Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2023.10.13 0 0 41

Tehát mégegyszer: a bénanevű profile-könyvtáron belül egy chrome alkönyvtár, és abban egy userContent.css


Kiegészítőt nem kell telepíteni, csak ezt a beállítást használni:
toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets: true

Előzmény: NevemTeve (40)
NevemTeve Creative Commons License 2020.04.11 0 0 40

Az about:config-ban kell keresni egy olyat, hogy toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets és 'true'-ra állítani.

 

A 'chrome' könyvtár helyét úgy találjuk, meg, hogy about:support, azon belül Profilmappa

Előzmény: NevemTeve (36)
NevemTeve Creative Commons License 2017.02.08 0 0 39

A firefox fejlesztői meg hazavágták a userContent.css -t. (Lord Helmet mondása jut eszembe: Sejtettem! B@lf@szokkal vagyok körülvéve!)

 

Megfejtés: telepítjük ezt: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/dotjs/

azután a ~/.css könyvtárba beszimlinkeljük a userContent.css-t default.css néven.

 

Előzmény: NevemTeve (36)
NevemTeve Creative Commons License 2013.10.08 0 0 38

.

NevemTeve Creative Commons License 2013.10.08 0 0 37

.

NevemTeve Creative Commons License 2013.10.08 0 0 36

Valami zseniális webművész megtalálta a -moz-user-select: none attribútumot. Engem idegesített (szeretem olvasás közben kijelölni az aktuális bekezdést),ezért megkerestem a gugliban a megoldást:

elmegyünk a .../Mozilla/Firefox/profiles/random.default-ba, ott csinálnunk egy chrome nevű mappát (ha még nincs), abban egy userContent.css fájlt (ha még nincs), abban egy ilyen részt:

 

* { -moz-user-select: text !important;
     user-select:     text !important; }

utána restart, és kipróbáljuk újra

Lady Snake-Fox Creative Commons License 2013.09.20 0 0 35

Valaki tudja, hogy az FF.net már megint miért problémázik? Kicsit gáz, hogy ekkora nagy oldalnak állandóan problémái vannak. Ennek ellenére szeretem, csak néha a hajamat húzom tőle és stresszelek, ami meg nem jó az egészségemnek. Egy mási oldalon ahol admin vagyok, ott van direkt "rendszergazdája" az oldalnak, akit mailben el lehet érni. ÍPedig az az oldal az FF.netnél kisebb jóval. Na de időtúllépés a szervernél nincsen. 

NevemTeve Creative Commons License 2013.06.07 0 0 34

Így visszatekintve úgy látom, nem omlott össze az oldal, pedig annó volt némi népmozgalom azok részéről, akik vérig sértődtek, mert töröltek néhány M kategóriába sem férő írást...

Előzmény: whitequeen (33)
whitequeen Creative Commons License 2013.06.06 0 0 33

Hát ez teljesen az újdonság erejével hatott :DDDDDD Ahhoz képest, mik vannak ott...

Előzmény: NevemTeve (31)
geminia18 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 32

Helló! Tudna nekem valaki segíteni? Égre földre keresek egy fordítást de lehet nagyon béna vagyok, mert sehol sem találom csak említés szintjén. Akaratok csatája a címe elvileg. Hát..köszi ha valaki segít! Üdv.

 

NevemTeve Creative Commons License 2012.06.06 0 0 31

Szigor van:

 

June 4th 2012 -- Notices:

  • Please note we would like to clarify the content policy we have in place since 2002. FanFiction.Net follows the Fiction Rating system ranging from Fiction K to Fiction M. Although Fiction Ratings goes up to Fiction MA, FanFiction.Net since 2002 has not allowed Fiction MA rated content which can contain adult/explicit content on the site. FanFiction.Net only accepts content in the Fiction K through Fiction M range. Fiction M can contain adult language, themes and suggestions. Detailed descriptions of physical interaction of sexual or violent nature is considered Fiction MA and has not been allowed on the site since 2002.
NevemTeve Creative Commons License 2010.11.16 0 0 30

Ja, hogy arra gondolsz,hogy kétféle document-format van (Story és DocX)? Attól még mindkettő document, vagyis temporális (avagy ideiglenes). Ha már story (pontosabban:chapter) lett belőle, akkor törölhető.

Előzmény: Barna88 (29)
Barna88 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 29

Csak fura, hogy a 'Story' formájú résznél is számolja vissza a 60 napot... Már megijedtem, hogy kéthavonta módosítani kell, hogy újrainduljon. Mondjuk sok értelme nem lenne, de történhetnek az interneten furcsa dolgok...

Köszi a választ :)

Előzmény: NevemTeve (28)
NevemTeve Creative Commons License 2010.11.15 0 0 28

Abból kiindulva, hogy 2000 előtti történetek is vannak ott, nem hinném;)

Komolyabban: a 'document' egy átmeneti állapot, a 'story' pedig végleges; az előbbi idővel törlődik, az utóbbi megmarad.

Előzmény: Barna88 (27)
Barna88 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 27

Hello!

 

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha feltöltöttem egy történetfejezetet, azt is törli 60 nap után? Vagy csak a Document Managerből? Lehet, hogy idióta kérdés, de kevesebb, mint egy hete vagyok aktív felhasználó.

Totyizselé Creative Commons License 2010.05.19 0 0 26
 Ő Archie
Előzmény: Totyizselé (25)
Totyizselé Creative Commons License 2010.05.19 0 0 25

amit én ismerek:

 

Anne Rice - Ő írta az Interjú a vámpírral c. könyvet

Archie comics - egy képregénysorozat. egy vörös hajú srácról szól. állítólag nagyon népszerű.

Nora Roberts - romantikus regényeket ír.

 

jópár író van köztük, aki vámpíros könyveket ír pl JR Ward, Laurell Hamilton

ez most elég népszerű téma.

Előzmény: NevemTeve (24)
NevemTeve Creative Commons License 2010.05.19 0 0 24
Ha valakit érdekel, ezek a szerzők kérték, hogy ne írjon senki a műveik alapján ff-t. (Szerencsére én még egyikükről sem hallottam soha.)

* Anne Rice
* Archie comics
* Dennis L. McKiernan
* Irene Radford
* J.R. Ward
* Laurell K. Hamilton
* Nora Roberts/J.D. Robb
* P.N. Elrod
* Raymond Feist
* Robin Hobb
* Robin McKinley
* Terry Goodkind

forrás
NevemTeve Creative Commons License 2010.01.25 0 0 23
A napló kedvéért: ilyen volt a régi:
régi
Előzmény: whitequeen (22)
whitequeen Creative Commons License 2010.01.25 0 0 22
Új logó van, és nekem nem tetszik... :S
NevemTeve Creative Commons License 2009.11.04 0 0 21
6. Ekkor ezerféle kérdésre kell válaszolnunk, pl:
- Normal / Crossover (pl: Normal)
- Category (pl: Books/Harry_Potter, Games/Pokemon; külön ablakban nyílik meg, ha választottunk, bezáródik; kattintsunk a [Continue] gombra)
- Title / Summary / Genre (két darab) / Status: értelemszerűen (Cím / Összefoglalás / Műfaj(ok) / Készen-van-e)
- World: egyes kategóriáknál van ilyen választási lehetőségünk, ha nem tudjuk, mi az, hagyjuk N/A-n.
- Character1 / Character2: egy vagy két főszereplő, értelemszerűen töltsük ki, ha saját karakter, akkor az "OC"-t válasszuk.
- És végül a feltöltött dokumentumunkat (vagy a dokumentumaink egyikét) megjelelöljük, mint a story szövegét, és mehet a [Publish New Story]

7. A Login / Publish / My Stories menüpontban meg kell találjuk a friss ropogós sztorinkat, a Preview-vel megcsodálhatjuk, az Edit-tel módosíthatjuk az előbb beállított adatokat (Properties fül), iletve később majd itt adhatjuk hozzá a további fejezeteket is ('Content/Chapters' fül).
Előzmény: NevemTeve (20)
NevemTeve Creative Commons License 2009.11.04 0 0 20
Valaki kérdezte, hogyan is megy a publikálás lépésről lépésre. Valami ilyesmi:

1. Saját gépünkön előállítjuk a feltöltendő dokumentumot (többféle formátum használható, Office doc, html stb).

2. Használjuk a Login / Publish / Document Manager (Upload) menüpontot.

3. Azon belül az 'Upload New Document' résszel töltjük fel a fájlt egy közbenső állapotba, amit a ffnet 'Document'-nek nevez, ezt még nem látja senki rajtunk kívül. Egy címkét (label)-t is adunk hozzá, tetszésünk szerint, ez is csak saját magunknak szól.

4. Ha a feltöltés sikerült, a 'Document Manager' részben látunk egy új sort, abban az Edit/Preview-et választva meg is tekinthetjük, hogy mi lett a művünkből. Ez egyben editorként is használható (én a magam részéről ezt nem javaslom, ha gond van, javítsunk a saját kis gépünkön a saját eredeti példányunkon).

5. Most célozzuk meg a Login / Publish / New Story menüpontot! Elsősorban azt kéri, hogy olvassuk el a Guidelines-t. Tegyük ezt meg, nincs benne semmi veszélyes, és amúgy sem lehet kihagyni, utána kattintsuk legalul a 'Yes, I have read and agreed...' linkre; utána visszamehetünk a Login / Publish / New Story menüponthoz.
Előzmény: NevemTeve (2)
NevemTeve Creative Commons License 2009.11.04 0 0 19
Nem javult meg azóta? Nekem rosszabb lett, legalábbis a linuxos verzióm belepusztul (firefox 3.5.4), windowson megy... (Nem használ ez valamilyen plugint esetleg?)
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 18
Firefoxot (bár még nem a 3.5-öst) használok, az MSIE nekem nem jön be - semelyik változat, bár fenn van a gépen, annál már a Google crome is jobb (szerintem)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.24 0 0 17
Nem írtad, milyen borzolóprogramot használsz, JavaScript inkompatibilitás is lehet, ha valamilyen egzotikus programot használsz (MSIE, például).
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 16
Én sem itt szoktam szerkeszteni, csak még egyszer utoljára rápillantani, hátha kiböki valami a szemem, ami addig nem. :) - Na mindegy, majd még egyszer meglesem, de 2 gépen is néztem, azt hittem valami beállítás, és nem állítottam át, de nem. Azért köszi, hogy ránéztél.
Előzmény: NevemTeve (15)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.24 0 0 15
Nekem megy, legalábbis a megtekintés -- szerkeszteni biztos nem akarom ebben a kontextusban, arra a saját gépemen van megfelelő program.
(firefox browser, html fájlok utf-8 kódolással)
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 14
Öhm... valaki meg tudná mondani, hogy vajon most miért csak 3 sorban tudom megnézni a feltöltött dokumentum prewiev-ját? Ráadásul már html kódokkal együtt? Érdekes, múlt héten még nem ilyen volt. Mindenesetre meglepődtem.
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.22 0 0 13
De egy biztos: adblocker kell hozzá... persze az mindenhez kell...
Előzmény: whitequeen (12)
whitequeen Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12
Sok minden nem működött elsőre... :)
Na jó, nem leszek undok. Szeretem ezt a portált tulajdonképpen. De tényleg.
Előzmény: NevemTeve (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!