Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 14 órája 0 0 87447
Csimpolya Creative Commons License 25 órája 0 0 87446

Kínai boltokból, esetleg mezőgazdasági üzletekből.

Előzmény: jégkirálynő (87444)
trizs77 Creative Commons License 25 órája 0 0 87445

Olcsón a piacról, piacokról.

Előzmény: jégkirálynő (87444)
jégkirálynő Creative Commons License 2 napja 0 0 87444

Sziasztok, valakinek volna-e ötlete, hogy honnan tudnék ilyesmit beszerezni? NAGY befoglaló méretű, nem ételtároló (min 40x20cm-es, kb 10cm magas) tálat keresnék, aminek lyukas az alja, vagy annyira vékony, hogy ki tudjam lyukasztani a vízpangás elkerülése érdekében. Cicafüvet szeretnék beleültetni, hogy ha épp nem legelni akar a Kisasszony

 

Csimpolya Creative Commons License 2021.04.13 0 0 87443

Jó párszor jártam Diósjenőn, csinos, rendezett település. Azonkívül a Vácról odatartó kisvasút csodás! Viszont ezek után még többre becsülöm!

Előzmény: trizs77 (87442)
trizs77 Creative Commons License 2021.04.12 0 0 87442
Csimpolya Creative Commons License 2021.04.11 0 0 87441

Ez igen, ez már teljesítmény!

Előzmény: trizs77 (87440)
trizs77 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 87440

Tegnap a kertben átugrott egy kb. 1 méter magas akadályt.

Ebben semmi rendkívüli nincs minden macska tudja ezt.

De a macskák 99%-a ezt úgy teszi meg, hogy odamegy-odafut, az akadály előtt megtorpan vagy lelassul és ugrik egy nagyot, átugorja símán az akadályt.

Ok.

 

Ezt a módszert minden macskatartó ismeri.

 

De Lukrécia tegnap (katonai szak szóval) menetből ugrott.

Lassítás, megállás nélkül.

Futtából.

Igen távolról rugaszkodott el, úszott, nyúlt a levegőben, és úgy vitte át - érintés nélkül - az akadályt.

 

Csak tátottam a számat.

Jól van öreglány, ez dícséretes volt mondtam neki.

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2021.04.11 0 0 87439

Napról-napra szépül!

Előzmény: trizs77 (87438)
trizs77 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 87438

S így nézett ki tavaly novemberben:

 

 

Ma is így néz ki.

 

Amúgy tegnap és ma is örömködik.

Újból belakhatja birodalmát a kertet, meg a szomszédok kertjeit.

 

 

trizs77 Creative Commons License 2021.04.11 0 0 87437

Lukrécia ma lett 11 éves.

Vagy a közeli napokban.

Napra pontosan már nem tudjuk mikor született, de valahogy így április 10-e körül.

2010-ben Május közepén/végén került hozzánk.

Akkor úgy 6-8 hetes lehetett.

 

Itt van a képe amikor jött 11 éve.:

 

Csimpolya Creative Commons License 2021.04.10 0 0 87436

Nem vet jó fényt a megfigyelőképességemre, de csak most jöttem rá, hogy alighanem cicus játssza le azt a kis csipeszfélét, amivel a terítőt az aztalhoz rögzíti. Nagyon jól teszi, nem sajnálom tőle! Csak nem értem, odaraktam egy macskajátékot, valami gömb, amibe száraztápot lehet rakni, és ha cicus gurgatja, kipotyog a falat. Erre viszont oda se nézett. Sebaj, mindenkinek lehet kedvenc játékszere.

QQ Creative Commons License 2021.03.18 0 0 87435

Erdekes hoyg kutyaval nehezebbnek gondolod, iszen o az emberhez jobban kotodik mint  a hazhoz. a cica szerintem a helyhez kotodik jobban

Előzmény: trizs77 (87434)
trizs77 Creative Commons License 2021.03.17 0 0 87434

Szerintem cicával is lehet váltani.

Csak sokkal lassabban mint kutyával.

 

Nagyon nem szeretem látni a cica pórázt, de ha lakásból mennék/költöznék erdő mellé, akkor biza az első 15-30 napban csak cica pórázzal vinném ki a kertbe.

 

Nem azért mert azonnal jön a róka és elkapja, hanem mert a macska kíváncsi állat.

Kíváncsi és ezért átugrik kerítésen, hogy felfedező útra menjen.

 

S nem igaz, hogy mindíg vissza talál.

Előzmény: QQ (87433)
QQ Creative Commons License 2021.03.17 0 0 87433

koszi az infokat. hat nalunk annyival mas hoyg erdo szelere koltozunk alig laknak korulottunk, , 2 eves cicaval mi mas csinaljunk ha 4 honapig mashol lakunk evkozben 

Előzmény: trizs77 (87426)
trizs77 Creative Commons License 2021.03.17 0 0 87432

Ismerős ismerőse vett egy balatoni lakást.

Nem ezt (ez csak illusztráció) de egy hasonlót :

Ő már felkészültebb volt.

Meg drágább is a macskája, Kb. 160.000-180.000 forint volt mikor vette a cicát.

 

Nem engedte a ciccet az udvarra.

Ott a terasz nézze onnan a Balatont felkiáltással.

 

Szándékosan nagy képet tettem be.

Hogy lásd amit a cicc is láthatott.

Ha nem mehet le csavarogni azért az erkélyek között szabadon kószálhat, gondalta a cicc.

Nem így van.

Pechjére egyik szomszéd se tolerálta a hozzájuk tett kirándulásait.

 

A cicának nem lett semmi baja.

Nem lopta el senki.

Nem betegedett meg.

 

De egész nyáron nyűgösködött.

Evésgondok.

Kezdődő agresszió.

Stb.

 

Pedig kényeztetik doszt.

 

 

 

trizs77 Creative Commons License 2021.03.17 0 0 87431
Csimpolya Creative Commons License 2021.03.17 0 0 87430

Igen, ez tényleg nem volt jó ötlet, mi több meggondolatlanság. Lehetséges, hogy nagyon kezdő macskások, és a macskatartás kultúrája még egyáltalán nem általános. Sajnos!

Előzmény: trizs77 (87429)
trizs77 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 87429

Engem a két gazdi magatartása lepett meg.

 

Hogyan gondolták, hogy cicáikat elviszik 160 km-re és az ott 25 perc után kiismeri magát, megismeri a szomszéd macskákat, a környéket és azt, hogy kihez szabad odamenni ?

 

 

Előzmény: Csimpolya (87427)
Csimpolya Creative Commons License 2021.03.16 0 0 87428

Nem hittem volna, hogy ennyi idő után még meglepetés ér Silver viselkedésével kapcsolatban! M délben kolbászt karikáztam, levágtam belőle egy körömnyi darabot, a macskám szokás szerint megszaglászta, pofozgatta egy kicsiit, nyalogatta, majd meg is ette. No ez volt az, amit eddig nem tett. Nemcsak jóízűen fogyasztotta, de még repetát is kért belőle! 

Csimpolya Creative Commons License 2021.03.16 0 0 87427

Ez tényleg riasztó, a leírt példák sajnos megtörténhetnek!

Előzmény: trizs77 (87426)
trizs77 Creative Commons License 2021.03.14 0 0 87426

Két ismerősünknek nagyon negatív, szomorú tapasztalatuk lett a nyaralóba, itt Balaton, levitt budapesti kertvárosi cicáikkal kapcsolatban.

 

1.

 

Rákoscsaba Újtelepen kicsi forgalmú utcákban élő cicák, sajátjuknak tekintenek kb. 8-10 ház körüli udvart.

Elmászkálnak majd 1 km-s körön belül (az nagy) akárhová.

Tartanak egymástól, hogy területvédő harcaikat már évekkel ezelőtt megvívták.

Fül sérülés emlékeik e harcokból megmaradtak.

Emlékeztetőnek.

Ezért inkább kikerülik egymást.

 

Levitték a balcsira.

Cica ott is elkolbászolt ide-oda.

Második nap egy területét védő macska nagyon megkergette, aminek végeredményeképpen egy autó elütötte.

Sírós temetést kapott.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

2./ Másik cica hasonló módon benti-kinti cica volt a XI.kerületben.

Ménesi út.

Járt kelt a kertekben, utcákon át, de este mindíg hazatért.

 

Lent balcsin egy kisfiú (10 év alatti) odahívta magához, simogatásra.

A cicc odament hisz a Ménesi út környékén is megsimogatta már sok tucat ember.

Kisfiú felvette a cicát, beült az autójukba és apja elhajtott velük.

 

 

Előzmény: QQ (87423)
Csimpolya Creative Commons License 2021.03.12 0 0 87425

Egy darabig én is azzal, no meg pulyka alsócombbal etettem a macskáimat, megették, szerették is, de egy kis változatosság (pl. macskakonzerv, illetve száraztáp) sosem árthat.

Előzmény: QQ (87422)
szepi Creative Commons License 2021.03.11 0 0 87424

Egy pár napig ne engedd ki ôket. Nézzenek körül az ablakon keresztül elôször. Ha már kinn vannak hívogasd ôket többször haza és kapjanak valami finomat.

Előzmény: QQ (87423)
QQ Creative Commons License 2021.03.11 0 0 87423

Meg egy kerdes hogy nyaraloba leszunk iskolaszunetekben. vinnink a ket kinti cicankat is. Van ilyen tapasztalat? Kintit cicat atzsoktatni par hetre honapra aztan vissza.

QQ Creative Commons License 2021.03.11 0 0 87422

Nyersen lehet adni a macskanak csirkeszivet?  Es ha lehet miert nem azzal etetjuk oket ami 6-700ft/kg a normalis macskakaja meg 1000/kg-nal kezdodik de altalaban 1300ert vesszuk /kg

Csimpolya Creative Commons License 2021.02.11 0 0 87421

Miután hideg lett, és a szél is erős, kaptam ,m és felcsavartam a gázt. Ez viszont azzal járt, hogy a konvektor teteje túl meleg lett a macskának. Tettem rá egy párnát, de Silver sehogy nem tud összebarátkozni vele. Pár óra múlva lecsavarom, de addig is kénytelen az asztalkán pihenni. Hiába no, az élet csöppet sem egyszerű.

Csimpolya Creative Commons License 2021.01.12 0 0 87420

Én sem tudom eldönteni, lehet, hogy illetéktelen betolakodónak tartotta. Ha a kutyus megszaglászta, akkor meg tapintatlannak. Ez viszont csak feltevés.

Előzmény: trizs77 (87419)
trizs77 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 87419

Ismerősök nálunk jártak.

Velük volt a féléves Bichon Bolognesse kiskutyájuk.

 

Lukrécia egyből rátámadt a kiskutyára.

Úgy kellett felkapni a kis fehér szőrgombolyagot, nehogy Őfőbundasága bántsa.

 

Azt nem tudjuk, hogy Lukrécia a :

 - macskakaját védte ?

 - területét védte ?

 - vagy csak

támadt.

Csimpolya Creative Commons License 2021.01.05 0 0 87418

Alighanem erre írta Mikszáth, hogy mindenki lépik egyet...

Előzmény: trizs77 (87417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!