Óóóó... ezt a fognélküli részt nem tudom melyik oldalon van . Köszi , hogy mondtad .
Képzeld reggel mit csinált ? A konyhában szöszölt , és gyorsan becsuktam az ajtót , hogy meg tudjam fogni . Naná , hogy próbált szegénykém kimenni ! De csak egyszer próbálta , aztán felugrott arra a székre , ahol gyötörni szoktam a tablettával , és nyávogva nézett rám , mint aki azt mondja : na gyere és gyötörj ! Onnan meg sem próbált elszökni , és egy nyikkanás nélkül tekergette a fejét míg beletuszkoltam a bogyót . Több esze van , mint némelyik embernek . Szívfacsaró ... komolyan mondom .
A tablettát nem kell porrá törni, azt az elejébe befogod, a víz csak a nyelést serkenti.
A szája oldalán vagy egy fog nélküli rész, ott nem tudod bedugni? Utána talán magától is kicsit tovább nyitja. Persze könnyen beszélek, a férjem segít. Lemonkának egyedül adtam be a Vetrit, de hát Lemonka az más kategória volt. VHO viszont épp ellenkezőleg, ő vad volt rendkívül kifinomult érzékekkel, neki elég volt, ha csak megbeszéltük, hogy mindjárt beadunk naki valamit, még meg se mozdultunk, de neki már elkezdett folyni a nyála és menekült.
Úgy emlékszem, a töpörtyűt piacon vettem hentesnél (akkoriban a Lehel tér mellett dolgoztam), de már régen volt. Lehetőleg olyat vettem, ami nincs megsózva, bár annál a napi egy-két falatnál talán ez nem sokat számít. Valószínűleg akármilyen töpörtyű jó, rémlik, hogy boltban is van dobozos, de a töpörtyűkhöz amúgy nem értek, én magam nem fogyasztom, kizárólag VHO-nak vettem.
Hasonlóm van , amiben feloldva próbáltam a szájába spiccelni . De ott bukik a dolog , hogy ki kell nyitni a száját . Na most egy kezemmel fogom a macskát , egy kezemmel a szerkentyűt , és nincs harmadik kezem amivel kinyissam a száját .
Hentesnél veszed a töpörtyűt ? Vagy van valahol dobozos is ami kapható ?
Esetleg a töpörtyűbevonatot még meg lehet próbálni, azzal teljesen be lehet burkolni, és úgy kajába tenni. Bár ha nem mohó, akkor ez bizonytalan, VHO-nál is csak a közvetlen szájba adás működött. De töpörtyűn át nem szagolta ki.
Nekünk van gyógyszerbelövőnk is, egyből vizet is küld a gyógyszer után, valamivel nagyobb valószínűséggel nyelik le.
Mindent kipróbáltam már . De ez okosabb , mint én .
Porrá törve , vízbe áztatva , fecskendővel fele mellé megy , mert kapálózik , nekem meg nincs három kezem ...
Konzerv kajában csak nézegeti (nyilván szaga van , vagy rossz íze ) , és átmegy a testvére tányérjához
Szárazon a szájába erőltetve azt az 1/4 tablettát ... eddig ez a legsikeresebb módszer , de tudja mi következik , és elszalad már ha meglát is .... és persze másodpercekig össze kell fognom a száját , mert nem nyeli le , hanem a nyelvével ki akarja lökdösni .
Kínzás neki is , nekem is . De vagy utálni fog , vagy elpusztul . :-(((
Jó, ha nem csatangolnak. Az ivartalanítás a kandúrnak is jót tesz ilyen szempontból.
Nekünk Sarolta augusztus végén 2,5 hónap után hazajött. Nem tudjuk, hol volt, de annyira le volt soványodva, hogy valószínű, hogy bezáródott valahová. Igaz, akkor meg furcsa, hogy nem halt éhen-szomjan, de Sarolta nagyon életrevaló, vadászik és mindent megeszik, szóval szabadon bóklászva meg nem tudna annyira lefogyni. Egészen össze volt esve, minden csontja tapintható volt, az egyik hátsó lában eléggé friss nagy seb volt, és máshol korábbi sebekre utaló friss szőrnövekedés. Lehet, hogy úgy járt, mint Micimackó, addig kellett fogyjon, míg kifér...
Szerencsére semmilyen betegséget nem szedett össze, azóta is rendületlenül zabál és újra kövér.
A fotón 3 van közülük, mindegyik 2x. A faágon van anyuka, és van a 4 gyermeke, 2 fiú, 2 lány. Nyáron voltak 1 évesek, anyuka 2 éves volt nyáron. Már mindegyik ivartalanított. Anyuka ellés után, a kicsik 5 honaposan. Apuka tavaly decemberben nem jött haza, úgyhogy nem tudjuk, mi lett vele, 7 évig volt velünk. Ő kijáró ivaros kandúr volt, szeretett sokat kinn lenni.
Ezek most változóan, a lányok és egy fiú szeretnek sokat kint lenni, de nem mennek messzire, maximum 30 méterre. A kertnek még a végében sem voltak még talán. Anyuka ivartalanítás után meghizott és nagyon lenyugodott, alig jár ki. Neki az a kinnlét, ha belül a nyitott ablakba szellőztetés alatt 🙂
Annak idején VHO-nak töpörtyűbe csomagolva adtam be a gyógyszerét, jól bele lehet burkolni. Mondjuk könnyítette a dolgot, hogy akkor már nem voltak fogai, így nem tudott ráharapni.
Most egy ismerős, szintén asztmás macskának kellett napi 1/2 Prednisolont beadnom reggelente. Neki két negyedre osztva belenyomtam egy-egy konzerv darabba, és a konzervadag közepére téve a többivel együtt belapátolta. Az sem volt gond, ha közben kiesett a konzervdarabból, de ehhez az kellett, hogy a macska jó éhes legyen. Úgyhogy nem mentem korán etetni, és a tál mellé térdelve vizslattam, hogy nem lökte-e ki evés közben a tálból a tablettát tartalmazó darabkát vagy magát a tablettát, ha igen, visszakanalaztam, lehetőleg a szája elé. 100-ból 98-szor sikerült. Kerti macska, úgyhogy erőszakot nem lehetett alkalmazni.
Közelharc a gyógyszerét beadni , és már fél tőlem . De legalább nem utál , mert néha az ölembe kéredzkedve dorombol , és velem alszik . Mindkettőnket megvisel a helyzet ....
Mi jàrhat egy fiatal kobor macska fejében éjjel az utcàn ha nagyot nyàvog és messzirol odaszalad a làbunkhoz meglokni a kis fejével? Ehes lehet? Hagyta magàt megsimogatni.
Én nem hoznám haza. Ha a két régi jól megvan együtt, a jövevény megzavarhatja a kapcsolatukat. A mi kintieinken látom, hogy ketten még úgy-ahogy megvannak (Brumi elég összeférhetetlen), de míg hárman voltak, állandóan ment a fújkálódás és a szőrborzolás.
Ahogy idősödnek, egyre többe kerülhetnek a meglévők is, és elsősorban rájuk kell tekintettel lenned.
Mi behoztuk Lemonszínűt, mert a betegsége miatt muszáj volt, de nem engedtük össze Gombóccal és Emíliával. A két testvér (egyébként Lemonszínű kölykei) a földszinten lakik, Lemonszínű az emeleten, a lépcsőházba betettünk egy polikarbonát ajtót. Gombóc néha beszökik az emeletre, akkor ismerkednének Lemonszínűvel. Emike nem mer beszökni, ő fújkálódni szokott Lemonszínűvel az ajtó alatti résen keresztül.
Van valakinek tapasztalása arról , hogy meglévő macsekok maguk közé fogadnak-e egy jövevényt ?
Van egy aranyos cicc a fiamék környékén , de senki nem fogadja be . Pedig mindenkinek dorombol , még ha addig sose látta is ... barátkozna . Sajnálom , és agyalgok rajta . hogy elhozzam . De az enyémek öregek , és legalább 7-8 éve már csak ketten vannak (testvérek) . Befogadnák-e ?
...és persze pénzbe is kerülne , mert nyilván ki kell vizsgálni nem beteg-e , védőoltások az enyémeknek is , és azt se tudom ivartalanított-e . Há' nem egyszerű .
Micivel hétfőn megint dokinál jártam . Kapott két szurit , és másnap már egy tüsszentés sem volt . Amiről azt se tudom , hogy tényleg tüsszögés , vagy inkább köhögés lenne . Valami allergia jöhetett ki rajta ? Vagy asztma ? Dokinak sincs fogalma róla ... ez a jó benne .:-(((
Júniusban másik lakásba költöztünk , addig ilyenje sose volt a 11 év alatt . Mondhatni orvost se nagyon láttunk .
James Bowen, a hajléktalan heroinfüggő egy Bob nevű kóbor macskának köszönhetően legyőzte a függőségét. 2007-ben James sérülten találta Bobot, és elkezdte ápolni, ami élete célját adta, és segített leszokni a heroinról. James írt egy könyvet a Bobbal kapcsolatos tapasztalatairól, amely bestseller lett, és az "A Street Cat Named Bob" című filmet adaptálták. Most a rászorulók, hajléktalanok támogatásán és jótékonysági célokon dolgozik, valamint állatokat ment ki az utcáról.❤
Csütörtökön lesz két hete, hogy Sarolta két és fél hónap távollét után hazajött.
Csont és bőrre le volt fogyva, az egyik hátsó lábán egy nagy seb volt, de egyébként egészségesnek látszott.
Először fontolgattam, ne vigyem-e el az állatorvoshoz átnézetni, de a seb nem volt gennyes, nem nyalta, nem piszkálta, evett, a szőre rendben volt, úgyhogy csak telefonon konzultáltam. Kapott féreghajtót-bolhairtót és egy hétig óvatos etetés mellett Napi egy doboz Recovery konzervet. Most már kap rendesen enni amennyit csak kér, a sebe begyógyult és érezhetően hízott.
Az első lábain is lehettek sebek, mert több helyen frissen nőtt szőr van, de ezek már régebben begyógyultak. A soványsága alapján az tűnik valószínűnek, hogy be volt zárva, de akkor hogy maradt életben ennyi ideig? Ha szabadon vadászhat, kukázhat, lophat, nem lehet ennyire lefogyni, ráadásul Sarolta mindenevő (pl. a fehér epret is föleszegette a fa alól), talpraesett macska.
Múlt héten voltunk dokinál , mert tüsszögő rohamai voltak . Kapott két szurit , pár napig úgy tűnt használ . Aztán pénteken újra kezdte , csak már ritkábban és sokkal rövidebben . Most meg szerintem fájdalmai is lehetnek .... Ó az , aki még a klotyóra is utánam kéredzkedett , most meg kifejezetten irritálom , ha meg akarom simogatni ... még a lábát is megrázza .
Úgyhogy holnap újra irány a dokihoz ... és 5,5 kiló a lelkem , majd megszakadok vele .
Kb. egy hónapja ki kellett húzni két fogát , mert mozgott , és az ínye begyulladt . Akkor volt vérvétel , semmi extrát nem látott a dokinéni . Szerintem depis lett . Olvastam róla , hogy van amelyik rosszul tűri a változást . A lánytestvére mindig tartózkodóbb volt , most meg se kottyan neki , hogy többen vagyunk a megszokottnál .
Vérvételre szoktad vinni? 7 éves kor fölött évente ajánlott, kényes a veséjük.
Nekünk Lemonszínűvel volt pár nehéz hetünk. Még február elején történt, hogy egyre kevesebbet evett, egyik szombaton már reggelizni sem kért. Aggasztott, elvittük a szombaton is nyitva tartó rendelőbe. Vettek vért, kiderült, hogy veséje beteg, a kreatinin a 190 körüli max érték helyett 900 körül volt. Egyből ott is fogták infúzióra, utána pár hétig naponta kellett hordani.
Persze szobacica lett, csak diétás tápot ehet, reggel-este kap Pronefrát és napota fél tasak Hydra Care-t. Múlt héten voltunk kontrollon, most minden értéke határon belül van, talán helyre jön.
Találtam szemben a töltés oldalában egy laposra taposott üres fagyállós flakont, aminek az alja ki volt repedve. Lehet, hogy azt nyalta meg.
Mici tegnap délután megijesztett . Álló délután az ágytakaró alatt aludt , vacsizni sem jött elő , de még inni/alomra sem . Máskor lefekvéskor hamarabb az ágyban van , mint én , most azt sem . Csak feküdt a parkettán és bámult rám . Na ... gondoltam holnap doki .... tuti beteg . Aztán felvonszoltam magam mellé , és azt se tudta hogy doromboljon/dörgölőzzön . Reggel már normálisan jött-ment , de most is alszik egész délután . Igaz ... lassan 12 évesek , lelassultak már . De mióta itt lakik a menyem a kisebbik unokával (január óta) , Mici nagyon félős lett . de csak a menyemtől menekül (aki sose bántotta) . Képes addig várni , míg az ő szobájukban is lekapcsolják a villanyt , és csak akkor merészkedik elő enni/inni/alomra . Depressziós lett a változástól ? Gőzöm nincs , de bírja már ki ezt a két hetet , míg újra magunk leszünk !
Nekem is itt ül az ölemben Mici (az ikrek közül a fiú macsek) ... őt naponta többször meg kell dögönyözni , mert egyszerűen nem hagy addig békén .
.... és képzeljétek ! Pár napja olyan bélgörcsöm volt , hogy mentőt hívtam magamra . Esküszöm Mici tudta , hogy baj van . Utálja a vizet , de akkor még a zuhany alá is be akart jönni utánam . Nyilván nem engedtem be , de egy centit nem mozdult a kabin elöl . Folyton a sarkamban volt , míg öltöztem is . Miután úgy nőttek fel , hogy magam éltem , megszokták , és mindenkitől elbújnak , de most a mentősöktől sem . Ha más meséli ezt , lehet nem hiszem el .
Mindenkinek köszönöm a Saci iránti figyelmet . Lehet , mégis hat ez a humán gyógyszer , csak lassan .
Meglátjuk ... figyelem a macskahölgyeményt . Ők tizenegy éves ikerpár , eddig sose voltak betegek , vagy ha mégis , olyan régen volt , hogy nem is emlékszem rá . Dokinő szerint lehet akár allergiás , akár asztmás is , és ezt csak próbálgatva lehet kiszűrni .
Egy ismerős macska évek óta köhécsel időnként, idén elvitték az egyetemi klinikára. Nem tudom, pontosan mi a baja, de most naponta inhalálnak, mikor rám volt bízva, és ezt nem tudtam megtenni, köptető port kellett neki adnom. Nem fertőző betegsége van. Idős macska egyébként.
Mikor én vittem orvoshoz macskanáthával cicámat, kapott injekcióban lázcsillapítót és antibiotikumot amit otthon kellett folytatni tablettával. 3 nap után teljesen jól volt, de a kúrát végig kellett vinni.
Teljes gyógyulást kívánok Sacikának!
Egy utcabelimnek odaadtam a cicám maradék táplát. Egész és darab csomag is volt. Másnap visszahozta, mert pont akkor ütötték el a cicáját mikor adtam a kaját. Gyönyörű cica volt, mikor sétáltatták a 2 kutyát, a cica is ment velük. Mindig itt vonult a család előttem.
Sacikám hónapok óta köhécsel .. 2-3 naponta egyet-kettőt , de ma már hányt is . Voltunk dokinál vagy két hete , kapott humán gyógyszert , de láthatóan semmit ér . Elviszem egy másikhoz is , hátha az eltalálja .
Amúgy eszik/iszik , jár az alomra , esténként végigrohanják a lakást a testvérével , de akkor is van baja .
Enyémek is kizárólag boltit kapnak .... nappal száraz áll előttük , este konzervet kapnak . De ezeket is váltogatva , mert ha unják , inkább koplalnak . Mathajó' soruk van . De hát 11 éve a társaim .
A mieinket nem is kínáltuk meg a mi ételeinkből, csak macskakaját kapnak. A kintiek persze néha biztosan lopnak ezt-azt, vadásznak is, de mi csak macskatápot adunk nekik.
A bentiek közül Emília mindenfélét lop, ha tud, de igyekszünk mindent elpakolni előle. Imádja a tejfölt. Nem adtunk neki azt se, de gyakran van a mosogatóban beáztatott tejfölös pohár, és rákapott a tejfölös vízre. Most már gondoskodunk róla, hogy legyen a mosogatóban mindig tejfölös víz, ha éppen nem ürül pohár, keverünk neki, kb. fél liter vízbe egy szűk kávéskanállal. Ha tejfölt bontunk, lenyalhatja a fóliáját.
Nem biztos , hogy mindegyik jót tesz neki . Múltkor olvastam a neten , hogy mit tilos nekik enni , mert hosszú távon kicsinálja őket . De nem tudom ám elmondani ...:-)
Ha beütöd a keresőbe , biztos feldobja .
Annó gyerekkoromban nálunk is azt ették , ami a konyhán akadt házi koszt , meg frissen fejt tejet , ami kifejezetten árt nekik . Nem is voltak hosszú életűek szegények .
Enyém Mici meg az édességet szeretné (de tilos) .... majd megvesz , ha sütit/kalácsot eszek . Azért 2-3 falatot mindig kikönyörög ....
Olvasom, hogy mit esznek más macskák. Az enyém 3 és fél éves. Kb fél éve elkezdett rákattanni a rizsre, a főtt tésztára, a tarhonyára, a nokedlire, a pogácsára, a croassantra. Meg van őrülve mindegyikért.
Még a járvány alatt egy darabig hiánycikk volt a Purevax, de más típus volt. Most egyáltalán semmilyen leukózis elleni oltóanyag nincs. Saroltának 7-én lejár az oltása, és nem biztatnak, hogy addigra lesz. Még egy hónapon belül se biztos.
Nekem rattan ülőgarnitúra/asztal/tévé szekrény/komód is van a nappalimban . Macsekjaim 11 évesek , de egy árva karmolás nincs a bútorokon . Mici fiú tökéletesen használja a bolti "manikűr" készletet , de rendetlen lánytestvére miatt meg kellett tartanom a felújításból egy használaton kívüli ajtót , mert nem hajlandó normálisnak lenni . Rengeteg széles vagy nagy levelű növényem van , azokkal nem törődnek , de a keskenylevelűeket lelegelték . Pedig szoktam nekik felhozni füvet , vagy vetek cserépbe is . Azt is szeretik , de a virág jobb .:-)
Én ha macska lennék, először is kikotornám a földet a virágcserepekből és megkóstolnám a növényeket. Aztán kipróbálnám, meddig bírja a fonott bútor a karomfenést.
Nem zavarja őket a csengő. Ha látnánk, hogy le akarja tépni magáról, nem kínoznánk őket, ahhoz túlságosan szeretjük. Ez a nyakörv dolog pici korukban kellett, mert a 3 cirmost szinte lehetetlen volt megkülönböztetni (más-más színűek a nyakörvek). Mostanra már persze sokban különböznek, de nyakörvek maradtak.
Nekünk az 5 macska (4 kicsi meg az anyjuk) heti 5 euró a 10 liter alom, 6 euró a száraz táp, 5 euró a konzerv és szalámi. Ez van kiegészitve házi koszttal. Mindent megesznek (nah, majdnem 🙂).
A lakásban okozott károkat nem számoltam... Ezek tervezett veszteségek voltak 🙂
A mieink főleg szárazat kapnak. A bentiek kapnak konzervet is, egy tasakos felét fejenként, azt mindig az utolsó cseppig megeszik. A kintieknek csak szárazat adunk, ha jóllaktak, visszaöntöm a maradékot. Nincs pazarlás, nincs kosz a tálak körül.
A bentiek előtt se hagyok tápot, mert Emike hordóvá hízna. Nekik kiadagolom, mennyi jár, azt Emília mindig meg is szokta enni, Gombóc általában hagy. Neki később odaadjuk a maradékot, lehetőleg akkor, mikor Emília alszik és nem fog odatolakodni.
Emília imádja a tejfölt. Lenyalhatja a tejfölös pohár fedelét és mindig van a mosogatóban beáztatott tejfölös pohár. Ebből ihat tejfölös vizet, töményen nem kap tejfölt. Ha netán éppen nincs kiürült pohár, keverünk neki egy kiskanál tejfölt egy pohár vízbe. Két napig jó.
Enyémek is tápot és konzervet kapnak . De még abban is válogatni próbálnak . A csirkehúsost csak tévedésből eszik meg , de bekeményítettem . Nincs pénzem reggel kiöntögetni a fél vacsorát , így csirkésből fél adagot kapnak .
Mici fiú talán megenné , de ő egy kismajom .... azt csinálja , amit a lánytestvérétől lát . Viszont ha sütit eszem , abból kikönyörög 1-2 falatot , akkor nem érdekli a testvéri majmolás .
Hatan, Ötfogú nem a miénk, csak alhat itt és ihat vizet, enni nem kap.
Emília megenne minden ehetőt és rettentően lop. Nem szabad elöl hagyni semmilyen kaját, mert ami mozdítható, azt elviszi. A konyhában felejtett pogácsákat az előszobában szoktuk megtalálni lerágott sajtréteggel. Ha diót darálok, figyelni kell rá, mert azt is lopná, ha hagynám. Kivesz egyet, aztán valahol máshol megeszi.
Tápot és konzervet kapnak, nem házi kosztot. Nem főzök húst, arra meg szükségük van.
Egy vagyon, igen. És rengeteg idő. Nem akartunk soha ennyi macskát, de így alakult és szeretjük őket.
Nekem egy ikerpár van , és éppen tegnap állapítottam meg (nem először) , hogy már luxus házikedvencet tartani . Igaz , én elronthattam őket , mert semmi házit nem esznek meg . Még a sülthúsra is csak megrázzák a mellső lábukat a disznók . Próbáltam Karácsonykor üres húslevest is adni nekik , de eszükben sem volt kilefetyelni .
Egyszer megettek egy főtt tojást , de lehet akkor magánkívül voltak .:-)
Ti tudjátok . De a csengő tuti nem tesz jót nekik . Lehet most még nem látszik , de később fog .
A macska alapvetően settenkedő , azaz csendben szeret létezni , ha éppen nem játszik . Na a csengővel ki is készül majd az idegrendszerük . Könyörgöm ne tegyétek !
Kis erőhatásra szétkapcsol. Elég gyakran "levakarják" magukról :) Ki van ez találva, biztonságos. Van rajta mindegyiknek (4 fiatal macsek van a lakásban) egy kis csengettyű, hogy halljuk, hol rosszalkodnak éppen.
Más fórumokon is panaszkodnak, hogy nem tudnak képet feltölteni. Gyorsan kipróbálom, én tudok-e.
Brumi
Lemonszínű
Ötfogú (Tavalyi állapot alapján, most már legföljebb 1 foga van)
Ő nem a miénk, de mindig betelepszik a mieink fekhelyeibe és nincs szívem elzavarni. Nem is nagyon lehet, szinte betegesen szelíd. A mieink szeretik, ott születhettek, ahol ez eredetileg lakik és most is enni kap, nem tudom, hol.
Előző gépemnél nekem is voltak hasonló és még nem tudom milyen problémáim, aztán fiam letakarította a gépet, és olyan lett mint az új. A mostani gépem fiam leselejtezett munkagépe, de még műkszik. :)
Google Chrome böngészőm van. Pár hónappal ezelőttig AVG Secure Browsert használtam, de abba már be se tudok lépni. A Facebookba se tudok belépni már vagy 2 hónapja.
Annyiból szerencséje volt hogy lakásban tartották, biztos jól etették. Persze ki tudja neki mennyire tetszett az új körülmény. De még mindig jobban járt mintha étel nélkül kamrába zárják hetekre egerészni. Az a jó hogy hazakerült.
Mármint a harapási távolsága nagyobb, nem a testméret, igazad van. Tehát szerinte a négy harapásnyom túl távol volt egymáshoz, hosszban és szélességben is ahhoz, hogy macska lehessen.
Lélekben már elbúcsúztunk tőle. 2018-ban találtuk az utcán, a ház előtt, két hónapos lehetett talán, elég rossz állapotban volt. Nagyon ragaszkodó, mondhatni emberfüggő macska volt, minden nap hazajárt, csak tavasszal-nyáron maradt ki egy-egy napra. Én azt hiszem, szép és jó élete volt nálunk, mindenki szerette.
Sziasztok, nagyjából minden rendben van az új cicával.
Nem jönnek ki maradéktalanul az idősebb 2,5 éves másik cicával, úgy látom, kölcsönösen félnek egymástól, de azért már javult a helyzet. Nagyjából elfogadja a nagyobb, ha mellé fekszik, de játékról szó sem lehet együtt.
Sajnos december elején érte egy kis baleset a kicsit, valami megharapta, állatorvos szerint a nyomból ítélve macskánál nagyobb, kutyánál kisebb; ő nyestre tippelt. De szerencsére átvészelte, begyógyultak a sebek, és most már nemsokára a leborotvált szőr is visszanő neki. Oltásokat is megkapta, most reméljük, minden rendben lesz már. November közepe óta hízott fél kilót. Egy hete már azt is elleste a nagyobbtól, hogy a macska ajtón ki lehet menni a dolgokat elvégezni, úgyhogy ha továbbra is üres lesz az alom, fel tudom azt is számolni.
Bár a macskák inkább maguknak valók, mint hűségesek, mégis sokan a cicát választják háziállatnak a kutya helyett. Gazdi és kedvence között hosszú távú barátság alakulhat ki, hiszen a macskák átlagosan 12-18 évig élnek, de a rekorder, Rubble névre hallgató cica a 31. életévét is betöltötte.
Forrás: Pixabay
Most következzen néhány anatómia érdekesség a macskák testfelépítéséről, illetve szokásairól:
- 24-gyel több csontjuk van mint az embereknek. Van köztük egy, a kulcscsont, amely nem csatlakozik más csonthoz, ugyanis a vállizmuk belsejében található.
- Fejméretükhöz viszonyítva nekik van a legnagyobb a szemük az emlősök között.
- Hosszú farkukat arra használják, hogy a lehető legextrémebb körülmények között, pl. egy keskenyebb párkányon se veszítsék el az egyensúlyukat.
- Orrlenyomatuk egyedi, csakúgy, mint az embereknél az ujjlenyomat.
- Rövidlátók. Perifériás és éjjeli látásuk viszont sokkal jobb, mint az embereké.
- A macska az egyetlen emlős, amely nem érzi az édes ízt. Ugyanakkor van egy külön szervük az illatok "megkóstolására".
- Legtöbbjük laktóz-intoleráns, azaz - a régmúltra visszavezethető közhiedelemmel ellentétben - a tej nem tesz jót nekik. Emellett a szőlő (mazsola formában is) és a hagymafélék is káros hatású táplálék számukra.
- Már 4 hónaposan képesek teherbe esni. Egy nőstény macska egyszerre lehet terhes több kanmacskától is, ugyanis szervezete néhány nap elteltével több petesejtet is termelhet a tüzelési időszakban. Ivartalanítani 8 hetes koruktól lehet őket, de a legjobb az állatok 5 hónapos koráig bezárólag elvégezni rajtuk ezt a beavatkozást.
- A macskák átlagos, várható élettartama az utóbbi 20 évben eggyel megnőtt. A vadon élő példányaik, illetve akik kijárnak, rövidebb életre számíthatnak, mint a lakásban háziállatként tartott társaik. Az ivartalanítás is meghosszabbítja a macskák életét.
- Tanulási képességeik megegyeznek egy 2-3 éves gyermekével.
- Nem csak akkor dorombolnak, ha elégedettek, hanem akkor is, ha betegek, stresszelnek, fáj valamijük vagy éppen szülnek. A tudósok nincsenek bizonyíthatóan tisztában vele, hogy miért dorombolnak a macskák. Leslie A. Lyons szerint a dorombolás javítja a csontsűrűséget és elősegíti a regenerálódást, gyógyulást.
- A macskák nem szeretik a zenét. David Teie viszont állattudósokkal együttműködve készített egy kifejezetten cicáknak íródott művet 2015-ben.
- A házimacska a vadállatok közül a tigrissel mutat leginkább rokonságot, genomjuk körülbelül 96%-ban megegyezik.
Az jutott még eszembe, hogy még ha igaz is lenne, ami a cikkben áll (de ha megnézed a videókat, látni fogod, hogy nem olyan biztos az), gondoljunk csak bele, hogy valójában mekkora kockázatról is van szó. Én például egyetlen skizofrén személyt se ismerek. Egy ilyen kis szám duplája se olyan nagyon sok, hogy izgatni kellene magunkat emiatt.
A fertőzésveszélytől akkor kell legjobban félnünk (ha már veszélyekről beszélünk), ha embertársainkat puszilgatjuk. A legtöbb kórokozó fajspecifikus. Van egy-két dolog, amit állatoktól is összeszedhetünk, de egy másik embertől sokkal többet.
Egy mosatlan szamóca is veszélyesebb, mint a macska bundája. Ettől függetlenül teljesen nyugodtan be szoktam kapni.
Én amondó vagyok és ki is tartok a véleményem mellett, hogy a higiénia, gyógyszerek fogyasztásának túlzásba vitele, a steril környezet kialakítása, a burokban élés tönkreteszi az ember természetes ellenállóképességét. Gyermekkorban a "kötelező koszmennyiség bevitelének elmulasztása" nagyban hozzájárul a gyakori betegség kialakulásához. Mindez a "fejlett társadalom" velejárója persze. Amikor meg jön egy valódi kór, akkor a tizedik antibiotikum sem hat.
Igen, tudom hogy van ilyen. Kicsit most ellenem irányuló támadásnak érzem ezt a hozzászólást, csak mert megmutattam egy cikket, ami engem is ledöbbentett.
Reflex szerűen jöhet a védekezés, miszerint "az én macskám tiszta. Az almot is tisztán tartom."
De a macska produktum után megnyalja magát hogy ott tiszta legyen. Aztán a szőrét is nyalogatja. A macskát mindenki simogatja, de nyúlhatunk utána ételhez, vagy csak a tányérhoz, vagy az aszal terítőhöz. Sok helyen a macska asztalra, ágyra felmehet, hátsója nyalogatása után puszit adhat a gazdi arcára is. Van hogy a gazdi puszilgatja a macskát.
Igen ... szerintem is ... kijárós macskának életveszély a nyakába bármit is tenni . Felakad vele valahol , hiszen képesek magukat szinte az egérlukba is bepaszírozni . Fulladásra ítéltetnek .
De úgy tudom , hogy állatorvos tud a bőre alá csippet ültetni . Külső ketyerét ne !
Nekünk ivartalanított kandúrunk csavargott el 1évesen. Hazajött másfél hét után harci sérülésekkel, de ez tavasszal történt.
Azóta az utcára ki-ki megy, de tipli vissza.
Viszont Keresztanyum ivaros kandúrjai évente több hetet csavarognak, szórják magvaikat, majd akár 1hónap múlva esnek haza rommá leharcolva :) De mindíg hazaérnek.
Én nem terhelném bármi szerkezettel a nyakába, kb, mint ha mi kapnánk egy kilós nyakláncot... Na meg ha felakad vele, meg is fojthatja.
Ne temesd, van még pár napja, hogy hazaessen romosan :)
Hát erre lenne jó a nyomkövető. Megkeresném, azt, aki bezárta, iderángatnám fülénél fogva és bezárnám a raktárba egy fejszével a 10 köb fa mellé. Amig nem hasogatta fel, ki sem engedném.
Nekem is tűnt el nem egy cicám. Viszont olyan is volt hogy valaki bezárta ősszel, tél elején, mert egér került a kamrájába. Az a cicám nem emlékszem hány napig, de több mint egy hétig oda volt azt tudom. Nagyon éhesen, lefogyva került elő. Ebből gondolom hogy egerészni zárta be valaki.
Már lassan egy hete nem jött haza a 7 éves kandúrunk. Sose csinált ilyet, tavasszal se. Minden reggel megjött, majd este is, főleg enni, simogatásra, ölbe kérte magát, együtt tévéztünk. Éjszaka mindig kinn volt, alomra nem szeretett járni, mindig kikérte magát wc-zni is. Biztosan történt vele valami rossz.
Ezzel kapcsolatban kérdezném, vannak tapasztalatok gps nyomkövetővel? Működik-e megbizhatóan, milyet, melyiket ha igen, milyen elven működnek, stb. Látok egy esélyt, hogy ezzel esetleg megmenthető lehet a cica, ha tudom, hol van esetleg. Lehet sérült, beteg, eltörhet a lába a hasrmadik szomszédban, ilyenekre gondolok. A mienk szerette járni a körülöttünk lévő nagy, gazdátlan kerteket és házakat. Utcára sose ment ki, kifejezetten félt attól.
Nálam Saci köhög már több hete . De csak naponta 1-2 alkalommal . Mesosylvert kap , és mostanában már csak max egyszer köhög . Figyelem őt .... eszik/iszik/alomra jár , orrocskája normálisan hideg és nedves ahogy kell .
Ha nem muszáj , nem viszem dokihoz , de ha kell , akkor perszehogy' .
Nyugodtan bent tarthatod, én legalább egy hétig nem engedném ki. Ne sétáltasd, előbb szokja meg bent.
Mikor Brumikánk nem evett, 10 napig a melléképületbe volt bezárva. Ment volna ki ő is, de gyógyszert kellett neki beadni, nem lehetett kockáztatni, hogy nem jön haza időre. Semmi baja nem lett, lelki sérülést se szenvedett, viszont megszelídült, ölbe is lehet venni, szereti azt is, ha hurcolászom.
A meglévővel viszont ne engedd össze, míg nincs leszűrve aidsre és leukózisra, nehogy megfertőzze.
Én holnapig még bent tartanám, ha kapar, attól nem lesz akkora baja mintha elszökne. Reggel megetetném kint, simogatnám, szerintem ottmarad. Ha mégis kerülne egyet, emlékezni fog hol a tányér és visszamegy ha megéhezik. Állandóan úgysem lesz otthon.
Tanácsot kérnék ismét. Befogadtam tegnap egy kinti-benti macskát a meglévő mellé, és amíg nem szokja meg itt, egyelőre zárom egész nap, de borzasztóan kaparja az ajtót, minden áron menne ki. Az éjszaka és a reggel rendben volt, nyugodt volt a cica, de mióta voltunk kint, nem tudom mit csináljak vele. Már háromszor voltunk együtt sétálni, de azóta meg mindig ki akarna jönni. Szívem szerint kiengedném, csak félek hogy elszökik. Négy hónapos kb.
Fura, de nálunk is tesók vannak, egy nőstény, egy kandúr.
Ivartalanítottak.
Viszont ugyan az, mint nálad, a kandúrt kenyérre lehet kenni, ő haverkodik, nyomul, nyugodt, a nőstény meg olyan durci, ha olyanja van dörgölődik ritkán, de inkább magának való, jön szembe a járdán, nyújtom a kezem, hogy simi, erre kikerül :) Nyavajás :D
Bent kandúr keresi az ember társaságát, a másiknak van egy széke, oda bekucorodik és a ház is összedőlhet, ő marad ott, 3évesek, szerintem így maradtak.
Nem akarnál egy másikat ? Egy idősebbet menhelyről ...
Kizártnak tartom , hogy a macsek nem szereti az embert , a gazdiját . Nekem bizonyított :
- meséltem már , hogy nekem kettő van ... ikrek , akik az ölemben nőttek fel , mert az anyájuk akkor hozta hozzám őket , mikor még járni alig tudtak , szoptak . Perszehogy' anyástól nálam maradtak (pedig volt már kettőm) . A Mici fiú egy szeretetgombóc volt mindig is , de a lánytestvére Saci , egy magának való egyéniséggé lett felnőtt korára . Ő csak megengedte , hogy néha megsimizzem/megöleljem , de mindjárt szabaulni is akart .
Lefekvéskor hamarabb az ágyban volt mint én , de kb. három perc simi , kis doromb , és már ment is .
Aztán 2 éve , mikor a szájműtétem volt , a menyem járt kb. egy hétig etetni , míg a kórházban voltam . Azóta Saci folyamatosan változik . Már ő is az előszobában vár , a konyhában az ablak alatti pultra felugorva , farok meregetve tekereg , hogy tessék simizni/megölelgetni . Ritkán , de már megengedi , hogy felvegyem , és elücsörög kicsit a térdemen dorombolva .
A menyem hetente többször is beugrik hozzám , de sose jönnek elő , míg itt van . Kevés volt nekik az egy hét a megszokásra/megszeretésre .
Ezek a jelek azt mutatják számomra , hogy rájött .... én vagyok az ő "embere" .
Köszönöm érdeklődésedet. Látod annak ellenre hogy nincs cica, mégis benézek ide néha.
Azt mondanám beletörődtem. Még néha hallani vélem a kinti nyávogását, tudom lehetetlen, mégis kimegyek. Ha a konyhában szeletelek bármit a deszkán akkor is eszembe jut mert olyankor addig nyávogott míg nem mutattam neki hogy nem hús. Mikor hazajövök, nem vár a kapuban, mindig eszembe jut, és a lábtörlőn se látom. Millió emlék fűződik hozzá ami nem hagy nyugodni. Tőle kaptam a szeretetet. Azt mondják a macska nem az embert szereti hanem saját magát, de nem érdekelt sose, én úgy éreztem hogy szeret. Most aztán jó nagy lett az űr.
Amikor az enyémek kaptak új kaparós bútort , külön-külön odavittem őket és megmutattam , mire való ... kapirgáltam a mellső lábukkal . Mici azonnal elfogadta , Saci meg soha . A felújításkor itt hagytak egy szoba ajtót az okos mesterek , hogy majd holnap .... No az máig megvan a közlekedőben , mert természetesen másnap nem jöttek érte , Saci meg elbitorolta . Azóta is azon manikűrözik . Egyre rondább , de nemtom' mivel szoktathatnám át a makacs jószágot ... pedig éppen aktuális az új kaparó .
Tegnap átvittük Röfinek a Lemonkától örökölt bútort. Nem túl magas, kényelmesen befért az ólba, de van rajta több kaparóoszlop, két plató és egy odú, szóval egy macskának éppen jó.
Régóta terveztük, hogy megkapja, de most lett sürgető, mert Röfi elkezdte megenni a kempingfotelt, ami nem túl egészséges. Ügyesen kihányta a műanyag szálakat, de nem biztos, hogy mindig sikerülne. A fotelt kivittem, de így túl üres lett a szoba.
Mikor bevittük a bútort, Röfi velőtrázó ordítozásba kezdett (Röfi borzasztó erős és iszonyú hangosan tud ordítani, az összes macskánk közül ő a leghangosabb) és elbújt az ágyon lévő kartondobozba. Ez délben volt, még az este 1/2 tízes etetésnél is ott kuporgott bent rettegve. Kicibáltam, így hajlandó volt enni, de csak a bútortól tisztes távolságban. Mikor magára hagytam, tágra nyílt szemmel ingatta a fejét és bűvölte a bútort.
Ma reggel már ki volt rángatva a párna az odúból és Röfi a régi, úgyhogy szerencsére kiheverte a sokkot. Remélem, be fogja lakni a bútort.
Az itthoni cicánk nem eszik sokat, pedig hatalmas... a fele akkora -a telken-na az aztán. Egy 42 dkg-os konzerv, simán lemegy, mellé kis száraz. Az auchanos konzerv-pedig nem is saját márkás volt, valami osztrák-nem nyert. A Penny-s zselés, meg a zacsis, az föleg. Szárazból mindig van neki kinn-vagyis az benn, a garázsban. De nemám az Aldis. Csak ha keverek bele 30% whiskast, a legdrágábbat, ami olyan, mint a jutifali. Akkor betermeli. És kikövetel mindent. Volt már, nem mentem ki valamiért. A legfelsö polcról leverte a vödröt, amiben keverem neki a cuccot. Az egész garázs merö cicakaja volt.
Enyémek nem lopkodnak , sőt a konyhapulton sem kaptam még egyiket sem , komódon is csak egyszer láttam Micit (ő a kíváncsibb) . De tudja a kis mocsok , hogy nem jó helyen járt , mert hátra nézett , hogy látom-e , és mi lesz . Mikor rászoltam , hogy "hol vagy Mici ?! .... úgy pattant le , mint akit tűz ért .:-) Pedig fel sem emeltem a hangom . Okosak ám . Néha nem győzök ezen csodálkozni .
Oszkár és Lemon előtt mindig kint lehetett hagyni, nem voltak falánkok, csak annyi ettek, amennyire tényleg szükségük volt.
Most viszont nem lehet kint hagyni, Emília mindent felzabálna Gombóc elől is és hordóvá hízna. Ott kell lenni mellettük, és ha Gombóc jóllakott, el kell venni a maradékot. Emília megkapja az adagját, és figyelni kell, hogy miután megette, ne túrja ki Gombócot, aki lassabban eszi a szárazat. Emília még így is elég kövér. Ha van rá lehetősége, lop is. Ha véletlenül a konyhapulton felejtünk egy pogácsát, hamarosan az előszobában találjuk meg lerágott sajtréteggel. Amit mozdítani tud, azt el is viszi, nem helyben eszi meg.
Enyémek pl.-ul még válogatnak is . Este konzervet kapnak , és ha nem ízlik , inkább reggelik nem is esznek . Kipróbáltam .... a csirkést megszagolják , mellső lábat ráznak , és reggel ott van a tálkájukban . Csak akkor Micike hajnal 4-kor kiszeretget az ágyból , mert tovább nem bírja az éhezést .
Úgyhogy nem veszek már csirkést , ha meg váltok , éjjelre adok szárazat is nekik ....
Én nem váltanék, ha a macskám egészségéről lenne szó.
Az a Purina egy sima felnőtt macskának való táp, nem idősnek és nem ivartalanítottnak. Egy egészséges, 7 év alatti macskának jó lenne.
Ha veséjével probléma volt, a tápváltás inkább vesekímélő táp irányában lehet indokolt (biztosan nem az olcsó kategória sajnos), a dokival kell konzultálni. Macskáknál gyenge pont a vese, a mi dokink 10 év feletti macskáknak évente vérvételt is javasol, hogy időben kiderüljön, ha gond van.
Júniusban vettem egy 8+2kg-osat akkor 15 ezer Ft volt. Ma látom, hogy 30ezer alatt nincs semmi 10kg-osScience Plan.
Mindig ilyennel etettem az utóbbi 5 évben a doki javaslatára, miután a veséjével volt probléma. 11 éves herélt, nem kövér de 5-5.5kg között mozog a súlya.
Ez lenne elmeháborodott áron, de nem tudom mennyire egészséges táp ez.
Szállodás sef voltam. Cicus imádta a svedasztali maradekot. (Emberi fogyasztásra is alkalmas volt-de senki nem kockáztat) Hazajött kiló párolt lazacfile, fött tojás, sonka, virsli, ránotta, reggeliböl.
Volt is etvágy :-)
Sajnos már nem melózom-de a legjobb zacsis, a töltött whiskas száraz nem megy úgy, mint a konyhai maradek.
Hoztam a macsekoknak -s persze gazdáiknak is- egy kis csemege koktélt:Hogyan készítsünk cicánknak egészséges házikosztot? Receptekkel!
Cicád válogatós és nem eszi meg a száraztápot vagy a konzervet? Próbálkoztál már a házikoszttal? Segítségül néhány jótanács az otthoni macskaetetéshez, hogy a cicád is jól járjon.
A kistestű macskafélék természetes táplálékai (madarak, kisrágcsálók) átlagosan 55-65% vizet, 15-22% fehérjét, 8-12 % zsiradékot, 2-5% szénhidrátot, és 3-4%-nyi ásványi anyagot tartalmaznak. Ha cicánknak házilag, otthon szeretnénk összeállítani a menüjét, igyekeznünk kell azt olyan alapanyagokból összeválogatni, hogy a kész keverék beltartalma ehhez hasonló legyen. A felnőtt macskatápok optimálisan minimum 25-30% fehérjét, minimum 15-30% zsírt, és 2-3% rostot kell tartalmazzanak (vigyázzunk, a szárazanyagon belül!) ahhoz, hogy biztosítsák az állatok táplálóanyag szükségletét és e mellett kellőképpen ízletesek is legyenek a számukra.
Milyen arányban és hogyan keverjük össze a macska házi ételét?
Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy egészséges macska házilag összeállított takarmánykeveréke megközelítően háromnegyed (3/4) rész fehérjehordozóból (hús vagy halfélék, illetve ezek melléktermékei) és egynegyed rész (1/4) egyébből kell álljon (szénhidráthordozók, zöldségfélék). Ez az arány azonban jelentősen módosulhat attól függően, hogy konkrétan milyen alapanyagokból is áll a keverék, mert pl. a színhúst nagy fehérjetartalma miatt nem szükséges háromnegyed résznyi mennyiségben bekeverni, viszont ki kell egészíteni valamennyi zsiradékkal. Ugyanakkor pl. egy főtt tyúktojás és mellette 100 gramm tehéntúró már bőven fedezi a macska napi fehérjeszükségletét, tehát ezek mellett állhat csak zöldségféle vagy főtt rizs a takarmánykeverékében, összességében akár nagyobb arányban is, mint egynegyed.
Vajon a macskának tetszik-e a főztünk?
Ráadásul a menü összeállítását úgy kell megterveznünk majd összeállítanunk, hogy a végeredmény a macskának is tetsszen, ha ugyanis a takarmánykeverék nem lesz számára elég csábító és jóízű, vagy ha az állaga nem megfelelő, előfordulhat, hogy hozzá sem fog nyúlni. (Vigyázzunk az eledel hőmérsékletével is, mert ha túl forrón, vagy túl hidegen kínáljuk fel, és emiatt nem hajlandó enni belőle, előfordulhat, hogy a kellemetlen emlék miatt ugyanazt a fajta eledelt órákkal vagy akár napokkal később, amikor már megfelelő hőmérsékletűvé vált sem fogja majd elfogadni.
Macska etetése házikoszttal
Az alapanyagok összekeverési aránya eltérhet még az adott életkornak, élettani vagy egészségi állapotnak megfelelően is. Az összetevők elegyítésének megkönnyítése érdekében javasolt kevés langyos vizet, esetleg húslevet is használni (konzerv hal esetén annak a levét), valamint etetés előtt fél-egy óráig pihentetni a keveréket, hogy az ízek jól összeérjenek. Nagyon vigyázzunk arra, hogy az eledel kellően homogén legyen, vagyis az alkotóelemek jól összekeveredjenek benne (turmixolhatjuk is), különben a macska ki fogja válogatni belőle a neki leginkább tetsző falatokat. Ugyancsak fontos, hogy a megfelelően összeállított keverékeket folyamatosan váltogassuk, így biztosíthatjuk, hogy eledele kellően változatos legyen, ezzel egyben elkerülhetjük az egyféle eledelhez való hozzászokását is.
A keverék alkalmas a macskánk táplálására?
A jól táplált, megfelelő összetételű és mennyiségű takarmányt fogyasztó macska tekintete élénk, bundája sima, fényes és nem hullik, szeme tiszta és ragyogó, orra kellemesen meleg és nem túl száraz. Bélsara sötétbarna színű és normális állagú, testsúlya állandó vagy csak kismértékben ingadozó (azaz nem fogy le vagy hízik meg hirtelen), és a fajtájára jellemző viselkedési formákat mutatja. Sokat és nyugodtan alszik, de a legmélyebb álmából is képes azonnal és gyorsan felkelni. Rendszeresen és alaposan tisztálkodik. A felkínált, macskának való táplálékot azonnal és szívesen elfogyasztja, viselkedésében különösebb változás nem észlelhető. A hazajáró macska jól érzi magát a bőrében, szívesen jár haza, evés után rendszerint pihen és alszik egy jót otthonában, majd csak ezt követően indul el újabb körútjára.
Mennyi a macska egy napi adagja a házikosztból?
Egy átlagos testsúlyú (4,5 kg-os) macska naponta 3-4 kisebb adagban felkínálva körülbelül 300-500 grammnyi, megfelelően összeállított házi keveréket (vagy nedves tápot) fogyaszt el. Ez a mennyiség természetesen bizonyos élethelyzetekben valamelyest módosulhat. A kijáró macskák amint már volt róla szó általában képesek az aktuális igényeiknek megfelelő mennyiségű eledel felvételére, ez pedig változhat többek között a külső körülményektől (hőmérséklettől) , az igénybevételtől (párzási időszak, fizikai aktivitás), a tartási körülményektől, a macska aktuális viselkedésétől (sokat van távol, vagy inkább otthonülő) és a pillanatnyi egészségi vagy élettani állapottól (betegségből lábadozó vemhes, szoptató stb.). Mivel a macska bezabálásra vagy túlevésre kevésbé hajlamos, általánosságban elmondható, hogy a megfelelő összetételű és beltartalmú házi keverékekből annyi egynapi adagja, amennyit jó étvággyal elfogyaszt. Kijáró felnőtt macskákat a hazatéréseik alkalmával, a csak lakásban tartottakat pedig a kondíciójuk függvényében naponta 2-3 alkalommal etessünk meg.
Példák házilag összeállított, egészséges, felnőtt, megfelelő kondícióban lévő macskákkal etethető takarmánykeverékekre (500 gramm mennyiségre vonatkoztatva):
Most az segít hogy kaptam munkát, szüretre járok. Utána ami nagyon fontos csak azzal foglalkozok és fekszek mert nagyon kimerítő ez a munka. Mikor hazaérek, nincs a cica. Nem vár. Mindig összeszorul a szívem. Nem értem miért nem könnyebb már.
Jó lenne ha raknátok fel képeket a cicáitokról, mert abban olyan jó mindig gyönyörködni. Nagyon szeretem ezeket a kis tündér cicákat.😀
Igen, beletörődtem cica elvesztésébe, nem volt más választásom, viszont képtelen vagyok megszokni azt hogy nincs. Mindenről ő jut az eszembe. Hogy nem vár a kapuban mikor hazaérek, nem ül a hűtő ajtajánál, nem kéri hogy vegyem fel és sétáljunk a kertben... Jaj, szörnyen hiányzik!😢
Anyóca köszönöm érdeklődésedet. Annyit javult a helyzet, hogy legtöbbször már csak befelé sírok. Kimondhatatlan rossz érzés, hogy reggel nem vár engem cica a lábtörlőn, ha a konyhába megyek, sosincs ott a hűtőajtóban. Az a legszörnyűbb hogy ha hazajövök, nem vár. Olyan üres lett minden. Még ez a kis nyomorúságom életem is. Nagyon fáj a lelkem. Nem írok többet róla, mert így még nehezebb viselni a hiányát. Azért be fogok nézni hozzátok máskor is.
Nagyon sajnálom, részvétem. :-( Nagyon az emberhez tud nőni egy ilyen kis állat, a mi cicánk 19 évet élt. Utána mi sem akartunk már másikat vállalni. (Mi lakótelepi lakásban lakunk, nincsenek kóbor cicák.)
Drukkolok a fiadnak , hogy sikerüljön és segíthessen kicsit neked is . Gyere néha a zabáldába , ne itt ziláljuk szét a macska topikot . Ott mindenről is firkálhatunk .
Van egy fiam, tavasszal költözött ki a Kanári szigetekre. Amíg itthon volt, megvette nekem a fontos étrend kiegészítőimet a szememre és a csontjaimra amik létfontosságúak. Most az én költségem. Nem azért ment ki mert kőgazdag, hanem mert jobban szeretne élni. Itthon azért élt hogy dolgozhasson, kint azért dolgozik majd hogy élhessen. Egyenlőre abból a passzív jövedelemből tartaja fenn magát ami még itthonról csordogál neki, de lassan elkezdi a kinti munkáját is. Illetve már dolgozik rajta, de az is nagyrészt passzív jövedelem lesz amikor beindul.
Mióta elment, nem tud segíteni, talán majd ha megveti a lábát. Én annak is örülök hogy a terv szerint halad a dolgaival, a nehézségeket meg tudja oldani, és nagyon jól érzi magát.
Cicáért nem kéne a menhelyig menni, itt is vannak kóbor cicák. Az utcámba szoktak hozni és kirakni kutyát, macskát. Attól is félek hogy berajnak cicát a kerítésemen, én meg nem tudom kirakni. Gondoskodni szintén nem tudnék rendesen róla. Szegény nagy cica is nagy anyagi teher volt. Sokat nélkülözök, így nem lehet kisállatot felvállalni.
Majd helyre rázódok én. Az ember többet kibír mint gondolná.🙂
Semmivel nem jobb sajnos. Gyakran a sírhantja közelébe kell mennem, mert most ott érik a füge és ha látom, mindig sírok. A monitorom asztalán is van néhány fotó róla, azokat is nézegetni szoktam. Muszáj megnézni őt. Nem tudom elengedni. Sokat sírok. Most is hogy írok róla.
Ébredéskor mikor indulok a szobámból, a bejárati ajtó üveg részén át látszik a lábtörlő. Reggel mindig ott szokott ülni cica, várja a bebocsájtást, és egyből a hűtőhöz veszi az irányt.
Még mindig ránézek reggel a lábtörlőre és szörnyű hogy üres a helye.
Majd könnyebb lesz egyszer. De ki tudja. Engem a családban csak az apai nagymamám szeretett. 79-ben hagyott itt, és még mindig kicsordul a könnyem ha nézem a fényképét. Lehet hogy cicával is így járok. Az előzőeket is nagyon szerettem, de ő különösen kedves volt.
Tudom, nem jó keseregni, mert az árt nekünk. De bízom benne hogy könnyebb lesz.
Én kettőt altattam el, és több mérget evett, vagy eltűnt. Engem is mind megviselt. A kutyám elaltatásába majdnem belehaltam én is, de nem tehettünk mást. 13 éves korára szinte teljesen vak lett, aztán egyszer majdnem megharapott mikor simítottam, fiamra meg vicsorgott, nem engedte be a lakásba. Valami idegrendszeri baja lett. Mindet nagyon sajnáltam, de talán ezt a cicát legjobban, mert ő volt a legragaszkodóbb, a legkifejezőbb bármit akart, és régen tudom hogy nem lesz több társam. Ő volt az utolsó. Részben mert alig jövök ki a nyugdíjamból macska nélkül is, részben mert félek hogy magára hagyom mire megöregszik. Vagy előbb. Nekem már nem való csak a magány. Majd beletörődök.
Nem volt fájdalma, legalábbis így gondolom. Ha csak a tüdeje nem fájhatott, és a nehezített légzés zavarhatta. Azt hogy a szájába rakom a falatot, kezdte annyira megszokni, hogy önállóan alig próbált már enni. Várta hogy tegyem a szájába mert így alig volt hogy kiesett belőle a falat. Magától vagy felvenni nem tudta, vagy kiesett. Jobb hogy nem vártuk meg hogy kínok között szenvedjen. De nagyon nehéz.
Most összeszámoltam : négy ciccet kellett elaltattatnom eddig . Mind megviselt . Még Mancika is , aki sose mert igazán hozzám kötődni . Azt az érzést nem lehet leírni , amikor az asztalon fekve , felette áll a doki a tűvel , a cicus meg néz rád .... mintha tudná ... (mingyá' elbőgöm magam annyira rossz még most is) .
... és valószínűleg még előttem áll a mostani kettőm , ha én élek tovább . :-((((
Nekem egy év kellett, hogy VHO után elkezdjek másik macskára vágyni.
Most biztos nagyon rossz Neked, de vigasztaljon, hogy neki szinte a lehető legjobban alakult az élete vége. Sok macska nem jut el az öregkorig és ha ő szenvedett is valamennyit, ha múlt héten még egeret fogott, akkor azért még nem lehetettek elviselhetetlen kínjai. Valószínűleg a legjobban választottatok időpontot...
El tudtad kísérni az útja végéig, és ez nagyon jó.
Mindig erre gondolok, de így is nagyon fáj. Mikor teszem túl magam ezen? Még egy héttel ez előtt is hozott nekem egy egeret. Itt a kertben foghatta, mert már nem járt el sehova. A lábam elé tette le és nézett felfelé a szemembe. Örült a dicséretnek, boldog volt hogy felvettem és jutalmul sétáltunk. A karomban mindig nagyon dorombolt. Nagyon hiányzik.
Ilyen helyzetben nincs mit segíteni. Majd biztos megnyugszok egyszer. Tudom nem szenved már, az orvos is nagyon kíméletes volt vele. Próbálom nyugtatni magamat hogy öreg volt és beteg, legyek hálás hogy neki megadatott hogy joga lehessen a kegyes halálhoz. De így se jobb nekem.
Ha nem is az egész életét tölthette boldogságban cica, de legalább az utolsó 5 évét mióta befogadtam őt. Egy év elteltével kezdett el dorombolni. Utóbbi időben meg azonnal dorombolt ha hozzáértem, ha meg a karomba vettem hogy sétára induljunk a kertbe, hát az volt az igazi boldogság.
Ha kilépek az ajtón, még most is lefelé nézek nehogy rálépjek, mert a lábtörlőn szeretett ülni. A kertben ha hátra lépek a fügebokortól, most is először hátra nézek, mert az volt a szokása bárhol megállok, lefeküdt közvetlen a lábaim mögé. Mindig szem előtt volt, most meg nem látom sehol. Csak a sírhantját. Kimondhatatlan szívszorító érzés, és csak siratom. Nem tudom mikor csendesedik le ez után a lelkem. Borzasztó mikor elmegy az utolsó lény is mellőled aki szeretett. Ez az öreg cica engem nagyon szeretett. Szinte hozzám volt nőve.
Cicát megint orvoshoz vittem, mert már 3 napja rakosgatom a szájába a falatot mert nem tudja felvenni. Pár napja a levegőt is nehezen veszi. Azt mondta az orvos, ez már nem élet. Valami baja van a tüdejének is. Persze hogy most is sírva mentem be mert sejtettem mi várható. Azt tanácsolta, altassuk el.
Az utolsó kép a nagy út előtt:
Olyan ürességet érzek, ki se tudom mondani. Nagyon hiányzik. Utóbbi időben itthon volt éjjel is, nappal pedig folyamatosan velem. Most meg nincs sehol. Nem tudom elmondani mit érzek. Nagyon kötődtünk egymáshoz.
Jaj de sajnálom szegénykét. De én is tudom hogy ez volt a helyes út. El kell fogadnunk az ilyen veszteségeket, és megnyugtató a tudat is hogy nem szenved.
Az udvar főnöke figyeli az eseményeket. Reggel 5 órakor már itt nyávogott hogy ő éhen akar halni... Felugrott a kerti asztalra, aztán ha hátat fordítok neki a fenekemet kaparássza majdnem lehúzza rólam a nadrágot.
Szegény kiscicát elaltatta az állatorvos, nem volt rá gyógymód sajnos. Nem akartam hogy vakon élje le az életét. Nagyon sajnálom mert amúgy életrevaló játékos cica volt, harapdált, dorombolt élénk volt. Valami fertőzése volt, valószínüleg amikor az anyja nyalogatta akkor kaphatott valamit. Más macskákkal nem nagyon került kapcsolatba.
A régi macskákkal játszik nagyokat most már, futkározik boldogan, biztos eszik nagyokat, szundizik naphosszat, boldog egy szép másik világban. A szivárványhídon átmenve még visszafordult, nyávogott kicsit, megköszönte hogy törődtem vele, etettem, simiztem játszottam vele...
Egy macskámat se tettem bele az almosba, maguktól elkezdték használni. Amelyik meg nem akarja, annak hiába mutogatom.
VHO is pontosan tudta, mire való az alomtál, általában használta is, de attól még időnként kísértésbe ejtette egy-egy nejlonszatyor vagy hátizsák, a fogason érezhető különböző szagokról nem is beszélve.
Az ilyen alom-visszautasítókkal az lehet a feneség , hogy nem találják elég tisztának az almot . Benne van a másik szaga , és neki már nem jó . Fene a gusztusát ! :-)
Eddig vagy 7-8 macskám volt (a mostani kettővel együtt) , de minddel szerencsém volt . Soha semmit nem szedtek szét , nem piszkítottak össze . Azzal kezdtem mindig , hogy egyenként bele tettem őket a tiszta almos ládába . Annyira tudták mire való , hogy mikor még családiban laktam , a kertből is bejártak az alomba ha otthon voltam .:-)
De ha mégis szívesen maradna, talán a fürdőszobában éjszakázhatna, ott könnyű takarítani. A műhely nem jó, ott sok szokott lenni a hozzáférhetetlen zug és a lehugyozható mindenféle. Legalábbis ha a férjem műhelyéből indulok ki...
Mielőtt a kinti cicákat ivartalaníttattuk, napokig pakoltam a melléképületben, hogy minden zug hozzáférhető legyen. Lemonszínű, Brumi és Rudi szobatisztának bizonyult, Sarolta viszont nem ment az alomba. Képes volt leszarni az asztal magasságában lévő munkáskesztyűt és a virágföldes zsákokra pisilt. De legközelebb se volt más lehetőség, oltás előtt be kellett zárni, hogy biztosan meg tudjam fogni. Igyekezetem takaríthatóra átrendezni a helyiséget.
Régebben írtam hogy nem megoldható. Aztán kipróbáltam hogy a műhelybe csukom be éjszakára, de ott is össze-vissza pisilte a szerszámokat, műszereket az asztalon, az alomba csak ritkán ment. Olyan bűz volt bent annak ellenére is hogy nappal nyitva tartottam az ajtaját, hogy fiam öklendezett mikor bement.
De igen, ki is próbáltam egy télen. Nem csak az almot használja hanem bármit. Ordít és kapar az ajtónál. Ezért kapott a kinti dobozába elektromos melegítő párnát, de még így is jobban szereti a bolhás disznóólat az utca másik végén. E miatt veszem havonta neki a drága cseppentőt. Élete nagyobbik részét kóborlással töltötte itt az utcában. Nem tudom beszoktatni, max. néhány órára ha ő is akarja. Szeret bent lenni, de ha elmegyek itthonról semmiképpen nem maradhat bent mert elszabadul a pokol ha egyedül marad.
Igen, ezzel egyetértek. Jobb lenne most már bent tartani. Öreg cica, bármikor rosszabbul lehet, és előfordulhat, hogy menne haza, de nem tud. Az nagyon rossz lenne mindenkinek.
Pénzbe kerül ugyan az alom, de a lebomló macskaalmot nagyon jól lehet hasznosítani a kertben, csodát tesz a növényekkel. Jobb híján kövezett helyiségekben valószínűleg a kerti föld is megteszi, ha nem futja rá.
Nem gondolkodtál még azon , hogy benti cicc legyen ? Mert ha a gyógyszertől jobban is lesz , azért egy öreg macsek szervezete nem elég ellenálló már a kinti világ baktériumos/vírusos támadásainak kivédéséhez .
A képen ahogy látszik, szerintem gyulladásban van mind a két szeme, és ha nincs időben ellátva, megvakul. Ha ugyan már történt meg.
Nekem tavaly novemberben bukkant fel egy, kb. 2 éves hosszú szőrű fekete kandúr, 3 utcával odébb, ahol szoktunk néhány hajléktalan cicát etetni.
Neki volt a bal szeme sokkal nagyobb, majd ugyanolyan mint ezé a kicsié, majd lement róla ez a gyulladás és ott maradt a zsugorodott, perforált (azaz kifolyt) nem látó szem.
Csak ezután tudtam megfogni és állatorvoshoz vinni, Ő mondta ezeket a szavakat. azt is mondta még, hogy valamilyen fertőzés okozhatta, és ez az esetek többségében mindkét szemet érinti.
A cicát, hogy mentsem a másik szemét, haza vittem és azóta velem van. A héten történt az ivartalanítása.
Szerintem minél hamarabb vidd el dokihoz, ha rendelkezésre áll a hétvégén ügyelet, akkor oda.
Sajnos nagyon drága, de nagyon jó a Recovery konzerv. Pépes, fecskendőből is adható, és nagyon tápláló és ízleni is szokott. Állatpatikában biztosan van, a Frssnapfben is szokott lenni. Nem evő macskát azzal lehet legjobban feltáplálni.
Köszönöm hogy ötletelsz, de nem hiszem hogy jó a turmixolás. A daráltat se eszi, azért adok pici darabokat. Nem rág, csak megfordítja 2x a szájában és nyeli.
A gyógyszert eddig 2 nap kapta, még van 4 nap. Addigra le kell menni a gyulladásnak. Én is gondoltam rá ha nem lesz képes önállóan enni utána se, elaltatom. Szerencsére az állatoknak van joguk a kegyes halálhoz. Én szenvedek attól is hogy így látom őt. Még bízom benne hogy összeszedi magát. Nagyon lesoványodott, de legalább a hasa már domborodik. Még bizakodó vagyok, de tudom hogy nem sokáig lesz már velem.
Jól nincsen, csak éppen meg tudom etetni. Csirkemellet eszik, pici darabokban adom szájába az ujjam hegyéről. Fájhat elöl is az ínye vagy a foga, nem vesz fel tányérról semmit. Pici húsba belehajtva kapja a gyógyszermorzsákat így nem veszi észre. Sertés májast is elfogadja. Cicakonzervet nem, pedig van 2 dobozzal itthon. Sajnos nem iszik. Egész nap fekszik, nagyrészt alszik. Bágyadt a tekintete, de ha kézbe veszem és sétálok vele a kertben akkor nagyon dorombol.
Van másfél csomag száraz táp is itthon, bánom hogy megvettem pont a betegsége előtt. Ezt is próbálom adni beáztatva vízbe, tejbe, sehogy nem eszi.
... merje valaki azt mondani , hogy a macskák nem észlények ! :-D
Ösztönösen is tudják , de eszük is van hozzá , hogy hová kell vinni a piciket . A mai napig nem értem , hogy Mancika miért hozzám hozta a két pici (alig bírtak még járni) , mikor neki sem lehetett rossz helye ... se beteg , se sovány nem volt . Talán hallhatta , mikor esténként beleordítottam a nagyvilágba a két másik , már meglévőnek a nevét , meg hogy : "vacsoraaa" .
Mi is ivartalaníttattuk Lemonszínűt, aki a fáskamránkba szülte Gombócot és Emíliát, és úgy hírlett, hogy a 2 házzal odébb lakó cigányok macskája.
Ezzel kissé kitoltunk magunkkal, mert valamennyire meg kellett szelídíteni, hogy be tudjuk fogni, erre föl idehozta a következő almot is (nagyon hamar születtek, miután elvettük Gombócot és Emíliát), 4 kiscicát, akiknek nem találtunk gazdát...
Tulajdonképpen a Covidnak is köszönhető, hogy ezt meg tudtuk oldani, a férjem itthonról dolgozott, és el tudott napközben is szabadulni, hogy a rengeteg macskával folyton állatorvoshoz szaladgáljunk. 7 macska ivartalaníttatása elég sok időbe is telik, műtétre délben kell vinni, utána értük is kell menni, mindez munkaidőben...
Pont így gondoltam , mikor anno Mancikamama elhozta nekem a lábszomszédból Micit és Sacit . Amint abbamaradt a szoptatás , már nyargaltam is vele ivartalaníttatni . Annál is inkább , mert Mancimama is jobb helynek gondolta nálam lakni , mint régi gazdáinál .
Ha látja az anyacica hogy jó helyre vitte a kicsit, a többit is oda fogja vinni, készülj fel! Nem kéne őt ivartalanítani? Tudom, nem a tied, de a gondja a tied lesz ha nem lépsz. Vagy ha tudod ki a gazdája, beszéljétek meg.
Valószínüleg fényeket lát. Játszik ha talál valamit a kertben, fűcsomót, vagy én ott húzkodok neki valami növényszárat füvet. Meg az anyjával játszik meg a kezemnek szokta hanyatt dobni magát aztán megeszi a kezemet. Odatalál a virágoskertbe is ahol pisil kakil. Eszik is, szopni egyre ritkábban, az anyja itthagyja egész nap. Majd jövő héten valamikor doktor megnézi.
Nem láttam még ilyet. Szörnyű csúnya. Szerintem nem is lát, de írod játszik. Vakon? Hétfőn viszed orvoshoz? Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a véleménye és a kezelés. Majd írd meg.
Sziasztok! Anyamacska idehozta a kismacskáját az udvarba, de szemproblémái vannak, valami vastag puha hályogszerű van rajta. Megkamillázom neki többször de majd megy orvoshoz is. Találkozott már valaki ilyen vastag valamivel a szemen? Sok kiscicát láttam már, voltak amiket törölgetni kellett mert összeragadt a szeme, de ilyennel még nem találkoztam. Eszik iszik, játszik, élénk.
Cica jobban van. Reggel apróra vágott csirkemellel vette be az antibiotikumot. Tejet is ivott. Orvos mondta régebben, laktózmenteset adhatok neki. A tejre akkor szoktattam rá mikor betegre verte egy erősebb kandúr, enni se tudott. Próbálgattam mit szeretne, hát a tejet fogadta el.
Most alakulunk.
Az említett erősebb kandúrral sokszor került párharcba, de azt a cicát elütötték tavaly. Én cicámnak szerencséjére, mert a legutóbbi verekedésnél már nagyon csúnyán lesérült. Azóta csak néha van 1-1 csikarás a fején. Most feltáplálom hogy bírja a gyűrődést.😀
Legalább 2 hete alig evett már, nagyon lefogyott, de azt gondoltam a nagy meleg miatt nincs étvágya és más is ezt mondta.
Most megnyugodtam, de fel kell készülnöm hogy ő sem fog örökké élni.
Nekem két gyerekem van . Lányom Londonban él .... ugye oda nem küldhetném Micit és Sacit .
Fiamnak két buldogja van , seperc alatt kinyírnák a macsekokat . Sokra mennek az én négylábúim az örököseimmel . Viszont már elrendeztem a sorsukat , ha túl élnének .
De nem mindenki ilyen szerencsés .
Szóval ... jó gazda nem csak a saját dorombolásos élményét akarja előtérbe helyezni .
Ő egy befogadott, ha nem fogadom be, azóta elütötte volna egy autó, megmarta volna pár kutya, stb.
Jó élete van, míg vagyok és ez egy "üzlet".
De látom meddő vita ez, ki vagyok forgatva, nem mondtam egy szóval sem, hogy az Örökösre rá kell erőszakolni, ez már Tőled jött, sajnos ha ennyire bízol az utánad valókban, az régen rossz.
Felénk az igaz szó kimondása előrébb való, ha azt mondja a Fiam, Apa, nem fogom eltartani macsekot, akkor máshogy tervezem.
Mi is úgy gondoljuk, hogy a mostani cicáink az utolsók, ha elég hosszú életűek lesznek.
Nekünk Brumika könyökkorában kétszer szorult orvosi kezelésre. Röfi 8 hetesen lett beteg, ha akkor nem hozza ide hozzánk az anyja, és nem visszük el rögtön orvoshoz, már rég nem lenne...
Az oltások is drágák, ha meg megspóroljuk, bizony fiatalon is kaphatnak súlyos fertőzéseket.
Nálunk nincs hústartalmú maradék. Ami húsfélét veszünk, azt a férjem mind megeszi, én nem eszem húst, készíteni se szoktam. A macskának pedig kell húst ennie. Szóval a kajájuk is pénzbe kerül.
Én most úgy gondolom, hogy ha túléljük a cicáinkat, nem fogunk nagyon rosszul állni anyagilag, és nagyon hiányzik a macska, inkább időset fogadnánk be, hogy még végigkísérhessük az életét. Azt, hogy majd utánunk az özönvíz, majd csak lesz a macskával valami, nem érzem elfogadhatónak.
Kedves vagy hogy biztatsz. De nem vállalok cicát. Volt már több, sőt kutyám is egy. Mikor elveszítettem őket, kicsit belehaltam én is. A későbbiekben inkább lemondok a szeretetről, mint újra átéljem az elvesztést. Pont elég lesz a lelkemnek az, mikor utoljára viszem orvoshoz ezt a drága cicát.
Őt el kell engedni, de egy macskás ember macsek nélkül félember és korod se érdekeljen, ha elmenél hamarabb, a cicának lesz új gazdija, ami téged akkor már hidegen fog hagyni...
Picit önző ezt így írni, de ez van, amíg vagy, addig boldogságot fog okozni (jó, néha bosszúságot is)
Legyen egy minid majd és kérlek ne mond, hogy sokba van, nálunk esznek minden maradékot, OK van konzerv is, de nagy részt elvannak maradékon, udvarban elfogott madarakon, meg a franc se tudja mit eszenek össze, ha meg begondolsz, 1kg farhát vagy mellcsont mennyi, azt etetve cicával, nem sok. És elropogtatja a csontot is, mieink is, vagy ledarálod és kész a gazdaságos cicakaja.
Orvosi költség az igen, az tud nagy lenni, de egy minicica évekig nem lesz beteg.
Elhiszem neked. Köszönöm. Semmiképpen nem akarom hagyni hogy szenvedjen. Nagyon aranyos és szeret engem. Mindig jön velem, kísér mint az árnyék. Akkor a legboldogabb ha a karomba veszem és sétálunk a kertben.
Szörnyű nehéz. Mindennek tetejébe már belegondoltam abba is hogy ő az utolsó társam. Felelőséggel nem tudok már kisállatot vállalni sem a korom, sem az anyagi helyzetem miatt. Mert egyáltalán nem biztos hogy csak etetni kellene.
Most ez nagyon megviselt. Hihetetlen mennyire. Ha ránézek milyen nyugodtan alszik most, és tudom hogy hamarosan nem lesz, hát folyik most is a könnyem. nem bírom én ezt.
Az enyém mikor hozzám került még megette az egeret. Volt hogy egészben!!!! hányta ki, itt-ott volt megcsócsálva. Nem is tudom hogy bírta egészben lenyelni. Már rég nem eszik egeret, de megfogta még a tavasszal és a lábtörlőre hozta nekem.
Barátnőm pici öreg kutyájának tavasszal húzták ki az összes fogát. Több mint 100 ezer forintot fizetett. Az ínyét is kezelték, és az állkapcsát is felnyitották mert már az is gyulladásban volt.
A saját fogászati kezelésemet azért kell őszig szüneteltetni, mert elfogyott a pénzem. Ez nagy baj. Talán egy kevés összejön a nyugdíjból októberig, és e miatt kell elmennem szüretelni is ősszel. Más nagyon fontos kiadásom is lenne, pl. télen fázok, csak a pici szobámat fűtöm 17-19 fokra, hideg fürdőszobában tusolok langyos vízzel. De nem sorolom a bajokat tovább.
Lényege a dolognak, hogy a cica nagyon öreg, azt mondja az orvos egyáltalán nem biztos hogy csak 13 éves. Ő javasolja az elaltatást, és én se látok más megoldást. Sajnos nincs pénzem, ez van. Cicát befogadtam, öregnek tűnt 18-ban is. Nem élt volna eddig mostoha körülmények között. Élete utolsó szakaszában jól volt tartva, ha orvos kellett vittem, sok szeretetet kapott, rájött idővel még arra is, hogy kell dorombolni. Most is boldog, már nincs fájdalma. Ennyit bírtam, illetve bírom a következő orvosi vizitig. Most kövezzetek meg! Az se fog jobban fájni mint amit most élek át cicával.
De hát mi ezt már végigcsináltuk, és működött! Az állatorvosi egyetemen csinálták, megbíztam az orvosban.
Nem is volt szabad két hétig konzervet és egyéb pépes ételt adni, el ne fertőződjön a seb. Én is csodálkoztam, de tudta enni. Ezen kívül sült csirkehúst kapott fölvagdosva, azt is lehetett. A SZÉP kártyámon levő pénzt egy részét legalább tudtam mire költeni (nem szoktam étterembe járni, se szállodába), a közeli étteremben rendeltem neki só és fűszerek nélkül sütött húst.
Nem nagyon szokták megrágni az ételt, ez akkor látszik, mikor hánynak, és az elfogyasztott táp nagy része egyben potyog ki belőlük.
A fogakra megoldás, ha mindet kihúzzák. Ijesztően hangzik, de ha az altatást túléli a macska, föl se veszi, és utána már tud enni. Ha meg nem éli túl, ott vagy, mintha kezelés nélkül elaltatják.
VHO-nak kihúzták az összeset, utána vígan ette a száraz tápot. Egyébként se nagyon rágják meg, nem probléma, ha egyben nyeli le.
Ma próbált enni cica többször is, de nem tudott. Voltunk orvosnál. Cicának nincs ép foga. Van kitört, néhány mozog, fogkövesek, az ínye nagyon rossz állapotban van. Most gyulladásban van az egész szájürege. Inyekciót kapott, mikor hazaértünk már evett is keveset. 6 napig gyógyszerezni kell. Nem fog meggyógyulni csak a gyulladás megy le, és ismétlődik a baj amíg hagyom. El kell majd altatni, nagyon öreg. De ezt kezelés után mondta el. 12.500ft-ot kért.
Lehet azért nem mondta elsőre hogy altassuk el mert kisírt szemmel mentem be, biztos nem volt szíve sokkoni ezzel. Következő alkalomig megpróbálok lelkileg felkészülni az elaltatásra. Van véve egy csomó cica kaja is, addig hátha elfogy. Nagyon bánt a dolog. Cica most nyugodt, alszik a teraszon. Már dorombolt is mikor simogattam.
próbáltam utánaolvasni, másfél-két órával a halál beállta után kezdődik a hullamerevség, a feji izmokkal, és utána terjed tovább (nem tudom, a 23 fok mennyivel gyorsítja meg) - ha 17 órakor merev volt, akkor feltehetően 13-14 óra körül halt meg
A kérdésre sajnos pontosan nem tudom a választ. Rudikánk tavaly nagypénteken reggel 8-9 körül halt meg. Aztán a férjemnek el kellett mennie, Rudit levittem a pincébe, és aznap délután még éppen sötétedés előtt tudtuk eltemetni, akkor már merev volt. Közben nem figyeltem, a húsvéti kajákat kellett csinálnom...
A csirke farhát a Sparban csak 229 Ft/kg, nagyon jó húsos, még mellhús is van rajta, meg bőr, nagyon szeretik a cicák! Vagdosd le róla amit szeret, a többi meg jó levesnek :-)
Cicának újabban nem tetszik se a száraztáp, se a konzerv amiket megszokott. Bármit kap, megy a hűtőhöz, és mondja a szemeivel hogy nyissad már kifele mert ott a hús! A napokban kapott csirkemellet, rá 2 napra hogy ne gondolja ebből rendszer lesz, kapott megint. A 2. után már semmi más nem felel meg. Adagoltam neki a fagyasztóba 60gr-os csomagokat, de csak pár naponta akarom adni.
Eléggé le van amortizálódva, nagyon öreg. Ma evés helyett csak üldögélt az étel előtt, majd nem kifelé vette az irányt hanem a szobába. Utána néztem, éppen akkor pisilt a szőnyegre. Kiküldtem. Erre úgy megsértődött, hogy el is ment itthonról, pedig csak éjszaka szokott meglépni.
Megjöttünk az orvostól. Azt mondta, hogy ilyen kis mennyiségtől nem lesz baj. de kapott aktív szenet, hányáscsillapítót és probiotikumot. És ha gond van azonnal menjünk vissza. De szerencsére jól van.
Megevett a macskánk egy harmadnyi csokis muffint. Egy közepes méretű muffin harmadát. A neten csak azt írják, hogy méreg, hogy szívproblémát okoz, hogy kómába eshet. Van valami ötletetek mit tudunk csinálni? Hashajtó esetleg?
Köszönöm a segítséget. Nagyon fegyelmezetlen öntörvényű jószág.
Enyémek is az ölemben nőttek fel , de őket az anyájuk hozta hozzám a lábszomszédtól . Mi vezérelhette , fogalmam nincs . Nem volt rossz bőrben , nem volt beteg , csak félős . Sose jött hozzám hívásra , pedig évekig élt még velem . Még a simi is zavarta , dorombolni sose hallottam .
Gondolom emberi kéz nem nagyon simizhette , de legalább nem éheztették .
Ő kilenc éves, május 1. a kinevezett születésnap, akkor találtam,zacskóban kidobva. A kezemben nyíltak ki a szemei, engem tekint azóta is mamacicának. Így fogja a kezem:
Sajna én meg nem tudom hány évesek . Egyszerűen elfelejtettem , hogy hány évesek voltak (1-3 között) , mikor a családiból elköltöztem . Vagyis 9-11 között járnak valahol . Egyáltalán azt sem tudom , hány évig élnek a ciccek .
Valami fajtiszta macska lehetett az enyém anyja, azért nem ivartalaníthatták. Csak megugrotta egy házi kandúr. Az enyém oldalán látszik a fajmacska mintázata, ami a házi cicákra egyáltalán nem jellemző. A füle is más mint a házié. Gondolom mikor felismerték hogy keverék, akkor dobták ki.
Az enyém már öreg, én meg attól félek hogy fiam meghív, és mennék is, de cicát nem akarom itt hagyni. Szomszédtól kapna enni, de sokszor nem tetszik amit kap, akkor megy a hűtőhöz. Szomszéd meg kiteszi a kaját, aztán megeszi idegen macska ez meg éhezni fog. Nem tudnám itt hagyni.
Most is együtt gyomlálunk a kertben. Érdekes hogy a halakat nem szereti nézni a tóban.
Boldog macsek lett . Hála neked , meg az ő ösztönének ... tudta hová csapódjon .
Pusztulat bele , aki kidobta ! Még olvasni is rossz a vélhető hányattatását . Miért nem ivartalaníttat aki nem akar utódokat ?! (költői kérdés .... hisz nem érdekli az egész )
" .. képesek félreérthetetlenül tuttunkra adni mit akarnak."
De annyira biztosan , hogy ihaj ! :-)
Saci pl.-ul mellém áll , és kitartóan nyávog , néha elindul az alomtálca helye felé , aztán visszajön nyávogni . Vagyis menjek almozni , mert őnagysága csak a tiszta alomba hajlandó pisilni . Míg feljártam Pestre dolgozni , reggel kialmoztam , és este mikor hazaértem , alig várta , hogy mehessen ... ott ült és leste mikor végzek .
Vagy este 8 körül mindketten ideülnek az íróasztal mellé , és várakozóan ücsörögnek .... fekvésidő van .
Óra van a fejükben .:-) De a hasukban is , mert az esti 6-os Híradó után szoktak vacsit kapni , és azt is tudják mikor kell figyelmeztetni , hogy annyi az idő .
Nekem se lesz már más lakótársam rajtuk kívül . Csak ne én menjek el hamarabb ! Ez nem hagy nyugodni . Lányomék a világvégén , fiaméknál két szabadon mászkáló boxer ....
Remélem innen a fórumról Vitó sokáig jó egészségben lesz , mert ő megígérte , hogy befogadja őket , ha velem valami gebasz lesz .
Minden macska más egyéniség. Abban megegyeznek, hogy képesek félreérthetetlenül tuttunkra adni mit akarnak.
Az enyém is nyúl a kezem után ha kevés a simi. A kertben rendszeresen kiköveteli hogy vegyem fel, és úgy sétáljunk. Elém ül, és az egyik mancsát felnyújtja a lábszáramra, miközben rám mereszti a szemeit. Ha belegondolok hogy 18-ban mikor úgy döntött itt lakik értetlenül nézett rám mikor megsimítottam és egy évig nem hallottam dorombolni, óriási változáson ment át.
Szerintem már kis korában kidobták őt, soha nem simogatták, semmivel nem kedveskedtek neki. De mivel szép volt, hol itt-hol ott kapott enni és a véletlen folytán felnőtt.
Ő is úgy alszik el , hogy valahol hozzám érjen . Legtöbbször magzatpózban alszom , és neki a fix helye a behajlított térdem alatt van . Reggel (sokszor hajnalban) meg beleül az arcomba , és fixíroz , hogy nyissam már ki a szemem . Ezt nem túl régen tanulta meg , mert eddig simán kiszeretgetett az ágyból : doromb ezer decibellel , sok simi a fejemre , arcon nyalt ... mindent elkövetett .
Nem az enyém lenne , el sem hinném milyen okosak . Az ikertestvére teljesen más karakter .
Egyszerű, mert ennyire ragaszkodik! Így jön mellém, reggel volt hogy el se ágyaztam, mert oly békésen aludt. Ilyenkor meg a kezemen alszik el. Ha elhúzom, utána kap, hogy simogassam még!
Nekem volt egy ilyen pirosom ..... (a szembeszomszédból' választott ki magának engem) . Tündéri kis jószág volt . Velem aludt , fognom kellett a mellső lábát .... mindig megvárta , hogy felébredjek . Sajnos nem élt sokáig , hiába vittem dokihoz .
Ivartalaníttasd a te pirosodat , és meglátod mennyit változik !
Tapasztaltatok olyat hogy a vörösök a legszemetebbek? először kollektív ki utasítást kapott, majd ez lett a falkavezér. Egzecíroztatja a többi macskát. A résnyire nyitott ajtón is behugyozik. Mindent és mindenkit meg akar baszni.
Vegyél egy macskát. Vagy fogadj örökbe. Egy félvak, koszvadt is megteszi, vagy egy tépázott fülű csatakandúr, ki éppen hitvány zsákmányát eszi egy belvárosi, sötét kapualjban, vagy egy autó alól pislog ki rád, vagy elnyúlik az őszi napsütésben csak az a fontos, hogy legyen cicád. Lehet girhes, vagy kövér, mint egy hurka, öklömnyi szőrgombóc, még kék szemű. Akár ajándékba is kérhetsz egyet, macskához jutni roppant egyszerű.
Mert tél jön mindjárt, és hideg, és mi lesz veled, ha nincs cicád? Ki bújik be, hogy melengessen,melléd a takaró alá? Ki dorombol füledbe éjjel? (mancsát arcodra fekteti) Ki kelt hajnalban nyávogással, hogy rögtön enni adj neki? Ki kaparja a bezárt ajtót, mikor hazaérsz, ki örül? Kunkorodó farkkal ki rajzol nyolcasokat bokád körül?
Legyen egy macskád. Míg kávézol reggel, öledbe mászik, éles karmai behúzva, puha tappancsokon sétál az életedben. Alig hallani. Bundájából kipattognak a szikrák, ágyadra gömbölyödik és dagaszt. Bújj mellé, tanulj dorombolni tőle, ketten könnyebb kivárni a tavaszt.
Egyetértek az előttem szólókkal, vidd el orvoshoz.
Nem szokták annyira zokon venni az ilyesmit, mint amennyire tart tőle az ember.
A mieinkkel szoktam tréningezni. Ez annyit jelent, hogy időnként a melléképületben kapnak enni, ahová szükség esetén be is tudom zárni őket. Bemennek önként, és ha be kell valamelyiket fogni, rácsukom az ajtót. Ott bent aztán előbb vagy utóbb meg lehet fogni.
Saroltánk sokáig vad volt, kb. 1 év alatt szelídült meg teljesen. Nagyon aggódtam, hogy most a februári oltással majd elrontok mindent, de mintha mi se történt volna, ugyanolyan szelíd maradt.
A neve alapján, -nátha- az ember azt gondolná, hogy ez egy könnyű nyavalya, "ez csak egy nátha". Sajnos a macskáknál ez nagyon komoly betegség, és könnyen fertőzik vele egymást.
Mi járunk ki két sarokkal arrébb hajléktalan cicákat etetni, ahol kb. 4-5 évvel ezelőtt feltehetően ez a betegség tarolt köztük. Elég vadak voltak, nem tudtuk befogni őket, ezért nem kerültek orvoshoz.
Úgy, egy héten belül eltűntek és többé nem láttuk őket.
Szerintem fogadd meg az előttem szóló tanácsát. Jobbulást a cicának.
Mikor ide költöztünk, huzat volt a kocsiban mert pokoli melegben utaztunk. Cica macska náthás lett. Orvoshoz vittük a tünetek megjelenése után sajnos csak 1 hétre, és már késő volt. Pedig kapott inyekcióban lázcsillapítót és antibiotikumot, amit itthon folytattunk.
Siess a segítségért orvoshoz, és ha tudod, utána ne engedd cicát szabadon. Ha 3 napig be van csukva, utána már nem megy el és téged is megszokik.
Bocsánat, hogy itt kérdezek, de valószínűleg itt van a legtöbb macskaszakértő!
Mit tegyek? Van egy két év körüli kóbor kandúr, aki lassacskán szokik egyre közelebb hozzánk. Most már reggel és este nálunk kosztol, itt alszik egy bélelt dobozban, de még éppen csak megérinthető. Erre a szintre is bő fél év alatt jutottunk el, nem szeretném megijeszteni azzal, hogy erőszakkal megfogjuk , de most úgy tűnik macskanáthás. Ha nincs más mód, akkor valahogy befogjuk, és elvisszük állatorvoshoz még akkor is, ha utána nem áll majd szóba velünk, de előtte megpróbálnánk őt itt gyógyszerezni. Megeszik bármit, ha belekeverjük egy tasakos Félix-be :). De mit adjunk neki, ami recept nélkül beszerezhető? Vitamint már kap, valami komolyabb kellene, mert szerencsétlen alig lát ki a fejéből :(
A macskát láttam, azon meg nem volt... Hogy őszinte legyek, azt is inkább hallottam, nem akartam azzal megriasztani hogy megvilágítom. Még annyi hogy ott a közelben lakott terület nincs. Volt egy büfészerűség, ha oda tartozik az a legjobb eset. helyszín viszont így is úgy is életveszély.
Hátha van itt valami kontakt valami állatmentőhöz. az M3as Galga pihenő helyen Budapest felé valami jó érzésű ember kidobott egy vörös cicát. Nagyon köszönök minden segítséget a cica nevében!
Nálunk van a kertben kétféle is, illatos m. (Nepeta cataria) és egy díszm. (Nepetea faassenii). Az illatosat eddig egyik macskám se szerette, a mostani bentiek kimondottan utálják. Citromos illata van, úgyhogy nem is csoda. A díszmacskamentában némelyik szeret fetrengeni, idegen macskák egy időben rendszeresen beleszartak a tövek közepébe, főleg télen. Az enyémeket az se érdekli, csak az egyik környékbeli kandúr szeret belefeküdni, és a szomszéd Ötfogú is szagolgatta időnként.
Szóval a macskamenta szerintem nem fontos, de ki lehet próbálni. Nem fű helyett, csak élménynek, szőrlabdák ellen a fű az, ami jó.
Nálunk voltak a nappali ablakában cserepes paprikák, gyomként nőtt mellettük fű. A paprika rég kifagyott, de a füveket megtartottam, polcon vannak, hogy idegen macskák ne férjenek hozzá. Arról szoktam szedni a bentieknek, az biztosan tiszta.
A vízipálma is fű helyett.
Illatos macskamenta mag néha kapható, teának is jó. A másik kertészetekben szokott lenni, és majd nyáron magot is tudok szedni róla. Lehet, hogy még most is találok, de nem biztos. Macskáknak szerintem nem érdemes ültetni, de egyébként hálás, mutatós, strapabíró kerti növény.
Nálam van fű , csak ilyenkor kevés , meg összemászkálják a kutyuk . Vetni fogok cserépbe .... fűmagot is , meg búzát is . Meglátom melyik válik be . Legjobb lenne macskamenta . De sehol nem kapok magot .
Annyira rossz a közlekedés az Aldihoz, hogy egész napom rámenne. tápot, de
Most a Prevital szárazat kapja, A Lidl-ben mikor akciósan adták vettem 3 csomaggal még a fele megvan. A legolcsóbb kenőmájast veszem a Penyben, szereti. keveset adok, mert szerintem az a mérhetetlenül sok adalék nem használ neki se nem csak az embereknek.
Jó lesz az ha megszokja hogy egész nap csak szárazat kap, mert a nyáron lehet hogy el tudok menni dolgozni, és nem lesz aki babázzon vele egész nap. 😀
Az Aldiban van 100 grammos saját márkás kis dobozos nedves táp, 120 forint szokott lenni darabja. Hasonlóan a 24 darabos kis zacskós prevital is 110-120 körül jön ki egy 100 grammos, én ezeket szoktam adni.
A macskaházzal kapcsolatban írok újra. Semmilyen módon nem tudtam rávenni a macskákat, hogy bemenjenek. A fekete hajlandó volt bemenni enni, ha beraktam a kaját, de utána mindig kijött. Úgyhogy úgy oldottam meg végül, hogy a pincelejáró ajtaján vágtam macska nyílást, és oda csináltam nekik helyet. Ott olyan +5 fok még a nagy hidegben is megvan, ami mostanában nem is volt. Ide szívesen bemegy szerencsére, nem zavarja a hőfüggöny sem.
Viszont most így lett egy eladó házi készítésű macskaházam, ami szerintem kisebb kutyának is teljesen jó lehet. Macskából kettő, három is elfér benne. Kb. 60x70x30-as a belseje, a lapos tetejét le lehet venni takarításhoz. A váz maradék anyag volt a képeken láthatóak szerint, 2 cm XPS szigetelőanyag van a lambéria és a belső borítás között körben mindenhol, kivéve a hőfüggönyös bejáratnál értelemszerűen. A maradék faanyagokat, csavart, festéket munkaidőt, stb. nem számolva a lambéria és az XPS anyagköltsége kb. 15e Forint volt, egy tízest gondoltam érte.
Fontos, hogy jelen állapotában fedett helyre alkalmas, de viszonylag egyszerűen vízzáróvá lehetne alakítani a tetőt, nekem az nem kellett, és így könnyebb is a tető. Egy ember meg tudja emelni, de azért van súlya, masszív. Helyileg Fóton van.
Ha tudtok valakit, akit érdekel, megköszönném, ezzel nem állnék neki jófogásozni.
Még nem volt olyan macskám, amelyik ne evett volna erőltetés nélkül is valamennyi zöldet. VHO válogatott a füvek között, ő csak bizonyos fűfajokat szeretett, pl. a tarackbúzát, Setaria fajokat, kakaslábfüvet, zabot, a búza zöldjét meg nem. Ez nem volt probléma, nem erőltettem a többit, mert minek.
Lemonka kizárólag száraz tápot eszik, semmi mást nem hajlandó - kivéve a füvet, azt ő is megeszi. Gombóc a füveket megeszi, más levél eddig nem érdekelte, Emike viszont meg szokta rágni a retek levelét. Mondjuk ő a száraz diólevelet is megeszi, ha netán besodor egyet a szél.
Annyit esznek, amennyire szükségük van, többet nem erőltetnék.
Üdv! Én úgy szoktattam rá a macskát a zöldre, hogy nagyon apróra vágom, és belekeverem a kajájába. Amíg el nem fogadja, csak akkor kap enni, amikor nagyon éhes. Falás közben 60-80%-át megeszi. Kap salátát, kelkáposztát, répát, borsót. Retek, karalábé levelét, friss füvet. A tarackot szereti a legjobban, a kertbe szinte legel. Az a hiedelem, hogy azért eszi, mert így felöklendezi a szőrcsomót, hát én még nem láttam. A vitamin kell neki, akár csak a napozáskor a D. Hosszú borús téli napok után , ha kisüt a nap, nem lehet a lakásba tartani.
Ezzel inkább nem kísérleteznék. Viszont meg lehet próbálni kicsit vizezni a laktózmenteset, valószínűleg úgy is meginná. Szimba (a vörös macska, akit időnként etetek) legalábbis simán megissza vizezve is a tejet. Úgy akkor picit olcsóbb, és nem fosik tőle.
A mi Emíliánk tejfölös vizet szokott inni. A tejföltartalom minimális, a mosogatóba beáztatott kiürült tejfölös pohárból szokta inni, és lenyalja a peremhez tapadt kevéske tejfölt. Centikben mérhető mennyiséget megiszik, és teljesen ingyen van, a tejfölt nem neki vesszük.
Az én cicáim házi kaját esznek. A konzerv, az csak akkor van. Ha nem érünk rá főzőcskézni. De nem nagyon szeretik a konzervet. Átmeneti megoldásnak jó.
Felment a cicakonzerv ára 300ft-ra. leszokunk róla, mert cica sokat pazarol. Lesz csak a száraztáp és néha májkrém, abból nincs pazarlás. Mikor beteg volt, sajnos rászoktattam a laktózmentes tejre miközben próbálgattam mit enne szívesen. Úgy maradt. Most már a ropi mellé kell a tej is.
A tüzijátékozóknak is át kellene élni azt a rémületet, rettegést amit az állatok (kedvencek, haszonállatok, vadon élők, madarak) átélnek miattuk. Az autista emberekről nem is beszélve.
Köszönöm. Magamnak akartam a krémet. Azért itt kérdeztem rá, mert úgy emlékszem amikor a macskám verekedésére panaszkodtam, akkor itt írtál róla, csak nem találtam meg. Azt is írtad, ennek mindig kell lenni itthon. Ezért gondoltam, neked van. De nem nagy probléma, maradok a Neogranormonnál. Gyorsan gyógyít, csak kicsit se szívódik be.
Nagyon régen VHO-t kenegettük valamivel, de akkor végül kiderült, hogy a bolhásság volt a sebek oka, és a bolhairtóval megoldódott a probléma. A krém nevére nem emlékszem, nekem is vissza kellene keresnem, csak nem tudom, hová írtam róla. Az se biztos, hogy lehet még kapni.
Próbálj inkább állatorvostól vagy állatpatikában tanácsot kérni. Kenőcsöt mindig állatpatikában vettünk vagy az orvostól kaptunk, emberpatikából csak Diprosalic oldatot vettünk egyszer, de ez nem fertőtlenítő, hanem szteroid. Sebfertőtlenítésre Betadine oldatot használunk, ronda sebre naponta kétszer. Ha a seb gennyes, netán tályog is van, állatorvos. Olyankor antibiotikumot is szoktak kapni, azt meg gondolomformán nem lehet adni. Az mindig egy injekció az orvosnál, és után x napig szájba itthon.
Nem tudok betelni a látványukkal. Együtt szeretnek lenni a nap 24 órájában. Kitty cica szépen fejlődik és már 4 hónapos korú lehet. Kb. 2 hónapos koráig csak darálthúst akart enni (marha és nyersen) és néha vettem konzervet nekik és azt is szereti. Egy hónapja pedig áttért a száraztápra, amit a nagynak veszek. Viszont most miatta inkább a gyerektápot adom, mert neki még az való és a nagy is szivesen megeszi. Elég drága a tartásuk, sok félét nem igen tudok venni és úgyis mindig a másé a jobb szerintük.
Ami sajnos eszméletlen drága itt az a macska alom, drágább mint a kajájuk. Ha nem cserélem elég sűrűn akkor a nagy el kezd bolyongani a házban és a viselkedéséből látom, hogy keresne alternativ helyet a házban és ezért nem reszkirozom ezt meg. Végre mind a kettő szobatiszta. Az alomból rendszeresen kiszedem a spéci kis lapátkával a termést. A kicsi nem háklis de a nagy kis korától kezdve az. Van 2 almos tálca és plusz még egy amibe nem alom van hanem faforgács, mert a nagy csak abba hajlandó pisilni. Csak pisil és azt meg napi szinten cserélgetem. Már ismerem még a gondolatmenetét is.
Pici cica meg még mindig szopik, szóval erről nem akar leszokni, a nagy már beadta a derekát és nem ellenkezik. A kicsi is le kezdte mosdatni a Sebastiánt és ez olyan aranyos dolog. Eddig csak a Sebastián mosdatta a Kittyt. Édesek imádom őket.
Mostanában sokat kell kézben tartani. Kéreckedik fel. Nagyon boldogan dorombol a karomban. Már volt hogy a könnyem is kicsordult miközben szeretgettem, mert tudom hogy már nem sokáig lesz velem.
Az enyém menekül a házi kajától. Csak a húst tudja lenyelni. Egyébként száraz táp és konzerv. Néha májkrém. Egy időben gyakran elverték erősebb macskák, nagyon leharcolt állapotba került, sokszor csak vonszolta magát. Akkor adtam neki néhányszor csirkemellet nyersen. Na azt felfalta, hamar erőre is kapott. Most is olyan nehéz mint a sár, de le van lassulva. Nagyon öreg, szerintem azért.
Igazából én nem tudom mennyibe kerülnek. Csak adom a kaját nekik és kész. Megeszik a pörköltet, a húslevest. Meg egyéb háztartási hamikat. Tegnap pl rakott krumplit ettek. Három centi vastag tejföl volt a tetején.
Jó dolgukban mennyibe kerülhetnek? Nekem csak 1 van. A közép/gyenge minőségű táp és a parazitaellenes cseppentő mellett havi 10 ezer ft. 14 macskára a nyugdíjam nem lenne elég.🤔
Enyém nagyon szereti a pocak simit és a fültő vakarást is. Ha kevesli a vele töltött időt, nyúl a kezem után, vagy finoman megharap és néz a szemembe. Hát ilyenkor képtelenség otthagyni.
Az enyém is csak ímmel-ámmal, ráromlik a konzerv, és már a májas se kell. Akkor evett nagyon mikor készült a hidegre. Meleg bundába öltözködött, alatta zsírpárnát növesztett. Ő éjszaka kint van, az ajtó mellett van a háza kisállatmelegítővel. Nem lehet bent éjszaka mert kóbor cica volt sok éven át, mehetnéke van, és az almot is hol használja hol nem. Nappal sokat van bent, itt is eszik, kint nem tartok ennivalót mert jönnek az idegen macskák, én meg többet nem tudok etetni.
Én, bizony lelketlen! Úgy kivágom, a lába nem éri a földet! Éheztetem is! Sőt munkára is fogom. A képen épp paradicsomot érlel. Ha végzett, megint kidobom!😜
Ilyen hidegben kiteszed ? Naná , hogy szeretne inkább a meleg lakásban .
Tessék megszeretgetni/dögönyözni ! Enyémeknek az mindig jöhet ... újabban Sacinak is , pedig ő nem ilyen szeretgetős volt régebben .
A kajával én is kezdek bajban lenni . Nem esznek sokat , vacsira konzervet , az kb. 2-3 alkalomra elég , aztán öntök nekik szárazat reggel és éjszakára . De már kezdenek finnyáskodni ... ezt is , azt is csak ímmel-ámmal ...
Ne panaszkodjál, te akartál a cselédjük lenni nem? 😀
Az enyém meg állandóan enne, pedig így is hatalmas hasa van. Az persze sosem jó amit kap. Kifogytam az ötletekből. Fiam azt mondja ne is vegyem észre, de nagyon erőszakos. Mikor már nem férek el tőle, kirakom. Akkor meg hangosan nyávog és kaparja az ajtót.
Mi van ma ? Front , vagy mi a túró ? Az én macsekjaim reggeli klotyó és kaja után mennek aludni .... Most meg mindkettő itt korzózik a lábam alatt .... láthatóan nyugtalanok . Feszt az erkélyre akarnak menni , 2 percre , mert persze fázik a seggük . Én meg nyargalászhatok kinyitni/becsukni . :-(
Szerintem hagyd ott a fotelt is és a macskaházat is, majd eldöntik, hol jobb nekik. Esetleg csinálj még egy macskaházat (bélelt dobozt), hátha külön-külön jobban érzik magukat. Lehessenek együtt is és külön is.
Ha van macskaajtó a faházon, az is jó, oda is be lehet tenni valami bélelt dobozt, de szerintem hagyd kint a macskaházat, a faház legyen plusz lehetőség. Az a legjobb, ha van választási lehetőségük.
Köszi szépen! Nem akarok én kiszúrni velük, de elég csibész mind a kettő. A lakásba beengedés nálunk kizárt egyfelől a feleségem miatt, mivel úgy volt, hogy szívességből átmenetileg fogadjuk be őket, de aztán nálunk maradtak végül. Másrészt pedig mert nem tudom, mikor akarnának bejönni, mert sokszor nincsenek itthon, van, hogy éjszakára sem jönnek haza. Emiatt az etetés is problémás, mert ha az egyik itthon van, a másik meg nincs, akkor aki itthon van, az megeszi a sajátját, aztán mikor jön haza a másik, és adok annak is, akkor veszekszenek rajta.
A faházzal hasonló a gond részben, zárnom kell a faházat, és nem tudom megvárni este, hogy hazajönnek-e, vagy nem. Illetve reggel is van, hogy nincsenek már otthon mire felkelek. Erdő mellett lakunk közvetlenül, sokat vannak kint. A faházban április óta nem voltak, de talán azt tudnám talán csinálni, hogy a faházra is csinálok macskaajtót hőfüggönnyel, és berakom a faházba a macskaházat ahogy mondod. Aztán vagy belemennek vagy nem. Csak fura, hogy inkább a hideg fotelban vannak, mint hogy bemenjenek a jóval melegebb macskaházba, de majd meglátom.
Én úgy látom , a macskák a megszokás/saját rituáléik rabjai . Megszokták a faházat , vissza is fognak járni . Ha egyszerű megoldást szeretnél , vidd a faházba az általad készített macskaházat !
Ha jószívűbbet , akkor legalább éjszakára engedd be őket a házba télen !
Eleinte majd ki akarnak menni , de hamar megszokják a jobbat .
Míg családiban laktam , enyémek is kijárósak voltak , de éjjel mindig bent aludtak . Reggel ettek , és már rohantak is a terasz ajtóhoz .... egész nap nem is láttam őket amíg jó idő volt . De amint megjött a tél , már csak megszokásból látogattak ki a hidegbe .
A korábbiakban már segítettetek nekem, mint friss (1,5 éves) macska tulajdonosnak. Tavaly télen éjszakára egy faházba voltak bezárva a macskák, rokon zárta este be őket aztán reggel ki. Ő azóta elköltözött, és én nem szeretném, hogy a faházban legyenek, meg már most nagyobbak, néha elő sem kerülnek. Ezért csináltam nekik a teraszra egy macskaházat. Kb. 60x70x30-as kívül. Ebbe amíg készült, tettem be olyan macska ágyat, amin voltak, meg tettem be olyan rongyot, ami szintén az övék volt. Bele is mentek sokszor, bár volt egy kerti fotel, amin van párna és rongy, és amit szintén nagyon szerettek, de azért voltak a házban is. Le van a macskaház szigetelve, az elején van átlátszó hőfüggöny bejárat, és tudják is, hogy hogy kell bemenni. De mostanában nem mennek be, éjszaka is inkább maradnak a fotelben, és már ilyen 4 fokok vannak. Ha kézzel berakom őket a házba, akkor ahogy tudnak, jönnek is ki. Foglalkozzak ezzel, vagy várjam meg, hogy hidegebb lesz, és akkor majd be fognak menni? Vagy átmenetileg rakjam be a házba a kajájukat? Egyéb ötlet?
Amikor el akarok menni itthonról, a nagy azonnal megérzi. Annyira nem akar elengedni, hogy rátekeredik a lábamra. Nagyon ragaszkodó és amig vissza nem jövök kiül az ablakba és sir utánam. Nagyon örül mikor megérkezem és lecsekkol, végig szaglászik, hogy merre járhattam. A csomagokat is átnézi. A kicsi nem ilyen, ő más természet. Engem elfogad gazdinak, meg hát tudja, hogy tőlem kapja az ennivalót is. Ha elkapom egy kicsit megdögönyözöm, amit szeret de ha unja akkor kényeskedik és sir.
Akit imád az a nagy cicám. Őt követi minden felé, sőt mikor az alomtálcába van a Sebastián beül mellé oda is. Ez már tényleg egy kicsit sok, de csüng rajta és a nagy is keresi ha véletlenül elbújik valahová. Tökéletes pár, imádni valóak.
A kicsi utánozni is akarja, de nem tud akkorát ugrani még, habár minden nap fejlődik és okos is.
A nagynak tegnap adtam féreghajtót mert itt fél évente kell adni. Nagyon nehéz beadni neki a gyógyszert. Tegnap sikerült elsőre és annyira meglepődött, hogy ki se köpte. Örültem neki, mert ez nehéz mutatvány mindig.
A kicsi ki sem akar menni, mióta 2 hónapja befogadtam, az ajtó közelébe se megy örül, hogy talált magának otthont. A nagy néha kimenne, de nem annyira mint régen. Visszahúzza a kis szive a kis cicáért. Lenyugodott és szelid lett és nagyon anyás, habár kandúr. Jó cica csak jót lehet mondani róla, aranyból van a szive.
Lemonka megjegyezte, hogy autóval vittük az állatorvoshoz oltásra, miután hozzánk került. Utána egy darabig mindig elbújt, ha az ablakból meglátta, hogy a férjem az autóval megáll a ház előtt. Mostanában azt kapcsolja össze az ő lehetséges elszállításával, ha ruhákat keresgélek a szekrényben. Tényleg keresgélek, mielőtt elvisszük, persze nem csak akkor, de ha sokáig kotorászok, elbújik a szekrény aljában.
VHO-nak már akkor elkezdett folyni a nyála, ha eldöntöttük, hogy rá fogjuk csepegtetni a bolhairtót. Még a kezünkben se volt a csepegtető, nem tudtunk róla, hogy valami ráutaló magatartást tanúsítottunk volna, de valamiből ő már tudta.
Mennyire tud egy macska gondolkozni, vagy a cselekedetekből következtetést levonni?
Kivétel nélkül mindig az van, hogy amikor ki akarom küldeni cicát nem az ajtó felé veszi az irányt hanem odaszalad a tálhoz, és gyorsan elkezd enni. Tudja amíg eszik, nem küldöm ki. Ha éppen úgy jól van lakva hogy nem tud enni, akkor a kivonulás helyett hanyatt veti magát. Mindegy hogy azt mondom sicc ki, vagy menjél ki, a 4 lába máris égnek áll.
Igen a vitrin vitrinek azok amiknek a tetején szeret lenni a nagy cicám.
Nem tudom már hová lementeni a cuccokat. Macska biztos hely nincs is a házban, mert mindent megtalálnak.
Sok mindent eltörtek már, poharat, tányért, díszeket, de eddig szerencsére semmi sem vágta meg a kis talpukat.
Reggel mikor lejövök, akkor látom, hogy micsoda nagy játszás lehetett, mert minden szerteszét van, de ez benne van a pakliban, nekem meg már nem egy hanem két cicám van.
A kicsi napról napra nagyobb és okosabb. Nem bántam meg, hogy befogadtam.
Igen jól látod, az egyik egy hangyafaszával kisebb. Csak akkor látszik, ha nagyon figyelem, de nem annyira feltünő. Remélem, hogy jól lát mindkét szemével.
Félreértetted: este kint vannak, meg napközben is. Hétköznap amikor hazaérünk, akkor szoktuk beengedni őket, meg reggelente enni. tehát amikor itthon vagyunk bent vannak. csakhogy ő most egyáltalán nem bír megmaradni bent, de közben amúgy nem csavarog el, itt szokott lenni az utcán, a szomszéd (üres) telken. Ha meghall minket, akkor előjön. Meg reggelente is jön, de nem bír bent megmaradni..
Én hagynám tovább nyavalyogni, nem engedném ki. Ha megszokja, hogy kimehet, nehezebb újra beszoktatni éjszakára.
Mikor volt kerti ivartalanított kandúrom, mindig éjjel szedett össze harci sebeket. Hiába volt ivartalanítva, a terültet védte, és éjjel gyakrabban jöttek a betolakodók.
Őt nem lehetett beengedni, volt másik macskánk bent, ez a kinti már idős macskaként került hozzánk. Utólag kiderült, hogy jó is, hogy nem találkoztak, mert a kinti leukózissal és aids-szel fertőzött volt, abba halt bele végül.
Van egy kb 2 éves ivartalanított kandúr macskánk (mellette van még 2), és úgy kb egy hete furcsán viselkedik... nem marad meg bent a házban, hanem ahogy bejön, eszik, szinte egyből menne ki. Az "alapállapot" az volt korábban, hogy reggel bejönnek, munkanapon amikor elindulok dolgozni, akkor etetés után ki, valamikor délután vissza. Hétvégén meg akár egész napokat elfekszenek bent. Azért kell bentlenniük, mert van egy kutyánk is, aki a kélt nagyobb macskát megkergeti, csak a kicsivel van el. Napközben meg telken kívül vannak hétköznap.
Naszóval kb egy hete nem akar bentmaradni, nyávog, de enni eszik, meg mozog is, tehát nem néz ki betegnek. A másik kettő macska nem változott. Tehát végülis bejönni bejön a házba, gondolom a kajáért.. Az egyik nap bentmaradt kb 1 órát... De ezen kívül szinte egyből nyavajog, mászkál, ki kell engedni. Nem fekszik le bent mint korábban..
Épp azt nézem, hogy valószínűleg csak érzékcsalódás. Az egyik szeme körül van rajzolva sötéttel, a másik meg nem, szerintem emiatt tűnik a két szeme különböző méretűnek.