Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 30 órája 0 0 7757

:))))  igen.

Előzmény: aekis (7755)
nicko Creative Commons License 30 órája 0 0 7756

az Alma 2200 elhalalozott majd 6 ev utan

vettem ezt amire ra is kuldtem az okos fw-t ;)

http://m3digital.hu/amiko-impulse-265-t2-c

Előzmény: GPS (7754)
aekis Creative Commons License 1 napja 0 0 7755

Vett egy kínai szappantartót, nem a tv-vel vesz fel ő sem.

Egyébként nem kell elájukni az alcor csodától. Menüben jelenik meg orosz szöveg, a digi hálózatán nem találja meg az M4-M5-öt, kézzel kell beadni, a lépegetős gomb valami mást csinál, de van az OK közepű azzal lehet lépegetni. Ha műsorújságot nézek nem lehet olvasgatni miközben meg yaz adás, mert átkapcsol. Idióta.

Viszont simán felveszi a HD adást akármire.

Végül 1080i 25Hz-re kapcsoltam. A tv is ezzel nyomja a sajátját.

Előzmény: GPS (7754)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 7754

De amikor vettem az Alnat iden az Amikot mindegy

Mit vettél?

.

Előzmény: nicko (7753)
nicko Creative Commons License 2 napja 0 0 7753

...mert a Samsung pr-ban eros a tevekbe ntegralt procik gyengek.

F szerianal (bar fele akkora lett a kapcsolo D szeriahoz kepest) azon meg van rec gomb. Ennel a szerianal dobtak ki a 2. tavkapcsolot ami jobbara csak porfogo. D szerias kapcsolit hasznalom meg kindig, pedig elmult 8 eves mar :)

De amikor vettem az Alnat iden az Amikot mindegy, hogy van vagy nincs rec gomb.

Előzmény: GPS (7750)
nicko Creative Commons License 2 napja 0 0 7752

az elso fajta Alcor valoban megszunt. Masok elesztettek ujja es folytattak a markat.

Előzmény: GPS (7747)
aekis Creative Commons License 2 napja 0 0 7751

Van benne a p, mint progressive és i mint interlaced, illetve 25-50-60Hz

Olyat kéne kiküldeni amivel a tv-nek nem kéne tovább kínlódni-trükközgetni konvertálgatni.

Előzmény: GPS (7749)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 7750

Jaa, és még valami: szenzációs az Alcor lejátszója. Világos, könnynen kezelhető, az előre-hátra gyorsítás (24x-ig) meg a time-shiftje is tökéletesen működik.

Sokkal barátságosabb és használhatóbb, mint a Samsung belső lejátszója, az egygombos, azonnali felvételről már nem is beszélve.

Pl. az én Samsungomnál egyáltalán NINCS Felvétel-gomb a távirányítón, csak többlépcsős menű-navigálással érhető el. Fasza, mi?

.

Előzmény: aekis (7748)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 7749

Mivel hajtod meg a képernyőt? 1080p@50Hz? 

Azzal hát. A Hz-et nem tudom, de a FHD-t azt igen.

Nagyon kiegyeznék egy olyan TV-vel, amiben legalább olyan minőségű tuner lenne - mint ebben a gombokért árult Alcor-ban.

.

Előzmény: aekis (7748)
aekis Creative Commons License 2 napja 0 0 7748

Pontosan ugyanezt tapasztaltam a H6200-nál is. A "Panther" nevű tescós 5eFt-os dvb-t csoda nem akad ki, mikor a tv már rég behalt. A kódolásmentes felvétel meg ugye eleve perdöntő.

https://alcordigital.hu/

A tescós csoda és az alcor csoda pontosan ugyan olyan osd-vel rendelkezik - Szerencsére. Ennek a developmentumnak ugyanis olvasható a feliratozása, nem úgy mint a tévéké. Hihetetlen mennyire beleszarnak a józan észbe.

Mivel hajtod meg a képernyőt? 1080p@50Hz? 

Előzmény: GPS (7747)
GPS Creative Commons License 2 napja 0 0 7747

Végre vettem egy alcor hdc-3700 -as szappantartót digikábelhez.

Ön remekül választott :-)))

A márkáról:

2009 -ben vettem egy Alcor DVBT beltérit, a lakókocsimba. Hát kérlek, ez azóta is kifogástalanul működik - pedig szegénykém ez kint lakik a szabadban télen-nyáron (bent a lakókocsiban, de alapvetően a szabadban).

Első évben paráztam tavasszal, hogy egész télen kint volt, nem fagyott-e be a seggeluka - de bekapcs - és tökéletesen tette a dolgát. És teszi azóta is.

Rá vagy egy évre, hogy megvettem, jött a szomorú hír, hogy "Sajnálatos módon az Alcor cég és márka jogutód nélkül megszűnt, ezért semmilyen további támogatásra, vagy garancia-utáni karbantartásra lehetőség NINCS"

Nem örültem a hírnek - de hogy ez mennyire volt valós (pedig több média is lehozta) - az abból is látszik, hogy a márka él és virul és nagyon szolid áron nyújt megbízható minőséget azóta is.

Csak egy példa a tudásáról: Balatonalmádiban elég tré a vétel, srégen kapjuk Siófokról a nem túl combos jelet - amit a tó feletti páratartalom nagyban befolyásol.

A lakókocsiban a Samsung F6400-as, 32" os üzemel - ami bizony megsínyli a gyenge jelet, annyira, hogy vannak esték, hogy félpercenként hullik szét a kép.

És döbbenet: ha az Alcor-dobozon keresztül nézzük - NEM esik szét a kép - miközben a Samu TV-n élvezhetetlen a pillanatnyi adás.

Mi több, az Alcor-ban van valami algoritmus, amitől még a leg-trébb jelnél sincs kép-szétesés - hanem úgy oldja meg, hogy az utolsó egészséges képkockát merevíti ki pár tizedmásodpercre, amig vissza nem áll a rendes jel.

Ez az időnkénti, pillanatnyi megtorpanás messze nem olyan zavaró - mint amikor a rendes TV-n úgy szétesik a kép, mint ha kódolt adás lenne.

.

Előzmény: aekis (7746)
aekis Creative Commons License 2 napja 0 0 7746

Végre vettem egy alcor hdc-3700 -as szappantartót digikábelhez. Alin vett usb2-es microSdkártyára simán rögzít, nem akad, nem szarozik, nem kódol, nem rinyál. Csak működik. 10eFt.

Kérdés. Mire állítsam be a tv rendszert, hogy a legoptimálisabb legyen a HD-s tévéhez? Valami sony, 40" 1-2 éves nemokos. A H6200-on a DVB-T vevő 1080P@50Hz -en van évek óta, azon is az legyen?

nicko Creative Commons License 5 napja 0 0 7745

:)))

Előzmény: aekis (7744)
aekis Creative Commons License 5 napja 0 0 7744

Nem volt érthető, de így már igen. :)

Előzmény: bubi70 (7743)
bubi70 Creative Commons License 5 napja 0 0 7743

Tárgytalan! Sikerült, a PCM-jelből ki kellett vennem a pipát.

Előzmény: bubi70 (7742)
bubi70 Creative Commons License 5 napja 0 0 7742

Sziasztok! Kérdésem lenne hátha tudtok rá választ. Volt (van) egy Samsung UE40H6200 3D-s tv, Optikai kábellel összekötve egy Pioneer házimozival. Külső vincseszterről filmet nézve (ha olyan a film) a Pioneer-em Prologic II-röl átvált a Dolbi Digital-ra. Most jön a hiba amit szeretnék kérdezni. Vettem egy Samsung UE50TU8002 4K-t az Optikai kábel maradt a régi, ugyan azt a filmet lejátszva csak ugye az új TV-n a Pio nem akar átváltani DD-ra-marad a Prologic II-n ami ugye nem olyan jó. Azt hittem megsérült az Optikai kábel, ezért a másik szobából vissza raktam a régi tv-t azzal megint jó, tehát kábel hiba kilőve. Az új Tv-n már minden beállítást (kimeneti-t) kipróbáltam, de semmi. 

Picit lehet hosszúra sikeredett a szöveg, de gondolom így érthető. Szerintetek mi kellene ide? más kábel? ez a 4K-s másképp adja le az Optikai kábelen a hangot? már nem tudok mire gondolni. Válaszokat köszönöm! 

UI: 1-2 kép Prol II 

3-4 kép DD

nicko Creative Commons License 2020.07.28 0 1 7741

valamikor regen ugy 678 evvel ezelott a 7xxx/8xxx szeria a Samsungnal felso kategorianak szamititt. Ma mar csak belepo szint a tied a legegyszerubb kategoria.

Nagyjabol igy is kezeli a szerelo...fogalma sincs mi a hiba ilyenkor alapbol alaplapot cserelnek. Ha ez nem jott be akkor kijelzot....bar IPS panelnel majdnem kindegy ;)

aki most akar ezevi samsungot venni jo tanacs 8502 ala ne menjen ami a szamozast illeti

Előzmény: takijani1972 (7736)
GPS Creative Commons License 2020.07.28 0 0 7740

a megjelölt UE50NU7022 típusú készülék nem rendelkezik BT HID támogatottsággal,

A következő típusban (szériában) mit fognak kispórolni még belőle? A hangerő-gombot?

"Tisztelt Ügyfelünk!

Tudatjuk, hogy a megjelölt készüléktípus nem rendelkezik hangerő-szabályzási támogatottsággal - ezért tapasztalható az, hogy a készülék csak a gyárilag beállított hangerőn működik. Ennek okán,  a felhasználó általi hangerő-módosításra nincs lehetőség.

Megértését köszönjük,

A Samsung csapata"

.

Előzmény: Vica 73 (7732)
GPS Creative Commons License 2020.07.28 0 0 7739

Most valószínűleg kijelző csere lesz, mert a szerelő azt mondta, vagy a panel, vagy a kijelző lehet a ludas (más nincs is benne :)).

Látod, ezért érdemes a Media Markt-ban vásárolni - méghozzá netesen (még akkor is, ha a bolt 100 méterre van a lakásodtól. Attól még átveheted személyesen a boltban).

Ugyanis így 14 munka(!)napod van arra, hogy magyarázkodás nélkül visszavidd nekik és visszakérd a pénzedet.

Ha ilyen sunyi hiba mutatkozik (napi rendszerességgel) - részemről egész biztos nem vinném szervizba - hanem "vissza a feladónak".

Onnantól meg el lehet dönteni, hogy kell-e abból a típusból egy másik példány... vagy inkább más márka/típus lesz az.

.

Előzmény: takijani1972 (7736)
aekis Creative Commons License 2020.07.28 0 0 7738

A TV-n legyen nagy.

Előzmény: takijani1972 (7737)
takijani1972 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 7737

Lehet az asszonyka úgy gondolkodott, legalább a tv legyen nagy! :P

Előzmény: aekis (7694)
takijani1972 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 7736

Sziasztok!

Egy hónapja vettem egy Samsung UE43TV7002K  Smart Crystal UHD 4K típusú tv-t! Az 5. naptól olyan hibajelenséget tapasztalok rajta, hogy változó gyakorisággal, de naponta min.3x, amikor vált a kép, a világos részek elkezdenek  nagyon gyorsan villogni! De csak a világos részeknél tapasztalható ez a jelenség. Volt szervizben a készülék, kicserélték a panelt benne, de most, 5 nap elteltével újra jelentkezett a probléma! Most valószínűleg kijelző csere lesz, mert a szerelő azt mondta, vagy a panel, vagy a kijelző lehet a ludas (más nincs is benne :)). 

Kérdezném van-e tapasztalatotok hasonló jelenségről, és ha igen, a szervizelés megoldotta-e a hibát? Kicsit félek attól, hogy ez típus hiba!

aekis Creative Commons License 2020.07.17 0 0 7735

Nehogy bevedd a hőtágulás dumát. Ott más, szerintem valami konvertálási gebasz van, főleg ha jól megfoghatóan a 4k-s nak mondott műsor lejátszása esetén bukik ki.

Előzmény: dUpLo (7734)
dUpLo Creative Commons License 2020.07.17 0 0 7734

mennyire normalis vagy elfogadhato, hogy egy Q60r55 leginkabb 4k tartalmak lejatszasakor (netflix pl), 1-2-3 percenkent random de a haszalat alatt folyamatosan pattogo/pattano/reccseno hangot ad ki magabol (a kasztni, nem a hangszoro),
gondolom hotagulas lehet (ugy tunik), de masnal is ilyen merteku?

nicko Creative Commons License 2020.07.13 0 0 7733

visszarakni regebbi fw-t csak D szrianal tudtunk hackeles utan.

azota csak szervizes 0000 szamozasu fw-vel lehet, de csak az adott tipushoz valoval. ergo csak szerviz mert netre nem kerulnek ki ilyen szoftverek.

samsung nem ad ki sosem changelogot,mert tbbsegeben nem javito szandekkal hanem tilto vagy megszuntet bizonyos szolgaltarast benne. Igy aztan nem raknak fel az emberek.

Nekem alapbol szerviz menuben is tiltva van az automatikus a frissites. Frissiteni akkor kell ha valami nem mukodik jol.

Előzmény: Zoli3400 (7730)
Vica 73 Creative Commons License 2020.07.13 0 0 7732

Ma kaptam levelet a Samsung Ügyfélszolgálattól mely szerint: a megjelölt UE50NU7022 típusú készülék nem rendelkezik BT HID támogatottsággal, emiatt tapasztalható az, hogy nem csatlakoznak hozzá a billentyűzetek, mivel vezeték nélkül nem párosítható billentyűzet vele.

Ha esetleg valaki ezzel a típussal próbálkozik nem fog sikerülni.

aekis Creative Commons License 2020.07.13 0 0 7731

Ne keress logikát ott ahol nincs...

Előzmény: Zoli3400 (7730)
Zoli3400 Creative Commons License 2020.07.13 0 0 7730

Sziasztok, nekem frissites óta eltunt a smart tv -n az automatikus be kapcsolás lehetősége, van erre valami megoldás? Esetleg vissza lehet tenni az 1 el régebbi szortvert?(2018 as modelrol van szó)

Ami érdekes hogy a 2016 model szinten smart azon nem volt be kapcsolási lehetőség viszont frissítés óta van 

Gozo Creative Commons License 2020.07.08 0 0 7729

Youtube előfizetés?

Előzmény: bazsurnyak (7728)
bazsurnyak Creative Commons License 2020.07.07 0 0 7728

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már kérdés, de nem találok jó megoldást rá.

Van egy Samsung smart tvm és a Youtube kb 5 percenként reklámokat dobál. Valahogy ki lehet ezt cselezni ?

Nem a telefonom akarom kivetíteni, hanem a tvn szeretném megoldani a problémát.

Van ötletetek ?

Köszi: Balázs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!