Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2024.06.19 0 1 5480

Megtapasztaltam a nyugtató és az antidepresszáns elhagyás nehézségeit, ez utóbbi ha nem évtizedekről van szó, esetemben 1 év, nem vészes. Ellenben 3 hónap nyugtatót ( a rosszabbikat) megszenvedtem, pedig mindössze 2X0,25ről volt szó. A lényeg, hogy nem szabad egyiken sem rajta maradni. Megnéztem a facebookos oldalt, sajnos aki nem tud angolul annak nem opció, viszont Ashton elérhető akit magára hagynak az orvosok. Mi azt hiszem egy életre tanultunk, de nekem van még egy nagy ugrásom, de hogy mikor és hogyan azt nem tudom. Minden jót kívánok Neked!

Előzmény: Reu (5479)
Reu Creative Commons License 2024.06.19 0 0 5479

Szia, nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Igen, sajnos én gyorsan hagytam el a gyógyszert, nagyon helytelenül. Sokkal lassabban kellett volna. Nem volt más választásom...

 

Az altatókat ugyanezen módon kel elhagyni. Természetesen mindennek van egy megfelelő ideje, teljes mértékben egyetértek.

 

A pszichiáterek dobálják az embereket gyógyszerről gyógyszerre, miközben fizikai dependencia alakul ki velük szemben, sokszor nagyon hosszú idő (évek) alatt. Ők emelnek, csökkentenek, gyogyszertipust váltanak napok alatt.. 

Ami érdekes, hogy nagyon sokan az antidepresszánsokról való "lejövetel" közben tapasztalnak hasonló szindrómát. A weboldal: survivingantidepressants.org..

 

Olvastam egy fórumon pszichiáterek hozzászólásait, hogy biztosan nem elvonási tünetekről van szó, mert az nem tart két hétnél tovább. Pedig, dehogynem.... :/

Előzmény: gombóc63 (5478)
gombóc63 Creative Commons License 2024.06.19 0 2 5478

Szia! Én olvasom az oldalt ha van mit. Köszönöm a tanácsot, bár magam altatóban utazok, érdekes volt múltkor a pszichiáternél, megjegyeztem, hogy szedem, a válasz csak annyi volt, hogy már rég el kellett volna hagyni. Azt hogy hogyan tegyem...bár nem vagyok most erre felkészülve. tapasztalom én is, hogy az orvosok rajtahagynak a szeren, magam vagyok már annyira "tudós", hogy ezen kívül mindent letettem időben. Az azért meglepő nálad, hogy ennyi évig szedted, de erről beszélek, sajnos általános. Ki tudja velem mi lesz...12 év után szerintem túl gyorsan hagytad el, de nyilván már magad is tudod. Remélem tanulságos lesz a beírásod másoknak. 

Előzmény: Reu (5477)
Reu Creative Commons License 2024.06.19 0 1 5477

Mivel ez az oldal már leginkább inaktív, a jövőben idelátogatóknak szeretném leírni:

 

Magyam is az egészségügyben dolgoztam. 12 év után, a terapeutám halála miatt el kellett hagynom gyógyszert (alprazolam). A csökkentés fokozatos volt a megmaradt gyógyszereimből, 3,5 hónapig tartott.

 

Sajnos a helytelen csökkentés miatt nagyon rossz állapotba kerültem, 13 hónap elteltével is vannak tüneteim (korábban egyáltalán nem tapasztaltam ilyeneket, mind fizikai, mind pszichikai tüneteket sokaságáról van szó(!), amely miatt nem tudok munkát sem vállalni.).

 

A hosszan benzodiazepint használók esetében, akik helytelenül hagyják el a gyógyszert (recept és orvosi utasítás szerint használva is) - 10-15% -ban kialakulhat ez a szindróma (benzoinfo.com).

 

Miután nem értettem mi történik velem, kizárólag online és angol nyelven találtam segítséget:

- a BenzoBuddies fórum (benzobuddies.org),

- a Benzodiazepine Information Coalition honlapja (benzoinfo.com),

- és a facebookon a Benzo Warrior Community. 

 

Ha csökkented a gyógyszert: ne csökkents gyorsabban, mint a megelőző adag 5-10%-a 2-3 hetente (!). Nem a kezdő adag szerint, lineárisan kell csökkenteni, hanem "hyperbolikusan", egyre kevesebbel, különösen lacsonyabb dózisokhoz közelítve.  Ugyan a csökkentés így esetlegesen egy évnél is hosszabb ideig tart, megéri, hiszen megelőzhető vele a fentebb említett szindróma. Sokan használnak digitális precíziós mérleget a csükkentés pontos kiszámításához. 

 

Az interneten a fenti közösségeknek több tízezer tagja van, az említett fórumnak 100 ezer regisztrált felhasználója. Ők segítettek nekem, végzettségem ellenére. 

 

Szakirodalom, ami segíthet: The Ashton Manual (Ashton kézikönyv, 1994), The Maudsley Depesrcibing Guidelines (Horowitz, Taylor, 2024). 

 

Ha az orvosod ennél gyorsabb, számodra kellemetlen csökkentést javasol, feltétlenül tájékozódj a fenti kiadványokból és beszéld meg vele a csökkentés ütemét.

 

A legjobbakat kívánom! 

Reu Creative Commons License 2024.06.19 0 1 5476

Sziasztok! 13 hónapja tart nálam az "elvonási szindróma". Rengeteg angol nyelvű anyagot olvastam, tagja vagyok a BenzoBuddies Fórumnak is, sokat olvastam a The Maudsley Depescribing Guidelines-ból. Nagyon fontos volna a problémára felhívni a figyelmet.

 

Emellett nagyon érdekelne ki, hogy van? Sajnos magyar nyelvű anyagot, fórumot igen nehezen találni.

 

Reu

MAN10 Creative Commons License 2024.02.23 0 0 5474

Sziasztok. Nagyon rég voltam itt.

dorkaa1234 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 5472

Sziasztok!

 

42 éves vagyok.10 éve kedzodott a bal kezem es labam zsibbadasaval.Akkor elkuldtek koponya mr vizsgalatra,negativ lett.Ez a zsibbadas elmult kb 2-3 hónap mulva.Na most 10 év utan ujra kezdodott:( Ugyanugy.Bal kez majd a bal lábam zsibbadt,mostmar neha a jobb oldal is,a fejem is szokott..Neha erzek egő erzest a labaimba.Megijedtem nem e SM,ujra elmentem nyaki gerinc,lumbalis gerinc ,koponya mr vizsgalatokra. Koponya mr lett 2 pici goc (3’mm) a neurologus azt mondta hogy ez vascularis goc,ami pl migrentol is lehet.A nyaki es agyeki gerincemen kisebb meszesedesek lathatoak csak.Elvileg kizartak a sclerozist,de en nagoyn nagyon felek,mert hiaba szedem a milgammat nem mulik el,mar 4.honapja🥹 Rettegek mi van ha megis Dm,mi van ha meg nem latszik🥹cukrom rendben van,pajzzsmirigyem rendben,akkor megis mitol van ez a neuropatia?Valaki tudna nekem segiteni,vagy esetleg van e valakinek ilyen?

gombóc63 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 5471

Írtam!

Előzmény: János55 (5470)
János55 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 5470

Kedves Gombóc63  Azóta is eszemben volt, hogy jó lenne veled beszélgetni. Ha kérhetem irj erre a címre:

toth30062020@gmail.com

Köszönöm!

Előzmény: gombóc63 (5467)
gombóc63 Creative Commons License 2023.08.19 0 0 5467

Sajnálom, nekem sem megy, nem tudom mi ez a fiók felvétel stb...

Előzmény: János55 (5466)
János55 Creative Commons License 2023.08.19 0 0 5466

Átállítottam.

Előzmény: gombóc63 (5465)
gombóc63 Creative Commons License 2023.08.19 0 0 5465

Neked nem publikus az email címed.

Előzmény: János55 (5464)
János55 Creative Commons License 2023.08.19 0 0 5464

Szia, nem tudom miért,de nem tudok emailt küldeni neked. Megpróbálnál Te írni?

Előzmény: gombóc63 (5463)
gombóc63 Creative Commons License 2023.08.15 0 0 5463

Itt vagyok, írj rám!

Előzmény: János55 (5462)
János55 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 5462

Szia, rég jártam itt, de úgy látom Te is. Ha van kedved beszéljünk megint e-mailen.

Előzmény: gombóc63 (5447)
Man-Erg Creative Commons License 2023.04.20 -1 1 5458

.............................

AmberLeaf Creative Commons License 2023.04.20 -1 0 5457

----

Törölt nick Creative Commons License 2023.04.06 -1 0 5454

Mindenképpen csökkentve hagyd el!

 

Pár napig 0.75, aztán pár napig 0.5 és így tovább.

Előzmény: Törölt nick (5451)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.05 0 0 5453

A Rivotrilnak sokkal hosszabb a felezési ideje, annyit tudok. Tehát lassabban ürül ki belőled. Már megbántam hogy felírattam ezt a szemét drogot alkohol elvonásra. 

Előzmény: gombóc63 (5452)
gombóc63 Creative Commons License 2023.04.05 0 0 5452

Rivotrilról szoktam le, pont a 4. nap jött a kemény tünet. Csökkentés nélkül hagytam abba. Napi 2x0,25mg 2 hónapig, lassú csökkentés 1 hónapig, mégis 3 hétig szenvedtem. Embere válogatja, kinek mi jut előre nem lehet megmondani.

Előzmény: Törölt nick (5451)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.05 0 0 5451

Sziasztok!

Frontin függőség esetén, ha az illető azonnal rakja le a cuccot, semmiféle csökkentés nincs, mennyi ideig várhatóak elvonási tünetek? Nem biztos hogy még rászoktam,  szedegettem olyan 1 hónapig, néha 1-2 nap kihagyásokkal, s nem nagy mennyiséget. 1 mg körül átlag naponta (de 145 kg vagyok)

 

Ha azonnal elhagyom hány napig számthatok elvonásra esetleg? Az Interneten 1-4 napról olvastam, hogy ha addig nem jön semmi, akkor még nem szoktam rá.

kismolotov Creative Commons License 2023.03.25 0 0 5450

Ezer éve olvasom azt a fórumot, meg a szükséges szakirodalmat. Sosem szóltam még hozzá és nem is fogok többet, ugyanis parttalan vitákba nem bocsátkozok.

Lényeg, hogy kb. 15 éve szedem a xanax 0,5-öt. esténkét fél szemmel indítottam, majd fokozatosan jutottam el a napi 3x1-hez. Kb. 6 éve ezt a mennyiséget tartom. Kérdeztem több orvost, ezek között voltak háziorvosok, kardiológusok, pszichiáterek (a pszichiáterek között egy igen neves, országosan is igen neves pszichiáter orvos) Lényegében mindenkitől ugyanazt a választ kaptam: ha így érzem jól magam, így érzem kiegyensúlyozottnak magam akkor nyugodtan szedjem, nem okoz problémát ha életem végéig szedem. Viszont ha mégis úgy gondolom, hogy le akarom tenni akkor 2-3 havonta csökkentsem fél szemmel a napi adagot. Megjegyzem 55 év fölötti vagyok.

Ja és nem egyszer előfordult már, hogy a sürgős reggeli rohanás közben a reggeli szemet nem vettem be, és erre csak délben jöttem rá. És semmi problémám nem volt.

Így nem értem, hogy egyesek miért csinálnak ebből akkora problémát, akár a függők, akár egyes ellenzők, illetve egészségügyi dolgozók.

Mivel jobb napi fél liter tömény, mellé két doboz cigi?

Előzmény: saifullah (5442)
Corvette22 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 5448

Kösziszépen!

Előzmény: gombóc63 (5447)
gombóc63 Creative Commons License 2022.12.29 0 1 5447

Trittico.

Előzmény: Corvette22 (5446)
Corvette22 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 5446

Sziasztok!

 

Trittico vagy frontintól alszik, pihen jobban az ember, szervezet?

gombóc63 Creative Commons License 2022.04.22 0 0 5445

Tégy úgy. A kérdésedre adtam a választ.

Előzmény: saifullah (5444)
saifullah Creative Commons License 2022.04.22 0 0 5444

Köszi

Nekem ezt a lendormint háziorvos írta fel, pszichiáternél még nem voltam. Megpróbálom felezni először.

Előzmény: gombóc63 (5443)
gombóc63 Creative Commons License 2022.04.22 0 0 5443

Helyesbítsünk, ez nem altató, hanem az álmatlanságra ható gyógyszer. Mivel benzo származék ezért egyértelműen megvan a hozzászokás ehhez is. Ha pszichiáterhez fordulsz van antidepresszáns ami kifejezetten álmosító hatású, nekem ugyan sajnos nem jött be, de mások jó hatásról számolnak be. Nekem altatóról való leszokásra adták. 

Előzmény: saifullah (5442)
saifullah Creative Commons License 2022.04.22 0 0 5442

Üdv

1 éve szedem a Lendormin nevű altatót, tehát nem frontin és nem xanax, de ugyanúgy benzo.

Orvos írta fel álmatlanságra, lefekvés előtt 0,25 mg. Előtte Zolpidemet szedtem, de az nem vált be.

A xanax és a frontin függőségről elég sokat olvastam itt,  az elhagyásának a nezéségeiről is. A kérdésem, hogy ez a lendormin esetében is fennáll-e? Ugye ez nem nyugtató hanem altató, de benzo ugyanúgy. 

Köszönöm

kis52 Creative Commons License 2022.02.12 0 0 5440

Az idegrendszerit úgy értem hogy gyógyszer miatt, nem pedig mentálisan. (ivermectint szedtem bizonytalan forrásból és azóta nem tudok aludni), ez okozott vagy idegi vagy hormonális problémát.

Előzmény: kis52 (5439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!