Keresés

Részletes keresés

savhivatal Creative Commons License 2015.07.09 0 0 632

Ezt nem láttam. Most nyitottam egy Oloneo topikot.

100%-ig egyet értek.

Előzmény: Törölt nick (631)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 631

Oloneo (nem béta) a legjobb

jelacus Creative Commons License 2013.02.17 0 0 630
Hello
Kerdesem lenne! Tobb embert szeretnek hdr kepre (nem megrendezett), ha mondjuk a kozepes exponalasu foton rajta vannak, a tobbin csak a táj az úgy mukodhet? A bemozgasok miatt kerdezem! Ha nem kapok valaszt kiprobalom es megirom én, hatha mást is érdekel a dolog! Ellőre is köszi
balusecurity Creative Commons License 2012.12.17 0 0 629

köszönöm! 

scarabaeus Creative Commons License 2012.12.13 0 0 628

Mindkettő ugyanúgy készül, képsorból, a fényképező csinál egyfajta feldolgozást, és azt elmenti, az lesz a végleges kép, a számítógépen meg arra finomhangol az ember, amire akar, és a végén megnyomja a gombot, hogy OK, megkapja az eredményt, ha később más programot kihoznak, újból megpróbálhatja feldolgozni a képsort, jobb eredménnyel esetleg.

Előzmény: balusecurity (626)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.13 0 0 627

Az elterjedt angol rövidítés után legtöbbször HDR-ként említett, nagy dinamikatartományú fényképezés során 2, 3 vagy még több, eltérő expozíciójú fényképet készítenek (amelyeket „alacsony dinamikatartományú képnek” (Low Dynamic Range, LDR) vagy sztenderd dinamikatartományú (standard-dynamic-range, SDR) képnek neveznek). A fényképekből azután számítógépen, speciális szoftverek segítségével készítenek el egy képet, azaz ún. tonemapping vagy exposure blending eljárással.

balusecurity Creative Commons License 2012.12.13 0 0 626

sziasztok! nem rég vettem egy Nikon P510-est és van rajta Hdr-funkció.Bár én kezdő vagyok nem is hobbi fotos.de érdekel a dolgog kicsit.Nos a kérdés hogy egy gépbe épitet Hdr-funkció van olyan mint ha azt utolag egy programmal teszem össze? vagy köze seincs hozzá? köszönöm! 

Pityu... Creative Commons License 2012.07.31 0 0 625

Na ezt a szoftvert nem ismerem

Előzmény: scarabaeus (624)
scarabaeus Creative Commons License 2012.07.30 0 0 624

Oloneo

Előzmény: Pityu... (622)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 623

Photomatrixot használom arra a pár fotora amit jol meglehet csinálni  HDR ben!!

Előzmény: Pityu... (622)
Pityu... Creative Commons License 2012.06.06 0 0 622

Milyen hdr készítő programot ajánlatok ami tényleg tuti

 

 

én ezeket nézegettem

 

Dynamic Photo-HDR

 

Photomatix

 

na meg a photoshopba építettet

 

melyik a legjobb?

ceruza_elemér Creative Commons License 2011.07.25 0 0 620

Ez igazán rendes tőlem....

Előzmény: ceruza_elemér (617)
flugi Creative Commons License 2011.07.24 0 0 618

A jelenség magyarázata az, hogy nincsenek részletek az égen, ezért lokális különbségek híján szürke lesz a szélétől egy bizonyos távolságon túl. Ezen a photomatixon belül egy csúszkával nemigen tudsz segíteni a kép többi részének jelentős változtatása nélkül.

 

A legjobb megoldás az, hogy ha tudod, hogy HDR képet akarsz csinálni, akkor az eget csak akkor komponálod a képbe, ha vannak részletek, vagyis felhők.

Előzmény: Törölt nick (616)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.07.24 0 0 617

Én is ezt használom. Mitán betöltöttem az adott képsorozatot, csak azután döntöm el, melyik metódust érdemes válaksztani az adott képre, egyiknél ezt, a másiknál azt.  Tehát nem tudok biztos receptet, tegyél fel egy olyan eredeti raw hármast ami problémát okozott, megnézem és leírom, hogy én hogyan oldanám meg, ha ez segít.

Előzmény: Törölt nick (616)
flugi Creative Commons License 2011.05.03 0 0 615

A legegyszerűbb mindig kettőt léptetni manuál módban a záridőtárcsát, csak ugye egyszer elég ügyetlennek lenni, és a képek fele onnantól elcsúszik..

Előzmény: Ati88 (611)
flugi Creative Commons License 2011.05.03 0 0 614

nem tudom eleget ismételni: NEM csinálunk több .jpg-et egy RAW-ból HDR-hez, hanem kimentjük a RAW tartalmát 16 bites tif-be, és azt egyben töltjük a HDR programba. Ha már muszáj :D

 

Az eredeti kérdéshez: bennevan a "majd ha ráérek" csőben egy program, amit meg fogok írni linuxra, és akkor csak rádugom az USB-n a gépet a laptopra az állványon, és szépen végigkattogja,automatikusan a leghosszabb és legrövidebb értelmes záridővel, állítható léptékben. Ha van erre tömegesebb igény (windowsra például elkezdtem, és kegyetlen macerázás. Meg lehet azt is csinálni, de nehezebb, és ahhoz kevesebb kedvem van, végtére is linuxos a laptopom), akkor előrébb vehetem a listámban.

 

Azért fogok ilyen programot csinálni, mert állványon is bemozdul a cucc, legalábbis fakezű vagyok, és emellett elegem van abból is, hogy értelmes minőség a bracketingből nem jön össze, amikor valódi HDR témát fotózok.

Előzmény: [Goon] (605)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.02 0 0 613

Köszi, valami ilyen magyarázatra vártam!

És igen, a mozgókkal tiszátba vagyok..

 

Üdv.

Előzmény: Ati88 (612)
Ati88 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 612

Mozgó tárgyról ne nagyon próbálj képet (képeket) készíteni. Enyhe szélben a fa is mozgó lehet.

Előzmény: Ati88 (611)
Ati88 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 611

"ha alá fölé exponlok, akkor j képet kell készítenem, amialatt elmozdulhat a kamera, és nem pontosan ugynazt fényképezem le."

 

Állvány?

 

"Fényt mérsz, aztán a kívánt értékkekkel alá-fölé exponálsz" csak hogy pontosan tudjam mit értesz ez alatt...?"

 

Beállítod a gépet az optimális értékekre, és lősz egy képet. MEgjegyzed az adatokat (rekesz, záridő).

Elállítod az egyik irányba (pl. alulexponálsz), készítesz egy képet.

Elállítod a másik irányba (az első képhez képest, pl túlexponálsz) és lősz egy képet.

 

Lehet fokozni, hogy 2 képet készítesz alulexponálva (közben még jobban elállítod az eredeti értékeket), és 2 képet túlexponálva (it is, az egyiket kicsit, a másikat kicsit jobban elállítva). Ekkor 5 képből rakod össze a HDR-t. Lehet fokozni, próbálgatni.

Előzmény: ofkorsz (606)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.02 0 0 610

köszi

Előzmény: [Goon] (609)
[Goon] Creative Commons License 2011.05.02 0 0 609

Csak ismételni tudom magam:

 

"Olvasd el a gép használati útmutatóját, sokmindenre találsz megoldást benne. Utána már kérdezni is könnyebb!" 

Előzmény: ofkorsz (608)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.02 0 0 608

az nem volt tiszta, hogy alá fölél exponálást egy ugyanazon a képen állítom program segítségével, vagy készítek három képet külön külön, ehgyiket alá ,másikat fölé, és a harmadikat normál exponálásal????

Előzmény: [Goon] (607)
[Goon] Creative Commons License 2011.05.02 0 0 607

...az előző hozzászólásom eltűnt! Úgyhogy csak röviden:

Olvasd el a gép használati útmutatóját, sokmindenre találsz megoldást benne. Utána már kérdezni is könnyebb!

 

Előzmény: ofkorsz (606)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.02 0 0 606

szia!

 

Köszi, az a problémám, hogy: ha alá fölé exponlok, akkor j képet kell készítenem, amialatt elmozdulhat a kamera, és nem pontosan ugynazt fényképezem le.

De a RAW os igen az is egy megoldáls.

 

Igazából kezdő vok. Ezt kifejtenéd bővebben?

"Fényt mérsz, aztán a kívánt értékkekkel alá-fölé exponálsz" csak hogy pontosan tudjam mit értesz ez alatt...?

 

Köszönöm!

Előzmény: [Goon] (605)
[Goon] Creative Commons License 2011.05.02 0 0 605

Ha valami nem megy, akkor ne  a rendelkezésedre álló technikát hibáztasd (cseréld le) hanem azzal oldd meg a feladatot ami van.

Gondolkodj!

Mit is csinál a "bracketing" (Exposure Bracketing)? Egymás után eltérő expozíciós értékekkel exponál, a te beállításaidat végzi el "automatikusan"! Mi akadályoz téget egy expósorozat készítésében?

Megmondom: igazából semmi!

Fényt mérsz, aztán a kívánt értékkekkel alá-fölé exponálsz utána összefűzöd a képeket. De tovább megyek. Készítesz 1db felvételt, majd RAW-ból készíted el a szükséges képeket (alá-fölé húzva) Jó, igaz ez kevésbé korrekt megoldás, de működik!

Előzmény: ofkorsz (604)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.02 0 0 604

Köszi! Sajnos :( El kell adjam :(((

Előzmény: scarabaeus (603)
scarabaeus Creative Commons License 2011.05.02 0 0 603

Nem gondoltam volna, hogy vannak DSLR-ek, amelyeken nincs bracketing, de a Nikonnál úgy látszik vannak, és a D3100 ilyen. Nincs automata expozíció sorozat.

Előzmény: ofkorsz (602)
ofkorsz Creative Commons License 2011.05.01 0 0 602

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni HDR-el kapcsoaltosan. Egy Nikon D3100 boldog tulajdonosa vagyok :)

Olvasgattam eleget a HDR-ről, és a kép elkészítése a programmal az rendben is van! Az eleje nem tiszta számomra. Hogyan kell fényképezni stb.

Egyenként külön külön elkészíteni a képeket és minden képnél állítani a fényerőn az sajnos bemozdíthatja a gépet. (tudom h egyes programok helyrerakjak a kepekt, de a minőség érdekében mégis jobb ha nem bozog be a két kép készítése között a gép).

 

Tud a D3100 olyant, hogy beállítom az automatikus exposorozatot, és mindenik képnél a fényerőt előre, és nekem 1 gombnyomásra elkészít 3 vagy több képet?

 

Vagy milyen más megoldás van 3100-al HDR készítésére?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Albert

Inpius Creative Commons License 2011.02.01 0 0 601

El tudod küldeni?

Előzmény: Sam_8888 (600)
Sam_8888 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 600

Csak fel kell telepíteni a plugint és benne lesz a Filter menüpontban. :)

Előzmény: Inpius (599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!