Keresés

Részletes keresés

zöld_I Creative Commons License 2 órája 0 0 84632

Ez nem AT szìn, ennek fekete a felnije, nem arany.

Előzmény: dvorcsakl (84629)
dvorcsakl Creative Commons License 4 órája 0 0 84631

Most adtam el a komplett plexit. :-)

Nem volt rossz, de nem volt tökéletes. A gyárinál jobb volt.

Előzmény: tux (84630)
tux Creative Commons License 5 órája 0 0 84630

Jó az a kiegészítő plexi?
(A motor az szép, ez nem kérdés :))

Előzmény: dvorcsakl (84629)
dvorcsakl Creative Commons License 5 órája 0 0 84629

Pfff!

Előzmény: zöld_I (84626)
zöld_I Creative Commons License 8 órája 0 0 84628

Az lesz, sárga fan lettem.

Előzmény: tux (84627)
tux Creative Commons License 9 órája 0 0 84627

Akkor magadnak kell festened egyet. :)

Előzmény: zöld_I (84626)
zöld_I Creative Commons License 10 órája 0 0 84626

Sosem vennék Africa Twin színű BMW-t :D

Előzmény: tux (84623)
zöld_I Creative Commons License 10 órája 0 0 84625

:DDDDD

Előzmény: bacus (84621)
tux Creative Commons License 11 órája 0 0 84624

Igen.

Előzmény: ronson (84622)
tux Creative Commons License 11 órája 0 0 84623

Akkor a Rallye változtatot neked találták ki.

Előzmény: zöld_I (84620)
ronson Creative Commons License 11 órája 0 0 84622

Ezek a fotók már az eladáshoz készültek? :-)

Előzmény: tux (84619)
bacus Creative Commons License 11 órája 0 0 84621

Nem csak szebb, de okosabb is, ez számolja a fogakat váltáskor XD

zöld_I Creative Commons License 11 órája 0 0 84620

Ja, ez kellemes színkombó, habár én a nagyon színeseket szeretem újabban.

tux Creative Commons License 12 órája 0 0 84619

Lefotóztam a mocimat. Szerintem ez a színkombó sokkal szebb, mint a Triple Black. Arányosabb, légiesebb.

ronson Creative Commons License 22 órája 0 0 84618

És természetesen kellene majd egy számlaszám is, hogy be tudjam fizetni a dézsmát :-)))

Előzmény: zöld_I (84617)
zöld_I Creative Commons License 22 órája 0 0 84617

Szóljon majd, Szomszéd,

küldeni fogom a tagsági kártyát.

:)

Előzmény: ronson (84616)
ronson Creative Commons License 22 órája 0 0 84616

Ez a cucc - számomra - akkor lesz ütős ajánlat, ha pl. egy Galaxy Z Flip-et tud majd kezelni. Ha viszont ez megtörténik, na akkor dobom én is a francba a Garmin kütyüket.

Előzmény: hamvasat (84608)
zöld_I Creative Commons License 23 órája 0 0 84615

Annak +100!! :))))

Előzmény: bacus (84614)
bacus Creative Commons License 23 órája 0 0 84614

+1 a MILF-nek :D

Előzmény: zöld_I (84613)
zöld_I Creative Commons License 25 órája 0 0 84613

+1 a Milcnek.

Beallítani S módba auto ISO-val  1/8000-ed záridőre, kizárt a beremegés :)

Előzmény: dvorcsakl (84612)
dvorcsakl Creative Commons License 26 órája 0 0 84612

Én egy fényképezőgépet javaslok!

Viccet félretéve: egy egyszerűbb MILC, mert az könnyebb, mint a DSLR, viszont jobb, mint egy kompakt. Be a nyakba a kabát alá, templomnál lassítasz, esetleg megállsz, gép nyakból elő, oszt fotóz. Általában a kit obik jók is erre, templomtoronyhoz nem kell zoom.

De napsütéses időben, elég rövid záridő és finom kéz esetén mindez abszolválható menetközben is. Persze fontos, hogy minden fontos funkcióhoz legyen gomb, mert kesztyűben nem fog a feleséged kijelzőt nyomogatni.

Előzmény: hamvasat (84609)
dvorcsakl Creative Commons License 27 órája 0 0 84611

Csak a BMW app vezérelhető vele, de ha kikapcsolod a BT-t, és csak mint töltős tartó használod, akkor bármi futhat rajta (csak akkor felesleges).

Előzmény: hamvasat (84608)
hamvasat Creative Commons License 27 órája 0 0 84610

Ja... ha nem lenne egyértelmű, utasként ül mögöttem, nem külön motorral megy.

Előzmény: hamvasat (84609)
hamvasat Creative Commons License 27 órája 0 0 84609

Kütyü guruk!

Párom idén kezdte velem a motorozást, nagyon élvezi és valamiért főleg a templomtornyok fogták meg. Ne kérdezzétek miért, de nagyon tetszenek neki, le szeretné mindet fotózni, de nyilván ezért nem állunk meg minden faluban. Olyan megoldást keresünk, amivel menet közben tudna fotózni. Milyen megoldások jöhetnek szóba? Köszi

hamvasat Creative Commons License 27 órája 0 0 84608

Gyorsan belepróbàltam a motorba, meg a cradle-be a telefont. Összrpárosítottam, de nem jöttem rá, hogy tudom vele a googlemapsot kezelni. Ha csak BMW bugyuta appját tudom vele használni, akkor adtam egy pofont a...

Meg elég hülyén áll benne a telefon, mivel a quadlock tok hátsó "búbja" útban van.

Előzmény: dvorcsakl (84605)
dvorcsakl Creative Commons License 29 órája 0 0 84607

Szombaton 9-kor találkozik a csapatom Hatvanban.

Van ez a meghirdetett túránk: https://www.facebook.com/events/469247455031180

Két opció van:

a., ha sokan jönnénk össze (elméletileg meg van hívva a helyi MC, meg a helyi FB csoport tagjai, de nem nagyon van mozgás az eseménynél), akkor tartjuk a programot,

b., ha kevesen vagyunk, akkor csapunk egy spontán túrát. Pl. Lillafüred pisztrángozás, vagy Tisza-t, vagy bármi.

Mindenképpen motorozunk.

tux Creative Commons License 30 órája 0 0 84606

Köszönöm az infót. Egyrészt vigyázni fogok rá, mésrészt gratulálok a BMW-nek ismét.

Előzmény: dvorcsakl (84605)
dvorcsakl Creative Commons License 1 napja 0 0 84605
Előzmény: tux (84604)
tux Creative Commons License 1 napja 0 0 84604

Melyik részük törik?

Előzmény: dvorcsakl (84602)
zöld_I Creative Commons License 1 napja 0 0 84603

jó gurigát :D

Előzmény: Mortoff (84599)
dvorcsakl Creative Commons License 1 napja 0 0 84602

Nekem is tetszik, de egyre több töröttről olvasok. :-(

Előzmény: tux (84598)
dvorcsakl Creative Commons License 1 napja 0 0 84601

Voltam fenn Kakucson a GS-sel, igaz dec. 31-én, vizes pályás. :-(

Nem a GS a baj, hanem az, hogy benne van az emberben, hogy nem szívesen törné össze a technikát, így pedig kevésbé feszegeti a határokat.

Az XSR-tel tavaly voltam 2x, és valóban “jobb” lettem délutánra, de még mindig sok volt a motorban. 

Előzmény: hamvasat (84591)
tcaoe Creative Commons License 1 napja 0 0 84600

Mivel egy élő dolog, bármikor átszerkeszt bármit, ha hozzáfér a nethez.:)

De ezt nem nehéz megakadályozni.

Szerintem jó cucc, de majd meglátod.

A hangerőt lehet állítani a beállításokban, talán három fokozat van. Nekem általában csendben van, úgyis a zsebemben hordom mostanában, én főleg térképnek használom, időnként előveszem, megnézem az irányt.

Olyasmi, csak ennek 90 százalékban nincs hátulütője.:) Mivel úgy óránként úgyis megállok cigizni, maximum annyit tudok teljesen rossz irányba menni (de nem szoktam, max. ha egy pár tízt kilométerrel kerülök máshová, mint elképzeltem, valamiért kelet felé általában). Ugyanakkor pl. soha nem pihentem volna egy igazán jót egy diófa alatt Kunhalálfaszán, ha szolgaian követem egy elektronikus kütyü ötleteit.:) Sőt, soha el sem jutottam volna abba a faluba, mert minek. Ma sem tudom a nevét.:) Ugyanakkor autóval vitt már be pl. védett területre, ott nem volt annyira jó utánfutóval megfordulni. Vagy az ST-vel mély homokos útra, amit rendes útnak jelzett. Szóval messze nem tökéletes, de annyira ezt nem szoktam zokon venni.

Előzmény: hamvasat (84588)
Mortoff Creative Commons License 1 napja 0 0 84599

Jah, ma nem hibázott egyet sem a Nav6. ;)

Üdv Uzice-ből. :)

Előzmény: zöld_I (84597)
tux Creative Commons License 1 napja 0 0 84598

"Amúgy hirtelen felindulásból rendeltem egy BMW connectedRide Cradle-t. Megnézzük mit tud."

Nekem van, tetszik.

Előzmény: hamvasat (84588)
zöld_I Creative Commons License 1 napja 0 0 84597

Laudetur :)

Előzmény: Mortoff (84594)
Lbx Creative Commons License 1 napja 0 0 84596

Viszont azt nem lehet elvitatni a google-tól, hogy valszeg a legpontosabb, ráadásul nem csak címre, hanem cégnévre, látnivalóra, stb. is rá tudsz keresni.

Ma ki is használtam B.füreden, bár nem volt éppen pezsdítő, hogy a nyár közepén a polgár a megadott lakáscím helyett a strandra kérte a csomagocskáját; ő fürdődresszben, én leizzadva. De volt benne empátia, jattként kaptam tőle egy gyöngyöző, párás palackos, jéghideg ... na mit?

Na mit???

Egy barackos-rózsa ízű cukormentes Fuze-tea-t :-))))

Ér kimosolyogni!!! :-)

T1OK3 Creative Commons License 1 napja 0 0 84595

De szépek azok a GS-ek! ;)

Előzmény: zöld_I (84587)
Mortoff Creative Commons License 1 napja 0 0 84594

2 egyház dupla bevétel… :D

Szólíthatják Zöldi “atya”-nak? ;)

Előzmény: zöld_I (84587)
Lbx Creative Commons License 1 napja 0 0 84593

A google is el tud vinni a málnásba időnként...

És max 10 pontot tudsz bevinni, ami egy szimpla egynapos kanyarhoz is kevés többnyire, ha nem akarod, hogy a "két pont között a legrövidebb út" eszme mentén vezessen.

Lbx Creative Commons License 1 napja 0 0 84592

Hát én az említettek (plusz a mazsolák, 7végi boyracer-ek, telekjárók, apaivottsört-anyavezet, stb) miatt nem szeretek 7végén motorozni. Szerencsére a melóm olyan, hogy a hétfők szabadok - még mindig jobb az a forgalom, mint a sok fogalmatlan idióta...

hamvasat Creative Commons License 1 napja 0 0 84591

Nyugodtan felmehetsz a GS-eddel. Hétköznap mindig kevesebben vannak délelőtt. Akkor mész fel, amikor keveseb vannak és csak elkezdesz körötgetni úgy, ahogy neked biztonságos. Minél több kört mész, annál jobban kiismered a pályát és észre sem veszed, de minden körrel egyre gyorsabb leszel, egyre mélyebbeket is döntesz. A lényeg, hogy nem kell forszírozni semmit, csak élvezni a kanyargást és a többi jön magàtól. Nem kell elesni.

Mikor gyakrabban jártam, láttam bizonytalan motorosokat, akik alig mertek kanyarodni. És észrevettem, hogy délutánra már eltűnt a bizonytalanság és egész szépen döntögettek, kanyarogtak. 

A csuklótörés miatt én még nem megyek egy darabig, de amikor Zöldiék mennek, érdemes kimenni velük. Adnak sok jótanácsot, tippet, meg ha megkéred Zöldit, szívesen megy mögötted és megnézi mit csinálsz és ad tanácsot.

Hidd el, a pályán szerzett rutin a közúton nagyon jól tud jönni, amikor hirtelen le kell kezelni egy necces szitut.

Előzmény: dvorcsakl (84583)
hamvasat Creative Commons License 1 napja 0 0 84590

Aztán ezeket a GS-eket megveheti az ember 1000 km-esen, hogy éppen be lett szakszerűen járatva :-)

hamvasat Creative Commons License 1 napja 0 0 84589

Pont az ilyen esetekre ( adja Jóisten, hogy ne legyen) már itt van a polcon egy Innovv K3  menetrógzító kamera szett. Még nem volt időm kibontani, lehet majd csak ősszel/télen, de beszerelem.

Előzmény: HorváTH 69 István (84586)
hamvasat Creative Commons License 1 napja 0 0 84588

Tcaoe!

Ez a ide-odahúzgálommal az a baj, hogy könnyen átszerkeszti, illetve ha elküldöm valakinek, akkor megintcsak. De kézenfekvőnek tűnik, hogy bevarrok egy kis ezüstcérnát a kesztyű ujjába. Cérna már van, csak rájöttem, hogy nem tudok hímezni :-))))

Amúgy hirtelen felindulásból rendeltem egy BMW connectedRide Cradle-t. Megnézzük mit tud.

Ezt a sebességbeállítást megnézem.

Még arra tudsz-e megoldást, hogy halkan kezdi a a googlemaps a mondandóját és mindig csak a végét hallom.

Az eltévedek, de leszarom megoldás az pont olyan, mint hasmenésre nyugtatót szedni :-) Befosok akkor is, de kit érdekel :-)

Előzmény: tcaoe (84585)
zöld_I Creative Commons License 2 napja 0 0 84587

Szerezz egy jó CB 500-at, már van 4, angol thundersport mintára gyártottuk, már minden knowhow megvan hozzá, idomok lemásolva, stb

HorváTH 69 István Creative Commons License 2 napja -1 1 84586

A haver , azt mondta ő csak a Mátrában... Egész addig , még pár hete , nem találkozott kettő , a sávjában szembe érkező másik "motorossal" Ráadásnak kanyarban , szóval esélye nem volt észrevenni őket... Ebből a havernak törött kéz , meg láb lett , a másikok meg leléptek ! Azóta megfordult a véleménye , és azt mondja , oda soha többet ! Én már előtte is ezt mondtam . 

Előzmény: hamvasat (84578)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 84585

"hogy valamiért szörnyű rosszul tájékozódok, képes vagyok bárhol eltévedni."

Ezzel én is így vagyok, de vagy 15 éve megtaláltam rá a megoldást: nem érdekel.:) Motorral meg aztán végképp nem.

"Ha jön egy hívás, hiába a motorral veszem fel, utána nem adja vissza a navigáció képernyőjét, újra fel kell oldani a képernyőzárat és rámenni a google térképre."

Tekintve, hogy gyakorlatilag bármin elfut, erre meg az a megoldás, ha egy független készüléken van. Ha a köztes pontokon nem akarsz megállni, akkor egyszerűen csak húzd rájuk a tervezett utat, ne add meg őket. Ugyanakkor van azért egy olyan marhasága, hogy egy 200 kilométerre lévő dugó miatt tervez neked menet közben egy százassal hosszabb utat.

A megengedett sebességet amúgy mutatja, ha túlléped. Hogy ne idegesítsen ilyesmivel, a navigációs beállításokban a sebességmérő opciót kellett kikapcsolni.

Előzmény: hamvasat (84574)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 84584

Mer' nem ismersz elég bányászt.:)

Nálunk minden bányásznapon megsirattak minden felvidéki bezárt bányát (csak akkor még nem hívták hangosan Felvidéknek). Ha az alsósajói bánya nem kerül be a hírekbe a Sajó szennyezése miatt, szerintem annak sem sokan ismernék a magyar nevét.

Előzmény: hamvasat (84572)
dvorcsakl Creative Commons License 2 napja 0 0 84583

Az kéne, csak kellene hozzá egy motor, ami csúszhat. Ismerős most volt nem kevés pénzért a BMW-nél féloffroad oktatásos. A motorokat a BMW adta. Csak Adventure volt, de fogyóeszközként. Ha összetöröd, adnak másikat. Na ilyen kéne nekem.

Első vezetéstechnikai tréningem a hungaroringi központban volt. Csak egy ember tudta használhatatlanra törni a 125-ös krossz gépet. Jelen!

Előzmény: zöld_I (84580)
zöld_I Creative Commons License 2 napja 0 0 84582

Ne adj nekik ötleteket.

Mi sem vagyunk tökéletesek, pont a SW legyen az? :DDDD

Előzmény: hamvasat (84581)
hamvasat Creative Commons License 2 napja 0 0 84581

Akkor érd el, hogy kicsit fejlesszen a google és leborulok az egyház előtt. Nincs valami előfizetős Pro verziója a Google Mapsnak?

Előzmény: zöld_I (84579)
zöld_I Creative Commons License 2 napja 0 0 84580

gyere el pályázni, ott lehet büntetlenül nagyon durvát dönteni :D

Előzmény: dvorcsakl (84576)
zöld_I Creative Commons License 2 napja 0 0 84579

Szerintem lassan bejegyeztetem kisegyházként, a bejövő mannát pedig motorvesenyzésre költöm,

úgyhogy TAO-t is visszahúzok.

Micsoda masterplan :D

Előzmény: ronson (84575)
hamvasat Creative Commons License 2 napja 0 1 84578

Azok a hülyék fel-le mennek folyamatosan, be van gyakorolva, azért tudnak úgy menni, csak nem kéne versenypályának nézni a közutat. Komplett elmerottyantak. Múltkor beszélgettem BMW szervizben egy sráccal, akit egy ilyen donorpalánta vert telibe, mikor kanyarban elesett és átcsúszott szembesávba, telibekapva a GS-es srácot.

Mecsekben is volt ilyen strandpapucsos donorszakkör, mikor felújították az utat 2005 körül Mánfánál. Tiszta elmebaj volt. Volt olyan, hogy egyszerre előztek jobbról-balról, mert versenyeztek egymással. Hamar tele is lett keresztekkel az útszakasz, több a hírekben is benne volt.

Bajna-Héreg is ugyanez.

Jobb kerülni csúcsidőben ezeket a szakaszokat.

Előzmény: dvorcsakl (84576)
dvorcsakl Creative Commons License 2 napja 0 0 84577

Akkor én is írok navi tapasztalást.

Szóval a hétvégi tervet kurviger.de-n csináltam. Hogy ne legyen fennakadás, a gpx-et behúztam a BC-be, ott csekkoltam, és onnan akartam felrakni a Garminra. Aztán hagytam a francba, csak fogtam, és felraktam a Garmin Drive-val az eredeti gpx-et. Elvégre az egész kurviger+XT kombnak az a lényege, hogy nem kell kábellel, meg a borzasztó nehézkes BC-vel szarakodni.

A kurvigerből úgy exportálok, hogy egy gpx-ben van benne a route és a track is, így az XT-n le tudom ellenőrizni, hogy arra akar e navigálni, amerre menni akarok. A track ebben segít útközben is.

Amit tapasztaltam: ha menetközben felülírom a tervem (volt egy lezárt szakasz, amit meg kellett kerülnünk) az az XT-n nehezebben kezelhető. A régi navimon (Garmin Zumo 390) több gombnyomás után volt olyan, hogy következő pont kihagyása. Elég jól működött, bár sokat kellett nyomkorászni. Az XT-n erre a térkép nézetben van egy dedikált gomb, de nem sokat segít. Többször kellett ahhoz a megoldáshoz folyamodnom, hogy szarva a navigáció utasításaira kihagytam a pontot, majd megállítottam a navigálást, és újra elindítottam azt, kezdésként a legközelebbi belépési pontot választva. Ez működik.

Szintén nehezítés az XT-n, hogy nem lehet beállítani a nyomvonalaknál, hogy melyik látszódjon, melyik nem. Emlékeim szerint a 390-en tudtam ezt szabályozni. Az XT-n annyit tudok, hogy minden track kék, amit éppen követni akarok, az meg más színű.

Tudom, megoldás: célra navigálni, nem pedig adott útvonalat követni…

Előzmény: hamvasat (84574)
dvorcsakl Creative Commons License 2 napja 0 0 84576

Én hétvégén nem megyek a Mátrába, ahhoz nem tudok elég jól motorozni. És utálom, mikor a kanyarban beszarok a nagggyon durván bedöntött gépen, mert úgy mennek el tőlem 10 centire, mint ha állnék…

Egyébként ha velünk jöttetek volna, akkor is lett volna palacsinta, csak Aggteleken. (Sztrapacsa nekünk nem volt.)

No majd legközelebb.

Előzmény: ronson (84568)
ronson Creative Commons License 2 napja 0 0 84575

Gugli Pápa, bővül a felekezet :-D :-D 

Előzmény: zöld_I (84573)
hamvasat Creative Commons License 2 napja 0 0 84574

Kis navi tapasztalat:

Tán már említettem, hogy valamiért szörnyű rosszul tájékozódok, képes vagyok bárhol eltévedni. Mivel csak párommal ketten mentünk túrázni hétvégén, így alaposabban fel kellett készülnöm, hogy ne kóvályogjunk összevissza. Google Mapsal megszerkesztettem mobilon az útvonalat, majd mivel nem volt nálam számítógép a BMW naviba kézzel berakosgattam az útvonalpontokat. Illetve este bemagoltuk az útvonalat is, melyik település után merre, melyik útra fordulunk, stb.

Útközben egyszerre navigált a BMW navi, meg a telefonon a google maps is. De jóformán fejből is ment volna, sikerült bemagolni és a párom is ott volt segítségnek.

Na, ezen a ponton ér kiröhögni, aztán olvass tovább :-)))

Amit megállapítottam, hogy fájdalom, de a google maps sokkal pontosabban navigál, mint a Garmin alapú cucc. Meg értelmesebben is. Mondhatnám, hogy csak úgy, mint a horvát túrán, a google maps egyszer sem tévedett, míg a BMW navinak gyakran volt valami " különvéleménye", csinált volna erre-arra egy kis ",levàgást" zergebakta utakon.

Végig a google maps volt a nyerő.

Viszont szar kezelni. Minden köztes pontnál meg kell nyomni, hogy folytassa a navigálást. Ha jön egy hívás, hiába a motorral veszem fel, utána nem adja vissza a navigáció képernyőjét, újra fel kell oldani a képernyőzárat és rámenni a google térképre. Nem mutat megengedett sebességet, ami nekem nagy segítség. Nem mutatja a teljes táv érkezésési idejét és hátralévő km-t., sem a balti feletti magasságot. A szerkesztett túratervet nem tudom àtnevezve elmenteni.

Ha kicsit fejlesztene a google maps, ez volna a piacvezető navigáció.

Mindemellett kezdek Zöldi véleményére állni, hogy googlemapsal kell navigálni. A Goldwingon van android auto már 2018 óta, azon babakönnyű a google mapsot használni, szuper a kezelése, megjelenítése. Lassan a BMW is kijöhetne az android autos változataival. Nem kéne külön bugyuta saját navigációt fejlesztenie, mert zsákutca.

A BMW navinak is vannak fasságai, pl. Az útvonalpontok nevét nem írja ki, ha előnézetben rábökök. De a fő gond, hogy nem navigál túl okosan, pontosan és gyakran akar ésszerűtlen kerülőkre vinni.

Lehet, hogy be kéne szerezzem a BMW telefontartóját amit a navi helyére kell pattintani. Jól emlékszem, hogy K1600GT-be nem rakható be?

zöld_I Creative Commons License 2 napja 0 0 84573

Az a tározó egy tök jó kis tó, van étterem, hegy, kilátás :D

Előzmény: ronson (84570)
hamvasat Creative Commons License 2 napja 0 0 84572

Szomorú, de Imrikfalva semmit nem mond nekem. De Dedinky igen, nyaraltam is ott 20 éve, de fogalmam sem volt, hogy van magyar neve is. 

Előzmény: tcaoe (84571)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 84571

Lehet.:)

Jogos, én ha használok navit egyáltalán, akkor google maps, az meg alapból a magyar neveket adja meg. Ami egyébként sok esetben tényleg probléma lenne, mert tényleg nincs az útjelző táblákon, vagy csak elvétve. De ennek nem tudom a szlovák nevét biztosan, talán Dedinky. Ha az ember a 67-esen fölfelé megy Dobsináról, aztán rámegy az ötszázvalamennyisre a fura háromszög alakú kereszteződésben, akkor az első nagy hajtűben már látszik ez a tó. Mellette van egy üdülőtelep, az az.:)

Előzmény: ronson (84570)
ronson Creative Commons License 2 napja 0 0 84570

Akkor akár integethettünk is volna egymásnak :-)

Viszont - szörnyen restellem - ezekkel a régi magyar településnevekkel (mint most Imrikfalva) magamtól egyáltalán nem tudok mit kezdeni.

A helyiek nem tüntetik fel ezeket a neveket a határtól kb. 10 km-nél távolabb - tudtommal nem is használják, sőt, talán már nem is ismerik - táblák nem jelzik és az általam használtak közül talán a Google térkép az egyetlen, amelyik tudja őket párosítani a jelenleg használt szlovák megfelelőjükhöz. Szóval cseppet sincs ellenemre, ha a jelenleg az idegen megszállók által használt néven említjük meg ezeket a településeket. Pusztán csak az én tájékozatlanságomat leplezendő ;-)

Előzmény: tcaoe (84569)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 84569

Hmm, tegnap mi is elgurultunk Imrikfalvára, bár jó sokan voltak, úgyhogy hamar visszaindultunk Háromhutára.:)

Előzmény: ronson (84568)
ronson Creative Commons License 2 napja 0 0 84568

Nekünk végül 630 km körül lett a vége tegnap pedig felmerült, hogy minden előzetes figyelmeztetés nélkül ismeretlenül is csatlakozunk hozzád, de azután egy hirtelen ötlettől vezérelve elugrottunk a Mátrába enni egy palacsintát. Uzsonnára. Miután ebédre ettünk egy meglepően finom sztrapacskát a Dobsinán :-) 

(A Dobsina környéki utak - 537, 533, 535, 67 - viszont nagyon rendben vannak.)

Előzmény: dvorcsakl (84554)
hamvasat Creative Commons License 2 napja 0 0 84567

Aztán ha lesz beépítve spéci szelep, akkor nem kell szétszedni, csak egy spéci fejjel bekő' fújni spéci üregvédő zsírt a kardánalagútba :-)

Előzmény: tibizizi (84566)
tibizizi Creative Commons License 2 napja 0 2 84566

Van egy olyan spéci zsír is, ami megakadályozza, hogy az előző két spéci zsír ráragadjon a kezedre. Azt is használni kell, különben semmit sem ér a művelet.

Előzmény: tux (84565)
tux Creative Commons License 3 napja 0 0 84565

Úgy tudom, hogy a gumi illesztéshez van egy spéci zsír, ami nem engedi be a vizet, a bordázott részhez egy másik spéci zsír. :)

Előzmény: Kevin (84564)
Kevin Creative Commons License 3 napja 0 0 84564

Amúgy ezt a kardáncsuklót meg környékét nem szokták kenni?

Előzmény: tux (84560)
tux Creative Commons License 3 napja 0 0 84563

Köszönöm, így már értem.

T1OK3 Creative Commons License 3 napja 0 0 84562

Gumiharang egyik fele  a kardánalagút ovális részéhez illeszkedik, másik fele a szöghajtásház kör alakú részéhez, elvileg teljesem hermetikusan. A fényképen a fényes részek. 

tcaoe Creative Commons License 3 napja 0 0 84561

Igen, a gumiharang pont arra való, hogy lezárja.

tux Creative Commons License 3 napja 0 0 84560

Ezt a kardán szellőzős dolgot továbbra sem értem. Létezik, hogy a fotón látható nyíláson nem tud szellőzni? Ha fent van a gumiharang, lezárja a kardáncsuklót?

dvorcsakl Creative Commons License 3 napja 0 0 84559

Jó.

Még állítgatom. Tegnap egy idő után elegem lett belőle, mert akkora volt a szélzaj. Ha bebújtam a plexi mögé, elhalkult, ha egyenesen ültem, zúgott. Aztán rájöttem, hogy kinyitottam a sisak tetején a szellőzőt. :-)

Szóval: kanyargós úton, ahogy ki-ki hajolgatok oldalra, érzem, hogy mennyit fog a szelen, meg a zajon a plexi. A nyitott sisakos utazás is megy, bár azt a darázsos incidens óta nem erőltetem. Szerintem a bukó vibrálása is kisebb. Amit még tesztelni kell, az a párásodás, illetve az, hogy kap e több levegőt az alsó szellőző a sisakon. Most a plexi teteje alacsonyabban van, mint a Puig plexi teteje, és a kiegészítő teteje is, viszont meredekebb.

Szóval tetszik egyelőre. Majd meglátjuk hosszabb távon.

Előzmény: hamvasat (84556)
drungvari Creative Commons License 3 napja 0 0 84558

Lemész Nagyszebenbe, onnan lehet menni. Oda pedig vagy Székelyhíd-Bánffyhunyad-1R út-Gyulafehérváron keresztül vagy Nagyvárad - E79- 75-ös úton keresztül érdemes menni. És függ attól milyen motorral, hány fővel

Előzmény: Yager001 (84551)
hamvasat Creative Commons License 3 napja 0 0 84557

Zöldi!

Úgyúgy :-) Mostanában nemigen jutok ki Kakucsra, hétvégétől èn vigyázok a fiúkra szeptemberig. De szeptember még jó lehet egy kis körözésre.

Előzmény: zöld_I (84555)
hamvasat Creative Commons License 3 napja 0 0 84556

Meséljél az MRA plexiről :-)

Előzmény: dvorcsakl (84554)
zöld_I Creative Commons License 3 napja 0 0 84555

A pálya azért is jó, mert úgyis újra megtapasztalod, nincs értelme utcán izmozni, olyan erőket, amiket pályán

tapasztalsz, azoknak utcán a közelébe nem érsz. Múltkor kivittem a sárgát. Pár melegítő kör után minden egyes kanyarban húztam a lábtartót, koppra feltekert futóművel. Most még arra felakasztottunk 3 dobozt meg kettőnket, olyan szép dinamikusan- folyatósan mentem, de egyszer sem ért le még a csizmám sem. Majd az euroringen....nyamika. Gyere már, keddhez egy hétre! Oda jó a gésád is.

Előzmény: hamvasat (84553)
dvorcsakl Creative Commons License 3 napja 0 1 84554

490 km.

70+ átlag.

4,7L fogyasztás.

Volt egy lezárás, így lett egy kis kerülő, amiből 7 km nagyon gyatra út volt. Volt jó pár kanyar ma, de az út lehetett volna jobb is. Váltakozott: nagyon jó, kevésbé jó.

hamvasat Creative Commons License 4 napja 0 0 84553

Zöldi!

Asszem kell menjek tavasztól pályázni megint. Valahogy nem vagyok elégedett magammal. Küzdök a kanyarokkal folyamatosan. Eddig mindig nyakába estem mindenkinek, mostanában meg el kell engedjem a csapatokat, mert gyorsabbak, mint én. Igaz, idén kizárólag csak kétszeméllyel és sok sok csomaggal mentem, eddig meg egyedül, remélem, hogy csak amiatt és nem én öregszem rohamosan.

Délután pihenésképpen nézegetek faházakat Stájerországban, hátha bejön egy tuti vétel :-) Haha :-)

Előzmény: zöld_I (84550)
hamvasat Creative Commons License 4 napja 0 0 84552

Hali!

Most olvasom csak, mert úton voltunk. Köszi a tippeket. Most érkeztünk Balatongyörökre, itt pihenünk egy jót, reggel meg haza, meló.

Ma páratlanul jó napunk volt. A reggeli frissítő 8 fokban leereszkedtünk Hochkar-ból, majd Wildalpenen keresztül Mariazell, majd Kalte Kuchl-nél ebéd, aztán 21-es úton Sopron irányába, Sárváron át Balaton.

Mivel csak a párommal voltunk, nem kellett senkihez igazodni, ahol csak kedvünk volt, megálltunk nézelődni.

Pazar 15-17 fok volt, ebéd után kisütött a nap, de a határig 24 fokban jöttünk. Aztán onnan szépen felkúszott 30ra, de a főutakon suhantunk 130-140 körül, úgyhogy volt menetszél, ki lehetett bírni.

Párommal azt beszéltük, hogy vissza kéne jönni a gyerekekkel, mert az Alpok annyira szép, hogy kényelmes cuccban, kocsival csavarogva szinte egyik látnivaló éri a másikat, gyakorlatilag bárhol el lehet tölteni pár napot helyben is.

Wildalpennél volt egy szarvasunk is, szerencsére nem túl közel, de kellemetlen volt, mert előzés közben kellett satuznom.

Előzmény: stenmark (84548)
Yager001 Creative Commons License 4 napja 0 0 84551

Debrecen irányából nincs véletlenül valakinek egy jól összerakott útvonala Transalpina Transfogaras motorozásra? Csillagtúra jelleggel kéne max 4 nap alatt... 

zöld_I Creative Commons License 4 napja 0 4 84550

No, mi is megjötttünk kb ugyanonnan. 

Mi kedden indultunk f2 körül, és péntek 21 körül értünk haza. Ha valaki előre elmondja, mennyi minden bele tud férni

egy ilyen rövid intervallumba, nem hiszem el. Sopronban foglaltam az első szállást (személyesen felhívtam, lefoglaltam, így nem szívja le őket sem a booking, sem a szllás.hu) , lehet még elkarikázhattunk volna 150 km-t befele, de nem szorított az idő. Nem mellesleg fele annyiba sem került, mint egy osztrák szállás. Olyanra rajzoltam az utakat, hogy legyen benne kellemes nézelődős élvezkedős mellékút, meg néha haladni is lehessen. Az A21 pálya kellemes meglepetés volt, 130 körül jókat lehet döntögetni, szép a táj is, nem egy M1.  Első megálló Melk volt, az apátságot bejártuk 3 éve, a sárga első útján, most csak betankoltunk barackszörpből, meg kicsit sétáltunk a parkjában. Aztán le a Romantikstrasséra, felmentünk az aggsteini várhoz. Páratlan a kilátás a várból, a kajájuk is jó.  Aztán mentünk még visszafele ott a Wachauban, itt vár, ott egy kastély, hullámzik az út. Aztán egy ideig főutakon, utána 3 aztán meg 4 számjegyű zergeösvényen el Cesky Krumlovba. Ott a szállásadóval nem is találkoztam, kifizettem előre, mondta mi a széfkód, benne a kulcs, have a pleasant stay. Itt az óváros meg a vár csudás, lehet tutajozni a Vltaván, érdemes egy-két napot eltölteni. 

Másnap megint kis utak, elmentünk egy lombokornaösvényt megnézni. Itt is minden automatizálva, embernél nem is tudsz jegyet venni, ki van rakva 15 hülyebiztos automata, pörög szépen minden magától.  Kikirándultuk magunkat, onnan újabb mellékúttengeren 1500 kanyar után MAriazell, szállás a Stuhlecknél. Onnan másnap Rax, utána Szombathely, aztán haza. Ja, a sárga 3 agyig rakott dobozzal egyszer sem kért 5.5 nél több benzint, a magyarból sem. Szóval én vagyok az állat ha egyedül megyek vele, ezt be kell látni :D 

Előzmény: hamvasat (84532)
Fury007 Creative Commons License 4 napja 0 0 84549

Volt ilyenem, igaz csak nagyrobogón. Jól szellőzik, de nagy tempónál remeg és komolyabb tempónál kifejezetten zavaró. 

Előzmény: dvorcsakl (84494)
stenmark Creative Commons License 4 napja 0 0 84548

A hegyek között marad a csöpörgős idő. Ha elvittétek magatokkal a Motorrad Guide Österreich könyvet, akkor a 11. vagy 12. túrát ajánlom, a Duna mellett, oda jobb időt ír. Wachau nagyon szép, mint a Dunakanyar, várromokkal, Jauerling egy 1000m-es hegyen sípálya, mint a Kékes, és a Melki Apátság, vagy a Maria Taferl is gyönyörű.

Előzmény: hamvasat (84532)
zöld_I Creative Commons License 4 napja 0 0 84547

Csak rajta :)

Előzmény: Mortoff (84546)
Mortoff Creative Commons License 4 napja 0 0 84546

ide vele… ;)

17-én leszek, megcsörgetlek a részletek miatt. 

Előzmény: zöld_I (84544)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 4 napja -1 0 84545

Sajna nem jövök a mai túrára, de legközelebb összeszedem magam..

Last minute lett egy szlovéniai nyaralásunk, sajna oda se motorral megyek. Hétfőn indulás, így pakolgatok a kis családnak..

Jó túrázást nektek, remélem pont jó időtök lesz a túrár, se nem esős, se nem forró..

Előzmény: dvorcsakl (84510)
zöld_I Creative Commons License 4 napja 0 0 84544

https://photos.app.goo.gl/LLin92T5ZJJ1AEs69

Van egy ilyenem. 1200/1250 Lc-re lehetne tenni az utasülés helyére, ha meglenne az ellendarbja, ami bepattan a zárba.

Ha valaki tud vele kezdeni valamit, viheti, ellenkező esetben reppen a vasba.

tux Creative Commons License 4 napja 0 0 84543

Hehe. De hiába lenne, nem értenék. :)

Előzmény: zöld_I (84542)
zöld_I Creative Commons License 4 napja -2 1 84542

Javaslom, ezt plakátold körbe:

Előzmény: tux (84537)
zöld_I Creative Commons License 4 napja 0 3 84541

Miért kéne szégyellni bárkinek, bármit amit elért.  Én az első diákmelós fizumból sisakot vettem a csajomnak, hogy motorozhassunk együtt. Ő akkor ismert meg, amikor épp arra gyűjtöttem 2 hónapja, hogy vehessek egy új fogasszíjat az elszakadt helyet a 300-as Kawaámra :)

Katona nem voltam, kicsit sajnálom. Mire vittek volna, eltörölték.

Ja, adót is fizetek az első munkaviszonyban töltött napom óta, úgyhogy nagyon gyúrok rá, hogy majd ha odaérek, legalább 30 évig fejhessem az államot nyudíjjal :D

Előzmény: HorváTH 69 István (84540)
HorváTH 69 István Creative Commons License 4 napja -2 3 84540

Én is ismerek több olyan embert , akiknek nem marad pénzük spórolni , de mégsem mondanának le olyan dolgokról , amikről én , vagy önként , vagy kényszerből... Tény hogy nem vagyok a legalulfizetettebb munkások rétegében , de közel sem vagyok a legjobban fizetettek között sem . Ettől függetlenül , egy kétkezi szakmunkás vagyok , akitől az utolsó fillérig elveszik az összes adót amit csak lehet ! Ezért kicsit érzékeny vagyok bármilyen célzásra , hogy szégyellnem kéne magam , azért amim van !  Van aki a sokból sem tud spórolni , én meg a katonai zsoldból is vettem motort . Gondolom voltál sorkatona , tudod mekkora összegekről van szó...

Előzmény: zöld_I (84538)
dvorcsakl Creative Commons License 5 napja 0 0 84539

Ez az infó jól jött! Köszönöm. Áttervezek.

Előzmény: pocak75 (84533)
zöld_I Creative Commons License 5 napja -1 1 84538

Félre ne érts, nekem mindegy, kinek mi van a zsebében,  ami a máséban van, abból én úgysem tudok semmit semmit venni.

Ismerek kellő mennyiségű alulfizetett fizikai munkát végző embert, meg csóró gyári melóst. Nekik jellemzően napi megélhtési problémáik vannak, 

munka nélkül pedig kb 2 hónap alatt éhenhalnának, 30 év munkaviszony után.

Előzmény: HorváTH 69 István (84535)
tux Creative Commons License 5 napja 0 0 84537

Igen, ezt egy hónap múlva vehetem át, addig van időm eladni az 1200-ast.

Előzmény: dvorcsakl (84528)
tux Creative Commons License 5 napja 0 0 84536

Jaja, az eladónak az a hobbija, GS-ek jönnek mennek, a kék marad. De nagyobb túrára persze nem azzal indul. :)

Előzmény: R100 (84527)
HorváTH 69 István Creative Commons License 5 napja -1 2 84535

Gondolom egész életed munkájából , neked is lehetne pár , azt mégis másra költötted a pénzed ! Ne nézegessük a másik zsebét , mert nem biztos hogy azt találjuk benne , amit gondolunk ...

Előzmény: zöld_I (84530)
tux Creative Commons License 5 napja 0 0 84534

Én is nagyon remélem. Eddig két 1200-essel mentem hosszabban, egyik sem tetszett, három 1250-essel, mindegyik tetszett, statisztikai alapon ez is tetszeni fog. :)

Direkt nem szerettem volna drótküllőst, mert nem tetszik.

Előzmény: zöld_I (84526)
pocak75 Creative Commons License 5 napja 0 0 84533
Előzmény: dvorcsakl (84499)
hamvasat Creative Commons License 5 napja 0 0 84532

Hali!

Üdv Hochkar-ból, nem messze Mariazelltől. A mai napra nem jött be a dupla vagy semmi :-)

Reggel hétkor indultunk Balatongyörökről. Úgy kezdődött, hogy Kőszegig olyan széllökések voltak, hogy alig bírtam az úton maradni. Átértünk Kőszeg után a határon, a hegyek között már fogták az erdők a szelet, finom 24 fok volt, szép táj. Gloggnitzig minden frankó volt.

Gloggnitz központja fel van túrva, a terelő táblák hiányosak, mentünk két plusz kört a városban, de "végtelen ciklusba" keveredtünk. Útközben feltűnt egy peckes, nagyon csicsa bőrkabátos 50-55-ös fickó, aki egy 250-es Majestyvel kevert, mint a fagyigép. Meg is jegyeztem páromnak, hogy de vagány az öreg szerkója.

Aztán megálltam, hogy megnézzem a térképen, hogy hogy jutok ki a városból. Ahogy nézem a telefont, egyszercsak megáll mellettünk a Majestys csóka. Jópofa volt, kérdezte merre akarunk menni, a Kalte Kuchl jutott eszembe, mondtam. Erre mondja, hogy hazaszalad a telefonjáért, meg szól az asszonynak, hogy változott a program :-) ott lakott száz méterre, pár perc múlva már vissza is ért és felvezetett minket. Bőszen mutogatta a trafikat, meg karral hadonászott, hogy merre kell menni. Képes volt 40 km-t elkísérni minket, közben elkezdett az eső is esni. Kalte Kuchl-ben meghívtam egy sörre, mi meg ettünk egy Apfel strudelt. Elmesélte, hogy ő horvát és 30 éve él itt és hogy évente 15-17e km-t motorozik a kis Majestyvel, ami hát...elég lepukkant volt :-) De boldog vele :-)

Némi beszélgetés után jöttünk tovább, de az eső miatt kicsit faragtunk az útvonalon, a 31-es utat kihagytuk.

Egy helyen megàlltunk egy fahídnál az Ybbs folyónál. Ahogy álltunk a hídon, látom, hogy kisebb és nagyobb, úgy fél méteres pisztángok kezdenek jönni mindenhonnan és alattunk helyben úsznak, mintha várnának valamit. Vártak is...kaját. morzsolt műzliszeletet, zsemlét dobáltunk nekik, úgy nekiestek, mintha piranhák volnának. A nagyobbak simán egyben lenyeltek egy negyed műzliszeletet. 

Végül Hochkar magasabban volt, mint gondoltuk, 9 km meredek út vezet fel. Tejföl köd, az orromig sem láttam. Fent 13 fok, 1500 méteren. Lepihentünk érkezés után, el is aludtunk, rég nem esett ilyen jól egy kis délutáni szundi :-)

Reméljük holnap jobb idő lesz, mert a pingpongasztal simaságú utak kanyarjaiból semmit sem élvezhettünk eddig.

Ja, egy helyen megindult a "hegy", kövek estek elénk az útra. Nem nagyok, focilabda méretnél kisebbek voltak, de megleptek.

zöld_I Creative Commons License 5 napja 0 0 84531

ja meg az ST :D

Előzmény: zöld_I (84530)
zöld_I Creative Commons License 5 napja -1 1 84530

2db  K1600 + 1 Deauvilleből lehetne egy :D

Előzmény: HorváTH 69 István (84529)
HorváTH 69 István Creative Commons License 5 napja -1 2 84529

Nekem se 8 , se 9 millás motorom nincs... Én csak egy csóró gyári melós vagyok ! 

Előzmény: zöld_I (84516)
dvorcsakl Creative Commons License 5 napja 0 0 84528

Le vagyok maradva.Végül vettél egyet? Miután szar lett/maradt az új kuplung?

Előzmény: tux (84525)
R100 Creative Commons License 5 napja 0 1 84527

Szép motor!

Kár, hogy az a böszme fekete GS kitakarja...

zöld_I Creative Commons License 5 napja -1 0 84526

Reméljük, meghozza a lelki békét.

Drótküllős kerékkel lenne a tutti

tux Creative Commons License 5 napja 0 3 84525

Itt az új mocim.

T1OK3 Creative Commons License 5 napja -1 0 84524

Most én is a 95-öst szoktam tankolni, de valamelyik nap egyesben indulva csörgött, amit azért még nem tapasztaltam.

Mégis lehet abban valami, hogy hitványabb benzint állítanak elő, mióta olcsóbban kell adni?!

Lbx Creative Commons License 5 napja 0 1 84523

Én nem vettem észre különbséget az ársapkás és a korábbi 95ös benya között; ugyan úgy csörgött vele tavaly nyáron, mint idén. Minél melegebb van, annál inkább.

És hogy miért kérdeztem a shifcam-átállás hangját: ha 100as van a gépben, és gázt adok - na nem csutka, csak kissé dinamikusabb gyorsulást szeretnék, pl. egy sávváltáskor, hogy beférjek a lendületesebbek elé -, akkor a gázadást követően kb. 2 másodperccel van egy pillanatnyi csörgés-szerű hang. Ez lehet a shiftcam? Mert ha nem, hát bizony tényleg kezdek aggódni...

tcaoe Creative Commons License 5 napja 0 1 84522

Ez teljesen jogos, csak amikor a gyártó ezt mondja, egy szabvány középértékével gondolkodik. Annál még minden tökéletesen működhet, alatta pedig nem lesz hiba. Nyilván romolhat a teljesítmény egy kicsit és nőhet a fogyasztás, ha rosszabb az üzemanyag de ez ugye alapvetően a fő piacokon nagyon ritka jelenség lesz.

Nálunk jelenleg az üzemanyagok valahol a szabványok legalsó értékeinél lehetnek, és ez az optimista megközelítés.

Igen, a békeidőkben ez volt a helyzet, és Szlovákiában láthatóan ma is ez a helyzet, azaz jelentős előnyt nem hoznak a prémiumok. Itthon nem ez a helyzet, pont erre voltam kíváncsi. A gázolajnál egyébként itthon is érvényes, hogy nem eszik belőle láthatóan kevesebbet az autó (de ott ugye nem variál a kopogásérzékelő).

718-730 amúgy a százas a nagyoknál, egy hónap alatt kb. 80 forintot esett az ára.

Előzmény: dvorcsakl (84521)
dvorcsakl Creative Commons License 5 napja -1 0 84521

Én meg úgy vagyok, hogy ha a gyártó azt mondja, 95-ös kell bele, akkor én azt elfogadom. Az autómba egyszer tettem prémiumot, de mivel nem használom túlságosan terhelve, nem vettem észre különbséget. Viszont ugyanannyit ment el azzal, mint a simával, literenként vagy 50 forinttal többért.

De az én véleményem az, hogy ez egyszerű hitvita. Mindkét oldal meg tudja magyarázni a saját nézetét, és mindkettőnek lehet is igaza valamilyen szinten.

Természetesen minél extrémebb a felhasználás a teljesítmény kinyerése tekintetében, annál inkább lehet foglalkozni a nafta minőségével, de utcai használatban nekem megfelel a sima.

Persze más a leányzó fekvése most, 480 kontra 900 Ft (nem tudom, mennyi most a százas!), mint majd október után, 850 kontra 900. És persze megint más volt “régen”, amikor 350 kontra 400 volt a matek. De igazából nem szoktam ezzel számolgatni, egyszerűen csak nincs érvem önmagam felé a 100-as mellett.

Előzmény: tcaoe (84519)
zöld_I Creative Commons License 5 napja 0 0 84520

Népek, épp életteret növelek, találtam 4 db sisakzsákot, amire semmi szükségem. Ha valakinek kellene, jeleljen.

tcaoe Creative Commons License 5 napja -2 3 84519

Csak az a baj, hogy a 480-ért adott valami az nagyon messze van attól, amit 730 forintért kapsz. És attól is, amit ugyanilyen néven árultak korábban. Úgy általában úgy szoktam vélni, hogy a prémium üzemanyagoknak van némi haszna, de messze nem annyi, mint amennyit kommunikálnak. Amikor én ezt így vélem, akkor számos tankolás tapasztalatait gondosan elemezve szoktam így vélni. Alapvetően a motorokba nem tankolok 95-öst, de most annyi össze-vissza infó jött, hogy kipróbáltam.

Most azt tapasztaltam, hogy a 95-össel az 1100R-t nem lehet hatodikba tenni, mert nem bír menni, de már ötödikben is kegyetlenül csörög, ha 3000 1/perc alatt akarok vele gyorsítani. Ezen kívül a hatótávja három tankolásnál (kettő OMV, egy MOL) nem érte el a 230 kilométert. Most szlovák 95-ös van benne, és 245 kilométernél még oldalsztenderen sem világít a jelzőlámpa, tehát várható, hogy az amúgy megszokott 280-290 kilométeres hatótávot fogja hozni. Ez százas benzinnel is mindig ennyi szokott lenni. A benzines autóm utolsó két tankolásának átlaga 10 liter fölötti fogyasztást hozott, ez 8 liter szokott lenni. Az 1200St nagyjából fél-egy literrel eszik kevesebbet a százasból (de korábban is írtam már, hogy valószínűleg minél modernebbek, annál jobban kezelik a rosszabb üzemanyagokat), ebbe nem tankoltam még rendes minőségű 95-öst, mert nem voltam vele külföldön.

Szóval így összességében úgy vélem, hogy nem nagyon akarom én ezzel a löttyel mérgezni a motorjaimat, százas meg van korlátozás nélkül. Ha nagyon takarékoskodni akarnék, akkor max. egy tank ilyen cucc, amint azt kijártam, mehet rá a rendes.

Előzmény: dvorcsakl (84518)
dvorcsakl Creative Commons License 5 napja 0 0 84518

Csak végszükség esetében tankolok a nagy hálózatok kútjain kívül, hiába olcsóbb egy kis kút a rendes időkben. Mind motornál, mind kocsinál. De ha ugyanazt a rendszeresen vásárolt terméket 720 helyett 480-ért vehetem meg, akkor hülye leszek nem figyelni erre.

Előzmény: zöld_I (84516)
dvorcsakl Creative Commons License 5 napja 0 0 84517

@hamvasat

@tcaoe

Még nincs tapasztalásom, de több helyen olvastam tegnap, hogy a MOL rendszere pár napja így működik. Persze csak az “olcsó” benzinre. Ezért csippantják le a forgalmin a vonalkódot. És ezért nem a cégeseknél. 

@zöld_I pont ugyanezt olvastam.

Előzmény: hamvasat (84513)
zöld_I Creative Commons License 5 napja 0 3 84516

De azt ismerd el, furán hangzik 8-9 millás motorok nyergéből az olcsó benzinre vadászás :)  

Előzmény: HorváTH 69 István (84515)
HorváTH 69 István Creative Commons License 5 napja -2 2 84515

Többször , több helyen megkaptam , hogy minek a nagy hatótáv egy motornak , hisz úgy is meg kell állni... Hát most itt egy újabb érv a kis fogyasztás-nagy hatótáv mellett . 

Előzmény: dvorcsakl (84509)
hamvasat Creative Commons License 5 napja 0 0 84514

"A Hondád olyan lehet, mintha egy dunyhával még be is takaróznál"

Van egy kinyitható légterelő, ami rávezeti a levegőt a felsőtestre. Nagyon jó. Azzal simán hozza egy GS szellőzésének a szintjét vagy kicsit jobbat is talán.

De ezekre a kánikulákra csak egy naked nyújt megoldást.

Városban haladva viszont a ventilátor elég jól ontja a GL-en is a meleget lábra. Motoros farmerban jóformán égetett. Országúton nincs probléma.

Előzmény: stenmark (84504)
hamvasat Creative Commons License 5 napja 0 1 84513

Én is múltkor kétszer tankoltam MOL-on 50-50 litert, nem érdekelt senkit.

Ha beállsz a kútra, a kútoszlop nincs letiltva. Tankolni tudsz, nem fogják azt mondani, hogy szívd le és add vissza :-)

Előzmény: tcaoe (84512)
tcaoe Creative Commons License 5 napja 0 0 84512

Valójában tankolhat az ember Putnok helyett Pelsőcön is, de ha nem fordulsz Putnok felé, akkor Ózdon az OMV 14 perc Bánrévétől (szabályosan, mert amúg nem:)).

De azért sem tiszta nekem ez az egész, mert én ma kétszer tankoltam a MOL-nál, és senki sem kérdezett semmit.:)

zöld_I Creative Commons License 5 napja 0 0 84511

Nekem azt mondta egy spanom, 1 nap 1 forgalmi 1x tankol a sapkás áron. Mivel lepittyantják a forgalmit, az látszik mindenkinél.

dvorcsakl Creative Commons License 5 napja 0 1 84510

@Eisbrecher reloaded tudom. Pesten dolgozom. De hamar ide tudsz érni!

@T1OK3 ha mégis bevállalnál ennyit, várunk! Én 13-án tervezek lemenni Nagyatádra, ott pár órát szurkolni a srácoknak, majd haza. Mondjuk az csak 600-650 Km. Bár aznap van a csapat évenkéntinek tervezet túrája is…

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84508)
dvorcsakl Creative Commons License 5 napja 0 1 84509

Szóba kerül itt egyszer, hogy mi értelme van az Adventure-nek. Ma rájöttem.

Vasárnap túra, kb. 470 km. Terv: tankolás Lőrinci vagy Balassagyarmat, majd Putnok. Mindhárom MOL. Viszont a MOL-nál csak napi egyszer lehet tankolni - ez ma állt össze nekem.

Tehát vagy keresek másik kutat (Putnokról vagy Ózdig, vagy Kazincbarcikáig kell menni, és egyik sem a tervezett úton van), vagy szarok rá, mert az Adventure meg tudja egy tankkal csinálni a 470 km-t. 😀 😀 😀 

Eisbrecher reloaded Creative Commons License 5 napja 0 0 84508

ehh..kár, hogy Lőrinci nem a szomszédomban van..:-(

T1OK3 Creative Commons License 6 napja 0 0 84507

Csábító az ajánlat, de ahogy számolom nekem még plusz 240 km lenne Lőrinciig meg haza Kecskemétig. 730 km már nekem sok, úgy hogy hétfőn meló.

stenmark Creative Commons License 6 napja 0 0 84506

Szép részeket választottatok, több kisebb sípályát is érint az utatok, ami általában szép hegyeket jelent. (Latky, Kokava).

Mivel terveztétek?

Többségén már jártam, kb 2 éve, akkor az volt az érdekes, hogy a kisebb hágok egyik oldalán tükör aszfalt, a másikon töredezett kátyús út. De hát aki túraendúróval, ráadásul Gs-el megy, annak nincsen akadály :-)

A plexid variálhatósága tetszik, gondolom előbb utóbb meglesz a jó beállítás, jó utat nektek!

Előzmény: dvorcsakl (84501)
zöld_I Creative Commons License 6 napja 0 0 84505

Múltkor összefutottam a szomszédommal a Váci Peugeotban. Kérdezem mi járatban. Az 5008as PUG-ra a kötelező szervíz 45 ezer ott. Pesten 100-110-es árakat kapott.

Előzmény: hamvasat (84500)
stenmark Creative Commons License 6 napja 0 0 84504

Bp ma 35 C fokban, ügyintézés motorral.

Most látom csak a különbséget, hogy a kiváló szélvédelmem mekkora csapda az 1250 Gs-en, ami a vízhűtőjével még alám is fűt, pláne a ventilátor bekapcsolásakor. Ehhez képest a csupasz Roadsterem, az R 850 R, lég olajos hűtésével, alig volt kellemetlen, ráadásul az Airflow szettem végre szellőzött, és a Schubert sisak is kapott levegőt, meg benne én is. Megálláskor persze tüzelt a két henger, de menet közben alig lehetett érezni.

A Hondád olyan lehet, mintha egy dunyhával még be is takaróznál!

A hőguta ellen irány a Duna, az még képes kicsit hűteni :-)

Jó motorozást mindenkinek!

dvorcsakl Creative Commons License 6 napja 0 0 84503

Köszönöm az infót!

Előzmény: kicsi200 (84502)
kicsi200 Creative Commons License 6 napja 0 0 84502

"Az út nagy része ismeretlen előttem, szal remélem mindenhol rendes utat fogok találni"

Az 526-os utat ismerem, viszonylag jó minőségű, de a múltheti nagy esők sok helyen hordalékossá tették az utat-természetesen, leginkább kanyarban-figyelni kell rájuk. Lángos helyett bármelyik út menti Motorestben "rendes ételt" is ehettek  :)

dvorcsakl Creative Commons License 6 napja 0 0 84501

Tudom, tudom, úgy értettem, hogy nem csak neked szólt a meghívás (akit konkrétan hívtam korábban), hanem a többieknek is.

hamvasat Creative Commons License 6 napja 0 1 84500

Köszönöm, de mi nemsokára indulunk Balatongyörökre, holnap reggel meg Mariazell irányába.

Most kicsit pihenek, mert sikerült kapnom egy apróbb hőgutát. Nemrég jöttem meg Székesfehérvárról, vittem a Goldwingot éves szervizre. Érdekességképpen, kb. Az a munkavolumen, mint egy GS éves szerviz, itt Honda márkakereskedésben csak 49eFt volt. Főleg olajcseréből, meg teljes átnézésből állt.

dvorcsakl Creative Commons License 6 napja 0 1 84499

Ez a meghívás nem csak @hamvasat-nak szól.

Ha valakinek nincs programja vasárnapra:

Augusztus 7-én, vasárnap az alábbi utat tervezem megtenni:
Lőrinciből indulva, Devicie-től Rozsnyóig végig az 526-os úton (kivéve a katonai részek, amik zártak). Rozsnyótól irány Magyarország, Aggteleken némi pihenő, majd még egy kicsit vissza Szlovákiába, Cerednél vissza az országba, onnan le Bátonyterenyéig, majd a 21-es főúton haza.Indulás:
Lőrinci MOL (21-es főút) - 9:00
Fix megállók:
Balassagyarmat MOL (teletankolás) - kb. 62 km
Vladi benzinkút - 120 km
Aggtelek - 149 km
Putnok MOL - 31 km (ez Balassagyarmattól 300 km, a Vladi benzinkúttól 180 km - a tankolást e szerint lehet tervezni)
Lőrinci - 121 km

Ha kell, egy-két köztes pihenő beiktatható.

Az egész túra kb. 490 km

Kaja: otthonról hozott tápanyag. Ha jól állunk idővel, akkor az aggteleki parkolóban lángos, hambi.

Tempó: Szlovákiában szabályos, mind országúton, mind városban. Magyarországon is. Nagyjából.

Tervezett (tervezett!) útvonal: https://kurv.gr/tV8cq

Az út nagy része ismeretlen előttem, szal remélem mindenhol rendes utat fogok találni

-Mosquito- Creative Commons License 6 napja 0 1 84498

A kaland ott kezdődik,ahol az aszfalt véget ér. :)) 

Előzmény: zöld_I (84497)
zöld_I Creative Commons License 6 napja 0 0 84497

Na, a guglimapsz első ízben adott fel érdekességet, kiikszeltem a fizetős utakat és a pályákat. Elvitt egy csodás, egynyomon menő erdei ösvenyre, ami 6 km után átváltott murvára :)  3 doboz 2ember. Áldom a rally str-t, akárhogy búg 110 nél :). A végén meg majdnem átmentem egy albinó páván. Grafo cseh/osztrák beszámoló holnap.

dvorcsakl Creative Commons License 6 napja 0 0 84496

Jó.

Nagyon széles az állítási lehetőség. A plusz plexiben van le, fel, és van benne lehetőség a szöget is változtatni. Ezzel, plusz a gyári le-fel állítással olyan, mint két-három plexi egyben.

Persze a sok lehetőség sok próbát jelent.

Előzmény: tux (84495)
tux Creative Commons License 6 napja 0 0 84495

Es milyen?

Előzmény: dvorcsakl (84494)
dvorcsakl Creative Commons License 6 napja 0 0 84494

Új plexi.

MRA Vario X-Creen.

tux Creative Commons License 6 napja 0 0 84493

Kicserélték a kuplungot és UGYAN OLYAN SZAR MINT VOLT. Talán egy picit jobb lett, ha nagyon akarom, de a jó az nem ilyen. Persze nehéz helyzetben vagyok, tudjuk, hogy a BMW-nek nem a váltó az erőssége, és itt arról van szó, hogy mekkora csattanás, mennyi darálás elfogadható, a szar különböző árnyalatai között kellene egy határvonalat húzni, ami nem könnyű. El tudom képzelni, hogy aki elfogadja hogy nem japán vagy angol motorokhoz kell mérni és 48-as krossz csizmában motorozik füldugóval, annak ez így évekik jó lehet, de az sajnos nem én vagyok.

A három 1250-eshez mérem, meg a két Triumph-hoz. A BMW-csattoknak alacs9ny sebességi fokozatok környékén, de nem darálnak, a Triumph-ok nem is csattoknak, nem is darálnak. És egyik sem adott gázfröccsöt pl. felfelé váltásnál, mint ez, amiből tisztán látszik, hogy az elektronika és érzi valahogy, hogy nem mindig old rendesen a kuplung. Lerhet, hogy csak légteleníteni kellene, de én adjak tanácsot a szerelőnek?

És milyen butának kell lenni ahhoz, hogy kicserélje a kuplungot egy 40 ezres motoron azután visszadja az ügyfélnek anélkül, hogy kipróbálná megjavult-e?

Nem tudom mitévő legyek, ez nekem így nem elfogadható, de nem hiszem, hogy meg tudják javítani.

Aktuális terv, hogy veszek egy 2022-es 1250-est, ezt meg eladom egy 48-as krosszcsizmában és füldugóval motorozó embernek hosszabb próbautat követően.

Előtte még futok egy kört a BMW-vel a rend kedvéért, de már nem reménykedem, csak kíváncsi vagyok mit lehet kihozni a helyzetből. Már írtam egy kis összefoglalót nekik, nem fog jól esni a reggeli kávéjuk.

Előzmény: tux (84489)
stenmark Creative Commons License 6 napja 0 2 84492

Conti Trail Attack III, kipróbáltan csendes

Az ezüst ügyben egyetértünk!

Előzmény: tux (84488)
Stenmark1 Creative Commons License 6 napja 0 1 84491

Én is kb akkor voltam Erdélyben, és többször közlekedtem a padkán a motorral, mert a sávom foglalt volt a szemben előzőkkel. A nagyobb utakon iszonyú forgalom volt, a kisebb utakon tankcsapda, és lovaskocsi.

Kb 2 éve a déli részen voltunk,  Transalpinán, Transfogarason, az előbbi nagyon tetszett, és az utak is jók voltak. Le vissza autópálya, ami gyors és jó volt.

Motorozási szempontból Ausztria sokkal jobb!

Előzmény: hamvasat (84483)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84490

A telefonban a szelfi módot be lehet állítani, hogy tükrözzön, vagy ne.  #beautypercek

Előzmény: fgyozoo (84486)
tux Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84489

Van egy pár Pirelli Scorpion 2 a pincében, de a következő akkor Michelin Road 5 lesz, kíváncsi vagyok tényleg csendes lesz-e? Mondjuk a mostani Metzeller is új, szóval az jü esetben 2 év múlva lesz esedékes. :)

"Amúgy milyen jó, hogy ott ilyeneket adnak cseremotornak addig."

Ja, 20 EUR / nap 70 km-ig, felette plusz 30 cent/km. Világbajnok lehetőség rákivánni az újabbra, igaz.

Ezek voltak eddig, a 40e-res a sajátom, a régebbi 1250-est terveztem megvenni.

Valószínűleg visszaviszem zárás előtt, mert mentem vele egy nagyobb kört (kb. 1 óra) ebédszünetben, most már inkább arra vagyok kíváncsi milyen lett a kuplung a sajáton. :)

Előzmény: hamvasat (84482)
tux Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84488

Ugyan úgy surrog mint az enyém a Metzeler Tourance Next 2-vel. pedig ez nem bütykös. :)

Amúgy a Honda NC-men is volt hasonló surrogás, talán kevésbé hangos, bármilyen gumi volt rajta. :(

"Első ránézésre alig van különbség köztük :-)"

Sőt, az enyém a "Black Storm Metallic" szerintem szebb mint a "Triple Black", szebb a motor és a kardán ezüstben, mint feketében.

Előzmény: Stenmark1 (84481)
fgyozoo Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84487

Nem egészen...Bp külkerület - mint mondjuk a XVII.? :-)

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84463)
fgyozoo Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84486

Érdekes ez a kép ... mit csinál a géped?

Mármint a fénylépező ...

pl a Rövidárú felirat miért van fordítva/negatívban?

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84458)
dreamfactory Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84485

Nem lesz , az biztos , de a Kotori öbölben majd csobbanunk , vagy valamelyik Albán tóban :D  

Előzmény: Mortoff (84477)
fgyozoo Creative Commons License 2022.08.04 0 1 84484

hamvasat!

Ha egy ilyen időkorlátos hegyi túrára indulnék, számomra nem is lenne kérdés, hogy hova!

Én szépséges Erdélyországba mennék egy szűkített karikára.

1. nap érkezés a Transalpina tövébe.

2. nap Tarnsalpina és onnan tovább az Olt völgyén át a Transfogarashoz.

3. nap Transfogaras és onnan a látványtól feltöltődve haza.

Oda és vissza út pályán. A dolog élmény motorozás és nézelődős része az Alpina és a Fogaras és a kettő között:-) 

Előzmény: hamvasat (84434)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84483

Mi szombaton jöttünk meg Erdélyből, de mivel családi volt, így kocsival. Minden nap ragacsosra izzadtuk magunkat, pokoli meleg volt.

Motorral szerintem én nem fogok odamenni soha többet (2007-ben voltam utoljára, teljesen eltűnt a fényezés a motor hasidomjáról, barátom Kawasaki Meanstrekjánek fekete blokkja alulról teljesen kipolírozódott fényes alura), olyan dzsuvásak az utak. A kocsim 1 éves, nekiindultam ősszel Erdélynek, nulla kavicsfelferődéssel, hazajöttem szétpattogtatott fényezésű motorháztetővel, lökhárítóval, meg törött szélvédővel. Most a szélvédő nem tört be, de úgy néz ki a kocsi eleje, mint egy 10 éves 250ezret futott kocsié. Erdélybe lámpavédő kötelező motorra és mire hazaérsz, biztos, hogy lesz bőven lepattant festék a blokkon, meg a fényezésen. Tudom, ez nem mindenkit izgat annyira, mint engem :-)

Előzmény: Stenmark1 (84480)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84482

Tux!

"Az első kerék felől ugyan úgy jön fel valami surrogás"

Azok a gumi profil bütykök nem csoda, hogy surrognak. Én Michelin Road 5-el kértem a motort, az nem surrog, nem búg egyáltalán. Szép csendes.

Viszont a céges autó, amivel járok, azon valami vacak Nexxen, vagy milyen gumik vannak, most, hogy van már bennük kb. 30ekm, olyan rusnya búgást csinálnak, hogy ihajj. Meg már nyikorognak minden kis kanyarban, meg már a tapadásuk sem az igazi. Nem gondoltam, hogy ilyen idegesítő tud lenni.

Illetve a Ford Transitomnál volt őrjítő, mikor rábeszélt a gumis, hogy a teszteken milyen frankó eredményt ért el teszteken a Hankook. Meg is vettem feléért, mint a goodyear vagy más prémium lett volna. Na, tapadni tapadt is szépen (1 évig, mert utána szétrepedezett), de 80-100 körül úgy búgott, mint állat, a dobozos tranzit raktere, ha üres volt, valahogy felerősítette, fél órán belül fájt tőle a fejem. Mintha betonkeverőben forogna az agyam :-)

Amúgy milyen jó, hogy ott ilyeneket adnak cseremotornak addig. Viszem holnap a Hondához szervízre a goldwingot, gondoltam egy merészet, megkérdeztem, hogy a szerviz ideje alatt milyen tesztmotort tudnék kipróbálni, hogy ne ott unatkozzak. Felajánlottak valami 125-ös robogót .-) Mondtam, hogy az nem hozott lázba :-) Reméltem, hogy valami afrika twint vagy affélét hozzám vágnak addig. Nem jött össze :-)

De ha belegondolsz, nem rossz üzletpolitika, hogy beviszed a régebbi modelledet szervizre, addig adnak egy újabbat, hátha ráizgulsz. Mint ahogy rá is izgultál a múltkor is, csak nem volt megfelelő az ajánlatuk.

Ezt most nehogy zárásig visszavidd :-)

Este pedig jöjjön a beszámoló az új kuplungról.

Előzmény: tux (84476)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84481

Első ránézésre alig van különbség köztük :-)

A surrogás a gumi és a sárvédő együtthatása, rezonanciája. Eddig egyik lég-olajoson sem halottam, na tessék, az R850 R-en mégis van, pedig azon Metzeler Roadtec gumi van, minimál mintával. Érdekes, mikor plexi nélkül mentem vele, semmi ilyet nem hallottam :-)

Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84480

Úgy látom Erdély kimarad, pedig ott hétfőig jó idő lesz. Vagy lehet, hogy túl meleg?

Kalte Kuchl motorral kötelező program.

Hochkar sípályán van üveghíd, kilátó, és egy jó szerpentin felfelé. https://www.hetedhetorszag.hu/ausztria/a-hochkar-kilatoja-hochkar-360-skytour

A Schneeberg körül is érdemes egy kört tenni (Höllental szép), Puchbergből megy fogaskerekű a hegyre (2076 m)

Vagy Höllental végéből (Hirschwang) megy egy kabinos a Rax-ra (2007 m)

Jó időt és motorozást!

Előzmény: hamvasat (84475)
tux Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84479

OK. :)

Előzmény: dvorcsakl (84478)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84478

Szólj légyszi a cégnek, hogy a Thor-t h-val írják. :-)

Mortoff Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84477

Mi 9-én megyünk a gyerekkel. Szerbia-Albánia-Montenegro-BIH. Ahogy nézem nem fogunk fázni.

Előzmény: dreamfactory (84473)
tux Creative Commons License 2022.08.04 0 1 84476

Reggel 8-kor leadtam az 1200-es GS-t kuplungcserére. Kaptam egy 2022-es 1250-est cserébe. Ha tudtam volna, kiveszem ezt a napot szabinak, hogy alaposan kipróbálhassam. :)

A kardán alján ott a kis szelep.

A váltója ennek sem tökéletes, de elég jó, használható, megszokható. A Tiger 900 váltója most az etalon nekem. :)

Az első kerék felől ugyan úgy jön fel valami surrogás, a motornak szép hangja van, a kardánt nem hallom.

Összességében bagyon tetszik, ebédszünetben megyek is motorozni. :)

Elvileg 16:00-ra elkészül az enyém, ha ugyan ilyen lesz a váltó, örülni fogok neki. Most legalább megtapasztalom mi a maximum amit a BMW váltóban nyújtani tud. :)

Persze lehet, hogy csak f7-re megyek érte, addig rémisztgetem a békés bajor parasztokat a környékbeli falvakban ezzel az 1250-essel. :)

hamvasat Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84475

Jó reggelt!

Az Accuweather.com kirészletezett időjárás adataira és más portálok adataira alapozva bevállalunk egy-két hétvégi záport. Ha szerencsénk van, zömében kellemes 23 fokban fogunk motorozni. Úgyhogy még megvárom a ma délutánt/estét és ha nem romlik az előrejelzés, foglalunk szállást szombatra Mariazell környékén. Pénteken megalszunk Balatongyörökön és szombat kora reggel irány Ausztria.

kiss_atti Creative Commons License 2022.08.04 0 0 84474

"Azidőtájt"

én autóval járok arra, majd igyekezélek nem elütni...

:-)))

Előzmény: dreamfactory (84473)
dreamfactory Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84473

kiss_atti

Aug 11-el megyek 9 napra Balkanizálódni . Megegyező útvonalon :D 

Low-budget túra lesz , szállást nem foglalunk , sátor , hálózsák bekészítve amolyan advencsör túra lesz . 

Elsö megálló Visegrad lesz , annyi biztos 

Előzmény: kiss_atti (84457)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84472

Ejha betyárkodtunk, mi😁🙃

Nem is tudom, amúgy ezek a csoportok is leginkább arra jók, hogy menjen a lehúzás..vicaversa

Előzmény: dvorcsakl (84471)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84471

Onnan engem már kidobtak. 😀 Szal mi fricskából járunk a gombbóthoz…

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84468)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84470

Mulatok a szimpi kaszás emberen😄

Előzmény: A_Kupec (84469)
A_Kupec Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84469

Mi ez a mulatós muzsika? :D

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84467)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84468

Benne vagyok amúgy a Hatvan és környéke face motoros csoportban...onnan jött a gombbót ötlet😄

Előzmény: dvorcsakl (84459)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84467

Cöcöcö..😁😆😅

Előtte ezt hallgattam,😅 ez nem a " gyenge" kat.:

https://youtu.be/5cEK1OLhUKQ

Children of Bodom- Everytime I Die

Előzmény: Bot Kormány (84466)
Bot Kormány Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84466

Itt ez gyenge...

Uttörő énekek kellenek..

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84464)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 1 84465

ŐŐŐŐ:bocs, ez zenés topicba volt szánva:-))))))))))

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84464)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 1 84464

huh, nem kellett volna ebbe a 80' britpop-ba belenyúlnom..most jönnek a számok..

https://www.youtube.com/watch?v=Mab_2sBxz2s&list=PLTyFIuDHNjhN17cdeM1WvZ2ynFfumb02S&index=11

Soft Cell-Tainted love

Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84463

Nem egészen...Bp külkerület

úgyhogy mentem Hatvanig majdnem 60-at:-) nem egészen ugye...

Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84462

:-)

nyári protektoringem

Előzmény: zöld_I (84460)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84461

Minden motoros galeribe kell egy bandit :)

zöld_I Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84460

Jó darabig néztem, mi lehet a motor mellett a kép előterében, de aztán sikerült rájönni :))))

dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.03 0 1 84459

Csak nem hatvani vagy környéki vagy?

Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.08.03 0 1 84458

na, sajna az én férjem nem fog elvinni egy ilyen motorozós hétvégére:-((( ő max kísér autóval..jó..az is vmi..

múlt vasárnap viszont mentem egyet...kicsit fújt.. Aszód után a mezők mentén azért rinya volt..

Előzmény: hamvasat (84455)
kiss_atti Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84457

Szeptemberre van megcélozva egy nagyobb túra.

--

Mi szept vége-okt eleje körül "Balkanizálódunk" 7-8 napot, Bosznia-Montenegro-Albánia, elég sok látnivaló belefér 3500 km-be...

Előzmény: hamvasat (84446)
R100 Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84456

https://www.bierundbett.at/wohnen/

Lent sörfőzde, fent "romantikzimmer", ne keress tovább!

Előzmény: hamvasat (84455)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.03 0 1 84455

Kösz a meghívást, nyomtam már le 700km-es napot Szlovákiába, nekem menne, de a páromnak lesz születésnapja és egy kettesben töltött motoros hétvégét kért. Azt próbálnám teljesíteni :-) Egy 700km-es naptól elmenne az életkedve is :-))))

Előzmény: dvorcsakl (84452)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84454

Erről a fajta plexiről már hallottatok?

https://mra.de/neues-produkt-vario-x-creen-vxc

Nem sok infót találtam a neten, videót se nagyon, beszámolót se nagyon.

hamvasat Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84453

Zöldi!

Abból főzünk, ami van :-) Idén szivat Murphy. De nem vagyok elégedetlen, voltak azért jó gurulások. Nézem az időjárást, aztán csütörtökig meglátom.

Előzmény: zöld_I (84450)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84452

Hagyd a fenébe a két napos túrát, gyere velem vasárnap egy 480 km-es szlovák karikára. Mire eljössz idáig, majd a végén hazatekersz, lesz annyi km-ed egy nap alatt, hogy nem is akarsz majd csak októberben motorozni. :-)

Előzmény: hamvasat (84445)
Lbx Creative Commons License 2022.08.03 0 0 84451

Ezekben - amennyire tudom - egy ismert, elterjedt Valeo önindító van, mint pl az Astrákban, Corsákban, minden autóvillamossági ember keni-vágja.

Barátom 2012es R-jében is szarakodott, emlekeim szerint 25e-ért raktak rendbe a Fer Vill-nél.

De lehet, h a tiednek csak egy kis takarítás, kenés kell, amit elég egyszerű akár otthon is megejteni.

A kiszerelés meg vegképp egyszerű, a vezetékek lekötése után mindössze 2 csavar tartja az önindítót - ezen még burkolatot sem kell bontani.

Előzmény: Stenmark1 (84449)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84450

Hát komám, én neki nem idulnék ha csak annyi időm van, és bizonytalan az időjárás. Verd szét a plüssmacit, aztán a csoportból kérj el egy pályagépet, és gyere el 16-án eringezni :)

Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84449

Köszi, nem tervem egyből nekiesni. Hét végén jön a párom, akkor teszteli, és eldől, hogyan tetszik neki. Az F 650 még megvan vész esetére. Nekem így csupaszon is tetszik (egyelőre plexit ledobtam róla). Egy kis önindító problémája van, ami előjött, indítás után még csiszatol néha, gondolom nem húzza vissza rendesen a fogaskereket. Neked volt ilyen, mik a lehetőségek?

Egyébként Kupec szerint is, ez az az évjárat, ahol a legnagyobb az átjárás a Gs-R között, nem bonyolult gyári cucokkal 17-19-re alakítani. Vágni semmiképpen nem szeretnék.

Ez a 850-es blokk nagyon sima járású, ezt még Horváth kolléga is elismerte, ma alig akarta visszaadni :-)

Előzmény: Lbx (84442)
dreamfactory Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84448

hamvasat 

Nem kell elmenni Bledig , ott van Maribor , van látnivaló , egy jó kávé a Dráva parton a Stari Most mellett . Másnap Ljubjana felé , elmész Klagenfurtba . Megnézitek a Minimundust , meg a Wörti tavat . Ott alszotok , harmadik nap meg Graz felé elindultok haza Paksra . 

Előzmény: hamvasat (84443)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.02 0 1 84447

Pont a Kárpát-medence közepén laksz, így majdnem mindegy merre indulsz. Ha még nincsen semmi leszervezve, akkor az időjárás dönt, szerintem. Én itt nézem a hegyek/sípályák időjárását: https://www.snow-forecast.com/resorts/Arieseni/6day/mid  Ny és É kiesett, tényleg jön a front, D-re messzebb kell menni, így marad Erdély, ott hétfőn jön be az eső. Ott nem kell feltétlen Székelyföldig elmenni, Szegedtől autópálya, Erdélyben ingyenes motorral, és máris Dévánál vagytok a legszebb hegyek között.

Onnan D-i irányba

Transalpina, oda-vissza gyönyörű, és nincs nagy forgalom. Transzfogarast nem ajánlom, mert iszonyú a tömeg.

Retyezát hegység vetekszik a Magas-Tátrával, Vajdahunyad vára, Nagyszeben világörökség, erődtemplomok Berethalom, Segesvár, mind világörökség

É-ra nézve Torockó műemlék falu, Tordai hasadék, Pádis fennsík új aszfaltúttal, Kolozsvár, Kalotaszeg

Hirtelen ennyi! Erdélyben sokat javult az utak minősége, azért rossz részek is vannak, de nem egy Gs-nek :-)

Ha további infó kell hívj!

Jó tervezést!

hamvasat Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84446

Lbx!

Jaja. Szeptemberre van megcélozva egy nagyobb túra. De csak szeptember végén tudok menni, vagy az első hetében. Majd alakul.

Itthon már az egynapos túralehetőségeket untig lejártam. Sőt az első GS-es évben játszottam fedezd fel hazádat is zergeb***ta utakon is. Ha lehet, akkor megyek nyugatnak.

Lassan itt az ideje, hogy közelebb költözzek Ausztriához, csak ne szeretném ennyire a munkahelyemet... Mindenesetre ősztől bele akarok vágni egy kicsit intenzívebb nyelvtanulásba, hátha összejön valami mérnök meló valami osztrák erőműben. Vagy nyitok kint egy motorkozmetika műhelyt :-) Csak félek, ha mindennap políroznék, cidoloznék, akkor hamar megutálnám :-)

Előzmény: Lbx (84444)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84445

Kicsi200!

Viszont voltam májusban a horvát 8-ason. Kocsival már voltam egy szakaszán úgy 16 éve, de az más volt. Motorral sokkal jobban tetszett, viszont már nagy volt a forgalom. Lehet, hogy októberben még rápróbálok.

Az igazság az, hogy itteni fórumtársak írásai alapján egyre inkább hajlok a tavaszi-őszi túrák felé, mert egyre kevésbé bírom a kánikulát. Vagyis kibírom, de nem élvezet már úgy motorozni. A hideg ellen könnyebb védekezni. Mondom úgy, hogy eddig megúsztam a hóesés 0 fokban motorozást, nem is szeretném kipróbálni.

Előzmény: kicsi200 (84435)
Lbx Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84444

Mindenhol sokan vannak ilyenkor. A járvány óta itthon is, annyi a belfőldi túrista, hogy bárhova megyek, tömeg van. Mi lehet Indiában????

Én azt mondanám, ha van ki őrizze a srácokat, inkább menjetek szeptemberben, annak is a közepén, második felében. Olyankor a tömeg már melózik, viszont minden nyitva, működik, az időjárás meg stabilabban élhető - se forróság, se hideg, sőt! valahol azt olvastam, az Alpokban a szeptember kevéssé nedves, mint a nyári hónapok.

Addig meg bírjátok ki valahogy...

hamvasat Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84443

R100!

Hát ja, kétélű. Volt már, hogy vacak időt mondtak és nem jött be. De volt, hogy bejött és áztunk egész nap :-)

Kedd van még csak. Van egy tervem Mariazell környékére, meg kitalálok valamit Graz környékére, mert oda nem jósol rossz időt. Aztán megvárom a csütörtököt és ha addigra változik a jóslat jó irányban, akkor Mariazell, ha nem, akkor Graz környéke. Szállást is utolsó pillanatban foglalok, remélem találok valami klafát még akkor is.

Köszi

Előzmény: R100 (84440)
Lbx Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84442

Csodaszép bringa, gratulálok!

Viszont ha ennyire patent, meg okmányolt, meg stb., akkor talán kár faragni, mert így nagyobb az eszmei értéke - szerintem.

Előzmény: Stenmark1 (84425)
hamvasat Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84441

Nézegetem Bledet is, de oda nagyjából kiérek és visszajövök. :-)

Előzmény: Törölt nick (84437)
R100 Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84440

A meteorológusok azt tudják megmondani, hogy vagy esik vagy nem. Szerintem e miatt ne változtass, menj Ausztriába, motorozz! Horvátország elesett, soha ilyen jó szezonjuk nem volt, vagyis soha ilyen tömeg sem. Oda legközelebb szeptember végén érdemes menni!

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.02 0 1 84439

Szia Horpa!

Akkor Bled is elesett a tömegturizmus elleni harcban. Őszinte leszek: utoljára 2011-ben voltunk főszezonban arra motorokkal, akkor még semmi hasonlót nem tapasztaltunk. Ezek szerint a helyzet ott is megváltozott. Sajnálom, tényleg szép környék, de marad őszre vagy tavaszra.

Mondjuk mindenhol sokan vannak: nemrég jöttünk meg a Dolomitokból, családi út volt autóval. Én is azt mondom most: aztarohadt......Egymás után "vonatoztunk" a hágókon. Többször voltam már arra motorral, mindig nagy élmény volt, de ilyen tömegbe nem futottunk bele, mint most.

Viszont megnéztük megint a Timmelsjoch-hágót, továbbra is nagy kedvenc és sikerült bejutni a hágó tetején a motormúzeumba. Na, ott eldobtam az agyam....Világszínvonalú gyűjtemény!

Előzmény: Horpa1 (84438)
Horpa1 Creative Commons License 2022.08.02 0 1 84438

Néhány éve voltam szezonban Bledben motorral, nos…. aztarohadt….. csak ennyi jut az eszembe. Az a hely gyönyörű, de soha többé nem megyek a környékére sem szezonban, akkora dugók vannak, beállva az egész, álló kocsisor, folyamatos bűvészkedés motorral a sorok között, majdnem hőgutát kaptunk, már homályosan láttam mire átértünk Bleden, kedvünk és hely sem nagyon volt megállni, egy bicikliút szélén tettük le a motorokat a város után és ruhánkat ledobálva beleültünk a Bohinj tóba, folyamatosan tisztult a tudat, jött vissza a kép, miközben visszahűltünk…

Az a hely meseszép, de rég túlnőtt a lehetőségein az idegenforgalom nagysága. Nem tudom ez változott-e Covid óta, de számomra vagy Tavasz vagy Ősz kapcsán jöhet csak szóba az a hely!

Előzmény: Törölt nick (84437)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84437

Szia!

Esetleg Bled? Egy Triglav-körrel? Odafelé a B69-es úton Ausztriában? Eibiswald és Lavamünd között?

https://goo.gl/maps/inDgj77mtju1PWvf8

hamvasat Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84436

Nem uncsi, de ilyenkor ott olyan forgalom van, ami megöli az élményt.

Előzmény: kicsi200 (84435)
kicsi200 Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84435

A horvát 8-as út már uncsi? Szerintem az még beleférhet, bár főszezon van, lehetséges, hogy lesznek páran az úton.

hamvasat Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84434

Hali Skacok!

Aki figyeli a nyűgjeimet, az talán emlékszik, hogy idén legalább 5 alkalommal kellett elhalasztani a hétvégi gurulást. Háromszor a vacak idő miatt, egyszer kovidos lettem, egyszer a páromnak lett hirtelen munkája hétvégére.

Most végre eljött a várvavárt "énidő", vagyis "miidő", hogy beváltsam az elhalasztott Mariazell környéki kiruccanást. Kész az útiterv, már csak szállás kellene, de...nem pont hétvégére mond esős időt arra a környékre?!? DEEEE! délnyugatabbra kellemesebb időt mond, de az meg, amit ismerek messze van, ahhoz, hogy péntek délután 3 órai indulással és vasárnapi érkezéssel megtegyük. Párom sokallja a napi 6 órát meghaladó menetidőt, meg szeret itt-ott elidőzni, szóval a napi menetidőt 6 órában korlátozom.

Jön akkor a kívánságműsor .-) Hova a búsba menjek a fenti paraméterekkel paksi indulással, hogy ne főjünk meg, ne ázzunk szarrá és beleférjen az időkorlátba? Magyarország most már tényleg kilőve, egyszerűen dühös és frusztrált leszek a fos-szar, koszos, zúzottköves útjainktól. Hegyet akarok :-) Tudom a péntek délutántól vasárnap estig terjedő időszak nagyon szűkös, de ez van, páromnak nincs szabija, nem lehet megtoldani egy nappal, de még egy féllel sem a dolgot. 

Ha hatodjára is halasztani kell, akkor megverem a gyerek egyik plüssmaciját, az biztos :-) Vagy megharapom a kutyát :-)

dreamfactory Creative Commons License 2022.08.02 0 0 84433

Aztapaztacipőpaszta !

Csinos 850-es . Ahogy írtad hogy 850-es GS ..... , elkezdtem guglizni , és akkor láttam , basszus tényleg csak 1100 alapokra készült . 

Az ötlet jó , mondhatni nagyon jó ! 

Az emailom publikus , oda tudsz írni !

zöld_I Creative Commons License 2022.08.01 0 1 84432

Szlovákia a csudás helyek közeli tárháza, járunk sokan, sokat arra, bátran  próbalj rá 4 számjegyú utakra is.

Előzmény: kiskerék66 (84431)
kiskerék66 Creative Commons License 2022.08.01 0 1 84431

Köszönöm az útvonal ajánlatot, valamint a gasztronómiai javaslatokat! Célba talált, szeretem kipróbálni a helyi nevezetességeket!

Előzmény: kicsi200 (84430)
kicsi200 Creative Commons License 2022.08.01 0 1 84430

Szia, több lehetőség is van, kérdés, hogy mennyire szeretnél "toronyiránt" menni. A legrövidebb, a Eger-Bánréve-Rozsnyó-Dobsina-Poprád-Javorina-Zakopane útvonal. Vannak benne jobb, rosszabb útburkolatú kanyargós szakaszok. Zakopánében a golonkát, zureket, a serkit "kötelező" megkóstolni illetve a Wawel csokigyár termékeit :D

Előzmény: kiskerék66 (84427)
Horpa1 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 84429

Gratula, akkor meglett a befutó🙂👍

tcaoe Creative Commons License 2022.08.01 0 1 84428

Gratulálok.:)

Gondolom, Kupec már elmesélte, hogy mi kell ahhoz, hogy GS kerekek legyenek benne.

De talán a legfontosabb, ha ezt kihagyta volna, hogy ha simán csak a kerekeket rakod be, akkor hanyatt lesz esve egy kicsit, vagy nem is olyan kicsit. És ennek megfelelően ostobán fog viselkedni (bár én csak 1100R-be próbáltam, az úgy nem volt jó. és hát a futóműgeometria teljesen ugyanaz). Ami ezt az egészet rendbeteszi, ha hátul a szöghatás támaszát kicseréled a GS-ére. És ahhoz a magassághoz kell majd a sztendereket kiválogatni vagy megemelni. 

Erre van egyébként egy ilyen tartóm, egy 40 literes régebbi Journey dobozzal együtt, ha nem csak a Givi jó:

https://www.hepco-becker.de/en/tube-topcasecarrier-black-for-bmw-r-850-r-from-03-r-1150-r-14069.html

kiskerék66 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 84427

Üdv Nektek!

Tudna valaki javasolni útvonalat Zakopanéba? Eger környékéről indulunk. Nem voltam még szlovákiában motorral.

Köszönöm!

Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 84426

Köszönöm, tényleg szép darab, de rettenetes hangja van, pedig, ha jól hallottam olajos a kuplungja.

Azt hiszem ebből építés lesz, ha lesz erőm, időm hozzá. Egy R 850 Gs-t már régen vettem volna, de csak az 1100 Gs alapjaira gyártották, az 1150-re már nem. Na így lett R 850 R későbbi változat. Egyébként az döntött, hogy nagyon szép scrambler átépítéseket láttam belőle. A gép egyébként alapból sem rossz, nagyon finom járású blokkja van.

Próbálok egy képet feltenni: https://hu.pinterest.com/pin/355573333080284681/

Előzmény: Horpa1 (84410)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.01 0 3 84425

Köszönöm, voltam vele egy kis kört.

Persze a plexi bezavart, így levettem, és lőn csoda! Igaz dugót be kellett tennem, de most jön ki a Schubert sisak előnye, csend, minimális susogással, ja és végre szellőzik a sisakom :-)

Nagyon élveztem, bár a kanyarokba a 17-es kerék nekem nehezen szokható, azért nem volt tragikus. Ez a 850-es blokk valami csoda. Olyan szépen jár, hogy szerintem az 1250-et is veri, csendességben mindenképpen. Illetve van egy sajátos hangja, olyan szörcsögő, de nem kipu, és ilyen volt mindegyik 1150-em. A váltó szépen kapcsol, kicsit rövid lehet az áttétele (vagy a szöghajtásnak), nincs hosszú hatos, viszont 50-el is szépen megy 6. ban.

Remélem a páromnak is tetszeni fog, minőségi ugrás ez az F 650-hez képest. Ja és a szervós ABS nem is olyan zavaró, brutál a fékje.

Emberek, van élet a Gs-en túl!

Pár dolog, ami a német gondosságot jelenti. Hiánytalan szerszámkészlet, plusz egy kuplungkar becsomagolva mellé. Az ülés alatt, a matrica mellé beragasztva a gumi nyomás értéke. Hátulra szövettáska, ami a gyújtáskulccsal zárható, 300 oldalas Haynes javítási kézikönyv, plusz egy nagy dosszié az összes számlájával, papírjával. És egy doboz alkatrész a következő szervizhez.

Ha van valakinek Givi/Kappa hátsó tartója ehhez a típushoz, az írjon, vagy hívjon a sípálya számán. dremfactory küldj egy elérhetőséget a küllős kerék ügyében.

Előzmény: dreamfactory (84424)
dreamfactory Creative Commons License 2022.08.01 0 0 84424

Tapsvihar , kíváncsi lennék rá én is képügyileg . 

A napokban én is láttam szememre való gépet , R 1200 R Classic . Gyári küllős szettel van szerelve . Igazán elfogadnám :P ( bár a fehér csíkozást megváltoztatnám ) 

Előzmény: Stenmark1 (84421)
zöld_I Creative Commons License 2022.08.01 0 1 84423

Na gratula a motorvételhez. Az mindig ünnep :D 

Az őrült árakhoz még annyir, hogy az elmúlt hetekben több ismerős vett motort, teljesen értelmezhető

árakon (csak kettő példa: 600 as Fazer 600 ezerért, szép, törésmentes. 250-es CBF 450, lekérdezett 30e km, magyar végig)

. Van egy olyan enyhe sejtésem, hogy a hahu/képesmotor kínálatában sokan csak árulják

a motort, feltolva az árakat a többihez, de azok igazából nem kelnek el, vagy csak jóval olcsóbban.

T1OK3 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 84422

Gratulálok!

Képet kaphatunk?

Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.01 -1 3 84421

Ez kicsit bonyolultabb, vagy mégse?

Elnézést, hogy ezzel untatlak, vagy bosszantalak Benneteket, de úgy gondolom, a csúcson kell abbahagyni! Mármint a motor keresést! Lezárom nyilvános szenvedésemet, ennél biztos nem lesz már jobb motorom. Akik pedig még nem birtokolnak egy 1250 Gs-t, azoknak üzenem, hogy boldog emberek, nekik még van feljebb :-)

És, hogy másik szenvedésemet is nyilvánosan lezárjam, és megköszönjem türelmeteket, tegnap vettem egy újabb kasznis R 850 R-t, amin érdekes, hogy nincsen nyakamba a lábam. Kiváló állapotú, német első tulajos, itthon keveset ment, és itt is jó gazdája volt, jó alap lesz némi átalakításhoz. Ja, és a mai őrült árak mellett, igazán jó vétel volt.

Előzmény: zöld_I (84416)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.08.01 0 0 84420

Igen, csak azt nehezebb megindokolni, valamint az F 650 vezethetősége, kényelme tényleg pazar. És az r verziók 17-es első kerekének viselkedését nem szeretem, és ezt egy kezdő is érzi szerintem.

Előzmény: HorváTH 69 István (84411)
tux Creative Commons License 2022.08.01 0 0 84419

Enyémen is mozog, pont mint a videón.

Előzmény: Yager001 (84412)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84418

Bekeretezni, felrakni a falra :-) látszik, hogy mindjárt betöltöd a 40et, egyre több bölcsesség jön belőled :-)

Előzmény: zöld_I (84416)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84417

Én is, csak lefújt a szél😆

Előzmény: T1OK3 (84415)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.31 -1 2 84416

"Hát igen, a Gs 1200-1250 bűvkörből nehéz távozni"

De miért kéne onnan távozni? Amit azok adnak, attól ember többbet nem kívánhat.

Aki meg mégis, az sosem lesz semmivel elégedett-

Előzmény: Stenmark1 (84408)
T1OK3 Creative Commons License 2022.07.31 0 1 84415

De jót motoroztam ebben a 22 fokban!

T1OK3 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84414

At enyém is mozog.

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84413

Nálam sem mozog.

Yager001 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84412

Köszi srácok. Akkor ezek szerint csak Hamvasat új gépén mozdulatlan ? 

Előzmény: Lbx (84409)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.31 0 1 84411

Az F650-est kell lecserélni egy R1200R-re , azt béke van ! :) 

Horpa1 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84410

Bocsánat az OFF-ért!

Ezen a vonalon ami szóba jöhet: Ducati Scrambler Desert

soha nem gondoltam volna, hogy egy Ducati ennyire megtetszik, persze szépek, de erre a modelre vágyom is, tényleg jónak tűnik, normális futóműve van, bírja a terepet is, bár sajnos egyenlőre csak baráti elbeszélésre tudok támaszkodni, hogy milyen valójában, meg a tesztekre:

https://m.youtube.com/watch?v=QKTWTgGbNvk

viszont nagyon jól néz ki és a hangja elvarázsol 🤗 talán jobban össze van rakva mint a régebbi Ducatik (sokat segített szerintem, hogy az Audi felvásárolta a Ducatit, mérnöki szellemi és technológiai tőke megosztása) Persze ez is láncos!

Triump nálam ott borul, hogy az Angolok egy normális megbízható járművet nem tudnak felmutatni….. az sem erősített meg, hogy baráti körben Tieger 1200-es 56e km-nél vezérmű tengely kopás miatt felújítós lett 😕 persze ez lehet egy elszigetelt eset… 

Lbx Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84409

Elsőre nekem is úgy tűnt, de aztán minden erőfeszítés nélkül mozdult, viszont érezni, hogy a szilentek dolgoznak, nem lötyög.

Előzmény: hamvasat (84405)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84408

Köszönöm, Te aztán tényleg mérvadó vagy számomra!

Kb ezt vártam, illetve a futómű bénasága azért meglepett, de azon már változtattak, mert sokkal magasabbnak néz ki, mint gyárilag. Igen, csábítóan néz ki, de túl egyszerű futóművet raktak alá. A Triumph Scrambler tesztjébe olvastam, hogy ott a futóművön nem spóroltak, csak az láncos.

Hát igen, a Gs 1200-1250 bűvkörből nehéz távozni, kikacsingatok, de mindig csak lefelé tudok nézni :-)

Előzmény: Horpa1 (84403)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84407

Az enyém sem lötyögött, de mozgatható volt. A tiédnek még be kell kopni, az enyémben már 32 e km van :-)

Előzmény: hamvasat (84405)
T1OK3 Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84406

Itt szerintem jobban tudnak segíteni!

Előzmény: Akos1974 (84400)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84405

Én nem tudtam az enyémet megmozgatni.

Előzmény: Stenmark1 (84402)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.31 0 0 84404

Nálam 6.2 az 1.6 tdi átlaga. Könnyű lábad van. ;)

Előzmény: dvorcsakl (84398)
Horpa1 Creative Commons License 2022.07.30 0 1 84403

Szia Stenmark1!

Krisz barátom jóvoltából km korlátozás nélkül volt nálam egy 7végét az Urban G/S-e amely kapcsán azt tudom mondani, nem sajnáltam azt visszaadni neki, DOHC blokkot imádom, Én is visszaültem vizesről a DOHC-ra, most is az van, nekem az Urban G/S-ben csak az tetszett meg a kinézete, számomra motorozni nagy csalódás volt vele, akartam magamnak venni egyet, jó hogy előtte kipróbáltam, inkább a GS-be töltöm a benzint.

Krisz motorján olyan kemény volt a futómű, hogy motorozás közben már csak akkor vigyorogtam, mikor tudtam, hogy lassan le fogok szálni róla,  lehet az övé alatt valami más vagy felkeményített futómű volt, Ő járt ki vele terepre. A tepsi ülésben ülve a 183 cm-es magasságommal ugyan talajt tudtam fogni, de magas volt, jól fel volt húzva. Kinézetre nagyon klassz🙂👍 de én elengedtem, nem vagyok a célközönsége.

Mielőtt megvásárolod, mindenképpen javaslok egy hosszabb teszt utat vele.

Üdv. Horpa

Előzmény: Stenmark1 (84396)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84402

Nyugi, az enyém is így mozog, ha mozgatom. Ez így csuklik, nyeklik elől hátul, ezért ilyen szuper :-) Legközelebb nézd meg, ha rajta ül valaki, és mozgatja az elejét, hogy az miket csuklik előre hátra, az ál teleszkópnál.

Előzmény: Yager001 (84401)
Yager001 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84401

Megnéznétek A mellékelt videót? Mosáskor vettem ma észre, hogy a középső rugóstag tengelye körül nagyon picit mozdul. De nem ragozom remélem a videón látszik Minden. Szerintetek ez normális? 

https://youtube.com/shorts/WSZrusNo6w4?feature=share

Akos1974 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84400

Sziasztok! Vajon a K75 csökkentett magasságú nyerge (760 mm) rámegy a K100-ra is? A motorok hossza és keréktávolsága ugyanaz. Elvileg rámehet. Köszi az infót!

ronson Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84399

Mi januárban béreltünk pár napra egy kb. 1 éves 1.0 TSI Fabiát, teljesen vállalható volt. Kényelmesen elboldogult az autópályán 120-130 körüli tempóval bekapcsolt klímával és 2000 méter feletti magasságba is felvitt minket nem gurult vissza, pedig négyen ültünk benne :-)

Nagyobbik gyerekem vezette végig, aki egyébként egy 1.4-es szívó benzines autóval jár, véleménye szerint ahhoz képest érezhetően jobban ment, a motor nagyobb nyomatéka miatt.

Pár száz km-t mentünk vele, az átlagfogyasztása 6,5 liter körül volt. Családi autónak nem vennék, de összességében nagyon jó benyomást tett rám, jól összerakott járműnek tűnt.

Előzmény: tux (84377)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84398

5,5-re emléxem, stabil 130-as tempónál. De ezek ugye mindig függenek ezer dologtól. Pl. az Octival 4,8 lett az utolsó tankolás átlaga. Stabil 99-101 autópálya, előtte 12 km 90-en autóúton, város pedig 2x1-2 km.

Előzmény: tux (84397)
tux Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84397

Mennyit fogyasztott az 1.0-ás Scala?

Előzmény: dvorcsakl (84391)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84396

Sziasztok!

Ment már valaki, vagy van valakinek R ninet scrambler, vagy urban g/s motorja. Pár tapasztalatot leírna lehetőleg egy Gs-es szemszögéből (1,83 cm). Nekem sajnos a teszteken kimaradt, és érdekelne a véleményetek.

Mackótól már olvastam tesztet. Elsősorban az első futómű viselkedése érdekelne, mennyire hiányzik a telelever? És persze az ülés pozíció. Nemrég próbáltam egy R 1200 R DOHC-t, aminél minden stimmelt, csak ott nem megy a 19-es kerék átalakítás, az olajhűtő miatt, legalább is úgy látom. Az R 850 r-ről lemondtam, mert nehéz, és a nyakamba van a lábam.

Bérlés, vagy 1250 Gs cserekör szóba jöhet!

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84395

Megnyugtattál! Thx

Előzmény: T1OK3 (84394)
T1OK3 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84394

Megnéztem az enyémen, az az alsó cső olyan gyárilag. A két oldali bukócső amúgy sem szimmetrikus, a jobb oldalon hosszabb vagy 5 centivel (a motor hossztengelyéhez viszonyítva), mivel az a henger hátrébb van. Ennek ellenére sem egyforma a két oldal között a hézagok.

Az enyém még nem dőlt el! (gyorsan le is kopogom!!)

Előzmény: dvorcsakl (84393)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84393

Nézegeten egy ideje, hogy a jobb oldali bukócsőn lévő műanyag mennyivel közelebb van a szelepfedélhez, mint a baloldalon. Most megnéztem, a jobb oldali bukócső alsó csöve meg van hajolva. A gép egyszer eldőlt, álló helyzetben betonon. Ennyi elég lett volna ehhez? Ez nem túl örömteli. :-(

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84392

Másfél hónap után ma kb. 80 km jutott. Ennyi is volt tervezve, illetve az eső miatt egyébként sem akartam túltolni.

Viszont: úgy érzem, javult a váltó. Lehet, hogy 11e-nél más olajat raktak bele, mint ezernél? Nem mondom, hogy ez álmaim váltója, és hogy ígymegúgy, de sokkal kevesebbet szívok vele, mint eddig. Szól a zene, szal a csattogást nem hallom, de az eddigi 2-3 közötti darálást éreztem is, nem csak hallottam, ez pedig most nincs, vagy legalábbis igen ritka.

Csak hogy mondjuk néha jót is.

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.30 0 1 84391

Én az Octavia előtt Scalaban gondolkodtam, és volt nálam egy 1.0-ás. Kimentünk vele Szlovákiába négyen (a vár zárva volt vasárnap, de ez nem lényeg, cserébe hoztunk Tatrateat). Szóval ha most az mondaná valaki, hogy a saját 1.5-ös Octaviam helyett kapok egy 1.0-s Scalat ÜZEMANYAGKÁRTYÁVAL, nem vitatkoznék. Van az a pénz, amiért korpásodik a hajam, és amiért lemondanék a rettenthetetlen gyorsulásról (ami egyébként az 1.5-ben sincs).

A Scala teljesen jó autó, én azt mondom. És lenyomtam 14 évet 1.2HTP-vel (64 paci), ami jó, csak a helyén kell kezelni.

Előzmény: zöld_I (84386)
Gabes 1 Creative Commons License 2022.07.30 -1 1 84390

Nyudogd vagyok,csak nálam se menő az,hogy csak így beugasson valaki,főleg  úgy hogy  nem is ismerjük egymást.

De szerintem az se menő  a ti csoportotokba, hogy igy lekezeljünk valakit.

És  igencsak túl  tolta!

Viszont neked köszönöm  a válaszod, és itt a példa hogy lehet  ezt igy is kezelni.

Üdv  

Előzmény: tibizizi (84389)
tibizizi Creative Commons License 2022.07.30 0 1 84389

Nyugi van Gabes 1!

Ez itt nem menő. Kicsit túltolta, de itt nem divat ez a hangnem. A kérdésedre érdemben szerintem senki sem tud megnyugtató választ adni. Tapasztalatom szerint viszont a leggyakoribb hiba, hogy a kábelek megtörnek az ajtó és a kasztni között. A tied viszonylag fiatal autó, de azért egy ellenőrzést megér. A többit meg bízd egy márka szervizre, vagy egy, a típust jól ismerő szerelőre. Én nem ismerem az X6-ost, de gondolom, hogy nem olcsó hozzá az alkatrész. Ha egy laikus kezd hozzá, és szétbarmol néhány műanyag alkatrészt, mert nem tudja hogyan kell leszedni, bizony drágább lehet, mint az eredeti probléma orvoslása. Ha mégis úgy döntesz, hogy egy "haverral" szerelteted, akkor itt egy kis segítség az alkatrész beszerzéshez:

https://bmwalkatresz24.hu/jarmuvalaszto

Itt tudod kikeresni az alkatrész gyári cikkszámát, és meg is tudod rendelni.

https://bajorbolt.hu/bmw-gyari-arlista/

Itt kicsit olcsóbb. Cikkszám alapján rendelhetsz tőlük.

Ennyit tudtunk segíteni. Sok sikert!

Előzmény: Gabes 1 (84387)
tibizizi Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84388

????????

Előzmény: bob lee SWAGGER (84385)
Gabes 1 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84387

Ne is legyél  te majom!

Anyáddal beszéljél igy.

Mekkora szentség törést csináltam hogy véletlenül  ide írtam,egyből  le kell ugatni az embert mi.

Mi a szart képzelsz magadról?

Csak jó hiszeműen kérdeztem valamit,ha nem  arra válaszolsz akkor  minek ugatsz bele!?

Nem  irtam meg soha ilyen forumra és  nincs tapasztalatom,nem  láttam  hogy  ez ti magatoknak való motorosok  fóruma. 

Mellesleg megjegyzném hogy gyerek korom óta motorozok is,de nem  vagyok ilyen bunkó  állat.

További szép  napot nektek. 

Előzmény: bob lee SWAGGER (84385)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84386

Nem akarok venni. Kapni akarok, üzemanyagkártyával.

Előzmény: Mortoff (84384)
bob lee SWAGGER Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84385

latni latta, csak ertelmezni nem tudta.

(nemvagyok eloiteletes az x6 tulajokkal :P)

Előzmény: Mortoff (84382)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.30 0 1 84384

"Előbb ülnék egy villanyba mint egy ilyenbe."

De azért előtte még vegyél egy Ford Galaxy-t! ;)

Előzmény: zöld_I (84383)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.30 -1 0 84383

Van rajtuk turbó. Jellemzően egy kicsike, attól úgy viselkedik, mint egy 1.4 szívó, ami ugyanúgy a rossz vicc kategória ekkora autókban, ha a dinamika is szerepel az ember szótárában.

De egy próbaút többet mond ezer szónál. Ja a legjobbat nem mondtam. Ezek 3 hengeresek. A világ összes motortartóbakja nem elég, hogy elmaszkolja az alacsony fordulati remegésüket. Nem véletlen vannak tizenéves 4 hengeres autóink itthon. Előbb ülnék egy villanyba mint egy ilyenbe.

Előzmény: tux (84377)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84382

A fejlécben a topiklogót és a leírást láttad? ;)

Előzmény: Gabes 1 (84380)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84381

Megnéztem. 4.5mm a kopáshatár a hátsó féktárcsára.

Előzmény: hamvasat (84379)
Gabes 1 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84380

Sziasztok!

Kérlek segítsetek ha tudtok. 

X6 2018-as,1 éve van nálam.

A csomagtér ajtó gondolt egyet és csak félig nyilik ki.

Utána néha tovább nyilik,de ez ritka.

Kézzel kell  kinyitnom.

Ha nyitva van,akkor is hol kezzel kell lecsuknom,hol gondol egyet  és gombnyomásra lecsukodik,de ez ritka.

Ahogy nyomom a távirányítón a gombot,csak a relé  kattog hatul,de nem nyit és  nem  csuk.

Mi lehet?

Köszi Gabes 1

hamvasat Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84379

Bacus!

A tárcsán rajta van, hogy mennyi a minimum vastagsága a tárcsának (nem az átmérője :-))))) ). Az alá nem mehet a kopás. De a gépkönyvben is benne van. 

A fékbetét kopórészének vastagságát tükörrel tudod megnézni a féknyereg elején, meg hátulján is. Mindkét helyen érdemes, mert hátulról lehet, hogy látod, hogy még van bőven, de ha meg van szorulva a betét, akkor elől akár nullásra is tud kopni, míg hátul még vastagnak tűnik. Vannak a betéten hornyok, azok jelzik általában w kopáshatárt. Ha kevés van, vagy eltűnt, akkor cserés. Ne autó fékbetéthez viszonyíts, a motorokon jóval vékonyabb egy betét, pár mm csak a kopóréteg.

A megszorulás és félrekopás elkerülése végett érdemes évente egyszer kiszedni a betéteket, megpucolni minden érintkező, csúszó felületet, illetve, ha elő van írva, megkenni rézpasztával vagy ami elő van írva. Ilyenkor meg kell pucolni a munkahengereket is, illetve megmozgatni őket, ezzel is megnöveled az élettartamot.

Én minden motoromon ezt csinálom immáron 20 éve és sokáig bírják a betétek és a tárcsák is.

Most vettem egy másik Goldwingot 20ekm-el. Megörültem, mikor megláttam, hogy szinte újak a fékbetétek. Aztán az utolsó betétnél láttam, hogy az meg majdnem nullás. Valószínűleg nem takarították meg a nyerget, dugattyúkat, csak beleraktak új betéteket és ez az egy megszorult. Emiatt kellett vennem egy komplett első garnitúrát. Fogkefével és féktisztítóval alaposan megtisztítottam a nyereg csúszó részeit, a munkahengerek palástját, alaposan megjárattam őket, majd rézpasztával beraktam az új betéteket. Most tuti minden frankó lesz legalább egy évig.

Előzmény: bacus (84375)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.30 0 0 84378

A hátsó fékbetét (sem) egyformán kopik mindkét oldalon . én akkor szoktam cserélni , mikor a vékonyabbikon olyan 0,5mm van . Ez mérhető , ha ki van véve . Minél vékonyabb , annál sűrűben érdemes ellenőrizni...

tux Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84377

Srácok, mik ezek az 999 cm3-es benzin motorok közepes autókban is? Pl. Skoda Scala-ban. Régen egy Suzuki Swiftbe kevés volt egy ilyen. Most el tudnak vinni egy nagy kasztnit? Lehet velük autópályázni? Menyit fogyasztanak? Pörgbetni kell őket, mint a varrógépet? Dízelhez vagyok szokva és szeretem a nyomatékot alacsony fordulatom, ezért el sem tudok egy ilyet képzelni.

tux Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84376

Jaja, mutasds a fotót a vállal. Mennyi km. van benne?

bacus Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84375

Nem tudom, hogy mit kell nézzek pontosan, gondolom rámértek a tárcsa átmérőre. Egyébként nekem még nem tűnik úgy, hogy válla lenne, de én legjobb esetben is csak elméleti szakember vagyok. :)

Az előző szerviznél is megkaptam a hátsó betéteket, hogy azok még félig jók.., gondolom cserélik mindenképpen, mert az a biztos, akkor megy el 10e km-t a kövi szervizig. Most meg nem cserélték, mert többször elmondta, hogy ezt most tárcsával együtt kell.

Várok még az alkatrész vásárlással, lehet még a visszakapott fékbetéteket is lejárom előtte. Megpróbálom lefényképezni, ha sikerül, elküldöm neked, hogy mit látsz a betéten. Köszi.

Előzmény: hamvasat (84374)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84374

Ezt azért fenntartással kezeld. Mind a betét, mind a tárcsa cseréjét. Nekem cserélni akarták a betétet, mert max 2000km van benne. Nem engedtem és még elmentem vele 20e km-t, de még lehet lett volna benne még 5ekm.

Nézd meg.

De ha mégis csere, akkor esetleg ugorj le Paksra, mindenem van a szakszerű cseréhez.

Előzmény: bacus (84371)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84373

Szétszerelés után , menetfúróval ki kéne szerintem tisztítani a meneteket , és hivatalosan , új csavarok kellenének , amiken van rögzítő gyárilag . Nem hivatalosan , meg meg lehet tisztítani a kiszedett csavarok menetét , azt rögzítővel vissza . De erre természetesen nem biztatlak , csak megemlítem , hogy szoktak ilyet is... 

HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84372

A féktárcsa csavarjai be vannak rögzítőzve . Oda , a szétszereléshez kellhet melegítés is . 

bacus Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84371

Amikor júniusban szervizben voltam, akkor K.János szólt, hogy kb 4000 km múlva esedékes lenne egy hátsó fékbetét és tárcsa csere. Akkor azt gondoltam, ez biztosan szeptember utáni történet, de közben sikerült egy 3000 km túrán részt vennem sógoréknál...

Arra gondoltam, hogy mivel nem megyek még szeptemberig haza, megrendelem ide a kempingbe ahol tartózkodom a tárcsát és a betéteket, kicserélem ezt magam. Ami visszatart, hogy nyomaték kulcsom még lenne, de nem tudom semelyik csavarnak sem a meghúzási nyomatékát, illetve, hogy hova kell menetrögzítő esetleg.

Ebben kérnék egy kis segítséget, mit kell leszednem illetve milyen nyomatékra húzással kell visszatennem?

tux Creative Commons License 2022.07.29 0 1 84370

Ha a szelep beengedi a levegőt, nincs oka horpadni a harmonikának.

Előzmény: HorváTH 69 István (84369)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.29 -1 0 84369

Nekem valami barna , viszonylag kemény zsírom van , nem tudom miféle , egy műanyagdobozban kaptam... Avval szoktam bekenni csúszócsapágyakat , meg a kardán részeit is . eddig bevált . Ez a szelep téma , inkább talán , a gumiharmonika horpadására lenne megoldás . 

Előzmény: zöld_I (84368)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84368

És ott a hatttttalmas plusz. Aki próbálta már lemosni az ujjbegyre ragadt Staburagsot, azt tudja, milyen ragaszkodó természetű :D 

Előzmény: HorváTH 69 István (84356)
dreamfactory Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84367

Nem , ez a végkihajtásban levő olaj"szuszogó"-ra való . 

Az 1150-en és társain egyszerűen megoldották , nem tudom miért kell ezt túlspilázni .... 

Előzmény: Lbx (84362)
-Mosquito- Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84366

Kupecnél biztos lesz. :)))

Előzmény: dreamfactory (84359)
tibizizi Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84365

Ha igaz,  akkor ez a szöghajtás szellőzőnyílására megy rá. Gondolom azért, ha elmerül a vízben,  ne jusson be a lötyi. Újítottam már fel régebbi szöghajtást,  de már nem emlékszem,  hogy milyen is volt.

Mortoff Creative Commons License 2022.07.29 0 1 84364

A baj csak annyi, hogy először a kardánt át kell tenned a jobb oldalra ahhoz, hogy ezt a csövet feltehesd... ;)

tibizizi Creative Commons License 2022.07.29 0 1 84363

Nem tudom,  nem is olvastam el a leírást. Egy vicc az egész szerintem. 22000-ért meg pláne!

Lbx Creative Commons License 2022.07.29 0 1 84362

Ez biztosan ugyan arra a problémára jelent megoldást? Ahogy nezem, ez a tányérkerék-házhiz csatlakozik, ami el van zárva a kardáncsuklónak helyet adó lengőkar üregétől.

Előzmény: tibizizi (84361)
tibizizi Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84361

Itt is van. Erre majd ráhúzzák a T72-es tank lefőrészelt csövét,  oszt az majd megvédi.

https://shop.touratech.hu/01-045-5506-0.html

tibizizi Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84360

Ha jól emlékszem, akkor valamelyik már régóta forgalmaz egy szellőző csövet a kardánalagúthoz.

Előzmény: dreamfactory (84359)
dreamfactory Creative Commons License 2022.07.29 0 0 84359

Én már csak azt várom , hogy a Wunderlich vagy a Touratech mikor talál ki erre a 20 centes gumi biz-baz-ra valamiféle védőt , amit majd jó pénzért el lehet adni :DDD 

tibizizi Creative Commons License 2022.07.28 0 0 84358

Hát, bizonyítani kell valahogy a népnek, hogy mennyire szívükön viselik a sorsunkat. Most éppen egy 20 centes bizbasszal elégítik ki a vágyainkat. Ettől még a rendszeres karbantartást el kell végezni. Ahogy azt az előttem szóló mondotta: Zsíroznyi köll!!!!

hamvasat Creative Commons License 2022.07.28 0 1 84357

Igazad van :-) Nem sírni, kenyni kő' :-) 

HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.28 -1 3 84356

Én csak pislogok , hogy megint , komolyan , azon megy a para , hogy szaros bordás tengely megrozsdásodik ??? :(((( Vannak igen ragaszkodó zsírok , amikkel egyszer kell megkenni két szerelés között ( legyen az bármennyi idő ! ) és kell belőle vagy egy új begynyi ! Mit kell ezen ennyit rugózni ? :) 

Előzmény: hamvasat (84355)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.28 0 0 84355

Tcaoe!

Persze, vannak ilyen gépek, de kétlem, hogy kapna ilyet minden márkaszerviz.

Előzmény: tcaoe (84354)
tcaoe Creative Commons License 2022.07.28 0 0 84354

"De csak teljesen kiszerelt kardán mellett lehet normálisan kitakarítani a forgácsot a kardánalagútból."

Ebben addig hisz az ember, míg ott nem áll egy fúrógéppel egy GS árának százszorosába kerülő gépnél, amibe semmi forgács nem kerülhet és megbontani sem lehet, de furat, az kell rá.:) (Vannak ehhez megfelelő elszívók és zsírok, persze elég alaposan meg kell tanulni használni őket. Bár szerintem az az alu eléggé folyóforgácsot adhat, annál meg egyszerűbb a helyzet).

Meg hát ott van, hogy azon a helyen a pára rosszabb, mintha állna benne a víz, szóval sokat segíthet az a szelep. De én is megkenném időnként a kardánt. Bár én amúgy is meg szoktam, az ilyesmire nem hajlamos motorjaimnál is. És ezen a ponton jó lenne tudni, hogy ezeknél a kardánoknál miért nem Staburags már az előírt kenőanyag, ami pont nagyon jó erre.

Előzmény: hamvasat (84353)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.28 0 1 84353

Kardán téma:

Amennyire én megértettem a problémát, vannak olyan működő felületek a kardán bordás csatlakozásainál, amik ki vannak téve a párának. Amennyire látni lehetett eddigi fotókon, nincsenek túl alaposan bekenve kenőanyaggal a gyárban. A pára és víz könyebb kijutását fogják segíteni a szelepek, illetve az utólagosan beépítendő 1 db szelep. De a fémfelületek korrózióra való hajlamán ez nem fog segíteni, tehát a rendszeres kenés nélkül legfeljebb csak csökkenti a korróziós folyamatot. Tehát a felületek alapos kenése nem kihagyható lépés.

Sőt, a kenés a megoldás továbbra is.

Ellenben ha nem fúratjuk meg a kardánt, akkor onnantól nincs reklamációs lehetőség a kardánproblémára.

Nem tudom mi lesz a protokollja, de egy megfelelő célszerszámmal lehet kultúrált furatot készíteni, nem para. De csak teljesen kiszerelt kardán mellett lehet normálisan kitakarítani a forgácsot a kardánalagútból.

Szóval én nem félek a furattól, de nem hiszek benne, hogy rendszeres kenés nélkül ez megoldást jelentene.

Mortoff Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84352

Akkor továbbra is megmarad az a kellemetlen feladatod, hogy évente szétszeded az kardánomat

és fújsz rá valami csodaszert . ;)

Előzmény: ekowob (84351)
ekowob Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84351

Nem vagyok arról meggyözödve, hogy ez végleg megoldja a rozsdát.
Én inkább valami kémiai megoldást keresnék. Van egy csomó olyan gépelem ami jól érzi magát víz alatt is.
Persze egy lyuk sokkal olcsóbb.

Előzmény: tux (84349)
ekowob Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84350

Előzmény: Lbx (84348)
tux Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84349

Inkább a rozsda?

Előzmény: Lbx (84347)
Lbx Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84348

https://www.motorradonline.de/ratgeber/400000-bmw-gs-zum-kardan-check/

Itt egyértelműan azt írják, a hátsó szelep alul van/lesz. A szövegből nekem az derül ki, utólagosan csak ezt a hátó szelepet "építik" be a visszahívott gépekbe, miközben a 2021 november után gyártottakban elöl is van egy szelep - de hogy az alul, vagy felül, arról nem értekeznek.

Lbx Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84347

Egyelőre minden porcikám tiltakozik, hogy megfúrják a lengőkart a bringámon :-(

Lbx Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84346

A képen a szelepek állásából azt veszem le, hogy ami elöl a lengőkar tengelyéhez közel van, az felül, a hátsó pedig alul van (lesz).

Elvileg 2021 novembere utáni motorokban már benne van, mikor kijön a gyárból.

Előzmény: T1OK3 (84345)
T1OK3 Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84345

Most akkor ezen a lengőkaron hol a lyuk? Elöl egy alul, hátul meg egy másik felül?

Előzmény: Lbx (84344)
Lbx Creative Commons License 2022.07.27 0 0 84344

hoandras Creative Commons License 2022.07.26 0 0 84343

Köszönöm nektek a válaszokat!

Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.26 0 0 84342

A Kupec által belinkeltből, az utolsó volt nekem, zseniális. Mondjuk az enyém 2008-as volt, ott kisebb a kormány íve!

Nem tudom milyen magas vagy, de ha szereted kicsit közelebb is a kormányt, akkor ez a megoldás.

Az 1250 gs-en is ennek az utánzata van nekem.

Előzmény: hoandras (84339)
kroni1 Creative Commons License 2022.07.26 0 0 84341
A_Kupec Creative Commons License 2022.07.26 0 0 84340
Előzmény: hoandras (84339)
hoandras Creative Commons License 2022.07.26 0 0 84339

Sziasztok,

2005-ös R1200GS-re kormány magasítóra van ajánlás? Nem nagyon találtam neten rákeresve. Köszi!

tux Creative Commons License 2022.07.26 0 0 84338

Nem vettem semmit. Igazság szerint mindenre jó ami van, csak akkor eszek másikat, ha tényleg találok olyat, ami sokkal jobban tetszik.

Előzmény: zöld_I (84337)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.26 0 0 84337

és vettél egy 1.6 golfot, szürke belsővel?  :D

Előzmény: tux (84336)
tux Creative Commons License 2022.07.25 0 0 84336

Mindenkinek köszönöm a tippeket autó ügyben.

Törölt nick Creative Commons License 2022.07.25 0 0 84335

Sziasztok!

Eladnám vagy elcserélném BMW R 1250 RS sportülésemet, alacsonyított kivitelűre. Az ülés ÚJ!

Ára: 70,000.-Ft

Lbx Creative Commons License 2022.07.25 0 0 84334
zöld_I Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84333

Az nem is sok. Itthon a haver 240-es ajánlatot kapott.

Előzmény: tux (84332)
tux Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84332

Az egy milla biztosan túlzás. Pl. Németországban a kuplungcsere 900 euró mindenestől, ami 360e Ft.

Előzmény: Sörtemetö (84330)
Horpa1 Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84331

Sziasztok, 

lég-olajos 1200 GSA/GS típusokhoz eladó Touratech Kahedo komfort ülés pár 135e Ft áron, érdeklődni mail. Köszönöm!

Sörtemetö Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84330

Szia.

A mocit exportra vettem. Nem EUban kerül forgalomba helyezésre. Hosszas sporolás eredménye volt, nincs kapacitás plusz egy milla szervizdíjra indítàsképpen, de a garancia viszont hasznos lenne a jövőre tekintettel.

A motor érkezését követően tàjékoztattak, hogy az extràk közül nem minden érkezett meg, innen tudtam meg, hogy nincsenek beépitve a kiegészítők.

Előzmény: hamvasat (84324)
Sörtemetö Creative Commons License 2022.07.24 0 1 84329

Szia.

Menne a dolog de azonnali garancia buktàval jàrna. Habàr a blokk elülső borítàsàhoz ki kell kapni a blokkot a vàzból,  amit nem biztos hogy egy ilyen bringánál otthon a sufniban vàllalnék.

Előzmény: HorváTH 69 István (84320)
Sörtemetö Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84328

Köszi a sok segitséget.

A napokban beugrok hozzàjuk és megpróbàlun dűlőre jutni.

Előzmény: T1OK3 (84316)
Yager001 Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84327

Nolan n100-5 plus sisakomra akarom felrakni a Sena 30k cuccot.. van köztetek olyan akinek esetleg hasonló komboja van ? Kéne egy kis beépítési, elhelyezési segítség. 

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84326

Én nem hallok semmit.

Előzmény: Lbx (84321)
ekowob Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84325

:-DDD
Remélem is!

Egyébként szerintem is biztos olvassa, mert a BMW Motorrad irányításáról is akkor mondott le, amikor minden második komment egy elég éles kritika volt a C600/650 anyaghasználatát illetően.

Előzmény: Mortoff (84323)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.24 0 1 84324

Sörtemető!

Komolyan nem értem ezt a hozzáállást.

Fáj a felszerelés munkadíja, de a nagyobb értékű eredeti alkatrészeket meg nagyvonalúan odaadnád?

Kétféleképpen "szokás" ezt csinálni.

1. Drága az ember ideje, pénz nem számít, oldjon meg mindent a szervíz, fizetésnél nincs szemrebbenés.

2. Bérből és fizetésből élő ember összespórol az álomra. Kialkudja a vételárat, kifizeti, elviszi a motort. Okosan utánanéz  minden extra felszereltség árának, legjobb beszerzési forrásból megveszi kb. 30%-al olcsóbban. Veszi a fáradtságot és letölti a beszerelési utasítást és megcsinálja, vagy egy szakemberrel felszerelteti. A megmaradt gyári alkatrészeket vaterán, ebayen, facebookon, fórumokon értékesíti apranként.

De a Te verziód nekem nem fér a képbe. Megveszed drágán a BMW-től a kiegészítőket, ajándékba otthagynád az eredetiket, csak ne kelljem kifizetni a munkadíjat?

Előzmény: Sörtemetö (84315)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84323

Danke Herr Diess!

Szerintem olvassa a topikot. Le is mondott. :D

Előzmény: ekowob (84274)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84322

Valami kicsi van . Én észrevettem az RS-en , mikor bekapcsolt az utánégető ! :) Persze ez attól is függ , mennyi a szélzaj...

Előzmény: Lbx (84321)
Lbx Creative Commons License 2022.07.24 0 0 84321

Biztosan nagyon hülye kérdés, de megkockáztatom:

Van hangja, mikor a vezérlés átvált? És ezt a hangot hallhatja a vezető? 

HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.24 0 1 84320

Hát rakd fel magadnak ! Nem olyan nagy szám...

dreamfactory Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84319

Természetesen igen . 

Előzmény: Teacher82 (84307)
Lbx Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84318

Amikor a kereskedésben kerdezősködtem, mi, hogyan, mennyiért, azonnal kiderült a dolog, hogy pl a bukócső ára ennyi pluszban, de a felszerelés költségeiből adnak x % kedvezményt, mivel náluk veszem meg a gépet.

Lbx Creative Commons License 2022.07.23 0 1 84317

Tavaly előtt vettem a gépet újonnan. Azon extrák voltak további díj ellenében a motorban, amit a gyárban sütöttek bele, amik extra-csomagként rendelhetők, és a honlapon a konfiguráláskor kell beikszelni (pl. túra csomag, stb.).

Azon extrák, amik a konfigurációban nem, hanem tartozékkatalógusban találhatók, azok felszereléséért díjat számolnak fel, ami díjat esetleg elengednek, vagy kedvezményt adnak a felszerelés árából.

T1OK3 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84316

R18 eszembe se jutott (nincs is itt a fórumon ilyen), tényleg ez ilyen építkezős motor. A megrendelésnél azért közölhették volna, illetve az ajánlatban szerepelhetne.

Úgy tudom, hogy a szerviz és a kereskedés nem egy cég, még ha a nevük azonos is, ez is bonyolíthatja a dolgot. Sajnos nem tudok okosat mondani!

Egyébként a gyári lecserélt alkatrészek szerintem drágábbak, mint a munkadíj, de Te tudod!

Sörtemetö Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84315

Szia!

BMW R18-at rendeltem. A moci megérkezett. Az extràk is: szelepfedél, motorblokk fedél, kormány, tàskák konzollal, ülés, stb. De minden külön, dobozban. Azt mondja wallis hogy a felszerelésért szervízük munkadíjat kér, habàr megkapom az összes gyàri alkatrészt megkapom szatyorban (ami viszont nem kell). Azon töprengek, lehet lebiznicelem velük hogy tartsàk meg a gyàrit cserébe ne kérjenek szervizdíjat a felszerelésért.

Előzmény: T1OK3 (84314)
T1OK3 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84314

Szia!

Konkrétan leírnád, hogy milyen extra felszereléséért kérnek pénzt! Az extrák nagy része a gyárban kerül bele.

Én tavaly vettem motort, a kereskedésben csak a bukócsövet szerelték fel,de azért külön nem számláztak, viszont volt egy 88e Forintos üzembe helyezési díj, ami nekem is rosszul esett (úgy gondoltam a hasznukba belefért volna).

Amúgy a megrendelésben feltüntetett árak a végén stimmeltek.

Előzmény: Sörtemetö (84312)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84313

Mi ma is motoroztunk a gyerekkel. ;)

Előzmény: kiss_atti (84304)
Sörtemetö Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84312

Sziasztok!

Kis segitséget szertenék kérni. Új BMW moci vásárlása előtt àllok. Leszerződtem, előleg megvolt és a forgalmazó (kereskedő) részéről azt az infot kaptam, hogy a gyàri tartozékok felszerése extra szervizköltséggel (azaz nincs az àrban) jàr. Van aki az utóbbi időben gyàri extràkkal vett BMW mocit? Mi a tapasztalat?

Tavaly vettem egy kocsit, ott az extràk az àrban voltak...

Köszönöm előre is és széles utat!

Ricsi

HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.23 0 1 84311

Vannak akik meg félidőnél lecserélik , mert "úgy mégis csak jobb " 

Előzmény: zöld_I (84310)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.23 0 2 84310

Akkor minden kokas :D 

Amúgy ezek jól bírják, egyszer találkoztam eggyel, amit fogkefével takarítottak, de aztán kiderült,hogy az olajat az utolsó 12 évében nem sikerült rendesen lecserélni :D 

És hibátlanul ment, amíg a látókörömben volt. Azóta nincs nagy parám olajcsere intervallum tekintetében :D

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84303)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84309

Az a baj, most már későn kel a nap, 4 kor még sötét van :D

Lbx Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84308

Többször megfigyeltem, h melegben a motoros csizmában csak a lábszáramon nedves a zokni, a lábfejemen nem. Nyilván a lábszáron a csizmán kívül ott a nadrág szára is, de olyan feltűnő a különbség, hogy elgondolkoztatott; lehet, hogy a gore-tex membrán a csizma szárában nincs is, csak a lábfejnél, ahol éri a víz?

Teacher82 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84307
Előzmény: dreamfactory (83935)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84306

Igen, tényleg a hajnal az egyedül elviselhető hőmérséklet, de valamikor aludni is kell :-)

Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84305

Hát igen, az nem kellemes, de aki ilyen melegben motorozik, annak számítania kell ezzel.

Egyébként direkt próbáltam, ugyanabban a melegben, az f 650-et és az r 1250 gs-t, és a nagy dög sokkal jobban alám fűtött, főleg, amikor a ventilátor is beindult. Hát igen, végül is majdnem 2 x akkora.

Tudom a robogó nem alternatíva, de ebben a melegben csak a C1 robogó elviselhető, motoros helyváltoztatásra.

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84296)
kiss_atti Creative Commons License 2022.07.23 0 0 84304

Kéne valami hűtés, legalább a sisakba!

---

Hát ja...

vagy felmérjük azt, h ilyen időben nem motorozunk... :-)

Az utóbbi másfél hónapban cca. 350 km-t, ha mentem és azt is egy viszonylag "hűvös" ( 30 fok kb) napon, mert egész egyszerűen hőgutát lehet kapni ( bár lehet, h 50+-osként csak én vagyok ilyen tápos).

Elborzadva nézem a marokkói, olasz, spanyol túrabeszámolókat az elmúlt egy hónapból, és tényleg rá nem jövök, hogy mi a jó 45 fokban motorozni... de nem "szólok be", mert nem vagyunk egyformák... attól, hogy én ezt elképzelhetetlennek tartom, más még érezheti jól magát.

Lehet, át kéne szokjak a hajnal 4 és 9 közötti, "zöldi-féle" Apa-túrákra...

:-)))))

Előzmény: Stenmark1 (84295)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84303

Igen, profi ember csinálta🙂

Nem akarok kérkedni, de bajnokságokon szerel🙃, nem 2 éve..

Előzmény: zöld_I (84302)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.22 -1 0 84302

És az olajat mindkét helyről leengedték?

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84296)
tcaoe Creative Commons License 2022.07.22 0 2 84301

A fene tudja. Ha most belegondolok, hogy a Transittal a cégtől elmenni a trafikig, az úgy néz ki, hogy várunk, míg sikerül kikanyarodni a szembesávba (van egy felbontás fél éve az út túloldalán a sáv közepén, ami mellett nem fér el balról), ami a legelvetemültebb futároknak is több perc szokott lenni időnként, nemhogy nekünk, akik nem vagyunk elvetemültek. Aztán a lámpánál ha van nagyobb (pl. egy Transit) balra kanyarodó, akkor megvárjuk, aztán vagy tízszer kiállunk a következő utcában a parkoló autók közé, mert a szembejövők nem férnének el (ráadásul 30 van, amit a többség tart is, tehát ez jó idő), majd megállunk általában 200 méterre a trafiktól és séta, mert előtte sosincs hely, és eleve csak háromból lehet ráfordulni vele a parkolójára, ehhez képest a Focussal ez úgy néz ki, hogy kikanyarodunk, mert nem kell hosszan szembemenni a forgalommal, óvatosan elmegyünk a lámpánál a balra kanyarodó mellett, aztán óvatosan végigmegyünk az utcán, aztán leparkolunk a trafik előtt, mert odafér és egyből is rá tud fordulni, akkor már az első 1,5 kilométeren dőlni látszik, hogy ez ugyanolyan egyszerű.:)

És pl. a szűk utcákban a Transit tükre elmegy a legtöbb autó tükre fölött, tehát csak kb. 15 centivel szélesebb, mint a Focus. Szűk utcák meg felbontások pedig azért sok helyen vannak.

És akkor még nem ZöldIhez mentünk, ahol tízből kilencszer menni kell még egy kört egy teherrel vagy utánfutóval, ha az ember 1 kilométeren belül le akar parkolni. (Ami ugye nekem két kör, mert el szoktam tévedni.:))

Ha az ember nagy autóval jár, akkor nyilván megszokja, és észre sem veszi, hogy ez bizony jár kompromisszumokkal, és ebből csak egy a parkolás. De ha melegváltásban jár mindenféle mérettel, akkor azért van egy, amibe szívesebben beleül, ha nem akarja az autóban tölteni az életét. Ilyenkor esetleg elgondolkodik azon is, hogy neki mi a megfelelő méret.

A parkolókat nézve, meg főleg most nyáron az itten szűk utak turistaterhelésénél én azt látom, hogy az emberek nagyon nagy része ül nagyobb autóban, mint amit valójában komfortosan és haladósan tud kezelni.

Előzmény: hamvasat (84298)
tibizizi Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84300

Köszönöm István!

Azt hiszem rendelek egy olyan kábelköteget,  amit a Hamvasat ajánlott. Az a tuti. Nem kell agyalni,  hogy melyik madzagot hova berheljem. Esetleg,  ha valakinek a későbbiekben kellene,  akkor van egy ködlámpám. 13-17 évjáratú. Nem NANO!!!

Előzmény: HorváTH 69 István (84292)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84299

Remek összegzés! ;)

Előzmény: tcaoe (84297)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.22 0 2 84298

Ez igaz. De én pl. 5 évig használtam mindenesnek a Ford Transitomat és semmivel sem éreztem vele a közlekedést nehezebbnek, mint anno a 3-as golfommal. Persze én vidéki vagyok és ha nincs pont ott megfelelő méretű parkolóhely, hát akkor 50 méterrel arrébb állok, oszt jóccakát. 

Persze azt el tudom képzelni, amikor a belvárosban fél órája korzózol körbe-körbe és elsírod magad, mikor egy Twingo áll ki és te nem tudsz beállni. Olyankor szívás. De minden másban ott volt az előnye és elment 7 literrel az is.

Előzmény: tcaoe (84297)
tcaoe Creative Commons License 2022.07.22 0 4 84297

Csak amikor fél méterrel kevesebb hely van, akkor tudhatsz parkolni, és amint ekkora autóval jársz, akkor feltűnik, hogy milyen sok hely kisebb fél méterrel.:) Meg kezd szoros lenni az a 10 centi is, amivel szélesebb, és ha Galaxy, akkor hamar rájössz, hogy pont nem elég nagy semmihez, amit az év 355 napján ne lehetne megcsinálni egy Golf méretű, különösen kombi autóval (azon az egy napon meg megoldja egy 3000 forintos utánfutóbérlettel), viszont egész évben cipeled azt a plusz 0,1x0,5 métert.:) Aztán veszel egy Twingot mellé.:)

Előzmény: zöld_I (84293)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84296

Köszi!

Amióta volt olajcsere, azóta a váltója is elég jól szuperál.

Viszont ahogy ontja a meleget a lábam közé..na az zavar..

Előzmény: Stenmark1 (84294)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84295

Ma majdnem volt egy malőröm a Dokői szerpentinen. Nem siettem, még szerencse! Egy dobozos autót előztem, de ügye korlátozott az előrelátás. Előtte jobbról megnéz, kivár, egyenes jön, végre senki, hajrá, de volt egy suzuki a holttérbe. Szerencsére kicsit lehúzódott, meg én is tudtam még manőverezni, így bőven elfértünk, de nem vagyok nyugodt. Balról is be kellett volna nézni rendesen! Sajnos ez a hőség, kicsit figyelmetlenné tesz! Kéne valami hűtés, legalább a sisakba!

Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.22 0 1 84294

Igen, jó kis gép ez az F 650. És az új gumikkal még a szerpentinen is, kiválóan dönthető. Egészen jók a fékek, de az ABS segítene rajtad is. Ez az egyetlen, amiért cserélném. Sajnos az injektorosnak nagyon szörcsögő hangja van, úgyhogy marad az F 650 Gs Twin, vagy 700 Gs. Mondjuk azokat terepre nem ilyen nyugodtan vinném be!

Jó motorozást!

Előzmény: Eisbrecher reloaded (84282)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84293

Szóval napi használatban mondjuk a most használt Golf osztályú kocsimhoz képest egy Galaxynak napi hasznápatban csak előnye van számomra. Tágasabb, kényelmesebb, bármikor bármi belefér, parkolni meg tudok.

Előzmény: Mortoff (84290)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84292

Küldjél képet a motorod csatlakozójáról , lehet tudok neked olyat adni...

Előzmény: tibizizi (84268)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84291

Igen. Ilyet vettem. Ha van hozzá gyári ködlámpa kapcsolód is, akkor ez így plug&play. De mivel én a hexezcanről vezérlem, így én levágtam a a csatlakozókat és a vezetéket rákötöttem a hexezcanra. Bacus googlizta ki, hogy melyik két érre kell rákötni. Nem tudom, hogy te hogy akarod bekötni.

Előzmény: tibizizi (84289)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84290

Vonatkoztass el a cégautó mivoltától. A cégautó közel sincs ingyen, csak ezt sokan kívülről

szemlélve a dolgot nem igazán látják. Mondom ezt úgy, hogy nálunk még egészen élhető a

cégautó policy, vannak nálunk sokkal szarabb helyek is...

Folyamatosan van mellette saját autóm, amit a saját pénzemből vettem és tartok fent,

úgyhogy ez sem ismeretlen számomra.

Szóval, továbbra is érdekelne, a korábban feltett két kérdésemre a válasz. ;)

Előzmény: zöld_I (84284)
tibizizi Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84289

Hamvasat!

Úgytűnik megtaláltam. Ha igaz,  akkor ez az:

Ilyet vettél te is?

Előzmény: hamvasat (84288)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84288

Tibizizi!

Én ilyen lámpákat kötöttem be kétpólusúként, de nekem Hexezcanra van kötve, nem a gyári csatlakozási pontra. Mikor megjött, akkor láttam csak meg, hogy ennek nincs kábele, a lámpán van közvetlenül a csatlakozó, ezért, hogy beköthessen, megvettem hozzá a kábelt is, azt vágtam el arrébb.

Nekem emlékeim szerint Bacus segített kideríteni, hogy melyik szálakra kell kötni, hogy képpólusú legyen.

Előzmény: tibizizi (84273)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84287

"A legjobb autómárka a céges" :-)

Előzmény: zöld_I (84284)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84286

Mintha az én céges Seat Leonomról írnál :-) 

Nem megy. Lusta. A beragadó automata kéziféket is "imádom" :-) Egyébként fickósabb motorral egész jó kis autó lenne.

Tux!

Családi autónak én inkább egy jól felszerelt, erősebb dízel kombi Passatot javallanék, ha már VW család. Nem túlzóak a méretei, de hatalmas a csomagtartó, kényelmes elöl-hátul. Én olyat vennék, amiben van sávtartó, holttérfigyelő, Ledes fényszóró, tàvolságtartó tempomat.

Barátomnak 150 lovas van, azzal lehet közlekedni megpakoltan is, elbírta az utánfutót is két motorral.

Ő bevállalt egy fiatal 180ezret futott példányt, most már 300 van benne, de még nem volt semmilyen meghibásodása.

Ha nem lenne céges autóm, akkor ha volna pénzem, E osztályt vennék, de kevesebb pénzből a Passat egy nagyon jó választás. A SUV mániába belekóstoltam, de nem jött be.

Előzmény: Mortoff (84262)
dreamfactory Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84285

Erre a 650-re locsoltak egy kis manit . Szerintem egész jó . 

zöld_I Creative Commons License 2022.07.22 0 1 84284

Céges autóként, üzemanyagkártyával egy Polo is családi autó lesz, de most arról volt szó, h valaki saját pénzén vesz. :)

Előzmény: Mortoff (84277)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.22 0 0 84283

Nincs beleírva, hogy nem lehet városban használni. 

Előzmény: ekowob (84276)
Eisbrecher reloaded Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84282

Kimozdultam..nem túl nagyot..cserébe hazafele megkeringőztettem egy rosszul kivitelezett vészfékkel😅😅😅, de nem tereceltem😁  jót szambázott a hátulja😅😅, még hogy hideg aszfalt...bezzeg a meleg aszfalt..

Az egyensúlyozás határozottan erőssége a gépnek, ezt kijelenthetem, nagyon jól kezelhető maradt, pedig ebben 0 abs és tsai.

tcaoe Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84281

Vagy bármikor?:)

Előzmény: Mortoff (84277)
ibiza91 Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84280

Nekem pont van egy karcmentes V-ös navim, a gyàri 32-es kártyával. 17es motorhoz kaptam, de a srác sem használta egyáltalán, csak friss térképet tett rá. Én kipróbáltam, de nem tudom megszokni, viszont tényleg teljesen hibátlan. 150ert odaadnám. 

Előzmény: tux (84263)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.21 0 1 84279

Pfujj, autó!

Hát mi ez, hőgutát kaptatok! :-)

Mortoff Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84278

Tudom, emlékszem.:)

Ez, azokon felül van...

Előzmény: ekowob (84274)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.21 0 1 84277

Miért mi baj a Golf-al, mint családi autó?

Mi szükség van a mindennapokban pl. egy Galaxyra?

Előzmény: zöld_I (84266)
ekowob Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84276

Arról mondjuk nem az autó tehet ha nem arra használják amire alkalmas..

Előzmény: zöld_I (84272)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84275

Azért az 1250 Gs, előbb-utóbb be fog figyelni, a finoman járó motorjával. Várjuk ki a végét!

Még futsz egy-két kört, aztán célba érsz :-)

Előzmény: tux (84248)
ekowob Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84274

Én nem ilyesmiröl beszéltem, hanem az ilyenekröl:
https://www.youtube.com/watch?v=X48c9lFX3NY

És ezek csak azok amik azonnal feltünnek. Van még különbség dögivel, és egyszer sem a 8-as javára.
A 8-as konkrétan olyan, mintha a 7-est lemásolták volna a kínaiak. (Bár szerintem az sem lenne ilyen hitvány)

Danke Herr Diess!

Előzmény: Mortoff (84270)
tibizizi Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84273

Megfényképeltem. Ilyen ni:

Elvileg 6pin-es,  de csak 4-ben van tű. 

zöld_I Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84272

Nekünk néhány 1.5 éves crafter csinálja, hogy a folyamatos rövid távok miatt telehugyozzák az olajat gázolajjal (gondolom a regenerálások miatt) és pár hónap alatt a felső nívó kétszeresénél (!!!l) van  az olajszint. Szervíz szerint minden fasza, nézzük a szintet. Thx.

Előzmény: Mortoff (84270)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84271

+1 Navi 5

Nekem az van, és tök jól működik, fele áron :-)

Előzmény: Mortoff (84261)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84270

Megjöttek a VIII-as Golfok.

Elsőre nem értettem miről beszéltél. Már értem...

A kollégám 10e-et futott autója megállt, tréler, márkaszerviz. Valami szenzor szarakodott, kiütötték a hibát

és ment tovább. Azért rendeltek egy szenzort. Az előző nap jött haza a nyaralásból. Még jó, hogy nem 1000

kilométernyire adta be az unalmast, hanem otthon a ház előtt.

Valamelyik nap jött egy köremail, hogy igen, tudjuk, hogy eszik az olajat, ez normális, vigyétek be a márkaszervizbe

és ingyen rátöltenek... 2.0 CR mind, pár hónaposak...

Előzmény: ekowob (84265)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84269

Használtunk a flottában számolatlan mennyiségű 1.6/2.0 hdi -t, volt amelyiket én adtam le kerek 300 ezer kilométerrel, hogy el sem hagyta a  BP táblát. Azt se tudtuk, hogy néz ki a belük, egy nem ment tönkre, a kicsi is baromi jo, elasztikus, fickós, csendes.

tibizizi Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84268

Urak!

Kicsit elcsekxtem a rendelést,  bajban vagyok. Tönkrement a gyári ködlámpám. Mivel nem tudtam mi a különbség a nano,  meg a nem nano között,  hát rendeltem egy nanot,  mivel az az olcsóbb. Mostmár tudom,  hogy a nano az újabb,  2017-től ezt szerelik gyárilag. Sajna ennek más a csatija. Szemüveg nélkül 3pin-es. Esetleg ha volna olyan köztetek,  aki küldene egy képet a csatlakozóról,  megköszönném. Délután voltam a kufsteini BMW-nél. A raktáros még nálam is hülyébb volt a dologhoz. ADV meg nem volt bennt,  hogy megnézzük azon. A katalógusban is gagyi képeket használnak,  nem mertem abból megrendelni,  mert kb. 40 Euro darabja. Előre is köszönöm!

hamvasat Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84267

Van az 3.5 éves is...kb  egyidőben vettük.

Előzmény: Mortoff (84261)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84266

Golf, mint családi autó?  

Meg ilyen fisfos motorral? Ha valamiért be van akadva, akkor vegyél bele 2.0 cr-t. De ha családi, inkább ülj bele egy ford galaxyba egy hétégére, nem lesz több kérdés

Előzmény: tux (84249)
ekowob Creative Commons License 2022.07.21 0 2 84265

Nekem nem kombi van, és 2.0.

Csatlakozom Mortoffhoz, én nem vennék 1.6 TDi-t. Stopperral mérve nem megy rosszul, de érzetre nagyon döglött motor.
Azon kívül a linkelt példány nagyon fapad. Így átnézve egy átlátszó szélvédön, és egy elfordítható elsö kerekeken kívül nem nagyon van benne más.
Olyan óriásplakát modell.

Amúgy ha elvonatkoztatunk a konkrét példánytól a 7-es Golf nagyon jó modell.
Sokkal minöségibb, mint a 8-as, és sokkal jobb, mint a 6-os. 
Nem tudom mire használnád, ha sok hosszútávra, akkor 2.0 TDi esetleg DSG-vel. (250Nm feletti motorokhoz jó DSG-t adnak)
Ha nem olyan sok lenne az éves futás, akkor 1.5 Tsi, de ezt szigorúan kézi váltóval, 
Ha meg városi szaladgálás, akkor e-Golf.

Ja, és szerintem egy ilyen full fapadnál többet érdemelsz. Nem is láttam még ebböl börkormány nélkülit.
Azért 2022-ben egy digit klíma és egy ACC nélkül szerintem nem igazán jó vétel egy autó. Én biztos nem vennék már normális fényszóró nélkül sem autót, de lehet, hogy ez az én bajom. Kellett nekem olyan régen születni..

Előzmény: tux (84263)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84264

Én erre vettem egy robogót , és úgy tűnik bevált . Persze használom a K16-ost is , de az majdnem ugyanilyen :) 

Előzmény: tux (84256)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84263

Tehát a VI-os elég gagyi, de a VII-nél így is jobb? Merre forduljak, hogy fejlődést lássak?

Mortoff Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84262

Én egy ugyanilyet, de 2019-est használok (ez már ad-blue-s, emlékeim szerint a 2017-es még nem).

Én szimplán csak nem szeretem, a nejem kifejezetten utálja.

Szerintem az 1.6tdi egy borzalmasan szar motor. Az 1.6 hdi, ami előtte volt a mindenki

által szídott franciában fényévekkel jobb volt. Kelletlen, tohonya és dinamikátlan motor.

A fékeivel sem vagyok megbékélve (nyúlós már újkorától) és van pár bosszantó hibája,

mint pl. az iduláskor véletlenszerűen ki nem engedő automata kézifék.

A beltere élhető, bár a nejem szerint kényelmetlen és ezt az elmúlt 20 évben még egy autóra se mondta.

Világos beltérrel sokkal szebb és tágasabbnak is érzed. Ráadásul a világos beltérnél a könyöklő és az ajtókárpit

bőr szerű anyagból van a feketében szövetből és lehet pucolni folyamatosan. Van/volt mindkét beltérrel nekem.

Az 5-ös váltóval 160-nál 3000-et forog. 6-os szerintem nem volt az 1.6 tdi-hez, csak a 2.0-hoz.

Mondjuk egy VIII-as Golfnál jobb... :)

Mortoff Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84261

"Nem navigációra kellene, a motorral való együttműködése lenne a lényeg, kiegészítené a bénán tálható/olvasható műszerfalat."

Akkor vegyél egy Nav 5-öt, az is tudja.

Mondjuk az én kb. 2,5 éves Nav 6-om még egyszer se romlott el...

Előzmény: tux (84252)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84260

OK, már nem is akarom annyira. :)

Előzmény: Kevin (84258)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84259

Volt már R850R, ez. Szerettem is, de akkorát nem szeretnék visszalépni a múltba. Mondjuk ha annyival fiatalabb is lehetnék, meggondolnám. :) De csak ismétlés lenne, mert minden ugyan úgy rontanék el újra. :)

Előzmény: tcaoe (84257)
Kevin Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84258

Navi 6 témában javaslom konzultálni ronson kollégával.

Szerintem már ő sem számolja mennyit cseréltek neki garanciában.

Igen felejtős cucc.

tcaoe Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84257

R1100R hatos váltóval, a régi nagy kilométerórás műszerfallal.:)

Előzmény: tux (84256)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84256

Nem tudom már mit szeretnék, csak a szopás van mindennel. Csak jót motorozni szerettem volna (szenvedve váltás nélkül) és egy pillantással látni, mennyivel megyek.

Előzmény: HorváTH 69 István (84255)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84255

De ennek a képernyője szokott meghalni ! Akkor meg mindegy mit mutat , akkor is szarakodás a vége... De végül is , ha ilyent szeretnél , legyen szerencséd vele . 

Előzmény: tux (84252)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84254

Rendben, köszönöm.

Előzmény: Toxic11 (84253)
Toxic11 Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84253

Szia, nekem az elödje volt (Golf VI kombi), vagy tíz éve már, hogy eladtam, de ugyanezzel az 1.6 CR diesellel, ötös manuálissal.

Komfortos, csendes, keveset fogyaszt - nálam 3.8 - 5.8 között evett - de a hátsó üléssor szükös és a csomitartója jóval kisebb, mint a testvérmodell Octaviáé.

Ötödik nagyon hosszú, felesleges a hatos váltó.

Mindenféleképpen próbáld ki, lehet van olyan paramétere, ami nem találkozik az általad meghatározott kritériummal.

tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84252

Nem navigációra kellene, a motorral való együttműködése lenne a lényeg, kiegészítené a bénán tálható/olvasható műszerfalat. Nincs kedvem barkácsolni, tettem eleget. Egy olyan példányt néztem ki, amit egy hibás példány cserekészüléke. Azok is elromlanak? Állítólag a legutolsó változat. Amúgy bekaphatja a BMW a hülyeségei miatt.

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84251

Csatlakozva @HorváTH 69 István-hoz:

"Navi 6-ost ??? :) Minek neked időzítettbomba , sok pénzért ? Rakjál Garmin XT-t , azt béke van !"

HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84250

Navi 6-ost ??? :) Minek neked időzítettbomba , sok pénzért ? Rakjál Garmin XT-t , azt béke van ! GS-re úgysincs sok értelme a BMW-navi-nak . 

tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84249

Van itt aki ért a VW Golfokhoz? Ez jó családi autó lehet? Motor, méret, külső, szín, felszereltség tetszik, az nem, hogy fekete a belseje és hogy csak 5 sebességes. Tudja valaki hogy hogyan van a váltó áttételezve? Autópályán többet forog mint egy 6 sebességes tenné? Alig van ebből 6 sebességes, vajon mi az oka?

tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84248

Az erősebb motoron és talán jobb váltón kívül nincs különbség a 2017-es LC és 1250-es között, ahogy én láttam. DOHC-ra nem szeretnék visszamenni, az erényei ellenére sem.
Navi 6-ost nézegetek éppen. :)

Előzmény: Stenmark1 (84246)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84247

50+ csapat?

Pfff, vénemberek! Én még 49 sem vagyok. 😜

Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84246

Hát ezen az áron, nem nagy üzlet az 1250 Gs! Csak arra vigyázz, hogy úgy fogsz járni mint én, azaz a kényelmi extrákat megszokva az lesz az alap, és utána már a DOHC nem is fog olyan jól esni, és egyenes út vezet az 1250 Gs-hez. Legalább is, én így jártam.

Minő véletlen, a 2017-es analóg műszeresnél szintén ezen problémáztam, és majdnem vettem egy Navigátort, mert azon láttam a digitális sebesség kijelzés lehetőségét, mégpedig szép nagy számokkal. Ennek az a nagy előnye, hogy ott a tényleges sebességedet látod, nem a műszer csalós értékét. Ehhez egy Navi V is elegendő, gondolom a gyári bölcső ott a motorodon.

Érdekes, hogy a kardános túraenduro vonalon mindenkinek digitális a kijelzője már régóta: Honda VFR 1200X, Yamaha XT 1200Z, Moto Guzzi Stelvio NTX1200, Triumph Tiger 1200...

Előzmény: tux (84243)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84245

R100, Zöld_I!

Mivel én hoztam párszor példának, elnézést, ígérem nem teszem többet, a mocskos száját én sem szeretem!

Nem célom, hogy népszerűsítsem, sajnos kicsi a nézhető motoros teszt piac, és léptem nyomon beleakadsz. Csak a turaenduro rész érdekel, onnan is az 1250 Gs. A mocskot leszámítva, vannak benne értékelhető részek, még kuncogtam is, magamra ismerve (Gs-es), ennyi.

Régebben sokszor csodálkoztam el (1 hengeres korszakomban), mikor a hegyekben jártam, hogy micsoda motor csodákkal túráznak emberek, és a hágókon lepődtem meg még egyszer, hogy mennyi közöttük az ősz hajú, meglett (60+) motoros. Persze sok volt köztük a 2 személlyel túrázó!

Azt veszem észre, beérkeztem ezek táborába! 2 személyes motorozás, kényelem, fontosak a biztonsági extrák, és a para-telelever, kardán, szent háromság, leragasztott a BMW-nél, még sznob is lettem. Így fejlődik az ember! :-)

Előzmény: R100 (84224)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.21 0 1 84244

Van elég ember , akinek ez a stílus tetszik . Minek kéne változtatnia . Egyébként nem ( mindig ) beszél hülyeségeket . 

Van több ismerősöm , akik szinte istenként tisztelik , és szentírásnak veszik a mondandóját :) 

Előzmény: hamvasat (84240)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84243

OK, de nem az analogságával van bajom, hanem hogy sokkal kevésbé látható a DOHC műszerfalánál is az analog rész, mert kissebbek a számok és a mutatók. Az LCD-re is kitehetem a sebességet, de erős fényben, szembefényben azt is alig látom. Az LCD műszerfal világbajnok, és a DOHC is jobban olvasható, akármilyen elavult traktor műszerfalnak néz ki. 

Előzmény: hamvasat (84239)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84242

Elég vastag a suttyó motoros réteg, ők ezt a stílust értik.

hamvasat Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84241

No még kiegészítem. Nem csak a magad igazàt érvènyesiteni jó a kommunikáció, hanem megérteni másokat és segíteni nekik. Motiválni embereket. Stb.

Minden átlagembernek hasznos. Kevesen vannak, akik ösztönösen magas szinten tudnak kommunikálni, kifejezni magukat.

hamvasat Creative Commons License 2022.07.21 -1 0 84240

Dodor:

Valahogy próbálom meglátni a stílus mögött a tartalmat. De olyan érzés, mintha a pottyantós vécén próbálnék almáspitét enni és próbálok elvonatkoztatni a bűztől...de nem megy :-)

Nagyon nem szeretem az efféle primitív kommunikációt. De ami fura, hogy egyébként értelmes gyerek, nem fér a fejembe, hogy hogy beszélhet így.

A helyében egy kommunikációs coach-ot fogadnék, aki kielemzi a viselkedését és iránymutatást ad. Így tudna fejlődni.

Minket a melóhelyen évente párszor tanítanak kommunikációra és igencsak hasznos. Nem csak a munkában, hanem egy olyan életszituációban is ahol érvelned, másokat meggyőznöd, vagy az érdekeidet kell érvényesíteni. Mindig van mit fejlődni. Szeptemberben is jön egy hölgy, árnyékként fog követni, figyeli a viselkedésemet, hogyan beszélek, fejezem ki magamat, stb. Aztán leülünk, kielemez, iránymutatást ad, mit máshogy.

Dodorra is ráférne....

Előzmény: zöld_I (84227)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84239

Tux!

Felejtsd el az óra cserét. Nem éri meg és igazából nem ad többet. Sőt, örülj az utolsó analóg órás motorodnak :-)

Előzmény: tux (84238)
tux Creative Commons License 2022.07.21 0 0 84238

A Triumph-tól meg magtanulhatnának gyorsváltót csinálni, szinte bárkitől váltót.

Azt nem tudja valaki, hogy lehet-e utólag LCD-re cserélni a műszerfalat? Úgy tudom 2017-től rendelhető extra volt.

Előzmény: hamvasat (84237)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84237

Akkor így most nincs kényszer. Rendeld meg tavaszra a vadi új GS-t,xaddig meg használod a mostanit :-)

Én nagyon várom, hogy hozzon már ki a BMW is végre egy android auto verziós GS-t. 2022-t írunk. Még a Honda is tudja 2018 óta :-) A Ducatitól is példát vehetnének a radaros tempomattal, meg holttérfigyelővel.

Előzmény: tux (84235)
tcaoe Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84236

Ha már úgyis megállok...:)

Előzmény: zöld_I (84234)
tux Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84235

Köszönöm, igyekszem és esélyes lesz új kuplunggal, a többi kissebb hülyeséget megszokom. Ha nem, eladom, nincs dráma. :)

Előzmény: Lbx (84231)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84234

Mermindig a cigi :)

Előzmény: tcaoe (84232)
Lbx Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84233

"...Ne, tudom mennyi lehet a topic átlagéletkora, de gyanítom 50+!  .."

Huoston, baj van!  :-)

BMW-d van, vagy még szexelsz?   :-)

Kemény szitu...

De persze én is 50+ vagyok, jönnek is a bajok csőstül. A 40-től aggódtam, de semmi sem volt, így nem féltem a következő felvonástól. Kellett volna... Az 50 nem viccel.

Egy időben futottam, heti  3x13 km-t (nem aszfalton, hanem erdőben, csodacipőben), meg ücsörögtem a számítógép előtt. Úgy fájt a derekam, hogy néha alig tudtam menni. Próbáltam gerincgyakorlatokat, pirulát, eredény zérus.

Elhagytam a futást, felálltam az asztal mellől. Napi 12-13 órát vezetek, 1-1,5 t csomagot pakolok ki, az utóbbi 2 évben alig van csomag 10-20 kiló alatt, ugrálok ki-be egy Ducatóból álltó nap, aminek az ergonómiáját szerintem a pirézek tervezték, vagy az ufók, vagy... És láss csodát, semmi derékfájás, semmi izületi nyavaja - mondjuk a vállam azért nem tökéletes, mert a pályán a kormányt muszáj folyvást tartani Nyíregytől hazáig...

A másik oldal: májusban felvezetés nélkül, lényegében egy 2napos vez.technika után 2 napig csak a mocin ültem a Tour de Hongire-n, na az betette a kaput, két nap múlva kifliben jártam egy darabig, de a sárga dobozos segített, hogy ki tudjam mozogni.

Azóta ez sem jött elő, pedig ücsörgök a nyeregben egy-két napokat (ajna nem túrán), és tolom az olasszal napra-nap.

A fene sem érti.

tcaoe Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84232

Én múlt héten nyomtam egy nap 700 kilométert az St-be, semmi bajom nem volt a csuklómon kívül, amiről tudtam, hogy zsibbadni fog, mert az olyan műfaj. Az 1100R-en bármennyit elücsörgök. Az 1100GS (és hát akkor az 1150GS) és az 1150R ülése viszont nekem is rossz.:) Persze én óránként megállok mindenképpen, akkor is, ha nem érzem, hogy fáradt vagyok.

Előzmény: zöld_I (84228)
Lbx Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84231

Hát ezek alapján ott sem jobbak a kereskedők, mint itthon. De végtére is ezért hívják őket szalonképesen kereskedőnek :-), itthon meg másként...

Sajnos ez egy ilyen történet, semmi sem tökéletes :-( Amint nem a katalógust böngészed, hanem ott áll a maga valójában a gép, simán benézhet valami kellemetlen dolog, hiába csittifitti új a masina, aminek te pukiztál elsőként a nyergére. Hát még, ha valaki más már játszott vele.

Legyen szerencséd, sikeüljön eljutni oda, hogy örömöd leled a motorban!

Előzmény: tux (84222)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.20 0 1 84230

Az ízületek terheléséhez...

Mikor először kimentem Stockholmba , a Devillel mentem . Hazaérkezés után pár héttel vettem AZ RT-m . Rá pár hétre , elkezdett fájni a lábam iszonyat módon , kiderült , gerincsérvem van :( Ez az út , a napi 6-700 , 1000-km ről szólt . Azt hittem , a Devill kényelmes... Már kezdtem megijedni , hogy kár volt venni másik motort , mert a motorozásnak vége van ! Aztán mégis csak erőltettem , és mivel az RT akkoriban újdonság volt számomra , meg mert az jobban ment :) , avval kezdtem járni . Idővel , koppkopp elmúlt a lábfájás , tán a sérv is . Erősen azt gyanítom , hogy az RT , más üléspozíciója tornáztatta vissza a sérvemet... Tavaly , visszavettem a Devill-emet , nosztalgiából . Érdekes módon pár hosszabb út után , megint kezdtem érezni hogy veri a gerincemet . Érdekes módon , a második Stockholmi útról , amire már a GT-vel mentem , minden gond nélkül jöttem haza .  

Véleményem szerint is , nagyon nem mindegy , főleg ilyen korban , hogy mennyit , és milyen pozícióban terheljük az ízületeinket . 

Előzmény: hamvasat (84219)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84229

Gyereket kivittem pályázni a múltkor, ment előttem, én osztottam sisaktelóban a az eszet, hogy többet használja a felsőtestét, ne szorítsa a kormányt, stb, miközben meg sem mozdultam a GS-en, bal kéz a combon :)))))

Előzmény: dvorcsakl (84221)
zöld_I Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84228

2002-ben zephyer 750-nel mentem 860 km-t egy nap. Múltkor átmentem eggyel a szomszéd kerületbe, azt hittem feltöri a seggem, mire átérek. Ja, es még egy kicsi hármassal kezdődik az életkorom :)

zöld_I Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 84227

"Ja, ha kérhetem Dodor, az a mocskos szájú tahó ne legyen viszonyítási pont! Köszönöm!"

De kár, hogy nem én írtam, +1

tux Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84226

A kuplungcsere árát nem vonja le, azt hioszem, ekkora a haszna, amiből nem enged. Én is azt reméltem, hogy beszámolja eladási áron és megelégszik a másik mocin lévő hasznával.

Ráadásul a kuplungjavítást nem is ő fizeti. Mikor bevesznek egy használt motort, átnézetik a DEKRA-val. Mivel nem vette észre a kuplunhibát, DEKRA fizeti a kuplung cserét.

Előzmény: hamvasat (84225)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84225

Várjál. Ezt nem értem. Eladott neked egy rossz kuplungos motort és most visszaveszi, de levonja belőle a javítás árát, plusz némi hasznot? Azt hittem, hogy annyiért veszi be, amennyiért vetted. Így tényleg nem biznisz. Csak neki.

Előzmény: tux (84222)
R100 Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 84224

Ne, tudom mennyi lehet a topic átlagéletkora, de gyanítom 50+!

Ilyenkor már sehogy se jó, ...ha alul vagyok fulladok, ha felül vagyok szédülök... '88-ban meglett a Kawa Z750 egy seggel kimentem a Balti tengerig (most jöhet, ki milyen tornász bolt fiatal korában), most a realitásokhoz kell alkalmazkodni, kormánymagasítóval, járókerettel...

Ja, ha kérhetem Dodor, az a mocskos szájú tahó ne legyen viszonyítási pont! Köszönöm!

Előzmény: Stenmark1 (84216)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84223

Na, már azt hittem, hogy én vagyok kényes, hogy ilyen sűrűn szeretek megállni. Barátom, akivel járok túrázni sosem akar megállni :-)

Előzmény: Kevin (84220)
tux Creative Commons License 2022.07.20 0 2 84222

Hívott a kereskedő, 2640 euróval kevesebbért számítanák be az R1200GS-t, mint amennyért vettem, azaz 9250-et kellene ráfizetnem.

Ezt soknak gondolom, 9250 euróval nem jobb az új GS, annyira nem izgultam rá. Mondtam neki, hogy max 1000 eurót gondoltam ráfizetni, úgyhogy köszönöm a lehetőséget, nem élek vele.

Úgy is kíváncsi voltam milyen lesz az 1200-es az új kuplunggal. :)
Ha esetleg úgy sem tetszik, eladom magam többért.

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84221

Jóval kevesebbet mozgom a GS-en, mint az XSR-en. Előbb is kezd el fájni a hátsóm. De azért a napi 600 km megy. Na nem biztos, hogy két nap egymás után... :-)

Előzmény: Lbx (84218)
Kevin Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84220

Nekem egy óra húsz perc az egyhuzamban motorozás határa illetve napi max. 600 km.

De igy is tornáznom kell néha menet közben, pedig a GSA az egyik legkényelmesebb motor.

Előzmény: hamvasat (84219)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84219

Az lehet, de a vállad, térded, csípőd nagyjából ugyanabban a szögben van, egyirányúan terhelődik és elkezdi a kocsonyás cuccot sz izületfelek közül kiszorítani és elkezd fájni. Persze tök egészséges izületeknél nem, de 40-50 felett már szinte mindenkinek vannak "vacakabb" izületei, főleg derék, csípő, válltájékon és azok hamarabb jeleznek.

Ha szabin vagyok tartósan 2-3 hetet és változatosan mozgok, meg pihenek, akkor semmi bajom. De ha a munka miatt napi 8-10 órát görnyedek íróasztal mögött, akkor úgy kelek fel, járkálok, mint egy öregember. Az autó sem jobb, de ott legalább a csomagátadások miatt sűrűn ki-beszállsz.

Stenmark arra gondolt mozgásra, hogy meg kell mozgatni, járatni az izületeket. Kinyújtani, behajlítani,stb.

Nekem az óránkénti megállók az ideálisak, de 1.5 órát is kibírok simán. De 1.5 óra után már nagyon nem esik jól ülni. Olyankor állva megyek, oldalra mozgatom a lábamat, stb. De leginkább megállok.

Mazochistákkal nem is szeretek motorozni, akik "csak tankolni állunk meg 5 percre" jeligével motoroznak.

Persze vannak kivételek. Egy Clint Eastwood klón barátom hetvenen felül is simán elül napi 12 órát sportmotoron, nagyon kényelmesnek tartja. Őt szerintem az UFO-k hozták ide :-)

Előzmény: Lbx (84218)
Lbx Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84218

Nem mondanám, h nem mozgok a motoron, legfeljebb nem fekszek ki a kanyarban...

Sima országúton ül az ember nagyjából passzívan, de kanyar előtt, főleg, ha kombinált, vagy jönnek sorban, én bizony mocorgok; másként tartom a lábam, aktívabb pozícióba váltok, előbbre csúszok a nyeregben, lazítok a karjaimon, kissé előre dőlök, stb. Szűk kanyarban még a seggemmel is mozgok ...

zöld_I Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84217

Ezek érdekes dolgok, mikor Kupec 1150gs-ét próbáaltam, volt benne egy sima magasító, mentem egy kört, mondtam tök fasza, de magas a kormány. Aztán mentem vele hosszabb délutánt, minden a helyén volt. Az enyémet már úgy vettem, hogy benne a magasító, de én belerakattam mindkét ülésbe 4 centi szivacsot, meg vettem medvetalp lábtartót, ami lejjeb van 3 centivel. Most így tök kényelmes, csak olyan 450 km után kezd a vállam kicsit fáradni. Megoldás lehetne, többször menni messzebb, megedződne. Az idill addig szokott tartani, amíg felülök egy adv LC-re, annak sokkal ideálisabbak nekem a szögei, azután olyan magasnak tűnik a sajat lábtartóm, mintha WC-n ülnék :)  aztán egy pár km után észre sem veszem.

Előzmény: Stenmark1 (84216)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.20 0 1 84216

Igen, nehéz ebben a kérdésben tanácsot adni, ha az ember magának is nehezen dönti el, mit kell tenni, hogy érdemi változás legyen. Egy biztos, sok próba kell, és nem rövid távon. Szerencsére ezek az alkatrészek egyenként nem nagyon drágák (már a motorhoz képest), tovább adhatók, cserélhetők stb.

Egy biztos, a Gs egy kényelmes motor, és ehhez tényleg másikkal is kell menni, hogy tudja az ember értékelni. Pl voltam egy r 850 r-t nézni, mentem vele egy kört, és indulásnál többször próbáltam felrakni a lábam a lábtartóra, de egyszerűen nem találtam. Aztán lenézve megtaláltam hátul és fent, mintha csak az utas lábtartó lenne. Itt van még egy tanulság, sokat állt motornál kérjétek a gumik ellenőrzését, mert puha gumikkal borzasztó volt a kör. Szóval el vagyunk kényelmesedve barátaim!

És itt jön hamvasat nagy igazsága, hogy lehet a fizikai állapotunkkal van a baj. Ugyanis egy motoron ülni roppant passzív dolog, és ügye Dodor is megmondta, hogy a gs-es ráadásul meg sem mozdul rajta, (igaz ez az Rt, GTL vonalra is), így könnyen elmerevednek alkatrészeink. Tessék tornázni, mozogni a motoron. Felállás, lábnyújtás, nekem a hengerre is felmegy néha a lábam stb, kinek mi a kellemes. Ja és megállni sem bűn, pár percre tornázni!

hamvasat Creative Commons License 2022.07.20 0 1 84215

Hát igen. Ott van például a kerékpár. Nagyon sokmindent lehet rajta állítgatni. Én is egy évig hol erre, hol arra állítottam, míg jó nem lett. Most nem engedem senkinek, hogy hozzányúljon :-)

Aztán vannak a fiatalok, nekik tökmindegy hogy van, nekik mindenhogyan jó :-)

Előzmény: HorváTH 69 István (84214)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2022.07.20 0 1 84214

Ezek a dolgok , mint kormánymagasító-lábtartó-szélvédő-ülésmagasság , mind teljesen alkat függő dolgok . Még olyan is van , hogy az ember , saját maga sem tudja hogy mit kéne változtatnia... Most , hogy van GT , és GTL is ráadásnak tudom még az üléseket is variálni , számtalan pozíciót tudtam próbálni hosszabb távon , és mégsem találtam egy általánosan jó összeállítást . Egyszer egyiket , másszor másikat találom kényelmesnek . Vagy másképp mondva , valamilyen szempontból , mindegyik jó , vagy épp , nem... 

Előzmény: hamvasat (84212)
Mortoff Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84213

Nekem 2 éve van fent a Wunderlich kormánymagasító. Emel és hátrébb is hozza a kormányt.

Sokkal kényelmesebb lett tőle a motorozás. Mondjuk én a 174-5 centimmel nem vagyok egy

égimeszelő.

Előzmény: hamvasat (84212)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84212

Anno én is raktam be kormánymagasítót, de gyorsan ki is dobtam. Nagyon megváltoztatta a motor kezelését kanyarodáskor. Lehet mrgszoktam volna, de nem vártam meg. Nekem a vállam gyulladt be hosszabb motorozástól, ami hosszasan gyógyult. De aztán derék és csípő probléma miatt elkezdtem gyógytornára járni heti egyszer és azóta a vállam se fáj. Vagyis nem annyira, mert ugye jól összetörtem bal kezem tavaly endurozáskor, idén meg bringàzáskor a másikat zúzattam meg :-) Mer aki tud élni :-)

A mondandóm lényege, hogy ha fáj valami, akkor gyógytorna. Ha nem elég kényelmes a GS, akkor venni/bérelni kell egy hétre 600as sportmotort és utána fejedelmi lesz a GS :-)

Nekem még a Goldwing sem kényelmesebb számottevően a GS-nél a lábszög miatt. Ami érdekes, hogy az utas fotele sem ad nagyobb kényelmet, mint a GS hátsó ülése a háttámlaként funkciónáló dobozzal. 

Előzmény: tux (84211)
tux Creative Commons License 2022.07.20 0 0 84211

Majd számolj be.

Előzmény: dvorcsakl (84207)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84210

Kocsiba Xiaomi. Olcsó, mindenre is elég. Akkor nem túl jó, ha telibe világítasz este rendszámot. Nekem csak elöl van, meg a céges kocsit nagyjában, de a kisbuszba elöl-hátul. Az is Xiaomi. Valami A400 

Előzmény: hamvasat (84209)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84209

Jelenleg nem nagyon találok szimpatikusabbat, mint az INNOV K3. Ha van jobb ötlet, szóljatok.

hamvasat Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84208

Csak felfújom az arcom, aztán szerelek most már menetrögzítőt a motorba, meg a kocsiba.

Ma nekem tolatott a szomszéd. Mindketten tolattunk, de én észrevettem, hogy nagy sunggal tolat, úgyhogy megálltam, hadd menjen el mögöttem. Még úgy 8-10 méterre volt mikor megálltam. El is fért volna annak ellenére, hogy nem is vett észre, csak mikor mellém ért, még alászedte a kormányt és az ő kocsijának elejével megdarálta az enyém hátulját. Neki a Mercedes sárvédője éppen meghorzsolódott, nekem elég szerencsétlenül a lökhárító, meg a csomagtartó is sérült.

Kiszállok, erre vigyorog, hogy 3 centire ment el tőlem. Mondom neki, hogy minusz 3 volt az. Megnézte, sajnálkozott, aztán megbeszéltük, hogy később lepapírozzuk. Párom mondta, hogy szerinte mosz majd jól megbeszélik, hogy nem is ő, hanem én tolattam neki. Á...dehogy, mit is gondol, tisztességes emberek.

Agyaltam, hogy hogy lenne a legolcsóbb, hogy ne kelljen esetleg biztosítózni, meg ilyenek, nekik is jobb legyen.

Erre este már előálltak azzal, hogy szerintük mindketten tolattunk és úgy mentünk össze, rendezze mindenki a maga kárát. Szerencse, hogy a párom végignézte, hogy a már rég álló autómnak nekimegy. Ráadásul az enyém nem is tudna rátolatni, megállítja a parksegéd, kétszer már teszteltem is, megáll azonnal.

Ha ez egy parkolóban történik, nekem  nincs tanum, a másik félnek meg van, akkor bukó.

Múltkor barátom feleségét körforgslomban elözte egy robogós, aki benézte, nekiment és elesett. Aztán kihozta a rendőrség, a baràtom felesége nem adott elsőbbséget.

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84207

Még egyenesebb hátat várok, illetve azt, hogy kanyarban kevésbé kelljen nyújtanom a kezem/előre hajolnom. Nem csak emel, hanem közelebb is hozza hozzám a kormányt.

Sajnos eddig egyszer tudtam az emelővel menni, utána következett a másfél hónap pihi. (Ami végül inkább csak 5 hét lesz, 30-án már motorozni szeretnék, igaz, csak rövidet.) Azalatt a 300 km alatt tetszett. A nyakam is jobban szerette.

Az osztrák túrán pihenésként sokszor nekidőltem a hátsó ülésre rakott hengertáskának, és egy kézzel fogtam a kormányt. Ebből gondolom, hogy jó lesz ez nekem. Aztán majd meglátjuk.

Előzmény: tux (84204)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84206

Torx csavarok vannak hozzá gyárilag, de ez “használt” - ami nem látszik rajta -, így volt 4 fényes torx az emelő-csonk közé (M8x35), és 4 gyári szürke BMW csavar (M8x35) a befogóhoz. Utóbbi hosszú volt, ezért hirtelen vettem négy fényes csavart (M8x30), de imbuszos volt. Ezek helyett vettem most 4 db nineT kormányhoz való szürke torx csavart (M8x30 - 650,- Ft / db), az ment a befogóba, a csonkhoz pedig két fényes a rúd alá, két szürke gyári csavar pedig a látható részre.

A szürke M8x30 kódja: 

07129907080

Bajorbolt 3 nap alatt meghozta.

Előzmény: Stenmark1 (84205)
Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84205

Ez rendben van, ügyes vagy!

Plusz torx csavarokat adta a wunderlich? Gondolom lehet venni hozzá, nekem imbuszos a fele, de így jobban néz ki.

Múltkor kivettem az emelést/közelítést, mert valahogy nem találtam a motoron magamat, és nem bírtam vele tartósan úgy közlekedni. Jó ez a cucc, de nekem a lábtartón is kellett állítani, és még néha az ülésem is elől fent, hátul normál állásban van, egyszerűen úgy adja ki a jó pozíciót.

Régebben nem kellett ennyit variálni :-)

Előzmény: dvorcsakl (84201)
tux Creative Commons License 2022.07.19 0 1 84204

186 centivel mit vársz az emelőtől? Vagy rovidek a karjaid? Azt gondolnám ez az alacsony emberkéknek hasznos.

Előzmény: dvorcsakl (84203)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84203

Wunderlich gyártmány, KBA számmal. 186 centi vagyok. A jobb oldali kábeleknél kell levenni egy kábelkötözőt a leírás szerint, de nekem azzal együtt is rendben volt.

Előzmény: tux (84202)
tux Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84202

Hibátlan.

A jelölések találkoztak? Kábelek elég hosszúak? Milyen emelő ez, van hozzá műbizonylat? Milyen magas vagy? Nincs több kérdésem. :)

Előzmény: dvorcsakl (84201)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84201

Szerintem ez így tök jó, minden látszó csavar szürke és torx.

hamvasat Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84200

Amelyik jobban tetszik, szilárdságilag mindegyik megfelelő.

Előzmény: dvorcsakl (84197)
mmoli Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84199

Sziasztok!

Tibizizi, Mlas45, Fury007!

Köszönöm a válaszokat, van Akrapovic is, gyári is, de a Bódis passzol leginkább hozzá. Válaszaitok alapján úgy döntöttem, hogy marad.

Köszönöm még egyszer:moli

Stenmark1 Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84198

Arra vigyázz, hogy nem egyforma hosszú csavarok kellenek az egyes helyekre, a gyári méret nem mindenhova jó, legalább is az enyémbe így van. Azaz a kivételkor jegyezd meg (pl foto) mi hol volt, hasonlítsd össze azzal, amit be akarsz rakni, persze vágni lehet belőle, ha hosszabb.

Jó szerelést!

Előzmény: dvorcsakl (84197)
dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84197

Leszedtem a kormánymagasítót, mivel megjöttek a gyári csavarok. Ha már leszedtem, megfordítom.

Kérdés: mivel van elég szürke csavarom, mit használjak a kormánymagasító és a kormánycsonk közé? A Wunderlich által adott króm színű torx csavart, vagy a gyári szürke, nem tom miből van csavart? Semminek nem tudom a pontos anyagát, és nem is értek hozzá.

4 csavar fogja oda a magasítót a csonkhoz, kettőnél nincs opcióm, mivel vékony fejű csavar kell, az meg csak egy adag van. De a másik pár csavar lehet ez is, az is, van ilyenem is, olyanom is.

A kormánybefogónál a gyárit szeretném használni, elsősorban azért, mert az torx, ami eddig volt, az meg imbusz.

dvorcsakl Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84196

Nekem boruét fel álló helyzetben a motor, és nincs nyoma a szelepmicsodán.

Előzmény: tux (84191)
hamvasat Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84195

Más:

Tud valaki olyan cérna (talán ezüstbevonatú nylon cérna) beszerzési forrást, amit a kesztyű ujjbegyébe bevarrva kezelhetők a kapacitív kijelzők? A telefonom nem érzékeli a kesztyűben nyomkodást és a google mapsnál fontos volna, hogy elérve egy köztes célt, rá tudjak kattintani, hogy lépjen a következőre.

hamvasat Creative Commons License 2022.07.19 0 0 84194

Tux!

Persze, vannak körülmények, amiket te tudsz értékelni.

Előzmény: tux (84191)
Stenmark1