Keresés

Részletes keresés

Kézilabda Gála Creative Commons License 2005.04.11 0 0 5181
A lányoknál már épül az új csapat, Pekinget szem előtt tartva. Ezúttal talán egy fokkal könnyebb lesz kijutni, mert elvileg öt csapat kvalifikál a 2007-es vb-ről, valamint kvótát kap a 2006-os Európa-bajnok, Ázsia, Afrika és Amerika legjobbja, valamint Kína. Ha az Európa-bajnok, az addigra nyilván megerősödő Kína, illetve az ázsiai kvótára jó eséllyel pályázó Dél-Korea is bekerül az első öt közé 2007-ben, akkor csúszik lejjebb a kvalifikációs hely, és akár a legjobb 8 közé kerülés is olimpiai kvótát jelenthet.
Breki1 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 5180

AZ sg Kézilabda fórumában is szivesen látlak benneteket.

 

Mármint ez azoknak szól akiket nem onnan ismerek (DE őket is szivesen látok)

 

sg linkje
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.12 0 0 5179
Előzmény: Kcsita (5177)
ildy7 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 5178
Hát, már egy ideje...
Előzmény: Kcsita (5177)
Kcsita Creative Commons License 2004.10.12 0 0 5177

Létezik már az a topic?:).

Előzmény: ildy7 (5176)
ildy7 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 5176
Szerintem át kéne tenni a székhelyünket az Eb topicba. :)
Előzmény: kaloz174 (5175)
kaloz174 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 5175
Sportcsillagként díjazzák Vöröst és Radulovicsot
2004. október 12., kedd, 17:28
Ötvenkét sporttársával együtt az öttusázó Vörös Zsuzsanna és a kézilabdázó Radulovics Bojana is elismerésben részesül hétfőn a sportcsillagok díjazása (SportStar Awards) keretében a lausanne-i Olimpiai Múzeumban.

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Vörös, valamint a 2000-ben és tavaly a világ legjobb játékosának választott, Bajnokok Ligája-győztes, olimpiai és vb-második Radulovics mellett olyan európai versenyzők teljesítményét ismerik el, akik - az indoklás szerint - a legjobban képviselik a sport alapértékeit.

A gálának lesz még egy magyar vonatkozása: díjat kap a horvát színekben versenyző Boros Tamara asztaliteniszező is.

Az ünnepségen ott lesz Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Juan Antonio Samaranch, a NOB tiszteletbeli elnöke, valamint Mario Pescante, az Európai Olimpiai Bizottságok Szervezetének elnöke.

imoT Creative Commons License 2004.10.12 0 0 5174
ma
Breki1 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 5173
Ma mikor lesz a kerethirdetés az EB-re?
sanya122 Creative Commons License 2004.10.07 0 0 5172

figyuzzatok, aki kint volt Athénban a pegazus szervezésében ott a portán a faliújságon kint volt pár cím hogy hova kerülnek fel a kint készített képek meccsekről szurkolókról.tudtok erről vmit? vagy linkeket ahol magyar olimpiás képek vannak?

köszi

 

Guttman Creative Commons License 2004.09.27 0 0 5171

Is-is, de nagyobb mértékben teória. Úgy fogalmaztam, hogy megbomlott az addig sem túl erős egység. Ez is egy jelentős negatív tényező volt.

 

Nem Pálffy Zsuzsival volt a baj, (elvileg lehet, hogy a többiek úgy gondolták, a Lovihoz való ragaszkodás pozitívum, és Pálffy nem is annyira jó) hanem hogy kiket akart hívni helyette, amikor végleg látszott, hogy Lovi egyedül nem fogja bírni. Kántor Anikó reaktiválási kísérlete kivitelezhetetlen ötlet volt, és Balogh Bea is korai volt még akkor, amint látszott is.

 

Előzmény: RnD (5170)
RnD Creative Commons License 2004.09.24 0 0 5170
Ez a teória - miszerint Mocsai és a csapat között a jobbszélső-választás nehézségei miatt romlott meg az összhang - csak egy gondolatkísérlet vagy vannak konkrét erre utaló információid is? Szvsz a helyzet ennél összetettebb - Pálffy valójában nem olyan jó játékos; ugyanakkor a csapat láthatta, hogy Mocsai milyen 'példásan' kitart Lovász Zsuzsi mellett (amit néhányan Mocsai mellett szóló pluszként élhettek meg). Lovász melletti kitartását a csapat melletti kitartásként akár javára is írhatták, míg Pálffy nem volt ott a VB-n etc.( Amúgysem hiszem, hogy válogatott játékosokat az zavarna meg, hogy valaki (aki korábban sem volt a csapatban) nem kerül be...)
Előzmény: Guttman (5166)
sanya122 Creative Commons License 2004.09.24 0 0 5169

próbáljunk meg összehozni egy férfi kézilabda témában bővelkedő lapot! akit érdekel látogasson el a www.kezilabda.com oldalra!
köszi!

szalapala Creative Commons License 2004.09.22 0 0 5168

Na akkor asszem egyről beszélünk. Én a női agyról beszéltem, te meg a női lélekről  mondtad ugyanazt.

Mindegy, a lényeg ugyanaz.

Ha nem ugyanazon a hullámhosszon van velük, akkor kevés a sansz, hogy a kritikus pillanatokban további lökéssel át tudja hidalni azt a bizonyos mélypontot.  ( És a lényeg a kritikus jelzőn van, mert a szokványos helyzetekben ez a segítségigény nem is kell általában.)

Faragó ugyan ért el eredményeket a női csapattal, - Mocsaival is voltak EB-győztesek a csajok, ha jól emlékszem - de a mostani teljesítmény nagyon hasonlatos.

 

OK. Egyébként meggyőzhető lennék, de a dán példa kicsit sántít.

A dánok jó része félig amatőr, nem a kézilabda az életük teljessége, ők emellett tanulnak, dolgoznak, élnek, másodsorban meg kézilabdáznak is. Nem azonos pszichikai feltétellel - sokkal könnyebbel - indulnak neki.(Lásd a dánoknál játszó játékosaink nyilatkozatait, hogy élnek kinn profiként az ottani többiekhez képest.)

 

Nálunk viszont mindenki profi, ebből él. Ez visszafelé vetítve sokkal komolyan pszichikai hátteret igényel szerintem.

Előzmény: Guttman (5166)
Breki1 Creative Commons License 2004.09.20 0 0 5167

Sokan szidták Rácz Mariannt, de szerintem jó volt mikor a csapat mellett volt.

 

Érdekes mikor annó a csajok úgymond Laurenz ellen fordultak (Olimpia) a női másodedző hogyismondjam, szóval támogatásával történt mindez.

 

Dunaferrnél is sokat számít Mátéfi és Böbe is.

Gondolom a világ akkori legjobb beállósának (és legjobb játékosának adott évben) megvan a tekintélye.

Guttman Creative Commons License 2004.09.20 0 0 5166

Még egy dolog: beszéltem dán drukkerekkel, és szerintük azért lazábbak a dán csajok, azért bírják jobban a feszültséget, mert érzik, hogy szükség van rájuk a csapatban, akkor is, ha nem ők a legjobbak az adott poszton Egy nőnél ez nagyon fontos. Ott is megvan a hierarchia, mindenki tudja, hogy pl. Kristine Andersen az 1. irányító, Kiaerskou a 2. és Hörlykke a harmadik, de Hörlykke is tudja, hogy a csapatnak szüksége van arra a segítségre, amit ő ad nekik, nélküle nem érhetik el a céljukat.

 

Nálunk meg ott van Pálffy Zsuzsi, Mehlmann Ibi, akik nem kaptak öt percnél több bizonyítási lehetőséget meccsenként, annak ellenére, hogy a vak is látta, mennyire szükség lett volna rájuk.

 

Egyébként szerintem Mocsai akkor vesztette el a csapat bizalmát, amikor elkezdett kapkodni a jobbszélső kérdésben, a személyes antipátiája miatt. Amikor Lovi sérülése komolyabbnak bizonyult, először a már visszavonult (!) Kántor Anikót akarta behívni. Nehéz nyomdafestéket bíró szavakkal minősíteni ezt az ötletet... Balogh Bea is lehetetlenség volt (akkor még, de most őszre, télre lehet, hogy újra csúcsformában lesz). Tehát a csapat azt látta, hogy a saját edzője, személyes sértettségén képtelen felülemelkedni, és inkább feladja a jobb szélt, csakhogy ne kelljen behívnia a teljesen kézenfekvő megoldást, Pálffy Zsuzsát.

 

Innentől kezdve elszállt a bizalom, megbomlott az addis sem túl erős egység. Mindenki elkezdte a saját pecsenyéjét sütögetni, egymás ellen intrikálni, beleszólni abba, ami nem az ő dolga, a játékos akarta megmondani, hogy őt mikor lehet lecserélni, stb.

 

Most itt az eredmény. :-(((

Guttman Creative Commons License 2004.09.20 0 0 5165

Bár most rosszul sikerült az olimpia a női pólósoknak, de Faragó ért már el velük nagy sikereket. Akkoriban kérdezték tőle, hogy miért megy neki jobban nőkkel mint férfiakkal, és azt mondta, hogy egy női játékos örül, ha Faragó Tonó odamegy hozzá, és elkezdi tanítgatni, hogy így lőjön, úgy csinálja stb. Ugyanezt egy ffi játékos inkább cseszegetésnek érzi.

 

Talán ez volt a gond a kézis csajoknál is az utóbbi időben. Mocsai nagyon jól felkészítette őket a taktikai variációkra, az ellenfélre stb. de a lelkükkel nem foglalkozott eleget. És itt nem valami nagy, órákig tartó beszélgetésekre gondolok, inkább apróbb lélektani trükkökre. Pl. a dánoknál lehetett látni a koreaiak ellen a döntőben a második félidőben. Kiaerskou hullámvölgybe került, három lövést rontott el egymás után. Pytlick le is hozta, 3 percig nem játszatta, aztán beküldte hetest dobni. Be is dobta, és aztán megint szárnyalni kezdett. Nálunk, ha egy játékos rossz passzba kerül, oda se engedik a heteshez, mert félnek, hogy azt is elrontja.

Előzmény: szalapala (5164)
szalapala Creative Commons License 2004.09.20 0 0 5164

Természetesen nem elképzelhetetlen egy, a női agyat jobb eredménnyel  felfogni képes férfiú, de ez szerintem nem szakmai kérdés.

(Mindenesetre nekem a szakmailag tökéletesen  felkészült Faragó Tamás jut eszembe, aki a női vízilabdásoknál hiába kiabált be, hogy "Lőjjetek már! Lőjjetek már!" Hiába, no. Kudarcot vallott, pedig az egyetlen épkézláb ötlet valóban az volt, hogy el kéne lőni azt a kurva labdát, mert úgy nem lesz gól, hogy nem lőnek kapura, hanem szépen adogatnak körbe, csak közben meg lejár a támadóidő.)

 

Aki látott már női agyat belülről, az elmondhatná, hogy működik:-)) Mert itt alapvetően ez volt a baj, hogy akinek kéne, az nem ismeri.

Előzmény: attus germanicus (5159)
TOM2 Creative Commons License 2004.09.19 0 0 5163
Próbáld meg az MKSZ illetékeseinél!!!
Előzmény: _paha_ (5162)
_paha_ Creative Commons License 2004.09.19 0 0 5162
van valakinek egy naprakész táblázata arról, hogy ki hányszoros válogaott és hány gólnál jár? a lányokra gondolok természetesen...
imoT Creative Commons License 2004.09.18 0 0 5161
mert mennie kell a gallokhoz:DDD
Előzmény: Csőkutya (5160)
Csőkutya Creative Commons License 2004.09.18 0 0 5160
Na ez még viccnek is rossz,majd a válogatott felkészülése alatt is ad 1 hét szabadságot......
Előzmény: attus germanicus (5159)
attus germanicus Creative Commons License 2004.09.18 0 0 5159
Na jó, de ezen a vonalon gondolkodva Kiss Szilárd semmivel sem jobb. Talán Szabó Edina ;-))
Előzmény: szalapala (5158)
szalapala Creative Commons License 2004.09.18 0 0 5158

Nem olyan nagy marhaság ez.

Mocsai már volt férfikapitány nem is akármilyen eredménnyel - ezüstös VB.

Szerintem jobban megértené magát a fiúkkal, mert a lányoknál egy férfi a kritikus pillanatokban nem tudja felfogni a női agy rejtelmeit:-))

Előzmény: Kcsita (5149)
Chris Shephardino Creative Commons License 2004.09.15 0 0 5157
Wixer Creative Commons License 2004.09.13 0 0 5156

Láttátok már a kézis lányokat az FHM-ben?

 

http://www.arzen25.fw.hu/

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.11 0 0 5155

Sziasztok, Mocsai nyilatkozott:

http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=61617

zsanna Creative Commons License 2004.09.11 0 0 5154

Sanya!

Most néztem meg, a francia-magyar női, és a horvát-magyar férfi megvan videón. (Hogy mindkettő komplett-e, azt még nem néztem. Esetleg elejéről-végéről hiányozhat valamennyi, ha nem jól számoltam ki az időt. )

Ha érdekel, jelentkezz.

Előzmény: sanya122 (5128)
imoT Creative Commons License 2004.09.11 0 0 5153
Ezt a Kalebes vidijót én vettem fel ÁM :DDD
sanya122 Creative Commons License 2004.09.11 0 0 5152

az egy dolog mit tud Kerman:)

No de mit tud Kaleb!!!!:)
http://www.fotexfanclub.hu/video/kaleb.wmv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!