Sziasztok!
Szabadidőmben nagyon sokat varrok. Jelenleg többnyire kutyusoknak kabátokat és pulcsikat. Viszont szeretnék magamnak is varrni és nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Egy hosszúszoknyát szeretnék varrni kezdésnek. :o) Nagyon jó lenne, ha tudnátok segíteni, hogy hol találok szabásmintákat és várom az ötleteket is! Szerintem ez a topik nemcsak nekem segíthet. :o) Várok mindenkit, amatőrt és profit is akinek van valami tuti ötlete, esetleg oldalcímei ahol utána lehet nézni ezeknek a dolgoknak!
Női szabó tanfolyamot, képzést keresek Budapest területén. A célom az lenne, hogy megtanuljak annyira varrni, hogy hobbiként űzhessem illetve esetleg később részben vagy egészben meg is élhessek belőle (talán).
Jelenleg egy varrógépem van, azzal varrok ritkán kisebb-nagyobb dolgokat. Az eddig elkészült dolgokkal kapcsolatban pozitív visszajelzést kaptam.
Most egy képzést keresek, ahol nem autodidakta módon, hanem szervezett módon elsajátíthatom a varrás részletesebb fogásait és papírt is kapok róla (nyilván a gyakorlati képzés a fontosabb).
Ezt a képzést néztem ki magamnak, még hezitálok és nem is biztos, hogy idén lenne,mert próbáltam a neten véleményt találni, de sajnos nem igazán van. Másik képzést se nagyon találtam, így a ti segítségeteket szeretném kérni, hogy mit lehet tenni Budapesten, ha valaki felnőttként a jelenlegi munkája mellett szeretné kitanulni a varrónői szakmát? Érdemes egy ilyen képzésre elmenni? vagy egy másikra?
A női szabó feladata műszaki dokumentáció alapján, sorozat- és méretes női ruházati termékek gyártása, egyéb termékek ágynemű, függöny, lakástextíliák készítése, ruházati termékek átalakítása, javítása.
A szakképesítéssel leggyakrabban betölthető foglalkozások, munkakörök: Feor száma: Feor megnevezése: Betölthető munkakörök: 7212 Szabó, varró Nőiruha-készítő Női szabó Lakástextil-készítő Ruhakészítő Mérték utáni szabó
A Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Modell Divatiskolája, Iparművészeti, Ruha- és Bőripari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája a beiratkozást érettségi meglétéhez köti!
A képzés tervezett időpontjai a 2019 szeptemberben induló tanévben:
Budapesti Komplex SzC Mándy Iván Szakközépiskolája és Szakiskolája Hétfő, kedd 15:30 21:00
Budapesti Komplex SzC Modell Divatiskolája, Iparművészeti, Ruha- és Bőripari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Kedd, szerda vagy kedd, csütörtök 16:00 20:00 és Szombat 08:00 15:00
Aldi Easyhome overlock gépet keresek megvételre! Vagy valami hasonló árkategóriában bármilyen háztartási overlock gépet!Kérem aki tud eladót, írjon! Köszönöm
Ha minőségre vágysz akkor itt megtalálod. Egyedi táskák és plüssök csak rátok várnak. Lepjétek meg a szeretteiteket egy csodálatos ajándékkal amit biztos, hogy egy üzletben sem tud megkapni. Csak itt!. ;)
Megvan még az az Arany Szabásminta? Mert ha igen, érdekelne. Nem tudom, hogy milyen, de szinte meg vagyok győződve arról, hogy sokkal jobb, mint amilyen lehúzó véleményeket lehet olvasni róla itt a fórumon.
Arról is meg vagyok győződve, hogy nagyon sokan lehúznák még akkor is, ha szuper jó is lenne, csupán azért, mert sérti az érdekeiket.
Na és vajon kik lehetnek azok, akiknek sértheti az érdekeit?
1. a szabók
2. a varrónők
3. a szabás-varrás oktatók
4. a szabás, vagy varrás könyvek szerzői
stb. stb.
Még azt is el tudnám képzelni, hogy e kedves fikázók maguk is ezzel dolgoznak ha más nem látja, és csak azért húzzák le, hogy el tudják adni saját termékeiket, vagy szolgáltatásaikat.
Szóval szívesen belenéznék abba a csoda csomagba, és ha tetszik meg is venném. Sőt megkérdezném tőled is, hogy ha szerinted nem olyan jó, és mint tudjuk nem egy olcsó termék, akkor ugyan miért a "szekrény aljában" tartod és fikázod, ahelyett, hogy dicsérnéd és gyorsan eladnád, hogy ne bukj rajta egy húszast?
Élek a gyanúperrel, hogy nincs is neked Arany Szabásmintád, és nem is volt soha. De engem meg lehet győzni az ellenkezőjéről is.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy Union táskavarrógépet, nagyon szépen varr, szeretem használni. Ha jól értelmeztem a használati útmutatót, akkor tud himzést is. Kérdésem, hogy ez igaz-e. Én cikk-cakkozni szeretnék vele, de nem tudom hogy kell beállítani, ha egyáltalán tud ilyet. Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat.
Fehérnemű, női ruha varrásában jártas, önállóan dolgozni tudó precíz varrónőt keresek hosszútávú munkára, jó kereseti lehetőséggel Budapestre. Szabászatban jártasság előnyt jelent! Szükség szerint a lakhatás megoldható. Fényképes önéletrajzokat a fikjoz@gmail.com email címre várok Lelőhely: Budapest / Magyarország
Fehérnemű, női ruha varrásában jártas, önállóan dolgozni tudó precíz varrónőt keresek hosszútávú munkára, jó kereseti lehetőséggel Budapestre. Szabászatban jártasság előnyt jelent! Szükség szerint a lakhatás megoldható. Fényképes önéletrajzokat a horandrea88@gmail.com email címre várok Lelőhely: Budapest / Magyarország
Sziasztok! Nem tudom milyen sűrűn látogatja bárki is még ezt a topicot, de gondoltam megosztom veletek keressetek rá zimelba.blogspot.hu nagyon jó oldal több újság, van ami szabásmintával. Ottobre, Burda...
Ki tudja nekem elküldeni a 2013/03-as Burdából a 115-ös ruha leírását?
Ez alapján varrom magamnak a menyasszonyi ruhámat, de németül van meg ez az újság (ebből használom a szabásmintát). A magyar nyelvű leírás sokat segítene. Köszönöm.
Felmész a burda.hu-ra és ott találod az Előfizetés menüt. Ebbe belemész és ott lesz a képek felett egy olyan menü, hogy Archivum. Erre is katt. Aztán megjelennek a burda eddig számai és ha belemész akkor meg tudod nézni, hogy abban a hónapban mi volt a menü ruhák terén. :D És ha szeretnéd akkor meg is rendelheted magadnak. :D
A születésnapomra kaptam a páromtól egy Victoria 2016-os típusú varrógépet. Nagyon kezdő vagyok még. A legfőbb gondom az az, hogy nem találok hozzá semmilyen leírást és a géphez nem kaptam. Elvileg tudna 2 tűvel varrni, de nem jöttünk, rá, hogy vajon hova kell tenni a második tűt. És ha már rajta van akkor melyik talpat kell használni hozzá? Hova fűzöm be a második szálat? Ha esetleg valakinek van ilyen varrógépe, vagy ért hozzá tudna nekem segíteni?
Élg keveset vagyok a gép előtt, általában hétvégén nézek be, Valószínűleg ezért késett a válaszom. Küldök egy linket ahonnan ingyenes szabásmintákat nyomtathatsz ki. Most azt hiszem 4 ruha mintája van fenn. Regisztrálni kell. Letölteni nem tudod, csak kinyomtatni, de a link tárolja és bármikor újra kinyomtathatod. A4 és A3 méretben nyomtatható és utána csak összeregasztod és használhatod. Már elég régen ez a néhány minta van fenn lassan frissítik.
Ugyan itt lehet rendelni szabásmintákat elég sok cégtől, és a fizetősők között is mindíg van akciós. Ha érdekel nézz körül közöttük.
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, pedig már azt hittem nem is kapok :). Még annyit, hogy sajnos rájöttem, a burda nem is olyan olcsó újság :D (1500 ft), és találtam egy olcsóbb megoldást, amit minden kezdőnek csak ajánlani tudok, mert ugye minden divat újra és újra csak visszatér, meghát hamár egyszer varrónők vagyunk, akkor úgy alakítjuk át a ruháinkat, ahogy akarjuk, szóval a 2009-es év előtti számai a burdának csak 500 ft/db. Persze, ha valaki jártas a vaterán és eféle oldalakon, azok olcsóbban is hozzájuthatnak, de mivel külföldön élek, és amúgy bizalmatlan is vagyok az eféle vásárlási lehetőségekkel, maradok a hivatalos lapnál. :)
Először is a géphez: Bár gyárilag elég sok talpat mellékelnek a csomagban, kezdetben csak néhányat fogsz használni. Majd ha meg rákapsz a varrásra egyre többet. Ezek a cikk-cakk talp az egyenes varrótalp ( én ezt jobban szeretem az egyenes varrásoknál mert szebb varrásképet mutat), cipzárvarró talp, gombvarrótalp. Nagyon fontos beszerezni a varrógéptűket, mert azon kívül hogy "fogyóeszköz" más vastagságú tűk kellenek a a különböző vastagságú anyagokhoz, és a más-más vastagságú cérnákhoz, és hogy ne legyen egyszerű a dolog más az anyagfajtákhoz is pl a farmerhez, a rugalmas hurkolt anyagokhoz,A farmer tűnek hegyes a vége és erős a szára, a stretch tűnek gömbölyű hogy a horkolt anyagot ne szakitsa
Ezen a linken találsz egy táblázatot az alján, hogy mit mire kell használni
Természetesen kezdetben nem kell mindet beszerezned, de mikor már kényesebb anyagokkal is próbálkozol érdemes.
Varráshoz szükséged lesz egy jó szabóollóra és egy kicsire is, szálelvágásra apróbb bemetszésekhez. Jó sok gombostűre, szabókrétára, bár ha éppen nincs, a száraz, élesre faragott szappan is megteszi ( nagyanyáink is ezt használták), fércelőtűre (vékony hosszú), és fércelő cérnára, ( ez sokkal szakadékonyabb mint a normál, könnyebb kiszedni ha már nincs szükség rá. Ha kész szabásmintával dolgozol pl Burda, olyan papír amire át tudod másolni a mintát (átlátszik a vonal). Én skicc pauszt használok, nálunk tekercsben árulják, de a selyempapír, vagy valami hasonló is jó. Nem árt a másolópapír a hozzá való rádlival sem ezt a Burdánál árulják itthon, ezzel könnyebb az anyagra másolni a szabásmintát és a különböző jelöléseket, de ez nem olyan fontos, meg tudod oldani jelölőkrátával vagy jelölő ceruzával is, de az egy kicsit macerásabb. Szükséged lesz még egy egyenes vonalzóra, mert a kész szabámintákat időnként meg kell hosszabbítani.
Ezek az alap eszközök ezekkel már el tudsz kezdeni dolgozni, és ahogy egyre jobban belejössz, és elfog a "gépszíj" meglátod mire lessz szükséged, de ez már az egyéni igények katagóriája.
Még egy linket átküldök itt a különféle merevítőket, és azok használatát találod pl szoknya derekába, vagy gallérhoz stb ha már ruházathoz is nekiállsz.
Nem sokára egy szép kis husqvarna e20 tulaja leszek, és persze teljesen kezdő, bár anyukám varrónő, sokmindent nem konyítok hozzá, csak a lelkesedésem nőt gyerekkorom óta a témában :) Arról lenne szó, hogy elvileg 3 napon belül megküldték volna, de 6 napja várok, és ma mondták, hogy még egy hét :D szóval addigis izgatottságomban szeretnék előkészülni, kutattam a neten esetleg letölthető könyvek után, de nem jártam szerencsével, mellesleg külföldön élek, és persze egy webbolt sem kézbesít Magyarországon kívülre, szóval marad az idegennyelvű megoldás, ami persze buktatósabb út, titánium ollót és talpakat meg a szokásos extrákat kapom hozzá ajándékba, a kérdésem az lenne, hogy még mikre lesz szükségem, amiket feltétlenül be kell szerezzek mielőtt nekiugrok? Persze a cérnáig, és az anyagig én is eljutottam :D ezeken kívül érdekelne. Előre is köszi
Hogy milyen cérnát használsz, az az anyag vastagságától függ. Ha egy vastagabb pl farmerra akarsz hímezni ( bár a varrógépeken lévő hímzéseket nem is hímzésnek hívják a használati utasítások, hanem dekor öltéseknek) akkor használhatsz nyugodtan vékonyabb varrócérnát. Ha vékony blúz anyagot szeretnél dísztiteni, szebben mutat a hímzőcérna, mert jóval vékonyabb. Az sem mellékes szempont, hogy ezeknek a gépi hímzőcérnáknak nagyrésze magas fényű, tehát a minta is jobban mutat. Nem szabad elfelejteni a cérnához és az anyaghoz megfelelő tűt is kell használni.
Lehet butaságot fogok kérdezni, de nem értek még a varrógépekhez :) Van egy varrógépem ami hímezni is tud. A kérdésem az lenne, hogy ha hímezni szeretnék vele, akkor gépi hímző cérnát kell vennem, vagy az csak kifejezetten hímzőgéphez van kitalálva? Vagy ehhez a sima varrógéphez is jó? Köszönöm :)