Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 1 napja 0 0 45936

Ez valami királyság.. És egy Szláva vekker az időalapja.

Előzmény: pacs_425 (45935)
pacs_425 Creative Commons License 2 napja 0 0 45935

Mikbe nem botlotlik az ember, ezt a hétvégén lőttem:

Az eszköz egy GSZP-1 automata vegyi és sugárjelző.

Franek-52 Creative Commons License 2021.07.27 0 0 45934

Sziasztok.

Megbízásból eladnám a Poljot csengős órát. Szervizelt állapot. 1/perc nap körüli eltérés, új koronák. Napi használatra is alkalmas, nem vízmentes. Képet a nagy méret miatt nem tudok feltenni. Érdeklődni privátban: Kaluczky Ferenc | Facebook

PS: ....ha nem való ide, Gabi bácsi törli.

Előzmény: Ugly Bob (45933)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.07.11 0 0 45933

Hmmmm.....

jó ötlet szoktam én is ilyesmi védelmi eszközt látni a piacon,

bár ezen jellegű felhasználása nem jutott még eszembe :)

érdemes beszerezni 1-2 darabot :)

Előzmény: Tsaby Motors (45932)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.07.07 0 0 45932

Egy viszonylag ritka madarat fogtam.

Ha hozzávágod a betörőhöz, garantáltan ott alszik :o)

Kvarc MAJAK:

Robi1001 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 45931

Köszönöm szépen!

Előzmény: Tsaby Motors (45930)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.07.05 0 1 45930

Az első egy RAKETA valahogy a '70-es, '80-as évek fordulója tájékáról. A szerkezet kalibere 2609.HA.

A másik egy VOSTOK, ez már a Szovjetunió széthullása utáni időszakban készült, valahogy 1992-től felfelé. A szerkezet kalibere 2409.

Előzmény: Robi1001 (45929)
Robi1001 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 45929

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni hátha valaki tudja milyen típusú órák ezek. 
A szerkezeteikről képet egyenlőre nem tudok küldeni ezért ne haragudjatok de ha szükséges pár napon belül fel tudok rakni pár képet.
A segítséget előre is köszönöm!

Ugly Bob Creative Commons License 2021.07.05 0 0 45928

Hát..... ezt jól summáztad :)

A Citizen, Orient, Seiko, órákat én is kedvelem bár az új termékei annyira nem tetszenek mint a régebbiek

és még ott a Casio az is hasonló mint a Seiko de ott jobban megcélozták az alsóbb árkategóriás pénztárcával rendelkezőket mint a többieknél.

Wosztokból inkább a Europe kategóriájú órák vannak egy árban a Japókkal a hagyományosak lényegesen

olcsóbbak több darab is kijön egy árából azért az nem egy utolsó szempont.

A vonalakban kialakításban is igazad van de hát mégis csak 40-50 éves formatervről beszélünk olyan kissé

mint a Zippo öngyújtó "ezer" éve gyártják mondván ami jó azt ne bolygassuk és hát azóta is jó mint a Wosztok igaz frissítettek a kövek mennyiségén de a lényeg ugyan az maradt meg háta na.... valamiben haladni kell a korral.

Azért érdekes a Japók és az Orosz éra közötti kapcsolat gondolok arra, hogy sok nyugat Európába szánt Europe szériában Seiko és Citizen szerkezetek találhatóak.

A számlapok ahogy írtad tényleg nagyon változatosak ami nagyon jó hátlapban is sok a kellemes típus még csinálnak újakat na meg kis szériákat is szóval eléggé változatos, mostanság a régieket kissé felújítva frissítik. 

Egyik jópofaság:

A világítós nato szíj érdekes, kíváncsi lennék mennyire bírja a használat és tisztítás viszontagságait

másrészt jó az ára és tagadhatatlanul jópofaság. :)

Sok sikert az órádhoz óráidhoz, ha lesz valami új majd írd meg biztosan mások is szívesen olvassák

az ilyen kellemes hasznos tapasztalat írásokat.

;)

Előzmény: spapda (45927)
spapda Creative Commons License 2021.07.04 0 1 45927

"Sikerült jól belőni? Még tegyél fel légyszi világos képeket minden oldalról, ha jól látom ez egy SE vagy egy átalakított és kíváncsi vagyok."

Igen, szerencsére sikerült, gyorsan össze is foglalom az eddigi tapasztalatokat az órával. Ez egy Vostok 170891 Amphibia, tudtommal 2020-ban jelent meg, az általam választott full lume változat mellett elérhető még kék és zöld számlappal is (tok forma és számlap dizájn ugyanaz), a zöld kimondottan kívánatos, ezen a spanyol nyelvű fórumon képek és leírás is elérhető róla. A meranom kínálatában is megtalálható 156$-ért, de jelenleg nincs készleten. Én a vostok-watches24.com-ról rendeltem, mert garantálták, hogy a vételáron túl nem lesz további költség (vám, áfa stb), így is lett. Jelenleg nálunk sincs már készleten.

A típus 2416B szerkezettel van szerelve. Én azért választottam ezt a konkrét modellt, mert mindenképpen full lume búvárórát szerettem volna a gyűjteményembe, 200$ alatt. Számomra a Citizen Promaster és az Orient Ray II az összehasonlítási alap, egyrészt mert ezekkel rendelkezem, másrészt nagyjából ezekkel van egy árban a Vostok. A japánok után furcsa élmény volt ez az orosz óra, már csak azért is, mert nagyon retró. Míg a japánok mindenhol gömbölyű, kerek órák, addig a Vostok végtelenül egyszerű ívekkel dolgozik, mindene "darabos", beleértve a szerkezetet is. Ismerve az Amphibia történetét tudom, ez elvileg tervezési szempont, nem hiba, de azért tényleg minden szempontból régebbi, kevésbé kimunkált órának tűnik a Vostok, ami nem baj, mert pont ilyet kerestem - valamit, ami eltér az általam megszokottaktól.

A mindkét irányba forgó lünettát tényleg el lehet véletlenül tekerni, így kevésbé megbízható "stopper", mint a japánoké, de cserébe nem is szorul annyira, mint az Orient Mako/Ray sorozat tagjain. Az üveg (akril) igazi "karcmágnes", 1 hét után csúnyábban néz ki, mint a fenti japánok 1-2 év után, de cserébe polírozható házilag is. A tok szögletes, a letörések viszonylag élesek, a szíjat leszámítva sehol nincs polírozás, eléggé "szerszámóra" jellege van. Ha már szíj: a standard Amphibiákhoz képest tömör szemekből áll, és bár messze nem olyan precíz, mint mondjuk az Orient szintén tömörszemes szíja, de összességében rendben van, a hajlított lemezhez képest ez nem húzza a szőrt. Az viszont nagyon hiányzik, hogy nincs rajta finom állítási lehetőség, tehát csak egész szemeket lehet kiszedni belőle, nincs mondjuk a csaton pár további furat a "feles" állításhoz. Ehhez képest még a Citizen kőkorszaki megoldása is korrektebb, ahol a csathoz közel mindkét oldalon be van toldva egy-egy rövidebb ("fél hosszúságú") szem, az Orienté meg ehhez képest űrtechnika. Ettől függetlenül rendben van, kényelmes. Ki fogom még próbálni lume NATO-val is, meglátjuk, milyen összhatást kelt úgy.

A hátlap viszont tagadhatatlanul hangulatos. Mivel a cápa/delfin/hullám motívum már annyira el lett koptatva, a gyártók kínjukban már nem tudják, milyen állatok stilizált képét varrják rá, talán egyedül a tengeri uborka és Spongya Bob nem volt még búvárórán, minden más tengeri herkentyű igen - ehhez képest a Vostok egy egyszerű, de ízléses horgonnyal ideális hangulatot teremt, ráadásul nem ilyen modern tizedmilliméteres lézergravírral, hanem rendes, mély motívummal, ami nem kopik majd el másfél év hordás után. Az egyik kedvenc részletem ez.

A számlap: szerintem ez a Vostok Amphibia népes sorozatának legnagyobb előnye. Egyszerűen az oroszok tökösek, és csupa olyan számlap+mutató kombinációt engednek meg maguknak, amit valamiért a nyugati (és keleti) gyártók nem. Pedig érdemes lenne, mert van bennük fantázia. Például itt is jól mutatnak a rakott indexek (csak minden második óra számmal), még akkor is, ha illesztésük "oroszos", tehát messze nem pontos. Ugyanígy az "üreges" mutató is nagy ötlet, sokat ad a hangulathoz, annak ellenére, hogy amúgy éjszaka ettől kevesebb a kontraszt, egy sötéten hagyott fekete mutatóval többet látna az ember - mégsem lehet rá haragudni, ez így van jól, ahogy van.

A fénye eléggé nagy, de igazodva a többi Amphibiához viszonylag hamar csökken a fény intenzitása, mindenesetre hajnalban még leolvasható marad a számlap, tehát mondhatjuk, hogy működik a dolog.

A werk: van 2 db kézi húzós orosz órám, azoknak is az a szépsége, hogy a fülhöz emelve határozott ketyegéssel tudatják, hogy járnak, nem kell nagyon fülelni, messze hangosabbak, mint japán társaik. Az Amphibia is ilyen. Így beállítani is könnyebb, mert a telefonra dugott headset mikrofonja könnyen veszi az óra ketyegését, tehát egy megfelelő appal (pl. Watch Accuracy Meter) könnyen szabályozható. A csatolt képek között látható, hogy a 6 különböző pozícióban milyen értékeket produkált az óra némi állítgatás után. A WatchCheck segítségével pedig nyomon tudtam követni, hogy karon hordva "mennyi az annyi", a csatolt képernyőfotókon látható, hogy hordva -3 és +3 mp/nap körül billeg. Megfelelő pozícióban lerakva estére bőven a pár másodperces napi eltérésen belül tartható.

Összességében nem bántam meg, szerethető óra. A japánok ennyi pénzért többet adnak technológiában és kidolgozottságban is, de talán pont ez a múltidézés a szépsége a Vostoknak, nem lehet rá haragudni.

Előzmény: Ugly Bob (45926)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.07.03 0 0 45926

Sikerült jól belőni?

Még tegyél fel légyszi világos képeket minden oldalról, ha jól látom ez egy SE

vagy egy átalakított és kíváncsi vagyok.

Előzmény: spapda (45923)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.07.03 0 0 45925

Köszi!

Előzmény: APT (45921)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.07.03 0 0 45924

A cirill betűsek valahogy egy kicsit még szebbek... legalábbis számomra.

A nem feltétlenül-nél meg ha úgy gondolod (mehet) majd megértekezzük.

:)

na meg így a farmer "szíj" is kevés lesz.

:)

Előzmény: Tsaby Motors (45922)
spapda Creative Commons License 2021.06.28 0 0 45923

Rákerestem, valóban már teljesen normális áron lehet kapni toknyitót, amikor én vettem, akkor még más árakkal találkoztam itthon. Szóval rendelek egy cserélhető fejűt. Reggel pedig még gyorsan méretre reszeltem a meglévőt, mert nem hagyott nyugodni a dolog - tegnap hordva és este lerakva is kb. -50 mp/nap késést szedett össze. A hátlapot levéve az alábbi állapot fogadott, ezek alapján APT mesternek - szokás szerint - igaza volt:

Visszatereltem a középállás felé, így máris szimpatikusabb számokat produkál az óra, igaz így meg picit jobban siet a kelleténél, szóval este - amikor már nem kell sietni sehová - leülök és beállítom rendesen ("mezítlábas" hobbistaként vibrográf nélkül csak telefon+headset+app segítségével). A végére egy hangulatkép az óráról:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Előzmény: Ugly Bob (45919)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45922

Cirill betűsből ez a második. Körülnéztem a srác dolgai között, többször vásároltam már tőle. Konkrétan nem terveztem egy újabb farmer beszerzését, de megláttam, megtetszett, megvettem:o)

A korábbinak kissé meg van pattogva az üvegrámám a króm, ez majdhogynem hibátlan. A szerkezet már más tészta, elég hektikus a naptártól kezdve. Ha sok időm lesz gatyába rázom az összeset krómostól, mindenestől.

"biztosan nálad akar maradni?

:) :) :)"

Nem feltétlenül :o) 

Előzmény: Ugly Bob (45918)
APT Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45921

Annak nem hirtelen jelentkezik a hatása. Az elfáradó kenés lassú, folyamatos járáseltérés-változást okozhat. De még azt sem feltétlenül, teljesen kiszáradt óra is járhat pontosan - csak jobban kopik.

Előzmény: Ugly Bob (45920)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45920

Megfelelő kenés hiánya miatt nem lehetséges az említett probléma?

egyik posztodban te is írtad előfordul amikor úgy adják el az egyes wosztok

szerkezeteket, hogy nem olajozzák meg őket rendesen.

Előzmény: APT (45915)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45919

Masszívabb megfelelő hegyű olló V alakba nyitva tartásával is ki lehet nyitni

ha nincs izomból ráhúzva a gyűrű, én még nem csináltam de már láttam

ugyan nem tökéletes sem nem elegáns de... megoldható.

Tok nyitót nem kell olyan messziről rendelni ha sürgős találsz

hazai webáruházaknál is, 2-3 nap alatt nálad lehet.

Előzmény: spapda (45916)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45918

Tiszteletem! :) ez most meg már.... hanyadik?

biztosan nálad akar maradni?

:) :) :)

Előzmény: Tsaby Motors (45912)
APT Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45917

Valójában bármilyen csúszókapcsolatos kialakítású hajszálrugókulcs elmozdulhat - egyáltalán nem kirívó az elterjedt ETA werkek esetében sem. Mindenesetre, ha stabil az órád járása így - akkor vélhetően semmi baja, csak egy beszabályozás hiányzik neki.

Előzmény: spapda (45916)
spapda Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45916

Köszönöm a gyors választ, erre nem is gondoltam. Mármint arra, hogy ilyen kíméletes használat mellett is elmozdulhat a hajszálrugókulcs. Azért a Citizen és Orient búvárjaim egyszeri beállítás után, erős igénybevétel mellett is szinte konstans pontosságot produkálnak 1-2 év után is, pedig ha jól tudom, a Miyota 8200 még a Vostok 2416B-nél is idősebb konstrukció (de legalábbis azonos "korosztály"). Nincs valami módja picit "szorosabbá" tenni a kulcsot, hogy ne tudjon olyan könnyen elmozdulni?

Még kimérem 1-2 napig, hogy változik-e a késés mértéke, ha nem, akkor majd megoldom magam, ezért nem küldeném vissza az órát. Csak a hátlapnyitó kulcsom "tüskéi" pont nem férnek be a Vostok hátlapjának keskenyebb hornyaiba, szóval vagy reszelek a kulcs tüskéiből, vagy cserélhető fejűt rendelek a kínaiaktól, de az megint 3-4 hét, mire ideér...

Előzmény: APT (45915)
APT Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45915

Ez a szerkezet azért nem nevezhető csúcsminőségűnek, ilyesmi megesik.. Ha egyébként a késés stabil - akkor a legnagyobb a valószínűsége annak, hogy egy esetleg észre sem vett erősebb odakoccantástól vagy vibrációtól (orosz órával nem bringázunk például kockakövön, vagy utána újra kell szabályozni szinte biztosan.. ;-)) ) elmozdul a hajszálrugókulcs.

Ez simán beszabályozható lehet, nem nagy dolog, de nyilván a tokot ki kell nyitni hozzá, műszerrel be kell szabályozni, pár perc az egész. Ha találsz órást, aki tud/akar foglalkozni vele...

Előzmény: spapda (45914)
spapda Creative Commons License 2021.06.27 0 0 45914

Sziasztok!

Vettem nemrég egy Vostok Amphibia 170891 full lume órát a vostok-watches24.com-ról, a gyári papírjai szerint 2020. decemberi gyártású. A problémám a következő: miután megjött, kézzel felhúztam, az első két napban szépen hozta a +12 mp/nap sietést, estére pedig számlappal lefelé és felfelé is kipróbáltam, +13 és +15 mp/nap eltérést produkált. A harmadik naptól kezdve viszont -56 mp/nap késést szed össze minden nap, csuklón hordva és lerakva is. Az órát nem ejtettem le, nem ütöttem be, nagy elektromágneses térben sem járt, nem sportoltam vagy ugráltam benne, fel sem nyitottam még, szóval semmilyen rendkívüli körülménynek nem lett kitéve.

Arra is gondoltam, hogy talán valamiért nem húzza az automata szerkezet, ezért kézzel ráhúztam, de nem javult a helyzet, ugyanúgy majdnem egy percet veszít naponta. Mivel az óra teljesen új (júniusi vétel), még garanciális, de a forgalmazóhoz Németországba kellene kiküldeni javításra, így érdekelne, hogy szerintetek mi okozza a hibát, találkozott-e valaki hasonlóval? Előre is köszönöm a segítséget!

bosijani Creative Commons License 2021.06.26 0 0 45913

pofás darab.

Előzmény: Tsaby Motors (45912)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.06.26 0 0 45912

Villámgyors az ukrán posta mostanság.

Tegnap érkezett.

Annyira egyben van, hogy sajnáltam volna otthagyni :o)

https://youtu.be/LI8UsY92FgE

Tsaby Motors Creative Commons License 2021.06.13 0 0 45911

Megérdemelne egy felújítást.

Előzmény: Ugly Bob (45910)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.06.13 0 0 45910

Köszi duplán! :)

Kell egy kis bolondság néha, különben lehet nem is óráznánk :)

- Ez a sok nagy számos vekker.... gyóóóóóó.... nagyon jól néznek ki!

Szeretem a nagy számoskat, a vekkerekért nem ugrok annyira

de egy ilyen MOM-ost biztos be fogok szerezni ha tudok.

- egyenlőre örülök a fekete Sportivnie-nek amit szerváltam, működő stoppal :)

nem a legszebb de az enyim :)

Előzmény: Tsaby Motors (45909)
Tsaby Motors Creative Commons License 2021.06.12 0 0 45909

Használd egészséggel őket!

Olvastam az emailt, jóféle őrült vagy :o)

Más.

Szovjet kém naplóbejegyzése:

"33. nap: Még mindig nem vettek észre semmit."

Előzmény: Ugly Bob (45908)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.06.12 0 0 45908

Köszönöm szépen!

megy a vállveregetés:

ezt meg csak mert szerintem jól néz ki:

Előzmény: Tsaby Motors (45905)
bosijani Creative Commons License 2021.06.09 0 0 45907

szivesen.

Előzmény: satzowlee (45906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!