Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 45 perce 0 0 374225
,m,1710 Creative Commons License 2 órája 0 0 374224

Mi az a koronavírus?

Számos olyan vírus tartozik a koronavírus családba, amelyek többsége különböző állatfajokban található meg. Csak néhány vírustípus képes megfertőzni az állatokat és az embereket. Jelenleg hét koronavírus van, amelyek megfertőzhetik és betegségeket okozhatnak az emberekben. Ezek közül a vírusok közül négy általános és megfázást okoz. A SARS és a MERS corona vírus változatai jelentősen súlyosabb légúti betegségeket okoznak. 2019 végén Kínában új koronavírust fedeztek fel, amely megfertőzheti az embereket. Az új vírus által okozott betegséget covid-19-nek hívják.

józsi24 Creative Commons License 8 órája 0 0 374223

Hu de hanyok attol a fasszopo budosgecitol...

Ruhellem az egesz narancsbagazst, de ezt a boszmebarmot kulonosen...

Előzmény: GPS (374216)
zöldkomcsi: Creative Commons License 9 órája 0 0 374222

... biztos, hogy volt alapja akkor is, biztosan voltak akiknek csak normál influenza. Legtöbben túlélték a feketehimlőt is, bár maga a betegség nyomot azért hagyott általában.

Előzmény: Salvor2 (374220)
zöldkomcsi: Creative Commons License 9 órája 0 0 374221

Na jó, de ez már hírekre reagált. Érdekes mennyire hasonló most is van ilyen is.

Előzmény: Salvor2 (374220)
Salvor2 Creative Commons License 10 órája 0 0 374220

Nem Spanyolorszagban grasszalt, hanem a spanyol ujsagok voltak az egyetlenek, amik irtak rola. Mashol cenzura volt. Az USA-ban kezdte a grasszalast, onnan hoztak at Europaba.

Előzmény: zöldkomcsi: (374219)
zöldkomcsi: Creative Commons License 11 órája 0 0 374219

A Világ 1918. június 4-i számában a „Spanyolországban grasszáló új betegségről” :

„A járványos betegség ártatlan természetű, elég magas lázzal kezdődik, három-négy napig tart, és az ötödik napon már teljes a gyógyulás. Eddig egyetlen ember se halt meg a betegség következtében, sőt még olyan eset se fordult elő, amelyik komplikációkkal járt volna. Az erősebb természetű emberek le se fekszenek, így például a megbetegedett katonákat nem is küldik kórházba. A betegség nagyon ragadós, de azért a megbetegedésekről szóló számok túlzottak. Újabb madridi hírek szerint az ott elterjedt ragályos betegségnek csak könnyű influenza jellege van.”

zöldkomcsi: Creative Commons License 11 órája 0 0 374218

Mindegy, engem hagyjanak békén a kínaituristák elmaradásával, nem veszek új gatyát az idén.

Előzmény: havasesoesett (374214)
zöldkomcsi: Creative Commons License 12 órája 0 0 374217

Szerintem az összes eu országban van ilyen. Az olaszról írtak régebben, ott rég óta van ilyen. Olyan ez is mint a feudalizmus, a kapitalizmus is apránként bontódott le. De valami látványos esemény is szokott lenni mindég, amire akinek tetszik ráfoghatja, hogy ott egy korszak vége.

Előzmény: GPS (374216)
GPS Creative Commons License 13 órája 0 0 374216

Én nem tudom mit kell ezekkel ennyit szarakodni, hogy engedély, meg miegymás?

Államosítani kell az összes külföldi tulajdonú céget a francba, a vagyonát elkobozni - oszt jónapot.

Magyar földön ne garázdálkodjanak már külföldiek.

Venezuella is ezt csinálta - és milyen jól bejött nekik.

Idevágó friss cikk itt:  Súlyos bonyodalmakhoz vezethet a Palkovics-kontroll

.

Platon Creative Commons License 13 órája 0 0 374215

ha mondjuk 10.000 beoltottból beesik 1-2 problémás eset

Azt sikernek hívják mindenhol a világon. Nincs vakcina oltási reakció nélkül

Előzmény: methylcytosine (374208)
havasesoesett Creative Commons License 13 órája 0 0 374214

Kész szerencse, hogy nem II. Henrik angol király a példaképed, ő képes volt saját kezűleg megvarrni a ruháját. Mondjuk összeveszett a feleségével, Aliénor d'Aquitaine hercegnővel, így rákényszerült ;)

Mondjuk az ő esetükben ez nem okozott változást a GDP-ben ;)

Előzmény: zöldkomcsi: (374213)
zöldkomcsi: Creative Commons License 13 órája 0 0 374213

Akkor 300 mrd értékbe kevesebb kínában gyártott cucc lesz vásárolva. Már kezdem is, reggel elviszek egy nadrágot a varrónőhöz, amit ki akartam dobni, beletérdeltem ragasztóba. El lesz takarva rávarrt foltokkal. 
Azzal szerintem én ki is léptem, kb 20 000 huf értékű ruhadarab, amúgy meg nekem tök mindegy, hogy vannak e itt kínai turisták vagy nincsenek, a gazdasági hatás engem így már nem fog érinteni.

Előzmény: Salvor2 (374212)
Salvor2 Creative Commons License 16 órája 0 0 374212

As tensions soar between the US and China, Reuters reports that in the next escalation, President Trump's administration is set to bar Chinese passenger airlines from flying to the US starting in mid-June as geopolitical tensions continue to flare up between the two nations.

The move by the Trump administration comes in response to China refusing to allow US airlines to resume passenger service in the country. The Trump administration claimed last month that the Chinese government has made it near impossible for US carriers to operate in the country. 

The new order banning all Chinese passenger airplanes from US flights is expected to take effect on June 16. More details will be announced in the afternoon hours on Wednesday.

Ebbol nem biztos, hogy jol fog kijonni az USA. A kinai turistak vannak a legtobben, es ok koltik a legtobbet.

A kinaiak koltese a nemzetkozi turizmusban 300 milliard dollar korul lehetett tavaly, ami a legnagyobb a vilagon (a kovetkezo az USA kb. 150 milliarddal). A legnagyobb bevetelt termelo orszagok: USA, spanyol, francia, thai, UK, olasz (a kinai bevetel 40 milliard).

_Berci Creative Commons License 17 órája 0 0 374211

Előzmény: LokhajtasosCsillamponi (374206)
_Berci Creative Commons License 17 órája 0 0 374210

Viszont arról szó van, hogy az egész ipari-mizériát elsősorban a fogyasztás drasztikus hanyatlása okozta (és nem direktben a gyáron belüli vírus-krízis).

Igen. Csak eppen pl. a Lufthansa (763 repülö, abbol ~100 repül jelenleg) ugy döntött, hogy ö tetötöl-talpig ujraszervezi magat ... (gondolom, a többi legitarsasag is hasonlo velemenyen lesz ... hamar a Lufthansa konkurrenciaja ...).

Előzmény: GPS (374183)
havasesoesett Creative Commons License 17 órája 0 0 374209

Photoshop szűrő nem ér...

methylcytosine Creative Commons License 17 órája 0 0 374208

az oroszok mar lakossagi teszteket vegeznek a sajat vakcinajukkal

én úgy tudom csak a vakcina fejlesztői oltották be saját magukat. a klinikai vizgálatot júliusra tervezik és ha jól értem őszre a tömeges oltást.

az amerikai megközelitéshez képest valszeg annyi a különbség, hogy nem fél éves followup periódust várnak ki, hanem csak kb 1 hónapot.

gondolom ez azért van mivel a sajtó erősebben kontrollált Oroszországban, ezért ha mondjuk 10.000 beoltottból beesik 1-2 problémás eset, azt könnyebben el tudják tussolni.

remélhetőleg bejön nekik.

Előzmény: Salvor2 (374199)
Platon Creative Commons License 17 órája 0 0 374207

Gratulálok :) 

LokhajtasosCsillamponi Creative Commons License 17 órája 0 0 374206

en sokat fogytam

Előzmény: Salvor2 (374204)
Platon Creative Commons License 18 órája -1 0 374205

Annyit én is felkaptam :(, de már tolom lefele. :) Jövő hétre remélem újra karcsú és fitt leszek :)

Előzmény: Salvor2 (374204)
Salvor2 Creative Commons License 18 órája 0 0 374204

Az amerikaiak atlag 2.5 kilot hiztak a lezaras alatt. Erre is van statisztika.

Salvor2 Creative Commons License 18 órája 0 0 374203

Two Hour Lines In The UK At McDonald's As Drive-Thrus Reopen

Egy ikea elott 8 kilometeres sor allt.

Előzmény: Salvor2 (374202)
Salvor2 Creative Commons License 18 órája 0 0 374202

Hundreds of Italian demonstrators gathered in Rome's Piazza del Popolo on Tuesday, ditching their masks in a protest against the Italian government's lockdown restrictions aimed at controlling the spread of COVID-19.

Azt hittem, hogy az olaszok megijedtek attol, amin keresztulmentek. Ugy tunik nem, vagy gyorsan elfelejtettek.

zöldkomcsi: Creative Commons License 19 órája -1 0 374201

Erre már soha nem lesz vakcina. De nem is érdekelne senkit mert addigra újra indul a gazdaság és már más járványok vannak.

GPS Creative Commons License 19 órája 0 0 374200

Ket honap utan kinyitott a menza. Sokkal tobben voltak, mint a zaras elotti heten.

Szerintem is lesz egy afféle "carpe diem" hangulat - pl. hogy azok is elmennek vendéglőbe, akik addig nemigen szoktak.

Minden nagy gebasz (pl. háború, válság, egyéb megszorítások) után is mindig ez volt egy darabig.

.

Salvor2 Creative Commons License 19 órája 0 0 374199

Ket honap utan kinyitott a menza. Sokkal tobben voltak, mint a zaras elotti heten.

Prediction: nagyon gyors lesz a gazdasagi (fogyasztasi) felpattanas. Lehet, hogy Matolcsynak lesz igaza, es pozitiv lesz a novekedes 2020-ban. Mindezt persze jelentosen modositja, ha lesz masodik hullam. De addig akar vakcina is lehet (az oroszok mar lakossagi teszteket vegeznek a sajat vakcinajukkal).

GPS Creative Commons License 19 órája 0 0 374198

... naaa, azért amikor dél-koreaiai elégedetlenek is amikor körbe-kötik az összecsavart fejkendőt a fejükön - akkor ott se lehet vidám dolog TEK-esnek lenni :-)))

Évekkel ezelőtt volt Soul-ban is olyan utcai csihi-puhi - hogy a hollywoodi filmesek a korabeli hiradó-videókból tanulták hogyan kell egy hasonló jelenetet megrendezni - hogy ütős legyen :-)))

.

Előzmény: ,m,1710 (374197)
,m,1710 Creative Commons License 20 órája 0 0 374197

meg HongKong

Előzmény: ,m,1710 (374196)
,m,1710 Creative Commons License 20 órája 0 0 374196

Csak két ország van világon ahol tudnak balhézni a  Franciák meg usa.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!