Köszönjük Mádl Ferenc elnök úrnak az elmúlt években végzett munkáját, ami a Hazánknak csak javára vált. Köszönjük, hogy példát mutatott a köztársaság következö elnökeinek, pártatlanságból, becsületböl, és emberségböl.
Köszönjük Elnök Úr!
Búcsúpillantás Kristóf Attila 2005. augusztus 4. 0:01
Magyar Nemzet Nincs mihez hasonlítanunk Mádl Ferenc öt elnöki évét, hiszen a magyar demokrácia történetében teljesítménye hasonlíthatatlan. Miniszterelnökünk, aki nem tekinthető közvetlenül a polgári értékek védelmezőjének és őrizőjének, a legnagyobb elismerés hangján szólt róla, ami azt bizonyítja, hogy a túlsó partról is világosan kivehető volt az az erkölcsi tartás, amely nyugodt lélekkel és bölcsességgel párosulva lehetővé tette, hogy a Magyar Köztársaság elnöke minden magyarok békítője, védelmezője és szolgája legyen.
Ez a szolgálat a magas közjogi méltóság fényében sem tartalmazott fensőbbséget és hivalkodást, őszinte és természetes volt, nem tükrözte, nem visszasugározta, hanem önmagában hordozta méltóságát. Nem a rang emelte fel, inkább az ő személyisége adta meg a rang valódi stílusát. Ennek a stílusnak alapvető vonása a szerénység és a jóság. A jóság szót ritkán használjuk emberek jellemzésére, pedig talán ez a legszebb és legigazabb szavunk. Megtanultuk, hogy a jóság és a jóindulat nem politikai kategória, miként a hála és a hűség sem; azonban ezek a fogalmak határozták meg eleve Mádl Ferenc elnöki habitusát. A hálát talán magyaráznunk kell, bár ebben az esetben is a hűséggel rokon: az elnök úr életének minden percében hálás azért, hogy magyarnak született, s talán ez az, ami mindent megmagyaráz. Érdeklődését a határon túl élő magyarok iránt, a jogállamiság iránti elkötelezettségét, a jogrendbe, az igazságba és méltányosságba vetett hitét, amely államfőként képessé tette arra, hogy minden jól átgondolt szavával és tettével a nemzet érdekeit szolgálja.
Konzervatív, polgári lényében, amelyet a magas szintű jogismeret és tudás történelmi léptékben is nagyjaink sorába emelt, szembetűnt az, amit léleknek nevezünk. Létének sarokköve, alapvetése a hit, hogy pontosak legyünk: a keresztény istenhit transzcendens voltában és mindennapos gyakorlatában. Lényegében és döntő módon ez határozza meg a világban elfoglalt helyét, valószínűleg közjogi szerepkörében is ehhez a hithez próbált méltóvá válni. Minden bizonnyal ezért tűnik lénye valamennyiünk számára kedvesnek, közelinek és egyszerűnek. Méltó társ kíséri végig élete útján, Dalma asszony, akinek intellektuális kíváncsisága, műveltsége, hogy megismételjem ezt a szót: jósága ritka emberi bájjal és közvetlenséggel társul, bár lehet, hogy az egész nem egyéb, mint a belőle áradó szeretet.
Ez az öt év talán éppen az elnök úr nyugalma és szerénysége következtében gyorsan elszaladt. Nincsenek megrendítő eseményei, nem tartalmaz a bulvársajtó számára oly kedves botrányokat és balfogásokat. Nélkülöz minden szenzációt. Ám nyugalma hajlíthatatlan volt, szerény szelídsége vaskemény. Mádl Ferenc mindig és csakis akkor szólalt meg, amikor az ország és a jogrend érdekében szólnia kellett, politikai rokon- vagy ellenszenve sohasem befolyásolta, így a másfajta világnézetet vallók nagyrabecsülését is sikerült elnyernie. Bár sem így, sem úgy nem vágyott nagyrabecsülésre, csendesen tette a dolgát. Ez a búcsúbeszéd nem tartalmaz szomorúságot. Olyan elnökünk volt, aki példát adott, miként kell ezt a tisztséget értelmezni és betölteni. Miként kell gyakorolni a vele járó jogokat és teljesíteni a kötelességeket.
Mivel a kisbetűs magyar nemzet képviseletére méltó nem vagyok, a Magyar Nemzet nevében kívánok Mádl Ferenc elnök úrnak további szép, nemes, hosszú és boldog életet.
'És ugyancsak köszönet Dalma Asszonynak a közért tett fáradozásaiért!!'
Figyelembe véve hajlott korát, tényleg nagyon elfáradhatott, amikor nagyrabecsült férjét képviselte a FIDESZ rendezvényeken. Valóban komoly teljesítmény volt.
"Magyar Köztársaság miniszterelnökeként, az ország polgárainak nevében köszönöm mindazt, amit Mádl Ferenc Köztársasági Elnök Úr Magyarország és a magyarság érdekében tett.
Az ő hivatali idejében zárult le egy különleges jelentőségű fejezet hazánk és közösségünk történetében. Egy olyan fejezet, amelyet másfél évtizeddel ezelőtt, a rendszerváltás éveiben kezdtünk írni, és amelyről ma már tudjuk: a modern Magyar Köztársaság történelmének egyik legfontosabb fejezete volt. Hazánkban ugyanis e 15 év alatt teljesedett ki a szabadság, erősödött meg a demokrácia, és ez idő alatt értük el nemcsak a most élő nemzedékek, de az egész nemzet ezeréves célját: megszilárdítottuk helyünket Európa népei között.
Mádl Ferenc elnöksége idején tehát lezárult egy korszak, de csupán azért, hogy elkezdődjön egy új: most már az Európai Unió teljes jogú tagjaként tehetünk azért, hogy hazánk ne csak szabad, de igazságosabb ország is legyen. Ahhoz pedig, hogy ezt a célt elérjük, a demokratikus berendezkedés, a jogállamiság folyamatos védelmére, a jog- és esélyegyenlőség maradéktalan teljesülésére van szükség. Ennek legalapvetőbb feltétele, hogy mi, demokraták, a köztársasági gondolat hívei minden nap következetesen küzdjünk az alkotmányos elvek, az állampolgári és emberi jogok védelméért, illetve érvényre jutásáért.
Elnök Úr a jogelmélet terén megszerzett tudása, tapasztalata révén előbb tudósként, később jogalkotóként, majd köztársasági elnökként is mindig eredményesen küzdött ezért a célért. Jogtudósként elkötelezett híve, miniszterként hű szolgája, köztársasági elnökként pedig szigorú őre volt az Alkotmánynak és az alkotmányosságnak, amiért minden magyar polgár elismeréssel, megbecsüléssel és tisztelettel tekinthet rá.
A köztársaság elnökének lenni nem hivatal, hanem hivatás. Mádl Ferenc ezt a felemelő és embert próbáló hivatást, az alkotmányosság és a nemzet megőrzését, megerősítését, Göncz Árpád elnök úr politikai örökségének megbecsült folytatójaként, demokratához és hazafihoz méltóan, emberséggel teljesítette.
Minden demokrata hazafi nevében, valamint kormányom és a magam nevében: köszönet érte.
Nagyrabecsüléssel, Gyurcsány Ferenc, a Magyar Köztársaság miniszterelnöke"
"A híradásokkal ellentétben szó sincs arról, hogy Mádl Ferenc kérte volna a jármű beszerzését - mondta Garamvölgyi László ezredes, akit a Magyar Hírlap csütörtöki írása alapján keresett meg az MTI. A napilap azt írta a delegációs autópark és a közjogi méltóságok által használt gépkocsik beszerzéséről, hogy a köztársasági elnök is igényelt egy Volkswagen Touareg típusú terepjárót." http://www.stop.hu/showcikk.php?scid=1006685, Index, google nameg ja
"A Rózsadombra költözhet hivatali idejének augusztusi lejártával Mádl Ferenc köztársasági elnök - adja hírül a Népszabadság. A lap információi szerint az államfő számára vásárolt személygépjárművek között egy Volkswagen Touareg terepjáró is található, melyet a leköszönő köztársasági elnök az utak rossz állapotára és az időjárási viszonyokra hivatkozva igényelt."
Vazze, nekem semmi bajom sincs vele (meg hát Yodára hasonlít, hogy is lehetne az öreg jedi-mesterre haragudni:)), de miért hivatkozik már ilyen baromságra? Mondja azt, hogy a kocsi azért kell, mert:
-fel akar szedni valakit
-a kisunokája szereti a terepjárókat
-már régóta nézegette a neten, és nagyon megtetszett neki
-allergiás az ócsó kocsikra
stb.
Azt mondanám, OK, ezek érvek, de az időjárási viszonyok? :) Nagyon LOL.
Nézd, aki azzal kezdi a mondókáját, hog yennyire pofátlanok ti sem lehettek... az jobb ha beletörődik, hogy ő is a dilinek a része és nem képzeli magát a többieknél kevésbé dilisnek.
mer? ugyanolyan ember, mint te vagy en. Mindenesetre en sok pozitivumot, de negativumot semtok elmondani rola. Na mindegy. Nalunk a koztarsasagi fodiszfaszok mar csak ilyen jelentektelenseggel birnak.
Azért ennyire pofátlanok talán Ti sem lehettek, hogy jogot véljetek magatoknak megítélni egy köztársasági elnök tevékenységét, amit mellesleg többnyire át sem láttok :(