Keresés

Részletes keresés

csárlisín Creative Commons License 2019.05.22 0 1 33

szánkat

baszki, papagésa!

adj neki enni(ha van mit) oszt tedd laposba!:)))

Előzmény: btamas70 (32)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 32

A közismert, buddhizmusból átvett sintoista tanítás szerint még a szánkat is:))

 

Zárójelben jegyezném meg, hogy a "bölcs majmok" japán elnevezésének (Mizaru, Kikazaru, Iwazaru) közös részét néhol szaru-nak írják, pedig a régies igetagadó toldalék (zaru) a helyes. A főtrotyi nívójú "humorizálásra" módot adó hibás írásmódot tehát jobban tesszük, ha meg sem látjuk;)))

Előzmény: AudiJo (31)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.22 0 0 31

...és akkor csukjuk be a szemünk, fogjuk be a fülünk, csak azért mert olcsó? A gagyit nem kunszt megvenni olcsón!

AJ

 

Előzmény: csárlisín (30)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.22 0 1 30

baszki, papagésa!

gúnyolódhattok rajtuk , ők legalább elérhetőbb áron kínálják a portékát.

jah, a minőség, hát istenem, itt-ott kilóg a lóláb.:)))

 

manapság a béemwéken is csak fanyalognak

nem baj, vesedonornak még jók lesznek:)))

Előzmény: AudiJo (29)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.22 0 0 29

Elektronik Sztár, wazzeh!:))

AJ

Előzmény: tibtiborkaba_new (28)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.22 -1 0 28

Hű, de modern! Ez igen, gratulálok!

 

 

Előzmény: XNC (27)
XNC Creative Commons License 2019.05.22 -1 0 27

Ezt a hardvernek is kell tudnia; nem csak a Windowsnak!

Minden esetre jó régi lehet az a laptop, csak mert az enyémen (pedig az se mai darab) már beépített mikrofon van; és nem csatlakozó.

Előzmény: Ebesi Gyuri (10)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.07 0 0 26

KÖSZÖNÖM! Használtam a kis eszemet és a segítség is jól jött és annak alapján összehoztam. Én alapban arra gondoltam, hogy van olyan szerkesztő prg amivel egy két kattintás és megvan, de így is "tökéletes" lett a mű. 

orygabor Creative Commons License 2018.02.07 0 0 25

Ez tényleg furcsa, pont fordítva szokták...

Előzmény: Törölt nick (23)
btamas70 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 24

Leharcolt hanglemez modulálatlan részeiről hangmintákat veszel, a többit meg nyilván tudod..))

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.06 0 0 23

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni egy olyan dologban ami kicsit fura lehet itt. Digitalizálással elég jól állok és a hozzá tartozó műveletekkel is. Most viszont meg akarom fordítani az úgymond sorrendet. Egy digitális teljesen tiszta felvételre szeretnék hanglemez pattogásokat, zajokat tenni. De mivel? Sound Forge Pro, Goldwawe és persze Audacity-m van, ezeken nem találtam olyant, hogy "pattogóssá" tegyek egy teljesen tiszta felvételt. Ha van valamivel amivel lehet ilyent csinálni és tud is ebben tanácsot adni valaki akkor nagyon köszönném!

tere Creative Commons License 2014.02.18 0 0 22
tere Creative Commons License 2014.02.17 0 0 21

Van lowbudget megoldás is. De az sem alaplapi.

Előzmény: orygabor (19)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.17 0 0 20

Küldtem privátot.

 

Gy

Előzmény: orygabor (19)
orygabor Creative Commons License 2014.02.17 0 0 19

Lehet, hogy igazad va, de attól függ, mihez viszonyítunk. Nyilván ebben a témában is felső határ a csillagos ég. Abból kell kiindulni, hogy ki, mennyit szán rá. Azzal természetesen tisztában vagyok vele, hogy 10-15 000 pénzből nem lehet audiofil kópiát csinálni.

Előzmény: tere (18)
tere Creative Commons License 2014.02.16 0 0 18

Nem szed össze egy normális PCI hangkártya "minden zavart és csicsergést". Nekem jelenleg egy E-MU 1212m-em van és ku$$ol. Hozza a papírformát. Istentelen jó konverterei vannak befelé, eddig minden más csak recsegést rögzített ehhez képest. Kifelé már nem annyira kedves, de most nem kell 'jobb'.  Volt 1820m-em is, meg végigpróbáltam az összes hasonló kategóriás hangszközt a Focusrite-tól az M-Audioig. Csak úgy a hecc kedvéért. Volt protoolsom is. :) Laptopon vágás, hangfelmondás. Egykutya. XLR to USB lett a megoldás...
Szóval párszáz lemez és jópár kazettás és szalagos digitalizálás után szerintem bátran mondhatom, hogy semmilyen szinten nem érdemes laptop bemenettel szopni.

Előzmény: Ebesi Gyuri (17)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.16 0 0 17

Azt hiszem, ha valaki 15e forintot szán egy lemezjátszóra, annak nem a legjobb tanács olyan hangkártyát ajánlani, ami ennek többszörösébe kerül. Ha szigorúan nézzük a PCI-s hangkártya is beépített. Ugyanúgy összeszed minden zavart és csicsergést a PC-ben, mint az alaplapi.

Amit az Inspiron hangkártyájáról írtam, azt mint jelenlegi Dell tulajdonos és felhasználó írtam. Az a mérések és a meghallgatások alapján is alkalmas arra, hogy az emlegetett Akai lemezjátszóval lejátszott lemezeken lévő anyagot digitalizálni lehessen vele.

Mit csináltál a Dellnél?

 

Gy

Előzmény: AttilaSVK (16)
AttilaSVK Creative Commons License 2014.02.16 0 0 16

Az Inspironok hangkártyája soha sem volt jó. Ezt mondhatom úgy is, mint egy volt Dell-alkalmazott, de úgy is, mint valaki, akinek volt pár Dell laptopja... Sőt, van a családban egy Alienware M17x R4 (ami egy high-end, játékra kihegyezett laptop), amiben egy Creative Recon3Di van, de az is elbújhat az USB-s M-Audio MobilePre-m mellett. (az meg elbújhat az M-Audio Audiophile 192-m mellett, de az már PCI-s kártya)

Bárminemű, próbálkozásnál komolyabb jellegű munkára nem ajánlok alaplapi beépített hangkártyát, legyen az laptopban vagy asztali gépben.

Előzmény: Ebesi Gyuri (14)
tere Creative Commons License 2014.02.16 0 0 15

A fülemre és a tapasztalatokra alapozom. Soha, de soha nem használnék alaplapi hangeszközt felvételre.

Előzmény: Ebesi Gyuri (14)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.16 0 0 14

Mire alapozod, hogy zajos? A Dellek nagyon jók ilyen szempontból. Vonal bemenetről  a legkedvezőtlenebb esetben is -112 dB a zaj (96/24). Az Inspiron hangkártyája pedig jobban szól, mint pl. egy külső SB Audigy-2NX. Mindenesetre egy Akai AP-Q 310-en biztosan túltesz. Tény, hogy vannak ennél lényegesen jobb hangkártyák is, de első körben teljesen felesleges erre pénzt áldozni.

 

Gy

Előzmény: tere (13)
tere Creative Commons License 2014.02.16 0 0 13

Én egyetlen laptop egyetlen bemenetét se ajánlanám.  Zajos és nem "szól jól". Egy jó előfok mindenképpen kell. És egy külső USB-s hangeszköz. Ha jót akarsz magadnak. :)

orygabor Creative Commons License 2014.02.15 0 0 12

A lemezjátszó már alakul, egy Akai AP-Q 310-es lesz, ha tetszik, ha nem, mert ez van mifelénk. Belépőnek jó lesz, nem lehet mindjárt egy high-end!

Előzmény: Ebesi Gyuri (9)
orygabor Creative Commons License 2014.02.15 0 0 11

Köszönöm a segítséget! Akkor marad a "sima" előfok.

Előzmény: Ebesi Gyuri (9)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.15 0 0 10

Ilyennek kell feljönnie:

 

 

Gy

Előzmény: Ebesi Gyuri (9)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.15 0 0 9

Akkor elvileg be lehet állítani úgy a hangkártyádat, hogy a bedugást követően rákérdez, hogy az adott bemenetet milyen beállítások között szeretnéd használni. Válaszd a line-t, és akkor ide közvetlenül csatlakoztathatod a korrektor kimenetét. Az audacity-vel pedig könnyen felveheted a lejátszott lemezt.

Látom, hogy napok óta szenvedsz a lemezjátszó kiválasztásával. Koncentrálj arra! Az általad megcélzott árkategóriánál nagyságrendekkel jobb a DELL beépített hangkártyája. A felvétel minőségét nem az fogja meghatározni, hanem a forrás.

 

Gy

Előzmény: orygabor (8)
orygabor Creative Commons License 2014.02.15 0 0 8

Professional, szerviz pakk 1.

Előzmény: Ebesi Gyuri (7)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.15 0 0 7

Melyik változata a w7-nek?

 

Gy

Előzmény: orygabor (6)
orygabor Creative Commons License 2014.02.15 0 0 6

Van egy mikrofonbemenet, és Windows 7 az oprendszer. A gép egy Dell Inspiron, gondolom ez is számít.

Előzmény: Ebesi Gyuri (4)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.15 0 0 5

Mit értesz leporoláson?

 

Gy

Előzmény: SeaPlane (-)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.02.15 0 0 4

Van a laptopon line bemenet? Mi az oprendszer?

 

Gy

Előzmény: orygabor (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!