Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.20 0 0 235
nem a négyzetkilométerre huzzák a lottot. csak nem tudni mire. De akkor is furcsa, hogy az USA-nak egyszerü emberek kellenek és föleg a 3. világbol. Azokkal könnyen meg lehet etetni a dumákat--no meg elmennek katonának is. Ahogy te is elmentél.
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 234
Láttál már egy térképet? Afrika hányszor nagyobb mint EU? Ergo, több a lakos is.
Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 233
megint a biometrikus etetés, az index hireiben olvashatjuk

Ez az egész egy cirkusz. Engem csak annyiban idegesit, hogy a barátaim, rokmonaim nem tudnak meglátogatni, mivel nyugdijas vagyok és alacsony a nyugdijam. Tehát egy másik nyugdijas Mo. kifizet 100 dollárt és elutasitják.

Közben a mexicoi határon naponta ezrével jönnek be az illegálisok. Csak gondolnak egyet és átjönnek.

1. ha az USA elöirja a biometrikus dolgokat, akkor azok miért nem kellenek pld. a már VWP országoknak?

2. tehát nekik miért nem kell az a pár lényegtelen életrajzi adat?

3. Nekik miért nem kell aláirni a megállapodást??

4. Ha a németek utazhatnak biometrikus nélkül, miért nem utazhatnak a magyarok anélkül??



5. ha az USA szelektálni akarja a VWP –ot ( ez látszik ) akkor nem kell itt aláirás, elég ha arra ügyel, hogy a felemelt 10 % felett tartsa az elutasitásokat. A vizumkérelmeket minden alapos ok nélkül elutasithatják és el is utasitják.

Nincs konkrét szabály, hogy akinek pld. minden feltétel megfelel, annak kötelesek kiadni. Akkor is van egy szubjektiv döntési jog: a konzul vagy az ügyintézö ugy látta. És ha tévedett—akkor is a 10 %-hoz tévedett, a papír és a számok fognak beszélni.







Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 232
Következö évre: see carefully EXCEPT

All DV Chargeability Areas Except Those Listed Separately

Region
AFRICA 6,700


ASIA 2,100
EUROPE 5,800
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 2
OCEANIA 300
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 400

Except:
Egypt:
3,400
Ethiopia:
2,900
Nigeria:
4,700

Tehát ez azt mutatja, hogy Afrikábol 6700, + Except 11000=17700, amig Europábol 5800, ???
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 231
aktuális ebben a kérdésben:

ha a fene fenét is eszik sem lesz elöbb vizummentesség 2009 január elött. Ez alapjában véve egy rossz hir, miközben a mexicoiak ezrével jöhetnek be e hegyekböl, a magyaroknak 100 dollárt kell fizetni az elutasitásért, aztán sosem kapnak vizumot mert priuszuk lett.

Egyáltalán ez az amerikai emigrácios politika egy örület. Többmillio német lottozobol 1000 körül lett kihuzva, miközben csaknem 10 ezer kenyai nyert. Hogyan??

Azt gondolom, Amerikának nem értelmes szakemberekre vagy europai ügyesekre --hanem ujra rabszolgákra van szüksége akik befogják a pofájukat, megvesznek minden olcso és használt dolgot, szavaznak ---és beleolvadnak a fekete tömegbázisba, szavaznak Obamára????

Kenya mellett több ezer más afrikai országbol is nyert. Marokkó pld. csaknem 5000.
Hajrá Afrika.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 230
hello pumpi
a budapesti amerikai konzul irja ezt egy kerdezonek, miert nincs vizummentesseg,.....

"""Továbbra is bizonyítékaink vannak arra, hogy turista vagy üzleti vízummal rendelkező magyar állampolgárok illegálisan dolgoznak, ill. letelepedni szándékoznak az Egyesült Államokban. Nehéz megjósolni, hogy Magyarország mikor fog megfelelni a vízummentességi program feltételeinek."""""

ebbol csak az latszik, hogy az amerikaiak nem hulyek es figyelik a dolgokat. Amig Mo. vagy mas EU-hoz tartozo gyengelkedo orszagban olyan nyomor es bizonytalansag lesz, nehez elkepzelni a valtozast.
mondjuk a Hillary probalt besimulni az emigrans szavazokhoz, tamogatja a VW program kiterjeszteset a keleteuropai eu orszagokra is.....
Hillary viszont sajnos olyan gyenge, mint az egesz vizum kerdes
Előzmény: pumpika666 (223)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 229
sajnos nem csak a szerbeknek, hanem a délvidéki magyaroknak is.
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 228
http://hu.wikipedia.org/wiki/Schengeni_egyezm%C3%A9ny

Az érdekes lehet még, hogy a magyaroknak Svajcba is kell vizum majd és viszont???
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 227
Nincs nyitva, és éppen ez a példa, tehát az EU védekezik a korlátlan beáramlás ellen.
A szerbeknek meg vizum kell Magyarországra.
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 226
A Roman-Magyar hatar nincs nyitva?
Ott nincs Schengen?
Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.13 0 0 225
kedves vagy hozzám pumpi, de miért ne engednének be? Mi rosszat tettem a vizum kérdésben?? Én csak egyetértek az USA feltételeivel, és ha valaki betartja jöhessen.
Mi ebben a rossz.

De ha már ilyen vzummentességes irán yzatban vagy, akkor pld. miért nem nyitják ki a románümagyar határt? És miért kell vizum pld. a nem EU országoknak?? Nos most mi van, csapdába estél???
Előzmény: pumpika666 (223)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.12 0 0 224
Vizum nem kell, de penz igen. Sok, mert most szar a $.

Dolgozni meg lassan mar a mexicoiak sem tudnak, papirok nelkul.
Előzmény: pumpika666 (223)
pumpika666 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 223
remélem a képedet már kirakták minden eu-ország repterére, hogy nehogy véletlenül beengedjenek :D
Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.12 0 0 222
Valami dereng, pár EU ország renegate kapaszkodik a vizum eltörlésére. Az EU alapitok tiltakoznak a biográfikus adatok kiadása ellen. Nem értjük, miért? Mi a probléma ha a fogadó ország --ahol már egyszer elszabták az ellenörzést- most tulzásba viszi?

Mellesleg pont Németország aki a keblén melengette a terroristákat hamburgban a hiányos adatok miatt felelös amiért a terroristák bejuthattak az USA-ba. Ha ugyanis valaki német utlevelet kap, akkor fáklyásmenet vonulhat be.

Szerintem itt lenne az ideje, hogy minden EU országbol érkezö polgároknál alkalmazzák a biográfikus feltételeket.

Ezzel együtt nagyon közelnek látszik a vizummentesség. Persze vigyázat!! A reptérröl bármikor visszafordithatják azokat akiknél probléma van.
tombrez Creative Commons License 2007.11.17 0 0 219
he-he-he ez jo:)
Előzmény: Törölt nick (216)
break Creative Commons License 2007.11.17 0 0 217
http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b1001/92-056-31Nyilt_ter.html
Sükösd Mihály: Az életrajzírás nehézségei (Valóság 1990/1. szám)
Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 0 215
Most nem akarok okoskodni de tényleg mi a fenéért vette volna akaárki komolyan egy magyar hadüzenetet? Különösen Amerika.
break Creative Commons License 2007.11.16 0 0 213
"Hallottam egy anekdotát arrol, hogyan fogadta Roosevelt elnök azt hogy a magyarok hadat üzentek Amerikának. "

Elmeselned? Nem talaltam a net-en. Csak ezt:

http://www.hungarianquarterly.com/no179/17.html
There is no evidence that would suggest that the Roosevelt administration was particularly suspicious of Hungarians in the United States - or, for that matter, Hungarians in their own country. Roosevelt himself had taken the view that the people of Hungary had little to do with Budapest's declaration of war on the United States in December of 1941. Furthermore, Roosevelt repeatedly granted personal interviews to Archduke Otto, the Habsburg claimant to the Hungarian throne.
Előzmény: Törölt nick (212)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.16 0 0 211
Előzmény: tombrez (210)
tombrez Creative Commons License 2007.11.16 0 0 210
En errol az EU utlevelrol semmit nem talalok.Adj mar egy linket legyszi.udv
Előzmény: Törölt nick (206)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.15 0 0 207

@Peter: en nem azert ajanlottam ezt Pruminak hogy veled veteketjek, es nem is kivanok senkinek keresztbe tenni, bele ertve teged!!! Amit a masik forumnal irtam, segitesnek szantam a jovore nezve. Nem kioktatni, meghazudtolni, megszegyeniteni akartalak!!!:( Mostmar latom en is hasznalhattam volna a "kuld" funkciot a neved alatt. (errol megfeledkeztem) Termeszetesen, ha te mar segitettel Pruminak, akkor remelhetoleg ezt Prumi targytalannak is vesz.

 

Ps: en ezzel befejeztem ezt a temat, nem szeretnem hogy mas foljon es ugyanaz legyen a reakcioja, ami nekem volt, hogy megint "olik egymast" az emberek.....a topic temajatol eltekintve. Es mindenkinek elnezest, akinek kellemetlenseget okoztunk!

Előzmény: Törölt nick (206)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.15 0 0 205
@prumi: nekem elkuldheted ezt a szoveget ingyen es bermentve, akarod en leforditom neked, s ha netan megis problemas lenne, visszajelzek. Az email cimem megtalalod a nevem alatt ugy hogy "kuld". Udv: Zsofi
Előzmény: prumi (200)
LAMBDA61 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 203

Ez nagyon érdekes.

csicseribab Creative Commons License 2007.11.15 0 0 201
http://www.kfi.hu/
Előzmény: prumi (200)
prumi Creative Commons License 2007.11.14 0 0 200
Jó estét, gyors segitséget kérnék, ha van itt valaki, aki tud angolul.
Magyarról angolra kell forditanom egy rövid, de fontos szöveget, két napja magas lázam van, nem tudok gondolkozni, elküldeném valakinek az húsz angol mondatot, ellenörizni kéne, hogy nyelvtanilag, értelmileg helyes legyen, elöre is köszönöm.
Előzmény: Kiss Zsofia (199)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.14 0 0 199
@Ragika: most neztem, ha a nevemre klikkolsz, es raklikk hogy "kuld" akkor megtudod tekinteni az email cimem, nincs titkositva. Szoval legyszi oda dobj egy emaillel, es akkor tudom az email cimed, es akkor azon keresztul irom meg neked a sok kis millio kerdesemet! :D Csak aztan gyozd tovabbitani....meg ne band!!! ;) Jaj, tok jo!!! *cupp* neked! :) Udv, es szep estet (bar itt esik az eso!)! :(
Előzmény: Törölt nick (195)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.14 0 0 198
@Peter: en ugy tudom aki tanulni megy ki kulfoldre (most itt USAre gondolok) az nem J1-et kap, hanem F1-et. Javits, ha rosszul lattam eddig netet bongeszve. Nem tudom, nekem szivem (ha valaszthatnek) nem igazan Malta fele huz....termeszetesen tudom, nem valogatas van ilyen esetben, inkabb oruljon az ember ha kitud menni. Ahogy korabban irtam, szerencsere angol nyelv egeszen jol megy (felsofoku C), szoval nem ijedek meg. Most szandekozom letenni azon vizsgakat amelyeket ugy tapasztaltam MINDEN amerikai egyetem szamara kovetelmeny (TOEFL, GRE general test, subject test). Lehet szurkolni!!! :)
Előzmény: Törölt nick (196)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.14 0 0 197
@Ragika: Tenyleg?????????!!!!!!!!!!!!! Azta!!!! :))) Az nagyon jo lenne, ha tudnal segiteni!!! :) Uuuuuh, itt lehet privat uzenetet kuldeni ezen az odalon? Amint latod iszonyat jartas vagyok itt. :) No, megprobalom mindjart, csak meg ezt elkuldom hogy ne legyen ma' itt az utban! :) Jujjj, de jo! :D
Előzmény: Törölt nick (194)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.14 0 0 193

@Peter: koszi a terjedelmes valaszt, igazibol nagyon szeretnem az egyetem elvegzese utan a lehetoseget, hogy kinn jarhassak Doktori Iskolaba. Nem, nem vagyok BTKs magyar szakos, nagyon is messze all tolem, inkabb TTKs vagyok. (biologus, azon belul is molekularis biologia, genetika, es biotechnologia szakiranyokon)

Szeretnek kimenni, mert en is azt hallottam amit irsz, hogy megeri, mert "ugymond" egeszen szepen fizetnek az embernek. S bar a nyelvvel nem lenne problema (edesanyam angol anyanyelvu volt igy kenytelen voltunk elsajatitani), de termeszetesen ez is benne van a pakliban, hogy biztos tudnek mit csiszolni rajta. :)Bar azert en ugy tudom, hogy ha 5 ev mulva is megy ki valaki, akkor sem problema hogy meg nem "uj" utlevele van, vagy tevedek? Megegyszer koszonom a valaszodat, most hogy van egy kis idom, vadaszom az interneten a kinnti egyetemeket es azok kovetelmenyeit, mert tenyleg szeretnek kijutni. Koszonom az otleteket, utana fogok jarni.

Udv: Zsofi

Előzmény: Törölt nick (191)
Kiss Zsofia Creative Commons License 2007.11.14 0 0 190
@dieselengine: hat...........nekem se lesz meg EUs utlevelem egy ideig......mivel en "anno" pont 2006 marciusaban csinaltattam az utlevelem, es igy majd "csak" 2016ba jar le! A masik, hogy van benne 2 vizum, ami sokaig ervenyes meg es most akkor mire jo az hogy van egy EUs utlevelem, de vinnem kell a masikat is, mert ugyehat abban van az ervenyes vizum? Szoval, nem csak a penz szamitasokrol van szo, hanem az extra energia es ido azert, amit ugy is megkapok ha majd harangozzak a hataridomet. Most 2007ben csinaltassak EUs utlevelet, amikor csak 2016ban jar le az utlevelem? Azert ez eleg messzi van a baratod 3 evetol......s, bar o dicsekszik hogy anyilag jol all, en ezzel messze nem tudok dicsekedni. Egyetemi osztondijbol elek, meg laktam, szoctambol, kozti oszti stb... No, meg dolgozok mellette........nekem borsos arnak szamit meg a 6000 Ft is..........ezerthat nem is hivok senkit etterembe kajalni. :) Max egy 500 Ft-os menut tudok finanszirozni neki egy gyorsetterembe! :)
Előzmény: Törölt nick (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!