Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2023.01.10 0 0 8983

Sziasztok! 

Egy kis segítség kellene. A ball oldali motoros ablak nem megy semerre. A kapcsoló kapcsolásakor hallani egy  kattanást a mozgató motor felől, ( mindegy hogy fel vagy le irány ) .

 

Az alany  lupo 1.7 sdi 2000-es évj. Gondolom hasonló a többihez. 

Zoli Antal Creative Commons License 2022.11.22 0 0 8982

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, egy gyári magnézium felni milyen nehéz? (Gumival vagy anélkül mindegy csak ha gumival akkor hogy mekkora van rajta) Esetleg valakinek egy garnitúra eladó lenne? 

Ha igen, email vagy telefonon elértek: +36302550848 mosopogacsa@gmail.com

macska711 Creative Commons License 2022.08.10 0 1 8981

sziasztok egy wv lupo 1,2 tdi váltója

rossz természetesen

tudna valaki ajánlani szerelőt

én Kaposváron lakom de bármilyen megoldás

érdekel 

Seymour Glass Creative Commons License 2021.10.12 0 0 8980

Sziasztok,

Van egy VW Lupo 3L autóm.

A váltóm az pár napja elkezdett nem váltani, azaz menet közben beragad egy sebességbe. Ilyenkor félreáll. Kikapcsol. Újraindít. Ez 2x, és már újra megy is az autó.

Ismertek olyan szervízt ahol a váltó beállítást meg tudják csinálni?

Köszönöm

weigertlaszlo Creative Commons License 2021.08.01 0 0 8979

Sziasztok!

 

Tudnátok adni olyan bontó tel.számát ahol 3L-es lupokat bontanak?

 

Szükségem lenne egy jobb oldali index lámpára.

 

Köszi a segítséget.

Papszizoli Creative Commons License 2021.06.16 0 0 8978

Szia!

 

Lehet úgy jártál mint én az első pályázáskor 😅 Nem nyomtam ki az eco módot. Addig tényleg 140 a max. Amint kikapcsoltam elérte a 160at gond nélkül 😉

Előzmény: Johnnybácsi (8977)
Johnnybácsi Creative Commons License 2021.03.18 0 0 8977

Sziasztok,

Lupo 1.2 tdi 3L-hez kapcsolódóan szeretnék érdeklődni.

Még csak egy ilyen autóval találkoztam közelről, de feltűnt, hogy bár a 80-120 km/h-t nagyon szépen megugorja, a 120-140 km/h-ra gyorsulás viszont nagyon gyatrán megy neki. Tudom én, hogy nem versenyautó, de youtube-on látni a 180 km/h-s videókat. Szóval hogy van ez? Az rossz amivel mentem, vagy mind ilyen?

A rohadó küszöböt mennyire macera javíttatni? Lehet hozzá javító-elemet kapni?

 

 

rollerpoller Creative Commons License 2021.03.09 0 0 8976

A Doni szerviz igazából egy fejős szerviz. 2-3* anyagár. Plusz kitalált hibák.... Na mindegy szakmailag ettől függetlenül jók.

 

Josi0506 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 8975

Sziasztok!

Most vettünk Feleségemnek egy Lupot. Egész jó kis autó. Viszont egy két dologra nem jöttünk rá.
Szélvédő törlés sebességét hogy lehet állítani? Nekünk csak a manuális/gyorstörlés és a lassú törlést lehet bekapcsolni. Kormánykapcsolón semmi jelölés vagy szimbólum.

987SK Creative Commons License 2021.01.23 0 0 8974

Üdv nekem van egy eladó garnitúra kb. 5-6000 km-t futott hankook nyári gumival (dot19)!

Előzmény: majom55 (8969)
weigertlaszlo Creative Commons License 2021.01.20 0 0 8973

UNIX-nál is rendelhető.

Előzmény: kriszkotró (8971)
Andrew005 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 8972

Szia!

Én nem rég tudtam beszerezni a Walterautón keresztül 29 ezer Ft körül volt.

Előzmény: kriszkotró (8971)
kriszkotró Creative Commons License 2021.01.09 0 0 8971

Hello,
Érdeklődnél, lupo 1.2 tdi automatához nyomástároló gömb beszerzésében,honnan tudnék rendelni valaki tudna segiteni? Egyenlőre sajnos magamtól seholsem találtam..

ZoltanCs Creative Commons License 2020.12.16 0 0 8970

Valakinek tapasztalata? kartergáz szűrőt hogyan bontsam ki?

majom55 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 8969

..üdv..eredeti  felniket keresek. ( és ha tudja valaki .hogy lehet az :ha teljesen egyforma az audi a2 3l és a lupo 3l  hajtaslánc ,akkor  miért eltérő a gumiabroncs gyári ajánlott mérete ) ....amugy van  audi a2 3l és egy wv lupo 3l  is lessz.. de csak 4 felni  hiányzik.... / nekem ezek a rettenetes váltó problémák. a simlis autó szerelők miatt .keletkeztek..ugyhogy nagy ívben kerülöm ...../

Inpherno Creative Commons License 2020.11.21 0 0 8968

Hirdetem. :C
Rákérdek...nem tudtok valakit aki ennyi alapján úgy véli, hogy megtudná csinálni? Persze, nem valami horribilis összegért. Sopron környéke, 32km-re attól, Sopronhorpácson van.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/volkswagen/lupo/volkswagen_lupo_1_2_3l_tdi_automata-16401132

Előzmény: Netricho (8966)
Katana750 Creative Commons License 2020.11.06 0 0 8967

Manuál váltóval sem fenékig tejfel a Lupózás, bár estünkben nem az autó a hibás. Tanulságul, hogy mik vannak(lehetnek). Fiam nemrég úgy gondolta lecseréli öreg tojás Corsáját mert itt az ideje. 1,2 benzin, értéke semmi a használatin kívül de az megvolt. Legyen egy Lupo! Nagyon olcsón adja hölgy tulaj mert váltóhibás, amúgy rendben van. 5 éve hozták Németországból, 208000km.(baromság) de mindegy állapotot veszünk nem óraállást. A szerelőm először nagyon kiakadt, hogy ennél nagyobb szar eszünkbe se juthatott volna aztán megnyugodott amikor kiderült, hogy manuál a váltó és 1.4 16v a motor. Én is bíztam mert van egy Seat Ibizám ugyanilyen motorral(csak Euro3) 17 éve(újkorától) és problémamentes kocsi. Mindegy, ment a trélerrel a szerelőhöz és belevágtunk. Másnapra kiderült a váltónak semmi baja. Olaj nem volt benne ezért összeakadt valahogy hála istennek és nem volt kapcsolható. Ez nagyon jó hír volt mert ha nem akad össze jártak volna vele olaj nélkül amíg össze nem sül. De azért volt tennivaló a futóművel, karosszériával, teljes fékgenerál szóval a vége majdnem 5 kiló lett, de 80000 volt a vételár és van egy használható autója a gyereknek! 4 km. a melóhelye, nem kell ennél komolyabb kocsi erre az igénybevételre. Meglepődtem a kis kocsi fürgeségén, persze könnyebb kaszni meg rövidebb áttételek úgyhogy kenterbe veri gyorsulásra az Ibizámat simán. De rövid volt az öröm. 800 lefutott km. után csúnya hangot hallatva leállt a motor. Ránéztem és hamar kiderült totál laza a vezérlés fogazott szíja. Természetesen vadonat új minden, Contitech márkájú úgyhogy hívtam is a szerelőmet aki jó barátom egyébként és dobtuk is a trélerre ez nem lehet gond! De az. Nemrég hívott a szerelő és nálam jóval pesszimistább tapasztalatai alapján. Még nem tudom, hogy melyik alkatrész kereskedőtől vette a vezérlést a szerelőm de nem sok jóval kecsegtetett a vezérlés hibájából okozott kár megtérítésére vonatkozólag. Merthogy a feszítőt rögzítő csavar tört el, 7 szelep meg a hengerfej kuka de még szét fele szedi. A szerelőm tanácsára(keressek másik motor ha használni akarjuk) írtam ide, hátha bontódik valakinél egy Lupo és AHW motor eladó! Természetesen nem hagyom annyiban a dolgot, ha kell lesz igazságügyi szakértő, stb. de használni azért kéne a kocsit megegyezéstől függetlenül! Ennyire egyértelmű alkatrész hibát úgy gondolom nem lehet nem elismerni! Jövő héten kiderül. 

Netricho Creative Commons License 2020.10.24 0 0 8966

VW Lupo 3L 1.2 TDI

Oh, te jó ég, ebbe nagyon beletenyereltem.
Szóval, a váltó az utóbbi időben már olyanokat csinált, hogy egy Sopron - Bécs, és Bécs - Sopron útvonalon (75-75 km), oda 2-szer, és vissza is, 2-szer beakadt egy bizonyos sebességbe. Autópályán használva azt hozzá kell tenni. Amin semmi más nem segített, csak ha félre álltam, gyújtás le, majd újra beindítva, megvárva az indítómotort, hogy elhallgasson, majd újra jó lett minden. A következő ilyenig.
Rohadt nagy hibát követtem el ott, hogy tegnap "majd én megcsinálom" alapon neki estem VCDS 1.2 Lite-al. Plusz egy Youtube videóval, és a hivatalos leírással. Ami úgy gondoltam elég lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=C5H6XyA2we0

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/5-Speed_Electronic_Manual_Transmission_(085)

Aha, csak azzal nem számoltam, hogy nálam hiba csúszik az egészbe, és tönkrevágja az egész váltómat. Azt hittem max nem sikerül, és ennyi, hát nem. Gyakorlatilag összekutyulta a váltót, mert, csak egy példa, "N"-be "E"-t mutat, Tiptronic módba konkrétan nem vált, "R"-t nem is látom. A kijelzőn lévő állás, és az aktuális váltókar poziciója nincs összhangban. Egy teljes katyvasz, jah, és alig tudom beindítani, mert nyilván biztonsági okokból letiltja, de így amúgy sincs értelme.

Az egész egy nyomástartó gömb cserével kezdődött. Régit, újra. Váltó olaj szint csekk, kicsit feltölt. Most félig van a tartály. Itt még minden oké volt. Előtte 4-et tudtam váltani mielőtt az indító motor beindult, utána 5-öt ami szintén kevés, de legalább jobb.
Az egész gebasz ott történt, hogy a VCDS-ben elkezdtem buherálni. A videó alapján.

A Measuring Blocks-ban az elején még a határértéken belül volt 1.85 V körül, most már 3.83 V. Hogy azon hogy kell változtatni azt sem tudom.

Hibakód keresése alapján:


"00844 - Shift Lever, Gate Recognition Switch (F257): 35-00- -"

és

"00263 - Transmission: 20-10 - Malfunction in Basic Setting - Intermitten" hibát ír.

 

Mert a "Basic Setting" mikor elkezdte magától váltani 0-28-ig, akkor a végén nem WAIT és KICKDOWN következett, hanem egy RTFM! üzenet, szóval félbeszakadt a procedúra, és innentől már nem volt jó. Hallom, hogy váltja magától, de a kijelző összevissza jelzi, nem szépen sorban, ez normális? Nem tudom most mit csináljak. Már az akkusarut is levettem, hátha visszaáll valami alapbeállításra, de persze naív gondolat volt. Egyáltalán tudok ezen én még szoftveresen bármit csinálni, ha már úgy cs#sztem el az egészet?

Mondanom se kell, most már annak is örülnék, ha ugyanolyan xar lenne mint előtte.
Mert most kb az agyvérzés, és az idegösszeroppanás szélén állok.

 

Ha valaki tud segíteni, és megoldódik általa, fizetnék is érte, mert most eléggé meg vagyok így lőve. :(


merciabc Creative Commons License 2020.08.16 0 0 8965

Szia! 

Biztos hogy fehér füst? 

A vized nem fogy? 

Nem szürke a füst? 

Zoli

Előzmény: joao99 (8964)
joao99 Creative Commons License 2020.08.04 0 0 8964

Sziasztok, 

Kis segítség kellene: 1.2 3L városi vezetéssel egy idő után füstöl, fehéres sürű füst, városon kivül kb 20 km alatt kiég és nincsen abszolut füst, az égéstermék "jó" szagú, és ezt tartja is kb 50 km csak városi vezetéssel majd ujraindul. Mi lehet ez? Olaj a turbóból esetleg. Kösz! 

merciabc Creative Commons License 2020.04.22 0 0 8963

Szia!

Neked mi ment tönkre benne? 

Vagy mi a hiba jelenség?

Előzmény: Lajcsika78 (8958)
merciabc Creative Commons License 2020.04.22 0 0 8962

Sziasztok! 

Sajnos utólért a végzet! 

Audi a2 3l-em van, ugyan az mint a lupo 3L, legaláb is a váltója. 

Kezdi megadni magát a kuplungom, vagy a csúszógyűrűje. 

A motor komplett kiszerelése, a váltót lebuktatva, is le tudom szedni a kuplungját?

Megoldható, vagy totál szétszedés?

luppino Creative Commons License 2020.03.01 0 0 8961

Sziasztok!  

Bal első tükröm sajnos megtört. :-/ jofogason láttam 5000-ért több színt   de kérdés : 

Van-e valakinek esetleg  világoskék bontott tükre, aki eladná nekem?

Köszönöm segítségeteket! 

LVC 543 :-)

H.L.Marianna Creative Commons License 2020.02.26 0 0 8960

Sziasztok! 

 

Lupo 6x 1.4 8V autóm faltdach teteje beázik (nem szakadt). Hogyan oldható meg a probléma? Esetleg Debrecen környékén tudtok valakit javasolni, aki tudja javítani (korrekt áron)?

 

Köszönöm előre is!

987SK Creative Commons License 2020.02.06 0 0 8959

Mire lenne szukséged?

Előzmény: Lajcsika78 (8958)
Lajcsika78 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 8958

Vw Lupo 3L váltó javításban tud valaki segíteni???

 

 

Kecsatomi Creative Commons License 2020.01.03 0 0 8957

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Nemrég vásároltam egy SEAT AROSA gépkocsit,

1999 évjárat. A LUPO-nál is fennálló hiba, hogy a csomagtér ajtó fogantyú tejesen

elkorrodált, cserére szorul. Ha jól tudom ez az alkatrész a LUPO-ban, az AROSA-ban,

és a IV-es GOLF-ban megegyezik. A kereskedő a gyári szám alapján azt mondja,

nem bizonyos az egyezőség. Tehát ebben kérném hozzáértésetek és tapasztalatotok

alapján a segítségeteket, hogy a IV-es GOLF fogantyú jó lehet-e az AROSA-hoz?

 

Köszönöm!

Szab3 Creative Commons License 2019.12.07 0 0 8956

Sziasztok!

 

Sajnos többszörösen érintett vagyok kuplung munkahenger ügyben, az elmúlt hónapban 2x az elmúlt években sok küzdelem után vagy 10x ment tönkre. Nagyon érdekelne az általad javasolt megoldás! Szeretném felvenni a kapcsolatot veled, új fórumozóként azt sem tudom mit kell tennem ez ügyben?

Előzmény: Törölt nick (8834)
traktorbi Creative Commons License 2019.09.24 0 1 8955

Sziasztok ! 
Nemrégiben vásáróltam egy Lupeszt , 2004, 1.4 16V motoral . Eleinte szép csendes volt , de most elég furcsa hangja lett , valamitől megnövekedet a motor zaj . Tapasztalt már valaki ehhez hasonlót? 

peter_ho Creative Commons License 2019.08.22 0 0 8954

Üdvw

hallottam hopyg Lupiba bemegy a Twingo faltdach...kinek mi a tapasztalata?

Másik kérdésem. 3Lbe nekem nincs szervó de kellene. Állitolag ezekbe elktromos volt gyárilag ez igaz? van valakinek eladó? bonyolult az átépitése? valakinek tapasztalat?

vwárom a vwálaszokat ;)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!