Keresés

Részletes keresés

zétaepszilon Creative Commons License 6 órája 0 0 604299

Faluhelyen ez nem teljesen így működik. Illetve így működik, de csak nagyon rövid ideig, max. 10-20 év. Utána bambi. 

Itt a környéken a szemem láttára megy a lecsóba 2 falu, pedig nem is oly rég ezek még jó helynek számítottak....

Előzmény: SzJ2 (604298)
SzJ2 Creative Commons License 7 órája 0 2 604298

A rokonom házat akar venni , most szembesülök azzal hogy már faluban is van Jó és rossz környék. A szempontot nem kell magyarázni ugye?

SzJ2 Creative Commons License 7 órája 0 2 604297

Azért egy szakmához szorgalom és kemény tanulás is szükséges , viszont elcincogni egy hegedűn vagy rajzolgatni , festegetni sokkal kényelmesebb. 

Előzmény: nyman (604296)
nyman Creative Commons License 16 órája 0 0 604296

Önmagában a művészeti oktatással még nincs baj. Annak a sztárolásával már igen. Ettől nem várnék átütő sikert. Persze majd lehet 1-2 évtized múlva a sokezerből lehet mutogatni egyet-kettőt, aki befutott.  Mint ahogy időnként valami diplomás cigányt el szoktak rángatni a riportokban. 

 

Az is lehet előny, hogy hasznosabban töltik a szabadidejüket. Sőt valami értéket is tanul. 

 

"Ahelyett, hogy valami tényleg használható szakmára oktatnák a gyerekeket, "

 

Ezt én sem értem. Van egy rakás hiány terület. Pl. Képzéseink | OKTÁV (oktav.hu)Minősített hegesztő | (sztav.hu)

 

2-300 ezertől már tényleg használható tanfolyamok vannak.

Előzmény: zétaepszilon (604294)
Adad-nirari Creative Commons License 26 órája 0 3 604295

A Symphonia Alapítvány, illetve az általa alapított Symphonia Alapfokú Művészeti Iskola egy közösségi zenei program, mely mindennapos zenetanulást biztosít hátrányos helyzetű, főleg roma származású gyerekeknek és fiataloknak, ezzel idézve elő hosszú távú társadalmi változásokat.

 

Programunkat a venezuelai El Sistema és a magyar Kodály módszer inspirálta.

Mi lenne az a hosszú távú társadalmi változás? Százezer tagú cigányzenekar?

Előzmény: zétaepszilon (604294)
zétaepszilon Creative Commons License 26 órája 0 4 604294

„Azért zenélünk velük, hogy megállják a helyüket az életben" – felzárkóztatás dobbal és trombitával egy határ menti kis faluban

 

Tornanádaska az ország legészakibb települése, ezren sem lakják, az itt élő családok többsége roma.

 

Tsak a szokásos. Ahelyett, hogy valami tényleg használható szakmára oktatnák a gyerekeket, azzal etetik őket, hogy egy kis nyikorgás-kornyikálás és máris mindenki halinyáli milliárdos lesz. 

A megszokottakból hiányzik még a szabadidei  box-oktatás. 

zétaepszilon Creative Commons License 2 napja 0 1 604293

Az iskola faszbukk profiljára feltöltött fotók alapján itt is van még 2% magyar, mint a korábbi esetben is volt. Talán. 

 

Előzmény: Chicken of the woods (604292)
Chicken of the woods Creative Commons License 2 napja 0 1 604292

Úgy néz ki hogy belügy , de a verekedőket mellékbüntetésként akkor is ki kell tiltani az ország összes iskolájából.

A fő büntetést nem részletezném.

Előzmény: zétaepszilon (604291)
zétaepszilon Creative Commons License 2 napja 0 2 604291

A tuggyátokhol van videó kitakarás nélkül is. 

Előzmény: Adani_ (604290)
Adani_ Creative Commons License 2 napja 0 2 604290

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/nagykony-verekedes-bantalmazas/38cqw0x

 

Videón látszik, hogy a C válasz ismét a helyes

ásítósmacska Creative Commons License 3 napja -1 0 604289

Igen, régebbi ügy, de zétaepszilon olvtárs kérdésére válaszolva kerestem elő.

Ahogy nézem, a helyzet jobb nem lett ott....

Előzmény: nyman (604288)
nyman Creative Commons License 3 napja 0 0 604288

Ja bocs, most látom, ez 2011-ben volt 

Előzmény: ásítósmacska (604286)
nyman Creative Commons License 3 napja 0 2 604287

"Szocpolcsalás miatt előzetes letartóztatásba helyezték Farkas Barnabást, a csődben lévő Tiszabő polgármesterét. Vele együtt a héttagú testületből így már négyen vannak előzetesben. A rács mögött lévő képviselőkből ketten tagjai az öttagú adósságrendező bizottságnak, és előzetesben van a jegyző is."

 

"Az ügynek most 271 gyanúsítottja van, a nyomozók kétszáz bűnesetet derítettek fel, közben több mint száz embertől kaptak értékelhető vallomást."

 

Itt kérem rendszerszintű rasszizmus van! Biztos azért zaklatják őket, mert cigányok. Meg különben is, sokan bűnöznek a képviselők és a polgármesterek közül, csak a cigányok pitibb cselekményeikkel könnyebben lebuknak... Mások sokkal nagyobb kárt okoznak!

 

(melyik panelt felejtettem ki? :) )

 

Tiszabő – Wikipédia (wikipedia.org) A 271 gyanúsított az több, mint a helyi lakosság 10%-a. A nagykorú lakosságból kb. minden ötödik gyanúsított.

 

valasztas.hu szerint 1328-an vannak a névjegyzékben, de valószínűleg pár százan már eleve a közügyektől el vannak tiltva, így lehet csak minden hatodik :)

Ha azt vesszük figyelembe, hogy átlag 4-5 ember lakik egy házban, akkor az ingatlanok majdnem fele érintett lehet a csalásban. A lakóingatlanok száma 2014-ben 457 volt. (Tiszabő ingatlan statisztikák, négyzetméter árak - Ingatlannet.hu)  Ugyan a statisztikában van egy nagy visszaesés, 2013 körül, ami érdekes. Frissebb számért lusta vagyok googlizni.

Szép!

 

 

Előzmény: ásítósmacska (604286)
ásítósmacska Creative Commons License 4 napja -1 1 604286
Előzmény: zétaepszilon (604285)
zétaepszilon Creative Commons License 4 napja 0 3 604285

Visszalépett a Fidesz polgármesterjelöltje, Mága Zoltán öccse az egyetlen induló Tiszabőn

 

Ergo annyi már biztos, hogy egy fegyverkereskedelemért jogerősen elítélt, alapból is IQ fighter de pluszban klinikai eset lesz a polgármester abban a  faluban. 

Nem ugrik be, hogy Bő vagy Bura volt az a falu amelyik lényegében hónapokig nem működött mert a komplett testület előzeteseben volt, de legkésőbb ez óta az eset óta nem csodálkozom semmin. 

zétaepszilon Creative Commons License 4 napja 0 5 604284

íratlan szabályokat betartatni 

 

Erre van egy másik szó egyébként, úgy mondják önkény. Esetleg kettős mérce. 

Előzmény: Abszolút Igazság (604275)
zétaepszilon Creative Commons License 4 napja 0 3 604283

Ennél a népcsoportnál az, hogy részegen, jogsi, műszaki és kötelező nélkül száguldoznak, okoznak súlyos balesetet, stb., az lényegében alap. Ebben viszont új elem a végrehajtó által lefoglalt  szal mindig lehet még valamit fokozni. Lejjebb mindig van. 

Előzmény: Hollywoody Allen (604279)
zétaepszilon Creative Commons License 4 napja 0 1 604282

https://tenyek.hu/video/nem-eloszor-tamadt-karoval-a-gyilkos

 

Ez a rétközberencsi ügy amellett, hogy egyértelműen belügy egyáltalán nem előzmények nélküli.... Ugyanez a söpredék már majdnem agyonvert nemrég valakit (valószínűleg egy magyar nyugdíjast) és a (józan észtől a legteljesebb mértékben) független úgynevezett bíróság szabadlábon hagyta. 

SzJ2 Creative Commons License 4 napja 0 3 604281

szempontok…..:((((

Előzmény: Táblaíróság (604269)
ásítósmacska Creative Commons License 4 napja -1 7 604280

gyanúsított – akit közel 30 alkalommal marasztaltak el közúti közlekedési szabályok megsértése miatt és 2024. áprilisában hallgattak ki gyanúsítottként közúti veszélyeztetés bűntette miatt – tagadta a bűncselekmények elkövetését. 

 

Meglehet, ottsemvót. :-)

Előzmény: Hollywoody Allen (604279)
Hollywoody Allen Creative Commons License 4 napja 0 1 604279

Az a fránya előítélet:

 

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/luxusauto-jogsi-nelkul-borsod-rendorok/43syj2z

 

Letartóztatásban várja a vádemelést az a borsodi férfi, aki 5 hónapra bevont jogosítvány mellett, egy forgalomból ideiglenesen kivont és végrehajtó által lefoglalt, nagy értékű személygépkocsival hajtott neki a vele szemben intézkedő rendőröknek.

 

A nyomozó ügyészség másnap elfogatóparancsot bocsátott ki az elkövető ellen, amelynek hatására a férfi védőjén keresztül felvette a kapcsolatot a hatósággal.

Elfogását követően a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség elrendelte a férfi őrizetét, majd gyanúsítottként hallgatta ki hivatalos személy elleni erőszak és közúti veszélyeztetés bűntette, valamint járművezetés eltiltás hatálya alatt vétsége miatt és indítványozta letartóztatását. A gyanúsított – akit közel 30 alkalommal marasztaltak el közúti közlekedési szabályok megsértése miatt és 2024. áprilisában hallgattak ki gyanúsítottként közúti veszélyeztetés bűntette miatt – tagadta a bűncselekmények elkövetését.

 

 

 

Táblaíróság Creative Commons License 4 napja -12 1 604278

"Számomra az is fura, hogy nem lehet kritizálni a moderációt."

 

Szigorúan tiltott:

lll-1.1.D:A kifejezetten erre a célra létrehozott alfórumokon kívüli, a moderálással vagy a moderátorokkal foglalkozó hozzászólások. 

 

"A koncepció alapja nem a beszélgetés biztosítása, hanem az ellehetetlenítése."

 

Az én moderátorságom alatt született kb 4000 hozzászólás.

Az azt megelőző 1 évben kb ugyanannyi. Akkor pedig más moderált.

Tehát az állítás simán nem igaz, hogy finom legyek.

 

-Fórumozzatok békében, de szordínóval...:)

steelus Creative Commons License 4 napja 0 8 604277

Számomra az is fura, hogy nem lehet kritizálni a moderációt.

Világos szabályok nélküli sétődés-vezéreltnek érzem. Amikor átvette a jelenlegi modi, ezt megtapasztalhattuk.

Azóta nem látok fejlődést.

Mindegy. a valóságot nem lehet moderálni, és végül mindig szembejön...

Előzmény: Abszolút Igazság (604275)
ásítósmacska Creative Commons License 4 napja 0 3 604276

A 252-ben linkelt hírről egy 24.hu-s magyar nyelvű cikk volt. 

De nem ezt a konkrét dolgot siratom, hanem amit te is, és hogy nem egyenszilárdságú a fórumszabályzat.

Azzal is egyetértek veled, hogy ez a topik a béke szigete a top 10-20 topikhoz képest.

Előzmény: Csam úr (604272)
Abszolút Igazság Creative Commons License 4 napja 0 11 604275

"Semmi gond. Csupán nem értem."

 

Én értem.

A koncepció alapja nem a beszélgetés biztosítása, hanem az ellehetetlenítése.

 

Ha egyértelmű, nyilvános szabályok lennének, akkor nem lehetne törölni azt, ami azokon belül van.

Ez nem szolgálná a kívánt célt.

A bizonytalanság miatt te magad rakod fel a hangfogót és öncenzúrázol, a kelleténél jobban is - de még akkor is bármikor törölhető :-/

Előzmény: Csam úr (604272)
Táblaíróság Creative Commons License 4 napja -11 0 604274

Erősen kétlem, hogy pl ez a hozzászólásom hosszú életű lenne.

Nem nagyon van mit megérteni a helyi moderációban"


Majd megérted. Előbb-utóbb.

Előzmény: steelus (604273)
Csam úr Creative Commons License 4 napja 0 9 604272

Semmi gond. Csupán nem értem. Az általános szabályokat szerintem mindenki betartja.  Éppen ebben a topicban nem láttam még olyan vulgáris bejegyzéseket mint mondjuk a Kievi vagy az Orbánozós topicban. Nem értem, hogy kulturáltan feltett,konkrét kérdésre  hol lehet választ kapni. 

Azt sem tudom mi volt a törölt Hsz. Csupán az elv zavar, hogy még kérdezni sem lehet.

 

Itt született  nemtom hány bejegyzés a témában holott egy egyszerű egysoros válasszal rövidre lehetett volna zárni azhelyett, hogy az általános íratlan elveket hoznánk fel.

Csak értetlenkedtem egy sor.

Előzmény: ásítósmacska (604271)
ásítósmacska Creative Commons License 4 napja -1 7 604271

Bele kell nyugodnunk, hogy minden más topikon lehet cigányozni, kivéve itt. :)  Érdekes néha beleolvasni szomszédos topikokba.

 

 

Előzmény: Csam úr (604270)
Csam úr Creative Commons License 4 napja -1 10 604270

Ugyan már! Amióta itt rágódtok ezen a dolgon, már régen írhattál volna egyetlen sort. Konkrét kérdésre konkrét válasz. Ha a modis topicban nem lehet akkor hol?

 

Most nem az általános íratlan szabályokról esett a szó. Valamit kivettek és ha a delikvens nem tudhatja meg hogy azt  konkrétan miért akkor honnan tutható?

Előzmény: Táblaíróság (604269)
Táblaíróság Creative Commons License 4 napja -11 0 604269

Táblaíróság  19 órája    -13 0 604260

.... Ha nem válaszolnak, az is válasz."

 

 

Én nem fórumozni járok ide, hanem az írott, íratlan szabályokat betartatni.

S talán a legtöbb topiklakó felismerte már, milyen szálak futhatnak szabadon, mik nem.

Sokszor leírtam a szempontjaimat. Állandóan nem fogom.

 

Előzmény: Csam úr (604268)
Csam úr Creative Commons License 4 napja 0 5 604268

Miért nem válaszolsz neki?

 

Előzmény: Táblaíróság (604262)
nixon70 Creative Commons License 5 napja 0 0 604267

Köszönöm!

Előzmény: zétaepszilon (604266)
zétaepszilon Creative Commons License 5 napja 0 0 604266

Az egy olasz szó, alapvetően egy eszköz amit vonós és fúvós zenészek egyaránt használnak, tükörfordítása "hangfogó". Az átvitt jelentéstartalma ehhez hasonló. 

Előzmény: nixon70 (604265)
nixon70 Creative Commons License 5 napja 0 1 604265

Szeretném megkérdezni, mi az a szordínó.

Előzmény: Táblaíróság (604262)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja 0 0 604264
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja 0 8 604263

Nem ezt vártam, de mindegy.

Tehát bármi lehet OFF, amire azt mondod.  Még akkor is, ha ON.

Így elég nehéz igazodni a szabályokhoz. :(

Előzmény: Táblaíróság (604262)
Táblaíróság Creative Commons License 5 napja -14 0 604262

A kérdésemre továbbra sincs válasz?"

Szerintem ideje lapozni!
A téma: szereti valaki a cigányokat?

Csak szordinóval.:)))

Előzmény: ásítósmacska (604261)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja -1 6 604261

Most ezt vegyem befenyítésnek? :(

A kérdésemre továbbra sincs válasz?

 

Előzmény: Táblaíróság (604260)
Táblaíróság Creative Commons License 5 napja -15 0 604260

a modistopikban meg nem foglalkoznak vele."

 

Pedig az a topik arra való. Ha nem válaszolnak, *az is válasz.

Neked, mint veterán- *ezt érteni kell.

Ráadásul tőled alig törlök valamit, tiltva sem nagyon voltál. Pedig sokszor rezeg a léc...:)

 

 

 

Előzmény: ásítósmacska (604257)
Táblaíróság Creative Commons License 5 napja -14 0 604259

Neked meg többet nem fogok szólni. De a teljes nickcsordádat kitiltom, ha nem fejezed be...

Előzmény: zétaepszilon (604258)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja -1 7 604257

Hát akkor elég nehéz a kérdezz-felelek, ha itt a topikon tilos az ezzel kapcsolatos kommunikáció - a modistopikban meg nem foglalkoznak vele, merthogy van helyi topikmodi.

 

:-(

 

Itt sem válaszolsz, hogy mi alapján minősítetted OFF-nak?

 

 

Előzmény: Táblaíróság (604255)
Abszolút Igazság Creative Commons License 5 napja -4 6 604256

Szerintem pedig inkább ott legyen ontopik a ténykedésed, mint itt... :-/

Előzmény: Táblaíróság (604255)
Táblaíróság Creative Commons License 5 napja -11 0 604255

 

modistopikban nem válaszolhatsz?"

 

Így van. A topik címe a polmodikról szól, én meg nem vagyok polmodi.

Előzmény: ásítósmacska (604252)
Nem a Z Creative Commons License 5 napja 0 0 604254

Ha a mandi nem verné a tam-tam-ot...

Előzmény: ásítósmacska (604247)
Adani_ Creative Commons License 5 napja 0 4 604253

Ment már pár nickem a levesbe a nagy számok törvénye miatt. A modiknak fájt az igazság nekem pedig nagy volt a szám.

Előzmény: ásítósmacska (604249)
ásítósmacska Creative Commons License 5 napja -3 8 604252

Öööö.... akkor most mi van???

Te vagy itt a topikmodi, de a modistopikban nem válaszolhatsz? :-O 

 

Azt hiszem, kezdem nem érteni.

 

 

Miért minősült OFF-nak, mikor több helyen is leírták, hogy ON?

Pl: https://www.bild.de/regional/berlin/berlin-lka-fahnder-nehmen-chef-von-enkeltrick-bande-fest-6646eb0c85f8ce475a2e1849

 

 

Ein LKA-Ermittler: „An der Spitze der Bande sind die Drahtzieher, oft Brüder und die Eltern, dann kommen Logistiker, die Anrufer, und ganz unten im System sind die Abholer.“ Oft sind alle miteinander verwandt, die Täter überwiegend polnische Roma-Familien.

Előzmény: Táblaíróság (604250)
zétaepszilon Creative Commons License 5 napja 0 9 604251

Onnan nem is fogsz, ott 150%-ban meg vannak elégedve a moderációnak ezzel a fajtájával, még az se zavar senkit, hogy nem is ritkán önmagával is szembemenve elfelejt törölni köztes hozzászólásokat, amik aztán ott maradnak a levegőben lógva, értelmetlenül, egyedül az erősen foghíjas sorszámok árulkodnak arról, hogy valamikor volt előzmény. 

Előzmény: ásítósmacska (604249)
Táblaíróság Creative Commons License 5 napja -10 1 604250

Ott nem én vagyok illetékes.

Valószínű, hogy egyetértettek a döntésemmel.

Előzmény: ásítósmacska (604249)
ásítósmacska Creative Commons License 6 napja -2 6 604249

A fejlécben lévő 3. pontot betartva érdeklődtem az illetékes topikban, de 3 napja nincs válasz. :(

 

Előzmény: Táblaíróság (604244)
zétaepszilon Creative Commons License 6 napja -1 3 604248

Hubazmeg, a kék sarokban egy valószínűleg alapból is 80 alatti  de emellé még klinikai eset IQ-fighter, nem mellesleg fegyverkereskedelem(!!!) miatt jogerősen elítélve, a narancs sarokban meg egy szintén jogerős (talán ktsgvetési csalás miatt?) másik bűnöző. 

Ha valaki ezen a ponton azt hiszi, ennél már nincs lejjebb az csalódni fog, nagyot. 

Előzmény: Csam úr (604246)
ásítósmacska Creative Commons License 6 napja -3 0 604247

Most komolyan....! Havas tényleg ilyesmivel próbál címlapra kerülni?

 

Havas: Máig azt mondom, hogy helyénvaló kifejezés a cigánybűnözés (VIDEÓ) - Mandiner

Csam úr Creative Commons License 6 napja 0 4 604246

Az egész nagy faluban nem találtak egy büntetlen előéletű embert aki polgármester jelöl lehetett volna? Milyen  vezetés lesz abból, ha csurom büntetett előéletű ember pályázik a vezetésre?

 

"Novák ellenfele, a Fidesz polgármesterjelöltje az előző önkormányzati választás után úgy lett alpolgármester, hogy pártfogói felügyelet alatt állt felfüggesztett börtönbüntetése miatt. De Mága Zoltán öccse is kapott már felfüggesztett börtönbüntetést."

Előzmény: Nem a Z (604245)
Nem a Z Creative Commons License 6 napja 0 0 604245
Táblaíróság Creative Commons License 6 napja -15 0 604244

Ha önkényességet tapasztalnál, menj panaszra! Minden intézkedésem megfelel az MM, a Felhasználási feltételek, Állásfoglalások-nak.

Meg a magyar jogszabályoknak is.

Sokszor leírtam már, többször nem fogom.

Előzmény: Backupper6 (604242)
SzJ2 Creative Commons License 6 napja 0 0 604243

A faluban központi részén vett a lányának a c. típúsú “ építési vállalkozó” házat. Ez a második háza a lánynak , az előző eléggé a falu végén volt , ott nem szeretett lakni ( férje és - egyelőre- egy kisgyereke van). Nagyon szép és dicséretes dolog , Sajnos a gonosz utcabeliek( köztük egy rokonom) kissé tartanak az esetleges hangos buliktól , mert Nagy a család és szeretnek ünnepelni , ráadásul van vagy két üres ház Még az utcában, mi lesz ha jön a család többi része is?

SzJ2 Creative Commons License 2024.05.19 -1 6 604241

Na ezért megy az érzékenyítés, hogy a fiatalokkal elhitettessék hogy ezek jobb sorsra érdemes szegény emberek, akiken segíteni kell( alapítványok, stb…stb…), nem pedig trehány, lumpen ingyenélők.

Előzmény: NB2 (604238)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.19 -1 0 604240

Ha jól emléxem( már pedig jól), pont gyurcsányék voltak akik a nemzetiségi “ székházakat” odaajándékozták az önkormányzatoknak.😡

Előzmény: zétaepszilon (604239)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.19 0 4 604239

Én is látom, hogy mi megy ezek körül, pedig már jelentősen csillapodott a dolog, régebben, főleg a gyurcsótányi érában sokkal több pénz volt ezekre, aztán nagyjából annyi "eredmény" volt ebből, hogy a pénz döntő többségét ellopták, a maradékból (de leginkább kikövetelt úgynevezett "adományokból") meg csináltak "falunapot", aminek jobb esetben nem a TEK vetett véget, de utóbbira is volt számos példa. 

Futólag megnéztem pár elcigányosodott falu képviselő-testületi jelentkezőit. Az első fél percben láttam 2 olyan személyt, aki jelenleg bokapereces, ingatlanra korlátozott háziőrizetben van. És ezek "normál" jelentkezők. Az ezeken kívül is tudottan nehéz, de jelenleg konkrét eljárás alatt nem álló  bűnözőket meg se próbáltam megszámolni. Tucatjával vannak, közte egy csomó polgármester is akar lenni. 

Előzmény: SzJ2 (604236)
NB2 Creative Commons License 2024.05.19 0 0 604238

Egyébként ez Pécs, Hungária út. Van vagy 8 bizományi, van pár ON szereplő is a környéken. Van 1-2 ház, ami iszonyat állapotban van, de röhej, hogy 2-vel mellette meg totál új ház is van, tele külföldi egyetemistákkal :)

 

https://www.google.hu/maps/place/Szeifer+Aut%C3%B3/@46.0750774,18.218959,3a,75y,67.02h,86.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGPb-MwuVylxbzsaali1xaA!2e0!7i16384!8i8192!4m6!3m5!1s0x4742b1979a68ef99:0x78c6b63d045899a5!8m2!3d46.0751569!4d18.2185772!16s%2Fg%2F1wbfz5gr?hl=hu&entry=ttu

Előzmény: zétaepszilon (604231)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.19 -1 0 604237

Amúgy nem emlékszem , lapát vótmá’ régebben? Bézból meg golfütő igen , ásó is , de lapátra nem emlékszem….

Előzmény: Csam úr (604234)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.19 -1 3 604236

Ezért( is) kellene Ezt anemzetiségi önkormányzati ingyencirkuszt bezárni.Látom mi megy itt a faluban is akörül. Semmi értelme.

Előzmény: zétaepszilon (604228)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.05.18 -1 3 604235

A gázolás után ilyen szélvédővel még vidáman furikáztak...

Előzmény: zétaepszilon (604231)
Csam úr Creative Commons License 2024.05.18 0 5 604234

Azt a lapátot a szemetes háza tájának rendbetételére is lehetne használni.

ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.18 -1 6 604233

Ezzel kapcsolatosan még egy érdekességre hívnám fel a figyelmeteket.

 

219ezren regisztrálták magukat a roma nemzetiségi váasztásokra.

 

Holott...

 

Közel 210 ezer ember vallotta magáról azt a 2022-es népszámláláson, hogy a cigány (roma) nemzetiséghez tartozik – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataiból

 

tehát a 210 ezres összlétszámból 219 ezer a választásra jogosult nagykorú.

Több mint érdekes! 😁

Előzmény: zétaepszilon (604228)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.18 -1 2 604232

Rivális családok, macsétás nézeteltérés, és akkor legyünk előítéletmentesek...

 

Nem is sejtik, H ilyen frekventált helyeken mindenhol van térfigyelő kamera?

Előzmény: zétaepszilon (604231)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.18 -1 3 604231
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.18 -1 0 604230

https://piroslapok.blog.hu/2010/09/04/legyen_pipas_gyuszi_fia_a_polgarmester

 

Mága Tibor Gizi két évtizeddel megelőzte az lmbtq őrületet! 😎

Előzmény: ásítósmacska (604229)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.18 -1 0 604229
Előzmény: zétaepszilon (604228)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.18 -1 0 604228

A roma ajánlások harmada érvénytelen: volt, aki a becenevét írta az ívre

 

az országos roma választáson induló öt szervezet közül három már a támogató aláírások leadásakor elvérzett, amiben az is közrejátszhatott, volt olyan támogató, aki a becenevét írta rá az ívre.

A lap cikke szerint az érvénytelen ajánlások okai közé tartoztak az olvashatatlan adatok és a hibásan megadott személyi azonosító, amely lehetetlenné tette az azonosítást. További hiba volt, hogy az, aki az ajánlást adta, nem szerepelt a központi névjegyzékben, vagy az adott nemzetiség névjegyzékében. (A nemzetiségi választáson csak az vehet részt, aki nemzetiségiként regisztrálta magát. A romáknál ez a szám pillanatnyilag közel 219 ezer.) Előfordultak többes ajánlások is, amikor egy személy többször is aláírta ugyanannak a szervezetnek az ajánlóívét. A feltűnően sok érvénytelen ajánlóív arról tanúskodik, hogy az ajánlásokat gyűjtő személy aláírása vagy adatai nem stimmeltek.

Előzmény: marjori (604227)
marjori Creative Commons License 2024.05.18 0 2 604227
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.05.18 -1 1 604225

TV2 Tények, nap mint nap új meglepő(?) hírekkel

zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.18 -1 2 604224

Gyilkossági kísérlet történt a pécsi Árkádnál - videó

 

Hubazmeg, ez aztán az eredeti folklór. 

A tuggyátokhol van egy hosszabb videó is, amiben látható az előzmények egy része is. 

Előzmény: nixon70 (604223)
nixon70 Creative Commons License 2024.05.18 0 1 604223
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.17 -1 1 604222
Előzmény: zétaepszilon (604221)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.17 -1 2 604221

Igen, pont ott. :)

Lakik ott egy ismerősöm, igaz már rég beszéltem vele, de akkor mondta, hogy a cigányok nem kedvelik ezt a cigány polgármesternőt, egyrészt azért, mert nem pókeren vagy a céllövöldében nyerte a diplomáit, de leginkább azért, mert egy csomó addig alanyi jogon járó segélyt (kapaszkodj meg, minden cigánynak járt ALANYI JOGON 100E FT karácsonyra) meg ingyenes szolgáltatást (ingyen szennyvíz-elvezetés, ingyen hulladékszállítás, stb) megszüntetett vagy megnyirbált. Részben kényszerből is, mert korábban jóval 1 milliárd fölött folyt be a bánya/erőműtől a falunak, mostanság meg "mindössze" 6-700 millió. 

Így aztán nyilván nem véletlen, hogy 5 pógijelölt meg alig megszámolható jelölt van nagy képet viselni. Meg persze az se, hogy ezek szinte mind cigányok, 1-2 magyar akad a listában, mutatóba. 

Előzmény: ásítósmacska (604218)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.17 -1 0 604220

Igen, sokan szeretnének egy kis koncot a nagy fazékból. ( Nagykálló egy jobb sorsra érdemes város csaxólok, de ott nagyon erős a a telavivi befolyás, hogy így fejezzem  ki magam. Tegnap voltam ott)

Előzmény: zétaepszilon (604217)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.17 -1 0 604219

Vannak további árulkodó falunevek is a listában...

 

 

Szendrőládon 37, Alsószentmártonban és Kunhegyesen 36-36,

Előzmény: zétaepszilon (604217)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.17 -1 1 604218

Huhh, ez nem semmi! :)

NAgyvárosokban már a 9 jelölt is headlines-gyanús hír volt.

 

Halmajugrán? Ahol a térfigyelő kamerarendszer az egész falut diszkriminálja? :))))

Előzmény: zétaepszilon (604217)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.17 -1 5 604217

A "rekorder" a Választás.hu péntek reggeli adatai szerint a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszabura, ahol 51 jelöltet vettek nyilvántartásba. A Heves vármegyei Halmajugrán 46 jelölt verseng a hat képviselői helyért, a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nagykállón pedig 42 a nyolc képviselői helyért. 

 

Teljesen véletlenül ezek mind végletesen elcigányosodott faluk. Halmajugra érdekes lesz, úgy hallom ott a cigányok nem nagyon vannak "megelégedve" a mostani cigány polgármesterrel, mikor elkezdtek hozzá "eseti segély"-ért szaladgálni általában azt javasolta menjenek el dolgozni....

Van még egy olyan irányú összefüggés, legalábbis erre mifelénk, hogy azokban az általában cigányoktól mentes, jobb vagy viszonylag jobb anyagi helyzetben lévő falukban általában NEM kapnak a nagy képet viselők tiszteletdíjat (vagy kapnak de fel van ajánlva valami közfeladatra, esetleg az összeg szinte jelképes), az elcigányosodott falukban meg igen (némelyikben kiugró összeget is) és mit ád az ég a jelöltek száma és a felvehető tiszteletdíj közt szoros korreláció mutatható ki. 

zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.17 -1 1 604215
Előzmény: Csam úr (604208)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.17 -1 1 604213

A firkászok valami rejtélyes oknál fogva elfelejtették azt a szót hogy “ fiatalember”, ezért szenvednek a fiú , férfi , gyerekek,tini….stb meghatározásokkal , attól függően hogy mi kell hogy legyen a polkorrekt elnevezés. Vagy javasolnám amerikai mintára: kezdőbetűk( ha már a név nem lehet kinnt) és zárójelben az életkor:

X.Y.( 21)

Előzmény: Lovrin (604211)
h_g Creative Commons License 2024.05.16 0 4 604212

És mégis ON? 21 évesen "férfinak" lenni általában white privilege 😏

Előzmény: Lovrin (604211)
Lovrin Creative Commons License 2024.05.16 -1 5 604211

Kész csoda hogy 21 évesen már "férfi" lett és nem "fiatal". Ártatlan gyerekcsíny. Akarom mondani rohadjon rá a műanyag lakat, bár ahogy elnézem ezt röhögve ki fogják hozni halált okozó súlyos testi sértésre, max 8 év és kint lesz az "egyetemről" szépen feltápolva és megedzve újra mehet gyilkolni

 

Előzmény: Csam úr (604208)
nyman Creative Commons License 2024.05.16 0 0 604210

félrecsúszott a számozás, mert két 604200-as hozzászolás van, utána meg pár kimarad. Vagy ahogy lentebb írták, új moderátor van?

ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.16 -1 0 604209

:-(((

Láttam a videót erről is a police.hu-n

Előzmény: Csam úr (604208)
Csam úr Creative Commons License 2024.05.16 -1 0 604208
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.16 -1 0 604206

A videó alapján ő az iskolában a 2%-hoz tartozik?

Előzmény: nyman (604205)
nyman Creative Commons License 2024.05.16 0 0 604205
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.15 -2 1 604200

Miért is nincsen már ez a gittegylet bezárva?( költői kérdés)

Előzmény: ásítósmacska (604198)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.15 -1 2 604200

Telex: Továbbra is közfeladatot ellátó személyek a tanárok a Belügyminisztérium szerint

„A megjelent sajtóhírekkel ellentétben a pedagógusok és a nevelő és oktató munkát közvetlenül segítő munkakörben foglalkoztatottak továbbra is közfeladatot ellátó személyek. Az ellenük elkövetett bűncselekmények – ha azoknak a közfeladat ellátásával való összefüggése megállapítható – megítélése során őket a Büntető Törvénykönyv közfeladatot ellátó személyként sorolja fel” – közölte a Belügyminisztérium az MTI OS-ben szerdán azután, hogy a Népszava a tanárok státuszához kapcsolódó jogalkalmazási problémákról írt. A lap egy bírósági körlevél alapján azt írta, hogy jogértelmezési problémát vet fel az, hogy törvénymódosítás óta nem lehet a pedagógusokat és a más iskolai alkalmazottakat már közfeladatot ellátó személyeknek tekinteni.

„Attól, hogy 2024. január 1-jétől a köznevelési törvényből ideiglenesen kikerült egy bekezdés, a pedagógusok, mint e feladatokat ellátók, nem vesztették el közfeladatot ellátó személy minőségüket” – reagált a Belügyminisztérium

Előzmény: NB2 (604190)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.15 -1 3 604198

Itthon: Romaügyi biztost és városházi főosztályt kérnek a főpolgármester-jelöltektől a budapesti romák  | hvg.hu

 

 

Ismerős volt nekem ez az Abházi név. Talán előbb fizessék vissza a többszázmilliót, és majd abból csináljanak főosztályt!

 

 

 

https://444.hu/2023/03/22/tobb-mint-150-millio-forintot-probal-behajtani-a-nav-a-fovarosi-roma-onkormanyzaton

 

Csütörtök reggel NAV végrehajtók érkeznek majd a Fővárosi Roma Nemzetiségi Önkormányzat irodájához, hogy iratokat foglaljanak le, és megpróbálják behajtani azt a 153,7 millió forintot, amivel a szervezet tartozik a magyar államkasszának - értesült a Hvg.hu.

 

Március elején már egyszer megpróbálták behajtani az összeget, de akkor zárva találták a FRNÖ irodáját, így most újra próbálkoznak. A roma önkormányzat egy általa üzemeltetett iskola miatt került bajba, olyan diákok után is fölvették ugyanis a normatív támogatást, akik csak papíron léteztek.

 

...

 

Az iskolát 2018-ban bezárták, az önkormányzat számláját pedig 2020-ban zárolta az adóhatóság. Abházi József, a szervezet új elnöke szerint összesen már nagyjából 220 millió forinttal tartozik az önkormányzat, "hullanak ki a csontvázak a szekrényből", a FRNÖ pedig fizetésképtelen. Az elnök azt reméli, hogy ahogy az Országos Roma Önkormányzatot is kisegítette a kormány, a fővárosi szervezet is számíthat majd az állam segítségére.

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.05.15 -1 0 604197

Bocsánat, egyelőre nem biztos, hogy ide illik :-)

Előzmény: Ec pec kimehecc a (604196)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.05.15 -1 1 604196

Megkárosította volna Budapestet Magyar Péter fővárosi jelöltje

 

Ordas Eszter és társai tervét azonban megakadályozta a Gazdasági Versenyhivatal, amely kartellezés miatt 16,5 millió forintos büntetést szabott ki.

A kartellező négy cég közül kettő pedig röviddel azelőtt alakult meg, ugyanazon a napon. A szereplők végül mindent beismertek és összesen 16,5 millió forintos büntetést kaptak.

 

A történtek ellenére Ordas Eszter a Magyar Péter nevével fémjelzett Tisza Párt fővárosi listájának második helyére került.

zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.15 -1 0 604195
steelus Creative Commons License 2024.05.15 0 7 604193

Mert az megoldja a problémát, ha cenzúrázzák a témát.

Ha nem lehet beszélni róla (utalni rá!), akkor bizony nem is létezik aprobléma.

A valóság, pedig csak érzékcsalódás.

Előzmény: zétaepszilon (604187)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.15 -2 1 604192

De ez hogy a fenébe sikerült így...? :-(((

Előzmény: NB2 (604190)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.15 -2 2 604191

Több kiló aranyat hagytak ott - állíííítóóóólag.  Hihető és életszerű. :)))

 

És ezért perlik a jogos tulajdonost. Érdekes módon ehelyett inkább drogmaradványokat találtak.

 

Előzmény: zétaepszilon (604189)
NB2 Creative Commons License 2024.05.15 -1 4 604190
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.15 -1 1 604189
Előzmény: ásítósmacska (604184)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.15 -1 2 604188

Legújabban a zindexen tilos kilinkelni a zindex cikkét? 

 

https://index.hu/belfold/2024/05/15/erd-ingatlanvasarlas-rendorseg-nyomozas-tulajdonos/

Előzmény: WasLos? (604181)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.15 -1 2 604187

Ez mostanában teljesen megszokott. 

Előzmény: Törölt nick (604185)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.15 -1 4 604186

Nem segítettek a zebrán elgázolt lánynak

 

"A rendőrök azonosították a kocsit, de kiderült, hogy az elmúlt időszakban többször eladták, elcserélték úgy, hogy nem íratták át." 

 

A lehető legtipikusabb. 

 

A tuggyátokmelyik portál szerint a Vir szigetén elfogott úgynevezett adócsaló is cigány. Elég beszédes fotók is vannak a cikkben. 

Törölt nick Creative Commons License 2024.05.15 0 2 604185

Ha igazad van akkor is. Pár napja betettem ide egy cikket iskolai verekedésről, csoportosan kisebbet ok nélkül, törölve lett.

Előzmény: steelus (604183)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.15 -2 3 604184

Nem kell hozzá érdi (rasszista :)) ) portál, itt a topikon is volt a megbízható 24.hu cikke!

 

https://24.hu/belfold/2024/02/16/erd-luxusingatlan-elozo-lakok-bitorlas-eroszak-biztonsagi-ceg/

Előzmény: Csam úr (604182)
steelus Creative Commons License 2024.05.15 0 6 604183

Vigyázz, mert lesújt a pallos, ha ezen a topicon feltételezed a nyilvánvalót!

Előzmény: Csam úr (604182)
Csam úr Creative Commons License 2024.05.15 0 3 604182

Az érdi portálokon még az első hírek megjelenésekor a környékbeliek írták, hogy ez az eset ennek  a topicnak a témájába illik.

Tanulságos eset.

Előzmény: WasLos? (604181)
WasLos? Creative Commons License 2024.05.15 0 1 604181

"Miután a férfi átvette a házat, teljesen lelombozódott. Akkor szembesült azzal, hogy tulajdona szinte lakhatatlan állapotba került.

Nézzétek meg, ezek így éltek. Ezzel fűtöttek. Konnektorok kitépve a falból, ajtók berúgva

– nyilatkozta Károly a Fókusznak háza maradványai között állva.

Amellett, hogy az ingatlant teljesen lelakott állapotban kapta meg, beázott mennyezettel, tönkretett bútorokkal, ajtókkal, a ház tele volt romlott húsokkal és élelmiszerekkel is. A házban volt egy trezor is, amelyet egy hivatalos céggel nyittattak ki.

Közjegyző, ügyvédek és egy operatőr is jelen volt, aki végig kamerázta az eseményt. Valami zöld, ilyen fűszerű anyag volt bent, amiről nem tudtuk pontosan, hogy mi."

Előzmény: WasLos? (604180)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.15 -1 0 604179

Még egyet nem értek( son más között): most virágzik a bodza , tömegével látom őket a határban bodzavirágot szedni. Az viszont senkinek nem jut eszébe hogy otthonra bodzabokrot ültessen , és kënyelmesebben szedhetné a virágot meg a bogyót.🤷🏻♀

zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.13 0 1 604176

Nem, de azon kívül majdnem minden áramalapú (bojler, naponta megy a mosogatógép, heti 3-5X a mosógép, stb.)

Ami vicces, hogy mióta megy ez a cirkusz a szomszédban azóta több gázt fogyasztok mint előtte (ezen a télen ~1100) mert annyira felment a fa ára, hogy hiába van majd 2 télre elegendő készletem nem igazán szoktam mostanában begyújtani mellé mert nem versenyképes az ára a gázzal, inkább megspórolom, majd jó lesz az a fa még máskor is. 

Előzmény: h_g (604175)
h_g Creative Commons License 2024.05.13 0 1 604175

Nekem 4 havi de nem fűtök vele, gondolom te sem.

 

Előzmény: omegatau (604157)
zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.13 0 0 604174

 Úgy tűnik, még mindig nem mondtuk elég sokszor és hangosan: a gyerek nem politikai kampányeszköz

Akkor is, ha mélyszegénységben él. Akkor főleg.  

 

Nocsak, mérőverácska, ez a gyerektelenséget hirdető mélyfeminista hányinger tüzet nyitott poloskapetire. 

Bár eredetileg lehet nem oda célzott, de a baráti tűz is hasznos olykor. 

Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.05.13 -2 1 604173
Táblaíróság Creative Commons License 2024.05.13 -10 0 604171

1. A feltételezésen alapuló vajOn típusú hozzászólás innentől:hsz törlés, 1, nap, 1 hét stb

2. Az önbíráskodásra felhívás most még csak törlés, a következőnél topiktiltás.

 

3. Ez nem vitaindító volt.

Köszönöm.

ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.13 -1 3 604166

MÁV közlemény. Elég jellemző a helyszín.

Tényleg érthetetlen, hogy miért nem küldenek oda erősítést az ilyen "kiemelt" helyekre. Hosszú évek óta érvényben van a közfeladatot ellátó személy elleni erőszak büntetése (súlyosbító körülmény). És aztán elintézik egy kis ejnyebejnyével, vagy ötödik felfüggesztettel. :(

 

Említést tettek a közleményben egy rendszeresen agresszív csoport tagjairól, akik rendre Ercsiben szállnak fel és Érd felsőig vesznek jegyet, de Kelenföldig utaznak. Az őket számonkérő ellenőrt egy alkalommal szóváltás után dobócsillaggal támadták meg – írták.

zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.13 0 0 604165

Saját fegyverével támadja MP a Fideszt. Jól teszi :)))) 

 

Valójában nem, ez a dupla (2018) majd négyszeres (2022) csp emelés nem a fütyez eszköze, ezt gyurcsótány-dobreva alkalmazta.

Azt, hogy a fütyez mit csinál egész pontosan a háttérben, azt leginkább csak találgatni lehet (gyűzike meg kisgrófó csak a felszín) annyi biztos, hogy a cigányoktól (is) a szavazatokat megszerezni csak kiterjedt terepi "aktivista" háló meg persze az ehhez szükséges pénz által lehet. 

Annyi biztos, hogy poloskapetya tévúton jár ha azt képzeli, hogy a bongyorfejű bógyis majd megszerzi neki a szavazatokat. 

Előzmény: NB2 (604159)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.13 -2 0 604164

jajjneeee... már ő is ráindult a témára?

(bocs, de tényleg alig van időm, még a fő híreket sem olvasom. Most is csak azért ugrottam fel, mert hálistennek elmaradt egy online értekezletem)

 

Mi lesz még itt a válaszási kampányban!

Talán jobb is, hogy most el vagyok havazva munkával... :)))

Előzmény: NB2 (604159)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.13 -3 3 604163

Ez az! Tovább folyik a tanult tehetetlenség erősítése az ilyen "projektekkel". Mindent megcsinálnak helyettük, gyűjtenek pénzt, megoldják a problémáikat. A gyerekek már ebben nőnek fel, hogy csak siránkozni kell, és majd jön BK, LRN, vagy más hasonló Gutmensch, aki kiszolgálja őket. :(

 

 

Előzmény: SzJ2 (604161)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.13 -3 2 604162

Ez a "krakó" is már olyan átlényegült kifejezés, mint a hoover vagy a xerox? ,-)

 

Döbbenet.

Csak ki ne hozzák ebből is, hogy az egész gyermekvédelmi rendszer, és főleg OV a hibás!

Előzmény: omegatau (604146)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.13 -1 4 604161

Most testközelből látom a dolgokat, egy icipici szabolcsi faluból. Egyetlen gyerek sem végzett innen semmiféle középfokút az idén. Még szakmunkásképzőt sem. ( full cigány iskola már, két alsós fehér gyerek van, de őket behordják a megyeszékhelyre a szülők) 

Most verte ki a palávert a faluházân ( még ki sem nyitottak, de már ott kiabâlt), a 25 éves, 5 gyermekes(6. úton),” anyuka“ hogy segítsenek mert mi lesz ha nyáron becsuk a bölcsi-ovi? Hogy fogja ellátni a gyerekeket. Javaslom  hogy kölltözzön a Hétes telepre, majd Kriszta segít.

Előzmény: omegatau (604157)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.13 -1 0 604160

Hát igen… 

Előzmény: omegatau (604157)
NB2 Creative Commons License 2024.05.13 0 1 604159

Saját fegyverével támadja MP a Fideszt. Jól teszi :))))

Nyilván a csp-t nem kéne emelni, mert még jobban beindul a gyerekbiznisz, pont ON-éknál, azt meg nem kéne...

omegatau Creative Commons License 2024.05.13 -1 0 604157

Ez annyiból fura nekem, hogy én meg azt hallottam, a máltai által fenntartott intézményben dolgozóktól, hogy a máltai eléggé kifutott a pénzből, talán már a fizetések csúszása is elképzelhető  a közeljövőben. 

Havi 25E áramra, az agyam eldobom, nekem ez 3 havi átalány, bazmeg. 

Előzmény: SzJ2 (604152)
Miocsó Creative Commons License 2024.05.13 0 0 604155

Szegény ember az aki ígérni sem tud!

 

Előzmény: omegatau (604151)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.13 -1 4 604154

Láttál valahol 1 db palántát is elültetve vagy 1 db gyümölcsfát is? Vagy az itt élők magas intellektusát már csak a színjátszás és képzőművészet tudja kielégíteni, ennivalóról és tisztaságról , lakhatásról…stb majd gondoskodnak a párásztok?

Előzmény: omegatau (604151)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.13 -1 1 604153

Rémes.

Előzmény: omegatau (604151)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.13 -1 0 604152

Jelenleg itt a faluban a máltaiak osztogatnak háztartásonként 2 db fali villanyfűtőtestet , ki is építik hozzá a vezetéket és havi 25000Ft-ot töltenek fel a kártyára( csak a “ kártyás” villanyhoz tudják adni)

SzJ2 Creative Commons License 2024.05.12 -1 0 604149

Inkább nem mondok semmit…

Előzmény: omegatau (604148)
omegatau Creative Commons License 2024.05.12 -1 1 604147

Bőnyi késelés - Új iskolában tanul a feltételezett első számú célpont

 

Ez az ügy egyre zavarosabb. Kábé annyi biztos, hogy "bullying" a háttér, de a részletek nagyon zavarosak. 

omegatau Creative Commons License 2024.05.12 -1 0 604146

https://tenyek.hu/video/idegmereggel-mosta-meg-a-gyerekei-hajat

 

A videón a "háttérben" egy igen jól fejlett krakó látható. 

h_g Creative Commons License 2024.05.11 -1 2 604145

Durva! Az egész Dunántúlt végiggarázdálkodja? Akkor talán tényleg az Ausztriába távozás a legjobb ötlet, legalább addig nem sért meg senkit, amíg nem tudja a nyelvet :/

 

Előzmény: SzJ2 (604143)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.05.11 -4 0 604144

Úúúú jaj úgy élvezem én a Tényeket, mert ott annyira minden jó, annyi mindent lehet látni és még kezekről is jó fotót:)))))

SzJ2 Creative Commons License 2024.05.11 -2 1 604143


h_g  1 napja    -1 0 604127

Én látok rosszul, vagy tényleg az áldozatot hibáztatod?”

 

Sümegen tavaly emiatt a csapat miatt lett öngyilkos egy fiú , adding zaklatták , csúfolták. A jelenlegi áldozat is tevékenyen részt vett az akcióban.

 

Előzmény: h_g (604127)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.10 -3 0 604142

https://www.szon.hu/helyi-kek-hirek/2024/05/rendorsegi-nyomozas-folyik-az-iskolai-bantalmazas-ugyeben

 

"A 

240 diákból 98 százalék halmozottan hátrányos helyzetű, roma származású tanuló, "

 

 

brwrw Creative Commons License 2024.05.10 0 1 604140

Mondom, már csak kirakom, ha eddig nem került ki, de megelőzött. 4-es jelzés, 66 hsz.  A Néma Levente számtalan példányban él a Fórumokon, orosz/ukrán oldalakon még annál is többen. (A történet a skót kisgyerekről, gondolom, megvan, aki 18 éves koráig nem szólalt meg, mert addig nem volt mondanivalója.)

Előzmény: martinaxe7 (604139)
kilógó lóláb Creative Commons License 2024.05.10 -4 4 604137

https://www.origo.hu/itthon/2024/05/ket-fiatal-akart-megeroszakolni-egy-lanyt-miskolcon 

 

Két fiatal egy miskolci villamoson szólított le egy lányt Miskolcon. Beszélgetni kezdtek, nem sokkal később azonban már arra akarták kényszeríteni, hogy szexeljen velük,

illetve prostituáltként dolgozzon nekik.

 

Ez náluk vmi hagyomány lehet. És ezek ráadásul még csak kamaszok voltak, miféle családi példa lehetett ez? 

 

 

 

 

Never Man Creative Commons License 2024.05.10 0 0 604136

A valóságról nincs semmilyen hipotézisem csak nyelvtani jelentésről, amit baz-megyében megértünk, hála a bőséges nyelvi tapasztalatnak:-)

Előzmény: ásítósmacska (604116)
Törölt nick Creative Commons License 2024.05.09 0 1 604132

Na igen van mikor két család esik egymásnak kapákkal kaszákkal tudnak olyan vendettát művelni, amihez képest Sztálingrád ostroma is csak rosszul sikerült babazsúr

Előzmény: gépítélet (604130)
pizo Creative Commons License 2024.05.09 0 3 604131

bullying = zaklatás

 

Zoli

Előzmény: omegatau (604122)
gépítélet Creative Commons License 2024.05.09 -2 5 604130

Az ilyen cigányokban, ott van.

 

Ezen kisebbség rasszizmusához képest a "fehér ember" előítéletessége vasárnapi hittanóra.

Előzmény: Törölt nick (604128)
Csam úr Creative Commons License 2024.05.09 -2 0 604129

 

https://ripost.hu/insider/2024/04/megrazo-mi-vezethetett-a-bonyi-iskolai-keseleshez?utm_source=hirkereso%3Fxml_output_generate_by_type%3Dhirkereso&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator

 

"Úgy tudni, a késelő lányt, Katát sokan sértegették a testsúlya és származása miatt, de egyes információk szerint a családi háttere is olyan problémás,"

Mivel a származását emlegették... ( Valószínűleg a késelő kedves édesanyja nyilatkozta). Ezért próbálták előhúzni a rasszista kártyát, hátha az enyhít a büntetésen.

Előzmény: Törölt nick (604128)
Törölt nick Creative Commons License 2024.05.09 0 1 604128

elkövető és az áldozat is ON volt,  hol itt a rasszizmus?

Előzmény: ásítósmacska (604125)
h_g Creative Commons License 2024.05.09 -2 1 604127

Én látok rosszul, vagy tényleg az áldozatot hibáztatod?

 

Hogy volt bullying, azt a késelő rokonai terjesztették, az sem biztos, hogy igaz egyáltalán. 

 

Előzmény: omegatau (604122)
omegatau Creative Commons License 2024.05.09 0 0 604126

Sztem nem, valójában kiengedték az előzetesből, jeladós házi őrizetben van.

A polgármesterjelöltek közt nem, de a testületi jelöltek közt ott a neve. De van ott másik házi őrizetes is. 

Pontosat nem tudok, de elég súlyos bcs.-k a gyanúsítás alapjai. Elég nagy híre volt (persze a sajtó ingerküszöbét nem érte el, még a megyei lapét se) valamikor márciusban mikor a TEK egy összehangolt akcióban elvitt vagy tíz nehéz bűnözőt, 2 faluból, közte ennek az "S"-nek az egész családját. 

Előzmény: ásítósmacska (604124)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.09 -3 1 604125

Mindenesetre gyanúsan hallgat minden média, nem merik bedobni a rasszista szálat.

 

Előzmény: omegatau (604122)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.09 -4 0 604124

Ránéztem a fb-jára, valaki akkor helyette posztolgat hitgyülis bibliai idézeteket.

 

Előzmény: omegatau (604042)
Törölt nick Creative Commons License 2024.05.09 0 0 604123

Múltkor még azt mondták, Ausztriába mennek ki az apa mellé. Hajrá, a határok nyitva állnak

Előzmény: omegatau (604122)
omegatau Creative Commons License 2024.05.09 0 1 604122

„Ugyanabba az iskolába már nem szeretnék visszamenni” – hazaengedték a bőnyi általános iskolában megkéselt lányt

 

Új iskolában, új (neki) gyerekeken szeretné folytatni az előző helyen jól megszokott bullyinget. (Van erre valami bevett magyar szó, a terrorizáláson kívül?)

Bár anyuka ugye elmondta a szokásost: meglehetottsevót meg különben is visszavitték. 

Nem a Z Creative Commons License 2024.05.09 0 2 604121

Rom Antik

 

Azt mondja, Gáspár Győző egy személyben volt a néhai édesapja, jóbarátja, testvére és a vőfély is a nagy napon.

 

Mint kiderült, a friss házasok mostanra már a Kanári-szigeteken rendezkedtek be.

 

https://24.hu/elet-stilus/2024/05/09/kunovics-katinka-albert-zoltan-eskuvo-kanari-szigetek-koltozes/

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.05.09 -2 0 604120

Még mindig a TV2 Tényeke-t nézem, kifogyhatatlan

SzJ2 Creative Commons License 2024.05.09 -2 3 604119

Egyetlen szavukat sem szabad hinni.

Előzmény: marjori (604106)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.08 -2 0 604117

És az idősor sem stimmel!

Előzmény: omegatau (604115)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.08 -2 1 604116

A vallomása szerint az autóban vette észre, hogy Már nem lélegzik. Akkor hogy lehet az, hogy egy korábbi esemény kapcsán már holttestről beszél? Tehát amikor - szerinted- a házukba került.

Előzmény: Never Man (604113)
omegatau Creative Commons License 2024.05.08 0 0 604115

Lehet úgy is értelmezni, de a hétköznapi nyelvben ami a tulajdonomba kerül az nem a tulajdonomat képező ingatlanba kerül, itt már valószínűleg valami önmagát ügyvédnek képzelő valakinek sikerült bikkfanyelven fogalmazni aztán azt szó szerint visszaböfögni. 

Előzmény: Never Man (604113)
omegatau Creative Commons License 2024.05.08 0 1 604114

Ha figyelted a korábbi, nagyrészt a mocsári-daróci klán által vezényelt pereskedéseket (különösen a nyíregyházit) akkor lehet tudni, hogy náluk ez csak egyféle lehet: az adott iskolát azonnali hatállyal bezárni, az állam pénzéből iskolabuszokat venni és üzemeltetni, a gyerekeket szétszórni a környező iskolák között. 

Ez többször is direktben le volt írva és több peres beadvány is szó szerint tartalmazta. 

Ezt ugye nagyvárosi körülmények között úgy-ahogy meg lehet valósítani, de egy ideje már várom, hogy mikor lesz egy-két olyan falusi iskola is beperelve ahova mostanra közel vagy teljesen 100% cigány jár. Bár sztem ez eddig azért nem történt meg mert a mocsári-daróci klán mögül alighanem kifogyott a pénz. 

Előzmény: ásítósmacska (604104)
Never Man Creative Commons License 2024.05.08 0 0 604113

amikor a holttest a tulajdonukba került

 

Magyarabbul és pontosabbul:    amikor a holttest a tulajdonukban lévő házba került

ingatlanom =  tulajdonom

Közel ebben az értelem  ben használják itt:  https://www.tulajdonom.hu

Lehet hogy Péchy Blanka sikíltana, de ez van.

Előzmény: marjori (604106)
nixon70 Creative Commons License 2024.05.08 0 2 604112

Néztem a jómúltkor valami témába illő dokumentumfilmet, ott is elhangzott, hogy "vettek" embert 200E ft-ért valakitől.

Szörnyű!

Előzmény: ásítósmacska (604109)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.08 -2 1 604111

Sajnos ez is "bevett" módszer náluk. :-( :-(

 

De persze nem szabad etnikumspecifikálni.

Előzmény: nyman (604107)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.08 -2 0 604110

Az!

Előzmény: h_g (604108)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.08 -2 1 604109

Nehéz eldönteni, hogy azért fogalmazott így, mert ez annyira természetes nekik, hogy egy futtatott nő a "tulajdonuk" - vagy pedig már valami szügyvéd kiokosította, hogy körülményesen fogalmazzon (de nem sikerült neki eltalálni a megfelelő pc-kifejezést). :-D

 

Mindenesetre nettó emberkereskedelem.

 

Előzmény: marjori (604106)
h_g Creative Commons License 2024.05.07 -1 1 604108

Ez a rabszolga definíciója, nem? Olyan ember, aki tulajdon.

 

Előzmény: marjori (604106)
nyman Creative Commons License 2024.05.07 0 0 604107
marjori Creative Commons License 2024.05.07 -1 3 604106

"Amikor tankoltam a hatvani benzinkútnál, akkor beszálltam az anyósülésre és hátranéztem. És akkor láttam, hogy már nem lélegzik

– nyilatkozta az emberöléssel gyanúsított pár fia, hozzátéve, nem tartózkodtak otthon, amikor a holttest a tulajdonukba került."

 

Mi ez a megfogalmazás????? 

Előzmény: ásítósmacska (604097)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.05.07 -2 3 604105

Most kellene jól beperelni őket, amiért kirekesztik a magyar gyerekeket ;-)))

Előzmény: ásítósmacska (604104)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.07 -2 5 604104

Sőt, odajutunk, hogy a VIII. kerüeti polgármester kénytelen antiszegregációs programot nidítani az egyik óvodában, mert csak cigánygyerekek járnak oda” – hívta fel a figyelmet.

 

 

Ez azért elég "érdekes".  Miféle programról lehet szó? Erőszakkal átvisznek II-XII. kerületi magyar gyerekeket? Vagy becsukják az óvodát, és szétszórják a gyerekeket más kerületekbe?

 

Előzmény: zétaepszilon (604102)
Nem a Z Creative Commons License 2024.05.07 0 0 604103

.

zétaepszilon Creative Commons License 2024.05.07 0 0 604102

 Forgács Karácsony munkájáról: Gettósodás zajlik Budapesten (VIDEÓ)

„A fővárosnak nincs romastratégiája” – hangsúlyozta a szakértő a Hír TV műsorában.  

 

Bár úgy tűnik mostanában már Forgács is tiltott lett ebben a topicban. 

ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.06 -1 2 604097
Nem a Z Creative Commons License 2024.05.06 0 0 604094

Mint cigányok, mi úgy szoktuk, hogy elmegyünk a templomba és meg fogják keresztelni. Édesapám lesz a keresztapja, és nagyon nagy ceremónia lesz. Kettő bárányt vágunk le, egy disznót és egy tehenet, nagyon nagy bulit fogunk csinálni. Demcsák Zsuzsa fogja megnyitni az estét, ő fog apámmal csárdásozni. És Mága Zolit fogom megkérni, hogy ő rántson rá egy nagyot, így fog megkeresztelkedni Demcsák Zsuzsi

 

Egybeforr a Demcsák és a Gáspár család, váratlan bejelentést tett Zsolti az esküvője előtt

omegatau Creative Commons License 2024.05.06 -1 2 604093

Eléggé a mostanában Forgácstól megszokott......

 

Ami érdekes lehet, de arról meg valódi adatok nincsenek, alighanem a fővárosban/ból is felgyorsult a "white flight" a szivárványosmoslék uralma alatt. Nem egyedi jelenség, pl. Eger lakossága a gengszterváltás környékén még majdnem 70E volt ami folyamatosan csökkent, a szivárványmoslék uralma alatt pedig felgyorsult, mostanra már lényegesen 50E alatt van. Ugyanakkor a cigány az egyre több, abszolút értéken és arányaiban is, illetve arányaiban pláne. 

Mondjuk ami Egerben mostanában megy az már biztos komoly lehet, mert viccnek erős kicsit. 9 bógármester-jelölt van, ebből van ugye 1 db fütyez zászlós, 1 darab önjelölt a fütyez korábbi frakcióvezetője a közgyűlésben (oroján) 1 db önjelölt, a fütyez jelenlegi frakcióvezetője (oroszné), meg persze a szivárványmosléknak is van 3-4 jelöltje valamint további önjelöltek. Mondom, ez már biztos komoly, mert viccnek elég erős. 

Mindenesetre az viszont valószínűnek látszik, hogy a mirkócki nevű tulok megy a lecsóba, arra viszont, hogy pöstön karógerit leváltsák kábé nullához konvergáló esély van és nem kell elfelejteni, hogy karógeri elsőszámú idolja londonisztán pastu emírje és azt se felejtsük el, hogy londonisztán lakosságából jelenleg 36,8% az angol, a többi az már nagyrészt mindenféle színesizé, főleg arab, pastu, dari és egyéb muszlim meg egy csomó, nagyrészt szintén muszlim feka, na karógeri (aki amúgy csak análgolyó a gyurcsótány seggében) pont ugyanezt akarja pöstön megvalósítani, muszlimok híján egyelőre cigányokkal. Ezek ebben látják az örökös uralmuk garanciáját. A lakosságcserében. 

Előzmény: ásítósmacska (604092)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.05 -1 1 604092
omegatau Creative Commons License 2024.05.04 0 0 604090

Igazából nem tudjuk, hogy valójában milyen állapotban van a hohol hátország, egyes ottani csatornák szerint eléggé forrpont közeli a helyzet, úgyhogy egy ilyen esetben éles lőfegyver használata nem tenne jót a "morál"-nak. 

 

A zindex is átvette a a hírt amúgy, szerintük "ismerősök" balhéztak (eufemizmus 1.0) meg egyébként "huligánok" (eufemizmus 2.0, ahogy látom ezt a hohol cikkből vették át) holott az eredeti cikk (FF által ukránról angolra fordítva) eléggé egyértelmű: 

On the night of May 4, a conflict arose between the local Roma population and the TP employees.

 

Hát még a fotó:

 

Előzmény: Adad-nirari (604089)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.05.04 -1 0 604089

Az azért furcsa, hogy egy ilyen szorult helyzetben, kvázi katonai diktatúrában levegőbe lövöldöznek, meg flessbengeznek.

Életszerűbb lett volna, ha belelőnek a tömegbe.

Előzmény: omegatau (604088)
omegatau Creative Commons License 2024.05.04 0 0 604088

In Transcarpathia, Ukraine, conscription officers forcibly took two Roma from a tabor, after which Roma from all over the district began to gather near the military recruitment building.

As a result, the gate was broken and the military started shooting in the air and threw a flash-bang grenade. 

 

Videó itt:

https://t.me/ukraine_watch/21700?single

omegatau Creative Commons License 2024.05.04 0 4 604087

Női holttestet találtak gyerekek Aszódon, autójából tette ki az őt rabszolgaként dolgoztató pár

 

A jól megszokott csicskáztatás, aminél egyszerűen egyetlen eset se jut eszembe amikor nem cigányok lettek volna az elkövetők.

De a szintén jól megszokott öregezős ügyek is kezdenek egybefolyni. 

ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.03 -1 1 604086

Még mindig csendben figyelem a fejleményeket.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a publikus konklúzió.

 

Előzmény: bréwa (604070)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.05.03 -1 0 604085
h_g Creative Commons License 2024.05.02 0 2 604084

A kunoknak nagyon viszontagságosan sikerült, többszáz év alatt. Volt bizony olyan szakasza, amikor a magyar hatóság elnézte nekik a bűnözést; és köze volt az ügynek az Árpád-ház bukásához is.

 

Előzmény: botsinkai (604078)
h_g Creative Commons License 2024.05.02 0 1 604083

A vendégmunkások most főleg vietnámiak és filippinók, azoknak sok jó van a kultúrájában. (Bár tény, hogy a Fülöp-szigeteken óriási a bűnözés.)

Előzmény: NB2 (604081)
Nem a Z Creative Commons License 2024.05.02 0 0 604082
NB2 Creative Commons License 2024.05.02 0 0 604081

Migráncsok közül egy se akar itt lenni, húz tovább, de a vendégmunkás itt marad :)

És látjuk az ON-oknál is, hogy ha már sokan vannak, akkor bizony jön a kultúrájuk minden jó és rossz eleme. Mondjuk mi a jó? :)

Törölt nick Creative Commons License 2024.05.02 0 1 604080

Ez nem újdonság, már a Kádár korszakban is mikor "kötelező" volt dolgozni, csodálkoztak eleinte, mikor számonkérték ,hogy másnap nem ment, hogy ja, hogy mindennap kell menni? Ill. fizetésnap után napokig olyan részegek voltak, hogy be se jöttek dolgozni.

Előzmény: NB2 (604071)
WasLos? Creative Commons License 2024.05.02 0 6 604079

A vendégmunkás nem illegális bevándorló. A vendégmunka sosem volt tiltva. Ellenben az illegális határátlépés - leginkább papírok nélkül elkövetve -  máig tiltott cselekedet. 

Előzmény: NB2 (604071)
botsinkai Creative Commons License 2024.05.02 0 0 604078

Kérdés az asszimilálhatóság.

A kunoknak sikerült. Másoknak nem.

Előzmény: emzéperdabljú (604072)
Csam úr Creative Commons License 2024.05.02 0 1 604077

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/hatar-ut-rongalas-elfogas/80mh552?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=blikk-hirkereso

 

"Őrjöngve verekedtek és rongáltak a Határ úti metrómegállóban, elfogta őket a rendőrség: egy 16 éves fiú is a társasághoz tartozott"

 

2 millió Ft a kár. Ki fogja megfizetni?

Saker sahin Creative Commons License 2024.05.02 0 0 604076

Na ugye, ezért is jobb a migráns, neki nem kell a munka, megelégszik a pénzzel.

Előzmény: NB2 (604066)
Saker sahin Creative Commons License 2024.05.02 0 2 604075

Az még az enyhébb változat.De mikor kapott szerszámot, munkaruhát, aztán eladta.Vagy még előleget is sikerült kiénekelni a naiv munkaadóból,,,,

Előzmény: NB2 (604071)
Creative Commons License 2024.05.02 0 4 604074

Ne mossuk össze a vendégmunkást a migránssal, nagyon nem ugyanaz a kettő.

Előzmény: NB2 (604071)
SzJ2 Creative Commons License 2024.05.02 -1 2 604073

Gondoltam hogy ez a felállás.

Előzmény: bréwa (604070)
emzéperdabljú Creative Commons License 2024.05.01 0 4 604072

Önmagában azzal, hogy vendégmunkások jönnek ide dolgozni, azzal semmi baj sincs, sőt, pozitív jelként is felfogható (lenne, ha nem demográfiai krízis állna a háttérben). A gond azzal van, hogy az egykori Németország mürkülisztánná válása is pont így kezdődött, anno csak max. 2 évig és egyszeri alkalommal tartózkodhatott török vendégmunkás ott, aztán most ott tartanak, hogy a két szélső becslés alapján legalább 3,5 de talán 6 millió törökjük is van, párhuzamos társadalmak alakultak ki komplett városrészekből ahol senki nem beszél németül, nem érvényesek a német állam törvényei, a TFR viszont 5 fölötti.

Előzmény: botsinkai (604068)
NB2 Creative Commons License 2024.05.01 -1 4 604071

Főni kampányolt ezzel a migránsok miatt :) Aztán most jönnek százával :)

Nyilván egyértelmű azért, mert Onjaink totálisan alkalmatlanok. Istenem hányszor volt, hogy ON megjelent melőzni, bérszámfejtés bejelentette, majd másnap meg se jelent. Érted se telefon, semmi! Papírhozhattad le a kijelentkezést. És hány ilyen eset volt istenem...

Előzmény: botsinkai (604068)
bréwa Creative Commons License 2024.05.01 0 5 604070

FB-ről másolva:

Lakatos Mirella és családja jól ismert a környéken. Legalább egyszer már évet ismételt. Az iskolában több gyereket is szekált barátaival, akiknek a neve szerepelt a listán. Elsősorban azokat pécézte ki, akik jó tanulók voltak.Az, hogy lesz egy ehhez hasonló eset, már régóta a levegőben volt. Többször is provokált már verekedést az iskolában és az iskolán kívül is. Mirella miatt már több szülő is panaszt tett az igazgatónál és a tankerületnél is. Ilyenkor persze mindig megjelentek a jogvédők és a család távoli rokonai, és nyomást gyakoroltak a közösségre. A családnak több rokona is lakik a keleti országrészben. Unokatestvére, Lakatos Ildikó a berettyóújfalusi Karacs Ferenc szakiskolába jár, és magát "roma és kisebbségi aktivistának" tartja. Emellett több szubkultúrának is a tagjának vallja magát. Ezt a petíciót is ő indította útjára. Ő amúgy szintén zaklatja az osztálytársait.Mirella azzal zaklatta osztálytársait és más osztályok tanulóit, hogy ezt írják alá és támogassák. Az elmúlt egy hónapban gyakran bevitte a politikát az iskolába ami elvileg tilos.

https://www.peticiok.com/toth_mate_elzese_a_karacs_fecobol

 

https://www.peticiok.com/teruleti_autonomiat_a_kisebbsegeknek_es_szubkulturaknak

 

 

 

Előzmény: R.Régi (604069)
R.Régi Creative Commons License 2024.05.01 0 3 604069

Azóta is többen nyilatkoztak, nem véletlen szemelte ki magának ezt a lányt. Anyja persze, hogy védi, te is ezt tennéd a pujáddal, ők meg különösen. 

Előzmény: Törölt nick (604052)
botsinkai Creative Commons License 2024.05.01 0 0 604068

Elvették a magyarok munkáját?

Nincs épeszű munkáltató, aki helyben ne a helyit venné fel a külfődi helyett ugyanazon feltételek esetén.

Előzmény: NB2 (604066)
Nem a Z Creative Commons License 2024.05.01 0 0 604067
NB2 Creative Commons License 2024.05.01 -4 6 604066

az a baj, hogy mindenki csak végletekben tud gondolkozni

 

megjegyzem az ugye megvan, hogy már lassan 100e vendégmunkás van hazánkban, akit nem Donáthék engedtek be, hanem ha Mo-ra jössz nem veheted el a magyarok munkáját Viktor :)

Előzmény: h_g (604065)
h_g Creative Commons License 2024.05.01 0 3 604065

"szeretné ha esetleg úgy működnének a dolgok ahogy egy normális demokratikus európai országban"

 

Arabok késeljenek inkább az iskolákban? Könnyű lenne bevezetni, de kétlem, hogy ettől az ontopikok abbahagynák.

 

Előzmény: NB2 (604063)
NB2 Creative Commons License 2024.05.01 -6 7 604063

OFF!

 

Nem a hazát árulja el, csak szeretné ha esetleg úgy működnének a dolgok ahogy egy normális demokratikus európai országban működik és nem egy afrikai banánköztársaságban. Mégha amúgy az előző esetben nincs igaza :)

Előzmény: omegatau (604062)
omegatau Creative Commons License 2024.05.01 -5 4 604062

Poloskapetya színrelépésével már dónátkacsa alatt is elkezdett forogni a zejus szék, a csekkatkáé alighanem már korábban ment a lecsóba. Innentől kezdve nyilván nem csoda ha minden  provokálási lehetőséget megpróbál kihasználni ez a botmixeres anarchista, az EP-ben a hazámat áruló legalja gazember. 

Lapozzunk. 

Előzmény: Háromtrilla (604060)
Háromtrilla Creative Commons License 2024.04.30 -4 2 604060

Donáth Anna:-"Egy osztálytársa szíven szúrt egy hatodikos kislányt. Az iskolában, a saját osztálytermében. Borzalmas, érthetetlen, felháborító tragédia. Valami olyan, ami nem fordulhat elő. Valami olyan, ami mindannyiunkat megrémít.

A közösségi médiában, ahogy ilyenkor lenni szokott, a vérszomj és a rasszizmus is felüti fejét. Pedig egyvalamit már most is tudunk. Ez biztosan nem faji kérdés. Ez biztosan nem bőrszínről vagy származásról szól.

Ez a borzalom az összeomló magyar iskolarendszer, egy mentálisan leépülő, gyűlöletben szocializálódó társadalom tünete. A „családbarát” kormányzat iskoláiban nincs elég pedagógus, nincs iskolapszichológus, a gyermekvédelmi rendszer leépült, nincsenek vagy nem működnek az intézmények, amik közbeavatkozhatnának. Nincs prevenció, helyette a civileket üldözi a hatalom.

Gyerekeket erőszakolnak meg az állami gondozásban, hiába kérnek segítséget. Nőket gyilkolnak meg a saját otthonukban, hiába fordulnak a hatóságokhoz, és az iskolarendszerben is egyre több a bántalmazás, az öngyilkosság. És most ez a késelés. Nem tudjuk az előzményeket, de egy ilyen agresszió soha nem a semmiből érkezik. És a gyerekeink az iskolában sincsenek biztonságban.

Aki most rasszista indulatot fűt, az segít a felelősöknek, hogy elbújjanak a számonkérés elől. A felelősöknek, akiknek meg kellett volna akadályozniuk, ami történt, a felelősöknek, akik szétverik a magyar társadalmat, akik szétverik az iskolarendszert, a szociális szférát, a gyermekvédelmet."

omegatau Creative Commons License 2024.04.30 -1 1 604059

Ezt tudjuk eddig a halállistát vezető, 12 éves késelő kislány ügyéről 

 

A hozzászólások közt ott van a késelő vezetékneve is, a megszúrté meg a tuggyátokhol. 

Igaz a mandiner ezekről nem tud. 

Előzmény: Törölt nick (604052)
h_g Creative Commons License 2024.04.30 -1 1 604058

A rokonai mondják? Akkor biztos igaz.

 

Előzmény: R.Régi (604050)
Törölt nick Creative Commons License 2024.04.30 -1 1 604052

Írják azt is, hogy pont akit megszúrt ő nem bántotta mégis őt találta meg. Akiktől félt azokkal nem mert késsel sem

Előzmény: R.Régi (604050)
gépítélet Creative Commons License 2024.04.29 -2 2 604051

persze, egyenesen bocsánatot kell kérni tőle, mi ?

 

Minden tanulógyerekben ott van a hajlam a kegyetlenségre, többé-kevésbé kinövik.

 

és akkor van, akit úgy "nevelnek", hogy bármit megtehet másokkal.

Előzmény: R.Régi (604050)
R.Régi Creative Commons License 2024.04.29 -1 3 604050

" Hogy nevelték ezt a gyereket a szülei? "

 

Úgy, ahogy ők a sajátjukat! Pontosan a megszurkált lány és társai voltak azok, akik  beszólogattak, gúnyolták a B. Katalint a szurkálót! Több hozzászólást olvastam a helyiektől, frusztrált volt a lány a sok bántástól, testalkatát, származást illetően bántották, holott a megszúrt és ő is cigány származású. Ő nem lett öngyilkos, mint a kövér fiú, akit szintén a kedves osztálytársak bántottak, hanem revansot akart venni a maga módján. Megdöbbentő, hogy 12 évesekről beszélünk.

Előzmény: Csam úr (604044)
marjori Creative Commons License 2024.04.29 0 2 604049

Az az érdekes hány éves, nem az hogy hányadikos ...

Előzmény: Csam úr (604044)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.04.29 -1 6 604048

Az vessen követ a szurkálóra , aki nem 20 centis késsel megy munkába...:-(

Előzmény: Csam úr (604044)
h_g Creative Commons License 2024.04.29 0 1 604047

Ügyvéd nélkül vs. ügyvéddel.

 

Előzmény: Adad-nirari (604046)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.04.29 0 4 604046

Cs. Krisztián 23 év 10 hónapot kapott volna akkor, ha alkut köt az ügyészséggel, és nem kér tárgyalást, de ő nem élt a lehetőséggel. J. Marcell 14, a testvére, J. Dániel pedig 8 év 8 hónapot kapott volna az előkészítő ülésen történő beismerés esetén, ám ezt egyikük sem fogadta el.

 

 

 

Ha beismerés esetén volt az ügyészség indítványa ~24/14/9, abból hogy lett beismerés nélkül a duplacéknél 7/5?

 

Előzmény: omegatau (604045)
omegatau Creative Commons License 2024.04.29 0 3 604045

„Megfordult a fejemben, hogy kinyírom, de nem megyek le az ő szintjükre” – 25 évet kapott a Deák téri kettős gyilkos

 

. Marcellt rablásban és testi sértés kísérletében mondták ki bűnösnek, és ezért őt 7 év 6 hónap fegyházra ítélték. Testvére, J. Dániel 5 év fegyházat kapott testi sértés kísérletében bűnsegédként, valamint rablás bűntette miatt társtettesként.

...

A három férfi leghamarabb a büntetés kétharmadának letöltése után bocsátható feltételesen szabadlábra.

 

Röhejes büntetéseket kaptak. 

A kettős gyilkosnak kötél vagy tényleges életfogyt járt volna (ez újra gyilkolni fog mikor kiszabadul) a többinek meg vagy 20-25 év fegyház, erre kaptak 25/7/5 évet, amit be kell szorozni 0,66-al. Egy vicc ez az ország. 

Csam úr Creative Commons License 2024.04.29 -1 1 604044

Nagyon jó kérdéseket tesz fel az áldozat édesanyja!

 

"Nem haragszom a szurkáló osztálytársára, számomra csak az a fontos, hogy a gyerekem életben maradjon.De van, amit nem értek. Mi vesz valakit arra, hogy kést vigyen az iskolába és halállistát írjon. A fiam elmondása szerint Mirella és két unokatestvére neve is szerepelt. Hogy nevelték ezt a gyereket a szülei? "

 

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/halallista-bonyi-keseles-kislany/lb0l8by?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=blikk-hirkereso

Előzmény: Ec pec kimehecc a (604043)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.04.29 -1 0 604043
omegatau Creative Commons License 2024.04.28 0 0 604042

Az előbb az önkormi választások adatait néztem, érdekelt 1-2 dolog. Aztán ha már ott vagyok ránéztem a bodi, eddig meglévő adatokra aztán feltűnt, hogy ez a bizonyos "S" nem szerepel ott mint bármilyen jelölt. Aztán beugrott, hogy lehet ok-okozati összefüggés azzal a ténnyel, hogy az úriembert pár hete elvitte a TEK. Utánakérdeztem, és tényleg, elvitték és azóta nem is engedték ki, sőt, az úriember teljes családját is elvitték ugyanakkor, a 4 gyerekét meg ennek megfelelően a gyámügy vette gondozásba. Hiába no, dübörög a választási kampány. 

Egyébként ettől függetlenül van olyan név a listában akit ugyanakkor elvitt a TEK de már kiengedték. Szép jövő vár a falura, annyi már eccer biztos. 

Előzmény: ásítósmacska (604018)
SenkiAdolf Creative Commons License 2024.04.24 0 1 604041

mert megérdemelte!

Előzmény: Nem a Z (604040)
Nem a Z Creative Commons License 2024.04.24 0 0 604040

Gáspár Evelin az Európai Parlamentben!

 

Az ismert showman, Gáspár Győző idősebbik lányának a neve ugyanis felkerült Járóka Lívia fideszes EP-képviselő asszisztensei közé.

 

A júniusi választásokig tartó parlamenti ciklus utolsó évében csatlakozhatott a politikus munkatársaihoz.

ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.22 -1 3 604039

Leírtam már sokszor.

Ezek a gutmenschek kb. saját megelégedésükre csinálják. Hogy meglapogathassák a saját vállukat, hogy micsoda nagyszerű emberek.

A célközönség meg nettó hülyére veszi őket. Megcsináltatják velük azt, amit egy 70-es IQ-jú is képes lenne magától elvégezni, úgy hogy ellesi a szomszédjától.

 

 

Előzmény: SzJ2 (604033)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.22 -1 1 604038

Durva. :(

 

Ezek is úgy nem vették észre, mint a patkányharapós párocska? :((

Előzmény: Ec pec kimehecc a (604036)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.22 -1 2 604037

Kis spéttel reagálok, de mostanság nagyon hajtós időszakom van. :( A fórumozásra se tudok időt lecsípni. :(

 

Várható, hogy ez a pizzéria is majd kiírja a honlapjára, hogy hová nem szállít. Aztán jöhetnek a falvédősirámok, hogy mekkora itt a rasszizmus.

 

Én meg ezt láttam az előbb:

 

https://index.hu/belfold/2024/04/22/verekedes-nyergesujfalu-bolt-vita-okollel-utottek-rugtak-video-ugyeszseg/

 

Itt sincsenek kérdőjelek.

Előzmény: omegatau (604032)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.04.22 -1 0 604036
SenkiAdolf Creative Commons License 2024.04.22 0 0 604035

Nem láttam a felvételt, nem tudom hogy néz ki, de hátha lehetne vele valamit kezdeni. 

Előzmény: SzJ2 (604034)
SzJ2 Creative Commons License 2024.04.22 -1 1 604034

SenkiAdolf  1 napja    0 0 604030

Anyukát is örökbe lehet fogadni? 

Előzmény: SzJ2 (604029)


Mér’ akarnál magadnak rosszat?

Előzmény: SenkiAdolf (604030)
SzJ2 Creative Commons License 2024.04.22 -1 2 604033

Teljesen elegem van az ún. segélyszervezetek munkájából.

Tegnap beszéltem egy kárpátaljai román fiatalemberrel, Brusszelböl jóttek vissza a barátnőjével, ahol egy hétig tartózkodtak valami amerikai Segélyszervezet jóvoltából, pénzt meg papírokat kaptak hogy valami használt autót vegyenek Magyarországon, Amit majd visznek  az ukránokhoz.Addig az ő autójuk- Amit szintén a segélyszervezet finanszíroz- a bp-i reptéren várta őket.Az autót majd a héten viszi ki a két tejfölösszájú gyerek ukrajnába. Ezért elreptették őket Brüsszelbe, ott szórakoztak egy hétig,visszarepültek Bpestre hogy valami húszéves csotrogánnyal “segítsék” Ukrajnát.

A másikat most hallottam a Kossuth rádión: a máltaiak Rimócon! közösségi kerttel segítik az ott élőket, megtanítják őket veteményezni, növényeket ápolni…stb…stb.., de ha kell, bevásárolnak nekik ,  vigyáznak a gyerekekre, a rászorulóknak juttatnak a terményekből. Egy kis faluban! Ahol mindenki tudta hogy ha a krumplit beteszi a földbe , abból lesz egy csomó krumpli…

Teljesen Nórika kettő.

Elég is, mert vagy infarktust kapok vagy agyvérzést.

omegatau Creative Commons License 2024.04.20 0 3 604032

Kérsz egy golyót? Kérdezte a hevesi támadó a futártól + videó

 

a családtagjai pedig a Tények stábját is megfenyegették 

 

Ha valakinek netán még ezen a ponton is kétségei lennének, ott van a 3 db gipszoroszlán a kerítésen....

 

omegatau Creative Commons License 2024.04.20 0 2 604031

Sztem ez ilyen vegyesfelvágott, a nő alighanem a cigányok közé fullosan leintegrálódott, az úgynevezett férje (leggyakrabban ezeknél ilyesmiről nincs papír) meg vagy félcigány vagy teljesen. Az eredmény az meg pont az amit várni lehet. A 2 gyereken viszont mintha nem látszana. Még. 

Előzmény: ásítósmacska (604025)
SenkiAdolf Creative Commons License 2024.04.20 -1 0 604030

Anyukát is örökbe lehet fogadni? 

Előzmény: SzJ2 (604029)
SzJ2 Creative Commons License 2024.04.19 -1 0 604029

Nem úgy néz ki hogy a nő fehér, a Féria pedig nem?

A két kis szőke kislányt seperc alatt örökbe lehetne adni.

Előzmény: ásítósmacska (604025)
SenkiAdolf Creative Commons License 2024.04.19 -5 0 604028

A cigány nőket legtöbb pasi szereti.

omegatau Creative Commons License 2024.04.19 0 0 604027

Berki Sándor: Létezik egy erős közös pont Magyar Péter és köztem

Noha, azt mondja, nem a Tisza Pártba tart. Legalábbis: „Az idei évben nem tervezek ilyen döntést.” Interjú egyebek mellett elszipkázásról a Párbeszédből kilépő roma országgyűlési képviselővel. 

 

A 2022-es ogy. választás (egyik) kvótacigánya úgy lépett az amúgy sosem létezett párbeszéd nevű nanopártból, hogy nem lépett ki. 

De ahogy elnézem bizonyos testrészei (pl. a pofája) az igencsak megnőtt az elmúlt 2 évben. 

Gólyapörkölt Creative Commons License 2024.04.19 -3 1 604026

Index - Belföld - Lopott gólyából akartak húslevest főzni Szabolcsban

 

Árokba zuhant, sérült gólyát próbált ellopni két ember a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírlugoson. Egy szemtanú videóra vette az esetet, ahol az egyik elkövető közölte, hogy akár még húsleves is lehet a madárból.

Sérült gólyát próbált ellopni egy férfi és egy nő a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírlugoson – számolt be róla a Tények.

ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.19 -1 0 604025

Láttam a Tényekben a videót.

Nekem "leintegrálódott" magyaroknak tűntek.

A környezet, a mentalitás, a körülmények (17 évesen két gyerek) viszont teljesen ON irányba mutatnak.

Előzmény: SzJ2 (604023)
Prestonpans Creative Commons License 2024.04.19 0 1 604024

Épp most szerelik fel, az itteniben már üzemel. A második ajtónál, az első után a növények vannak, ott be lehet még lépni és kihozni, ha valaki tud vevőt drágább növényekre; meg karácsonyfaszezonban ott vannak a fenyők. 

Sokáig mesélték, mikor egy ON 25 tuját próbált pénzzé tenni Karácsony előtt. Egy másik koszorút vitt be a virágoshoz, hogy még sokat tud belőle hozni, ha kell, de a virágos felismerte, hogy ezt ő maga kötötte.

Előzmény: omegatau (604020)
SzJ2 Creative Commons License 2024.04.19 -1 1 604023

https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/patkany-harapdalt-veresre-egy-csecsemot-ocsan/b7wgvt0

 

miért nem lehet a gyerekeket azonnal! órökbeadni? A kedves szülökkel pedig  elbeszélgetni a fogamzásgátlásról?

SzJ2 Creative Commons License 2024.04.19 -1 0 604022

Én szívesen órökbefogadnám és megfelelő!!! nevelésben részesíteném!

Előzmény: omegatau (604007)
omegatau Creative Commons License 2024.04.19 0 0 604021

Különösebben nem érdekel az ürge,a  faszbukk meg pláne. Azt mondják egy időben úgy járkált a faluban (mikor törvénytelen módon felfüggesztették a polgármestert) hogy már ő a konkrét polgármester. Aztán meg mégse. Közben a bíróság azokat a "határozatokat" is megsemmisítette amikben az állt, hogy a polgármester nem, de a gödöllői import nímand, úgynevezett jogvédő, terjeszthetett volna be határozati javaslatokat. Állítólag Pető újraindul, de ebben azért még nem lennék biztos.

Úgy hallottam Pető -eddig- legalább 5 rendkívüli ülésen próbálta megszavaztatni a ktsgvetést, de nem szavazták meg. Így aztán a faluban nem működik semmi, többek közt segíjjke sincs és bármelyik percben megtörténhet a közművek kikapcsolása is. Állítólag Pető próbált szabónál kilincselni pénzért, de szabó azt mondta neki, hogy ez az eset példátlan, egyelőre vizsgálják, hogy a következő ilyennél mit lehet majd tenni, és nem tud segíteni, ha arról lenne szó, hogy hiányzik 1-2 milla abban tudna, de itt nem ez van, a komplett ktsgvetés hiányzik. Az iskola és az óvoda azért tud még működni mert azok már sok éve a máltai kezelésében vannak

Előzmény: ásítósmacska (604018)
omegatau Creative Commons License 2024.04.19 0 0 604020

A bejárati ajtón, többszázezer forintnyi áruval megrakott kosarakkal kimenni, ez kimeríti az erőszakos fosztogatás tételét. 

A lidlekben még nincs a bejárati oldalon forgószárnyú beléptető, más boltokban szinte mindenütt ilyen a rendszer. Nem kell rajta csodálkozni, ha a lildlekben is odakerül hamarosan. 

Előzmény: ásítósmacska (604019)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.18 -1 0 604019

Sarkadi tesco 2.0?

 

 

Előzmény: Té (604017)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.18 -1 0 604018

Közben eszembe jutott: Suha.

Ránéztem a fb-jára, hetek óta csak hitgyülis igéket nyom egyfolytában. :)))

 

Előzmény: omegatau (604016)
Creative Commons License 2024.04.18 0 0 604017
omegatau Creative Commons License 2024.04.18 0 0 604016

Nem szoktam használni a faszbukkot, de sztem az akire te gondolsz az az (egyik) önjelölt tarnabodi bógármester.

Bodnak nincs elfogadott ktsgvetése (sztem 90 óta példátlan módon) ergo idén még semmilyen számlát nem fizettek ki, ugyanis az állam nem utal egy vasat se, de ettől függetlenül még se az áramot, se a gázt, se a vizet, se a közvilágítást nem kötötték ki a faluban. Ahogy hallottam ez az önjelölt izé (és a 3 nagy képet viselő, akik megakadályozzák a ktsgvetés elfogadását) nemrég habzó szájjal őrjöngtek faszbukk-élőben, hogy majd akkor szavazzák meg ha Pető lemond meg ez lesz meg az nem lesz. Annyi eszük nincs, hogy júniusig már akkor se történik semmi (helyesebben talán októberig) ha Pető lemondana, csak a faluval van kibaszva. 

A kampány az amúgy dübörög az összes faluban, a putrifalukban leginkább a rendőrség az egyéb hatóságok bevonásával, az önjelölt önjelöltek sorozatban jelentik fel egymást és -ahol még van ilyen- az önkormányzat intézményeit (szórványosan van még pár óvoda, iskola leginkább már sehol) ÁNTSZ-nél, adóhivatalnál, kormányhivatalnál, ami eszükbe jut. De konkrétan riodetarnazsadányban úgy halottam Dányi dokit is feljelentették, muszájból ki is szállt hozzá több hatóság is, sztem a doki hamarosan ott is hagyja őket a náthás picsába. Jelenleg amúgyis úgy néz ki, hogy csak cigány polgármesterjelöltek lesznek abban a faluban (bár pletykaszinten beszélnek egy magyarról, hogy talán mégis) a falu ktsgvetése a csőd határán, úgyhogy ott már amúgyis csak a szakadék aljától még lejjebb vezet út. 

Előzmény: ásítósmacska (604015)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.18 -1 0 604015

Mi van azzal az önjelölt nagydarab ON-nal, aki folyton élőzött a fb-on, MOnaco-ból meg egyéb proccos helyről?

Előzmény: omegatau (604013)
omegatau Creative Commons License 2024.04.18 0 0 604014

Na ezek is nyugodtan feldughatják a paywalljüket maguknak. 

Előzmény: ásítósmacska (604012)
omegatau Creative Commons License 2024.04.18 0 0 604013

Élhetőbbé tenné Tarnazsadányt Botos Péter Adrián

 

Egy halom lózung és a kőkemény "csapat":

 

 

Némelyikről tudom kicsoda. Balról a 3. pl. egy cigány buszsofőr akit nemrég valami "ügy" (valószínűleg gázolajlopás) miatt elbocsátottak (és szóltak a többi környékbeli munkáltatónak is róla) a volántól, de a többi is minden valószínűség szerint valami hasonló. 

Egyébként ez az úgynevezett jelölt a médiahackeléshez elég jól ért, a heolon néha hetente néha havonta jelennek meg erősen propahanta szagú cikkek amikben szerepel a neve. 

ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.17 -1 0 604012
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.17 -1 1 604011

https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/tiz-diler-rendorkezen

 

Ha jól látom a videón, az első delikvenst az ágyneműtartó mellől húzták elő... Klasszik! :-D

 

ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.17 -1 5 604010

"védője szerint csak gyerek volt"

 

És kit érdekel ez? A törvény a mértékadó, nem egy ügyvéd véleménye!!!

 

Mindazonáltal, ha már ügyvédek viselt dolgait piszkáljuk, szépen beleillik a sorba "kedvencünk" is, aki szerint a járókelőket - öltözetük alapján - véresre verő olasz antifa nem terrorista, csak állást foglalt.. 

MGY: az olasz nő nem terrorista, csak az a meggyőződése, hogy állást kell foglalnunk a fasizmus újbóli megjelenése ellen.

 

 

https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/04/elkepeszto-allitassal-mentegeti-az-antifa-ugy-vadlottjat-magyar-gyorgy

 

És akkor még ne is emlegessük a Sztojka Katókát mentegető ügyvédet, emlékezhettek...

"nem bűnöző, csak meglátta a lehetőséget, és nem tudott ellenállni a kísértésnek".

 

PAFF!

Előzmény: omegatau (604007)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.17 -1 0 604009
Csam úr Creative Commons License 2024.04.15 0 7 604008

 

Kedves  bíró úr, addig tessék féllábon állni amíg ebből az emberből hasznos társadalmi tag lészen!

Előzmény: omegatau (604007)
omegatau Creative Commons License 2024.04.15 0 6 604007

Deák Ferenc téri kettős gyilkosság: A jog szerint felnőtt, de a védője szerint csak gyerek volt

Magas biztonsági kockázatú a négy évvel ezelőtti tragédia elsőrendű vádlottja. 

 

Ahogy nézem ezek még az ártatlanjuzsikánál is sokkal ártatlanabbak. 

 

J. Dánielt és J. Marcellt letartóztatásba helyezték, utóbbit mégis kiengedték, majd visszakerült a súlyos kényszerintézkedés hatálya alá. J. Marcellt ezúttal ugyanis súlyos testi sértéssel és garázdasággal gyanúsították meg, miután betörte apja orrát, a lépcsőházban pedig az ikertestvérével, J. Dániellel verekedett össze, aki a Deák téri késelés harmadrendű gyanúsítottja. 

.........

Nem tudtam, hogy ez így fog végződni. Ha tehetném, visszafordítanám az idő kerekét. Az élet megóvása mindenekelőtt áll. Szeretném leülni az adósságomat azért, amit elkövettem. Szeretnék a későbbiekben hasznos tagja lenni a társadalomnak.

 

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a védőúrnak mennyi idő alatt sikerült ezt a nyilvánvaló hazudozást bemagoltatnia.....

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.04.11 -1 2 604004
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.11 -1 0 604003

Azóta sincs semmiféle visszhang.

Több, mint érdekes.

 

Más: Rózsavölgyben-Budafok alsóvárosban megint megszállás van!

https://www.fkf.hu/xxii-keruleti-lomtalanitasi-korzetek

Előzmény: lali a lilaló elalélt (604001)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.04.11 -1 0 604002

Sokkolóval ártalmatlanítottak a rendőrök az esztergomi kórházban egy férfit, aki tört-zúzott és rátámadt több egészségügyi dolgozóra – közölte a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

 

A bántalmazottak közül ketten súlyosan, ketten pedig könnyebben megsérültek.

A férfit az esztergomi rendőrkapitányság rendőrei sokkolóval, valamint testi kényszer és bilincs alkalmazásával ártalmatlanították, majd előállították, és a gyanúsítotti kihallgatását követően őrizetbe vették.

 

A részletek a netuddkinél

lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.04.10 0 0 604001

A Tények csak belemazsolázott az egyébként három és fél perces videóba.A felvétel 7-én volt azóta háromszor 24 óra eltelt már.Semmi hír az elkövetőkről.

Előzmény: ásítósmacska (603999)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.10 -1 0 604000
Előzmény: Falk,a vezér (597270)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.10 0 2 603999

A Tényekben bemutatták a videót.

https://tenyek.hu/video/add-fel-magad-vagy-megtalalunk

 

Sehol nem látok országos felháborodást és az önbíráskodás miatti hisztit.

Ki érti ezt?

 

 

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603994)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.10 0 0 603998

Egy ismerősünk lakott ott átmenetileg ebben a (viszonylag) új építésű házban.

https://maps.app.goo.gl/EBzkfyGxrztauEPHA

 

Köröskörül lepukkant gettó. Az udvarra beparkolásnál (hiába volt távnyitó), lejött ellenőrizni, hogy nem surran-e be környékbeli "fiatal". Mert gyakran volt ilyen, ami aztán betöréssel végződött.

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603997)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.04.10 0 0 603997

Nomeg a Sárkány utca.Még a nyolcvanas években volt egy kollégám ,akkoriban KISZ titkár, aki ott lakott.Meg akartam látogatni de jóindulattal lebeszélt róla.-Ha belép vagy kilép az emberfia a kapun nem kizárt,hogy valahonnan a sötétből kap egy nagy maflást.Engem ismernek már de néha  engem is ér meglepetés- mondta....Talán azóta javult a helyzet....vagy nem..

Előzmény: ásítósmacska (603996)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.09 0 0 603996
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.09 -1 1 603995

Durva!

Ilyenkor hol a visító ballib sajtó, hogy gárda meg miegyebek?

Költői kérdés.

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603994)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.04.09 0 0 603994
Prestonpans Creative Commons License 2024.04.09 0 0 603993

Volt szerencsém életemben mindenféle kisebb és nagyobb helyi urakhoz, ők, lévén szocializmus/kádárizmus, még kénytelenek voltak mindenféle néposztályokkal együtt iskolába járni. Legfeljebb az kezdett feltűnni, hogy, aki tehette, szélsebesen költözött családi szinten kifelé a legközelebbi káderdűlőbe, vagy egy másikba, ha azokkal speciel utálták egymást. 

 

Ezek az egészséges társadalmi vegyülésben felnőtt emberek olyan szinten nézik le a mai napig a szimpla átlagpolgárt/parasztot, mintha Etonban vagy Harrowban végezték volna a középiskolát, pedig akkoriban a hírét nem hallották se egyiknek, se másiknak. Ez a munkahelyektől a közutakig zsinórban mindenfelé tapasztalható.

Előzmény: ásítósmacska (603990)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.09 0 1 603992

valamelyik olyan területre, ahová nincs pizzakiszállítás.

 

 

Micsoda kódolt rasszizmus! :-DDD

Előzmény: Abszolút Igazság (603991)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2024.04.09 -2 3 603991

"hát szerintem nem feltétlenül szükséges az ásó-kapa-vasvilla kezelésének (vagy inkább elszenvedésének) megtapasztalása a későbbi társadalmi vitához."

 

Valóban, nem feltétlenül szükséges.

De aki túlontúl lilaködös elképzeléseknek ad hangot, azt mégis csak célszerű lenne pár hetes érzékenyítésre küldeni (bentlakással, természetesen) valamelyik olyan területre, ahová nincs pizzakiszállítás.

Előzmény: ásítósmacska (603988)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.09 0 0 603990

KOmment:

 

@user-di8wh9pn5l 5 nappal ezelőtt

 

Tehat minden nem szegeny gyerek melle tegyunk egyet a putribol, hogy majd mindenkinek pontos valosag erzekelese legyen... ha valakinek rossz legyen mindenkinek rossz... elarulom ezek a buborekok mindig leteztek es fognak is, mindig minden erzekeles szubjektiv

Előzmény: P.nabajusz (603985)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.09 0 0 603989

reimre, olvastad "kedvenc jogászunk" legújabb ámokfutását antifa ügyben?

 

ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.09 0 2 603988

Tipikus belvárosi csajszi osztja az észt, aki max. újságcikkben olvasott integrálandókról.

 

Torz valóságérzékelés, bakker!

Meg "saját buborékban felnőve nem lesznek képesek társadalmi vitát lefolytatni" - hát szerintem nem feltétlenül szükséges az ásó-kapa-vasvilla kezelésének (vagy inkább elszenvedésének) megtapasztalása a későbbi társadalmi vitához. :-D

Előzmény: P.nabajusz (603985)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.09 0 2 603987
P.nabajusz Creative Commons License 2024.04.08 0 6 603985

Az egyik oligarcha gyerekének a padtársa a másik oligarcha gyereke

 

"25-30 éve egy vidéki város szélén nőttem fel. Sok volt a cigány. A mi utcánkban még nem, de 3-4 utcával arrébb már többen és onnan néhány utcára meg már egy komplett rezervátum volt. Többször kiraboltak, betörések voltak a környéken, kosz, retek arrafelé. Előfordult idős emberek megölése is, amit most már "öregezésnek" hívnak.

 

Szerencsére az általános iskolába, ahová jártam már kevés jutott, mert a körzetük a zömének más volt. A gimnáziumban meg tényleg elvétve voltak. Amikor a fővárosba jöttem tovább tanulni, akkor többen rasszistáztak a cigókkal kapcsolatos véleményem miatt. Ma már tudom, hogy ezek az évfolyamtársaim nem találkoztak a valósággal. Nagyon torz valóségérzéseik voltak. Most Budának egy jobb részén lakom. Szerencsére itt nincs cigány. Ha ilyen helyen nőttem volna fel, akkor valószínűleg én is rasszistáznék. De lehet, ha nem egy szegregáltabb iskolába járok, akkor most nem itt tartanék. Úgyhogy javaslom azért kiszakadni belpestről és nem mindent elhinni, amit a bölcsész karokon oktatnak."

 

Csam úr Creative Commons License 2024.04.07 0 1 603984

Persze a mobilja meg az irati maguktól odasétáltak. 

 

Pont olyan mint a kisgyerek aki ott áll a törött pohár cserepei felett és azt mondja nem én voltam....

Előzmény: ásítósmacska (603983)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.04.06 0 0 603983
Csam úr Creative Commons License 2024.04.05 0 3 603982

Nem Igazán méltatják, pedig mennyi pénzt elköltött az adónkból... a szegényekre.

Előzmény: omegatau (603981)
omegatau Creative Commons License 2024.04.05 0 2 603981

Elhunyt Ferge Zsuzsa szociológus 

 

Maradjunk annyiban, hogy no komment, de a mandis hozzászólásokba érdemes beleolvasni.

 

Előzmény: Csam úr (603980)
Csam úr Creative Commons License 2024.04.05 0 0 603980
Csam úr Creative Commons License 2024.04.03 0 0 603979
h_g Creative Commons License 2024.03.31 0 3 603978

Ajjajj, a kolumbiai és egyéb középamerikai drogszindikátusok átrakóhelye és nagybani piaca? Még csak az hiányzott Ózdnak.

 

Előzmény: nyman (603977)
nyman Creative Commons License 2024.03.31 0 3 603977

Index - Kultúr - Ózd olyan lesz, mint Miami  ...  Ha pedig a cigányok szeme világítana, olyan lenne, mint Las Vegas :)  (egy vicc után szabadon)

SzJ2 Creative Commons License 2024.03.30 0 2 603976

nyman Creative Commons License 2024.03.30 0 0 603975

Ha most szélsőliberális lennék, azt mondanám: "így az önkormányzati választás előtt a fasiszta, náci, rasszista Fidesz így akarja az esélyes jelöltet kiiktatni a választási folyamatból"

:) 

Előzmény: ásítósmacska (603973)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.29 0 1 603974

Nagyon ügyes ! Így kell magunkévá tenni a közmunka programot! ( meg az érte járó juttatást)  :D !

Előzmény: ásítósmacska (603973)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.29 0 3 603973

Már 2011-ben is volt bőven a rovásán....

 

 

https://www.heol.hu/hirek-orszag-vilag/2011/10/uzsorasok-elozetesben-a-polgarmester

 

Tornanádaska polgármestere a szociális boltban hitelezett 100 százalékos kamattal, rokonait közmunkaprogramban behajtásra foglalkoztatta a gyanú szerint.

 

Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság szerdán a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tornanádaska független polgármesterét, valamint a településvezető feleségét és unokatestvérét, akiket uzsora-bűncselekmény elkövetésével gyanúsítottak meg.
Beri Tamás, Tornanádaska idén januárban, időközi voksoláson megválasztott polgármestere és felesége a településen úgynevezett szociális boltot üzemeltetett. A rászorulók ott napi limit alapján élelmiszereket vásárolhattak hitelbe, a gyanú szerint a tartozásukat átlagosan 100 százalékos kamattal terhelten a családjuknak folyósított segélyekből kellett megadniuk.

A polgármestert, a feleségét és a polgármester unokaöccsét gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség. A nyomozás adatai szerint a polgármester a testvérét és az unokatestvérét a közmunkaprogram keretében gyakorlatilag arra alkalmazta az önkormányzatnál, hogy a segélyek kifizetésekor "rendet” tartsanak, "biztosítsák a nyugodt körülményeket a bolti tartozások beszedésére".

Előzmény: omegatau (603972)
omegatau Creative Commons License 2024.03.29 0 2 603972

Azért a f.o.s legbelsőbb köreitől eltekintve már nem ennyire szemérmesek:

 

Két hónappal a választások előtt letartóztatták Tornanádaska polgármesterét

„Ami itt folyt, az már elviselhetetlen volt” – mondta az egyik helyi lakos.

 

Letartóztatták Tornanádaska uzsorával vádolt vezetőjét: még most sem mernek egy szót sem szólni a faluban

 

– Mindenfélét mondanak róla, de semmi nem úgy volt, sőt, meg sem történt – mondta lapunknak a “szociális bolt” előtt ülve a helyi kisebbségi önkormányzat képviselője  

 

Meglehet ottsevót, meg különben is visszavitték. 

Az is érdekes, hogy egyedül a blikkben mernek arra célozni, hogy mirüll is van itten nagybaszó: 

 

a nagyrészt hátrányos helyzetű, romák lakta borsodi falu lakosai kárára

 

 a helyi kisebbségi önkormányzat képviselője  

Előzmény: ásítósmacska (603971)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.29 0 2 603971

Nem lep meg.

 

Pár hete telesírták a netet a plazmás cikkel. Aminek fele sem igaz

 Most meg ugyanazok kussolnak.

Előzmény: omegatau (603970)
omegatau Creative Commons License 2024.03.29 0 3 603970

A boon cikkében "némileg" több információ lelhető fel:

 

Letartóztatta a bíróság a több bűncselekménnyel összefüggésbe hozott borsodi polgármestert!

 

Tornanádaska első emberéről van szó, tudta meg portálunk, aki már szembekerült a törvénnyel néhányszor korábban is. 2011-ben kétszer is. Előbb egy dubicsányi születésnapi buli sült el nem túl jól, ugyanis a sértett férjének állítása szerint részegen kötekedett, többeket megütött, majd egy nőt úgy fejbe rúgott, hogy több öltéssel kellett varrni a fejét. Itt volt rendőrségi intézkedés, de bírósági ügy nem lett a dologból. 

Még ugyanebben az évben Berit és a feleségét, illetve az unokaöccsét is előállították, letartóztatták és meggyanúsították uzsora-jellegű bűncselekmény miatt. Konkrétan az úgynevezett boltocskázás volt a vád alapja, eszerint a polgármester felesége úgynevezett szociális boltot üzemeltetett a településen, ahol a község lakói a polgármester által meghatározott napi limit alapján élelmiszereket vásárolhattak hitelbe. A következő hónapban az adósoknak a felhalmozott, átlagosan 100 százalékos kamattal terhelt tartozásokat a családjuk részére folyósított segélyekből kellett megadni.  

 

Előzmény: ásítósmacska (603967)
omegatau Creative Commons License 2024.03.29 0 0 603969

A baller sajtó (rövidebben: f.o.s.) mindigis odáig volt ezekért az eufemizmusokért, ez a cikk annak a mintapéldánya, valamikor valahol történt valami, valakit valahol letartóztattak. Se településnév, se monogram, se semmi. Mondjuk ettől nem hinném, hogy nem "szivárgott" már ki a neve, de a leírtak minden eufemizmustól függetlenül eléggé tipikusak. 

Mindent összevetve elképzelhető, hogy az eset már a választási kampány része, ami dübörög már mindenfelé, de nagyon. 

Az errefelé sokat emlegetett riodetarnabod nevű koszfészekben pláne. Ugye ott nemrég időközin választottak polgit, Pető halála után a fivérét, Petőt. De nem ez a lényeg: a korábbi Petőnek egy fős többsége volt a testületben, de az újabb Pető megválasztása után ebből egyet egy önjelölt polgármester és a franc tudja honnan (vagyis azt tudjuk: Gödöllőről) és franc tudja minek (vagyis azt is sejtjük, meglehetősen zavaros "gazdasági" összefonódások vannak az önjelölt pógármester és közte) odavakarodott, önmagát jogvédőnek nevező fasztudjaki egyet "átállított", azóta persze az egyik botrány a másikba ér. Most éppen az van, hogy a testületi többség nem hajlandó megszavazni a ktsgvetést, úgyhogy hónapok óta nincsenek kifizetve a hivatali dolgozók és az összes számla se, úgyhogy -ahogy hallom- napokon belül esedékes a villany, a gáz és a víz kikötése, ezzel a hivatal bezár. Közben az önjelölt izé és a vele "szimpatizáló" képviselők a faszbukkon őrjöngenek (eddig ~5 rendkívüli ülésen próbálta Pető megszavaztatni a ktsgvetést) hogy majd akkor szavazzák meg ha Pető azonnali hatállyal lemond meg ez lesz meg az lesz. Még annyi eszük sincs, hogy júniusig már akkor se lesz semmi, ha Pető lemond. Ehhh. Lesznek még júniusig érdekes események. 

Előzmény: ásítósmacska (603967)
omegatau Creative Commons License 2024.03.29 0 0 603968

Ezeknek a legtöbbje úgy "magyar", hogy eredetileg ungár. 

Persze ettől még lehet genetikai rokonság is, de erre nézve jelenleg nincs adat. 

Előzmény: SzJ2 (603966)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.28 0 5 603967

Ilyen cirkalmasan leírni, hogy uzsorázott! 🤣🤣🤣

 

https://24.hu/belfold/2024/03/28/letartoztattak-borsodban-egy-polgarmestert-aki-kiskiralyt-jatszott-a-telepulesen/

 

"A közlemény szerint a gyanúsított „több helyi lakos és további, ez idáig be nem azonosított személy részére jogszabályi engedély nélkül pénzügyi szolgáltatási tevékenységet végzett oly módon, hogy üzletszerűen hitelt és pénzkölcsönt nyújtott nekik”.

SzJ2 Creative Commons License 2024.03.28 0 0 603966

Ez a dr.Magyar meg a Magyar Péter rokonok? Vagy cask névrokonság van?

Előzmény: omegatau (603964)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.03.27 0 1 603965

Keresztnevük ezeknek pont nincs...

 

Előzmény: omegatau (603964)
omegatau Creative Commons License 2024.03.27 0 2 603964

Úgy néz ki, mégsem kapják meg a recski sárlavina károsultjai a beígért félmilliárd forintot

A szakértői vizsgálatok eredménye nem teszi lehetővé a kifizetést. 

 

Na ennek az ügynek se lesz már vége sose. 

Összenézve a mostani meg picit régebbi cikkeket az a helyzet, hogy 11 v. 12 "család" van akik teljes mértékben elzárkóznak a kárrendezés szinte minden formájától. Véletlenül pont ugyanezek a "családok" doktoragyargyörgy úgynevezett ügyfelei, vagyis beszopták azt abban bíznak, hogy doktoragyargyörgy hatalmas összegű kártérítést fog nekik kiperelni. 

Hát igen, anno az ivádi ügyben is egy doktoragyar (csak a keresztneve volt más) hitegette a bizonyos pusoma dénest hatalmas összegű kártérítéssel évekig. Az eredmény közismert. 

nixon70 Creative Commons License 2024.03.27 0 0 603963

A pintőrség is oda tehetné magát.

A MÖM-nak ha szólnak, megint járhatnak bíróságra.

Előzmény: ásítósmacska (603962)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.27 0 1 603962

A helyiek úgy gondolják, hogy 24 órás kamerás megfigyeléssel, a polgárőrség létszámának növelésével lehetne visszaszorítani az esetek számát.

 

 

Ajjaj! Itt is a "falu minden lakosát diszkrimináló" intézkedés lesz? :))

By Áládár... Halmajugra.

Előzmény: omegatau (603961)
omegatau Creative Commons License 2024.03.27 0 3 603961
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.26 0 0 603959
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.25 0 0 603958

Pár napja vki ajànlott erről egy threadet a redditen. Épp csakbelenéztem, überdurva. 😒

Előzmény: kilógó lóláb (603955)
omegatau Creative Commons License 2024.03.25 0 2 603957

A gödöllői bíróság biztonsági őre tarkón vágott egy cigány aktivistát, a rendőrség elutasította a feljelentést

 

Egy nemenyhén zavaros történet, amiből a berakott videó kábé semmit nem támaszt alá. 

omegatau Creative Commons License 2024.03.25 0 2 603956

Erről jut eszembe: nemrég hallottam, hogy egy bizonyos faluban, ahol a lakosság olyan 700-750 fő, 90+% cigány, 2023-ban 12 élveszületés volt (ez amúgy gyanúsan kevés, de az adat konkrét) nade nem is ez a lényeg: a 12 gyerekből 6-ot (igen a felét) a gyámügy még a kórházban nemistudom hogy nevezik, mondjuk úgy kiemelt a családból, vagyis a hivatalos indoklás szerint a nem megfelelő életkörülmények miatt nem engedte "haza"vinni. 

Ugye egy mérés nem mérés, egy minta nem minta, de ez akkor is eléggé "érdekes". 

Előzmény: kilógó lóláb (603955)
kilógó lóláb Creative Commons License 2024.03.23 -2 3 603955
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 603954

Ismervén a szereplõk karakterét , nagyon elképzelhetõ. Csak egy részlet:


" Volt olyan, hogy a tanteremben leguggoltatta, majd felemelte a magasba, miközben a száját szétfeszítette. Bogi szája ekkor szakadhatott szét – magyarázza az édesanyja, aki emiatt még orvoshoz is elvitte a gyereket."

 

Olyan jellegzetes. És annyira életszerû.

Előzmény: ásítósmacska (603953)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.23 -1 0 603953

Csak nehogy ebből is pénzkeresési stratégiát csináljanak...

 

 

Előzmény: SzJ2 (603950)
kilógó lóláb Creative Commons License 2024.03.23 -2 0 603952
0010011 Creative Commons License 2024.03.23 0 5 603951

Sziasztok

Nekem is több konfliktusom volt már cigányokkal.Ha nem is nagy volumenűek, de voltak ,ahogy szinte mindenkinek.

Az a gond hogy erőszakosak szerfelett.A mi városunk tele van már velük, régen korántsem volt ennyi úgy 16-20 éve.Ezáltal rengeteg varostész van, ahol megtelepedtek bár hal istennek mi nem olyan részen lakunk, akik voltak itt, már elköltöztek, de lehet le is sittelték már.Egyszerűen nem jó a közelükben lenni, tisztelet a kivételnek.Mert van kivétel.Anyum tanár volt, egy olyan iskolában ahol szinte mindenki cigány volt, a képeken is látom.én nem.is megyek arra, mert nem egy biciklinket meglovasították már az évek alatt.(Mondanom se kell, azóta se kerültek meg)bár 6 éve volt az utolsó, úgy pont az nyúlta le akit említettem hogy a közelünkben lakott, és elköltözött.A rendőrségen a srác nem jelent meg, 5 felnőtt vett ki szabadnapot, hogy elmenjen, a szaros gyerek mef el se ment.Mondjuk akkor már lehet hogy nem lakott nálunk, de sokszor találkoztam akkor vele.Nem az én biciklimet lopta el, de nekem mondta váltig hogy ő miután ment vele egy kört letámasztotta utána, csak valami buzi kukás elvitte...hihető mi?

Ezekben az a jó hogy előbb utóbb,, elkerülnek,, általában börtönbe,🙃nem csak velünk genyóznak.

Amyum se bírta tovább a tanítást a suliban, a koronavírus óta nyugdíjazta magát, pedig pár éve lett volna még.A távoktatatást még megcsinálta 2020 júniusáig, de utána elköszönt.30 valahány évet tanított, de az utolsó 5-6 évben rengeteg gondja volt a romákkal, hisz azokat a sulikst - volt hogy több suliba tanított egyszerre- fogta ki ahol hemzsegett tőlük.Bar nem bántalmazták hála istennek.

  A néhai iskolám ugyan szinte teljesen cigány mentes volt akkoriban,  , de azóta megtelt velük .

A rendes cigányok kategóriaba is sokan tartoznak, de a mi városunkban el vannak szállva .A buszvezetők is nem szólnak ha nincs bérletük, jegyük(hisz mért lenne)ha vesznek a sofőrnél, akkor is olcsóbban adja nekik.(Mondjuk ő is saját zsebezik )

volt pár cigány sofőr, egy apa-fia meglopta a kolégait rendszeresen, de a fia még mindig a cégnél van, csak attették helyközibe.Az apa meghalt több éve, 55 éves volt.Akar ma is dolgozna.Ha a cégtől loptak volna,jóval hamarabb kirúgták volna .Így nem rúgták ki, bár csodálom hogy büntetlenül lophattak.Szólni lehetett nekik, nem erőszakosak.Utasokkal emelték fel a hangjukat néha.

Ők hiába hogy dolgoznak, ilyen értelemben rendesek, de a vér megvan hennük is, és lopnak.vagy loptak.

Nyilván sok ilyen van

Magyarban is.

Rengeteg gond van egy átlag cigannyal, asszimiláció hülye ötlet volt .Külön várost kéne létrehozni nekik.Akik nem akarnak dolgozni, lopnak erőszakosak, a dolgozók tartják el őket.Modt én se dolgozok, de én rajta vagyok

 

 

Előzmény: Álmos user (603938)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 603950

A nyakam rá hogy idetartozik:

https://444.hu/2023/04/14/kocsis-fulop-deruljon-ki-az-igazsag

 

"
"Az atya azt mondta nekem, hogy az illető családot is nagyon sokban segítette, majd egy ponton nem segítette tovább, és szerinte ebből fakadt ez a fajta bosszú,"(részlet a cikkbõl)

 

Prestonpans Creative Commons License 2024.03.21 0 0 603949

Hogyne...de, hogy ilyet is...? :-)

Előzmény: ásítósmacska (603948)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.21 -1 1 603948

Hív a vasút, vár a MÁV?

 

😂😂

 

Ha még vki emlékszik a reklámszlogenre...

Előzmény: Prestonpans (603947)
Prestonpans Creative Commons License 2024.03.21 0 0 603947
Csam úr Creative Commons License 2024.03.20 0 0 603946

https://24.hu/belfold/2024/03/20/jozsefvarosi-gyilkossag-elkoveto-rendorseg-fenykep/

 

"megöltek egy férfit...A feltételezett elkövetőt délelőtt azonosították,...A 30 éves Bakró Ferenc"

 

SzJ2 Creative Commons License 2024.03.19 0 3 603945

Nem volt arányos. Illetve , sokkal keményebben kellett volna. Amúgy most nem emlékszem pontosan , hogy az illetõt akkor megfogták? Mert ha igen , akkor miután beultették az autóba , akkor el kell hajtani , a "tömeg" meg hadd kiabáljon ott. "Majd megunják és hazamennek"

Előzmény: ásítósmacska (603942)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.19 0 4 603944

Garázdaság, meg rendzavarás , na persze  majd kapnak egy szigorított ejnye-bejnyét felfüggesztve....

Előzmény: ásítósmacska (603942)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.19 -1 0 603943

Ha az IMEEI-be vinnék, sírva könyörögné vissza magát a böribe!

 

 

Előzmény: Csam úr (603941)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.19 -1 0 603942

Update:https://www.borsonline.hu/aktualis/2024/03/autos-uldozes-baleset-es-lincshangulat-kerepesen-videoval

 

A rendőrségi vizsgálat elsődleges megállapítása szerint a rendőri fellépés szakszerű és arányos volt. A helyszínen készült videófelvételek alapján a rendőrök profi módon kezelték a konfliktusos helyzetet, annak ellenére, hogy személyes sértéseket és a lökdösődést is el kellett viselniük. A helyszínen két személyt előállítottak, és többek ellen garázdaság és rendzavarás miatt eljárás indult.

Előzmény: Csam úr (603930)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.19 0 3 603941

Ehhez semmi köze Istennek. Egyszerűen meg akarja úszni a büntetést, mivel ez már visszaesőnek számít és már nem kiskorú vagy fiatalkorú szóval súlyosabb lehet a büntetési tétel. Rafináltan az mondja hogy  ne tessenek engem megbüntetni inkább  gyógykezelésre van szükségem nem börtönre. Elvégre mennyivel kellemesebb mint a zárka. Már pedig visszaesőként hosszú évekre számíthat. ( Remélem)

 

Meg elgondolkozhat, hogy egyedül a nővére fogadta be őt a börtön után, ezek után majd ha egyszer szabadul, ki a fene fogja őt befogadni .

Előzmény: ásítósmacska (603940)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.19 -1 1 603940

Száz kilót szedett fel a rácsok mögött Pénzes Henrietta gyilkosa – Isten parancsára akarta megölni a testvérét Muki

 

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/penzes-henrietta-gyilkosa-muki-atvaltozasa/gk9pzhd

ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.18 -2 0 603939

A kerepesi polgi az esetről: https://www.facebook.com/watch/?v=1025167228958658

 

Hős utcaiak is "színesítik" a kerepesi közéletet.

Előzmény: SzJ2 (603937)
Álmos user Creative Commons License 2024.03.18 0 2 603938

Nem lehet kommentelni, de egy tanulmány. Nem normális szubkultúra. Semmi felelősség tudatuk nincs. A kommentekből jól látható. Isteneznek vadul, de a tíz parancsolatból nagyjából zéró, amit teljesíteni tudnának. Olyan aranyos.... Egy nép. akik semmit nem tisztelnek. Gyakorlatilag asszimilálhatlanok. Nem ment se ésszel, se erőszakkal. Talán a világon az egyetlen nép. amelyiknek nem zsigeri ügye, hogy saját, Vagy autonóm országa legyen. Semmire sem törekednek. Tökéletesen megfelel nekik a kullancs létforma.... De védeni kell őket veszettül!!!

Előzmény: ásítósmacska (603935)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.18 -1 0 603937

Jó kutya....okos kutya....

Előzmény: ásítósmacska (603929)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.18 -1 0 603936
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.18 -1 1 603935
Előzmény: marjori (603934)
marjori Creative Commons License 2024.03.18 0 0 603934

Merre találom?

Előzmény: ásítósmacska (603933)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.18 -1 0 603933

Az előbb megnéztem a kitakarásmentes fb videót is. Döbbenet.

Az alatta lévő ON kommentek is megérnek egy misét...

 

 

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603931)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.18 -1 2 603932

Most nézem az index cikkét is: Index - Belföld - Tömegesen estek neki a rendőröknek a kerepesi lakosok  

 

Business as usual?  

 

A 25 éves férfinak nem volt jogosítványa és a hatóságok számára sem volt ismeretlen  

Kíváncsian várom, hogy a kutyára támadó némber mekkora kártérítési igénnyel fog előrukkolni, a "szokásos" áljogvédői háttérrel.

Előzmény: Csam úr (603930)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.18 0 2 603931

Nem is kell nézni ,elég csak belehallgatni az elején a kommentbe :-Férfiak és nők próbálják egymást túlkiabálni....

Előzmény: ásítósmacska (603929)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.18 0 2 603930

A reggeli kávém mellé. Minek iszom én kávét? Elég volna csak a napi sajtót olvasni és beáll a vérnyomásom...  :)

 

Érdekes, hogy bármi is történik, rögtön ott terem a népes család, sosincs semmi más dolguk. Nem munkahelyen vannak,ráérnek rögtön oda menni ordítozni, menteni a menthetetlent...

Előzmény: ásítósmacska (603929)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.17 -1 3 603929
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.16 -3 0 603928

Olyanról hallottam hogy az ünnepség alatt dudálnak , megafonoznak( Orbán takaroggy....stb), de ez új.

(de biztos hogy erõszak volt?)

Előzmény: ásítósmacska (603926)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.16 0 7 603927

"hogy az esetleges szabadlábon hagyás esetén az elkövető megfélemlítené vagy megpróbálná befolyásolni a tanút, "

Engem az aggaszt, hogy az elkövető népes családja próbálja meg az áldozatot és a tanút is befolyásolni illetve megfélemlíteni.

Előzmény: ásítósmacska (603926)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.16 -1 1 603926
NB2 Creative Commons License 2024.03.15 -1 1 603925

mert OV-éknak szavazat

Előzmény: SzJ2 (603923)
h_g Creative Commons License 2024.03.15 0 4 603924

Nyilván soha nem fogják, mert jönne rá a nemzetközi hiénakórus, hogy lám nacionalista-soviniszták vagyunk.

 

Előzmény: SzJ2 (603923)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.15 -1 0 603923

Mikor fogják már megszüntetni a teljesen felesleges nemzetiségi önkormányzatok állami pénzelését?

Előzmény: Csam úr (603919)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.14 0 3 603922

Ők már tudják a jövőt. Biztosan kártyát vetettek.  :D

Előzmény: ásítósmacska (603921)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.14 -1 1 603921

A Romnet-en már a jövő hétfői dátummal megírt cikk is megjelent. :))))))))))))

 

https://www.romnet.hu/hirek/2024/03/18/csodben-az-oro-valaki-nem-mond-igazat

 

 

Előzmény: Csam úr (603919)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.14 0 2 603919
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.13 -1 3 603918

Ez is....egyaltalan hogy csak ennyit kapott( most a gyõri mentõsöket , akik hamis oltási igazolvánnyal dolgoztak , 5 évre akarják büntetni!!!),a másik hogy a kiccsalád , ha már nem is ülnek a dutyiban , legalább minden állami segítséget megvonnának tõlük és kötelesek lennének -mondjuk -szemetet szedegetni , vagy grafittikat lemosni vagy ilyesmi.

Előzmény: ásítósmacska (603916)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.13 -1 1 603917

Nálunk annak idején ébresztõre az úttörõtáborban megfújta a trombitát az ügyeletes kispajtás , késõbb Icuka néni a hangosbeszélőn bemondta hogy "Pajtások , ébresztõ!", de olyan hogy férfi tanárok zenekísérettel bejöjjenek a lányok hálószobáiba , szó sem lehetett. Sõt , amikor már én táboroztattam , akkor is hangosról ment az ébresztõ , mosdás , reggeli torna , reggeli....

Bár ezek még mindig semmiségek az igazi szokásokhoz képest , szóval hagyjuk...( viszont el kell õket keményen számoltatni.....kellene)

 

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603912)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 603916

Ekkor történt, hogy a Kakas tárgyalóteremben helyet foglaló tizenöt fős családjának egyik tagja az ítélethirdetés után hangosan átkokat szórt a bíróra és az ügyészre, illetve a vádlottat kísérő büntetés-végrehajtási őrökre is.

 

 

És ezt szó nélkül tűrték? SEmmi retorzió? Pofa be, mert másképp rasszizmus vádja vetül rájuk? :(((

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603913)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 603915

Hát ez elég durva. :(

Még nem szedték le a romnet weboldaláról?

 

Lehet itt szépelegni, de ha a "roma" kultúrához tartozik az ilyesfajta szexualizált program, akkor baromi nagy baj van!

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603912)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.13 -1 1 603914

Tehát szegény nénit kegyetlenül megkínozták , kirabolták és megölték , erre kap érte 14 és fél évet!!!

 

"novemberi előkészítő ülésén az első rendű vádlott – „Csávóka” – beismerő vallomást tett, ő azóta tölti a rá jogerősen kiszabott tizennégy és fél év büntetését."

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603913)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.03.12 -1 1 603913

Megátkozta a bírót a csépai gyilkos népes családja

Kötelezték továbbá az elmúlt években felmerült 29 millió forint bűnügyi költség megfizetésére is.  

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.03.12 -1 0 603912
nyman Creative Commons License 2024.03.11 0 0 603911

Addig talán tud számolni...

:)

Előzmény: SzJ2 (603903)
nyman Creative Commons License 2024.03.11 0 0 603910

Szerintem a matek sem megy Marcsinak. Lehet, ha összeszoroztatnánk vele két egyjegyű vagy összeadatnánk vele két kétjegyű számokat ott is sok lenne a tévedés. 

 

Nem adtam még plazmát, de én is úgy gondolom, hogy a minőség ott helyben kiderül pár teszt után. Lehet ez oka, hogy változó a díj és nem valami fix. De majd valaki kijavít, googlizni lusta vagyok, nem ér annyit. 

Előzmény: ásítósmacska (603899)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.11 -1 0 603909
Előzmény: omegatau (603787)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.11 0 0 603908

Van benne igazság!

Előzmény: ásítósmacska (603907)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.11 -1 0 603907

Időnként teliszájjal szidja az övéit is. A gyorskeresővel hamar kiderül, hogy sokszor volt már róla szó.

 

bispora 2022.01.29
0 4 597147

"„Ezek az emberek hozták létre (és éltetik) a JOBBIKOT!” – így szidta a házrongáló cigányokat Tornanádaska roma polgármestere"

 

Erős anyag a mandin...

 

„Nekik alanyi jogon jár minden, semmit nem fizettek. Aztán két hét alatt ez lett az épületből. [...] Ezek miatt a köcsög emberek miatt van lenézve a cigányság” – fakadt ki Beri Tamás.

„Ilyenek mellett állnak ki a jogvédők, meg az olyan kisebbségi vezetők is... ezek miatt vagyunk leírva, ezek miatt a köcsögök miatt...” 

https://mandiner.hu/cikk/20220129_belfold_tornanadaska_ciganyok_romak

Előzmény: Csam úr (603906)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.11 0 1 603906

Igen elkeserítő, főleg ha arra gondolok, hogy ezt polgit ez a falu választotta magának, ez volt a legjobb, milyen a többi?

Előzmény: ásítósmacska (603905)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.11 -1 0 603905

Azért ez valahol elkeserítő, hogy "ha nincs ló, jó a szamár is" alapon van egy polgármester. :(

Előzmény: Csam úr (603904)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.11 0 1 603904

Ez szerint https://www.kozadat.hu/kereso/intezmeny/adatlap/5828 még mindig Beri Tamás a polgármester. Valszeg nem tudták bizonyítani a tetteit. A lakosság nem mert vallani a többiek meg éppen akkor vele kártyáztak ez volt az alibi.

Előzmény: ásítósmacska (603901)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.11 -1 2 603903

Ebbõl csak a nyolc gyerek valós(sajnos)

Előzmény: SzJ2 (603902)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.11 -1 1 603902

Az egész egy mese habbal(ill.itt majonézzel)

Előzmény: ásítósmacska (603899)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.11 -1 0 603901

Hát kábé ez benne a valóságtartalom.

 

Azt még jó lenne tudni, hogy a firkász adta "marcsi" szájába a mondatokat, vagy pedig utólag kozmetikázta át. Ill. hogy hogyan irányította a beszélgetést, hogy a prekoncepciójának megfelelő tartalom legyen belőle.

 

Mindazonáltal érdemes a gyorskeresővel végigszaladni, hogy mi minden volt itt a topikon Tornanádaskáról. Nagyhirtelenjében ez az egy akadt a horgomra:

A cikk szerint még mindig ő a polgármester!!!

 

 

https://www.heol.hu/hirek-orszag-vilag/2011/10/uzsorasok-elozetesben-a-polgarmester

 

Tornanádaska polgármestere a szociális boltban hitelezett 100 százalékos kamattal, rokonait közmunkaprogramban behajtásra foglalkoztatta a gyanú szerint.

 

Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság szerdán a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tornanádaska független polgármesterét, valamint a településvezető feleségét és unokatestvérét, akiket uzsora-bűncselekmény elkövetésével gyanúsítottak meg.
Beri Tamás, Tornanádaska idén januárban, időközi voksoláson megválasztott polgármestere és felesége a településen úgynevezett szociális boltot üzemeltetett. A rászorulók ott napi limit alapján élelmiszereket vásárolhattak hitelbe, a gyanú szerint a tartozásukat átlagosan 100 százalékos kamattal terhelten a családjuknak folyósított segélyekből kellett megadniuk.

A polgármestert, a feleségét és a polgármester unokaöccsét gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség. A nyomozás adatai szerint a polgármester a testvérét és az unokatestvérét a közmunkaprogram keretében gyakorlatilag arra alkalmazta az önkormányzatnál, hogy a segélyek kifizetésekor "rendet” tartsanak, "biztosítsák a nyugodt körülményeket a bolti tartozások beszedésére".

Előzmény: Csam úr (603900)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.11 0 3 603900

Gyaníthatóan a nagyrésze kamu a cikknek. Jó ha a 10%-a igaz. A többi csupán legenda. (hülyítés)

Előzmény: ásítósmacska (603899)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.11 -1 5 603899

Na akkor visszatérnék erre az "érzékenyítős" cikkre. Ahogy írtam, első blikkre is erősen gyanús volt benne a mesefaktor + a firkász

 

Elnézést, hosszú lesz!

 

Ahogy írtam, első blikkre is erősen gyanús volt benne a mesefaktor + a firkász hatásvadász stílusa, siránkóztatós előadásmódja (az áljogvédős előéletét most nem is említem) .

 

Először a száraz tények, mert utánanéztem!

 

Megcsináltam párszor, hogy kezdtem reggel nyolckor az elsőben, tizenegyre átmentem a másikba, délután kettőre a harmadikba, így egyetlen beutazással letudtam három napot.

 

Nos, jó lenne látni, hogy 3-4 évvel ezelőtt hol és milyen plazmacentrum volt Ózdon, ahol levettek tőle plazmát! Szó van a cikkben vmi Plazmacentrumról, Plazmatikumról, és Plazma Centerről.

 

De csak 2023-ban nyílt kettő is, ha jól értem:

 

2023. ápr. 12.

https://www.ozd.hu/content/41075-a-szakemberek-gozerovel-dolgoznak-nagyjabol-ket-honap-mulva-megnyilik-a-plazma-center-

 

2023. okt. 11.

https://www.ozd.hu/content/50701-atvagtak-a-nemzeti-szinu-szalagot-unnepelyesen-is-megnyitottak-az-ozdi-plazmatikumot

 

Aztán:

"Négy év alatt legföljebb négyszer 45, vagyis 180 plazmaadása lehetett volna, ehhez képest úgy gyűjtött össze bő félezret („de volt az tán hatszáznál is több”), hogy amint bebizonyosodott az aktuális a terhesség, leállt a donorkodással, viszont szülés után a következő terhesség észleléséig tartó pár hónapra nemcsak a konyhára tért vissza, hanem a donorágyra is."

 

Hmmm…  Tehát ha levonjuk belőle a 2-3 terhesség miatti egyenként 6-7 hónapot, akkor nem is négy év az a 4 év, hanem csak két és fél!  És ez alatt 600 donorkodás???

Erős a mese faktor!

 

…..két véradás között minimum 8 hét kell elteljen, ennyi idő alatt regenerálódik a szervezet, a vérplazma viszont két-három nap alatt újratermelődik

 

Akkor hogyan termelődött vissza Marcsinak kb. egy-két óra alatt a vérplazmája, mikor állítólag 3 helyre is ment egymás után????

 

Ittam a sok tejet, ettem a rengeteg csirkét, babot, lencsét, nyomtam a majonézt mindenre, plusz szedtem a vastablettát, estére mégis kikészültem, főzés közben elkapott a hőségérzet. És persze leesett a hemoglobinszintem, sorra kaptam a kizárásokat.

 

Tehát még kizárások is voltak!

Itt sem jön be az „átment a másik helyre” c. mítosz, mert ha az említett eü. okok miatt az egyik helyen kizárják, akkor ugyanaz a kizáró ok fennáll a másik két helyen is!!!  Hiszen mérik a hemoglobinszintet és a fehérjét is!

 

Lehet itt hatásvadászkodni, hogy a gaz kapitalisták kizsákmányolják a legszegényebbeket! De kizárt, hogy a "pénzügyi maffia által megvásárolt" orvosok direkt levennének olyan vért, amiből nulla haszon termelődik, mert egyszerűen nincs olyan tartalma, ami miatt a plazmát leveszik.

 

 

Előzmény: nyman (603894)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.10 -1 2 603898

Ma délután találkozom egy orvos barátnőmmel, aki sokáig egy nagy kórházi labor vezetője volt. Megkérdezek tőle pár dolgot ezzel kapcsolatban, ami nekem fölöttébb gyanús. 

Megírom...

 

 

Előzmény: nyman (603894)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.09 -1 2 603897

Ha a harmadik gyerek után a nõgyógyászatra megy véradás helyett , akkor most nem kellene még az öt gyereke után sírni. És még csak 29 éves!

Előzmény: ásítósmacska (603893)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.09 -1 3 603896

" Foghúzás, bokszer, kalapács, kútba dobás - alaposan móresre taníthattak egy bűnözőt Kalapáccsal verték, kocsi után kötve húzták, fogóval kínozták, majd egy kútba dobták - állítja egy férfi egy Cegléd környéki faluban. Kérdés persze, mennyi igaz az egészből. A férfi az RTL híradójának azt mondta, egy helyi gazdálkodó és az emberei álltak meg mellette kocsival az úton, kiugrottak a kocsiból, és kalapáccsal verni kezdték."

 

Merthogy fáért indult a falu végére. Hogy miért nem a fáskamrába indult fáért azt nem értem.

Csam úr Creative Commons License 2024.03.09 -1 3 603895

"Szóval van havi 450-550 ezer fontjuk. Persze, ha Marci kicsit szorgalmasabb lenne, azért havi 2-300-at is meg tudna keresni, meg adhatna vérplazmát is. Havonta szabályosan az 3-4 alkalom, az is 50 ezer. "

 

 

Bezony!

 

Mindemellett a családból kiemelt gyerekeit én tartom el az adómból. 

Előzmény: nyman (603894)
nyman Creative Commons License 2024.03.09 0 4 603894

Számoltam. 

 

Marcsi napidíja 12 ezer forint, heti négy nap. Ez kb. havi 200 ezer (ezt írja a cikk is)

Családi pótlék stb. havi 100 ezer

Marcinak napi 16 ezret igérgetnek, de nem kap semmit. Ez legyen 0

Marcsi 4 év alatt 500x adott vérplazmát, az havi 10-12. Egy plazmaadás 10-25 ezer. Ebből is összejött valami 150-250 ezer forint havonta. 

 

Szóval van havi 450-550 ezer fontjuk. Persze, ha Marci kicsit szorgalmasabb lenne, azért havi 2-300-at is meg tudna keresni, meg adhatna vérplazmát is. Havonta szabályosan az 3-4 alkalom, az is 50 ezer. 

 

Nem derül ki, hogy mi nettó, mi bruttó, de feltételezem, hogy alkalmival dolgozik, és ez az amit kézhez kap.

 

Szerintem ennyi pénzből nem a 20 nm-es házrészből egy borsodi faluban rövid idő alatt nagyobb házat is tudna venni. Bár ha a kép az ő házukat mutatja, az több, mint 20 nm.

 

Ózdon 3M-tól indulnak a házak, 4-5-től már a putrinál jobb a kínálat, 8-10 körül már széles a választék tisztességesebb állapotból. Eladó ózdi házak (ingatlan.com) A faluban valószínűleg olcsóbb.

 

Ózd már város, beköltözhetnének oda is és Marcsinak nem kellene ingáznia, lehetőség is több lenne. 

Azt is nehezen hiszem el, hogy ennyi pénzbe kerül egy már leszigetelt 20 nm-es házrészt kifűteni, amit említenek. 

Folytathatnám még a furcsaságokat.

Lehet szidni a rendszert, meg az adatbázist, meg a cégeket, ekézni a profitjukat. De itt Marcsi dönt. Egy személyben. Nem kényszeríti senki. Ő nyilatkozik. Felelősséggel. Bár nem tudom, hogy ismeri-e a "felelősség" szónak a jelentését. Valószínűleg, ha a szegénységbe menetrendszerűen szüli a purdékat, akkor nem. 

Előzmény: ásítósmacska (603893)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.09 -1 2 603893

Akinek sok ideje és erős idegzete van:

https://24.hu/belfold/2024/03/08/verplazma-riport-borsod-tornanadaska-het-plazmaadas/

 

Végig az az érzésem volt, hogy nagyon sok benne a népmesei elem, és a "megetetjük a libsi firkászt" (aki be is nyalta a siránkozós sztorit).

 

 

brwrw Creative Commons License 2024.03.08 0 0 603892



Egyszer van Nőnap...

Előzmény: Csam úr (603891)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.08 0 1 603891

Ünnepeljük a kedves hölgyeket!

ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.08 -2 0 603890
nixon70 Creative Commons License 2024.03.08 0 1 603889

És névnapot a Zoliknak!😉

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603888)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.08 0 0 603888

brwrw Creative Commons License 2024.03.07 0 0 603887

Gengszterkorzóban is megelevenítették

Szerintem ők is ott látták. Egy időben nagy divat volt a Roland, már vártam, mikor jön a Tankréd, a Torsten, vagy az Uwe.

Előzmény: NB2 (603877)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.07 0 1 603886

Nagyon sántít nekem ez az ütközős történet. Csak cigarettázni szálltak le, észre sem veszik, hogy bemondja a hangos bemondó- indul a vonat, meg sípol a forgalmista az indítás előtt.  Sztem nem volt jegyük ezért próbálkoztak az ütközővel.

Előzmény: ásítósmacska (603884)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.07 -2 0 603880

😁

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603876)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.07 -3 0 603879

Vonatütközőn utazás?

Előzmény: nagyanyo5:0 (603878)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 603878

Tessék nézni a TV2 Tények-et:))))

NB2 Creative Commons License 2024.03.07 0 1 603877

Az is sokat elmond a szülőkről, hogy ha a gyerekedet egy hírhedt gengszterről nevezed el.

(tudom ki ő amúgy, Gengszterkorzóban is megelevenítették)

Előzmény: brwrw (603875)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.07 0 1 603876

Kár,hogy nem Lakatos,Milyen jól hangzana:Lakatos Laki Lucsiánó.

Előzmény: NB2 (603874)
brwrw Creative Commons License 2024.03.06 0 0 603875

Nem kizárt, hogy Lucky Lucianoról...  Lucky Luciano – Wikipédia (wikipedia.org)

Előzmény: NB2 (603874)
NB2 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 603874

https://pecsaktual.hu/krimi/16-eves-fiut-keresnek-a-pecsi-rendorok/

ki az isten ad ilyen nevet annak a gyereknek???

miért imádják ezeket az olasz neveket, mintha annyi közük lenne hozzájuk :)

alliumshop Creative Commons License 2024.03.06 0 0 603873
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.05 -1 1 603872

Pest vármegyei rendőrség fészbukkja! :-D

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093697706131

 

Szokatlan „öltözékű” tettest fogtak kollégáink a minap.

ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.05 -1 0 603871

:-D

Mondom, kifogyhatatlanok a mesékből!

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603866)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.05 -2 1 603870

Oscar-díj-gyanús alakítás! :-D

 

Ebben nagyok.

Ha lejmolni kell.

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603864)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.05 0 1 603869

Amilyen "szerencsés" vagyok kivárom míg Dominikára vagy Tahitire hívnak:-)

Előzmény: SzJ2 (603867)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.05 0 0 603868

Hasonlóval én is találkoztam -Fűre kell felkiáltással nyomta elém a mancsát.Aztán van a jópofizó ilyennel a Nyugati téren találkoztam a télen -O.... V....koporsójára gyűjtök! felkiáltással rohangált fel alá.

Előzmény: SzJ2 (603865)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.05 -1 1 603867

Milyen kedvesek.....élsz majd a lehetõséggel?

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603866)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.05 0 2 603866

Azt ki is felejtettem ,hogy az a svájcinéger úr bónuszként meg is hívott magához Svájcba, Genfbe a saját szállodájába két hétre, ingyen kaja meg pia meg szállás azért mert olyan kedvesen útbaigazítottam.

Előzmény: ásítósmacska (603862)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 603865

A Margit- körút-Varsányi Irén(azt hiszem) sarkon levõ G-Roby elõtt kéregetett egy aránylag fiatal ember, talán még mindig ott van. A nagynéném( 80 körüli), mindig adott neki egy kis pénzt , és kérdezte hogy miért nem dolgozik , de az illetõ õszintén megmondta hogy nem akar dolgozni és neki italra kell. Ezt az õszinteséget a keresztanyám úgy honorálta hogy továbbra is adott neki.....paffff!

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603864)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.05 0 1 603864

A leggusztustalanabb lejmolással a János kórház parkjában szembesültem.Sógoromat mentünk műtét után látogatni.Egy ágrólszakadt kinézetű nő állitott meg sírós hangon minket azzal a mesével,hogy a minap szült és a férje meg magára hagyta,meg is verte stb és szeretne egy kólát meginni,meg napok óta nem evett stb.,Elszörnyűlködtünk megsajnáltuk még pénzt is adtunk neki jócskán.Mondanom se kell egy szó se volt igaz abból amit mondott.A közeli kocsmában láttuk később nem is egyszer a torkát öblögetni néha bement a kórház udvarára "gyűjtögetni"

Braumüller Creative Commons License 2024.03.05 0 1 603863

Éjszakásból mentünk hazafelé anno, hótt álmosan, mikor megáll a kocsijával az úton, hogy "-Légy szíveees...!" Olyan hangon mondta, mint aki útbaigazítást kér, még nem volt annyira elterjedt a GPS. Én mentem oda hozzá, erre mutat egy nyári magazint, hogy épp elolvasta, nem vennénk meg tőle?


Csak azt tudtam ajánlani, vigye vissza az újságoshoz.

Előzmény: ásítósmacska (603862)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.05 -2 2 603862

Ezért furcsáltam,hogy az említett "svájci"úr csekély ezer dollárt vagy ha nincs akkor eurót kért tőlem

 

 

 

lehet, hogy hallott a Perjés-féle mikroadományokról (amit állítólag rendezvényeken gyűjtöttek a résztvevőktől), és azt hitte, hogy az manapság teljesen életszerű itt Bp-en, hogy az emberek euro-kötegekkel a zsebükben sétafikálnak. :) 

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603858)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.05 -1 2 603861

Ja , egyszer nekünk is akartak késeket eladni az M3-as Meki parkolójában , hogy menjünk az autójukhoz , ott van a készlet. Este , sötétben.De valamiért nem érdekelt bennünket.

Előzmény: emp (603855)
Braumüller Creative Commons License 2024.03.05 0 3 603860

Egyszer a Spar előtt állt neki valamelyik könyörögni, hogy vegyek tőle zoknit, mert ő szegény és székely. Székelyudvarhelyi. Fél öt felé járt délután, jött egy kisbusz, és felvette, még vagy öten ültek benne. Gondolom, Udvarhelyre már nem értek oda, mert tőlünk úgy 800 kilométer. Hanem meg fogom nézni az ottani négy-öt legnagyobb utcát, és vizsgakérdés lesz a nevük felsorolása, lehet akár románul, akár magyarul. Akkor veszek is egy csomag zoknit.

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603858)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.05 -2 0 603859

Kb. másfél hete, hétvégén meglepetten tapasztaltuk, hogy a Dunakorzón, prompt szemben az Intercontinental (régen Fórum hotel) bejáratával szemben "pop-up" perec-rétes-ásványvíz árusok (ON) óbégatták a portékájukat a turistáknak.

Kizártnak tartom, hogy lett volna területfoglalási engedélyük. Kiemelt turisztikai területen ilyet már évek óta nem adnak tudtommal.

Közterületfelügyelőt nem láttunk.

 

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603858)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.05 0 2 603858

Naponta futok össze seftelőkkel a Belvárosban,aluljárókban piac előtt.A leggyakoribb cikkek:Zokni,Gucci sál,hamis parfümök,"bőr"övek,ágyneműk .A kerámia késkészlet meg az ájfon nem jellemző helyette újabban airpods -ot kinálnak .Ennyi készpénz még akad a naiv járókelő zsebében.Ezért furcsáltam,hogy az említett "svájci"úr csekély ezer dollárt vagy ha nincs akkor eurót kért tőlem az eleinte ajándékként felkinált tv-s doboznyi árúért.-Surprise,surprise ismételgette,na ja.... biztos nagy surprise  volt neki mikor otthagytam:-)

Előzmény: emp (603857)
emp Creative Commons License 2024.03.05 0 1 603857

a zokni is nagy divat náluk.

Előzmény: Braumüller (603856)
Braumüller Creative Commons License 2024.03.05 0 2 603856

Nekem egy köteg zoknit akart eladni egy nő a Tesco-parkolóban. Mikor elutasítottam, elkezdett ordítani: "Akkor neveld fel a gyerekemet!"

 

Hm. Én csináltam...?

Előzmény: emp (603854)
emp Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603855

bocs, látom, tök másra válaszoltál.

Előzmény: SzJ2 (603853)
emp Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603854

engem egyfolytában megtalálnak ilyen ajándékokkal mindenféle emberek a Tecso parkolóban.

kerámia késkészlettől kezdve a nadrág övekig.

alapból elhajtom őket, hogy nem kérek ajándékot, dem piszok erőszakosak tudnak lenni.

Előzmény: SzJ2 (603853)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603853

Még most sem vagyok arról meggyõzõdve hogy ez az egész igaz.Ezek után meg pláne nem.

Előzmény: Braumüller (603847)
Braumüller Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603852

Pár éve Karácsony táján könyvjelzőket osztogatott egy nő az aluljáróban, hogy tessék, tessék, ingyen van. Aztán rákezdte, hogy adjak ám érte valamit, mert ez gyűjtés a szegények javára. Rögtön visszakapta a könyvjelzőt.

Egy időben ugyanez volt órával, hogy teljesen ingyen van, csak fogjam meg. Aztán rögtön kezdődött a lamentálás, hogy adják érte valamit; ha nem kell, akkor csak úgy valami "aprópénzt", ötszáz forintot vagy ilyesmit, ezt elküldtem a búsba.

 

Egyszer írta valaki a Facén, hogy vele megjárták, mert elvitte magával. Ment a fickó utána, hogy fizessé', fizessé', mire megkapta, hogy: te mondtad, hogy ingyen van, ha tovább jössz, eltöröm a kezedet.

Előzmény: Csam úr (603851)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.04 0 3 603851

Ezt a technikát alkalmazták kicsiben is. Asszony mesélte, megkérdezték melyik villamossal tudnának a Nyugati pályaudvarhoz menni. A feleségem mellett álló idősebb nő megmondta neki, erre hálából akart adni neki egy konyharuhafélét, próbálta beledugdosni a nő táskájába, azután meg  mondogatta, hogy vegyen tőle valamit, de ha azt nem akkor fizesse ki a konyharuhát, az a szerencsétlen meg csak fogta és adta volna vissza de nem tudta , végül a feleségem lépett közelebb kivette a konyharuhát az idősebb nő kezéből és a villamos megálló korlátjára tette. ( vissza venni semmi módon nem akarta a kérdező csak azt hajtogatta, hogy ezt neki fizessék ki).

Előzmény: Braumüller (603850)
Braumüller Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603850

Jut eszembe: "Zepter" azok között volt, akik sikeresen mentettek ki a jugoszláv államkasszából egy jó nagyot Ciprusra - onnan ezek szerint Svájcba.

Előzmény: Braumüller (603846)
Csam úr Creative Commons License 2024.03.04 0 1 603849

Ez meg biztosan ebbe a topicba illik.

 

https://24.hu/belfold/2024/03/04/megfenyegette-a-gyamugyeseket-hogy-elvehessen-egy-kiskoru-lanyt/

 

"a fiatalember a fiatalkorúak fogházát, illetve felnőttként a börtönt is megjárta már erőszakos bűncselekmények miatt....

Tavaly januárban megütötte és megrúgta barátnője haragosát egy marcali buszmegállóban, mert szerinte tiszteletlenül bánt a szerelmével. Júliusban pedig azért ütött meg egy embert, mert az rászólt, hogy hangosan hallgatja a zenét. Későbbi találkozásukkor pedig már azért támadt rá, mert beszámolt a korábbi esetről a rendőrségen...

Amikor elrendelték a kiskorú barátnőjének az átmeneti nevelésbe vételét, akkor több alkalommal is bement az illetékes hivatalba, és megfenyegette az ügyintézőket, hogy szüntessék meg a gyermekvédelmi intézkedést, illetve engedélyezzék, hogy a kiskorú lánnyal házasságot kössön."

Csam úr Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603848
Braumüller Creative Commons License 2024.03.04 0 2 603847

Újabb megrázó részletek derültek ki a kislányokat molesztáló hajdúdorogi pap esetéről (msn.com)

A dolog, ahogy van, rémes, hanem a folytatás érdekes: 

 

"...elmesélte, hogy egyik alkalommal az utcán szembetalálkozott a pappal.

Levetkőztem neki az utcán teljesen meztelenre, és azt mondtam neki, már bocsánat, hogy ezt így mondom: Gyere, engem b*sszál meg, ne a gyerekemet!

– mesélte szégyenkezve."

 

Ez általános felháborodási reakció...?

Braumüller Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603846

Gondolom a Zepter is az Iphonokhoz hasonlóan hamisítvány.

 

Zepter személy szerint egy exjugoszláv expártember, valamikor tudtam is az eredeti nevét. Egy darabig nagyban toborzott errefelé is ilyen bizniszeléshez embereket; nem is tudtam, hogy még mindig létezik.

 

Meg is találtam: Philip Zepter – Wikipédia (wikipedia.org)

 

 

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603841)
SzJ2 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 603845

"Másrészt havi fizetést kap azért, hogy képezzék, na mit szólnak ehhez?« Észrevettem, hogy ezen a ponton kezd hatni a dolog."

 

Na ettõl megy fel a vérnyomásom....

Előzmény: omegatau (603840)
sipimici Creative Commons License 2024.03.03 0 0 603844

Na ilyen svávci velem is próbálkozott.

Kipakoltattam az összes kollekciót.

Aztán elólalkodott...

Nem bántottam, de ........................

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603841)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.03 0 0 603843

Át.Egyébként nagyon hízelkedő ,udvarias ,jómodorú fazon volt.Jó ,mondhatnám szinte hiteles alakítást nyújtott.Éppen egy konferenciáról tartott a Liszt Ferenc reptérre ,elmondása szerint.

Előzmény: ásítósmacska (603842)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.03 -1 1 603842

Átvihetem az MLM topikba?

 

Rég jártál erre! Örülök hogy "látlak"😊

Előzmény: lali a lilaló elalélt (603841)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2024.03.03 0 2 603841

Ma délután egy Zepteres csalóval futottam össze.Svájci rendszámú kocsiból szólt ki útbaigazításért.(A laptopnyi gps meg ott viritott a műszerfalán:-))))Egy nagyon kisuvickolt On volt, aki svájci állampolgárnak mondta magát.Előszeretettel használta a német ,angol ,francia kifejezéseket,törve a magyart.Az információmért  egy kis apró ajándékkal kivánt kedveskedni.Előhúzott a hátsó ülésről egy komplett Zepter készletet.Kivett belőle egy teflon tepsit.Ingyen akarta adni mert hát olyan kedves bácsi vagyok ő meg megy vissza Svájcba minek vinné haza.Sőt nem csak a tepsit hanem az egész készletet is.Megtoldotta még egy komplett 12 személyes aranyozott evőeszközkészlettel meg egy kis bőrönd késkészlettel is amit nem vihet úgyse a repülőgépre.Jean Paul Philip néven mutatkozott be.Valszeg sokat napozhatott mert jó barna volt őzsiványsága.4700 eurósnak mondott árújáért amit elöször ingyen, kedvességből adott volna, végülis csupán 1000 eurót  vagy 1000 dollárt kért.Egy kérése volt csupán,hogy ne adjam el.Nagy bánatára hosszas könyörgés ellenére szó nélkül ott hagytam.Ismeri valaki ennek a trükknek a lényegét?Gondolom a Zepter is az Iphonokhoz hasonlóan hamisítvány.

omegatau Creative Commons License 2024.03.02 0 1 603840

125 roma asszonyt hozott ki a konyhából – avagy mire jó egy cigányvicc?

 

Idáig sikerült elolvasnom:

 

Mohácsi Viktória csapatának nélkülözhetetlen tagjaként elkezdje a romaügyi munkát 

 

Az oldalsáv alapján ez a cikk kábé negyede. 

Mondjuk már a cikk tetején lévő fotón látható "helprefuges" (1 e-vel) is figyelmeztető jel. 

 

 

ásítósmacska Creative Commons License 2024.03.01 -2 4 603838

Amikor már a nép önmaga tesz fel szájkosarat :

 

 

Az egyik kommentelő a BKK-nak szegezte a kérdést: „Akkor ez a hajléktalanokra is igaz, ugye? Akik büdösen, akár oda is pisilve az ülésre melegednek egy-egy járaton, vagy van egy bizonyos utazóközönség, amelyhez oda se mernek menni a kedves kollégák”.

 

 

https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/03/ongol-lett-a-bkk-kampanya

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.28 0 3 603837

"

Állítólag 24 ingatlan érintett, ebből 11-ben lakott a tulajdonosa, a fennmaradó 13-ból van amelyik létezik de jogilag jogcím nélkül laknak benne, javarészt viszont nem is létezik, sem építési engedélye, sem lakhatási engedélye, sem helyrajzi száma sem címe nincs. De az utóbbiak úgynevezett tulajdonosai is újépítésű házakat követelnének. 

Ehhh. "

 

Szóval ha megkapnák az új házakat , akkor még jól is jött volna a sárlavina.

Előzmény: omegatau (603835)
omegatau Creative Commons License 2024.02.28 0 2 603836

Fegyverek is előkerültek a hatvani családok harcában, bűnügyi őrizet lett a vége

 

Mostanában "bűnügyi őrizet"-nek kell nevezni azt mikor agresszív cigányok bármit megúsznak büntetlenül. 

Ami ugye a fenetudjahány résztvevő közül 1 azaz egy főt érint, a többi vígan röhög rajtunk. 

Előzmény: ásítósmacska (603830)
omegatau Creative Commons License 2024.02.28 0 0 603835

Orbán Viktor megígérte, a kormány mégis másra mutat: senki sem segít a recski sárlavina károsultjain

Miniszterelnökség által küldött válasz szerint a károsult családokat el kívánják költöztetni a bánya közeléből.  

 

Nademajg doktoragyargyörgy inézi a sokmillás kártérítést mindenkinek. 

Állítólag 24 ingatlan érintett, ebből 11-ben lakott a tulajdonosa, a fennmaradó 13-ból van amelyik létezik de jogilag jogcím nélkül laknak benne, javarészt viszont nem is létezik, sem építési engedélye, sem lakhatási engedélye, sem helyrajzi száma sem címe nincs. De az utóbbiak úgynevezett tulajdonosai is újépítésű házakat követelnének. 

Ehhh. 

Csam úr Creative Commons License 2024.02.28 0 0 603834

Erősen valószínű az összefüggés.

Előzmény: ásítósmacska (603830)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 603833
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 603832

Meg sem kérded hogy ON vagy sem? Kis rázista...

Előzmény: ásítósmacska (603829)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.28 0 1 603831

"
Na persze kétségem sincs affelől, hogy ezt az ON falvakban nem fogják foganatosítani."

 

Majd küldenek párásztokat rendet rakni....

Előzmény: ásítósmacska (603828)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.28 -2 1 603830

https://tenyek.hu/video/autos-uldozes-es-lovoldozes-hatvanban

Vasvilla, haragos családok, autós üldözés,

 

Ha jól értem, ide kapcsolódik, ennek az "utóélete": https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=165497488&t=9005529

ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.28 -2 0 603829
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.28 -2 1 603828

Szerintem senki nem várná el egy mozgássérült, vagy más módon akadályozott embertől.

De jogos elvárás lenne MINDENHOL, ahol munkanélküliként otthon vannak egész nap, és csak a szemetet termelik. :(

Mindazonáltal, épp nemrég olvastam egy cikkben hogy komoly bírságot is kiszabhatnak az ingatlanon belüli lomok tárolása miatt is.

 

https://femina.hu/otthon/birsag-kerti-lomok/

 

Na persze kétségem sincs affelől, hogy ezt az ON falvakban nem fogják foganatosítani.

Előzmény: nyman (603827)
nyman Creative Commons License 2024.02.27 0 1 603827

" lakókörnyezet tisztántartásához akarta kötni a segélyek kifizetését, és ráuszult egy csomó megélhetési jogvédő. :( "

 

Pedig ez teljesen normális. Lenne. Természetesen egy vak, félbéna embertől elvárni nem lehet, azok (is) segítségre szorulnak. De munkaképesektől igen. 

Előzmény: ásítósmacska (603823)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.26 -3 0 603826

Ez se mai történet. Vajon van/lesz változás?

https://www.kerepes.hu/drog-helyzet-gy%C3%A1r-utc%C3%A1ban

ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.26 -3 0 603825
Előzmény: ásítósmacska (603824)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.26 -3 0 603824

Rákerestem, mert emlékeztem rá, hogy mikor még Franka Tibor volt a polgi, már akkor is probléma volt, és akkor az önkormi csinált (valamelyest) rendet:

 

2018 (!!)

 

https://www.kerepes.hu/folytat%C3%B3dik-gy%C3%A1r-utca-kitakar%C3%ADt%C3%A1sa

 

Vajon lesz erre idő/ember/forrás, hogy folyamatosan monitorozzák a környéket, hogy ne halmozódjon fel újra a szemét?

 

Előzmény: nyman (603822)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.26 -2 0 603823

Remek!

 

Csak sikerüljön fenntartani ezt az állapotot, és ne csak egy porta előtt!  Kicsit persze csodálkozom, hogy ez a "hatósági ellenőrzés" nem húzta magára egynémely áljogvédő gittegylet hangadóit. Mondván megalázó, rasszista, satöbbi.

 

 

Mindazonáltal, emlékeztek még OMZ kezdeményezésére (vagy másik polgi volt????), hogy a lakókörnyezet tisztántartásához akarta kötni a segélyek kifizetését, és ráuszult egy csomó megélhetési jogvédő. :( 

Előzmény: nyman (603822)
nyman Creative Commons License 2024.02.26 0 2 603822

Még a topik elődjében, kb. negyedszázada is az volt a véleményem, hogy a lakókörnyezet állapota nem feltétlen pénzkérdés. Van olyan része, ami igen, pl. hogy le legyen festve a kerítés, vagy ne legyen hulló vakolat, betört üveg stb.

 

Itt egy példa. https://www.youtube.com/watch?v=VtG_Oph-6bY


Én azért bízom benne, hogy a szemetet konténerbe hordták és nem át valami másik telekre. Alap esetben még azzal is egyetértek, hogy a Polgármesteri Hivatal adja alkalmanként a konténert. Csak félek, hogy jön a visszaélés, és egyesek szemétszállítási céget alapítanak erre, hogy megspórolják a lerakási díjat.

Csam úr Creative Commons License 2024.02.26 0 0 603821

Ez nagyon durva!

Előzmény: Csörögjünk Mizsére (603820)
Csörögjünk Mizsére Creative Commons License 2024.02.25 0 1 603820
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.24 0 2 603819

"....súlyos testi sértés kísérlete..."

Mi lett volna ha nem csak kisérlet? Megáll az eszem.

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603814)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.24 0 1 603818

A "vaj" felesleges, egyértelmū.

Előzmény: Té (603813)
h_g Creative Commons License 2024.02.24 0 2 603817

És amúgy is, az már csak kármérséklés lenne. (Ami persze nem fölösleges.) Az alulszocializáltságot kinek-kinek a saját szülei tudják csak megelőzni, az első kb. hat évében.

 

Előzmény: Wic (603816)
Wic Creative Commons License 2024.02.24 -12 4 603816

Aztán arra gondoltam, velük is dolgozni kellene valakinek. Na nem úgy, hogy most szólok, legyenek halkabbak, mert zavarnak bennünket,

 

Csinálja valaki más! És miért nem csinálja, de azonnal?

Tipikus balliberális mentalitás.

Előzmény: ásítósmacska (603804)
Csam úr Creative Commons License 2024.02.24 0 5 603815

"Tettéért akár öt évre is börtönbe kerülhet."

Akár meg is érdemelné mind az ötöt, de biztos hogy majd megint csak valami felfüggesztett" nahát-nahát-ejnye-bejnye-ilyet máskor ne csinálj "  lesz belőle mert enyhítő körülmény a nagy család meg idegállapotba került stb...

 

Amennyiben ezt a cselekmény nem kisebbségi tenné akkor jönne az önbíráskodás, garázda magatartás meg az öt év. Mert úgy-e a törvény előtt mindenki egyenlő... Gyomorforgató az igazságszolgáltatás működése, ráadásul a bírói ítélet nem számonkérhető a szent függetlenség jegyében.

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603814)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.02.24 0 1 603814
Előzmény: Té (603813)
Creative Commons License 2024.02.23 0 2 603813
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.22 0 1 603811

Ja , és ezek sosem voltak hhh-s család közelében.

Előzmény: ásítósmacska (603810)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.22 0 2 603810

Emlékszel a régesrégi sátoraljaújhelyi esetre? Amiről itt libera még topikot is nyitott.

Micsoda áljogvédőfeldemhedés volt, hogy _azért_ veszik el a gyerekeket, mert cigányok.

Aztán a kisgyerek bőre alatt nyüzsögtek a lárvák, meg hasonló borzalmakat állapítottak meg. :(((((

 

Itt a topikon is sok komment volt ezzel kapcsolatosan.

Előzmény: SzJ2 (603809)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 603809

Be is rogyok , a kisgyermekes topisban azon rugóznak a lipsik hogy az ináncsi forró víz miatt meghalt kisgyerek családjától miért kellett elvenni a gyerekeket , mikor csak a tetõt kellett volna kijavítani!(gondolom mindenki emlékszik a sztorira)https://rtl.hu/belfold/2023/01/03/inancs-forro-vizben-furdetett-gyerek-tragedia

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 603808

Azért mikor tavaly jöttünk hazafele a Kárpátia koncertrõl  a csepeli Héven , a csapat cigányasszony igen csendben volt , pedig amikor mentünk( csak hárman voltunk), egy másik csapat olyan üvöltést csapott le hogy nem igaz.

Előzmény: Adad-nirari (603805)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 603807

Hát igen , mikor a való élet szembejön. Hogy is volt a ballipsi képviselõnõvel?

Előzmény: ásítósmacska (603804)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.21 0 0 603806

Jogos! :)

Előzmény: Adad-nirari (603805)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.02.21 0 4 603805

Aztán arra gondoltam, velük is dolgozni kellene valakinek. Na nem úgy, hogy most szólok, legyenek halkabbak, mert zavarnak bennünket, mert akkor biztosan lett volna közöttük, aki nekem ugrott volna…(A kalauz is jobbnak látta sietősre fogni a jegyellenőrzést, inkább átsietett a kocsin, érzékelve az erőviszonyokat.)

 

 

Nórikanéni, sokan mások is gondoltak már arra. Ezeket a kiváló szakembereket a Magyar Királyi Csendőrség állományában lehetne keresni.

 

 

 

Előzmény: ásítósmacska (603804)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.21 -1 1 603804

LRN is előítéletes. :))928. Erőt meríteni – Nyomor széle (hvgblog.hu)

 

 

 A héten kétszer is utaztam a fővárosba, vonattal. Néha benézem az IC-t, és helyette az IR-re veszek jegyet, most is így jártam, de mivel hamarabb indult, hamarabb is ért fel, gondoltam jó lesz ez is. Leültem, dolgozni kezdtem, de nagyon kellett koncentrálnom. Ennyi alulszocializált emberrel rég utaztam együtt. Nem törődve a többi utassal, hangoskodtak, énekeltek, ittak is, alpári módon beszéltek, hangosan telefonálva beszélték ki az életük intim részleteit, amin nagyokat nevettek… Uralták a teret, egymástól független párokban, csoportokban. 

 

Nagyon rossz volt így utazni. Aztán arra gondoltam, velük is dolgozni kellene valakinek. Na nem úgy, hogy most szólok, legyenek halkabbak, mert zavarnak bennünket, mert akkor biztosan lett volna közöttük, aki nekem ugrott volna…(A kalauz is jobbnak látta sietősre fogni a jegyellenőrzést, inkább átsietett a kocsin, érzékelve az erőviszonyokat.)

ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.20 -1 1 603803

Szerintem az egy korábbi bűncselekménye volt, amiért GÁ kegyelmet adott neki!

 

https://magyarnarancs.hu/belpol/eljarasi_kegyelem_farkas_floriannak_elsikalva-61985

 

Ez a "híd a munka világába" jóval később, 2015-ben borult ki:

 

https://index.hu/belfold/2022/12/12/olaf-farkas-florian-orszagos-roma-onkormanyzat-hid-a-munka-vilagaba-nav-nyomozas-megszuntetes/

 

 

Előzmény: nickvagyok (603802)
nickvagyok Creative Commons License 2024.02.20 0 0 603802

Nincs mit tenni, Árpi bácsi kegyelmet adott neki, ezért lehetett még a közéletben, ezért férhetett hozzá közpénzekhez.

Előzmény: ásítósmacska (603799)
Csam úr Creative Commons License 2024.02.20 0 0 603801

Felháborító, hogy nincs következménye egy ekkora lopásnak!!!

Előzmény: ásítósmacska (603799)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.20 -1 1 603800

Nem semmi! :-D

 

Előzmény: nyman (603797)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.20 -1 1 603799

Nem is tudtam, hogy újra elővették ezt az ügyet!

 

miután uniós forrásról volt szó, az állam kénytelen volt az összeg nagyobb részét az adófizetők befizetéseiből megtéríteni.

 

GRRRRRRRRRR!

 

Flórinak már régen ugyanott lenne a helye, ahol Kolorbi hűsölt!

Előzmény: Csam úr (603798)
Csam úr Creative Commons License 2024.02.20 0 1 603798

https://hirklikk.hu/kozelet/ciganyutra-mehetett-a-romak-felzarkoztatasara-szant-penz/428359/

 

"Cigányútra mehetett a romák felzárkóztatására szánt pénz. Amint arról a Népszava nyomán a Hírklikk is beszámolt, az Integritás Hatóság vizsgálni kezdte a Híd a munka világába program költéseit. A 2014-ben indult projekt körüli visszásságok kapcsán korábban már a NAV is nyomozott, ám ők lezárták a most ismét előkerült ügyet. A Farkas Flórián vezette néhai projekt 1,6 milliárd forinttal gazdálkodhatott, ám a pénznek nyoma veszett, s miután uniós forrásról volt szó, az állam kénytelen volt az összeg nagyobb részét az adófizetők befizetéseiből megtéríteni."

 

nyman Creative Commons License 2024.02.20 0 0 603797
Csam úr Creative Commons License 2024.02.19 0 1 603796

https://24.hu/belfold/2024/02/19/12-millio-forintnyi-akacfat-lopott-el-a-kokai-erdobol-egy-borton-elol-bujkalo-ferfi/

 

 

Jaj mert a szegény ember már gallyakat sem gyűjtögethet vegzálás nélkül...

Csam úr Creative Commons License 2024.02.19 0 2 603795

https://24.hu/belfold/2024/02/19/tizenotszoros-arat-kertek-a-tulajtol-a-hazon-elvegzett-munkaert/

 

Pár éve a mi környékünkön is  bepróbálkoztak effélével. Különösen olyan házaknál ment a rábeszélő gépezet ahol idős egyedülálló volt a tulaj.

Legjobb tudomásom szerint csupán egy helyen jártak sikerrel, azután a környéken elterjedt, hogy hogyan járt X néni, azután már hiába csengetettek be bárhová. Errefelé legalábbis.

 

 

Ment a duma, hogy látják mennyire  rossz a csatorna állapota és ők ezt hipp-hopp  megjavítanák anyag is van a náluk a kocsiban,stb... Mondtuk Anyánknak ha bárki csengetne és látja a kocsin a csatorna darabokat, még a kapuig se menjen ki. Mondja messziről, hogy majd a fiai megcsinálják.

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.17 0 1 603794

Egyszer volt valamelyik hírben hogy a szekrény mögött volt kialakítva egy falkalitka, amiben az illetõ rejtõzködött , meg ott van az ágynemûtartó, végsõ soron az asztal alá is bebújhat , ha meg pince is van akkor a lehetõségek végtelenek....

Előzmény: ásítósmacska (603791)
Saker sahin Creative Commons License 2024.02.17 0 2 603793

,,,"És mit csinált egy évig a rendőrség?",,,

Keresik a szemüvegüket ami ott van a homlokukon.

Előzmény: ásítósmacska (603791)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.16 -2 0 603792

MEgvan a "tuti" forrás. https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=87389124&t=9187702

 

Az egy F a portugál. :-D

 

 

Előzmény: ásítósmacska (603791)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.16 -3 0 603791

Ez most a portugál vagy az osztrák vérvonal? Mindig keverem...

 

Döbbenet!

 

Ezt viszont nem értem..

Akkora az a ház, hogy csak úgy bujkálni lehet benne? És mit csinált egy évig a rendőrség??

 

 

A garázdaság miatt keresett család elvileg az általuk jogtalanul használt házban bujkálva várja a rendőröket, s nem zárható ki, hogy ellenállnak majd a hatóság intézkedésének.

Előzmény: omegatau (603787)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 603790

"...., a teljes berendezéssel együtt megvett, előre kifizetett házból semmit se vihessenek ki a lakók."

És megengedi hogy még benne lakjanak....

Maaaargit! Nooooormális?

Előzmény: omegatau (603787)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 603789

Azta......!

Előzmény: omegatau (603787)
G666 Creative Commons License 2024.02.16 0 2 603788

Ez elég zavaros.

Miért adnak ki valaki ellen körözést, ha tudják, hogy bent vannak a házban? :)))

Előzmény: omegatau (603787)
omegatau Creative Commons License 2024.02.16 0 1 603787

Nem engedik beköltözni a jogos tulajdonost az előző lakók egy érdi luxusingatlanba

 

Rafaelék akcióban.

 

A tanúvallomások és biztonsági kamerák által  rögzített jelenetek alapján három, a házban élő ember ellen adott ki elfogatóparancsot a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság: Nagy László mellett élettársát, Rafael Johannát és 17 éves fiúkat, ifjabb Nagy Lászlót is körözi a rendőrség.

 

No komment. 

 

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 603786
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.15 0 1 603785

A bõség zavara.....

ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.15 -1 1 603784
Előzmény: SzJ2 (603781)
Goldenbrick Creative Commons License 2024.02.15 0 1 603783
Előzmény: SzJ2 (603781)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 603782

Helyes.

Előzmény: ásítósmacska (603777)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 603781

Volt mar ez a Csörög , de nem emlékszem mivel kapcsolatban...

Előzmény: Goldenbrick (603779)
Csam úr Creative Commons License 2024.02.15 0 1 603780

https://roviden.hu/2024/02/15/kiskoru-rablok-budapest

 

"13, 15 és 16 éves fiúk 2023. augusztus 22-én délután figyeltek fel a 18 éves sértettre az utcán. Körbeállták és szidalmazni kezdték, majd felszólították, hogy adja át nekik a mobiltelefonját és egyéb értékeit, különben megverik."

 

Falkában nagyon bátrak. 3-an egy ellen!

Goldenbrick Creative Commons License 2024.02.15 0 0 603779
NB2 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 603778
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.12 -1 3 603777

Nofene! Hadat üzentek a kirekesztő lomisbiznisznek?

 

https://mandiner.hu/belfold/2024/02/rendorok-vadasznak-a-lomisokra-csepelen

 

A Csepel.info úgy tudja, a kerületben próbálják ki a fővárosban először azt is, hogy a lomis autókról leszerelik a rendszámot, és azonnal kivonják azokat a forgalomból.

 

 

Emlékezhettek rá, itt is sokszor emlegettük, hogy amilyen műszaki állapotú autókkal kóricálnak, az már önmagában szabálytalan.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2024.02.12 -11 0 603776
Előzmény: nyman (603772)
Csam úr Creative Commons License 2024.02.11 0 4 603775

Sajnos mindenhol hasonló módon viselkednek. Falkában támadnak egymást hergelve.

Előzmény: Adad-nirari (603774)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.02.10 0 1 603774
Előzmény: Csam úr (603769)
csiri bá Creative Commons License 2024.02.10 0 0 603773
nyman Creative Commons License 2024.02.10 0 1 603772

Azért nemcsak nálunk történnek furcsa "vasazások"

 

Elnémult egy rádió Alabamában, mert ellopták a 60 méteres adótornyát - HWSW

ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.09 -1 1 603771
Előzmény: kilógó lóláb (603770)
kilógó lóláb Creative Commons License 2024.02.09 -2 1 603770
Csam úr Creative Commons License 2024.02.09 0 0 603769

Igazad van. Bocs.

Előzmény: Adad-nirari (603767)
Zsugabúbos Creative Commons License 2024.02.08 0 3 603768

Először az állam hajtaná be a 75 milliós perköltséget.

De még azt sem sikerült.

Szerintem az államnak kellene jótállni, s behajtani az elkövetőkön valahogy.

Előzmény: Csam úr (603766)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.02.08 0 1 603767

Tiszteljük meg annyival az elhunytat, hogy helyesen írjuk le a nevét. Marian Cozma.

 A Raffael és a Németh még sitten van?

 

 

 

Előzmény: Csam úr (603766)
Csam úr Creative Commons License 2024.02.08 0 4 603766

Mariann Kozma szülei azóta sem láttak egy fillért sem a nekik jogerősen megítélt kártérítésből. No ennyit a Magyar jogrendszerről... GRRR !

Előzmény: ásítósmacska (603763)
Csam úr Creative Commons License 2024.02.08 0 0 603765

Nekem ez 25 évnek tűnik a cikk alapján.

Előzmény: ásítósmacska (603764)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.08 0 0 603764

 

Jogerősen húsz-húsz év fegyházbüntetés

 

https://www.atv.hu/belfold/20240208/gyilkossag-szabolcs-itelet

Előzmény: ásítósmacska (603525)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.08 -1 0 603763
Csam úr Creative Commons License 2024.02.07 0 2 603762

"74 éves, egyedül élő nőtől fog kölcsönkérni."

 

 

Méghogy kölcsön???!!!  Egy fenét kölcsön. 

Előzmény: ásítósmacska (603761)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.07 -1 0 603761

Bódvalenke. :(

 

https://www.boon.hu/helyi-kek-hirek/2024/02/brutalis-modon-olte-meg-az-idos-not-mert-nem-adott-neki-penzt-bodvalenke

 

Mindesetre dícséretes, hogy életfogytot indítványozott az ügyészség.

 

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.05 -1 0 603760

"Kedves Mindenki ! És polgármester úr ! Velem történt az egész 3 ukrán erősen ittas férfi leült a mellettem levő ülésekre velem szemben egy fiatal 35 körüli hölgy ült . Felszálltam az Örs vezér terén , ők azt hiszem Rákosfalván ,de nem emlékszem tisztán még sokkos állapotban vagyok . Egyszer ukránul beszéltek egyszer magyarul aztán az egyik férfi elkezdte fogdosni a lábam , mondtam “uram ha nem fejezi be rendőrt hívok magára. Erre a férfi elkezdett velem csúnyán beszélni “Cigány fa..szópó k.. meg basz..lak kurv.. ilyesmi trágár szavakkal illetett egész úton , igen elsírtam magam tehetetlenek éreztem magam .. és azt mondta ez az sírj te kis k..va meg ilyesmi ..hozzá teszem támadt meg akart ütni többször is , azt tudni kell rólam hogy egy 150 cm , 40kg-os 21 éves lány vagyok . 3 középkorú férfi ellen nem tudtam volna mit tenni sőt 1 -el szemben sem .".......

 

Majd kíváncsi vagyok hogy ebben az esetben hogy dönt a bíróság(nem vagyok 100% hogy minden igy történt ahogy a nõ mondja)

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.04 0 2 603759

Összeszedni ,betenni egy leszoktató intézménybe , annyi. Most az intézményt nem akarom részletesen leírni hogy hogy képzeltem el...

Előzmény: ásítósmacska (603758)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.03 -1 1 603758

Mátraverebély. Nem a szentkúti zarándokokról van szó a cikkben.

 

Drogos zombik keserítik meg a takaros kis falu tisztes polgárainak életét

 

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/drog-razzia-ellenorzes-kozbiztonsag/m74z5pp

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 603757

Ja , az kimaradt az életemből , köszi.

Előzmény: ásítósmacska (603756)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 603756

Már a legelső hírben (jan. 30-i) benne volt, hogy Gandhi gimn.

 

https://szabadpecs.hu/2024/01/megolhette-titokban-megszult-csecsemojet-egy-15-eves-lany-pecsen

Előzmény: SzJ2 (603754)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.02 0 0 603755
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.02 0 1 603754

"Emberölés gyanúja miatt letartóztatta a Pécsi Járásbíróság azt a 15 éves lányt, aki kedden hajnalban egy pécsi kollégium mosdójában hozta világra gyermekét - közölte a Pécsi Törvényszék csütörtökön az MTI-vel. "

 

Gandhi?

 

"A rendőrség közleménye szerint a szóváltásból dulakodás lett az első találka után, de az 58 éves férfi ekkor még komoly sérülések nélkül megúszta a támadást. Néhány órával később viszont már súlyos sérülésekkel kellett kórházba vinni. A családfő a fiaival érkezett az állomás közelébe, ahol találkoztak a korábbi támadóival. A szócsatából összecsapás lett, ütötték-verték, akit értek."

 

Innentõl gondoltam hogy ON , de persze lehet hogy tényleg csak politikai nézeteltérés volt.

(OFF: megjelentek a laptopomon az ékezetes betūk.Hogy idõnként hova tūnnek el és hogy jönnek vissza, az rejtély)

Lakuda Creative Commons License 2024.02.02 0 0 603753

Új(?) módszerrel TikTok-on kéreget pénzt, a hétköznapi életüket bemutatva, egyik 8 gyerekes telepen élő család. 

 

https://www.tiktok.com/@legendai21

 

SzJ2 Creative Commons License 2024.02.01 0 3 603752

Nem lenne ennyi rendőrre szükség ha ténylegesen tudnának intézkedni.(nem akarok a csendõrséggel példálózni)

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603749)
SzJ2 Creative Commons License 2024.02.01 0 0 603751

Pont hozni akartam....mit lehet ehhez hozzátenni?

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603749)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.02.01 0 5 603750

Addig OK lenne, hogy a 2010 óta változatlan ösztöndíjakat rendezik. De miért rekesztik ki ebből az olyan szegényebb sorsú, rászoruló diákokat, akik történetesen nem cigányok? :(

Előzmény: Ec pec kimehecc a (603749)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2024.02.01 0 0 603749
NB2 Creative Commons License 2024.01.30 0 0 603746
ásítósmacska Creative Commons License 2024.01.29 0 1 603745

He-he. :))

 

Lehet, hogy ellopták?

 

Mindenesetre a szokásos műmájer síránkozásnak tűnik az egész. Rá is repült az ellenzéki média.

 

Előzmény: h_g (603744)
h_g Creative Commons License 2024.01.28 0 2 603744

Megvan az egyetlen falu, ahol nem ismerik a biciklit?

 

 

Előzmény: ásítósmacska (603742)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.01.28 -1 5 603743

Közben rákattintottam az RTL-es riportra.

Nem ért meglepetésként, hogy volt ott iskolájuk a büdi városrészben, de szegregáció miatt bezárták.

 

a másik - elhallgatott -  információ valamelyik releváns cikk alatti kommentekben volt: az iskolabusz fenntartását azért nem tudja vállalni az önkormi, mert durván leamortizálták a diákok a régi iskolabuszt, százezres nagyságrendű javítások váltak szükségessé, amire nincs forrás az ön kormányzatnál.

 

Ezt is vizsgálni kéne a 444-nyugatif.s-ertéelklub "oknyomozó" riportereinek!!!

Előzmény: 0.5bit (603739)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.01.28 -2 1 603742

:-DDD

 

 

Egyébiránt más ferdítés is fellelhető a cikkben.

 

Autóik nem sokuknak vannak, azt mondják, egy óra gyalog az út.

 

Még ha tényleg 3,5 km-re is lenne az iskola, akkor sincs az egy óra!

 

 

 

Átlagos gyaloglási sebességgel 1 óra alatt kb 5 km-t kényelmesen lesétál az ember.

Előzmény: 0.5bit (603740)
ásítósmacska Creative Commons License 2024.01.28 -1 1 603741

Nyilván kerülőúton KELL menniük, hogy a rasszisták utcáit elkerüljék. :))

 

Amúgy nekik is érdemes lenne nézni a Spektrumon ezt a sorozatot:

https://port.hu/adatlap/film/tv/veszelyes-utakon-az-iskolaba-the-most-dangerous-ways-to-school/movie-164014

 

Valamelyik részben láttam, hogy napi 2x2 órát (!!) gyalogolnak, hegyen-völgyön-vízmosáson át.

 

Nem azt akarom mondani, hogy teljesen normális ez, de két-három km gyaloglás senkinek nem káros. Megvan a napi sport.

 

 

Előzmény: 0.5bit (603739)
0.5bit Creative Commons License 2024.01.28 -2 1 603740

Esteleg bölcsész matek:

 

2,5 km oda, 2,5 km vissza, az kétszer 2,5km, vagyis: 2,5 x 2 = 7.

Előzmény: 0.5bit (603739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!