Keresés

Részletes keresés

Poli27 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 37226

Még mindig eladó egy Ariston Light Gateway : https://www.ventil.hu/ariston-light-gateway-kommunikacios-atjaro-sensyshez.57628.phtml Ára 25000ft + posta ha kell ! Egy Sensys net mellett volt, de nekem csak a Sensys kellett, mivel felkerült egy Cube S Net termosztát a kazánnal !

Poli27 Creative Commons License 11 órája 0 0 37225

Találtam egy egész jó oldalt, ahol alkatrészekre vannak bontva a kazánok képpel :)  https://www.piesamea.ro/Piese.aspx?b=ariston

Poli27 Creative Commons License 16 órája 0 0 37224

Sajnos nincs kialakítva ahogy látható, a stift helye rendesen :S

Előzmény: Poli27 (37222)
Tóth Nándorka Creative Commons License 16 órája 0 1 37223

Halihó.ismerősömnél 2 hete rakták fel az immergas tera 28 at.a rendszer vascsöves,lapradiàtor,1 coll gerinc,majd 1/2 col radiàtorok,Mofém gömbcsappal.egy szintes a hàz,de van még bekötve egy totya38 is..ezt jelenleg csappal zàrjàk,nyitjàk.a visszatérőjébe,érdemes nyelves visszacsapót rakni,a minimàlis gravitàciós àramlàs miatt,vagy ne is vàrjuk hogy megindulna àramszünet esetên a forró víz magàtól???

Poli27 Creative Commons License 19 órája 0 0 37222

Megoldom majd a merülőset, esztergáltatok hozzá egy adaptert ha kijelzi a hőfokot, és ráteszek alul a 1/2 csatlakozásra egy T idomot, a T ágába bedugom a szondát, és tádá máris van merülő cucc. Csak jelezze a hőfokot, remélem jó lesz :) Sajna a hidroblokk ennél már úgy van kialakítva, nem fúrható, mert  a stiftnek sincs hely, meg a szondának sincs kialakítva ahova bemegy, sajnos.

Előzmény: D.Tibor (37221)
D.Tibor Creative Commons License 24 órája 0 0 37221

Azt hiszem mindenhol 10kOhm-os van, amit a másikba vettél megmérhetnéd.

Az biztos, hogy lassabb lesz a reakciója, mint a merülősnek.

Én is mára tervezek egy próbát... :-)

Azonban csak akkor működik nálam a comfort, amikor kikapcsolom ( vagy nincs fűtés igény) a sensys-el a fűtést.

Érdekes, hogy nálad a réginél a vezeték végen nem volt rövidzár illetve semmi, tehát szakadás volt a bemenet, (nálam rövidzár) pedig ellenállást vár a hőmérséklet méréséhez... igaz, írás van róla, hogy átveszi a szerepét a másik NTC.

Előzmény: Poli27 (37216)
nagykunsági Creative Commons License 1 napja 0 0 37220

Kösz.

Annyira nem fontos. Tudod csak a kíváncsiság. 

Előzmény: lófittyfeneke (37219)
lófittyfeneke Creative Commons License 1 napja 0 0 37219

regisztrált szerelők csoportja sok ezer taggal, meghívásos. valahogy meg hívnálak...

Előzmény: nagykunsági (37218)
nagykunsági Creative Commons License 1 napja 0 0 37218

Gondoltam. 

Linket vártam :)

Előzmény: lófittyfeneke (37215)
mókusfülecske Creative Commons License 1 napja 0 0 37217

A vgf szaklapon volt egyszer egy erősen vitatott szakmai tartalommal bíró, álcázott - fizezett reklám erről.

Ott volt adok-kapok (bocs, de nem találom, mondjuk nem is túrtam rongyossá érte magam), illetve az egyik facebook csoportban is szóba került. Talán a napelemesek között asszem'.....

Előzmény: napalm. (37212)
Poli27 Creative Commons License 1 napja 0 0 37216

Jha megvan a menüben a hmv hőmérséklet, már csak azt volna jó tudni, ha a rövid zárat elvágom, és beteszek a csőre ami elmegy egy ilyet :http://www.ep-shop.hu/Ariston-homerseklet-erzekelo-NTC-990686-01 vajon ez jó lesz? Nem tudom hány ohm kell neki... :) mind1 5000ft ot megér a próba, kíváncsi leszek D:

Előzmény: D.Tibor (37123)
lófittyfeneke Creative Commons License 1 napja 0 0 37215

facen !

Előzmény: nagykunsági (37183)
Poli27 Creative Commons License 1 napja 0 0 37214

Ha valakit érdekel, van egy vadi új net interfészem Ariston Evo és One kazánhoz, Sensys Net készletből maradt meg, csak a Sensyst használtam fel. Akinek csak a Sensys van az tudja használni, de akinek csak sima szobatermosztátja az is, ilyenkor a kazán mellé rakod, és ipcím alapján tudod konfigurálni! 25000ft ot kérek érte !

UniGabCal Creative Commons License 3 napja -1 0 37213

Ezt inkább én mondanám a válaszaidra:-)))

Előzmény: smith (37211)
napalm. Creative Commons License 3 napja 0 1 37212

mókusfülecske

Melyik az a fórum?

Egy linket dobjál légy szíves.

Thx.

Előzmény: mókusfülecske (37107)
smith Creative Commons License 3 napja 0 0 37211

Szerintem lassan a saját kérdéseidbe is belekeveredtél, én meg nem fogom ezt kibogozni.

Előzmény: UniGabCal (37210)
UniGabCal Creative Commons License 3 napja 0 0 37210

"Viszont mi van akkor ,ha két különböző kazánt nézünk"  hát erre reagáltál 37151 hozzászólásra.

Előzmény: smith (37208)
smith Creative Commons License 3 napja 0 0 37209

Senki nem állította az ellenkezőjét.

Előzmény: UniGabCal (37206)
smith Creative Commons License 3 napja 0 0 37208

Mert nem ez képezte az állítást, hanem egyugyanazon kazán különböző teljesítményeihez tartozó üzemállapotok összahasonlítása.

Előzmény: UniGabCal (37205)
Sony Black Creative Commons License 3 napja -1 2 37207

Na ez már nem megy el a fülem mellett...

Először is, klímánál hőcserélő?! Ott kondenzátor van és elpárologtató!!! Semmi köze ahhoz mekkora az elpár vagy a kondez, ahhoz mekkora teljesítményen működik az az adott klíma. Összehasonlítani egy gázkazánnal, meg kb olyan mint az almát a görögdinnyével. Végtelen méretű meg a laikus eszed.... már bocs :D

Miért kell olyan dolgokkal foglalkozni amihez nem értetek? Unatkoztok és írogatok? Tudom hogy némelyikőtök elég jól használja a netet, de ha ezt nem tanultátok iskolában felesleges belemenni a témába, mert ez kb olyan lesz mint egy dolgozat aminek a megoldásairól fingod nincs, de előveszed a telefonod és a google majd segít puskázni. Ezután a tanár elkezdi ellenőrizni a feladatokat és kb hangosan felröhög, mert abban a pillanatban tudja, hogy ezeket az ökörségeket a netröl szedted le. Na, én is így teszek némelyik hosszászkolásotokon. :D És ez most nem kioktatósan, meg fellengzősen íródott, csak tényszerűen. Én sem kezdek el netről puskázva egy CNC esztergályosnak megmagyarázni, hogy kell esztergálni.

Előzmény: DMA (37204)
UniGabCal Creative Commons License 4 napja -1 0 37206

A kazánodban lévő hőcserélő nagyságát felületét meg nyilván kiszámolták a cég mérnökei azon változtatni nem tudsz viszont hiába raknak be egy 24 kW-os hőcserélőt egy 12 kW-os kazánba attól még az 12 kW-os marad tehát hiába kétszer akkora a benne lévő hőcserélő mint kéne mind   teljesítményét és ezáltal felületét illetően csak a betáplált hömennyiséget tudja átadni a benne lévö viznek nem többet

Előzmény: smith (37203)
UniGabCal Creative Commons License 4 napja -1 0 37205

Még mindig nem értem viszont a gázégő hőcserélő kedvezőbb felületi arányát mikor a 24 kW-os és a 12 kW-os kazánnak is ugyanakkora a hőcserélője A 24-es kazánnak pont ugyanakkora az égö höcserélö aránya 12 kw-on mint a kisebb társáé 12 kw-on

Előzmény: smith (37203)
DMA Creative Commons License 4 napja 0 1 37204

Olyan lehet ez mint inverteres klímánál a hőcserélő. Minél kisebb teljesítményen megy, annál nagyobb a hőcserélő a teljesítményhez képest. Nyilván végtelen méretű hőcserélő lenne az ideális, de olyan nincs.

Előzmény: UniGabCal (37197)
smith Creative Commons License 4 napja 0 0 37203
Előzmény: UniGabCal (37202)
UniGabCal Creative Commons License 4 napja 0 0 37202

Azért megpróbálhatnád elmagyarázni ,hátha azt is elhiszem:-)

Előzmény: smith (37198)
UniGabCal Creative Commons License 4 napja 0 0 37201

Hát ez érdekes ,elhiszem neked és a kereskedőnek .Pedig pont ez lenne az egyik lényege a Giannoni féle hőcserélőnek: hogy a 6 kw-os blokkokból igény szerint összeállítsanak tetszőleges méretet:-) 

Előzmény: smith (37200)
smith Creative Commons License 4 napja 0 0 37200

Vagy te tudod rosszul, vagy a az alkatrész kereskedő. Ő úgy tudja, ugyanaz a hőcserélő van a nagyban, mint a kicsiben.
http://www.fokabt.hu/saunier-duval-Hocserelo-0020084494

Előzmény: UniGabCal (37197)
mókusfülecske Creative Commons License 4 napja 0 0 37199

Bosch Condens 3000 esetében a füstgáz elvezetőn mért co (15ppm) alapján számított "hatásfoknak" mennyi köze lehet a valósághoz?

És mennyi lenne az ideális értek?

smith Creative Commons License 4 napja -1 0 37198

Aha. Nem számít a felület. Akkor szerintem nekünk erről nem sok megvitatni valónk van.

Előzmény: UniGabCal (37195)
UniGabCal Creative Commons License 4 napja 0 1 37197

Egyébként ezt az égőfelület/ hőcserélő  arányt azért sem értem mert pont a Neked lévő kazánodban a Giannoni féle párhuzamosan kötött egyenként 6 kw-os höcserélő (spirál) blokk van .Azaz a tiedben 2 db. Míg egy ugyanilyen ámde 24 kw-os kazánban 4 db....a 30 kw-osban 5  .És ehhez van igazítva az égő nagysága is.

Előzmény: smith (37166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!