Keresés

Részletes keresés

yacek75 Creative Commons License 7 órája 0 0 68507

órákig gyönyörködni tudnék az ilyen sokféleségben ;-)

kár hogy múzeumi darabok ;-)

Előzmény: dibidondiego (68506)
dibidondiego Creative Commons License 19 órája 0 0 68506

Üdv mindenkinek!

Most a napokban figyeltem fel ennek az 1691-es évszámosnak a sokféleségére, ilyen szám, olyan szám, így áll, úgy áll  stb. Viszont a 69-es helyzet eléggé tetszetős.

Ez pedig itt egy variáció Gróf Waldstein János 1880-ra. (Kolozsnéma)

A N U B I S-mirmur Creative Commons License 1 napja 0 0 68505

Sziasztok!

Adó 1%-a beajánlva az egyesület javára.

tamtomi Creative Commons License 2 napja 0 1 68504

2007-bentaláltam Szekszárdon

Előzmény: WattieNo1 (68491)
lpeter47 Creative Commons License 2 napja 0 0 68503

...De nem erre a folytatásra gondoltam....

:)

Előzmény: WattieNo1 (68496)
Balin801 Creative Commons License 2 napja 0 0 68502

Sziasztok ! 
Hernád község határában találtam ezt a téglát . 
Tudja esetleg valaki a feloldását ? 

GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 2 napja 0 0 68501

A kérdésekre kapott válaszok, általában újabb kérdéseket generálnak.....

Megnéztem az Arcanum oldalát, ahol a bővebb verziót tartalmazó DVD laza 50.000 HUF. Ha a második mellett esetleg a harmadik felmérés is érdekli a halandót, az együtt már pontosan 100.000 HUF.

Kedves Joz68, lehet, hogy alternatív formátumú segítséget kérnék tőled... Tatabányán találkozunk májusban?

GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 2 napja 0 0 68500

Köszönöm a segítséget, ezzel megkaptam a kérdésemre a választ, mert a számomra fontos adat az volt, hogy amit a térképen látok, az mikor lett "felmérve", vagyis adott épületek mikori állapotot mutatnak egy-egy szelvényen. Ha rövidebb intervallumban futott volna a program (mondjuk csak 2-3 év), nem lenne a dátumnak akkora jelentősége, de így igen. (50 év, majdnem 2 emberöltő....) A másik kettő választ is itt köszönném meg (czl1, és Wattie) az egyszerűség kedvéért! :-)

Mivel több település illetve országrész is érdekes nekem, így úgy vélem az lesz a legjobb, ha beszerzem ezt a CD/DVD adathordozót

Előzmény: Joz68 (68499)
Joz68 Creative Commons License 2 napja 0 0 68499

Üdv!

A legrészletesebb leírást erről a felmérésről az Arcanum által forgalmazott CD/DVD formátum tartalmazza. Az adathordozón a felméréssel kapcsolatos leírások és tanulmányok is elérhetőek. Ezek a tanulmányok nagyon pontosan leírják a felmérés történetét, melyet a mellékelt ábrákon és térképeken tesznek jobban érthetőbbé. Magát a felmérést I. Ferenc császár rendelte el 1806. április 2.-n kelt parancsában. De, magát a felmérést csak 1869-ben fejezték be. Magyarország és a Temesi Bánság területe 1819 és 1869 között került sorra (közben mi merészeltünk forradalmat csinálni, szabadságharcolni és trónfosztani az uralkodót, nos, egy kissé elhúzódott a munka). A CD/DVD lemezre minden térképszelvény külön-külön került bedolgozásra. Ezeken a szelvényeken általában a jobb alsó sarokban precízen feltüntetésre került a készítők neve, rendfokozata, beosztása és az alakulatuk neve, ahonnan kirendelték őket a munka elvégzésére. Természetesen feltüntetésre került az adott térképszelvény felvételezésének/készítésének a dátuma is ezen a helyen (stílszerűen ide másolom sorban Győr, Pécs és a saját lakhelyem Nagyszénás korabeli felmérési szelvényének jobb alsó adathordózó részét; mindhárom más időpont). Ha konkrét kérdésben, térképszelvényben  tudok segíteni állok rendelkezésedre.

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (68494)
czl1 Creative Commons License 3 napja 0 0 68498
utyip00 Creative Commons License 3 napja 0 4 68497

Tegnapi nap Horvátországba, Dárdán járt a "téglakommandó"

WattieNo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 68496

Üdv!

Kb. azt takarhatja, hogy fizettek érte, és nem például lopták. :)

Az évszám pedig a blokk dátuma lehet. Vagyis nem feketén vásárolták. :)

...te kezdted!

Előzmény: lpeter47 (68493)
WattieNo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 68495

Üdv!

Esetleg itt nézd meg:

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Janko-janko-annamaria-magyarorszag-katonai-felmeresei-1/ii-a-masodik-katonai-felmeres-18061869-12D/ii-9-a-ii-katonai-felmeres-levezetett-terkepei-1BD/ii-9-1-a-reszletes-terkepek-spezialkarten-1BE/ii-9-1-2-az-1144-000-meretaranyu-reszletes-terkepek-1C5/

Azt írja az újság:

A térképszelvények keretén a Ferrótól számított földrajzi fokhálózat található, perc-beosztással. A kereten kívül a bal felső sarokban találjuk a szelvény jelölését (pl. E. 9.), középen a szelvény megnevezését (pl. Umgebung von Nagy-Váson und Füred). Alul középen található az aránymérték (bécsi ölben), a méretarány (1:144 000)224 és a kiadás éve. A kereten kívül olvasható a rézmetsző(k) neve (8. sz. könyvmelléklet, 64. térképmelléklet).

Meg ezt is:

A Magyar Királyság területének nagy részén a felmérésre csak az 1860-as években került sor, így a részletes térképek kiadása is késett, csak a felmérés (1869–1881) befejezése után jelentek meg, valójában már a III. katonai felmérés idején.

Vagyis, ha jól értem a kiadás éve nem egyezik a készítés dátumával, de hátha előrébb jutsz.

GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 3 napja 0 0 68494

Sziasztok!

A 2. katonai felmérésről szeretnék információt kérni kutató-gyűjtőtársaimtól. Van arra vonatkozólag adat, forrás, hogy az akkori Mo.-i terület egyes részeinek, tájainak, vagy megyéinek mikor készült a felmérése? 

lpeter47 Creative Commons License 3 napja 0 0 68493

Sziasztok!

Van valakinek információja, hogy az ÚJLAKI TÉGLA ÉS MÉSZÉGETŐ RT. történetében mit takar a: 1907-ben megvásárolták a Schossberger-féle téglagyárat? 

Köszönöm. 

Üdv. : Péter

Rovart Creative Commons License 3 napja 0 0 68492

Előzmény: Ká-Gyé (68490)
WattieNo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 68491

horvathg111

Üdv!

Én Kisnánán találtam, ezért elsőre az a tippem volt, hogy "NÁNA" van ráírva.

De persze akármi is lehet, akárhonnan. Csak ezt az egyet találtam.

Ká-Gyé Creative Commons License 4 napja 0 0 68490

Rovart Creative Commons License 4 napja 0 0 68489

fgondnok Creative Commons License 4 napja 0 0 68488

Előzmény: WattieNo1 (68487)
WattieNo1 Creative Commons License 4 napja 0 0 68487

Napi aktuális:

WattieNo1 Creative Commons License 4 napja 0 0 68486

Kedves Soldaros!

- Sajnálom, hogy nem emlékszel a ... telefonbeszélgetésünkre.

Mint már írtam, soha nem mondtam olyat, hogy az egyesületi oldal pályázati pénzből készült!

A "soha" magában foglalja a telefonbeszélgetést is!

Mindenképpen fel foglak hívni ennek tisztázására (is), hogy azután itt a Fórumon korrigálhasd amit állítottál. (Jobb lenne ha te írnád majd le, mert ha én teszem abból megint sértődések lesznek.)

- Nincs kérdésem! Az MBTGYE oldalon minden úgy működik, ahogy "megszokott".  :)

Pont ezen kellene változtatni!

- "hely = lelőhely" Kezd komolytalanná válni amiket irkálgatunk egymásnak!

Valóban mondtad a telefonba. Én viszont azért írtam le itt, mert a többi 2-300 gyűjtőnek nem mondtad a telefonba, és a weboldalon nem egyértelmű, hogy a hely: lelőhely, gyártási hely (származási hely), esetleg "röhely".

Úgy rémlik a telefonba pontos j-vel mondtam.  :)

Azt is mondtad a telefonba, hogy ez "javítható".

Persze ehhez szavazást kellene tartani, mert ugye nem az én posztom eldönteni, hogy mi a megfelelő. Én csak a véleményemet mondtam el róla, hogy nekem nem tetszik. (És ha a véleményem valakinek nem tetszik, joga van megbántódni! Ennyi.)

Ha leírok valamit, azt azért írom, hogy el lehessen gondolkozni rajta: jó, rossz, értelmes dolog, hülyeség (kis hülyeség, nagy hülyeség)... és nem azért írom, hogy megbántódjon, megsértődjön bárki is.

- "téglaméret, gyors kiválasztására itt is van lehetőség"

Ezek szerint ez sem egy egyszerű téma! Simán meg lehet bántódni miatta! (Már, aki akar!)

1. "Téglaméret gyors kiválasztása"

Az alapfogalmak: kisméretű, nagyméretű, köztes v. közepes méretű...

A "kút", "padlás", "párkány" és egyéb formák, idomok (felhasználási területek) nem tartoznak a "méret" kategóriába. (Bárki is javasolta, hogy oda kerüljön!)

Két téglagyűjtő beszélget:

- Milyen méretű a téglád?

- Padlástégla méretű.

- Aha! ...???

Ez nekem nem tűnik életszerűnek. Nem lett okosabb a kérdező.

2. Az "ömlesztett" méret problémája, hogy gyakorlatilag nem lehet méretre keresni.

Fel van adva a lecke! Hogyan lehet erre úgy reagálni, hogy ne legyen belőle megbántódás?

2.1 - A gyűjtők 99%-a nem tölti ki (nem fogja kitölteni) ezeket a rublikákat. Vagyis? ...gyakorlatilag nem lehet méretre keresni. Most akkor? Nem mindegy, hogy a semmi ömlesztve van, vagy sem?  :)

2.2 - lehet olyan eset, amikor fontos lehet a méret. Például ha a katalógusban szereplő "PB" monogramos téglák méreteit össze akarom hasonlítani a kufártól vásárolt "PB" téglámmal, hogy származási, vagy lelőhelyet "találjak" neki.

Na, de ilyenkor nem a méretre keresek előbb, hanem a betűkre!

Aki meg nem képes a kiadott 3-4 találatnak külön-külön megnézni az "ömlesztett" méreteit, az amúgy is menthetetlen.

2.3.0 "ömlesztett" téglajel

"VI" római szám vagy monogram?

Javaslom (mindenkinek!), hogy tanulmányozd szb Laci téglajegyzékének szisztémáját.

(Szinte tökéleteset alkotott. Ezúton is gratrula, és köszönet érte!)

Nincs római szám. Ami V-vel kezdődik az a V-betűs téglákhoz kerül. És így nincs kérdés sem.

Mellesleg PSZ001 programjában sem okoz gondot az "ömlesztésre" keresés.

Attól, hogy PSZ001 (tudtommal szándékosan) ki lett hagyva az egyesületi honlap szerkesztéséből, attól még a jó ötleteit nyugodtan át lehetne venni. (Asszem nem védette le őket!) :)

A témát befejezhetjük, viszont az nem megoldás!

Lezárni, én zárhatnám le azzal, hogy a továbbiakban lesz@..., hogy hogyan néz ki, és hogyan "működik" az egyesület weboldala. (Mondjuk, ha pl. megbántódnék. :) De az sem megoldás.)

Előzmény: Soldaros (68484)
Soldaros Creative Commons License 5 napja 0 0 68485

Kedves GyőrPécs!

Minden pozitív ügyet támogatok.

Korábban elfelejtettem írni, hogy az egyesület eseményei, kiadványai és elismerései összegyűjtése is fontos dolog. Ezt is folyamatosan frissíteni kell a weboldalon.

Előzmény: GyőrPécs 2.0 (68481)
Soldaros Creative Commons License 5 napja 0 0 68484

Kedves Wattie!

- Sajnálom, hogy nem emlékszel a február 11-i, 55perc hosszú telefonbeszélgetésünkre.

- Ha kérdésed van, vagy valami nem úgy működik a MBTGYE.huoldalon ami megszokott, akkor hívj fel.

- hely = lelőhely (ezt is mondtam telefonon)

- téglaméret, gyors kiválasztására itt is van lehetőség (4. méret)

ha a méret ömlesztve van "30,32x14,7004x6,17cm", akkor gyakorlatilag a nem lehet méretre keresni. Ha a tégla bélyeg ömlesztve van szintén nem kereshető rendesen, Pl. "VI" római szám vagy monogram? Ezért lett külön szedve felirat, méret..., lehet hogy bonyolult, de így mindet tétel kereshető.

Részemről lezártam az ügyet, ha mások megbántása nélkül szeretnél segíteni szólj.

Előzmény: WattieNo1 (68480)
sagicsabi Creative Commons License 5 napja 0 1 68483

Sziasztok!

Itt is van néhány állati! ☺

WattieNo1 Creative Commons License 5 napja 0 0 68482

Üdv Mindenkinek!

A másik közösségi oldal "meghalt", úgyhogy ide töltök fel:

Ezeket még januárban kaptam Huascarantól.

Ezúton is köszönöm!

GyőrPécs 2.0 Creative Commons License 6 napja 0 0 68481

Kedves Soldaros, Wattie, és MBTGYE tagság!

Sok kérdést tudunk felsorolni, amelyekre gyakran nehéz válaszolni: ki a fejlesztője a honlapnak, kinek van admin jogosultsága, miből van fejlesztve, eddig ki mit csinált, milyen jogosultsági szintek vannak, mi a célunk egy internetes oldallal, milyen frekvenciával találják meg a keresőmotorok, mekkora a látogatottsága, mi a hosszú távú elképzelés a formát, tartalmat tekintve a jövőt illetően stb., stb., stb.

A honlapra (-unkra) vonatkozólag osztanék meg veletek néhány gondolatot.

Javaslom, a májusi összejövetel egyik témája, legyen az -ha a vezetőség ezzel egyetért-, hogy ott együtt, vitassuk meg ezt a kérdést. Döntsünk arról, kívánja-e az egyesület ezt (honlapot, elektronikus adatbázist stb.) fejleszteni, tovább vinni. Ha NEM, akkor milyen alternatívában tudunk gondolkodni, és miképp megyünk tovább. Ha IGEN, akkor milyen célokat, fejlesztéseket, változásokat szeretnénk megtenni, hova akarunk ebben a kérdésben eljutni, és milyen határidővel. Ki szeretne ezzel tevőlegesen foglalkozni, rövid vagy hosszú távon? (Persze ha senki, akkor nagyon nehéz lesz továbblépni, illetve jövőre is pont ott fogunk állni, ahol most....) Sok teendője van az egyesületnek, és idővel még több lesz. Ha egyet ért a fejlesztéssel a tagság, javaslom, hogy legyen ennek a feladatnak egy koordináló irányítója -ha úgy tetszik felelőse, vagy "menő" formában projektmenedzsere- aki a tárgykörben a kérdéseket összeírja, a feladatokat szervezi, a feladatba bevont tagokkal a kapcsolatot tartja, és egyben a célokat szem előtt tartva bizonyos időhatárokkal azokat megvalósítja, a munkát szervezi. A feladatok lehetnek időszakosak, és folytonossak, a részfeladatok eloszthatók a vállakozó szellemű, tettrekész tagok között. (Mindez persze bármilyen más MBTGYE-t érintő tárgykörre áll.) A honlap működtetése részben IT szaktudást igényel -ez szinte biztos, hogy költséggel jár-, a másik része meg minimum lelkes "téglalológusokat" kíván.... Ha nem érzi a tagság elfogadhatónak a "projektmenedzser" kinevezést, akkor lehet ez egy "projektcsapat" is, bár a feladat szerintem nem akkora horderejű, hogy egy parlamentet kellen mögé tenni. Összefoglalnám: Mit akarunk? majd Ki csinálja? végül Mikorrra valósul meg? és az örök folytatás "Hogyan tehetjük még jobbá?". Tatabánya alkalmas lehet egy tagsági konszenzusra...

WattieNo1 Creative Commons License 6 napja 0 0 68480

Kedves Soldaros!

- "Te is és más is mondta, hogy egyesületi oldal pályázati pénzből készült."

Ezt lendületből visszautasítom! Soha nem mondtam ilyet!

- Nem "elakadtam" a weboldallal, hanem el sem jutottam odáig!

- "a felirat és lelőhely kitöltésén kívül..." Ez úgy csúsztatás, ahogy van! Ugyanis ilyen információ nem szerepel az adatbázisban ...Vagy legalábbis a bejelentkezés nélkül látható adatoknál! (Mert ugye tovább nem jutottam.) 

Van még egy-két dolog amit nem értek a hozzászólásodban, de inkább hanyagoljuk.

Amit írtam, azt GyőrPécs-nek írtam, miután szóba került, hogy sem az egyesület indulásakor feltételezett 15.000, sem a jelenleg ismert 30.000, hát még az eddig elő sem került másik 30.000 téglát, lehetetlen papírformában katalogizálni.

Az általad (ingyen és önként!) készített digitális katalógus pedig halandó ember számára - finoman fogalmazva - bonyolult.  ...kezdve a regisztrációval.

:(

Ezt már a többieknek mutatom összehasonlításul:

Az első kép a Tegula2 program, a második az MBTGYE adatbázisa, amelyiken (bárki is volt az az "értelmes" aki ilyen adatok közlését javasolta) egyértelműen látszik, hogy tele van fölösleges információk megadásának lehetőségével, amit ráadásul az fog kitölteni utoljára, akinek állítólag "fontos".

A Tegula2-nél természetesen számadatokat is be lehet írni a mérethez (30,32x14,7004x6,17cm), ha valaki cifrázni akarja ...de a 4 dimenzió(?)

Azzal tisztában vagyok, hogy könnyebb kritizálni, mint csinálni.

Észrevételeimet építő jellegűnek szántam, aztán mindenki úgy ítéli meg, ahogy akarja!

Előzmény: Soldaros (68479)
Soldaros Creative Commons License 6 napja 0 0 68479

Kedves Wattie!

- Én a jövőt egy digitális adatbázisban gondolom, ahol téglák és téglatörténetek fellelhetők. Ezért 2007-óta saját pénzemből fejlesztettem a tegla.muskatli.hu majd az http://mbtgye.hu oldalt.

Te is és más is mondta, hogy egyesületi oldal pályázati pénzből készült. Kezdetektől fogva mindig írtam pályázatokat az egyesületnek, aminek a regisztrációs díjait is mindig én fizettem, és sokszor nyertünk is. Ezek a pénzek mind a kiadványokra vagy működésre lett fordítva, én sosem kaptam pénzt.

- A regisztrációhoz adok jogosultsági szintet, ezért ez manuálisan megy. Mást lát egy idegen mint egy egyesületi tag. Ha elakadsz a weboldallal hívj, tudod a számom.

Ahogy korábban telefonon is mondtam, az egyesületi tagok kérése szerint készült a téglák adatlapja. Lehet, hogy neked nem tetszik a tégla méret megadása, de van olyan tag akinek fontos (Én se mértem le egyetlen téglámat), a felirat és lelőhely kitöltésén kívül semmi sem kötelező.

- Ha segíteni szeretnél adok több jogosultságot és folytathatod a kiadványok feltöltését, vagy az egyesületi események, téglatörténeteket stb... vagy bármihez amivel szerinted jobb lesz. Én építészmérnök vagyok nem programozó, a weboldal sima Joomla rendszer néhány vásárolt modullal, Te is simán meg tudod tanulni a tartalom szerkesztését. A bonyolult részt eddig is programozó csinálta. De bárki más jelentkezését is szívesen fogadom.

Előzmény: WattieNo1 (68466)
WattieNo1 Creative Commons License 6 napja 0 0 68478

Üdv!

Nekem a "töredékek"-ről eddig más elképzelésem volt.

Ilyen töredékekből van cseréd?

Előzmény: Laci8211 (68477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!