Keresés

Részletes keresés

pwss Creative Commons License 2019.10.09 0 0 293

A Sil Air15 aktuális még?

Előzmény: Attila Mosolygo (292)
Attila Mosolygo Creative Commons License 2019.08.16 0 0 292

 

Sziasztok kedves Forum Tagok,

 

van egy elado szettem,  egy Werther Sil-Air 15 kompresszor, Evolution pisztoly, es egy Budger Gun Set 250. Minden tiszta uj meg sosem volt hasznalva elado EGYBEN az egesz. Erdeklödes üzenetben.

Anycika01 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 291

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. Most vennék airbrush festékszórót és azt nem tudom, hogy milyet érdemes venni textil festéshez? Köszi a segítséget!

Tiboraki Creative Commons License 2018.12.18 0 0 290

Sziasztok

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Paasche VL Airbrush pisztolyom. A gondom az hogy a kompresszorból jövő tömlő és a pisztoly közötti csatlakozóm hiányzik. Valami ötlet valakinek esetleg elfekvőben? A gondom az hogy nincs menetfésűm így nem tudom pontosan megállapítani a menet méretét. Gyanítom colos lehet mivel amerikai a pisztoly. 

Előre is kösz a tippeket. 

MoonCalf Creative Commons License 2018.05.14 0 0 289

Sziasztok!

 

Karbonvázas kerékpáromon van pár apró felületi sérülés, amiktől szeretnék megszabadulni. Ha Bp.-en vagy Pest megyében van olyan ügyes kezű airbrush "pingáló", aki vállalna ilyen jellegű javítást, az kérem jelezze felém mail-ben.

A bringa váza mintás, de főképp lakozott fekete felületű. Mivel 1cm-nél kisebb sérülésekről van szó (lakk felpattogzás ill. horzsolás), ezért gondoltam, hogy talán lokálisan javítható lenne airbrush technikával.

xts Creative Commons License 2018.03.24 0 0 288

muveszekboltja.hu akrilfestés menüpontnál airbrushfestékek,textilre is

Előzmény: Ildikó Hámori (287)
Ildikó Hámori Creative Commons License 2018.03.11 0 0 287

Sziasztok,

Szeretnék textilre festeni szórópisztollyal, de nem tudom hol szerezheték be hozzá való festéket. Magyarországon is lehet kapni? Ebayen láttam csak, de egyszerűbb lenne itthon megvenni. Nagyon hálás lennék pár jótanácsért. Nem olvastam vissza a komplett fórumot, biztos írtatok már róla., de látom csodaszépeket festetek.

Köszi ildi

Előzmény: NANO.D (196)
xts Creative Commons License 2018.02.25 0 0 286

uni-max.hu

Előzmény: G.Tóth (283)
lui20 Creative Commons License 2017.11.11 0 0 285

Sziasztok! Mint abszolút kezdő, hogy vettem egy pisztolyt 0,3 düznivel. És azt szeretném kérdezni hogy ezekkel a pisztolyokkal metál festéket lehet fújni?

Sportsboypaper Creative Commons License 2017.10.30 0 0 284

Az az oldal szimpatikus. Azert a pasi szeret beszelni. Sokat.  Erre keszulj fel. Es mindig neki van igaza. Erre is. 

ha kerdezgetsz vagy ertetlenkedsz felkapja a vizet es besertodik. Na de eleg a szemelyeskedesbol. A kompresszor megadott szallitasa az elvi maximum mindenfele veszteseg nelkul. Ami sok. Marmint a veszteseg. (Pl metabonal 200l az elvi max, de a teljes feltoltes 110l/p a hasznos pedig csupan (azaz a visszatoltes 6rol 8barra) az csak 90l/p. En a feltoltest mertem es a 24 literesnel. a feltolteskor 85l/p jott ki s hasznos jo ha 70 lehet. Ezzel a legtobb haztartasi cucc tobbet ker. (Festekszorok, szogbelovok, stb) es minden meretre ugyanezt rakja. Egyebjent kinabol jonnek a cuccok rs o szereli ossze szoval nem egy metabo de talan a straus gude szintet eleri. en visszavittem inkabb. Nagyon korrekt volt 3 honap utan is kis lelkibeszed utan kifizette, oszinten nem hitten igy lesz. Igy h 250 km benzinnel megusztam nincs panasz. De erdemes ott kiprobalni es lemerni mit tud az a darab amit elviszel.  

Előzmény: rossitibi (278)
G.Tóth Creative Commons License 2017.08.29 0 0 283

Sziasztok! 
Tudna valaki segíteni? Anno találtam olyan Airbrush set-et amihez olyan tégely járt amibe több festéket is lehetett tölteni. (A csészében elválasztó fal volt és az konkrétan 4 festéket tárolt miközben az ecsetre volt már rögzítve.)
Akkoriban nem érdekelt az a konstrukció, de lehet most kellene. Tudna valaki egy ilyen, vagy hasonló Airbrush-hoz linket adni (mert nem tudom hogy keressek rá) illetve ha vannak tapasztalatok megosztanátok?

 

Köszönöm!

Predator1000 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 282

Hi!

Nekem tetszik "törölt nick" képe... 

Ez a szubjektív véleményem ,mint 47 éves gépész technikus / jelenleg kamionos/.

Én boldog lennék,ha tudnék ilyet festeni-de nem tudok... Ezért csak lángokat festek hobbiból,általában bicajokra.

 

A fórum /szvsz/ azért van,h segítsük egymást. Így is tette fel a festményét, kritikát kért hozzáértőktől.

Az erre kapott válasz nem segítség. Persze ,nyilvánvalóan a válasza hangnemével nem értek egyet én sem- ez nem az a hely.

 

De nekem tetszik...

Chilio Creative Commons License 2017.03.31 0 0 281

Sűrű a festék, vagy kevés a levegő. 

Vagy mindkettő. :) 

(Vagy túl nagy a szemcse mérete a festéknek is, nem airbrushba való. Szürd meg valamivel.)

SkizoHudi67 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 280

sziasztok, nem tudom, mennyire él még a fórum, válaszol-e még valaki :)

a gondom, hogy ilyen szép pöttyözősen fúj a cuccom, ezt mi okozhatja?

köszi!

Wolf66 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 279

Sziasztok!

Érdeklődnék használ-e valaki itt a fórumon Paasche stukit?Konkrétan a TGX 2F típust néztem ki magamnak.Tud valaki véleményt mondani róla?Nagyon megköszönném az infókat.

rossitibi Creative Commons License 2016.04.12 0 0 278

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni!

Kellene nekem egy teljes készlet! Nem tudom mi kell a kompresszoron és pisztolyon kívül ami nem alaptartozék.Illetve ti milyen márkát ajánlanátok? Papp László oldala szimpatikus! De szeretnék előtte tájékozódni!

Előre is köszi! Üdv!

Messor70 Creative Commons License 2016.04.02 0 1 277

Kedves Usambara!

Elnézésed kell kérnem, nem tudtam, nem sejthettem, hogy ennyire alacsony intelligenciával rendelkezel. Ha  csak egy csöppnyi utalás lett volna erre, akkor nem kritizáltam volna a festményed

színvonalát, hiszen csekély értelmű embertől igen kiemelkedő teljesítmény ez a festmény.

Még egyszer, elnézésed kérem! De azt fenntartom, hogy inkább olvass, művelődj... hátha abban el is érsz valamit. 

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 0 0 276

De ebből élek:) a festésből. Az amatőr giccsfestő véleményed meg hát nem nagyon érdekel. Toljad fel a pacsmagolásaid habnézzük ki is oktat itt ki másokat. De közbe anyádat is megbaszhatnád hogy teljes legyen a kép:)... 

Előzmény: Messor70 (272)
szak33 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 275

Sziasztok!

Van egy ilyenem, kaptam, nem használom, csak kipróbálva volt. Akit érdekel írjon.

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Airbrush_dual_action_hobbi_festekszoro___Uj_41957733.htm?first=1

Foolfox Creative Commons License 2016.01.12 0 0 274

Sziasztok. 

 

Nekem is pisztoly gondom van.

Az enyém is leesett és persze a tűvédő nem volt rajta, sérült amit sikerült helyre tennem. Jön az új szóval így ezt javítom.

 

A gondom az a festék fújás.

mivel kezdő vagyok gondolom sok hibát ejtek.

 

kompresszor. Lehet kérem kiröhögni mert nem vettem drága gépet, de mivel én keveset dolgozok vele, kezdésnek ez is jó ez kifejezetten erre van, vannak készletek melyben hasonló van.

http://www.uni-max.hu/hordozhato-mini-kompresszor-204/d/

 

A palacknál jobb, legalább nem fagy bele a levegő. :)

 

Na a gondom, hogy néha olyan mintha eltömődne a pisztoly (03.-as dűzni+tű)

 

Sokszor vékony vonalat nem is tudok fújni.

Gondoltam hogy a festék hígítással lehet a gond, de a tejszerű meg az 1:1-ben hígításon kívül mást nem találtam.

Vízbázisú festéket használok, ioncserélt vízzel hígítva. Revellel és kreatív hobbyban vásárolttal is ez a gond.

 

Mivel kezdő vagyok minden tanácsot örömmel fogadok.

 

És ha már bekapcsolódtam.

Sokszor tapasztaltam az előolvasgatások alkalmával hogy sokaknak a festék tárolás főleg a bekevertnél gondot okoz.

Hát az biztos hogy az üvegcsék elég drágák a modellboltban, de inkább gyógyszertár.

A 30 g-os műanyag tégely csak pár forint van pipetta, bár a gumi a végén őrülten kemény keveset vesz csak fel, kis üveg a kisebb ion cserél víz tárolására így nem kell a literesnek ott lenni az asztalon. És ahhoz képet. Egy kis üvegcse árán vettem 5 pipettát 5 tégelyt és egy kis üveget.

 

p

Prothorin Creative Commons License 2016.01.05 0 0 273

3D nyomtatással is foglalkozom és felmerült milyen jó lenne festeni is a kinyomtatott tárgyat. Eleinte a hagyományos ecsetes megoldásban gondolkodtam de meglátszottak az ecset nyomai.

Így az airbrush mellett döntöttem.  Szeretnék venni egy jó minőségű airbrush-t ezért a Tamiya tipust néztem ki. Ezt a fórumokon sokan dicsérik.

 

Ezt néztem ki: Spray-Work HG Trigger-Type Airbrush 0.2mm (Super Fine) Item No: 74549

Nem olcsó darab de a jó munkához jó minőségű eszközök kellenek.

 

Európában a http://www.modellbau-seidel.de/index.php?firma=Tamiya&best=74549 oldalon meg is lehet vásárolni. (Ha van Magyarországon az még jobb lenne)

 

A gondom az hogy honnét veszek hozzá kompresszort.

Létezik hozzá Revo II de csak Japánban. Megnéztem pár japán oldalt de nem szállítanak Európába. 

Irtam a tamiya német oldalára de nem válaszoltak semmit.

 

Szeretnék segitséget kérni abban milyen alternativ kompresszor lenne a tamiyához.

 

 

 

 

 

 

 

Messor70 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 272

Szokták volt mondani, hogy a csúcson kell abbahagyni :-D 

 

Viccet félre..... nem írom le a hibákat, hiszen úgyis látod Te magad is azokat...  ha nem, akkor meg mindegy...... gondolom megnéztél már pár száz valóban profi alkotást, így könnyű az összehasonlítás... és érzed, érezted Te magad is, "alkotás" közben.

 

Ha ebből szeretnél megélni, vagy pénzt keresni, ne fess többet! Elpocsékolt idő, és befektetés. 

 

Ha csak magad és a környezeted örömére, időtöltésként, akkor sok-sok gyakorlás áll még előtted. Pont olyan mint a sport... ha csak egy kis eredményt is el akarsz érni, az nagyon sok munka.   

 

 

Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.24 -1 1 271

 

Na átméreteztem:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.24 0 1 270

Sziasztok! :)

Új vagyok nállatok, látom vannak itt olyanok akik már régen foglalkoznak az airbrush tehnikával. Nos én eddig 2x tudtam foglalkozni vele. Írni kb képtelen vagyok vele:D, meg a nagyon vékony kontúrok is parássak. Pap féle cuccom van alap kompresszor egy ad 340 es pisztolyal, asszem 0,25 a düzni benne. Festék gyanánt asszem mindent bele fogok tuszkolni ami folyékony:D. Felteszek egy képet a spanom motorháztetelyéről bemutatkozás képpen. Nagy extrát nem kell várni még sokat kell gyakotolnom. Mindig festés közben vanak technikai elakadásaim:) na a képfájl túl nagy... Telón meg nemtom hogy csökkentsem a méretét...

landrider Creative Commons License 2015.08.19 0 0 269
NANO.D Creative Commons License 2015.03.18 -1 0 268

Igen, tömítés hiba.

Vagy cserélni kell, vagy csak szorosabbra húzni a rögzítő csavarját.

Hátulról teljesen szétszeded, tűt is kiveszed, és egy vékony műszerész csavarhúzóval benyúlsz, majd egy keveset fordítasz a csavaron befelé, hogy jobban szorítsa a tömítő gyűrűt. Összeszereled és kipróbálod.

Ha megjavul, rendben.

Ha többszöri próbálkozásra sem hagyja abba a szivárgást, akkor tömítő gyűrű csere!

fecky23 Creative Commons License 2015.03.17 0 1 267

Egyértelműen tömítés probléma, ami a festéktartály mögött (ravasz irányában) van a tűházban.

Gondolom akkor jelentkezik, ha vízszintesnél jobban megdöntöd hátrafelé a pisztolyt!

Ha jó a tömítés, nem folyhat!

Előzmény: celtic.s (266)
celtic.s Creative Commons License 2015.03.17 0 0 266

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni, hogy miért folyik a festék a pisztolyból? Képet csatoltam, hogy honnan.

 

 

Köszi!!

NANO.D Creative Commons License 2015.02.24 0 0 265

Ha csak kicsit horpadt be a dűzni vége, az még javítható. Dugd bele a tűt, (az vissza kinyomja,) majd görgesd meg az asztalon, hogy körbe forogjon a dűzni a tű végén. Ha enged az anyaga akkor szépen visszakerekedik. :-)

(Ha megreped, akkor ígyis-úgyis eldobós lesz. De általában működik a görgetés.)

(Ha a tű is megsérül, meg a dűzni is deformálódik, akkor mindkettő eldobós.)

 

Működik már a pisztolyod?

A dűzni végének nagyon picit kintebb kell lennie a dűznivédő síkjánál. Úgy alakul ki a vákuum.

Ha pont síkban van semmi nem történik. Ha beljebb van kicsit, akkor meg visszahabzik, mert túlnyomás és visszaáramlás alakul ki.

hir.gergo Creative Commons License 2015.02.01 0 0 264

Sziasztok!

 

A segítségetek szeretném kérni,hátha valaki már találkozott hasonló problémával,tanácstalan vagyok.Van nekem egy H&S Evolution pisztolyom.Elég érdekes problémával állok szemben.Történetesen hogy se a festék se a sima higító(vagy víz)nem jön ki belőle.A ravasz hátrahúzása során semmi sem történik és a legérdekesebb,hogy nem is bugyborékozik vissza,mintha nem akarna lefolyni a festékjáraton keresztül a dűznibe,viszont amint kitekerem a tűvédő kupakot keresztül folyik a folyadék.A pisztolyt többször atomjaira szedtem szét,kitakarítottam semmilyen festék maradvány nincsen,de ha lenne nyilván akkor bugyborékozna is.Tömítések jónak tűnnek.Annyit még megemlítenék,hogy történt egy dűzni és tűcsere.0,2 tű és 0,2 dűzni,előtte jó volt a pisztoly több éven keresztül csak mivel a dűznit(0,2) leejtettem nem is olyan régen,cserélnem kellett.Azt is próbáltam már hogy a tűt visszább állítottam de az sem segített.

 

Üdv:Gergő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!