Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 689

A desztillaltviz onmagaban edeskes es nem jo izu, legalabbis a kemialaborban ilyen volt annak idejen. Ket deci borral meg nemi szelsavval fohyaszthato nagyfroccse lehet alalitani, es akkor mar az asvanyiadagtartalom is rendben van. Csak ne figyuk tulzasba a fogyasztast.

55judit Creative Commons License 2020.02.08 0 1 688

Bocs, de nekem nincs arra szükségem hogy téged bármiről is meggyőzzelek, és az időmet is olyasmivel szeretem tölteni ami előre visz nem ilyenekkel. Ott az internet előtted, keresd meg amire kíváncsi vagy.

Előzmény: Törölt nick (687)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.08 -1 0 687

Magvakból aligha jönne össze a tojásokhoz szükséges mennyiségű mész.

 

Mondj egy olyan állatot, amelyik tojásokkal szaporodik és nem eszik kavicsot.

Például a halak "tojásai" vagyis az ikrák nincsenek mészkővel burkolva.

Előzmény: 55judit (686)
55judit Creative Commons License 2020.02.08 0 2 686

Ez badarság. A tyúkok szervezetébe magvakból és zöldekből kerül a kalcium. Kavicsot azért esznek, hogy a zúzógyomrukban hatékonyabbá tegye az emésztést.

Előzmény: Törölt nick (684)
55judit Creative Commons License 2020.02.08 0 1 685

Ha beírod a keresőbe, könnyen találhatsz. De ha nem tudod hogy kell használni a google keresőt, mutatok neked szerves jód készítményt:

https://kekjod.hu/szerves-kotesu-jodkeszitmenyek-emberek-es-allatok-napi-jodszuksegletenek-fedezesere/

Apukádnak pedig igaza volt. A tojáshély tablettázva is kapható gyógyszertárban. 

https://www.webbeteg.hu/gyogyszerkereso/tovita-csonterosito-tabletta/900046/betegtajekoztato

Előzmény: Törölt nick (682)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.08 -1 0 684

Alapvetően a lyúkok kavicsokat esznek, mert nincs foguk és nem tudnak rágni.

A kavicsokból származó szervetlen kalciumot beépítik a szervezetűkbe, meg a tojások burkolatába.

Előzmény: Törölt nick (683)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.08 0 1 683

A tyukok is megeszik a tojàshéjat...ha ez nem lenne hasznos szàmukra akkor nem ennék meg.

Előzmény: Törölt nick (682)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.08 -1 1 682

Valaki mutasson már nekem szerves jódvegyületet. ;)

 

 

Apám tojáshéjjat tört össze és azt ette, mert abban szerinte szerves kalcium található.

Előzmény: Elminster Aumar (674)
Zsolti 1968 Creative Commons License 2020.02.06 0 1 681

Rajtad kívül senkinek sem érdeke, hogy egészséges hosszú öregkort érj meg.

Most a desztvíz (is) ellenség lett, ahogy a tojás is volt már a magas koleszterinszintért felelős élelmiszer, aztán eltelt 10 év és rájöttek, hogy tévedtek, ahogy a tisztasóval is.

Ha azt akarnák, hogy egészséges legyél nem titkolnának  el pl ilyen dolgokat:

https://www.infopapa.hu/hirek/olvas/miert-titkoljak-a-magyar-csodaszert-2012-01-03-143539

És akkor az erős lobbyérdekekről még nem is ejtettünk szót...

Előzmény: Diótörő (678)
Zsolti 1968 Creative Commons License 2020.02.06 0 0 680

Huminiqumot fogyasztottam, de aztán áttértem az arany mumijóra, mostanában azt használom.

Előzmény: 55judit (676)
Zsolti 1968 Creative Commons License 2020.02.06 0 1 679

Gratulálok, hogy megtaláltad az egyetlen anyagot a sót, amit hasznosítani tud a szervezet.( nem véletlen van a mondás, hogy az élet  sója )

Nyilván ezért van az infúzióban is.A többi szervetlen ásványi anyagot tökéletes emésztésnél max 4%-ban tudja felvenni a szervezet, a többiből lerakódás lesz, ha tetszik ha nem.

Előzmény: Elminster Aumar (674)
Diótörő Creative Commons License 2020.02.06 0 0 678

https://femina.hu/egeszseg/desztillalt_viz_fogyasztasa/

A wikipédián 14 ezer találat a deszt víz ivása tárgyában.Persze mindenki úgy károsítja magát, ahogy csak akarja.

Az, hogy egyszer valaki beteg volt, még nem indokolja, hogy bármi hasonlót tegyen. Ha most nincs baja, az ( még ) nem a deszt víztől van, hanem mert még fiatal. De nem kell aggódni, az öregkorral jön majd a többi probléma is, csak ki kell várni, illetve meg kell érni.

55judit Creative Commons License 2020.02.06 0 1 677

És még annyit, én a Huminiqumot nem  a vízből eltávolított szervetlen anyagok miatt szedem, mert azok nem hiányoznak. Már régebben fogyasztom mert beteg voltam, és így az egészségem visszanyerése után is megmaradt ez a készítmény. :) 

Előzmény: 55judit (676)
55judit Creative Commons License 2020.02.06 0 1 676

Zsolti én ezzel tisztában vagyok. Örömmel látom hogy te is ismered a humin savakat - a Huminiqumot. Gondolom ki nem hagynád, mint én sem. A tájékoztatót olvastam amit mutattál. Én pedig mutatok neked videókat a témában, ahol orvos, neves természetgyógyász is beszél a témában. Sikerrel használják a növénytermesztésben is.

https://www.youtube.com/results?search_query=huminiqum

A jövőben is legyünk jól! :)

 

Előzmény: Zsolti 1968 (665)
jogértelmező Creative Commons License 2020.02.05 0 0 675

Borzongató, hogy bizonyos betegek olykor fiziológiás oldatot kapnak:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Fiziol%C3%B3gi%C3%A1s_oldat

Előzmény: Zsolti 1968 (666)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.02.05 0 0 674

Nem.

 

Én azt tudom, hogy a jódhiányos térségekben JÓDOZOTT SÓT árusítanak, amelyből a jód vígan és dalolva hasznosul, beépülve a pajzsmirigy megfelelő molekuláiba.

Azaz röviden: a szervetlen és vízben oldott ásványi anyagokat is hasznosítja az élő szervezet.

 

Megjegyzem - bár ezt már megtettem, és észre sem vetted - a legismertebb szervetlen ásványi anyag, ami hasznosul a szervezetbe történő bevitele után a KONYHASÓ. NaCl.

Előzmény: Zsolti 1968 (673)
Zsolti 1968 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 673

Nyilván Te jobban tudod, hogy mit mondott.......

Előzmény: Elminster Aumar (672)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.02.05 0 0 672

"Dr. Charles Mayo, a világszerte ismert és elismert Mayo Klinika orvosa korábban kimutatta, hogy a vízben oldott szervetlen ásványokat az emberi szervezet nem képes hasznosítani, sőt!"

 

Ezt valószínűleg nem mutatta ki, mert ORDAS NAGY BAROMSÁG.

 

De nyugodtan megcáfolhatsz, csak hozzad a peer review szakfolyóiratban megjelent erről szóló tudományos cikkét.

Előzmény: Zsolti 1968 (671)
Zsolti 1968 Creative Commons License 2020.02.05 0 0 671

De kellenek-e egyáltalán a vízben oldott ásványi anyagok az Ön szervezetének?
A válasz az, hogy nem; Dr. Charles Mayo, a világszerte ismert és elismert Mayo Klinika orvosa korábban kimutatta, hogy a vízben oldott szervetlen ásványokat az emberi szervezet nem képes hasznosítani, sőt! Dr. Henry A. Schroeder a Dartmouth-i Orvosi szakiskola kutatója szerint ezek kifejezetten ártalmasak lehetnek.

Biztos Ő sem ért hozzá...

Elminster Aumar Creative Commons License 2020.02.05 0 0 670

"Ásványi anyagokból megkülönbözettünk SZERVES, ill. SZERVTLEN kötésűeket."

 

Nem. Nem különböztetünk meg.

Megkülönböztetünk kovalens kötésűeket, ionos kötésűeket, hidrogénkötésűeket, Wan der Waals-kötésűeket, satöbbi.

 

Az tesz egy molekulát szervessé, hogy szénatomok láncára vagy gyűrűjére alapul. Ennyi.

 

 

"A cseppkőbarlangokban megcsodáljuk a lerakodott ásványi anyagokat, de ez a lerakódás az ereinkben, hogy néz ki?"

 

Az ereidben leggyakrabban lerakódó vegyület a koleszterin. Ami mivel szteránvázas vegyület, szerves molekulának számít.

 

 

"és a szervezet méregtelenítésben is fontos szerepet játszanak."

 

Oppábocsánat!

Most látom, hogy valami áltudományos hülyeségből idéztél. A szóhasználat elárulja.

Előzmény: Zsolti 1968 (666)
Mungo Creative Commons License 2020.02.05 0 0 669

...a kálcium klorid az konkrétan mészkő.

A hozzánemértés, a tudatlanság magabiztossága tényleg az egekbe emeli a hülyeséget.
Csak szólok, hogy a mészkő kb 90%-ban kalcium karbonát, köze sincs a kalciumkloridhoz.
De azért nyugodtan desztilláld a vizet, kár lenne beléd az ilyen csúf méreg...

Előzmény: Zsolti 1968 (665)
Elminster Aumar Creative Commons License 2020.02.05 0 0 668

"Senkié sem tudja normálisan feldolgozni a szervetlen ásványi anyagot,"

 

Hát pedig de.

Az olyan nyomelemek, mint a lítium, nátrium, kalcium, jód, klór stb. az esetek többségében IONOSAN kerül be a szervezetbe különféle oldatokban. (Igen: a gyümölcs és zöldség esetén is főként a víztartalmában oldva veszed fel.)

 

"a kálcium klorid az konkrétan mészkő."

 

A kalcium klorid, az konkrétan sinjarit, egy olyan ritka ásvány, hogy nekem is a wikipédián kellett előkeresnem.

A mészkő az kalcium-karbonát, és mint írtam: a csontod egyik alkotó ásványa.

 

 

Az a te nagy bajod, hogy semmit sem tudsz kémiából, csak valami áltudományos forrásból tájékozódva messziről rajongva csodálod a "szerves" anyagokat, hogy azok milyen természetesek. Könyörgöm! A hegyből kibányászott konyhasót eszed.

Előzmény: Zsolti 1968 (665)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.05 0 0 667

"A természetes huminsav és fulvosav legalább 70 féle ásványi anyagot tartalmaz önmagában és mindezeket felvehető, biológiailag hasznosítható formában."

 

Fantasztikus! Hasznàljàk mint tàplàlék kiegészitot ezeket?

Előzmény: Zsolti 1968 (666)
Zsolti 1968 Creative Commons License 2020.02.05 0 2 666

 

Mi a különbség szerves, és a szervetlen ásványi anyagok között ?

Ásványi anyagokból megkülönbözettünk SZERVES, ill. SZERVTLEN kötésűeket. Mivel az emberi test szerves, így a szervetlen, halott, előállított ásványokat csak minimálisan vagy egyáltalán nem tudja hasznosítani. Ezeket a bevitt anyagokat testünk idegenként kezeli és próbál tőlük mihamarabb megszabadulni. Szerencsésebb esetben kiüríti a külvilágba, vagy súlyosabb esetekben lerakódásokat okoz. Ezért mielőtt bármiféle táplálék kiegészítőt vásárolunk, mindig tájékozódjunk arról, ahogy az számunkra milyen arányban fog hasznosulni.
A cseppkőbarlangokban megcsodáljuk a lerakodott ásványi anyagokat, de ez a lerakódás az ereinkben, hogy néz ki? 
A szervetlen vagy szintetikus ásványi anyagok lerakódhatnak az érrendszerünkben, ami különböző betegségekhez vezethet.
Szintetikus, vegyipari módszerekkel készült a természetben előforduló formától eltérő vagy ott meg sem található, teljes mértékben mesterséges anyag, amelyet szabadalmaztatni lehet. 
Wasserwesen Mensch“ in „Trinkwasser“ von Dr. med. Alois Riedler, ISBN 3-85068-552-7., Hrsg. F Heininger“Az élelmiszerekkel, italokkal bevitt túlzott mennyiségű szervetlen sók és fémek különösen leterhelik vesénket, és hosszútávon el is dugíthatják a veseereinket. Ennek következtében csökken vesénk kiválasztó ereje, és szervezetünk „túlásványosodik”. Ezzel párhuzamosan megnövekszik vérünk pH-értéke, valamint csökken az Rho – azaz az ellenállási – értéke. Ilyen állapotban szervezetünkben könnyen felléphetnek az érrendszeri megbetegedések, és a rák, az öregedés folyamata is felgyorsulhat."
A természetben előforduló szerves vegyületek csak élő szervezetek képesek előállítani. Ezeknek a nővények legfontosabb elsődleges forrásai, az állati életformák ezt használják fel testük felépítéséhez. A növények a napfény energiájának felhasználásával, a talajból a gyökéren keresztül felszívott szervetlen anyagokból és a levélen keresztül a levegőből felvett szintén szervetlen széndioxidból képesek szerves anyagokat szintetizálni. ( Fotoszintézis)
A növények természetes szerves formában tartalmazzák az elemeket. Az emberi, állati és növényi sejtek az effajta ásványi anyagokat tudják leginkább befogadni; a felszívódásuk több mint 98%-os mértékű!Összehasonlításképpen: például a magnéziumot és kalciumot tartalmazó, őrölt dolomitból a szervetlen kötésű ásványi anyagoknak csupán a 4-5%-a épül be a szervezetbe. Láthatjuk tehát, hogy a növényekből származó, szerves ásványi anyagok felszívódása a legmagasabb mértékű. Meg kell továbbá említenünk, hogy a szerves ásványok növelik a vitaminok és további, az ember létfenntartásához nélkülözhetetlen anyagok felhasználhatóságát a szervezetben. Szerves ásványi anyagok segítenek fenntartani a szervezet tökéletes bioelektromos egyensúlyát, amely a jó egészség és a hosszú élet alapja. További előny, hogy az ásványi anyagok és a nyomelemek fokozzák a vitaminok felszívódását, javítják az enzimek működését a szervezetben. Enzimek kizárólag a szerves formájú ásványok és nyomelemek jelenlétében képesek képződni és hatást kifejteni a szervezetünkben. A legjobb megoldást, mint mindig, a természet fejlesztette ki a természetes huminanyagok (huminsav és fulvosav) formájában, melyek nemcsak, mint a mikroelemek felvételét segítő szerves komplexképző molekulák tűnnek ki, hanem a sejtek energiatermelését is serkentik és a szervezet méregtelenítésben is fontos szerepet játszanak. A huminanyagok a növényi eredetű biomassza évezredes bomlási folyamataiban keletkeznek (növény-tőzeg-lignit-barnaszén-feketeszén-gyémánt). A természetes huminsav és fulvosav legalább 70 féle ásványi anyagot tartalmaz önmagában és mindezeket felvehető, biológiailag hasznosítható formában. Érdemes megjegyezni, hogy a világ legjobb minőségű, legtisztább huminanyag lerakódása Magyarországon található.

Zsolti 1968 Creative Commons License 2020.02.05 0 2 665

Senkié sem tudja normálisan feldolgozni a szervetlen ásványi anyagot,a kálcium klorid az konkrétan mészkő.

Ha a szervezet fel tudná dolgozni, akkor ehetnénk termőföldet.😀

Előzmény: 55judit (660)
jogértelmező Creative Commons License 2020.02.05 0 0 664

" Az én szervezetem csak a szerves kötésű kalciumot tudja hasznosítani, "

 

Ezt hogy sikerült kimutatni? Hogy állsz az oxigénnel? 

Előzmény: 55judit (660)
55judit Creative Commons License 2020.02.05 0 0 663

Ráadásul aki nem is hirdeti csak a saját tapasztalatáról és meggyőződéséről beszél egy fórumon, anélkül hogy másokat leszólna mint itt némelyik fórumtárs, az pláne nem etikátlan.

De van megoldás arra ha valakinek nem tetszenek a bejegyzések. Nem kell olvasni. A nem tetsző bejegyzésekhez meg hozzászólni pláne nem kötelező.

Előzmény: Törölt nick (662)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.05 0 1 662

Ha olyasmit hirdetsz amiben te magad is hiszel miért ne lenne etikus? Ha azonban te nem hiszed amit hirdetsz de màsokat kulonbozo elonyok érdekében igy akarsz megtéveszteni az màr nem etikus. Esetleg lehet hogy nincs igazad, vagy nem teljes mértékben....

Előzmény: japipapi (661)
japipapi Creative Commons License 2020.02.05 -1 0 661

Ez a desztillált víz folyamatos lőtyölése nem más, mint placebó hatás. Álgyógyszerként issza. Azután idő után kapkodja (majd) a  bogyókat, nevezetesen kálciumot, magnéziumot  stb. A desztilláskor látja az üledéket, kosznak értelmezi, pedig az ne. Más, mint kicsapódott ásvány anyagok elegye.  Hiányos kémiai tudás. Vajon a tejet, bort, 

sört fogyasztják? A butaság nem törvénytelen, de az ostobaság híresztelése azért enyhén szólva, minimum nem etikus.

 

55judit Creative Commons License 2020.02.05 -1 2 660

Az én szervezetem csak a szerves kötésű kalciumot tudja hasznosítani, amihez zöldségből és gyümölcsből lehet hozzájutni. A vízben lévő kalcium szervetlen, teljes mértékben haszontalan és káros. nem hiába hívják fel a figyelmet arra, hogy aki ásványvizet iszik, a lehető legkevesebb ásványi anyag tartalmút válassza. Csak azért engedélyezett ezek fogyasztása, mert közvetlen életveszélyt nem jelentenek. Aminek hosszútávú az egészségkárosítása, az engedélyezett mindenből. Az élelmiszerekből is.

Előzmény: Elminster Aumar (655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!