Keresés

Részletes keresés

robertó69 Creative Commons License 4 órája -1 0 101287

Szerintem erős zavar mutatkozik valahol a fogalomrendszerben...

A megemlített árkategóriában elképzelhetetlennek tartom, hogy ipari minőségű képet kapjál!

Az "átkapcsolós" gépről meg csak annyit: a két bordázott, egymáson elforduó tárcsa elvén működő valami az nem ütvefúró, hanem vicc!

Ütvefúrónak volt egy Hitatchim, Praktikeres, akciós. Az pneumatikus ütésű volt. Jópár éve került az is kb. 40-be, de nagyon jól használható,

és strapabíró szerkezet volt. Sokat nyúztuk. Később valami Hikoki néven árulták tulajváltás után.

Most már civilként, itthon a Lidli saját márkás Parkside akkus fúróit használom itthon. Azok is nagyon jó, bevált termékek. Fölösleges itthonra egy

10x annyiba kerülő ipari gép, amennyit én használom...

Amit vettél, az a két kategória közötti pont legrosszabb választás. Szerintem....

Előzmény: szimizso1 (101286)
szimizso1 Creative Commons License 16 órája -2 0 101286

Megbeszéltük, és vettem is egy devalt fúrógépet. 40 ezerért, kaptam egy ütvefúrós gépet, ami a régi b&d fúrógépemre hajazott. Azzal az volt a baj, hogy fém fúrása közben képes volt átkapcsolni a ütvefúró állásba pár hónap után. Ezt nem kockáztattam meg, és vettem egy sima fúrógépet a makitától fél áron. Egyébként használtam régebben makita akkus fúrógépet. Nem volt vele gond.

Előzmény: robertó69 (101285)
robertó69 Creative Commons License 24 órája -2 1 101285

Szinte minden fás gépem ipari, drága Dewalt gép volt.Iszonyat jó, megbízható, és strapabíró 

Gépek voltak kivétel nélkül. És ergonomikusak is ráadásnak.

B&D, vagy Bosch géppel összehasonlítani felér egy böcsületsértéssel!

Én meg szereztem lemezt a 148 mm-es csőre! ;-)

Előzmény: szimizso1 (101284)
szimizso1 Creative Commons License 27 órája -3 0 101284

Semmi fantáziád nincs Robi! :-) Végül makita lett a fúrógép. Vettem egy devaltot először, de amikor kicsomagoltam, már raktam is vissza. Ugyanaz volt mint a 30 éves B&D-m kétszer annyiért. :-(

Előzmény: robertó69 (101283)
robertó69 Creative Commons License 28 órája -2 0 101283

B+! Ez veri még a neutrínóval hajtott Skoda kardántengelyes

videót is! :-D

Előzmény: szimizso1 (101281)
robertó69 Creative Commons License 28 órája -1 0 101282

Nyugodjék békében!  Egy hónapja, a Megyei Főtitkárin még

beszéltünk. Nagyon morózus volt, de nem mondott semmit sem.

Valószínűleg akkor már megvolt a műtétje időpontja...

Előzmény: exDínó (101279)
szimizso1 Creative Commons License 1 napja -1 0 101281
chato0078 Creative Commons License 1 napja 0 0 101280

Ezen én is.Ritka jó ember volt.

Előzmény: exDínó (101279)
exDínó Creative Commons License 1 napja 0 0 101279

Elhunyt Kisvárdai István


Ezen most nagyon megdöbbentem.... :(

bosijani Creative Commons License 1 napja -1 0 101278

ahol pecázok,ott is van egy pár,ott totyognak mögöttem-mellettem egy marék kukoricáért. :-)  megszoktak....

Előzmény: -remény- (101277)
-remény- Creative Commons License 1 napja 0 0 101277

Nem volt idejük. Amíg Eszti fotózkodott,addig inkább rá figyeltek.   Majd,mikor ki tudott spurizni,Lizy cica azonnal átlényegült örző-védővé! ;-)

Előzmény: bosijani (101276)
bosijani Creative Commons License 1 napja -1 0 101276

:-)  halakat nem bántják?

Előzmény: -remény- (101275)
-remény- Creative Commons License 2 napja 0 0 101275

Bosi!!!  Felismered a helyszínt? ;-)     Súgok?Eszti a térkő közepéről fotózta.;-D

-remény- Creative Commons License 2 napja 0 1 101274

robertó69 Creative Commons License 2 napja 0 0 101273

Újfehértó, milliárdból épült lőtér. 50 m-en elektromos lőlap továbbító berendezések.Nem egy 

Sziusz, de megteszi. És egy fa fejű ex katonatiszt, objektum parancsnok.

Legutóbbi kadét versenyen gyanús volt az a fémes csattogás, amit a 10+ J-os légpuskák lövedékei a berendezésekben leműveltek. Mentem, megnéztem, fényképeztem.

Az ilyen magasan képzett tisztek bátran beállnak a lőlap mögé is, mert a lövedék úgyse repül tovább rajta keresztül...

Előzmény: Fricu1 (101272)
Fricu1 Creative Commons License 2 napja 0 2 101272

A szabály nagyjából ezt írja:

"a lőtávolságnak a lehető legpontosabbnak kell lennie, figyelembe véve a megengedett eltéréseket".

Vagyis bár nem emeli ki külön, de a szellemében nem tér ki a távolság változására.

Azt feltételezi, hogy menet közben a távolság már nem változik. Legyen belül az előírt határokon, és annyi.

Ez alapjában jogos elvárás, csak éppen nem igazodik a magyar rög-valósághoz.

Itt a mi lőterünk (a miskolci) még igen csak a különlegesen jól kiépített, jól karbantartott lőterek közé tartozik.

Hála apáinknak az építésért és hála az életbentartó vezetésnek, tagoknak!

Itt van védett jelzőállás, ami ráadásul lehetővé teszi két keret használatát állásonként, ráadásul lövészet közben, annak leállítása nélkül!

Ez ma már sajnos kuriózum.

Az átlag lőtéren "Tüzet szüntess, lőlapcsere!" van, és az érintettek kislattyoghatnak az esőben, hóban lőlapot cserélni...

Robi a megmondhatója, de talán a milliárdokból épített új központokban sem jobb a helyzet!

Van ugyan már egy-két digitális bigyókkal szerelt lőtér, de csepp a tengerben, a lövők 90 %-a nem is látott ilyet, nem hogy használhatná.

Lényeg a lényeg:

Örüljön a kedves sporstárs, hogy hamarabb megy a csere, nem neki kell azt végezni, neki csak egy feladata van: a lehető legjobb eredményt elérni.

Ha ez nem megy, akkor azért nem a szervezők vagy a lőtér a felelősek. Rajtuk nem múlik, ez 100 %.

Akinek nem tetszik - ne menjen oda...

Előzmény: exDínó (101265)
-remény- Creative Commons License 2 napja 0 0 101271

Ííííiiitkérem mindenki!!!  https://www.youtube.com/watch?v=fbX6qaWINBk

robertó69 Creative Commons License 2 napja 0 1 101270

Ez nem kedv kérdése: van egy határ, ami fölött egyikünk se terhelhető már tovább.

Több mint 300 gyereket oktatók Ferivel, ebből 107 gyerek heti rendszerességgel. Plusz a saját gyerekeink, heti 2 edzésel. Plusz a saját versenyek. Plusz a gyerekek versenyei. Plusz az idegen versenyek,OB.-k. Plusz a nyári lövész tábor. És akkor még nem is említettem a havi 170-180 óra pénz keresést a melóban. De idén őszre tervezem a 19. fordulót...

Előzmény: nyílt_irányzék (101266)
robertó69 Creative Commons License 2 napja 0 0 101269

Hát igen, a versenyzők egy különleges állatfaj.;-)

Előzmény: Fricu1 (101264)
robertó69 Creative Commons License 2 napja 0 0 101268

Verseny közben nem lehet elvileg, de több régi MHSz lőtéren így működik ma is. Szerintem a gyorsaság lőlap cserénél fontosabb, mint az a 14 centis eltérés...

Előzmény: exDínó (101265)
-remény- Creative Commons License 2 napja -2 0 101267
nyílt_irányzék Creative Commons License 2 napja 0 0 101266

Úgy értem a PEPI idejében valahogy jobban volt kedved prec-et szervezni (felnőtteknek)mint most!

Nem magam miatt mondom, csak úgy általában! :(

Előzmény: robertó69 (101253)
exDínó Creative Commons License 2 napja 0 0 101265

Én ugyan nem tudom a ballisztikai hatásokat megmondani, mindenesetre ha jól értelmezem az ISSF szabálykönyv ide vonatkozó részét akkor a 14cm eltérés abban még tűréshatáron belül van:
Az más kérdés, hogy verseny közben lehet-e változtatni a lőlap pozícióját.


Ha már ISSF: érdemes egy pillantást vetni a most futó Rio-i olimpiai kvalifikációs verseny román csapatának tagjaira.

Előzmény: robertó69 (101255)
Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 101264

Ezt az ellenvetést már akkor sem értettem, amikor először mondtátok.

Ha mindenki ebben a rendszerben lő, akkor nincs jogtalan előny senki számára.

Akkor miről beszélünk?

A gyorsabb lapcsere előnye pedig nyilvánvaló, ahogy a hiba lehetősége is csökken, hiszen nem kell kapkodni a jelzőállásban, mert a tevékenység nem a lövő idejéből rabol el, hanem a holt időben, kényelmesen teheti fel a következő lőlapot.

 

Előzmény: robertó69 (101263)
robertó69 Creative Commons License 3 napja -1 0 101263

Neked is, Fricunak is köszönöm szépen!

 

Most szállt el a kb 15 sor válaszom, amit nem akarok újra begépelni, mert indulok nemsokára kadétokat

okítani illemtanra..

 

28.-án In Memoriam Kupa minősítő verseny nálunk. Akkor már a két keretes módszert fogjuk alkalmazni...

 

Köszönöm még egyszer nektek a kifejtést!

 

Előzmény: jkoenig (101257)
szimizso1 Creative Commons License 3 napja -2 0 101262

Robi!

 

Szék, egy darab deszkából.

 

https://youtube.com/shorts/xnF7C_UQ8gA?si=XE6lrFfB6S2QMVYR

szimizso1 Creative Commons License 3 napja -2 0 101261

Robi!

Nagy bölcsesség! "A nő, olyan, mint a pizza! Jobb a sonkás, mint a gombás!"

 

https://youtube.com/shorts/uuJrWhVtyI0?si=AtlHFhUFXUkKuGqb

Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 101260

Ja, és ez szerint tévedtem, mert legfeljebb 0,09 mm-es értéket becsültem, míg a pontosabb becslés 0,14-et hozott, tehát a vállalható képlet: 0,x mm, ahol az x az első értékes jegy 1-9 között...

Bocsi.

Előzmény: Fricu1 (101256)
Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 101259

Ha el nem számoltam valamit (ami ebben a korban azért nem kizárható sajna), akkor az eredmény 0,14 mm.

 

Nem "korrekt" a számolás, mert semmilyen ballisztikai jellemzőt, légmozgást, napszelet, Coriolis erőt, a nagymama szellintésének hatását nem számolom, sőt a "g" értékére is csak a 9,81-es kerekítést veszem és nem 16 tizedesre, és további egyszerűsítésekkel is élek, szóval elég "trehány munka", de azért a nagyságrendet jól jelzi szerintem.

 

Annak a sporinak, akinek az eredményéből ez a 0,14 mm-es esés okozta köregység hiányzik csak - azt vonjátok le bátran az enyémből - ezennel írásba adom...

Előzmény: robertó69 (101255)
Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 101258

Nem, én az árnyékra írtam.

Ott bizony megesik, hogy az egyik lőlap teljes árnyékban van, míg a másik fél-takarásban mondjuk - ott számít(HAT).

De fenntartom, hogy kevés, nagyon kevés köztünk az olyan lövő, akit ez a hatás érdemben befolyásol.

Na, estére majd számolok is valamit.

Előzmény: jkoenig (101257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!