Keresés

Részletes keresés

The_Rible Creative Commons License 2024.07.30 -1 1 7576

vót már

Előzmény: CD-DC (7575)
CD-DC Creative Commons License 2024.07.30 -1 1 7575

Itt  meg a BINGO  marketek térképe...

 

https://www.bingotuzla.ba/bingo-marketi/

Előzmény: policecars (7574)
policecars Creative Commons License 2024.07.30 -1 1 7574

A szerb részen nekünk nagyon bejött a Tropic hálózat, ugyan nem kerestünk gluténmentes termékeket, de amekkora választék volt, biztos akadnak ilyenek is. Itt találod az üzleteket, a zöldek a nagyobbak:

 

https://tropic.ba/lokacije/

Előzmény: Magdi0820 (7570)
ufonauta2 Creative Commons License 2024.07.30 -1 1 7573

Elég jól ellátott bolt. Bár tavaly nem vásároltunk ott és előtte sem figyeltem, hogy van e gluténmentes élelmiszer, de nem kizárt.

Ehe... mi 16-án szunyókálunk egy éjszakát a Plivsko Jezero kempingben. :)

Előzmény: The_Rible (7572)
The_Rible Creative Commons License 2024.07.30 -1 1 7572

Ahogy látom a Pliva tavak/malmok felé vezető út mellett van Bingo Jajcában. De van egy csomó más bolthálózat is.

 

https://www.bingotuzla.ba/bingo-marketi/

Előzmény: fekvőrendőr (7571)
fekvőrendőr Creative Commons License 2024.07.30 -1 2 7571

Hatalmas BINGO hipermarketek bannak szerte Boszniában, ott minden /is/ kapható. Nagy valószínűséggel ott találsz gluténmentes élelmiszert.

https://www.bingotuzla.ba/

 

Előzmény: Magdi0820 (7570)
Magdi0820 Creative Commons License 2024.07.30 -1 0 7570

Sziasztok!

 

Kb. 15 éve olvasom a fórumot, köszönöm a sok hasznos infót. Most viszont egy kérdésem lenne.

 

Jajcaban töltünk majd 2 napot augusztusban. Boszniában könnyen tudok-e gluténmentes élelmiszert vásárolni? (Gondolom nagyobb boltokban elérhető.) Esetleg melyik üzletet keressük fel, vagy egyszerűbb, ha mindent itthonról viszek? 

Esetleg Jajcaban gluténmentes étteremről tud-e valaki?

Melyik jégkrém gluténmenetes? (gyerekek miatt, itthon a Magnum)

 

Köszönöm, ha tudtok segíteni. Nem szeretnék túl sok időt boltokban keresgélve tölteni.

Pompiere Creative Commons License 2024.07.29 0 0 7569

A Makarskai Riviérát már én is, mi is várjuk. :-) Augusztus 5-től leszünk ott egy bő hétig, utána pedig két nap Mostar, előtte útba ejtve Međugorje. Boszniára nagyon kíváncsiak vagyunk.

Előzmény: The_Rible (7564)
yulo62 Creative Commons License 2024.07.29 -1 0 7568

Köszönöm.

 

Aztán már nekem is eszembe jutott, megtaláltam.

Megnéztem még a Humhoz vezető utat is, van egy tavaly augusztusi videó, valami borzasztó az út.

 

 

Előzmény: Bosanac (7567)
Bosanac Creative Commons License 2024.07.29 0 0 7567

Kérésednek megfelelően az "Europe Roads" felhasználó végigment a Tuzla - Kladanj - Olovo - Sarajevo (M18) útszakaszon.

Az eredményt itt láthatod:

https://www.youtube.com/watch?v=jyK_2iyheSw

https://www.youtube.com/watch?v=GxSZN-CkqiQ

 

Hasonlóan a Bosnia Video felhasználó 10 hónapja a Bileca - Vracenovici szakaszon.


https://www.youtube.com/watch?v=ZzYyHPkUdrs

 

A boszniai utakról rengeteg videó van fent a YT-on, több erre szakosodott csatorna is van.

Beírod a keresőbe az érintett helységeket és/vagy az út számát és kidobja

Előzmény: yulo62 (7565)
saválló Creative Commons License 2024.07.29 -1 3 7566

Mint már többször említettem a horvát túlárazott tengerpart ki van zárva abból bőven elég volt örökre, ha Adria akkor inkább 100x a bosnyák tengerpart.

 

Előzmény: The_Rible (7564)
yulo62 Creative Commons License 2024.07.29 -1 0 7565

Ezzel én is így vagyok, hogy jobban várom az utat a tengerre, mint a megérkezést. Át a boszniai hegyeken.

 

Apropó, tud valaki infót, arról, hogy milyen az út Tuzla után Szarajevóig? Tuzla - Kladanj - Olovo, ez térkép szerint az M18-as út.

Šamac - Gradačac - Srebrenik - Tuzla vonalat ismerem, ott jó az út. R462 és M1.8

 

Másik kérdés: Bilećából a MNE határra (Vraćenovići) vezető R431 milyen, illetve, majd a határ után Vilusiba vezető montenegrói út milyen?

Erre még nem jártam, viszont tervezem.

The_Rible Creative Commons License 2024.07.29 -1 0 7564

Köszi az összefoglalót. Most még csak egy kóstolót kaptatok, de én már elég régóta úgy vagyok, hogy nem a tengerparti megérkezést várom, hanem az utat Bosznián keresztül.

Neum a legkevésbé érdekes/jó a tengerparti üdülésre. Ha onnan már csak egy kicsit továbbmentek Peljesacra, Korculára, Hvárra, vagy a Dubrovniki Riviérára, vagy esetleg visszafelé Makarskai Riviérára egy egészen más világot találtok.

 

A többiek meg csak menjenek északra, lessék az esőfelhőket, fürödjenek a hideg vízben, és álljanak az autópályán dugóban.

Előzmény: saválló (7563)
saválló Creative Commons License 2024.07.29 0 4 7563

Üdv!

Hazaérkeztünk első boszniai nyaralásunkról 07.14-07.28- ig.

10 nap Neum, 2 nap Mostar majd 2 nap Szarajevó volt a menetrend.

Lefelé hajnal 02-kor indultunk, 9.5 órát utaztunk (650 km ) kényelmesen, sokszor megállva, ahhoz képest, hogy kevés az autópályás szakasz elég jól lehetett haladni még a kanyargós utakon is, Svilajnál semmi várakozás.Jó minőségű a pálya, ha van, és többségében a főutak is, sok a sebességkorlátozás, és fix radar.

Neum zsúfolt üdülőtelep amerre a szem csak ellát apartmanház apartmanház hátán, szűk utcák sokszor mindkét oldalán is parkoló autókkal hiába a fizetős parkolóövezet.

Az apartmanunkhoz volt saját parkoló, de mivel az út túloldalán is autók álltak így nehézkes volt a beparkolás, de legalább volt hová.

A szállásunk a köves, kavicsos strand felett volt közvetlen, így a teraszról jártunk le fürödni majd utána a saját teraszunkon az árnyákban ejtőztünk.

A strand kis kavicsos, a víz tiszta de hirtelen mélyülő, a part nagy köves nem éppen kisgyerekeseknek, igaz ettől függetlenül voltak.A víz hőfoka, na az nagyon tetszett, 28-29 fokos volt igaz hőség is volt hozzá 34-38 fok végig.

Közelben kis supermarket dupla árakkal a normál üzlethet képest, de közel volt.

Nagyon megvoltunk elégedve mindennel, kedves emberek mindenhol, szinte csak angolul lehet kommunikálni, a németemmel mehettem a sunyiba.:)

10 nap után irány Mostar (előtte Kravica-vízesés túra )Neretva parti medencés apartmant foglaltunk, ami jó választás volt a 36-38 fokban.

Szép kis város, az óváros 10 percre volt gyalog, bazár minden mennyiségben, és sok sok látnivaló, és sok ember.:)

Itt is minden rendben volt annyira, hogy úgy gondoljuk ide még biztosan visszatérünk.

Mostar után irány Sarajevo (előtte Blagaj Tekka) előtte 20 km-el megállt a forgalom a pályán, 2 órát álltunk szinte egy helyben a 34 fokos tűző napon, néhány 100 métert araszolva a 2 óra alatt.

Szállásunk a centrumhoz közel volt ca. 8 perc gyalog, de a hegyoldalban meredek szűk utcákon megközelíthetően.

Itt is tetszett maga a központi rész a bazárral, sétálóutcával, sok sok látnivaló, és sok sok ember.:)

 

Innen indultunk haza vasárnap reggel 8-kor kényelmesen, útközben INA kútnál tankoltunk, kávéztunk a diesel 2.55, Svilajnál ca. 20 perc tötymörgés, volt előttünk ca. 15 autó, de lassan ment.

Utána már csak itthon M6-os benzinkútnál álltunk meg kávézni, kora délután értünk haza ahol szintén 38 fok volt.

 

Összességében nagyon elégedettek voltunk mindennel, nagyon bejött nekünk Bosznia-Hercegovina.

Ha belegondolok a korábbi horvátországi fizetőkapus, tömegnyomoros, állandó zsúfolt autópályás közlekedésre, és a jéghideg Adriára, ez ahhoz képest megváltás volt.:-)

Jónéhány horvát nyaralás után döntöttünk a boszniai nyaralás mellett, nagyon jól tettük.:)

 

Jóval kedvezőbb szállásárak, általában mindenhol kedvezőbb árak, üzemanyag, bolti árak, éttermek.

A megszokotthoz képest lassabb haladás ellenére az oda vissza út is rendben volt.

 

 

saválló Creative Commons License 2024.07.24 -1 3 7562

A tengerpart után Mostar, 37 fok......

saválló Creative Commons License 2024.07.21 0 0 7561

"Immár sokadszorra."

Akkor biztosan bevált.:)

Előzmény: jasna (7549)
saválló Creative Commons License 2024.07.19 -1 3 7560

Az Adria hivatalosan is 28-29 fokos, sosem gondoltam volna korábban, hogy egyszer olyan meleg is lehet a tenger, mint mondjuk a Vörös-tengernél. 

Mondjuk eddig csak Isztriától Zadarig,  és kicsit lejjebb voltam az Adrián, a normál a 21-max 24fok volt.

yulo62 Creative Commons License 2024.07.15 -1 0 7559

Mostar - Stolac - Ljubinje - Trebinje, erre gondoltam. 

Itt jöttünk tavaly nyáron és még csinálták. 

Előzmény: The_Rible (7554)
jasna Creative Commons License 2024.07.15 0 1 7558

Metkovic ma du - is tökéletes volt, ... viszont Mostar 17h - 42 fok, ( az autó hőmérője szerint ) nem kellett félni hogy gyorsan kihűl a frissen vásárolt ipari mennyiségű burek..

Előzmény: The_Rible (7554)
saválló Creative Commons License 2024.07.15 -1 3 7557

A tenger hivatalosan 28 fokos, tegnap az én hőmérőim is ennyit mutatott.

Igen ez nem észak-Dalmacia ahol ugyanebben az időszakban ( főszezonban) rendre 21 fokot mértem.

Előzmény: saválló (7548)
saválló Creative Commons License 2024.07.15 0 0 7556

Annyira új, hogy a nagy közlekedési táblákon a települések távolságát elfelejtették feltüntetni, de ettől függetlenül brutál jó minőségű utat építettek, igaz egyetlenegy parkoló sincs, így biztosan olcsóbb volt.:)

Előzmény: The_Rible (7554)
The_Rible Creative Commons License 2024.07.15 -1 0 7555

Ha valaki erdei kirándulást, hegymászást tervez, akkor tudom ajánlani a Rujistéből induló túraútvonalakat a Prenj csúcsaira. Megálltunk egy kicsit hűsölni, kirándulni. Kb. nulla turista, és medvével sem találkoztunk :)

Valami ilyesmit kell elképzelni: https://youtu.be/UYxqvrXwCjk?si=j1io7hDPY-dsjdli

Csúcsra nem volt időnk felmenni, de a felmentünk kb. 1600 m magasra.

 

Ilyenkor dög melegben nem tengerpartra kellene menni, ahol még melegebb van, hanem fel a hegyekbe. Isteni kellemes idő volt

The_Rible Creative Commons License 2024.07.15 -1 0 7554

Stolactól Neum felé készült el új út (majdnem végig, csak Stolacnál hiányzik egy kicsi szakasz). Ezért is használtam pl. tavaly kerülőnek, hogy a Metkovici/Gabela Polje-i több órás várakozást kikerüljem. Az út kerülő, tehát hosszabb, mivel viszont jobban lehet haladni, a menetidő kb. ugyanannyi, plusz megspórolja az ember a határon való várakozást.

Idén viszont eddig nem kellett kerülni, Metkovic is tökéletes volt.

Trebinje felé ugyanaz az út, ami eddig is volt.

Előzmény: yulo62 (7553)
yulo62 Creative Commons License 2024.07.15 -1 0 7553

Gondolom, ott Stolac környékén Trebinje felé már kész az út teljesen. Tavaly, mikor jártam arra, akkor még csinálták.

Előzmény: The_Rible (7550)
saválló Creative Commons License 2024.07.15 -1 3 7552

A vasárnap az azért vasárnap, kamionstop itt is van, szinte 0 kamion, alig találkoztunk 1-2-vel ami sokat számít a kanyargós erősen korlátozott sebességű főutas haladás miatt.

Előzmény: jasna (7549)
jasna Creative Commons License 2024.07.15 -1 0 7551

Köszi az infót neked is !

Előzmény: The_Rible (7550)
The_Rible Creative Commons License 2024.07.14 0 0 7550

Tegnap délután, este jöttem hazafelé végig ezen az útvonalon. Végig nagyon jó lehetett haladni, még Metkovicnál is talán ha egy autó volt előttünk, sehol nem kellett várni, pedig szombat volt. A forgalom is egészen laza volt. Nem is emlékszem, hogy az elmúlt sok évben mikor volt ilyen enyhe forgalom. Odafelé kerültem Stolac felé az elmúlt évek tapasztalatai miatt, de gyakorlatilag felesleges volt. Azért jó megnézni előre a határforgalmat, ha Németroszágban, Olaszországban is beindulnak a nyári szabadságolások.

jasna Creative Commons License 2024.07.14 0 0 7549

Köszi a tájékoztatást, holnap hajnalban ( immár sokadszorra ) ugyan ezen az útvonalon megyünk Klek - be, ...de a friss  infó...az mindig jól jön.

Előzmény: saválló (7548)
saválló Creative Commons License 2024.07.14 -2 3 7548

Üdv! 

Már itt ülök az apartmanunk teraszán néhány méterre a tengertől .

Hajnal  02- kor indultunk,  Udvarnál léptünk be Horvátországba majd Svitajnál Boszniába, a határon rajtunk kívül senki nem volt.

11:30 körül értünk Neumba, nekünk 650 km volt az út idáig. 

Ugye kevés autópálya sok sok kanyargós főút 60-70-80-as korlátozások. Sok fix kamera, de az offline navink jelezte mindet.

Többször megálltuk pályán pisiszünetre majd utána is főútas haladás közben benzinkútnál vendéglőnél kv+pisiszünetre , elvégre nem kellett sietni az apartmanunk 12-től volt a miénk.

Nagyon jó utak végig, igaz a hosszú kanyargós haladás lassú volt, de ez most nem zavart minket, időben ideértünk kényelmesen.

38 fok fogadott minket a tenger jó kellemes még nem mértem meg a hőfokát mert nem vittem le a hőmérőmet fürdéskor. 

Eddig minden o.k. a teraszról árnyékban ülve írok.:)

The_Rible Creative Commons License 2024.07.06 -1 0 7547

Én is csak egy éve jártam arra, de nem tudok róla, hogy bármi változott volna

Előzmény: triker (7546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!