Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 4 órája 0 0 40002

hsz #39 988 irónia volt (ott is a szmájli a végén), hogy ez a "lapátos" mondat is azon a hangfelvételen hangzik el, minthogy hiú (amire hivatkoztál), gondoltam, akkor ezt is elhiszed, ha már azt ez alapján dobtad be, hogy "állítólag hiú". :)

 

(Nem tudom, mit lehet ezen nem érteni. Illetve mit nem lehet ezen érteni. :) De mindegy...)

Előzmény: doncike (40001)
doncike Creative Commons License 5 órája 0 0 40001

Nagyon belegabalyodtál ezekbe a ki kinek mit hisz el, mi kinek miért baj szálakba.

Nem tudlak és nem is nagyon akarlak ebben követni, ezt kibogozni.

 

Hogy lehallgatják-e a főpolgármestert, hogy ezt nem csak információszerzésre használják, hanem kifejezetten kampány célra is bedobják; hogy Karácsonynak milyen mozgástere volt Lázárral szemben... ezen kérdések egyike sem függ attól, hogy szerinted én mit hiszek el, vagy hogy ha Vitézy esetleg hiú, akkor az téged zavar-e.

Előzmény: Tonio 2.0 (39998)
Tonio 2.0 Creative Commons License 5 órája 0 0 40000

Vitézy:

 

"Gratulálok Karácsony Gergelynek, hogy a Kúria elutasította az indítványát. A saját beadványának elutasítása után talán senki nem ünnepelte még úgy a független magyar bíróságokat, mint ahogy most ő teszi."

Tonio 2.0 Creative Commons License 5 órája 0 0 39999

Nekem nem ütött be, én előzetesen nagyobb különbségre számítottam.

Ha valakinek ez nagyon beütött, az Karácsony, 50% fölötti eredményre számított, fel is írta valahova előre, hogy mennyit fog kapni, 5 éve eltalálta, most nem.

Előzmény: sergiototta (39997)
Tonio 2.0 Creative Commons License 5 órája 0 0 39998

Ki játszott ki és mit?, a kurucon jelent meg az utolsó pillanatban, a 99% szerintem nem is hallott róla a választások előtt, egyébként meg természetesnek vesszük, hogy a főpolgármester ilyeneket beszél. Na ez a gáz.

A lehallgatás is gáz, de ki lepődik meg ezen a Pegazus ügy és társai óta.

Nem veszem szó szerint, irónia volt, mert te szó szerint vetted, hogy Vitézy hiú (és akkor mi van, ha az? nem igazán érdekel), mintha ez a szubjektív vélemény nyilván igaz lenne - ja hogy ez egy olyan hangfelvételen volt, amin a lapáttal agyonverésen (képes beszéd ide-oda, egy pillanatra képzeljük el Karácsonyt, ezt a sótlan, tejbetök figurát, amint akár egy legyet próbál lecsapni...) keresztül a füllentgetésen át sok minden elhangzott.

Gondoltam, akkor ezeket is elhiszed. De ezeket akkor nem hiszed el. Érdekes.

Előzmény: doncike (39995)
sergiototta Creative Commons License 6 órája 0 0 39997

Azért ez elég inkorrekt dolog vitézytől, hogy ezzel támadja KG-t.

KG ebben az ügyben teljesen kényszerpályán volt. Kurva nagy gáz lett volna, ha az emberek nem használhatják a héveket. Ami talán pont Vitézy alatt került el Budapestről és lett az államé. A szöveg az volt ,hogy cserébe majd faszán felújítják őket. Látjuk mi lett belőle. Egyike a Vitézy igéreteknek. 

Ez az egész történet a fidesz sara. Persze VD a sajátjait nem támadhatja.

 

Eleve fideszes oldalról bárkit rossz gazdálkodással támadni erősen kapufa. Budapestet meg főleg. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Budapesten tökéletes ez a dolog, de bárcsak arányaiban mindenki annyit tenne a közösbe, mint Budapest. Vagy csak annyira lenne pazarló mint Budapest.

 

Azért látom Neked nagyon beütött, hogy nem Vitézy nyert. Ő se tudja ezt feldolgozni. Persze tényleg nagyon közel volt, gyakorlatilag döntetlen lett. Pedig tényleg mindent bevetettek, okosan fel volt építve ez a kettős kampány. 

Előzmény: Tonio 2.0 (39994)
doncike Creative Commons License 7 órája 0 0 39996

A számolás azt jelenti nálad, hogy előre kellett volna látnia, hogy ki mivel fog utazni.

Ha Vitézy szerint ez ennyire egyértelmű és előre látható volt, akkor miért utólag ilyen okos?

Előzmény: Tonio 2.0 (39994)
doncike Creative Commons License 7 órája 0 0 39995

Szóval játszod a hülyét, mintha nem értenéd, hogy amikor egy versenyben az egyik megveri, akár agyonveri a másikat, akkor azt nem szó szerint kell érteni.

Amikor már ennyire ki kell forgatni a valóságot, ott gondok vannak.

 

Azzal a felvétellel egyébként nem az a gáz, ami rajta szerepel.

 

Hanem hogy teljesen természetesnek vesszük, hogy egy ellenzéki politikust, Budapest főpolgármesterét lehallgatják és a felvételt a kampányban ki is játsszák ellene.

Előzmény: Tonio 2.0 (39993)
Tonio 2.0 Creative Commons License 26 órája 0 0 39994

Elég lett volna számolni, persze mit várjunk egy szociológustól...

Előzmény: doncike (39992)
Tonio 2.0 Creative Commons License 26 órája 0 0 39993

Te idézted ezt a felvételt, készpénznek véve, ami ott elhangzik, gondoltam, a többi részéhez is hasonlóan nulla forráskritikával állsz.

De ezek szerint nem.

Érdekes...

Előzmény: doncike (39990)
doncike Creative Commons License 26 órája 0 1 39992

"de nem nőtt olyan mértékben az utazók száma"

 

Szóval Karácsony nem látott a jövőbe, ezért felelőtlen... Dávidka nyilván ennél sokkal előnyösebb feltételeket tudott volna kialkudni pont Lázártól :D :D :D

Előzmény: Tonio 2.0 (39991)
Tonio 2.0 Creative Commons License 26 órája 0 0 39991

Vitézy bejegyzésében arról van szó, hogy Karácsony felelőtlen megállapodást kötött a kormánnyal (Vitézy másik nagy kedvencével, Lázár Jánossal).

Az ingázók fél áron utaznak, de nem nőtt olyan mértékben az utazók száma, hogy az a bevételkiesést kellő módon kompenzálja, így egy lyuk tátong a költségvetésen.

Erre mondja, hogy Karácsony csődbe vitte a fővárost.

De lehet beszélni a tanácsadókról is, hogy ők mennyit akasztanak le...

Előzmény: doncike (39989)
doncike Creative Commons License 26 órája 0 0 39990

Most tényleg eljátszod a hülyét, aki ezt szó szerint érti?

Eddig értelmesnek tűntél...

Előzmény: Tonio 2.0 (39988)
doncike Creative Commons License 26 órája 0 0 39989

Akkor az van, hogy Vitézy "pártok feletti szakember" karaktere is csak egy politikai játszma része.

Amit ő pont úgy tagad (hiszen ez is játszma része), mint ahogy Karácsony meg játssza azt, amit az ő szerepe diktál. És tagadja, hogy ez egy játszma lenne, hiszen a választók többsége erről inkább nem szeretne tudni.

 

Nekem ezzel semmi bajom.

 

Karácsony meg oldja meg magát a közgyűléssel: ez a dolga, erre kapott felhatalmazást, ezért kapja a fizetését.

 

Ha a Fidesz mindenképpen falnak akarja vinni a fővárost, az ellen úgysem tud semmit tenni.

Akkor arra fog játszani ő is (mint az összes többi szereplő is), hogy másokra hárítsa a felelősséget.

Előzmény: Tonio 2.0 (39987)
Tonio 2.0 Creative Commons License 26 órája 0 0 39988

Állítólag lapáttal verné agyon őt Karácsony (ez ugye ugyanazon a hangfelvételen hangzik el). :)

Előzmény: doncike (39986)
Tonio 2.0 Creative Commons License 26 órája 0 0 39987

Feltéve, hogy előre kitalált trükközés volt: és akkor mi van?

 

Ettől Karácsony felkészültebb lesz? Megtanul várost vezetni?

Vitézy inkompetenssé válik?

 

Sólyom nem volt jó köztársasági elnök, mert Áder János trükközött a vakondokokkal?

 

Előzmény: doncike (39985)
doncike Creative Commons License 26 órája 0 0 39986

Ebből úgy néz ki, hogy a klasszikus elhagyott bántalmazó szerepet viszi a Fidesz ("ha nem lehetsz az enyém, akkor ne legyél senkié sem!") és a sokáig a politika felett álló, kizárólag szakembernek tűnő Vitézy is fogva van, tovább kell ezt új szerepet játszania.

 

Szóval most az a terv, hogy tényleg csődbe viszik Bp-et, és most ennek a kommunikációs előkészítése kezdődött.

Vitézy-nek talán azt ígérték, hogy ha beleáll ebbe, akkor legközelebb ő lesz a jelölt és főpolgi lehet?

Állítólag nagyon hiú...

Előzmény: Tonio 2.0 (39984)
doncike Creative Commons License 26 órája 0 0 39985

Ennyire azért te sem vagy naiv.

Előzmény: Tonio 2.0 (39983)
Tonio 2.0 Creative Commons License 27 órája 0 0 39984

Úgy látom, jó lesz a hangulat a Fővárosi Közgyűlésben:

 

https://mandiner.hu/belfold/2024/06/vitezy-szerint-karacsony-csodbe-vitte-a-varost

Tonio 2.0 Creative Commons License 27 órája 0 0 39983

Nem tudom, hogy minden előre el volt -e tervezve, vagy Vitézy kényszerhelyzetbe hozta őket azzal, hogy bejelentette, hogy indul.

Nem tehették meg, hogy nem állítanak jelöltet, mert presztízs (meg fővárosi lista, ami sérült is a visszalépéssel). Bár végül visszaléptették, ami presztízsveszteség.

Így legalább nem az egész kampány a "Fidesz - Orbán, Karácsony - Gyurcsány" szinten mozgott, Vitézy vitt bele egy kis szakmaiságot is.

De Karácsony azért így is fideszesezte eleget, aki akarta, vagy minimális érdeklődést mutatott, az meghallotta.

 

Mindenesetre ez a "megzavarta a választókat" önleleplező mondat volt.

Vagyis, ha nem a logók szerint szavaznának a budapestiek, hanem a személyek felkészültsége, kompetenciája alapján, az már gond lenne Karácsonynak?..

 

Ajaj, megzavarodnak a választók, még a végén az alapján voksolnak, hogy kit tartanak felkészültebbnek...

Előzmény: doncike (39982)
doncike Creative Commons License 27 órája 0 0 39982

A visszalépésről nem írtam.

Arról írtam, hogy Szentkirályi feladata volt Karácsony fikázása és Vitézy pedig eljátszhatta a "pártok felett álló független szakember" szerepet.

Miközben Karácsony kénytelen volt kardozni Vitézy-vel is, hiszen ő ezt nem tudta kiszervezni.

Ez itt a zajlott a szemünk előtt.

Vagy ennek megtörténtét is vitatod?

Előzmény: Tonio 2.0 (39981)
Tonio 2.0 Creative Commons License 27 órája 0 0 39981

Ez már a te vélelmed, hogy mi volt előre lejátszva és mi nem.

Szerintem lehetséges forgatókönyv volt, de ha Szentkirályi jobban szerepel a kampányban, Vitézy meg rosszabbul, akkor nem lépik meg.

Csak hát Vitézy túl jól szerepelt, Karácsonyt a Partizán vitában konkrétan megette vacsorára.

 

Akkor mondjuk szakpolitikusnak, várospolitikusnak.

 

Karácsonyról viszont még nem derült ki, mihez ért, azon kívül, hogy kedvesen mosolyog és ügyes háttérjátékos.

Előzmény: doncike (39980)
doncike Creative Commons License 27 órája 0 0 39980

Karácsony politikus és azt a szerepet játssza.

Vitézy indulása Ungárék pénzén, az egész kampány stratégia, kezdve a "szakember" imidzs-el és az előre leosztott jó zsaru - rossz zsaru munkamegosztással (Szentkirályi) pontosan ugyanolyan politikai játszma.

 

Csak neked Vitézy szimpi, ezért tőle elfogadtad, neki elnézted.

Karácsonynak meg nem.

 

"Ennyi." (Deutsh Tamás)

Előzmény: Tonio 2.0 (39979)
Tonio 2.0 Creative Commons License 28 órája 0 0 39979

Tök mindegy volt, ki támogatja, a lényeg Vitézy neve volt, valljuk be, senkit sem az LMP érdekelt, illetve nem emiatt szavazott rá. Az azért kellett, mert volt némi szervezettségük a fővárosban, meg főleg azért, mert Ungár adta a pénzt. Ez megértem, hogy sokakat zavart, de javaslom, hogy akkor azt is kezdjék el böngészni, a többi jelölt miből kampányolt.

 

Vitézy-nek jó elképzelései vannak, amiből sajnos nem sok valósult meg eddig, de ez szerintem nem elsősorban az ő hibája. Mondjuk még mindig nagyobb reményt láttam a programja egy részének megvalósítására, mint Karácsonynál.

Egyrészt azért, mert talán jobban tudott volna lobbizni a kormánynál, másrészt ebben a közgyűlésben is jobban elevickélt volna szerintem, mert kifejezetten rosszban senkivel sincs (OK, a DK-sok valószínűleg nem támogatták volna, de ezt talán túlélné...), illetve inkább kinézem belőle, hogy egyértelmű, konkrét felvetésekkel áll elő, szemben Karácsonnyal, aki sok esetben teljesen megfoghatatlan vágyálmokat kezdett el sorolni a Budapest köztársaságtól a Pride zászlóig valami életérzést akart közvetíteni, és szerintem az egész kb annyit ért, mint maga a Karácsony-jelenség.

 

Egy lufi.

 

Egyébként ez a "megzavarta a választókat" mondás azért is kontraproduktív, mert ezek szerint ha ügyesen hitetik el, hogy Vitézy nem Fidesz-jelölt, akkor már nem olyan egyértelmű Karácsony győzelme? (Egy olyan városban, ahol szinte valamennyi kerületi polgármester simán újrázott, pedig hát nem mindegyik teljesítménye volt éppen kiemelkedő.)

Ha a kompetencia számít, akkor már gondban van Karácsony?

Megzavarodtak a választók?

 

Nagyon átlátszó retorika ez.

 

Viszont Vitézy is elengedhetné már a dolgot, az ő választási eredménnyel kapcsolatos posztjaiból is kezd már sok lenni...

 

Előzmény: sergiototta (39977)
doncike Creative Commons License 28 órája 0 0 39978

Ha Vitézy szakember, akkor miért akar politikus, városvezető lenni?

Akkor legyen max. főosztályvezető. Az a szakemberek szintjének teteje.

Előzmény: Tonio 2.0 (39976)
sergiototta Creative Commons License 28 órája 0 0 39977

Ez az összezavarás ez mellébeszélés. Pont, mint Vitézytől a nem volt rendesen kihúzva ezért nem szavaztak rendesen.

KG valóban politikus, viszont VD is nagyon elindult ebbe az irányba. Szerintem sokat vesztett a szakember imidzséből. Főleg, hogy egy politikai pozicióra pályázott egy levitézlett, gyakorlatilag nem létező ellenzéki párt színeiben/támogatásával.

 

És ez a szakemberiség is jól hangzik ,de nekem VD programja inkább volt egy igéret halmaz. Elolvastam, jó ötletek/felvetések voltak benne. De a megvalósításról semmi. VD-vel nekem ez a legnagyobb problémám már régről. Marha jókat mond, látványosak a tervek, de nagyon kevés dolog készül el. Tipikusan a kevesebb több lett volna eset számomra.

Előzmény: Tonio 2.0 (39976)
Tonio 2.0 Creative Commons License 28 órája 0 0 39976

A programban vannak közös pontok, csak az a különbség, hogy Vitézy szakember, Karácsony meg kirakatember.

 

Szerintem egyébként nem lesz ilyen együttműködés, túlságosan elmérgesedett a végére a kampány. Egy eddig fideszesezett jelöltnek most hirtelen pozíciót osztana? Vitézy meg elfogadná? Valószínűtlen.

 

Azért a szavazók 99%-a átlátta, hogy kik a jelöltek.

800 ezer szavazatból volt kb 20 ezer érvénytelen (ezek egy része nyilván szándékosan volt az, ez abból látható, hogy az illető egyértelműen áthúzott mindenkit, üresen hagyta, vagy éppen kedves üzeneteket fogalmazott meg), szóval vegyük úgy, hogy mondjuk volt 10 ezer "véletlen érvénytelen". Ez a 800 ezer szavazónak hány százaléka?

1,25%

Ebben az esetben kb 99% megértette, hogy kik a jelöltek, akkor is, ha Karácsony szerint ez "összezavarta a választókat". (Azt végképp nem értem, hogy az ellenzéki szimpatizánsokat hogyan zavarta volna meg - ez néhány, nem túl tájékozott Fidesz-szavazót zökkenthetett ki, ha nekik is sikerül megérteniük a helyzetet, akkor Karácsony kikap.)

Előzmény: sergiototta (39975)
sergiototta Creative Commons License 1 napja 0 0 39975

KG a választás ismétlését "akarta". Azaz, hogy legyen egy tiszta voksolás, ahol a választáson valóban elindult 3 ember szerepelhetne (KG, VD meg a mihazankos).

Ha lemond, akkor nem ez a helyzet van, akkor nulláról indul a verkli, új jelöltekkel, új aláírás gyűjtéssel stb. Mondjuk az vicces kérdés lenne, hogy a fidesz ebben az esetben indítana-e újra hivatalos saját jelöltet, eljátszaná-e megint ezt a bohóckodást.

 

KG és VD programja tök közel van egymáshoz, ezért én KG helyében felajánlanék valami biztosi poziciót VD-nek, hogy mutassa meg, hogy miként is gondolta a nertől a pénzszerzést. Megkaphatná igazából bármelyik nagyobb közlekedési projektet, mondjuk a hévek kérdését, az úgyis állami tulajdon. Teljesen szabad kezet kaphatna is a témában, oldja meg.

Előzmény: Tonio 2.0 (39973)
doncike Creative Commons License 2 napja 0 0 39974

No-no!

Hát csak nem azt akarod mondani, hogy a független magyar bíróság pártatlan ítéletét elfogadni: cinizmus?

Csak nem vagy jogállamiság-ellenes?

Előzmény: Tonio 2.0 (39973)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2 napja 0 0 39973

Belenyugodott.

Hát ha a független magyar bíróság ezt ítélte, akkor ezt el kell fogadni.

 

Ennyire még Karácsony sem lehet cinikus, és nem nézhet hülyének mindenkit... Vagy mégis? :)

 

Pillanatnyilag jó ötletnek tűnt ez a választás megismétlése.

Tkp annyiban még rossz sem volt, hogy elég nagy eséllyel sejthető volt: ha Karácsony új választást akar, akkor a Kúria csak azért sem fog így ítélni.

 

Tudta előre, hogy nem lesz új választás, színjáték volt az egész.

Ha új választást akarna, előidézhetné a lemondásával... Amit persze nem fog megtenni.

 

A többivel egyetértek.

 

Előzmény: doncike (39972)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!