Keresés

Részletes keresés

Hunter03 Creative Commons License 30 perce 0 0 34383

Lehet meg van mi a gond mièrt szakad le a láng èpp melegítetem vizet a gázon mikkor arra lettem figyelmes ,hogy a gáztűzhely ègőjènek váltakozik a láng ereje begyújtotam a többit is ès mind nèl váltakozik a láng ereje csináltam videót is lehet ezèrt szakad le a láng a kazánnál minimum teljesítménynèl 

https://youtu.be/-5XyP5OAbMU

5738g Creative Commons License 3 órája 0 0 34382

A  kazán 60/50 hőmérsékletnél nézd meg, mennyi a hőcserélő másik felén (szekunder oldalon) az előremenő, és visszatérő hőmérsékletek.

Fotó lehet segítene. Próbaképpen emelni kellene a szivattyú teljesítményt.

A szekunder körön van valamilyen hőmérséklet szabályozás?

Előzmény: Tóth Nándorka (34374)
Apaxp Creative Commons License 3 órája 0 0 34381

Esetleg az égéstermék elvezető dugulás?

Eddig arról nem írtál hogy azzal mi van, vagy az én figyelmemet kerülte el.

Azonkívül, ha ennyi gond van vele, miért nem hívod ki végre a garanciális szervizt?

Előzmény: Hunter03 (34375)
D.Tibor Creative Commons License 3 órája 0 0 34380

ezt is írtam mi LEHET az oka...

Előzmény: Hunter03 (34378)
D.Tibor Creative Commons License 3 órája 0 0 34379

írtam a venti sebességét, kipróbáltad?

Hunter03 Creative Commons License 3 órája 0 0 34378

De mitől lett kevès a levegő 1 ève lett be üzemelve akkor működött egèsz tèlen tökèletesen.

Előzmény: nixon70 (34377)
nixon70 Creative Commons License 3 órája 0 0 34377

Kevés az égőnél a levegő.

Próbáld a minimumot feljebb venni, úgy több levegő megy az égőhöz.

nixon70 Creative Commons License 3 órája 0 0 34376

Nagyobb fokozaton próbáltátok?

Jó lenne egy-két fénykép, vagy legalább rajz a hőcserélö kötéséről.

A szivattyú áramlási iránya jó?

Nyitva van teljesen minden?

Előzmény: Tóth Nándorka (34374)
Hunter03 Creative Commons License 3 órája 0 0 34375

Üdvözletem mindenkinek ! Az mitől lehet ,hogy kalibrálom a kazánt fent van a burkolat rajta akkor minimum teljesítmény nèl el lobann a láng nehezen tudja kalibrálni de ha leveszem az elejèt akkor elsőre vègig csinalja. Parapetes ègèstermèk elvezetőm van kb 2m hosszú lehet az egèsz .

Tóth Nándorka Creative Commons License 3 órája 0 0 34374

Valószînű,fogunk berakni...màsik::: immergas exa28 ra,30 kw os lemezes hőcserélő van,rajta 110w os keringető,legkisebb fokozattal,40 w on..a hőcserélőn jó irànyba vannak a csövek,a kazàn 60 fok előre,50 vissza,és még fél óra mulva is csak35 fokosak a dunaujvàrosi lemezradiàtorok teteje,3 db 30 tagos és 2 db 15 tagos van a hàzban..mi itt a gond???

Előzmény: nixon70 (34373)
nixon70 Creative Commons License 6 órája 0 0 34373

A többinél mi akadályoz meg abban, hogy az előremenőbe radiátor szelepeket építs be?(a golyóscsap szabályzásra alkalmatlan)

Előzmény: Tóth Nándorka (34371)
Kovacsger Creative Commons License 7 órája 0 0 34372

Ha most sikerült "rendes radiátort bekötőszelepekkel" bekötni az új radiátort, akkor nem csoda a lasabb melegedés. Jobb lett volna ugyan abban a "stílusban" készíteni a hasonló áramlások miatt. A vegyes szerelésű rendszerek mindig nehezebben beszabályozhatóak.

Előzmény: Tóth Nándorka (34371)
Tóth Nándorka Creative Commons License 9 órája 0 0 34371

Engedtem ki,de közbe megnéztem a többi vas csöves bekötést,ott mofém gömbxsapok vannak,ezeket kb 2/3 ig kell zàrni,hogy naggyàból egyformàn melegedjen a többi is...

Előzmény: csiba00 (34369)
yama303 Creative Commons License 10 órája 0 0 34370

Próbáld meg.Ha sikerül írj.

Előzmény: Tóth Nándorka (34367)
csiba00 Creative Commons License 16 órája 0 0 34369
Így max vizet fogsz kiengedni, hacsak nem tiszta levegő a radiátorod belseje. Bár akkor sem fog az összes levegő kijönni.
A levegő könnyebb, mint a víz, ezért vízhez képest fent gyűlik össze. Ezért is teszik pl az automata légtelenítőket a legmagasabb pontokra.
*Steve Creative Commons License 26 órája 0 3 34368

Neked  a fizika sem barátod ugye?

Tóth Nándorka Creative Commons License 26 órája 0 0 34367

Értem.annyit meg tudok tenni,hogy a radiàtpr aljàn kitekerem a vakdugót és kiengedek egy vedér vizet,hàtha kijön a csövekből a levegő

Előzmény: Börsigépész (34362)
Hunter03 Creative Commons License 27 órája 0 0 34366

Mèg mindig szarakodik a lángleszakadással :( meg ha kalibrálom nagyon sokszor minimum teljesítmény nèl le szakad a láng ès kezdi előről valamikor ki írja befejezetlen kalibrálás :( holnap elviszem a panelt ismerősömhöz ő èrt ezekhez ha nem talál hibát akkor már csak a láng èrzèkelőre merek gyanítani .

szintező Creative Commons License 28 órája 0 0 34365

Köszönöm a választ, időközben a probléma megoldódott, a beüzemelő szaki analógra állította a termosztátot a szakember szintnél. Beszéltem valakivel aki felhívta rá a figyelmet és addig próbálkoztam amíg sikerült digitális üzembe állítani. Most már tökéletesen működik.

Előzmény: Börsigépész (34300)
csiba00 Creative Commons License 1 napja 0 0 34364

Szia!

Ahogy előttem is írták, szerintem is túl vastag a csöved a radiátor előtti szakaszon. Nálam kb. 1 hónapja építették ki a fűtés rendszert, van több ekkora radiátorom, amit írtál, de mindegyiknél 12-es a cső, ami a radiátorba jön, és ne közvetlenül előtte szűkül le. Akár már több méterrel előtte 12-es lesz a cső. Csak a kazán után van 22-es csövem viszonylag rövid szakaszon.

Előzmény: Tóth Nándorka (34356)
vampywiz17 Creative Commons License 1 napja 0 0 34363

Beszeltem beuzemelovel, meg a forgalmazoval (Szatmari) ok azt mondjak nem kell visszatenni a rovidzarat.

Nem ertem viszont, hogy a leiras miert keri megis (megpedig felkialtojelesen....)

Előzmény: vampywiz17 (34359)
Börsigépész Creative Commons License 1 napja 0 0 34362

Semmi értelme nincs a 20 as csőnek ,jelen esetedben.....a 20-as csőben még lassabban fog áramlani a víz ,tehát még lassabban fog melegedni a radiátorod....gondolj bele,egy rendesen kialakított osztó-gyüjtökkel ellátott rendszerben (úgy 99%) ban 16 os csővekkel ágaznak le az egyes -egyes radiátorokhoz--neked most a colos csőved az "osztó-gyűjtő" .A 16os cső is bőven sok 1 radiátornak ...pl Németországban sok helyen 12-es csővel kötik.

Megfelelően van légtelenítve? Az nem elég ha megnyitod a radiátor légtelenítőjét és ha azt is látod ,hogy ott már nincs levegő a csövekben megrekedhet valahol....ami azt okozza amit írsz.

Torló ki van nyitva teljesen? Termoszelepet raktak az új radiátorra??

yama303 Creative Commons License 2 napja -1 0 34361

Miért akarom kiiktatni? Amikor a lakás hideg,de kint meg meleg van esze ágában nincs bekapcsolni a fűtést. amikor meg kint nagyon hideg van emeli a vízhőfokot ,amire meg egyáltalán nincs szükségem.(padlófűtés) Hidegben más feltekeri a kazánt én meg tekerem lefelé. 

Előzmény: Sony Black (34283)
yama303 Creative Commons License 2 napja 0 0 34360

Megnyugodtam, hogy nem csak az én kazánom ilyen ronda.

Előzmény: fejes.i (34313)
vampywiz17 Creative Commons License 2 napja 0 0 34359

Sziasztok!

Buszosan (OpenTherm) vezerlem a kazanom (Westen Boyler condens+) eredetileg egy sima reles termosztatom volt, ezt valtottam ki a buszossal. A leirasban az szerepel, hogy ha buszosan kotjuk be az uj termosztatot, akkor a reles sorkapcsot rovidre kell zarni:

A kerdesem, hogy miert? Egy szezont mar vegig futottem vele ugy, hogy nincs rovidre zarva, (tokeletesen mukodik igy is) csak jo lenne tudni az okat, miert keri a leirast ezt... 

nixon70 Creative Commons License 2 napja 0 0 34358

Remélem átlóba kötöttétek.....

nixon70 Creative Commons License 2 napja 0 1 34357

Próbáljátok meg leszabályozni a jól fűtőket annyira, hogy kb együtt melegedjenek a nagyszobaival.

Ha úgy sem fűt rendesen, mehet a vastagabb átmérő.

Tóth Nándorka Creative Commons License 2 napja 0 1 34356

Sziasztok.ismerősnél ma bekötöttük a rendszerbe egy imm.tera 28 at..melegit,de a collos vascső gerincből fél coll menetvégre van rà rakva 16 as kulcsos idommal egy nagy szoba,600/1800 33 k radiàtor,ami melegit csak lassan,mig a többi radiàtor fél coll vassal,mofém csapokkal van beüzemelve..érdemes ezt a 16 os szakaszt 20 as kulcsosra,cserélni?? Vagy 10 méter cső,oda és vissza,vagyis 20 méter..mit gondoltok???

Keeper83 Creative Commons License 2 napja 0 0 34355

Teljesen visszaigazolatlanul és tények nélkül olyasmire gondolok, mint Pmin környéki hatásfokrontó tényező, hogy azok a geometriai méretek az égéstérben, légutánpótlásnál és füstgázelvezetésnél, ami 24-28 kW névleges teljesítmény mellett rendben vannak, a lemodulált ventilátor freki és gázadagolás ellenére egy kissé bizonytalanabb gáz-levegő arányt hoznak össze és esetleg néhány CH molekula égés nélkül hussan ki a keményen.

Ez az effektus nem létezik? Mit lehet tudni róla?

A 2-3 kW környéki Pmin mellett 20-30 W-ot fogyasztó elektromos segédberendezések fogyasztása maximum 1 % környéki veszteség, én ezzel nem is foglalkoztam. 

Előzmény: smith (34352)
smith Creative Commons License 2 napja 0 0 34354

SD Thema szintén. Alapon indul és csak az a visszatérő emelkedése után kezd növelésbe amíg a kíván előremenőt eléri, majd ekkor ismét csökkenteni kezd.

Előzmény: ice device (34353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!