A probléma összetett. Az említett 1.2-es motor olajába bejutó benzin, annak is a csodás E komponense eszi meg a szíjat. Ezért jellemzően városi sok hidegüzem (szivatós) miatt megy tönkre, ahol a dúsított keverékből a karterba jutó benzinnek nincs ideje kipárolognia.

 

Előzmény: saválló (62650)
saválló Creative Commons License 2024.03.20 0 0 62650

Egy láncos jól megtervezett ( nem megnyúlós, gyári hibás láncfeszítős )vezérlés örök+ egy élet, családi is láncos vezérlésű, közel a fél millió km-hez, addig nem kell/szabad hozzányúlni még el nem kezd csörögni......

 

1M km-es autó, láncos vezérlés még originál ( a váltó is ) automata váltóban sosem cseréltek olajat...stb.....a cikk óta ( Auto-Bild.de megvásárolta ) már megvolt az 1 M km.

https://www.autobild.de/artikel/bmw-5er-e39-gebrauchtwagen-test-5245617.html

 

Igaz ez még egy "békebeli" gyártású autó, tartósságra tervezték, nem megnyúlós láncos, olajban futó vezérműszíjas, és stb...stb...

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62647)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.20 0 0 62649

 

 A nevezett motor láncos.

A Nissan honlapján megtalálod.

Sajnos, a láncos vezérlés is kopik, tehát, nem működik örök időkig.

Előzmény: Freelunch (62644)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.20 0 0 62648

 

 Én is remélem, hogy egészséges.

Az adott honlapon jelzik az idei, húsvét körüli nyitva tartást, ergo, a vállalkozás működik.

Valóban, a felrakás egy rémálom.

Előzmény: Freelunch (62643)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.20 0 0 62647

Nana! Láncfeszítő is elkopik, lánc is, fogaskerék is. Szakadni mondjuk ritkán, de volt erre példa nissan motornál is.

 

 

Előzmény: Freelunch (62644)
Garfield007 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 62646

Ha esetleg Piroska nénit nem éred el, akkor Tarnamérán a vérvonal tovább dolgozik :-)

Előzmény: zoli6874 (62640)
loganos Creative Commons License 2024.03.20 0 0 62645

Engem aztán egyáltalán nem érdekel kiek mit ajánlasz. 
De mindek neveztél  te engem? Takarodj már ebből a csoportból örökre!

Előzmény: Garfield007 (62638)
Freelunch Creative Commons License 2024.03.19 0 0 62644

Hol lehet biztosan megtudni, hogy a

DACIA DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 (SUV,H4M 438, H4M 738,84kW)

vezérműszíjas vagy vezérműláncos? A szerviz hablatyol (szokás szerint). Tény, hogy ha a keresőbe beírom, hogy vezérműszíj, nem hoz találatot.

Ilyen például a 

https://www.fekmester.hu/vezermuszij/vezermuszij_keszlet/dacia/duster/benzin/1.60/2016/?typid=115497

Nagyon nem mindegy, hogy milyen a hajtás! Megnyugtató lenne, ha láncos lenne, mert ennek a "lejárati ideje" örök élet+1 nap.

Freelunch Creative Commons License 2024.03.19 0 0 62643

Csak remélni tudom, hogy egészséges és ereje teljében van Piroska néni. Még 2016-ban csináltattam nála a méretpontos ülés huzatot. Csak ajánlani tudom. Az árban benne volt a felrakása is, ami, ha már valaki tett fel ilyet, tudja, hogy nem triviális. Megbeszéltük, hogy kb. 20 (!) év múlva jövök az új huzatért. Ahogy elnézem, lehetséges, hogy lesz ez 25 év is...

Előzmény: Spriccpumpa (62642)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.19 0 0 62642
Előzmény: zoli6874 (62640)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.19 0 0 62641
Előzmény: zoli6874 (62640)
zoli6874 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 62640

Üdv.

Köszönöm Mindenkinek aki kommentbe hozzá tett a kérdésemhez !!!

Azt szeretném megkérdezni,ez a motor nem hidrotőkés ???

Ha nem,akkor kérlek áruljátok el a szelep hézagokat,és az

ellenőrzési ciklust !!!

Hengerenként 2 vagy 4 szelepes ???

Ezekben a motorokban is 10e km-ént cseréltek olajat ???

Milyen típusú olajat ajánlotok 5w stb ???

A feltöltött képen látható kijelző van benne,de a bekarikázott gomb nincsen !!!

Ennek hiányában mennyire bonyolult,drága,a kivitelezése a radarnak ???

Szeretnék még 1 kérdést feltenni,hol vásároltatok bele ülés huzatot ???

Nagyon köszönöm...

Garfield007 Creative Commons License 2024.03.17 -1 0 62639

A 30 ezres intervallumot a flottakezelőkön kívül vki betartja?

 

A flottakezelőknék ritkán előfordul az ideális állapotnak megfelelően autózó porszívóügynökök.

Az átlag magánfelhasználó alapból az apróbetűs részbe tartozik, ezért nicns is értelme a 30e-s vitáknak.

Előzmény: saválló (62637)
saválló Creative Commons License 2024.03.17 0 1 62637

O.k, köszönöm az infót, így már világos.:)

 

Aki sokat megy gyakrabban is kénytelen olajat cserélni.

A 30 ezres intervallumot a flottakezelőkön kívül vki betartja?

Előzmény: KoszegiA68 (62636)
KoszegiA68 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 62636

Ez már a 3. csere volt. 17- 30 és most a harmadik. 

Előzmény: saválló (62633)
loganos Creative Commons License 2024.03.16 0 1 62635

Azt hittem a múltkor egyértelmű volt, hogy unnak már téged és a hazugságaid tökemlegét a Daciások, és elhúzol. De nem, ismét rám célozgatsz. 
Amúgy vaóban nem ugyan az a szint. Én csak gyárival foglalkozom, utángyártottal nem. Azokban meg még nem volt gyár radar. Kamera többet ér.

Előzmény: Garfield007 (62634)
Garfield007 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 62634

Kulcs: https://www.kulcslyukzarszerviz.com/, UPS-ék megcsinálnak bármiylen másolást, illesztést. Parkolni nehéz a környékükön, de megéri.

A parkradarra írok privátba, nem akarok konkurenciát az itteni szakértőknek és nem is ugyanaz a szint. 

Előzmény: zoli6874 (62618)
saválló Creative Commons License 2024.03.16 0 0 62633

Ez hányadik olajcseréd volt, a 30 ezres mikor történt meg?

Mert hivatalosan ugye 30 ezer km vagy 2 év, te most 50295-nél jársz, és most a 2 éves csere.

Előzmény: KoszegiA68 (62626)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.15 0 0 62632

 

 Kérdésnek szántam, valahogy így.

 

 Van alattuk rugós vagy más biztonsági alátét?

Azzal elviekben nem lazulhatna.

Persze, minden megtörténhet...

 

🙂

 

Előzmény: peterssen (62627)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.15 0 0 62631

 

 Van alattuk rugós vagy más biztonsági alátét.

Azzal elviekben nem lazulhatna.

Persze, minden megtörténhet...

Előzmény: peterssen (62627)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.03.15 0 0 62630

 

 A motortértető támasztó gumibakjai elfáradtak, zsugorodtak. Finoman zörgött a zárszerkezet.

A szakszerviz, világbajnok kontár módon, szigetelőszalaggal "orvosolta" a hibát, ami értelemszerű módon, csak időleges, átmeneti megoldásnak bizonyult.

A zár beállítása után a zörgés megszűnt.

 Továbbá, zörgött még apró fadarab, az utastérszűrő házában.

 Persze, lehet még ezer más ok is.

Jó kis türelemjáték.

Előzmény: KoszegiA68 (62629)
KoszegiA68 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 62629

Ezek szerint nem egyedi eset. Ilyen szempontból megnyugtató. A motorháztetőt felnyitvan nem hallod, csak bent az utastérben, valahol közép tájról és a jobb oldalról jön a zaj. 

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.13 0 0 62628

Motorháztetőt felcsapva, kívülről alulról sem hallható, igaz?

 Szerviz szerint levegőszűrő, szerintem max a pollen, vagy annak a fedele, vagy valami a műszerfal alól. Aki megmindja és megszünteti, annak egy nagy hálás köszi! A régebbinél nekünk is van.

 

 

 

Előzmény: KoszegiA68 (62626)
peterssen Creative Commons License 2024.03.13 0 0 62627

Bármi IS lehet. Nekem időnként a haspáncél csavarjaiból lazul meg pár, az is tud adni megmagyarázhatatlan hangokat.

Előzmény: KoszegiA68 (62626)
KoszegiA68 Creative Commons License 2024.03.13 0 0 62626

Nekem ma volt meg a Duster 2 éves szervize 50295km-nél. Olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, átvizsgálás, plusz ablaktörlő lapát csere. 60 után gyertyát is kell cserélni, majd a következő szervíznél a fékfolyadékot is fogják. Lenne egy kérdéséem, hogy más tapasztalt-e "zörgést" a motortér felől alapjáratnál. Pici gázadásra már nem tapasztalható. Olyan, mintha valami kilazult volna és a motor rázkódásától hozzáérne valamihez. A szakik átnézték, de ők sem találták meg mia lehet a hang okozója, mindent stabilnak találtak. Én is néztem már a motorteret, de én sem találtam semmit ami mozogna, Van-e tipp mi lehet az okozó? Ja és 113 E. volt a szervíz számla.

Hafi75 Creative Commons License 2024.03.13 0 0 62625

 

Nekem is 2017-es a Dusi, van benne tolatóradar, ami kikapcsolható a műszerfalon a tempomat mellett.

 

Előzmény: zoli6874 (62618)
locsolókocsiz8mpsz Creative Commons License 2024.03.12 -5 0 62624

Idegen szót használsz, pedig van magyar is.

Legalább írjad helyesen!

"Rückwärts"

Előzmény: saválló (62621)
orsossan Creative Commons License 2024.03.12 0 0 62623

Nincs kikapcsolva a menüben?

Előzmény: zoli6874 (62618)
locsolókocsiz8mpsz Creative Commons License 2024.03.12 0 0 62622

Ez csak akkor igaz, ha valamelyik előző, nagytudású  tulajdonos nem iktatta ki.

Volt már ilyen...

Előzmény: saválló (62621)
saválló Creative Commons License 2024.03.12 -1 0 62621

Ha berakod rückwercbe sípol egyet, van tolatóradar, a többit már megírták.

Előzmény: zoli6874 (62618)
katamandos Creative Commons License 2024.03.11 0 0 62620

Tolass valami nagyobb tárgy - esetleg fal - felé. Ha közelítesz és a távolság csökkenésével egyre sűrűbb sípolást hallasz, akkor van működő tolatóradarod. Ha már folyamatos sípolást hallasz, akkor állj meg, mert már túl közel vagy.

Előzmény: zoli6874 (62618)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.11 0 0 62619

jó régen vettem egy autót, amihez egy kulcs volt. márkaszerviz az immobilizerből törölt mindent, majd a meglévőt és a +vásároltat összeházasította. Így az "elveszett kulccsal max nyitni lehetett volna, indítani nem. 

 

Autovill szerelő, dacia/renault szerviz, vagy itt a fórumon "loganos" kollega esetleg. 

Előzmény: zoli6874 (62618)
zoli6874 Creative Commons License 2024.03.11 0 0 62618

Üdv:

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

Vásároltam 1. 2017 1.6benzin-gázos 50e km-es 4x4 dustert.

Van benne gyári nagy kijelzős navigáció,arra lennék kiváncsi,hogy tolató radar van-e benne ???

A hátsó lökhárítóba,látok szenzorokat,de lehet nincs belekötve !!??

Kereskedőtől vásároltam,de Ő sem tudta..

Van itt olyan aki ért hozzá,vagy megoldaná ???

Milyen összegben kell gondolkozni ???

A másik dolog pedig az volna,csak 1 db kulcsot volt hozzá !!!

Hol tudnám beszerezni ???

köszönöm.

pest-kom-fejér megye lenne a legjobb,de ha kell messzebbre is elmegyek !!!

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.11 0 0 62617

Egyébként pont ilyen számlákkal rendelkezem a Bosch szervizben elvégzett beavatkozásokról. Pl fékfolyadékcsere, üzemanyagszűrő csere, olajcsere és társai...

 

 

Előzmény: DLCBP (62615)
DLCBP Creative Commons License 2024.03.10 0 0 62616

Szvsz. ennek a feltételrendszernek csak a hivatalos Dacia szervizek felelnek meg. :-(

Előzmény: DLCBP (62615)
DLCBP Creative Commons License 2024.03.10 0 0 62615

Az utolsó idézetem ebben a témában, és egyben kívánom, senkinek ne legyen problémája az autójával a jótállási idő alatt! 

 

 

"mivel a garancia igény a nem megfelelő karbantartás esetén elutasításra kerül, kérjük, mutassa be a gépjárművön addig történt beavatkozásokról a jogosultsággal rendelkező gépjármű szerviz által kiállított számlát (számlákat) és így igazolja, hogy a gépjármű karbantartására vonatkozó ajánlásokat a gyártó által meghatározott mértékben és időszakonként, az összes gyártói műszaki és technológiai utasítás betartása mellett teljesítették"

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62614)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.09 0 0 62614

Ezt mondom, a jótállás, köznyelvben "garancia" az importőr feladata, kijelöli rá a márkaszervizt.

 

Magyarul ha felrobban a motorod nem viheted a sarki szerelőhöz (illetve viheted, de nem fizetik ki :o) )

Ez nem a kötelező szerviz, amit mondtál, arra oda viszed ahova akarod, ha .... mint írtam.

 

Előzmény: DLCBP (62613)
DLCBP Creative Commons License 2024.03.09 0 0 62613

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62610)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.09 0 0 62612

Mint írtam, jelezték, hogy visszahívás van motorvezérlő sw frissítés miatt.

Megkérdeztem, a régebbit is érinti (2018-as) őt már nem márkaszerviz kezeli. 

Hátha van más is akit érint azért szólok, érdemes rákérdezni.

Esetleg nem tudod, mit jelent az, hogy "kék" visszahívás? Valami színskála, ahol mondjuk a vörös az azonnali mert kigyulladsz, meghalsz a kék meg csak olyan jó, ha van?

 

 

 

Előzmény: loganos (62594)
saválló Creative Commons License 2024.03.08 0 0 62611

Ma megvolt a 2 éves szervíz 16123 km-nél, olaj, olajszűrő csere, és "átvizsgálás" történt, az autóval minden rendben nem találtak semmi rendellensséget, ca. másfél órig tartott a kötelező szervízelés.

 

Azt nem tudják ők sem, hogy a világoszöld hűtőfolyadékból hogyan lett rózsaszín.

Az utántöltögetésre sincs magyarázatuk, nem találtak semmi szivárgásra utaló jelet, nyomot, én pedig mondtam, hogy ahol az autó áll mindig csontszáraz a beton alatta.

 

Minden további hűtőfolyadék téma rejtély.

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62610

ui: azért szerződéses, mert az importőr/forgalmazó felelős a gk-ért, a márkakereskedés jogilag viszonteladó. Ugyanaz mint a sarki teló bolt.  A hibás mobilt gari alatt a kiejelölt (szerződött) partner javítja. 

Autó esetében a szerződött partner a márkakereskedéssel egybenőtt márkaszerviz.

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62609)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62609

Tisztázzuk: mi a jótállási javítás?

Szerinted?

 

A jogi szakzsargon szerint: "jótállás az eladó fokozott felelősségvállalása a hibás teljesítésért"

 

 

Előzmény: DLCBP (62608)
DLCBP Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62608

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62602)
DLCBP Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62607

Olvasd el a papírt, amit a kocsihoz kaptál! 

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62602)
saválló Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62606

" Kis szervizcsomag tartalmazza: motorolaj és -szűrő csere + pollenszűrő csere.."

 

Előzmény: dokeee (62605)
dokeee Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62605

Ez kb. egy pollenszűrő csere. 

Előzmény: saválló (62604)
saválló Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62604

Nem is olyan borsos szervízárak szerintem:

https://www.renaultszabo.hu/szerviz/fix-ar

 

 

1,3 Tce benzin Kis szervizcsomag 62 490 Ft*

saválló Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62603

Én csak vagy a 30 ezer km (long life olaj), ill. a másik opció a 15 ezer km-es ( 5W30 olaj) olajcsereperiódus  közül választhatok, persze az ezidáig megtett km-ek nem városi körülmények között történtek, ezért ilyen még mindig az autó/motor állapota.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62601)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62602

Nem teheti, EU-s direktíva. Oda viszed, ahova akarod, ha szakszerűen és mindenre kiterjedően elvégzik a karbantartást, a gyári előírásoknak megfelelően. 

Kérdés persze, hogy KisPista honnan fér hozzá a gyári előírásokhoz? Ha menet közben mondjuk a második évben kitalálnak új dolgokat, hasalok valamit: 40e-nél a főtengelyszíjtárcsarögzítőanyameghúzásánakellenőrzése45 Nm-el... Kimarad, elromlik, mutogatnak - gari oda, mert nem végezték el. 

Bosch pl azt mondja magáról, hozzáférnek ezekhez az adatokhoz - nyilván pénzért veszik.

 

 

Előzmény: DLCBP (62598)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62601

Használat függő. A dinamikus olajcsere periódus elvben nagy okosság, ha maga a verda elemzi magát és a körülményeket.

Szerintem tempomatos autópályázás nem egyenlő az 5 km-es napi városi araszolgatással, azonos futásteljesítmény mellett.

Az említett használat függő olajcsere a Földnek tesz jót, ha nem kell miatta új autót gyártani.

 

 

Előzmény: saválló (62599)
saválló Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62600

" Szerintem az előírtnál sűrűbb karbantartás azért több, mint a puszta reménykedés. "

 

Remény a hosszabb, gondmentes élettartamra, a gyakoribb cserékkel biztosan nem fogsz ártani a motornak, én is így cselekednék.

 

Előzmény: KVX300 (62597)
saválló Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62599

150 ezer km-ig márkaszervízben  ( garanciaidő ) 30 ezrenkénti olajcsere, utána 15 ezrenként ( több 100 ezer km ), olajcserék között nem kell utántölteni, nincs olajfogyasztás.

 

Tény: a 150 ezer km-ig történt 30 ezres olajcsereperiódus nem volt negatív hatással a motor élettertamára, semminemű káros hatását sem lehet észlelni mivel olajcserék között még mindig nincs olajfogyasztás.

Mindez közel az 500 ezer km-hez.....

 

Tehát az nem szentírás, hogy megöli a motort a 30 ezres csereperiódus....ezek már nem a 70-80-as évek motorjai, és motorolajai.

 

 

 

Előzmény: dokeee (62596)
DLCBP Creative Commons License 2024.03.07 0 0 62598

Amikor megvetted a kocsit, vállaltad hogy a karbantartásokat Dacia szervizben végezteted el. 

A RH pedig ragaszkodik ehhez.

Még a hozott olajat is feltüntetik a szerviznaplóban. 

Legalábbis 5-10 éve még így volt. 

De a Fiat is kiköti a márkaszervizt, mint garanciális feltételt. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62591)
KVX300 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 62597

Biztosíték nincs a motor élettartamának növelésére, csak a hibamentes működés valószínűségének mértékét lehet megnövelni. Szerintem az előírtnál sűrűbb karbantartás azért több, mint a puszta reménykedés.

Előzmény: saválló (62595)
dokeee Creative Commons License 2024.03.06 0 0 62596

És az a gyári intervallum 30e km volt?

Előzmény: saválló (62595)
saválló Creative Commons License 2024.03.06 -1 0 62595

" Ezen nem fogok spórolni, ha meghosszabbíthatom ezzel a motor élettartamát (az első nagy javításig), ennél sokkal több az egyéb kiadás. Az autóm magamnak tervezett élettartama alatt (tehát eladásig) nem fogok annyit olajcserére költeni még így sem, mint pl. egy turbó felújításra. "

 

Mi a biztosíték arra, hogy ezzel jelentősen megnöveled autód élettartamát, kitolod az első "nagyjavítás" időpontját?

Honnan lehet(ne) ezt előre is tudni?

Persze reménykedni lehet, hogy a gyakoribb olajcserékkel évtizedekig semmi gond nem lesz az autóval.

 

Családi autón betartom a gyári csereintervallumot, az autón/motoron minden originál, kettőstömegű, kupplung, DPF, turbo, motor sosem volt megbontva....majd 500 ezernél.....éppen ezért eszem ágában sincs megválni tőle.

 

Előzmény: KVX300 (62593)
loganos Creative Commons License 2024.03.06 0 0 62594

Ez a pontos megfogalmazás.
Ami nem kötelező, azt amúgy bárki megcsinálhatja, legyen akármilyen mechanikus, villamos, karosszéria vagy fényezési munka az autón. Garanciát abban az esetben, vagy csak adott részegységre bukja a tulaj, ha valami nem szakszerű volt. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62591)
KVX300 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 62593

Az biztos, hogy az elmúlt kb. 20 évben sokat fejlődtek a kenőanyagok, de fizika nem cáfolja meg önmagát. Kopás volt, van, lesz a motorban, csak a mértéke csökken. Véleményem szerint annyit nem javultak a kenőanyagok, hogy 20 év alatt a 3x-osára ugorjon az olajcsere periódus. Ez inkább csak marketing fogás, mert csak így adható el a "zöld" elveknek is megfelelő autó. Az, hogy a tulajdonosnak ez kárt is okozhat hosszútávon, az már senkit nem érdekel. Elvégre fogyasztói társadalomban élünk: vegyen mindenki másik autót!

 

Az olajcsere anyagáron kevesebb, mint 20eFt-omba kerül (RN17 olajjal). Ezen nem fogok spórolni, ha meghosszabbíthatom ezzel a motor élettartamát (az első nagy javításig), ennél sokkal több az egyéb kiadás. Az autóm magamnak tervezett élettartama alatt (tehát eladásig) nem fogok annyit olajcserére költeni még így sem, mint pl. egy turbó felújításra. Szerintem a számok önmagukért beszélnek, de ezt a döntést mindenkinek magának kell meghoznia.

Előzmény: saválló (62592)
saválló Creative Commons License 2024.03.06 0 0 62592

A 30 ezres csereperiódust én is eltúlzottnak tartom, de a saját magam cserélném 10 ezrenként, azt is.

 

Az o.k., hogy már nem az automobil őskorban vagyunk ahol pl. 7500 km-enként kellett olajat cserélni egyes motorokban majd jött a 10 ezres intervallum, és stb...stb...., szerintem a 15 ezer km-enkénti ( nem gyári ) csereperiódus megfelelő a motornak.

 

Persze van aki csak 30 ezrenként cseréli ( flottaautók) mert ennyi a gyári előírás, ezt be lehet tartatni vagy ettől eltérni is lehetséges főleg ha vki magánszemély, ha éppen kedve van akár 10 ezrenként is cserélheti az olajat.:)

 

Előzmény: KVX300 (62588)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.05 0 1 62591

Alapesetben,  ha szerviz nyúl hozzá, akkor nem. Ha te magad autószerelő vagy, akkor sem. De ha kideríti és bizonyítja az importőr, hogy szakszerűtlen beavatkozás miatt van baja a verdának, akkor azt leverik rajta(d), azaz övék a költség, pereskedhetsz.

 

Pl ha elviszed 10 ezrenként olajcserére mondjuk egy bosch szervizbe a kötelezőn kívül, akkor szerintem még örülnek is, hoyg nem jön elő garis probléma, kopás, stb az ő kontójukra :)

 

   

 

Előzmény: DLCBP (62589)
KVX300 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 62590

Hogy derül ki?

Előzmény: DLCBP (62589)
DLCBP Creative Commons License 2024.03.05 0 0 62589

Ha kiderül, hogy a márkaszervizen kívül valaki hozzányúlt a kocsihoz, ugrik a garancia.  😱

Előzmény: KVX300 (62588)
KVX300 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 62588

Nekem most volt a minap a Dusterem az első éves szervizén. Én már telefonon egyeztettem, hogy mi lesz a kötelező program. A szabadon választottból meg nem kértem semmit. Fizetéskor egyeztettük, hogy 1 év műlva, vagy 30000km-nél kell ismét menni, ekkor már lesz olajszűrő és olajcsere is a pollenszűrő cserén felül. Csak egy kis hűtőfolyadékot öntöttek még bele, bár szerintem nem kellett volna, de csak így él a garancia. Ez így 42eFt volt. Olajcserével már kb. 100eFt lesz jövőre. A kötelező szervizen túl én magam még le fogom cserélni az olajat, olajszűrőt (10000km-nél), mert nem tetszik, hogy egy vadiúj kocsinál nem cserélik ezeket. Álláspontom szerint akármilyen pontos és finom manapság a gyártási technológia, de ettől még be kell kopnia a motornak, legfeljebb kevesebb és kisebb lesz a kopadék. Egy biztos: én nem fogom tartani a 30000km-es szerviz ciklust az olajcserénél (a garancia lejárta után). Majd az első tapasztalatok alapján eldöntöm, hogy 10000 vagy 15000km-enként cserélem.

Előzmény: loganos (62586)
sebatti Creative Commons License 2024.03.05 0 0 62587

Szia! Várom az éves túrád! 

Előzmény: loganos (62575)
loganos Creative Commons License 2024.03.05 0 0 62586

Nektek a szerviz/szerelő nem ad tájékoztatást róla, hogy a következő szerviz mennyi idő és km múlva esedékes, akkor mit kell elvégezni, és kb. mennyibe kerül?

Előzmény: katamandos (62583)
loganos Creative Commons License 2024.03.05 0 0 62585

Szia!
Nehogy szétbarmold a tetőkárpitot! Nem kell levenni sem. 
A gumi átvezetőnél be kell fűzni a csomagtér ajtóba a kábelt, a pótféklámpa mellett pedig ki. 
Ha csak kihúzod a tető alól a gumikédernél, idővel megtörik a kábel, meg nagy esőben be is ázhat.

Előzmény: Freelunch (62578)
saválló Creative Commons License 2024.03.04 0 0 62584

Feltételezem ha van hozzá vezérműlánc készlet akkor láncos vezérlésű:

https://www.autodoc.hu/jarmu-alkatreszek/vezermulanc-keszlet-15065/dacia/duster/duster/137591-1-0-tce-100-hmmt

 

Persze ez sem szentírás csak egy támpont.

Előzmény: katamandos (62583)
katamandos Creative Commons License 2024.03.04 0 0 62583

Köszönöm az infót. Azt meg majd megpróbálom valahogy kideríteni, hogy az én autóm (Duster 2018 1.0 TCe Comfort LPG DFULL) vezérműszíjas vagy láncos.

Előzmény: saválló (62580)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.03.04 0 0 62582

Visszahívási akció 1.5dci motorvezérlőn. Márkaszerviz nem tudta megmondani miért, mire jó, csak hogy nem volt rá panasz.

Vajon mi?

 

GToni Creative Commons License 2024.03.03 0 1 62581

 

Bármelyik márkakereskedésben az alvázszám alapján kinyomtatják a karbantartási lapot elvileg ingyen.

A K4M-es motorosomnál 120000 Km vagy 6 év volt.

Előzmény: katamandos (62579)
saválló Creative Commons License 2024.03.03 0 0 62580

Daciáéknál a vezérléscsereperiódus olyan titkos, mint a nukleáris indítókód, sehol konkrét utalás rá, se arra, hogy pl. melyik motor vezérműszíjas ill. melyik láncos.

 

Annyit lehetett még kideríteni, hogy a vezérműszíjat 6 évente vagy 120 ezer km-nél kell cserélni, találtam még egyébb infókat délután, de már nem találom meg azt az oldalt.

Volt 1 oldal, de ott csak Duster 1-ről volt leírva minden motornál, hogy milyen a vezérlése, és mennyi a csereintervalluma.

Előzmény: katamandos (62579)
katamandos Creative Commons License 2024.03.03 0 0 62579

Majdnem ilyenre gondoltam, csak ebben sajnos nincs benne a vezérlés csere periódusa (Lacettinél 60000 km volt).

Előzmény: saválló (62573)
Freelunch Creative Commons License 2024.03.01 0 0 62578

Sziasztok!

Szeretném a hátsó menetrögzítő kamerát ráragasztani a szélvédőre. Ehhez meg kellene bontani a tetőkárpit hátsó részét, hogy a vezetőkábelt eljuttassam a hátsó szélvédőre. A tetőkárpit fehér patentekkel van odarögzítve. Ezt hogyan tudom leszedni?

Ha a kédergumit leszedtem és (valahogyan) a tetőkárpit patentjeit is, akkor fel tudom emelni a kárpitot, hogy alá be tudjam tenni a vezetéket? Sajnos még ilyesmit nem csináltam és az interneten fellelhető videók ott kezdődnek, hogy az egész tetőkárpit már le van szedve.....

clio93 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 62577

Sziasztok! 2013-as dacia dusternek mennyi kellene legyen az előgyújtási szöge alapjáraton? 750 az alapjárat és -25 fok az előgyújtás. K4m motor

DLCBP Creative Commons License 2024.02.27 0 0 62576

Fejlődtek az olajok.  😃

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62574)
loganos Creative Commons License 2024.02.26 0 1 62575

Sziasztok!
Nálam már fenn van a Medianav-omon a legújabb 2023.Q4 full Európa.

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.24 0 0 62574

ja, csak 20e km volt a DII-es 2018-ban és tökugyanaz a motor 25e 2021-ben :)

 

Előzmény: katamandos (62572)
saválló Creative Commons License 2024.02.24 0 0 62573
Előzmény: katamandos (62572)
katamandos Creative Commons License 2024.02.23 0 0 62572

Sziasztok!

Tudna nekem linkelni valaki egy Duster II. karbantartási utasítást (csereperiódusok, stb.)? Én hiába keresek ilyet, nem találok, csak azt a kezelési útmutatót, ami nekem is megvan, csak abból pont a lényeg hiányzik.

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.21 0 0 62571

Mézre is rá kell írni a lejárati időt, aztán régészek találtak már több ezer éves csuprot is, hibátlanul. 

 

Előzmény: saválló (62569)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.21 0 0 62570

Én meg Shell-essel 3 különböző kúton is. Franchise, szerintem a személyzet lehet a  ludas, nem a kúttársaság.... 

 

Előzmény: DLCBP (62567)
saválló Creative Commons License 2024.02.21 -1 3 62569

Miért is ne öntöttem volna bele a szép tiszta gázolajat egy diesel Dusterbe?

 

Mennyivel különb az 1.5-ös dCi, mint mondjuk egy német CRTDI?

 

A gázolaj nem tejföl, hogy az idővel még a hűtőben is megpunnyad/megromlik, szép kristálytiszta volt, és az égvilágon semmi baja nem lett a kannában állástól.

Ez is olyan, mint a prémium üzemanyag, csak hinni kell benne, és már jobban is megy tőle a motor, a gázolaj is állítólag  romlandó.....egyesek szerint, más meg elhasználja mindennemű problémák nélkül.

 

Előzmény: DLCBP (62568)
DLCBP Creative Commons License 2024.02.21 0 0 62568

azt hittem, dízel dusterbe öntötted az öreg olajat.   

Előzmény: saválló (62561)
DLCBP Creative Commons License 2024.02.21 0 0 62567

Egyszer megszívtam az ósanos gázolajjal, egyszer az áviás benzinnel.   :-(

Előzmény: dokeee (62564)
dokeee Creative Commons License 2024.02.21 0 0 62566

Átlagautóba felesleges.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62565)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.20 -1 1 62565

Önmagukban nem érnek semmit. Kell hozzá a No Fear vagy a Strretfighter matrica is, úgy már 30+15+20 LE. Sőtétítő fólia másik +15, sport légszűrő +40. Ehhez már csak adalék a prémium nafta. Így könnyen elérhető a

 

Fordítsuk meg: a MSZ és EU szabvány szerinti normál üzemanyag akkor károsítja a verdát, lerakódást okoz, oszt' ez meg nem? Naugye...

 

 

Előzmény: dokeee (62564)
dokeee Creative Commons License 2024.02.20 0 0 62564

Mókusvakítás az egész, én sok éve az Auchannál tankolok benzint is dízelt is. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62562)
saválló Creative Commons License 2024.02.20 0 0 62563

Én sem veszek prémiumot csak fűnyíróba, már számtalan teszt bebizonyította azon kivul, hogy drágábbak nem érnek, nem tudnak semmiivel sem többet.

 

Csak hinni kell bennük, és lesz egyből  "csodafogyasztás", és hasonlóak.;)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62562)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.20 0 0 62562

Én nem veszek prémiumot. Kivétel a fűnyíró, hajómotor, stb, ahol akár évig is el kell álljon kannában. 

Abból indulok ki: ha tényleg kevesebbet kér a motor a prémiumból, akkor a kiesett bevételt az árán kell behozni. Külön tartály, valamit mégiscsak bele kell keverni, stb. Tehát a kút nem fog ráfizetni, akkor viszont nekem drágább :)Teljesítmény: nem gondolom, hogy 130-as tempomatos közlekedésnél érzékelek bármit is belőle. 200+ km etapnál meg hogy 1 mp-el hamarabb érem el az utazót - hát nem tökmindegy? Amúgy sem padlógázzal közlekedek. Magyarul prémiummal fél gáz kompenzálható normállal padlózva, há' nem?Amúgy a bullshit mellé: https://www.youtube.com/watch?v=Fs-1aEpJZbo  

Előzmény: saválló (62561)
saválló Creative Commons License 2024.02.19 -1 3 62561

Nekem nem 1.5-ös turbós diesel Dusterom van hanem TCe 130.

 

Amúgy az "állott" gázolajat CRTDI-be öntöttem bele, természetesen semmi baja nem volt tőle hiszen azóta már jónéhány ezer km-t megtett az autó gond nélkül.

 

Sokan túlmisztifikálják az üzemanyagot....csakprémiumotmertazhúúdeenaggyonjóóóamotornak.....aztán amelyik sosem kapott prémium üzemanyagot ( az enyémek sem ) mégis elmennek üzemanyagellátó rendszer problémák nélkül sok sok 100 ezer km-t, sőt még az állott gázolaj sem okoz problémát.:)

 

 

Előzmény: DLCBP (62560)
DLCBP Creative Commons License 2024.02.19 0 0 62560

Én biztosan nem kockáztatnám egy 1,5-ös turbós dízelmotor egészségét állott üzemanyaggal. 

A 2,3-as szívó motor még szűretlen étolajjal is elment százezreket, de az egy más világ volt. 😀

Előzmény: saválló (62559)
saválló Creative Commons License 2024.02.19 0 0 62559

Az üzemanyag árstop elejéről származó utolsó kanna gázolajat  tavaly  összel  öntöttem az autóba. Semmi baja nem lett tőle. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62558)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.19 0 0 62558

Megkérdeztem, azt az infót kaptam, hogy a gázolaj a MOL töltő telepről 6 hónap minőségmegőrzési idővel kerül át a tartálykocsiba, onnantól ketyeg.

 

Előzmény: saválló (62556)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 62557

 

 Első körben: vasoxid, azaz rozsda.

Régen is volt, senki sem foglalkozott vele.

Az más kérdés, hogy a rengeteg adaléktól nem rozsdásodhatna, de mégis megteszi.

Könnyűfém hengertömböknél nincs.

Az alapszín, azért mástól is megváltozhat.

Előzmény: saválló (62552)
saválló Creative Commons License 2024.02.16 -1 3 62556

Már a benzin, gázolaj, hűtőfolyadék (elszíneződik ?)  is megromlik, mint a pl. a kávétejszín ha nem teszi az ember hűtőbe?

Mondjuk a gázolaj azért még kibír 1-2 évet kannában.

 

Hová jutottunk a 21. században....lassan már minden "eldobható" les, minőség, tartósság a múlté.:(

 

Ha így megy tovább akár még azt is megélhetjük, hogy a motorolaj is romlandó áru lesz szavatossági idővel, mint a poharas joghurt.:)

Gumiabroncsokkal már eljutottunk majdnem idáig, egyre korábabn öregednek.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62555)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.16 0 0 62555

A ződ 'benzin sem romlott meg, a sárga gázolaj sem mióta eszünket tudtuk. Aztán mostan megromlik mindkettő. Fejlődik a világ na. 

 

(Xyladekor is kibírta 2x évig a széldeszkán, ma meg jó ha kettőt. 

Előzmény: saválló (62554)
saválló Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62554

Én elhiszek mindent, nekem élőben rózsaszínű.:)

 

Eddigi autóim rózsíszínű ( G12 ?) hűtőfolyadékjai sosem változtatták meg a színüket, ezeréves autóban is még mindig szép rózsaszínű a folyadék vagy színvak vagyok.:-)

Előzmény: loganos (62553)
loganos Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62553

Nem rózsaszín az, hanem sárgás-zöldes. Mert ilyen lesz idővel, mindenkiében. 

Előzmény: saválló (62552)
saválló Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62552

" A FEBI 26580 az tökéletes bele. A termék adatlap is rendben amit bemásoltál.."

 

No, akkor csak jót adtak ( korábban is ezt írtam ) a Dusterhez, már csak azt kellene kideríteni miért lett rózsaszínű a hűtőfolyadékom?:)

Kíváncsi leszek a márkaszervízben mit mondanak majd róla.

Előzmény: loganos (62551)
loganos Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62551

A FEBI 26580 az tökéletes bele. A termék adatlap is rendben amit bemásoltál. De, hogy a G11 hogyan került bele helytelenül, az örök rejtély. 
Én egyébként azon csodálkozom, hogy az EU még nem lépett valamit fagyálló ügyben (vagy lehet épp folyamatban van). Pont a Renault által használt szabványt nem tartják a legtöbb helyen, sok általános műhely meg nem is hallott róla, aztán beletöltik azt ami éppen kéznél van :(
Jelenleg annyi féle szabvány van már a belső égésű motorosaknál is, erre ott vannak még az elektromos és hibrid járművek, motorkerékpárok, stb. Egységesíteni kellene, kötelezően minden gyártónál. Meg nem ilyen hanem jóval hosszabb csereperiódusokkal, mert igen csak mérgező anyag. 
A márkaszervizekből amúgy jelenleg eltűnt az RX Type D, valami EU-s dologra hivatkozva és RX Type e van helyette. Állítólag az etilén glikol miatt. Holott ez sok más fagyállóban , de még szélvédő mosókban is megtalálható. És a Febi is gyártja tovább, EU piacra is az RX Type D-t.

Egy 1.0Tce 110Le-s tulajnak a kérdésére ezt válaszolta az importőr a napokban.


Az biztos, hogy amíg kapható RX type D és amiben gyárilag is az van, abban én nem fogom mással keverni, ha megengedett akkor se.

 

Előzmény: saválló (62545)
saválló Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62550

Most néztem.... TCe 130 Easy S + 5év gari .....480 ezer lett.....én még 210-et fizettem érte.

Elsőre nagyon soknak tűnik ( az is ), de a szervízárak is emelkednek folyamatosan.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62549)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62549

az 5 éves 420 és 580e között szór, motortól függően (LPG->dci)

a 7 éves már 635-965ezer között.

 

Egy vezérléscseréért nem adok ennyivel többet, mert még a 7éves is 100e km-ig szól csak. 

Előzmény: saválló (62548)
saválló Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62548

Minden drágul, a szervíz legyen kivétel?

Nem néztem már régen, mennyi mostanában?

 

Igazából hirtelen azt se tudom én mennyit fizettem érte. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62547)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.15 0 1 62547

Kíváncsiságból meglestem az aktuális árlistát.

Jól megnyomták a ceruzát az easy service-nél.  Nem lehet bőrülést kérni. Még inkább kuriózum lett az autóm :)

 

 

Garfield007 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 62546

Ennyire nem egyszerű, a forgalmazók próbálják leegyszerűsíteni és pl. itthon a VW szabványait alkalmazni(G11, G12, G13), ami valójában összetételt takar.

De ha ezt elolvasod, már nem ennyire egyértelmű a helyzet.

Ha pedig megnézed ezt a képet, rájössz, hogy a szín vagy egy leegyszerűsített autógyártó szabványa semmit nem ér a részletes adatok nélkül, ettől ment meg, hogy ha a gyártói ajánlást figyeled:

Előzmény: saválló (62545)
saválló Creative Commons License 2024.02.13 0 0 62545

A z Unixnál ezt adták a Dusterhoz gyártó, modell, motor szerint:

https://www.autoalkatreszonline24.hu/febi-bilstein/1883162

Az adatlapján pedig ez olvasható:

( Van G11 kék, és zöld is )

  • hőmérséklet-tartománytól [°C]:-35
  • Gyártói engedély:Renault Typ D, Glaceol RX type D
  • specifikáció:G11
  • Szín:zöld
  • Tömeg [kg]:1,75
  • Kötési mód:Palack
  • használatra kész:+

TERMÉK ÁTTEKINTŐ

Előzmény: loganos (62544)
loganos Creative Commons License 2024.02.12 0 1 62544

A RX Type D fagyálló az nem G11.
Az autó gyárban vákummal töltik be a hűtőfolyadékot. Ami csak majdnem tökéletes, de nem teljesen. 
Szerviz doksi szerint is járatni kell, 2500as fordulaton, amíg nem kapcsol a hűtő ventilátor. És ha kihűlt, akkor pótolni azt a 2-3 decit.
Az 1.3Tce termosztátról amit bemásoltál, azt én írtam valahol :) Nálad biztos nem az az elrepedés van, az ugyanis hirtelen halál, nagy folyadék veszteséggel.
Kérdés meddig csökken a szint. Ha hideg motornál nem a minimum alatt van, akkor megfelelő. A kiegyenlítő tartály kupakjában van egy szelep. Ott szépen elgőzölgi a felesleget. Tehát ha az a szelep mondjuk épp olyan, hogy csak a minimum közelében bírja tartani a szintet, akkor te hiba öntöd mindig tele, pár száz km után újra ugyan oda csökken a szint. 
De ha éveket olvasol vissza, sokszor volt ez már téma. Nem csak a Duster 2010-es megjelenésekor, de már a 2004-es Logan1-eknél is ez volt. És ezen (is) lett a vita anno a macskával, hogy zárt vagy nyitott e a hűtőrendszer.

Előzmény: saválló (62541)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 62543

A motorgyárba forgatják át, az összeszerelőüzemben már csak folyadékokkal mindenhol feltöltve, készen beindítják és revizíózzák, aztán a következő kör a márkaszervizé. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62542)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.11 0 0 62542

Szerintem azt gyártócellában teszik, beszerelés előtt. Fura lenne a kocsiban forgatni kézi/külső erővel, nem? Cellában meg hiába légtelenítesz az autóba beépített hűtőrendszer nélkül.

Én így képzelem, nyilván tévedhetek. 

 

Előzmény: Rumcice (62540)
saválló Creative Commons License 2024.02.11 0 0 62541

" Feltételezés, akár ez is lehet: gyárban motoronként mondjuk 20 percet spórolnak vele, így nem légtelenítenek. Feltöltik csurig, mikor átveszed szinten van, 100 km után meg a minimumot közelíti, majd a tulaj rátölt :) "

 

Itt az a szépséghiba, hogy nem csak az autó új korában ( pl. 401 km-nél ) volt kevés a szint hanem később is kellett rátölteni. Igaz nem jelentős mennyiséget, de akkor is.

 

Amúgy a testvértopikban ezt írták:

 

" Igen, sajnos az 1.3Tce-nél a termosztát házak repednek. Megjósolhatatlan, hogy mikor, kinél, és előjele sincs. Van aminél 30ezer km-es korában, van amiben 200ezer km felett se. Nagyobb gond, hogy van amikor hetekig nincs raktáron a Renault-nál. Nálam ezért van mindig polcon belőle."

 

Nem tudom ez lenne-e a magyarázat nálam a vízfogyásra, igaz nem jelentős mennyiségben, és nem is rendszeresen, de azért néhanapján rá kellett töltenem az elmúlt 2 évben.

Nekem ez nagyon nem normális állapot hiszen a sok 100 ezer km-t futott őskori leletekbe sem kellett utántöltögetni, a Duster meg csupán 15400 km-nél tart, és random fogyogat a hűtővíz.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62539)
Rumcice Creative Commons License 2024.02.11 0 0 62540

Lehet forgatni is a motort beindítás nélkül külső erővel. Az összeszerelt motorokat így tesztelik le, beindítás és üzemanyag nélkül.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62539)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.11 0 0 62539

Mi van ha?

Feltételezés, akár ez is lehet: gyárban motoronként mondjuk 20 percet spórolnak vele, így nem légtelenítenek. Feltöltik csurig, mikor átveszed szinten van, 100 km után meg a minimumot közelíti, majd a tulaj rátölt :)

Amúgy, légtelenítéshez járatni kell a motort, igaz? Akkor kibocsátási megfontolás is lehet benne, ugyebár. Valahol valakik kipipáltak vele 20 gramm CO2-t, kaptak érte EUs szubvenciót, prémiumot, 'mittoménmit.

 

Előzmény: saválló (62537)
dokeee Creative Commons License 2024.02.10 0 0 62538

Tudom.

Előzmény: saválló (62537)
saválló Creative Commons License 2024.02.10 0 0 62537

Én újonnan vettem.

Előzmény: dokeee (62535)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.10 0 0 62536

401 km-t futott autónál ugyan hogyan lehet minimum szint közeli a folyadékszint?

 

Teljesen normális, sajnos az első reviziónál sem légtelenítettek rendesen. 

 

Azóta nem tudom pontosan mennyit töltöttem utána, de úgy voltam vele, hogy a G11-es  -23 fokosra volt keverve a Dusterben, így ezt nem higítanám tovább ioncserélt vízzel hanem inkább vettem G11-est.

 

 

A kép alapján, szerencsére nem G11-et töltöttél bele. A G11 egyébként kék. 

A -23 fokot mértétek?

 

Akkor az én német autóim nem normálisak mert nem fogy a hűtővíz úgy, mint az újonnan vásárolt Dusterből, ha minden rendben van miért is fogyna?

 

A franciákban sem fogy, a Duster tulajok sem panaszkodnak, max. egy utántöltésre van szükség és utána helyreáll a rend.

 

 

Előzmény: saválló (62533)
dokeee Creative Commons License 2024.02.10 0 1 62535

Az tuti, hogy egy új autóba ma nem raknak g11-es fagyállót.

Előzmény: Rumcice (62534)
Rumcice Creative Commons License 2024.02.10 0 1 62534

A G11-es fagyálló a létező legkevésbé alumínium barát, mondhatni, aluzabáló fagyálló. A színét ne nézzétek, amit lehet kapni G11-et, mind zöld. 40 éves szabvány.

 

Azóta volt G12 G12+ G13 G14, szóval a G betűt ne nézzétek, hanem a gyári előírást, én márkaszervizben vettem volna 1 liter gyári fagyállót és akkor a szín és az előírás is stimmelt volna.

Előzmény: saválló (62532)
saválló Creative Commons License 2024.02.10 -1 3 62533

401 km-t futott autónál ugyan hogyan lehet minimum szint közeli a folyadékszint?

 

Azóta nem tudom pontosan mennyit töltöttem utána, de úgy voltam vele, hogy a G11-es  -23 fokosra volt keverve a Dusterben, így ezt nem higítanám tovább ioncserélt vízzel hanem inkább vettem G11-est.

 

Egyedül az Unixnál kaptam nagy nehezen, rendelésre, aztán a zöld + zöld-ből lett rózsaszín.

Nincs para hiszen nem zabálja a hűtővizet, de egy új autónál, és azóta is alig futottnál ugyan miért/hová is tűnik el a víz mégha kis mennyiségben is?

 

Szervízbe minderre azt mondják évek óta ez normális jelenség, szokott fogyni.

 

Akkor az én német autóim nem normálisak mert nem fogy a hűtővíz úgy, mint az újonnan vásárolt Dusterből, ha minden rendben van miért is fogyna?

 

Amúgy nem parázok mert nincs miért, van mivel utántölteni, meg már úgyis rózsazsínű lett a tartály tartalma.:-)

Előzmény: loganos (62531)
saválló Creative Commons License 2024.02.10 -1 3 62532

Garanciális autónál semmi esetre sem cserélnék sk. hűtőfolyadékot.

 

1- semmi értelme

2 - azon kívül, hogy bántja a szememet az elszíneződés, nem indokolt

3- néhány hét múlva megy 2 éves szervízre az autó, ott majd kiokoskodhatják az elváltozás okát

4- valahol azt olvastam a G11-es zöld ( -25 fokig) hűtőfolyadéknak 2 év a csereperiódusa, lehet a szervíz szerint majd nem, de akkor meg marad benne ami benne van.

 

Nekem évtizedek óta német autóim vannak G12 rózsaszín hűtőfolyadékkal, egyiknél sem fogyott, egyiknél sem volt színelváltozás, és igazából egyiknél sem cseréltettem hűtőfolyadékot.

Ettől függetlenül sok sok 100 ezer km-t megtettem velük csere nélkül, valakinek a hobbija a mindentkikellcserélnirajta, nekem nem csak azt ami a normál szervízperiódusok alkalmával cserélek vagy cserélni kell.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62530)
loganos Creative Commons License 2024.02.10 0 0 62531

Nincs annak a hűtőfolyadéknak semmi baja. Ennek az RX type D-nek megváltozik a színe idővel.  4év a csereperiódus. Gyakorlatilag azonba én dci-kből amiknél 6 évesen veszem ki a vízpumpát, ott sem látni még gondot.
Inkább arra figyelj, hogy ne keverd mással össze. A zöld, rózsaszín, kék, stb. G11 G12 G13 fagyállóknak semmi köze az RX type d-hez. 
Ha 2-3 deci hiányzik a tartályból, első alkalommal azt ioncserélt vízzel nyugodtan töltsd utána.

Előzmény: saválló (62520)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.10 0 0 62530

ui: én lehet átmosnám és kicserélném a hűtőfolyadékot. Csak a nyugodtan alvás érdekében. De inkább hallgass majd a képzett autószerelőre, ne az ilyen fórumhuszárra, mint én. 

ui2: Az otthoni fagyállócsere rákfenéje a mérgező kotyvalékot hova teszed kérdés.

 

 

  

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62529)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.10 0 0 62529

Semmit, a színt érintheti. Elvileg. Várjuk meg mit mond a szerviz. Vidd a fotókat. Szerintem normális a fehérvári szerviz. 

 

 

Előzmény: saválló (62527)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62528

Mondjuk, tényleg minimum felett van, ami hidegen teljesen normális szint. 

Egyébként meg cseréld le és nem lesz több kérdés. 

Előzmény: saválló (62522)
saválló Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62527

Mi mást tehetnék?

G11 van benne, G 11 ( Gyártói engedély:Renault Typ D, Glaceol RX type Dlett utántöltve.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62526)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62526

Két eltérő gyártó két eltérő színezőanyaga akár öregítheti is egymást a vegyipar mai állása szerint. 

 

Előzmény: saválló (62525)
saválló Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62525

" Ez az termék megfelelő DACIA Duster II 1.3 TCe 130 (HMMF) gépkocsijához.."

 

https://www.autoalkatreszonline24.hu/febi-bilstein/1883162

Előzmény: saválló (62524)
saválló Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62524

Amilyen belevaló, amilyen előbb a a képen is látható volt.

" A zöld az G11-es fagyálló, az van a Dusterban is.

Pl Unixnál ez van: 1,5 liter, zöld Szín: zöld, Térfogat [liter]: 1,5, specifikáció: Renault Typ D, Glaceol RX type D "

 

Miért öntöttem volna bele másmilyet ha nem az való bele?

 

 

 

 

 

Előzmény: dokeee (62523)
dokeee Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62523

És milyet öntöttél bele? Mármint úgy specifikációilag.

Előzmény: saválló (62522)
saválló Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62522

Az autó alig 2 hetes volt, és a világoszöld (- 25 fokig ) hűtőfolyadék szintje már a minimum alatt volt.

Ezt a fotót küldtem el a mákakereskedésnek ahol vettem a Dustert, hogy ez ugyan mitől van?

Erre azt a választ kaptam, hogy ez teljesen normális állapot (??) mert még nincs a minimum szint alatt.

 

Lehet mindenkit sülthalnak néznek, de nekem ez a szint, főleg alig futott új autónál, rohadt kevés, szerintük ez normál.

 

Tehát nem vagyok színvak, a világoszöld az nekem világoszöld, a rózsaszín ( most ) meg rózsaszín, a képek magukért beszélnek. :)

Előzmény: dokeee (62521)
dokeee Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62521

Biztos ez? Nekem G13+ fagyálló volt benne, az inkább sárga. Ez a zöld szín inkább G11-re emlékeztet.

Előzmény: saválló (62520)
saválló Creative Commons License 2024.02.09 0 0 62520

Már egy ideje foglalkoztat az a jelenség a motortérben, hogy a gyárilag betöltött, az autó újkorában még világoszöld színű hűtőfolyadék hogyan lett mostanság rózsaszínű?

 

A minap kértem Sz. fehérvárra időpontot 2 éves szervízre, a munkafelvevőnek említettem a v.zöld hűtőfolyadék rózsaszínűre változását, azt mondta majd megvizsgálják ennek az okát.

No én meg arra leszek kíváncsi, hogy ezt vajon mivel fogják megmagyarázni, mert ez nekem rejtély.

 

Nekem még sosem változott más színűre a hűtőfolyadékom,  ha rózsaszínű akkor az olyan is maradt, kivéve ha neadjisten hf-es lett mondjuk a motor, és olaj került a hűtővízbe, de akkor sem lett mondjuk a kékből piros vagy a rózsaszínből mondjuk zöld.

 

 

Ilyen színű volt benne, és ilyen is lett utántöltve:

 

 

 

DLCBP Creative Commons License 2024.02.08 0 0 62519

Fingom nincs. 😱

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62511)
kid_brother Creative Commons License 2024.02.08 0 0 62518

Rendben, én csak a mennyiség miatt gondoltam hogy megmosolyognák hiszen csak egyetlen darab járműre és egyetlen darab matricára van szükségem, de köszönöm az ötletet keresek helyben egy céget. Ha pl. 5-10db a minimális mennyiség de az kijön valahol 5e alatt az már nekem ok. :)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62517)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.08 0 0 62517

Nem mosolyogják meg. Pl hajók lajtromjelét is ott csináltatjuk matricából, azok egyediek (igen, ott neked kell elkészítened, felfestened, felragasztanod, nem a hatóság adja mint a rendszámokat :)

 

 

Előzmény: kid_brother (62514)
kid_brother Creative Commons License 2024.02.07 0 0 62516

Köszi az lesz, mert a román nem hajlandó válaszolni, a töröknek meg (aliexpress link) nem fizetek ki 7ezret. :)

 

Előzmény: saválló (62515)
saválló Creative Commons License 2024.02.07 0 0 62515

Azért van az un. dekor bolt, hogy elkészítsék azt amit az ügyfél szeretne.

 

Én sem ipari mennyiségben rendeltem matricát ahogy pl. már sokszor egyedi pólót, bögrét, baseballsapkát, különböző ajándéktárgyakat felmatricázva.

 

Én a helyedben mindenképpen megérdeklődném, az nem kerül pénzbe.:)

Előzmény: kid_brother (62514)
kid_brother Creative Commons License 2024.02.07 0 0 62514

Mondasz valamit, de szerintem min. megmosolyogják ha én kérek 1db matricát (vagy akár tizet). Viszont ha már itt tartunk, akkor esetleg otthon is el lehetne készíteni, már ha létezik tintasugarassal nyomtatható valamilyen A4-es vizes matrica.

Előzmény: saválló (62513)
saválló Creative Commons License 2024.02.07 0 0 62513

Én a helyedben elmennék egy dekor ( matrica, kirakatdekoráció stb. ) boltba ahol olyan matricát csinálnak neked amilyet szeretnél.

Régen csináltattam én is autóra, neked sem feltétlen kell originál gyári, ha ugyanazt megcsinálják töredékárért.

 

Előzmény: kid_brother (62512)
kid_brother Creative Commons License 2024.02.07 0 0 62512

Az aliexpress-es ár horror, azt ismertem. A másik -habár román oldal- reményt keltő, várom a srác válaszát. Köszönöm.

Előzmény: saválló (62510)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.07 0 0 62511

mi volt a hiba? 

Előzmény: DLCBP (62507)
saválló Creative Commons License 2024.02.06 0 1 62510
Előzmény: kid_brother (62509)
kid_brother Creative Commons License 2024.02.06 0 0 62509

Sziasztok!

 

Esetleg valaki tud olyan webshopot, ahonnan Duster I. 4WD matricát lehetne rendelni?

 

Ilyet:

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.06 0 0 62508

Oké, de kivenni hogyan lehet?

Tudja valaki?

 

Előzmény: DLCBP (62505)
DLCBP Creative Commons License 2024.02.06 0 0 62507

Dobott ma a szekér két hibaüzenetet, és leszabályozta magát.

Újraindítás után helyrejött.

Kezd nem tetszeni a dolog.  😱

fargo Creative Commons License 2024.02.05 0 2 62506

Nem, konkrétan azért lettél kigyakva, mert semmi másról nem szólt az ottani tevékenységed, mint hogy megjelentél pár hetente, és kéretlenül provokáltál mindenkit. Gyakorlatilag elkezdted szétzilálni a topikot. Mint ahogy -- a jelek szerint -- itt is, meg másik topikokban is teszed. Kissé beteges ez a dolog a részedről, de szinte borítékolni lehet, hogy itt is ki leszel tiltva előbb vagy utóbb...

Előzmény: Garfield007 (62485)
DLCBP Creative Commons License 2024.02.05 0 0 62505

Én még az automata ablaktörlőt is kikapcsoltattam. 😄

Előzmény: sebatti (62503)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 62504

Ez engem is érdekelne, mert nekem meg olyan, mintha kilőtte volna azt a kis állítható golyó-fúvókát...

Előzmény: sebatti (62503)
sebatti Creative Commons License 2024.02.05 0 0 62503

Sziasztok. A Dusteren eldugult a hátsó ablakmosó, nem sikerült kipiszkálni. Hogyan vehető ki a szórófej? Esetleg hatékonyabbat tudtok javasolni?

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.05 0 0 62502

üzemanyag szállító kipuffja meg nem mehet hátra, elől van a dob is.

 

Előzmény: Rumcice (62500)
saválló Creative Commons License 2024.02.05 0 1 62501

Nem sokáig bírta hibamentesen, ezek minden évjáratban beépítenek vmi gyári hibát, kötelező talán?

 

Az nekem érdekes, hogy nem lett előszőr "hibafelmérés" hanem egyből adtak időpontot a cserére, ergo nem egyedi az eset hanem ezek szerint tömeges?

 

A hozzáállás az pozitívum, de egy szinte új autónál lötyög/billeg ide/oda az ülés az azért gyalázat.

Igaz a gyár mindig hozza a formáját, vmi selejt mindig beépítésre kerül.

 

Nálunk nincs semmi zörej, lötyögés, igaz néhány hónaposan már váltókulissza csere volt gariban.

Előzmény: boncyy (62491)
Rumcice Creative Commons License 2024.02.05 0 0 62500

Ne a 40 éve jogszabályokat nézd. Van jogharmonizáció is.

 

A Ford Transit kipufogója az autó alatt kellős középen végződik.

 

Meg ott van már jó 20 éve pl. a BMW-k féklámpája, enyhe fékezéskor 1 fénysor ég, erős fékezéskor 2 sor, vészfékezéskor pedig villog a féklámpa és esetleg a vészvillogó is bekapcsol, figyelmeztetésül.

 

Ezek nincsenek benne a magyar kreszben, de az autók mégis megkapták a forgalomba helyezési engedélyt ezekkel a tulajdonságokkal, és se vizsgán nem bukhat meg, sem rendőr nem veheti érte le a rendszámot.

Előzmény: Garfield007 (62499)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.04 -6 0 62499

Nem, továbbra is ott tartottam, hogy a műszaki lehetőségeket a jogszabályok nem mindig követik, mert olyan hülyék is kodifikálhatnak, mint az itteni jogász.

Mutatok cégcsoport érintettséget, ha már kipufogó: 

 "A kipufogó csővezeték nem vezethető át, a hangtompító berendezés pedig nem helyezhető el a jármű zárt vezetőfülkéjében, utasterében, illetőleg rakterében, és nem végződhet sem a vezetőfülke, sem az utastér alatt."

Tudod hol végződik pl. a Sandero vagy a Jogger kipufogója? A chip hiány miatt elfogyott acél miatt ezen is spórolni kellett :-D

 

A gömbcsukló és az abroncs nem esik az enyhébb és javítható hiba kategóriába. Itt nincs mérlegelési lehetőség.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62496)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.04 -5 0 62498

Igen, te is érted a lényeget. :-)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62497)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.04 0 1 62497

Így van, a chiphiány elmúlása negatívan érinti a hegesztett acélszerkezetet. Gondolom jó sok Dustert vittél már garis javításra, s belülről ismered a márkaszervizeket, építő volt a hozzászólás.

Előzmény: Garfield007 (62495)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.04 0 0 62496

Főleg azért mert én egy gömbcsuklóról írtam, arra válaszoltál. Tényleg felesleges....

Előzmény: Garfield007 (62494)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.04 -5 0 62495

Jópár garanciális eset volt, az elején nem voltak ilyen kedvesek a márkaszervizek, a legtöbb esetben javítgatni próbálták, de azóta belejöttek. Fura, hogy évek óta így kijöhetnek a gyárból, pedig már chip hiány sincs.

Előzmény: boncyy (62491)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.04 -5 0 62494

Tehát, ahogy írva is volt(több ilyen típus van egyébként) ha van gyári fotód, ábrád, akkor lehet jogszabály ellenes, pedig elég egyértelmű a jogszabály, kivétel nélkül. Egyébként ez a normális eljárás.

Ha csak a józan eszemre hallgatok, akkor nekem furcsa az értékrendem...

Egyébként azt is leírtam, hogy a legtöbb esetben felesleges a furat, a falueszének se azért tartott addig a dob, amíg. De ha van, semmiféle kárt nem okoz.

De mindig rájövök, hogy itt felesleges tényekről csevegni.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62492)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.04 0 1 62493

Ilyet írtak már régen mások (ülés problem). Nekem szerencsére nem volt ilyen bajom. A régivel volt pár sw probléma, ezeket orvosolták. A fűtőventi ellenállatot cserélték, a fényezési típushibát javították. 

Az újnál a kipuff szelep furulyázást szoftverezték, fényezést javították, bérautót adtak, olyat, amilyet kértem :)

 

Azóta mindkettő probléma mentes.  Ja nem, a médianav néha behülyül. Microsoftos orvoslás: autót kikapcs, újraindít :).

 

 

Előzmény: boncyy (62491)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.04 0 0 62492

Nem nagyon értem. Attól bénulna meg az élet, hogy a jogszabályban foglaltaknak megfelelően kap a nyugdíjas 8 napot a hiba javítására bukta helyett?

Mert a vizsgahely alkalmazza és nem szivatja az autóst?

Fura az értékrended...

 

Előzmény: Garfield007 (62484)
boncyy Creative Commons License 2024.02.04 0 1 62491

NNa az új Dusterem vezetőoldali ülése előre hátra billeg. Voltam bent vele (mivel egy hónapos 2500 km), hogy ilyenkor mi van? Meg se nézték hanem időpontot egyeztettünk az ülés váz cserére. Két óra alatt megvan és állítólag gyári tulajdonság :) De milyen rendesek ezek a srácok nincs kötekedés semmi fejvakarás hanem csere:) Csak egy kis pozitívum..

Gondolom ránkfér..

saválló Creative Commons License 2024.02.04 0 1 62490

Akinek akármilyen Dacia Duster autója van az még itt hozzászólhat?:)

Rumcice Creative Commons License 2024.02.04 0 1 62489

Én is lementettem a képet a macskáról. :)

 

Aztán egyszer felraktam ide, erre ő rohant a modhoz, és kitiltottak innen egy időre. De a kép még megvan, most kerestem meg! :)

 

Vajon mi a foglalkozása? Internetes aktivitásért kap fizut?

Előzmény: loganos (62488)
loganos Creative Commons License 2024.02.04 0 2 62488

Tedd ki nyugodtan. Én meg majd felhívom és megkérdezem így van e. Tudod a szakmában vannak páran (te nem tartozol bele) akik ha adott műszaki dologról másképp is vélekednek, az nem vita. De ha más szakember rossz véleménnyel lenne a cégemről, szervizemről, munkásságomról, gondolom már híre kelt volna. 
Csak ha ennyire személyeskedsz, nem tudom miért zavart, amikor kitettem a saját magad által korában publikált fotót, még is csak lássa az internet népe, kivel van dolga.

Előzmény: Garfield007 (62486)
dokeee Creative Commons License 2024.02.04 0 3 62487

Nem én zártalak ki, de sokszor megkértek, hogy húzz el, ha nem tetszik a társaság, aztán addig húztad az agyukat, amíg ki nem basztak.

Előzmény: Garfield007 (62485)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.04 -6 0 62486

Nem tudom neked milyen Renault-os ismerőseid vannak, a Zoltánon kívül (de sem ő, sem más nem tiltott engem le, ).

 

Idézzem mit mondott rólad "a Zoltán"? :-)

Nem vagyok irígy, ahogy a gagyizó cigányokra vagy az unokázós telefonos csalókra sem, csak kicsit küzdök ellenük, hogy a nagy cégépítésben legalább pár tulajdonos találjon jobb megoldást. 

Előzmény: loganos (62480)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.04 -6 0 62485

A Volvo topik, ami már régen csak a sírásról szól :-)

Fájt az igazság, elfogyott az érv és kizártatok, abból a topikból, ami azért lett zárt klubtopik, hogy aki nem vonyít együtt a 4-5 ürüvel, azt ki tudjátok zárni :-D

Előzmény: dokeee (62483)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.04 -6 0 62484

Természetesen, alkalmazza a jogszabályt. Jelenleg ebben az országban, ha mindenki betartaná a jogaszabályokat, akkor megbénulna az élet. A KÖHÉM 1990-ben volt utoljára új, ugye ez alapján akarták megbuktatni az összes harmadik féklámpás autót anno, pedig ott is csak a jogszabályt alkalmazták...

És van vizsgabiztos, aki gondolkozik és értelmesen is tud jogszabályt értelmezni, a valódi elérendő célok érdekében. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62479)
dokeee Creative Commons License 2024.02.04 0 2 62483

Egy frusztrált fasz. A volvo topikba is valahogy bekeveredett pedig az egy zárt klubtopik, aztán addig okoskodott, amíg azt hiszem végleg kivágták onnan.

Előzmény: loganos (62481)
1 valaki Creative Commons License 2024.02.04 0 0 62482

Ha nem mondj el, mi a baja veled, akkor nehéz rajta segíteni.

Nem tud az ember mindenkinek, 100%-ban megfelelni. Mindig lesz, aki beléd köt, mert mindenki más.

Mivel nem egy szinten vagytok, szerintem tiltsd le, és megoldva.

 

Előzmény: loganos (62481)
loganos Creative Commons License 2024.02.03 0 0 62481

Szerencsére valóban. 
Így mindenkinek feltűnik, hogy valami ismeretlen okból évek óta csak neki van problémája velem, pedig nem is ismer. 
Más legfeljebb azért lehet megsértődve, mert nem vállaltam az autóját. De nem hinném, hogy az elvégzett munkám valaha is valamelyik tulajnak nem volt megfelelő. 

Előzmény: 1 valaki (62471)
loganos Creative Commons License 2024.02.03 0 0 62480

Nézd már vissza ki ordibál 100 helyen tátott szájjal. Attól, hogy itt süketelsz, a hazugságaiddal még nem leszel több. 
Én vagyok koldus? :) Nézz már magadra. Majd ha 20 év alatt a semmiből ekkora vállalkozást építesz, és az eltelt időben több ezer elégedett ügyféllel rendelkezel, akkor kritizálj mást a szakmában.
Nem tudom neked milyen Renault-os ismerőseid vannak, a Zoltánon kívül (de sem ő, sem más nem tiltott engem le, ). De én sok márkaszervizzel is kapcsolatban vagyok, baráti a viszony. De ha ennyire megkeseredett és irigy vagy sok éve, és állítólag annyi ismerősöd van, akkor csináld utánam. Bármennyi jó szerviz elfér még ebben az országban. De azt bizonyára tudod, hogy márkaszervizek, importőri és gyártói háttér nélkül nem fog menni. Nekem se menne. Szóval ennyire küzdenek ellenem :)
Nekem a munkám a hobbim. Neked meg jó sárdobálást, irigykedést, amíg agyvérzést nem kapsz miatta. Ezt a sok energiát amit a fórumozásba fektetsz 100 helyen, fordítsd arra, hogy szebb életed legyen, mint másoknak.

Előzmény: Garfield007 (62472)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.03 0 0 62479

Emlékeim szerint a köhém rendelet is ad bizonyos időt a feltárt hibák elhárítására, amennyiben azokra a vizsgán derül fény.

Lehet hogy csak alkalmazzák a jogszabályt?

 

Előzmény: Garfield007 (62477)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.03 -5 0 62478

Természetes, hogy vannak ilyen helyek, én este leadom, másnap estem egyek érte és minden átnézve, ha kell megjavítva és friss vizsga. Ez mindenkinek kényelmes.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62476)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.03 -5 1 62477

A KÖHÉM sajnos 1990 óta csak nagy szenvedések árán módosult. Ugye, harmadik féklámpa, ahol meg akartuk mutatni a világnak...

76. § A kipufogó rendszernek kellően tömítettnek kell lenni; a kipufogó gáz csak a csővezeték végén távozhat.

Ez teljesen egyértelmű, de amint te is írtad, nagyon sok műszaki vizsgabiztos egyébként nem eszik embert és normális, mellesleg autószerelőként is dolgozik vagy dolgozott és egyébként is ismerik a dörgést.

Amikor egy 4-es furatért a hátsódobon valakit nem akarnak átengedni, az egyértelmű jelzés...

Egyébként én mindenkinek a zárt technológiás vizsgáztatást ajánlom, mindenkinek kellemesebb és kevesebb csalódás éri az embert, igaz az általad említett 2500-3000 forintot így nem lehet megspórolni. Persze pár éves autónál majdnem mindegy, de egy kiégett izzó miatt is megbuktat, aki egy 4-es furatért.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62475)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.03 0 0 62476

"A gyakorlatban ez jelképes munkadíjat jelentett (2500 Ft!) és a hozza vissza megjavítva, fenti összeget beszámítjuk a vizsgadíjba. És így lett."

 

Ez csak egy példa volt a rendszerben dolgozó márkaszerviz és a vizsgabiztos normális, emberi, nem lehúzós hozzáállására. Lehet így is, szivatás, rosszindulat nélkül, a szakmaiság és a biztonság szem előtt tartása mellett is. 

 

Uff.

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62475)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.03 0 1 62475

Ha jól értem, akkor már 1999-ben is szóltak a vizsgán a likas dobért?

Azóta tervezett más gyárilag kifolyós-lukas dobot?

 

Laikusként arra tippelek, hogy vélhetőleg szigorodtak az előírások, már gyárilag sem szabad kifújnia sehol. 

 

Amúgy nekem vizsgán egyszer szóltak, hogy fakul az utánfutó prizmája, legyek szíves kicserélni (150 Ft volt). Nemrég meg elkaszálták családtagom autóját egy tönkrement gömbfej és vélhetőleg abból eredő felemás abroncskopás miatt. A gyakorlatban ez jelképes munkadíjat jelentett (2500 Ft!) és a hozza vissza megjavítva, fenti összeget beszámítjuk a vizsgadíjba. És így lett. Kapott vmi papírt is, hogy eddig és eddig forgalomba részt vehet, és mikorra van bejelentve műszakira. 

 

Szerintem a Spring egy fedett bevásárlószatyor méretű valami, nem a Puntó mérete. 

 

 

Előzmény: 1 valaki (62473)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.03 -5 0 62474

A 2-es, csíklámpás az egyik legjobb városi autó ever, de az lyukkal vagy lyuk nélkül is elporladt, legnagyobb sajnálatomra. Most ennek lehet tök jó alternatívája a Spring, ha a márkánál akarnék maradni. 

A műszaki állomásokon dolgozók meg mindig érdekes réteg volt, ugye nem véletlen, hogy az NKH-s bandát 3 havonta lecsukták és a Mozaik utca is bezárt egy időre. És ezek mindig újratermelődnek a nem NKH-s vizsgaállomásokon is. Nem felel meg a 76-os paragrafusnak? Valóban. De nem rozsdás, nem sérült és semmiféle kárt nem okoz, de pénzt ér...

Előzmény: 1 valaki (62473)
1 valaki Creative Commons License 2024.02.03 0 0 62473

Szerencsére letiltható, hogy ne is lásd. A szintjükre meg nem szabad lesüllyedni, mert a rutinjukkal legyőznek.

Mint máshol mekkelek 20 néven, Gödöllői szintén, stb. (Sajnos hárshegyet bezárták, mind szabadon kóricál. )

 

Régen, 1999-ben kijött a 2-es Punto.

Annak gyárilag volt lyuk a dobon egyik végén alul, a dob soha nem rohadt el rajta, mindig elől, a tőben kellett hegesztenünk.

Vizsgán nem volt tömör a rendszer, mindegyiknél szóvá tették.

A gyári dob fényképe segített, kinyomtatva.

 

 

Előzmény: Garfield007 (62472)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.03 -5 0 62472

Szerencsére... És főleg nagy előny, hogy nem orángutánok a moderátorok.

Egyébként csak egyszerű példa, hogy miért fontos, hogy valakinek képzettsége és akár papírja is legyen arról, amit csinál. 

Ez egy csinos hátsódob, random a netről, de amikor még én tanultam, akkor a tankönyv is taglalta:

Hova kellett volna a lyukat fúrni??

Nem baj ha valaki nem ért valamihez, csak akkor ne kezdjen ordítani egy fórumon, teleszájjal.

Az meg külön szép, hogy a műszaki vizsgáztatásról is elmondja véleményét, ahol természetesen minősít is és ami két perc alatt kideríthető mekkora hazugság.

 

ui.: a gond ott van, hogy elég sok Renault-s ismerős van az FB-n, szerelő is(mármint igazi, vizsgázott és folyamatosan továbbképzett) akik pontosan tudják ki ez a koldus, de a legtöbbjük már nem küzd ellene. Van aki letiltotta, van aki csak egyszerűen nem nagyon mozog ott, ahol előfordulhat. 

Előzmény: 1 valaki (62471)
1 valaki Creative Commons License 2024.02.03 0 1 62471

De szerencsére, ez egy nyílt fórum.

 

Ennek megvan az a lehetősége, hogy bárki leírhatja a véleményét.

Még ha másnak nem is teszik, vagy akár nem is igaz akoor is.

Ez már nrm az egypárt rendszer, kommunizmusm hogy csak 1 irány van.

Előzmény: loganos (62470)
loganos Creative Commons License 2024.02.02 0 1 62470

Hagyd, szegény lúzernek fáj az igazság. Azt hiszi valakit még érdekel az okoskodása, hogy mindenhol mindenbe is beleszól.  Az életben nem sokra vitte, itt online éli ki magát. Meg most párhozamosan épp a Lodgy topicban.

Előzmény: DLCBP (62468)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.02 -5 0 62469

Neked se ment át vizsgán az autód Győrben?

Előzmény: DLCBP (62468)
DLCBP Creative Commons License 2024.02.02 0 1 62468

Rajtad kívül mindenki (is) értette.  😈

Előzmény: Garfield007 (62467)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.02 -5 0 62467

Mit szerettél volna mondani?

Előzmény: loganos (62466)
loganos Creative Commons License 2024.02.02 0 1 62466

Na ismét egy téma, amihez az ország túlfeléről megint jobban értesz. Lesz@rom :)
Üdvözlöm a haverod, legalább volt egy jó napja, nem úgy mint neked, aki bánatosan itt kötekedik szabadidejében (ismét). Röhögni rajtad szoktak okoska, ha nem is a fél világ, csak azok a csoport tagok, ahonnan épp kiraknak, állnéven is. 
Hogy te meg a haverjaid a túlkoros bontószökevényeitekkel mit csináltok, az itt senkit nem érdekel. Ebben a topicban Daciákról van szó, ami neked soha nem volt. De tudjuk te mindenhez is értesz, az index fórumon vagy 100 csoportban, meg az egész Facebookon is. 

Előzmény: Garfield007 (62463)
saválló Creative Commons License 2024.02.02 0 0 62465

" Csak kíváncsi, én ha megyek akkor sokat megyek, nem nagyon érint."

 

Tudtommal diesellel jársz, azokra nem jellemző ( írtam ) a zuhanyrózsa effektus, ezek kipufogói ki sem lyukadnak a bent megálló kondenzvíz miatt, pedig nem mindenki jár hosszú távokon gázolajos autóval.

 

De most tényleg, én még sosem javíttattam/cseréltettem kipufogót diesel autónál, pedig km aztán ment bele mindegyikbe rendesen.

Volt amelyiket 700 ezer km-el adtam el originál kipufogóval, és ez nem egyedi eset volt.

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62462)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.02 -5 0 62464

Nincs, de viszonylag kevés autót érint és ha már a hátsódob emiatt korrodál kilyukadásig, ott más gond is lesz. 

Egyszerűbb rendes rendszert felrakni és néha meghajtani, ahogy a regenerálás miatt is. 

Ha láttál már szétvágva rendes hátsó dobot, ott látszik, hogy a legtöbb esetben egy lyuk nem is lenne elég ha hatékony akarsz lenni. 

 

ui.: egyébként van ahol az utángyártott dobra eleve fúrnak a szervizben is lyukat felrakás előtt, de ott a kialakítás miatt. Igen, ezek is átmennek vizsgán.  

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62462)
Garfield007 Creative Commons License 2024.02.02 -5 0 62463

Felhívtam már havert, ott lakik tőled nem messze, tehát legalább látott vizsgaállomást ott a fejlett Győrben is és hangosan vihogott rajtad. Most ezt megint ne vedd sértésnek, csak itt az Alföldön az ökrösszekerek között sétálva meglepődtem, hogy ott ilyen szigor van. De azt mondja a srác, hogy a horgászós Nivája átment 12,5 perc alatt a vizsgán Győrben, pedig azon nem csak egy lyuk van.

Előzmény: loganos (62461)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.02 0 0 62462

Izgi. 

Van esetleg olyan autó amelyiken gyárilag van ilyen csepegtető? 

Csak kíváncsi, én ha megyek akkor sokat megyek, nem nagyon érint.

 

Előzmény: loganos (62461)
loganos Creative Commons License 2024.02.02 0 0 62461

Régen ez a pici lyuk, megfúrás nagyon elterjedt volt, és hasznos is. Az LPG-s Loganom anno nekem is fúrva volt. kb. 540ezer km-nél kellett a közép dobot cserélni, még akkor sem a hátsót.
Aztán ahogy egyre szigorodtak a vizsga szabályok, vagy is egyre jobban betartatták azokat, meg büntetik a vizsgabiztosokat, megszűnt ez is. Győrben nincs az a hely, ahol egy megfúrt (4mm) hátsó dobbal átmegy. De hegesztett, foltozott dobbal se semmi. Mindeközben az alföldön meg ha hiányzik a katalizátor (is, meg a küszöb és a fél futómű) akkor is elnézik.

Előzmény: saválló (62458)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62460

Úgy. Hosszabb a szénlánc, kevesebb a hidrogén (minden újabb 2ős kovalens kötés 2 H-val kevesebbet jelent....

 

Metán CH4

Etán C2H6

A kettő oxidációja (égés) során a "dupla akkora" etán 2x több CO2-t jelent, de csak 50%-al több vizet.

És így tovább a C13-C15 szénszámú láncokig, ami a gázolaj. A benzin 'asszem a C6-C7 körül van, fajlagosan több hidrogénnel, ami több víz...

 

 

 

Előzmény: dokeee (62459)
dokeee Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62459

Eleve sokkal kevesebb.

Előzmény: saválló (62458)
saválló Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62458

"1. A mérnök vajh miért nem tervezte bele a dobba még a gyárban? "

 

A megfelelő furat mérete csodát tehet:)

 

Ez a kipuffból folyó/fröcsögő kondenzvíz igazából sok rövid távot futó benzinesekre jellemző.

Kérdés:

Szvsz nem kevés diesellel is ugyanúgy sok rövid távot mennek mégsem jellemző ugyanez a jelenség náluk, ott hová lesz a kondenzvíz?

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62457)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62457

Igen, ezt annak idején az ezermester újság is lehozta :)

Megközelítés kérdése:

1. A mérnök vajh miért nem tervezte bele a dobba még a gyárban? 

2. Mekkora legyen, hogy a.) ne kifújás legyen, b.) ne rohadjon szét miatta, c.) ne tömődjön el?

3. Valóban rossz ott a víz? Pára + levegő jobban katalizálja a rozsdásodást, mint az oxigénhiányos víz (max oldott CO2 lesz benne, mert CH felesleggel üzemel dúsított hidegüzemben, nem O2 felesleggel).

 

Előzmény: saválló (62456)
saválló Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62456

Itt a megoldás (okosba ) a zuhanyrózsa effektus ellen:

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62454)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62455

Jöhetett mosóból is, alsó-felső :O)

Előzmény: saválló (62450)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62454

Én soxor látom, valszeg korábban megyek melózni, általában hűvösben :)

Előzmény: saválló (62453)
saválló Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62453

Azért azt nem mondanám, hogy ez a fajta zuhanyrózsa effektus teljesen mindennapos látvány ( lehet vkinek az ), mert ha az lenne nem tűnne fel az embernek.

 

 

Még jó, hogy errefelé nincsenek tartós kemény mínuszok, mert könnyen pórul járhat a zuhanyrózsás kipufogó:

 

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62451)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62452

 

 Igen, az a levehető, amelyikhez nem kell szerszám és pillanatok alatt lekapható.

Egyébiránt, mindegyik leszerelhető, kérdés, mennyi idő kell hozzá.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62449)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62451

Ja. A széhidrogének szénből és hidrogénből állnak. Oxigénnel reagálva előbbiből CO2, utóbbiból H2O lesz. Ha hideg a kipuff, lecsapódik és a kondenzvíz feltölti a dobot. Lötyögtetéstől meg kifolyik. Nincs itt semmi látnivaló :) 

Előzmény: saválló (62450)
saválló Creative Commons License 2024.02.01 0 0 62450

Ment ma előttem városban egy Duster (S-es rendszám ) feltűnt, hogy szaporán csöpög, gázadástól, gyorsítástól függően fröcsögött a kipufogóból a víz.

Nyilvánvaló, hogy rövid távon használt benzines lehetett, persze láttam hasonlót, sőt kipuffból mintha locsolóslagból ömlene/fröcsögne nyomással a víz pl. Vitarából is.

1x vmi alfa ment előttem, fordult ki a főútra, na az beterített rendesen a kipuffból tűzoltóslagszerű nyomással ömlő, fröcsögő kondenzvízzel, mint vmi esőfelhőbe értem volna......a tulajt biztosan nem zavarta, hiszen ő volt elől....:(

 

A sok ( benzines ) rövid táv átka, sokszor olyan mögöttük menve, mintha nem lenne elzárva a kerti csap rendesen, és szaporán csöpög, folyik a víz kifelé a csövön.

 

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.26 0 1 62449

Abból indulok ki, a levehető vonóhorog nálam a szerszám nélkül, kulccsal kivehető vas. Amihez már kell egy 17-es kulcs, nem kell hozzá értsek, az már autószerelő, tehát nem levehető a vonóhorog, csak leszerelhető :)

 

Előzmény: Spriccpumpa (62447)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.01.25 0 0 62448

 

 Ezek szerint, a Te autód már nagyon okos.

Persze, ez nem baj.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62439)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.01.25 0 0 62447

 

 Elvi síkon, a levehető vonóhorog csak akkor lehet a járművön, ha azzal ténylegesen vontatnak.

Ergo, ha nincs rajta, nem találhatja el a sípcsontot, vagy a szegélykövet.

 A szervek egyelőre nem harapnak a leszereletlen horog miatt. Még nem...

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62426)
peterssen Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62446

Ezt a méretet csak emelt autón láttam eddig, ott is lehet kell a hőlégfúvó testvér segítsége. A 215/70/16 elfér macera nélkül is. Emelésből a rugó-csillapító párosokat szeretik, mert a hátsó gyári csillapító nem a szilárdság mintaképe. Pedders, Bilstein jól megoldja a leckét, jó áron persze. Nekem Eibach-Bilstein szett volt a régi autón, le is vizsgáztattam vele. A futómű persze beállítandó, ez nem kérdés. 

Előzmény: Zoli 2 (62440)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62445

A linkelt anyagban a 2.2.4 és 2.2.6 pontokban ha megnézed az ábrát, 1értelműen mutatja, miért nyafognak a szakértők a nem váltóméretű abroncstól. 

 

És nem csapszeg, hanem csak csap, megszaladt a bill. elnézést.

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62444)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62444

Illetve ez a konkrét futóműtől függ. Nagyobb keréktől biztosan elmászik a geometria.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62443)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62443

Túlságosan nem. Csak pont annyira, mint a nagyobb/kisebb kerékátmérőtől. Ugyanúgy elmászik tőle a csapszeg talajra vetített döféspontja, csakúgy mintha telepakolod az autót és "leül", vagy a seggét/vonóhorgát terheled és égnek áll  az orra. Azért mondtam, mert a nagyobb átmérőjű abroncs beleérhet a doblemezbe kitekert állapotban. De nem értek hozzá igazándiból, rég tanultam már géptant...

 

Esetleg ők:

https://mogi.bme.hu/TAMOP/futomu_rendszerek_mechatronikaja/ch02.html#ch-II.1.1 

 

 

Megj: terepezéskor én még mindig vinnék magammal hóláncot sárban elakadás esetére. Trepnivel, faággal, galyakkal is ki lehet vakarni, de egy kínszenvedés 2 méterenként újra és újra alápakolni a dzsuvában. Na, hólánccal már biztosan belever a nagyobb abroncs. 

Előzmény: Zoli 2 (62442)
Zoli 2 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62442

Az emeléstől nem megy el túlságosan a futómű geometria?

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62441)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62441

Szerintem gyári méret +emelőpogácsák inkább. 

Előzmény: Zoli 2 (62440)
Zoli 2 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62440

Sziasztok!

2014-es Dusterre mi az a legnagyobb gumiméret amit még fel lehet tenni. Terepezni szeretnénk. 205/80 r16 feltehető? Köszönöm! :)

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.23 0 0 62439

Az enyémeken nem, visszamnnek a helyükre.

 

Előzmény: Spriccpumpa (62438)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.01.21 0 0 62438

 

 Igen!

Abban a pontban állnak meg, ahol a gyújtást leveszed.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62392)
möcizoli Creative Commons License 2024.01.20 0 1 62437

Rendben!

És köszönöm!

Megkereslek majd

Előzmény: loganos (62436)
loganos Creative Commons License 2024.01.19 0 0 62436

Calinkit 5-ről még nincs tapasztalatom, az Androidos-hoz való 4.0 több autómban is rendesen működik. 
Media Displayre  Medianav szoftvert navigáció funkcióval + extrákkal nálam a műhelyben, vagy kiszállásos munkáknál.
Ha írsz egy emailt, telefonszámmal, munkaidőben tudunk egyeztetni. renault.dacia.code@gmail.com

Előzmény: möcizoli (62435)
möcizoli Creative Commons License 2024.01.19 0 0 62435

Szia!

 

Köszönöm a pontos ás egyértelmű válaszod!

Időközben ugye nekem is leesett hogy nem media vavom van hanem media displayem.

Tehát ez hardweresen nem tudja a vezték nélküli kapcsolódást.

Ok erre nézegettem a carlinkit 5.0.

Csak még nem találtam sehol.....

A Media displayt hogyan tudom szoftveressen megoldani a gpst?

Előzmény: loganos (62434)
loganos Creative Commons License 2024.01.19 0 0 62434

Szia!
A navigáció nélküli Media Displayben nincs wifi, tehát csak vezetékesen megy az összes szériában. (szoftveresen ezekbe lehet amúgy saját navigációt tenni, mint a Medianavokba).
A Medianavok (ezeknek van sajt navigációja gyárilag) tudnák a vezeték nélküli tükrözést. Azonban a gyártás alatt többször volt chiphiány, így a wifi modul nem került bele sokba. Micsoda ,,véletlen" ez pont kelet Európát érintette, a németeknek jutott.

 

Előzmény: möcizoli (62414)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 62433

Én is leszerelhető horgot rakattam fel utólag, de ez valahogy egészen közel van a lökhárítóhoz, így még nem rúgtam bele. A régi kocka kombi Ladánkon többször is beletrafáltam és nem volt kellemes érzés. Szóval, mivelhogy nem rugdosom a vonóhorgot a Dusteren, ezért nem is szereltem le még igáig egyszer sem. Bár a horog szerelője azért felhívta a figyelmemet, hogy szemfüles emberek a tulaj tudta nélkül is le tudják csavarozni a vonófejet, amit nyilván akkor vesz észre a tulajdonos, amikor vontatni akarna. Talán Magyarországon nem olyan nagy divat a vonófejlopás, legalább is bízok benne.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62429)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 62432

Hány kg-ig terhelhető ez a doboz (és a tartója)? Nem ül le tőle a hátsó futómű?

Előzmény: boncyy (62428)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.19 -1 0 62431

Gondolom egyetértünk, hogy a porolók ködlámpája jelképes. Szökőévente kell csak, tegnap pont ilyen volt. Erdőben, ködben, sötétben, nem volt vidám a led tejfölszerű falat világított elém, látótávolság közel nulla. Próbáltam helyzetjelző + ködlámpa, jó lett volna de zéró fényerő.

Rakott már be valaki led-es ködlámpa világítótestet? 

A kézikönyv szerint H16-os kell bele, a keresők meg H8/H9/H11 vagy H8/H11/H16 néven dobják fel, ez ugyanaz a  foglalat, méret, csatlakozó?

Ha használ vki ilyet, melyiket vette, jobb lett-e?

 

Legfeljebb vizsgára kiveszem, csak a fent jelzett környzetben használnám, kb szökőévente kell (ja, pont szökőév van 😎)

saválló Creative Commons License 2024.01.19 0 0 62430

"Ez a teló nyomkodás a halálom. Miről maradsz le bammeg, ha 5-10-60 perccel később kommunikálsz ?!?!?!?! "

 

Anno telefon nélkül is tudtunk  létezni, nem nyomkodta senki sem félpercenként vagy állandóan mégis tudtunk kommunikálni egymással ha szükség volt rá. 

Manapság már autó vásárláskor is az az első feltétel, hogy miként tud kommunikálni, csatlakozni a telefon az autóhoz......

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62429)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.19 0 1 62429

😎

 

Az RFID tartót kérdeztem, hogy az az autóhoz kellett, vagy valami máshoz 😎

 

Ez a teló nyomkodás a halálom. Miről maradsz le bammeg, ha 5-10-60 perccel később kommunikálsz ?!?!?!?!

Minap Soroksárin megálltam, hátulról belém jött volna egy régi oőpel, félrekapta, átment a szembejövőbe, szerencséje volt, ott senki nem közlekedett éppen. 

Én a levehető vh-ot le szoktam szedni, különben mindig megtalálom a sípcsontommal....

 

Előzmény: boncyy (62428)
boncyy Creative Commons License 2024.01.18 0 0 62428

Az előző Dusterbe 2x jöttek belém hátulról. Mind a 2x telefonnyomkodás miatt egyébként... A hátsó lökhárítókat szakszervizben cserélték kötelezőre mindenféle egyéb tartozékkal (energiaelnyelő, tolató szenzorok stb. kb. 600 ezer és 580 ezer körüli összegekért...

Akkor tetettem fel egy vonó horgot, levehetőt, mert kellett utazáshoz. Kerékpárszállító plusz pótdoboz miatt.  Most is ez lenne a cél. Védelem miatt nem feltétlenül mert egy kis koccannás meg parkolózsenik miatt lehet, hogy jó de nagyobb ütközésnél deformálódik az egész alváz.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62427)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.17 0 0 62427

Autót védi, vagy melóhoz kell?

Előzmény: boncyy (62424)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.17 0 0 62426

A régebbire nem egy ilyen béna bot izét szereltek, hanem egy rendes kovácsoltvas, kulccsal kioldható és előfeszítős tekerővel levehető vonóhorgot. Bivaly egy darab. Viszont alacsonyabbra lóg mint ez a bénácska, magas járdaszegélyen pl leér. Alulról kell felnyomni és bepattan a helyére. Jó nehéz, kétkezes darab.

 

Előzmény: boncyy (62425)
boncyy Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62425

Hallott már valaki Dusterre szerelhető elektromos vonóhorogról? Vagy legalább kihajthatósról? Érdekelne ha igen :) 

boncyy Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62424

Az egy RFID olvasó biztonságtechnikai berendezésé. Ott amúgy a tükörállító joystick helye lenne ami ebben már az ajtóban van és nem joystick viszont ami érdekes, hogy mögötte ott a csatlakozó kábel egy vakdugóban. Vagyis ha ott lenne egy gomb, onnan is lehetne irányítani a tükröket. Gondolom a kábelkorbácsot nem faceliftelték. :))))  

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62423)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62423

a holttérfigyelőre mágnesezett izé az mi?

 

Előzmény: boncyy (62422)
boncyy Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62422

boncyy Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62421

Az új Dusterben (2023.november) gond nélkül működik igaz a kékfogat és a WIFI-t is be kell kapcsolni. Tökéletesen tükrözi, stabil és még videót is lejátszik. Egy Xiaomi POCO F5 5G a telefon. 

Mivel volt szabadidőm ezért beszereltem pár jó cuccot :) 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62417)
DLCBP Creative Commons License 2024.01.16 0 1 62420

Na, megvan a 10. évi vizsga.  😱

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62419

fotózok egyet, ha el nem felejtem...

 

Előzmény: möcizoli (62414)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62418

Nálam egy egyszerű kis redmi note 10s. Mondjuk erről mindent leirtottam, se pofakönyv, se tecső, se semmi semmi egyéb idiótaság. Telefonálásra van 😎. SMS_t felovassa a navi ha akarom, tudok rá válaszolni, gugli hangfelismerés jól-rosszul megy, ha a nagyritkán megengedem neki.   

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62417)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.16 0 0 62417

13as androiddal használom, egy egyszerű kis redmi.

 

Előzmény: möcizoli (62413)
pead Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62416

Ha olyan autód van és benne vagy a 3 évben akkor itt van lépésről lépésre a leírás és program: https://dacia.welcome.naviextras.com/

 

Egyébként egy újabb verzió után már telefonnal is lehet frissíteni a térképeket, nem kell majd pendrive-val autóba ki-be szállni.

Előzmény: möcizoli (62413)
pead Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62415

Valószínűleg azért, mert nem 2021 - 2022 első fele, és 2023 március utáni autód van. Picit több, mint 1 évig csak vezetékesen tudta az Android auto-t. Nekem az utolsó autók egyikét sikerült még megvenném 2022-ben, ami tudta. Egyébként a Xiaomi 11T pro-val élvezhetetlen volt az egész, szervizes szoftver frissítés ellenére sem működött, volt hogy 100, volt hogy 1 km-et bírt. Aztán cseréltem Samsung S23-ra, 10 ezer kilométer alatt egyszer sem szakadt meg vezeték nélkül.

Előzmény: möcizoli (62414)
möcizoli Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62414

Szia

 

A Media Navban nem találkoztam wifi bekapcsolás opcióval.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62410)
möcizoli Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62413

Én úgy emlékszem az autótesztekben is sokan dicsérték hogy tudja a drót nélküli tükrözést....

És szerintem Android 13-al lehet hogy menne is.

Csak nekem a telóm mire megjött a verda addigra frissült Android -14re

És nincs a családban 13as

Köszönöm hogy ilyen sokan hozzászoltatok a gondomhoz!

És a fejegységet szoftver frissitésére van esetleg mód?

 

KVX300 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62412

Hát akkor nekem sikerült egy olyan szériát kifognom, amiben csak vezetékesen megy az androidautó, pedig 2022-es gyártású a járgányom. Így jártam. Nem mintha zavarna, mert pont nem érdekel. Legalább töltődik a telefon addig, ha már navigálok vele.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62411)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62411

Nem, a '21-es duster simán kommunikál vezeték nélkül. Köv autómban ez feltétel lesz (meg is lepődöm magamom) - nem biztos, hogy megveszem ha nem tud vezeték nélkül tükrözni.

 

 

 

 

Előzmény: KVX300 (62407)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62410

Jómagam is tapasztaltam, a '21es poroló simán megy vezeték nélkül, a 2023-as Arkana RS full meg nem tudta csak dróton.

Medianav menüben a bluetooth mellé feltételezem bekapcsoltad a WiFi-t is - ha van ilyen.

Talán Loganos kollega tud infóval, verziószámmal szolgálni.

 

 

 

 

Előzmény: pead (62409)
pead Creative Commons License 2024.01.15 0 1 62409

Ugyanakkor az új árlista alján apró betűvel most látom:

 

Vezeték nélküli okostelefon-tükrözés lehetősége a 2023. májusától gyártott autók esetében (széria vagy TECHNO 3 ÉV opciós csomag esetén).

Előzmény: pead (62408)
pead Creative Commons License 2024.01.15 0 0 62408

Szia! A 2021-2022-es Dusterek tudták a vezeték nélküli Android Auto-t, az enyém is ilyen volt. Aztán valahol 2022 közepe körül már csak vezetékesen, chiphiány miatt. Ha DC-s, akkor az már tuti kábeles csak.

Előzmény: möcizoli (62406)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 62407

Üdv a fórumon!

Nekem a kereskedő azt mondta csak vezetékesen működik az android autó. Korábbi telefonomon android 10 volt, ami még letöltött androidautó software-rel sem kommunikált a kocsival. Most újabb telefonom van, amiben gyárilag benne van az androidautó és ezzel működik. Nekem a kábellel volt gondom, mert akármilyen USB kábellel nem működik, csak a "magas minőségű" kábellel, jelentsen ez akármit is. A gagyi 1000Ft-os kábellel nekem sem működött. A 2500 Ft-os kábellel működik. Most jó. Szóval vezeték nélkül soha nem fog működni. Ez egy ilyen rendszer. Ha a telefon és az autó érzékeli egymást (a kábelen keresztül) felveszik egymással a kapcsolatot és a bluetooth-t is bekapcsolják. Így lehet navigálni és telefonálni egyszerre. Csak arra kell figyelni, hogy szétkapcsoláskor a bluetooth bekapcsolva marad a telefonon, azt manuálisan kell kikapcsolni.

Előzmény: möcizoli (62406)
möcizoli Creative Commons License 2024.01.14 0 0 62406

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon.Habár 2011 óta van Dusterem.

De egy hónapja lecseréltem egy 2023-ra a verdát....nekünk annyira bejött.

Van egy ngy gondom az Android Autó applikációval.

Egy Samsung S23Ultrát használok Android14-es OP rendszerrel és nem akar kapcsolódni drót nélül az autó fejegységéhez.

Usb kábellel gyünyörűen működik és azonnal kapcsolódik,reagál minden.

De drót nélül egy istenért sem akar ....

Esetleg volt e valakinek ilyen jellegű problémája vagy általános a gond.

A ilyenkor szokásos dolgokon már túl vagyok ezerszer.....tehát a töröld a telefonból az android autó tárhelyét és ilyesmik.

Esetleg ha tud valaki valaim ötletet akkor annak nagyon örülnék!

 

Köszönöm Előre is!

saválló Creative Commons License 2024.01.12 0 0 62405

Már meg is jöttek a hozzávaló lapátok.

Garfield007 Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62404

Nincs váltóméret eltérés gumiban, nem hekkelteted bele, számla nélkül a VÉDA kapukat, nem raksz motor és kartervédőt alulra, plusz ajtóvédő csíkot, másik antennát? Semmi változtatás.

Egyébként az egyre kisebb és döntottebb szélvédőn én egyre nagyobb felületen nézek kifelé és egyre jobban zavar ha egy ablaktörlő csak a lőrést törli...

Előzmény: saválló (62402)
Garfield007 Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62403

Unixnál ez a listaár?

Előzmény: saválló (62400)
saválló Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62402

Nekem semmi sem indokolja, hogy másféle méretű ablaktörlőlapátot tegyek az adott autóra, mint mondjuk amilyen a gyári szerelés, olyat veszek amilyen hozzá való vagyis amilyen rajta volt.

 

Írtam, régen mikor egyforma felfogatásúakkal volt dolga az embernek, akkor méretre vettem én is mondjuk a zsigulátoromhoz, asszem vmi 400 mm-es volt, na azt darabra vettem a szocialista autók boltjában.:)

 

Szerintem, ez csupán az én véleményem, semmi sem indokolja, hogy az eredetitől eltérő méretű vagyis hosszabb lapátokat tegyek fel.

 

Lehet nagyobb felületet töröl, ahogy írtad, de az ember nem az egész szélvédőn keresztül bambul kifelé hanem csak egy kis részen, az ember orra előtt.

 

Példa erre a szélvédőre becsapódó, kenődő bogarak, ha nem az "orrom elé" kenődik, tehát oda ahol előrefelé nézek ki az autóból, nem zavar, mihelyt oda csapódik be arra a kis felületre ahol normál közlekedés közben néz előrefelé az ember egyből zavar, és megpróbálom lemosni.

Ha a szélvédő alsó/felső/visszapillantó alá eső részére ill. a másik oldalra kenődik fel vmi bogár, akkor az sem zavar hiszen nem ott nézek ki előrefelé az autóból.

 

Így az sem segít, legalábbis nekem, ha történetesen 2 cm-el hosszabb lenne a törlőlapát, hiszen úgysem a szélvédő alján ill.  a tetején keresztül bámulok kifelé a nagyvilágba, középen meg úgyis töröl mindegyik a rövidebb is.:-)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62401)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62401

Ez bosch, nem törik. 3 féle van, nem marék. Ránézésre adja magát melyik.

Oké, mások meg javítanak, amin lehet.

Kb mintha csak olyan abroncsot tennél fel, mint amivel szállították.

Kinek a pap, kinek a papLAN...

 

 

Előzmény: saválló (62400)
saválló Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62400

Ahogy írtam én mindig ( minden autóhoz ) olyan lapátokat veszek ami modell/típus szerint hozzá való, sosem vettem ( kivéve zsigulátor korszak ) méretre, mert még néhány cm-nyi elfér.

 

A173 S 3397014173 cikkszámú Bosch lapátok a webshopokban 8002-8700 Ft-ba kerülnek, ugyanez az Unixnál 16 548 Ft igaz jelenleg nincs készleten, de akkor is.

 

Nem szeretek barkácsolni felszerelés előtt ha történetesen nem hozzávaló a lapát, és a csomagban lévő maréknyi adapterből kiválogatni a felszereléshez megfelelőt, majd próbálkozni, hogy na jó lesz-e, helyére pattan-e vagy éppen törik..:(

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62399)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62399

Boschból is van 2 féle, az egyik adapteres.

A másik nem az, csak egyféle bepattintós ablektörlőbe jó. Ez utóbbi a drágább. 

Néztem webshopban, az olcsóbbik mindenhol kb ugyanannyi, unixnál is.

 

Előzmény: saválló (62397)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62398

Mert gyárilag rövid a vezető előtti, nem töröl elég nagy felületet.

Fent bő 5-6 cm, alul is elfér min 3cm.  Sokkal nagyobb felületen látsz ki esőben.

Szvsz biztonságosabb.

 

 

  

 

Előzmény: saválló (62397)
saválló Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62397

Márka, modell, típus, cikkszám szerinti hozzávalót rendeltem ahogy írtam, 550/475mm a hozzávaló méret.

Ugyan mi okom lenne másféle méretűt venni a gyári méretűek helyett?

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62394)
saválló Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62396

Több webshopban is fele áron mérik ugyanazt...pl. autodoc.hu...filterabc-alkatresz.hu....autoalkatreszek.hu...stb...stb.

 

Eddig mindig az Unixban vettem az SWF lapátaimat, de legközelebb majd megnézem máshol is.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62395)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62395

...ja fele annyi itt az ára, mint az Unixnál.

 

Ott? Hol?

Előzmény: saválló (62393)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62394

akkor mégsem vettél hosszabbat?

nem álltak meg a lapátok? 😎

Előzmény: saválló (62393)
saválló Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62393

Mivel a nekem hosszú évek óta bevált (lásd lejjebb ) SWF nem kapható ezért az ajánlott Bosch A173S 33970141173 lapátokat megrendeltem.

550/475mm-es a csomag tartalma Dusterhez 2019-től, ja fele annyi itt az ára, mint az Unixnál.

Az o.k, hogy nem egyformák az árak itt+ ott, de dupláját elkérni ugyanazért az undorító.:(

Előzmény: Locsolókocsi 1 (62390)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.11 0 0 62392

ottan megállnak?

 

Előzmény: Spriccpumpa (62391)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.01.10 0 0 62391

 

 "...Törölsz egyet a mostanival, megnézed collstock-al mennyi fér még el..."

 

 Karokat felhajtom, beülök, megállítom a törlőt az irányváltási holtpontnál, kiszállok, karokat visszahajtom és mérek.

Biztosabb megoldás.

Sz. v. sz..

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62388)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 62390

Keretes Bosch Eco, méretre.

Régebben, a VW gumiéleket vettem és betettem a keretbe. Minőségi szerkezet, sokáig bírja.

Az tény, hogy megkérik az árát, de ott egye a fene, szeretem, ha rendesen kilátok a szélvédőn, viszont a csíkokat utálom. Az első csíkozásnál acetonos ronggyal letörlöm az éleket. Eltűnnek a csíkok, ha mégsem, akkor haladéktalanul csere.

Az SWF-et nem ismerem, de megnézem.

A 2016-os Dusterre, a bal oldalon, feltehető a 700 mm-es lapát.

A méret miatt a keretes változatot ajánlom, stabilabb mint az egybeöntött.

A hölgyeket ne bántsd (láttam a Smiley-t!), mégiscsak hölgyek. Azt, amire tervezték őket, tökéletesen tudják... 

Az autóhoz a kanok értenek (többnyire...).

Előzmény: saválló (62385)
saválló Creative Commons License 2024.01.10 0 0 62389

Megmértem a gyáriakat 550/450 mm a méretük, a webshopokban ill. Unix stb-knél modell, típus, cikkszám szerint pedig kivétel nélkül 550/475 mm a méret.

Még épp elfér a 475-ös a 450 helyett.

De van ahol egyesével is lehet venni, én párban szoktam cserélni.

 

Hajrá Unix.....igen, ugyanazt a BOSCH Aerotwin 3 397 014 173 cikkszámút pont a duplájáért kínálja, mint néhány más helyen....hajrá Unix....:(

 

Azért kíváncsi vagyok a párom mikor fog szólni, hogy csíkoz az ablaktörlő lapát előtte, mert ugye a vezetőoldalról van szó, szerintem reggel azt sem venné észre ha nem lenne a helyén a szélvédő....talán csak akkor tűnne fel neki ha a menetszél az arcába fújna.:-)

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62388)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.10 0 1 62388

Nekem a régin a gyári 4 évig bírta, minden gond nélkül. Az új 2+ -os, szintén eredeti van. Km-ben 60e, 40e. Valamit elkaphatott, amit azóta kidolgozott maga alól.

Ha veszel: Bosch aero-t javasolták, tényleg jó. Centiméterre vedd, ne típusra. Az utas oldali szvsz gyári méret, a vezető oldalra lehet kb 5 cm-el hosszabb, jobban jársz vele főleg fönt fog nagyobbat törölni, és kilátni a sofőr :)

Törölsz egyet a mostanival, megnézed collstock-al mennyi fér még el, aztán hajrá. Unixbárdiakárhol.

 

Előzmény: saválló (62387)
saválló Creative Commons License 2024.01.10 0 0 62387

Köszönöm a cikkszámot, megnézem hol kapható.

 

Sajnos Dusterhez való SWF ahol néztem készlethiányos pedig nekem ez vált be, offoson 71-47-46-69 ezer km-ek után cserélve,....ill. a mostani 62 ezer km után sem csíkoz.

 

A Duster gyári  lapátja 14600 km-nél már húzza a csíkot.

Előzmény: mex64 (62386)
mex64 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 62386

Bosch A173S 33970141173

 

Előzmény: saválló (62385)
saválló Creative Commons License 2024.01.10 0 0 62385

Valamit csak használ az amit rákentél, száraz hidegben is fagyos/jeges a szélvédő normál esetben.

 

Nálunk -6 fok volt reggel, a dákó tető alatt áll, nem volt rajta semmi.

 

A minap vettem észre, hogy a vezetőoldali ablaktörlő lapát a felső részén csíkot húz, nézegettem a lapát gumiját, és tapintással is vizsgáltam, de semmi látható, érezhető sérülés hiba nincs rajta.

Hát nem sokáig bírta, ez még a gyári szerelésű lapát, még nincs 2 éves, még 15 ezer sincs az autóban.

 

Régen ( régen minden jobb volt ) a zsigulátornál pl. ilyen estben legalább megtudta cserélni az ember az egyforma méretű lapátokat.

 

Családiban régóta SWF lapátokat használok, próbáltam Bosch-t, Valeo-t, de legjobabn a SWF vált be, 1x 70 ezer km után cseréltem, a mostani már 62 ezer óta fennt van, de még mindig nem csíkoz.

 

Valamit venni kell a Dusterhez is, mert ki szereti ha csíkoz az ablaktörlő?

Valakinek vmi a bevált?

Tegnap néztem vmi alaktrész weboldalon, de ott csak egyesével volt rendelhető vagy én nem voltam elég alapos a kereséssel.

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62384)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.10 0 0 62384

Ami kevés hó ráesett, az lecsúszott róla, és -6 fokban alig voltak deresek az ablakok. Namost vagy a löttytől, vagy mert száraz hideg van, ki tudja...

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62334)
boncyy Creative Commons License 2024.01.09 0 1 62383

Mindenképp. Előtte hívlak :) Nagyon izgat a dolog :) 

 

Köszönöm szépen :) 

Előzmény: loganos (62381)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 62382

Na persze...

Azért köszönöm az okfejtést.

Előzmény: saválló (62379)
loganos Creative Commons License 2024.01.08 0 1 62381

Gratulálok az új autóhoz!
Ha felém jársz, gurulj be! Megajándékozlak pár szoftveres extrával a régi segítségedért cserébe.

Előzmény: boncyy (62347)
KoszegiA68 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 62380

B.U.É.K! Balesetmentes közlekedést az űj Dusterrel. 

Előzmény: boncyy (62347)
saválló Creative Commons License 2024.01.07 -1 3 62379

" Aki válaszolt az meg kijelentette, hogy náluk nincs kedvezmény csak listaár, nekik nem szükséges engedni az árból mert minden autót eltudnak adni engedmények nélkül.

Sőt, azt is mondta az egyik a telefonos beszélgetés alatt, hogy ....ha megrendelem az autót, és az átvétel előtt meggondolom magamat, visszadják az előleget mert bármennyi autót eltudnak adni...stb...stb."

 

1-Látom ebből a két sorból a lényeg nem jött le:

 

"Az előleget, elállás esetén vissza kell adni, a foglalót nem."

 

2- Renault/Dacia márkekereskedés új autó megrendeléséhez küld Előleg bekérő  ( "A gépkocsi megrendelésekor esedékes előleg a gépkocsi teljes vételárának a 10%-a..")  formanyomtatványt

 

3- Az Előleg befizetés beérkezése után küldi az Adás-vételi szerződést a megrendelés véglegesítéséhez

 

4- Murvás autókereskedés = Foglaló

 

 

Előzmény: Locsolókocsi 1 (62378)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 62378

"meggondolom magamat, visszadják az előleget"

Az előleget, elállás esetén vissza kell adni, a foglalót nem.

Egyszerű szavak, de a jelentésük nem az és nem azonos.

Előzmény: saválló (62374)
DLCBP Creative Commons License 2024.01.06 0 0 62377

Nem "off road", inkább "country".  😀  

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62363)
saválló Creative Commons License 2024.01.06 -1 4 62376

"Én is ezt látom, akárhová megyek. Az emberek költenek, vásárolnak, mintha nem lenne holnap. Boltban taligát toló kosaráról nem az jön le, hogy nincs pénz. "

 

Ezt is egyformán látjuk.....

 

A "shoppingmánia" mindenhol érzékelhető, nem csak élelmiszer vásárlásánál tapasztalható. Nálunk pl. a piacon van észvesztő tömeg ( világvégén parkolás ) még hétköznapokon délelőtt is, eleve senki sem dolgozik munkaidőben sem mert éppen mindenki shoppingol, tehát ahogy írod van pénz.

 

"Szerintem a 8-10 millás vételár egy olyan lélektani küszöb, amit nem szívesen lépnek át az emberek (én sem, mert használati tárgy, nem faroktoldó)."

 

Ez egy olyan határ ami mindig változik, mikor anno 8Ft-ba került a normál benzin az akkor is drága volt, amikor 74 ezer Ft-ért vettem új 1200-es zsigulátort, az akkor is drága volt, ahogy a 6.5M-be kerülő Duster is pedig 3-4 évvel ezelőtt még majd a felébe került, mégis veszik, én is megvettem.

 

A tizenmillás autókat is megveszik, ha még drágább lesz majd azt is.......változik a világ, hitelt mindig adnak.

 

Vitarát én azért nem vettem mert jóval rövidebb a tengelytávja, majd 100 literrel kisebb a csomagtere, és nem is jött be a formavilága, ellentétben a Dusterral, már írtam vkinek itt, hogy anno mikor rendelés előtt tájékozódtam ugyanannyiba került mindkettő.

 

 

"ui: a kerítés sehol sincs kolbászból, a kétkezi vendégmunkás Németo-ban is használt verdát vesz, nem újat."

 

Sokan azt hiszik, hogy azért mert új autóval ( ott is járnak "ipari hulladékkal") járnak azért mindenki milliomos ott is, nem, autót hitelre, és sokkal jobb lizingfeltételekkel vehetnek autót, így akár 3 évente újba ülnek át, és ne feledjük el sokaknak még az unokája is fizetni fogja a hitelét.....a házra.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62375)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.06 -1 4 62375

Én is ezt látom, akárhová megyek. Az emberek költenek, vásárolnak, mintha nem lenne holnap. Boltban taligát toló kosaráról nem az jön le, hogy nincs pénz. 

Dustert bármikor el tudták adni eddig.

 

Amikor az elsőt vettem, körbenéztem. Németo-ban ugyanaz az autó 2400 Euroval,  Ausztriában 2200-al, de a ami legdurvábbnak tűnt - Romániában is 1900 Euroval került többe! Kicsivel több mint 5 éve, megfejelve a kinti 27% helyetti 19%Áfával. Az eladási ár laza kapcsolatban van költségekkel, kb megnézik mennyiért árulnak az adott piacon pl egy Vitarát ára, és ahhoz illesztik az árat.

Ja, 5 éve a kereskedő szerint virágzott a szürke export, fenti különbség miatt egy órával az átadás után már mentek a papírok a korm ablakba, vonták ki a  forgalomból és trailer Németo-ba, Ausztriába. Állítólag vállalkozások voltak erre ráállva.

A fiatalabbnál már nem néztem körbe, mert a Széchenyi programos leasinget úgysem überelhette semmi.

 

Szerintem a 8-10 millás vételár egy olyan lélektani küszöb, amit nem szívesen lépnek át az emberek (én sem, mert használati tárgy, nem faroktoldó).

Egyébként én konkrétan azért nem vettem Vitarát, mert kicsi a vontatási képessége és nincs belőle diesel. Amúgy tök pofás és 'tonképp jó lenne. Nagyjából  lesz om miben ülök, csak legyen üzembiztos és kényelmes, valamint értelmes összegből fenntartható.

Egyébként praktikum szempontjából bármely kombi ráver erre a kasznira, ha a pakolhatóság és a pályás fogyasztás lenne a fő érv.

 

 

ui: a kerítés sehol sincs kolbászból, a kétkezi vendégmunkás Németo-ban is használt verdát vesz, nem újat.

 

 

 

Előzmény: saválló (62374)
saválló Creative Commons License 2024.01.05 -1 3 62374

" Pontosan láttam azt, hogy kik voltak az érdeklődők, célcsoportok.

A bérből fizetésből élő kisemberek. És ott is úgy vették, hogy lizing + támogatás + ez az..."

 

Hm......lizing....magánszemélyekre nem jellemző......+ támogatás.....állami nagycsaládos kedvezmény 3 gyerekre, és csak 7 személyes autóra...ergo Duster kiesik...+ ez az..az meg mi?

 

Anno árajánlat kérésemre ( elküldtem mail-ban 100 km-en belüli márkakereskedéseknek ) kevesen méltatták, hogy kp-ért akarok új autót vásárolni, többen meg sem tiszteltek azzal, hogy küldjenek árajánlatot, biztosan azért mert alig tudták eladni a portékájukat.

 

Aki válaszolt az meg kijelentette, hogy náluk nincs kedvezmény csak listaár, nekik nem szükséges engedni az árból mert minden autót eltudnak adni engedmények nélkül.

Sőt, azt is mondta az egyik a telefonos beszélgetés alatt, hogy ....ha megrendelem az autót, és az átvétel előtt meggondolom magamat, visszadják az előleget mert bármennyi autót eltudnak adni...stb...stb.

 

Ezt csak azért írtam le mert szvsz. ebből is látszik, hogy nem volt problémájuk az eladásokkal kapcsolatban mert mindent eltudtak adni amit betudtak szerezni, tehát nem volt gond a fizetőképes kereslettel mert ebből az jött le.

Előzmény: ford84 (62373)
ford84 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62373

Ajjaj, 8 milla a fapados...

Hát akkor idén is lesz egy jó 30%-os zuhanás az eladásban itthon.

Én 3 éve vettem.

Pontosan láttam azt, hogy kik voltak az érdeklődők, célcsoportok.

A bérből fizetésből élő kisemberek. És ott is úgy vették, hogy lizing + támogatás + ez az...

 

saválló Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62372

Drágulás mindenhol, miért is lenne kivétel a Dacia Duster?

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2024/01/05/ennyibe-kerulhet-az-uj-dacia-duster/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

 

9-10 miska egy közepesen felszereltért már erősen meggondolandó, és hol van még a hibrid modell ára?

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62371

Vannak olyan standardok, mint pl az octavia. Flottaleasing lejár, cserélni kell, esetleg egy évvel meghosszabítják (ilyenkor a bérlő marha szarul jár). Érdekes lenne belemenni, skodában pl mennyi a magánvásárló?

 

 

 

Előzmény: ford84 (62368)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62370

Szerintem is: alap corollát alap sanderoval kéne inkább összevetni, hamár.

Amúgy mai cikk szerint inkább 8 milla lesz az az alap poroló.

 

Előzmény: saválló (62369)
saválló Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62369

Szerintem a Dustert ( mini SUV ) nem a Corollához kellene hasonlítani hanem kategóriáján belül mondjuk egy Corolla Crosshoz ami még agyonakciózva csak cégeknek (!) 10.5 misitől indul, amúgy az alapára magánszemélynek ca. 13.5-14 M Ft, készletről azonnalra akciósan ca. 12 M-tól.

 

Ehhez képest a Duster még mindig majd a felébe kerül, vmit vmiért.

Aki meg Toyotát akar venni úgysem megy be Renault szalonba Dustert rendelni.:)

 

Előzmény: ford84 (62368)
ford84 Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62368

A hvg lehozta a tavalyi új autó eladásokat.

A Dacia eladások 30%-al zuhantak 1 év alatt..

De végül is teljesen logikus. A Dacia vevői kifejezetten ár érzékeny réteg.

 

Nem is csodálkozom. 6 millió egy alap Dusterért, már kicsit sok...

 

Ma már biztosan nem tudnék 6-7 millát kipengetni egy Dusterért. De nem is akarnék, ez már a mai jövedelmi viszonyok között sok.

Tudom, hogy a többi is drága, de akkor is...

 

A Toyota eladások nőttek.

Megnéztem a hahu-n, egy 0 km-es Toyota Corolla 7,5-7,9 millió, akciósan. Alig marad el a Dusi ettől.

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62367

Volt hogy én már előtte eladtam, szalonból gumishoz, vevő oda érkezett érte :O)

 

Előzmény: boncyy (62360)
boncyy Creative Commons License 2024.01.05 0 0 62366

Azt esetleg nem tudja vki, hogy mekkora átmérőjű az a kerek nyílás ahová a tükör állító kis kapcsolót, joystickot :) be kell tenni?  A 2023 facelift előtti mert annak már nem olyan ugyebár. 

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.04 0 1 62365

de ott vannak, az off-road alatt az említett lapon. Ok, nem leszólni akartam, csak értetlenkedem.

 

Előzmény: KVX300 (62364)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62364

Nem gondolnám, hogy a vonóhorog off-road felszerelés lenne.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62363)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62363

Hát ja. Az alul laposvas, 2 csavarral rögzített gallytörő pl arra rossz, hogy egy sima érintés esetén, amit a lökös kimozog horpadás nélkül, szépen ráhajtja a géptetőre, hűtőrácsra, hűtőre, zárhídra. (arra rossz, mert ez ugye nem arra "jó"😎😎) 

A vonóhorog miért off-road felszerelés?

 

Előzmény: KVX300 (62362)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.04 0 1 62362

Köszi a tippet! Megnézem az oldalt.

Vannak érdekes kiegészítők, de nem akarok milliókat költeni még pluszban az autóra. Nem hobby autónak vettem, az egy más kategória.

Előzmény: boncyy (62361)
boncyy Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62361

A gyár a festői szépségű Mioveniben van, a román alföld pusztaságain:) Nna ha egyszer elmész oda személyesen, csodát látsz. Török, illetve afrikai kivitelekhez kiegészítőket, divepipe=snorkel és megannyi csodát lehet kapni Dusterhez. Ha mindezt netes felületen teszed akkor én ajánlom a https://www.dacianmag.com/ oldalt. A német LZParts is nagyon jó de sokkal drágább. 
Amúgy simán rá lehet még költeni 2-3 millát ha esetleg nagy rajongója vagy a márkának. De óvatosan mert vannak nagy tévedések érdemes jól körbejárni vagy kikérni hozzáértők segítségét. :) 

Előzmény: KVX300 (62355)
boncyy Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62360

Képzeld el pénteken elhoztam az autót a már általam vásárolt Michelinekkel és délután 4-kor feltettem a gyáriakat a Jófogásra. délután  6-kor már elkeltek, el is vitték. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62353)
saválló Creative Commons License 2024.01.04 0 1 62359

"Egyszerűen érthetetlen számomra miért nem lehet 5 egyforma gumival átadni az autót pedig ez még 30 évvel ezelőtt is sikerült a gyártóknak."

 

Azért ez még régen sem volt egészen igaz mivel csak az alapfelszereltséghez járó felnimérethez volt ugyanakkora a pótkerék mérete is, vagyis az is teljesértékű.

Ha más opcionális felnivel lett megrendelve az autó akkor a pótkerék maradt alapméretű pl. 15"-os lemezfelni vagy alapméretű alufelni, az opcionális felni pedig rendeléstől függő méretű volt.

 

A franciáknál megszokott autó alá felszerelt pótkerék ( sosem fogom megszokni ) pedig a helytakarékosság áldozata....lemez+virslikerék(notlaufreifen).

Előzmény: KVX300 (62354)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62358

Amikor én rendeltem ilyen fel sem merült, hogy CountryPack. Gumitálcát ajándékba adták, a vonóhorgot meg én rakattam fel külön (nem volt vonóhorguk, és ha lett volna, akkor is olyan árat mondtak rá, hogy inkább külön rakattam fel egyet). Ezek az ajánlatok és akciók elég sűrűn változtak, változnak. Szinte nincs 2 egyforma ajánlat.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62356)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.04 0 1 62357

Nézem, azért ebből 4 db még rádob 240e Ft-ot a gk árára. Jól elszálltak ebben is az árak. Szereléssel negyed misi egy készlet.

Előzmény: boncyy (62352)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.04 0 1 62356

Countrypack vagy mi a túró volt a neve, sárfogók, meg gumitálcák, meg vonóhorog. A vonóhorgot kértem, többi meg jött vele :)

 

 

Előzmény: KVX300 (62355)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62355

Gyári sárfogókról én nem is hallottam (de a kereskedő sem említette), de ez valószínűleg az én hibám. Cserébe megoldottam szövetbetétes gumilemezzel. Az elég lágy, hogy akadály esetén elhajoljon. Eddig jól működött és (feltételezem) töredék annyiból kijött, mint a gyári.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62353)
KVX300 Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62354

Nálam is különböző volt a felszerelt gumi és a pótkerék gumija. Csak a felszerelt volt Continental, a pót meg Barum. Egyszerűen érthetetlen számomra miért nem lehet 5 egyforma gumival átadni az autót pedig ez még 30 évvel ezelőtt is sikerült a gyártóknak. Nálam is mindegyik nyári volt és én is lecseréltem mindegyiket 4 évszakosra.

Előzmény: boncyy (62352)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.04 0 0 62353

Köszi!

A gyáriakkal mit tettél? Eladtad?

 

A 16"-os pótkerék 215/65 R16 ugyanakkora mint a 215/60 R17. 

 

Jaja, 4évszakos párti vagyok magam is. 

 

Burkolatok: igen, de. A műanyag és a hátsó híd között meg tud maradni a nedves sár - szerintem ez korrózió szempontjából nem annyira szerencsés... 

Én szokram takarítani, főleg földút és sár után, nagynyomásúval.

A haspajzsról is túrtam már le több kiló sarat, nem volt eccerű... 

 

 

Sárfogók: nekem az újon gyárilag jöttek. Viszont leérnek az első kerekek mögé szereltek, bár eddig jól bírták, nem törtek el. Pl kövön, járdaszegélyen.

Oké, jó nagy kövön és jó nagy járdaszegélyen 😎

 

Előzmény: boncyy (62352)
boncyy Creative Commons License 2024.01.03 0 0 62352

Na most van időm válaszolni. :)  Dolgos népünk.. 

 

 

Continental EcoContact 6 nyári gumival szállították, a mérete ugyanez volt. Csak mióta rátaláltam erre a Michelin CrossClimate 2+

négy évszakosra minden autómat ezzel talpaltatom meg. Egyszerűen nincs jobb. Hóban esőben nyáron, tökéletes.  Ez az én véleményem. Voltam vele többször cudar hóban, sárban, de eddig ez jött be. Próbáltam a Vredesteint is az is jó volt de ez jobbnak bizonyult. Hangsúlyozom ez az én véleményem és tapasztalatom. Ne kezdjetek el ezen vitázni. 

 

Viszont a pótkerék 16" -os Conti. Érdekes. Biztos ez volt raktáron. Vagy a 17"-os nem fér  el a helyén. Ma felraktam a gyári sárfogó gumikat. Nagyon pöpec a helyére illeszkedik. Ma megvolt az ezres olajcsere is. Én ragaszkodtam hozzá. Maradi vagyok :) 

 

Ami izgi volt az az alja.  Egy csomó műanyag burkolat van alul és jól megcsinálták. Még a hátsó híd is le van burkolva műanyaggal. Az alul futó csövek és vezetékek is. Olyan fura volt a 2016 ScE után. Annak olyan csupasz volt az alja :) 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62351)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.03 0 0 62351

Jaja,az lejött.

A kérdés: ezzel szállították?

 

Előzmény: DLCBP (62350)
DLCBP Creative Commons License 2024.01.03 0 0 62350

CrossClimate   

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62349)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.03 0 1 62349

Gratula! Sok örömteli km-t!

 

Az abroncs gyári? 4évszakos?

 

 

 

Előzmény: boncyy (62347)
saválló Creative Commons License 2024.01.02 0 1 62348

Gratula az új autóhoz, jó színe van!:)

Előzmény: boncyy (62347)
boncyy Creative Commons License 2024.01.02 0 3 62347

Sziasztok!

 

BUÉK!

 

Az év végére megérkezett az új Dusterem. Automata váltóval 150 pacival. Óriási különbség van a 2016-os 1,6 szívó benzines után, főleg a komfortban. Az is kitűnő autó volt de ez is az. :) 

Ez Extreme felszereltségű és meglepően jó az automata váltója. Már a próbakörön is meglepett,hogy olyan mint a DSG Skodáé. Szép, szerencsés és egészséges boldog új évet nektek :)

 

 

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.02 0 0 62346

Ma mentem cc 300 km-t, túlnyomó részét gyorsforgalmin. A fránya köd miatt a látási viszonyoknak megfelelően úgy ítéltem meg, az óra szerinti 114 km/h még biztonságos nekem. Így 4,3 liter/100 km-t rajzolt ki az autó.

Pár napja kóboroltunk kicsit a Káli medencében, M8 + dimb-domb, kilátókba föl-le, részben erdei utakon, ott 4,6 volt az autó szerinti átlag. Direkt traktorutakon rövídítettünk, mert úgy buli, bár időben nyilván hosszabb :) A kérdést megelőzve: pincék többsége zárva volt, no meg sofőrködtem is :( . 

 

 

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.01.02 0 2 62345

Ezdekirály!

 

BUÉK!

 

Előzmény: loganos (62344)
loganos Creative Commons License 2024.01.02 0 4 62344


KoszegiA68 Creative Commons License 2023.12.31 0 0 62343

B.U.É.K! 

 

Előzmény: saválló (62342)
saválló Creative Commons License 2023.12.31 0 8 62342

B.U.É.K. Mindenkinek!

 

 

 

DLCBP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62341

Nekem csak csillaggarázsra fussa.  😀

Előzmény: saválló (62340)
saválló Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62340

Főleg hasznos ha mélygarázsból vagy saját garázsból indul el kora hajnalban az ember.:-)

Előzmény: DLCBP (62333)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62339

A múltkoriban Dusty szélvédője belülről is vastagon jeges volt.

Kívülről nem is volt annyira nehéz lepucolni !  😱

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62334)
Spriccpumpa Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62338

 

 Már az ősidőkben is ismerték, csak akkor még almának hívták.

Én a nagyapámtól hallottam.

A mai szerek azért jobbak és tartósabbak.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62334)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62337

Mikor a faluba begördült nagybátyám a 2 literes Accorddal, ami nagyjából minden extrát tartalmazott, hátsó kerkék kormányzást is. 

Na, pl. sosem lesz többet olyan plüss ülés, mint abban volt...

Előzmény: saválló (62323)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62336

Megkérdeztem a német szakosztályt, engem ez sosem vonzott. A tekerős 5 állású volt, a nyomkodós már csak 3, biztos lusta volt a programozó, vagy drága a led...

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62314)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62335

Ah so.

 

Előzmény: DLCBP (62331)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62334

Apropos: ma lekentem a verdákat valami szélvédőtisztítóval, elvileg vízlepergető. Azt írja, 60 km/h fölött lefújja a menetszél.

Egyébként zuhanykabinra vette valaki valamikor, de autós cucc :)

 

Előzmény: DLCBP (62333)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62333

Hasznos bizony az állófűtés, mert legalább a szélvédő tiszta, mire elindulnál (05:00).  😱

Előzmény: saválló (62323)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62332

Motorosra gondoltam, hogy menet közben becsukható legyen!  😀

Előzmény: Spriccpumpa (62322)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62331

2013-az a szekér.  😀

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62327)
saválló Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62330

Sosem szerettem a kényes, és télen hideg bőrülést, sosem akartam bőrös autót, az nálam kizáró ok volt még ha más paraméterek meg is feleltek, ha bőrös volt lapoztam.

 

Tudom erre mindenki azt mondja van ülésfűtés, igen, akinek meg bőrülése volt ( jónéhány kolléga ) az panaszkodott rá általában, de csak azért mert ha télen beülök akkor hideg, nyáron meg forró.....meg kényes....

 

Én meg sosem próbáltam, ettől függetlenül másnak meg csak olyan kell.:)

 

Nem vagyunk egyformák, automata sem kell......9 évig volt, megútáltam egy életre.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62328)
saválló Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62329

Nem tudom, de szerintem anno senkit sem érdekelt.:)

 

Gyárilag az égadta világon semmi sem volt benne extraként, amit vehettél hozzá a Merkur telepen átvételkor az a gumiszőnyeg volt.

Vagy már az is extrának számított anno ha problémamentesen hazaértél az újonnan elhozott autóddal.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62326)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62328

Egyébként mi a bőrrel kapcs ellenszenv oka?

 

Előzmény: saválló (62319)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62327

Elővettem a 2019-es katalógot, bakker tényleg csak a  comfort és prestige felszereltségben volt fűthető tükör... nem gondoltam volna.

 

(Mondjuk mikor 3 koreai után megint németet vettem, nem hittem el, hogy a hátsó el.ablakemelő, ködlámpa, meg ilyenek azok feláras extrák. )

 

Előzmény: DLCBP (62320)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62326

Egy ladában mennyi lehet a szélvédő dőlése? 70fok? ma meg 30, az is számít. nem is kicsit.

Előzmény: saválló (62323)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62325

Egyszer élünk... még egy doboz gyufát!

 

Annyira bőr ez egyébként, hogy... Bár ha elfogadjuk, hogy a kőolaj állati eredetű, akkor ez is az :)

Nekem új autóm bőrrel még nem volt, ki kellett próbálni, ennyi. Prémiumban egy tolatóradar a többszöröse, mint ebben az 5 ülés :)

 

 

Előzmény: saválló (62319)
saválló Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62324

Igen, annak is vége lesz lassan a diesel korszaknak, sajnos.:(

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62321)
saválló Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62323

Állófűtés, hát az is nagyon hasznos extra, még sosem volt olyannal felszerelt autóm, ettől függetlenül még mindig élek.:)

 

" Mert régen minden jobb volt "....

 

Nem is olyan régen a 80-as évek végefelé 90-es évek elején, mikor az ember már könnyebben hozzájuthatott nyugati autókhoz még a kevés extra is soknak számított.

Anno a metálfény, központi zár, színezett üveg, gyári rádió, ködlámpa, neadjisten ABS, napfény/üveg/tolótető ( nepperek sibeda-nak írták a schiebedach helyett.) megléte már jól felszerelt autónak számított.

 

Klíma, fűthető tükör/ülés/állófűtés, navi, stb...stb.......ugyan már, zsigulátorokban meg semmi sem volt gyárilag aztán az is de jó volt ha volt.:)

 

Anno 37 fokban dugóban állva, természetesen klíma nélküli nyugati autóban lehúzott ablakokkal, kinyitott ajtóval próbálta magát hűteni az ember, manapság már el sem tudná képzelni az autózást klíma nélkül az elkényelmesedett ember, persze velem együtt.:)

 

" Mert régen minden jobb volt".... nem is volt rossz, ha úgy lett volna nem lennének kellemes emlékeink abból a korszakból.

Előzmény: DLCBP (62320)
Spriccpumpa Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62322

 

 Elviekben mindegyik behajtható, csak darabos, erős a rugója, recseg-ropog (Gépkönyv???).

A motoros behajtás már más kérdés.

Előzmény: DLCBP (62315)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62321

És az is lehet, hogy megtartom, mert nincs több gázolajos már....

 

Előzmény: saválló (62319)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62320

Van is a Transiton, szuper megoldás (csak be ne pattanjon). 

Amikor a P.307-essel jártam, becsuktam a tükröket, mikor vakított valaki hátulról. 

A tükörfűtés nagyon hiányzik, főleg ilyenkor. 

Induláskor hiába tisztítom meg, 10 perc után megint nem látok benne semmit.

A Smartban legalább van állófűtés, nem rossz szolgáltatás.  😀

Előzmény: saválló (62318)
saválló Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62319

Egyszer élünk.......:-)

 

Bőrt én sosem rendelnék magamtól, ha nincs más mert gyárilag csak azzal szerelték akkor ez van, nincs más ezt kell szeretni.

 

Majd ha valamikor eladósorba kerül a bőrös "dákód" akkor lesz majd jelentős előnyöd a többi hirdetettel ellentétben, szvsz csak úgy kapkodnak majd a bőrüléses Duster után, lesz majd sorbanállás, és veszekedés, harc, hogy kié is legyen a ritkaságszámba menő "dákó".:-)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62317)
saválló Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62318

A Ford-nál volt/van régóta fűthető opciós szélvédő, azt hiszem ők vezették be anno, azóta talán más márkáknál is bevezették, van aki dícséri, de olvastam már olyat is akineknem tetszett.

 

Fűthető tükör szerintem már sok modellnél, bizonyos felszereltségi szinttel együtt jár, én speciel alig használom, még az ülésfűtést főleg téli időszakban vagyis ősztől tavaszig mindig.

Előzmény: DLCBP (62315)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62317

Na én meg egyszer élünk alapon beixeltem mindent, kivéve a gyári navi térképet. 

Kereskedő szerint kb én voltam az első aki dákóba bőrülést kért :)

 

 

Előzmény: saválló (62313)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62316

Az újban mintha behajtható tükröket láttam volna. A fűtés benne van, együtt a háttsó szélvédővel.

 

Előzmény: DLCBP (62315)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.29 0 0 62315

Én személy szerint 2 extrának örülnék nagyon:

 

fűthető szélvédő,

fűthető és behajtható külső tükrök. 

Előzmény: saválló (62303)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62314

Octaviában kb 5-6 éves 3-al. múlt héten zsír új superb, mindennel ami rendelhető, elöl- hátul 3-3 fokozat. biztos chiphiány :) tutira 3 volt, 4xre megnyomva kikapcsolt a seggem alatt.

 

Előzmény: Garfield007 (62312)
saválló Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62313

Skodából csak Fábiám ( párom használta ) volt, abban meg nem volt ülésfűtés, de volt természetes anyagból készített "bio" üléshuzat/fűtés, birkaszőr/bőr/szőrme, nagyon jól tartotta a meleget, beüléskor még hűvös, de néhány perc után a testhőtől már kellemes közérzetet adott.

 

Bőr ülés.....no ezért én egy megveszekedett buznyákot sem adnék, jó persze van az a kategória ahol furcsa lenne a szövet üléshuzat, megvagyok nélküle is ahogy az automata váltó nélkül is.

Az utóbbi viszont egyre gyakoribb lesz főleg hibrideknél ill. elektromos csak azzal van.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62308)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62312

A működése tiszta, ebben is különböznek az utólagostól, mert azok egy része pl. 25-35 fok között fűt, bármi is történik ha be van kapcsolva és a teflon és karbonszálas alap sem mindegy. 

A Fabia egyébként pont ilyen, mint a Duster, ha már VW csoport, két állás, tojássütés.

Az Octaviában viszont én is csak 5 fokozattal találkoztam.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62309)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62311

Az hogy két kapcsoló hova kerüljön, minimálisan költségvetési kérdés. Főleg, hogy ebben nem közös alkatrészeket használnak fel, nulláról indulnak. Csak vannak gyártók és kategóriák, ahol akár facelift idején is átrajzolnak ilyesmit, itt valamiért ragaszkodnak ehhez az elhelyezéshez. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62307)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62310

Amennyiben ugyanaz lesz a padlólemeze és ugyanolyan motorokat építenek bele és még számtalan alkatrésze ugyanaz, akkor egészen nyugodtan, mert az üzemeltetői tapasztalatok hasonlóak lesznek. 

 

Egy kérdésem maradt: a környezetvédelmi behajtási tilalmak Európában az Euro3-4 norma alá tartotó járművekre vannak-e érvényben ma, vagy az euro6-osokra?

 

Szóval, akkor te csak ezért veszel új autót. Értem és megértem, dícséretes.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62301)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62309

használja a légzsák érzékelőt, csak ha ülsz rajta akkor fűt. Melegít mint rezsó, aztán kikapcsol, visszahül, majd megint melegít mint a rezsó.

nálunk csokiszárító/olvasztó a neve :)

Előzmény: Garfield007 (62304)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62308

Érdekes, skodákban pl 3-ra emlékszem mindben. Aztán lehet hogy öregszem.

Szerintem az utóbbi lesz az ok, spórolás. Ez egy budget autó volt, van, lesz.

Én ellennék nélküle, csomag része volt. Ez a "bőr"huzat télen jéghideg, nyáron tűzforró amikor ráülsz. Az első 3 másodpercben. Viszont - ahogy említettem - könnyű takarítani. Minap beültem poros overallban, majd egy nedves törlővel tisztává varázsoltam. Korábban átöltöztem volna hozzá.

20 db autókozmetikás belső takarításon hozza be az árát (ha nem kell kifizetned :) )

 

Előzmény: saválló (62305)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62307

Nem a tervező dönti el. Nem szándékosan kretén, a kötségvetést a termékfejlesztőmarketinges diktálja.

 

Előzmény: Garfield007 (62304)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62306

Egyébként vicces, de aki vezetett kormányfűtéssel autót, annak is hiányzik más autóból és ez sem űrtechnika. 

Az űlésfűtés meg már '70 előtt is volt USA autókba, nálunk meg még mindig extrának számít...

Előzmény: saválló (62303)
saválló Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62305

"...vw coportban jellemzően 3 fokozatúak."

????

 

Jónéhány VW csoportos autóm volt már, és most is van, nekem egytől egyig mindegyik 5 fokozatú ülésfűtéskapcsolóval rendelkezett.

3-as fokozat nálam elég még üléshuzatos autónál is, páromnak meg kell a 4-es.

 

A Dusteré, ahogy írtam, elég agytalan helyre került, ezt lehet a spórolás számlájára írni?

Kapcsoló kellett az ülés oldalára is, ennyi erővel, ahogy írod tehették volna a középkonzolra is vagy akár a sebváltókar elé/mögé, igaz az sem a legcélszerűbb megoldás, de az ülés oldalán kapirgálni kapcsolót keresve, annál még az is jobb megoldás lett volna.

 

Persze úgy is lehet ezt megfogalmazni, hogy örüljünk, hogy legalább ez is van......van ülésfűtés.

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62302)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62304

Pont úgy nem értem azt a kapcsoló elhelyezést, mint jó pár márkánál volt az ablakemelő kapcsoló középkonzolra építést. Vannak tervezők, akik az életben nem akarják használni a készterméket, csak megoldottak gyorsan és olcsón egy problémát. 

A hőmérséklet állítás is ilyen dolog, az utólag beépíthetők nagy része is csak két fokozatú, de pl. a 35 és 45 fok pont tökéletes, felfűtésre majd a hőmérséklet tartására, a csak kicsit kínaiak tökéletesen működnek. 

A Dacia gyárija nem tudom alapból mennyire fűt és milyen teljesítménnyel tartja a beállított hőt, de erre sem magyarázat az olcsósítás. 

Előzmény: saválló (62299)
saválló Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62303

Sosem volt Smart-om, és szerintem sosem lesz, de csak olyan autóim voltak az utóbbi néhány évtizedben amelyekben normális helyen, és szabályozható, több fokozatos ülésfűtés kapcsolójuk volt.

Már régóta nem vettem autót ülésfűtés nélkül, nekem ez is alap, szerintem ez nem a luxuskategória kiváltsága hanem teljesen hétköznapi kényelmi extra, főleg mindennapos használatú autónál.

 

Tudom van aki szereti ha odafagy az üléshez a hátsó fele, és emiatt teljesen fölösleges úri huncutságnak tartja az ülésfűtést, de én hideg időben indítás után egyből kapcsolom a hátsófertályfűtést, és élvezem a kellemes szabályozható meleget.:)

 

 

Előzmény: DLCBP (62300)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62302

vw coportban jellemzően 3 fokozatúak. nekem nincs bajom az egy fokozattal, a kapcsolót is megszoktam már, de valóban ritka kretén helyre került. utas jellemzpően percekig matat mire megtalálja, vagy feladja. 2wd-ben ráadásul marad pár vak gomb a középkonzolon, tehették volna oda.

1-2 perc után kikapcs, nekem nem kell újra beindítani. lehet, hogy az állatvédő bőrülés miatt. utóbbival télen nincs bajom, nyáron forró tud lenni.

tisztántartás szempontjából sokkal jobb mint  a textil. babaüléses, kocsiban majszolós családnak javaslom. 

    

Előzmény: saválló (62299)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.28 -1 0 62301

Helyes. 

én meg majd megfontolom, hogy tesla vagy a byd fórumot boldogítsam, mert mindkettőben ültem már és sokan mesélnek is róluk. Esetleg buick mert egy 1995-ös példányt vezettem már elég hosszan. :)

 

Egy kérdésem maradt: a környezetvédelmi behajtási tilalmak Európában az Euro3-4 norma alá tartotó járművekre vannak-e érvényben ma, vagy az euro6-osokra?

Előzmény: Garfield007 (62298)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62300

A Smart-ban sem lehet állítani, ráadásul beszállásnál akaratlanul is bekapcsolhatod. 

Nekem sosem hiányzott ez az extra, sajnos nem tudom kiiktatni.  

Előzmény: saválló (62299)
saválló Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62299

Biztosan bennem van a hiba......háát én nem tudom megszokni a Dusterban az ülésfűtést vagyis inkább a kezelését, agyilag csökött volt aki ilyet tervezett, és ilyen helyre teszi a kezelőkapcsolót.

Nagyobb karórával a kezemen nem férek oda  kapcsolóhoz, kinyújtott újjal kell keresgélni hol is van a kapcsoló, előbb utóbb sikerül az igaz, de ez azért fényévekre van a "jó elhelyezéstől".

 

Az már csak hab a tortán, hogy ez az izé amit ülésfűtésnak neveznek a Daciánál ez most vagy megsüti a tojásodat vagy nem fűt....ez a két opció van, fokozatok nincsenek, biztosan drága lett volna 1-5 fokozatos fűtéskapcsolót beépíteni.

 

Elég régóta van ülésfűtéses ( nem Dacia, de nem is Renault ) autóm, eddig mindegyiknek 5 fokozatos ülésfűtés vezérlése volt amivel mindenki kedvére állíthatja a magának megfelelő hőfokot a hátsója alatt, nem félve a tojásfőzéstől ill a nem fűtéstől.:)

Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 1 62298

Na, és akkor a Renault Group egyik gyártmányát birtokolva ki is jelentetted, hogy csak a Duster tulajok értenek a műszaki dolgokhoz :-) 

Szerencsére van Renault is a családban, így ha nem bánod, maradok még kicsit. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62297)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.28 0 1 62297

Néha villanyvonattal megyek BP-re, ott metrózom, vagy villamos tehát messze jobb vagyok nálad és az akárhányéves autódnál :)

És a szemetet is szelektíven gyűjtöm.

 

Sok sikert, ha lesz dustered, akkor örömmel veszem itt az észrevételeidet.

 

Előzmény: Garfield007 (62295)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62296

Sajnos, egyszer sem jött össze a vásárlás, még a Jogger sem, így maradtam japán autós. 

De mostanában már figyelgetem a Spring használt árakat, becsúsztak 5 millió alá és a céges parkolóhelyem akkora, hogy a Suzuki csak cipőkanállal fér el.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62294)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.28 0 0 62295

No, akkor jön a Csubakka-védelem. :-)

A dízelek mikor is hozták a 0,15 alatti értékeket? Remélem büszkén feszítettél az új, EURO5 dízel verdádban, addig meg toltad 0,5-tel, átlagban még mindig jók leszünk. Nagyságrendek, meg műszaki ember, ja.

Egyébként vehetnétek több újat, mert az átlagéletkor 14,7 év országosan és javítanék még pár 10 év körüli autó beszerzésével az átlagon. 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62293)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.27 0 0 62294

ui: Van Dustered? Vagy volt?

 

Előzmény: Garfield007 (62292)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.27 -1 0 62293

Nem citáltam elő semmit, szembe állítottam két egymás alatti cikket, ugynazokkal a 'újságírókkal.

Megismétlem tehát:

- A fenti cikkben ugynazon emberek leírásaiból kiderül, hogy régi verdákkal koptatják az utakat megannyi problmával, lerobbanással, kigyulladással.

- A lenti cikkben ugyanezek az emberek szarozzák az új verdákat.

 

Erre írtam, hogy lehet hogy drága és szar, de nem produkálja a régiebbi használtak hibáit.

 

Mindazonlátal határozottan sokkal jobban támogatom a használtautó vásárlást mint az új beszerzését, mert így megveszed tőlem pár/sok évesen és én tudok újat venni :)

 

A legszebb amikor előadod a szar dieselt, de 21 éves verdára esküszöl :) Az még Euro3-as volt, benzinesként 0,15 g/km NOx határértékkel, szemben az EUR6 Diesel 0,08 g/km-ével. Erre mondja a matematika: nagyságrendbeli eltérés. Igen számok, a mérnök már csak ilyen... :) 

 

Előzmény: Garfield007 (62292)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.27 -1 0 62292

Hmmm. Mondjuk 1millió új autóból mennyi ázik be?

 

Nem tudom, ebben ti vagytok otthon: pl az újabbnál már volt min 3 évnyi visszajelzés és sok-sok garis jótállás világszerte, amit fizetniük kellett).

 

A 19 éves generációnál kevés a típushiba.

 

Évi 2x450 km-re én sem vennék újat. Régit se. Taxiznék, vagy bérelnék egy valamit. 

 

Vagy egy új árából tartasz 4-5db-ot, minden alkalomra megfelelőt. 

 

Ettől mi sem vagyunk hülyák aki újat veszünk. 

 

 

Ezt senki nem mondta, leírtam, mindkettő mellett van érv pro és kontra. Az a furcsa, ha azzal önigazolsz, hogy egy cikket rángatsz elő, ahol egy átvizsgálás nélkül megvett Prius mellől csodálkoznak rá az akku árakra.

 

Téged hányszor is utasított el márkaszerviz csereautó kérdésben? a 19 évessel történt ?

 

Cégesekkel sosem, mert ott benne van a szerződésben, ahogy remélem te is olyat kötöttél, de ugye itt megint nem csak rólam van szó.(aki benn lehet FB csoportokban Dacia fronton, tud idézni pár ezzel kapcsolatos beszámolót. Én is tudnék, de akkor lebuknék, hogy a koldus nem tudott mindenhonnan kizáratni :-) )

A 21 évesen egészen sokáig volt gyári assistance, de pl. egy ideje már csak 12 éves korig köthetsz. 

Szóval, csak azt tudom mondani, hogy én most szépen ki is szállok a befektetésnek vett új autóból és elkezdek egy másik projektet, a fennmaradó pénzt meg befektetem kiszámíthatóbba. 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62291)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.27 -1 0 62291

Hmmm. Mondjuk 1millió új autóból mennyi ázik be?

És 1millió 19 évesből?

Ez az a pont ahol bármely eloszálsfügvénnyel kicsit is kapcsoaltban levő műszaki ember befejezi az eszmecserét :).

Amúgy gratulálunk a jó karban lévő idősebb autóidhoz. 

Évi 2x450 km-re én sem vennék újat. Régit se. Taxiznék, vagy bérelnék egy valamit. 

 

Ettől mi sem vagyunk hülyák aki újat veszünk. 

 

Nem tudom, nem buktak el, kértem -> adtak. Először úgy álltak hozzá, nem szokás. Azt is mondtam nekik, kifizetem, erre na ne hülyéskedjek, vigyem csak, nem pénz kérdése, hanem hogy nincs bent 3 napig ha valaki belülne egy körre.

Téged hányszor is utasított el márkaszerviz csereautó kérdésben? a 19 évessel történt ?

:) :) :)

 

Előzmény: Garfield007 (62289)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.27 0 0 62290

Ha már így előkerült, akkor a Suzukin megcsináltam, 4 verziót frissült. Megkérdeztem milyen változás lesz, közölték, hogy jobb lesz. Eddig nem vettem észre semmit, így ez már jó :-)

Egyébként pl. az utolsó: Improved Smartphone Linkage connectivity. Jelentsen is ez bármit. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62271)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.27 0 0 62289

Elkértem egy tesztautót 3 napra, odaadták. 

 

Már itt elbukik egy csomó márkaszerviz. Ugye milyen szép, amikor csak bérautót akarnak adni, csereautó címen...

 

A másik amit nem tudott még fele ennyi idősen sem az a leasing szerződés, a kavosz-os támogatás és az 5 év gari, ezek meg tények, nem pedig szerintem.

 

 

OK, akkor még jöhet a teherautónak vizsgáztatott személyautó és még az ÁFA is visszajön, ezt mindig elfelejted, Dusterből is van ilyen. 

Az hogy mit tud egy 19 éves abba inkább ne menjünk bele, mert az olcsó új autósok ettől mindig szomorúak lesznek. Pl. egy 19 éves nem ázik be :-D

 

Csak ugye nem azzal kezdted, hogy neked mik a szempontjaid, hanem azzal, hogy aki nem vesz újat, az miért hülye. Pedig egy csomó indok szól mindkét oldal mellett. 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62288)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.27 -1 0 62288

Az én konkrét esetem:

 

A szokásos hátsó vízelvezető paszta repedése (mindkét dusteren előjött, nem értem, hogy ha utólag a szerviz fasz...n meg tudja csinálni, akkor a gyárban miért nem sikerül elsőre? És miért csak az egyik oldalon hibás? pl az újabbnál már volt min 3 évnyi visszajelzés és sok-sok garis jótállás világszerte, amit fizetniük kellett).

 

Szal' bevittem, megnézték, egyeztettünk időpontot, én kértem, hogy olajcserével együtt történjen, csak egyszer látogassam őket. Elkértem egy tesztautót 3 napra, odaadták. 

Ennyi.

Szerintem ezt biztosan nem tudja egy 19 éves.

A másik amit nem tudott még fele ennyi idősen sem az a leasing szerződés, a kavosz-os támogatás és az 5 év gari, ezek meg tények, nem pedig szerintem.

De olyan autót vesz mindenki amilyet akar és amilyet tud.

Jómagam csak a saját szempontjaimat írtam le, miért veszek olcsó újat bármilyen használt helyett - jelenleg.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Garfield007 (62287)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.26 0 0 62287

Jelenleg van itthon egy 21 éves, egy 19 éves mamataxi és egy kicsit több mint 1 éves szaladgálós. 

A 21 évest kellett most elővenni 2-3 hét állásból, mert szükség volt a 7 ülésre. Beindult, lenyomtunk 540km-t és leparkoltunk, majd ha kell, újra előhúzom és pont így tesszük meg a következő utat. 

Tavasszal jó eséllyel az 1 éves megy a háztól és lesz belőle 10 év körüli 8 vagy 9 személyes, amit majd kicsit szétfaragunk az utazások miatt. 

A cikk is arról szól, hogy az esetek nagy részében nem a használt autóval van baj, hanem a userekkel.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62282)
Spriccpumpa Creative Commons License 2023.12.26 0 0 62286

 

 Biztosíték, amennyiben mindkettőnek van sajátja.

Előzmény: cortec (62268)
Spriccpumpa Creative Commons License 2023.12.26 0 0 62285

 

 Nos, nem.

Amennyiben az autó úgy negyven év múlva, a Te kezelésedben (tulajdonos) esik darabjaira, akkor nincs semmilyen jelentősége.

Előzmény: katamandos (62236)
Spriccpumpa Creative Commons License 2023.12.26 0 0 62284

 

 Azt én sem azt írtam, hogy azt feltételezem/gondolom, hogy nem fogsz olajat cserél(tet)ni.

Előzmény: katamandos (62226)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.26 0 0 62283

Eddigi 4 autóm közül 3 volt új.  😀

A legelsőt 37 éve vettem, mikoris a saját hibámból lecsúsztam egy Skoda120 kiutalásról.  😡

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62282)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.26 -1 0 62282

Rendezem a gépeket, mentéseket, közben olvasgatok.

pl a tc-t.

Ott van egymás alatt a két cikk, ugynazokkal a szereplőkkel.

Az egyikben savazzák az idei új tesztautókat, a másikban ugyanezek a csávók leírják milyen romokkal járnak, melyik hogy fossa össze magát.

Van aki az úton rohadt le idősebb kocsival. 

 

Namost lehet bármilyen vacak is egy új autó, akkor is tudja azt, hogy felhívod az assistence-t, küldik a trailert, adják a cserekocsit és szólnak ha gariban kész a verda. Meg eleve nem rohadsz le vele, nem hegeszted 2 hétig hogy vizsgára mehessen, satöbbi.

 

Ha egy autót hajtasz, akkor azt ismered, nem írsz hülyeségeket és nem fedezed fel a spanyolviaszt, ami már 5 generációval előtte is benne volt az adott modelben. Szóval mintha többet érne ez a fórum mint bármely újságíró.

 

 

 

 

 

 

Garfield007 Creative Commons License 2023.12.24 0 2 62281

Békés, boldogmeghitt karácsonyt! 

Előzmény: saválló (62280)
saválló Creative Commons License 2023.12.24 0 3 62280

Kellemes karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!

 

 

 

Garfield007 Creative Commons License 2023.12.24 0 0 62279

Mr. 5w30, legalább nincs vita köztünk, örülök. Leírtad bőlére eresztve, amit én is. 

Előzmény: loganos (62276)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.24 0 0 62278

Köszi!

 

 

Előzmény: loganos (62276)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.24 0 0 62277

Igazam van, vagy igazam van?

Na ugye, hogy ugye!  🎄

Előzmény: loganos (62276)
loganos Creative Commons License 2023.12.23 0 1 62276

A mindenhez is értőtől ismét kaptál egy választ, miszerint ismét igaza volt :) Miben is? Soha nem értett hozzá, Daciája sincs, nemhogy Medianavja. Miközben más ezeket javítja is. Ez az egyforma hardver és szoftvermódosítások stb. duma vicces, elkerülte a figyelmét, hogy az 5. generációnál tart jelenleg a Daciákban. Ezekből mindössze a 2. és 3. volt hardveresen egyforma. Az 5.nél meg kétféle hardverrel is van. De az összesnek a szoftvere más és más, ma már vagy 20 féle van. 
Márkaszerviz akkor frissíti garanciában ha problémát jelentesz. A készülék alapszoftverének, és a térképek frissítésének semmi köze egymáshoz. Vagyis de, térképet csak az aktuálisan legújabb szoftverre lehet.
Ahogy a kézikönyv is írja, Toolbox regisztráció után tudja a tulaj magának frissíteni, nem szerviz feladat (én műhelyemben az az éves szervizeknél). A készülék alapszoftvere ingyenesen frissíthető. Még is van aki ebben meg bennem mumust lát :)
A frissítések általában valamilyen bug kijavítására vannak (volt az évek alatt rádió vételre, USB zene lejátszásra, kihangosítóra), vagy Bluetooth csatlakozásokhoz. Pl. a 1.0.13.1-3 verziója már sok újabb androidos telefonnal nem kommunikál rendesen, főleg Android Auto-t használva. A legújabb 1.0.15.3-al ezek a problémák megoldva. Van helyette indításkor rögtön rükvervbe kapcsolva néha jelentkező ki majd gyorsan visszakapcsoló tolatókamera kép. De a régi legelső generációs készülékek is halnak le sorban, amiket soha nem frissített a tulaj, és nem a 4.0.6 vagy 4.1.0 van rajt.
Ha pedig valaki térképet frissítene, az külön tétel. Vagy tovább olvassa az autó kézikönyvét, vagy a Toolboxon a felugró ablakot, vagy megkeres engem.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62271)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.23 0 0 62275

saválló már leírta, nézzétek meg a használtautót, lőjétek be középre az árát és tegyetek rá 200e pluszt, az alkudozós érdeklődők miatt.

Ha csak árulni akarod és az állapota is olyan, akkor lőjjétek be a tetejére és hátha jön egy csodaváró, szokott ez is, csak ez lassabb. 

Előzmény: pead (62272)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.23 0 0 62274

Ugyanazok az olcsó vackok kijelző és egyéb hardver ügyben is. Új funkció max. a hibajavítás miatt lehet, hogy végre működik egy olyan, ami addig nem :-)

A TV és egyéb "okos" eszköznek ez lesz a fő problémája. Semmit nem árulnak el a szoftveres működésről(LG TV-k kémkedése) és a támogatás is csak látszat lesz. Nem azért dobod ki, mert elromlott, hanem egyszerűen elavul 4-5 év alatt, pedig a hardver nem lene akadály.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62271)
saválló Creative Commons License 2023.12.22 0 0 62273

Nézd meg a hasznaltauto.hu-n a hozzá hasonló évjáratú, felszereltségű, km futású társait mennyiért hirdetik, és azokhoz viszonyulva határozd meg az árát.

 

A felszereltség, az állapot a szervízelés/vezetett szervízkönyv megléte sokat számíthat.

A vevők általában "ingyéé" akarnak autót vásárolni, a legtöbbször az általuk meghatározott keret tetejéről vagy afölött keresgélnek a legszívesebben, remélkedve jelentős árengedménnyel.

 

A 4x4 újkorában jelentett magasabb árszintet, használtan szerintem nincs árfelhajtó hatása, ha esetleg vkinek pont ilyen kell az sem akar erre sokat áldozni.

 

Ha most megnézed a ha.hu-t akkor lehet 2017-es 4x4-est 3.4-ért, és 5.4-ért is venni, hogy akárkinek is "megéri-e a 2 milliós felár a másikhoz képest az majd elválik.

 

Lehet az elején magasra állítani az árcédulát, és ha pár nap/1-2 hét múlva sem lesz komoly érdeklődő akor az árazás nem megfelelő, és lehet igazítani.

 

Sok szerencsét!

Előzmény: pead (62272)
pead Creative Commons License 2023.12.22 0 0 62272

Sziasztok!

 

Édesapám nevében kérnék szépen segítséget. 2017-es 1. generációs faceliftes Dusterét szeretné eladni. Ő a második tulajdonosa, az első a szalon volt. Jelenleg 6 éves az autó, 230 ezer kilométerrel. Folyamatosan szervizelve, mindig gyári alkatrészek, olajcsere 10 ezer kilométerenként szintén a gyári ajánlással, csak a minőségibb dízel üzemanyaggal tankolva, vigyázott rá.

 

Metál szürke színű, dízel, 4x4 változat, magasan felszerelt, ülésfűtés, gyári navi, alufelni. Sérülés és törésmentes.

 

Nyilván állapotfüggő, de kb mennyi lehet a reális ára? Köszönöm!

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.22 0 0 62271

A régin egyszer teljesen meghülyült benne a zene, navi, minden együtt. Frissíteni sem lehetett, szerviz csinálta meg végül, rátették a medianav update-et.  Az azóta nem jött elő.  

Az újon semmi hiba, így nem is piszkálom.

Az érdekelt volna, van-e bármi hozzáadott funkció? Mivel tapasztalatom szerint a beszerelt cuccok küzül az egyik leggyorsabb (cserébe nem túl izmos grafika) teljesítmény növekedésre nem számítok.

Nálam nagyritkán meghülyül, nem írja ki a zenéket, vagy beragad egy szám és azt végtelenítni. Autó leállít, vár kicsit, majd elindít megoldja. Telefonálásra, Waze tükrözésre és USB-ről zene hallgatásra használom csak. Időnkét nem érzékeli ugynazt az egy USB-t ami átvétel óta benne van, ilyenkor kihúz, bedug. 

 

 

Azért a nem-autós világ sem fenékig tejfel, vannak olyan release notes-ok pl TV-re amiben ennyi szerepel: "several updates" 😎

Előzmény: Garfield007 (62270)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.21 -2 0 62270

Mivel az eddigi "vitákban" kiderült, hogy végig nekem lett igazam, így kicsit félve szólok hozzá, de semmi előnyöd nincs a gyári szoftver frissítéséből, amíg nincs problémád vele, de ezt legtöbbször megcsinálják a szervizben is. 

Természetesen ha érdekelnek az új színek és formák, a balkézről jövő, semmire nem jó újdonságok, akkor bele kell ugrani, természetesen garancia és downgrade lehetőség nélkül. Istenbizonyjóleszfőnök.

Az autók fedélzeti szoftver fejlesztése egy óriási lehúzás és csak a szervizek kapják meg a hivatalos változás listákat, persze elég sokszor kiszivárognak, de ugye lassan ezek ak iskapuk is zárulnak...

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62265)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.21 0 0 62269

Tipp:

Korából adódóan elfogyhatott a fűtőszál (elszakadt, megtört, esetleg a hozzá vezető kábelrész már a kárpit alatt. 

Feltételezzük, nem a légzsákokkal is összefüggő ráültség érzékelő ment tönkre.

Széthúzva kimérhető, hogy kap-e áramot?

Előzmény: cortec (62268)
cortec Creative Commons License 2023.12.21 0 0 62268

Sziasztok! 2014 es Dusterem vezető oldali ülésfűtése nem működik. Hol lehet a probléma? Jobb oldali jól működik ülés alatti csatlakozón nem látok problémát.

saválló Creative Commons License 2023.12.21 0 0 62267

Elsőéves szervíznél  mondtam a munkafelvevőnek, hogy..... "szeretném frissíttetni a Media Nav-ot....erre ő....van vmi gond vele?.....mondom nincs....akkor nincs szükség frissítésre, oszt ennyi volt.

 

Valójában én rádiót hallgatok a párom meg pendrive-ról zenét az autóban, navi meg csak a Waze ha szükséges, de az se mert néhány km-re munkábajáráshoz nem kell.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62263)
KVX300 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 62266

Jók voltak a kérdések! Engem is érdekel a téma, bár az én autóm "csak" a közepes felszereltségű, így abban a navigáció csak az android autón keresztül működik. Nyilván ez egy frissítéssel nem fog változni (ezzel tisztában vagyok), de a többi funkció még frissülhet(ne) valami újdonsággal.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62265)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.21 0 0 62265

Szeretem a lényegre törő műszaki szemléletű megközelítést, köszi!👍

Még két kieg kérdés:

- és ha nem frissítünk, mi történik?

- keresem, de sohasem találom a sw frissítések release notes-jait, ezek elérhetőek valahol? (egy nyomorult tv-hez is meg lehet többé-kevésbé találni, csak autóhoz nem)

 

 

Előzmény: loganos (62264)
loganos Creative Commons License 2023.12.21 0 0 62264

Igen. Igen, igen/nem :)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62263)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.20 0 0 62263

MediaNav frissítésekkel kapcsoaltban kérdezem:

 

Szoktatok frissíteni? Van haszna, értelme, tapasztaltok valami javulást/rosszabbodást?

 

DLCBP Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62262

15 ezer km, vagy 1 év. 

Nekem ilyen volt.

Az első 12  hónap alatt 8 ezret mentem, mindent megcsináltak előírás szerint (revízió + olaj, szűrők, fékfolyadék csere).

Ezután már olyan 9 havonta jött össze a 15 ezer, így sűrűbben kellett szervizbe mennem. 

4 évesen lejárt a garancia, eladtam a kocsit. 

A régi munkahelyemen én intéztem a gépjármű flotta szervizeit, de azoknál is ugyanígy ment. 

Előzmény: saválló (62257)
saválló Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62261

Persze, úgy ahogy le van írva.

Előzmény: dokeee (62260)
dokeee Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62260

Kétévente mindenképpen cserélnek. De a szerviz évente kötelező. 

Előzmény: saválló (62259)
saválló Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62259

Korábban arról volt itt szó, hogy hiába jön el az időszakos szervíz ha a megadott km-t nem éri el akkor nincs olajcsere.

 

Akkor mégiscsak úgy van ahogy le van írva, esetemben pl- 2 évente vagy 30 ezer km-nél.

Előzmény: dokeee (62258)
dokeee Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62258

Ja, szóval, mész évi 15e km-t, akkor az 5 éves easy szerviz tartalmaz két olajcserét. meg jó esetben öt pollenszűrőt, és egy fékfolyadék cserét.

Előzmény: saválló (62257)
saválló Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62257

" Amelyik feltétel előbb teljesült, akkor csinálták meg a kötelező szervizt.."

 

Ezt én is így értelmezem, amelyik előbb bekövetkezik a Dacia.hu szerint is, igaz csillagozott ami ki tudja valójában mit is jelent.

 

Kétévente* (vagy 30 000 km-enként) :  Motorolaj és az olajszűrő cseréje.

 

 

Előzmény: DLCBP (62255)
dokeee Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62256

Szóval a nagy számok törvénye.

Előzmény: DLCBP (62255)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62255

3 új kocsim volt eddig, egyiknél sem így működött a garancia. 

Amelyik feltétel előbb teljesült, akkor csinálták meg a kötelező szervizt. 

Előzmény: dokeee (62254)
dokeee Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62254

Nahát, akkor olyan nem lehet.

Előzmény: DLCBP (62253)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.19 0 0 62253

Én még ilyenről nem hallottam. 

Előzmény: dokeee (62251)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.18 0 0 62252

Úgy-úgy!

46e km van a kocsiban és most volt 2 éves.

Megcsinálták az éves revíziót most és vissza kell vinnem külön olajcserére 50e km-nél, akkor cserélnek szűrőket, olajat.

Ez kb 1 hónap múlva fog bekövetkezni.

 

 

Előzmény: dokeee (62251)
dokeee Creative Commons License 2023.12.18 0 0 62251

Például 1 év vagy 30000 km a szervizperiódus, viszont csak 20000 km-t mész 1 év alatt, az olajat meg 30000-nél cserélik.

Előzmény: DLCBP (62250)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.18 0 0 62250

Ezt most nem értem. 

A kötelező szervizek x kilométer, VAGY x hónap, de nem ÉS. 

Nálam 15 ezer km, VAGY 1 év. 

Mivel évente 20 ezret megyek, 9 havonta viszem szervizbe. 

Ha csak 10 ezret mennék, akkor 12 havonta kellene vinnem. 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62248)
dokeee Creative Commons License 2023.12.18 0 0 62249

Igen, az első éves szerviz nekem gyakorlatilag egy pollenszűrő cseréból állt, ill. +50e ft-ért kicserélték az olajat is. (kb. 15e km futásnál)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62248)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.18 0 0 62248

De.

Mondjuk általában 2x kell mennem, mert nincs szinkronban a futott km és az évforduló.

Egyszer elviszem átnézésre -> pecsételnek, majd mégegyszer amikor eléri a km-t, vagy fordítva.

Munkafelvevő említette, hogy külön-külön számolnak el az importőr felé, azért kell így, illetve nem támogatja az idő előtti olajcserét :)

Előzmény: Thiem elmeállapota (62239)
saválló Creative Commons License 2023.12.17 0 0 62247

Nem jellemző, főleg nem fiatal Dusterre a rozsdásodás.

Előzmény: katamandos (62246)
katamandos Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62246

Az átrozsdásodástól nem félek, a Lacetti csillag garázsban állt, 15 év alatt mégsem rozsdásodott semmilye, a Duster meg a kezdetektől garázsban áll.

Előzmény: saválló (62240)
katamandos Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62245

Árat még csak véletlenül se mondtak. Csak felsorolták az összes nem kötelező cserét, amit meg akartak volna csinálni. Bár mondjuk a gázszűrő aktuális lenne, de ezzel kapcsolatban vannak tapasztalataim. A Lacettiben megcsináltattam a kötelező gázszűrő cserét, de láttam a szűrőt, amit lecseréltek. Semmiben nem különbözött az újtól, olyan tiszta volt. Azután még 14 évig gondtalanul azzal a szűrővel jártam.

Előzmény: Garfield007 (62244)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62244

Akkor annak az árát is megmondták, ahogy a revízióét is külön elárluják. Szerencsére nem egy titkolozós népség, semmi államtitok az árazásban. 

Előzmény: katamandos (62238)
Thiem elmeállapota Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62243

Az sem rozsdásodik át 6 év alatt. 

Előzmény: saválló (62242)
saválló Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62242

Én sem, nem Mazdáról van szó.

Előzmény: Thiem elmeállapota (62241)
Thiem elmeállapota Creative Commons License 2023.12.16 -1 0 62241

 Igaz mondjuk a gyári átrozsdásodási garancia 6 év, de ugye ha kimarad az általad nevezett 3. éves kötelező szervíz akkor annak is lőttek

 

Hámondjuk ettől aztán végképp nem tartanék.

Előzmény: saválló (62240)
saválló Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62240

Eseted már erősen meggondolandó, hiszen 3 napról van szó, az alatt meg remélhetőleg nem esik be egy gyári hiba.

 

Igaz mondjuk a gyári átrozsdásodási garancia 6 év, de ugye ha kimarad az általad nevezett 3. éves kötelező szervíz akkor annak is lőttek.

Előzmény: katamandos (62236)
Thiem elmeállapota Creative Commons License 2023.12.16 -1 0 62239

Ne izgulj, ha vettél volna egy easy szerviz csomagot, akkor nem lennének ilyen szorgosak. :))

Előzmény: katamandos (62238)
katamandos Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62238

Itt nem csak revízióról (átvizsgálásról) volt szó, mert amikor az időpontot kértem, a munkafelvevő felsorolta, hogy miket (szinte mindent) akarnak kicserélni, megjegyzem fölöslegesen, mert egyik felsorolt tételnek sincs itt a gyárilag előírt csere ideje.

Előzmény: Garfield007 (62234)
saválló Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62237

"...ezért leszek kénytelen bevállalni a borsos árú garanciális szervizt.."

 

Valamit valamiért.

 

Én még az elején megelőlegeztem a kötelező szervízelést Easy szervízcsomag vásárlásával, ehhez járt a + 2év garancia is.

Elvileg 5 évig nincs gond a kötelezővel.

Előzmény: KVX300 (62235)
katamandos Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62236

Január 10-én lenne a szerviz. Január 13-án lejár a garancia. Ha én 10-én kiadnék egy halom pénzt csak azért, hogy a szerviz végezze el a nem is esedékes cseréket (olaj, olajszűrő, stb.), szerinted a garancia idő lejárta után garanciálisan megjavítanának nekem bármit is csak azért, mert garancia időn belül három nappal ők cseréltek olajat, olajszűrőt, stb.-t?

Előzmény: saválló (62233)
KVX300 Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62235

Az én fejemben is pont ugyanez a matek fut le, ezért leszek kénytelen bevállalni a borsos árú garanciális szervizt. Ahogy írtad, ez még mindig olcsóbb, mint egy esetleges hibát saját zsebből fizetni.

Előzmény: saválló (62233)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62234

Szerencsére az orvosnál sem műtenek meg mindig. Itt csak revizióról volt szó, minden más szerviz tevékenység további fizetős. Szivesen 

Előzmény: katamandos (62231)
saválló Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62233

Garanciális autó kihagyott szervízeléssel, gyári hibás motor, sokba nagyon sokba került a "spórolás" a garanciális szervízelésen.

https://telex.hu/belfold/2023/12/16/opel-citroen-benzinmotor-puretech-motorhiba-motorjavitas-auto-garancia-meltanyossag

 

Lagalább addig vigye az ember márkaszervízbe előírt szervízekre még van rá garancia.....

katamandos Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62232
Előzmény: DLCBP (62228)
katamandos Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62231
Előzmény: Garfield007 (62227)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62230

Érdekesség:

Két éves lett az újabbik, szinte fillérre ugynannyit költöttem naftára, mint minden egyéb másra. Kicsit torzít a képen, hogy a biztosítások előre ki vannak fizetve 2024 év végéig, viszont az easyservice nagyrészt már a vételárban jelentkezett, illetve az elhanyagolható összegű párezres kp-s parkolásokat nem könyveltünk.  

 

 

 

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62229

Én pont ugyanígy jártam el a 60ezres szervízzel, főleg azért mert nem vizsgahely a szerviz és emiatt sokkal drágább (viszik-hozzák a verdát). Inkább elvitetm egy Bosch szervizbe, ott olajcsere, fékfolyadák csere, átnézés, vizsgára meg a szokott Ford márkaszerviz - pusztán megszokásból. Utóbbi ritka korrekt hely, számtalanszor bebizonyították.

 

Előzmény: katamandos (62226)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.16 0 0 62228

Átnézés, de nem javítás.  

Van az egyiknek is díja, és a másiknak is. 

Én itt befejeztem. 

Előzmény: katamandos (62225)
Garfield007 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62227

A revizió vizsgálat vagy ellenőrzés, nincs benne szó javításról, egyik fogalmi síkon sem használjuk így.

A márkaszervizeknek minden munkafolyamatra lebontott elszámolása van, ahogy minden alkatrész cseréjéhez is tartozik egy normaidő és munkadíj, mint minden mínősített, komolyabb szervizben. 

Nem kell szeretni, lehet menni a sufni szervizekbe. 

Előzmény: katamandos (62225)
katamandos Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62226

Én nem azt írtam, hogy nem fogom az olajat lecserélni, csak éppen nem szervizben horror áron, mivel a garancia 2024 01. 13-án lejár.

Előzmény: Spriccpumpa (62213)
katamandos Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62225

A 'revízió' szó jelentése és fogalma a magyar nyelvben az, hogy valaminek az átnézése, felülvizsgálata és javítása, amely lehet írásbeli vagy szóbeli dokumentumok esetében is. A revízió célja általában a hibák, hiányosságok vagy tévedések kijavítása, valamint a tartalom pontosítása és aktualizálása.

Előzmény: DLCBP (62211)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62224

Szerintem ez nem ide való, ne itt folytassuk. Magamért is elnézést.

 

Előzmény: Garfield007 (62221)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62223

Rendben!

Előzmény: Thiem elmeállapota (62220)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.15 -1 0 62222

Nézegetett már valaki Rönyó Australt? Szalonban egymás mellett állt egy Dusterral az átadóban, jé, mondom ezek egyformék kb. Megnéztem az adatokat, az első és hátsó túlnyúlása 10/9 cm-el több. Ebből az első nem hasznos, a hátsó miatt nagyobb a csomagtartó. Amúgy 2 centin belül vannak a méretkülönbségek; ez ugyanaz a padlólemez?

Garfield007 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62221

Putyinnak azt mondták, hogy támadd meg Ukrajnát, hogy fegyvereket tudjon venni az USA-tól? 

Az meg remélem senkinek nem meglepetés, hogy a világ legnagyobb fegyvergyártója semmit nem ad ajándékba, ahogy a cár atyuska is meggondolja minden kérését Irán és Kína felé, mert legtöbbször ez arrafelé nem csak pénzben mérhető.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62218)
Thiem elmeállapota Creative Commons License 2023.12.15 -1 0 62220

Nincs.

Előzmény: Locsolókocsi 1 (62219)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62219

Szívesen!

Esetleg, ha szükséged van egyéb értékes értesülésre, csak szólj nyugodtan.

Előzmény: Thiem elmeállapota (62216)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2023.12.15 -1 0 62218

Ha már összesküvés: honnan tudod hogy nem fizetnek neki ezért?

Egy háborúban nagyon szép dolog a haza, meg a szabadság, mert a mindenféle, de elsősorban azt kell nézni: kinek az érdeke, ki nyer rajta? Amikor Blinken élőben kijelenti, hogy az Ukrajnának nyújtott támogatás 90%-át amerikában költik el és ez egy win-win szituáció, akkor te mire következtetsz? Márha el tudsz távolodni a készen kapott véleményektől.

 

Előzmény: Garfield007 (62210)
dokeee Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62217

Ja, ez én voltam.

Előzmény: Thiem elmeállapota (62216)
Thiem elmeállapota Creative Commons License 2023.12.15 -1 0 62216

Ez egy régi mondás, ha nem ismerted, lényegtelen. Mindenesetre köszi az értékes információt a Szovjetúnió felbomlásáról és a mérnökök életkoráról.

Előzmény: Locsolókocsi 1 (62215)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2023.12.15 -1 0 62215

Poén?

Na, persze...

A poénnak az az ismertetőjele, hogy nem félreérthető.

Felesleges???

Ez is az, ugye?

Szerinted.

Talán...

Előzmény: dokeee (62214)
dokeee Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62214

Ez egy poén. Te meg írtál egy kurvára felesleges hozzászólást.

Előzmény: Locsolókocsi 1 (62212)
Spriccpumpa Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62213

 

 2016-ban, adtak egy fénymásolt A4-es lapot, azon szerepeltették a csereperiódusokat, meg egy-két fontosabb adatot. (Fillérkefélés!!!)

 Motorolajra 20000 km, vagy egy év.

Az évenkénti cserére egyesek rálegyintenek, mondván, hogy jó az még.

A bontatlan, gyári csomagolású olaj viszonylag sokáig tárolható. A levegővel érintkező, a motorban átforgatott viszont azonnal megindul a minőségromlás útján...

 A döntés és az ezzel járó felelősség a Tied!!!

Érdemes párhuzamba állítani besütött motor csere/javítási és az évenkénti olajcsere költségvonzatát.

Mielőtt megteszed és esetleg állsz, inkább ülj le...

Előzmény: katamandos (62183)
Locsolókocsi 1 Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62212

Jelen időben fogalmaztál.

Kicsit átgázolt Kegyeden a történelem.

A Szovjetunió 1991 óta nem létezik, tehát, a "legfiatalabb" szovjet mérnök legalább ötvenöt éves.

Én nem nevezném fiatalnak...

Előzmény: dokeee (62149)
DLCBP Creative Commons License 2023.12.15 0 0 62211

A revizió csak az átvizsgálást jelenti, de semmilyen alkatrész cseréjét nem tartalmazza. 

Előzmény: katamandos (62202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!