Keresés

Részletes keresés

pumpili Creative Commons License 19 órája 0 0 19384

Értem. Akkor ezek szerint vagy én csinálok valamit rosszul, vagy a Jasicnál rosszabbul működik ez a VRD funkció. Na mindegy, majd még próbálkozom vele egy kicsit, hátha bennem van a hiba. Még egyszer köszi az infókat.

Előzmény: Imre gzt (19383)
Imre gzt Creative Commons License 21 órája 0 0 19383

Ahogy említettem VRD-nél kicsit meg kellett koppintani a pálcát a vason, utána rögtön ívet fogott hidegen , melegen, szünet után. Egyszer rosszalkodott csak, amikor a pálca végéről leütöttem valamivel a bevonatot, akkor nehezebb volt begyújtani.

Előzmény: pumpili (19382)
pumpili Creative Commons License 29 órája 0 0 19382

Köszönöm, hogy kipróbáltad! Az újragyújtás is működött rendesen? Mert nekem leginkább azzal voltak problémáim. Ha megálltam és kicsivel később folytatni szerettem volna, akkor már nagyon nehéz volt ívet fognom vele. 

Előzmény: Imre gzt (19381)
Imre gzt Creative Commons License 1 napja 0 0 19381

Kipróbáltam a VRD-t. Nálam nem bohóckodott. ER23 2,5-ös pálca 80A. VRD nélkül rögtön ívet fogott. VRD-vel kicsit koppintani kellett de utána jól működött.

Előzmény: pumpili (19321)
Easy86 Creative Commons License 1 napja 0 0 19380

Okés, köszi az infót!

Attila5959 Creative Commons License 2 napja 0 0 19379

Kössz,hogy idemásoltad a sarokcsiszoló reklámját,régóta akartam fordulatszabályozós gépet venni.Mondjuk van más tipusú gépjeim is,ezt az állítható fordulata miatt vettem. Egyébként a cégemnél van ilyenből több is,működik ez a lényeg. Lényeg még az is,hogy darabolásra nem javasolta a szomszédom,mert a hajtómű idő előtt lefogazódik.

Előzmény: nagya2 (19342)
Attila5959 Creative Commons License 2 napja 0 0 19378

Előfordul a hiba,mérőcsere indokolt.

Előzmény: Easy86 (19377)
Easy86 Creative Commons License 2 napja 0 0 19377

Sziasztok, találkoztatok már olyannal h. a reduktor (alfared co+argon) a nagynyomású oldalon az óránál belül valahol elkezd szivárogni. Kb. 2 hónapos, lehet valami különösebb oka, vagy csak ezt kifogtam? Köszi!

macliz_ Creative Commons License 3 napja 0 0 19376

köszi szépen

Előzmény: kunberci (19375)
kunberci Creative Commons License 3 napja 0 0 19375

Itt láthatod a két Jasic promig bekapcsolási idejét:

https://www.weldequip.com/jasic-mig.htm

A Jasic promig 160: 100% BI 95A  (Ez a reggeltől-estig 95A)

35% BI 160A ( 10 percből 3.5 perc 160A)

Előzmény: macliz_ (19373)
kunberci Creative Commons License 3 napja 0 0 19374

A 100% bekapcsolási idő azt jelenti, hogy azzal az áramerősséggel megállás nélkül tudsz hegeszteni. "Reggel elkezded, és este abbahagyod, közbe nem eszel, nem iszol, nem mész el ebédelni, és a drót sem fogy ki a gépből". Egy minőségi 160A Mig hegesztőgép otthoni használatra bőven elég. 

Előzmény: macliz_ (19373)
macliz_ Creative Commons License 3 napja 0 0 19373

akkor kb 120 amperral birja 40 fokba ? de ugysem hegesztek 40 fokban, arra vigyázok:))

de ha pl 25 fokban hegesztek akkor 130 amperral birja elvileg megállás nélkül folyamatosan, de nyilván nem mindig hegeszt az ember akkor sem mert pl pozicióváltás is idő meg ez felveszem azt leteszem stb

Előzmény: kunberci (19372)
kunberci Creative Commons License 3 napja 0 0 19372

Nyári 40 C° nagy melegben max terhelésen 10 percből 2 percet tölthetsz hegesztéssel.

Előzmény: macliz_ (19371)
macliz_ Creative Commons License 3 napja 0 0 19371

sziasztok! Az mit jelent hogy 40 fokon 20 % a bekapcsolási idő?

pl ennél a gépnél

http://hegesztestechnika.net/Jasic-MIG-180-N240-inverteres-hegesztogep

én még ugy tanultam hogy ha pl 130 amper van irva 100% on akkor annyit bir  kikapcsolás nélkül, de pl a linkelt gépnél nincs igy megadva, hogy van ez ?

kunberci Creative Commons License 3 napja 0 0 19370

Elektronikus polaritásváltás az milyen?

Ezeknél a hegesztő gépeknél manuális polaritásváltás van. Előfordul hogy gépen belül, meg kell cserélni a két kábelt, vagy az újabb 185-nél egy dinse dugós kábelt tudsz gépen belül két db dinse aljzat valamelyikébe csatlakoztatnod. Általában a legtöbb gépen kívül van a "macskapöcse" kábel, amit a plusz, vagy mínusz dinse aljzatba tudsz csatlakoztatni, így változtatva a munkakábel polaritását.

Előzmény: Schnitt (19368)
macliz_ Creative Commons License 3 napja 0 0 19369

Szia, köszönöm szépen a hasznos információkat!

Az a baj hogy nincs lehetőségem elmenni egy boltba sem mert egy kis faluban élek hajdu biharban és nem látom melyik dobozon mennyi por van , küldenének 1 et és leseprik ha van rajta por:)) Debrecen közel van (60 km ) akkor a civishegesztőház nál tudnám megnézni ha lenne boltja de ugy tudom nincs, csak postáznak.

kb nyáron veszek gépet  és lesz időm körüljárni a dolgot, de még az is lehet hogy befektetek egy jasic gépbe ami max mig160 vagy mig180 amperos, nekem nem fontos a polaritás váltás lehetősége.

Előzmény: Schnitt (19368)
Schnitt Creative Commons License 3 napja 0 0 19368

A tipushiba az elektronikus polaritásváltás volt a 185-nél.

Amit most kapsz boltban, annál már manuálisan kell váltani,  a huzaltoló egység felett belül van 2 recézett csavar, azokat kitekered, kábeleket felcseréled, csavarok vissza és kész.

Nekem is 185 van, bár még nem sokat használtamm, de vásárlás előtt utánaolvastam a témának.

Volt gond az IGBT tranzisztorokkal is, de nem olyan tömegesen, mint a polaritással.

A gyártó szerint kezelte a hibákat az új típusoknál.

Ne olyan helyen vedd, ha ezt választod, ahol ccentis  a por a dobozon, mert az lehet még régi modell.

Előzmény: macliz_ (19367)
macliz_ Creative Commons License 4 napja 0 0 19367

Igen olvastam a heginfó oldalát. Szerintem 205 aluflux lesz a befutó nállam ha továbbra is rosszakat  hallok a 185 ről, közben figyelem majd. 205 ről is a véleményeket, csak ki ne derüljön hogy ezeket is hibás vagy gyenge ugyanolyan alkatrészekkel szerelték mint a 185 öt. Ha ez beigazolódna akkor mást választok, de nem akarok a dolgok elébe menni van még időm vásárlásig

Előzmény: kunberci (19366)
kunberci Creative Commons License 4 napja 0 0 19366

Ugyan ez! Nem hinném, hogy az új szériákba másik, vagy válogatott alkatrészeket tennének bele, (de minden lehetséges). Az igazi gáz meg az lenne, ha nem pár óra után, hanem a garancia lejárta után menne tönkre. Ebből a típusból, azért elég sok volt a hibás. A heginfo-s hozzászólásoknál is tapasztalhatod.

Előzmény: macliz_ (19365)
macliz_ Creative Commons License 4 napja 0 0 19365

Érten. És a tipushibával mi a helyzet? Olyat olvastam hogy van vagy volt egy széria a 185 alufluxból ami pár óra után behalt, de állitólag azokból már nincs a boltokban, de ebben sztem senki nem lehet biztos. Mi a véleményed erről?

Előzmény: kunberci (19360)
bnorci71 Creative Commons License 4 napja 0 0 19364

a nem szabályzós tesóját használom igaz az céges nem rossz

lehet ezért kellett volna más márkát venni, ne keverjem össze :)

egy alap Blackc&Decker 10évet bírt a garázsba hobby géptől szerintem nem rossz

Előzmény: ívhegesztő1977 (19362)
Vestax Creative Commons License 4 napja 0 0 19363
Szia az okosok szerint igen. Anno még a Kress t is ajánlották . Csak kevés helyen árulják. A csúcs meg a Fein. De az nem a mi pénztárcánknak való
Előzmény: bnorci71 (19361)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 4 napja 0 0 19362

Majd kíváncsi leszek a tapasztalatokra...

Én is vásárolni akartam már egy ilyet,de aztán eddig mindig elmaradt.

Előzmény: bnorci71 (19361)
bnorci71 Creative Commons License 4 napja 0 0 19361

köszi

ez a sorrend is egyben?

megrendeltem az AEG-t egyébként

Előzmény: Vestax (19354)
kunberci Creative Commons License 4 napja 0 0 19360

Szerintem a 185-ös alufluxnál nincs probléma a kijelzővel, viszont a huzaltolás állítása nálam még most sem világos. A heginfo-n azt írja a pali, hogy külön nem lehet állítani:

"Számos kérdést kaptam a huzaltolás sebességének szabályzására vonatkozóan. Mindenki keresi a potmétert, ahol állítani lehet a sebességet.Ezt külön nem tudjuk szabályozni a 185-ös Alufluxon. A feszültség állításakor automatikusan állítódik a huzaltolás sebessége is."

https://heginfo.hu/mig_mag_hegesztogep_teszt_video_bemutato_unboxing/iweld-gorilla-pocketmig-185-aluflux-hegeszto-inverter/

Van aki meg azt mondja, hogy a MMA áramerősség potijával lehet szabályozni MIG üzemmódban a huzaltolást. 

Van itt a fórumon egypár 185 aluflux tulaj, majd megírják Neked, hogy valójában mi a helyzet.

Előzmény: macliz_ (19359)
macliz_ Creative Commons License 4 napja 0 0 19359

a 185 alufluxnál nem csak hegesztéskor mutatja az értékeket a két kijelző?

https://www.youtube.com/watch?v=IkSony2tYis

Előzmény: kunberci (19357)
macliz_ Creative Commons License 4 napja 0 0 19358

értem,  nekem  ugy lesz ha kész lesz az einhell hogy ráteszem a csiszolót, a makitán meg vágó lesz

Előzmény: kunberci (19357)
kunberci Creative Commons License 4 napja 0 0 19357

Még 1db kisflex hiányzott a készletből. Kettőt már rendeltem belőle, azok csak egyszer voltak bekapcsolva, megnéztem, hogy működnek-e. Ezekbe vágókorong került, a mostaniba pedig lamellás csiszolót fogok tenni.

Előzmény: macliz_ (19356)
macliz_ Creative Commons License 4 napja 0 0 19356

nekem megjött a makita, eddig semmi gond csak a fogását kell megszokni.

Jól értem hogy neked ebből a 3 adik lesz amit most rendeltél? a többivel mi a gond? vagy csak sok a munka?

Előzmény: kunberci (19336)
macliz_ Creative Commons License 4 napja 0 0 19355

szia, igen azt fogom venni, lehet addigra még lejjebb megy az ára.

Előzmény: kunberci (19334)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!