Keresés

Részletes keresés

szittyaerő Creative Commons License 2014.03.26 0 0 196

Ez milyen jó kis topik volt. Hol van már Buratínó?

Buratínó Creative Commons License 2009.03.26 0 0 195
Mit szeretnél tudni a vallási identitásomról, cukorfalat? (Amúgy Te mindent kétszer írsz? Hozzászólást, kérdőjelet mindig duplázod? Nem bántásból, csak érdekel.)
Előzmény: Balu424 (194)
Balu424 Creative Commons License 2008.12.24 0 0 194
te ki a franc vagy?? spion vagy?? vagy belegázoltam a Beatles topicon a vallási identitásodba???
Előzmény: Buratínó (193)
Buratínó Creative Commons License 2008.02.05 0 0 193
Naná, hogy nem! Főleg, ha egy nagy, erős, agresszív hokis akarja a vitáját ily módon rendezni. (Amúgy a "tettre hívásod" nem volt valami konkrét... - de ne fáradj, nyilván nem fogok egy ilyen bátor harcossal leállni tusakodni)
Előzmény: vrossi (192)
vrossi Creative Commons License 2007.12.17 0 0 192
egy igazi köcsög vagy annyi vér sincs a pucádban hogy ha tettre hivnak oda merj állni

Előzmény: Buratínó (191)
Buratínó Creative Commons License 2007.12.17 0 0 191
Most már látom, hogy te biztosan nagyon veszélyes robogós lehetsz. Sőt, rengeteg nagyon veszélyes robogós van, és mind találkozni akarnak velem. Azt hiszem, most már félek annyira, hogy óvatosan kiválasszam a még nálam is kisebb egyedeket, és azokat tanítsam csak móresre...
Előzmény: vrossi (190)
vrossi Creative Commons License 2007.12.04 0 0 190
annak biztos vádirat lenne a vége nem ér annyit ez a paraszt
Előzmény: Besenyő Pista (189)
Besenyő Pista Creative Commons License 2007.11.01 0 0 189
Azért én megnézném amikor Vrossit megkóstolod a nyílt utcán.... :O)
Előzmény: Buratínó (184)
Buratínó Creative Commons License 2007.07.02 0 0 188
Na tessék. Manapság már csak ilyen bátor utcai harcosoknak adnak engedélyt internet-hozzáféréshez?!
Előzmény: Zuzzer (186)
Buratínó Creative Commons License 2007.07.02 0 0 187
Kedves Tommy!

Örülök, hogy ilyen pozitívan állsz az Élet dolgaihoz. Az én alapvető problémám a robokókkal kapcsolatban nem az, hogy lassan mennek, ehhez nyilván mindenkinek joga van. A bajom pusztán azokkal a robogósokkal van, akik mikor elémslisszolnak az álló sorban, akkor robokóként közlekednek, mikor pedig visszaelőznéd őket - a saját ritmusodban -, akkor autóként viselkedve a sáv közepén tögyörögnek, hogy nehogy eléjük kerülj. Külön-külön semmi bajom a két viselkedéssel, hiszen mindkettő egy-egy vezetési stílusra, illetve közlekedési kultúrára utal. De ha a kettőt vegyíted, az nem túl elegáns forma.

A harcosok hsz-eit pedig egyáltalán nem veszem zokon, sokkal inkább szórakoztat a dolog.

Külföldre nem szívesen járok, megvan itt minden kis hazánkban, amire az embernek szüksége lehet.

Robogót szintén nem veszek, mert félek hogy felborít a sok kulturálatlan autós.

Amúgy sok mndenben egyetértünk.

Üdv:
Buratínó
Előzmény: TommyGun (185)
Zuzzer Creative Commons License 2007.06.19 0 0 186
Nem szívesen találkoznék a topicnyitóval! Nagyon rosszul járna és még én kerülnék bajba miatta!
TommyGun Creative Commons License 2007.06.19 0 0 185

Üdv BTinó! :)

Alapvetően értem azt a problémád, hogy feltartanak a 40-nel közlekedő robogók. Az én oktatóm is azt mondta, hogy nem szabad sebességet túllépni, de fel kell venni a forgalom ritmusát, mert az balesetveszélyes ha vkit, kerülgetni kell!

 

Másik topicban írtam már, hogy autósként is mindig elengedtem a gyorsabb járművet, helyet csináltam motornak, robogónak, hadd menjen. Nekem mi károm lenne abból, hogy ő halad? Semmi. Sőt, még talán egy kis jó érzés is jut nekem, azáltal, hogy megköszöni, hogy figyeltem rá és elengedtem.

 

Most, hogy lecseréltem a kocsit motorra (jelzem az kritérium volt nálam, hogy lehessen vele haladni, mert nem akartam, hogy kerülgessenek), még jobban figyelek kocsival. Sose éreztem úgy, hogy legyőztek, ha megelőztek. De én épp úgy nem értem azokat az autósokat, akik maxgázzal kielőznek, hogy hamarabb odaérjenek a piroshoz, ahol én előresorolok, és soha többé nem látnak... Még se akartam őket felborítani még. Hadd menjen a hülye. Engm az is zavart mikor a régi Swiftemmel 110-zel beelőztem egy 90nel tötymörgő Mercit, mirer az maxgázzal megelőzött, és újra 90-nre állt...

 

No szóval itt nem a haladni vágyókat kell felborítgatni, hanem azokat akik gátolják a forgalmat! A tötymörgőket, a 80as-alig-látok-valamit-még-sosem-vezettem-havon-de-fázok-ezért-20szal-megyek bácsikat, a mobilfülű-rúzsozó-indexnélkülibömbis cicákat, fasza-gyerek-vagyok apu verdájában csávókat, a faszavagyok a 100ezres roncsomban gyerekeket, az úgy is letollak kamionosokat stb... és persze a forgalmat akadályozó 40es robogókat. de ha valaki ezzel is csak közlekedni akar, ám tegye (persze ne más kárára).

 

Alapvetően szar a közlekedési morálunk. Szerintem egyszerűen mindenkinek jobban kellene odafigyelnie a másikra, kicsittoleránsabbnak lenni, és bátrabbnak az utakon. Ez utóbbira szerintem azért lenne szükség, mert engem az is tud zavarni, ha magasabb rendű útra akar valaki rákanyarodni, vagy áthaladni rajta, ahol nincs lámpa, és 5 méterre áll meg a kereszteződéstől. Naná hogy senki sem fogja őt beengedni, mögötte meg feltartja a közlekedőket...

 

Szóval alapvetően szerintem nagyon rosszul közelítetted meg a témát a topicnév megválasztásával.

 

Amúgy nem értem miért veszed zokon, hogy egyesek le akarnak rúgni, vagy ha nem is téged, akkor a tükröd. Ha egy kétkerekűs lerúgja a tükröd, kúrva ideges leszel, max 20-eből lesz új tükröd (bocsi Szuzihoz 5ért) és kész. Ha fellöksz egy robogóst, annak az életébe is kerülhet, és otthon marad a családja, gyereke egyedül...

 

Szóval lehet, hogy viccnek szántad, de hülye vicc, az biztos. Nem kellene az embereket uszítani, van elég uszító ember az országban. Nézz körül, mit csináltak honfitársainkkal? Testvérek nem beszélnek, mert az egyik jobbos, másik balos...

 

Inkább egy tolerancia-hogyan közlekedjünk topicot kellett volna nyitnod!

 

Tegyé félre pénzt, utazz el Rómába, Athénbe, Párizsba, Egyiptomba, Törökországba, vagy az is jó, ha lemész Szuzival a horvát tengerpartra, és nézz körül, hogy ott hogyan közlekednek. Nagyvárost mentesíteni kell a sok kocsitól.

 

Nekem fél óra a melóhely robogóval, egy óra kocsival, és két óra BKV-val.

Robogó kb. havi 5-6eFt, kocsira 20-30eFT a benzin, BKV meg büdös koszos, és már 8eFT a havi bérlet, és még menetredhaz is kötve vagy.

Mérlegelj te is. Vegyél egy robogót, hamar visszajön az ára, és utána mondj újra véleményt.

 

Üdv:
Tommy

Buratínó Creative Commons License 2007.06.13 0 0 184
Remélem, nagy betűkkel van ráírva a Gilera meg a Nexus, mert amúgy a fene sem ismeri fel ezeket a kis izéket. A Rossi sisak mit jelent, Rossi arckép van rajta, vagy rá van írva, hogy Te vagy a Rózsi? Vagy Ájlávrossi feliratot kell keresnem? Vagy olyan sisak, amilyen Rossinak van?
Ovidon?! Dugni is akarsz, Te kis huncut? Ki kell, hogy ábrándítsalak, sajnos(?) csak hölgyek jöhetnek szóba. Bár ha Te Valentina Rossi vagy, akkor beszélhetünk róla...
Előzmény: vrossi (183)
vrossi Creative Commons License 2007.05.20 0 0 183
keres egy gilera nexus t piros fekete rossi sisak ja és az ovidont ne felejts el nem kéne hogy szaporodj!!!!!
Előzmény: Buratínó (178)
djsms Creative Commons License 2007.05.09 0 0 182
Ok, kapsz 1 év enyhítést az életfogytigból :P
Előzmény: Buratínó (181)
Buratínó Creative Commons License 2007.05.09 0 0 181
Azért az csak enyhítő körülmény, ha az uzival körbelövést a sértegetés hatására követem el...
Előzmény: djsms (180)
djsms Creative Commons License 2007.05.09 0 0 180
Csak a KRESZ szerint nem teljesen :)
A jobbról előző motoros CSAK szabálytalan, ellenben a kis oldaltávolságot tartó, vagy épp nem tartó... autós, aki még fel is akarja lökni a motorost az VESZÉLYEZTET!
Utóbbi pedig SZIGORÚAN TILOS!
A különbség kb olyan, mint valakit szóban sértegetni vagy uzival körbelőni... Sértegetésből baj nem nagyon lesz, de ha eltéved egy golyó...
Előzmény: Buratínó (179)
Buratínó Creative Commons License 2007.05.03 0 0 179
Az Általad leírtakból következően a robogós viselkedése okozza az alapvető konfliktust.
Előzmény: djsms (175)
Buratínó Creative Commons License 2007.05.03 0 0 178
Ó, de kár, hogy erről lemaradtam, biztos egy jót csevegtünk volna. Bár a szűk időintervallumhoz képest elég tágra sikerült a térbeli behatárolása esetleges randinknak. Ráadásul nem írtad oda, hogy lesz-e vörös rózsa a gomblyukadban, vagy mi egyébről ismerhettelek volna fel? Vagy az általad választott útvonalon az adott időpontban Te lettél volna az egyetlen robogós?
Előzmény: vrossi (176)
djsms Creative Commons License 2007.04.24 0 0 177
Ugyan még nem volt minden kamionos lökjön le egy autót topik, de ettől függetlenül megteszik... Tegnap egy ismerősömet lökte le egy kamion egy nem is kicsi árokba, majd ezután angolosan távozott...
vrossi Creative Commons License 2007.04.22 0 0 176
egem minden reggel 8 ora körül megtalálsz az m7 budaörsi ut-alkotás ut -obuda -szentendre utvonalon annyira várom megprobálj felboritani biztos lesz egy meghatározó élményed sivár kis életedben
Előzmény: Buratínó (173)
djsms Creative Commons License 2007.04.22 0 0 175
Ejha látom a kikerülés-előzés kérdése sokak számára nem teljesen egyértelmű!
Nos kikerülni csak olyan járművet lehet, amelyik megállt vagy várakozik. Megállni illetve várakozni pedig csak ott szabad, ahol ez nem tilos. Forgalmi sávon belül pl piros lámpánál lévő járművet a forgalomban résztvevőnek KELL tekinteni, mivel ott megállni tilos. (Kivéve, ha ezt tábla külön megengedi) Aki meg a forgalomban részt vesz az se nem megállt se nem várakozik, szvsz nem lehet kikerülni sem, csak megelőzni. Akkor is, ha forgalmi okokból nem halad (vagyis egyhelyben áll)
Tehát a forgalmi okokból nem haladó jármű nem áll és nem várakozik, vagyis kizárólag előzni lehet. Forgalmi sávon belül autót pedig tilos megelőzni (segéd)motorkerékpárral még akkor is, ha lenne elég hely. Fordítva, ha van elég hely, meg szabad előzni az egy nyomon haladó járművet.
Vagyis ha lámpánál a motoros sávon belül megelőzi (és nem kikerüli!) a sort akkor szabálytalan volt. Meg élelmes és gyors ;)

Na most a topiknyitó által felvetett visszaelőzéshez érdemes megnézni az előzés szabályait is.
Ugyebár több feltételnek kell teljesülnie, hogy lehessen előzni.
Az egyik legfontosabb, hogy tilos zavarni! Na most ha visszaelőzöd a robist, behúzod elé a kormányt és egyből rálépsz a fékre az már nem jó, mert minimum zavartad az illetőt. Ugyanakkor előzni csak a megengedett sebességhatárokon belül szabad. Ha a robis 40-el halad 50-es táblánál kizárólag akkor előzheted meg, ha az előzés teljes időtartama alatt senkit sem zavarsz. Ez pedig csúcsforgalomban gyakorlatilag kivitelezhetetlen, ergo 99%-ban nem előzhetnéd meg a robist.

Szóval akárhogy is nézzük ez az oda-vissza előzgetés mindkét fél részéről szabálysértések árán lehetséges csak, vagyis egyik fél se csak áldozat vagy elkövető.

Ami meg a bunkókat illeti sajnos mindenütt jelen vannak. Robogón, motoron, autóban, teherautóban stb... A döntések meghozásakor MINDIG tekintettel kell lenni a kisebb, sérülékenyebb közlekedő partnerre. Vagyis még ha a másik hülye is akkor is TILOS veszélyeztetni stb. Anyázni szabad ;)
TigrisÚr Creative Commons License 2007.01.05 0 0 174

Tudod, a feljelenés és a feljelentgetés között van egy különbség. Aki feljelent, az önbíráskodás helyett azt a megoldást választja, hogy a törvényes igazának hivatalos úton szerez érvényt, a szabálysértés elbírálását pedig a hivatalos szervekre bízza, ahelyett, hogy ő jobban tudja. Aki feljelentget, az a nagy számok törvényében bízva sportot űz abból, hogy sokakat feljelentsen, hátha egyet csak megbüntetnek. Eddig egy feljelentésem volt, amikor egy kisbusz esőben rám akart sávolni, az elsőbbségadást meg nem adva, amit a járőr rendőrök is megerősítettek.

Nyugodtan lehet utálni a robogósokat, és akár fel is lehet őket jelenteni. Ugyanakkor anyagi kár okozásért én is feljelenthetem azokat, akik önbíráskodással élnek, és felborítják a robogómat.

Előzmény: Buratínó (172)
Buratínó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 173
Dehogy borítalak, most írtad, hogy mindenkit feljelentesz, az meg a fenének se hiányzik. Ráadásul kezd az a paranoiás (ez az, amitől még korántsem biztos, hogy nem üldöznek) érzésem kialakulni, hogy esetleg Te is, mint a többi harcias robogós, bántani akarnál, úgyhogy ha nem haragszol, továbbra is meghúznám magam a gyáva arctalanságban, és innen osztanám tovább az igét az arra rászorulóknak. (Az sem túl csábító lehetőség, hogy dühödt swiftutáló kamionosoknak fedjem fel a kilétem...)
Előzmény: TigrisÚr (169)
Buratínó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 172
No igen, a feljelentgetősdi szép, ősi magyar szokás. Örülök, hogy ezt a folklórt is felvállalja valaki, aki ráadásul valóban sokkal okosabb, mint én, hiszen például mit sem foglalkozik a magamfajta buta egyedekkel. Büszke vagyok Rád! Mindemellett én továbbra is utálom az előredöcögő, aztán hosszú sorokat feltartó robogósokat, mert még egyelőre jogomban áll.
Előzmény: TigrisÚr (168)
Buratínó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 171
Ez valami szimbolikus dolog? Ha azt válaszolnám, hogy a Tiéd, akkor forradalmi perspektívákat nyitó konstruktív párbeszéd alakulna kettőnk között?
Előzmény: Törölt nick (167)
Buratínó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 170
Most mér, a traktorosokkal már nem lehet együttélni?! Amúgy igen, együtt lehet élni, csak meg kéne tanulni kulturáltan vezetni. Rajta, robogósok, bizonyítsátok, hogy képesek vagytok a fejlődésre!
Előzmény: dokeee (166)
TigrisÚr Creative Commons License 2006.08.16 0 0 169
'tinó! Nekem egy fekete Honda Diom van, ZX léte ellenére csomagtartó van rajta, ez a különös ismertetőjele, ja meg szilvakékek a felnik, szóval ha borítani akarod, akkor hajrá! Cserébe te is elárulod, hogy milyen rendszámú kocsival jársz-kelsz? Csak azért kérdem, hátha járnak erre kamionosok, akik mondjuk kis swiftes hősöket szeretnek feldönteni...
TigrisÚr Creative Commons License 2006.08.15 0 0 168

Hm. Érdekes topic. Az mégérdekesebb, hogy tkp. Buratinóval senki nem ért egyet.

Tudod, van egy vicc. Megy az autópályán az autós, hallgatja a rádiót, bemondják, hogy egy őrült autós szembemegy az autópályán a forgalommal, mire csodálkozva kérdi, "Hogyhogy egy? Mindegyik!"

Tudod, mindenkinek joga van feljelenteni akár engem is, ha vmi disznóságot csinálok a forgalomban. Felvettem egy jó szokást, én is feljelentem, pl. rendszám alapján minden autóst, aki pl. leszorít az útról, nem ad elsőbbséget, és hasonlók. Tudod, kocsik közt előremenni, döcögni lassan a forgalomban nagy kaland, nem veszélyeztetek vele senkit. De elsőbbséget nem megadni, leszorítani az útról már a motoros/robogós testi épségét veszélyezteti. Volt balesetem, egy kisbuszos hibájából, a feljelentést megtettem, a rendőröknél az ügy. Semmi kedvem buszt vagy kocsit karcolni, feldönteni, vagy ilyen kis butákkal vitatkozni, mint te, Tinó Búra, jogállamban élünk, döntsön a törvény, te pedig nyugodtan gyűjtögesd a feljelentéseket és a büntetőpontokat!

Ja igen, és akasszuk fel a radikálisokat! Utáljuk a gyűlölködőket! Húzzunk be először mi az önbíráskodóknak! :D

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.14 0 0 167

Úgy látom te vagy a topicnyitó.

Van egy üzenetem a számodra:ANYÁD!!!!!!!!!!!!

 

egy motoros

Előzmény: Buratínó (164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!