Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2017.09.11 0 0 70

Valami hasonlo osszeallitassal kezdtem 20(?) years ago es azota is orommel hasznalom oket.

Aztan amire szuksegem volt, megvettem... ma mar nincs teflon bevonatu edenyem.

 

Az ontottvas hasznalatat megtanultam, es orommel hasznalom oket - van zomancos es nem zomancos.  A zomancos jo a savasabb etelek fozesehez, a nem zomancost meg suteshez hasznalom legtobbszor.  Kenyeret, pitet, de meg palacsintat is szoktam sutni benne - igaz, nem dobalom a levegobe, ahhoz nehez :)).

 

Ez egy szenacel serpenyo - palacsinta suto:

 

Ez meg tojasnak... igen, bevonat nelkuli, es csodalatosan lehet benne tojast sutni - omlett sutesre keszitettek.

 

Egy masik szenacel - szinten sutesre, csodalatosan pirul benne a hus, szalonna, es tojas is.  

 

Mindegyik darab hosszu eletu...

 

 

Előzmény: ZsuR (69)
ZsuR Creative Commons License 2017.09.11 0 0 69

Alapnak rozsdamentest. Aztan celedenyek...

Előzmény: knetta14 (66)
joghurtosmalnakremleves Creative Commons License 2017.09.10 0 0 68

Úristen, ez gyönyörű!!! Megvetted már? Ha igen, mik a tapasztalataid?

 

Én ma ebbe futottam bele: COPPERLINE SZÖGLETES SERPENYŐ - a gruppin akciós épp, 6.500, és nagyon gondolkodom rajta.... nem tudom, mennyire hamisítvány, és hogy milyen a minősége az "eredetihez" képest, ami 20.000 Ft... 

 

Elvileg ezt tudja:

https://www.youtube.com/watch?v=ooyIM72bS3I

 

Van esetleg valakinek tapasztalata a réz-kerámia ötvözettel? Nem tapad, és nem is karcolódik elvileg, ezért tetszett meg. A színe gyalázatos, de ez legyen a legnagyobb bajunk :)))))

 

Bemásolom a leírást, mert ha linket teszek be, ott már csak a vásárláshoz szükséges paraméterek látszanak...  http://gruppi.hu 

http://gruppi.hu/index.php?c=cart&rnd=1329

 

 

LEGFONTOSABB INFÓK:

  • Copperline szögletes serpenyő
  • Egy edény amely használható lábasként, olajsütőként, tepsiként, tésztafőzőként is
  • Tapadás és karcmentes nagy főzőfelület
  • Praktikus szögletes formájának köszönhetően több étel elfér benne mint egy kerek serpenyőben
  • Anyaga réz kerámia ötvözet, amely karcmentes, az alján található alumínium gyűrű segít az ideális hőelosztásban
  • Mosogatógépben is mosható
  • Gáz, elektromos, kerámia és indukciós főzőlaphoz is
  • Csomag tartalma: serpenyő, olajsütő kosár, párolóbetét, üvegfedő gőzszeleppel
  • Méretei: 25 x 25 cm
  • Űrtartalom 3 liter
Előzmény: knetta14 (66)
H_G Creative Commons License 2017.08.04 0 0 67

Hagyd a kerámiát, semennyire nem tartós. Persze csak a tapadásmentesség vész el, az edény ottmarad a nyakadon, hogy bosszantson.

 

Én az öntöttvasra is megpróbáltam átállni, de valszeg béna voltam a beavatásához és kezeléséhez, mert csak tapadt és tapadt.

 

Most újra ott tartok, hogy csak teflonost veszek. (És persze jénait, azok mindig velem voltak és az egyetlen, amiből biztosra veszem, h. nem oldódhat ki semmi káros anyag.)

 

Pláne hogy rájöttem, a hazai bonyhádi (persze DuPont az is) teflonedény teljesen jó minőség, simán összemérhető a WMF-fel és Tefallal, amiket régebben preferáltam.

 

https://beston.hu/marka/view?brand=24

Előzmény: knetta14 (66)
knetta14 Creative Commons License 2017.08.04 0 1 66

Sziasztok!

 

Én is edényvásárlás előtt állok. 

 

Írtátok, hogy a szendvics szerkezetű acél is és a kerámia bevonatos edény is bevált, ha minőségi.

 

Eddig kerámiában gondolkodtam, de elbizonytalanodtam. Vajon megfelelő minőségűt vásárolok?

 

Valami ilyesmire gondoltam. 

https://juvelux.hu/termek/bachmayer-8-darabos-edenykeszlet-keramia-bevonattal-bm-264/?attribute_pa_szin=lila-fulekkel

 

Azóta született némi tapasztalatotok a kerámia edényekkel? Tudnátok ajánlani?

 

Van esetleg tapasztalatotok a márvány bevonatos edényekkel kapcsolatban?

 

knetta

 

ZsuR Creative Commons License 2017.06.18 0 0 65

Az enyem mind Lodge... a zomancos is, meg a nem zomancos is.  Hibatlanok - valoszinu kevesebb mint fele aron...

Előzmény: ZsuR (64)
ZsuR Creative Commons License 2017.06.18 0 0 64

En ezert nem veszek dragat... ha serul, ha lepattan a zomanc, mert fog serulni, fog lepattanni - akkor meg a kukaba.  Fele arert lehet jot venni - es ha serul, nem sajnalom annyira.

 

Mar evek ota hasznalom oket, nem erzem a minosegi kulombseget. 

Előzmény: valekaa (61)
halaloszto Creative Commons License 2017.06.17 0 1 63

nem ismerem a márkát, de ahogy a google image searchon elnézem, a gyári marketing fotókon sem tökéletes a perem. van esély hogy beleesel a nemritka hibába, hogy a drága kézműves termékben a robotok által gyártott tömegcucc hibátlanságát keresed. és nem fogod megtalálni.

 

Vajk

Előzmény: valekaa (62)
valekaa Creative Commons License 2017.06.17 0 0 62

A képek a 61-es hozzászóláshoz:

 

Előzmény: valekaa (61)
valekaa Creative Commons License 2017.06.17 0 0 61

Jó napot kívánok a kedves fórumtagoknak!

Szeretnék venni külföldön, ahol mostanság tartózkodom egy Staub serpenyőt, egy 26 cm átmérőjű, meggypiros öntöttvas tálalóserpenyőt,  a gyári száma: 40511-727-0. Nos eddig néhányat küldtek már nekem, de mindet visszaküldtem (most tartok az ötödiknél), mert a peremen a képen látható sérülésnek látszó elváltozások voltak. Elsőre a külföldi forgalmazó is hibának látta, de a következő visszaküldésnél egy rátermettek ügyintéző leírta, hogy ez dehogyis gyári hiba, és hogy a Staub mennyire kézi gyártású, és ezek csak a gyártási technológia során keletkezett jelenségek, mert ott nem éri a festék. Nekem ez picit gyanús.

Én úgy láttam, hogy ott mintha a zománc hiányozna, márpedig akkor az egész akkor nem ér sokat. Arra gondolnék, hogy egy ilyen edényen nem kellenének ilyen furcsa elváltozásoknak lennie. Ott kezd el rozsdásodni, és ha már ennyi pénzt kiad az ember, akkor nem szívesen vesz át ilyen edényt.

Hozzáértésetekben bízva írtam ezt a levelet. Ismertek netán szakembert, aki ezt csípőből tudja cáfolni? Ha van valakinek Staub fazeka, azon is van ilyesmi?

Köszönettel várom szíves válaszotokat!

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.21 0 0 60

Az "éneklő", "Zsur" kenyér ;-) 

Előzmény: ZsuR (59)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.21 0 0 59

Tegnap este kevertem be - es ma este sutottem meg... finom lett.

Zomanc nelkuli ontottvas labosban - a legolcsobb ontottvas...

 

 

 

 

 

ZsuR Creative Commons License 2016.02.18 0 0 58

:))

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 57

Na tessék :-) Hibátlan ;-)

Előzmény: ZsuR (56)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.18 0 0 56

...de megszolalt... :))  Enekelt! :)) Ahogy kezdett kihulni, ropogott a heja... 

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 55

No igen. Én is óvom az edényeimet amennyire csak lehet. Semmi gond. Mindent a megfelelő edényben. Az a kenyér ráadásul a zománc nélkülidben, épp, hogy meg nem szólal ;-)

Előzmény: ZsuR (54)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.18 0 0 54

Igen - de tudod, ezeknek tobb a penzuk uj edenyt venni mint nekem :)), nekem vigyazni kell ra, nem fut be penz a bemutatoert :)).

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 53

Pedig a fickó is abban sütötte, meg a csajszi, bár Ő kibélelte. Nekem még nincs túl sok öntöttvas edényem. Ezeken kívűl egy Wok-om van és egy kerti grillem vaslappal de lehet alkalomadtán egy mélyebb sima öntöttvasat beszerzek még. A serpenyőst azért kipróbálom, és beszámolok. 

Előzmény: ZsuR (52)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.18 0 0 52

Hat... en mar tonkretettem egy zomancosat ezzel a kenyerrel.  Elo kell melegiteni - es a zomancos azt nem szereti.  Elszinezodott... es kezdett pattogni.  

Van nem zomancos ontottvas labosom is, abban jobb sutni, nem teszi tonkre a labost.

 

Most fogok nekiallni a serpenyosnek - ezt meg nem csinaltam! :))  Eppen jokor talaltam meg a receptet, ha neked is van serpenyod!  Majd meseld, hogy sikerult...

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 51

Ez gyönyörűséges :-)

 

Előzmény: ZsuR (28)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 50

Épp ilyen a serpenyő :-) Ez a kenyér is ígéretes. 

Előzmény: ZsuR (48)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 49

Köszönöm szépen :-)! Nekem is van hasonló zománcozottam csak nem ilyen mély, majd alaposan szemügyre veszem tudom e használni erre vagy beszerzek egy másikat is. 

Előzmény: ZsuR (47)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.18 0 0 48

Ezt meg nem probaltam:

Előzmény: ZsuR (47)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.18 0 0 47
Előzmény: Törölt nick (45)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.18 0 0 46

Halasan koszonom - nem ismerem a vasas szakma nyelvet...

Előzmény: halaloszto (44)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 45

Annak a csodaszép kenyérnek- amiről látni a fotót is- megadnád a receptjét? Tudom, hogy nem ebbe a topicba való kenyér receptet kérni, de annyira kívánatos az a kenyér, hogy kell az a recept mindenképp :-) Témához hűen azért ideírom, hogy most szereztem be egy Lodge öntöttvas serpenyőt és már most imádom :-)

Előzmény: ZsuR (40)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.18 0 0 44

a szénacél egy anyag. a lemez az ebből készül hengereléssel. csal azért írtam hogy lemez, mert kb 1mm vastag, nem a szokásos acél serpenyő, ebben nem lehet rántottát sütni.

 

Vajk

Előzmény: ZsuR (43)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.17 0 0 43

Nem tudom mi az acellemez es a szenacel kozotti kulombseg - azt tudom, hogy ez is hasonloan mukodik.

Hasznalat utan forro/meleg vizzel leoblitem, amikor meg forro a serpenyo is, az levisz mindent.  Vissza a gazra, megszaritom - es vekony olaj reteg jon ra.

Hasznalat elott csak attorlom papirtorolkozovel - meg nem ereztem avast rajta.

 

Nagyon szeretem ezeket hasznalni... nem is tudom, hany eve nem volt teflon bevonatu a hazban - akkor is csak a tojas miatt.  Aztan jottek az ontott vasak - amiben tudok palacsintat is sutni, igaz, nem tudom egy kezzel forditani :)) mert nehez.

 

Szoval.. orulok nekik, orom veluk sutni-fozni.

Előzmény: halaloszto (42)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.17 0 1 42

nekem a palacsintasütőim natúr acéllemez serpenyők. sosincs elmosva és kész. ha véletlen valaki elmosta, utánna lett pár rontott palacsinta mire újra működni kezdett. nem koszos az, csak olajos kicsit. az megavasodik, letörlöm használat előtt, meg az elsőt nem adom vendégnek :-)

 

Vajk

Előzmény: ZsuR (40)
ZsuR Creative Commons License 2016.02.17 0 0 41

Es az ujabb szerzemeny - szinten de Buyer, szenacel serpenyo.  A tojast alom benne sutni - es palacsintat is...

 

Előzmény: ZsuR (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!