Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szabolaci03 Creative Commons License 2024.05.17 0 0 26958

Sziasztok!

Az alany egy 2004-es Volkswagen Bora 1.6 16v, BCB motorkód. A probléma, hogy nagyon nehezen melegszik fel a hűtővíz az autóban (90 fok fölé nem megy), illetve amikor nem nyomok gázt vagy nagyon óvatosan nyomom visszahűl a hűtővíz. Termosztát és a vízhőfok jeladó ki lett benne cserélve viszont a probléma továbbra is fennáll. A kérdésem az lenne, hogy milyen alkatrészek okozhatják még ezt a problémát? Mit érdemes még megnézni az autón? Köszönöm előre is a válaszokat.

MDave344 Creative Commons License 2024.05.09 0 0 26957

Sziasztok! Az alany egy 2003 as Bora 1.6 16v(BCB)

Az autónak hidegen normális az alapjárata,Viszont melegen ugrál össze vissza és úgy leesik hogy majdnem leáll az autó valamikor csak picit ugrál viszont akkor mintha remegne a

kasztni.

Már cseréltem rajta fojtószelepházat

Egr szelepet meg mind a két lambdaszondát,gyertyákat és trafókat.Hibakód nincs.

Mi lehet a baj ?

Szerelőnél már volt csak annyit csinált hogy lefalazta az egr szelepet ekkor a probléma megszűnt kb 1 hónapra és utána megint előjött

marcus65 Creative Commons License 2023.12.12 0 0 26956

VW Bora 1.4 benzines 2001 évjárat.AHW motorkód.A problémám az lenne, hogy az ablakmosó motor nem nyomja a mosófolyadékot. A csatin a bajusszkapcsoló meghúzásakor a 12 volt meg van, motor tutira jó mert új és működőképes, dugulás nincs, és persze folyadék is van a tartályban .Nem tudom, hogy van-e köze esetleg  relének a működéshez, s ha igen akkor melyik relé a problémás?Továbbá a sebességmérőm nem működik, a váltóban lévő csatlakozós jeladó most lett kicserélve mert az előző tengelye lötyögött.Mégsem jön fel a jel a váltóból a műszerfalra. Jó lenne ha valaki tudna ezekben segíteni.

-csövi- Creative Commons License 2023.12.04 0 0 26955

Valószínűleg a váltó mozgató műanyag biszbaszok vannak kikopva nekem is ez volt kicseréltem jó lett:

https://www.youtube.com/watch?v=teOvUnYecTw&t=262s

Előzmény: marcus65 (26954)
marcus65 Creative Commons License 2023.12.03 0 0 26954

2001. 1.4 benzines AHW motorkódu borám sebességváltása kicsit nehézkes, főleg a 2. fokozatba. A kuplung eléggé fent fog.Lehetséges, hogy a kuplung miatt van? Váltóolaj most lett cserélve.Vagy lehet a kuplungot állítani?

marcus65 Creative Commons License 2023.12.03 0 0 26953

VW Bora 2001-es  1.4 benzines ,  AHW motorkód. Kérdésem az lenne , hogy hol keressem a főtengely jeladót? 

Köszönöm a segítséget!

Ebby77 Creative Commons License 2023.10.10 0 0 26952

Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni,vagy tippet.

Van egy VW Bora 1.6 Compfortline autónk,egyszerűen nem akar beindulni,már pillangó szelep,gázpedál kapcsoló,gyertyák,gyújtó kábelek,gyujtótrafó csere, megtörtént és így is inditásnál csak morog,morog de nem akar beindulni.Valakinek valami ötlete még esetleg,nem szívesen vállnék meg tőle,csak ha tényleg esélytelen az egész próbálkozás.Előre is köszönöm a segítséget.

UI: esetleg ha valakinek hasonló autója van nem tudna egy gyújtó kábel bekötési sorrendet leírni vagy lefotózni nekem nagyon megköszönném csak hogy biztos legyek benne . :) 

LSandor94 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 26951

Szia, megoldodott azota? Tudnal benne segiteni en is ezzel kuzdok, neha mar majdnem lefullad annyira leesik fordulat. csereltek mar gyujtogyertyakat meg EGR szelepet de nem javult meg.

Előzmény: Konflikt (26743)
LSandor94 Creative Commons License 2023.10.03 0 0 26950

Szia, megoldodott az alapjarat problema? Nalam az a baj, hogy ha uresbe rakom mondjuk pirosnal lampanal akkor az alapjarat 1000 meg 600 kozott gyorsan ingadozik, neha mar majdnem le is fullad. meg a akku jelzolampa is felvillan 1 pillanatra. Csereltek mar gyujtogyertyakat meg EGR szelepet de nem lett jobb.. Esetleg tudnal segiteni?

Előzmény: fodorzolii (26945)
Tibke Creative Commons License 2022.10.25 0 0 26949

De ahogy nézem elég minimális az árkülönbség ha lemezzel együtt veszed, azzal egyszerűbb a dolog.

Előzmény: Tibke (26948)
Tibke Creative Commons License 2022.10.25 0 0 26948

Lemezt levéve le kell flexelni a szegecset ami fogja a műanyag ívet, aztán az újat felszegecselni.(szétlapítani a végét, elvileg szegeccsel kéne adják az új műanyag darabot).

 

Előzmény: gexona (26947)
gexona Creative Commons License 2022.10.21 0 0 26947

ziasztok!

 

A bora csomagtartó ajtómban eltörött ez lenti kis forgó műanyag alkatrész, amit a központi zár motorja mozgat. Már szétszedtem a szerkezetet, viszont ezt a törött műanyagot nem tudom sehogyan sem leszedni. ahogy keresgéltem, ez az alkatrész kapható önmagában is (így gondolom cserélhető is lenne), vagy pedig kapható azzal a nagy fémlemezzel, amire fel van szerelve. Nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvenni. Valaki tudja, hogy hogyan vagy mivel lehet ezt leszedni?

Anno Jettákhoz volt ilyen kis upgrade is, de ilyet meg sehol sem találok, pedig szerintem ötletes és kb örök élet+1:

Install.MPG - YouTube

 

Köszi!

RobiK78 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 26946

Sziasztok. A borában hol van a légtömegmérő? 1.6 16v aus motor

fodorzolii Creative Commons License 2022.08.28 0 0 26945

Szevasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy vw bora 1.6 AKL motorkódú autó. Most takarítottam ki a folytószelepet és sajna azóta ingadozik az alapjárat. Levettem már az akkusarut 30 percre az sem segített. Valakinek valami praktikája esteleg? 

Vagy marad a rátanítás?

Köszi előre is a válaszokat!

Airbag. Creative Commons License 2022.08.10 0 0 26944

válaszoltál egy 11 éves hirdetésre...

:D

Előzmény: wvfun (26943)
wvfun Creative Commons License 2022.08.10 0 0 26943

SZIA !

 

 

ÉRDEKELNEK A KEREKEK HA MÉG MEG VAN?

 

 

 

IRJ RÁM HA AKTUÁLIS MÉG

 

 

 

 polarmotor@freemail.hu

Előzmény: aranybora (12405)
19Dávid93 Creative Commons License 2022.04.10 0 0 26942

Sziasztok!

Van egy 1,9 pdtdi (ajm) Borám (2000-es évjárat) és azt csinálta hogy menet közben megállt majd ha vártam vele akkor beindult de ez csak kezdetben sikerült utána már nem akart, húzásra egyből beindul de ha leállítom és kulccsal akarom beindítani akkor csak teker de nem indul, volt 2 szerelőnél csak találgattak mi lehet a baja így elég sokminden ki lett (sajnos) cserélve: vez.tengely jeladó, főtengely jeladó, vákuumpuma, ac átemelő, tudom élő adattal okosabb lennék de az nincs sajnos, én arra gondoltam hogy üzemanyagot nem kap valahogy nem lehet hogy egy relé szar? Mert volt egy elektronikai műszerész kimérni hogy hol lehet a gond és mondta hogy az ac nem kap áramot de ugye ezt mondtam mind a kèt szerelőnek de nem foglalkoztak vele, aztán utána néztem egy kicsit hogy mi is lehet még ami befolyásolja ezt és nem lehet hogy üzemanyag szivattyú relé szar benne? Valaki találkozott már ilyen hibával? Tudom van a 109 es relé de nekem ha indítózom az izzítás jel villog azt ha jól tudom ebben az esetben ki lehet zárni mint hiba forrás?

köszi

-csövi- Creative Commons License 2022.03.09 0 0 26941

Hali. Miket kellett javítani rajta? Lehet vissza lett pörgetve az órája...

Előzmény: restore (26940)
restore Creative Commons License 2022.03.09 0 0 26940

hali!1 eve vettem egy 2002 s Borat 1.6 16V,180000 ezer km rel,azota kb.minden ami el tud romlani a ket rendszamtabla kozt el is romlik,mi lehet a baja?               szerencsere a motor "meg" jo persze a fogyasztasa nagy eszi a benzint akarhogy valtok vagy ovatosan banok a gazpedallal,      menet vagy allo helyzetben is kepes elromlani "barmi",havi szinten latogatom a szerelot mindig mas ujabb hibaval...ok tudom,h hasznalt auto meg sok eves,de meg is vw s most mar legszivesebben fel is gyujtanam...imadom a Borat!

leviolajos Creative Commons License 2022.01.23 0 0 26939

Sziasztok!

 

Most nemrégiben került hozzám egy 2002-es Bora 1.6 16V! Van  benne középen a kézifék mögött egy motor inditó kód? nem értek hozzá pontosan vagy inditásgátló? Képet tudok csatolni.

A lényeg inditás előtt a gyujtás ráadása után be kell irni rajta 4 számjegyet majd csillag gomb, 2-t pittyen és lehet inditani az autót. A kérdésem az lenne ilyen másnak is van, ez gyári tartozéka vagy ez egyedileg került bele?

A másik időnként elkezd magától dudálni az autó legtöbbször inditás után vagy amit tapasztaltam járó motornál az ajtónyitást követően el kezd dudálni, ilyenkor ezt a kódót újra be kell irni.

 

Köszönöm előre is a segitséget.

Szpektator12 Creative Commons License 2021.10.09 0 0 26938

Üdv mindenkit... Segítségre lenne szükségem..

A kérdésem az lenne, hogy most vettem egy Borát 2002 évjárat 1.6 16v azd motorkódú benzines.Reggel beinditottam a motort és rettenetesen  kéken füstölt...A motort szépen körben megy de a fűst aggaszt...

Akár hányszor ha lehült a motor kéken fűstöl.inditáskor,aztán bemelegszik  és azután nem füstöl .147.000 km van a műszerfalban,német szervízkönye is meg van a km talál...

Mi lehet az oka..

Olajat nem tudom, hogy fogyaszt-e mert még nagyon kevés km mentem vele...

Ha tudtok valami tanácsot adni, megköszönöm..

Szpektator12 Creative Commons License 2021.10.06 0 0 26937

Üdv mindenkit...

A kérdésem az lenne, hogy most vettem egy Borát 2002 évjárat 1.6 16v azd motorkódú benzines.Reggel beinditottam a motort és rettenetesen  kéken füstölt...A motort szépen körben megy de a fűst aggaszt...

Akár hányszor ha lehült a motor kéken fűstöl.inditáskor,aztán bemelegszik  és azután nem füstöl .147.000 km van a műszerfalban,német szervízkönye is meg van a km talál...

Mi lehet az oka..

Olajat nem tudom, hogy fogyaszt-e mert még nagyon kevés km mentem vele...

Ha tudtok valami tanácsot adni, megköszönöm..

broschz Creative Commons License 2021.09.30 0 0 26936

Köszi a választ, akkor én is feladom, mert már néztek rajta annyi mindent, az utolsó a kompresszió volt, de arra is azt mondták szelepek javítása 200 ezer körül lenne, de nem biztos, hogy az megoldja. Így azért dilemmába estem, akkor megéri - e egyáltalán, ha pl. most se jelez semmi hibát.

Előzmény: Bala! (26935)
Bala! Creative Commons License 2021.08.30 0 0 26935

Szia!

 

Amíg meglesz a Bora-d, addig az abgas werkstatt egy visszatérő vendég lesz szerintem. Nekem egy ideig a lambdaszonda cseréje oldotta meg, akkor ideiglenesen az alapjárat is helyreállt. Azóta volt egy motorgenerál, alacsony votl a kompresszió 2 hengerben is, de 1 év után újra bedobta az abgast, alapjárat megint szar, de elengedtem a dolgot és használom így, amíg megy...beleuntam, felsorolni sem tudom, h mi minden lett már cserélve.

Előzmény: broschz (26933)
broschz Creative Commons License 2021.08.28 0 0 26934

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy időnként kiírja a Borám, hogy abgas werkstatt. Kb. olyankor jelenik meg, amikor nincs felmelegedve még a motor, de rögtön megállok piros lámpánál, vagy bárhol kis időre és jár a motor. Ekkor elszáll a 4. henger (kiolvastuk) és dadogva tudok csak elindulni és alig gyorsul. Viszont újraindítás után megszűnik a probléma. Kompresszió méréssel azt állapították meg, hogy a 4. hengernél nem megfelelő az érték, 10 alatt van. Télen többször előjött, de most nyáron pl. csak kb. havonta egyszer. Trafokon, gyertyákon már túl vagyunk, injektor tisztítót már nem egyet adtam hozzá, de csak találgatunk mi lehet ez a néha előjövő és aztán következő induláskor rögtön eltűnő hiba. Nem tudom, valaki tapasztalt-e már hasonlót, vagy mi lehet a probléma szerintetek?

 

broschz Creative Commons License 2021.08.28 0 0 26933

Szia!

Olvastam, hogy neked is volt abgas werkstatt felirat a Boránál. Egy ideje nálam is az van, hogy x időnként megjelenik (kb. olyankor mikor nincs felmelegedve még a motor, de rögtön megállok piros lámpánál, vagy bárhol kis időre és jár a motor). Ekkor elszáll a 4. henger (kiolvastuk) és dadogva tudok csak elindulni és alig gyorsul. Viszont újraindítás után megszűnik a probléma. Kompresszió méréssel azt állapították meg, hogy a 4. hengernél nem megfelelő az érték, 10 alatt van. Nem tudom, neked hasonló volt-e a probléma és a motor szétszedése után sikerült-e megoldani?

 

 

Előzmény: Bala! (26098)
viski12 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 26932

a csomagtér zár a betegségük. Nyisd ki kulccsal, szereld le az ajtóról kárpitot, a kárpit  alatt lesz egy kis fémlemez, az alatt pedig a zár, ami el szokott romlani. pici, fehér színű, 2 vagy 3 csavar fogja fel, Azt kell cserélni, utána nyílik.

Előzmény: Sándor Csörgő (26925)
85benci Creative Commons License 2021.05.27 0 0 26931

Sziasztok.Van egy 2001 es 1.6 16v borám.S villog az olajnyomás lámpám,lassan minden kilett cserélve rajta,szivattyú,szűrő ,olaj,gomba,sőt kilett kötve az Aksi melletti érzékelő,plusz műszerfal kilétét véve,át lett nézve.S ugyan úgy csinálja,nagyánol 1500-3000 fordulaton produkálja.Ebben szeretnék segítséget kérni,hátha valaki tud segíteni

Mihike2121 Creative Commons License 2021.05.05 0 1 26930

Sziasztok.

Vw Bora 1,6 benzines 2000-es évjáratú autóhoz kellene segítség.

Tanksapka fedél nyitás egyik napról a másikra megszűnt működni.

Vettem ma egy új motort hozzá. De ezzel sem megy.

Mi lehet a baj?

 

Köszi a segítséget. 

LadaNiva_ Creative Commons License 2021.04.08 0 0 26929

Ja még annyi, hogy néha leáll magától és kicsit nehezen indul.

Előzmény: LadaNiva_ (26928)
LadaNiva_ Creative Commons License 2021.04.08 0 0 26928

Sziasztok!

Van egy AJM motorkódú Borám 1.9 116hp PD-elemes. Az lenne a problámám, hogy próbáltam az insp-t resetelni de sehogy se tudom, a gombok működnek mert a napi számlálót kitudom nullázni.

Valakinek lenne valami ötlete?
Előre is köszönöm :)

Bala! Creative Commons License 2021.03.29 0 0 26927

Szia!

 

Megoldódott azóta?

Előzmény: Norbert Nemes (26911)
Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.27 0 0 26926

Sziasztok!

 

 

 

Új cikkünk: VW Aido Seat Skoda 1.6 TDI chiptuning  trükkök 2007-2016 – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"

Chiptuning kedvenc! Egyik leggyakoribb (régi) 1.6 CR motor EUR5 környezetvédelmi besorolással, amelyet 2007-2016 közt szereltek az Audi, Volkswagen, Seat, Skoda 38-féle modelljébe. Ezekben Siemens / Continental PCR2.1 motorvezérlő elektronika üzemel, amelyre az első években semmilyen chiptuning megoldás nem létezett, majd kb. 2009-10 körül kiszerelés és megbontás után lehetőség lett a programozására, de ma már a felszereltebb tuningműhelyek – mint a miénk is – már megbontás nélkül OBD-n keresztül tudják biztonságosan kezelni. 

Ezek a motorkódok jöttek ezzel a rendszerrel: CAYB, CAYC, CCSA, CLNA, CAYA, CAYE, CAYD. Ennek az 1.6 CR motornak ... " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

  



 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #vw #volkswagen

Sándor Csörgő Creative Commons License 2021.02.12 0 0 26925

Sziasztok . Most vettem Borát, elötte soha nem volt még volkswagenem soha. Hogyan nyilik a csomagtartó? Csak kulcsal ? Központizár kulcsról is működtethető? Nekem csak az ajtórol működik. Mi lehet a baj?

antalijozsef Creative Commons License 2021.02.02 0 0 26924

Uraim, az lenne a tisztelettejes kérdésem, hogy VW Bora 1.4 2005-ös benzines gyári alsó motorvédő burkolat leszakadt. A gyári egy vagyonba kerülne az autó értékéhez viszonyítva, az utángyártott elég hulladék minőség amit én láttam. Van ennek komoly szerepe, érdemes evvel foglalkozni, vagy használjam így?

 

gera66 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 26923

Van valami értelmes bontó Pesten vagy környékén ahol van rá esély hogy kapok?

gera66 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 26922

Sziasztok, Központizaras jobb hátsó zárat keresek a 3B4839016A számut, az ajtot egy év után sikerült kinyitnom :)

legolas43 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 26921

Udv .vw bora jobb hátsó index nem mukodik , az izzó jó .Féklampa mukodik . Mi lehet a baja?

Baranyaisrác12345 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 26920

Üdv.az lenne a problémám hogy néha kanyarban.mintha ropogna valami.mintha valami nagy köveken mennék,tekeri a kormány és hasonló.a Féltengelyek ujak.Olvastam hogy ezeknél tipushiba a difi szegecsei ezokozhat ilyet? 1.6 sr 99

SASA871230 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 26919

Sziasztok!


Ha valakinél lapul az alábbi gyári felni kupak közép (egy vagy több) és elakarja adni legyen szíves az alábbi email címre írni.

 

pallag871230@freemail.hu

 

 

Köszönöm!


üdv.,

Sanyi

cs784 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 26918

Sziasztok!

Van egy 2004-es 1.6-os automataváltós borám,ha minden igaz a váltókódja:fdh.Az lenne a kérdésem,hogy más kódú váltó is jó-e bele és ha igen tudja valaki hogy milyen kódúak jók?

Válaszokat előre is köszönöm!

farkas721211 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 26917

Hát kinek mi. Nekem 8évig gates volt és csak az idő indokolta a cserét. Már 4éve megint ez a márka van benne. Ha előtte Conti volt és bevált akkor nem értem a cserét..De ez csak magánvélemény..

Előzmény: Bottyan78 (26916)
Bottyan78 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 26916

Az előző szettem nekem is Conti volt. Semmi baj nem volt vele. A szerelők mondta, hogy ő viszont járt úgy vele, hogy elszakadt idő előtt. Ő bármelyik szettet berakja amire rábökök de erre mondta, hogy nem volt még rossz tapasztalat. Ezért lett INA. Remélem beválik.

Előzmény: Zolivonat72 (26915)
Zolivonat72 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 26915

Megnéztem az egyik hazai alkatrész forgalmazónál az árakat,és pont ugyanannyiba kerül az Ina mint a Conti. Az én kocsimban Conti van mert az a gyári alkatrésze. Az előző szerelőmet azért hagytam ott mert azokat az alkatrészeket rakta az autómba amik után pontokat meg visszatérÍtést kapott a beszállÍtóktól, és nem azt ami legjobb minőségű volt. Az Ina nem tudom milyen, de még az is lehet,hogy van olyan jó mint a Conti. Én úgy vagyok vele,hogy motorba,futóműbe, fékekbe csak gyári alkatrészt rakok,és akkor azzal csak egyszer kell foglalkozni.

Két éve kicserélte a szerelőm a féltengely gumiharangot valami szarra. Azt mondta akciós volt. Fél évet bÍrt utána szétmálott mint valami rajzlap. Na akkor hagytam ott.

Szedhették szét az egészet újra 8 ezerért egy 3 ezres szar miatt,de akkor már gyári került bele.

Na mindegy ez csak a véleményem.

 

Előzmény: Bottyan78 (26914)
Bottyan78 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 26914

Köszi!

INA szettel számolt és Dozl vízpumpával. Szerinte ezek megbízható márkák.

Előzmény: Zolivonat72 (26913)
Zolivonat72 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 26913

Szia!

Nekem a vezérlésre mondtak 90 ezret.Continental szett vÍzpumpával munkadÍjjal együtt.

Végül is nem sok, ha normális alkatrészeket kapsz a z autótba, és nem utángyártott szarokat.

Előzmény: Bottyan78 (26907)
Norbert Nemes Creative Commons License 2020.09.12 0 0 26912

Norbert Nemes Creative Commons License 2020.09.12 0 0 26911

Sziasztok,
Hiba:

Melegen alapjárat ingadozás, letilt 3000rpm és 50 km/h

BCB-s motorkóddal rendelkező Borámat tegnap elhoztam a szerelőtől hibamentes volt. EGR szelep csere megtörtent mire hazaertem kb. 15 km megállok és megint ugrál az alapjárat. Folytószelepet korábban cseréltem(nincs 1 éve) Gyanítom a gyári is jó vissza fogom tenni rá mivel az új gagyi. Check még nem világít. Kíváncsi leszek, hogy a tiltást is vissza fogja e adni. 3000ig pörög lassan és 50km/h.
Mik lehetnek még a hibák?Este meg még ezen a légtömegmérő illetve kitakarítom.

EGR csere előtt ilyen hibakód volt. A szerelőnek is ilyen hibát dobott ki. Erre mondta hogy egr

 

Bottyan78 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 26910

Köszönöm a választ! Igen, először tűnt soknak nekem is. Utánaszámolva nem a világ...

Előzmény: farkas721211 (26909)
farkas721211 Creative Commons License 2020.09.12 0 0 26909

Szia! Szerintem jó ár,csak a vezérlés készlet 50ezer. Kimondva tűnik soknak. 

Előzmény: Bottyan78 (26907)
Bottyan78 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 26908

Valaki?

Bottyan78 Creative Commons License 2020.09.09 0 0 26907

Sziasztok!

Véleményetekre lenne szükségem.

2002-es BCB motorkódos Borámon vezérlést kell cserélni. Vízpumpa , vezérlés, szűrők és olaj csere, fékbeállítás és műszaki vizsgával együtt kaptam 160000 ft-os ajánlatot. Ez elfogadható vagy túlárazott? Munkadíjjal persze.

Válaszokat előre is köszönöm

Lowlife_Petya Creative Commons License 2020.08.31 0 0 26906

Köszi, megpróbálom ;) 

Előzmény: *Steve (26905)
*Steve Creative Commons License 2020.08.31 0 1 26905

Beru

Előzmény: Lowlife_Petya (26904)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2020.08.24 0 0 26904

Sziasztok! Már egy ideje halogatom a gyújtótrafó cserét(el van repedve), de hamarosan pont kerül(ne) az i-re. 

Egyetlen kérdésem lenne, milyen márkát érdemes venni belőle?

Amiket viszonylag jó áron tudnék szerezni: Era, Delphi, amit picivel drágábban, Bosch. 

a.k. Creative Commons License 2020.08.14 0 0 26903

Köszönöm! Már megoldódott sikerült "pici" pénzért venni egy gyárit. A beszerelés után eltűntek a hibakódok...

Előzmény: VW1,6 16V (26901)
a.k. Creative Commons License 2020.08.14 0 0 26902

Köszönöm! Már megoldódott sikerült "pici" pénzért venni egy gyárit. A beszerelés után eltűntek a hibakódok...

Előzmény: VW1,6 16V (26901)
VW1,6 16V Creative Commons License 2020.08.12 0 0 26901

Tiszteletem!A lambda hibát gyengülő akku feszültség miatt is ki szokta nekem írni.

Előzmény: a.k. (26900)
a.k. Creative Commons License 2020.08.08 0 0 26900

Helló!

 

Nem tudom mennyire aktív a fórum, de kellene nekem egy kis segítség. Ez a lambda szonda témával kapcsolatban ami nem annyira ritka. 1,6 benzin 16 szelepes 77 kw  2002 évjáratú a gép. Új kora óta nálunk van 60 ezer km van benne ténylegesen ritkán van használva. Egyet még gariban cseréltek benne most ismét hibát ír rá. Milyet lenne érdemes venni bele amivel bírná egy darabig? Eredeti 127 ezer ami nem annyira baráti ár. Esetleg valaki tudna segíteni milyet lenne érdemes venni bele ami nem egy ökör összeg? 

 

Válaszokat előre is köszönöm! 

Szabi Stiak Creative Commons License 2020.06.22 0 0 26899

Sziasztok. Egy kerdesem lenne h nem e fordult mar elo valamelykotokkel... Van regy  1. 6 os 8 szelepes boram. A hall jeladommal van a problema. Kilett mar cserelve de a problema nm szunt meg.. A kocsi indul de viszont hirtelen gaz adasnal erotlen. A  jelado a jelet leadja viszont csak hibakodkent jelenik meg... Valaszotok elore is koszonom :p

ZRX 1100 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 26898

Elnézést. Kimaradt, hogy "HOL?" tudnék dísz csíkot venni.

Sajnos eddig sehol nem találtam csak azt a puha, tekercsben kapható króm szalagot.

Köszi a segítséget előre is.

Előzmény: ZRX 1100 (26897)
ZRX 1100 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 26897

Üdv.

 

Segítségét szeretnék kérni, hogy tudnék króm dísz csíkot venni?Jobb hátsó hiányzik. Illetve alufelni kupakot, gyári bora felnihez.

baro76 Creative Commons License 2020.04.02 0 0 26896

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy vw bora 2005 hogy tudom kiszedni a kalaptartót ??? köszi !!!

rszalka Creative Commons License 2020.03.16 0 0 26895

Sziasztok!

Lenne egy problémám hátha tudtok segíteni.
1.6 Bora központija nem igazán működik.
Jobb elsőről kulccsal lehet nyitni, csukni de a bal hátsó ajtó nem reagál semmire. Ekkor a vezető oldali a kulcs kihúzásáig csukva is marad, aztán kinyílik.

Kérdésem az volna hogy milyen rendszerrel működik, hol keressem a hiba forrását.
Gyanúm az hogy a bal hátsó ajtónál van valami szétcsúszva ezért nem "zár" a kör.
Ebből adódóan mennyire szívás leszedni az ajtókárpitot?

Köszönöm a válaszokat, remélem érthető voltam.

Üdv

Richárd

deepslim Creative Commons License 2020.03.12 0 0 26894

Jah a motor 1.6 16v 2002 BCB 

Thx!

Előzmény: deepslim (26893)
deepslim Creative Commons License 2020.03.12 0 0 26893

Sziasztok!

Hajtokar csapagyakat szeretnek cserelni.

A kerdesem az, hogy lehet e alulrol ugy

Hogy leveszem az olajteknot?

Lesz annyi hely hogy a hajtokarbol kitekert 2 csavar

Utan a hajtokart ketteszedve a kar villa alaku resze

Kiferjen a fotengely mellett annyira hogy szerelheto

Legyen?

Koszi a valaszt ha kapok!

TZR250rc Creative Commons License 2020.01.29 0 0 26892

Kivülről kulccsal? ..Vagy belülről az összes ajtó zár/nyit gombbal?

Előzmény: baro76 (26891)
baro76 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 26891

Vw Bora jobb első ajtót nem nyitja a központi zár, ha meghúzom a belső kilincset a pöcök feljön de nem marad úgy, már próbáltam kívülről is  úgy hogy belülről húztuk a kilincset de semmi. Valószínűsítem a kp zár motor behalt az ajtóban de ahhoz hogy ki tudjam cserélni ki kéne szedni de nem tudom mert be van zárva.   vw bora 2005 1.6   bcb

 

baro76 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 26890

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

 

Vw Bora jobb első ajtót nem nyitja a központi zár, ha meghúzom a belső kilincset a pöcök feljön de nem marad úgy, már próbáltam kívülről is  úgy hogy belülről húztuk a kilincset de semmi. Valószínűsítem a kp zár motor behalt az ajtóban de ahhoz hogy ki tudjam cserélni ki kéne szedni de nem tudom mert be van zárva.   vw bora 2005 1.6   bcb

 

Van valakinek ötlete hogyan lehetne kinyitni???

szemi9 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 26889

Sziasztok!

Ha jól láttam, már párszor előfordult téma, hogy lambdaszonda hibakódot ír több autó is. Sajnos nekem is.  2 éve cseréltem a sajátomba lambda szondát, ami a motor hátsó oldalán taláható és a kábel a tűzfal fele megy (tönkremehet ennyi idő alatt is?). Viszont nem tiszta, hogy csak ez az egy található az autón vagy van még egy ill. ez a felelős az megnövekedett fogyasztásomért ? Válaszotok előre is köszönöm!

TZR250rc Creative Commons License 2020.01.14 0 0 26888
Előzmény: duvv_ (26886)
VW1,6 16V Creative Commons License 2020.01.14 0 0 26887

Tiszteletem!Segítséget szeretnék kérni.Az autómnál a tempomat mindem balra irányjelzéskor kikapcsol.1.6 16V AZD

duvv_ Creative Commons License 2020.01.13 0 0 26886

Sziasztok!

 

A Borámban sajnos tönkrement a motor. A szerelő azt javasolta, hogy a csere lenne a költséghatékony megoldás. Érdeklődnék, valaki tud e használt AZD motoródú 1.6 16V-os motorrol vagy honnan lehetne szerezni, mert már régóta keresek de nem nagyon sikerül találni megfelelőt. Várom válaszotokat:).

 

Köszönöm

TZR250rc Creative Commons License 2020.01.03 0 0 26885

Szia.Köszi ezt tudom.Müxik a rádióm csak ha kiveszem a kulcsot,nem kapcsol ki..És ha berakom a kulcsot nem kapcsol be.. akku saru levétele előtt jó volt.Most be és ki kell kapcsolni...

Előzmény: Zolivonat72 (26884)
Zolivonat72 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 26884

Szia!

Minden gyári rádió kódos.

Előzmény: TZR250rc (26883)
TZR250rc Creative Commons License 2019.12.29 0 0 26883

Sziasztok.Delta 6 rádióval lenne gondom/kérdésem.Aksi sarú levétele óta gyújtásnál nem kapcsol be a rádió(levételnél/kulcs kivételénél meg nem kapcsol ki..)Valakinek 5lete?Vagy be  kell valamit állítani a rádión?(Ha igen mit is,és hogyan..)Köszi .Sziasztok.

adam106xn Creative Commons License 2019.12.19 0 0 26882

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem.VW Bora 1.9 pdtdi üzemanyagszintjelzője egyik napról a másikra megadta magát.(?) A jelenség az,hogy kanyarban 2,3 osztásnyit lefelé megy,ami miatt fél tank gázolajnál is sípolni kezd,mintha üres lenne a tank.A tankba lévő jeladót kiszedtem,megtakarítottam amennyire lehetett.Esetleg valakinek valami tipp,hogy mi lehet még a hiba oka,esetleg típushiba e?Mindenképp tankjeladó csere a megoldás? Köszönöm.Szép estét!

etke78 Creative Commons License 2019.12.12 0 0 26881

Sziasztok segítséget kérnék bora azd 2002 full alap kézi ablak tükőr nincs klíma utólag be tudom e szerelni az el ablakot meg a tükröt elő van e készítve az oszlop alján a vezetékek. Köszönöm

Grimberet Creative Commons License 2019.12.04 0 0 26880
Sziasztok van egy 2004es 1.4 16v klímás fehér kívül belül gyönyörű állapot viszont motorhibás legalábbis nincs kompresszio némelyik hengerbe, kérdésem az lenne h mennyit ér így ahogy van köszi
dataevo Creative Commons License 2019.11.15 0 0 26879

Sziasztok!

 

Ilyen lámpát keresek.  Valaki tudja hol vehetném meg? 

 

Köszönöm,szép napot! 

nebulo0 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 26878

Ha van megfelelő szerszámod és némi műszaki érzéked, akkor a felújító készletet is választhatod! Útmutató: https://www.youtube.com/watch?v=YHPX8lEHFKs A homokszórás helyett a hosszan tartó drótkefézés is járható út. 

  Azért, azt tartsd szem előtt, hogy mégiscsak egy fékről van szó! Legjobb lenne szakira bízni a felújítást...

Előzmény: VW1,6 16V (26877)
VW1,6 16V Creative Commons License 2019.11.09 0 0 26877

Tiszteletem!Tanácsot szeretnèk kèrni.Mit válasszak?Komplett utángyártott hátsó fèknyereg legyen vagy csak javítókèszlet?Hosszú távú megoldást szeretnèk.Ill.melyik gyártmányt?

Dika26 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 26876
Értem, köszi. Sebességből nem dobja ki sose, pontosan kapcsol, csak az a baja hogy szorul.
Előzmény: Kont Tas (26875)
Kont Tas Creative Commons License 2019.10.24 0 0 26875

Hello! Egy alapos váltó olaj csere megoldás lehet. Ha kopognak a szinkron györük, átlagban ki dobja a sebesegbol vagy fogaskerek faragás lehet. A váltó kulisszat kene meg takarítani, megszorozni. Váltótol az utasterig.

Dika26 Creative Commons License 2019.10.18 0 0 26874
Szevasztok! Adott egy 1999-es Volkswagen Bora, 1.9 TDI. Kicsit szorulva jár a váltója. Úgy tudom, hogy ez típus betegsége. Mit kellene kicserélni a váltóban, hogy normálisan működjön?
Kont Tas Creative Commons License 2019.10.17 0 0 26873

Szia! Az teljesen normális jelenség. Az üzemanyag párlatok vezeti át rajta s szívja a motor. Ha az megszűnik akkor kuka s drága lesz. Idegesito, de annak úgy kell működnie.

baro76 Creative Commons License 2019.10.17 0 0 26872

Sziaszto az aktív szénszűrőről és bocsánat, ha butaságot kérdezek, de tudja valaki, hogy hogy kell levenni a tetejét?

Símán alányúlok és lepattintom csavarhúzóval? vagy ne? Bonyolultabb?

Ugyanis a 2 kis sárga körrel jelölt kis pöcök közül az egyiket már letörtem.

Mint ahogy korábban is beírtam, (és sokaknál is ismert jelenség) kattog, mint egy relé a beindítástól számított 3-4 perc után.

Valaki írta, hogy kitakarította és neki megszűnt. Én is ezt tervezném,mert nagyon zavar és kívülről hallva is tök gagyi, hogy kattog mint valami szétesni akaró tragacs.

Tud valaki segíteni?

Köszönöm szépen!

 

Kont Tas Creative Commons License 2019.10.13 0 0 26871

Kont Tas Creative Commons License 2019.10.13 0 0 26870

Sziasztok!

Reg otta figyelem az oldalt. S segítségeteket kérnem! Váltó szerelés, szét szedés, felújítás. Hogyan lehet le szedni a fogas kereket? Mert akkor le jönne a ház és hozza férnek a 4db csavarhoz. Köszönöm!

Boldizsár94 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 26869

Szép napot márkatársak!

nemrégiben vettem egy borát. 
2000-es évjárat 1.4 16v. 
A nyári melegben szépen indult, viszont most, hogy hűvösebb lett az idő nehézkesen indul ha be indult fulladozik a motor. A fogyasztást sem mutatja már illetve elég halvány az a kis lcd kijelző  A felső sarokban pedig megjelent egy 1 es. Az mit jelent? 

baluka3 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 26864

Szia!

 

Megoldódott az üzemanyag ellátás problémád? Nekem is hasonlókat csinál.

 

Előzmény: papisa1975 (26858)
ymy7 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 26867

Üdv!

Szivacsdarabok nekem is jönnek ki néha, egy éve már, de még hűt a klíma, szerintem a kettőm között nincs összefüggés. Nekem viszont a levegő befújás ingadozik, hol erősebb, hol gyengébb, 2-3 másodpercenként változik. Lehet döglődik a ventilátor? Tudja valaki hol van? Ugye nem kell az egész műszerfalat bontani? Úgy tudom a kesztyűtartó mögött van talán...

Bala! Creative Commons License 2019.09.02 0 0 26866

Sziasztok!

 

Tavaly töltöttem fel a klímát, idén nyár elején már nem hűtött. Most azt vettem észre, hogy 19 fokon még relatíve hidegebb levegőt nyom, 21 fokra állítva már teljesen meleget. Szellőzőből időnként szivacsdarabokat fújt ki. Más is tapasztalt már ilyet? Ötletek esetleg?

 

Üdv

Bala! Creative Commons License 2019.08.29 0 0 26865

1.6 BCB és szintén 600 körüli az alapjárat, én is kevésnek tartom, sokkal szebben járna a motor mondjuk 800 körül, kevésbé rezonálna. 

Zolivonat72 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 26864

Az enyém 1.6 16V BCB de annak is 600 körül van az alapjárat de csak üzemmeleg motornál.Ha bekapcsolom a klÍmát akkor 800 körül van.

Előzmény: ymy7 (26862)
VW1,6 16V Creative Commons License 2019.08.27 0 0 26863

Szia!Nekem is AZD és 850.A szerelő rosszul tudja.

Előzmény: ymy7 (26862)
ymy7 Creative Commons License 2019.08.25 0 0 26862

Sziasztok!

Én még mindig az alapjáraton rugózok. Akinek AZD motorodú 2001es 16V 1.6os Borája van, meg tudná mondani nála mennyi au alapjárat meleg motornál? A szerelő szerint a 600 a normális...Köszi a választ

rollack12 Creative Commons License 2019.08.22 0 0 26861

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. 16v azd motorkódú borámba keresek középső szellőző bal oldali rácsot így külön is vagy esetleg egybe az egészet. Itt fórumon nincs esetleg valakinek ? 

*Steve Creative Commons License 2019.08.21 0 0 26860

Ha bekapcsolod a klímát automatikusan meg kéne nőnie az alapjáratnak

Előzmény: ymy7 (26859)
ymy7 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 26859

Üdv mindenkinek!

Szerintetek a 600-as alapjárat meleg motornál normális? Sok gondom nincs vele amúgy, csak ha bekapcsolom a klímát leáll a motor. Vagy lehet nem az alapjárat kicsi, hanem más gond van? Egyébként jól hűt a klíma. Az autó: 1.6 16V 2001 AZD. Köszi a segítséget.

papisa1975 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 26858

 

sajnos nincs ilyen ismerős. A probléma az hogy nem induláskor csinálja ezt. Van úgy hogy 2 hétig nem is jelentkezik a probléma, pedig napi szinten 60-70 km-t teszek bele.

Ha kapnék is kölcsön ilyet akkor 3-4 hétig azzal kellene mennem, hogy azt tudjam mondani, hogy a relé a ludas.

Ma kivettük körbefényképeztem, megpucoltuk a sarukat és visszatettük. Szóval még az is lehet hogy ezzel megoldódott a kontakt probléma.

Tegnap megkérdeztem és az olcsóbb 8900 a drágább 15000 Ft lenne.

 

Üdv. Sanyi

Előzmény: camptdi (26857)
camptdi Creative Commons License 2019.08.15 0 0 26857

Nincs esetleg valami ismerős ilyen motorral szerelt autóval (lehet Bora, Leon, Toledo, A3, etc. csak ilyen motor legyen benne) aki kölcsön tudná adni azt a relét egy próbára. Csak hogy megelőzd a felesleges vásárolgatást?

Mert kábelhiba vagy csatlakozó-hiba is lehet az ok. A csatira mindenképp ránéznék nem-e laza esetleg oxidálódott.

 

Előzmény: papisa1975 (26856)
papisa1975 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 26856

Üdv,

 

köszi a gyors segítséget. 409-es szám van rajta és egy Jetta leírásban is 409-nek jelölik az üzemanyag szivattyú relét, amit a neten találtunk.

A biztosíték is megvan, hogy melyik az.

A napokban megveszem, aztán tesztelem. Kell áramtalanítani a kocsit amíg kicserélem ?

Sajna nem exakt, hogy milyen körülmények együttállásakor nem kap áramot a szivattyú.

 

Üdv. Sanyi

 

Előzmény: camptdi (26855)
camptdi Creative Commons License 2019.08.13 0 0 26855

Első körben nézd meg a biztosítéktáblán (műszerfal oldala, fedél mögött) a 28-as biztosítékot, nem-e repedt vagy laza, 15A-es. Próbálj be egy másikat ha van.

A relé maga a műszerfal alsó részében van, la kell bontani hozzá a burkolatot a műszerfal alján. A relétáblán az alsó sorban a 4., elvileg a 208-as.

Előzmény: papisa1975 (26854)
papisa1975 Creative Commons License 2019.08.12 0 0 26854

Üdvözlök Mindenkit,

 

1.6-os 2000-es Bora tulaj vagyok.

Rendszeresen szervízelem és megbízhatóan működik, viszont van egy apró hiba amiben a segítségeteket kérném.

Nemrég cseréltünk benne üzemanyag szivattyút, érezhetően "erősebb" lett a kocsi, de rendszertelenül leáll a kocsi, általában álló helyzetben, mondjuk lámpánál.

Utána nem búg fel a benzin szivattyú a gyújtás indításkor. 4-5-ször próbálom és utána felbúg a szivattyú és pöccre indul a kocsi ,mehetek tovább.

Az üzemanyag szűrőt, gyertyákat, egyik trafót nemrég cseréltük a szivattyúval együtt más miatt. A szerelő a relére gondol , de nem autóvillamossági szerelő és nem tudja hol van a kocsiban pontosan.

Valamilyen kontakt hiba lehet .

Volt valakinek hasonló esete a kocsijával ?

Melyik részen keressem a relét ? A neten elég egyszerű alkatrésznek nézem, kicserélném hátha...

 

előre is köszönöm.

 

Üdv. Sanyi

Davee1317 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 26853
Sikerült megtalálni az okát? Az enyem ugyanezt csinalja. Csak nekem a vizhomersekleti jeladot irta hibanak.
Előzmény: Gyurika222 (25838)
Dika26 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 26852
Üdv.
Ezzel a váltó akadás problémával, ami a régebbi évjáratoknál előfordul, azzal lehet mit kezdeni? Vagy váltócsere?
fauw71 Creative Commons License 2019.07.22 0 0 26851

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

2000-es évjáratú 1,6-os Borám a következőket produkálta/ja.

Kb egy hónappal ezelőtt cseréltem bal első ajtózárat, mert nem működött az égve felejtett fényszóróra a sipolás, illetve a bal első ajtó világítása nyitott állásban. Más minden jó volt, belső világítás is, csomagtér, stb. De nem akartam úgy járni, hogy a fényszóró elfelejtése miatt véletlen lemerítem az akkut. Kicseréltem a zárat, dejó, öröm bódottá :) Minden ok.

 

Mostani tünet: ajtózárak működnek, kulcs elfordítással mennek le/fel az ablakok, sipol ha égve felejtem a fényszórót

De nem működik a belső világítás semmikor, nem megy az olvasólámpa, nem működnek a hátsó mennyezeti lámpák, nem megy a napellenző világítás, nincs csomagtér világítás, és nincs ajtó világítás.

Biztosítékok ok, a mennyezeti lámpa nem kap 12 V-ot, és a csomagtérlámpa sem.

 

Ez most megint valami ajtózár bibi, vagy köze lehet a komfort elektronikához?

 

Köszi a segítséget.

 

 

Baranyaisrác12345 Creative Commons License 2019.07.11 0 0 26850

Üdv,Van egy 99-es 1,6 os SR Borám,az lenne  a kérdésem hogy a folytószelepre megy rá egy vagy 2 vékony cső alulra azok mit szolgálnak?Mert alatta csöpög az olaj,és nem tudom hogy estleg onnan-e.

gorumnova Creative Commons License 2019.07.07 0 0 26849

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérnék, hátha találkozott már vele valaki. Adott egy VW Bora kombi 2000-es évjárat 1.9 PD TDI AJM motorkóddal. A hiba jelenség pedig a következő: mész a kocsival, majd leállítod és mikor szeretnéd újra beindítani mondjuk 30 másodperc után nem indul be. Az okos emberek eddig azt mondták, hogy amíg egy pillanatra is nem gyullad fel az izzító jel akkor nem is fog beindulni. És tényleg mivel mikor állt nem tudom hány percet akkor beindul megjelenik a jel azt megy is. Már hittem azt is hogy ferdén álltunk meg vele és talán le levegősödött... de nem. 

 

Ennek mellékterméke, hogy írja a kézikönyv, hogy a klímát soha ne kapcsoljuk ki (mondjuk én ezt abszurdnak tartom vagy nem tudom a miértjét), de pl amikor nem akart beindulni ugyan ezen izzító jel hiánya miatt és lekapcsoltam a klímát akkor beindult egyből (ez természetesen nem minden esetben igaz).

 

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogyha valaki találkozott e már ilyennel és talán dűlőre jutott vele vagy ötlet, hogy mit nézzek meg azt nagyon megköszönném.

Dika26 Creative Commons License 2019.06.29 0 0 26848

Akksi az kb fél éves, de az önindítót ki fogom próbálni egy másikkal. Köszi ;)

Előzmény: camptdi (26847)
camptdi Creative Commons License 2019.06.29 0 0 26847

Általában gyenge önindító okozza, nem éri el a 400-as fordulatot és melegen addig nincs befecskendezés.

Meg kéne próbálni egy másik önindítóval és biztosan jó állapotú akksival.

Előzmény: Dika26 (26846)
Dika26 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 26846
Szevasztok! Az a problémám a Borámmal, hogy hidegen pöccre indul, viszont melegen nem. Akkor is indul, csak többet forgat, mire elkapja. Mitől lehet ez? 1.9 tdi, 1999-es a gép.
Kont Tas Creative Commons License 2019.06.26 0 0 26845

Sziasztok Bora sok! ;)

 

Látom megy az élet a fórumon. Én csak olvasgatok s szerzem az infokat. :)

Ez az olaj váltás téma ... ( nem igazán teszel azal jot ha más falyta olajat teszel bele mert más az olaj viszkozitás!! Több kár mint haszon!!! )

Szigorúan azt az olajat beletenni amit ír az adót motorhoz!!!! S az olaj csereperiodus betartani!

A hidratöke csatogás az olaj sár és a koksz lerakódás miat van, be melegedés hatására megszűnik de túlzott nagy gáz hatására megszólalnak!

Tapasztalatom! 

 

2001 1.6 ADZ 260.000km!

Most volt az auto komplet hengerfej felújítás, s mind a 4 db dugatyut kicsereltem, s a hajtokar csapágyat is.

Indokok:

Enyhe kis kék füst hidegen, melegen gyorsításkor kék füst, hidratoke csatogás, melegen megszűnik! Gyorsitaskor előjön.

Mikor megbontotam a szelep fedelet, tisztként megnyomdostam a hidratökéket. Csak pár darabot tudtam össze nyomni! Ezért csatog! Tele van olaj sárral. Ennek cseréje elég költséges! :( Én fogtam s ultrahangos kádban kábé vagy 4x5 át mostam, satuba össze nyomtam. S kiválóan működik! Mai napig! Ennek oka az hogy az olaj lehúzó gyűrűk nem működnek megfelelően!! Volt az auto kompreszio mérésének s átlag értek 17bar!! Azért ez durván nagyon jó! Ereje megvan!

Szét bontottam a motort s a dugatyukat ki szedtem. Sajnos ami látvány fogadot az ... :(

Megmértem a hüvely átmérőjét, s alap méretű dugatyukat kapot!

Össze let szerelve. S azóta szépen dorombol a motor. Ereje megnagyob, fogyasztás kiváló! Újjá született!

Képeket csatolom! ;) magáért beszél.

apaka1 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 26844

Nagyon köszönöm.Nálam sajnos nem látszik már,de már kavartattam egyszer,és jó volt.Sajnos elfelejtettem feljegyezni,most nem fogom.Mégegyszer köszönöm.

Előzmény: camptdi (26843)
camptdi Creative Commons License 2019.06.21 0 0 26843

Elvileg LB5N - indigoblau, bár kép nélkül csak tipp

A biztos viszont az, ami a matricán szerepel a pótkerékvályú szélén.

Előzmény: apaka1 (26842)
apaka1 Creative Commons License 2019.06.20 0 0 26842

Sziasztok!2000-es gyártású sötétkék Bora színkódját írja meg nekem Valaki! Köszönettel Apaka1

Dika26 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 26841

Szevasztok! 1999-es Sedan Borára tudnátok ajánlani valami üléshuzat szettet? Az se baj, ha csak az első két ülésre lesz. Fő hogy drága ne legyen. :)

István Adrián Varga Creative Commons License 2019.06.18 0 0 26840

Sziasztok.  Autó vásárlás előtt állok és ki néztem egy 2002-es 1.6 16V borát.  Bcb motor kódos jelenleg 324ezer kmel.  Véleményt szeretnék róla kérni ha lehetne. 

Dika26 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 26839
Köszi szépen!
Előzmény: Zolivonat72 (26838)
Zolivonat72 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 26838

Digit klimàs?Ha igen akkor csak az AUTO gombot kell benyomni és a klíma már megy is.Ha ki akarod kapcsolni a klíma kompresszort akkor az ECON gombot kell benyomni és ilyenkor csak keringteti a levegőt de nem hűt.Én ezt fűtéskor szoktam használni.Ha az egész készüléket ki szeretnéd kapcsolni akkor a ventilátor csökkentő gombját kell folyamatosan nyomni amíg ki nem kapcsol.

Előzmény: Dika26 (26837)
Dika26 Creative Commons License 2019.06.17 0 0 26837

Sziasztok! Pár napja vettem egy 1999-es, 1.9-es Tdi Borát. Az lenne a kérdésem, hogy a klíma hogy van benne kikapcsolt, illetve bekapcsolt állapotban?

camptdi Creative Commons License 2019.06.16 0 0 26836

Sajnos az egyik ventilátorod elromlott, vagy a vezérlője, vagy biztosítéka. Bekapcsolt klímával álló helyzetben mindkettőnek mennie kell.

Érdemes lenne felkeresni vele egy autóvillamosságit hogy tesztelje le, hogy melyik a felsoroltak közül.

Első körben nézd meg az akksi tetején az S180-as biztit

Előzmény: Pharaoh85 (26835)
Pharaoh85 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 26835

Hi!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most a nagy melegben tünt fel a következő problémám: Ha dugóban állok sokáig, akkor olyan, mintha a morotnak kezdene melege lenni. A hőfok kicsit 90 felé is elkúszik és a klima hűtése is drasztikusan lecsökken. Felnyitva a motorháztetőt az hűtőrácson lévő 2 db venitállorból csak az egyik forog. Kérdésem az lenne. hogy ez mennyire normális? A kettő ventillátormak szinkron kellenne menni, vagy az 2. csak akkor kapcsolna be, ha valóban nagyon meleg már a motor? A fent sorolt problémák menet közben elmúlnak fél percen belül. Gondolom a menetszél segit rajta. A kocsi egy 2004-es VW Bora 1.6

Bala! Creative Commons License 2019.06.06 0 0 26834

Azért kérdeztem, mert egy ideje nem találkoztam már 98-assal, de így már értem, hogy miért, ahogy írtad. Teszek egy próbát a 100-assal, de hát már van amúgy is egy állandó hibakódom alapból...

Előzmény: Zolivonat72 (26833)
Zolivonat72 Creative Commons License 2019.06.06 0 0 26833

A 98-ast úgy értem,hogy 98-as és nem 100-as.Két különböző oktánszámú benzin.Amikor pl.Shell kúton 100-ast tankoltam bele akkor kb 50-100 km után világitott a motor chek lámpa,és addig nem aludt el amÍg nem fogyott ki a 100-as benzin és nem tankoltam bele 95-öst vagy 98-as.A 95-östől viszont csörgött.Ezért csak 98-ast tankolok bele évek óta és tökéletesen működik nem csörög és az alapjárat is egyenletes.Sajnos csak az Auchan kutaknál lehet kapni.

 

Ahhoz,hogy fél tanknál hibakódot jelez sajnos nem tudok hosszászólni.

Előzmény: Bala! (26832)
Bala! Creative Commons License 2019.06.06 0 0 26832

A 98-ast , mint 100-as érted, ha jól gondolom :) 

"Ha magasabb oktánszámú benzint tankolsz bele,akkor az égés rossz lesz és egy bizonyos kilométer megtétele után valószinűleg ki fog gyulladni a műszerfalon a motor kontroll lámpa ami a kipufogógáz rossz összetételére utal" <- - - - ezt nem teljesen értem. A 100-asnál (98) magasabbat? 

 

Egyébként jelenleg olyan jelenséggel küzdök, h ha az üzemanyagszint a fele alá csökkent, jön a kedvenc abgas werkstatt feliratom, ami a P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1) hibakódot dobja fel. Ha rátankolok, eltűnik. Erről van valakinek valamilyen tapasztalata?

 

 

Előzmény: Zolivonat72 (26831)
Zolivonat72 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 26831

Szia!

Nekem is 1.6 BCB van és én mindig 98-ast tankolok bele mert egyrészt az kell bele ( erre van tervezve a motor )másrészt pedig megszűnt a kopogás ( csörgés ) és az alapjárati ingadozás is.A 95-ös benzinnek más a kompresszió tűrése és ezért előbb berobban a benzin-levegő keveréke mint ahogy azt a gyújtógyertya begyújtaná és ezért jön létre a csörgő hang jellemzőnen alacsony fordulaton nagyobb gázadásra.Ha magasabb oktánszámú benzint tankolsz bele,akkor az égés rossz lesz és egy bizonyos kilométer megtétele után valószinűleg ki fog gyulladni a műszerfalon a motor kontroll lámpa ami a kipufogógáz rossz összetételére utal.

Előzmény: Bala! (26829)
Bala! Creative Commons License 2019.06.04 0 0 26830

Kicsit furcsa lett a megfogalmazás így èjszakázás után, sorry :)

Bala! Creative Commons License 2019.06.04 0 0 26829

Köszi a segítséget, èn is az 5w40-en agyalok most, illetve, h èn is áttèrek a 100-as benzinre, hirdetőke hang is van hideen, alacsony fordulaton vagy hirtelen gyorsításnál pedog a sokak által máshol is említett csörgő hang ès gondoltam talán segít a folyton visszatèrő alapjárati problèmán is segítene a többszöri egr ès fojtószelep pucolás ès szondacsere után...

SASA871230 Creative Commons License 2019.06.03 0 1 26828

Szia Bala!

 

 

Leírom a tapasztalatomat, hátha segít.

5w40 Castrol   373.000km  2005  BCB           Motor még nem volt felújítva (tudomásom szerint), és 95%-ban Mol-on tankolok, csak 100-as oktánszámút, hogy jobb-e nem tudom, én fürgémnek érzem (talán jobb adalékok). Amúgy 4,5 éve van nálam.

10w40 nel az volt a bajom, hogy hidegen hidrotőke hangja (pár másodpercig), talán kicsit zajosabb is volt. Próbáltam több márkát mire rávettem magam, hogy 5w40et rakja bele, annak ellenére hogy sokan lebeszéltek róla (ennyi idős, ennyi km jó bele a 10w40 duma) de nem bántam meg. Amúgy gépkönyben is ez van, és talán nem volt hülye az a német mérnök?!


Én mindenképp az 5w40et javaslom!

 

 

 

üdv.,
SASA

Előzmény: Bala! (26827)
Bala! Creative Commons License 2019.06.01 0 0 26827

Sziasztok!

 

 Olajjal kapcsolatos èrvekre, ellenèrvekre volnèk kiváncsi. 304ezer km van 1.6 BCB Borában, 30e km-el ezelőtt kapott teljes motorgenerált. Szerintetek melyik olaj ès mièrt az az ideális jelen állapotában a kocsiba?

 

Köszi!

 

Üdv!

fodorzolii Creative Commons License 2019.05.24 0 0 26826

Szevwasztok.

Kellene egy kis táv segítség. Olyat produkál az autóm hogy vagy nem zár le vagy nem nyit ki a vezető oldali záram. Mi lehet a gond?

Ja meg még annyi hogy a gyújtás kapcsolót lehet javítani valahogy? Mert ott sem érzékeli néha hogy kiveszem a kulcsot.

Köszi a választ előre is.

Üdvw Zoli

VW1,6 16V Creative Commons License 2019.05.20 0 0 26825

Szia!A lendkerék mögött a szimmering házban.

Előzmény: Szkajvolker Lajos (26824)
Szkajvolker Lajos Creative Commons License 2019.05.19 0 0 26824

Üdv!

Bora 1.6 16V AUS motorkód, hol találom benne a főtengely jeladót?

Djjules Creative Commons License 2019.04.17 0 0 26823

skacok segítséget kérek..

Bora 1.616v benzinesbe raknám bele a tempomatot, pontosan a kar benn van már, sajnos a neten található videók, és képek alapján sikerült kifognom egy teljesen másmilyen színekkel jelölt kábelköteget, és ráadásul, a rásajtolt pinek nem mennek bele az autó csatlakozójába. A másik örömteli dolog,hogy a csatlakozó komputer felöli ellendarabjában nem 7,,hanem csak 3 vezeték van gyárilag... Olvastam,hogy a computer csatiból kell kihozni a hiányzó vezetékeket.
A tempomat kapcsolóról lejövő vezetékeket felírtam számozás szerint, a megjelölt biztire rá kötöttem, csak 4 vezeték várja,hogy hova kössem,

 

A megoldás az lenne ha valaki tudná a kábelek kötések, menetét, rajzról

 


üdv
köszönöm a fáradozásotokat.

boggab Creative Commons License 2019.04.07 0 0 26822
Sziasztok! Érdeklődnék a kocsi 445 hibakódott írt ki utánna néztem a neten és ezt írták Párolgási emisszió szabályzó rendszer szellőztetés vezérlő szelep áramkör zárlat.
Ez pontosan mit jelent , és ,hogyan lehet javítani?
Djjules Creative Commons License 2019.03.29 0 0 26821

kb 4cm fekete szigetelőszalag kell hozzá, ráragasztani a hiba üzenetre :)

 

Előzmény: TökösNorbi (26819)
camptdi Creative Commons License 2019.03.28 0 0 26820

Általában EGR szelep ilyenkor a probléma, de menj el egy hibakód-olvasásra mielőtt vaktában lövöldöznél! Az a biztos.

Előzmény: TökösNorbi (26819)
TökösNorbi Creative Commons License 2019.03.28 0 0 26819

Hello tudna valaki segíteni hogy nagy e a baja a boranak?

és mijen alkatrészt kel cséleni 

Abgas Werkstatt 1.6 16v bcb hiba

Csigabiga 1 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 26818

Ha van benne esőérzékelő, akkor az csinálhatja, hogy az eső intenzitásától függően változtatja a lapátok sebességét a szakaszos állásban.

Előzmény: Törölt nick (26817)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 26817

Ja és még valami,Van hogy az ablaktörlöm,szaggatott állásban felgyorsul.aztán ismét rendesen megy,ezt mi okozhatja?Ebbe is sima relé van mint a régebbi autókba vagy valami bonyolultabb.

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 26816

És azt a kapcsolót hol találom?

Előzmény: Djjules (26815)
Djjules Creative Commons License 2019.03.27 0 0 26815

motor olaj tábla
https://olajcsere.org/motorolaj-feltoltesi-mennyisegek/volkswagen-bora/

 

az izzó ha nem világít, akkor vagy az ajtóban a mikrókapcsolónál van a hiba, vagy a felmenő kábelkorbácsban szakadt el vezeték !!

Előzmény: Törölt nick (26814)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 26814

Ja,meg még valami,a csomagtartóban van egy lámpa,annak nem kellene világitania ha felnyitom?És ha igen akkor hol lehet annak a kapcsoloja,mert az égő jo benne de mégse világit

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 26813

Üdv. Adott egy 1.6 sr Bora. Na az lenne a kérdésem hogy mennyi olaj megy bele?Csak mert ahol vettem az olajat azt mondták a 4l elég. De én láttam neten olyan leírást hogy 4.5 plusz 0.5 l a szűrő. Nem szeretnék addig nekiálni amég nem tudom biztosra.

Djjules Creative Commons License 2019.03.25 0 0 26812

nagyon pörög ez az oldal ! :D

Djjules Creative Commons License 2019.03.17 0 0 26811

Skacok.

tudna küldeni valaki képet,képeket vw bora műszerfal belsejéről, pontosan a középső levegőbeömlő felfogatása érdekel, lenne egy megoldásom a műszerfal a naptól eldeformálódott peremére ami a levegőbeömlő mellett csúnya látványt okoz, legalábbis számomra, előre kösz a fáradozásotokat.

Pete Imi Creative Commons License 2019.03.07 0 0 26810

Probáltam már itt is,irtam email-t de nincsen ott se készleten. De azért köszi,hogy segitesz.

Djjules Creative Commons License 2019.03.05 0 0 26809

bocs,, képekre,, akartam írni

Előzmény: Djjules (26808)
Djjules Creative Commons License 2019.03.05 0 0 26808

üsd be a keresőbe,mit keresel,és lépekre válts, ott előbb megtalálod, és is így vettem 4db amikor leloptak nekem egyet,  Bora 1.616v benzin Pacific felni

Igaz ez 2017 hirdetés, de kitudja ..

http://apron.hu/vehicles/car-parts/gyari-vw-bora-bugatti-alufeni-felni-kupak-porvedo-1j0-601-149-n_i83317

Előzmény: Pete Imi (26807)
Pete Imi Creative Commons License 2019.03.05 0 0 26807

Köszi a segitséget de ezek nem jók.

Djjules Creative Commons License 2019.03.05 0 0 26806
Előzmény: Pete Imi (26802)
Djjules Creative Commons License 2019.03.05 0 0 26805
Előzmény: Pete Imi (26802)
Djjules Creative Commons License 2019.03.05 0 0 26804

ja bocs nem jól olvastam :) ha találok jelzem

Előzmény: Pete Imi (26802)
Djjules Creative Commons License 2019.03.05 0 0 26803

szia,hány db kell ?

Előzmény: Pete Imi (26802)
Pete Imi Creative Commons License 2019.02.28 0 0 26802

Sziasztok! 1j0 601 149 N alufelni kupakot keresek egy szettet. Egyszerüen nem lelek sehol. Válaszokat köszönöm.

Djjules Creative Commons License 2019.02.23 0 0 26801

Köszi ,, ettől féltem..

Előzmény: camptdi (26800)
camptdi Creative Commons License 2019.02.18 0 0 26800

Sajnos ez ilyen, nem nagyon lehet visszaegyenesíteni, csere, mondjuk egy szép bontottra. Nem szoktak sokat kérni érte, főleg ha nem digitklímás az autó.

Nekem nem kell cserélnem de úgy tudom nem egy nagy történet. A későbbiekben pedig egy napvédő a műszerfalon sokat segíthet a megelőzésben.

Előzmény: Djjules (26799)
Djjules Creative Commons License 2019.02.17 0 0 26799

Szia mindenkinek,

Segítséget kérek, vw bora műszerfal középső szélvédő alatti levegőbeáramoltatónál, a műszerfal kicsit deformálódott, a sok napsütés miatt, engem zavar picit, van e valami trükk,hogy vissza egyenesítsem, kaptam már ötletet hőpisztollyal figyelve óvatosan megmelegíteni, persze a helyén.

illetve, ki lehet e szedni roncsolás nélkül a szellőzőt.

kösz a segítséget.

*Steve Creative Commons License 2019.02.01 0 0 26798

Én pl facebookos csoportban vettem színazonost

Előzmény: slipivonék (26797)
slipivonék Creative Commons License 2019.01.08 0 0 26797

Sziasztok,leszakadt az első lökhárítóm tudna nekem valaki segíteni abban hogy hol tudok szinrefújtat venni? Sötétkék az autó színe,szinkódot most nem tudok.Előre is köszönöm

Ibron79 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 26796

Sziasztok

 

Tudna segíteni nekem valaki Bora ügyben

Nem ismerem az 2001-es 1.6-os automata váltos verziót mennyire megbizható és a fogyasztás hogy alakul.

Köszönöm

antalijozsef Creative Commons License 2019.01.06 0 0 26795

Bora 2004-es 1.4 16V, mechanikus külső tükör behajtható?

Nem szeretném letörni! :-))

Miszternalyt Creative Commons License 2019.01.04 0 0 26794

Üdvözlet a fórumtagoknak,

 

Maradt nekem pár apróság, a 2 évvel ezelőtti autó eladás után, így úgy gondoltam jótékonykodom. Szóval 1 pár hátulján eléggé "napszítta" VW logós fejtámla huzat

fekete-szürke színben, valamint az OBD csati helyét takaró műanyag lap. Ha kell valakinek; aki kapja marja. Mailben tudok képet küldeni. Szép napot!

SASA871230 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 26793

Szia!

 

Jó lett? Az volt a baj?

 

Köszi!


üdv!

Előzmény: ZsLszl (26792)
ZsLszl Creative Commons License 2018.12.13 0 0 26792

Sziasztok.

 

Segítsegre lenne szükségem. 

Van egy 1,6 bora 8V se motor ami hidegen nagyon nehezen indul. Ha sikerül életet lehelni a vasba akkor is kb 5 percig alapjáraton jár (800) de kis gáz adásrá dadorászik, miután jár picit tökéletes. Trafó, gyújtas vezérlő elektronika, gyertyák, benzinszűrő, légszűrő cserélve. Diag. szerint a vízhőfok gomba a hibás (holnap cserélve lesz 4 lábú a csati), de ha esetleg nem javulna akkor merre induljunk tovább? 

 

Előre is köszönöm! :)

camptdi Creative Commons License 2018.12.13 0 0 26791

Belül 13mm-rel, kívül 1mm-rel lesz kijjebb. Ennek tudatában dönts!

(véleményem szerint nem okoz gondot)

Előzmény: Newman87 (26790)
Newman87 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 26790

Üdv!

 

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy 6J 16" 5x100 ET35-ös felni, jó a Borara? 

Az et miatt vagyok bajban. 

Köszi a válaszokat. 

Zozi Zozo Creative Commons License 2018.12.06 0 0 26789

Sziasztok! kérdésem a következő lenne,ahol a pollen szűrőt kell kicserélni oda a motortérben teljes hosszàba tartozik egy gumiszigetelés viszont nem tudom hogy hogyan keressek rá nem tudom mi a neve.Ha esetleg valakinek van,vagy tudja hol lehetne venni kérem szóljon.

Vw Bora 1.6 16V bcb kód

Előre is köszönöm

Konflikt Creative Commons License 2018.12.04 0 0 26788

sziasztok.

 

gyanus hogy baj van a termosztattal: hosszab palyas ut (30+ perc) alatt sem eri el a viz a 90C-t, kb. 80C korul marad. ha varosban araszolgatok, akkor eleri. kb 1 hete folyamatosan igy van.

kerdesem hogy termosztat-e vagy sem. ha igen, hazilag 1.6 BCB benzines Boraban tudom en ezt cserelni? videon neztem a huto mellett van es kifolyik a viz cserekor?

koszi

PAN18C Creative Commons License 2018.11.08 0 0 26787

Sziasztok! Eljött az idő a téli gumik beszerzésére. Ha nem vagyok tolakodó, Szeretném eladni a feleslegessé vált gumi garnitúrámat, autó váltás után.

Amin volt, SEAT Toledo (M1) téli gumi szett. (1.6 16V 105LE 5X15 col) (felni+gumi)

 

A gumi adatai: Prémium kat: Continetal – ContiWinterContact TS850(195/65R 15 91T)

A gumi futott km-re: 4129km

Gyártási idő:3414/: 2014 év-34 hét

A gumiszett felni méret: szélesség, 6 col

                                      átmérő: 15 col

                                      furatszám: 5db

                                      osztókör: 100mm

                                      ET szám: 38mm  

                                      középfurat: 57mm

Felszerelhető: Seat. - Vw. - Skoda. gk-ra.

Ár:55.000 HUF

Elérhetőség:+36/30-514-95-91 

Email:........publikus.

Baranya megye.

SASA871230 Creative Commons License 2018.11.06 0 0 26786

Szia!

 

Az olcsó autódiagnosztikai olvasók nem tudják rendesen újra tanítani az alapállást. Szerelőmnek se sikerült egy 100.000ft-ossal. Elvittem egy szakihoz akinek komoly gépe volt, neki 5 percébe telett és azóta is tökéletes az alapjáratom.

 

üdv.,

Sasa

Előzmény: Zotyka70 (26785)
Zotyka70 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 26785

Sziasztok! Valaki hátha tud segiteni. Folytószelepház tisztitás után, alapbeállitás elvégezve, de magas az alapjárat. 1100 körül van, és nem hajlandó visszaesni rendesen 800 körülire. alapbeállitást már vagy 10x elvégeztem. Tanácstalan vagyok mi lehet a baj. Ja az autó Bora 1.6 16v BCB motorkód. Tisztitás előtt teljesen szép alapjárata volt.

attilalevente2016 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 26784

sziasztok

segitséget kérnék abbon hogy valaki nem e tudja,hogy mitől lehet az hogy elzárom a digik klimát kikapcsolom de az egyik motor a kikapcsolás után szép lassan kinyit és menet közben döl befelé a meleg levegő a motortérből???

valaki valamilyen megoldást tud erre???

baluka3 Creative Commons License 2018.10.15 0 0 26783

Szia!

 

Nekem is ezt csinálja. Sőt néha menetközben elmegy az erő, hiába nyomom a gázt, motorfékkel lassulok. majd 1-2 másodperc múlva ismét minden ok. 1.6 AZD motor. Nekem csak akkor csinálja, ha 1/4 alatt van az üzemanyag.

 

Üdv,

 

Balázs

Előzmény: Richárd S. (26781)
95 szuper Creative Commons License 2018.10.13 0 0 26782

2005 1,9TD 90 lovas, volkwagen bora , kodolvasásnál  legtőbszőr kiirja 18027, 17957, 17946, kodot, tőrlés előtt  után is ugyan ugy megy, ki tud ere magyarázatot, előre is kőszi,

Richárd S. Creative Commons License 2018.10.08 0 0 26781

Szia!

 

Tudom, hogy nagyon régi a bejegyzés, de hátha... :) nekem van egy VW Borám, ami ugyanezt csinálja mostanában, néha leáll a motor lámpánál vagy dugóban, de egyből indul utána... Neked meglett a hiba oka?

 

Köszönöm előre is!

Előzmény: Norbi10. (14538)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2018.10.07 0 0 26780

Sziasztok!

 

2002-es 1.6 AKL(SR)-nél elöl 256-os tárcsa, hátul 232-es tárcsa van, szeretném ezeket lecserélni. Elöl 312 hátul 256 lenne. Mik kellenek egy ilyen művelethez?

camptdi Creative Commons License 2018.10.06 0 0 26779

Értelek, világos. Kicsit el is beszéltünk egymás mellett szerintem, de így biztosan jó lesz.

Használd egészséggel!

Előzmény: Konflikt (26778)
Konflikt Creative Commons License 2018.10.05 0 0 26778

koszi a valaszt, de szerintem meg mindig nem teljesen ment at mi a helyzet es hogy mit szeretnek.

 

jelenlegi allapot: a szivargyujtoban mindig van aram (ha nincs gyujtas, ha van gyujtas, ha jar a motor) azaz, ebben az esetben az USB-s szivargyujto akkor is kap aramot, mikor az auto parkol, nincs hasznalva. jelenleg kihuzom az USB-s kamerat, mert az nem eleg hogy fogyaszt, egyebkent le se kapcsol ha nem huzom ki (hiszen kap toltest) ez igy nyilvan nem jo, mert huzkodnom kell es egyebkent is kap aramot a tolto parkolas alatt is.

 

problema tehat: a kamera nem kapcsol le mert mindig aram alatt van. tovabba ha le is kapcsolna, akkor is a szivargyujtoban levo USB-s tolto aram alatt lenne, ahogy irod ez is biztos fogyaszt valamit - tehat ez igy nem oke.

amit szeretnek: ha nincs gyujtas, akkor ne legyen aram a szivargyujtoban. azaz mikor leallitom a motort es kiszallok, a szivargyujtoban mar nincs aram, igy a kamerak is lekapcsolnak. nem kell semmit sem huzogatni (se kamerat, se szivargyujtos-USB toltofejet) mert nincs benne aram. igy nem tudja mi lemeriteni az akksit sem. tehat: aram a szivargyujtoban csak es kizarolag akkor legyen, amikor van gyujtas.

 

ez utobbi megoldhato a szaki szerint. na most ha ez at lesz kotve akkor szerintem semmi fele lemeruleses szituaciom nem lesz akkor sem ha egyebkent 2 hetig allna az auto es ra van kotve az USB-s toltofej, arra meg a ket kamera.

Előzmény: camptdi (26777)
camptdi Creative Commons License 2018.10.05 0 1 26777

Bocs, nem jártam itt azóta...

 

Nem szeretnék szembe menni a szaki a véleményével, én csak azt tudom leírni amit egy általam ismert igen komoly szaki mondott. Én is bent akartam hagyni fixen a szivargyújtóban a töltőmet, alapvetően terhelés nélkül, csak hogy ne kelljen állandóan ki-be húzogatni (azt máshol szeretem...). Azt mondta az emberem hogy ne tegyem, még terhelés nélkül sem mert így nem tud elaludni a komfortelektronika, a lezárás után kb. 10perccel, hanem folyamatosan működni fog. Ezzel terhelve az akkut. Értem én hogy a kamera nem egy komoly fogyasztó, de ezek így együtt már problémásak lehetnek. Valamin egy rosszabb minőségű töltő is okozhat kellemetlen meglepetést egy csendes éjjelen. 

 

Hidd el, csak a segítő szándék vezérel! Persze tégy belátásod szerint!

 

Előzmény: Konflikt (26775)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 26776

Ha minden nap használod az autót, akkor valószínűleg nem lesz gond a kamera miatt, de ha ritkábban indítod be a motort, akkor könnyen előfordulhat, hogy egy hideg, téli napon nem lesz elég szufla az akkuban az indításhoz.

Előzmény: Konflikt (26775)
Konflikt Creative Commons License 2018.10.04 0 0 26775

valaszolok magamnak, mert jartam szakinal: termszetesen mehet ugy ahogy szeretnem. mivel ezek a kamerak alig terhelnek, rendben van a szivargyujto

Előzmény: Konflikt (26771)
Airbag. Creative Commons License 2018.09.30 0 0 26774

Airbag. Creative Commons License 2018.09.30 0 0 26773

Üdv mindenkinek.

Eladó lett egy garnitura télikerék szett,195/65x15-ös gumi mérettel,acél felniken.

Kléber gumik,2014-es gyártás,kb 6-6,5 mm minta mélység,jelölt forgásirány,sérülés mentesek.

az ára,35eft,mindenestől.

Budapesten akár személyes átadás is lehetséges...

 

peto.istvan Creative Commons License 2018.09.29 0 0 26772

Sziasztok!

 

Ha nem tudom kinyitni az egyik ajtót van valami ötletetek a nyitására? Ajtókárpitot belülről lebontottam. Látom a nyelvet is csak nem igazán tudom mozgatni.

 

Mi a trükkje a nyitásnak?

 

Gondolom megint tönkrement a zár. Nem az első eset.

 

Köszönöm

Konflikt Creative Commons License 2018.09.29 0 0 26771

leegyszerusitem.

ha nincs gyujtas akkor ne legyen aram a szivargyujtoban.  (sok autoban igy van, boraban nem)

ez megoldhato?

Előzmény: camptdi (26770)
camptdi Creative Commons License 2018.09.29 0 0 26770

Ez nem teljesen kerek, mivel a szivargyújtóban mindig van áram. Igen, akkor is ha van gyújtás vagy jár a motor, különben hogy tudnánk használni menet közben...

Viszont adnék egy tippet: A szivargyújtóra ne köss semmit amit állandóan szeretnél üzemeltetni, akkor is amikor az autó lezártan áll. Ha valami ebben az állapotban be van dugva akkor a komfortelektronika nem fog tudni "elaludni" és az akksid ezt nem fogja szeretni. Ebből kifolyólag te sem egy hideg reggelen.

Az említett kamerának szerintem külön tápellátást kellene intézni direkt az akkuról, korrekten, biztosítékkal ahogy illik.

 

Előzmény: Konflikt (26769)
Konflikt Creative Commons License 2018.09.28 0 0 26769

sziasztok

a szivargyujtoban van aram akkor is, ha nincs gyujtas.

en azt szeretnem hogy akkor legyen benne, ha van gyujtas (mert dashcam ra van kotve, es igy nem kapcsol ki hiaba szallok ki az autobol - mivel kap aramot)

tudja valaki hogy lehet ezt atkotni?

koszi

gera66 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 26768

Sziasztok, 2002 automata valtos az autom. Hol lehet a valton az olaszint ellenorzo? Az akkumlator tarto alatt van? 

forest_ns Creative Commons License 2018.09.17 0 0 26767

Sziasztok!

 

'99-es 1.6-os Borán megadta magát termosztátház (lehet nem ez a hivatalos megnevezése, a blokk bal oldalán levő ház, amire megy a sok víz és fűtéscső). Elkezdett melegen spriccelni (megrepedt az oldala), de ezzel egyidejűleg megjelent a kipufogónál is a víz és gőz/füst gázadásra. A kettőnek lehet összefüggése, vagy légtömegmérő-gyújtás vonalon lehet valami (pl rossz légtömegmérő tisztítás, a kispriccelő hűtőfolyadék a gyújtásra)?

sKYro262 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 26766

Szia

Köszönöm szépen a válaszod. Ezek már mind ki lettek rajta cserélve és a probléma még mindig ugyan az.

Előzmény: SASA871230 (26765)
SASA871230 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 26765

Szia!

 

Szívócső nyomás érzékelő? Trafók jók működnek?

Nekem is epc, illetve motorkód hibát dobott ki, kiolvasva viszont egyes lambaszonda fűtés nem megy hibát írta ki a gép! A lambdaszonda hibátlan volt mivel új volt :-) ezért a szerelőm a szívócső nyomás érzékelőt cserélte. Azt hiszem 15.000ft volt.

Trafó hiba esetén is hibakódozik hasonlóan mint az érzékelő hiba esetén, illetve úgyanúgy a AB GAS WERKSTATT hibaüzenetet dobja fel. Vettem egy új trafót 12.000ft-ért (BERU) és elsőre sikerült a rosszat kivennem. Szerencsém volt.

 

Írj majd ha megvan a baj!

 

üdv.,

SASA

 

Előzmény: sKYro262 (26764)
sKYro262 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 26764

Sziasztok! 
 
Azzal a kérdéssel fordulok hozzatok, hogy van egy 2005-ös Volkswagen bora 1.6 autóm. Először januarban keletkezett nála probléma. Alapjáraton olyan hangot adott az autó mintha dízeles lenne a fordulatszámmérő ingadozott a motor remegett mintha valahol fals levegőt szívna. Elvittem szerelőhöz folytoszelep tisztítás megvolt utána elindultam vele majd minden lámpa kigyulladt és az autó rázott nagyon. Leállítottam majd újra rá indítok már csak az egr lámpa égett, nem ment az autó sem csak ha a kuplung a megfelelő helyzetben volt. Elvittem az autót utána autóvillamossági szakemberhez. Hibakód olvasása törlése megvolt. Elindulok vele megint ugyan az volt a probléma. 5x vagy 6x próbálta utána már nem gyulladt ki semmilyen lámpa benne. Az alapjárat viszont ingadozott. Folytoszelepet cseréltek, nem az volt a probléma. Valami mást is csináltak rajta hogy még esetleg az vagy sem de nem az volt a baja ( nem emlekszek már rá hogy mit). Aztán állandó diagnosztika után egyet gondolt és abba hagyta, gondolván nem csináltak rajta semmit de jo lett. Most 230.000 km-nél csereltettem benne váltót. Elmentem az autóért viszem haza nyomom neki a gázt mint az állat hogy minden rendben, minden ok vele. Max sebessége az autónak 100 km volt ( azt gondoltam le folytattak bejáratát miatt vagy valami mert mondtak egy hét múlva vigyem vissza át nézik minden ok vele vagy sem). Felhívtam telefonon mikor haza értem mondom neki mi a probléma. Az auto nem megy csak 100-al meg ismét ingadozik az alapjárat. Mondta hogy mivel aksi minden ki lett belőle szedve csinaljam azt, hogy 1,2,3 nagy fordulatszámnál valtsak csak húzássam ki az autót hogy a folytoszelep megtanulja mikor nyissa ki magát. Hibakód ismét vissza vittem harmadnap az autót. Bemértek géppel lambdaszonda értéke alacsony volt, megrendelték kicserélték minden értek jó de az autó nem megy. 100-ig nagyon jól gyorsul utána ennyi volt sok idő múlva éri el a nagyon max 120 km/órát. Gyertya, benzin szűrő, csövek be fújva esetleg hogy valahol levegőt kapna, de nem. 20.000 km-ként mindig cserélve volt a benzin szűrő is és mindig lett bele öntve az a tisztító folyadék. Minden esetleges dolgot cseréltek neztek de nem tudnak rá jonni hogy mi baja. Azt hozza tennem, hogy nem pénz le húzásról van szó mert ismeretség által és már több éve ő szervizeli az autót. Az EGR szelep le lett vakolva ugye most igy motorkodos is lett tőle, nem lett kiüttetve. Gépre már sok alkalommal lett rá téve de semmi hibát nem mutat. Esetleg valakinek valami ötlete lenne vagy tapasztalata, hogy mi lehetne a problémája?!
Köszönöm szepen előre is a válaszokat és a segítséget

Zatuka95 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 26763

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy vettem egy vw bora 1.6 comfortline felszereltségű autót, és néha az alapjárat ingadozik, mitől lehet ez, mi lehet a baja?

Lakatos Zoli Creative Commons License 2018.06.17 0 0 26762

Sziasztok.

Volna egy olyan kérdésem hogy van egy vw bora 1.6 8v autom és ha hirtelen rá lépek a gázra rángat.  Ha meg egyeletesen nyomom  akor nincs baja valaki tugya hogy mi baja lehet?

Szabó Atesz Creative Commons License 2018.06.14 0 0 26761

Megoldva. 165.000 után lehasalt a trafó, ami ennél a modellnél hosszú életűnek számít. Trafó, gyertyák, kábelek csere + kartergáz elvezető kilukadva, ami nem is volt számottevő tétel.

 

Előzmény: Törölt nick (26758)
Lajos Fábián Creative Commons License 2018.06.03 0 0 26760

Sziasztok  Olyan kérdésem lenne hogy van egy 1.6 comfortline bora és a jobbos bajuszkapcsolon vannak gombok amivel lehet kapcsolati a fordulatszámláló alatti kijelzőt váltogatni vagy ebben ez nem mükődik vagy nem felszereltség és csak a bajuszkapcsolo olyan és nem tudja? Akinek comfortline felszereltségü van az írja meg légyszíves hogy kellene e esetleg mükődnie? Köszönöm

korareggel Creative Commons License 2018.05.17 0 0 26759

Sziasztok! Érdeklödnék h egy VW Bora 1.6 16szelepes autoba egy kuplung csere kb mennyibe kerul (kuplung+munkadíj) ? Előre is köszi a segítségemert!

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 26758

Jól elbeszéltek egymás mellett.

A BFQ motorban egy trafó van (pontosabban kettő egybe építve) nem pedig hengerenkénti.

P0304 hibakód égéskimaradás a 4. hengerben. Annyit észlelt a rendszer hogy a 4. hengerben nem az elvártak szerint ment végbe a munkafolyamat. Ezernyi oka lehet. (gyújtás, keverékképzés, mechanikai)

"Tudom, ilyenkor első körben gyújtás kábel csere, ha megint hibakód, trafó csere, és ha ismét, befecskendező tisztítás."

Nem jól tudod. Első körben gyújtógyertya ellenőrzés (csere), mivel ott keletkezik a szikra. Ha nincs (gyenge) a szikra akkor tökéletlen az égés. A gyertya állapota hozzáértő szemnek sok mindent elárul.

A trafó egyik fele az 1 - 4 hengerre, a másik fele a 2 - 3 hengerre ad szikrát egyidőben. Leggyakrabban úgy romlik el hogy két hengerre nem ad szikrát. (Előfordul az is hogy csak egy hengerre nem ad)

Előzmény: Szabó Atesz (26756)
*Steve Creative Commons License 2018.05.17 0 0 26757

Tèvedsz ha döglődik a trafó akkor ègèskimaradàs hibàt dob ès nem a trafóèt a kódszàmàt nem tudom.

Előzmény: Szabó Atesz (26756)
Szabó Atesz Creative Commons License 2018.05.17 0 0 26756

Azért nem vágom a "porblémát" mert ha a trafó tönkrement, akkor az úgy is marad, csere. Ilyenkor dobná a P0350 hibakódot (gyújtótekercs funkció-rendellenesség) Egy trafó nem megy tönkre 3-4 hetente fél-egy napra. Legalább is gondolom én, mint szerk. lakatos. Ez a jelenség viszont egy felismert gyújtáskimaradás a 4. hengerben. Eddig a kerületben történt, -Bp-i lakos- és haza vittem 3 dugattyúval, de pl. Baján már gyomorideget kapnék.

Előzmény: *Steve (26751)
farkas721211 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 26755

Szia! Én Autósboltban vettem kb 800 forint volt.. 

Előzmény: MakaiG (26754)
MakaiG Creative Commons License 2018.05.17 0 0 26754

MakaiG Creative Commons License 2018.05.17 0 0 26753

Sziasztok!

 

Sziasztok! Keresem megvételre a mellékelt fotón látható alkatrészt VW Bora-hoz. Csak gyári érdekel. Ha van valakinek eladó kérem jelezze felém! Köszönöm előre is.

*Steve Creative Commons License 2018.05.16 0 0 26752

Nem vagyok tulaj de volt egy seat leonom ami egy balesetben TK lett

Előzmény: *Steve (26751)
*Steve Creative Commons License 2018.05.16 0 0 26751

Igen VW betegsèg hogy a gyàri trafó megdöglik idővel. Mièrt àllt az autó egy max 10eft os alkatrèsz miatt?valószinű az a trafó döglődik

Előzmény: Szabó Atesz (26750)
Szabó Atesz Creative Commons License 2018.05.15 0 0 26750

Sziasztok!

Tulajdonosa vagyok 5 éve 126000 km-rel vásárolt kitűnő állapotban lévő 2002-es 1.6 SR (BFQ 4seb automata 165000 km) Borának. A kötelezőkön kívül 164000 km után 1-es lambda csere, ami ennyi km után jogos volt. Ami a furcsasága, hogy 1 hónapja megállt a 4. henger. P0304 hibakód, 4. henger felismert gyújtáskimaradás. Egy napig állt az autó, majd indít, megy a 4 henger. Hibakód törölve, folyt. köv. mintha mi sem történt volna. 3 hét múlva menet közben ugyanez a hiba. Óvatosa haza, 1 nap pihi és indításkor megint zokszó nélkül működik mind a négy henger. Tudom, ilyenkor első körben gyújtás kábel csere, ha megint hibakód, trafó csere, és ha ismét, befecskendező tisztítás. És most kérdezném meg, hogy mielőtt belefogok egy min. 80ezer forintos folyamatos költekezésbe, találkoztatok-e ilyen problémával, és ha igen mi volt az orvosság? Előre is köszi a célirányos válaszokat.

mintech Creative Commons License 2018.05.10 0 0 26749

Üdv! Adott egy Golf 4 1.6 16v BCB. A következő a hiba, ha az üzemanyag mennyiség negyed tank alatt van akkor az autó néha gondol egyet és bedadog, vagy leis áll menet közbe, de álló helyzetébe is leszokott állni. Ha pl. félig van a tank akkor nem csinálja egyszer se. Mitől lehet ez?

camptdi Creative Commons License 2018.05.10 0 0 26748

Nem VW betegség, minden fényre sötétedő tükörrel megesik sajnos gyártótól függetlenül.

Nem javítható, csak a csere segít. Gyáriban elég drága dolog, bontott esetén viszont kérdés hogy meddig fogja bírni... De jó bele a Passaté is, meg még sok más modellé a konszernen belül. Itt a cikkszáma: 3B0857511H, viszont ha újat veszel alvázszám alapján vedd mert az ETKA ahhoz köti a megfelelőt. Bár szerintem nagy különbség nem lehet.

A cseréhez pedig... google és youtube a barátod... A szélvédőnél a burkolatok lepattint, csatlakozó lehúz maga a tükör pedig bajonettes, csak el kell fordítani és lejön.

Előzmény: szemi9 (26747)
szemi9 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 26747

Sziasztok! 

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy a napokban a belső visszapillantó tükör foltos lett (fényre sötétedő), olyan mintha megfolyás lenne benne, ez ugyanúgy Vw betegség lenne? Van egy olyan feltételezésem, hogy csere gyanús. Lehet egyáltalán javítani vagy hol lehetne beszerezni esetleg ilyen sötétedő belső tükröt, illetve lehet ezt házilag kicserélni vagy valami speckó szerelő kell hozzá? 

Válaszotok előre is köszönöm! 

Lowlife_Petya Creative Commons License 2018.05.07 0 0 26746

Pont most vagyok gumivàsárlás előtt. 205/50 vagy 225/45 R17 7x17 alu felnire melyiket vàlasszam? 225/45 a normális vàltója, de nem túl széles alà, főleg 7" szélességen?

Előzmény: BORAtis (26744)
BORAtis Creative Commons License 2018.04.24 0 0 26745

Én 2010-ben vettem a Borist, már akkor mondták, hogy nagyon fent fog, cserés lesz. Ebben a hónapban adtam el ugyanazzal a kuplunggal, 70.000 km futással. ;)

Előzmény: MrBaranyi (26728)
BORAtis Creative Commons License 2018.04.24 0 0 26744

Sziasztok! Autóváltás miatt eladó lett a felnim gumistól, mindenestől. :) 
A gumik DOT száma: 0416. Max. 4000 km futással. 
 BARUM BRAVURIS 3 HM - 225/45R17 Y 91 
170.000/gar irányár. :) 

Konflikt Creative Commons License 2018.04.23 0 0 26743

sziasztok,

 

1.6 16V benzines 2003-as BCB-s Boram van.

az elmult napokban tobbszor is 10-15-20perc autozas utan dadogos, kihagyos a motor, foleg alapjaraton pofog. - gondoltam trafocsere lesz, volt mar ilyen, tartok is magamnal (sarga engine led vilagit).

leallitom, ujra beinditom hiba nincs. ezt eljatszotta 3-4x az elmult napokban. a sarga engine led is eltunik egy hosszabb szunet utan.

 

jo, akkor VAG-COM-mal megneztem. ekkor mar csak a check engine egett, de a motor szepen jart alapjaraton is. ezt dobta:

 

2 DTCs Found:
16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
35-10 - - - Intermittent
16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
35-10 - - - Intermittent

 

mi lehet a problema oka?

illetve melyik a 2. henger? (balrol vagy jobbrol szamoljak?)

koszonom!

SASA871230 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 26742

Szia!

 

Úgy tudom, hogy mindegyik  központizárban van egy mikrokapcsoló ami kapcsolja a belső világítást illetve a bal első ajtó nyitás esetén az AC pumpa előtöltését is. Ha van fedélzeti akkor azt is, hogy nyitva van e az ajtó vagy sem.

 

üdv.,

Sasa

Előzmény: 70Gábor (26741)
70Gábor Creative Commons License 2018.04.17 0 0 26741

Sziasztok! Tud nekem abban valaki segíteni, hogy a belső világításom mikor milyen kedve van. Világit vagy nem. Keresem az ajtó kapcsolót vagy valami hasonló szerkezetet ami kapcsolja de nem találom. Valaki tud ebben segíteni? Köszönöm.

zöldbora Creative Commons License 2018.04.11 0 0 26740

Köszi a tippet! 😉  Üdv!

Előzmény: *Steve (26739)
*Steve Creative Commons License 2018.04.11 0 0 26739

Evvel az erővel a trafó is lehet szar akkor hiàba cserèled a gyertyàt.

 

Le kell szedni a lègszűrő hàzat a kèt sarkàn hatàrozottan felfelè húzod .Ha lent van làtni fogod a trafókat.Trafó kivètelhez nekem drótból hajlitva van egy cèlszerszàm ami alàfeszitve csavarhúzóval köñnyen kijön.  De honnan tudod melyiket kell cserèlni? Tegyètek gèpre ès ahol ègèskimaradàsra panaszkodik az a henger lesz

Előzmény: zöldbora (26738)
zöldbora Creative Commons License 2018.04.10 0 0 26738

Sziasztok! Az a kérdésem cserélt valaki gyújtógyertyát a borában? Cserélnem kellene de állítóllag nem egyszerű valamit bontani kell hozzá a burkolaton kívül.Sokszor rángat mostanában,okozhatja a gyertya.bevallom 7éves.   Köszi!😉

MrBaranyi Creative Commons License 2018.04.07 0 0 26737

Szia! Én 10.000ft ért rendeltem huzatot a Borára nekem tökéletes !

Az oldalon kint is van mert küldtem nekik képet hogy milyen  lett. 

 

Üdv.: Renátó 

 

itt a link:

 

https://szalaialkatreszek.hu/Volksvagen-Bora-Renato-Salgotarjan

Előzmény: Sayoka_az_eredeti (26736)
Sayoka_az_eredeti Creative Commons License 2018.04.07 0 0 26736

Sziasztok.

 

Segítséget szeretnék kérni üléshuzat miatt.

Vásároltunk elméletileg eredeti Bora huzatot, de sajnos az nem jó. A probléma az h nem sok minden van a leírásban.

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=130IMG_20180407_172618_1_.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=758IMG_20180407_172602_1_.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=573IMG_20180407_172511_1_.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=823IMG_20180407_172410_1_.jpg

 

Akárhogy próbáltuk, nem illeszkedik pontosan, a kapcsok is kevésnek tűnnek. Nem gumírozott a széle, így gyűrődik, lifeg.

 

Érdeklődnék, hogy valaki valahol talált e a neten ténylegesen Borához való gyári üléshuzatot, vagy csak egyénileg lehet gyártatni? A VW oldalán semmi infót nem találtunk gyári huzatról.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Levente18 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 26735

Hello

Vw bora 1.4 16v AHW ki gyuladt az olajnyomást jelző lámpa 

De olajnyomás van.

Kicseréltük az olajgombát, olajszivattyút, és ugyan úgy kigyulad mi lehet az oka? 

MrBaranyi Creative Commons License 2018.03.26 0 0 26734

Sziasztok ! szeretném a borámnak a motorháztetőjét fekete fóliával lefóliáztattni  , kell erre külön engedély ? a műszakin nem kötnek bele ? fehér az autó . 

nebulo0 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 26733

Köszi a tippet!

Egyenlőre, csak összesodortam és szig. szalagoztam! Sajnos, forrasztó felszerelésem sincs! 

Továbbra is keresek valaki szakit, aki a 4 db. megtört/elszakadt kábelt megforrasztja!

 

Előzmény: Kingslee (26732)
Kingslee Creative Commons License 2018.03.23 0 0 26732

Az ajtózsanér melletti kábelkötegben lesz elszakadva 1 vagy több szál. Szét kell bontani a kábel korbács szigetelését és vagy forrasztással vagy kábeltoldók felhasználásával javítható a probléma. fontos, hogy jól legyen utána vissza szigetelve a köteg. 

illetve ne legyen túl "bumszli" mert akkor nem fér vissza a helyérre. 

Előzmény: nebulo0 (26731)
nebulo0 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 26731

Üdwv!

WV Bora 1,4 16v AHW 

Néhány napja elkezdett vacakolni a csomagtér ajtó zárja. Ha a központi zárral nyitottam a kocsit, 10 esetből 3 - 4 alkalommal nem nyílt a csomi ajtó, csak ha kulccsal is nyitottam. Volt rá eset, hogy csak többszöri kulcsos nyitogatás után nyílt. Majd vasárnap, míg egy parkolóban várakoztam, felnyitottam a csomagtér ajtót és megnyomkodtam/piszkáltam az átvezető kábelcsövet, ott ahol látható volt a rendszeres behajlás lecsukáskor. Nem kellett volna! Azóta sehogy sem tudom kinyitni a csomagtér ajtót. Próbáltam informálódni néhány  fórumon, illetve telefonon is beszéltem már olyan "klubtárssal" aki hasonlóan járt. Az összeszedett infók alapján, a hátsó ülések felől bemásztam, leszedtem a belső kárpitot és sikerült kinyitnom! Sajnos, az egészet tüzetesen átnézve sem tudtam rájönni, mi lehet a gubanc... Ha a központi zárral nyitva a kocsi, megérintem a felnyitó "kilincset", a motor zúgását hallani 2 - 3 másodpercig. És ennyi. Kulccsal sem tudom továbbra sem nyitni. 

  Tudnátok ajánlani valakit, aki ért hozzá, és megnézné? A 10 ker-ben vagyok. Természetesen a környező kerületekbe is elgurulnék a megoldás érdekében.

 

 

Kollár János Creative Commons License 2018.03.11 0 0 26730

Hopsz. Lemaradt a fénykép.

Kollár János Creative Commons License 2018.03.11 0 0 26729

Sziasztok.

Most vettem észre, hogy a felső motorvédőn (vagy mi neki a neve) nincs rajta a VW matrica.

2005, 1,6  benzines.

Hol lehet ilyet beszerezni?

68-70mm-es ha jól mérem.

 

Ilyen kellene.

Köszi.

MrBaranyi Creative Commons License 2018.03.04 0 1 26728

Köszönöm! Akkor megúsztam a cserét? vagy nem? mert mikor megvettem ugye elvittem szervizbe olajcsere vezérlés szűrők cseréje megvolt ami kell egy használt autóra költene vásárlás után . Mivel első autóm 110.000 ft volt az átírás ugy hogy nem sok pénzem maradt. De a Bátyám azt mondta hogy elmegy még egy darabig igy. Csak én meg olyan vagyok hogy nehogy nagyobb baja legyen . mikor kell cserélni amikor érzem hogy csúszik? Vagy akkor már cseszhetem. 4-5 cm mozgása van a kuplungnak de nem csúszik emelkedőn sem csak zavaró meg kellet szokni sokszor le is fulladtam . (lefulladás után nehezen indul tudja valaki mi lehet az ok) 

TakiPetya77 Creative Commons License 2018.03.03 0 2 26727

Helló!

 

A kuplung nekem is nagyon fent fog! Azt gondolom ez teljesen álltalános.

Tipushiba csomagtér zár forgantyú törése, és műszerfal világítás  halvány.

Előzmény: MrBaranyi (26726)
MrBaranyi Creative Commons License 2018.03.03 0 1 26726

Sziasztok! Nem rég vettem egy vw borát Nagyon örülök neki és tényleg jól néz ki és kényelmes!

1999 év 1.6 benzin sr motoros. fehér színű!

Egy hibája van hogy a kuplung el van kopva és ezért fent fog nagyon még lehet vele menni de hamarosan csere.

Nektek mennyibe volt mindennel együtt? 

Még annyi hogy mivel én nagyon tapasztalatlan vagyok ez az első autóm mire figyeljek? mik azok az árulkodó jelek a hibákra ennél az autónál mire kell oda figyelni? Egyébként saját tapasztalat hogy egy 6. sebeség elfért volna benne :) 

 

 

Ház Bora Creative Commons License 2018.02.26 0 0 26725

Szia! Ha megoldható, hogy beszereljem akkor nem. De ha nem oldható meg akkor szívesen elcserélem. Írj e-mailt:timot2000@gmail.com

Előzmény: TakiPetya77 (26724)
TakiPetya77 Creative Commons License 2018.02.26 0 0 26724

Csáó! Nekem meg olyan van ,amibe nincs fedélzeti és olyan kéne amibe van! Cserélünk?

Előzmény: Ház Bora (26723)
Ház Bora Creative Commons License 2018.02.26 0 0 26723

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van egy 1999-es 1.6-os borám és elromlott benne az óracsoport. Alapból nincs benne fedélzeti komputer, de egy olyan óracsoportot tudtam szerezni amiben van fedélzeti+megkaptam a multifunkciós ablak törlőt is. Az lenne a kérdésem hogy be lehet szerelni egyszerűen ugyan az a kábelezés,működni fog, vagy hogy kell ezt elképzelni? 

baluka3 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 26722

Sajnos nem tudom, nekem megcsinálták, de mondták hogy ott volt a gond.

Előzmény: TakiPetya77 (26721)
TakiPetya77 Creative Commons License 2018.02.22 0 1 26721

Hmmm nézegettem a kábelköteget, de ugye abba a védőcső szerüségbe van, abból hogyan lehet kihúzni a kábelköteget?

 

Előzmény: baluka3 (26720)
baluka3 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 26720

Szia!

 

Nekem is volt ilyen, kézzel nem, de kulccsal nyílott. A kábelköteget kell megnézni, a csomagtérajtó és a kaszni között a sok nyitástól/zárástól előfordulhat, hogy megtört vagy elszakad valamelyik kábel.

Előzmény: TakiPetya77 (26716)
TakiPetya77 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 26719

Markiiiii! http://vwbonto.hu

Korrekt, gyors, és talán miden van ami vw!

Előzmény: Markiiiii (26717)
Kont Tas Creative Commons License 2018.02.20 0 0 26718

Alaphelyzetben be húzva kell hogy legyen. Lehet kicsit meg melegedett a motor. Lassan kene magától visszanmennie. Vezetek törés nem hiszem hogy van. Max kiszedéskor serulhetet a csatlakozó. Vagy valami oknál fogva direkt villanyt kap a nyomotol.

Előzmény: TakiPetya77 (26716)
Markiiiii Creative Commons License 2018.02.20 0 0 26717

Kedves Borások :)

 

A pillangószelep miatt 2 hónapon belül másodszor is letiltotta a gyújtást az autó, ezért első kérdésem az lenne, hogy mennyire érdemes ezeket tisztitgatni, vagy csak azért jött ilyen hamar újra elő, mert sokat araszolgattam a csodás belvárosi közlekedésben? Második viszont az, hogy ezek elég drága alkatrészek és használtat mennyire érdemes ezekből venni, és ha igen akkor honnan lehet használtan beszerezni, mert nem nagyon találok. Várom megtisztelő válaszaitokat.

Üdvözlettel: Józsi 

TakiPetya77 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 26716

Az a baj, h megnyomáskor a motort sem hallom, nem működik. Leszereltem már, motor feszkóra működik (asztalon) . Mellesleg az a forgó kis műanyag törött, olyat 4eFt-ért találtam, csak a motor nem megy sajnos a helyére szerelve....valahogy nem jut el a jel a motorhoz. Kilincs vez-be van 12V. Lehet vezetéktörés is, mondjuk azt nem tudom hogyan lehet kiszedni megvizsgálni.

Előzmény: Kont Tas (26715)
Kont Tas Creative Commons License 2018.02.19 0 0 26715

Hello! Ha nyomógombos részére úgy reagál:

Megnyomáskor csak a motort hallod, de nem történik semmi. Akkor el tört egy műanyag táv tartó.

Pár százas költség. Le veszed a csomagtér ajtó karpitot.

3 szög alat 2db csavar. Körbe az is fogja. S ha le szeted, meg látod mi a hiba.

Sok sikert. ;)

Előzmény: TakiPetya77 (26713)
Svéd 1.9 pdtdi Creative Commons License 2018.02.19 0 0 26714

Sziasztok! Szereték kérni véleményt, esetleg tapasztalat valakinek? Bora kombi 4motion álithato futomű és szeretnék rá ballonosabb gumit, el bira e? Gyári 205/55 r16 és szetnék rá 205/60 r16 ot hogy magasabb legyen kicsit meg esetleg ötlet? Hoszabb lengéscsillapitó? Vagy valaki aki csinált ilyek. Köszi előre is üdv mindenkinek! 

TakiPetya77 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 26713

Csomagtér nyitó kilincsel van valakinek tapasztalata? Most vettem a Bora-t, és nem nyílik a csomagtér ,csak kulcsal, azzal az 1el amit kaptam hozzá.

Elektromos kilincs szét van hullva, bontott jó állapotút vettem bele, mikrokapcsolója jó, mégsem működteti a kis elektromotort ami mechanikusan nyitja a zárat. Az elektromotor jó, külső feszre szépen kitolja magát. Hol keressem a hibát?

Üdv! Taki

gera66 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 26712

Sziasztok, Attila Fa megy a hutovenntilator az 1,9 tdi-be.Hol van benne a hogomba vagy a rele?

TakiPetya77 Creative Commons License 2018.02.14 0 1 26711

Ha valakinek műszerfal világítás gondja van, keressen és jutányos áron megműtöm, h szép fényes legyen újra! Gyári kék szín, vagy igény esetén egyéb színűre is át tudom alakítani.

 

takipetya77@gmail.com

zöldbora Creative Commons License 2018.02.12 0 0 26710

Sziasztok! Az lenne a kérdésem bonyolult vagy egyszerű az első fényszóró kiszerelése...szükség lenne rá! Köszi! 😉

Nori10 Creative Commons License 2018.01.22 0 1 26709

Sziasztok!
Szerintetek kell a másik oldalra is alvázba ez a dugó? 4D0803583G
Golf 4, Bora, Passat stb
Mi célt szolgál ez?

Nekem csak a bal oldalt van meg.
Kiszedtem a balost a lyuk teli volt földdel, hogy került az oda?
Jobb oldalon ahol nincs dugó, nem volt benne föld.
Arról már halottam hogy az első doblemez mögé gyűjti, de ez új.

 

Elől az emelési pontnál benézni alá és látható.

 

Gugurien27 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 26708

Üdv!

 

vw bora klíma javítás ügyben keresek hozzáértő szakembert!

 

gugurien27@icloud.com

 

koszi

Gugurien27 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 26707

Keresek akar bontott 1J0 919 506 K utanmukodes relet pest környéken.

 

koszi 

Gugurien27 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 26706

Sziasztok!

tanacsot szeretnek kérni, gyujtogyertyará és diagnosztizalo Lambdaszondará lenne szükségem.

milyet vásárolják?

vw bora 2003 BCB lepcsoshatu 

 

koszi.

Lyozsi_Bora Creative Commons License 2017.12.29 0 0 26705

Üdv!

 

Meg tudná valaki mondani, hogy a bal első ajtónál milyen színű / melyik az a szál, amelyik arról ad infót, hogy az ajtó nyitva, vagy csukva van? 

damir18ad Creative Commons License 2017.12.27 0 0 26704

Sziasztok!

 

Olyan hibát produkál időnként a kocsi (1.6 SR), hogy alacsony sebességnél mintha le akarna fulladni, és puffogó hang jön a motortérből aztán egyszer csak erőre kap és gyorsul. Hideg/meleg motornál egyaránt.

üzemanyagszűrő cserélve, változatlan.

Valakinek ötlet?

h.balazs95 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 26703

Üdv mindenkinek!

 

Van egy 2001-es VW Bora-m 1.4 16V AXP-s motorral. A múlt héten mentem az autópályán olyan 120-130 km/h környékén, mikor az autó úgy döntött, hogy szeretne nekem egy kellemes esti programot csinálni és kigyulladt az olajlámpa pirosan hosszasan sípolva és abban a másodpercben már kopogott is a motor, mint egy dízel. Hirtelen félre álltam leállítottam az autót és már csöpögött alatta szépen az olaj. 

 

Ilyenkor mi történhetett?

 

Az olaj mindig rendszeresen volt cserélve, a motor mindig szépen járt. 

 

(Azóta vettem bele egy másik motort egy német Golf 4-ből, ami januárba beépítésre is kerül, mivel a szerelő azt mondta nem akar elkeseríteni, de nagy a valószínűsége, hogy a motor már kuka.)

SASA871230 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 26702

Szia!

 

Kicsit megkésve de, azért írok hátha még segíthetek. Nálam hasonló hibát a vízhőmérséklet mérő meghibásodása okozta. Műszerfalnak adta a visszajelzést hány fokos a víz viszont, a számítógépnek nem.

 

 

Kellemes ünnepeket!

 

üdv.,

Sasa

Előzmény: marv25 (26686)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.12.16 0 0 26701

Sziasztok! Úgy néz ki középdobot kell cseréljek.

Jók az olcsóbb nonamevmàrkàk is vagy inkàbb a dràgàbb Walker /Bosal?

LB1992 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 26700

Sziasztok!

Eladó egy nagyon jó állapotban lévő Vw Bora autó, minden Angol papirjaival 1.9.tdi manuális.16" alufelnivel. 290 000 Ft   érd:+36208057080

 

 

SASA871230 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 26699

Szia!

 

Köszönöm a válaszod!

Az autó kb. egy fél nap után már semmilyen hibakódot nem dobott fel viszont, ahogy Te is írtad ha gépre rakják látszani fog majd a trafó hiba.

 

üdv.,

Sasa

 

 

Előzmény: zoli0629 (26698)
zoli0629 Creative Commons License 2017.12.10 0 0 26698

Nálam (Bora 1,4  16v) korábban volt cserélve gyújtó trafó, de nem törölték a hibakódot. Ugyan, nem volt semmi hiba jelzésem, de a közelmúltban lett először gépre csatlakoztatva, és töröltem a hiba kódot. Volt más, egyéb hibakód, azokat is törölni kellett. 

Szerintem, hiába oldódik meg a probléma, a hibakód nem tűnik el, törölni kell. (persze, ez csak az én véleményem, az eddig tapasztaltak alapján)

Előzmény: SASA871230 (26693)
Vwbora16 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 26697

Sziasztok!

Első lökhárítóra keresek usa díszlécet amibe helyzetjelzőt lehet rakni.

Gugurien27 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 26696

Sziasztok!

 

nem tudjatok hol lehet lepcsoshatu borohoz króm diszlecet rendelni?

hasznalt is jó lenne.

 

koszi, K

marv25 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 26695

Szia, 

Valószínűleg benzinpumpa és/vagy üzemanyag szűrő. Nem kap elég benzint a motor. Még nem cseréltem, de sor fog rá kerülni. Próbáld ki, hogy hagyod feltöltődni a benzinpumpát mikor bedugod a kulcsot. (Várj kattanásig) Ha nagyon hideg van, akkor kétszer is feltöltöm és utána indítok. Ha ezt megcsinálom pöccre indul, és nem ugrál a motor sem az alapjárati fordulat. Ha kihagyom, akkor előjönnek a problémák ugyanúgy.




Előzmény: Szente Ferencné Piroska (26694)
Szente Ferencné Piroska Creative Commons License 2017.12.03 0 0 26694

Szia!

 

Szeretném megkérdezni, hogy a problémára találtál-e megoldást. Mi is hasonló cipőben járunk egy 2005-ös Borával. Mi gyertyát és nyomástartó szelepet cseréltünk, de a helyzet változatlan.

 

Válaszod előre is köszi.

Előzmény: marv25 (26686)
SASA871230 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 26693

Sziasztok!

 

Gyújtó trafót kellett cserélnem. 3 éve van nálam az autó és az első alkalom volt. Kérdésem hogy eltűnik a hibajelzés (most már csak folyamatosan sárgán világító [villogás megszűnt, autó szépen megy]) vagy töröltetni kell?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

üdv.,

Sasa

Gugurien27 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 26692

Sziasztok!

 

passat b5 ülések jok boraba?

sedan-sedan

 

koszonom, K

Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26691

Én is inkàbb a  keskenyebb felé hajlok. Nyàrra 18" felniért mennyire szólhatnak?

Előzmény: Nori10 (26690)
Nori10 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26690

Inkább 205/50 R17 széleset télre én nem tennék.

Előzmény: Peter Gyarmati (26688)
SASA871230 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26689

Szia!

Nekem a nyári gumiméret 225/45 R17, a téli pedig a gyári alufelnire szerelve 205/55 R16. Úgy gondolom nem lehet probléma, csak a pénztárca legyen vastag :-) :-) :-)!

 

üdv.,

Sasa

Előzmény: Peter Gyarmati (26688)
Peter Gyarmati Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26688

Üdv. Bora alá feltehetek 7x17" felnire 225- ös téli gumit vagy inkàbb 215?

Gugurien27 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26687

Sziasztok!

eladó egy megmaradt kartergazszuro 1.6 bcb-hez lett vásárolva, de nem lett szükség rá.

ar megegyezés szerint.

Illetve keresek a fentebb irt típushoz (lepcsoshatu) bor ülés szettet, karpit nem fontos.

 

koszi, Krisztian

marv25 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 26686

Sziasztok, 

Van egy 2003-as borám. (BCB,16V) Az első reggeli hidegindítással vannak gondjaim. Ha a hőmérséklet csökkenni kezd és reggel beindítom elkezd rángatni az autó, a fordulatszámláló elkezd le fel ugrálni, majd beáll alapfordulatra és mintha mi se történt volna tudom megfelelően használni. Ha 0 fok van vagy mínusz fokok, akkor elsőre nem indul, másodszorra elindul megint rángat, erőtlen, dobálja a fordulatot, majd beáll és megint semmi gond a továbbiakban. A nap folyamán ha ezt követően bármikor beülök soha nem csinál ilyet bármennyi időt is állt, pöccre indul. Hibakód nincs. Néha ha megyek vele beránt az autó, megtorpan. összefüggésben lehet a kettő? Ha valakinek van valami ötlete vagy előfordult már ilyen vele kérem segítsen. Előre is köszi. 

dombi7 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 26685

Sziasztok!

2 hete Golf 4 1,6 16V AZD motorkódú autónk menet közben egyik pillanatról a másikra megállt, mintha levennénk a gyújtást. Ezt követően az autót már nem lehetett elindítani, többszöri próbára sem. (önindító megy, de nem akar indulni, hibakód semmi) .

 

Szerelő nézte a vezérlést, most holtponti jeladót cserélt, de semmi. Elmondása szerint ha levette a kipufogót a katalizátor előtt lángnyelv csapott ki. Hőgombáról csatlakozó lehúzva semmi. Biztosítékok nézve, szerintem a relék is jók, másik autó indult vele.

 

Még gondolkoztam immo hibán de az ikon elalszik, hiba nincs abba a tárolóba sem. Illetve az autóba gyári beltér figyelő riasztó van, de elvileg az is megfelelően működik.

 

Ha valakinek lenne ötlete ossza meg!!!

Ferenc Kókai Creative Commons License 2017.11.13 0 0 26684

Szia!

Tárcsarázás megszűnt, lengőkar, kormány összekötő, kerékcsapágyak csere. Persze Brembo is ment a kukába... Most febi van fenn, 5000 után még nem ráz remélem nem is fog

Előzmény: SASA871230 (26656)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.10.25 0 0 26683

Sziasztok!

 

Nagyon tetszenek a v5 v6 motoros Borák és Toledók, szerintem ez lesz a következő legalábbis ami a motort illeti biztos hogy több mint 4 henger és V elrendezés...
Honnan indulnak a jó vételek? mi az az összeg kb ami már jó lehet?

Mire kell ezeknél figyelni?

bubukirály Creative Commons License 2017.10.24 0 0 26682

a segitségeteket szeretném kérni,,,,néha villog a melegitőgyertya égő,de nem mindig ,néha pár ezer km után se villog,de ha megkezdi akkor egy darabig villog,,,,,vélemény??

Bala! Creative Commons License 2017.10.20 0 0 26681

Pontosan. Nekem tavaly volt egy teljes motorgenerál, új szelepek, dugók, hengerfej síkolás, minden, ami ezzel jár, 3000 km után olajcsere, aztán 10ezres periódus, és 3000-nél nem nagyon forgattam túl, valamint az egyenletes autópályás használat talán még jobb is lesz, mint a városban döcörgés. 

Előzmény: D.Cgame (26680)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.19 0 0 26680

Ezt a kérdést majd a szerelődnek tedd fel, mert ő vállal valamiféle garanciát rá.

 

De igazából annyi, hogy ne terheld a motort és ne erölködjön, egy telljesen normális használati módban autózz vele.

Pl 40-nél ne válts fel 4-be, vagy 5-be de ne is pörgesd 4000-ig a motort.

Normálisan közlekedsz 2500-3000 közti váltásokkal és járással és nem lesz vele gond.

Meg ilyenkor érdemes egy gyorsabb időn belüli olajcsere.

 

De ez persze azon is múlik, hogy milyen gépmunkákat csinál a szerelőd.

 

Szóval a legfontosabb, hogy ezt vele beszéld meg.

Előzmény: trixes (26679)
trixes Creative Commons License 2017.10.19 0 0 26679

Pontosan mit jelent,hogy bejáratós? Mire kell ilyenkor figyelni? Jövőhónap közepén,kellene pályán menni vele. Az akkor felejtős?

Előzmény: D.Cgame (26678)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.19 0 0 26678

Hát ezt sajnálattal olvastam, de ezt írtam, hogy ilyen egy félrerakott vezérlés.

De akkor ez nem is csak egy fog volt.

Ez esetben az ár szerintem teljesen jó.

Viszont ha kész lesz, ne feledd, hogy bejáratós lesz.

Előzmény: trixes (26677)
trixes Creative Commons License 2017.10.18 0 0 26677

Szelepek görbültek,dugattyú is problémás,és még a hengerfejet is emlegette. Hiszek Neki,mert már párszor az Ő meglátásai jöttek be,a másik szerelővel szembe.

Előzmény: D.Cgame (26675)
Ópium Jani Creative Commons License 2017.10.18 0 0 26676

Sziasztok! Két recaro üllést bőröztetnék.Van valaki jó kárpitos ismerőse valamelyikőtöknek,aki megfizethető áron tud minőséget?

 

D.Cgame Creative Commons License 2017.10.17 0 0 26675

Kicsit sokallom, bár könnyen van, mert tudja, hogy rá vagy szorulva.

Valami alkatrészt mondott, amit szerinte cserélni kell?

Előzmény: trixes (26674)
trixes Creative Commons License 2017.10.17 0 0 26674

Szia!

 

Sajnos csak ma,de sikerült a családban találni egy Ulysses_t,remélem jól írtam le a típusnevet,és elhúztuk a szerelőhöz! 80.000-100.000FT-ra saccolta a munkadíjat.

Előzmény: D.Cgame (26670)
Gugurien27 Creative Commons License 2017.10.16 0 0 26673

Köszi a segítséget!

Előzmény: D.Cgame (26672)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.16 0 0 26672

Ebben nem vagyok jártas, de szerintem az nem oldja meg, ha leveszed a sarut.

Szerintem úgy van csinálva mint a riasztó, ha bármi szabotázst érzékel, akkor beavatkozik.

Szerintem kérd villamosság szerelő véleményét.

Ha amúgy sincs használva, érdemes lenne kiköttetni.

Nekem is már csak dísznek van.

 

Előzmény: Gugurien27 (26671)
Gugurien27 Creative Commons License 2017.10.16 0 0 26671

Valaki tud segíteni evvel a kapcsolatban?

koszi

Előzmény: Gugurien27 (26632)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.16 0 0 26670

Ha van az ismerősi körödben Mitsubishi L200, Pajero, vagy Toyota Hilux, ezek elég nagyok és súlyosak, hogy símán felhúzzák rajta.

De igazából bármi felhúzza, ami nagy és diesel.

 

Előzmény: trixes (26669)
trixes Creative Commons License 2017.10.15 0 0 26669

Szia!

 

Köszönöm szépen,hogy válaszoltál! Sajnos,én is csak egy "konyhai szakértő" vagyok. Szerelő lett volna mindenképp,megpróbáltam leszedni az alsó burkolatot,de nem sikerült. Az a legnagyobb bajom,hogy lejtős kocsibejárón áll az autó,így még elképzelni sem tudom,hogy tudom majd elvontattatni a szerelőhöz. Még egyszer köszönöm szépen a segítséget!

Előzmény: D.Cgame (26668)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.14 0 0 26668

Nem tudom mennyire vagy szakértő ebben a témában, ha egyáltalán nem akkor javaslok egy autószerelőt, mielőtt nagyobb kár lesz.

A vezérlést nem lehet szemre beállítani, egy fok eltérés és már nem akar menni az autó, rángat, vagy esetleg be sem indul.

Igazából a dolog egyszerűnek tűnik (bár nem az) 

A motor blokkon vannak jelölések és a szíjtárcsákon is, azokat kell összeállítani.

De ehez elengedhetetlen, hogy tudjuk melyik is az.

Ha ezek megvannak, úgy kell feltakni a szíjjat és párszor kézzel körbeforgatni a motort, hogy nem akad vagy szorul valami.

De ha nem értesz hozzá, akkor szerelő.

Ez egy Fiat motor vezérlésének jelölés, ezeknél a pontoknál kell rögzíteni a tengelyeket.

 

Ez pedig egy elrakott vezérlés következmény, megszenvedték mind a dugók, mint a szelepek.

Ez esetben egy teljes motorfelújításról lehet beszélni, ha persze egyáltalán még van értelme, mert egy egy bontott blokk, jóval olcsóbb.

Előzmény: trixes (26667)
trixes Creative Commons License 2017.10.14 0 0 26667

Tiszteletem az Uraknak!

 

Segítséget szeretnék kérni! Kicseréltem a 96-os Ventomban a felső vezérműszíj feszítőgörgőt,de a vezérműtengely sajnos egy kicsit elmozdult,és az óta nem indul az a motor. Próbáltam kézzel mozgatni az elmozdulással ellentétes irányba,annak szemmel "megegyező" mértékben,de semmi. Valaki esetleg tud mondani ötletet?

 

A válaszokat előre is köszönöm szépen!

D.Cgame Creative Commons License 2017.10.14 0 0 26666
Előzmény: Bala! (26665)
Bala! Creative Commons License 2017.10.13 0 0 26665

Sziasztok!

 

Mivel nem tudom kinyitni a csomagtartóm, ezért leszedtem a kárpitot és ezt találtam:

 

 

A törött műanyag lehet a ludas gondolom. Valaki járt már így? Lehet cserélni külön csak ezt a kis műanyagot?

 

Köszi!

 

Üdv!

Akos-001 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 26664

Ja igen sikerült. tökéletesen tudtam sima obd2 bluetooth os eszközzel hibát kiolvasni androidos alkalmazással: Pl: OliviaDrive, Carista, OBD Auto Doctor

Illetve az említett kütyüvel amit vettem a neten Autool X50 essel is hibátlanul olvasta nekem az adatokat a kocsiból.

Nekem 1.6 16v AZD motorom van. 2001 es.

Előzmény: D.Cgame (26663)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.12 0 0 26663

De akkor ilyen adapterrel sikerült már adatokat kinyerni a Borából.

Én főként erre voltam kíváncsi, mert ez esetben én is beruháznék egy ilyen eszközre.

Sok esetben megkönnyítené a dolgom, pl nállam a sok városi használat miatt sok a lmbdaszonda hiba jelzés.

De nincs semmi baja, csak lekokszol és dob egy rossz mérést és már jelzi is a motorhibát.

Előzmény: Akos-001 (26660)
SASA871230 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 26662

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszod! Észben fogom tartani!

 

üdv.,

Sasa

Előzmény: camptdi (26657)
Bala! Creative Commons License 2017.10.11 0 0 26661

Valakinek akadt már be a hátsó középső biztonsági öv? Mi a megoldás? Hogy tudom okosan szétszedni?

 

Köszi előre is!

 

Üdv

Akos-001 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 26660

Még nem tudtam kipróbálni. Egyenlőre még gondolkozom, hogy vegyek-e még egy diagnosztikai kütyüt. A kikapcsolható az tetszik de jobban örülnék ha egy autóvillamosságis be tudná nekem kötni a kapcsolót arra a szálra ami a 12 es biztosítékon van. Élő adatot sikerült kiolvasni a kütyükkel. Fogyaszást liter per órában kijelezte. Liter/100 km ben még nem jelezte ki mert nem mentem vele és gondolom az kellett volna, hogy mérje a távolságot közben. :) 

Előzmény: D.Cgame (26652)
dui1985 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 26659

Hello!

 

Climatronic-nál tapasztalt valaki olyat, hogy magasabb ventilátorfokozatokban gyorsan ingadozik a szellőztető ventilátor fordulatszáma, leginkább ahhoz hasonlít, mikor nem egyenletesen fúj a szél. Nem járó motornál némi morgó hang is hallatszik. Cserés lenne a ventilátor?

dui1985 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 26658

Hello!

 

Ez a Pacific felszereltség alufelnije volt, nem túl gyakori, nem lesz egyszerű rá közepet találni. 

 

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-OEM-Wheel-Center-Hub-Caps-4pcs-Brilliant-Chrome-VW-Golf-Jetta-Mk4-99-06-/262927304195?hash=item3d37b04603:g:LxkAAOSwTM5Y53e1&vxp=mtrű

 

Elvileg ez az, mert csak ennek a fajta felninek van olyan közepe, amiben 14 lyuk van körben.

 

Rács pl. innen olcsón rendelhető:

http://www.ebay.com/itm/1J5853666C-For-99-04-VW-Jetta-Bora-MK4-Front-Right-Bumper-Lower-Grill-Vent-/152389210289?fits=Model%3ABora&epid=1655638179&hash=item237b1ad0b1:g:li8AAOSwqv9V7Ua6&vxp=mtr

Előzmény: Csurmy Bora 1.9TDI (26643)
camptdi Creative Commons License 2017.10.10 0 0 26657

Sajnos régi "berögződés" itt nálunk hogy ha fék átlag autóra akkor Brembo tárcsa meg Textar betét. 10éve még rendben is volt, mára már el kell felejteni. Mindkettő egy kalap sz@r. Nekem is volt, kb.25ezer km után ment is a kukába. Nem érnek semmit. Rázott, nyikorgott és elrohadt, úgy nézett ki mit a leveles tészta.

 

Én az ATE-t tudom ajánlani, az frankó és bevonatolt így nem is rozsdásodik, most betét és tárcsa is ez van fent. Sokan esküsznek még a Zimmermann-ra, illetve betétben még nagyon jó a Pagid, elvileg a gyári az vagy az volt valamikor.

Előzmény: SASA871230 (26656)
SASA871230 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 26656

Sziasztok!

 

Én is megszívtam az első féktárcsa-fékbetét cserével!

 

Szerelő: milyen tárcsa?

Én: Brembo mimás?!! Ez nem kérdés!

 

Aztán kb. 5000km után fékezéskor elkezdett rázni. Egyre jobban erősödött. Nem bírtam, visszavittem és a szerelőm válasza lepett meg a legjobban. Ezek ilyenek!! Jó mondom elviszem egy másikhoz, hát ez milyen hozzáállás gondoltam magamba! Mit mond a másik is?! Ezek ilyenek! Le kell venni, felszabályozni aztán egy darabig jó lesz!

 

Kérdezem én?! Ez normális dolog?!!

 

Bocsi de ez nagyon felba....!

 

ui. Futómű rendben! Mondjuk ezek után......

 

üdv.,

Sasa

Előzmény: D.Cgame (26639)
Ópium Jani Creative Commons License 2017.10.10 0 0 26655

Szia!

 

Köszi az infót,majd átnézem mégegyszer tüzetesen,de sajnos már többször is átnéztem,és mindég oda jutottam,hogy érintkezési hiba kizárva

Előzmény: D.Cgame (26652)
Bala! Creative Commons License 2017.10.10 0 0 26654

Szia!

 

Köszi, időközben már megtörtént, el van törve a motor...most próbálok majd bontottat beszerezni!

Előzmény: D.Cgame (26641)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.09 0 0 26653

Lehet nem nagy segítség, de ilyen ELM327 adapterben láttam olyat ami kikapcsolható.

Próbáltad már amúgy a csatlakozást?

Mert töb helyen olvastam, hogy nem működött a Borával, én ezért nem is foglalkoztam vele.

Viszont ha neked működne én is rápróbálnák.

2002-es 1,6 16v az enyém.

Előzmény: Akos-001 (26651)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.09 0 0 26652

Másik VW tipusnál, ilyen jelenséget írtak le és ott az ülés állításánál történt valami és amikor visszaállították megszünt a hiba.

Vagyis akkor az ottani kebelel - csatlakozóval vagy érzékelővel történhetett valami.

Lehet, hogy ez rajtad nem segít, de ez is egy tipp.

Előzmény: Ópium Jani (26649)
Akos-001 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 26651

Sziasztok

 

Nem tudja esetleg valaki, hogy az obd csatlakozo melyik biztositekre van kotve? Talaltam biztositek tablazatokat de abbol nem egyertelmu sajnos. Szeretnem kapcsolhatova tenni az obd portot mert ha bezarom az autot es beriasztom akkor is marad 12 volt a csatin. Egy diagnosztikai kutyut szeretnek radugva hagyni ami egy kulso monitorkent mutatna par adatot menet kozben de nem szeretnem, hogy allandoan aram alatt legyen. Koszi ha valakinek van otlete.

Janos Zsoter Creative Commons License 2017.10.07 0 0 26650

Sziasztok!

Új belépőként üdv mindenkinek!

Az autóm egy 1,6-os 16V BCB motorkódos 2003-as Bora, a műszeregységből nem működik az óra beállítás és nem tudom a napi kilométert lenullázni. Tudtok valakit, lehetőleg Budapesten, vagy Hatvan, Pásztó vonzáskörzetében, aki hivatalosan szerel ilyet? Előre is köszi, Jani

Ópium Jani Creative Commons License 2017.10.06 0 0 26649

 Sziasztok! 

 1,9 tdi borám van,és az ajelenség,hogy kigyulladt a légzsák visszajelző.Elsőkörben szerelőnél voltam vele,ahol műszerre lett csatolva,de innen tovább lettem küldve autó elektromoshoz,mondván ide már ez a műszer kevés.Az elektromos  szaki műszere azt állapította meg,hogy oldal ütközési szenzor hiba van.

 Kicseréltem mindkét oldali szenzort,majd vissza a szerelőhöz,hogy töröljűk a hibát,de ez sajnos nem sikerűlt.Mindkét oldalon ugyanúgy szenzor hibát jelez.A kocsi nem volt beázva,a kábelszakadás is kizárva,főleg,hogy mindkét oldalon egyszerre kizárt a szakadás ténye.Mivel most németben vagyok,itt nem fogom elektromoshoz elvinni,mert akkor akár a házamat is el adhatom,viszont a magyar elektromos szakit felhívtam,és még ő is tanácstalan.Azt mondja,hogy azért is kizárható a kábelhiba,mert az ő műszere érzékelte,ha le és rá csatolta a szenzorokat,sőt ő minden más hibát is kizárt.

 Szóval valakinek valami ötlet?!?

Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.10.06 0 0 26648

Hàt igen vagy minden vagy semmi. 

Előzmény: D.Cgame (26647)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.05 0 0 26647

Persze értem, de én hosszú távra tervezek a Borával.

Az előző kocsimban is TA volt én teljesen elégedett voltam vele.

Persze nem a komfortról szólt a közlekedés. :)

Azt még nem tudom milyen felni lesz, majd tavaszig megtalálom az igazit :)

Viszont ha bentvan minden a forgalmiban, nem kell parázni a rend éber őreitöl és sajnos csak ez a kompormisszum van ebben a helyzetben.

Előzmény: Lowlife_Petya (26646)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.10.05 0 0 26646

Az a baj hogy többe kerül a hús mint a leves, ha érted mire gondolok. Én legalábbis sajnálom rá a pénzt. Akkor már inkább a ráfordított összeget elrakom a következő verdára...
Ha egy normális állítható futóművet akarsz(Nem TA, FK, Jom stb...) akkor az kb 200K körüli összeg, de ha fix az is egy normális 100K körüli összeg, felni az mérettől is függ, de ott is egy jó szett(nem alessio meg hijoin) az kb. 80-100K egy jó szett+ beiratni a forgalmiba mindent az se lesz olcsó.
Nekem Volt FK állíthatóm,de  biztos mégegyszer nem raknék alá, inkább a kényelem marad..

Előzmény: D.Cgame (26645)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26645

Én hivatalosan szeretném az átalakításokat.

A felni a necces a papírok miatt.

Bár agyaltam az amcsi model gyári felnijén.

BBS RC336 ha jól tudom.

Meg jó lenne egy GLI csomagtartó is.

Tetszene az amcsi model szélesség jelző is, de már kezd elcsépelt lenni.

Előzmény: Lowlife_Petya (26642)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26644

1 ilyen felnit találtam, de abban nem ilyen a kupak.

Viszont találtam hasonlót, lehet érdemes lenne felvenni velük a kapcsolatot.

http://apron.hu/vehicles/car-parts/gyari-vw-golf-iv-alufeni-felni-kupak-porvedo-1jo-601-149-g_i83319

 

Nem éppen olcsó mulatság.

Rácsot viszont könnyebben találsz, azért az nem olyan ritka dolog.

Meg elméletileg csereszavatos az mk4 golf-al, de azért mérget nem vennék rá.

Előzmény: Csurmy Bora 1.9TDI (26643)
Csurmy Bora 1.9TDI Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26643

Szia,
Köszönöm a válaszokat. A felniről nem tudok sokat, de csatolok egy képet, hátha nektek többet mond:


Szerintem szép, ha esetleg tudjátok az azonosítóját/nevét, azt megköszönném, úgy könnyebb keresni a neten rá. 

4. Éééés sikeresen elhagytam( valakinek megtetszett?) a jobb első lökhárítóban található rácsot is, szóval még egy tételem van. 

szép estét.

Előzmény: D.Cgame (26637)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26642

Nekem most kicsit vàltozott a helyzet lehet marad full gyàri max egy 16" felni lesz alatta, itt Hajdú- Biharban nagyon csesztetnek mindenért. Több ismi is visszaalakìtatta gyàrira. Inkàbb félrerakom a tuningolàsra szànt pénzt a következő verdàra...

Előzmény: D.Cgame (26636)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26641

Nem tudom, hogy esedékes e még a problémád, de ha mástnem másokna segítség lehet.

Nem is régen írt valaki a fórumra ezzel a problémával.

Úgy oldottuk meg, hogy hátsó üléseket lenyitod, csomagtartóba befekszel, kárpitot leszeded és akkor kitudod nyitni és javítani, vagy cserélni.

Érdemes a csere alkatrészt előre beszerni.

Előzmény: Bala! (26624)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26640

Hol van használva főként az autó?

Hibakód olvasáson volt az autó?

Alapjárat egyenletes?

Indítási problémák?

Kötelező szervíz mikor volt? (olaj, olaj szűrő, légszűrő, üzemanyag szűrő, gyertya csere)

 

 

Előzmény: Halmavánszki Attila (26627)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26639

A problémát csak fékezésnél csinálja?

Ha fokozatosan erősebben fékezel és mérséklődik, nem ráz annyira akkor a lengőkar szilentre gyanakodnék.

Ha erősödő fékezésre növekszik a remegés, esetleg hangja is van, akkor az nagy valószínűséggel fék probléma.

Az a baj, hogy ez egy nagyon összetett dolog, látni és érezni kell, hogy mit csinál az autó pontosan és sokszor még akkor is csak a találgatás megy.

Előzmény: Ferenc Kókai (26633)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26638

https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/mikent_vonhato_ki_egy_auto_a_forgalombol-5482

itt megtalálsz mindent a kivonatásról és a bontási lehetőségekről.

 

Meglehet probálni eladni egyben alkatrésznek.

 

Az otthoni bontást nem ajánlom, mert sok papírral jár és bontóval is eggyezkedni kell, hogy kiadja a bontási papírt.

 Aveszélyes anyagok miatt stb.

Előzmény: Apa27 (26635)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26637

Milyen a gyári alufelnid?

Mert több fajta alufelnivel is jött ki a Bora

De próbának írd be a google keresőbe, hogy vw alufelni kupak és ott keress a képek között.

Vagy dobj fel róla képet 

Az zár mikrokapcsolója az nehéz, mert akivel beszéltem a mikrokapcsoló cseréről, az mind negatívan nyilatkozott.

Nekem is volt ez a problémám és az utángyártott zárat javasolták (8,000,- ft volt) idáig bevált, nem volt vele baj.

De több oldalon is találsz hozzá való kapcsolót és a youtube-on még szerelési videót is találsz hozzá.

A ledesítésről nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: Csurmy Bora 1.9TDI (26634)
D.Cgame Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26636

 

Én is ez előtt állok, bár én elég alpárira szeretném majd ültetni egy állítható szettel.

Az biztos, hogy minél nagyobb a felni, annál kisebb a gumi, csökken a komfortérzet és erősebben gyilkolja a futóművet is, mert a guminak csökken az elnyelő képessége,

ezáltal jobban vigyázni kell a felnire is, ha nem akarod sűrűn görgőztetni.

Az tény, hogy a 18-as jobban mutat alatta, de arra is fel kell készülnöd, hogy sűrűsödik a futóműalkatrészek csere intervalluma.

Előzmény: Lowlife_Petya (26630)
Apa27 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 26635

Sziasztok! Az egyik ismerősöm TK-ra tőrte a Bora-ját. 1,6 Benzines Kombi (2001-es) Ilyenkor milyen lehetőségei vannak, hogy jusson-maradjon is valamicske pénze...?

Csurmy Bora 1.9TDI Creative Commons License 2017.10.01 0 0 26634

Sziasztok,

Új belépőként három kérdéssel fordulnák hozzátok, a kedves csatalovam apróságainak kiigazításáért. (1.9 (nem pd)TDI bora 2004-ből) 
1. Egy "kedves" pesti lakos elvitte a gyári alufelni közepét takaró műanyag kupakot, 2 bontót is meglátogattam, de sajnos elhajtottak. indoklás, nem bontanak bora-t. Van esetleg ötlet, hogy honnan lehet pótolni? 
2. Mikrokapcsoló az ajtózárban elfáradt, úgy olvastam, hogy ez szériahiba, nálam az óvatos használat miatt eddig bírta. Tudnátok ajánlani céget ahol be lehetne szerezni ilyen kapcsolókat, vagy műhelyt, ahol meggyógyítják a zárakat? 
3. Pár éve volt itt a fórumon egy hozzászólás, amiben felsorolták azokat a led-eket, amikkel a belső világítások kicserélhetőek. (talán aranybora volt a szerzője, de biztos nem vagyok) A fényképeken meggyőző volt a változás, belevágnék én is. 

A válaszaitokat / tanácsaitokat nagyon köszönöm, minden másban ép és egészséges a paripa, sok vidám évünk lesz még együtt. :) 

Ferenc Kókai Creative Commons License 2017.10.01 0 0 26633

Szia!

 

Van valami fejlemény? Én már cseréltem tárcsát is és 4-5 e km után ugyanez

Előzmény: -Mappa- (26612)
Gugurien27 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 26632

Sziasztok!

 

Segitseget szeretnek kérni. BcB borarol lenne szó, szeretném kivenni a valto körüli muanyag boxot. Egy probléma van, nem merem kihúzni a kódos inditasgatlot. Soha életemben nem használtam az előző tulaj meg kb 10 evvel ezelőtt igy nem emlékszik a kódra.

szerintetek ki huzhatom a kábelt vagy elobb huzzam le a sarurol és úgy? Felek hogy ha visszadugom, nem fog indulni vagy kódot fog kérni.

 

koszi, Krisztián 

Nori10 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 26631

Sziasztok 1.6 BCB

Másnak is így áll a váltótartó és a motortartóbak?

 

Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.09.14 0 0 26630

Üdv. Mindenkinek!

 

Hamarosan elkezdem nézni a felniket tavaszra.

Azt nem tudom eldönteni hogy 17 vagy 18" legyen . Lesz egy igen szolid ültetés is,Eibach Pro kittel, ezért ehhez szeretnék olyan felnit ami nem rontja jobban a komfortérzetet mint az Eibach rugók.

Halmavánszki Attila Creative Commons License 2017.09.14 0 0 26629

Igen

Előzmény: Akos-001 (26628)
Akos-001 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 26628

Ha nincs hibakód akkor esetleg el van tömődve vagy szétesve a katalizátor és nem hagyja kiáramolni a gázt elég gyorsan. De ez csak tipp. üresben is lassan pörög fel ?

Előzmény: Halmavánszki Attila (26627)
Halmavánszki Attila Creative Commons License 2017.09.11 0 0 26627

Sziasztok!

 

Tudom elég sok minden lehet, csak le szeretném szűkíteni a kört. 1.6 16V AZD motorkód, nagyon gyenge a motor. Pirosnál állok, zöldre vált és alig gyorsul. Eddig nem ilyen volt. Nem volt atom gyors, de azért ez most nagyon keményen lomha lett..

Mitől lehet?

camptdi Creative Commons License 2017.09.11 0 0 26626

Egyik sem lesz jó, ha sedan akkor csak a sedané, ha kombi akkor a Golf 4 kombié is jó.

Előzmény: Törölt nick (26625)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.11 0 0 26625

Sziasztok! 

 

Tudja valaki hogy a Borához jó e a Golf 4 tetőkárpit, vagy Audi a 4-es? Cserélném kellene de netem nem találok!

Bala! Creative Commons License 2017.09.09 0 0 26624

Sziasztok!

 

Két éve széthullott a csomagtér záram, ezért nem tudtam bezárni, most viszont kinyitni nem tudom, sem kulccsal, sem gombnyomással. Mielőtt lecsuktam már hallottam, h valami nem okés, aztán így maradt. Az elektronika dolgozik benne, azt hallani, de nem engedi kinyitni. Másnál is volt már ilyen? Megoldások esetleg valakinek? 

Köszi

speedway man Creative Commons License 2017.09.09 0 0 26623

Köszönöm szépen! Szép hétvégét!

Előzmény: farkas721211 (26622)
farkas721211 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 26622

Szia!  Főtengely jeladó hibára gyanakszom elsőnek..hamár gombát cseréltél :)

Előzmény: speedway man (26621)
speedway man Creative Commons License 2017.09.09 0 0 26621

Sziasztok.egy hónapja vettem egy 1.6 SR borát és az a baja hogy miután üzemi hőfokra felmelegszik megtorpan és nem úgy megy ahogy kellene. tudna valaki segíteni mi a baja??? hő gombát már cseréltem benne!

ilovetdihun Creative Commons License 2017.09.08 0 0 26620

Bora 1.9 PDTDI AJM 2000

 

 Hali.

 

Valakinek volt már olyan problémája az ülésfűtéssel ? Nem megy a sofőroldalon.(Világít a műszerfalon a légzsák led, ezt kiolvastuk OBD-n és az ülésben lévő légzsákra írta a hibát .) arra gondoltam, hogy ez összefüggésben lehet-e az ülésfűtéssel. esetleg a kábelkorbácsban lehet a szakadás vagy valami ilyesmi ? Tippek ötletek jöhetnek. Köszönöm.

 

Akos-001 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 26619

Csak egy tipp: Lehet, hogy valahol a kábelkötegben van valami kontakt hiba (?) Ilyenkor véletlen szerűen amikor szakadás van vagy letestel valami akkor megzavarja a fedélzeti elektronikát és újraindul.

Szerintem egy autó villamosságis fog tudni okosabbat mondani mint én :)

Előzmény: zöldbora (26617)
Puby25 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 26618

Sziasztok! Tulajdonomba került egy 2005 évjáratú, 1.9 PD TDI, automata váltós VW Jetta-m, ami az USA-ból lett behozva. (Tehát ez egy Bora) Kérdéses, hogy a váltóolaj mikor volt benne utoljára cserélve (vagy volt e) és szeretnék javaslatokat, hogy kell-e olajat cserélnem, ha kell akkor milyen olajat, szűrőt stb. és milyen ciklusonként ismételjem meg? Válaszokat előre is köszönöm! 

 

 

zöldbora Creative Commons License 2017.09.05 0 0 26617

Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni hátha valaki tapasztalt hasonlót!  Gyakran előfordul mostanában hogy kigyullad az abs lámpa pár másodpercre majd leblokkol az egész villamos rendszer minden kialszik majd a műszeregységből hangos zizegés  jön3-4 másodpercig majd minden lenulláz és újraindul az egész rendszer / mintha resetelne/ majd minden oké a következő esetig ami lehet pár perc vagy pár hét is.....az abs lámpa nem mindig kell hozzá ,ja és ezután a celsius mérő is sületlenséget mutat ....először azt hittem a hőfok érzékelővel van gond ....de akkor nem biztos.  Valaki járt mát így? Köszi a válaszokat!😉

Akos-001 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 26616

Sziasztok.

 

Évek óta nem volt szervó olaj cserém. Nagyon kicsit nehézkes is a kormányzásom de szerencsére sehol nem látok olaj cseppeket.

Ugye érdemes lecserélnem gyári VW zöld olajra a rendszerben az olajat ? Ez ha nem is sokat de csak javíthat az egész jelenségen gondolom.

 

Szerintetek csak a gyári VW logós flakont szabad venni vagy jó a SWAG márka is?

https://www.google.hu/search?q=VW+szerv%C3%B3olaj&tbm=isch&imgil=MnqxY0ochI5MiM%253A%253BMM_jZmbJrCQYRM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fneoalkatresz.hu%25252Ftermek_oldal%25252Fhtmls%25253Fcikkkod%2525253DG004000M2&source=iu&pf=m&fir=MnqxY0ochI5MiM%253A%252CMM_jZmbJrCQYRM%252C_&usg=__9W7lnJU25IuHuSmFpsB1BTZ6e8g%3D#imgrc=MnqxY0ochI5MiM:

Ádám Drótos Creative Commons License 2017.08.30 0 0 26615
Sziasztok most tettem szert egy 1.6-os 8 szelepes benzines borára :) igaz még szerelőnél van olaj csere stb...tudnátok pár tippet adni mire érdemes ezeknél a kocsiknál oda figyelni? Köszönöm!
GáborPécs Creative Commons License 2017.08.28 0 0 26614

Nézd meg a motortartó gumibakot. Nekem az csinált ilyen. Igaz nem boranal de ugyan ez volt a jelenség.

Előzmény: -Mappa- (26612)
-Mappa- Creative Commons License 2017.08.28 0 0 26613

Kerékcentír kétszer is volt nyár elején meg fékcsere után is.

-Mappa- Creative Commons License 2017.08.28 0 0 26612

Üdv 

 

Bora 1.6 bcb 2005

 

 

Autópálya tempónál 100-110 körül enyhe fékezésre, beszitál a kormány. 

 

5000 km ez előtt lett első tárcsa és betét cserélve. Volt egy horvát út is közvetlen a fék csere után, akkor minden tökéletes volt. 

 

Olvastam hogy VAG csoport autói magyar utakon szereti a szilenteket is zabálni. Cirka 30-40.000 km ez előtt lett cserélve pont 2 éve az első szilent blokk. Elképzelhető, hogy megint cserés a szilent? Vagy tárcsával van valami?

bubukirály Creative Commons License 2017.08.27 0 0 26611

sziasztok. a segitségeteket kérem,ojan gondom van hogyha benyomom a féket kétszer egymás után akkor kialszik hátul a hejzet ,de ha csak egyszer nyomom meg akkor nem alszik ki,kioltom a kapcsoloval es visza felcsapom utánna ujbol világit,hozzáteném hogy ledes izzos

VW1,6 16V Creative Commons License 2017.08.25 0 0 26610

Az bizonyos,hogy klíma használatkor sokkal több hő kerül a sebességváltó kulissza és az azt mozgató mechanikus rudazatra.A ventilátorok folyamatos működése miatt.Továbbá a minap tapasztaltam a kicsöpögő kondenzvíz a hővédő lemez re csöpög, onnan pedig hátra a sebesség váltó kar mechanikus csuklójára.Az sajnos nem látszik a lemeztől.

Előzmény: Bala! (26609)
Bala! Creative Commons License 2017.08.24 0 0 26609

Nem tudom, hogy milyen összefüggés lehet egyébként a klíma használata és a ragadós váltó között, de valaki hozzáértő megmondhatná, mert létező jelenség most már biztos :)

Előzmény: VW1,6 16V (26608)
VW1,6 16V Creative Commons License 2017.08.24 0 0 26608

Váltóolajat cserèltem.Sőt a váltó kulissza összes csuklóját tisztítottam zsíroztam de nem változott.😢A karosszèria alján a kipufogó felett van egy hővèdő lemez az alatt lehet mèg mozgó mechanika.Oda nem fèrek hozzá.

 

Előzmény: Bala! (26607)
Bala! Creative Commons License 2017.08.23 0 0 26607

Nekem már mondtak olyant is, hogy a váltóolajat cserélni sem lenne szabad, de ettől függetlenül egyébként 2 éve cserélve lett nekem, aztán mégis ilyen...

SASA871230 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 26606

Sziasztok!

 

Nekem is 1.6 BCB és én is ezt tapasztalom. Nekem azt mondták, hogy a váltóolaj elhasználódása okozza. Tehát hogy cserére érett.

 

üdv.,

Sasa

Előzmény: VW1,6 16V (26604)
Bala! Creative Commons License 2017.08.21 0 0 26605

Nálam ugyanez, 1.6 16V BCB, bár én akárkinek meséltem ugyanezt, kb én voltam a hülye :)

Előzmény: VW1,6 16V (26604)
VW1,6 16V Creative Commons License 2017.08.21 0 0 26604

Szèp napot!A problèmám,hogy kb.fèl-egyóra klíma használat után a sebessèg váltó kar szorulni kezd hintha csak valami mèzzel kentèk volna be az összes mechanikus alkatrèszeit.Az autó ismètelt lehülèse után minden újra jó.Valaki tapasztalt hasonlót?1.6 16V 

 

zöldbora Creative Commons License 2017.08.14 0 0 26603

Köszi!😉

Előzmény: adam106xn (26602)
adam106xn Creative Commons License 2017.08.14 0 1 26602

Szia! Ha nem tévedek a kocsi bal elejénél lesz. Ha szembe állsz vele akkor jobb oldali kis rácsot kipattintod és ott lesz.

Valahogy így néz ki.

Előzmény: zöldbora (26601)
zöldbora Creative Commons License 2017.08.14 0 0 26601

Sziasztok! Meg tudná nekem mondani valaki a külső hőmérsékleti jeladó merre található a borában? Előre is köszi!😉

adam106xn Creative Commons License 2017.08.13 0 0 26600

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék, 1.9 pdtdi Bora /ajm/ 2000-es évjáratú autóm szelepfedél csavarjait  mekkora nyomatékkal húzzam meg? Esetleg ezeket az értékeket hol tudom megnézni? Ki mennyivel szokta?

 

Köszönöm a segítséget, további szép napot!

bubukirály Creative Commons License 2017.08.13 0 0 26599

sziasztok,még uj vagyok a bora közösségben és a bora tulajdonban is. A segitségeteket szeretném kérni, ojan gondom van hogy felcsapom a világitást világitanak az izzok de ha benyomom a fékpedalat akkor a hátso izzok kialszanak és egy darabig csapogathatom mire ujbol világitanak.A bisztositékokat átnéztem de semmi hiba, vélemény?   elöre is köszönöm ,,,

D.Cgame Creative Commons License 2017.07.29 0 0 26598

Hi

Pedig pont a méretek lennének fontosak, ebben a kérdésben.

A másik, hogy ültetve van e? 

Több Bora szalad 18-as görgőn, valahogy ők is megoldják, de 19-es papucsokon is láttam már.

Én nem rég óta vagyok Borás, de sok mindent nézegettem már.

8x18 ET 35 215/40-es gumival, hátra felszokták tuszmákolni a 9x18 ET30 215-225/40-es gumival.

És ezt 5cm ( vagy még nagyobb mértékű) ültetés mellett.

Ilyet viszonylag sokat lehet látni.

A Bora előtt egy Skoda Feliciával futottam, 7x17-es felnin, 185/35-ös gumikkal.

Amikor már vagy 7x-re mentem görgőztetni meguntam.

Tetszene nekem is a Bora alatt a 18-as görgő, sokat is agyalok rajta, de szerintem maradok a 17-nél és egy nagyobb mértékű ültetésnél.

Aztán még bármi is lehet. :)

 

U.i.: 210-es gumi nincs, 195/205/215.......... ;)

Előzmény: gabor8705 (26597)
gabor8705 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 26597

Sziasztok,

 

Új vagyok a fórumon és remélem aktív marad :)

 

Már 7 éve együtt élek a Borával és pár kissebb nagyobb veszekedésen (problémán) kívül jól megvagyunk.

 

Tavalyi évben egy 18"-as papucs volt rajta (elnézést de már nem emlékszem teljesen a méreteire) 210/215 40 -es, ET számra sem emlékszem pontosan, de a lényeg hogy az első lökös felöli doblemezt megette.

 

Érdekelne, hogy milyen paraméterrel bíró papucsot tudnék rá tenni 18-asból ami nem okozna kárt ismételten :)

 

Az, hogy minek ekkora, meg ilyesmi a saját választás és tisztában vagyok a buktatóival, szóval inkább arról szeretnék infót valakitől mi menne rá optimálisan ebben az átmérőben.

 

Köszönöm.

Ópium Jani Creative Commons License 2017.07.20 0 0 26596

Köszi

 

Előzmény: but ustriio sdrtm i (26594)
but ustriio sdrtm i Creative Commons License 2017.07.20 0 0 26595

valaki tapasztalt-e már olyan hibát a manual klímánál hogy bekapcsolt klíma kapcsolónál csak 1 fokozatban kapcsol a klíma szivattyú , 2-3-4 fokozatban kikapcsol. kapcsolót darabokra szedtem és jó, mind a 4 ventilátor fokozatom működik, de csak 1 fokozatban kapcsol a szivattyú, le is hűl a belső radiátor, 2-3-4 fokozatban hideget is fúj addig míg hideg a folyadék a radiátorban, de azokban a fokozatokban már nem megy a klíma szivattyúm. kérdés hogy hol találok még valami más meghibásodásra hajlamos alkatrészt ami befolyásolja a klíma kapcsolását ?

but ustriio sdrtm i Creative Commons License 2017.07.20 0 0 26594

1.9 tdi 90 LE, hibakód nincs !

Előzmény: Ópium Jani (26579)
but ustriio sdrtm i Creative Commons License 2017.07.20 0 0 26593

üdv ! most zártam le egy lemezzel az egr szelep azon felőli részét ahol a kipufogó gázt vissza tudja vezetni a beszívott levegőbe. igaz volt egy turbó cserém is, + kicseréltem az összes régi textil huzatos csövet jobb minőségűre. most nehezebben indul valamiért az autó, többet teker az önindító. gyári még az vezérlő modulja.

Előzmény: Ópium Jani (26579)
domintor Creative Commons License 2017.07.14 0 0 26592

Üdv.Érdeklődnék,hogy esetleg valaki tudja a főtengelyen lévő fogazott pulzuskerék pontos beállítási helyét?Bora 1.6 16v AZD motorkod.

 

Létezik,hogy a dugattyúk egy vonalba kerülésekor adja a jelet?Köszönöm!

Ópium Jani Creative Commons License 2017.07.12 0 1 26591

Szia! A kerékjárati műanyag doblemez betéteket vedd le mind a két oldalról,vagy legalábbis az utastér felőli részén vedd ki a csavarokat,és a háta mögött nagy valószínűséggel tele van sárral,kosszal.Ezt amúgy is ajánlatos évente legalább két három alkalommal kitakarítani mert itt rohadásra hajlamos a karosszéria! Ezen kívül még a szélvédő koszorú védő műanyagot is szereld le,ott ahol az utastér pollen szűrő van,és a vezető oldalnál is(arra most nem emlékszem fejből,hogy ott hogyan is  van a műanyag takaró,de kis keresgéléssel rá jössz)és ha megvan,akkor meglátod,hogy a szélvédődröl a viz és a vízzel együtt a falevelek és a különféle szemetek ide vannak le vezetve.Ha ezt ki takarítod,akkor megtalálod azt a levezető lyukat,amely azért van,hogy a víz a szélvédődröl a kerékjárati dobon keresztűl a földre follyon.No ez a lyuk van eltömődve,és ezért ázik be általában a szekér,legalábbis nagy valószínüséggel.Érdemes ezt rendszeresen karban tartani,mert elég kellemetlen amikor áll a víz a kocsiban.

Üdv

Előzmény: rentha92 (26590)
rentha92 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 26590

Sziasztok. A tegnapi nagy eső után csurom viz volt a jobb lábjörlő elöl, vahonnan a műszerfal alól csöpögött be a viz, mert hazafelé éreztem ahogy csepeg a lábamra. hol keressem a beázás "miértjét"?

Ópium Jani Creative Commons License 2017.07.09 0 0 26589

Értem.További szép estét!

Előzmény: farkas721211 (26588)
farkas721211 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 26588

Hát megmondom őszintén fogalmam sincs.. 

Előzmény: Ópium Jani (26587)
Ópium Jani Creative Commons License 2017.07.09 0 0 26587

Szia!Esetleg abban tudnàl e tanàcsot adni,hogy milyen típusu autó üllése passzol a borába,mert a milyenk nagyon kényelmetlen,és hosszú utakra használjuk,gyakran 3-4 ezer kilómétereket tekerünk le vele.A golf négyét úgy saccolom jó lehet,de attól félek pénzt verek bele és munkát,aztán ugyanolyan sz@r  lesz.ezért inkább valami más típusén gondolkodom.

Az nem probléma,ha a sineken esetleg variálni kell,de a légzsák paramétereknek passzolniuk kellene.

Előzmény: farkas721211 (26586)
farkas721211 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 26586

Szia! 19568-as hozzászólás volt a rugó témában(egy kicsit vissza olvastam) nagyimre64 írta még ezt:

Az ülés alatti rugónak az lennne a szerepe, hogy ha rajta ülsz az ülésen és úgy állítod a magasságot akkor tehermentesitésben segít, hogy ne menjen tönkre az emelő szerkezet.

Valahogy nem igazán jött össze a tervezőnek mert minden vw-ből kiesik legyen az Bora Golf Passat vagy bármilyen ami ben benne van.

Tegyétek el emlékbe jó lessz karácsonyfa dísznek.

Az ülést fel és le ne úgy állítsátok, hogy benne ültök az ülésben és akkor nem fog tönkre menni az állító szerkezet.

Előzmény: Konflikt (26585)
Konflikt Creative Commons License 2017.07.09 0 0 26585

Hello, ez a rugo ulesbol kiesett tema engem is erdekel, mert pont igy jartam kb 1 eve. kerdes honnan esett ki. azota latszolag minden ugyanolyan

Előzmény: Vw.Attila (26573)
stevie-13 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 26584

Talán érdekes lehet. Maradt még pár akciós gumink, ami érdekelhet:

 

205/55R16 Vredestein Sportrac 5 91H, peremvédő, idei gyártás - 15.990 ft/db

225/45R17 Bridgestone Pozenza S001 91Y, peremvédő, idei gyártás - 23.990 ft/db

 

Budapesten a kiszállítás ingyenes, máshová 790 ft/db.

 

Keressetek magánban: i.szekeres@citromail.hu

D.Cgame Creative Commons License 2017.07.05 0 0 26583

Ez alapjárati problémára utal, először rálehetne nézni a fojtószelepre, megtakarítani, lehet nagyon le van kormolódva, sajnos típushibája.

De lehet az alapjárati motor reagál lassan és azért fullad le.

így hirtelen ezek jutnak eszembe.

Előzmény: kisbago9577 (26582)
kisbago9577 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 26582

Sziasztok egyik kollegámnak van egy bora ja 1.4 16 szelep.

És olyat csinál hogy mikor fordul és visszarakja 2 be akkor leáll. Utána beindul gond nélkül. Illetve néhe kivillan az olaj lámpa is a kis piros kanna. Valaki tudna segíteni? 

D.Cgame Creative Commons License 2017.07.02 0 0 26581

Köszi, majd rákeresek.

Előzmény: Airbag. (26580)
Airbag. Creative Commons License 2017.07.02 0 0 26580

az I-es octavia tükör lesz a megoldás..

Előzmény: D.Cgame (26578)
Ópium Jani Creative Commons License 2017.07.02 0 0 26579

Sziasztok!Valaki falazott e már le 1,9 tdi ben EGR szelepet?Arra lennék kíváncsi,hogy milyen következményekkel jár,és hogy hibát jelez e?Köszönöm előre is

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.30 0 0 26578

Nekem majd GLI-s jobbos tükör kellene, ami nagy mint a bal oldali.

Az USA modell olyan, ha jól informálódtam.

Esetleg olyat nem tudsz?

Előzmény: Airbag. (26577)
Airbag. Creative Commons License 2017.06.30 0 0 26577

Üd,

Visszapillantó tükör,elektromos,fűthető tükörrel,jobbos eladó,

5000ft.akár alkatrészenként is...

Halmavánszki Attila Creative Commons License 2017.06.30 0 0 26576

Leginkább városban igen. Kipróbálom amot mondtál aztán meglátjuk.

Előzmény: D.Cgame (26575)
D.Cgame Creative Commons License 2017.06.27 0 0 26575

főként városban használod az autót?

Abban az esetben lehet le van kormolódva a rendszer, egy hosszabb út 4.-ben lehet meg is oldaná.

Kalibrálva is lett az EGR szelep?

Vagy még a légtömeg mérőre lehetne ránézni.

Előzmény: Halmavánszki Attila (26574)
Halmavánszki Attila Creative Commons License 2017.06.27 0 0 26574

Ülések lenyit, kárpit le.. kinyitottam. Szét volt csúszva a csatlakozó. (Nem teljesen, de ezek szerint pont annyira, hogy ne nyíljon)

 

Most egy olyan problémám van, hogy "Abgas werkstatt" hibaüzenetem volt. EGR lett cserélve, el is múlt a baj. De a szerelőm azt mondta, lehet újra előjöhet, mert amikor gépre dugta, kiírta, hogy a katalizátor hatásfoka határérték alatt van. Láss csodát "Abgas werkstatt"...

Előzmény: D.Cgame (26562)
Vw.Attila Creative Commons License 2017.06.26 0 0 26573

Sziasztok! Egy 2002-es 1.6 16v boram van. A tegnapi nap random kiesett az ülés alól egy rúgó. Nezegettem hogy honnan esett ki,de nem jöttem rá. Valaki talalkozott ilyennel?

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.24 0 0 26572

Nem tesz semmit, nem nagy segítség volt. :)

Örülök, hogy sikerült :)

Előzmény: mintech (26570)
Airbag. Creative Commons License 2017.06.24 0 0 26571

Üdv,

Bora magyar nyelvű kezelési könyv eladó.

3500ft

mintech Creative Commons License 2017.06.24 0 0 26570

Köszönöm a segítséget, sikerült megcsinálni, most jól működik mennek a videók:)

Igy egész jó tényleg, egyszer ha lesz időm énis talán neki állok :)

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.23 0 0 26569

Igen, azt a kábelt kell a feketéhez kötni.

És úgy működnie kell, én is így csináltam.

 

Kb 1 óra alatt megvolt az usb beszerelése, nem volt veszélyes.

Az új pendri-al tökéletesen elfér még az autós töltő is.

Előzmény: mintech (26568)
mintech Creative Commons License 2017.06.23 0 0 26568

Igen, megvan az a kábel, nálam is halvány zöld.

Ha ezt rákötöm az ISO csatlakozó fekete kábelére ami elvileg a test, akkor az úgy működhet?

Csinálok képet mindenképp:) 

Igeen láttam már, teljesen joo megoldás és jól is néz ki, gondolom azért volt vele munka :D Bár a hátránya tényleg az hogy nagyon kicsi pendrive fér csak így el.

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.23 0 0 26567

Keress egy PSW  (parking sensor wire) feliratú kábelt, nálam ez halvány zöld színű és szerintem ez szabvány.

Na ezt a kábelt kell testre (negatív) kötnöd és már működni is fog.

 

Ui.: majd lőj egy képet, hogy milyen fejegységet vettél. :)

Ha vissza nézel, raktam fel képeket az usb csatiról.

Előzmény: mintech (26566)
mintech Creative Commons License 2017.06.23 0 0 26566

Üdv!

Valaki tudja esetleg hogy 2dines Pioneer fejegységnél hogy lehet megoldani hogy menet közbe is lejátsza a videot, ne csak akkor ha bevan húzva a kézifék?

Ópium Jani Creative Commons License 2017.06.22 0 0 26565

Kombi vagy sedan? Bár a recaróbol sedanra tippelek.Van e az üllésekben légzsák?Milyen állapotban vannak az üllések?Ha megbontod mennyi az üllésgarnitúra ára?

 

Előzmény: Billdozer (26564)
Billdozer Creative Commons License 2017.06.22 0 0 26564

Sziasztok,

2005-ös Bora 1.9 tdi 130 Highline

fűtött Recaro üléses, klímás, tolatóradaros, tempomatos, ültetett (de meg vannak az eredeti rugók és csillapítók is) 306.000-km (191.00 mérföld) nem tekert, mert kint éves check van minden vizsgánál.

Pályán elég jól lépeget. 130-al jöttem és 4.9-5 literre jött ki a fogyasztás.

Egyben vagy darabokban is meg tudjátok venni.

Ha bármi érdekel róla, jelezd nekem.

Egyben 339.000

Jobbkormányos. Angol papíros.

Fizetést követően le tudom szállítani, mert még él rajta a biztosításom.

 

Billdozer Creative Commons License 2017.06.22 0 0 26563

kb a visszapillantók vonalában, alul középen. A motorblokk hátsó oldalánál. Nekem tegnap onnan csöpögött a kondenzvíz. Enyém 1.9 tdi nem benzines.

Előzmény: Ferenc Kókai (26498)
D.Cgame Creative Commons License 2017.06.20 0 0 26562

Majd írj már, hogy sikerült megoldani a problémád.

Előzmény: Halmavánszki Attila (26557)
D.Cgame Creative Commons License 2017.06.18 0 0 26561

Ebben nem vitatkozom, mert még laikus vagyok ezen a téren.

Kb. 1 hónapja vagyok Bora tulajdonos, még csak ismerkedem a típussal.

De már raktam be 2 din fejegységet, usb csatlakozót, cseréltem komplett ajtózárat és egy trafót.

Ha annyi időt tölt nálam, mint az előző autóm (13év), nagyobb rálátásom lesz a hibákra. :)

De addig még párszor kell segítséget igénybe vennem. 

Előzmény: Lowlife_Petya (26560)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.06.18 0 0 26560

Lehet mikrokapcsolò, de lehet kàbelköteg szakadás, sőt a csatlakozó korrodàlàs sem ritka.A bal hàtsó sàrvédő ìv mögött(kàrpit alatt)lévő csatlakozókkal kezdeném, nekem pl simàn kijàrós volt az egyik vezeték! 

Előzmény: D.Cgame (26558)
fodorzolii Creative Commons License 2017.06.18 0 0 26559

Helló. Próbáld meg kulcsal úgy hogy berakod a zárba óvatosan elfordítod közben lenyomod a csomi ajtót! Nyílnia kell,nekem eddig mindig sikerült ezzel a megoldással sőt másnak is. 

 

Előzmény: Halmavánszki Attila (26557)
D.Cgame Creative Commons License 2017.06.18 0 0 26558

Szia

Szerintem ha lenyitod az üléseket, akkor a csomagtartóból hozzáférsz a kárpithoz, azt leveszed és akkor tudod manuálisan nyitni, úgy gondolom.

Feltételezem maga a mikrókacsoló romlott el a kilincsben és nem ad jelet.

Más ötletem nekem sincs.

Ha mégsem megy, akkor karosszériás, aki tud segíteni a kinyitásban, ha fenti megoldás nem jönne be, vagy nem kivitelezhető.

Előzmény: Halmavánszki Attila (26557)
Halmavánszki Attila Creative Commons License 2017.06.17 0 0 26557

Sziasztok!

Az a problémám, hogy kulccsal eddig sem nyílt a csomagtartóm, de most már sehogy sem. Ha nyomom a nyitó gombot, nem hallom, hogy az elektronika dolgozna. Mi lehet a baj? Illetve, hogyan tudom így kinyitni? Köszi előre is

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.16 0 0 26556

Nem vagyok ismerős arra, de a legegyszerűbb ha megkérdezed a gumisod, ő biztos tud ajánlani valakit.

Előzmény: Lowlife_Petya (26555)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.06.16 0 0 26555

Köszi, az lesz. Tudtok Debrecenben ajànlani valakit?

 

 

Előzmény: D.Cgame (26554)
D.Cgame Creative Commons License 2017.06.16 0 0 26554

Szia

 

Ezek alapján én futóműveshez mennék először.

Megnézetni a kormányösszekötő göbfejet és az axiálcsuklókat és ha ott minden jó akkor keresném a hibát a kormányműben.

És ha már úgy is ott vagyok nézetnék egy kerék összetartást.

Ez mind befolyással van az úttartásra, de ezen felül ott vannak a lengőkar szilenttek és a talpas gömbfejek, ezek mindegyike tud érdekes dolgot produkálni.

De ezt mind áttudja nézni a futóműves.

Én a kormányműre gondolnék utoljára.

Előzmény: Lowlife_Petya (26553)
Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.06.15 0 0 26553

Sziasztok! Kormánymű gondokkal küzdök, van egy kis holtjátéka a kormányműnek, főleg erős oldalszélben érhezhető és nagyobb tempónál(100-110 felett). Érdemes felújítani a kormányművet vagy bontott kormánymű is opció lehet? Felújításra látatlanban 100.000 körüli összeget mondtak(vagy több) bontottan kb fele lenne.

Esetleg lehet más kormányműhöz kapcsolódó alkatrész? Az a baj hogy az a szerelő akihez most hordom nincs a helyzet magaslatán, kicseréli amit kell, ha tudom mi a hiba, de most nem vagyok biztos hogy a fogasléc/persely van kikopva...

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.15 0 0 26552

Már lehet késő, de hátha.

 

Ez szerintem jó, a lényeg, hogy DOT4 legyen.

És ami még fontos a megfelelő légtelenítés.

A folyadék mennyiségről viszont nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: BlueBora (26550)
D.Cgame Creative Commons License 2017.06.15 0 0 26551

Bár váratott magára a dolog, mert egyszerűen nem jutottam oda, de sikerült megoldani az usb csatlakozó helyét.

https://www.conrad.hu/hu/beepitheto-usb-a-20-megvilagitott-aljzat-60cm-usb-kabellel-conrad-usb-05-bk-1229321.html

Végül ezzel a csatlakozóval tudtam megoldani, mert csak ennek volt olyan vége, ami a fejegységről jövő kábelbe passzol.

A lyuk sajnos nem a legszebbre sikerült, de úgy sem látszik a végeredménynél.

A beszerelés kb 1 órát vett igénybe.

Ahogy a fejegység bekapcsol és elkezd betölteni, úgy kezd el villogni és aztán folyamatosan ég.

Kikapcsolt állapotban nem világít.

Sajnos viszont amit vettem pendrive, még így is nagynak bizonyult és a telefon töltő már nem fér el mellette, de vadászok még kisebbet.

Amúgy összességében szerintem jól sikerült és dizájnosabb mint a box mellett lógó kábelvég.

 

Viszont szomorúan látom, hogy az utóbbi időben, nem nagy aktivitás volt az oldalon. :/

Előzmény: mintech (26547)
BlueBora Creative Commons License 2017.06.06 0 0 26550

Rosszat linkeltem, sima ABS autóhoz ezt akartam https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=6656&cat=206&group=4

Előzmény: BlueBora (26549)
BlueBora Creative Commons License 2017.06.06 0 0 26549

Üdv,

 

Első féktárcsa és betét csere előtt állok (ezek már megvannak). 2005 Bora 1.6 16V BCB motor.

 

A fékfolyadékot is le szeretném cserélni. Gyárit nem tudok beszerezni ezért ahogy a tárcsa/betétből is, ATE márkát néztem.

 

Mire kell figyelni fékfolyadéknál? 

 

DOT4 szabvány legyen, ne noname márka és 1,5 liter kell belőle?

 

 

példa: https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=6658&cat=208

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.05 0 0 26548

Ez alap, mondanod sem kell.

Előzmény: mintech (26547)
mintech Creative Commons License 2017.06.05 0 0 26547

Na ez nem rossz ötlet, ha esetleg megvalósítod majd képet kérünk hogy hogyan sikerült :D

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.04 0 0 26546

Sőt, találtam jobbat és ha jól nézegettem, akkor a szivargyújtóval szemben el is férne.

És találtam olyan kis méretű pendriveot, ami el is férne, ha esetleg, telefontöltő, vagy bármi más be van dugva a szivargyújtóba.

Előzmény: D.Cgame (26545)
D.Cgame Creative Commons License 2017.06.02 0 0 26545

Én egy ilyesmin agyalok, hogy egy ilyet fixre telepíteni a szivargyújtó mellé.

És akkor egyszerűbb lenne a kábelezés is és el is lenne dugva a pendrive, de mégis könnyen hozzáférhető helyen lenne.

Csak azt néztem, hogy oda, csak az extra kicsi pendrive-ok férnek el.

D.Cgame Creative Commons License 2017.06.02 0 0 26544

Agyaltam rajta én is, hogy behúzni a kesztyűtartóba és igazából kivitelezhető is lenne, csak végül inkább úgy döntöttem, hogy elől hagyom, minél egyszerűbb legyen kezelni.

Aztán még lehet átalakítom, mert még ki lesz kapva a fejegység a hátsó ajtók kábelezése miatt.

Mutatós ez a fehér világítás, szép munka.

Előzmény: 12www (26542)
mintech Creative Commons License 2017.06.01 0 0 26543

Én is valahogy a kesztyűtartóba szeretném majd behúzni, ott lenne a legjobb helye:)

12www Creative Commons License 2017.06.01 0 1 26542

szia nekemis nagyon tetszik ez a 2DIN-es fejegység lehet hogy en is beruhazok egyre,az usb kabelt nemlehet behuzni a kesztyutartoba?ott nemlenne szemelott.4 ora munka utan vegre sikerult kicserelni a hattervilagitast az oracsoportbanilyen lett

Előzmény: D.Cgame (26541)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.31 0 0 26541

A képen pirossal bekarikáztam, én oda húztam be az usb kábelt, bár már azon is agyaltam, hogy lehetne fix-re telepíteni a hamutartó mellé és akkor egyáltalán nem látszana.

Szerintem mutatósabb, hogy nem az előlapon van a csatlakozó, meg praktikusabb is, mert ha nem ilyen pendrive-ja van valakinek, akkor érdekesen mutat és könnyen beletörhető.

Igen, a lopástól én is tartok, de ez akármilyen fejegységnél bekövetkezhet sajnos, igyekszek olyan helyen hagyni az autót, hogy szem előtt legyen.

De ennek elkerülése végett ott vannak az 1 din méretű, kinyíló előlapos változatok, az talán nem olyan szembeötlő.

A lopás védelemre, kitalálhattak volna már valamilyen komolyabb megoldást a gyártók, mert ez az ősrégi kis pálcikás megoldás, ami gyártón belül, szinte mind egyforma, értelmetlen.

Csak bízni tudok benne, hogy nem kap hozzá kedvet senki.

Előzmény: splat1978 (26540)
splat1978 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 26540

Nagyon tetszik ez a 2DIN-es fejegység. Szép! Tök jól mutat a kocsiban.

Nekem mindössze annyi a kifogásom, hogy nem igazán tetszetős, ha az USB bemenet egy külön kábelen "lóg",

inkább legyen rajta a frontpanelen valahol.

De amúgy gondolkozom én is rajta. 

Mindössze attól tartok még, hogy ha a rádiótolvaj benéz, és ilyen szép cuccot lát benne, kedvet ne kapjon feltörni.

Mert eddig mindig levehető előlaposat mertem csak venni, pont emiatt.

Gondolom az meg ritka vagy abszolút nincs, hogy ilyen 2DIN-es motyót levehetős verzióban kapni.

 

Előzmény: D.Cgame (26518)
Nori10 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 26539

Helló tomi07!

Erről szeretnélek kérdezni

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=140795567&t=9027072

 

igen, tényleg!

 

viszont amit most eszre vettem es kicsit aggaszt, hogy alacsony fordulaton 1600 es alatta halk sipoló hangot hallok, mindegyik fokozatnál. 1600 fölött nem hallom.. Ahogy lehúzott ablaknál sem mert elnyomja a menetszél. Ha elveszem a gázt abba hagyja ha nyomom akkor hallani

 

2000 km el ezelött volt olajcsere ( gyári oem) es akkor nemtűnt még fel ez a hang.

 

ez mitől lehet? Váltóból jöhet? Kevés bele a 2 liter olaj ?

 

Én is lecseréltem azóta hangja van a váltónak! És szarabb is a váltás.

ERT a váltókódom az ETKA G 060 726A2 hozta hozzá. Gyári olajat kapott.

Neked azóta csendesebb lett? Vagy lecserélted másra? Feltöltési mennyiség, te túlöntötted?

 

Előzmény: tomi07 (26510)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.29 0 0 26538

Sok örömöd legyen benne :)

Előzmény: mintech (26537)
mintech Creative Commons License 2017.05.29 0 0 26537

Igen, köszönöm a videót! Énis megrendelem a fejegységet:)

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.29 0 0 26536

Akkor ezek szerint már sikerült megnézni :)

Előzmény: mintech (26535)
mintech Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26535

Egész jó ez a fejegység, bár picit tényleg lassúnak tűnik, dehát ez legyen a legkisebb hibája :)

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26534

Ezt ajánlani tudom annak akinek nincs, nekem pont van egy és hálás dolog. :)

Előzmény: Airbag. (26533)
Airbag. Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26533

Üdv mindenkinek..

Eladó egy méretpontos csomagtartó gumiszőnyeg

ár:8000ft

Veszprémben és környékén,Budapesten személyes átadás lehetséges.

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26532

Na, ha minden igaz ez remélhetőleg megfelelő lesz minden kitételnek.

Az alábbi linken elérhető a fejegységről készült videó.

https://youtu.be/gjMmkWm2juM

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26531

Meglett a hiba, sajnos a videóban szereplő egyik zene, szerzőijogvédelem alatt állt és így bizonyos eszközökön letiltották a lejátszását, szóval, ha nem asztali gépen nézted akkor nem tudtad lejátszani.

Töröltem a videót, gyorsban csinálok másikat és igyekszem ezt a hibát elkerülni.

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26530

Ez érdekes, a telefonomon és az asztali gépen is hozza rendesen, de a párom telefonja, már az írja, hogy nem elérhető. :/

Előzmény: mintech (26529)
mintech Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26529

Most is azt írja hogy a videó nem érhető el :/

Nem lehet hogy valamit állítani kell hogy más is megtudja nézni?

 

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26528

https://www.youtube.com/watch?v=Og9rZ9kPfWk&feature=youtu.be

 

Pedig még direkt próbáltam is, de akkor így hátha jó lesz.

Előzmény: mintech (26527)
mintech Creative Commons License 2017.05.28 0 0 26527

Köszönöm a véleményt:)) 

Nem érhető el a videó://

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.27 0 0 26526

Az alábbi linken van videó a fejegységről.

Előzmény: D.Cgame (26525)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.27 0 0 26525
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.27 0 0 26524

Bár még kifejezetten rövid ideje van a tulajdonomban, de ez a kis idő alatt, nem panaszkodom.

Igen,kifejezetten szépen szól, a gyári hangszórókkal összekötve.

Nagyon könnyen kezelhető és személyre szabható.

Arra kell figyelni, hogy jó formátumú tartalmat akarjon lejátszani az ember.

Az kifejezetten tetszik, hogy az audió menüben van egy beállítási lehetőség, ami azt a célt szolgálja, hogy hányan ülnek a kocsiban és ahoz mérten lehet állítani a hangszórók idő eltolását,

így pl.: én aki főként egyedül közlekedem, a bal első üléshez van állítva a hang eltolás és így egyformának hallatszik a zenei összkép.

Nem a hozzám legközelebbi hangszórót hallom a legjobban, hanem egyformán a 2, vagyis a 4 hangszórót.

A kihangosító része is jól működik, talán egy kicsit lassúnak tűnik, de ez csak egy multimédia lejátszó és nem egy okostelefon.

Mindent összevetve én nem bántam meg.

Előzmény: mintech (26523)
mintech Creative Commons License 2017.05.26 0 0 26523

És mi a véleményed eddig erről a Kenwood fejegységről? Szépen szól? Megéri az árát? :) 

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.26 0 0 26522

Szia

 

Igen onnét hoztam el és eddig nem csalódtam benne, remélhetőleg így is marad.

Még kisebb szépséghibák vannak, de ahogy engedi az (időm)  :) majd azokkal is foglalkozom, de most csak élvezem, hogy van. :)

Előzmény: SASA871230 (26521)
SASA871230 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 26521

Szia!

 

Nekem is ilyen van! Én imádom! 17kerekek, gyári krómcsíkok körben, egyszerűen gyönyörű!Nem fogsz csalódni benne!

Amúgy Székesfehérvárról vetted az autót? Ismeres a Tesco parkoló!? :-)

 

üdv.

Sasa

 

Előzmény: D.Cgame (26520)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26520

Szenvedtem vele egy fél órát, mire sikerült beigazítani a kábeleket.

Bár még úgy is ki kell szedni, mert a hátsó ajtókat be kell kábelezni, mert sajnos gyárilag ebben sincs hátul hangszóró.

De ami késik, az nem múlik. :)

Előzmény: Akos-001 (26519)
Akos-001 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26519

Tok jol nez ki. Nekem JVC van benne csak az valamiert fel centit kilog a 2 din es keretbol. Nem foglalkoztam sajnos meg vele de olyan mintha nem lehetne teljesen a kabelek miatt hatra nyomni. Neked konnyen ment be a helyere a radio ?

Előzmény: D.Cgame (26518)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.25 0 1 26518

És ez lenne az új fejegység

Még azt szeretném megoldani, hogy bekapcsolásnál a VW logót adja be. :)

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26517

az a minimum, de inkább 18-ast szeretnék, csak még nem találtam az igazit. :)

Előzmény: Lowlife_Petya (26514)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26516

Azt azért felmérem, hogy mi fér bele, itt az alföldön azért nem okoz akkora problémákat.

Előzmény: Ópium Jani (26512)
Akos-001 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26515

Én régebben úgy olvastam, hogy csak az 1.6 8v nek van váltó problémája. És annak is csak egy bizonyos évjáratig. A 16v nek is van ez a szegecs leesős probléma?

Lowlife_Petya Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26514

Egy fix ültetés simàn belefér mondjuk 40/30 vagy 50/35. De ha ültetsz min 17 es kereket rakj alà, az azért kiemeli kicsit ;)

 

 

Előzmény: D.Cgame (26511)
Bala! Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26513

A váltóját én sem szeretem, akad a 2-es, nehezen veszi az 1-est...rázós úton mozog az egész váltórúd...de jah, ez van...

Ópium Jani Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26512

Én is azt javasolom,hogy az ültetést felejtsd el,gyári állapotban is odakoppan az alja a mélygarázsok emelkedőjénél! A váltó nekem is sz@r. Ez van

 

Előzmény: D.Cgame (26511)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26511

Most ezzel tényleg sikerült megnyugtatnod :)

Azért én bízom benne, hogy ez a veszély nem fenyeget.

Ésszel el lehet vele közlekedni, úgymond az ésszerűség határain belül maradok.

Előzmény: tomi07 (26510)
tomi07 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 26510

Ennel is lejjebb ultetni? Hol fogod hasznalni, Monacóban? 😃 Hát de te tudod, valahol majd ott fogod hagyni az olajteknődet. Én lebeszélnélek róla. nyugi a te váltód is szar nagy valószínűséggel, bele esik a rossz szériás évjáratba

Előzmény: D.Cgame (26502)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.24 0 0 26509

Ebben biztos vagyok, mert most egy gyári kazettás van benne (ami nem működik), a rádió része meg nagyon rosszul vesz a mi környékünkön.

Szóval ennél csak szebben szólhat, várhatólag. :)

Előzmény: Akos-001 (26507)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.24 0 0 26508

Kenwood DDX4017BT fejegységet rendeltem.

Ár-érték arányban megfizethető és a tudása is elegendő.

Érintős, tudja a kihangosítást, bluetooth zene lejátszást, CD-DVD lejátszás, hátlapi usb csatlakozó és magyar nyelvű menü.

Ezek a főbb információk róla.

De amúgy nagy a választék, ennél jóval nagyobb árkategóriában már a navigációt is tudják.

Mondjuk ha megveszed 90-100 ezerért a modult, akkor ez is tudja és támogatja a tolató kamerát ami olyan 30 körül van.

Ha minden igaz, akkor nekem holnap meg is jön, bedobom és majd rakok fel képet.

Előzmény: mintech (26506)
Akos-001 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 26507

Jól néz ki. Majd ha beraktad az új 2 dines fejegységet meglátod mennyivel szebben is tud szólni a megfelelő beállítással a hangszórók.

Előzmény: D.Cgame (26505)
mintech Creative Commons License 2017.05.23 0 0 26506

Szép autó, gratulálok hozzá!:) 

Esetleg megtudnád mondani milyen 2dines fejegységet rendeltél? Énis szeretnék egyet de fogalmam sincs melyik legyen. 

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.23 0 0 26505

Ő lenne amúgy a kiválasztott, sajnos még nincs saját képem, de igazából ez már csak részlet kérdés. 

VW Bora Comfortline 1,6 16v BCB , manuál klíma, 4 légzsák, riasztó, nincs fedélzeti számítógép, nagyjából ennyi.

Terveim egy 2din méretű DVD-s fejegység, ezt már meg is rendeltem, nagyobb garnitúra felniszett, sötétítés és egy ültetés. 

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.23 0 0 26504

Szia, valószínűleg az lesz, de nem biztos, hogy cserélni kell, én először befújnám kontakt spray-vel, meg a csuszka résznek adnék egy kis szilikont.

Amúgy meg legalább senki nem mer megelőzni, intenzíven elkezdesz gyorsítani és közben fékezel :)

Előzmény: Akos-001 (26495)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.23 0 0 26503

Nem ismerem még ezt a típust, de a Renault-nál csak nagy melegben volt látványos a kondenzvíz mennyisége, a mostani időjárás mellett még semmi látszata.

Előzmény: Ferenc Kókai (26498)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.23 0 0 26502

Szia

 

Meglett az autó, az első 500 km után még elég pozitívan állok a dolgokhoz.

Bár már egy trafó cserén túl vagyok és már a fojtószelep pucoláson is, de nem kellett műszeres állítást csinálni.

Meg van egy zár hibám is, nem érzékeli az ajtó becsukást, de ennek már utána jártam és hamarosan javítva is lesz.

A váltó meghibásodást csak az első generációra írták, az enyém egy 2002-es, bízom benne, hogy elkerül ez a jelenség.

A váltó akadása nem jelent problémát, megfelelő fordulat esetén teljesen akadás mentesen lehet kapcsolni.

Úgy közlekedek vele mint egy 1,9pdtdi-vel és így nincs probléma. (2500-3000 fordulatnál felváltás)

Erről a VDO szelepről nem hallottam, vagy olvastam volna semmit, de majd utána nézek.

A rugó az nem érdekes én azt amúgy is szeretném cserélni, mert szeretném lejjebb rakni a bódét.

A fogyasztásra kíváncsi leszek, tele tankoltam, nulláztam a napi számlálót, majd a következő tankolásnál elválik, hogy mit tud produkálni.

De eddig 300 km után még a mutató féljelzésnél áll, ez elég biztatóan hat.

Abban teljesen biztos vagyok, hogy nem tudom fenntartani egy Skoda Felicia költségeiből, viszont nem is ugyan az a színvonal.

Azért köszönöm az instrukciókat és továbbiakban is szívesen fordulnák ide segítségért és majd én is igyekszem megosztani a tapasztalataimat.

 

Üdv.

Előzmény: tomi07 (26489)
Akos-001 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 26501

Szia. Ez normális az 5 sebességes váltó áttételezése ilyen.

 

3000 nél 100 körül van

4000 nél 130 körül.

5200 nál 180 körül.

 

Előzmény: Gugurien27 (26500)
Gugurien27 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 26500

Sziasztok!

bcb 1,6 boram van, 130nal már 4000es fordulaton pörög a motor? ez normális?

bambi942 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 26499

Pont akkor működik amikor KATTIOG.az ember akinek elhalgatott takaritás után???no az már nem működik

Előzmény: splat1978 (26492)
Ferenc Kókai Creative Commons License 2017.05.18 0 0 26498

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék tudja-e valaki, hogy merre található a klíma kondenzvíz kivezető csöve? (Vw Bora 1,6 16V, BCB, 2005)

 

Klíma jéghideg, zajtalan, szagtalan, de nincs tócsa :-)

Gugurien27 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 26497

Sziasztok!

 

keresek bcb sedan borahoz led indexes fekete visszapillanto tükröket illetve króm diszleceket az ajtokra. 

Koszi előre is. 

 

Gugurien27@icloud.com

zoli0629 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 26496

Üdvwözlet!

Talán tudna valaki segíteni! Ma a Bora belsejét takarítottam és voltam olyan "talpraesett", hogy a műszerfal tisztító trutyival átitatott törlőkendővel a kormányt kezdtem tisztítani. 

Ráadásul, még akkor sem "kapcsoltam" mikor a sárga színű törlőkendő feltűnően retkes lett néhány simítás után... Csak mikor elkezdett fakulni a kormány bőrfelülete, esett le, hogy a bőr fekete színezetét oldotta fel a műszerfal tisztító.... Restellem, de láma voltam... :(   

Hol, merre keressek valami bőrfestéket és milyet? Járt már valaki hasonlóan? Akár bőrfestésre szakosodott mesterhez is elvinném. Pesten lenne jó, még pontosítva Kőbánya környéke. (persze, ha nincs a szomszédságban, akkor messzebb is elmegyek...) De ha van valami egyszerű módja, akkor magam is megcsinálom, csak tudnám hol és mit keressek hozzá.

Akos-001 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 26495

Ha neha egve marad a feklampam es meg kell ujra nyomni a feket akkor az feklampa kapcsolo hiba ? Ritkan fordul elo de eleg zavaro jelenseg. Egyszer mar volt cserelve ugy 3 eve. Koszi.

Ópium Jani Creative Commons License 2017.05.12 0 0 26494

Üdv mindenkinek!Meg tudja e mondani valaki,hogy a passat üllések paraméterei meg egyeznek e a boráéval,ki tudom e passat üllésekre cserélni őket?Csinált e már valaki ilyet?

 

splat1978 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 26493

lehet lemaradtak a képek az előzőmből?

splat1978 Creative Commons License 2017.05.08 0 0 26492

Sziasztok,

 

Beszúrtam 2 képet az aktív szénszűrőről és bocsánat, ha butaságot kérdezek, de tudja valaki, hogy hogy kell levenni a tetejét?

Símán alányúlok és lepattintom csavarhúzóval? vagy ne? Bonyolultabb?

Ugyanis a 2 kis sárga körrel jelölt kis pöcök közül az egyiket már letörtem.

Mint ahogy korábban is beírtam, (és sokaknál is ismert jelenség) kattog, mint egy relé a beindítástól számított 3-4 perc után.

Valaki írta, hogy kitakarította és neki megszűnt. Én is ezt tervezném,mert nagyon zavar és kívülről hallva is tök gagyi, hogy kattog mint valami szétesni akaró tragacs.

Tud valaki segíteni?

Köszönöm szépen!

camptdi Creative Commons License 2017.05.07 0 0 26491

Sziasztok!

 

Lenne két ilyen burkolati elem amitől megválnék, hátha valakinek pont ez hiányzik a tökéletes Borához vagy Golf 4-hez:

 

 

1J0 805 965 d:

 

 

1J0 805 971: (ezen van egy apró repedés ami nem látszik és nem akadályozza a felhelyezést)

 

 

Továbbá lenne még egy zaj- és hővédő burkolat a motorháztető belső oldalára. Ami a dízelekhez alapból járt. Sajnos van rajta egy kb. 10cm átmérőjű rágásnyom nyest által, de a semminél még ez is jobb. Sokat segít a bemelegedésben még benzinesnél is.

Természetesen minden alkatrész gyári.

 

Suzzy87 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 26490

Értem.. alap, hogy szétrohadt autót nem vennék,a gatyámat is rákölthetném javításra.l..szóval akkor mégis egyetértünk!

Előzmény: D.Cgame (26486)
tomi07 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 26489

Ha megszoktad az olcsó fentartást akkor szoktasd magad a drága fentartáshoz ha borád lesz. 

 

Mind fogyasztásban mint alkatrész ügyileg

ja es pár trafót is tarts a csomagtartóba tartalékba mert szükséged lesz rá

ha a váltó megkotlik mert elenged a szegecs es kiveri a ház oldalát akkor arra egy 100 ast is különits el

eleinte szokatlan lesz hogy akadozik a váltó mert minden benzinesé akadozik, de ez nem hiba. Egyszerűen csak ilyen.......

nalam segitett az olajcsere a valtoban de nem lett sokkal jobb.. olajból viszont csak a gyárit ajanlott bele rakni.

a fojtószelep kényes pontja még.. idokent tisztíttatni majd műszeres állitasa is kell.

nálam ugyanúgy remegett az egész hidegen... új VDO szelep 150 ezer

akkor nalam az első rugók is megfáradtak ennyi idosen, totált ült az eleje, egyebkent is alacsony a hasmagassága igy meg aztan plane konnyu volt oda verni bárminek

rugóból vagy 60 féle létezik hozza... a szerelo ezert nem is vállalta a beszerzését

gyáriból tudtam volna ugyanolyat rendelni hozzá ami biztosan ugyanolyan 23 ezer darabja.....

Előzmény: D.Cgame (26488)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.05 0 0 26488

Szándékomban áll, bízom benne, hogy szerencsém lesz.

Hátha én leszek a kivétel, ami erősíti a szabályt. :)

Előzmény: tomi07 (26485)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.05 0 0 26487

Nem is azt mondtam, hogy így volt, csak ez is benne lehetett és amiket leírtál erre engedett következtetni.

Sajnos ez benne van, ez a sok elektronika a mai autók rákfenéje.

Azért is próbálok az idősebbek között keresgélni, ott még én is tudok javítani valamit, nem kell mindig szervizben kikötni vele.

Előzmény: Bala! (26484)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.05 0 0 26486

Nem ilyen jellegű karosszéria hibákra gondoltam, hanem amikor a fél küszöb szét van rohadva, vagy a tornyok és el kell gondolkozni rajta, hogy érdemes e belefogni a javításba.

Mert az ilyen jellegű hibák javítása vagy olcsón de gányolva, vagy drágán és normálisan javítható, de legjobb esetben is pár évet nyert vele az ember.

Hát bízom benne, hogy sikerül valamilyen jól karbantartott gépet kifogni és csak a kötelezőket kell cserélgetni.

Már 13 éve egy Skoda Feliciám van és őszintén megmondva nagyon megszoktam az olcsó fenntartást.

De sajnos az enyém a végét járja, nem találni belőle kimagaslóan jó állapotút és az alkatrész ellátása is kezd gyengeséget mutatni.

Itt az ideje a váltásnak. 

Előzmény: Suzzy87 (26483)
tomi07 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 26485

oke akkor vedd meg azt aztan sok szerencsét hozzá 😃

Előzmény: D.Cgame (26480)
Bala! Creative Commons License 2017.05.05 0 0 26484

Nem mondanám, h leélt volt az autó, mivel a vásárlástól számított 2 évig nem volt semmi baja, aztán utána elindult kb minden. Ha már a vásárláskor rejtegetve lettek volna a hibái, azok azért szerintem hamarabb kijöttek volna. Egyébként kb pont ezeket a hibákat olvastam a többi tulajnál is, csak nekem szerintem szerencsétlenségemre egymás után jöttek elő :)

Előzmény: D.Cgame (26482)
Suzzy87 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 26483

A karosszériára vonatkozó véleményeddel nem értek egyet. Pl. mi utóbbi 2 évben olyan esztétikai hibára nem költöttünk, hogy rányitották az ajtót bevásárlóközpont parkolójában az ajtónkra. De: 14 én szervizben szervizelés megtette a hatását: a mai napig hibátlan az autó. A klímakompresszor a gyengéje, azt cseréltük 3 éve, de ezt leszámítva egy szavam sem lehet rá! Nekem pl. egy ennyi idős autó megvásárlásakor ezek lennének az szempontok.. Na meg azt is csak Magyarországon hiszik el az emberek, hogy tizenéves autók 100 ezer km környéki futásteljesítményűek :-) Javaslom, hogy nézesd át szervizben, mielőtt megveszed, nehogy úgy járj véletlen,mint az előző hozzászóló aki ráköltötte az autó vételárát a javításra. (Szerintem általában pont a ránézésre csillivilli autókkal szokott ez lenni.)

Előzmény: D.Cgame (26482)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.04 0 0 26482

Gondolom az előző tulajdonosa leélt az autót, neked pedig a vétel után előjött minden.

Magyarországon főként ilyeneket lehet kifogni sajnos, azért is vagyok vele úgy, hogy a karosszéria legyen szép állapotban.

A autó formavilága engem is megfogott.

 

Előzmény: Bala! (26481)
Bala! Creative Commons License 2017.05.04 0 0 26481

Nekem 1.6 16V BCB van. 260.000 km után most esett át teljes motorgenerálon, konkrétan alig van olyan dolog, amit még nem cseréltettem ki, kezdve a lambdaszondától, zárszerkezetek, ablakemelő mechanika, kuplungszerkezet vagy kuplung munkahenger...tényleg, ami elromolhat, az el is romlott...A szelepek tisztogatása az kb éves szinten ismételhető. Nem számoltam össze, de a 4 évvel ezelőtti (800.000HUF) vételárát már simán ráköltöttem, ami szerintem azért nem teljesen mondható normálisnak. De! mindezek ellenére szeretem és nem adtam el, tetszik a formája és számomra kényelmes (193 cm vagyok). Majd kiderül, h milyen meglepetéseket tartogat még, aztán meddig bírom idegekkel :)

D.Cgame Creative Commons License 2017.05.04 0 0 26480

Én nem tudom, rajtad kívül még senki nem szidta.

Annyit olvastam róla, hogy az EGR szelepet kell időnként megtakarítani, mert meghülyíti a motor vezérlőt.

Te már-már túlságosan negatív vagy.  

Előzmény: tomi07 (26479)
tomi07 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 26479

a 16 szelepes motort még jobban szídják

Előzmény: D.Cgame (26478)
D.Cgame Creative Commons License 2017.05.02 0 0 26478

Köszi, pont ilyen leírásra voltam kíváncsi.

Vajon ugyan ezek a motorikus hibák vannak az 1.6 16 szelepesnél is?

Az nagy előny, ha a karosszéria nem hajlamos a korrózióra.

Köszi a válaszod

Előzmény: tomi07 (26477)
tomi07 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 26477

Nekem 1.6 8v volt

 

 

fogyasztása városban 10 liter vegyes 7-8

elektromos hiba hegyekkel van tele

ajtóban a mikrokapcsolók elbaszódnak

melegen néha igen nehezen akar csak beindul i.. nem csak nekem többeknek is

 

hiba kód nincs

hidegen remeg egyenetlen jarasa van

 

egy jó pontja van hogy nem rohad

 

egyaltalan nem bánom hogy eladtam.. soha nem is veszek német autót

 

 

csak japan...

most nyugalom van :)

Előzmény: D.Cgame (26476)
D.Cgame Creative Commons License 2017.04.30 0 0 26476

Köszi, remélem lesz benne siker, hogy megtaláljam a megfelelőt.

Igen ebben bízom én is, hogy jó kis autó.

Formailag el van találva, annyi biztos. :)

Előzmény: Suzzy87 (26475)
Suzzy87 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 26475

Akkor sok sikert a keresgéléshez!:) Nagyon jó kis autó a Bora!

Előzmény: D.Cgame (26469)
D.Cgame Creative Commons License 2017.04.29 0 0 26474

Köszi az illusztrációt, igen ez már szép kis mennyiség.

 

Előzmény: SASA871230 (26471)
D.Cgame Creative Commons License 2017.04.29 0 0 26473

Köszi a válaszod.

Ez szinte minden típusnál így van, ha csak ennyi, azzal még el is van az ember.

Valami egyedire gondoltam, mint pl.: Skoda felicia 5. ajtó a szélvédő alatt, vagy a tornyok rozsdásodása.

Most hirtelen más hasonló példa nem jut eszembe, de ilyesmire gondoltam.

Sajnos az ilyen, műanyag elemek mögött felgyülemlett sár által kezdődő korrózió, sok autónál okoz problémát.

A régebbi BMW-k gyári küszöb spoiler alatt is hajlamosak rozsdásodni, meg igazából ugyan így bármelyik kocsinál ahol ilyen dísz elemek fellelhetők.

Ezekre sajnos érdemes odafigyelni sajnos, mert ez okozza a legnagyobb fejtörést és a javítása sem egyszerű.

Amíg bármilyen más alkatrészt, úgymond könnyen cserél az ember, itt már csak a fúrás-faragás segít és az már csak rész megoldás. 

Előzmény: Akos-001 (26470)
Akos-001 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 26472

Igen pontosan erre gondoltam :)

Nekem is ennyi föld jött ki belőle.

Én is befújtam alvázvédővel jó vastagon.

Előzmény: SASA871230 (26471)
SASA871230 Creative Commons License 2017.04.28 0 1 26471

Csatolok egy pár képet! Csak ennyi föld volt benne 2 év után. Kitakarítottam, plusz alvázvédővel megfújtam.

 

Előzmény: Akos-001 (26470)
Akos-001 Creative Commons License 2017.04.28 0 1 26470

Egy korrózióra hajlamos pontja van a karosszériának. Az első kerekek mögötti esővíz elvezető csatorna a doblemez mögött és külső része. Szeret eldugulni és megragad benne a sár meg a földes falevél. Ez átázik és remekül tudja rohasztani. Ha az néha ki van tisztítva akkor semmi gond.

Előzmény: D.Cgame (26462)
D.Cgame Creative Commons License 2017.04.27 0 0 26469

Köszi, néztem.

De sajnos Diesel és én csak benzinest szeretnék, azért köszi.

Meg kell hagyni, szép állapotban van.

Előzmény: Suzzy87 (26466)
-Mappa- Creative Commons License 2017.04.27 0 0 26468

Igen, mondhatjuk. Ennél nagyobb baja sose legyen :)

Előzmény: Konflikt (26467)
Konflikt Creative Commons License 2017.04.26 0 0 26467

2010-ben vettem, 2011 vegen 1 het kul-el lett cserelve eloszor csak egy, majd bedobta egy masik hengerre a check engine-t, igy a maradek 3-at egyben csereltuk.

aztan most februarban lett 1 darab cserelve. vegulis 7 ev alatt elfer.

Előzmény: -Mappa- (26464)
Suzzy87 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 26466

Szia! Ha esetleg érdekelne... Küldök egy linket , nézd meg. https://www.hasznaltauto.hu/auto/volkswagen/bora/volkswagen_bora_1.9_pd_tdi_trendline-11438769

Előzmény: D.Cgame (26462)
Suzzy87 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 26465
-Mappa- Creative Commons License 2017.04.26 0 0 26464

3x? Milyen időközönként ?

 

Két éve van nálam az autó, eddig a szokásos csere alkatrészeken kívül semmi nem volt az autóval. Remélem marad is így. Check engine-t nem dobott  (Bár típushiba, hogy szereti csipégetni a trafót.)

 

 

Előzmény: Konflikt (26463)
Konflikt Creative Commons License 2017.04.25 0 0 26463

nekem trafora check engine-t szokott dobni, de volt hogy nem.

a jelenseg valoban ez: dadogos, erotlen motor.

nekem mar 3x elojott ez, ugynezki a BCB-nek ez gyakori jelensege.

Előzmény: -Mappa- (26458)
D.Cgame Creative Commons License 2017.04.25 0 0 26462

Sziasztok

 

Ha minden jól megy  hamarosan én is büszke Bora tulajdonos leszek.

Viszont még vásárlás előtt kéne pár infó.

Amit nézek az 1.6 benzin.

Milyet érdemes 8v vagy 16v?

Megbízhatóság, motorikusan illetve sokat olvastam váltó típushibáról, erről mit kell tudni és mennyire támadja a korrózió a karosszériát? 

Miket nézzek át vétel előtt, mire kell hangsúlyt fektetni, a szokásosokat tudom, de a Borának van e valami különlegesség amire érdemes odafigyelni?

Tudom nincs nagy különbség a korban hasonló autók között, de ez még is csak német.

Formavilágilag egy örök darab az biztos, nagyon eltalál kisautó.

 Válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Üdv

-Mappa- Creative Commons License 2017.04.25 0 0 26461

Úgy néz ki a trafó csere megoldotta a hibát

Előzmény: -Mappa- (26458)
ZOLTÁN56 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 26460

Szia igen maradt a gyári fejegység, az első ajtók kábelezésére kötöttem majd a küszöbnél vittem a hátsó ajtókhoz.Ez volt a legelérhetőbb és kivitelezhető számomra.

Előzmény: adam106xn (26455)
Nori10 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 26459

Helló Mappa! :DDDD

Előzmény: -Mappa- (26458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!