Keresés

Részletes keresés

BundaBeles Creative Commons License 15 órája 0 0 32919

Tandem legfeljebb kerékpáron- de csak ketten. Melyik a felesleg?

Előzmény: bigacsiga2003 (32915)
Tesla.voltam Creative Commons License 16 órája 0 0 32918

Valaki magyarázza már el nekem, hogy ideológiailag képzett legyek, ha minden élet szent és a fogantatással kezdődik, akkor a dicső keresztyén lengyel alkotmánybírák hogy tehettek kivételt a nemi erőszakkal?

Az a gyerek is él, Őt miért lehet megölni?

De tovább lehet lépni, az anya életét veszélyeztető gyerek is él, milyen alapon lehet megölni? Majd a jóisten eldönti, melyikük éli túl (vagy egyikük sem).

Ezt a mocskos liberális mételyt!

Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32916

Talán térjünk vissza a jogállamiság kérdéséhez. :)

bigacsiga2003 Creative Commons License 1 napja 0 0 32915

nemtom mi az első szó, de mindegy :) ha egyszer megszabadulunk a Kövér-Orbán kommunista tengelytől, és az azokat tövig felszopó Semjén-Kósa-Kubatov tandemtől, akkor talán egy boldog ország lesz. Én reménykedek benne.

Előzmény: bigacsiga2003 (32914)
bigacsiga2003 Creative Commons License 1 napja 0 1 32914

sépősdnsm: "Fletó ebben verhetetlen."

LOL bazmeg, amikor tiborcz meszaros orbanpapa. Ekkorat se hazdutal még. Tiborc egyebkent tényleg félrekurt, es a titkarnojetol is van gyereke? Eleg sokan mondták. Vagy ez csak egy szar pletyka? Az Orbéán Gazsi az tizes skálán mennyire buzi? 9? 10? Házasodik? Kövér Lacival hogy lehet így egyeztetni? Nehez lehet ez a dagadt felcsuti tolvaj szarnak.

Istenem, ez a szar kommunsita rendszer bazmeg, hogy tudjátok ezeket leszopni, undoritoak vagytok. Nézzetek már rá Orbánra bazmeg, csak nézzetek rá, mindent elmond, hogy ki és micsoda. Gyurcsany egy szar tolvaj ravasz zsidó. Oké, De bazmeg Orbán egy szar tolvaj hájas tolvaj cigány, aki az egész undorito cigány pereputtyát is millairdossá tette.  És ezt szopjátok le. Hát röhej, legalabb mossatok szájat, könyörgüöm, kibaszott cikik vagytok. 

Előzmény: Szajmaszkos_pasi (32904)
bigacsiga2003 Creative Commons License 1 napja 0 0 32913

pedig az egyetlen értelmes párt. vicces ahogy szanaszet sziopatjak az "egyetlen josagos fideszes" pokornit. szar fidesz,

Előzmény: Szajmaszkos_pasi (32907)
Kevin Creative Commons License 1 napja 0 0 32912

Maradjunk annyiban, hogy minden hatalmon lévőnek tetszenek a mostani viszonyok.

Ha a mostani az ellenzék kerül hatalomra, akkor majd nekik ugyanúgy fog tetszeni.

Előzmény: Tonio 2.0 (32911)
Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32911

Na ha 2/3-ot szerezne az ellenzék - ami szerintem szinte teljesen kizárt -, akkor szerintem kifejezetten tetszenének neki a mai jogállami keretek. Ha viszont csak 50%+1-et, akkor gúzsba kötve kellene táncolniuk, vagy pedig a másik megoldás, hogy minden jogállami normát felrúgnak.

De elképzelve: a szimbolikus változások mellett például a választási törvényt lehet, hogy átírnák (ha nem vesznének össze a módján, mert az érdekeik nem biztos, hogy azonosak lesznek), talán megváltoztatnák a körzethatárokat, hogy az nekik kedvezőbb legyen; ahol hosszú időre be van betonozva egy fideszes vezető, az adott intézmény hatáskörét csökkentenék, megpróbálnák megnehezíteni, hogy keresztbe tegyen; könnyen hoznának 2/3-dal személyi döntéseket, szóval jól ellennének szerintem.

Egyébként például Franciaországban, amikor de Gaulle hatalomra került, először a szocik szidták a félelnöki rendszert, hogy ez micsoda borzalom, aztán, amikor ők kerültek hatalomra, meglátták benne a lehetőséget. :)

Előzmény: Kevin (32899)
Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32910

Most éppen az Európai Ügyészség a csodafegyver?

Én azt mondom, az elmúlt 15 év tükrében, hogy az EU nem fogja helyettünk megoldani a problémáinkat, vagy azért, mert adott esetben nincs elég hatásköre hozzá, vagy mert lassú, nehézkes, megosztott, vagy mert nem is akarja megoldani. A lényeg az, hogy itt van az Audi, kiváló összeszerelő-üzemként működünk, Merkel meg cserébe nem nagyon cseszeget minket. Deal.

Előzmény: Dobcsány. (32901)
Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32909

Egyébként ennek az esélye minimális, olyan a választási rendszer, hogy vagy a Fidesz, vagy - bár erre nem sok esélyt látok - az egyesült ellenzék az egyéni választókerületekben túlnyeri magát.

A győzteskompenzáció meg az egyéb tényezők miatt baromi valószínűtlen, hogy csak relatív többség lesz, és mondjuk az 5%-ot elérő Kutya Párt, vagy a Mi Hazánk, vagy én nem tudom, ki lesz a mérleg nyelve.

Azt pedig kizártnak tartom, hogy a Fidesz és bármelyik ellenzéki párt koalícióra lép.

Ha még sincs meg a többség se itt, se ott, akkor vagy megvesz néhány ellenzékit kilóra a Fidesz, akik kívülről támogatják, vagy előre hozott választásokat fognak kiírni.

Előzmény: Dobcsány. (32900)
pipppen. Creative Commons License 1 napja 0 0 32908

ha úgy döntenek a kutyák, hogy elindulnak országosan, akkor szvsz lesz annyi, a mostani politikusoktól megcsömörlött, illetve azokat megfricskázni akaró ember, aki betólja őket a Házba.

Előzmény: Szajmaszkos_pasi (32907)
pipppen. Creative Commons License 1 napja 0 0 32906

én a kutyák 6 százalékát el tudom képzelni, a fidesz > 50 mellett

Előzmény: Szajmaszkos_pasi (32905)
pipppen. Creative Commons License 1 napja 0 0 32903

fidesz 47, ellenzéki koala 47, kutyapárt 6

Előzmény: Kevin (32902)
Kevin Creative Commons License 1 napja 0 0 32902

Hogyan jönne ki a matek?

Vagy a fidesznek jön össze az 50%+1 vagy az ellenzéki koalíciónak.

Előzmény: Dobcsány. (32900)
Dobcsány. Creative Commons License 1 napja 0 0 32901

Az Európai Ügyészséghez való csatlakozáshoz nem kell 2/3. 

Előzmény: Tonio 2.0 (32896)
Dobcsány. Creative Commons License 1 napja 0 0 32900

Tegyük fel, hogy a Fidesz megnyeri ugyan a választást és koalícióra kényszerül mondjuk valamelyik ellenzéki párttal?

Előzmény: Kevin (32897)
Kevin Creative Commons License 1 napja 0 0 32899

Tegyük fel, hogy a mostani ellenzék jut hatalomra és 2/3-os többséget szerez.

Miért állna érdekükben bármilyen változtatás a jogállami kereteket illetően?

Előzmény: Tonio 2.0 (32898)
Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32898

Most túllépve a személyi hitelességi dolgokon, hogy Gyurcsányt meg az MSZP-t meg a Jobbikot pont úgy ismerjük, mint akik a jogállam elszánt, elkötelezett hívei, egyáltalán hogyan kezdenének hozzá?

Ott van Polt Péter, legfőbb ügyészt 2/3-dal lehet választani, választási rendszer is 2/3-os, alkotmánybírák kinevezése szintén, és még lehetne sorolni a személyi döntéseket, meg a meghatározó törvényeket. Emellett lesz egy Fidesz által megválasztott köztársasági elnök, aki kormányváltás esetén egész más szerepfelfogást fog képviselni. Meg van még több tucatnyi akna a rendszerben.

Egyébként pedig a 2/3-os törvényeket hogy akarják 50% +1 fős többséggel (mondjuk kétlem, hogy akár az egyszerű többség meglesz, de most tegyük fel) megváltoztatni? Mert ebben az esetben vagy nem fognak tudni ezekkel semmit sem kezdeni, vagy pedig a jogállam lebontásával akarják elkezdeni a jogállam visszaépítését. :)

Én a helyükben egyébként inkább a gazdasági kérdésekkel foglalkoznék, a járvány miatt itt lehet talán keresnivalójuk, az ideológiai csaták (pl szexuális kisebbségek, drogliberalizáció, stb) eleve bukottak, ezekbe jobb bele sem kezdeni, a jogállami keretek meg viszonylag kevés választópolgárt foglalkoztatnak a körúton kívül. Ezenkívül meglátjuk, mi lesz a migrációval, ha megint beindul, az kb a lottó ötössel lesz egyenértékű Orbánnak.

Előzmény: Kevin (32897)
Kevin Creative Commons License 1 napja 0 0 32897

Tegyük fel, hogy a mostani ellenzék jut hatalomra.

Miért állna érdekükben bármilyen változtatás a jogállami kereteket illetően?

Előzmény: Dobcsány. (32895)
Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32896

Hát nem Gyurcsány, az biztos.

Főleg, hogy csomó mindenhez 2/3 kellene, az meg nem lesz az ellenzéknek.

Előzmény: Dobcsány. (32895)
Dobcsány. Creative Commons License 1 napja 0 0 32895

Ki fogja újraépíteni a lebontott jogállami kereteket?

Előzmény: Tonio 2.0 (32894)
Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32894

A jelenlegi felállásban, aki egyiket sem választja, annak maradnak a kétfarkúak (ha önállóan indulnak), az érvénytelen szavazás vagy a vasárnapi kirándulás.

Előzmény: Dobcsány. (32893)
Dobcsány. Creative Commons License 1 napja 0 0 32893

Miből gondolod, hogyha Orbán nem akkor Fletó igen?

Előzmény: Szajmaszkos_pasi (32890)
Tonio 2.0 Creative Commons License 1 napja 0 0 32892

Azt várhatod.

Előzmény: Dobcsány. (32891)
Dobcsány. Creative Commons License 1 napja 0 0 32891

Nekem olyan kormány hiányzik, amelyik nem lopja ki a szemünket.

Előzmény: Szajmaszkos_pasi (32890)
Dobcsány. Creative Commons License 2 napja 0 0 32889

teljesen igazad van

Előzmény: nuggerforever (32888)
nuggerforever Creative Commons License 2 napja 0 0 32888

Amikor a kápó lölővel szelfizik, ilyet ne várj.

Előzmény: Dobcsány. (32885)
Dobcsány. Creative Commons License 2 napja 0 0 32887

Várom a Fuck off Covid 19 molinót a Dinamo Kijev ellen

Magyarország az egy napra jutó halottak számában is jobban teljesít.

Járványkezelésünk világszínvonalú, Kásler Miklós a legjobb

solozo Creative Commons License 3 napja 0 1 32886

Dehogy politizálnak... Az utóbbi évtizedben minden egyes vizsgaelőadást végigültek az Ódry-színpadon, és a szakmai minőség romlását

kifogásolják a fiúk. :-) 

Előzmény: Dobcsány. (32885)
Dobcsány. Creative Commons License 3 napja 0 1 32885

Hiányolom a Fuck Off Mészáros Lőrinc vagy Fuck off CÖF ha kár napi politizálnak a fiúk

Előzmény: pipppen. (32884)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!