Kérdezz, jár erre pár guru. Hamarabb kapsz választ, ha precízen leírod mi a baj (oprendszer, sw verzió, hibaüzenetek, egyéb) - de kérünk, egy kérdést ne írj bele több topicba, kérdezés előtt keress vissza, hátha már volt a problémád.
Ja, és amennyiben warez windowsod lenne, ez nem az a hely ahol segítene bárki. És kodekpakkot, soha, sehova sem teszünk fel.
Nagyon régen csináltam ezeket a bios meg driver frissítéseket, most is csak azért, mert elvileg a gépemre azt dobja ki, hogy Win11 kompatibilis, viszont ahogy néztem a gyártói oldalt, bizonyos bios verziótól az.
Viszont van olyan BIOS verzió, aminél ilyet ír ki, ebből gondoltam:
ASUS strongly recommends that you update AMD chipset driver 18.50.16 or later before updating BIOS.
Sajnos valamiért az EZ update nem frissíti a a Chipset driveremet, pedig felajánlja a friss verziót nyöszörög vele és sikeresnek írja ki a telepítést, de még sem az.
Na de akkor az is igaz kell legyen, hogyha ennek a pendrive-nak a tartalmát átmásolom egy SSD-re és az UEFI boot sorrendjét erre az SSD-re állítom, akkor be kell töltenie SSD hordozóról is. Pedig se GPT, EFI partició.
Ezek szerint az UEFI egy sima FAT32-re formázott pendrive-on is képes megtalálni a az UEFI bootoláshoz szükséges fájlokat, ha azok az EFI/BOOT könyvtárszerkezetben vannak?
Próbálom megérteni. Az UEFI használatához mindenképpen kell egy ESP partició, amin a rendszerindításhoz szükséges fájlok vannak. A partíciós tábla leírónak kötelező GPT-nek lennie. Ebben az esetben nem is keresgeti az 512 bájtos szektort.
Most akkor ebben az esetben mitől "bootolható" az egyik fenti formájú pendrive és mitől nem az egy másik? Ha az UEFI simán közvetlenül böngészgeti a meghajtót az indítórekordok után keresgélve.
-előszöris nincs rá szükség hogy 4GB nál nagyobb filet támogasson a pen linux telepítő esetén
-az alaplapok többsége nem ismeri az exfat filerendszert (pen/efi/bootx64.efi file eléréséhez). Fat32-t mind ismeri, a (nem brand) többség az ntfs-t is. A grub viszont maga alatt bootkor nem kezeli az ntfs-t. Csak a windowsnál jó az ntfs.
Ugye itt a nagy trükk az, hogy a mindössze 512bájt méretű Master Boot területről, hogyan tudja az UEFI kiolvasni a GPT adatokat tartalmazó helyet a pendrive-on. mert ugye végül is a bootmgfw.efi-t kell indítani és azután beolvasni az aktuális kernelt.
Az ESP az lehet a boot eszközön is, de lehet a rendszer partíció mellett is a rendszer lemezen - ha úgy lett installálva.
Fogalmam sincs milyen tákolásokról beszélsz. Meg milyen a mai win7 telepítő? Megírja az MS creator penre, semmi teendő nincs, vagykiírod az ISO-t rufussal, bármivel és kész. Igaz a win7 nem mai, az a sötét múlva. Ma még Win10 van, de már erősen tavaszodik.