Arra akartam célozni, hogy ezek a korabeli beszámolók számos olyan elemet tartalmaznak, amiket nehéz elhinni. Például, hogy órákig sötét lett volna: ha mázlijuk volt, és a totalitás sávjában voltak, akkor kb. 5 percig lehetett sötét. Ami meg a totalitás előtt/után van, az nagyjából megfelel annak, mintha erősen felhős lett volna az ég, tehát a csillagászoknak lehet jelentős, de a köznépnek kevésbé.
Ezek a piszkos csaló csillagászok már csak ilyenek."
Ennél durvább dolgok is vannak, hiszen senki sem tudja, hogy pontosan mikor született Jézus, és ők készségesen hitelesítik csillagászatilag a naptárat, azt állítva, hogy AD 1 azonos az i.sz. 1-el!
Esetünkben szó sincs totális napfogyatkozásról, a visszaszámolók mindkét estben gyűrűs napfogyatkozásra esküsznek. Ha 16 perccel napnyugta előtt kezdődött, akkor 16 percig látták szabad szemmel...
Amikor az Uránusz pályájának első meghatározása után előkerültek Lemonnier korábbi megfigyelései, kiderült, hogy az egyenleteket módosítani kell, hogy megfeleljenek a korábbi észleléseknek.
Ezek a piszkos csaló csillagászok már csak ilyenek.
Az egykori Szippar földjébõl került elõ egy ékiratos agyagtábla, amelyen az olvasható, hogy – a mi naptárrendszerünkben kifejezve – i. e. 322. szeptember 26-án, 4 us-sal, vagyis 16 perccel napnyugta elõtt napfogyatkozás kezdõdött. Ha a Hold mozgásaira vonatkozó mai értékekkel számolnánk ki e napfogyatkozás szippari láthatóságának kezdetét, 3 óra 40 perccel korábbi idõpontot kapnánk. Az egyenleteket tehát úgy kellett módosítani, hogy a velük kiszámolt fogyatkozás kezdete megfeleljen az agyagtáblán feljegyzett idõnek. Hála az ilyen és hasonló régi adatoknak, a csillagászati kronológia ma már kielégítõ pontossággal tudja meghatározni a régi történelmi korok fogyatkozásainak térbeli és idõbeli lefolyását."
Azt csinalta mint amit nden normalis novenytermeszto, egyebkent a modszere minden modern genetikatol fuggetlenul meg ma is mukodokepes. A liszenkofele buzatavaszitas viszont a halalval szintan sirba szallt. Szegeny masodosztalyu Oparin elmeletet meg kiserleteit maig se sikerult megcafolni.
Igen, de míg Liszenkó egy fantaszta szélhámos volt, Micsurin egy tapasztalt és nem buta gyümölcskertész (pomológus), hiszen egy helyben élő vasutasként (bakter/állomásfőnök) volt ideje a hobbijának élni. Nem is igazságos a nevével jelképezni a Liszenkó-Lepesinszkaja-féle csalásokat, tévhiteket. Igaz, hogy a lamarckizmus híve volt, de akkor még a genetika gyerekcipőben járt (1935-ben halt meg).
"Liszenko perszehidegvizbe aztatta a buzat hogy edzodjon. Ezzel ellentetben nagy pildakepe Micsurin az ravaszabb volt, o eszakabbra vitte az akarmiket, es a tuleloket nevelte tovabb, ez barmifele genetika eseteben bevalik, ma is igy szelektalnak."
Mesterségesen rásegített a természetes szelekcióra?
Ez igazan szornyu, az elte egyik kiserleti tanszeke igazolta a hidegfuziot, es rovidesen felszamoltak oket, egy masik kutatointezeti kutato meg cafolta, es harminc evvel kesobb megvalasztottak akademikusnak.
*... A Lucent Technologieshez tartozó Bell Labs vizsgálóbizottsága arra a következtetésre jutott, hogy a náluk dolgozó Jan Hendrik Schon 1998 és 2001 között legalább tizenhatszor meghamisította a szupervezetőkre, a molekuláris elektronikára és a molekuláris kristályokra vonatkozó kutatásainak (a Science-ben, a Nature-ben és az Applied Physics Letters-ben publikált) eredményeit. A cég hetvenhét éves fennállása óta most fordult elő első alkalommal tudományos csalás. ... *
Pár éve egy idős jogász - egyes minisztériumok összevonásáról is szóló előadásán ugyanezt kérdezte a hallgatóságtól, de válasz nem jött, ezért elmondta:
- Micsurin egy nagyon tehetséges nemesítő volt, sikerült kereszteznie a lapostetűt a szentjánosbogárral. Mit gondolnak mi lett az eredmény?
Mi még micsurinizmust tanultunk az egyetemen s abból is vizsgáztunk, Micsurin, Liszenkó, Lepesinszkaja s társaik marhaságiból. Pár év múlva már a hatvanas évek vége fele, továbbképzésen ugyanaz a genetika tanár tartotta az órát, immár már a DNS szerkezetéről és szerepéről. Háttal felénk írt a táblára, mikor egyik társunk hangosan megkérdezte, hogy mit szólna ehhez Micsurin? A tanár csak a fejét fordította hátra és rákérdezett: ki az a Micsurin? s folytatta az írást!