Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 20 perce 0 0 18881

Ha jó kondícióban van a szölöd, akkor semmiféle takarásra nincs szüksége. Ehhez nem szabad túlterhelni és mindig idöben el kell végezni a zöldmunkát, hogy a vesszök megfelelöen be tudjanak érni. Ha meg mindennek ellenére minden évben gond van a fagyok miatt, akkor olyan helyen próbálsz szölöt nevelni, ahova nem való.

Előzmény: Imikert (18880)
Imikert Creative Commons License 1,5 órája 0 0 18880
zsorsz Creative Commons License 12 órája 0 0 18879
Előzmény: isai (18878)
isai Creative Commons License 12 órája 0 0 18878

Az Izabella színes, az sajnos nem jó. A másik fajta nem tudom melyik, lehetne kicsit pontosítani?

Előzmény: per onoszpora (18876)
vártán Creative Commons License 23 órája -2 0 18877

Nekem a piacon illatos Izabellaként kínálgatja egy bácsi.... a szagos nem jól hangzik.

Az Otelló sem igényes, az enyém egy öreg háztól származik, a lakója már nem él.

Előzmény: per onoszpora (18876)
per onoszpora Creative Commons License 25 órája 0 0 18876

Én a Szagos izabellát ajánlanám, de ez színes. A fehérek közül a Ferit.

Előzmény: isai (18874)
szőlő lé Creative Commons License 25 órája 0 0 18875

Köszönöm szépen! Gondolkodóba ejtettél ))) 

isai Creative Commons License 1 napja 0 0 18874

Elkélne egy kis segítség, előre is köszönöm. A szomszédban idős néni él egyedül. Hosszú parasztház, oldalt veranda. Ezer éves szőlő adta eddig az árnyékot, de kipusztult. A leveleken szerintem filoxéra. Szeretnék ültetni neki valami extra erős növésű, rezisztens fajtát. A cél az árnyékolás, de egy pár fürt megenni, az sem lenne hátrány. Permetezni biztosan nem fogja. Tudnátok ajánlani valami szuper ellenálló fajtát, ami intenzív növekedésű, sűrű lombú? Még egy fontos szempont, ne legyen színes a bogyó, mert itt a szarkák megbolondulnak tőle, mindent leesznek.

vártán Creative Commons License 1 napja -26 3 18873

Aki bőszen mínuszol az nem jelenti azt hogy okosabb, hanem azt hogy irigy, mert az illető okosabb tájékozottabb a szakmában. De lehet az is, pszichésen terhelt, örömét leli mások bosszantásában.

Az ilyennek az a legjobb büntetése, ha figyelmen kívül hagyják, ettől kap frászt.

Előzmény: érdeklődő 49 (18867)
BARACKÉLET Creative Commons License 2 napja 0 0 18872

A Vámon bármikor elvehetik, mivel onnan semmilyen növényt nem hozhatsz át . 

Ezért ha rendelsz, a pénzt előre kell utalni, egy számlaszámra . A számla tulajdonosa előre figyelmeztet," vagy nem", hogy nem vállal felelőséget a szállításért . Túl egyszerű lenne, hogy fizetsz, és már ültetheted, amit kiválasztottál .

Előzmény: szőlő lé (18871)
szőlő lé Creative Commons License 3 napja 0 0 18871

Lenne még kérdésem, aki már rendelt az oroszoktól  szölőt és hívatalosan ment PL  5 ezer forintos rendelésre még milyen költségek rakodnak  gondolok itt olyanra szállítás, vám vagy bármi más még  ( megéri e nekem  a hívatalos rendelés ez a lényege.)

elöre is köszi az útmutatást.

szőlő lé Creative Commons License 3 napja 0 0 18870

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET !

EZ ALAPJÁN MÁR MENNI FOG.

Mate0101 Creative Commons License 3 napja 0 0 18869

exportáld xlsx-be, után fordítsd le google fordítóval:

megnyitod, fájl-letöltés-xlsx

https://translate.google.com/

Dokumentumok gomb, tallózás, kiválasztod a letöltött xlsx-et, orosz-magyar, fordítás gomb a végén

Előzmény: szőlő lé (18868)
szőlő lé Creative Commons License 3 napja -1 0 18868

Fórumtársak: letudná ezt a katalógust valaki fordítani fordító motorral vagy valami mással ?

FELIRATKOZÁSTelefonom 0977456766 E -mail mojseenko087@gmail.com Viber, távirat 0960432802 Árlista Moiseenko Maxim 2021 ősz. 2022 tavaszahttps://docs.google.com/spreadsheets/...

előre is köszi

érdeklődő 49 Creative Commons License 6 napja -3 1 18867

Nagyon köszönöm  Maci_P nek-is. Nagyon hasznos volt számomra .

Kíváncsi lennék aki minuszol mennyit segített már másoknak .

Egyébként valamelyik topikban le van írva hogyan lehet megnézni hogy ki adja mínuszt vagy + .

Előzmény: van_Persil (18866)
van_Persil Creative Commons License 6 napja -30 4 18866

OFF

Írtam már alant, egy "jóbarátom" írt egy scriptet, ami követ engem bármikor, bármely topicba augusztus 24-e óta, és böszen minuszol, akárhol akármit írok. Teljesen hidegen hagy, csak röhögni tudok a nyomiján.

ON

Ha olvastad a beírásaimat, akkor tudod, hogy én kifejezetten ellenzen ezt a "két levélre visszacsípjük a hónaljhajtásokat" technológiát, föleg azon vesszöknél, amiket meghagyunk a következö évi szálvesszönek. Én a fürtzónát pucolom ki teljesen (kivéve egy fajtát, ott viszont meghagyok mindent, mert olyan kevés lombot hoz, hogy szükség van a hónaljhajtások árnyékoló hatására), ill. azon hajtásokat, amiket jövöre esetleg el akarok majd húzni, azokat kb 1 m-ig pucolom ki (a hajtás tövétöl számítva) azért, hogy minél kevesebb szemnél legyen olyan gond, mint amivel te küzdesz.

Előzmény: érdeklődő 49 (18863)
BARACKÉLET Creative Commons License 6 napja 0 0 18865

Mitől lehet ? Ha sejtburjánzás indul meg 1 oltásnál, és egy gumó nő a zöldbe fás oltás helyén ?

Maci_P Creative Commons License 6 napja 0 2 18864

Persze, egy nóduszból egy hajtást hagy meg az ember, a legjobban izesülő, legerősebb darabot - na meg persze fürtkezdeményet is tartalmazzon. De legtöbb esetben csak 1 szokott jönni (mármint ahol ki volt pucolva előző évben a szálvesszőnek szánt darab).

Előzmény: érdeklődő 49 (18862)
érdeklődő 49 Creative Commons License 6 napja -1 0 18863

A minuszolókkal ellentétben én nagyra értékelek minden hozzászólásodat ( még van néhány ilyen itt a fórumon nem akarom felsorolni )

Igazad van ""nem pucoltad ki azokat a hónaljhajtásokat""mert akkora mikor ezt olvastam már visszacsíptem két levélre és azt gondoltam jó van az úgy .

Egyébként még minden levél megvan ,csak a fotó nagyon közeli .

Ja a fajta : Julian idei oltás .

És köszönöm a tanácsaidat !!!!!

Előzmény: van_Persil (18861)
érdeklődő 49 Creative Commons License 6 napja 0 0 18862

Köszönöm ! 

"""hónaljhajtás alapi rügyei (amikr rendes, téli darabok) is kifakadnak majd.""

Tehát ezeket törjem majd ki ??? De termésem azért lesz ??

Előzmény: Maci_P (18860)
van_Persil Creative Commons License 6 napja -28 1 18861

Ha nem tévexek, én még azelőtt szóltam hónaljhajtás ügyben, hogy megmetszetted volna. Nem hallgattál rám és nem pucoltad ki azokat a hónaljhajtásokat és lám, most vakarod a fejed. Amúgy milyen fajta, hogy már levele sincs?

Előzmény: érdeklődő 49 (18859)
Maci_P Creative Commons License 6 napja 0 1 18860

A termést a téli rügyből fejlődő hajtáson van, a hónaljhajtás a nyári rügyből fejlődik még az adott évben. Ami nálad előfordulhat majd, hogy a hónaljhajtás alapi rügyei (amikr rendes, téli darabok) is kifakadnak majd.

Előzmény: érdeklődő 49 (18859)
érdeklődő 49 Creative Commons License 6 napja 0 0 18859

Igazad lenne HA a ""hiány"" szó nem lenne ott . De köszönöm !

De van egy másik kérdésem : ott ahol hónaljhajtás az idén kijött azt a szálat leakarom hajtani szálvesszőnek ,lesz-e ott termés jövőre ?? (nem a hónaljhajtáson )

Előzmény: laca5 (18858)
laca5 Creative Commons License 6 napja 0 0 18858

Ez most kicsit olyan, mintha azt kérdeznéd, mit lehet tenni az őszi levélsárgulás és levélhullás ellen. 

Előzmény: érdeklődő 49 (18857)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 18857

Ok köszi ! de milyen hiányra gondolsz ??? hogyan lehet a jövőben pótolni ??

Én ezt találtam : 

Előzmény: IsKol (18856)
IsKol Creative Commons License 2021.09.19 0 0 18856

Ez biztos nem fekete rothadás! 

Hiány és az ősz.

Előzmény: érdeklődő 49 (18855)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2021.09.19 0 0 18855

Vajon ez a fekete rothadás jele, vagy a közelgő őszé ??

vegyigyümi10 Creative Commons License 2021.09.19 0 2 18854

Kazanova(Шульга),már érett egy ideje.Korai,nagyon szép színe van,ropogós,enyhén muskotályos...jó kis fajtának tűnik.

Oszkár

Robz Creative Commons License 2021.09.19 0 0 18853

Nem tudom, hogy működik a tápanyagok áramlása a tőkékben, de van egy érdekesség az egyik érintett tőkémnél.

Ez egy eredetileg Othello tőke, amibe 1 éve oltottam egy Melitopolskij csernüj fajtát. Az Othello késői érésű vörös fajta, a másik korai és rózsaszínesre, kicsit lilásra érő. 

A korai karon minden rendben volt, szépen kinevelte a termést, de erről 4-5 héttel ezelőtt lefogyott a termés, azóta csak a lombot működteti. (  Ez a lombozat nem segíti a másik kart ezek szerint?)

A másik karon ott az Othello és most szeptember elejétől látom csak ezt a fonnyadós dolgot. 

Nem tudom, van-e jelentősége, de nálam csak fekete fajták érjntettek, ebből is csak az Othello-hoz hasonló ízűek. 

Előzmény: laca5 (18852)
laca5 Creative Commons License 2021.09.18 -1 0 18852

Én is így fogok tenni, amelyik elágazódás fonnyadni kezd, akkor azt levágom. Ennek így nem sok értelme van. Íze, cukra semmi, ez már helyrejönni nem fog. Csak kíváncsi voltam, ez mitől lehet, és hogy másnál van-e ilyen.

Tavaly az utólsó Favorit fürt volt ami egyszerűen nem érett be, hetekkel később sem, de arról tudtam, hogy túl lett terhelve. Viszont fonnyadni az sem fonnyadt. Érdekes dolgok ezek.

Előzmény: van_Persil (18850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!