(Nekem az IKEA expedit & túl sok hanglemez kép ugrott be róla)
Anno ezt a fajta tartót hatosával árulták emlékeim szerint.
Legalább is nekem úgy rémlik, hogy ilyen kiszerelésben vásároltam a 80-as években valamikor.
Az anyaga ma már legalább 35 éves, így bőven elöregedhetett, meggyengült. Ha csak a műanyagon át volt rögzítve, akkor már az is csoda, hogy eddig a falon maradt ekkora egységben.
Egy Queen műsoros volt legfelül, azt lemértem a kicsempészett konyhi mérlegen, az 64 g-ot mutatott.
750 db kazettánál az 48 kg.
Emellett a műanyag tartónak is van súlya.
Így valahol 55-60 kg környékén lehet az egész, közelebb a 60-hoz.
Tehát képletesen több mint egy békebeli nagy cementeszsák lógott a műanyagokon és a csavarokon eddig.
Eredetileg is kisebb egységekbe szánták, elöregedett az anyaga, az alkalmazott rögzítési pontok száma és eloszlása sem ismert, valamint túlméretes szerkezet lett belőle kialakítva, így sajnos kódolva volt az összeomlás.
Ha még használni szeretnéd, akkor pl. kombinálni kellene fa tartóval.
Egy rácsszerkezet lécekből, amiben kisebb egységekre bontva rögzíthetőek a műanyag tartók is, már amelyik egyben maradt.
A fa rész van a falhoz rögzítve, az a teherhordó és a műanyag tartó a fa "kazettákban" rögzítve, mondjuk egy-egy vékonyabb lécháromszög darabhoz a fa "kazetták" sarkainál.
Sikeres kármentést és új tartószerkezet építést.
Javasolnám, hogy a fa szerekezetet se egyben ekkorának építsd, hanem oszd szét több kisebb darabra.
Nos ez a fenyőfa kerítésléc elég nehezen adja meg magát, fémfüleken lóg, felül négy alul kettő szép nagy tipli tartja hat éve. Négyszázan férnek el rajta kb. Persze már régesrégen tele van, csak lusta voltam másikat ácsolni. Részvétem a katasztrófa miatt. Kazettatokok megúszták a tornamutatványt?
750 kazetta landolt a (szerencsére vetetlen) ágyon. Az eredetileg a falra rögzített kazetta tartók műanyagja teljesen elöregedett, törik, mint az 1000 éves pergamen. Szét sem lehet szedni az összecsúsztatott tartókat, hamarabb törik a műanyag széle, mintsem a vájatok szétcsúsznának egymáson :-(
Pedig nem is sütötte a nap a műanyagot, mégis elöregedett.
Szerencsére maguknak a kazettáknak nagyobb baja nem lett, de most filózhatok rajta, hogy vagy csinálok másfajta kazettatartót, vagy eladok 600 - 700 kazettát.
200 darab feletti, részben 70'-80'-90' évek zenéi, saját felvétel, mindegyikhez saját gépelt lista a tokban,; és részben gyári műsoros magnó kazetta gyűjteményem, lelkes gyűjtőnek elajándékoznám.
Az elmúlt két héten sikerült két eddig általam nem ismert kazetta fajtát felfedeznem, az egyik ma meg is érkezett hozzám:
Az alsó az új jövevény, Arrow márkájú, a felső az a valamivel ismertebb Philips diktafon kazetta. Nagyon hasonlítanak, de nem csereszabatosak. Mindkét kazettában mezei 75mm-es orsó pár van bedobozolva.
Ezeken a nyekergő orsókon (ha tényleg az sír) egy leheletnyi, apró csepp szilikon tökéletesen segít. De tényleg csak kurvakicsi. Szétszedni sem kell, ott van a nyílásnál rögtön a felfekvő felület.
Neked is igazad van, megpróbálom. Nem az első "műtét". A cél az lenne, hogy a kazettatest is épségben maradjon, de ha mégsem, a hanganyag legalább megmarad.
Mindenesete először át kellene tekerni, hogy egyik orsó üres legyen, és azon az oldalon (kép szerinti jobb felső saroknál) célszerű nekiesni a szikével, a ragasztás vonalában. A kést kizárólag arra használjuk, hogy helyet csináljunk a feszítőeszköznek. Szerintem nem ártana olyan sebészre bízni, akinek nem ez lenne az első műtétje;)
Hát, szerintem, ha annyira értékes számodra az a gyári műsoros anyag, akkor érdemes óvatosan szétbarmolni, széttörni a kazettatestet és a szalagot a két szabványméretű maggal átrakni valami jobb minőségű, csavarozható kazettatestbe. A kazetta élén lévő nyílásokra kell figyelni, aszerint alakítani, ahogy az eredetin volt. Pepecs munka, de kellő türelemmel bárki meg tudja csinálni egy óra alatt.