Keresés

Részletes keresés

robkova Creative Commons License 2012.03.28 0 0 699

Tényleg! Az LMP-s Cypri gyerek hol van? Nevet váltott? Kiábrándult? vagy mi?

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.28 0 0 698

Nem sikerül nekik összegyűjteni a 200 000  aláírást a népszavazáshoz, ezért olyan eseményekkel próbálkoznak, hátha a választási bizottság érvényteleníti az aláírásgyűjtést. Már Meseházi sem tud segíteni rajtuk.

Az lmp figyelmen kívül hagyta a választáűsi bizottság véleményét az ajándékosztogató aláírásgyűjtésről, ezért remélem, a vb hagyja végigcsinálni a határidő lejártáig a gyűjtést. Tudjuk meg az igazat, hány aláírást tudtak összegyűjteni?

Zimmy Creative Commons License 2011.01.06 0 0 696

Ezzel az a probléma csak, hogy nem igaz. Másrészt a MEASZ az mitől lenne pénzmosó, amikor bevételük sincs? A szcientológiával se az a baj, hogy pénzmosoda. Ne engedd, hogy az ellenszenved elvakítson.

Előzmény: Z757 (693)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.22 0 0 695

"mandátumszámok"

javítva:

 nem csak a mandátumszámok, hanem a mandátum számítás eljárási módszere is megváltozott.

Előzmény: Törölt nick (694)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.22 0 0 694

a megyei listáknál megváltoztak a mandátumszámok, a régi számítás alapján igaza volna a kollégénak, de az idei módosítás után az un. d'Hondt módszerrel számolják ki, hogy kinek mennyi jut.

Előzmény: Zimmy (692)
Z757 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 693
Szégyenfalra való, két pénzszerző-mosó szervezethez való kötődés:
Az egyik a szcientológia, a másik a MEASZ.
Az előbbi vallási, míg az utóbbi alapítványi fedéssel, lop, csal, hazudik.
Zimmy Creative Commons License 2010.10.31 0 0 692
Hidd el, vannak az LMP-ben elég okosak ahhoz, hogy ezt észrevegyék. Egy blogon olvastam, de most nem találom, hogy a Fidesz olyan kerekítési szabályt állított fel külön Budapestre, ami a töredékszavazatot a győztes felé kerekíti. Ó, ők még sokkal okosabbak...
Előzmény: Törölt nick (688)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.15 0 0 691
A magyar választórendszer rendkívül bonyolult, nem aránypárokra alapul.
Előzmény: Törölt nick (688)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 688
Az LMP szégyene Karátson Gergely és Jávor Benedek kampánystábja, akik még azt sem vették észre, hogy a fővárosi közgyűlésben nem 3 hanem 4 mandátum járna nekik:
67082/7 hányadosa 9583 nagyobb mint a Fidesz 17.mandátumának 302566/33 hányadosa 9169
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.01 0 0 685

Mit értünk azon, hogy baloldali?

 

A baloldaliság manapság pragmatikus cselekedetekben nyilvánul meg. Mit teszünk a szegényekért?

Pl az USA-ban kimutatták, hogy az elmúlt 25 év adócsökkentése, és az ebből eredő gazdasági fellendülés egyáltalán nem javította a legszegényebb 40%(!) életszínvonalán. Vagyis a társadalom 60%-a csak saját életszínvonalának javításán törődött, a többi ember maradt a béka segge alatt. Baloldali az, aki pl. ennek a 40% életszínvonalán javítani akar.

 

Ugyanígy Magyarországon baloldali az, aki az elmaradott régiók felemelkedéséért cselekszik, beleértve a cigányságot is. Az LMP ilyen párt, és ezért mindenképp baloldalinak minősül.

Előzmény: KrónikáS (674)
Holdkooros Creative Commons License 2010.09.28 0 0 682
Arra gondolsz, akinek a dr. Czeizel Endre Barbara nevű lánya lett a fér... izé a felesége?
Előzmény: Törölt nick (675)
JEFFREY Creative Commons License 2010.09.28 0 0 680

Ez lehet, hogy a multban rejlő 89-90 körüli felfogásból adódik, mikor is az volt az átalakulás egyik forgatókönyve, hogy az MDF lesz magyarországon a jobboldal vezető pártja és váltópártként az szdsz egy szociáldemokrata typ az USA demokratákra hajazó váltópárttá alakul, s postkomcsik nem rugnak igazán labdába, esetleg egy kispártként még pár cikluson elvegetálnak.

 

Ebbe szól bele a történelem, a poszkomunista párt mszp réven egy szocdem typ refortpártként definiálta magát, sokakat megtévesztve s az elfuserált renszerváltás ebbe besegített nekik. Így az szdsz 94.-ben belátta, hogy ha hatalomba akartak maradni, akkor a szocikkal kell szövetkezni mert a holdudvar amely összefonodott a volt rezsimmel egzisztenciálisan erre predesztinálta őket.

 

A többi folyamat ismert, ami napjainkban változik meg gyökeresen, s befejezödik az elmúlt 20 év zavaros átmeneti ídőszaka.

 

Gondolom, hogy Schiffer ezért hajaz a baloldaliságra, mert tapasztalatai 89.-hez nyúlnak vissza, csak egyet felejt el az ídő túlhaladott már keleteuropában ezen az időszakon, mivel mások a világmozgások, szomszédág és térségi viszonyok.

Előzmény: Törölt nick (679)
JEFFREY Creative Commons License 2010.09.28 0 0 678

A liberalizmusnak is több válfaja van. Most már az EU.-ban is több frakcíóba tömörültek. A fidesz, mint fiatal rétegpártja volt és inkább volt nemzeti radikális, de az EU.-ban az akkori liberálisokhoz csatlakoztak. A nagy gurukkal, mint a német Genscher, és Lansdorf mindig jó kapcsolatot ápolt Orbán személyesen( Lansdorf temetésére Őt hívták meg a németek mellesleg tán két éve), úgyanúgy más liberális vezetökkel is jó viszonyban volt.

 

Kilépését nyíltan és öszintén tárta a Liberális Internacionálé elé. Ez az SZDSZ magyar magát liberális párnak való párt a poszkommunistákkal való koalició kapcsán nem hajlandó a fidesz egy platformon politizálni.

 

Gondolom, hogy a lengyel Tusk, aki nemzeti liberális demokrata pártnak valja magát azonos lenne a mi szdsz.-es formációnkkal.

 

Bonyolultabb a világ és politikai pártcsaládba tömörülő szervezetek is. Az EPP tagjai a keresztény, konzervativ, nemzeti liberális pártok, valamint demokratikus tömörülések is. Egyben az alapértélükben azonosak, de ezen belül sokszínüek és külömböző írányultságuak, mivel máshol van a súlypontjuk.

 

 

Az EPP tagja volt anno az MDF és a Kisgazda Párt is, de idővel mind a kettötől megváltak. Bokros Ur most az EP egyik liberális frakciójába ücsörög az MDF delegáltjaként.

Előzmény: KrónikáS (674)
KrónikáS Creative Commons License 2010.09.28 0 0 674
Mit értünk azon, hogy baloldali?

Egyesek szerint mindenki baloldali, aki nem fideszes vagy Jobbikos.

Van egy olyan kategória is, hogy liberális. A liberálisok listáján néha egészen nagy nevek is szerepeltek. Például említhetnék egy O Viktor nevű fiatalembert, aki, míg jól felfogott érdekből el nem árulta az elveit, a Liberális Internacionálé alelnöke volt.
Előzmény: Törölt nick (669)
KrónikáS Creative Commons License 2010.09.28 0 0 673
-kár,hogy ezt az urat is a pedofilia gyanús esetek lengik körül....

Mért, másodállásban katolikus pap?
Előzmény: Törölt nick (671)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 669

csak nem kéne eljátszani,hogy az LMP nem baloldali párt.

 

Nem értelek. Az LMP minden megnyilvánulása szerint baloldali párt. Nem lehetséges egyetlen példa, ami ennek ellent mondana.

Előzmény: Törölt nick (668)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 667
Csak azok az emberek rettegnek a baloldal újraéledésétől, akik diktatúráról álmodnak. Én pl. jól megvagyok a KDNP-vel, mert tudom, hogy eszük ágában sincs diktatúrát csinálni.
Előzmény: Törölt nick (666)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 665

Ne ezt fogd meg. Jól éreztem magam, amikor szegény embereken tudtam segíteni. Persze nekem is volt hasznom belőle, de tudtam korlátozni magam.

 

Azóta alul felül gépesítettem magam, más világ jött rám, de akkor éreztem igazán boldognak magam.

Előzmény: Törölt nick (663)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 662

Nem éppen Kovács, de jónéhány mszp szimpatizáns igazi helye az LMP-ben lenne.

 

Miért nem Kovács László? Mert volt előtte egy választási lehetőség, amikor rosszul döntött. Ő javasolta Medgyessit miniszterelnöknek.

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 660
Dehogyisnem! Ne becsüld le a magyar vállalkozót. Legtöbben megszakadnak azért, hogy az alkamazottaknak legyen kenyere. Legtöbbjük szdsz szimpatizáns, tapasztalatból mondom. Nem az szdsz vezetősége, hanem a szimpatizánsai.
Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 657

Kétségtelen, hogy sok szdsz-es lepkére vetődött, ezt magam is tapasztaltam.

Ne feledd, van másféle szdsz-es is, aki gazdagítja az LMP-t, mert szívén viseli a szegénység sorsát. Jó lenne ha maradnának az LMP-ben.

Előzmény: Törölt nick (656)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 655
Igen, azóta vagyok kettőzött buzgalommal LMP szimpatizáns :)
Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 653
Nem vagyok otthonos a szoc szférában. Vállalkozó vagyok, és volt 10 évem, amikor sok szegény embernek, köztük főleg cigányembereknek adtam munkát. Örömmel töltött el a tudat, hogy munkát tudtam adni a legszegényebbeknek. Még csak annyit, nálam kb másfél-kétszeres bérük volt az országos átlaghoz képest. Most is tisztelnek.
Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 651

Sokfélék az EU zöldjei. Közös jellemzőjük talán, hogy inkább baloldaliak, szociálisan érzékenyek, de ebben is van kivétel.

Zöldnek lenni annyit jelent, hogy harcolni kell a profitéhség ellen, de harcolni kell a túlzott szociális juttatások ellen is, hogy maradjon pénz a környezetvédelemre. Így aztán egy zöld párt kénytelen középen elhelyezkedni, ha komolyan veszi a környezetvédelmet.

 

Magyarország annyiban speciális, hogy megszünt a baloldal, és az LMP mindaddig felvállalja a szegények védelmét, amíg jön egy igazi szocdem ill kisgazda párt. Egyébként is megterhelő minden párt számára, hogy nincs igazi szociáldemokrácia Magyarországon. Ezt a véleményt számomra meglepő módon éppen a KDNP-s Harrach Péter mondta. Tiszteletem érte.

Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 648
Ki az?
Előzmény: Törölt nick (647)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 646

Na ne kamuzzál ecsém, mit tett az LMP pl. a hajléktalanokért?

 

Máris sokat. Pl. a hajléktalan szállók korszerűsítését forszírozza ahelyett, hogy kivágják a hajléktalanokat Budapestről.

 

Nemzetközi téren a szegényekért:

 

"A Lehet Más a Politika – a nemzetközi fejlesztéssel foglalkozó hazai civil szereplőkkel együtt – szükségesnek tart egy NEFE-kerettörvény mielőbbi megalkotását. Olyan törvényt látunk szükségesnek, mely a nemzetközi fejlesztési együttműködést szegénységcsökkentési prioritásokra alapozza a partnerországok és a célszektorok vonatkozásában, továbbá pontos menetrendet állít fel a fejlesztési támogatások fokozatos növelésére, a 2015-ös fejlesztési célok elérésére.

 

Ezzel egyidejűleg felszólítjuk a kormányt, hogy itthon se folytasson szegényellenes politikát! Nem fogadható el, hogy egykulcsos adó bevezetésével akarják tovább növelni a legtehetősebbek jövedelmét, miközben rendőri eszközökkel terveznek fellépni az utcán alvó hajléktalanok ellen."

 

http://lehetmas.hu/hirek/6116/mi-lesz-a-szegenyekkel/

 

Nehogy azt mondd, hogy ez SZDSZ politika. Ha a vastagbetűs részt elolvassa egy szdsz-es, tökön szúrja magát, ha esetleg az LMP-re szavazott.

Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 644

Nyugdíjas vagyok, lophatom a napot.

És te?

Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 641
Nem neked írok, hiszen ki az a hülye, aki egy fórumra küldött propagandistát meg akar győzni.
Előzmény: Törölt nick (639)
Frontsebesz Creative Commons License 2010.09.27 0 0 640
Például az internacionalizmus nem forszírozta hogy telepítsd be a szomszédodba a fél harmadik világot, majd mosolyogva tűrd hogy levágják és megsüssék a kutyád a keretéből kiszakított ajtódon.
Előzmény: Törölt nick (636)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 637

Ki hisz neked? Mesziről szaglik belőled a gyűlölet az LMP iránt.

Ilyen embernek csak az egyivású ad hitelt.

Előzmény: Törölt nick (634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!