Hálózattal kapcsolatban lenne egy kis problémám. Két routert összekötöttem kábelesen olyan módon, hogy a két LAN porton keresztül összedugtam, IP címeket beállítottam úgy, hogy egyik .1 végződésű, a másik .2 és a másodikon kikapcsoltam a DHCP-t. A második router is szórja a netet, ezzel nincs is probléma, viszont ahhoz, hogy TV adás is legyen, a routerből tovább kell hozni a jelet a Set Top Boxba (az elsőből is megy tovább másik Set Top Boxba). A Box is felcsatlakozik a hálózatra, viszont egy 8-10 másodperc múlva megáll a kép, onnantól kezdve semmit nem csinál, ha átkapcsolok egy másik csatornára minden gond nélkül átmegy, de ott is ugyan úgy megáll.
TP-Link routeremen villog a wifi led és emiatt nincs internetem! Természetesen többször újraindítottam, kábeleket kihúzogattam...stb. Se mobilon, se laptopon nem megy. A modemen minden led világít, a routeren a power és a wan led folyamatosan, a fogaskerék és a wifi jel pedig villog.
Igen, tudom, hogy alján vannak jelszavak, csak valahol azt olvastam, hogy nem arra van szükség. Olyanokat találok az alján egyébként, hogy:
IP address: ...
username: ...
password: ...
SSID: ...
WLAN key: ...
Tegnap este, ahogy próbáltam csatlakozni (nem sikerült), és megkerestettem a tévével a közeli Wi-fi hálózatokat, majd próbáltam vele csatlakozni ahhoz, amelyikről úgy gondoltam, az enyém, kiírt valami WPA-kulcsot, ami ugyanaz volt, mint a router alján a password. Ez a WPA-kulcs magától íródott be, de aztán amikor kiléptem a keresésből, meg az egész csatlakozási folyamatból, majd újra beléptem, már nem jelent meg ez a WPA-kulcs. És fogalmam sincs, először miért jelent meg magától, aztán meg miért nem. Amúgy amikor megpróbáltam megkeresni a közeli wi-fi hálózatokat, néhányat feldob, mint említettem, de szerintem az enyémet igazából nem, legalábbis azt az SSID-t nem írja ki, ami az én routerem alján olvasható. Tudom, ezt át lehet állítani a tulajdonos nevére is, mert olyanokat is feldob, hogy Botond, meg hasonlók, sőt feldobja az én keresztnevemet is, és nyilván én is azt gondoltam, hogy az lesz enyém, de ahhoz ugyanúgy nem tudtam csatlakozni.
Egyébként egy Sony KDL-32WD600-asom van, és a használati útmutatója szerint lehet úgynevezett WPS-funkcióval is kapcsolódni, az utasításnak megfelelően azonban hiába nyomkodom a routeren a WPS-gombot, amikor kell, nem csatlakozik, nem találja meg a tévé a routert.
Köszönöm a választ. Kértem, egy új jelszót az ügyfélszolgálaton, de el sem jutok odáig, hogy jelszót kérjen a tévém. Most már abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán szükség van jelszóra. Lehet, inkább a TV-márkával kapcsolatos topikba kellene írnom, megpróbálkozom ott. Köszönöm még egyszer.
Sziasztok! Két éve vásároltam egy okos tévét, amit szeretnék csatlakoztatni a routeremen keresztül a nethez. A problémám az, hogy elfelejtettem a jelszavamat. A routert úgy 2-3 éve szerelte fel a T-com, azzal csatlakozik az asztali gépem a nethez. A csatlakozáshoz ugye annak idején be kellett írni a megadott jelszót. Mivel a gépem megjegyezte a jelszót, nem kellett minden nap beírogatnom, ezért szépen elfelejtettem. Most meg a tévémmel is szeretnék csatlakozni, mint említettem, de így nem tudok. Papírt vagy e-mailt nem találok, amelyben benne lenne a jelszó. Windows 10-em van, a gépemen rámentem a VPN-kapcsolat szerkesztése ablakra, ahol megjelenik a felhasználónevem és a jelszavam, utóbbi nyilván kipontozva – de megjeleníteni nem tudom.
Hogyan tudnám kideríteni a jelszavam? Köszönöm előre is a segítséget.
TP-link TL-WR740N wi-fi routeren be lehet valahogy állítani a működés időtartamát? Pl Minden nap reggel 6-kor kapcsoljon be és este 8-kor ki. Előtte egy ASUS volt, azon be lehetett állítani...
Sziasztok, Próbálok összebarátkoztatni egy Telekomos ZXDSL 931VII router-t, egy Tenda A301 Range Extender-rel. Eddig soha nem volt bekapcsolva a WPS a router-en, most "kipróbáltam" PBC módban. Megnyomom leírás szerint 1-3 mp-re a WPS gombot a router-en (ez gyakorlatilag csak egy sima, gyors megnyomást jelent, 1-3 mp-nél már semmi nem történik) ekkor elkezd villogni a zöld WPS led. Megnyomom leírás szerint 2 percen belül, 1-3 mp-re az egyetlen (EXTENDER) gombot a Tenda-n, az is villog. Végül nem történik semmi, a router-en abbamarad idővel a WPS led villogása, a Tenda-n pedig abbamarad a "RE" felőli villogás és marad a "PWR" felőli zöld fény A bosszantó az, hogy segíteni akarok valakinek, egy nemtudommilyen router-en és gondoltam teszek előtte otthon egy próbát. Hol az üveg nyaka? ZXDSL-nél? Tenda-nál? Vagy nálam? Köszönöm!
Arról érdeklődnék, hogy a TP-link wr841n készülékeknek tapasztalataitok szerint mennyi az átlag életkora?
Kb két hónapja elszállt (illetve labilis lett) a tápja, adtam neki másikat. Most meg a power led világít, a "glóriás golyóbis" szintén, a wifi jel villog, internet meg nincs se kábelen, sem sehogy. Alig két éve vettem. Lehet, hogy kuka?
Most kivettem a sorból és a ZTE nevű "ajándékkal" netezek, amire lehetetlen rámenni bármivel is.
Szeretném az otthoni wifi internetet a felhasználók között sávszélességekre bontani. Nincs nagy tapasztalatom, de az lenne a jó, ha pl. mac cím alapján ki tudnám osztani a max. sávszélességet.
Kérem ajánljatok egy ilyet funkciót is tudó olcsó routert.
Jelenleg a szolgáltatós cisco van bent és az után tenném be, mert azt tudtommal meg kell tartanom. (modem is egyben)
Üdv! Tudna nekem valaki segiten, hogy DD WRT alatt (TP AC1750), hogyan tudnám Cron-ban beállitani az időzitést a wifi-hez? Tehát például szombat reggel 7-től kikapcsoljon a 2,4GHZ wifi és mondjuk a 10-től bekapcsoljon a 5GHZ wifi!!?? Eddig jutottam, de nem müködik:
17 15 * * 1,2,3,4,5,6,7 root wl radio off 18 15 * * 1,2,3,4,5,6,7 root wl radio on
Közben - olvasgatva a Fórumbejegyzéseket - rájöttem, hogy nem 192.168.0.1kell, hanem 192.168.1.1a TP_LINK loginhoz, és akkor már nem a Sagemcom HGW, hanem a TP_LINK router beállítási felülete jön be. Én úgy emlékeztem, hogy korábban még 0.1 kellett, de akkor a HGW még nem volt benne az útban.
A problémám az, hogy el szeretném érni online a wifi TL-WR741ND routeremet (ami egy Sagemcom HGW-ről továbbítja nekem wireless az internetet), de nem tudok belépni a router online felületére, mert a http://192.168.0.1-re nem a TP-LINK router loginja jön be, hanem a Sagemcom HGW-é. Hogyan tudom a HGW mögötti routert elérni? Előre is kösz, ha segítetek.
Van egy Huawei routerem a nappaliban. Ennek a wifijét szeretném a TL-WA5210G kültéri vevővel befogni a konyhában (ahol már gyenge a jel a 80 centi vastag falak miatt). Arra gondoltam ha a kültéri vevőt LAN kábellel rácsatlakoztatva a TL-MR3220 routerre, szét tudnám szórni a netet erősebb wifi jel lefedettséggel a lakás többi részén a 3220 router wifijével. Kábelezni nem szeretnék.
Meg oldható ebben a formában? Ha igen kérem segítsen valaki a beállításokban, mert egyenlőre nem boldogulok. Ha nem kérlek osszátok meg velem a lehetőségeket!
Sziasztok! Belefutottam egy problémába. Adott 1db ds216j nas szerver 1db asztali win10 számítógép 1db DVR hálózati felvevő biztonsági kamerához 1db tp link 841 router.
A probléma az , hogy az sehogy sem tudok ftp-vel feltölteni a DVR-ről a NAS-ra. A dvr tökéletesen tölt fel FTP kapcsolatban , különböző webszerverekre (data.hu, webseeder.hu), de a NAS szerverre sehogy sem akar. Az asztali számítógépről is total commaderrel Ftp kapcsolatot tudok létrehozni a NAS szerverrel és nagyon jól működik.
Van valakinek ötlete!
A NAS szervernél a router DMZ-be van állítva és az UPnP is be van kapcsolva.
A DVR fix belső ip vel megy és virtuális szerveren (router) beállítottam a szükséges portokat.