Keresés

Részletes keresés

kezdő méhész Creative Commons License 2021.04.12 0 0 4119

Köszönöm szépen. Hátha jelentkezne a tag szívesen felvenném vele a kapcsolatot. 

Jam Clerk Creative Commons License 2021.04.11 0 0 4118

Akkor sok sikert a kereséshez. Én eleve nem ismerem a "munkásságát", nincs mihez hasonlítanom a boltit, nekem e miatt az utóbbi is megfelelne.

Előzmény: kezdő méhész (4117)
kezdő méhész Creative Commons License 2021.04.11 0 0 4117

Üdvözlöm. Sajnos a méhészboltban kapható kas közel sincs olyan szép mint amiket  apiarius  köt.  Jobban szeretnék tőle vásárolni még dekorációnak is. 

Előzmény: Jam Clerk (4115)
Thomas Creative Commons License 2021.04.10 0 0 4116

Ha "esetleg" van olyan méhész akinek fontos az akácméz, illetve az akác virágzás, amihez, ha igaz akác is kell...

Van egy még nyitott kérdőív az EU új erdészeti stratégiájának készítéséről április 19-ig. https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12674-EU-Forest-Strategy/public-consultation

Magyarul is! A végén van lehetőség nem csak a megadott kérdésekre válaszolni, hanem "szabadon" is be lehet irni véleményeket, illetve dokumentumokat.

Az akác (még) nincs az invazív fajok európai listáján ami azt jelentené, hogy ha ugyan nem is kell azonnal kivágni, de felújítani, újat telepíteni azt már nem. Ha belegondolunk abba, hogy nálunk az akácosok 30 év körüli vágáskorral vannak, akkor ez elgondolkodtató. 

Ha valaki figyelmesen elolvassa a biodiverzitási stratégiát https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?qid=1590574123338&uri=CELEX%3A52020DC0380 akkor megérti, hogy miért javaslom az előbbi kérdőiv kitöltését. 

Egy biztos, az akác ellenes zöldek kitöltik. Ez van srácok. Én szóltam.:(

Jam Clerk Creative Commons License 2021.04.10 0 0 4115

Gyékényből font kasokat lehet kapni méhészboltban is, ha csak dekorációnak kell, arra megfelelőek azok is szerintem. Nekem is van egy, csak úgy, nem tettem ki sehova, szükségem sincs rá.

Előzmény: kezdő méhész (4114)
kezdő méhész Creative Commons License 2021.04.10 0 0 4114

Üdvözlöm. Nem szeretnék kasos méhészkedést folytatni csupán rajbefogásnál és dekorációnak kellene. 1 éve járok méhészkedni és nem szeretnék mostanában méheket venni. Papám méhészkedett tőle maradt meg méhész eszköz oda szeretnék venni dekorációnak egy két kast. 

Előzmény: van_Persil (4113)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.09 0 0 4113

Az elérhetöségét nem tudom, de megkérdezhetem, hogy miért akarsz kassal méhészkedni? Sokkal nehezebb és sokkal kevésbé humánus, mint bármely kaptáras méhészkedés (le kell ölni a családot, hogy el tudd venni a mézet), ráadásul nem látod, ha valami betegség nyúzza a családot. Én a helyedben valamelyik fekvö nagyboczonádival kezdenék,de azt is csak azután, hogy legalább két évig segítettél egy gyakorlott méhésznek minden egyes munkafázisnál. Ugyanis a méhészkedés nem csak abból áll, hogy befogunk/veszünk egy rajt és hagyjuk, hadd csinálja,amit akar, mert ezesetben jól kib.szunk a környezö méhészekkel, ha az idén nem a következö évben egész biztos.

Előzmény: kezdő méhész (4112)
kezdő méhész Creative Commons License 2021.04.09 0 0 4112

Sziasztok! Igaz régen volt de most találtam rá  apiairus bejegyzésére , miszerint kasokat készít. Valaki tudja esetleg az elérhetőségét, e-mail címét? Köszönöm szépen a segítséget! 

kacagógerle Creative Commons License 2020.11.28 0 0 4111

A gyártó szerint megegyezik a 99.5%-os oxálsavval, de pár éve lecserélték ezt a megjelölést 99.5%-ra mert nem volt egyértelmű.:-)
Csak gondoltam megkérdezem, hátha találkozott már itt valaki ezzel a megjelöléssel, és tudja is hogy mit jelent.

Előzmény: van_Persil (4110)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.28 0 0 4110

Kérdezd meg azt, akitöl vetted (forgalmazó), neki tudnia kell.

Előzmény: kacagógerle (4108)
Nobody1 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 4109

Szia!

 

Ez alapján minimum 5%, de lehet több is...

Előzmény: kacagógerle (4108)
kacagógerle Creative Commons License 2020.11.28 0 0 4108

Sziasztok!

Ez a címke egy 1kg-os oxálsavas zacskón látható.
Tudja valaki mit jelent ez? Hány százalékos lehet?

 

pete08 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 4107

Igazán nincs mit!!

Előzmény: Mosonyi.T (4106)
Mosonyi.T Creative Commons License 2020.11.23 0 0 4106

Köszönöm!

Előzmény: pete08 (4103)
pete08 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 4105

Én is, de biztos hogy ami belül festett vagy rozsdás, egyszer volt(de soha többet).

Előzmény: van_Persil (4104)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.22 0 0 4104

Ja, azt csak példának írtam, nem ajánlatnak.

Előzmény: pete08 (4103)
pete08 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 4103

Tudok egy oldalt ahol még barátibak az árak, éve én is innen vettem 51e-ért, most sem lett sokkal drágább. http://techtronhun.hu/index.php?lap=135&param=1&center=uj_termekek&term_id=4380&lap=135&param=1

Előzmény: van_Persil (4099)
Mosonyi.T Creative Commons License 2020.11.21 0 0 4102

Természetesen előre képbehelyeztek, illetve helyeztem magam a költségeket illetően. Nyilván csak ott próbálok faragni a költségekből, ahol az nem jár következményekkel.

Előzmény: van_Persil (4101)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.21 0 0 4101

De horganyzottat nem igazán tudsz úgy festeni, hogy meg is maradjon. Amúgy a méhészkedés nem olcsó mulatság, ezzel jobb, ha tisztában vagy, mielőtt belevágsz.

Előzmény: Mosonyi.T (4100)
Mosonyi.T Creative Commons License 2020.11.21 0 0 4100

Köszönöm a válaszod! Azért gondoltam a festésre, mert több méhésznél láttam hogy festett volt a pergetője belseje, illetve egy az OMME megbízásából készített dokumentumfilmben éppen egy festett belsővel rendelkező pergetőt használnak. https://www.youtube.com/watch?v=u9yQgBwXJCY&t=602s 11:30-nál látható. Ahogyan írtam is, tudom, hogy saválló a megfelelő, csak próbálok nem teljesen elszálni a költségekkel.

 

Előzmény: van_Persil (4099)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.21 0 0 4099

Horganyzottat akarsz csiszolni, majd festeni? Én nem mernék belevágni. A méz élelmiszer, ráadásul savas, pontosan ezért nem festenek semmit, amivel érintkezhet, a horganyzás meg az egészségre veszélyes lehet. Akkor már inkább probáld meg a palástot kicserélni rozsdamentesre. Amúgy léteznek tekerős pörgetők. Olyan, mint ami neked van, pl. a Tamási méhészboltban inox kivitelben 80 ezer.

Előzmény: Mosonyi.T (4098)
Mosonyi.T Creative Commons License 2020.11.20 0 0 4098

Sziasztok!

 

Jövő tavasszal kezdenék bele a hobbi méhészetbe. Három családdal szeretnék indulni. Igyekszek felkészülten indulni és mindent összeszedni, beszerezni, ami nélkülözhetetlen. Egyik barátomtól kaptam egy régi pergetőt (3 NB keretes). Van mit javítgatni rajta, a mechanikus részei már rendbehoztam, viszont a pergető palástja és alja hoganyzott lemezből készült és itt-ott már elkezdett rozsdásodni belülről. Le tudom tisztítani fémtisztára, de nem tudom eldönteni, hogy lefesthetem-e belűlről hagyományos zománcfestékkel, esetleg vízbázisúval? A méznek nem árt-e, ha festett felülettel érintkezik? Tudom, hogy saválló lenne ideális és nyilván később beruházok egy korszerűbb pergetőre de úgy gondolom, egyenlőre ez a kis pergető engem egy-két évre kiszolgálna. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy gyerekkoromban sokat tekertem, jó emlékeket idéz bennem, így hát meg is szeretném menteni.

 

Segítő válaszaitokat előre is köszönöm!  

pete08 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 4097

Köszönöm szépen!Akkor még várok egy pár napot.

Előzmény: van_Persil (4096)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.10 0 0 4096

A kijáró méhek kb 3 napig emlékeznek a régi helyükre, azaz ha három napig nem repültek ki, akkor jó eséllyel újra kell tájolniuk. A 10 fok látatlanban nem azt jelenti, hogy ne röpülnének ki. Mindenesetre, ha költözteted őket, akkor napnyugta után, és figyeld a következő három nap előrejelzését pl itt: met.hu

Előzmény: pete08 (4095)
pete08 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 4095

Köszönöm szépen!!Már amikor le írtam én is végig gondoltam h hülyeség  a 60-fok.Még annyit kérdeznék hogy kb 100 méterrel arrébb kellene vinnem 2 családod, ilyenkor már megoldható veszteség nélkül? Nálunk nappal ez a 3-4nap hogy 4 és 10fok között van.

Előzmény: Jam Clerk (4094)
Jam Clerk Creative Commons License 2020.11.09 0 0 4094

Ha jól rémlik, csak annyira kell felmelegíteni, hogy egyébként ne legyen bajuk a méheknek tőle. Valami olyasmi rémlik, hogy elég, ha az ember a hóna alatt tartja a flakont, amíg megmelegszik, szóval nem kell az a 60 fok.

Előzmény: pete08 (4093)
pete08 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 4093

Vagy is inkább langyosra.?

Előzmény: pete08 (4092)
pete08 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 4092

Szép napot!Érdeklődnék(gondolom igen)Apioxot is fel kell melegíteni csurgatás előtt?Gandolom igen 60fok-ra?

van_Persil Creative Commons License 2020.11.04 0 0 4091

anyátlanok lesznek a családok:

 

sok oka lehet, egyrészt a méhész is okozhatja, véletlen odaszorítja valahova az idegesen szaladgáló anyát. vagy nem volt elég eleségük, ezért az anya kínjában egy halom méhével együtt kirajzott. de az is lehet, hogy a méhek valamiért nincsenek megelégedve az anyával, hogy miért, annak megint ezer oka lehet. esetleg valami érte az anyát és elpusztult. ezért rendszeresen figyelni kell a családokat, mert az öszi anyátlanság rabláshoz vezethet.

 

a nektárképzödéshez elengedhetetlen a megfelelö talajnedvesség ott, ahol a növény gyökérzónája van (nem a felszín közelében), de ezenkívül kell megfelelö páratartalom is, mert ha száraz a levegö, akkor hamar kiszáradnak a virág nektárképzö részei. ezen kívül ahhoz, hogy a behordott nektárból felesleg (méz) képzödjön, kell megfelelö kijáró népesség, ami az adott növény virágzásának beindulása elött 5 héttel rakott petékböl lesz, feltéve, hogy a külsö hömérséklet alkalmas arra, hogy az anya petézzen, ugyanis ha januárban el is kezd petézni, ha utána márciusban jön egy hidegbetörés, akkor leállhat akár hetekre is a petézés, és ez a márciusban hiányzó fiasítás meg fog mutatkozni a repce/akácra járó méhek hiányában.

Előzmény: petru (4090)
petru Creative Commons License 2020.11.04 0 0 4090

Tisztelt méhész urak (és hölgyek természetesen, ha vannak).

Szerbiában élek. Van egy jóismerősöm aki 25 éve szenvedélyes méhész (nagyon jó méze van). Az idén néhány hihetetlen dolgot mesélt el nekem.

1. Kérdem milyen volt az idény? Aszondja, volt rengeteg virág, összehasonlíthatatlanul több mint tavaly. De tán kevesebb a nektár a virágban, vagy kevesebb benne a cukor, de a megszokottnál kevesebb mézet kapott!

2. Jó pár kaptárábol eltünt a méhanya (királynő?). Lopásra gyanakodott, kérdezte a kollégákat, azok is ugyanazt tapasztalták. Volt olyan is aki olyan helyen van, hogy lopás kizárva, plusz az orra alatt a kaptárak. Felhívtak valami távoli méhészt, ugyanazt mondta. 

 

Eszem megáll. Létezik ilyesmi? Tud valaki hozzászólni? Mindez Belgrád környékén történik. Az a távoli méhész délebbre van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!