A magát "demokratikus" ellenzéknek nevező csapat a miniszterelnök kifütyülésére szólít fel. Kíváncsi vagyok milyen balhéval próbálják tönkretenni az ünnepi megemlékezést, az 1956-os forradalom 60. évfordulóját...
„Azért mégiscsak a mai napnak az 1956-os hősökről kellene szólnia, mégiscsak nemzeti gyásznap van, a legfontosabb az a közös emlékezés a magyar történelem egyik legfontosabb és legszebb pillanatára” - válaszolta Orbán Balázs a HírTV hétfő esti műsorában arra a kérdésre, hogy mit szól ahhoz, hogy ellenzéki képviselők szóba hozták Somkuti Bálint kijelentését a parlamentben. A Szuverenitásvédelmi Hivatal - azóta kirúgott - kutatója Facebook-oldalára a nemzeti gyásznap alkalmából azt posztolta, hogy „aki a túlerőt nem ismeri fel, az nem elsősorban hős, hanem bolond!”
„Nem tartom túl ízlésesnek, hogy ezt napi párt politikai csatározásokra használják az ellenzéki képviselők. Az nyilvánvaló, hogy a szomszédunkban zajló orosz-ukrán háború megítélésében, meg a gazdasági semlegesség kérdésében máshogy látjuk a dolgokat, de valahogy képesnek kellene lennünk ezt a kettőt elválasztani egymástól. Ez az ellenzéki oldalon ma nem sikerült”
- tette hozzá a miniszterelnök politikai igazgatója.
Nem ez volt az egyetlen alkalom, amikor Orbán 1956 és az ukrán háború párhuzamairól beszélt. Három nappal az előbb idézett 2022-es rádióinterjúja előtt a Cicero közéleti folyóirat és a Berliner Zeitung című napilap berlini rendezvényén azt mondta, hogy a magyarok értik legjobban az ukránok álláspontját, majd az 1956-os Budapestet az ukrajnai Bucsával azonosította, ahol több száz civilt mészároltak le az orosz megszállók. „Szerintem az ukránok pozícióját a legjobban a magyarok értik. Tehát, ugye, szoktak beszélni Bucsáról, de 1956-ban Bucsát Budapestnek hívták. Tehát ha valaki tudja, hogy mit jelent a katonai támadás és elnyomás az oroszok részéről, azt mi tudjuk. A mi Zelenszkijünket fölakasztották az ’56-os forradalom után. Szóval nekünk nem kell elmagyarázni, hogy milyen brutális tud lenni egy orosz háború.” Változnak az idők, most már Orbánék szerint egy ehhez hasonló összehasonlítás hazug és sértő lenne.
Azért van annak 1 hamis bája, hogy 1953 tavaszelőn, amikor meghalt Sztálin, tele volt az egész Hősök-tere, síró emberrel és 56 langyos őszi este, amikor ugyanakkora tömeg követelte a szabadságot, függetlenséget!!!!! Már akkor is kettéoszlott Bp.????? Jaja, már 19-ben is:(((((( Előbbiek, azok lehettek, akik elfogadták az ellenforradalmi deklarálást, utóbbiak tulképp a mai jobboldal:)))))
Te, aki Bp.-en élsz, melyik táborba tartozol??????
Rövid időre megakadt a Mi Hazánk megemlékezése, mert az ölyv, amit a turult szimbolizálva röptetni kezdtek, először neki repült egy fának, majd hosszú percekig nem volt hajlandó visszamenni a solymászhoz, hanem leszállt a Böszörményi útra.
Megpróbálta megzavarni egy férfi az állami megemlékezést a Millenárison, a rendőrök egy tapétavágó kést találtak nála, közölte a rendőrség a honlapján. Azt írják, hogy a férfi 11 óra 45 perc körül, nagyjából Orbán Viktor beszédének végén próbálta megzavarni a rendezvényt, de a rendőrök kivezették a Millenárisról. A férfit a II. kerületi rendőrségre vitték, és rendzavarás szabálysértés miatt indítanak vele szemben eljárást.
Új helyen áll a 20 évvel ezelőtt közadakozásból elkészült, Göncz Árpád köztársasági elnök javaslatára eredetileg a Kossuth téren felállított Forradalom lángja nevű emlékmű.
De ugorjunk vissza az időben egy kicsit.
Amikor még a Kossuth téren állt Lugossy Mária alkotása, szinte kötelező program volt a megkoszorúzása.
Anyira, hogy 2006-ban még Putyin is virágot helyezett el az emlékműnél.
/ Miniszterelnöki Sajtóiroda / MTI Orbán Viktor miniszterelnök fogadja Mahamat Idriss Déby Itno csádi elnököt a Szent György téren 2024. szeptember 9-én.
Meghalt a N’Djamenába akkreditált magyar katonai attasé, Vékás-Kovács Imre alezredes – közölte a Honvédelmi Minisztérium kedden este.
Vékás-Kovács nemrég kezdte meg külszolgálatát Csádban, hétfői halála előtt rosszullétre panaszkodott.
Próbálták, de nem tudták hatástalanítani Orbán Balázs ’56-os mondatait. Hasonlóan a kegyelmi ügyhöz, ezt sem tudta teljesen lezárni a kormány. A politikai igazgató mondatai napirenden maradnak, és még okoznak problémát a kormánypártnak – mondta László Róbert elemző, aki szerint 1956 ügyét a Fidesz jó eséllyel elvesztette.
Pont ’56 miatt visszük azt a politikát, amit viszünk. (…) Pont ’56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált két és fél évvel ezelőtt. Mert felelőtlenség, mert látszik, hogy belevitte egy háborús védekezésbe az országát, ennyi ember halt meg, ennyi területet vesztett, mondom még egyszer, az ő joguk, szuverén döntésük, megtehették, de ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna. Azért, mert 56-ban az lett, ami lett. Mert megtanultuk, hogy itt óvatosnak kell lenni, és óvatosan kell bánni a nagyon értékes magyar életekkel. Azokat nem lehet csak úgy odadobni mások elé.
Ahhoz képest, hogy kétszer megölték, Dózsa László színművész remekül alakít legújabb darabjában. Az '56-os események idején tizenöt évesen Molotov-koktéllal "kínálta" a szovjet tankokat, amiért is egy életre megbélyegzetté vált. Szó szerint.