Csak azért irtam be mert ilyenek követelik it, hogy a NEM-mel szavazokat mondja valaki.
Ilyen elvakult hazudozoknak, hogy utána mocskolják majd azon illetőket?
Hisz itt már 1994-ben az egész magyar nép volt gyalázva a jobboldaltol, mert Hornra szavaztak. De volt itt mar büdös proli fovaros is a Fidesz alapito tagjatol (most épp köpet magyarozik), topik is van rola e cimmel.
Nézzük miként fognak egységesen December 6-n, a nemzetért érzett aggodásuk utan román állampolgárságert folyamodni, hogy Erdélybe települjenek, hisz az igaz magyarok ugye ott vannak, és ha itt a NEM győz akkor ez a föld számukra nem a nemzet igaz része többé...
Waters of Styx válasz | vissza a topikba 2004.11.30 18:25:48 (65)
Felfáztál a jégen - a Fidesz nem csatlakozott a Chartához.
Nézzuk akkor ki is esett pofára, hogy másoktol kér azonnal linket a saját nagyképűsége után...
Magyar Parlament 1991. december 2. ORBÁN VIKTOR, DR. a FIDESZ frakcióvezetője:
Elnök Úr! Tisztelt Ház! Hölgyeim és Uraim!
A FIDESZ-frakció a maga részéről - s hozzászólásomban Tamás Gáspár Miklóshoz szeretnék kapcsolódni megdöbbenéssel értesült a leváltás híréről.
A leváltás híre önmagában még nem adott volna okot nagyobb megdöbbenésre, hiszen mint tudjuk a miniszterelnöknek azokban a lépésekben, amiket tett, minden jogi alapja megvolt, jogszerűtlenség kérdése itt föl sem merülhet. Ami azonban a mi frakciónk számára komoly problémát okozott, az az indoklás, amit a miniszterelnök úr adott ehhez a lépéséhez.
Úgy gondoljuk, hogy egy bankelnököt több ok miatt le lehet váltani. Ehhez kétség sem fér. Le lehet váltani akkor, ha rossz gazdaságpolitikát folytat, és senki sem emelhet szót.
Mint tudjuk, Antall József saját álláspontja szerint a bank és Surányi bankelnök úr nem folytatott rossz gazdaságpolitikát.
Le lehet váltani egy bankelnököt, és nem férhet hozzá kétség, senki nem fogja a lépést vitatni abban az esetben, ha más gazdaságpolitikát kell folytatni, mint ami az eddigi sikeres volt, és ehhez más gazdaságpolitikai filozófiát valló bankelnökre van szükség. Senki nem fog egy ilyen lépést kritizálni.
Megítélésünk szerint egyetlen dolgot azonban nem lehet tenni. Még akkor is, ha minden jogalap megvan ehhez, politikai motivációkkal indokolni egy bankelnök leváltását.
Úgy gondoljuk, hogy az az indoklás, amelyet Antall miniszterelnök úr adott, miszerint azért kellett elbocsátani Surányi Györgyöt, mert a Demokratikus Charta nevű szöveget írta alá, amely valóban, Antall József saját minősítése szerint sem ütötte meg az egyetemi tankönyv szintjét, csak egy közjogi alaptankönyvnek minősíthető: ez az indoklás megítélésünk szerint nem fogadható el.
Szeretném önöket informálni arról is, hogy a FIDESZ parlamenti frakciója ez idáig a Demokratikus Chartát nem tekintette olyan dokumentumnak, amellyel mint parlamenti frakciónak kellett volna foglalkoznia, ennek megfelelően volt aki aláírta, s a nagyobb része a frakciónknak ez idáig nem írta alá. Azonban a miniszterelnök úr lépése után ma délelőtt a frakciónk úgy döntött, hogy minden egyes tagja aláírja a Demokratikus Chartát. Köszönöm figyelmüket.
Na ez, a plusz 1 fő (ami ugye 10%) ez a jövendölés kategória. Innentől nem ér semmit az egész számítás. Amúgy meg jó lenne belátni, hogy a kápnak nem csak az anyagi vonzatai léteznek.
Vegyünk egy példát: Van egy10 tagú kollektiva, melynek tagjai: 4 fő dolgozó, 4 fő eltartott (gyerek, nyugdijas), és 2 fő munkanélküli.(Ez arányaiban megközelitöen tükrözi az Mo-i állapotot) Ez a csoport saját szükséletén kivül eladható szolgálatást és terméket 50 Rupiáért tud nyujtani, amiért megveheti a általa nem biztosított szolgáltatást amit nevzhetünk adónak is,mivel ilyeneket fedez, mint oktatás Tb stb.
Ehez a csoporthoz jön a plusz tag, tehát 11 lesznek.Ez az egy fő is akar dolgozni, mi a helyzet: a., a 4 emberből egy munkanélküli lesz. b., elosztják a munkát, de a mennyisséget nem növelhetik, mert a csoporton kivül nincs nagyobb kereslet, tehát a bevétel marad az 50 Rupia, amivel most már 11 ember külső szolgáltatását kell biztosítani.
Egy megoldás van: ha tökét ruházunk be és versenyképesebbek leszünk, eladható terméket,szolgáltatást biztositunk, ezt hozza az uj állampolgár?
Ha a következményeit és a hatását még nem lehet látni, akkor honnan tudod, hogy
"az állampolgárainak kárt okoz" ? Olvastad a hatástanulmányt? Pedig az is csak jövendölésekre alapoz, ráadásul csak a költségekkel számol ugyebár.
Az éppen most hatalmon lévő kormány felelőssége meg emlékeztet az utolsó MSZMP-kormányra, most is ugyanolyan lendülettel veszik fel a hiteleket. Felelősséggel, mi meg (+ az unokáink) majd visszafizetjük, mert ugye az államnak nincs pénze (a la Gyurcsány). Mert ők ugye már látják az alagút végét. Nem hosszútávú érdekekre tekintettel, hanem max. a 2006-os választásokra figyelve kormányoznak. Sajnos az kevés, hogy "több pénzt az embereknek", ez nem jövőkép. És közben riogatnak, felelősséggel.
Szóval mutass egy mai vezetőt, aki valamiért felelősséget vállalt, komolyan.
A kulturált viselkedést meg ne tedd oldalfüggővé, nem az.
De igen, van aki felvállalja a felelőséget a döntéséről, és ez éppen a most hatalman lévő kormány!. Ugyanis, teljesiti a kötelezettségét, nem akar az állampolgárainak kárt okozni, mégha ez most népszerütlen intézkedésnek tünik is, egyesek szemében.
Ez a szavazás a kettös állampolgárságról egy elhamarkodott, meggondolatlan kezdeményezés, melynek hatását, és következményét előre nem lehet látni, de ugyanakkor ha rájövünk hogy tévedtünk, visszavonni az állampolgárságot már nem lehet! Ez a különbség egy elcseszett adótörvény és az állampolgárság között.
Miért nem lehet hallani olyan sok NEM-et, ez most olyan mint egy fradi-dozsa rangadón valaki beülne a fradi táborba, és buzditaná a dozsát!
Nem gondolkoztatok azon még el, hogy a kulturált viselkedési forma milyen távol áll a jobboldaltól? Egy-egy kormányváltásnál észre lehet venni, hogy az ellenzék lett a többség, és vállasztási kampányban vagy ünnepségeken mindig a baloldali vezetőket éri atrocitás!
Majd a hajrában aláírnak egy levelet, hogy a könnyített kettős állampolgársággal visszaélve idejönnek a romániai romák és elveszik a munkát a zámolyi romák elől...