Keresés

Részletes keresés

itya Creative Commons License 6 napja 0 1 39296

corgonnal szebben, kevesebb fröcsköléssel,kevesebb salakkal,kisebb árammal és sokkal drágábban lehet hegeszteni

az egy fázis ugyanugy "szereti" a corgont mint a 3, ellentétben azzal amit te írtál

 

megint próbálsz félrevezetni mindenkit az ostoba hüjeségeiddel

Előzmény: Laci-59 (39295)
Laci-59 Creative Commons License 2024.08.24 -3 0 39295

A modorod enyhülni látszik......vagy mi a fasz..!? Másoktól bocsi,csak alkalmazkodom......

 

Vannak gépek,amelyek menüje co2,és kevertgázról is szól.

Ha becsapod a tekhnikát,tehát co2 beállitás esetén korgont használsz,ekkor fogsz rájönni,hogy a gép ugyanazon A állásnál erőseb krátert képez.Ha az anyagvastagság elbirja,a géped elégedetten dorombol,vagyis heggggeszt......!

 

Tegyél még fel kérdéseket........

Előzmény: itya (39294)
itya Creative Commons License 2024.08.21 0 3 39294

"Co2 is jó,én úgyvélem,hogy egyfázisú gép jobb szereti a korgont........"

 

ezt fejtsd már ki bővebben, ez honnan jött neked? vigyorog a gép? vagy elégedetten dorombol? vagy mifasz?

 

Előzmény: Laci-59 (39291)
szteff Creative Commons License 2024.08.21 0 0 39292

A gép visszakerült hozzám. Előlapi panelt cseréltek benne. Most egyelőre működik, amiket kipróbáltam.

Előzmény: Laci-59 (39291)
Laci-59 Creative Commons License 2024.07.27 -4 0 39291

Az én gépem ivgyujtása bizonytalan,tehát mig manuál 2t esetén kb minden harmadik varratindulás nem jön létre.

Ugyanez a manuális fjnkció s2t esetén hibátlan. A 2t , és s2t a pisztolyvezérlést jelenti,legalábbis úgy emlékszem.

 

Én korgont,és ,dp esetén argont használok.

Co2 is jó,én úgyvélem,hogy egyfázisú gép jobb szereti a korgont........

Van nekem is portöltésű huzalom,én végszükség esetére vettem,tehát szélvihar,ha feltámad.

Nagy mennyiségbe ne gondolkozz,de majd ezzel kapcsolatban magad is rájössz,hogy miért irtam ilyet......

Egyébként jó gép a 235,én a 240 is beszereztem.

 

Kiváncsi leszek a gépedet megtudják e javitani......

Előzmény: szteff (39290)
szteff Creative Commons License 2024.07.27 0 0 39290

A manuális mig 2t hibája miben jelekezik? Mit nézzek meg majd ebben?

Vásárlás előtt nézegettem azért jónéhány gépet. Funkciókban, tudásban, árban, fizikai elérhetőségben ezt találtam alkalmasnak. Jelenleg a palack nélküli funkciókat használnám, de érdekel a továbblépés lehetősége palackozás irányába.

Előzmény: Laci-59 (39289)
Laci-59 Creative Commons License 2024.07.27 0 0 39289

Ha kicserélik,és jó gépre,szerencséd lesz.

Én úgy jártam,vagy hasonlóan mint te. Az én gépem egyik funkciója is hibás,és nem javitható. Én is reklamáltam,sőt a kereskedőnél kipróbáltunk egy másik ugyanilyen gépet,de ugyanaz volt a hibája.

Végül nem cseréltettem,minek,ha a többi is rosz. A szerencsétlenségem szerencséje,hogy a többi funkció hibàtlan. A manuális mig 2t funkció meg levan tojva.....

Azért irtam,hogy hasonlóan jártál mint én,mert én bementem a boltba,rámutattam a 235- re,ezt kérem. Megkaptam. A DP funkciót csak aluhoz fogom használni,én nem savállózom,szénacélhoz bőven jó a mig syn.

Te megvettèl egy gépet,amivel poros huzalt használsz,meg mma funkciót. Olcsób gép is létezett volna......... erre a célra. Kivéve,ha argont,meg korgont,vagy co2- őt későbbre halasztod anyagiak miatt.......!?

Előzmény: szteff (39287)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.07.26 0 1 39288

Nah, tegnap akartam írni, hogy valószínűleg rossz a géped.

Ha nem cégre vetted, hanem magánszemélyként, és a hibát a vásárlástól 3 napon belül bejelentetted (az üzlet nyitvatartása számít), akkor nem vagy köteles elfogadni a javítást, jogodban áll új gépet kérni. Ha lehet, én élnék a lehetőséggel a helyedben.

Előzmény: szteff (39287)
szteff Creative Commons License 2024.07.26 0 1 39287

Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált a problémámon. Ma visszavittem a hegesztőt a vásárlás helyére. Az ott működő műhelyben leellenőrizték, és kiderült, hogy hibás a berendezés. Most várom a garanciális javítást, vagy cserét. Az amper értékei össze-vissza ugráltak, és ők sem tudták beállítani.

Laci-59 Creative Commons License 2024.07.26 0 0 39286

Én csináltam egy táblázatot,mert a gépem a két év alatt egyszer minden mentett adatom lenullázott.

Nyomtasd ki a fotóm,ha lesz védőgázod,szükséged lehet rá. 

A gyártö a tárhely minden fiókjátba azonos adatot mentett.......Csak gondoltam,hogy szólok........ne lepődj meg ezen.

A táblázatom csak illusztráció,gondolom,hogy ahány szaki,annyi háttér állitás.......

A save,és a load sor megcserélve értendő.....Tehát a load sor a tárhely fiókszámozása........

Előzmény: szteff (39283)
Laci-59 Creative Commons License 2024.07.26 -1 0 39285

Állitsd az A- ert kb 90- re utána mentsd el. Ird fel,vagy jegyezd meg a tárhely számát.

A 90,az kb 2.5- es elektródához jó,de minden bizonnyal a mentett helyről,ha előveszed ez állitható.......

Előzmény: szteff (39283)
rfc Creative Commons License 2024.07.25 0 0 39284

Az (L-bal) és (P-jobb) gombokkal a hegesztési paramétereket lehet beállítani. A gombok balra fordítása csökkenti, jobbra fordítás pedig növeli a paraméter értékét. A gomb (P) megnyomá- sával az aktuálisan beállított paraméter menthető és a következő paraméterre vagy paramé- tercsoportra lép.

Előzmény: szteff (39283)
szteff Creative Commons License 2024.07.25 0 0 39283

Amikor bekapcsolom a hegesztőt MMA módban az Amper kijelzés felmegy egy alacsonyabb értékről kb. 130 környékére. Szeretném letekerni (jobb oldali A tekerő), reagál is rá, de egy pár pillanat múlva újra vissza ugrik a korábbi 130A-ra. Én bénázok el valamit, hogy nem tudom csökkenteni az ampert?

Előzmény: (M)Ákos (39280)
rfc Creative Commons License 2024.07.24 0 0 39282

https://er23.hu/wp-content/uploads/2021/09/Muszaki-adatlap_ER23.pdf

Az ajánlott áramerősségtartomány közepénél érdemes kezdeni, és a leragad az elektróda gyújtásnál, növelni.

Előzmény: rfc (39281)
rfc Creative Commons License 2024.07.24 0 0 39281

Az elektróda adatlapját kéne olvasgatni a gépkönyv helyett.

Előzmény: szteff (39278)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.07.24 0 0 39280

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166472426&t=9222005

Ha a hegesztést is most kezdted, akkor persze ezzel is le tudod ragasztani az elektródát, de egyébként borzasztóan “segítőkész” a gépezet.

Előzmény: szteff (39276)
MrJones512 Creative Commons License 2024.07.24 0 0 39279

https://www.eurosmart.hu/wp-content/uploads/2023/04/GORILLA-POCKETMIG-235-DP-manual.pdf

 

Ebben ír egy ilyet a 11. oldalon, hogyaszondja:

 

Slop CP : Ívjellemzők - állandó teljesítmény mód. Cellulóz elektródákkal történő hegesztéskor használható. Csak az MMA módban.

 

 

Magyarul kb. ezt kéne aktiválni, ha cellulózos elektródával hegesztesz. Hogy hogyan, azt a használati utasítás tartalmazza.

 

Előzmény: szteff (39276)
szteff Creative Commons License 2024.07.24 0 0 39278

Panelectrode ER23 +plus az elektróda. Így a gépkönyvben lévő ábra szerint a test csipesz +-ra, az elektróda tartó pedig a - ra lett kötve.

Előzmény: Paco155 (39277)
Paco155 Creative Commons License 2024.07.24 0 0 39277

Bármelyiket.   A pálca dobozán megnézted a helyes polaritást?  A gép arra van állítva? 

Előzmény: szteff (39276)
szteff Creative Commons License 2024.07.24 0 0 39276

Üdvözletem! Most ismerkedek egy iWeld PocketMig 235 dp készülékkel. Látom, többeknek van ilyen itt. Egyelőre az MMA, és a porbeles Mig hegesztés van előtérben. Rögtön lenne is kérdésem: MMA-ban milyen bevonatos elektródákat lehet vele hasznàlni? Gondolok itt rutilos, rutil-cellulóz, bázis stb. Nem találtam erről semmi infót. Most egy rutil- cellulóz elektródával próbálkoztam, de nem akar beindulni az ívhúzás. Picit szikrázik, apró pöttyök leválnak, aztán meg odaragad. Kevés lenne az amper?

rfc Creative Commons License 2024.07.23 0 0 39275

Egy nagyobb cégcsoport tagja, a Rehm is hozzájuk tartozik:

https://www.stuermer-maschinen.de/marken/

Yangzhouban gyártanak, de saját üzemben.

Előzmény: jamesz64 (39274)
jamesz64 Creative Commons License 2024.07.23 0 0 39274

Szia!

 

Hogy telik az idő! :-))

 

Szerintem ezek gyári megoldások lehetnek a köszörűdön, Német termékként forgalmazták, de valószínűleg Kínában gyártották, ezért lehet ilyen a megmunkálása.

 

Az enyém gyárilag 200-as átmérőjű 30 széles kővel van szerelve.

 

A csapágynak támaszkodó belső korong szorító tárcsa szerintem jobban , biztosabban tartja egyenes vonalba a köszörű korongot.

A 17-es átmérő az az illesztett méret a tárcsához, a 16-os azért lehet kisebb, hogy a tárcsa könnyebben helyére csússzon.

Az Alu hüvelyt az új kőhöz kellene illeszteni, ha ott is lötyög érdemes újat esztergálni, ellenkező esetben nagyon rezonálhat.

A tengely 1 százados "ütése" szerintem nagyon jó.

Előzmény: VFRBelo (39270)
rfc Creative Commons License 2024.07.23 0 0 39273

Egy fémdarab pereméről hiányzik kb 1-2mm, amit varrattal pótolnék, és visszacsiszolnám. A csiszolást megspórolnám, ha lehet: van olyan anyag, amit pár mm távolságban rögzíteni tudnék, hogy a varrat pontosan a szükséges rést töltse ki, anélkül hogy rögzítse magát az anyagot? Egy hegesztősprayvel lefújt alumíniumdarab, esetleg?

Paco155 Creative Commons License 2024.07.22 0 4 39272

Szerintem ő csak nem beszélni jól magyar. Fordítani google eszköz. Akar tudni ára elektromos csellentyű általános. 

Előzmény: mosogep-szerelo (39269)
Zetor16145 Creative Commons License 2024.07.22 0 0 39271

Valakinek ha érdekel... 

Nem tudom árat.

Előzmény: mosogep-szerelo (39269)
VFRBelo Creative Commons License 2024.07.22 0 0 39270

Kedves jamesz64!

Ismét tanácsot kérek, ezúttal kettős köszörű ügyben. A bolhapiacon vettem egy régi Stürmer Optimum SM 200 köszörűt 15.000 Ft-ért. Amikor rágugliztam a típusra, akkor idejutottam erre a fórumra. Nincs még 8 éve, hogy itt a fórumon írtad, hogy neked is ilyen van, sőt képeket is csatoltál.

A fő kérdés tehát, hogy a gép tengelye rendben van-e így (gyári kialakítású-e)?

Találtam használati utasítást is a Neten, de attól nem lettem sokkal okosabb. A 150mm-es korongátmérőjű változathoz 16mm-es korong belső furatot adnak meg, a 175/200-as korongú gépekhez pedig 32mm-es furatú korong való.

A csatolt képeimen láthatók az „új” köszörűm tengely végei. Összehasonlításként pedig fenti képen a gyári korong szorítók láthatók. Kérdéseim, észrevételeim:

-          a használati utasítás és az egyik csatolt kép szerint 32-es furatú koronghoz való rögzítő elemei vannak gyárilag a köszörűnek, én 20-as korongokkal kaptam a köszörűt,

-          Legjobban aggasztó kérdés: a 16mm-es tengely vajon gyári kialakítás, vagy ez már leköszörült/esztergált méret?

-          vajon miért van horony a tengelyen a csapágyak közelében?

-          a horonytól a csapágyig 17mm a tengely átmérője, ez is furcsa számomra, tényleg ilyen lenne a tengely gyárilag?

-          az aktuális korong rögzítés nem tűnik profi megoldásnak, a motor felőli rögzítő elem a csapágyra fekszik fel, ez számomra nagyon furcsa

-          a 17mm-es tengelyszakasz rövidebb, mint az ide való ellenszorító elem szélessége. Tehát ez az ellenszorító elem nem fekszik fel stabilan a tengelyre, csak a horonytól a csapágyig van felfekvése.

-          a tengely és a köszörűkorong közötti alu hézagoló gyűrű is furcsa, a jobb oldali korongban érezhetően lötyög, de a korong már olyan kicsire kopott, hogy nem okoz zavaró vibrációt

 

A kettős köszörű vizsgálatának eredményei:

-          a bekapcsoló relé alapból halkan zúg, de időnként meglepően hangos, valamint melegszik is, nyilván cserélendő. Az ilyesmi biztonsági relés kapcsoló 7.000 Ft-tól indul.

-          a korongok nem jók, főleg a bal oldali üt minden irányba, azzal olyan jelentős a vibráció, hogy gyakorlatilag így nem lehet használni a gépet, lassan elmászik a helyéről működés közben.

-          a bal korong nélkül nincs zavaró vibráció, mindkét korong nélkül próbálva egészen simán fut a gép

-          a tengelyekben a menet mellett 1 század mm ütést mértem indikátor órával, tehát az óra mutatója 2 század mm között mozgott egy körbefordításkor, gondolom ez a tengely hiba tűrésen belül van.

 

Szóval érdemes erre e tengelyre 200-as koronggal rápróbálkozni, vagy maradjak a minél kisebb korongoknál?

Előzmény: jamesz64 (30691)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2024.07.21 0 0 39269

???

Előzmény: Zetor16145 (39268)
Zetor16145 Creative Commons License 2024.07.21 -1 0 39268

Eladó! 

KND-201k awi hegesztőt, több évben áll garázsban.

Kinek, mennyibe került?

 

E-mail: alesi1982007@gmail.com

 

Képet küldeni e-mailben, ha érdekel...

Laci-59 Creative Commons License 2024.06.17 0 0 39267

Bocs,hogy késve irok,ide ritkábban nézek be.....

A terrám rezonanciája módosult,jó irányba.

Mivel a kuplungharang szürkeöntvényből van,igy ennek a tengely illesztése idővel fel lazul,vagyis lotyog a tengelyen. Kb 18ezerért lehet kapni újat,de én spórolásból,sárgarézzel,oxigénnel keményforasztva beraktam a 17.5- es furatot,majd újra esztergáltam ,úgy,hogy cuppanós,de nem ütlegelős felveréssel menjen fel. Sikerült,de elkövettem egy hibát a tokmányra felfogáskor. Más órázható átmérő nem volt,csak a szimering futó. Ehhez mentem,de jól be is csapott,vagyis ütött a kuplungharang(ferodol futó) furata. Egyik nap nézem,mert kiváncsi fajta vagyok,lotyog a harang rendesen. Mondok,ilyen nincs. Nézem közelebről,és látom ám,hogy kitört a harang agyrésze. Mivel még mindig tartom magam a spóroláshoz,mondom legyártom a komplett harangot szénacélból. Ki vettem a tengely furatát méretre,majd a külső átmérőt is végig simitottam. Most jön a lényeg,hogy is futhat központosan a harang belseje.... Megfogtam kivül,és órázást követően a ferodol helyét is egy érintővel vágig simitottam. hát ennyi a rezonanciáról. Vagyis ez a harang hibátlanul , ütés nélkül forgott,és a röpsúlyok nem tudtak rezonanciát képezni.

Mivel egyhengeres a motor,igy van mindegyiknek alap rezonanciája,de ez a jelenlegi működés már jóval barátibb,mint a hibás harang esetén...........

 

Egyébként megtaláltam a lengőtömeg kiszámitásának folyamatát,de hülye vagyok hozzá,vagy inkáb úgy mondom,hogy nem értek hozzá..........

Előzmény: MrJones512 (39266)
MrJones512 Creative Commons License 2024.06.07 0 0 39266

"Keresgéltem a főtengely lengőtömeg kiszámitását a google- ben semmit sem találtam......"

 

Talán mert pont ugyanúgy kell eljárni benne, mint bármely más nem-forgástest kiegyensúlyozásakor.

Előzmény: Laci-59 (39263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!